loader

Alflutop

Inštrukcie na používanie:

Ceny v lekárňach online:

Alflutop je liek určený na liečbu chorôb chrbtice a kĺbov. Tieto choroby sú prevažne degeneratívne-dystrofické. Použitie Alflutopu teda zlepšuje metabolické procesy v chrupavke, má protizápalové účinky, stimuluje syntézu kolagénu a inhibuje syntézu látok, ktoré ničia štruktúru chrupavky..

Forma uvoľnenia a zloženie

Pripraví sa injekčný roztok Alflutop, v 1 ml ktorého sú obsiahnuté nasledujúce aktívne zložky:

 • Výťažky z niekoľkých druhov morských rýb (merlang čierny, šproty, sardely čierneho mora, čierne more);
 • chondroitín;
 • Dermatan sulfát;
 • Keratán sulfát;
 • Kyselina hyalurónová;
 • proteoglykánmi;
 • Aminokyseliny;
 • Stopové prvky.

V ampulkách s objemom 1 alebo 2 ml.

Indikácie pre použitie Alflutop

Podľa pokynov je Alflutop indikovaný pre pacientov s nasledujúcimi chorobami:

 • Osteochondróza a osteoartróza;
 • spondylóza;
 • fibromyalgia;
 • periartritída;
 • Traumatická dysostóza;
 • Periodontopathy
 • Chondrálna a endochondrálna osifikácia.

Užitočné je aj použitie Alflutopu v pooperačnom období na obnovenie funkcie kĺbov..

kontraindikácie

Podľa pokynov je Alflutop kontraindikovaný v:

 • Tehotenstvo a laktácia;
 • Precitlivenosť na jednu alebo viac aktívnych zložiek lieku.

Alflutop je v detstve kontraindikovaný. Neodporúča sa predpisovať liek pacientom s dospievaním, pretože jeho prínosy a možné poškodenie pre túto vekovú kategóriu neboli stanovené..

Dávkovanie a podávanie Alflutopu

Alflutop je indikovaný na intramuskulárne a intraartikulárne podanie.

Dávka liečiva na osteochondrózu a polyosteoartrózu je 10 mg za deň. Trvanie liečby - 3 týždne.

V prípade poškodenia kĺbov sa raz za tri dni indikujú intraartikulárne injekcie Alflutopu v dávke 20 mg do každého kĺbu. Po šiestich takýchto injekciách je pacient prevedený na intramuskulárnu injekciu.

Účinok pri kombinovaní intramuskulárnych a intraartikulárnych injekcií je spravidla vyšší ako pri použití výlučne intramuskulárnych injekcií..

Vedľajšie účinky Alflutop

Pacienti zaznamenali dobrú znášanlivosť voči liekom. Hlavnými vedľajšími účinkami, ktoré sa vyskytujú v dôsledku používania Alflutopu, sú:

 • Hyperémia kože;
 • Alergické reakcie;
 • Svrbenie, podráždenie v mieste vpichu;
 • Krátkodobá myalgia;
 • bolesti kĺbov.

Pri intraartikulárnom podaní liečiva je veľmi zriedkavo možné zvýšiť bolesť. Stáva sa to kvôli zvýšenému obehu a v dôsledku toho zvýšenej citlivosti.

špeciálne pokyny

Podľa pokynov má Alflutop rýchly účinok. Použitie lieku eliminuje väčšinu symptómov dystrofických a degeneratívnych zmien v kĺboch..

Injekcie Alflutop pozitívne ovplyvňujú kvalitu života pacientov, účinne a rýchlo zmierňujú bolesť, zatiaľ čo liek je pre zdravie absolútne bezpečný.

Alflutop vám umožňuje znížiť dávkovanie alebo prestať užívať nesteroidné protizápalové lieky. Preto sa bežne používa v ortopedických, neurologických, traumatologických a reumatologických praktikách..

Analógy Alflutop

Alflutop nemá štruktúrne analógy pre aktívne zložky.

Nasledujúce lieky sú analógmi liečiva, ktoré má podobný terapeutický účinok:

Podmienky skladovania

Podľa pokynov sa Alflutop odporúča skladovať na chladnom tmavom mieste. Čas použiteľnosti lieku je 3 roky od dátumu vydania.

Našli ste v texte chybu? Vyberte ju a stlačte Ctrl + Enter.

Alflutop - inštrukcie, zloženie, indikácie a kontraindikácie, vedľajšie účinky

Alflutop je parenterálny liek, ktorý sa používa v ortopédii, reumatológii a traumatológii. Liečivo je určené na liečenie degeneratívnych-dystrofických a zápalových patológií kĺbov a chrbtice. Alflutop sa používa na liečbu osteoartritídy a osteochondrózy s rôznou lokalizáciou, psoriatickou, dnou, reumatoidnou artritídou. Hlavnou farmakologickou vlastnosťou injekčného roztoku je obnova chrupavkového tkaniva, ktoré podlieha deštrukcii. Pri používaní sa prejavuje jeho protizápalový, dekongestantný, analgetický účinok.

Alflutop Joint Medicine obsahuje komplex zložiek prírodného pôvodu. Vysoká koncentrácia biologicky aktívnych látok určuje jeho klinickú účinnosť a širokú škálu kontraindikácií. Terapia ochorení kĺbov sa vykonáva po vyšetrení pacienta, stanovení stupňa degeneratívnych zmien, štádiu patológie.

