loader

Alflutop - inštrukcie, zloženie, indikácie a kontraindikácie, vedľajšie účinky

Alflutop je parenterálny liek, ktorý sa používa v ortopédii, reumatológii a traumatológii. Liečivo je určené na liečenie degeneratívnych-dystrofických a zápalových patológií kĺbov a chrbtice. Alflutop sa používa na liečbu osteoartritídy a osteochondrózy s rôznou lokalizáciou, psoriatickou, dnou, reumatoidnou artritídou. Hlavnou farmakologickou vlastnosťou injekčného roztoku je obnova chrupavkového tkaniva, ktoré podlieha deštrukcii. Pri používaní sa prejavuje jeho protizápalový, dekongestantný, analgetický účinok.

Alflutop Joint Medicine obsahuje komplex zložiek prírodného pôvodu. Vysoká koncentrácia biologicky aktívnych látok určuje jeho klinickú účinnosť a širokú škálu kontraindikácií. Terapia ochorení kĺbov sa vykonáva po vyšetrení pacienta, stanovení stupňa degeneratívnych zmien, štádiu patológie.

Opis lieku

Je dôležité to vedieť! Lekári v šoku: „Existuje účinný a cenovo dostupný liek na bolesť kĺbov.“ Prečítajte si viac.

Alflutop nie je schopný rýchlo zastaviť zápal a opuch, zbaviť človeka akútnej alebo tupej bolesti kĺbov. Droga má ďalšiu úlohu - regeneráciu chrupavky. NSAID, analgetiká, glukokortikosteroidy úspešne zvládajú bolesť a zápal. Ale iba chondroprotektory, vrátane Alflutopu, ovplyvňujú patogenézu ochorenia, čím zrýchľujú metabolizmus v hyalínovej chrupavke.

Koxartróza, osteochondróza, gonartróza, spondylartróza neboli dosiaľ úplne vyliečené. Cieľom konzervatívnych metód je znížiť závažnosť symptómov a zabrániť šíreniu deštruktívnych zmien. Neustále sa hľadajú drogy, ktorých použitie by zabránilo strate ľudského výkonu. Jedným z nich bol Alflutop. Na farmaceutickom trhu sa objavil pomerne nedávno, ale jeho terapeutická účinnosť je potvrdená početnými klinickými štúdiami..

Alflutop je biotechnologický liek. Jeho zloženie predstavuje sterilný extrakt získaný spracovaním morských organizmov. Injekčný roztok obsahuje veľké množstvo látok užitočných pre kĺby:

 • aminokyseliny;
 • peptidy;
 • sacharidy;
 • stopové prvky: sodík, draslík, vápnik, horčík, železo, meď, zinok.

Výsledky experimentálnych údajov odhalili zaujímavý znak farmakologického pôsobenia lieku. Po zavedení sa zvýši biosyntéza kyseliny hyalurónovej a inhibuje sa hyaluronidáza (enzým zodpovedný za jej deštrukciu). Na rozdiel od iných liekov sa pri používaní Alflutopu tieto procesy vyskytujú súčasne. Proteoglykány a kolagén sú hlavnými zložkami chrupavky. Kyselina hyalurónová slúži ako druh osi na agregáciu komplexných proteínov. Jeho vysoká koncentrácia stimuluje biosyntézu proteoglykánov, inhibuje metaloproteinázy, ktoré ničia chrupavku. Čím viac kyseliny hyalurónovej v synoviálnej tekutine, tým lepšie sú jej vlastnosti absorbujúce otrasy. Pri kontakte kostných štruktúr kĺbu nedochádza k nebezpečnému treniu, ktoré spôsobuje opotrebovanie chrupavky hyalínu..

Klinické štúdie preukázali ďalší terapeutický účinok Alflutopu. So zvýšením koncentrácie kyseliny hyalurónovej v kĺbe klesá pravdepodobnosť sekundárnej synovitídy. Chondroprotektor má veľké molekuly, na ktorých sú absorbované mediátory bolesti, zápalu a horúčky - prostaglandíny, leukotriény, cytokíny.

Zloženie a forma uvoľnenia

Rumunský výrobca vyrába Alflutop v dvoch dávkových formách - vo forme injekčného roztoku a masti na miestne použitie. Roztok je číra kvapalina so žltkastým odtieňom. V lekárňach si môžete kúpiť liek v rôznych primárnych obaloch:

 • ampulky s objemom 1,0 ml č. 10 (1550 rubľov);
 • ampulky 2,0 č. 5 (1750 rubľov);
 • jednorazové injekčné striekačky 2,25 ml č. 5 (približne 2 000 rubľov).

Sekundárne balenie - kartónová škatuľa s návodom na použitie vo vnútri. Účinná zložka Alflutopu sa deproteinizuje (čistí sa z veľkých molekulárnych proteínov) a delipidizuje sa (zbavuje sa tukov) substrát z rýb rôznych rodín. Toto je merlang, šproty, čierny morský podanok, sardely Čierneho mora. Ako stabilizátor výrobca používa fenol, ktorý má tiež antiseptický účinok. Rozpúšťadlom je voda na injekciu.

Spoločné injekcie Alflutop sa má uchovávať na tmavom mieste pri izbovej teplote (15–25 ° C). Roztok sa musí použiť okamžite po otvorení ampulky. Liek nemožno použiť na liečbu pri zmene jeho konzistencie, farby, vzhľadu sedimentu. Dátum exspirácie - 3 roky.

farmaceutický účinok

Alflutop je predstaviteľom klinicko-farmakologickej skupiny stimulátorov opráv prírodného pôvodu. Okrem zvýšenia produkcie kyseliny hyalurónovej a kolagénu liek znižuje priepustnosť malých krvných ciev. Tiež sa uvádza jej schopnosť inhibovať deštrukciu štruktúr spojivového tkaniva, stimulovať procesy regenerácie v chrupavkách a vo voľných vláknitých tkanivách kĺbov. Proteoglykány získané extrakciou morských rýb zlepšujú trofizmus, zvyšujú hydrofilnosť chrupavky. Zachovávajú väčšie množstvo vlhkosti, čo pozitívne ovplyvňuje ich pevnosť a elasticitu. Po niekoľkých injekciách Alflutopu sa objavia ďalšie terapeutické vlastnosti:

 • intenzita syndrómu bolesti v pokoji počas pohybu klesá;
 • v dôsledku potlačenia zápalu, zrýchlenia metabolizmu je opuch peritoneálnych mäkkých tkanív odstránený;
 • rozsah pohybu sa zvyšuje, eliminuje sa ranná tuhosť kĺbov.

Alflutop začína vykazovať protizápalový účinok asi po týždni liečby. A po šesťmesačnom terapeutickom cykle dochádza k významnému zvýšeniu produkcie synoviálnej tekutiny.

Podľa výsledkov biochemických štúdií sa po parenterálnom podaní liečiva znižuje koncentrácia seromukoidov (sérové ​​glykoproteíny), globulínov a fibrinogénu. V synoviálnej tekutine u pacientov s artritídou je detekovaný pokles obsahu bielych krviniek a C-reaktívneho proteínu..

