loader

Teraflex Pokrok v liečbe chorôb kĺbov

Chronický priebeh je charakteristický pre degeneratívne-dystrofické ochorenia kĺbov. Pri ich dlhodobej terapii je dôležitá účinnosť liekov a bezpečnosť ich používania. Preto sa v reumatologickej praxi stále viac používajú štrukturálne modifikujúce lieky. Jedným z nich je Teraflex Advance, ktorý kombinuje farmakologické vlastnosti chondroprotektora a nesteroidného protizápalového lieku..

Použitie Teraflex Advance pri liečbe kĺbových patológií

Je dôležité to vedieť! Lekári v šoku: „Existuje účinný a cenovo dostupný liek na bolesť kĺbov.“ Prečítajte si viac.

Na odstránenie silnej bolesti kĺbov a rýchle zastavenie zápalu v nich sa používajú analgetiká, glukokortikosteroidy, nesteroidné protizápalové lieky (NSAID). Ich použitie je dôležité pri liečbe chorôb kĺbov v akútnom štádiu. Dlhá terapia však nepriaznivo ovplyvňuje zdravie pacienta z dôvodu vedľajších účinkov. Liečba chronických patológií preto spôsobuje určité ťažkosti. Hlavným cieľom kĺbovej terapie je zlepšenie stavu pacienta a odstránenie príčiny bolesti, opuchu, stuhnutosti pohybov. Teraflex Advance spĺňa všetky požiadavky:

 • znižuje intenzitu príznakov - bolesť, opuch periartikulárnych tkanív;
 • zabraňuje ďalším deštruktívnym a degeneratívnym zmenám v kĺbových štruktúrach;
 • nevyvoláva výrazné vedľajšie účinky;
 • stimuluje produkciu vlastných chondrocytov v tele.

Na reumatologickom ústave Ruskej akadémie lekárskych vied sa uskutočnili trojročné klinické skúšky, na ktorých sa zúčastnilo 20 dobrovoľníkov. U každej z nich bola diagnostikovaná gonartróza v rôznych fázach kurzu. Hlavným cieľom štúdie bolo zistiť klinickú účinnosť lieku Teraflex Advance. Lekári vyhodnotili terapeutický účinok podľa nasledujúcich kritérií:

 • zmiernenie zápalového procesu;
 • zníženie intenzity bolesti;
 • obnova spoločnej mobility.

Podľa výsledkov testov sa viac ako 70% pacientov významne zlepšilo. U 20% pacientov sa závažnosť bolesti znížila, ranné opuchy kĺbov a stuhnutosť pohybov zmizli. A iba 5% dobrovoľníkov nemalo terapeutický účinok. Všetci pacienti zaznamenali neprítomnosť negatívnych účinkov Teraflexu Advance na gastrointestinálny trakt charakteristický pre NSAID.

Zamestnanci Ústavu reumatológie RAMS odporúčali zaradenie lieku do terapeutického režimu u pacientov s kĺbovými patológiami. Najdôležitejšie je jeho použitie v počiatočných štádiách artrózy, osteoporózy, osteochondrózy. Na základe klinickej štúdie sa zistilo, že použitie lieku Teraflex Advance pri liečbe mladých pacientov viedlo k rýchlejšiemu uzdraveniu..

Forma uvoľnenia a zloženie

Americký výrobca Bayer uvádza na trh Teraflex Advance vo forme bielych želatínových kapsúl s modrým viečkom. Balia sa v plastových fľašiach č. 30 (800 rubľov), 60 (1590 rubľov) a 100 (2300 rubľov). Pri dlhodobej úprave je výhodnejšie okamžite vziať veľké balenie..

Sekundárne balenie - kartónová škatuľa s návodom na použitie vo vnútri. Zloženie liečiva obsahuje nasledujúce účinné zložky:

 • glukózamín sulfát 0,25 g
 • chondroitín sulfát 0,2 g;
 • ibuprofén 0,1 g.

Ako pomocné zložky výrobca použil kukuričný škrob, mikrokryštalickú celulózu, oxid kremičitý, kyselinu stearovú, povidón, stearát horečnatý. A pre tvorbu škrupiny - želatína, farbivá a oxid titaničitý.

Pomocné látky poskytujú:

 • absorpcia účinných látok;
 • ich prienik do poškodeného tkaniva.

Hustá škrupina zabraňuje negatívnym účinkom ibuprofénu na žalúdočnú sliznicu. Kapsula sa rozpustí v čreve, kde dôjde k asimilácii chondroprotektorov..

farmaceutický účinok

Teraflex Advance je kombinovaný liek, ktorý stimuluje regeneráciu chrupavky, znižuje závažnosť symptómov artikulárnych patológií. V priebehu liečby sa opuch periartikulárnych tkanív postupne znižuje. Pacienti zaznamenávajú oslabenie bolesti, zmiznutie stuhnutosti pohybov. Mnohostranný pozitívny vplyv Teraflex Advance je založený na vlastnostiach jeho zložiek:

 • chondroitín je ďalší substrát na tvorbu zdravých tkanív hyalínovej chrupavky. Podieľa sa na stimulácii tvorby kyseliny hyalurónovej, biosyntéze proteoglykánov, kolagénu. Inhibíciou aktivity hyaluronidázy (enzýmu, ktorý štiepi zlúčeniny kyseliny hyalurónovej) chráni chondroitín kĺby pred zničením. Chondroprotektor zlepšuje stav synoviálnej tekutiny, začína regeneračné procesy;
 • glukozamín stimuluje syntézu proteoglykánov, čím prispieva k obnove tkaniva ovplyvneného deštrukciou. Pod jeho vplyvom sa zvyšuje produkcia kyseliny hyalurónovej a organických zlúčenín. Sú nevyhnutné na tvorbu kĺbových membrán, hyalínovej chrupavky a intraartikulárnej tekutiny;
 • ibuprofén inhibuje cyklooxygenázový enzým. Výsledkom je zníženie produkcie leukotriénov, bradykinínov, prostaglandínov - mediátorov bolesti, zápalu, horúčky..

Použitie Teraflex Advance vám umožňuje znížiť dávku NSAID, glukokortikosteroidov, analgetík a minimalizovať vedľajšie účinky. Aktívne zložky liečiva sa metabolizujú v pečeňových bunkách a evakuujú sa močom a výkaly..

Indikácie pre použitie

Dokonca aj „zanedbané“ spoločné problémy môžu byť vyliečené doma! Nezabudnite to rozmazať raz denne..

