loader

Teraflex Advance

Rozsiahle použitie pri liečení muskuloskeletálnych patológií, najmä osteochondrózy, dostali kapsuly Teraflex Advance.

Toto liečivo urýchľuje regeneračné procesy v chrupavke a má protizápalové účinky na postihnuté kĺby..

Uvoľnite formu a zloženie lieku

Liečivo je dostupné vo forme želatínových tvrdých kapsúl bielo-modrej farby s názvom liečiva na povrchu. Vo vnútri každej kapsuly je belavý prášok. Kapsuly s obsahom 30, 60 alebo 120 kusov sú balené v plastových nádobách s ochranným filmom na veku. Pod uzáverom je tiež ochranná membrána z tenkého papiera s názvom lieku.

Každá kapsula pozostáva z:

 • glukosamín;
 • chondroitín;
 • ibuprofen;
 • Pomocné zložky ako stearát horečnatý, oxid kremičitý, povidón, krospovidón, celulóza, kukuričný škrob, kyselina stearová, sodná soľ karboxymetylškrobu;
 • Obal kapsuly je vyrobený z farbiva, želatíny a oxidu titaničitého..

Ako to funguje

Pôsobenie kapsúl sa vyznačuje kombinovaným charakterom a určuje sa podľa hlavných účinných látok: chondroitín, glukozamín a ibuprofén..

 1. Glukozamín má priaznivý vplyv na procesy syntézy hlavných zložiek chrupavky (kyselina hyalurónová, proteoglykány atď.), Intraartikulárnej tekutiny a kĺbových membrán;
 2. Chondroitín podporuje včasnú tvorbu nového tkaniva chrupavky, blokuje tvorbu enzýmových látok ničiacich chrupavky, znižuje intenzitu klinických prejavov a znižuje dávkovanie použitých nesteroidných liekov. Okrem toho táto zložka obnovuje pohyblivosť kĺbov a chráni ich pred zničením;
 3. Ibuprofén súvisiaci s protizápalovými liekmi je schopný zmierniť bolesť, má antipyretické vlastnosti. Komplexný chondroitín-glukozamínový účinok zvyšuje analgetický účinok.

Chondroprotektory sa musia konzumovať po dlhú dobu, pretože začínajú uplatňovať terapeutický účinok, len ak sa v tele akumulujú v požadovanej koncentrácii..

Indikácie pre použitie

Odporúča sa užívať kapsuly v prítomnosti patológií, ako sú:

 • Osteochondróza chrbtice sprevádzaná miernou bolesťou;
 • Kartikulárna osteoartróza.

kontraindikácie

Teraflex Advance má širokú škálu kontraindikácií:

 • Prítomnosť erózie alebo vredov v gastrointestinálnom trakte (ako je ulceratívna kolitída, Crohnova choroba, dvanástnikové vredy alebo žalúdok atď.);
 • Precitlivenosť na aspirín a iné nesteroidné protizápalové lieky;
 • Krvácanie v zažívacom trakte;
 • Vek detí (do 12 rokov);
 • Individuálna neznášanlivosť na liečivo alebo jeho jednotlivú zložku;
 • Krvácanie intrakraniálnej lokalizácie;
 • Obdobie tehotenstva alebo dojčenia;
 • Astma aspirínu - keď sa bronchiálna astma rýchlo rozvíja v reakcii na užívanie aspirínu alebo jeho derivátov;
 • Všetky druhy krvácania;
 • Hemoragická diatéza - skupina chorôb spojených s patologicky zvýšeným krvácaním, ku ktorému dochádza spontánne alebo v dôsledku mierneho zranenia..

S mimoriadnou opatrnosťou sa kapsuly majú užívať s:

 • cukrovka
 • Nedostatok myokardu;
 • Poškodenie funkcie obličiek alebo pečene;
 • hypertenzia;
 • Patológie gastrointestinálneho traktu;
 • Zvýšený obsah bilirubínu;
 • Krvné patológie;
 • V starobe;
 • Bronchiálna astma;
 • Nefrotický syndróm je ochorenie charakterizované výskytom silného opuchu rúk, nôh a celého tela, vysokej úrovne zrážania krvi, nedostatku albumínu a bielkovín v krvi atď..