Indikácie a kontraindikácie na použitie

Dokonca aj „zanedbané“ spoločné problémy môžu byť vyliečené doma! Nezabudnite to rozmazať raz denne..

Hlavnými indikáciami liečby Alflutopom sú degeneratívne-dystrofické patológie kĺbov a chrbtice. Ide o osteoartrózu bedra, kolena, členku, ramena, lakťov a malých kĺbov, napríklad zápästia. Liek je predpisovaný na zápalové ochorenia, ktoré vyvolávajú postupné ničenie chrupavky. Je súčasťou terapeutických režimov na diagnostiku reumatoidnej psoriatickej artritídy a dny. Ťažkosti s liečením takýchto patológií biologickými činidlami sú niekedy nesprávna imunitná reakcia na podávané látky. Preto je povinné predbežné testovanie reakcie tela na Alflutop. Indikácie pre použitie:

 • chondrálna a endochondrálna osifikácia;
 • posttraumatická osteoporóza.

Ako doplnková liečba je Alflutop indikovaný na periodontopatiu (ochorenia tkanív podporného aparátu zuba). Liek sa často predpisuje pacientom na urýchlenie obnovy kĺbov po zlomeninách, dislokáciách, subluxáciách..

Liek sa nepoužíva pri liečbe pacientov s individuálnou citlivosťou na účinné látky alebo pomocné látky. Je kontraindikovaný počas tehotenstva a dojčenia. Pacienti mladší ako 18 rokov nedostávajú liečbu Alflutopom.

Inštrukcie na používanie

Alflutop sa môže podávať intramuskulárne, paravertebrálne, periartikulárne alebo priamo do kĺbových dutín a bodov bolesti (s fibromyalgiou). Liečebný priebeh trvá 20 dní. Jednorazové denné dávky a frekvencia užívania lieku určuje ošetrujúci lekár. Zohľadňuje výsledky rádiografie, prítomnosť iných chronických ochorení u pacienta. Typicky sa 1 ml injekčného roztoku vstrekuje hlboko do svalu počas dňa..

Intraartikulárnu injekciu vykonáva iba lekár. Roztok má pomerne vysokú viskozitu, čo môže komplikovať jeho použitie. Často sa vyžaduje predbežné odstránenie synoviálnej tekutiny, najmä v prítomnosti patologického exsudátu.

Jediná dávka sa môže zvýšiť pri diagnostike systémovej osteoartritídy veľkých kĺbov. Každé tri dni sa do každého kĺbu vstrekne 1 až 2 ml Alflutopu. Do troch týždňov sa uskutoční asi 6 injekcií. Potom sa roztok podáva intramuskulárne ďalších 20 dní. Tento spôsob liečby zabraňuje ďalšiemu zničeniu chrupavky. Ale po šiestich mesiacoch sa musí kurz zopakovať, aby sa dosiahol výsledok.

Alflutop sa používa na liečbu sekvestrovanej hernie, ktorá je dôsledkom vyčnievania a prasknutia vláknitého prstenca. Je predpísané, aby sa zabránilo deštruktívnym zmenám medzistavcových platničiek. Po týždni vykazuje chondroprotektor protizápalový a analgetický účinok. Pri absencii pozitívnej dynamiky komplexnej liečby sa chirurgický zákrok vykonáva počas 10 až 14 týždňov.

Štúdie sa uskutočnili na reumatologickom ústave Ruskej akadémie lekárskych vied s cieľom študovať účinnosť Alflutopu u pacientov s osteoartrózou v závislosti od spôsobu podania. Test zahŕňal 45 dobrovoľníkov s nasledujúcimi artikulárnymi patológiami:

 • gonartróza;
 • koxartróza;
 • nodulárne formy osteoartritídy.

Podľa lekárov bol pozitívny klinický účinok pozorovaný u 80% pacientov. Zaujímavým faktom je, že pri kombinovanej správe sa tento ukazovateľ zvýšil na 86%.

Závery týkajúce sa terapeutického účinku Alflutopu boli založené na výsledkoch röntgenových štúdií: zväčšila sa hrúbka kĺbovej chrupavky chrupavky a synoviálnych membrán. Pri kombinovanom intraartikulárnom a intramuskulárnom podaní Alflutopu sa však zaznamenalo významné zlepšenie výkonnosti.

Nežiaduce reakcie

V zriedkavých prípadoch sa po parenterálnom podaní vyskytne krátkodobá bolesť svalov s nízkou intenzitou. Môžu sa vyskytnúť miestne alergické reakcie, ktoré sa vyskytujú ako žihľavka. Pokožka sa opuchne, sčervená, objavujú sa malé vyrážky, svrbenie a pálenie. U niektorých pacientov sa bolesť počas intraartikulárneho podávania zvýšila..

Pri predávkovaní Alflutopom sa vyvíja precitlivenosť, ktorá sa prejavuje systémovými vedľajšími účinkami. Užívanie lieku sa zastaví, vykonáva sa iba symptomatická liečba.

analógy

Alflutop nemá štrukturálne analógy. Podobné terapeutické účinky majú Rumalon, Chondrolon, Mucosat, Chondroitin-Akos, Don. Analógy môže nahradiť Alflutop iba ošetrujúci lekár.

Alflutop: návod na použitie

štruktúra

Účinná látka: 0,1 ml bioaktívneho koncentrátu (bioaktívny koncentrát sa vyrába z malých morských rýb (Sprat (Sprattus sprattus sprattus)), Merlang čierny (Odontogadus merlangus euxinus), čierny morský buzan (Alosa tanaica nordmanni), sardela čierna (Engus) získané extrakciou, po ktorej nasleduje deproteinizácia a delipidizácia).

0,1 ml bioaktívneho koncentrátu zodpovedá 10,0 mg sušiny, ktorá obsahuje: chondroitín sulfát, aminokyseliny, celkové uhľohydráty, myoinozitol, soli Na, K, Ca, Mg, Cu, Fe, Mn, Zn, zlúčeniny patriace do skupiny glycerofosfolipidov ktoré obsahujú glycerol a fosfor v hlavnej štruktúre, ako aj dusík a síru.

Pomocné látky: fenol (nie viac ako 4,0 mg), voda na injekciu (do 1 ml).

popis

Bezfarebná alebo slabo nahnedlá žltá alebo slabo žltá číra kvapalina.

Farmakoterapeutická skupina

Iné lieky na liečbu chorôb pohybového ústrojenstva.

Farmakodynamické vlastnosti lieku Alflutop - roztok na intramuskulárne a intraartikulárne podanie sa študovali v štúdiách in vivo a in vitro:

Antihyaluronidázová aktivita sa študovala v in vitro štúdiách pomocou turbodimetrickej metódy av in vivo štúdiách s použitím difúzie trypánovej modrej u potkanov.

