loader

Hlavná

Späť

Ako robiť Bubnovsky gymnastiku doma

Bubnovská gymnastika dáva nádej tým, ktorých trápia bolesti chrbtice a kĺbov. Nová technika vám umožní obnoviť dobré zdravie, zbaviť sa bolesti. Základom tejto techniky je pohyb.

Čo Dr. Bubnovsky odporúča

Bubnovsky podporuje liečivú silu pohybu. Iba pohyb môže prebudiť vnútorné sily tela a umožní mu zbaviť sa choroby.

Sergei Mikhailovič Bubnovsky verí, že mier a nedostatok pohybu, odporúčané inými lekármi, len narúšajú uzdravenie.

Navrhuje použitie výkonových simulátorov na zbavenie pacienta edému. Opuchy sú v mnohých prípadoch príčinou bolesti. Zaťaženia tiež regulujú prísun krvi chorému orgánu..

Prečo potrebujem Bubnovsky gymnastiku

Liečba, ktorú odporúča Bubnovsky, môže liečiť telo bez liekov a bez chirurgického zákroku.

Sergey Mikhailovich opísal techniku ​​na základe vlastnej skúsenosti. Po nehode bol odsúdený na zdravotné postihnutie, neakceptoval a uzdravil sa. Teraz lekár dáva ľuďom svoje tajomstvo zdravia.

Terapeutická gymnastika Bubnovského sa môže používať ako na liečenie, tak aj na profylaktickú prevenciu chorôb chrbtice a kĺbov..

Cvičenia odporúčané Bubnovským majú niekoľko cieľov:

 • Posilnenie a rozvoj chrbtových svalov;
 • Zlepšenie funkcie srdca a krvných ciev, zníženie krvného tlaku;
 • Úľavu od stresu v chrbtici a kĺboch;
 • Krvný obeh v chorých orgánoch.

Ako začať

Ak je pre vás nevyhnutná lekárska gymnastika, ale uprednostňujete ju doma, pre začiatočníkov je vhodná adaptívna gymnastika. Pomôže si zvyknúť si na nové zaťaženie. Neskočte ráno, aby ste začali robiť cvičenia. Bubnovsky odporúča, aby sa ponáhľal. Ležať v posteli, robiť jednoduché cvičenia, pomôcť telu prebudiť sa.

Súbor cvičení po spánku

 1. Zapnite chrbát, natiahnite ruky po tele a mierne roztiahnite nohy. Vytiahnite veľké prsty od seba a smerom k vám.
 2. V rovnakej polohe znížte a roztiahnite nohy a palec sa pokúste dotknúť postele.
 3. Urobte otočné kroky striedavo v smere a proti smeru hodinových ručičiek.
 4. Stlačte prsty na nohách, akoby ste s nimi chytili jablko. Potom uvoľnite prsty a roztiahnite ich čo najtvrdšie.
 5. Vytiahnite päty k zadkom a posuňte nohy po posteli. Potom si roztiahnite nohy.
 6. Ľahko ohnite kolená. Striedavo pritláčajte prsty na každú nohu smerom k sebe, až kým sa panva nezačne hýbať.
 7. Ohnite sa na kolenách a mierne roztiahnite nohy, ruky dajte dlaňami do strán. Stláčajte kolená dovnútra a skúste sa dotknúť postele vnútorným stehnom.
 8. Pre tých, ktorí trpia zápchou, sa nachádzajú hemoroidy, ktorí majú trhliny v konečníku alebo prolaps panvových orgánov. Nohy je potrebné ohýbať, pritláčať nohy k sebe. Keď vdychujete, zdvihnite zadok a stlačte ich. Pri výdychu, nižšie, relaxujte.
 9. Sklopte nohy a natiahnite ruky. Po zohnutí jednej nohy ju obopnite rukami a pokúste sa pritlačiť koleno k hrudníku. Chrbát sa zdvihne, ale voľná noha by mala ležať na posteli. Najlepší výsledok je, ak sa môžete dostať k brade pomocou kolena..
 10. Ľahké a efektívne cvičenie na posilnenie brušných svalov: ohnite nohy, pritlačte nohy k posteli a zložte si ruky na bruchu. Pri dychu nafúkneme žalúdok, pri výdychu sa stiahneme.

Tieto cvičenia sa musia opakovať pätnásť alebo dvadsaťkrát. Sú k dispozícii aj nepripravenej osobe..

Terapeutická gymnastika je dokonale kombinovaná s masážou, špeciálnymi masťami a kryoprocesmi. Bubnovsky verí, že takáto liečba bude mať najväčší účinok.

Adaptívna gymnastika

Po ukončení cvičení v posteli môžete pristúpiť k vážnejším. Tieto cvičenia sa dajú ľahko vykonať, ale musíte začať s tými, ktoré nespôsobujú ťažkosti. Postupne by sa mali spájať zložitejšie cvičenia. Na hodiny budete potrebovať koberec.

Komplex pre začiatočníkov

 1. Ak chcete vykonať prvé cvičenie, klaňajte sa, nadýchnite sa, zdvihnite ruky pred sebou, zdvihnite ich a posuňte cez boky. Vydýchnite, nižšie na pätách.
 2. Sedieť na pätách a položiť ruky na brucho. Zhlboka sa nadýchnite nosom, potom pevne stlačte vaše pery a vydýchnite, čím znie zvuk „pf-f“.
 3. Ľahnite si na chrbát, ohýbajte kolená, dajte ruky za hlavu. Nadýchnite sa. Vydýchnite, odtrhnite z podlahy a potiahnite ruky za kolená. Pri dychu uvoľnite východiskovú pozíciu.
 4. Stále ležíte na chrbte, roztiahnite ruky do strán, ohnite nohy na kolenách a mierne od seba. Nadýchnite sa, keď vydýchate, zdvíhajte zadok a zároveň pohybujte kolenami.
 5. Ležanie, tkanie nôh, ohýbanie kolien, zdvíhanie holení. Dajte si ruky pod hlavu. Pri výdychu sa nadýchnite, natiahnite lakte smerom k kolenám a zdvíhajte panvu a ramená. Pri vdychovaní položte hlavu na podlahu, roztiahnite nohy a udržujte ich na váhe bez toho, aby ste si uvoľnili nohy.
 6. Otočte sa na pravú stranu, neotvárajte chodidlá. Položte pravú ruku na podlahu a roztiahnite ju na stranu. Nadýchnite sa, keď vydýchate, natiahnite ľavý lakť na kolená, zdvihnite svoje telo a oprite sa o pravú ruku. Pri nadýchaní sklopte hlavu a nohy čo najviac, bez toho, aby ste sa dotkli podlahy..
 7. Zopakujte cvičenie 5 a potom sa otočte na ľavú stranu a cvičte 6, kým ležíte na ľavej strane..
 8. Vstúpte na všetky štyri, odtrhnite nohy od podlahy a spojte ich. Hojte sa nabok a pohybujte panvou v jednom smere a chodidlami v druhom.
 9. Stále stojíte na všetkých štyroch a neskláňate nohy, natiahnite sa dopredu, akoby ste ležali na bruchu. Nie je potrebné ísť do konca. Návrat do východiskovej polohy.

Čo bude ďalej

Je potrebné si uvedomiť, že terapeutické cvičenia prinesú výsledky, ak ich robíte pravidelne. Opísaná gymnastika zahŕňa iba tie cvičenia, pri ktorých sa liečba začína. Sú jednoduché a dajú sa robiť doma. Zložitejšie cvičenia sa najlepšie vykonávajú pod lekárskym dohľadom..

Komplexy vyvinuté Bubnovským obsahujú cvičenia pre rôzne časti chrbtice, pre kĺby a posilnenie svalov. Lekár radí ľuďom trpiacim chorobami pohybového aparátu, aby verili vo víťazstvo nad touto chorobou.

Gymnastika a pohyb dokážu zázraky.

Vďaka Bubnovského metóde sa tisíce ľudí vrátili do plného života. Môžeš!