Opis lieku

Je dôležité to vedieť! Lekári v šoku: „Existuje účinný a cenovo dostupný liek na bolesť kĺbov.“ Prečítajte si viac.

Alflutop nie je schopný rýchlo zastaviť zápal a opuch, zbaviť človeka akútnej alebo tupej bolesti kĺbov. Droga má ďalšiu úlohu - regeneráciu chrupavky. NSAID, analgetiká, glukokortikosteroidy úspešne zvládajú bolesť a zápal. Ale iba chondroprotektory, vrátane Alflutopu, ovplyvňujú patogenézu ochorenia, čím zrýchľujú metabolizmus v hyalínovej chrupavke.

Koxartróza, osteochondróza, gonartróza, spondylartróza neboli dosiaľ úplne vyliečené. Cieľom konzervatívnych metód je znížiť závažnosť symptómov a zabrániť šíreniu deštruktívnych zmien. Neustále sa hľadajú drogy, ktorých použitie by zabránilo strate ľudského výkonu. Jedným z nich bol Alflutop. Na farmaceutickom trhu sa objavil pomerne nedávno, ale jeho terapeutická účinnosť je potvrdená početnými klinickými štúdiami..

Alflutop je biotechnologický liek. Jeho zloženie predstavuje sterilný extrakt získaný spracovaním morských organizmov. Injekčný roztok obsahuje veľké množstvo látok užitočných pre kĺby:

 • aminokyseliny;
 • peptidy;
 • sacharidy;
 • stopové prvky: sodík, draslík, vápnik, horčík, železo, meď, zinok.

Výsledky experimentálnych údajov odhalili zaujímavý znak farmakologického pôsobenia lieku. Po zavedení sa zvýši biosyntéza kyseliny hyalurónovej a inhibuje sa hyaluronidáza (enzým zodpovedný za jej deštrukciu). Na rozdiel od iných liekov sa pri používaní Alflutopu tieto procesy vyskytujú súčasne. Proteoglykány a kolagén sú hlavnými zložkami chrupavky. Kyselina hyalurónová slúži ako druh osi na agregáciu komplexných proteínov. Jeho vysoká koncentrácia stimuluje biosyntézu proteoglykánov, inhibuje metaloproteinázy, ktoré ničia chrupavku. Čím viac kyseliny hyalurónovej v synoviálnej tekutine, tým lepšie sú jej vlastnosti absorbujúce otrasy. Pri kontakte kostných štruktúr kĺbu nedochádza k nebezpečnému treniu, ktoré spôsobuje opotrebovanie chrupavky hyalínu..

Klinické štúdie preukázali ďalší terapeutický účinok Alflutopu. So zvýšením koncentrácie kyseliny hyalurónovej v kĺbe klesá pravdepodobnosť sekundárnej synovitídy. Chondroprotektor má veľké molekuly, na ktorých sú absorbované mediátory bolesti, zápalu a horúčky - prostaglandíny, leukotriény, cytokíny.

Zloženie a forma uvoľnenia

Rumunský výrobca vyrába Alflutop v dvoch dávkových formách - vo forme injekčného roztoku a masti na miestne použitie. Roztok je číra kvapalina so žltkastým odtieňom. V lekárňach si môžete kúpiť liek v rôznych primárnych obaloch:

 • ampulky s objemom 1,0 ml č. 10 (1550 rubľov);
 • ampulky 2,0 č. 5 (1750 rubľov);
 • jednorazové injekčné striekačky 2,25 ml č. 5 (približne 2 000 rubľov).

Sekundárne balenie - kartónová škatuľa s návodom na použitie vo vnútri. Účinná zložka Alflutopu sa deproteinizuje (čistí sa z veľkých molekulárnych proteínov) a delipidizuje sa (zbavuje sa tukov) substrát z rýb rôznych rodín. Toto je merlang, šproty, čierny morský podanok, sardely Čierneho mora. Ako stabilizátor výrobca používa fenol, ktorý má tiež antiseptický účinok. Rozpúšťadlom je voda na injekciu.

Spoločné injekcie Alflutop sa má uchovávať na tmavom mieste pri izbovej teplote (15–25 ° C). Roztok sa musí použiť okamžite po otvorení ampulky. Liek nemožno použiť na liečbu pri zmene jeho konzistencie, farby, vzhľadu sedimentu. Dátum exspirácie - 3 roky.

farmaceutický účinok

Alflutop je predstaviteľom klinicko-farmakologickej skupiny stimulátorov opráv prírodného pôvodu. Okrem zvýšenia produkcie kyseliny hyalurónovej a kolagénu liek znižuje priepustnosť malých krvných ciev. Tiež sa uvádza jej schopnosť inhibovať deštrukciu štruktúr spojivového tkaniva, stimulovať procesy regenerácie v chrupavkách a vo voľných vláknitých tkanivách kĺbov. Proteoglykány získané extrakciou morských rýb zlepšujú trofizmus, zvyšujú hydrofilnosť chrupavky. Zachovávajú väčšie množstvo vlhkosti, čo pozitívne ovplyvňuje ich pevnosť a elasticitu. Po niekoľkých injekciách Alflutopu sa objavia ďalšie terapeutické vlastnosti:

 • intenzita syndrómu bolesti v pokoji počas pohybu klesá;
 • v dôsledku potlačenia zápalu, zrýchlenia metabolizmu je opuch peritoneálnych mäkkých tkanív odstránený;
 • rozsah pohybu sa zvyšuje, eliminuje sa ranná tuhosť kĺbov.