Hlavnými indikáciami použitia Teraflexu Advance sú osteochondróza krčka, hrudníka, bedrovej chrbtice a osteoartróza. Ale v reumatológii a ortopédii sa praktizuje omnoho širší rozsah jej aplikácie. Droga je predpísaná pacientom, u ktorých sa diagnostikujú nasledujúce patológie muskuloskeletálneho systému:

Teraflex Advance sa používa na liečbu chorôb veľkých kĺbov - bedra, členku, kolena, ramena. Účinne bráni deštrukcii štruktúrnych komponentov kĺbu bez ohľadu na štádium patológie. V traumatológii sa liek používa na obnovu tkaniva po ťažkej dislokácii alebo zlomenine..

kontraindikácie

Teraflex Advance sa vyznačuje širokou škálou kontraindikácií. Nie je predpísané pre deti mladšie ako 12 rokov, pre ženy počas obdobia narodenia dieťaťa a počas dojčenia. Použitie pri diagnostike je zakázané:

 • ulcerózne lézie gastrointestinálneho traktu, vrátane ulceratívnej kolitídy a závažných chronických zápalových patológií čreva;
 • náchylnosť na výskyt žalúdočného alebo črevného krvácania;
 • intrakraniálne krvácanie;
 • poruchy krvácania, vrátane hemofílie;
 • individuálna citlivosť na salicyláty a NSAID, prejavujúca sa pri astmatických záchvatoch;
 • hemoragická diatéza.

Teraflex Advance sa nemôže použiť v prípade neznášanlivosti jeho účinných alebo pomocných látok. Relatívne kontraindikácie jeho použitia sú srdcové zlyhanie, arteriálna hypertenzia, závažné ochorenia pečene a močových orgánov. Reumatológovia varujú pred starostlivým užívaním lieku u pacientov s diabetes mellitus a bronchiálnou astmou. Počas liečby sa vykonáva nepretržité monitorovanie krvi a moču pacientov. Je to potrebné na včasné odhalenie negatívnych zmien v ich zložení..

Väčšina kontraindikácií je spojená s prítomnosťou ibuprofénu v kombinovanom prípravku. Terapeutická línia obsahuje Teraflex, ktorý obsahuje iba glukozamín a chondroitín. Na zvýšenie jeho terapeutického účinku môžete použiť krém Teraflex M.

Vedľajšie účinky

Počas liečby Teraflexom Advance sa môžu vyskytnúť dyspeptické poruchy. Sú to epigastrické bolesti, záchvaty nevoľnosti a zvracanie, nadmerná plynatosť, hnačka alebo zápcha. Vedľajšie účinky vymiznú v priebehu niekoľkých dní po prerušení liečby. Oveľa menej často sa diagnostikuje vývoj takýchto negatívnych účinkov kombinovanej látky:

 • sucho v ústach, aktivácia patogénnych húb, pankreatitída a hepatitída;
 • dýchavičnosť, bronchospazmus;
 • psycho-emocionálna nestabilita, nespavosť alebo ospalosť, depresia;
 • poškodenie sluchu a zraku, opuch viečok;
 • arteriálna hypertenzia, búšenie srdca;
 • cystitída, nefritída, akútne zlyhanie obličiek;
 • predĺžené trvanie krvácania.

Lokálne nežiaduce reakcie sa klinicky prejavujú tvorbou kožných opuchov a malými vyrážkami. V zriedkavých prípadoch sa vyvinie alergická nádcha, erytém, žihľavka.

Ak sa vyskytne ktorýkoľvek z týchto príznakov, obráťte sa na lekára. Nahradí liek analógom alebo upraví denné a jednotlivé dávky.

Systém ľudského životaVedľajšie účinky lieku Teraflex Advance
dýchanieZúženie priedušiek spôsobené sťahmi svalov, dýchavičnosťou
tráviaceStomatitída, epigastrická bolesť, plynatosť, peristaltická porucha, pálenie záhy
Centrálna nervová a autonómnaZávraty, bolesti hlavy, podráždenosť, poruchy spánku, halucinácie
kardiovaskulárneZvýšený krvný tlak, zvýšený srdcový rytmus, zlyhanie srdca
močovýEdém, cystitída, poruchy močenia, akútne zlyhanie obličiek
Zmyslové orgányTinnitus, edém spojivky, suché oči a sliznice ústnej dutiny

Inštrukcie na používanie

Teraflex Advance užite 2 kapsuly 3 x denne po jedle. Liek sa spláchne dostatočným množstvom čistej nehybnej vody. Po 3 týždňovej liečbe je na vyhodnotenie účinnosti liečby potrebná konzultácia s reumatológom alebo ortopédom. Dĺžku liečby určuje lekár. Zohľadňuje stupeň deštruktívnych degeneratívnych zmien a celkový zdravotný stav pacienta.

špeciálne pokyny

Počas liečby Teraflex Advance je potrebné prestať používať alkoholické nápoje. Liek by sa nemal užívať pri výkone práce, ktorá si vyžaduje koncentráciu, zvýšenú pozornosť a rýchlu reakciu.

Lekár s inou lekárskou špecializáciou môže predpísať nesteroidné protizápalové lieky. Je potrebné upozorniť na priebeh užívania drogy obsahujúcej ibuprofén..

Liekové interakcie

Spoločné podávanie Teraflexu Advance a tricyklických antidepresív, barbiturátov, rifampicínu zvyšuje hepatotoxický účinok. Kombinácia s antihypertenzívami spôsobí zníženie účinnosti týchto liekov. Teraflex Advance zvyšuje a predlžuje pôsobenie liekov, ktoré normalizujú zrážanie krvi, čo vedie k rozvoju krvácania. Ak sa chondroprotektory užívajú súčasne s antacídami, ich klinická účinnosť sa zníži.

Teraflex Advance sa nepoužíva bez vymenovania reumatológa, ortopeda alebo traumatológa. Vyznačuje sa výraznými vedľajšími účinkami, ktoré obmedzujú spektrum použitia. Bez predbežnej diagnózy povedie dlhodobé používanie Teraflex Advance k vzniku závažných komplikácií. Iba včasná návšteva u lekára a správne navrhnutý liečebný režim urýchlia zotavenie.

Podobné články

Ako zabudnúť na bolesť kĺbov?

 • Bolesť kĺbov obmedzuje váš pohyb a celý život...
 • Bojíte sa nepohodlia, drvenia a systematickej bolesti...
 • Možno ste vyskúšali veľa liekov, krémov a mastí...
 • Ale súdiac podľa toho, že čítate tieto riadky, veľmi vám nepomohli...

Ortopéd Valentin Dikul však tvrdí, že existuje skutočne účinný liek na bolesť kĺbov! Prečítajte si viac >>>

Návod na použitie TERAFLEX ADVANCE (TERAFLEX ADVANCE)

Forma uvoľnenia, zloženie a balenie

vrchnáky. 250 mg + 200 mg + 100 mg: 60 alebo 120 ks.
Reg. Č.: 7562/05/11/16 zo 27/27/2016 - Obdobie platnosti reg. beats nie je obmedzený

Tvrdé želatínové kapsuly, veľkosť č. 0, s modrým viečkom a bielym telom s nápisom „THERAFLEX ADVANCE“; obsah kapsuly - biely alebo takmer biely prášok so slabým zápachom.