Vedľajšie účinky

Kapsuly majú pôsobivý zoznam nežiaducich účinkov. U pacientov sa často vyskytuje plynatosť, gastralgická bolesť, hnačka, nauzea, zvracanie, zápcha, rôzne alergické prejavy..

Prevažná väčšina vedľajších účinkov je spôsobená prítomnosťou ibuprofénu. Pri zrušení všetkých vedľajších príznakov zmiznú samy o sebe.

Možné nežiaduce účinky môžu ovplyvniť takmer akýkoľvek systém tela:

 1. Srdce, krvné cievy - stúpa krvný tlak, srdcový rytmus sa stáva častejším, môže sa vyvinúť insuficiencia myokardu;
 2. Hematopoéza - výskyt predispozície na krvácanie, anémiu, trombocytopéniu (patologicky nízky počet krvných doštičiek), krvácanie a subkutánne krvácanie vznikajúce z nízkej hladiny krvných doštičiek;
 3. Dýchací systém - dýchavičnosť a bronchospazmus;
 4. Močenie - cystitída, nefritída, akútne zlyhanie obličiek, nefrotický syndróm (silné opuchy a zvýšenie množstva tukov a bielkovín v moči, nadmerná zrážanlivosť krvi);
 5. Abnormality nervového systému - bolesti hlavy a spánku, závraty a podráždenosť, depresia a ospalosť, zmätenosť a halucinogénne prejavy;
 6. Trávenie - bolesť žalúdka alebo sucho v ústach, vracanie na vracanie alebo pálenie záhy, stomatitída, hnačka alebo zápcha, nadúvanie, hepatitída, pankreatitída;
 7. Alergické príznaky - svrbenie, viacnásobné vyrážky, žihľavka, bronchospazmus alebo Quinckeho edém, anafylaktický šok alebo alergická rinitída, pustulárna vyrážka, Lyellov syndróm (akútny proces nekrózy kože a slizníc, sprevádzaný mnohými toxickými léziami vnútorných orgánov);
 8. Zmyslové orgány - rozdvojenie a suchosť v očiach, konjunktivitída alebo opuch očných viečok, sluchové poruchy, ako je zlý sluch alebo vonkajšia hučanie v ušiach.

Pokyny na použitie liekov

Po užití kapsúl inštrukcia zakazuje vykonávať činnosti, ktoré si vyžadujú rýchlu pozornosť a psychomotorické reakcie. Počas liečby by ste sa mali zdržať konzumácie akýchkoľvek alkoholických nápojov..

Ako užívať kapsuly

Teraflex Advance sa má užívať 2 kapsuly trikrát denne po jedle s trochou vody.

O potrebe opakovať alebo predĺžiť priebeh liečby by mal rozhodnúť iba ošetrujúci lekár.

predávkovať

Keď boli dávky lieku zneužívané, pacienti mali prejavy charakteristické pre expozíciu ibuprofénu. Pacienti sa teda sťažovali na:

 • Nauzea-emetické príznaky;
 • Bolesť brucha;
 • ospalosť;
 • bolesti hlavy;
 • Niektoré spomalenie;
 • Prudké spomalenie alebo zvýšená srdcová frekvencia;
 • Zlyhanie obličiek;
 • Mimoriadny hluk v hlave a ušiach.

Na odstránenie týchto prejavov sú indikované výplachy žalúdka, pitie zásaditých roztokov, aktívne uhlie, odstránenie symptómov.

Zlučiteľnosť s inými liekmi

Teraflex Advance sa vyznačuje zvýšenými požiadavkami na interakciu s inými liekmi, ktoré sú mimoriadne dôležité, aby ste zvážili, či ich musíte užívať súčasne..