Alflutop začína vykazovať protizápalový účinok asi po týždni liečby. A po šesťmesačnom terapeutickom cykle dochádza k významnému zvýšeniu produkcie synoviálnej tekutiny.

Podľa výsledkov biochemických štúdií sa po parenterálnom podaní liečiva znižuje koncentrácia seromukoidov (sérové ​​glykoproteíny), globulínov a fibrinogénu. V synoviálnej tekutine u pacientov s artritídou je detekovaný pokles obsahu bielych krviniek a C-reaktívneho proteínu..

Indikácie a kontraindikácie na použitie

Dokonca aj „zanedbané“ spoločné problémy môžu byť vyliečené doma! Nezabudnite to rozmazať raz denne..

Hlavnými indikáciami liečby Alflutopom sú degeneratívne-dystrofické patológie kĺbov a chrbtice. Ide o osteoartrózu bedra, kolena, členku, ramena, lakťov a malých kĺbov, napríklad zápästia. Liek je predpisovaný na zápalové ochorenia, ktoré vyvolávajú postupné ničenie chrupavky. Je súčasťou terapeutických režimov na diagnostiku reumatoidnej psoriatickej artritídy a dny. Ťažkosti s liečením takýchto patológií biologickými činidlami sú niekedy nesprávna imunitná reakcia na podávané látky. Preto je povinné predbežné testovanie reakcie tela na Alflutop. Indikácie pre použitie:

 • chondrálna a endochondrálna osifikácia;
 • posttraumatická osteoporóza.

Ako doplnková liečba je Alflutop indikovaný na periodontopatiu (ochorenia tkanív podporného aparátu zuba). Liek sa často predpisuje pacientom na urýchlenie obnovy kĺbov po zlomeninách, dislokáciách, subluxáciách..

Liek sa nepoužíva pri liečbe pacientov s individuálnou citlivosťou na účinné látky alebo pomocné látky. Je kontraindikovaný počas tehotenstva a dojčenia. Pacienti mladší ako 18 rokov nedostávajú liečbu Alflutopom.

Inštrukcie na používanie

Alflutop sa môže podávať intramuskulárne, paravertebrálne, periartikulárne alebo priamo do kĺbových dutín a bodov bolesti (s fibromyalgiou). Liečebný priebeh trvá 20 dní. Jednorazové denné dávky a frekvencia užívania lieku určuje ošetrujúci lekár. Zohľadňuje výsledky rádiografie, prítomnosť iných chronických ochorení u pacienta. Typicky sa 1 ml injekčného roztoku vstrekuje hlboko do svalu počas dňa..

Intraartikulárnu injekciu vykonáva iba lekár. Roztok má pomerne vysokú viskozitu, čo môže komplikovať jeho použitie. Často sa vyžaduje predbežné odstránenie synoviálnej tekutiny, najmä v prítomnosti patologického exsudátu.

Jediná dávka sa môže zvýšiť pri diagnostike systémovej osteoartritídy veľkých kĺbov. Každé tri dni sa do každého kĺbu vstrekne 1 až 2 ml Alflutopu. Do troch týždňov sa uskutoční asi 6 injekcií. Potom sa roztok podáva intramuskulárne ďalších 20 dní. Tento spôsob liečby zabraňuje ďalšiemu zničeniu chrupavky. Ale po šiestich mesiacoch sa musí kurz zopakovať, aby sa dosiahol výsledok.

Alflutop sa používa na liečbu sekvestrovanej hernie, ktorá je dôsledkom vyčnievania a prasknutia vláknitého prstenca. Je predpísané, aby sa zabránilo deštruktívnym zmenám medzistavcových platničiek. Po týždni vykazuje chondroprotektor protizápalový a analgetický účinok. Pri absencii pozitívnej dynamiky komplexnej liečby sa chirurgický zákrok vykonáva počas 10 až 14 týždňov.

Štúdie sa uskutočnili na reumatologickom ústave Ruskej akadémie lekárskych vied s cieľom študovať účinnosť Alflutopu u pacientov s osteoartrózou v závislosti od spôsobu podania. Test zahŕňal 45 dobrovoľníkov s nasledujúcimi artikulárnymi patológiami:

 • gonartróza;
 • koxartróza;
 • nodulárne formy osteoartritídy.

Podľa lekárov bol pozitívny klinický účinok pozorovaný u 80% pacientov. Zaujímavým faktom je, že pri kombinovanej správe sa tento ukazovateľ zvýšil na 86%.

Závery týkajúce sa terapeutického účinku Alflutopu boli založené na výsledkoch röntgenových štúdií: zväčšila sa hrúbka kĺbovej chrupavky chrupavky a synoviálnych membrán. Pri kombinovanom intraartikulárnom a intramuskulárnom podaní Alflutopu sa však zaznamenalo významné zlepšenie výkonnosti.

Nežiaduce reakcie

V zriedkavých prípadoch sa po parenterálnom podaní vyskytne krátkodobá bolesť svalov s nízkou intenzitou. Môžu sa vyskytnúť miestne alergické reakcie, ktoré sa vyskytujú ako žihľavka. Pokožka sa opuchne, sčervená, objavujú sa malé vyrážky, svrbenie a pálenie. U niektorých pacientov sa bolesť počas intraartikulárneho podávania zvýšila..