1 viečko.
chlorid glukózamín sulfát draselný250 mg
síran chondroitín sodný200 mg
ibuprofen *100 mg

* ibuprofén obsahuje: kukuričný škrob, polyvinylpyrolidón, predželatínovaný škrob, mikrokryštalickú celulózu, oxid kremičitý, sodnú soľ kroskarmelózy, kyselinu stearovú.

Pomocné látky: mikrokryštalická celulóza (E460), kukuričný škrob, kyselina stearová (E570), sodná soľ škrobového glykolátu, krospovidón, stearát horečnatý (E572), polyvinylpyrolidón, oxid kremičitý (E551)..

Zloženie kapsuly: želatína (E441), oxid titaničitý (E171), FD&C Blue No. 1 (E133).

Zloženie atramentu použitého na označenie kapsuly: šelak, dehydrovaný alkohol, izopropylalkohol, butylalkohol, propylénglykol, koncentrovaný amoniak, FD&C Blue č. 2 Aluminium Lak (E132), oxid titaničitý (E171).

60 ks. - fľaše (1) - škatule.
120 ks - fľaše (1) - škatule.

farmaceutický účinok

Glukosamín sulfát - aktívna zložka lieku, je soľ prírodného aminomonosacharidu glukozamínu, ktorý je v tele fyziologicky obsiahnutý. Glukozamín vyrobený z glukózy sa používa na biosyntézu proteoglykánov kĺbovej chrupavky. Exogénny glukozamín hrá hlavnú úlohu v biosyntéze glukosaminoglykánov chrupavky a stimuluje chondrocyty, aby produkovali proteoglykány. Glukosamín sulfát inhibuje činnosť niektorých hlavných mediátorov zápalového procesu a aktivitu enzýmov, ktoré ničia chrupavkovú bázu, ako je kolagenáza a fosfolipáza A2, ako aj iných látok, ktoré vedú k poškodeniu tkaniva:

 • superoxidové radikály, lyzozomálne enzýmy.

Chondroitín sulfát - neoddeliteľná súčasť hlavnej látky kostí a chrupavky.

Ibuprofén má antipyretický, analgetický a protizápalový účinok. Mechanizmus účinku je spojený s neselektívnou blokádou COX-1 a COX-2 (hlavný enzým metabolizmu kyseliny arachidónovej), čo vedie k zníženiu syntézy prostaglandínov, zníženiu ich koncentrácie v mozgovomiechovom moku. Znižuje rannú stuhnutosť, zvyšuje rozsah pohybu kĺbov a chrbtice.

Kombinované použitie glukozamín sulfátu, chondroitín sulfátu a ibuprofénu vedie k zvýšeniu úrovne analgetickej aktivity posledne menovaného..

farmakokinetika

Glukosamín sulfát. Absorpcia z tráviaceho traktu je 90%, biologická dostupnosť 26%, T 1/2 70 hodín Po perorálnom podaní sa liek rýchlo distribuuje v extravaskulárnych tekutinách vrátane synoviálnej tekutiny. Väzba glukozamínu na proteíny nie je známa. Glukozamínová frakcia, ktorá nie je metabolizovaná alebo sa neviaže na plazmatické bielkoviny, sa vylučuje hlavne močom a stolicami..

Chondroitín sulfát. Farmakokinetika nie je opísaná.

Ibuprofen. Pri vnútornom podávaní sa ibuprofén čiastočne absorbuje v žalúdku a potom úplne - už v tenkom čreve. Po metabolických transformáciách v pečeni (hydroxylácia a karboxylácia) sa farmakologicky neaktívne metabolity úplne vylučujú, hlavne močom (90%), ako aj žlčou. T 1/2 u zdravých pacientov a pacientov trpiacich chorobami pečene a obličiek je 1,8 - 3,5 hodiny, väzba na plazmatické bielkoviny je asi 99%. Pri perorálnom podaní C max v plazme sa dosiahne po 1-2 hodinách.

Farmakokinetika v osobitných klinických prípadoch

Uvádza sa, že u pacientov s miernym poškodením obličiek sú hladiny neviazaného (S) -ibuprofénu, AUC (S) -ibuprofénu a pomeru AUC enantiomérov (S / R) vyššie ako u zdravých dobrovoľníkov..

U pacientov s terminálnym štádiom ochorenia obličiek podstupujúcich hemodialýzu bola priemerná voľná frakcia ibuprofénu približne 3% au zdravých dobrovoľníkov približne 1%. Ťažké poškodenie obličiek môže viesť k akumulácii metabolitov ibuprofénu. Význam tohto účinku nie je známy. Metabolity sa dajú odstrániť hemodialýzou..

Indikácie pre použitie

Na krátkodobé zmiernenie bolesti a iných príznakov zápalu:

 • s exacerbáciou osteoartritídy, osteoartrózy;
 • s degeneratívnymi ochoreniami kolenných a bedrových kĺbov a chrbtice.

Dávkový režim

Kapsuly sa užívajú perorálne s trochou vody..

Dospelí - 1-2 kapsuly 2-3 krát denne po jedle.

Maximálna doba prijatia by nemala prekročiť 20 dní. Po znížení silnej bolesti môže pacient pokračovať v liečbe kombinovanými prípravkami obsahujúcimi glukozamín a chondroitín sulfát.

Špeciálne skupiny pacientov

Starší pacienti:

 • nie je potrebná osobitná úprava dávky. U starších pacientov je z dôvodu možných nežiaducich účinkov potrebné starostlivo sledovať stav.

Renálne zlyhanie:

 • na základe farmakokinetických údajov u pacientov s poruchou funkcie obličiek miernej až strednej závažnosti (CC 30 - 80 ml / min) nie je potrebné zníženie dávky, zatiaľ čo pacienti so závažným zlyhaním obličiek (CC Teraflex Advance je kontraindikovaný.

Zlyhanie pečene:

 • v prípade zhoršenej funkcie pečene miernej až strednej závažnosti nie je potrebné zníženie dávky.

Deti a dospievajúci:

 • glukosamín sa neodporúča používať u detí a dospievajúcich mladších ako 18 rokov, napr žiadne údaje o bezpečnosti a účinnosti.

Vedľajšie účinky

Stanovenie frekvencie nežiaducich reakcií:

  veľmi často (≥1 / 10), často (≥1 / 100 - glukózamín sulfát

Z tráviaceho ústrojenstva:

 • často - nepríjemné pocity a bolesti brucha, dyspepsia, zápcha, nevoľnosť, plynatosť, hnačka.

Na časti kože a podkožného tkaniva:

 • zriedka - svrbenie, erytém, kožné vyrážky;
 • neznáme - vypadávanie vlasov.

Z imunitného systému:

 • zriedka - alergické reakcie, bronchiálna astma.

Z nervového systému:

 • často - bolesti hlavy, ospalosť, únava;
 • neznámy - závraty.