Protizápalový účinok lieku Alflutop - roztok na intramuskulárnu a intraartikulárnu injekciu sa preukázal v štúdiách s použitím metódy redukcie cytochrómu C: kvantitatívne sa stanovil účinok respiračných explózií ľudských neutrofilov, pri ktorých sa tvoria reaktívne kyslíkové formy. Superoxidový anión je prvý kyslíkový radikál v kaskáde reaktívnych druhov kyslíka: peroxid vodíka, hydroxylový radikál, singletový kyslík.

Protizápalový účinok lieku Alflutop - roztok na intramuskulárne a intraartikulárne podanie má inhibovať mimobunkové uvoľňovanie superoxidového aniónu..

Protizápalový účinok lieku Alflutop - roztok na intramuskulárne a intraartikulárne podanie sa tiež preukázal na úrovni inhibície tvorby peroxidu vodíka neutrofilmi, ktorý stimuluje zymosan pôsobiaci prostredníctvom komplementu CR3..

In vitro aktivácia polymorfonukleárnych buniek zymosanom je podobná ako protizápalové stavy in vivo.

Štúdie in vivo používali chemiluminiscenčnú metódu s použitím luminolu.

Protizápalový účinok bol identifikovaný v štúdii s experimentálnym modelom chronického zápalu (Meier et al.) (Metóda „Cotton granuloma“).

V priebehu klinických štúdií sa skúmala distribúcia aktívnej látky bioaktívneho koncentrátu malých morských rýb v tele - aktívnej látky lieku Alflutop - roztoku na intramuskulárnu a intraartikulárnu injekciu v tele..

Ako izotopové opatrenie sa použil 131I pre tyrozín a pre 99Tc glykopyranózu. Koncentrát označený izotopom bol podaný potkanom Wistar. Aktivita bola meraná pre nasledujúce orgány a orgány: krv, pľúca, obličky, pečeň, slezina, kĺby, svaly, koža s kožušinou a tukovým tkanivom.

Distribuovaná účinná látka sa zaznamenala vo všetkých orgánoch a systémoch tela.

Štúdia distribúcie značeného bioaktívneho koncentrátu malých morských rýb (131I pre tyrozín a 99Tc glykopyranóza) po intraartikulárnom podaní zvieratám potvrdila selektívnu akumuláciu účinnej látky v kĺboch ​​po celú dobu..

Predklinické údaje o bezpečnosti

Štúdia toxicity po jednorazovom použití, uskutočnená na myšiach a potkanoch, samcoch a samiciach, intraperitoneálnym podaním, respektíve intramuskulárne u potkanov a subkutánne u myší, ukázala, že liek Alflutop - roztok na intramuskulárnu a intraartikulárnu injekciu nie je toxický.

Opakovaná toxicita: intramuskulárne podanie u potkanov počas 14 dní pri dávkach od DT × 5 do DT × 20 (DT - dočasná dávka) (subakútna toxicita), respektíve počas 3 mesiacov (chronická toxicita) významne nezmenilo prírastok hmotnosti zvierat denne. príjem krmiva, hematologické a biochemické konštanty, hmotnosť hlavných orgánov, morfologický a makro- a mikroskopický vzhľad v porovnaní s kontrolnými skupinami.

Intramuskulárne podanie králikom počas 4 mesiacov v DT × 1; DT × 5; DT × 10 neviedlo k vzniku toxických zmien (chemické, hematologické, biochemické, anatomopatologické).

Senzibilizačný potenciál: výsledky testov vykonaných na myšiach ukázali, že liek Alflutop - roztok na intramuskulárne a intraartikulárne podanie nie je potenciálnym alergénom.

Štúdie o účinku lieku Alflutop - roztok na intramuskulárne a intraartikulárne podanie na reprodukčný proces, vykonané na dvoch generáciách králikov a potkanov, ukázali, že liek nemá embryotoxické alebo teratogénne účinky, neovplyvňuje reprodukčný proces u placentárnych zvierat..

Testovanie mutagénneho potenciálu pomocou Amesovho testu, test chromozómových aberácií v kostnej dreni myší a mikronukleárny test viedli k záveru, že liek Alflutop - roztok na intramuskulárne a intraartikulárne podanie nemá mutagénne vlastnosti a môže sa použiť v liečbe ľudí..

Indikácie pre použitie

Alflutop - roztok na intramuskulárne a intraartikulárne podanie sa používa u dospelých s primárnou a sekundárnou osteoartrózou na rôznych miestach (koxartróza, gonartróza, artróza malých kĺbov), osteochondróza a spondylóza..

kontraindikácie

Precitlivenosť na zložky lieku. Tehotenstvo a laktácia. detstvo.

Použitie lieku sa neodporúča deťom mladším ako 18 rokov kvôli chýbajúcim vedeckým klinickým údajom v tejto kategórii pacientov.

Dávkovanie a spôsob podávania

Pri primárnej a sekundárnej osteoartritíde s rôznou lokalizáciou, polyosteoartrózou a spondylózou sa liek podáva hlboko intramuskulárne 1 ml za deň. Priebeh liečby je 20 injekcií (1 injekcia denne po dobu 20 dní).

Pri prevažujúcej lézii veľkých kĺbov sa liečivo podáva intraartikulárne 1 až 2 ml do každého kĺbu v intervale 3 až 4 dni. Celkovo priebeh 5 až 6 injekcií do každého kĺbu.

Je možná kombinácia metód intraartikulárneho a intramuskulárneho podávania. Je vhodné zopakovať priebeh liečby 6 mesiacov po konzultácii s lekárom.

Vedľajšie účinky sú usporiadané do skupín podľa klasifikácie výskytu nežiaducich účinkov WHO: veľmi často (≥1 / 10), často (≥1 / 100 až

Interakcia s inými liekmi

Doteraz neboli identifikované.

predávkovať

Prípady predávkovania liekom Alflutop - roztok na intramuskulárne a intraartikulárne podanie nie je zaregistrovaný.

V prípade individuálnej intolerancie morských rýb (morských rýb) sa zvyšuje riziko alergických reakcií.

Tehotenstvo a laktácia

Pretože bezpečnosť použitia u tehotných žien a dojčiacich matiek nebola skúmaná, neodporúča sa používať liek u tejto skupiny pacientov..

Vplyv na schopnosť viesť vozidlo a pracovať s mechanizmami

Alflutop - roztok na intramuskulárne a intraartikulárne podanie nemá vplyv na schopnosť viesť vozidlo a pracovať s mechanizmami.

Podmienky skladovania

Skladujte na tmavom mieste pri teplote 15-25 ° C.

Držte mimo dosahu detí. Skladovateľnosť: 3 roky.

Nepoužívajte vypršaný liek.

Prázdniny v lekárňach

predpis.

obal

Roztok na intramuskulárnu a intraartikulárnu injekciu 0,1 ml / 1 ml v ampulkách z tmavého skla s bielym zlomeným krúžkom a nápisom „Alflutop“ 1 ml. 5 ampúl v blistroch bez povlaku. 2 blistre v papierovej škatuľke s písomnou informáciou pre používateľov.