Pri predávkovaní Alflutopom sa vyvíja precitlivenosť, ktorá sa prejavuje systémovými vedľajšími účinkami. Užívanie lieku sa zastaví, vykonáva sa iba symptomatická liečba.

analógy

Alflutop nemá štrukturálne analógy. Podobné terapeutické účinky majú Rumalon, Chondrolon, Mucosat, Chondroitin-Akos, Don. Analógy môže nahradiť Alflutop iba ošetrujúci lekár.

Alflutop

Medzinárodný názov: Alflutop

Účinná látka: Bioaktívny koncentrát z malých morských rýb

Počas ničenia chrupavky alebo kostného tkaniva v tele, ku ktorému v modernom svete často dochádza v pomerne mladom veku, je mimoriadne dôležité užívať účinný liek. Takéto procesy v tele skutočne prinášajú veľa bolesti a mnoho ďalších dôsledkov spojených so znížením životnej úrovne. Jedným z účinných liekov v takýchto prípadoch je Alflutop, ktorý môže významne spomaliť deštrukciu chrupavky. Špecifikovaný nástroj má mnoho ďalších indikácií na použitie..

Návod na použitie Alflutop

Na liečbu chorôb, ako je osteochondróza a polyosteoartróza, by sa malo podať 20 injekcií. Zároveň je potrebné ich správne vpichnúť - 1 ml liečiva sa má vstreknúť priamo do svalu denne, pričom sa musí dodržať maximálna hĺbka. Po podaní všetkých 20 injekcií sa odporúča urobiť trojmesačnú prestávku a potom zopakovať priebeh liečby.

Ak sa týmto liekom lieči poškodenie kĺbov, musí sa Alflutop injikovať priamo do kĺbu. Súčasne by sa mal do každého chorého kĺbu vstreknúť 1-2 ml liečiva. Prestávka medzi takýmito postupmi by mala byť 3 až 4 dni. Aby sa dosiahol maximálny účinok, do každého kĺbu sa má vstreknúť 5-6 injekcií. Intraartikulárne podávanie liečiva je často kombinované priamo s intramuskulárnym. Opísaný priebeh liečby by sa mal opakovať po šesťmesačnom intervale.

Alflutop sa často používa na fibromyalgiu. V tomto prípade sa liek musí podávať priamo do miest, kde sa vyskytuje bolesť.

Cena a indikácie Alflutop

Alflutop je droga, ktorá výrazne spomaľuje ničenie chrupavky a tiež prispieva k jej nevyhnutnému zotaveniu. Okrem toho je tento nástroj schopný rýchlo a efektívne zmierniť bolesť a zmierniť zápal priamo s bolesťou kĺbov. To všetko sa dosahuje vďaka takej povinnej zložke Alflutopu ako koncentrátu malých morských rýb.

Liek má nasledujúce indikácie na použitie:

 • osteoartróza, ktorá priamo ovplyvňuje veľké a malé kĺby nôh a paží;
  reuma;
 • spondylóza;
 • osteochondrosis;
 • gonartróza;
 • koxartróza;
 • liečba všetkých následkov spôsobených zraneniami a chirurgickými zákrokmi (hovoríme výlučne o poškodení pohybového aparátu).

Tento liek okrem iného vykazuje dobré výsledky v komplexnej liečbe sekvestrácie prietrže. Súčasne by pri liečbe mali byť prítomné NSAID, vitamíny, analgetiká atď..

Alflutop sa začal predpisovať častejšie na kýly buničitého jadra, ktoré dostali komplikácie vo forme sekvestrácie. Ako ukazuje prax, už sedem dní po začiatku kurzu sa pacient začína cítiť lepšie. Po absolvovaní nevyhnutného liečebného postupu pacient prestáva byť sťažovaný na bolesť, zatiaľ čo zápal čiastočne vymizne a dochádza tiež k zlepšeniu pohyblivosti stavcov..

Pokiaľ ide o cenu Alflutopu, potom je to priemer v porovnaní s inými liekmi. Ak je to však potrebné, môžete si zvoliť cenovo dostupnejší analóg lieku.

Analógy Alflutop

Alflutop je rumunský liek a jeho náklady sú úplne opodstatnené jeho vysokou účinnosťou. Užívanie tohto lieku má veľmi pozitívne výsledky. Bohužiaľ, nie každý si to môže dovoliť.

V takýchto prípadoch môžete venovať pozornosť takým analógom lieku:

 • Traumeel S. Toto je nemecký liek, ktorý sa používa priamo na liečbu všetkých druhov chorôb spojených s pohybovým aparátom. Uvoľňovacia forma Traumeel C je roztok, ktorý sa vstrekuje do svalu a do kĺbu. Okrem toho sa v lekárňach nachádza masť Traumeel C. Tento liek sa často predpisuje na urýchlenie opravy tkanív pri chorobách, ako sú dislokácie, zlomeniny, artróza, opuchy mäkkých tkanív, ktoré majú iný pôvod..
 • Rumalon. Tento analóg sa vyrába v Rusku a má nižšie náklady ako Alflutop. Rumalon je tiež k dispozícii ako injekčný roztok. Má niektoré kontraindikácie, ktoré je potrebné objasniť pred použitím..
  Alga Honey Fluid. Pred zakúpením určeného lieku musíte objasniť indikácie jeho použitia. Alga honey Fluid sa používa na rôzne druhy modrín, dislokácií, výronov. Je tiež účinný ako profylaktický prostriedok proti preležaninám..
 • Apizartron. Droga má nižšie náklady ako pôvodný Alflutop. Používa sa často pri artróze a artritíde, myalgii, ako aj pri mnohých chorobách neurologickej povahy a pri iných problémoch. Výmena Alflutopu za Apizartron sa má robiť pod prísnym dohľadom lekára.
 • Betalgon. Forma uvoľňovania liečiva je masť, ktorá sa aktívne používa pri rôznych problémoch s kĺbmi. Okrem toho sa Betalgon predpisuje na úrazy, výrony, ako aj na choroby pohybového ústrojenstva, ktoré sú traumatické, neurologické a samozrejme reumatické pôvodu..