Bubnovsky cvičí chrbát a kĺby

Upozorňujeme na odporúčania a súbory cvičení od chrbta a kĺbov od Dr. Bubnovského, ktoré môžete používať sami doma..

Všetky cvičenia sú založené na unikátnej metodike Bubnovského - kinezoterapie, ktorá pomáha obnoviť funkcie končatín, pohybového aparátu, chrbtice, kĺbov, väzov, svalov a vnútorných orgánov. Táto gymnastika sa výrazne líši od pravidelnej cvičebnej terapie, poskytuje sanitku doma, pomáha rýchlo zmierniť bolesť a má dlhodobý pozitívny účinok..

Dôležité pravidlá pre cvičenie

 • Všetky komplexy sú navrhnuté tak, aby prekonali bolesť, t. keď vykonávate akékoľvek cvičenie, musíte prekonať bolesť - to je hlavné pravidlo Bubnovského techniky. Bolesť svalov je preťaženie, ktoré narúša krvný obeh a tok lymfy, ktorý ničí okolité tkanivá..
 • Frekvencia cvičenia - 1 alebo 2 dni na udržanie svalového tonusu.
 • Na zmiernenie bolesti vždy vydýchnite s námahou, námahou.
 • Na konci tréningu si za studena trite kĺby, aby ste zabránili opuchom.

Cvičenie na zmiernenie bolesti chrbta

1. Relaxačné na kolenách

Východisková poloha - zamerajte sa na kolená a dlane.

2. Zadné vyklenutie

Východisková poloha - zamerajte sa na kolená a dlane. Počas výdychu jemne ohnite chrbát nahor, pri inhalácii jemne ohnite chrbát dolu.

Poznámka: Počet opakovaní je až 20 v jednom prístupe. Eliminujte náhle pohyby.

3. Krok napínania

Východisková poloha - zamerajte sa na kolená a dlane. Posaďte sa na ľavú nohu a zároveň natiahnite pravú nohu dozadu. Ľavú nohu potiahnite dopredu, sklopte sa. Pri pohybe: pravá ruka, ľavá noha - striedavo. Dýchanie: výdych v koncových bodoch.

Poznámka: pohyb je povolený prekonaním bolesti. Každý ďalší krok sa snaží zväčšiť šírku kroku a dosiahnuť maximum. Počet opakovaní je až 20 v jednom prístupe. Náhle pohyby musia byť vylúčené.

4. Čerpanie

Východisková poloha - zamerajte sa na kolená a dlane. Pokúste sa natiahnuť telo čo najďalej dopredu, pričom sa dôraz kladie na kolená a dlane.

Poznámka: neohýbajte sa v dolnej časti chrbta!

5. Natiahnutie chrbta

Východisková poloha - zamerajte sa na kolená a dlane. Ohýbaním ramien v lakťových kĺboch ​​nadvihnite telo na podlahu. Z tejto polohy na výdychu vyrovnajte ruky, snažte sa spustiť panvu na pätách a napnite svaly dolnej časti chrbta..

Poznámka: 5-6 opakovaní.

6. Natiahnutie brucha

Východisková poloha - ležiaca na chrbte, nohy ohnuté v kolenných kĺboch, ruky za hlavou, „stlačte“. Pritlačte bradu k hrudníku, pri výstupe ohnite trup, snažte sa odtrhnúť lopatky z podlahy a dotknite sa lakťov kolien..

Poznámka: Prvé 3-4 pohyby sa môžu vykonávať bolesťou. Počet opakovaní nie je obmedzený, snaží sa dosiahnuť pocit pálenia v brušných svaloch. Na zvýšenie účinku cvičenia je povolená kryokompresia (stláčanie ľadom) pod spodnou časťou chrbta počas dynamickej fázy cvičenia..

7. Nadvihnite panvu

Východisková poloha - ležiaca na chrbte, ruky natiahnuté pozdĺž trupu. Pri výdychu sa pokúste panvu odtrhnúť čo najvyššie (polovičný most) a pri inšpirácii ju spustite.

Poznámka: 10 až 30 opakovaní, prestávka medzi pohybmi 1 - 2 sekundy.

Po ukončení cvičení sa komplex môže opakovať ešte 1-2 krát.

Cvičenie chrbtice s neustálou bolesťou

Ak máte neustále bolesti chrbta, ktoré vám bránia chodiť a dokonca spať, použite tieto metódy:

 1. Pripravte kryokompresor (studený obklad s ľadom), môžete použiť vrece mrazených potravín. Východisková poloha - ležiaca na chrbte, vždy na podlahe, vložte kryokompresor pod spodnú časť chrbta. Postavte nohy na pohovku, stoličku alebo stoličku tak, aby boli ohnuté na kolenách. Ruky za hlavou. Nadvihnite telo na kolená a ohnite iba v hrudi. Urobte maximálny počet opakovaní.
 2. Východisková pozícia - dôraz na kolená a dlane (všetky štyri). Jemne ohnite chrbát, vydýchnite späť hore, vdychujte späť nadol. Urobte minimálne 20 opakovaní.
 3. Pripravte stabilný expandér tak vysoko, ako je to možné na stene. Východisková pozícia - sedí na podlahe chrbtom k stene, medzi stenou a chrbtom môžete položiť veľkú guľu. Expandér je nad vami. Pripojte jeden koniec expandéra k nohe a roztiahnite nohy dopredu, aby ste cítili napätie. Zdvihnite svoju rovnú nohu nahor, potom ju ohnite, potom ju znova narovnajte do pôvodnej polohy. Urobte maximálny počet opakovaní.

Bubnovsky cviky - Kinezoterapia

Hnutie je život - hlavný slogan Dr. S. M. Bubnovského. Existuje druhé motto „Nie každý pohyb prospieva telu“, ako hovorí doktor, a správne, dokážem vyliečiť správne pohyby, a nie tie správne len ublíži. Cvičenia Bubnovského sú klasifikované ako medicínske - správne pohyby, pomocou ktorých určite nepoškodíte svoje telo!

Odporúčame začať so sledovaním videí. Ak vás niekto zaujíma, nižšie si môžete prečítať viac o cvičeniach:

Sergey Mikhailovich Bubnovsky, profesor, lekár lekárskych vied, vytvoril jedinečný a moderný prístup k liečbe komplexných chorôb spojených s dysfunkciou pohybového aparátu, je zakladateľom modernej kinezoterapie.

Kinesitherapy - (starogrécke Κίνησις - Movement + θεραπεία - treatment) - preložené do ľudského jazyka, jedná sa o formu liečenia tela fyzickou aktivitou, presnejšie povedané, vzdelávacích programov. Tajomstvo tohto vzorca je niečo také: medicína + pedagogika + anatómia + fyziológia a ďalšie náuky, programy, náuky a praktiky. Kinesitherapy poskytuje osobe - liečenie chorôb, a tiež zlepšuje a udržuje ľudské telo v zdravom stave, prevenciu chorôb. Skvelý spôsob, ako si udržať fyzickú kondíciu!

Čo je kinezoterapia:

Video: 20 základných cvičení Bunovského

Cvičiaci program sa vykonáva na simulátore zvanom MTB. Existujú tiež cvičenia, ktoré je možné vykonávať doma aj bez tohto zariadenia. Prvý súbor cvičení:

Cvičenie na bolesť chrbta a krčnej chrbtice

Najprv musíte mať na pamäti, že naklonenie sa dopredu a návrat na predchádzajúcu pozíciu by sa mal vykonávať spomalene. Osoba, ktorá ich vykonáva, spočíva na stene a je pevne pripevnená. Ruky musia držať rukoväť, ale je veľmi dôležité dbať na to, aby vzdialenosť medzi kefami bola rovnomerná a pohodlná. Keď človek zdvihne ruky, chrbtica sa začne natahovať a ohýbať sa v chrbte, aby sa ťahy lopatiek a hrudníka zbiehali. Výdych počas tohto cvičenia je povinný v okamihu, keď je rukoväť pri hrudi, to znamená, keď sa vrátite do východiskovej polohy. Musíte vykonať najmenej desať, maximálne dvadsať opakovaní tohto cvičenia. Hmotnosť kotla pre toto cvičenie by mala byť taká, aby ju bolo možné niekoľkokrát nadvihnúť nad hlavu.