Zo strany orgánu videnia:

 • zriedkavo - zhoršené videnie.

Z hľadiska metabolizmu:

 • zriedka - zvýšená hladina glukózy v krvi.

Na časti kože a podkožného tkaniva:

 • sú hlásené jednotlivé prípady erytému, žihľavky, dermatitídy, makulopapulárnej vyrážky s svrbením alebo bez neho a / alebo opuchu..

Z tráviaceho ústrojenstva:

 • zriedka - prípady nevoľnosti, vracania.

Nežiaduce reakcie uvedené nižšie boli pozorované počas liečby ibuprofenom, vrátane počas dlhodobej liečby vysokými dávkami u pacientov s reumatizmom. Stanovená frekvencia, vrátane veľmi zriedkavých prípadov, sa týka krátkodobej liečby dennými dávkami až do 1200 mg ibuprofénu pre perorálnu liekovú formu a do 1800 mg pre čapíky..

Nasledujúce nežiaduce reakcie lieku sa líšia hlavne v závislosti od dávky a individuálnych charakteristík pacientov.

Najbežnejšie reakcie sú z tráviaceho systému. Je teda možné vyvinúť peptický vred, perforáciu alebo gastrointestinálne krvácanie, niekedy smrteľné, najmä u starších pacientov. Existujú dôkazy o nevoľnosti, zvracaní, hnačkách, plynatosti, zápche, dyspepsii, bolesti brucha, dechtovej stolici, ulceróznej stomatitíde a exacerbácii ulceróznej kolitídy a Crohnovej chorobe po užití ibuprofénu. Menej často sa uvádza vývoj gastritídy. Riziko gastrointestinálneho krvácania závisí od dávky a trvania ibuprofénu.

Počas liečby NSAID sa hlásil vývoj edému, zvýšený krvný tlak a vývoj srdcového zlyhania.

Podľa výsledkov klinických štúdií a epidemiologických údajov môže byť použitie ibuprofénu, najmä vo vysokých dávkach (2400 mg denne / 24 kapsúl), ako aj pri dlhodobej liečbe, spojené s miernym zvýšením rizika rozvoja stavov spôsobených arteriálnou trombózou (napríklad infarktom myokardu alebo mŕtvica).

Z kardiovaskulárneho systému: veľmi zriedka - búšenie srdca, zlyhanie srdca, infarkt myokardu.

Z hemopoetického systému:

 • veľmi zriedka - poruchy hematopoézy (anémia, leukopénia, trombocytopénia, pancytopénia, agranulocytóza). Prvými príznakmi sú horúčka, bolesť v krku, povrchové rany v ústnej dutine, príznaky podobné chrípke, ťažká slabosť, krvácanie z nosa a krvácanie z kože. Pri dlhodobej liečbe liekom by sa mal pravidelne vykonávať všeobecný krvný test.

Z nervového systému:

 • niekedy - poruchy centrálneho nervového systému, ako sú bolesti hlavy, závraty, nespavosť, nepokoj, podráždenosť alebo únava.

Zo strany orgánu videnia:

 • niekedy - zrakové postihnutie.

Na strane sluchového orgánu a labyrintu:

 • zriedka - tinnitus.

Z tráviaceho ústrojenstva:

 • často - pálenie záhy, bolesť brucha, nevoľnosť, vracanie, plynatosť, hnačka, zápcha, menšie gastrointestinálne krvácanie, čo môže v niektorých prípadoch viesť k rozvoju anémie;
 • niekedy - žalúdočné / duodenálne vredy s pravdepodobnosťou krvácania a perforácie, ulcerózna stomatitída, exacerbácia UC alebo Crohnova choroba, gastritída;
 • veľmi zriedka - ezofagitída, pankreatitída, tvorba zúžení čriev typu bránice. V prípade silnej bolesti v hornej časti brucha, dechovej stolice alebo krvavého zvracania by ste mali okamžite prestať užívať Teraflex Advance a poradiť sa s lekárom..

Z močového systému:

 • veľmi zriedkavo - edém, najmä u pacientov s arteriálnou hypertenziou alebo zlyhaním obličiek;
 • nefrotický syndróm;
 • intersticiálna nefritída, ktorá môže byť sprevádzaná akútnym zlyhaním obličiek. V zriedkavých prípadoch poškodenie obličkového tkaniva (nekróza obličkovej papily) so zvýšením koncentrácie kyseliny močovej v krvi. Preto je potrebné pravidelne sledovať funkciu obličiek..

Na časti kože a podkožného tuku:

 • veľmi zriedkavo - bulózne reakcie vrátane Stevensovho-Johnsonovho syndrómu a toxickej epidermálnej nekrolýzy. U ovčích kiahní je vo výnimočných prípadoch možné vyvinúť vážne kožné infekcie a komplikácie z mäkkých tkanív.

Infekčné a parazitárne choroby:

 • veľmi zriedka - exacerbácia zápalových procesov infekčného pôvodu (napríklad vývoj nekrotizujúcej fasciitídy) spojená s používaním NSAID. Možno je to spôsobené mechanizmom pôsobenia NSAID. Ak sa počas liečby liekom Teraflex Advance odporúča infekcia alebo jej rast, odporúča sa ihneď konzultovať s lekárom. V takom prípade je potrebné skontrolovať, či existujú náznaky antibiotickej liečby infekcie.

Veľmi zriedkavo sa pri liečbe ibuprofenom pozorovali príznaky aseptickej meningitídy - stuhnutý krk, bolesť hlavy, nevoľnosť, vracanie, horúčka alebo rozmazané vedomie. Pacienti s autoimunitnými ochoreniami (systémový lupus erythematodes, zmiešaná kolagenóza) sú náchylní na výskyt takýchto stavov..

Z kardiovaskulárneho systému:

 • veľmi zriedka - arteriálna hypertenzia.

Z imunitného systému:

 • niekedy - reakcie z precitlivenosti sprevádzané kožnými vyrážkami a svrbením, ako aj astmatické záchvaty (v niektorých prípadoch pokles krvného tlaku). V takýchto prípadoch sa pacientom odporúča, aby okamžite prestali užívať liek a konzultovali s lekárom. Veľmi zriedkavo sa vyskytujú závažné všeobecné reakcie z precitlivenosti vo forme opuchu tváre, jazyka a hrtanu so zúžením dýchacích ciest, syndrómom respiračnej tiesne, rýchlym tlkotom srdca a poklesom krvného tlaku až do šoku, ktorý ohrozuje život. Ak sa vyskytne ktorýkoľvek z týchto príznakov, a to aj pri prvom použití lieku, je nutná okamžitá lekárska starostlivosť.

Na strane pečene a žlčových ciest:

 • veľmi zriedkavo - zhoršená funkcia pečene, poškodenie pečene, najmä pri dlhodobej liečbe, zlyhanie pečene, akútna hepatitída.