 1. Kapsuly zvyšujú účinok trombo absorbovateľných (fibrinolytických) liekov, ktoré znižujú zrážanlivosť krvi (antikoagulanciá) a znižujú krvné zrazeniny (protidoštičkové látky), čo spôsobuje závažné krvácanie;
 2. Pomáha zvyšovať terapeutické účinky lítia, mototrexátu, inzulínu a iných liekov s hypoglykemickými účinkami, zvyšuje srdcové glykozidy v krvi;
 3. Znižuje terapeutický účinok liekov, ako je furosemid, blokátory vápnika a ACE inhibítory;
 4. Absorpcia ibuprofénu sa pri užívaní antacíd znižuje (neutralizujú kyselinu chlorovodíkovú v žalúdočnej šťave, používajú sa pri pálení záhy);
 5. Ak sa kapsuly užívajú spolu s liekmi, ako sú NSAID, estrogény, kortikosteroidy alebo s etanolom, zvyšujú pravdepodobnosť nežiaducich účinkov pri užívaní uvedených liekov;
 6. V kombinácii s liekmi s myelotoxickým účinkom sa toxický účinok na obehový systém výrazne zvyšuje;
 7. Pri užívaní s aspirínom dochádza k zníženiu jeho riedenia krvi a protizápalovej účinnosti;
 8. Pod vplyvom kofeínu je možné zvýšiť analgetický účinok kapsúl;
 9. Súčasné užívanie liekov obsahujúcich zlato alebo cyklosporínu spôsobuje zvýšené toxické účinky na obličky a pečeň.

Aký je rozdiel medzi liekmi Teraflex Advance a Teraflex

Na rozdiel od bežných Teraflexu obsahujú kapsuly Teraflex Advans nesteroidnú protizápalovú zložku vo forme ibuprofénu..

Čo je lepšie

Obidve lieky sú vysoko účinné. Ak je potrebná dlhodobá liečba alebo užívanie silných NSAID, odporúča sa obvyklý Teraflex. Ak má byť liečba krátkodobá, zameraná na zmiernenie záchvatu, a dávka ibuprofénu prítomného v kombinovaných kapsulách bude stačiť, predpíše sa Teraflex Advance..

V ruských lekárňach a Moskve sú náklady na lieky rôznych konfigurácií približne tieto:

 • Teraflex Advance No. 30 - 440-620₽;
 • Č. 60 - 1104 - 1453₽;
 • Č. 120 - 1634-2158₽.

analógy

Teraflex Advance sa vyznačuje neobvyklou kombináciou komponentov, takže neexistujú žiadne absolútne analógy. Ak však hovoríme o zložení bez ibuprofénu (iba chondroitín a glukozamín), potom sú tieto fondy najbližšie:

Recenzie spotrebiteľov a lekárov

Názory pacientov sa výrazne rozdelili.

Kapsuly som užíval dva týždne, už druhý deň mi bolesti chrbta zmizli (mám osteochondrózu). Po absolvovaní kurzu prešla na obvyklý Teraflex, pretože Advance nie je možné trvať dlho. S výsledkami spokojný.

Predpísali Teraflex Advance na osteochondrózu, vypili ju asi týždeň a potom mi začalo krvácanie v žalúdku. Teraz je okrem chrbta potrebné liečiť aj vred. Tento liek nikomu neodporúčam.

Moja osteochondróza na krku sa ostro zhoršila, nemohla som ani otočiť hlavu. Tieto kapsuly som pil podľa pokynov 3 týždne. Po ukončení liečby došlo k exacerbácii a bolesť zmizla. Teraz som ošetrený konvenčnými chondroprotektormi. Nástroj nie je zlý, iba by sa mal opiť, berúc do úvahy kontraindikácie a vedľajšie účinky..

Teraflex ® Predbežné pokyny na použitie

Majiteľ registračného osvedčenia:

Vyrába sa:

Kontakty na hovory:

Účinné látky

Dávkovacia forma

reg. Č.: LS-002678 od 08.13.10 - Neobmedzený dátum opätovnej registrácie: 08.21.19
Teraflex ® Advance

Uvoľnite formu, balenie a zloženie lieku Teraflex® Advance

Tvrdé želatínové nepriehľadné kapsuly č. 0, ktoré sa skladajú z dvoch častí: modré viečko a biele puzdro s modrým nápisom „THERAFLEX ADVANCE“; obsah kapsuly - biely alebo takmer biely prášok so slabým zápachom.

1 viečko.
glukózamín sulfát (vo forme D-glukozamín sulfátu chloridu draselného)250 mg
síran chondroitín sodný 1200 mg
ibuprofén 2100 mg

Pomocné látky: mikrokryštalická celulóza - 17,4 mg, kukuričný škrob (predželatínovaný škrob) - 4,1 mg, kyselina stearová - 10,2 mg, sodná soľ karboxymetylškrobu - 10 mg, krospovidón - 10 mg, stearát horečnatý - 3 mg, oxid kremičitý - 2 mg, povidón - 0,3 mg.