Doma sa toto cvičenie môže nahradiť dvoma podobnými spôsobmi. Jedným z nich je obvyklé usrkávanie panvy, keďže priľnavosť nehrá žiadnu úlohu. Ďalším spôsobom je expandér. Som si istý, že každý vie, ako ho používať, dobre trénovaní ľudia môžu používať dva simulátory.

Vezmite expandér, upevnite ho na silnú podporu, zaujmite rovnakú pozíciu ako pri cvičení na simulátore a začnite s výcvikom. Existuje ďalšie cvičenie, ktoré je medzerou. Toto sa nazýva činka mŕtveho ťahu. Vykonáva sa iba jednou rukou. Aby ste to dosiahli, musíte zaujať nasledujúcu polohu: hlava by mala byť zdvihnutá a brada sa natiahne čo najviac dopredu..

Týmto cvičením môžete dobre rozvíjať svaly hornej časti tela. Mali by ste sa mierne ohnúť chrbtom a pravá noha by sa mala tlačiť dozadu. To sa musí urobiť na lavičke v telocvični. Druhá noha by mala byť ohnutá na koleno a spočívať na lavici čo najpevnejšie..

Pri opieraní činiek o hruď by ste sa mali vydýchnuť. Telo by sa malo v chrbtici čo najviac otáčať, je to jediný spôsob, ako dosiahnuť dobré výsledky liečby pri tomto cvičení. Počet rán je dvanásť. Dva prístupy k tomuto cvičeniu sú minimálne a maximálne šesť. Tí, pre ktorých je ťažké urobiť prvý krok, môžu urobiť dva alebo štyri, ak majú pocit, že sú dosť silní, aby to urobili..

Najväčší výsledok sa dá dosiahnuť pomocou nasledujúceho cvičenia tohto bloku, ktorý sa nazýva trakcia od dolného bloku. Na tento účel môžete použiť aj simulátor MTB alebo expandér. Ak používate rozpínač, pripevnite ho na určitú oporu, vložte do neho chodidlá, zaujmite polohu 90 stupňov a opakujte rovnaký pohyb ako pri prvom cvičení, ale nevracajte sa do pôvodnej polohy a ohnite o niečo vyššie (uhol asi 95 °). -99 stupňov). Ale na tento účel sa musíte nakloniť takmer do konca, aby ste úplne stiahli svaly bedrovej oblasti.

Na konci cvičenia sa lopatky zvyčajne zbiehajú. Vydýchnite, ak je to potrebné, potom, keď rukoväť expandéra príde do kontaktu s pokožkou. A posledné cvičenie. Vezmite si túto pozíciu: sadnite si na lavicu pod uhlom deväťdesiat stupňov. Držte nohy pevne na podlahe. Pripevnite expandér dole. Toto cvičenie pomôže reprodukovať maximálny rozsah pohybu tela, pretože musí rozptyľovať rozptyľovač v uhle štyridsaťpäť stupňov vzhľadom na lavicu. Ak sa cítite unavení vo svojich rukách, môžete pokračovať v ťahaní celým chrbtom..

Začať vykonávať niekoľko prvých pohybov, bude potrebné vyvinúť úsilie aj cez bolesť a tvrdú cestu von. Majte na pamäti!

Liečba bolesti paží a ramien (triáda)

Prvé cvičenie je nasledujúce. Ak to robíte doma, mali by ste ležať na zemi s nohami na simulátore. Prvý ťah je ťah s ohnutým ramenom za hlavou, a potom ten istý ťah ide, ale na stranu, ako v prípade tretieho ťahu, je to vytiahnutie ramien k brade a ich ohnutie v kolene (lakte). Každé cvičenie by sa malo vykonávať, aj keď sú počuť brady alebo je cítiť bolesť.

Je úplne bezpečný a neovplyvňuje proces spracovania. Hmotnosť závaží, ak ide o simulátor, by sa mala zvoliť podľa dobre známeho vzorca, to znamená, že hmotnosť by mala byť taká, aby ste mohli vykonávať cvičenie v množstve desať až dvanásťkrát. Vykonávanie tohto cvičenia je pre prevenciu účinné nielen pri bolestiach v ramene, ale aj pri zdravých. Zopakujte cvičenia pre každú ruku. Vynikajúci účinok sa dá dosiahnuť vykonaním tohto cvičenia pri sedení na lavičke. To je však možné iba so simulátorom MTB. Po ošetrení v lekárskom centre si môžete tento simulátor kúpiť, aby ste mohli všetky cvičenia vykonávať doma.

Hmotnosť (alebo počet pružín v expandéri) pre toto cvičenie musí byť schopný zvoliť si správne, pretože hlboké svaly ramena sú dosť slabé a aby sa nepoškodili alebo nepoškodili, všetko sa musí robiť veľmi kompetentne. S týmto vám Sergei Michajilovič Bubnovský pomôže v jeho lekárskom stredisku. Druhé cvičenie je podobné prvému, ale vykonáva sa oboma rukami súčasne. Najprv potiahnite ruku nad hlavu a potom ich musíte ohnúť na lakťoch. Lakte by sa mali zdvíhať čo najvyššie. Rovnaké cvičenie sa dá použiť s činkami, ale v tomto prípade sa zmení biodynamika. Prípadne ho môžete vykonať, keď stojíte.

Ďalšie cvičenie sa nazýva bench press. Aby sme to dosiahli, musíme sedieť na lavičke so chrbtom k bloku a vziať rukoväť simulátora s postihnutou rukou a postupne ju zdvíhať tak vysoko, ako je to možné. Prvýkrát vás môže ublížiť, ale nemôžete zastaviť. Pretože skôr alebo neskôr sa vrátite k tomuto cvičeniu, ale s ešte väčšou bolesťou. Bolesť je nevyhnutná pri zápale ramenných kĺbov. Hmotnosť bremena by sa mala postupne zvyšovať. Maximálna hmotnosť - štvrtina hmotnosti pacienta, ktorú musí zdvihnúť šesťkrát.

Ďalším je cvičenie "pokrčí ramenami". Nanáša sa pomocou izolovaných ramien. Pri jeho realizácii je zapojený horný okraj lichobežníkového svalu, ktorý je spojený s krčnou chrbticou. Tento pohyb sa vykonáva pri státí, sedení alebo ležaní na lavičke. Hmotnosť by mala byť pre vás vhodná, mali by ste ju cítiť, pretože jej váha stúpa iba s pokrčením plecami. Je lepšie pre mužov používať činky namiesto trénera, je to oveľa lepšie, krk je vtiahnutý do ramien. Postupujte podľa týchto krokov k neúspechu, to znamená, koľko môžete.

Cvičenia na herniu a osteoporózu:

Prvé cvičenie zvané „breza“ je nasledujúce a používa sa iba simulátor MTB. Muž leží na chrbte s nohami hore. Lekár fixuje nohy káblom k simulátoru (závažia) a osoba začína pomaly zdvíhať panvu spolu s nohami tak, že päty sú kolmé k hlave, to znamená, že by ste mali ležať na svojich pleciach, potom si nohy sklopte až do konca, to znamená, že si vezmite plne ležiacu polohu., Narovnané telo nezdvíhajte okamžite, musí sa najprv ohnúť v malej panve a potom sa musí zdvihnúť ďalej. Musíte to urobiť pätnásť, dvadsaťkrát na jednom sedení.

Ďalšie cvičenie sa vykonáva presne naopak, to znamená otáčaním nôh na simulátore. Pri cvičení by ste si mali ľahnúť a ohýbať nohy (s hmotnosťou) na kolenách a panve a hlava by mala klesať na kolená. Toto hnutie pomáha v boji proti celulitíde. V jednom prístupe je možné vykonať dvadsať opakovaní. Pamätajte, že pri ohýbaní tela je maximálna doba exspirácie maximalizovaná..