Ako správne umiestniť injekcie Alflutopu

Je vhodné, aby injekciu Alflutopu podal lekár, čo platí najmä pre intraartikulárne podanie lieku. Ihla musí byť napokon správne umiestnená, čo dokazuje takmer bezbolestná a ľahká aplikácia lieku. Je potrebné poznamenať, že pri obtiažnom zavedení roztoku sa ihla striekačky v žiadnom prípade nesmie otáčať. To môže vážne poškodiť kĺbový vak, chrupavku a podobne..

Zavedenie lieku do kĺbu by malo byť pomalé a postupné - aj keď prechádza dosť ľahko, vysoká rýchlosť injekcie môže byť veľmi škodlivá. V prípade silnej bolesti počas injekcie sa ihla musí trochu pritiahnuť smerom k sebe alebo naopak, aby sa posunula ďalej - stáva sa, že ihla jednoducho nevstúpi priamo do dutiny kĺbu..

Zloženie Alflutop

Ako už bolo uvedené, zloženie tohto prípravku obsahuje takú zložku ako koncentrát malých rýb, ktoré žijú v morských vodách. Konkrétne ide o látky ako zinok, ióny vápnika, horčíka, sodíka, medi, železa, aminokyselín atď. V 1 ml roztoku, ktorý je obsiahnutý v lekárskych ampulkách, je 0,01 g účinnej látky. Ako nevyhnutné pomocné látky sa používajú fenol a špeciálne pripravená destilovaná voda..

Forma uvoľnenia produktu: tablety, masť, roztok

Okrem roztoku je Alflutop k dispozícii vo forme mastí na lokálne použitie a tabliet, ktoré sa musia užívať perorálne. Ak chcete zistiť, koľko stojí tento liek v rôznych formách, mali by ste navštíviť lekáreň alebo nájsť tieto informácie online.

Ak porovnáte, čo je lepšie - tablety alebo injekcie lieku, potom pozitívna odpoveď, samozrejme, prinesie výhody druhej možnosti. Faktom je, že počas injekcie všetka látka vstupuje priamo do zapálenej oblasti, čo sa nedá povedať o tabletách, ktoré musia najprv prejsť zažívacím traktom a potom začať pôsobiť..

Liečba rôznych ochorení pohybového aparátu pomocou tabliet Alflutop by mal predpisovať výlučne ošetrujúci lekár, ktorý vie o zdravotnom stave pacienta a rozsahu ochorenia..

kontraindikácie

Zloženie liečiva obsahuje výlučne tie látky, ktoré sú prírodného pôvodu. Napriek tomu má niekoľko kontraindikácií.

 • precitlivenosť na ktorúkoľvek zložku lieku;
 • tehotenstva a laktácie;
 • deti mladšie ako 14 rokov, ktoré môžu tieto lieky poškodiť;
 • alergie na morské ryby a ich výťažok.

pozor!

Používanie Alflutopu bez predpisovania lekára alebo dodržiavania jeho presných odporúčaní môže viesť k prudkému zhoršeniu vášho zdravia. Snažte sa používať konkrétny liek až po konzultácii so špecialistom. V prípade vedľajších účinkov okamžite prestaňte liek užívať a vyhľadajte kvalifikovanú pomoc.

Alflutop fotka

Klikni na zväčšenie.

Kategórie

Informácie zhromaždené v prostriedku vám umožňujú minimalizovať čas potrebný na vyhľadávanie informácií o konkrétnom lieku.

"Alflutop": návod na použitie, účinnosť, recenzie

Podľa pokynov na použitie zostavených výrobcom lieku „Alflutop“ patrí tento liek do triedy chondroprotektorov. Tento liek je určený na miestne použitie. Odporúča sa používať liek proti bolesti svalov a kĺbov. Podľa výrobcu je účinný v prítomnosti zápalového ložiska, zmierňuje bolesť a aktivuje regeneračné procesy. V terapeutickej praxi sa bežne používa, keď je potrebné liečiť ochorenia chrupavkových tkanív..

Čo je na predaj?

V návode na použitie priloženom k ​​Alflutopu výrobca uvádza, že je potrebné predávať výrobok iba po predložení predpisu kupujúcim vydaného podľa pravidiel osvedčených pečaťou zdravotníckeho zariadenia. Existuje niekoľko výrobných možností: gél, v ktorom koncentrácia účinnej látky dosiahne 1%, a injekčný roztok. Jedna ampulka obsahuje 0,1 ml účinnej látky. V jednom balení - od piatich do desiatich ampúl. Konkrétne množstvo a presná dávka sú nevyhnutne uvedené na vonkajšej strane balenia.