Roztok na intramuskulárnu a intraartikulárnu injekciu 0,1 ml / 1 ml v ampulkách z tmavého skla s bielym krúžkom a nápisom „Alflutop“ 2 ml. 5 ampúl v blistroch bez povlaku. Jeden blister v kartónovej krabici s letákom.

Držiteľ registračného osvedčenia

"K.O. Biotechnos S.A. “, Rumunsko, Ilfov, Otopeni, st. Grunul 3-5. („S.C. BIOTEHNOS“,, Ilfov, Otopeni, 3-5 Gorunului Str.)

Informácie o výrobcovi

Výrobca liečiva a primárne balenie „K.O. Zentiva S.A. “, Blvd. 50 Theodor Pallady, Bukurešť, Rumunsko (S.C. ZENTIVA, Theodor Pallady blvd, č. 50,)

Sekundárne balenie / kontrola kvality vydávania

Návod na použitie lieku Alflutop

Ochorenia pohybového ústrojenstva postihujú každý rok veľký počet ľudí. Takými pacientmi sú najmä ľudia vo veku 45 a viac rokov. Lekári odporúčajú na liečbu chorôb, ako je artróza, osteochondróza a ďalšie patológie kĺbového tkaniva, použitie lieku Alflutop..

Zloženie a forma uvoľnenia

Opis lieku v návode na použitie obsahuje informácie, že je zahrnutý v skupine chondroprotektorov, ktoré sú schopné obnoviť svoje vlastné chrupavkové tkanivo. Tento liek je dostupný vo forme injekčného roztoku na intramuskulárne a intraartikulárne podanie. Je to číra, bezfarebná kvapalina (sú povolené hnedo-žlté alebo žlté odtiene). Mierna opalescencia je povolená.

Alflutop má prirodzené zloženie. Biologicky aktívny koncentrát z morských rýb (0,1 ml), hlavne malých, z čeľadí sleďov, tresiek a sardel, a to šproty severného mora, merlang čiernomorský, puzanka, sardela, sa použil ako hlavná aktívna zložka v prípravku. Účinná látka sa získa extrakciou, v budúcnosti sa deproteinizuje a podrobí sa delipidizácii. Pomocné zložky zahŕňajú minimálne množstvo fenolu (0,005 g) a čistenú vodu (nie viac ako 1 ml)..

Tablety Alflutop sa nedajú nájsť. Tento liek nie je dostupný vo forme tabliet. Môžete však nájsť analóg z rovnakej farmakologickej skupiny, ktorá je určená na perorálne použitie.

Koľko nádob je v balení? Chondroprotektor je dostupný v tmavých ampulkách s bielym 1 alebo 2 ml fraktúrnym krúžkom. Každá ampulka obsahuje štítok. Komerčné balenie roztoku vo forme polymérnej škatule s hliníkovým povlakom obsahuje 10 mililitrov alebo 5 dvoch mililitrových ampúl. 2 mililitre alebo 1 dvojmiliterové ampulky sú umiestnené v kartónových obaloch. Veľmi zriedkavo sa Alflutop nachádza v naplnených injekčných striekačkách..

Droga vyrába rumunská výskumná a výrobná organizácia BioTechno Group.

Farmakologické vlastnosti

Podľa anatomickej, terapeutickej a chemickej klasifikácie patrí Alflutop medzi ďalšie lieky na liečbu chorôb pohybového aparátu. Farmakologická skupina „Oprava tkanív je stimulátorom prírodného pôvodu“, ktorá je korektorom metabolizmu kostí a chrupaviek..

Alflutop je v prvom rade chondroprotektor, to znamená, že jeho činnosť je založená na stimulácii rastu vlastného zdravého kĺbového tkaniva a kĺbov chrupavky. Okrem toho má liečivo mierne analgetické vlastnosti. Vďaka svojmu prirodzenému zloženiu zabraňuje Alflutop ničeniu integrity zdravého tkaniva..

farmakodynamika

Keďže liek bol vytvorený na základe výťažkov z rýb, je prírodným zdrojom mukopolysacharidov, menovite chondroitín sulfátu, životne dôležitých aminokyselín, peptidov a iónov stopových prvkov (železo, draslík, vápnik, horčík, meď, sodík, zinok)..

Pre liek Alflutop sú charakteristické dve hlavné vlastnosti: silný protizápalový a regeneračný. Tieto účinky sa dosahujú inhibíciou syntézy hyaluronidázy a normalizáciou produkcie kyseliny hyalurónovej. Úplne sa vzájomne dopĺňajú podľa zásady synergie. Stimuláciou procesov regenerácie v tkanivách aktívna látka aktivuje proces obnovy štruktúry chrupavky a iných tkanív..

Analgetický účinok sa dosiahne zabránením deštrukcie makromolekulárnych štruktúr zdravých tkanív, stimuláciou regeneračných procesov v intersticiálnej a kĺbovej chrupavke

farmakokinetika

Pretože Alflutop je živočíšneho pôvodu, nie je možné vyhodnotiť jeho farmakokinetické parametre. Je dokázané, že maximálna koncentrácia liečiva je detegovaná 5 až 7 minút po injekcii. Žiadne ďalšie údaje v návode na použitie.

Indikácie a kontraindikácie na použitie

Droga Alflutop sa často predpisuje v lekárskej praxi. Pacientmi, ktorým sa odporúča, sú starší ľudia s chorými kĺbmi, ľudia, ktorí utrpeli zranenia a zlomeniny, trpia chronickými chorobami kĺbového tkaniva..

Čo lieči Alflutop, prečo sú injekcie predpísané s týmto liekom? Jeho účinok je spôsobený funkciou aktívnych zložiek s ich výraznými protizápalovými a regeneratívnymi vlastnosťami.

Podľa pokynov je liek Alflutop predpísaný na osteoartrózu akejkoľvek genézy (primárna, sekundárna) rôznych lokalizácií. Môže to byť artritická lézia malých kĺbov. Tento liek pomôže pri koxartróze a gonartróze. Alflutop je tiež predpísaný na artrózu kolenného kĺbu (jeden alebo dva súčasne).

Lekári veľmi často predpisujú Alflutop na osteochondrózu. Napríklad frekvencia predpisovania lieku na osteochondrózu krčnej chrbtice je takmer 70% všetkých prípadov.

Opísané liečivo je účinné pri spondylóze.

Alflutop má pri používaní množstvo kontraindikácií a obmedzení. Toto zahŕňa:

 • individuálna neznášanlivosť aktívnych látok a pomocných látok obsiahnutých v roztoku;
 • reakcie z precitlivenosti na fenol;
 • prítomnosť progresívnych chronických chorôb;
 • zvýšená ESR;
 • vírusové ochorenia;
 • deti do 18 rokov;
 • tehotenstvo (všetky obdobia);
 • laktácie.

Je možné píchať Alflutop pri teplote? Odpoveď na túto otázku je jednoznačná - nie, je to nemožné. Vysoká teplota znamená zápalový proces v tele. Injekcie lieku môžu zhoršiť situáciu a viesť k rozvoju komplikácií..