Potom nasleduje cvičenie podobné prvému s iba jednou pevnou nohou. A to je potrebné iba na zdvihnutie nohy, a to všetko bez ohybov, a nie celého tela, ako v prvej verzii. Blok je navyše doplnený komplexnejším pohybom nazývaným „žaby“. Za týmto účelom ležíte na bruchu, ruky natiahnuté dopredu, aby ste ich mohli použiť ako oporu. V prípade jednej nohy lekár fixuje simulátor váhou a nohu pomaly ohýbate, aby sa podobala žabej nohe. Ďalší pohyb tohto bloku. Ležiac ​​na vašej strane, pohybujete sa hore a dole s rovnou nohou, zdvíhajúc váhu. Pri výkone súboru cvičení pre dobrý účinok by mali byť dve alebo tri opakovania týždenne.

Ďalšie veľmi užitočné a efektívne cvičenie je nasledujúce. Muž leží na boku a jeho dolná časť nohy je natiahnutá dopredu, pričom vytvára uhol 90 stupňov. A s hornou časťou nohy aplikuje cvičenie a ohýba ho na koleno. Takto dochádza k rotácii postihnutého kĺbu, ktorý bolí, čo dokonca spôsobuje problémy pri chôdzi. Tento pohyb zlepšuje prietok krvi v dolnej časti chrbta..

Liečba bolesti nôh a koxartritídy

Na prvé cvičenie budete potrebovať gymnastické lavičky. Na lavičke by si mal pacient ľahnúť na brucho, ohýbať jednu nohu na koleno a pevne sa opierať o podlahu a druhú tiež ohýbať, ale aby zdvihol váhu. Toto cvičenie pomáha vracať venóznu krv do pravej časti srdca, to znamená, že dokonale obnovuje krvný obeh a uvoľňuje srdcový sval. Okrem toho sa toto cvičenie môže vykonať miernou zmenou konfigurácie lavice, čím sa zdvojnásobí rozsah pohybu.

Ďalším cvičením tohto bloku je ťah v hornej časti hlavy kvôli rastu. Ako sa to robí? Ležiac ​​na chrbte, lekár pripevní váhu na jednu nohu. Noha, ktorá je pripevnená, musí byť ohnutá na koleno a panvu a hlava musí dosahovať na koleno. Ruky by mali pomáhať, nohy sa ohýbajú. Pri spätnom ohybe by však ruky mali byť umiestnené na podlahe v blízkosti nôh a druhé rameno by sa malo natiahnuť dozadu a držať sa na opore..

Zoštíhľovacie cvičenia

V prvom cvičení by ste mali byť v regáli a nohy upevniť pomocou kábla zo simulátora. Vykonávanie tohto cvičenia zahŕňa jednoduché miasy tam a späť bez toho, aby sa telo naklonilo dopredu. Za týmto účelom musia vaše ruky držať stojan na bežiaci pás. Pre zlepšenie kvality výsledku by sa malo opakovať 30-50 krát s každou nohou. Keď pálenie v dolnej časti stehna nebude možné vydržať - to môže znamenať iba jednu vec, ktorú možno vykonať. Pri akútnej bolesti chrbta je tento pohyb zakázaný..

Potom nasleduje pohyb, v ktorom musíte sedieť na podlahe a presunúť váhu s nohami pripevnenými na simulátore na stranu a späť. Pre všetkých, ktorí majú problémy s nadváhou a orgánmi gastrointestinálneho traktu, existuje komplex nazývaný „kríza“. Pri tomto cvičení osoba kľačí a položí ruky na rukoväť simulátora a ohýba telo v oblasti panvy, lakte sú ohnuté, takže sa môžete dotknúť kolien. Váha by mala byť taká, aby ste mohli vykonať jedným dychom 20, 30 alebo viac pohybov. Oveľa lepším účinkom by bolo, keby ste brušné svaly priviedli k páleniu. Amplitúda by mala byť taká, aby sa brušné svaly mohli úplne sťahovať. Tieto pohyby môžu okrem iného úplne vyčistiť pečeň..

Potom v našom bloku sú cvičenia, pri ktorých človek sedí na lavičke s nohami, pripevní ich k simulátoru pomocou lana a potom začne samotné cvičenie - ohýba nohy v panve a kolenách. Ako pri čerpaní dolného lisu.

Obnovenie krvného obehu

Prvým cvičením je cvičenie, pulóver, ktoré sa vykonáva pri ležaní na chrbte. Pri ležaní na chrbte musíte kolená a ramená ohnúť tak, aby ste ustúpili a vrátili sa do polohy pod uhlom 95 stupňov, samozrejme s hmotnosťou, ktorá dáva záťaž, ako vo všetkých ostatných cvičeniach. Toto cvičenie je veľmi užitočné pri astme a koronárnych srdcových chorobách..

Ideálne pre pacientov s mastopatiou. Ležiac ​​bokom k simulátoru sa vykonáva nasledujúce cvičenie, ktoré sa podobá rozpätiu krídla, preto sa nazýva motýľ. Jedno rameno v tomto cvičení sa ohýba a rozširuje na stranu. Rameno by sa preto nemalo ohýbať v lakťom. Okrem toho je možné toto cvičenie vykonávať z lavičky, ale stojí za zmienku, že fyzicky pripravení ľudia to dokážu. Pre podrobnejšie informácie o cvičeniach sa môžete obrátiť na kliniku Dr. Bubnovského, kde vám všetko povie sám Dr. Sergey Bubnovský.

Tu je pomerne jednoduché ošetrenie od Dr. Sergei Bubnovsokgo. Tieto jednoduché cvičenia zlepšia kvalitu vášho života a prinesú vám zdravé telo bez osteochondrózy, koxartrózy, sklerózy, hernie, obezity, celulitídy a tiež vám pomôžu liečiť všetky poranenia chrbtice..

Ako odstrániť žalúdok doma: 10 cvičení Bubnovsky

Gymnastika od Bubnovského na chudnutie žalúdka. Cvičenie pre tlač, zápchu a prietrž

MUDr. Sergey Bubnovský, autor metódy kinezoterapie a zakladateľ kliniky, autor kníh o nechirurgickej liečbe pohybového aparátu

Už sme povedali a ukázali, ako zmierniť bolesť chrbta pomocou Bubnovského cvičenia, a tiež sme predviedli gymnastiku pre kolenné kĺby. Bubnovsky dnes vysvetlí, ako odstrániť žalúdok doma a zároveň sa zbaviť zápchy, hemoroidov a bolesti bedrovej chrbtice..

Veľké brucho

Indikácie: veľké alebo „závesné“ brucho na účely kozmetickej korekcie. Ptóza vnútorných orgánov, biliárna dyskinéza, zápcha, hemoroidy, syndróm dráždivého čreva.

I. P. ležiace na chrbte, nohy ohnuté na kolenné kĺby.

Stiahnutie brucha do chrbtice (loptu si môžete držať rukami, aby ste si predstavili jej spustenie). Počet pohybov nie je menší ako 50.

Zdalo by sa, že ide o jednoduché cvičenie, ale ako ukazuje prax, bránica je u väčšiny ľudí inaktivovaná a mnohí ľudia majú ťažkosti s porozumením a cítením tohto cvičenia, pretože brušné svaly sa tiež zle vyvíjajú. Zamyslite sa nad cvičením, naučte sa cítiť akousi „prilepením“ brucha k chrbtici, potom vyššie popísané choroby nezanedbateľne zmiznú.

Lopta pomáha v prvej fáze, pretože musí pri dlhšom výdychu viditeľne „vraziť do žalúdka“.

Masáž brucha guľatou tyčou

I. P. sediaci na okraji stoličky alebo dokonca stojace, nakláňajúce telo dopredu, najlepšie po sprche (mokré telo), masíruje žalúdok paličkou, pričom ju berie za konce, zdola nahor. Zároveň môžete masírovať zadok a dolnú časť chrbta. Jedna až päť minút.

Táto masáž sa dá pripísať tvrdému mieseniu. V tomto prípade sú tukové valčeky na bruchu cítené, pri hnetení sú bolestivé. Pri masáži nehrozí žiadne nebezpečenstvo. Prekonajte bolesť, čo môžete urobiť.