V návode na použitie Alflutopu výrobca opisuje vonkajšie vlastnosti a vlastnosti lieku. Gél by mal byť rovnomerný a matný, s jemným žltkastým odtieňom. Má špecifickú, skôr príjemnú vôňu. Injekčná tekutina je balená v ampulkách. Nemá žiadnu farbu, alebo je maľovaný vo svetlohnedom odtieni, prípadne žltkastom. Látka musí byť priehľadná, homogénna, bez zrážok a veľkých inklúzií. Ak existuje sediment, nie je bezpečné používať liek, je lepšie zlikvidovať obsah ampulky..

vnútri?

Pokyny na použitie „Alflutop“ uvádza, že hlavnou látkou, ktorá zabezpečuje účinnosť kompozície, je biologicky aktívny koncentrát získaný spracovaním malých rýb. Na jeho výrobu boli použité šproty, merlang, struky a sardely. Extrakt sa vytvára špecifickým spracovaním látky, počas ktorého sa odstránia všetky tuky a bielkovinové prísady. Fenol a čistená voda sú obsiahnuté v injekčnom roztoku ako pomocné zložky. Gél obsahuje rôzne oleje, éterické metylvinyly, sodné zlúčeniny a močovinu.

Pred prvým použitím lieku je potrebné sa podrobne oboznámiť s úplným zoznamom zložiek použitých pri výrobe konkrétneho výrobku. Toto je obzvlášť dôležité pre ľudí, ktorí sú alergickí na výrobky používané vo farmaceutickom priemysle. Detailná štúdia zloženia okamžite odhalí, či existujú potenciálne nebezpečné zlúčeniny. Konzultácie so svojím lekárom nebude zbytočné.

O farmakodynamike

„Alflutop“ určený na injekciu je prostriedok schopný korigovať metabolické procesy v tkanive chrupavky, vďaka čomu bol tento liek zaradený do triedy chondroprotektorov. Hlavnou účinnou látkou získanou spracovaním morských organizmov je komplex glykozaminoglykánov, aminokyselín a mikroskopických prvkov. Zloženie lieku obsahuje kyselinu hyalurónovú, zlúčeniny keratánu a dermatánu, ako aj niekoľko druhov chondroitínu. Tento liek obsahuje meď a zinok, horčík a železo, vápnik a sodík, draslík. Medzi prísady liečiva patria polypeptidy. Takéto bohaté zloženie vám umožňuje regulovať miestne metabolické procesy. Najvýraznejší účinok pri zavedení do chrupavky. Látka je schopná chrániť kĺby, pretože inhibuje pôsobenie hyaluronidázy a mnohých ďalších enzýmových zlúčenín. Pod vplyvom opísaného činidla v tkanivách chrupavky je proces tvorby kyseliny hyalurónovej, druhej kategórie kolagénu, normalizovaný..

Ako je uvedené v dokumentácii sprevádzajúcej liek, injekcie Alflutopu pomáhajú aktivovať regeneračné procesy v intersticiálnych bunkových štruktúrach. Regenerácia chrupavkových vlákien je urýchlená. Zároveň sa reakcie biologickej syntézy zápalových mediátorov stávajú pomalšie a menej nasýtené. V tele pacienta nie sú cytokíny produkované tak aktívne, ktorých koncentrácia do značnej miery určuje stav zápalového ohniska. Analgetický účinok a oslabenie zápalového procesu sú v priemere stanovené do ôsmeho, niekedy desiateho dňa nepretržitého používania..

Farmakokinetika liečiva

Extrakt získaný zo spracovania morských organizmov vyvoláva účinok v dôsledku komplexného účinku všetkých zložiek, ktoré tvoria jeho zloženie. Ako je zrejmé z sprievodnej dokumentácie, nie je možné vyhodnotiť farmakokinetické parametre lieku Alflutop. Prinajmenšom v súčasnosti ide o technologické obmedzenia a schopnosti vedeckého prostredia. Je pravdepodobné, že v budúcnosti bude možné vymyslieť presnejší spôsob štúdia kinetiky lieku.

Ak je to užitočné?

Predtým, ako začnete produkt používať, musíte sa poradiť so svojím lekárom a podrobne si preštudovať návod na použitie, ktorý je priložený k Alflutop. Intramuskulárne injekcie sa podávajú dospelým pacientom. Hlavnou indikáciou je osteoartróza. Môžete predpísať liek v primárnej forme choroby av prípade sekundárneho vývoja patológie. „Alflutop“ sa používa na rôzne lokalizácie zápalu. Liečivo je indikované na koks, gon, malú artikulárnu artrózu. Môže byť použitý ako súčasť liečebného postupu ako súčasť komplexnej liečby spondylózy. „Alflutop“ je predpísaný pre osteochondrózu.

Koľko?

Aby bola terapia účinná a bezpečná, musí sa dodržiavať dávkovanie odporúčané výrobcom a frekvencia podávania. Pravidlá podávania a vlastnosti výberu sú uvedené v návode na použitie Alflutopu. Injekcie sú intramuskulárne indikované na osteochondrózu, polyosteoartrózu. Droga sa odporúča podávať čo najhlbšie. Na jeden deň sa uvádza 1 ml aktívnej zložky. Trvanie liečebného programu je 20 procedúr s frekvenciou jedenkrát denne.