Zloženie želatínovej kapsuly: želatína - 97,07 mg, oxid titaničitý - 2,83 mg, farbivo modrý diamantový hliníkový lak - 0,09 mg.
Zloženie farby: šelak NF, dehydrovaný etylalkohol USP, izopropylalkohol USP, butylalkohol NF, propylénglykol USP, roztok amoniaku NF, indigokarmínový hliníkový lak, oxid titaničitý USP.

30 ks - fľaše z polyetylénu s vysokou hustotou so skrutkovacím uzáverom z polypropylénu × (1) - kartónové obaly.
60 ks. - fľaše z polyetylénu s vysokou hustotou so skrutkovacím uzáverom z polypropylénu × (1) - kartónové obaly.
120 ks - fľaše z polyetylénu s vysokou hustotou so skrutkovacím uzáverom z polypropylénu × (1) - kartónové obaly.

1 síran chondroitín sodný je obsiahnutý vo forme 90% látky, pričom sa berie do úvahy strata hmotnosti 10% po vysušení a nadbytok - 241 mg;
2 ibuprofén je obsiahnutý v 66% granulátoch s priamym lisovaním, ktoré obsahujú: ibuprofén 66%, predželatínovaný škrob 8%, kroskarmelóza sodná 2%, mikrokryštalická celulóza 14%, koloidný oxid kremičitý 1%, kyselina stearová 1,5%, kukuričný škrob 6%, povidón % - 152 mg.
× hrdlo injekčnej liekovky je utesnené ochrannou membránou; viečko a hrdlo fľaše sú utesnené priehľadným filmom.

farmaceutický účinok

Teraflex ® Advance je kombinovaný prípravok obsahujúci chondroitín sulfát, glukozamín sulfát a ibuprofén ako aktívne zložky.

Chondroitín sulfát sa podieľa na stavbe a obnove chrupavky, chráni ju pred zničením a zlepšuje pohyblivosť kĺbov..

Glukosamín sulfát aktivuje syntézu proteoglykánov, hyalurónovej kyseliny, chondroitínsulfónovej kyseliny a ďalších látok, ktoré tvoria kĺbové membrány, intraartikulárnu tekutinu a chrupavku..

Ibuprofén je derivát kyseliny propiónovej a má analgetický, antipyretický a protizápalový účinok v dôsledku nerozdelenej blokády COX-1 a COX-2..

Glukozamín sulfát a chondroitín sulfát obsiahnutý v prípravku zosilňujú analgetický účinok ibuprofénu..

farmakokinetika

Biologická dostupnosť glukozamínu po perorálnom podaní je 25% (kvôli účinku „prvého priechodu“ pečeňou), najvyššie koncentrácie sa nachádzajú v pečeni, obličkách a kĺbovej chrupavke. Asi 30% akceptovanej dávky pretrváva dlho v kostnom a svalovom tkanive.

Vylučuje sa hlavne močom nezmenený, čiastočne stolicou. T 1/2 - 68 h.

Viac ako 70% chondroitín sulfátu je absorbovaných v zažívacom trakte. Biologická dostupnosť je asi 13%. Pri jednorazovom perorálnom podaní strednej terapeutickej dávky sa C max v plazme dosiahne po 3-4 hodinách, v synoviálnej tekutine - po 4-5 hodinách.

Distribúcia a výbery

Liek absorbovaný v gastrointestinálnom trakte sa hromadí v synoviálnej tekutine. Vylučuje sa obličkami.

Nasávanie a distribúcia

Ibuprofén sa dobre vstrebáva zo žalúdka. Tmax - približne 1 hodina Ibuprofén sa približne z 99% viaže na plazmatické bielkoviny. Pomaly sa distribuuje v synoviálnej tekutine a odstraňuje sa z nej pomalšie ako z plazmy.

Ibuprofén sa metabolizuje v pečeni, hlavne hydroxyláciou a karboxyláciou izobutylovej skupiny. Izoenzým CYP2C9 sa podieľa na metabolizme liečiva. Po absorpcii sa asi 60% farmakologicky neaktívnej R-formy ibuprofénu pomaly transformuje na aktívnu S-formu.