Alflutop - návod na použitie

Pokyny na použitie s liekom poskytujú podrobné informácie o zložení, farmakodynamike a farmakokinetike, indikáciách a kontraindikáciách, dávkach, spôsobe použitia a kompatibilite s inými zlúčeninami. Pred začatím kurzu je dôležité tento dokument dôkladne preštudovať, aby sa predišlo negatívnym dôsledkom.

Dávkovanie a spôsob podávania

Liek Alflutop je určený na injekciu do svalu alebo kíbu. V prvom prípade by sa mal roztok podávať čo najhlbšie.

Účel lieku pre rôzne choroby má vlastnosti. Dávky závisia od závažnosti a štádia choroby. Napríklad, ak sa jedná o artritídu, synovitídu, zápal šliach, injekcie protektorov chrupavky do postihnutého kĺbu sú zbytočné, účinná látka bude zničená protizápalovými látkami.

Liečba kĺbov Alflutop v dávke 1 ml sa spravidla predpisuje na komplexnú liečbu choroby, každé 2 ml na cielenú injekciu do zapáleného kĺbu..

Polyosteoartróza a osteochondróza si vyžadujú dlhodobú liečbu, takže Alflutop sa podáva intramuskulárne 1 ml denne. Liečebný režim spravidla trvá približne tri týždne, čo je násobok 20 injekcií.

V patológii veľkých kĺbov sa roztok vstrekuje priamo do postihnutého kĺbu. V takom prípade sa dávka predpisuje individuálne a je v rozsahu od 1 do 2 ml. Interval medzi injekciami je 3-4 dni. Terapeutický priebeh liečby je päť alebo šesť injekcií do každej postihnutej oblasti. Injekcia Alflutopu sa podáva intraartikulárne v prípadoch, keď je pacient narušený jedným lokalizovaným miestom.

Podľa uváženia ošetrujúceho lekára je možná kombinácia intramuskulárnych a intraartikulárnych injekcií. V tomto prípade bude protizápalový účinok oveľa silnejší.

Intraartikulárne injekcie sú neúčinné u pacientov so známkami zápalu kĺbov.

Kedy je lepšie podať injekciu drogy: večer alebo ráno? Je lepšie podať injekciu pred obedom, pretože proces distribúcie účinnej látky v dopoludňajších hodinách bude rýchlejší ako vo večerných hodinách..

Ako bodnúť Alflutop

Manipulácia s injekciami si vyžaduje dodržiavanie všetkých pravidiel asepsie a antiseptík. Na každú injekciu Alflutopu sa má použiť jednorazová injekčná striekačka. Miesto vpichu je dezinfikované alkoholovým roztokom. Ak sa predpokladá intramuskulárna injekcia roztoku, vykoná sa injekčnou striekačkou s dlhou ihlou (objem 5 ml). Roztok sa vstrekuje hlboko do svalu..

Pokiaľ ide o intraartikulárnu injekciu, takúto injekciu vykonáva lekár, ktorý má osvedčenie chirurga. Postup môže byť dosť nebezpečný, ak sa vykoná nesprávne.

Injekcia Alflutop: bolestivá alebo nie? Pri odpovedi na túto otázku je potrebné zvážiť niekoľko aspektov. Injekcia samotného lieku by nemala byť sprevádzaná bolestivými pocitmi, založenými na vlastnostiach jeho podstatných zložiek. Pri intramuskulárnej injekcii sa môže vyskytnúť bolesť iba v prípade nesprávnej injekčnej techniky. Pri vstreknutí do kĺbu sa bolesť zaznamenáva pomerne často. Je to spôsobené poškodením nielen mäkkých tkanív, ale aj tkanív kĺbov..

Prípravok Alflutop: hormonálny alebo nie? Týka sa chondroprotektorov. Takéto zlúčeniny prispievajú k obnove chrupavky a nemajú nič spoločné s hormonálnymi steroidnými liečivami..

Účinnosť liečiva

Účinnosť lieku bola dokázaná desiatkami klinických štúdií. Jeho zavedenie v priebehu liečby znižuje intenzitu zápalových procesov v kĺbe. Väčšina pacientov zaznamenala výrazný analgetický účinok lieku. Drogová terapia u starších pacientov sa vykonáva dvakrát ročne, aby sa chrupavka udržiavala v dobrom stave. Alflutop môže byť navyše „prepichnutý“ na prevenciu chorôb pohybového aparátu.

Kedy injekcia začne fungovať? Droga vstupuje do systémového obehu takmer okamžite. Maximálna koncentrácia účinných látok sa zistí v krvnej plazme po 5-7 minútach.

Predávkovanie a možné vedľajšie účinky

V 90% prípadov je liek dobre tolerovaný pacientmi, takže nežiaduce účinky sú zriedkavé. Medzi málo z nich:

 • lokálne reakcie: sčervenanie, svrbenie v mieste vpichu, bolesť po prehmatnutí;
 • prítomnosť infiltrátov v mieste vpichu;
 • horenie zavedením roztoku Alflutop;
 • alergie na anafylaktický šok;
 • zvýšená bolesť (charakteristika dňa intraartikulárnej injekcie).

Neexistovali žiadne prípady predávkovania drogami. Ak sa vyskytne, je možné zvýšiť nežiaduce účinky závislé od dávky. Symptomatická liečba.

špeciálne pokyny

Keďže liek je založený na bioaktívnych koncentrátoch morských rýb, pravdepodobnosť alergických reakcií u ľudí s neznášanlivosťou na morské plody sa niekoľkokrát zvyšuje..

Liek nemá žiadny vplyv na schopnosť viesť vozidlá. Pacienti liečení Alflutopom sa môžu zapájať do potenciálne nebezpečných aktivít vyžadujúcich zvýšenú koncentráciu.

Koľkokrát za rok sa môže liek vstreknúť? V návode na použitie sa odporúča opakovať liečbu každých šesť mesiacov. Lieky zo skupiny regenerátorov chrupavky by sa mali podávať najmenej raz ročne. Maximálny počet liečebných cyklov by nemal prekročiť tri. Jeho použitie sa vykonáva pod prísnym dohľadom lekára..

Liekové interakcie

Nie sú údaje o liekovej interakcii Alflutopu s inými zlúčeninami. Súčasné použitie lieku so sedatívnymi, upokojujúcimi a tabletkami na spanie však stojí za to obmedziť, pretože existuje riziko zvýšenia jeho účinku. Možno kombinácia s inými chondroprotektormi v orálnej forme uvoľňovania.

Čo si môžem podať injekciu Alflutopu v komplexe? Droga ide dobre s vitamínmi B, ktoré zlepšujú vodivosť nervových buniek a zlepšujú vstrebávanie účinnej látky v systémovom obehu..

Kompatibilita s alkoholom

Nie sú k dispozícii spoľahlivé údaje o kompatibilite Alflutopu s alkoholom. V dôsledku toho nie je potrebné kombinovať liekovú terapiu s použitím alkoholických nápojov, pretože to môže viesť k inhibícii funkcie centrálneho nervového systému a k zvýšeniu upokojujúceho účinku. Okrem toho môže byť chondroprotektívna terapia neúčinná..