Je lepšie vykonať ju po sprchovaní alebo vtieraní akéhokoľvek anticelulitídového krému do pokožky brucha. Kombinujte túto masáž s predchádzajúcim cvičením a zbavte sa „visiaceho“ brucha alebo „zrkadlového ochorenia“..

Chrumkavé klamstvo

I. P. ležiace na chrbte, nohy ohnuté na kolenách ležia na stoličke (pohovka). Dlane sú pritlačené k ušiam, lakte sú otočené do strán. Ohýbanie tela pri výdychu „Ha-ha“, ktorý sa snaží dotknúť lakťov kolien. Minimálnou požiadavkou je odtrhnutie lopatiek z podlahy. 20 až 50 opakovaní v jednej sérii, čo najviac.

Cvičenie je úplne bezpečné, ale vyžaduje súčasné ohýbanie kmeňa a výdych „Ha-ha“. Tento efekt sa prejaví, keď sa vám podarí vykonať 50 opakovaní za sebou. Efekt tohto cvičenia zvyšuje mierne oneskorenie s úplným ohybom. Pokúste sa naraziť do brucha..

Loptová jazda

I. P. ležať na zemi. Pod žalúdok položte loptu (basketbal, futbal, volejbal). Valte po guli v smere hodinových ručičiek (zľava zľava, zdola nahor), to znamená po celej ploche brucha - 5-10 kruhov. Ráno alebo večer, vždy na lačný žalúdok, po vypití aspoň pohára vody.

Je to jeden z najlepších typov viscerálnych masáží pre biliárnu dyskinézu, črevnú atómiu (Crohnovu chorobu) a zápchu. Má dobrý kozmetický účinok na veľké brucho, posilňuje brušné svaly.

Neodporúča sa vykonávať hemoroidy a opomenutie vnútorných orgánov a v akútnom štádiu pyelonefritídy..

Kontraindikácie: ochorenie pečene v akútnom a subakútnom štádiu (hepatitída, cirhóza), stavy po apendektómii, cholecystektómia (prvých 6 mesiacov), urolitiáza a cholelitiáza v akútnom a subakútnom štádiu..

Toto cvičenie možno pripísať aj rôznym tvrdým masážam alebo hneteniu, opäť dosť bolestivým, ale bezpečným.

Semi-pluh

I. P. leží na chrbte, s rovnými rukami držiacimi sa na nehybnej opore. Zdvíhanie nôh (rovných alebo mierne ohnutých v kolenách) na úroveň 90 ° alebo viac (k podlahe), pričom sa snaží dotýkať chodidiel pevnej podpery. Je vhodné nedotýkať sa chodidiel pätami podlahy.

Zdvíhanie a spúšťanie nôh na výdych „Ha-a“. Dýchajte ako „parný vlak“. Nemysli na inhaláciu, stane sa to automaticky. Vykonajte cvičenie 10 až 20 opakovaní v jednej sérii. Je povolené väčšie množstvo, ale bez fanatizmu. Hlavným indikátorom dostatočnosti cvičenia je výskyt pálenia v brušných svaloch..

Hlavnou indikáciou tohto cvičenia je osteochondróza chrbtice vrátane herniovaných diskov. Cvičenie zlepšuje črevnú motilitu a krvný obeh vo vnútorných orgánoch.

Absolútne kontraindikácie: kýla bielej čiary, pupočnej alebo trieslovej kýly.

Relatívne kontraindikácie: akútna bolesť bedrovej chrbtice, hemoroidy v akútnom alebo subakútnom štádiu, prolaps maternice..

Krútenie panvy

Cvičte na šikmé svaly brucha (pás). Je vynikajúcou prevenciou osteochondrózy bedrovej chrbtice, pretože zlepšuje pohyblivosť chrbtice v bedrovej chrbtici. Zamerané na fyzicky zdatných ľudí. Beží pomalým tempom.

I. P. ležiace na chrbte, ruky do strán, nohy ohnuté. Spúšťanie nôh doľava a doprava, kým sa kolená nedotýkajú podlahy. Snažte sa zdvihnúť dlane a lopatky z podlahy. 10 až 20 opakovaní v každom smere. Vykonajte každý pohyb pri výdychu „Ha-ha“. Počas prvých 3 až 4 pohybov je povolené praskanie v bedrovej oblasti.

Kontraindikácie:

 • ochorenia pečene v akútnom a subakútnom štádiu (hepatitída, cirhóza), stavy po apendektómii, cholecystektómia (prvých 6 mesiacov), urolitiáza a cholelitiáza v akútnom a subakútnom štádiu;
 • kýla (biela čiara brucha, pupočnej alebo trieslovej).

nitovanie

Cvičenie je zamerané na fyzicky pripravených ľudí. Iba úplná synchronizácia výdychu a zdvihu nôh vám umožní správne dokončiť toto cvičenie. Veľmi účinné cvičenie, ktoré vám umožní vyvinúť vynikajúcu kontrolu svalov celého tela.

I. P. leží na chrbte. Ruky sú priamo za hlavou. Pri výdychu „Ha-a“ ohnite trup a snažte sa rovnými rukami dotýkať rovných nôh. Až 20 opakovaní.

Kontraindikácie: hernie (biela línia brucha, pupočníka alebo brucha), prolaps panvových orgánov (ptóza).

Stlačte tyč

Cvičenie je komplikované potrebou nezávislého pripevnenia simulátora k nohám a pevnej podpory (NOP) a výberom vhodného miesta v dome. Potrebujete ďalšie manžety na nohy s karabínou alebo gumené obväzy. Technika samotného cvičenia je pomerne jednoduchá.

I. P. leží na podlahe a drží natiahnuté ruky na NOP. Súčasný nápor do brucha pomocou bokov simulátora pripevnený na jednom konci k dolnej tretine nôh, druhý k hornému bodu NOP. Vykonajte najmenej 20 opakovaní

Dokonale dotiahne spodnú časť brucha. S osteochondrózou bedrovej chrbtice pomáha zbaviť sa akútnej a chronickej bolesti chrbta.

valček

Pri vykonávaní tohto cvičenia sú zapojené svaly pásov hornej končatiny (ramená, prsné svaly) a samozrejme brušné svaly..

Cvičte len pre fyzicky fit. Hlavnou chybou je vychýlenie driekovej chrbtice po návrate do I.P. Je lepšie začať s neúplným predĺžením tela.

I. P. kľačal a položil ruky na rukoväte valca. Predĺženie trupu, až kým sa žalúdok nedotkne podlahy, paže rovno a úplné ohnutie dozadu až do návratu do pôvodnej polohy. Počet opakovaní je od 10 do 20 a je povolených viac. Dve výdychy počas predlžovania a ohýbania tela.

Po vykonaní cvičenia prvýkrát alebo po dlhšej prestávke môžete cítiť „preglejku“ v žalúdku. To by nemalo byť desivé. Jedno z najlepších cvičení na napínanie hlbokých svalov chrbtice.

Kontraindikácie: hernia (biela čiara brucha, pupočnej alebo trieslovej), prolaps panvových orgánov (ptóza), hemoroidy v akútnej alebo subakútnej fáze..

Hojdacie kreslo

Toto cvičenie je zamerané na fyzicky vyškolených lekárov, pretože vyžaduje veľkú vytrvalosť brušných svalov a dobrú koordináciu..

Na rozdiel od predchádzajúcich cvičení brušných svalov, počas tohto cvičenia dýchanie takmer chýba (1 výdych pri 4 až 6 pohyboch), čo samo osebe predstavuje zložitý stav. Zároveň sú dokonale zahrnuté šikmé svaly brucha (pás). V skutočnosti sa toto cvičenie týka výkonového aerobiku, pretože účinok sa dosiahne iba pri veľkom počte opakovaní vykonaných pohybov v jednom rytme..