Ibuprofén má dvojfázovú kinetiku eliminácie. T 1/2 z plazmy je 2 až 3 hodiny, v moči je možné zistiť až 90% dávky vo forme metabolitov a ich konjugátov. Menej ako 1% sa vylučuje v nezmenenej forme močom av menšej miere žlčou. Ibuprofén sa úplne vylučuje za 24 hodín.

Indikácie Teraflex ® Advance

 • osteoartróza veľkých kĺbov, osteochondróza chrbtice, sprevádzaná miernou bolesťou.
Otvorte zoznam kódov ICD-10
ICD-10 kódindikácia
M15polyartrózy
M16Coxartróza [artróza bedra]
M17Gonartróza [artróza kolena]
M25.5Bolesť kĺbov
M42Osteocondritis chrbtice
M47spondylóza

Dávkový režim

Droga sa užíva perorálne po jedle. Kapsuly sa majú zapiť malým množstvom vody..

Dospelí majú predpísané 2 kapsuly 3-krát denne. Dĺžka prijímania bez konzultácie s lekárom by nemala prekročiť 3 týždne. Ďalšie použitie lieku by malo byť dohodnuté s lekárom.

Vedľajší účinok

Pri používaní lieku Teraflex® Advance sú možné nauzea, bolesť brucha, plynatosť, hnačka, zápcha, alergické reakcie. Tieto reakcie vymiznú po prerušení liečby..

Mala by sa zvážiť možnosť vzniku nežiaducich reakcií spojených s ibuprofenom, ktorý je súčasťou lieku..

Z tráviaceho ústrojenstva: NSAID - gastropatia (bolesť brucha, nevoľnosť, vracanie, pálenie záhy, znížená chuť do jedla, hnačka, plynatosť, zápcha; zriedka - ulcerácia gastrointestinálnej sliznice, ktorá je v niektorých prípadoch komplikovaná perforáciou a krvácaním); podráždenie alebo suchosť sliznice ústnej dutiny, bolesť v ústach, ulcerácia sliznice ďasien, aftózna stomatitída, pankreatitída, exacerbácia kolitídy a Crohnova choroba.

Z hepatobiliárneho systému: hepatitída.

Z dýchacích ciest: dýchavičnosť, bronchospazmus.

Z nervového systému: bolesti hlavy, závraty, nespavosť, úzkosť, nervozita a podráždenosť, psychomotorická nepokoj, ospalosť, depresia, zmätenosť, halucinácie; zriedka - aseptická meningitída (častejšie u pacientov s autoimunitnými chorobami).

Na strane zmyslových orgánov: porucha sluchu (strata sluchu, zvonenie alebo tinitus), porucha zraku (toxické poškodenie zrakového nervu, rozmazané videnie alebo dvojité videnie, skotómia, suché a podráždené oči, edém spojoviek a viečka alergického pôvodu).

Kardiovaskulárny systém: rozvoj alebo zhoršenie srdcového zlyhania, tachykardia, zvýšený krvný tlak, zvýšené riziko arteriálnej trombózy..

Z močového systému: akútne zlyhanie obličiek, alergická nefritída, nefrotický syndróm (edém), polyuria, cystitída.

Z hemopoetického systému: anémia (vrátane hemolytickej, aplastickej), trombocytopénia a trombocytopenická purpura, agranulocytóza, leukopénia.

Alergické reakcie: kožná vyrážka (zvyčajne erytematózna), žihľavka, svrbenie, Quinckeho edém, anafylaktoidné reakcie, anafylaktický šok, dyspnoe, horúčka, multiformná exsudatívna erytém (vrátane Stevensovho-Johnsonovho syndrómu), toxická epidermálna nekrolýza (syndróm)., eozinofília, alergická nádcha.

Laboratórne ukazovatele: môže dôjsť k predĺženiu času krvácania, zníženiu koncentrácie glukózy v sére, zníženiu CC, zníženiu hematokritu alebo hemoglobínu, zvýšeniu koncentrácie kreatinínu v sére, zvýšeniu aktivity pečeňovej transaminázy, zvýšeniu koncentrácie močoviny v krvi, zvýšeniu koncentrácie bilirubínu v krvi.