Mentálne poruchy:

 • veľmi zriedka - psychotické reakcie, depresia.

kontraindikácie

 • precitlivenosť na ktorúkoľvek z účinných alebo pomocných látok;
 • anamnéza bronchospazmu, astmy, nádchy alebo urtikárie po užití kyseliny acetylsalicylovej alebo iných NSAID;
 • poruchy krvotvorby neznámeho pôvodu;
 • prítomnosť rekurentného peptického vredu / krvácania v súčasnosti alebo v minulosti (dve alebo viac samostatných epizód potvrdeného peptického vredu alebo krvácania);
 • anamnéza gastrointestinálneho krvácania alebo perforácie vredu spojeného s predtým predpísanou terapiou NSAID;
 • cerebrovaskulárne krvácanie alebo iné v súčasnosti dostupné krvácanie;
 • závažné poškodenie funkcie pečene alebo obličiek (CC glukozamín sulfát a chondroitín sulfát

Symptómy predávkovania nie sú známe.

Pri preukázanom predávkovaní symptomatická liečba.

príznaky

 • poruchy nervového systému - bolesti hlavy, závraty, mdloby a strata vedomia (s myoklonickými záchvatmi u detí), ako aj bolesti brucha, nevoľnosť a zvracanie. Možno vývoj gastrointestinálneho krvácania, ako aj funkčných porúch pečene a obličiek. Možné je aj zníženie krvného tlaku, útlm dýchania a cyanóza..

liečba:

 • neexistuje špecifické antidotum ibuprofénu. Liečba závisí od stupňa, úrovne a klinických príznakov intoxikácie v súlade s praxou všeobecne akceptovanou v intenzívnej starostlivosti.

Liekové interakcie

Glukosamín sulfát je kompatibilný s NSAID, paracetamolom a GCS.

Bolo hlásené predĺženie trombózy so skupinou antikoagulantomykoumarínov (napr. Warfarín a acetocumarol). Preto je potrebné u pacientov, ktorí dostávajú kumarínové antikoagulanciá, starostlivo monitorovať začiatok a koniec liečby glukozamínom..

Súbežná liečba glukozamínom môže zvýšiť absorpciu a koncentráciu tetracyklínu v sére, klinický význam tejto interakcie je však nepravdepodobný.

Interakcia s liekom nie je opísaná.

Ibuprofén (podobne ako iné NSAID) si vyžaduje mimoriadnu opatrnosť, ak sa užíva s nasledujúcimi liekmi.

Iné NSAID, vrátane salicylátov: Súčasné podávanie niekoľkých rôznych NSAID môže zvýšiť riziko gastrointestinálnych vredov a krvácania v dôsledku synergického účinku. Z tohto hľadiska sa súčasné použitie ibuprofénu a iných NSAID neodporúča.

Digoxín, fenytoín, lítium: použitie lieku Teraflex Advance súčasne s digoxínom, fenytoínom alebo lítiom môže zvýšiť koncentráciu týchto liekov v plazme. Monitorovanie koncentrácie lítia, digoxínu a fenytoínu v plazme pri správnom použití sa spravidla nevyžaduje (maximálne 4 dni)..

Diuretiká, ACE inhibítory, beta-blokátory a antagonisty receptorov angiotenzínu II: NSAID môžu znižovať účinnosť diuretík a iných antihypertenzív. U niektorých pacientov s poruchou funkcie obličiek (napríklad u pacientov s dehydratáciou alebo u starších pacientov s obmedzenou funkciou obličiek) môže súčasné podávanie inhibítorov ACE, betablokátorov alebo antagonistov receptorov angiotenzínu II, ako aj látok, ktoré potláčajú systém COX, spôsobiť spôsobiť ďalšie zhoršenie funkcie obličiek (až do akútneho zlyhania obličiek), ktoré je zvyčajne reverzibilné. Súbežné podávanie týchto liekov by sa preto malo predpisovať opatrne, najmä u starších pacientov. Pacienti majú dostať dostatočné množstvo tekutiny. Po začatí kĺbovej terapie a následne sa má funkcia obličiek pravidelne monitorovať.

Pri súčasnom podaní ibuprofénu a diuretík šetriacich draslík je možný rozvoj hyperkalémie..

Kortikosteroidy: zvýšené riziko gastrointestinálnych vredov alebo krvácania.

Inhibítory agregácie krvných doštičiek a selektívne inhibítory spätného vychytávania serotonínu (SSRI): zvýšené riziko gastrointestinálneho krvácania.

Kyselina acetylsalicylová v malých dávkach: experimentálne údaje naznačujú, že pri súčasnom použití s ​​ibuprofenom sa môže pozorovať účinok inhibície účinku malých dávok kyseliny acetylsalicylovej na agregáciu krvných doštičiek. Nedostatočné údaje a existujúce pochybnosti o uplatniteľnosti zistení štúdií ex vivo na klinické stavy však naznačujú, že nie je možné vyvodiť konečné závery týkajúce sa pravidelného používania ibuprofénu a akékoľvek klinicky významné účinky sa pri nepravidelnom použití považujú za nepravdepodobné..

Metotrexát: užívanie ibuprofénu do 24 hodín pred a po užití metotrexátu môže viesť k zvýšeniu koncentrácie metotrexátu ak zvýšeniu jeho toxického účinku..

Cyklosporín: Súbežné použitie niektorých NSAID zvyšuje riziko poškodenia funkcie obličiek v dôsledku cyklosporínu. Výskyt tohto účinku nie je vylúčený pri kombinácii cyklosporínu s ibuprofenom.

Antikoagulanciá: NSAID môžu zosilňovať účinky antikoagulancií, ako je warfarín..

Prípravky sulfonylmočoviny: výsledky klinických štúdií naznačujú prítomnosť interakcie NSAID s antidiabetikami (prípravky sulfonylmočoviny). Napriek skutočnosti, že interakcia ibuprofénu s prípravkami sulfonylmočoviny ešte nebola opísaná, odporúča sa monitorovať hladinu cukru v krvi, pričom sa tieto lieky preventívne prijímajú..

Takrolimus: súbežné použitie zvyšuje riziko nefrotoxicity.

Zidovudín: existuje dôkaz, že súčasné použitie zidovudínu a ibuprofénu u pacientov infikovaných vírusom HIV s hemofíliou zvyšuje riziko vzniku hemartrózy a hematómov..

Probenecid a sulfinpyrazon:

 • lieky obsahujúce probenecid a sulfinpyrazón môžu oddialiť vylučovanie ibuprofénu z tela.

Ako užívať Teraflex Advance

Lieky stimulujúce korekciu chrupavky a nesteroidné protizápalové lieky sú zahrnuté v prvej línii liečby pacientov s ochoreniami kĺbov prvej a druhej závažnosti. Chondroprotektory spolu s NSAID znižujú zápal, zlepšujú metabolizmus v postihnutých tkanivách, čím spomaľujú deštrukciu kĺbov a progresiu choroby..