I. P. ležiace na podlahe na chrbte. Dlane sú pritlačené k ušiam. Striedavo sa dotýkajte kolien krížom. V takom prípade by sa koleno ohnutej nohy malo pritlačiť čo najbližšie k žalúdku a druhé rameno by sa malo narovnať pozdĺž podlahy súčasne, ale nedotýkať sa ho. Vykonajte 10–20 opakovaní na každej strane

Hlavné indikácie: všetky chronické ochorenia gastrointestinálneho traktu od chronickej gastroduodenitídy po chronickú kolitídu, biliárna dyskinéza, znížená črevná motilita.

Cvičenie by sa malo vykonávať s osteochondrózou hrudnej chrbtice. Užitočné cvičenie pri ochoreniach panvového dna (prostatitída u mužov, endometrióza u žien).

V prípade lekárskych otázok sa najskôr poraďte so svojím lekárom.

10 základných cvičení od Dr. Bubnovského pre dobré zdravie

Pre dobré zdravie a mladistvé telo je potrebné denne cvičiť. Je dôležité určiť, ktoré pohyby sa majú vykonať. Ľudia často opakujú školský tréningový plán..

Existujú však účinnejšie systémy, napríklad kinezoterapia. Jeho podstatu je možné pochopiť z významu slova, pretože „kinesis“ zo starogréčtiny - „hnutie“.

Aby ste sa zoznámili s touto metódou, musíte sa dozvedieť viac o jej autorovi, Sergeji Bubnovskom. Teraz je lekárom, vedúcim mnohých lekárskych stredísk. Ale v mladosti sa Sergey dostal do nehody a upadol do kómy.

Po klinickej smrti a treste zostal zdravotne postihnutý a začal športovať. Vstúpil tiež na lekársku univerzitu, aby sa postavil na nohy. A úspešne splnil svoj sen. Potom mnohým pomohol súbor cvičení Sergeja Michajloviča. Jednoduché pohyby pomôžu uvoľniť telo..

Kinezoterapia je užitočná nielen pre zranených, ale aj pre zdravých ľudí.

Na chodidlá

Ľudia s dnou, plochými nohami alebo artritídou členkového kĺbu by mali venovať pozornosť tejto položke..

"Odpor"

Akcie sa môžu vykonávať s oboma zastaveniami spoločne alebo striedavo:

 1. Ľahnite si na chrbát s rovnými nohami a pažami.
 2. Veľké prsty sa tiahnu od vás.
 3. Potom ich nasmerujte v ich smere s maximálnou amplitúdou.

"Janitors"

Akcie sa vykonávajú nasledovne:

 1. Ležiaci na chrbte a roztiahnite nohy o niečo širšie ako vaše plecia.
 2. Narovnať chodidlá smerom dovnútra, rovnako ako pri nohách.
 3. Otočte ich opačným smerom a dotknite sa podlahy.
 4. Pri krútení dolnej časti nohy by ste mali robiť všetko opatrne, aby ste sa nepoškodili.

"Roztočenie"

 1. Cvičte pri státí, ležaní alebo sedení s predĺženými kolenami.
 2. Mali by ste nakresliť kruh palcom..
 3. Otočte chodidlo v smere hodinových ručičiek a vo vzduchu nakreslite veľký kruh.
 4. Zopakujte pohyb v opačnom smere.

Pre kolenný kĺb

Ďalšia časť, „Klzanie na pätách“, pomôže zahriať a odstrániť bolesť pri osteoartróze kolenného kĺbu:

 1. Ľahnite si brucho, nohy rovno, ruky na švoch.
 2. Ohnite jednu nohu na koleno a posuňte ju po podlahe alebo posteli.
 3. Vráťte nohu do pôvodnej polohy.
 4. Opakujte v opačnom smere.

Stojí za to sa pokúsiť dostať sa na zadok pomocou päty, musíte však dávať pozor, aby ste sa nezačiarkli.

Pre bedrový kĺb

Je dôležité, aby pacienti s koxartrózou a aseptickou nekrózou hlavy bedrového kĺbu pravidelne opakovali nasledujúce pohyby..

"Kolesá vlaku"

Ak chcete zachovať správnu techniku, môžete prilepiť dlane za čelo postele:

 1. Nasadnite na posteľ, ohnite kolená.
 2. Zdvihnite jednu nohu a snažte sa dosiahnuť päty do maximálnej výšky bez zdvíhania panvy.
 3. Zložte túto nohu na posteľ a opakujte cvičenie pre inú.

"Koleno ku stene"

S týmito činnosťami sa svaly napínajú, takže by ste ich mali vykonávať pomaly:

 1. Ležiace na rovnom povrchu, široko roztiahnuté nohy ohnuté na kolenách.
 2. Jedno koleno položte striedavo na stranu druhej nohy a dotýkajte sa ho na podlahe.
 3. Vráťte sa do východiskovej polohy a zopakujte postup.

"Half bridge"

Tento pohyb pomôže vynechať panvové orgány a problémy s konečníkom:

 1. Položte sa na gymnastickú podložku chrbtom, ohnite kolená.
 2. Zdvihnite panvu a vytvorte priamu líniu trupu a bokov.
 3. Položte zadok na podlahu.

„Vytiahnutie“

Cvičenie pomôže zbaviť sa bolesti chrbta a dolnej časti chrbta:

 1. Narovnajte s rukami na bokoch.
 2. Držte jednu nohu rovno a druhú úplne ohnutú a pritlačte si ruky na hruď. Odtrhnite chrbát z povrchu a siahajte po brade až po koleno.
 3. Postupne sklopte nohu.
 4. Zopakujte komplex s druhou nohou.

Pre brušné svaly

Ďalšie cvičenie je „Tummy Tuck“:

 1. Ľahnite si na chrbát, ohnite koleno, položte jednu dlaň na tlač.
 2. Zhlboka sa nadýchnite a čo najviac nafúknite žalúdok.
 3. Vydýchnite a stiahnite brušné svaly.
 4. Opravte tento stav na niekoľko sekúnd.
 5. Po 25 opakovaniach môžete cítiť, že tlač je napnutá a napnutá.

Pre celé telo

Po zahriatí každej časti tela môžete začať s univerzálnym cvičením Push-up:

 1. Ľahnite si na brucho s rovnými nohami a dlaňami blízko tela na úrovni hrudníka.
 2. Pri výdychu zdvihnite telo v priamke.
 3. Pri vdýchnutí spadnite na zem.
 4. Opakujte 10 krát.

Toto cvičenie nielen trénuje svaly, ale tiež odstraňuje bolesti hlavy.

Väčšina týchto cvičení sa môže robiť doma alebo v práci. Napríklad, push-up môžete urobiť umiestnením dvoch stoličiek vedľa seba. To vám umožní napnúť a posilniť vaše svaly..

Vždy by sa malo pamätať na to, že hnutie je zdravie a mládež. Liečebný príklad Dr. Bubnovského to úplne potvrdzuje..

Cvičenia podľa Bubnovského metódy - vlastnosti, výhody, poškodenie, indikácie. Bubnovsky cviky na chrbticu, kĺby, krčnú chrbticu, dolnú časť chrbta, prietrž. Ako vykonávať Bubnovsky cviky doma

Pokiaľ ide o liečbu, ľudia boli vždy rozdelení do dvoch táborov: niektorí obhajcovia lekárskej a chirurgickej liečby, zatiaľ čo iní dôverujú nekonvenčným metódam liečenia. A očividne ich počet exponenciálne rastie. Vezmite si dokonca aj cvičenia Dr. Bubnovského, ktoré sú dnes populárne - metóda má veľa nasledovníkov! Zaujímavý je skutočne mimoriadny prístup k liečbe pohybového aparátu. Pozývame vás, aby ste sa lepšie zoznámili s autorom a jeho metodikou. Možno sa tiež naučíte niečo užitočné pre vaše zdravie.

Bubnovsky a jeho cvičenia

Podstatou metódy Dr. Bubnovského je použitie skrytých rezerv tela na boj proti bolesti a obnovenie pracovných schopností bez tabletiek a operácií. Prečo musíte vziať do viery všetko, čo hovorí tento lekár? Na zodpovedanie tejto otázky je potrebné poznať niekoľko dôležitých faktov o biografii Sergeja Michajloviča Bubnovského.