Ak sú patologické procesy pacienta lokalizované hlavne vo veľkých kĺboch, injekcie môžu byť podané priamo do kĺbu. Jedna dávka na jednu injekciu je mililiter liečiva alebo dvakrát toľko. Lieky sa musia injikovať do každého chorého kĺbu v stanovenej dávke. Medzi aplikáciami sa odporúča prestávka 3-4 dni. Terapeutický priebeh by mal zahŕňať 5 až 6 injekcií lieku do každého potrebného kĺbu. Je možné predpísať pacientovi uvažované činidlo na podávanie do kĺbového aj svalového tkaniva. Všeobecne by sa kurz mal opakovať šesť mesiacov po ukončení prvého. Pred opätovným použitím sa poraďte so svojím lekárom..

Nežiaduce následky

Ako vyplýva z pokynov pre Alflutop, injekcie môžu spôsobiť dermatitídu sprevádzanú svrbením. V oblasti podávania liečiva je možné sčervenanie kože. Niektorí pacienti zaznamenali v tejto oblasti pocit pálenia. Existuje riziko krátkej myalgie. V zriedkavých prípadoch môže zavedenie lieku do kĺbu spôsobiť dočasné zvýšenie bolesti. Prechodný syndróm.

Ako ukazuje klinická prax, u niektorých pacientov spôsobuje použitie Alflutopu krátkodobé zvýšenie krvného tlaku. Uvedené vedľajšie účinky sa nepovažujú za kritické a nevyžadujú prerušenie liečby..

Je veľmi zriedkavé, že užívanie liekov Alflutop spôsobuje anafylaktický šok. Ak sa takáto reakcia vyvinie, je potrebné okamžite prestať používať tento liek a vyhľadať lekára s výberom vhodného lieku na zmiernenie príznakov. Ak sa na pozadí podania lieku objavia nežiaduce účinky, ktoré nie sú uvedené v pokynoch, ktoré sú priložené k produktu, musíte tiež zastaviť liečbu a poradiť sa s lekárom, vysvetliť, aké príznaky sa objavili a objasniť, ako ich zastaviť..

Niekedy nemôžete

V súlade s pokynmi pre Aflutop sa tento liek nemá predpisovať tehotným ženám. Jeho kontraindikáciou je dojčenie. Nástroj sa nepoužije, ak sa zistí zvýšená citlivosť akejkoľvek zložky použitej pri výrobe farmaceutického výrobku. Alflutop nie je indikovaný na liečbu detí. Nemalo by sa predpisovať adolescentom, pretože neexistujú žiadne oficiálne potvrdené informácie, ktoré by umožnili hovoriť o účinnosti a bezpečnosti lieku pre mladých ľudí..

Neuskutočnili sa žiadne osobitné štúdie, ktoré by potvrdili, že injekcie Alflutop sú užitočné alebo prinajmenšom bezpečné pre ženy a matky, ktoré sú tehotné s dieťaťom a ktoré živia mliekom svojich detí. Výrobca odporúča vyhnúť sa použitiu finančných prostriedkov touto kategóriou osôb. Látka je pre deti prísne kontraindikovaná.

Niektorí ľudia majú precitlivenosť alebo netoleranciu na morské plody. S touto zvláštnosťou tela je pravdepodobnosť vzniku alergie na Alflutop výrazne vyššia.

Existujú nejaké alternatívy?

Asi jeden a pol tisíc rubľov za balenie obsahujúce desať ampúl - to je presne cena Alflutopu. Injekcie pre kĺby sa oplatí rozpoznať, nie sú lacné a jedno balenie nie je vždy dostatočné pre pacienta. Keďže tieto výdavky nie sú vždy dostupné pre občanov našej krajiny, vyvstáva otázka nahradenia drogy dostupnejšou. Okrem toho „Alflutop“ nie je v každej lekárni, nedá sa kúpiť v žiadnej lokalite, čo tiež spôsobuje určité ťažkosti. Ak lekár predpísal príslušný liek, ale neexistuje spôsob, ako ho kúpiť, musíte sa obrátiť na špecialistu, ktorý vám pomôže pri výbere vhodnej alternatívy. Farmaceutický trh má širokú škálu chondroprotektorov, ktoré sa vyznačujú účinnými látkami a mechanizmami účinnosti. Ako alternatívu k Alflutopu sa môžu zvážiť tieto lieky:

Lieky Viprosal a Vipraksin majú dobrú povesť. Lekár niekedy odporúča zostať v „Forapine“ alebo „Apizartrone“, ale môže predpísať „Ketum“ alebo „Dikrasin“. Najlacnejšou možnosťou, do istej miery schopnou nahradiť daného agenta, je gáforový olej. Nemalo by sa od neho však očakávať, že bude mať takú vyššiu účinnosť ako od vyspelejších a modernejších injekčných liekov.

Vonkajšie použitie

Okrem injekčného roztoku je k dispozícii aj Alflutop gél. Chybne sa to nazýva masť, pretože mnohé nerozlišujú medzi týmito formami uvoľňovania. Ak sa však pozriete podrobne na sortiment lekárne, na regáloch sa vám nepodarí nájsť obal s názvom „Alflutop“ a slovom „masť“, pretože výrobcovia prísne dodržiavajú pravidlá rozdelenia liekov do skupín.