Droga č. 171, Teraflex Advance č. 187, je kombináciou glukozamínu, chondroitín sulfátu a ibuprofénu, môže mať analgetické, protizápalové a regeneračné účinky pri liečbe chorôb pohybového aparátu..

štruktúra

Zloženie liečiva zahrnuje:

 • glukózamín sulfát 250 mg,
 • 200 mg síranu chondroitínu sodného,
 • ibuprofén 100 mg,
 • pomocné komponenty na tvorbu kapsúl.

Rozdiel medzi liekom & # 171, Teraflex & # 187, od & # 171, Teraflex Advance & # 187,

Spoločnosť & # 171, Bayer Pharma AG & # 187, vyrába dva lieky patriace do skupiny na opravu kĺbových tkanív. Pozrime sa podrobnejšie v tabuľke na to, čo & # 171, Teraflex & # 187 sa líši od & # 171, Teraflex Advance & # 187,.

názovFarmakologická skupinaštruktúraUvoľňovací formulárVýrobcanáklady
& # 171, Teraflex & # 187,stimulátor reparácie tkanivaglukózamín hydrochlorid 500 mg,

400 mg chondroitín sulfátu sodného

želatínové kapsuly s obsahom 30, 60, 120 a 200 kusov& # 171, Bayer Pharma AG & # 187,, Nemeckoz 1566 rubľov
& # 171, Teraflex Advance & # 187,NSAID v kombinácii so stimulujúcimi tkanivovými opravamiglukózamín sulfát 250 mg,

200 mg síranu chondroitínu sodného,

ibuprofén 100 mg

30, 60, 120 želatínových kapsúl& # 171, Bayer Pharma AG & # 187,, Nemeckood 1700 rubľov

Čo je lepšie vziať: & # 171, Teraflex & # 187 alebo & # 171, Teraflex Advance & # 187,?

& # 171, Teraflex Advance & # 187,, vďaka svojmu obsahu v nesteroidných protizápalových zložkách je účinnejší v boji proti zápalovým procesom a na rozdiel od & # 171, Teraflex & # 187 má tiež výraznejší analgetický účinok.,.

Ibuprofén v & # 171, Teraflex Advance & # 187, patrí do skupiny NSAID so strednou selektivitou pre COX-1, preto je kontraindikovaný u pacientov s eróziou a vredmi v gastrointestinálnom trakte v akútnom štádiu. Pri liečbe pacientov s ochoreniami pohybového aparátu by sa mali zvážiť kontraindikácie a možné vedľajšie účinky, ktoré sa môžu vyskytnúť počas liečby ibuprofenom..

Dospeli sme k záveru, že je lepšie začať s liečbou liekom & # 171, Teraflex Advance & # 187,, a potom, po zastavení akútneho zápalu, choďte na & # 171, Teraflex & # 187,. Neovplyvňuje nepriaznivo gastrointestinálny trakt a je v tele dobre tolerovaný..

Uvoľňovací formulár

Liečivo sa vyrába vo forme želatínových kapsúl s obsahom 30, 60 a 120 kusov v plastových fľašiach s ochrannou membránou na hrdle, veko nádoby sa uzavrie filmom. Fľaše samotné sú balené v lepenkových škatuliach..

Foto balenia lieku.

farmaceutický účinok

Podľa pokynov na použitie lieku & # 171, Teraflex Advance & # 187,, je klasifikovaný ako analgetický protizápalový liek, ktorý stimuluje procesy obnovy chrupavky..

Pozrime sa podrobnejšie na mechanizmus účinku lieku na metabolické procesy v postihnutých kĺboch..

farmakodynamika

Liek obsahuje vo svojom zložení niekoľko účinných látok:

 • chondroitín sulfát - zúčastňuje sa na procesoch obnovy a výstavby chrupavkových tkanív, zabraňuje ich deštrukcii a zvyšuje motorické funkcie,
 • glukosamín sulfát - podieľa sa na syntéze proteinglykánu, kyseliny chondroitínsulfurovej, hyalurónovej a ďalších zložiek obsiahnutých v štruktúre membrány a tkanív kĺbu, ako aj v synoviálnej tekutine,
 • ibuprofen - selektívny inhibítor enzýmu cyklooxygenázy, má analgetický, antipyretický a protizápalový účinok.

Chondroitín a glukozamín sulfát zvyšujú analgetické účinky ibuprofénu.

farmakokinetika

Distribúcia a vylučovanie tela pre každú zložku lieku je rôzna.

Pri požití sa glukozamín absorbuje o 25% a koncentruje sa v pečeni, obličkách a kĺboch. 30% látky, ktorá vstupuje do tela, sa hromadí v kostiach a svaloch. Vylučovanie glukozamínu sa vylučuje močom v nezmenenom stave, malé množstvo sa vylučuje črevami. Polčas je 68 hodín..

Referencie. Glukozamín podlieha účinku č. 171, prvý priechod pečeňou č. 187, - časť látky podlieha enzymatickým reakciám a časť prechádza pečeňou nezmenená. Táto vlastnosť umožňuje akumuláciu glukozamínu v telesných tkanivách..

Chondroitín je absorbovaný z gastrointestinálneho traktu o 70%. Biologická dostupnosť látky je 13%. Maximálna koncentrácia v krvi po jednej dávke terapeutickej dávky dosahuje 3 až 4 hodiny a v kĺbovej tekutine 4 až 5 hodín. Hromadenie chondroitínu, ktorý je adsorbovaný v gastrointestinálnom trakte, sa vyskytuje v interartikulárnej tekutine. Vylučuje sa močom.

Ibuprofén sa dokonale vstrebáva do žalúdka a dosahuje maximálnu koncentráciu v krvi do jednej hodiny, 99% príde do styku s proteínom. Látka preniká do interartikulárnej tekutiny. Metabolizmus sa uskutočňuje prostredníctvom pečeňových enzýmov s tvorbou dvoch derivátov, z ktorých jeden má farmakologickú aktivitu.

Polčas ibuprofénu z krvi je od dvoch do troch hodín. Do 24 hodín sa vylučuje močom (do 90%) vo forme derivátov a do 1% v nezmenenej podobe. Žlučovodmi vylučovanými v malom množstve.

Indikácie a kontraindikácie na použitie

& # 171, Teraflex Advance & # 187, zobrazované pacientom:

 • s osteoartrózou ovplyvňujúcou veľké kĺby,
 • s osteochondrózou chrbtice.

Terapia chorôb sa uskutočňuje na pozadí syndrómu miernej bolesti.