Iné: vylepšenie potenia.

kontraindikácie

 • erozívne a ulcerózne choroby tráviaceho traktu (vrátane peptického vredu žalúdka a dvanástnika v akútnej fáze, Crohnovej choroby, ulceróznej kolitídy);
 • úplná a neúplná kombinácia bronchiálnej astmy, opakujúcej sa polypózy nosa a paranazálnych dutín;
 • potvrdená hyperkalémia;
 • hemofília a iné poruchy krvácania (vrátane hypokoagulácie), hemoragická diatéza;
 • gastrointestinálne krvácanie a intrakraniálne krvácanie;
 • závažné zlyhanie obličiek (CC, opatrnosť by sa mala predpisovať pre zlyhanie srdca, arteriálnu hypertenziu, cirhózu pečene s portálnou hypertenziou, zlyhanie pečene a / alebo obličiek, nefrotický syndróm, hyperbilirubinémiu, žalúdočné vredy a dvanástnikové vredy (anamnéza), gastritída, enteritída) kolitída, krvné choroby nejasnej etiológie (leukopénia a anémia), bronchiálna astma, diabetes mellitus, periférne arteriálne choroby, stredne závažné zlyhanie obličiek (CC 30-60 ml / min), dyslipidémia / hyperlipidémia, koronárne srdcové choroby, cerebrovaskulárne ochorenie, prítomnosť infekcie Helicobacter pylori, dlhodobé užívanie NSAID, tuberkulóza, závažné somatické choroby, súbežná liečba antikoagulanciami, protidoštičkami, glukokortikoidmi, selektívnymi inhibítormi spätného vychytávania serotonínu, fajčením, alkoholizmom a staršími pacientmi. Ak ste neznášanlivý na morské plody (krevety, mäkkýše), pravdepodobnosť vzniku alergie ich reakcie na liečivo sa zvyšujú.

Tehotenstvo a laktácia

Používa sa na zhoršenú funkciu pečene

Použitie lieku je kontraindikované pri závažnom zlyhaní pečene, pri aktívnom ochorení pečene.

S opatrnosťou sa má liek predpísať na zlyhanie pečene..

Používa sa na zhoršenú funkciu obličiek

Použitie lieku je kontraindikované pri ťažkom zlyhaní obličiek (CC by sa malo predpisovať opatrne u starších pacientov.

špeciálne pokyny

Počas dlhodobej liečby je potrebné kontrolovať obraz periférnej krvi a funkčný stav pečene a obličiek.

Ak sa objavia príznaky gastropatie, je potrebné starostlivé sledovanie vrátane ezofagogastroduodenskopie, krvného testu s určením hemoglobínu, hematokritu, analýzy okultnej krvi v stolici..

Ak je to potrebné, súčasné použitie ďalších NSAID a analgetík, lekár má zvážiť prítomnosť ibuprofénu v lieku. Ak potrebujete dlhodobé používanie ďalších NSAID, mali by ste použiť liek Teraflex ®, ktorý neobsahuje ibuprofén..

Ak je potrebné stanoviť 17-ketosteroidy, musí sa liek prerušiť 48 hodín pred štúdiou..

S neznášanlivosťou na morské plody (krevety, mäkkýše) sa zvyšuje pravdepodobnosť alergických reakcií na liečivo.

Počas liečby sa príjem alkoholu neodporúča..

Vplyv na schopnosť viesť vozidlá a mechanizmy

Počas liečby by sa pacienti mali zdržať vedenia motorových vozidiel a iných činností, ktoré si vyžadujú koncentráciu alebo rýchlosť psychomotorických reakcií.

predávkovať

Symptómy (spojené s predávkovaním ibuprofenom): bolesť brucha, nevoľnosť, zvracanie, letargia, ospalosť, depresia, bolesti hlavy, tinnitus, metabolická acidóza, kóma, akútne zlyhanie obličiek, znížený krvný tlak, hypokalémia, hyperkalémia, bradykardia, tachykardia, predikardia. zastavenie dýchania.

Liečba: výplach žalúdka (účinný iba do 1 hodiny po podaní), použitie aktívneho uhlia, zásadité pitie; vedenie nútenej diurézy, symptomatická terapia (korekcia acidobázického stavu, krvný tlak).

Liekové interakcie

Induktory oxidácie mikrozómov (fenytoín, etanol, barbituráty, rifampicín, fenylbutazón, tricyklické antidepresíva) zvyšujú produkciu hydroxylovaných aktívnych metabolitov ibuprofénu, čím zvyšujú riziko závažných hepatotoxických reakcií.

Inhibítory mikrozomálnej oxidácie znižujú riziko hepatotoxicity.