Použitie počas tehotenstva a laktácie

Použitie lieku je kontraindikované vo všetkých trimestroch gravidity a počas dojčenia. Je to kvôli prítomnosti fenolu v lieku, ktorý môže mať teratogénny účinok na plod. Zlúčenina prechádza hematoencefalickou bariérou do materského mlieka.

Liek je predpísaný ošetrujúcim lekárom po vyhodnotení parametra poškodenia / prínosu pre matku a dieťa.

Obmedzenie používania lieku v pediatrii je spôsobené nedostatočnými klinickými údajmi vrátane štúdií na deťoch.

Podmienky predaja a cena

Chondroprotektory, vrátane Alflutopu, sú lieky na predpis, ktoré sa vydávajú na lekársky predpis. Predpis predpisuje praktický lekár alebo vysoko špecializovaný lekár - neuropatológ, vertebroológ, traumatológ atď. Cena lieku závisí od objemu ampulky. Alflutop 2 ml (5 ampúl) stojí 1 500 - 1 700 rubľov, cena za balenie mililiterových ampúl je 1100 - 1 200 rubľov.

Podmienky skladovania

Liek sa uchováva pri teplote nepresahujúcej 25 stupňov Celzia. Musí byť chránený pred priamym slnečným žiarením a mimo dosahu detí. Výrobca stanovuje trvanlivosť 3 roky. Po otvorení sa ampulka musí použiť do 12 hodín, inak je narušená jej sterilita.

Analógy drogy

Liek má pomerne veľký zoznam analógov aktívnych zložiek. Patria sem nasledujúce lieky:

Lieky vyrábajú rôzni výrobcovia a majú rôznu účinnosť. Zloženie liečiv je podobné, ale nie úplne sa zhoduje so zložením Alflutopu. Väčšina z týchto liekov obsahuje ako účinnú látku chondroitín sulfát. Cenová kategória analógov sa pohybuje od 500 do 2000 rubľov.

Alflutop: návod na použitie injekcie a prečo sú potrebné, cena, recenzia, analógy

Liek na liečenie reumatologických chorôb. Hlavná účinná látka pomáha predchádzať deštrukcii chrupavky a zmierňuje zápaly kĺbov. Po ukončení liečby sa u pacienta pozoruje inhibícia degeneratívnych procesov a oslabenie nepríjemných symptómov. Dostupné iba v injekčnej forme. Môže byť predpísaný pacientom starším ako 14 rokov..

Injekcie Alflutop sú pomerne časté a veľmi účinné. Lekári ich často predpisujú lekármi v oblasti reumatológie, neurológie, traumatológie alebo ortopédie. Recenzie ľudí, ktorí uskutočnili liečebný kurz Alflutopom, zaznamenávajú vysoký účinok lieku pri kĺbových patológiách. Liek je obzvlášť účinný v počiatočných štádiách choroby, keď neexistujú ireverzibilné deštrukčné procesy v štruktúre kĺbov a chrupavky. Droga má minimálne vedľajšie účinky, ale len lekár ju môže predpísať. V tomto článku podrobne oboznámime čitateľa s liekom Alflutop, povieme, aké vlastnosti má liek, pri ktorých chorobách sa dá použiť s ďalšími informáciami.

Dávkovacia forma

Výrobca liečiva poskytuje svojim zákazníkom liečivo vo forme ampúl na intraartikulárne alebo intramuskulárne injekcie. V lekárňach si môžete kúpiť nasledujúce liekové formy lieku:

 • Ampulky 1 ml, 10 ks. zabalený.
 • Ampulky 2 ml, 5 ks. zabalený.
 • 5 ml injekčné striekačky s roztokom a jednorazové ihly, 5 ks. zabalený.

Opis a zloženie

Alflutop (alflutop) je nehormonálne liečivo zo skupiny chondroprotektorov, ktoré sa široko používa pri liečbe chorôb sprevádzaných poškodením alebo deštrukciou chrupavkového tkaniva. Chondroprotektívne lieky sú často súčasťou liečby ochorení kĺbov. Ich použitie vám umožňuje spomaliť deštruktívne procesy, ale zároveň je účinok užívania týchto liekov najlepší vo veľmi skorých štádiách choroby. Ak sa v chrupavkovom tkanive vyskytnú ireverzibilné procesy, tkanivo chrupavky je zničené, účinok týchto liekov bude minimálny alebo úplne neúčinný.

Injekcie Alflutop stimulujú metabolické procesy, pomáhajú znižovať bolesť, odstraňujú zápalové procesy. Použitie tohto lieku môže významne znížiť potrebu protizápalových liekov. Zoznam chorôb, pri ktorých sa Alflutop môže používať, je pomerne veľký, ale hlavným mechanizmom účinku týchto liekov je spomalenie deštrukcie chrupavkového tkaniva a stimulácia jeho regenerácie. Liečivo sa môže použiť ako samostatné, tak aj v kombinácii s inými liečivami na zvládnutie patologických kĺbov..

Mnoho lekárov, ako aj pacientov, ktorí boli liečení Alflutopom, poznamenáva, že po liečbe sa objaví dlhá remisia, príznaky choroby ustúpia alebo budú pre pacienta takmer neviditeľné..

Účinná látka Alflutop je 10 mg bioaktívneho koncentrátu morských rýb. Extrakt obsahuje peptidy, molekulárne mukopolysacharidy, aminokyseliny. Okrem toho prípravok obsahuje množstvo rôznych stopových prvkov, vrátane zinku, medi, sodíka, vápnika, železa a ďalších. Zloženie liečiva tiež obsahuje fenol (5 mg na 1 ml), ktorý má analgetický účinok. Jedinečné zloženie liečiva pozitívne ovplyvňuje štruktúru celého muskuloskeletálneho systému.

Farmakologická skupina

Alflutop je chondroprotektívne liečivo, ktoré dobre zvláda bolesť a deštruktívne procesy v kĺbových povrchoch, kostiach a svaloch. Liek má výrazné protizápalové a chondroprotektívne vlastnosti, aktívne sa podieľa na obnove poškodených tkanív chrupavky. Použitie lieku môže znížiť bolesť, zvýšiť pohybovú aktivitu chorého kĺbu.

Zložky liečiva zastavujú poškodenie tkanív kĺbov, prispievajú k ich regenerácii a liečivo potlačuje voľné radikály, ktoré sú zodpovedné za vývoj zápalového procesu. Ďalej liek stimuluje syntézu kolagénu, kyseliny hyalurónovej a ďalších zložiek. Droga pomáha obnoviť homeostázu v chondrocytoch, ktoré sú zodpovedné za produkciu extracelulárnej matrice chrupavky. Alflutop má po použití nasledujúci terapeutický účinok:

 • Stimuluje metabolické procesy v kĺboch ​​a periartikulárnych tkanivách.
 • Zvyšuje počet mikro a makro prvkov v tkanivách.
 • Posilňuje kapilárne steny.
 • Zlepšuje trofizmus chrupavky.
 • Aktivuje reparatívne procesy.
 • Majú mierny protizápalový účinok..