Liek je kontraindikovaný u pacientov:

 • v prípade precitlivenosti na zložky lieku,
 • so zvýšenou citlivosťou na aspirín a iné nesteroidné protizápalové lieky,
 • s erozívnymi a ulceratívnymi chorobami gastrointestinálneho traktu, ulceróznou kolitídou a Crohnovou chorobou,
 • s bronchiálnou astmou, polypózou nosa a dutín,
 • s hyperkalémiou,
 • s hemofíliou a inými poruchami vo fungovaní systému zrážania krvi, hemoragická diatéza,
 • s gastrointestinálnym krvácaním a intrakraniálnym krvácaním,
 • v prípade závažného zlyhania pečene a progresívneho ochorenia obličiek,
 • s ťažkým zlyhaním pečene a aktívnymi ochoreniami pečene,
 • s ťažkým srdcovým zlyhaním, ako aj s operáciou bypassu aorty,
 • tehotné a dojčiace ženy,
 • u detí do 18 rokov.

Pozor! Pri liečbe liekom & # 171, Teraflex Advance & # 187 je potrebné vziať do úvahy kontraindikácie a vedľajšie účinky, ktoré môžu spôsobiť ibuprofén, ktorý je súčasťou lieku.

Pri predpisovaní pacientom sa musí postupovať opatrne:

 • Staroba,
 • s arteriálnou hypertenziou a srdcovým zlyhaním,
 • s cirhózou a portálnou hypertenziou,
 • s nefrotickým syndrómom,
 • s hyperbilirubinémiou,
 • s leukopéniou a anémiou,
 • s cukrovkou,
 • so sprievodnou antikoagulačnou a protidoštičkovou liečbou, terapiou glukokortikoidmi a selektívnymi inhibítormi spätného vychytávania serotonínu,
 • s fajčením a alkoholizmom,
 • s ischemickou chorobou srdca a cerebrovaskulárnou chorobou,
 • pri dlhodobom používaní nesteroidných protizápalových liekov,
 • s tuberkulózou a závažnými somatickými chorobami,
 • s alergiami na morské plody.

Vedľajšie účinky

Počas liekovej terapie sa môžu vyskytnúť nasledujúce vedľajšie účinky:

 • nevoľnosť,
 • epigastrická bolesť,
 • plynatosť, hnačka alebo zápcha,
 • alergické reakcie.

Uvedené príznaky vymiznú po vysadení lieku.

Môžu sa tiež vyskytnúť vedľajšie účinky spojené s prítomnosťou & # 171, Teraflex Advance & # 187, ibuprofen:

 • gastropatia a ulcerácia slizníc v gastrointestinálnom trakte,
 • výskyt podráždenia, suchosti a bolesti v ústach, stomatitídy a vredov na ďasnách,
 • pankreatitída, akútna kolitída a Crohnova choroba,
 • zápal pečene,
 • výskyt dýchavičnosti a bronchospazmu,
 • poškodené sluchové a vizuálne prístroje,
 • bolesti hlavy, závraty, poruchy spánku,
 • depresia, úzkosť, nervózny a podráždený stav,
 • podráždenosť alebo ospalosť,
 • zmätok a halucinácie,
 • rozvoj aseptickej meningitídy,
 • zástava srdca,
 • tachykardia, hypertenzia, arteriálna trombóza,
 • rozvoj akútneho zlyhania obličiek a alergickej nefritídy,
 • výskyt edému, polyúrie a cystitídy,
 • alergické reakcie vo forme vyrážok, svrbenia, opuchu, anafylaktických reakcií a šoku,
 • alergická horúčka, zástava dýchania,
 • rozvoj exsudatívneho erytému a toxickej epidermálnej nekrolýzy,
 • eozinofília a alergická nádcha,
 • anémia, trombocytopénia,
 • agranulocytóza a leukopénia,
 • nadmerné potenie.

Poďme sa podrobnejšie zaoberať tým, ako užívať tabletky & # 171, Teraflex Advance & # 187,.

Dávkovanie a spôsob podávania

Pacientom starším ako 18 rokov sa odporúča užívať 2 kapsuly 3-krát denne po jedle s vodou.

Trvanie liečby je až tri týždne. Ďalšiu liečbu určí ošetrujúci lekár.

Počas tehotenstva a laktácie, v detstve

& # 171, Teraflex Advance & # 187, sa nemôže používať na liečbu tehotných a dojčiacich žien.

Droga môže byť predpísaná vo veku nad 18 rokov.

Predávkovanie Príznaky a liečba

Príznaky spojené s prítomnosťou ibuprofénu:

 • bolesť brucha,
 • nevoľnosť, zvracanie,
 • letargia, ospalosť a depresia,
 • bolesť hlavy a tinitus,
 • rozvoj metabolickej acidózy, kómy a akútneho zlyhania obličiek,
 • hypotenzia,
 • vápniková acidóza obličiek, hypokaliémia, hyperkalémia,
 • bradykardia a tachykardia,
 • rozvoj fibrilácie predsiení a zastavenie dýchania.

V prípade predávkovania počas prvej hodiny po aplikácii lieku sa uskutoční výplach žalúdka. Priradiť roztoky aktívneho uhlia a alkalických solí, ako aj symptomatickú liečbu (korekcia kyslých zásad a normalizácia krvného tlaku). Nútená diuréza poskytuje dobrý výsledok..

Interakcia s inými drogami a alkoholom

Pri použití kapsúl č. 171, Teraflex Advance č. 187, s anestetickým účinkom, spolu s niektorými liekmi, sa môžu vyskytnúť liekové interakcie:

 • lieky zo skupiny inhibítorov mikrozomálnych enzýmov znižujú riziko hepatotoxických účinkov,
 • s barbirutrátmi, tricyklickými antidepresívami, fenylbutazónom, tenitoinom, rifampicínom, etanolom zvyšuje riziko hepatotoxickej reakcie,
 • s protidoštičkovými látkami, nepriamymi antikoagulanciami, fibrinolytiká zvyšujú ich účinky, ktoré môžu spôsobiť hemoragické komplikácie,
 • v kombinácii s perorálnymi antidiabetikami a inzulínom zvyšuje ich účinky,
 • súčasné podávanie s blokátormi vápniku a angiotenzínu II s pomalým kanálom spolu s inými vazodilatačnými látkami spôsobuje zníženie ich antihypertenzívnych účinkov,
 • ulcerogénne (tvorba defektov na sliznici gastrointestinálneho traktu alebo provokácia relapsu existujúcej peptickej vredovej choroby) sú spojené s nesteroidnými protizápalovými liekmi, glukokortikoidmi, etylalkoholom, estrogénmi a kolchicínom.,
 • znižuje diuretickú a natriuretickú aktivitu hydrochlorotiazidu a furosemidu,
 • Súbežné podávanie s blokátormi tubulárnej sekrécie spôsobuje zvýšenie hladiny ibuprofénu v krvnej plazme,
 • znižuje protizápalové a protidoštičkové vlastnosti kyseliny acetylsalicylovej,
 • znižuje účinnosť urikozurických liekov, chloramfenikolu, penicilínov, doxorubicínu, etopozidu, tenipozidu, hypoglykemických látok, mifepristonu,
 • zvyšuje riziko hypotrombinémie v kombinácii s kyselinou valproovou, cefotetanom, cefamandolom, plicamycínom, cefoperazónom,
 • s metotrexátom, digoxínom a liekmi obsahujúcimi lítium zvýši ich koncentráciu v plazme,
 • zvyšuje riziko krvácania v kombinácii s antikoagulanciami a trombolytikami (urokináza, altepláza, streptokináza), warfarínom a látkami obsahujúcimi glukozamín,
 • s cyklosporínom zvyšuje jeho hladinu v krvi a zvyšuje riziko hepatotoxických účinkov,
 • kombinácia kolestyramínu a antacíd vedie k zníženiu absorpcie ibuprofénu,
 • súčasné podávanie cyklosporínov a prípravkov obsahujúcich zlato spôsobuje zvýšenie nefrotoxicity ibuprofénu,
 • rozvoj hematotoxických reakcií spôsobuje kombinovanú liečbu s myelotoxickými látkami,
 • zvyšuje absorpciu tetracyklínových antibiotík,
 • Súbežné podávanie s diuretikami šetriacimi K môže spôsobiť hyperkalémiu,
 • pri aplikácii s takrolimom zvýšenie toxických účinkov na obličky,
 • v kombinácii s chinolónmi zvyšuje riziko kŕčových reakcií,
 • možné zvýšenie hematologických toxických účinkov NSAID spôsobuje súčasné podávanie so zidovudínom,
 • v kombinácii s kofeínom sa zvyšuje analgetický účinok ibuprofénu.