Keď budúci lekár slúžil v armáde, došlo k dopravnej nehode, v dôsledku ktorej mladý muž utrpel klinickú smrť, a keď sa zobudil o dva týždne neskôr, uvedomil si, že ostala nedotknutá iba jeho ľavá ruka a ľavá noha. Ďalšie liečenie a zotavenie trvalo Sergejovi Michajlovičovi viac ako 27 rokov. Celý ten čas sa pohyboval s barlami. V tejto podobe Bubnovsky vstúpil do lekárskeho ústavu, kde začal dlhý boj o znalosti a zdravie..

Úmyselný študent si sám skontroloval všetky informácie získané v odbornej literatúre, pričom vzal na vedomie najúčinnejšie momenty z tejto praxe. Paralelne s tým Bubnovsky pokračoval v športe, o ktorý sa vážne zaujímal ešte pred nehodou - niekoľko dní v týždni navštívil telocvičňu. Postupne sa tak vytvoril základ pre alternatívnu metódu liečby, ktorú autor nazval kinezoterapia, ktorá sa doslova prekladá ako liečba pohybmi. Dnes sa Sergej Mikhailovič Bubnovsky vzdáva barlí, sú v minulosti. Silná vôľa, silná povaha dokázala, že liečba nemôže byť iba liek. Mimochodom, lekár pre svoju dlhoročnú prax nepredpisoval jediný predpis. Viera v vlastnú silu, vytrvalosť a túžbu byť zdravý - to je všetko, čo je potrebné na zotavenie, je Bubnovsky presvedčený. Presvedčte sa sami, aký druh vitality a charizmy vyžaruje tento úžasný človek:

Bubnovskyho metóda: hlavné princípy

Cvičenia kĺbov a chrbtice, ktoré praktizuje S. M. Bubnovsky, sa nazývajú alternatívnou liečiteľskou možnosťou v oblasti neurológie a ortopédie. Kinesitherapy je založená na skrytých schopnostiach tela, o ktorých sa ani nedá dohadovať. Každý z nás však bez výnimky pozná príbehy o tom, ako sa človeku vďaka vnútorným rezervám tela podarilo prežiť v najnepriaznivejších situáciách spojených so zraneniami a stresom..

Bubnovsky si je istý, že príroda do nás investovala schopnosť samoliečenia, preto sa spolieha na skrytú vôľu k životu, ktorá je ukrytá v útrobách ľudského tela a dopĺňa program regenerácie systematickým zaťažením stresom. Lekár sa tiež domnieva, že úradná medicína pri liečbe pohybového aparátu má rýchly, ale krátkodobý účinok: osoba, ktorá sa lieči tabletkami, sa k nim bude znovu a znovu vracať. Bubnovského metóda je niečo iné: dlhé zotavenie, ale človek sa zotaví raz a navždy.

O tom, že metóda Dr. Bubnovského je špeciálna, svedčia o nasledujúcich ustanoveniach jeho wellness programu:

 1. V prípade narušenia stavu a fungovania pohybového aparátu to neubližujú kosti, ale svaly sa preto pri liečbe venuje osobitná pozornosť svalovému rámu tela. Silné svalové tkanivo zaisťuje zdravie chrbtice: podporuje ho, udržuje všetky svoje prirodzené ohyby v rovnakej polohe, bráni rozvoju zakrivenia, výrazne znižuje zaťaženie pri fyzickej aktivite.
 2. Krvný obeh je ďalšou vecou, ​​ktorej lekár venuje pozornosť. S krvou dostávajú všetky telesné tkanivá živiny a kyslík. Narušenie krvného obehu vedie k zníženiu aktivity oxidačných procesov, v dôsledku čoho sa nové tkanivové bunky prestanú tvoriť a dozrievať.
 3. Posledným dôležitým faktorom, ktorý stojí za Bubnovského metódou, bola mikrocirkulácia. Tento proces udržuje chrupavku, stavce a kĺby v dobrom stave. Tieto „uzly“ pohybového aparátu nie sú zahrnuté vo všeobecnom obehovom systéme, a preto sa kŕmia iba obalením mäkkých tkanív. Nie je náhoda, že Bubnovského cvičenie na artrózu prináša chorým ľuďom výraznú úľavu - autorská gymnastika stimuluje pohyb krvi v sieťach kapilár a zlepšuje cirkuláciu mikroživín v problémových oblastiach..

Celoživotný liečebný účinok pri liečbe choroby sa objavuje iba za podmienky zložitého účinku na tieto tri faktory. Podľa Dr. Bubnovského sa telo nedá oddávať vo forme drog, samotné telo nájde najlepší spôsob, ako sa zotaviť.

Bubnovsky cviky: indikácie pre vykonanie

Najdôležitejšou indikáciou použitia nezvyčajnej metódy je váš úprimný úmysel prekonať chorobu, znovu získať príležitosť na dynamický život a už nikdy viac netrpieť bolesťou. Tiež je vhodné zvládnuť súbor cvičení, ak je v anamnéze uvedená akákoľvek diagnóza z nasledujúceho:

 • osteochondróza chrbtice, zakrivenie chrbtice rôznej závažnosti, medziobratlová hernia;
 • zovreté nervy v chrbtici;
 • zápal a degenerácia kĺbov (napríklad gonoartritída, koartróza atď.);
 • kritická nadmerná telesná hmotnosť;
 • hemoroidy, zápalové lézie reprodukčných orgánov;
 • prolaps brušnej dutiny a panvy;
 • bolesti hlavy, predĺžené migrény;
 • depresívny emocionálny stav, duševné poruchy;
 • vestibulárne poruchy.

Tiež pomocou Bubnovského metódy je možné zabrániť vzniku zakrivenia chrbtice, kŕčových žíl, porúch genitourinárnej sféry v dôsledku zápalu. Cvičebné komplexy vyvinuté talentovaným lekárom sú teraz súčasťou rehabilitačného programu po operácii chrbtice a implantácii umelých kĺbov..

Bubnovsky cviky: kontraindikácie

Liečba podľa programu vyvinutého Dr. Bubnovským nie je vždy prospešná. Cvičenia musíte úplne opustiť alebo cvičenia odložiť na neskôr za nasledujúcich podmienok:

 • horúčka spôsobená infekciou alebo ťažkým zápalom;
 • prítomnosť malígneho nádoru;
 • pretrhnutie šľachy alebo väzu;
 • stav pred mŕtvicou alebo pred infarktom;
 • nedávna operácia v minulosti;
 • choroby, pri ktorých môže energetická záťaž spôsobiť krvácanie (napríklad s tendenciou k krvácaniu z maternice).

Bubnovskyho metóda: cvičenie na simulátore a ďalšie postupy

S cieľom zvýšiť účinnosť tejto techniky bol pod vedením Sergeja Michajloviča Bubnovského vytvorený multifunkčný simulátor. Špeciálny dizajn pomáha osobe reprodukovať najširšiu škálu pohybov, ktorými svaly celého tela získajú potrebný impulz na prácu, regeneráciu a posilnenie..

Úradné lieky uznali vynález lekára ako efektívny. Jeho štrukturálne vlastnosti a špeciálny účinok na svaly tela poskytujú:

 • zníženie záťaže na minimum na minimum pri súčasnom zachovaní cieleného silového účinku na svaly pacienta. To je možné vďaka antigravitačným vlastnostiam simulátora;
 • jasne overený smer všetkých pohybov pacienta, čo v zásade vylučuje možnosť poranenia svalov, väzov a kĺbov. Takto pracuje trakčný systém simulátora;
 • presná kontrola zaťaženia podľa individuálnych potrieb pacienta.

Na prácu na simulátore boli vyvinuté špeciálne súbory cvičení, ktoré umožňujú ľudskému telu obnoviť svoje funkcie zrýchleným tempom. Priebeh liečby na simulátore metódou Bubnovsky stimuluje rozvoj prirodzeného svalového rámu pre spoľahlivú polohu chrbtice. Obzvlášť účinné cvičenia na simulátore podľa Bubnovského metódy pre lumbálnu prietrž, skoliózu, artritídu, osteochondrózu.