Účinok užívania lieku bude zrejmý po 1 týždni pravidelného podávania. Terapia týmto liekom môže znížiť intenzitu syndrómu bolesti, zvýšiť pohybovú aktivitu kĺbov, stimulovať tvorbu intraartikulárnej tekutiny. Klinické štúdie ukázali, že užívanie lieku po liečebnom cykle vám umožňuje zdvojnásobiť množstvo kyseliny hyalurónovej v klznom mazive..

Indikácie pre použitie

Hlavné indikácie pre použitie lieku sú považované za degeneratívne ochorenia kĺbov a chrbtice. Liek môže predpísať iba lekár po vykonaní konečnej diagnózy.

Pre dospelých

Injekcie Alflutopu našli široké uplatnenie pri liečbe nasledujúcich chorôb:

 • tendonitis;
 • Ankylozujúca spondylitída;
 • burzitída;
 • poranenia kĺbov a svalov;
 • artritída;
 • artróza;
 • osteochondrosis;
 • osteoartróza veľkých a malých kĺbov;
 • následky poranenia kĺbov alebo chrbtice.

Ako indikácia na účely liečiva môžu slúžiť aj iné choroby kĺbov a chrbtice. Je známe, že všetky ochorenia kĺbov sú sprevádzané bolesťou. Použitie injekcií Alflutop zníži potrebu užívania nesteroidných protizápalových liekov.

Pre deti

V návode na použitie neexistuje dôkaz, že liek sa môže používať u detí. Lekári môžu predpisovať lieky iba pre deti od 14 rokov.

Na tehotenstvo a laktáciu

Klinické štúdie týkajúce sa užívania lieku u tehotných žien a dojčiacich matiek nie sú v pokynoch, preto nie je možné predpísať liek počas týchto období..

kontraindikácie

Injekcie Alflutop nemajú toxické účinky na organizmus, stále však existujú kontraindikácie týkajúce sa užívania drogy:

 • neznášanlivosť voči zmesi;
 • tehotenstva;
 • dojčenia;
 • deti a dospievajúci.

Liek nie je predpísaný na významné ničenie kĺbovej chrupavky, ak existujú náznaky pre protetiku. Lieky berú opatrne pri onkologických ochoreniach, stavoch po mŕtvici a pri autoimunitných patológiách..

Dávkovanie a spôsob podávania

Injekcie Alflutop sú určené na intraartikulárne alebo intramuskulárne podanie. Liek môže predpisovať iba ošetrujúci lekár, pričom si môže zvoliť dávku v závislosti od diagnózy, štádia deštrukčných procesov vo vnútri chrupavky..

Pre dospelých

Pri intramuskulárnom podaní lieku sa musia dodržiavať nasledujúce dávky: 1 ampulka 1krát denne. Terapia môže trvať 21 dní až 2 mesiace.

Liečivo je zvlášť účinné pri intraartikulárnom podaní (intraartikulárne). Odporúča sa injikovať 1 - 2 ampulky do boľavého kĺbu - 21 dní.

V prípade menšieho porušenia sa injekcie podávajú 2 až 3 krát týždenne.

Pre deti

Vzhľadom na to, že liek nie je predpísaný deťom, neexistujú žiadne odporúčané dávky.

Na tehotenstvo a laktáciu

Počas tehotenstva a laktácie nie je liek predpísaný.

Vedľajšie účinky

Vedľajšie účinky po užití lieku sú extrémne zriedkavé, ale napriek tomu sa vo viacerých výnimkách môžu objaviť nasledujúce nežiaduce príznaky:

 • anafylaktické reakcie;
 • dermatitída;
 • bolesť svalov;
 • prechodná bolesť.

Výskyt takýchto príznakov môže spôsobiť vysadenie lieku alebo úpravu dávky..

Interakcia s inými liekmi

Chondoroprotector Alflutop je kompatibilný s takmer všetkými ostatnými farmaceutickými výrobkami. Existujú dôkazy, že tento liek zvyšuje účinnosť iných liekov.

Jedinou vecou, ​​ktorú nie je možné kombinovať s liekom, je alkohol. Pitie alkoholu zníži účinok lieku, zvýši riziko nežiaducich účinkov tela.

analógy

Namiesto injekcií Alflutopu sa môžu použiť tieto lieky:

 1. Ambene Bio je domáci liek, ktorý je kompletným analógom Alflutopu. Vydáva sa v injekciách, ktoré je možné predpísať iba dospelým pacientom, s výnimkou žien v správnej polohe a dojčiacich..
 2. Chondrolon je náhradou za liek Alflutop v terapeutickej skupine. Je dostupný vo forme kapsúl a lyofilizátu, z ktorého sa pripravuje roztok na parenterálne podanie. Liek sa používa na liečbu osteoartritídy u dospelých pacientov, s výnimkou žien na mieste a dojčiacich žien.
 3. Arthra patrí do skupiny Alflutop vo farmakologickej skupine. Tento liek je dostupný v tabletách, ktoré je možné používať u pacientov starších ako 15 rokov. Liek Artra je nežiaduci pre tehotné a dojčiace pacientky.
 4. Tazan je domáci liek, ktorý sa používa na osteoartrózu. Je dostupný vo forme tabliet schválených na použitie u pacientov starších ako 15 rokov, s výnimkou žien na mieste a dojčiacich.

špeciálne pokyny

 • Alflutop sa nepoužíva v pediatrii.
 • Liek je kontraindikovaný u tehotných žien.
 • Liečivo neprináša terapeutický účinok s významnou deštrukciou kĺbov.
 • Prísne dodržiavajte odporúčané dávky lieku.
 • Liečba Alflutopom môže znížiť počet protizápalových liekov.
 • Účinok liečby liekom môžete zvýšiť, keď užívate iné lieky, vrátane perorálnych chondroprotektorov.

predávkovať

Ak sa dávka lieku omylom alebo nepozornosťou zvýšila, existuje riziko vedľajších účinkov, môžu sa vyskytnúť alergické reakcie na kožu. V takých prípadoch musíte navštíviť lekára.

Podmienky skladovania

Liečivý produkt sa uchováva pri teplote 15 stupňov.

Cena liečiva

Cena lieku je v priemere 1731 rubľov. Ceny sa pohybujú od 1388 do 3429 rubľov.

Injekcie Alflutop: inštrukcie, cena a recenzie

Kombinované chondroprotektívne liečivo, ktoré reguluje metabolizmus v chrupavke, je Alflutop. Pokyny na použitie odporúčajú injekcie v ampulkách na injekciu 1 a 2 ml na osteoartrózu malých a veľkých kĺbov rúk a nôh, spondylózu, gonartrózu, koxartrózu, fibromyalgiu, parodontopatiu. Posudky od pacientov a lekárov potvrdzujú, že tento liek pomáha pri liečbe artrózy a osteochondrózy.