Pozor! Súbežné podávanie & # 171, Teraflex Advance & # 187, s alkoholom spôsobuje vznik hepatotoxických reakcií.

analógy

& # 171, Teraflex Advance & # 187, nemá analógy, ktoré by úplne opakovali jeho zloženie, ale existuje mnoho liekov, ktoré k nemu patria v rovnakej skupine korelátorov metabolizmu chrupavky a používajú sa na liečbu chorôb kĺbov..

názovFarmakologická skupinaVýrobcaUvoľňovací formulárnáklady
& # 171, Kondronova & # 187,korektor chrupavkového metabolizmu v kombinácii& # 171, Panacea Biotek & # 187,, Indiakapsuly obsahujúce 250 mg glukózamín sulfátu,

chondroitín sulfát 200 mg

z 380 rubľov
& # 171, Arthra & # 171,korektor chrupavkového metabolizmu v kombinácii& # 171, Unipharm & # 187,, USApotiahnuté tablety obsahujúce 500 mg glukozamín hydrochloridu,

chondroitín sulfát sodný 500 mg

od 1100 rubľov
& # 171, Structum & # 171,korektor chrupavkového metabolizmu& # 171, Pierre Fabre Medicament & # 187,, Francekapsuly obsahujúce 500 mg chondroitín sulfátu sodnéhoz 1378 rubľov

Recenzie lekárov a pacientov

Tu je niekoľko online recenzií skutočných ľudí, ktorým sa už v praxi podarilo vyhodnotiť účinok drogy.

Anastasia, 35 rokov: & # 171, V lete som bol v kancelárii fúkaný vzduchom. Po nejakom čase sa začalo bolieť chrbát a stehno. Snažil som sa vyrovnať s pomocou externých mastí rôznych výrobcov, ale všetko úsilie bolo zbytočné. Výsledkom bolo stretnutie s neurológom, ktorý mi dal koxartrózu. Lekár predpísal kurz & # 171, Teraflex Advance & # 187,. Vypil som dve kapsuly 3-krát denne a potom jednu kapsulu 2-krát po dobu troch mesiacov. Okamžite to nepomohlo, ale po niekoľkých mesiacoch sa objavila kríza a bolesť kĺbov.,.

Stepan, 56 rokov: & # 171, Jedným z liekov, ktoré mi lekár odporučil, bolo na liečbu osteoartritídy & # 171, Teraflex Advance & # 187,. Napísali mi kurz na 3 mesiace, po ktorom nasledovalo opakovanie o šesť mesiacov. Začal to piť hneď po injekcii. Bolesť nakoniec pominula, kĺby sa opäť stali mobilnými. Nevšimol som si žiadne vedľajšie účinky na seba. Dobrý liek, ale ďaleko od rozpočtu & # 187,.

Maria, 49 rokov: & # 171, The drug & # 171, Teraflex & # 187, s ibuprofenom pili dvakrát ročne po dobu 3 mesiacov. Liečená artróza. Zmierňuje bolesť, mobilita kĺbov sa vracia po prvom mesiaci liečby, po ukončení podávania účinok trvá až dva mesiace. Ako podporná terapia sa ku mne priblížil dobre # 187,.

Alexander, 42 rokov, ortopéd: & # 171, Vlastne & # 171, Teraflex Advance & # 187, veľmi dobrá príprava. Vyrovnáva sa s exacerbáciami artérií a artralgie. Z týchto nedostatkov si môžem všimnúť iba pomerne vysoké náklady na liečbu. Aby sa dosiahol maximálny účinok, musí sa liek užívať v kurzoch v primeranej dávke. Moji pacienti nemali žiadne prípady intolerancie na lieky a # 187,.

Koľko a kde kúpiť

Droga je dostupná vo všetkých lekárňových reťazcoch, ako aj v lekárňach online.

Koľko je liek & # 171, Teraflex Advance & # 187, 60 a 120 kapsúl? Cena závisí od balenia:

 • 60 kapsúl stojí od 1690 rubľov,
 • 120 kapsúl stojí od 2602 rubľov.

záver

Vďaka obsahu glukozamínu a chondroitín sulfátu, ako aj ibuprofénu, & # 171, Teraflex Advance & # 187, má komplexný účinok na kĺbové tkanivo. Je schopný nielen zlepšiť metabolické procesy v chrupavke, ale tiež prispieť k jej obnove.

Ibuprofen vám umožňuje bojovať proti zápalom, čím zabraňuje rozvoju degeneratívnych procesov v kĺboch. Droga je dobre tolerovaná, takže ju možno užívať dlhodobo..

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Výčnelok bedrovej chrbtice je choroba, ktorá môže viesť k závažným komplikáciám. Medzi príznaky už patrí bolesť, strata pohyblivosti a výkon. Ale ak je patológia v stave zanedbávania, môžete ľahko získať prietrž, úplnú alebo čiastočnú paralýzu.
Ľudia sa často snažia vykonať vyšetrenie sami a urobiť presnú diagnózu. Často nájdeme zhutnenie v bruchu. Ak existuje nejaké vzdelanie, musíte sa bezodkladne poradiť s lekárom a podrobiť sa dôkladnému vyšetreniu, pretože to môže naznačovať vývoj závažných problémov.
Adenomyóza je chronické gynekologické ochorenie, ktoré sa ťažko lieči. V počiatočnej fáze je patologický proces asymptomatický, ale s časom sú možné závažné komplikácie až do úplnej neplodnosti.