Liek znižuje hypotenzívny účinok vazodilatátorov (vrátane pomalých blokátorov vápnikových kanálov a ACE inhibítorov).

Liečivo znižuje natriuretickú a diuretickú aktivitu furosemidu a hydrochlorotiazidu.

Znižuje účinnosť urikozurických liekov.

Zvyšuje účinok nepriamych antikoagulancií, protidoštičkových látok, fibrinolytík (zvýšené riziko hemoragických komplikácií)..

Zvyšuje ulcerogénny účinok (s rozvojom krvácania) GCS, NSAID, kolchicín, estrogén, etanol.

Zvyšuje účinok perorálnych hypoglykemických liekov a inzulínu.

Antacidá a colestyramín znižujú absorpciu ibuprofénu.

Liek zvyšuje koncentráciu digoxínu, lítia a metotrexátu v krvi.

Kofeín zvyšuje analgetický účinok.

Pri súčasnom podaní ibuprofénu znižuje protizápalový a protidoštičkový účinok kyseliny acetylsalicylovej (je možné zvýšiť výskyt akútnej koronárnej nedostatočnosti u pacientov, ktorí dostávajú malé dávky kyseliny acetylsalicylovej ako protidoštičková látka po začatí liečby ibuprofenom).

Súčasné užívanie liekov obsahujúcich glukozamínové a kumarínové antikoagulanciá (napríklad warfarín) môže viesť k zvýšeniu INR a riziku krvácania; parametre koagulácie krvi sa musia monitorovať.

Pri súčasnom použití s ​​antikoagulanciami a trombolytikami (altepláza, streptokináza, urokináza) sa zvyšuje riziko krvácania..

Cefamandol, cefoperazón, cefotetan, kyselina valproová, plicamycín zvyšujú výskyt hypoprotrombinémie.

Myelotoxické lieky zvyšujú hematotoxicitu.

Cyklosporínové a zlaté prípravky zvyšujú účinok ibuprofénu na syntézu prostaglandínov v obličkách, čo sa prejavuje zvýšením nefrotoxicity. Ibuprofén zvyšuje plazmatickú koncentráciu cyklosporínu a pravdepodobnosť jeho hepatotoxických účinkov.

Lieky, ktoré blokujú tubulárnu sekréciu, znižujú vylučovanie a zvyšujú plazmatickú koncentráciu ibuprofénu.

V súvislosti s obsahom glukozamínu v prípravku je možné zníženie účinnosti hypoglykemických liekov, doxorubicínu, tenipozidu, etopozidu..

Glukozamín zvyšuje absorpciu tetracyklínových antibiotík, znižuje účinok polosyntetických penicilínov, chloramfenikolu.

Súbežné podávanie s diuretikami šetriacimi draslík zvyšuje riziko hyperkalémie.

NSAID môžu mifepristón znižovať.

Súčasné použitie NSAID a takrolimu môže zvýšiť riziko nefrotoxicity.

Súbežné podávanie so zidovudínom zvyšuje riziko hematologickej toxicity NSAID.

Pri súčasnom použití chinolónov a NSAID sa zvyšuje riziko záchvatov.

Podmienky skladovania pre Teraflex ® Advance

Liek by sa mal uchovávať mimo dosahu detí pri teplote neprevyšujúcej 25 ° C..

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Rakovina sóda

Žalúdok
Predpokladá sa, že liečba rakoviny sódou môže pacienta vyliečiť vo všetkých štádiách patologického procesu. Teóriu eliminácie rakoviny s takouto látkou vyvinul taliansky Tulio Simonchini. Hoci veda napreduje a vedci skúmali zloženie nádorov na molekulárnej úrovni, v jedlej sódy sa nenašlo žiadne riešenie.
Technika pilatesMódne smerovanie fitness sa na internete aktívne propaguje ako liek na herniovaný disk. Odborníci nie sú proti takýmto kurzom, ale varujú, že by sa mali brať iba pod vedením trénera s vyšším lekárskym vzdelaním, ktorý chápe, čo je pre vás dobré a čo zlé.
Detekcia myomatóznych uzlín vedie ženu k špekuláciám, či je možné otehotnieť fibroidmi maternice. Budeme rozumieť, kedy je počatie celkom skutočné a za akých okolností je to ťažké.