Forma uvoľnenia a zloženie

Alflutop vstupuje do lekárne vo forme injekčného roztoku (injekcie v ampulkách) 1 a 2 ml. Zloženie liečiva ako účinnej látky obsahuje bioaktívny koncentrát, ktorý sa získa extrakciou, po ktorej nasleduje delipidácia a deproteinizácia z malých morských rýb (merlang čierny, šproty, čierna puzanka, čierna morská sardela)..

Obsahuje: dermatan sulfát, mukopolysacharidy, kreatín sulfát, kyselinu hyalurónovú, chondroitín sulfát, aminokyseliny, polypeptidy, ióny Mg, Cu, Fe, Zn, K a Na. Ako pomocné zložky sa používajú voda d / a fenol..

farmaceutický účinok

Droga Alflutop má protizápalové a analgetické účinky. Znižuje aktivitu niektorých enzýmov, ktoré prispievajú k deštrukcii matrice medzi bunkami, a to je chondroprotektívny účinok lieku.

Ak užívate liek pravidelne, môžete zlepšiť kvalitu synoviálnej tekutiny aktiváciou syntézy kyseliny hyalurónovej a inhibíciou aktivity hyaluronidázy..

Vlastnosti liečiva

Tento nástroj účinne bráni deštrukcii chrupavky v kĺboch ​​a aktivuje v nich regeneračné procesy, pričom zvyšuje trofizmus. Proteoglykány v Alflutopu pomáhajú zvyšovať uniformitu hrúbky chrupavky a kostného tkaniva.

Okrem toho normalizujú indikátory hydrofilnosti MRI. Použitie liečiva môže tiež obnoviť syntézu prostaglandínov pri liečbe chorôb gastrointestinálneho traktu. Ďalej znižuje čas epitelizácie v zónach vredov a erózie počas protivredovej liečby.

Použitie Alflutopu pomáha znižovať koncentráciu globulínov, seromukoidov, leukocytov, fibrinogénu a C-reaktívnych proteínov v synoviálnej tekutine. Okrem toho je liečivo schopné kondenzovať kapiláry a znižovať ich priepustnosť.

Čo pomáha Alflutopu?

Indikácie pre použitie drogy zahŕňajú:

 • osteochondrosis;
 • primárna a sekundárna osteoartróza rôznych lokalizácií (vrátane koxartrózy, gonartrózy, artrózy malých kĺbov);
 • periodontopathy;
 • spondylóza;
 • fibromyalgia;
 • obdobie zotavenia po operácii kĺbov.

Inštrukcie na používanie

Injekcie Alflutop sú určené na i / ma intraartikulárne injekcie.

Pri osteochondróze a polyosteoartróze sa roztok podáva hlboko v oleji rýchlosťou 1 ml / deň. Trvanie liečebného cyklu je 20 injekcií (1 injekcia denne po dobu 20 dní).

Ak sú postihnuté veľké kĺby, roztok sa podáva intraartikulárne 1 - 2 ml do každého kĺbu v intervale 3 až 4 dní. Trvanie liečby - 5 - 6 injekcií do každého kĺbu.

Možno kombinácia intraartikulárneho a / m podania. Po 6 mesiacoch sa odporúča opakovať priebeh liečby (po predchádzajúcej konzultácii s lekárom).

kontraindikácie

 • vek detí (kvôli chýbajúcim údajom o klinických skúškach);
 • precitlivenosť na zložky liečiva;
 • tehotenstva;
 • laktácia (dojčenie).

Vedľajšie účinky

 • krátkodobá myalgia;
 • anafylaktické reakcie;
 • svrbivá dermatitída;
 • pocit pálenia v mieste vpichu;
 • prechodné zvýšenie bolesti (pri intraartikulárnom podaní);
 • sčervenanie kože.

Deti počas tehotenstva a laktácie

Droga je v detstve kontraindikovaná. Určenie riešenia v období dospievania sa neodporúča. Alflutop počas gravidity a laktácie je kontraindikovaný.

špeciálne pokyny

V prípade individuálnej intolerancie morských rýb (morských rýb) sa zvyšuje riziko alergických reakcií.

Liekové interakcie

Nezistila sa žiadna interakcia s liekom Alflutop.

Analógy lieku Alflutop

Úplné analógy sa neprodukujú. Na úpravu metabolizmu kostí a chrupavky sa predpisujú analógy:

 1. FOSAMAX.
 2. Chondractive.
 3. Etalfa.
 4. Sklovité telo.
 5. Structum.
 6. Tahistin.
 7. Unium.
 8. Osteokhin.
 9. Pomegara.
 10. Rumalon.
 11. synoviálnej.
 12. Clobier.
 13. MUCOS.
 14. Ossin.
 15. Zometa.
 16. Inoltre.
 17. ARTHRIN.
 18. Biartrin.
 19. Bondronate.
 20. Osteogenon.
 21. SKELID.
 22. Tevanat.
 23. Elbona.
 24. Aredia.
 25. Veroclast.
 26. Blaster.
 27. kalcitonín.
 28. Ostalon.
 29. Tridine.
 30. Chondroxide.
 31. Exgiva.
 32. ARTHRA chondroitín.
 33. Bivalos.
 34. Aklast.
 35. Videhol.
 36. glukosamín.
 37. Zemplar.
 38. Pasovať.
 39. Chondramine.
 40. Veprena.
 41. Dihydrotachysterol.
 42. Aminoartrin.
 43. Bonviva.
 44. Don.
 45. Chondroitín sulfát.
 46. Alostin.
 47. alendronát.
 48. BONEFOS.
 49. Actonel.

Prázdninové podmienky a cena

Priemerná cena Alflutopu (injekcie 1 ml č. 10) v Moskve je 1490 rubľov. Liek si môžete kúpiť v Kyjeve za 660 hrivien, v Kazachstane - za 9793 kusov. V Minsku lekárne ponúkajú injekčný roztok v ampulkách pre 52 - 53 bel. rubeľ. Pri kúpe v lekárni môžu požiadať o lekársky predpis..

Prečítajte Si O Druhy Kýl

S chorobou vyčnieva tříslová prietrž u detí pod kožou v oblasti trieslovín jeden alebo viac orgánov v brušnej dutine. Stáva sa to, keď má dieťa tenké štruktúry, ktoré tvoria vrodenú (najčastejšie) alebo získanú príčinu prednú stenu brucha.
Kedy je zámok nainštalovanýSamozrejme to nemusí vždy pomôcť a táto operácia sa nepoužíva vo všetkých problémových prípadoch. Počas chirurgického zákroku sa kov na stavce v prípade vážneho poškodenia..

Pozemkové kýly

Žalúdok
Pomerne závažné ochorenie prietrže je známe v celej ľudskej rase a je úspešne liečené oficiálnymi lekárskymi centrami a ľudovými liečiteľmi pomocou konšpiráciíKeby to nebolo pre bezmocnosť nášho vysoko rozvinutého lieku, keď namiesto chirurgického zákroku lieči obvyklú prietrž hernie, mnohí by sotva mohli uveriť v silu starodávnej ľudovej mágie.