Liečbu môžete absolvovať v špeciálne vybavenej telocvični v jednom zo špeciálnych zdravotníckych stredísk, ktorých počet v súčasnosti predstavuje viac ako 100. Systém Dr. Bubnovského zahŕňa individuálny prístup ku každému pacientovi s povinným zvážením stupňa a závažnosti jeho choroby. Súbežne s silovým tréningom na simulátore sa v takýchto zariadeniach vykonávajú aj ďalšie rekreačné aktivity, ktoré podľa lekára pomáhajú postaviť aj tých beznádejných pacientov na nohy. V zozname ďalších postupov musíme uviesť nasledujúce:

 • masáže;
 • dychové cvičenia;
 • strava;
 • kryoterapia.

Základné cvičenia pre chrbát podľa Bubnovského

Metóda Dr. Bubnovského sa považuje za univerzálnu, pretože šetrenie gymnastiky pre svaly je možné vykonávať nielen na simulátore. Nie všetci ľudia majú, prirodzene, možnosť dostať sa do špecializovaného lekárskeho strediska na ošetrenie pod dohľadom lekárov. Existujú však celé komplexy cvičení podľa Bubnovského, ktoré je možné vykonávať doma. Musíte to robiť každý deň, počas tréningu sa odporúča piť vodu. Po 1-2 týždňoch pravidelného tréningu dôjde k výraznému zlepšeniu pohody.

Podľa Bubnovského existujú tzv. Tri základné cvičenia, ktoré sú základom mnohých gymnastických komplexov zameraných na rôzne problémové oblasti tela. Musíte ich vykonať hladko a bez trhania:

 1. Prvé cvičenie - push-up - nielen trénuje svaly hrudnej oblasti, ale tiež zvyšuje prísun krvi do chrbtice, znižuje bolesť a zvyšuje vytrvalosť. Ľahnite si na brucho, s dlaňami na úrovni ramien, položte na zem. Po vynaložení úsilia vyrovnajte ruky a vydychujte a zdvíhajte telo nad podlahou. Opakujte 10 krát.
 2. Druhé cvičenie je zamerané na posilnenie brušných svalov a je súčasťou súboru cvičení na cervikálnu osteochondrózu podľa Bubnovského. Pravidelným fungovaním sa normalizuje krvný obeh krčnej chrbtice, stimulujú sa žlčové cesty a tráviace funkcie. Ak ste niekedy vykonali štandardné zvraty zatrasením tlakom, toto cvičenie rýchlo zvládnete. Posaďte sa na podlahu, pritlačte chrbát k povrchu podlahy, mierne ohnite kolená a položte si rovné ruky blízko ušnice a položte ich na podlahu za hlavu. Mierne zdvihnite hlavu, bradu smerom k hrudníku. Vydýchnite, keď cítite, že z vášho žalúdka uniká vzduch. Bez odtrhnutia nôh z podlahy alebo zmeny polohy tela odtrhnite ruky, lopatky a hornú časť chrbta z podlahy. Skúste to hladko 10 krát.
 3. Posledné cvičenie trénuje chrbticu v dolnej časti chrbta. Posaďte sa na podlahu, na brucho, držte dlane na podlahe v páse (ruky sú mierne ohnuté v lakťoch). Vydýchnite a zdvihnite jednu nohu čo najvyššie. Z tejto polohy urobte 20 výkyvov. Pracujte aj s druhou nohou..

Pri vykonávaní jednoduchého nabíjania udržujte postupnosť, začnite niekoľkými prístupmi a postupne zvyšujte zaťaženie. Do tried zameraných na iné oddelenia pohybového aparátu môžu byť vždy zaradené tri základné cvičenia, napríklad do súboru cvičení podľa Bubnovského pre kĺby:

Približný súbor cvičení podľa Bubnovského pre celkové posilnenie tela

Keď cvičíte niekoľkokrát týždenne, rýchlo získate sľubné výsledky: prekonanie nevoľnosti, zvýšenie mobility, naplnenie tela čerstvou energiou. Bubnovsky vám pomôže 10 cvičení!

 1. Posaďte sa na podlahu, ohnite kolená a položte nohy na podlahu, preneste telesnú hmotnosť do rúk, dlane pritlačené k podlahe. Zdvihnutú nohu zdvihnite 20-krát, potom ju narovnajte a zdvihnite ju ešte 20-krát. To isté platí pre druhú vetvu..
 2. Sediaci na podlahe, narovnajte si nohy, dotiahnite držanie tela. Chráňte lakte na úrovni hrudníka a chodte tam a späť po zadkoch. Mimochodom, toto je jedno z efektívnych cvičení spoločnosti Bubnovsky na chudnutie. Lekár hovorí, že ak ho vykonávate denne po dobu 20 minút bez prestávky, asi 2 kg nadváhy zmizne za 2 týždne.
 3. V polohe na sedenie narovnajte ľavú nohu, otočte prst na stranu a potiahnite smerom k sebe. Teraz zdvihnite ľavú nohu nad podlahu a zdvíhajte výťahy s malou amplitúdou. Vykonajte 20-krát pre každú nohu..
 4. Posaďte sa na podlahu a postavte si rovno pred seba. Potom každú nohu nadvihnite približne 45 0 nad podlahou a v tejto polohe ju trochu držte. Opakujte 5 krát.
 5. Ľahnite si, zdvihnite pravú pravú nohu a odložte ju na stranu. Súčasne ohnite ľavú nohu na koleno a zoberte ju doľava. Opakujte 8 krát.
 6. Ležiaci na podlahe, ohýbajte kolená a položte si rovné ruky na podlahu, vedúc ich za trup. Teraz si ohnite lakte, natiahnite chrbát k podlahe a zároveň zdvihnite nohy a narovnajte ich. Opakujte 15 krát.
 7. Ľahnite si chrbtom na podlahu, kolená mierne ohnite. Dajte jednu ruku za hlavu pod chrbát hlavy a druhú narovnajte. Natiahnite svoju ohnutú nohu k hlave a druhou rukou smerom ku kolenu. Potom si narovnajte nohu a natiahnite ju na opačné rameno. Opakujte 15 krát pre každú nohu..
 8. Ležiaci na podlahe, pritiahnite ruky za hlavu, ohnite kolená a zoberte ich doprava. Pokúste sa odtrhnúť hornú časť chrbta a hlavu z podlahy. Vykonajte 15 krát.
 9. Ležiaci na podlahe, zdvihnite rovné ruky nad hlavu. Súčasne zdvihnite ruky a nohy a spojte ich. Urob to 20-krát.
 10. Postavte sa na všetky štyri, zamerajte sa na pravú nohu, súčasne odložte ľavú nohu dozadu a natiahnite sa, udržiavajte rovnováhu pomocou rúk, položte dlane na podlahu. Teraz natiahnite pravú nohu vpred. Postavte sa znova na všetky štyri a vydýchnite. Cvičte 10x pre ľavú a pravú nohu.

Tieto cvičenia sú základné a dokonale kombinované s akýmkoľvek súborom cvičení navrhnutých tak, aby vyhovovali individuálnym potrebám pacienta. Na odporúčanie Dr. Bubnovského, pravidelne cvičiaceho podľa jeho metódy, musíte mať dostatok spánku a dodržiavať správnu výživu..

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Napriek tomu, že v posledných rokoch sa väčšina ingvinských kýly používala pri použití minimálne invazívnej laparoskopickej metódy, proces pooperačnej rehabilitácie si stále vyžaduje osobitnú pozornosť.

Inguinálna kýla

Žalúdok
Inguinálna hernia je najbežnejším ochorením, ktoré je najčastejšie u mužov. Pri tejto chorobe časť čreva alebo iného orgánu cez oslabenú brušnú stenu „spadne“ do trieslovinového kanálika.
Neustále mechanické podráždenie alebo trauma môže spôsobiť burzitídu - akútny, subakútny alebo chronický zápal synoviálneho vaku. Hlavnými príznakmi patológie sú horúčka, bolesť, opuch, sčervenanie kože na poškodenom kĺbe.