Gél je jedno percento alebo má bielu farbu alebo svetlo žltkastý odtieň. Je v ňom obsiahnutá zvláštna skôr výrazná vôňa. Okrem koncentrátov vyrobených počas spracovania morských rýb sa na výrobu produktu použili pomocné zlúčeniny. Sú to rozmarínový olej, stabilizátory a voda, hydroxid sodný a rozpúšťadlo. Úplný zoznam zložiek je vždy uvedený v pokynoch, ktoré sú priložené k lieku. Jedno balenie obsahuje 30 g lieku.

Ako vyplýva z pokynov, je Alflutop vo forme gélu určený pre ľudí trpiacich osteoartrózou a je vyrobený v ampulkách. Tento nástroj môžete použiť v primárnej aj sekundárnej forme choroby. Oblasť, v ktorej je lokalizované zameranie zápalu, nehrá žiadnu úlohu.

Pravidlá a vlastnosti použitia

Gél "Alflutop" je určený na miestne použitie. Liečivo sa nanáša na pokožku tenkou vrstvou. Produkt je potrebné rozmazávať v blízkosti zápalového ohniska a potom ho jemne trieť. Frekvencia použitia - až trikrát denne. Trvanie terapeutického programu môže trvať tri mesiace.

Ako ukazujú pozorovania, sú možné vedľajšie účinky. „Alflutop“, určený na lokálne použitie, môže spôsobiť alergickú reakciu. Pacienti zaznamenali oblasti svrbenia, žihľavky.

Použitie Alflutop gélu je zakázané ľuďom trpiacim zvýšenou citlivosťou na látky používané na výrobu lieku. Liek nie je určený pre tehotné ženy, dojčiace matky, malé deti.

Nuansy bezpečného používania

Pokyny na použitie pre Aflutop na lokálne použitie naznačujú potrebu starostlivej aplikácie kompozície. Nedovoľte, aby sa výrobok dostal na poškodenú pokožku. Je zakázané používať liek na povrchu rany. Gél neaplikujte na oči a iné sliznice. Ihneď po dokončení postupu aplikácie si dôkladne umyte ruky.

Ako poznamenáva výrobca, pravdepodobnosť vzájomných reakcií s inými liekmi používanými pacientom je extrémne nízka. Aby liek nestratil svoje kvality, je potrebné ho uchovávať v miestnosti, kde sa teplota pohybuje medzi 15 - 25 stupňov. Droga sa uchováva najviac dva roky. Po uplynutí dátumu exspirácie sa musí produkt zlikvidovať. Používanie lieku, ktorého doba použiteľnosti uplynula, je mimoriadne nebezpečné.

Čo hovoria pacienti?

Väčšinou ľudia hovoria, že najprv začali užívať predmetný liek, pretože to odporučil lekár a injekcie sa najčastejšie podávajú intramuskulárne. Návod na použitie „Aflutop“ odporúča používať liek na široké spektrum ochorení kĺbov a chrupaviek, ktoré sa vyskytujú u pomerne veľkého percenta populácie našej planéty, čo vedie k takémuto dopytu po lieku. Spravidla ľudia začínajú používať liek na pozadí akútnej a silnej bolesti, nútia hľadať a vyskúšať všetky možné možnosti, ktoré by pomohli zmierniť stav. Na presnú diagnostiku a monitorovanie výsledkov liečby sa zvyčajne vykonáva MRI..

Vo všeobecnosti, ako vidíte, ľudia napriek vysokej cene často dostávajú danú drogu, takže tu nájdete veľa recenzií o injekciách. Pokyny na používanie injekcií Aflutopu sa odporúčajú v dlhom období - približne 20 procedúr, ale často lekári odporúčajú používať liek s ešte dlhším programom - až šesť mesiacov. Osoby, ktoré výrobok používali pod dohľadom odborníka, zvyčajne zaznamenali zlepšenie.

O spätnej väzbe a výsledkoch

Veľmi zriedkavo si pacienti dokážu okamžite všimnúť pozitívny účinok terapeutického programu - o čom svedčia početné recenzie injekcií. Pokyny na použitie Aflutopu odporúčajú injekcie každý deň po dobu 20 dní v rade, ale veľa pacientov, ktorí takúto liečbu absolvovali, pripúšťa, že na konci prvého štádia nebol výrazný účinok. Lieky nedávajú okamžitú anestéziu, neodstraňujú krízu. Ale po druhom alebo treťom kurze, ktorý prešiel pod dohľadom lekára, došlo k významnému zlepšeniu.

Mali by ste však byť opatrní. Ako je zrejmé z recenzií o injekciách, návod na použitie Alflutopu nestanovuje intramuskulárne zvláštne obmedzenia pre ľudí, ktorí majú problémy s endokrinným systémom. V praxi ľudia s patológiou štítnej žľazy čelili zmene v koncentrácii hormonálnych zlúčenín v obehovom systéme, čo bolo možné zistiť krvnými testami nejaký čas po začiatku kurzu. Systematické štúdie o tejto otázke sa ešte nevykonali, ale ľudia, ktorým bol predpísaný Alflutop, by mali dbať na svoje zdravie. Osoby, ktoré používajú tento liek a lekári, odporúčajú pravidelne kontrolovať hladinu hormónov v krvi.

Spoľahlivé analógy: Teraflex Advance

Odporúčania na použitie tohto lieku sa do istej miery zhodujú s indikáciami pre Alflutop, pretože Teraflex Advance tiež patrí do triedy chondroprotektorov. Droga je celkom pohodlná a ľahko použiteľná, pretože ak beriete kapsuly na orálne podanie, nemusíte podávať injekcie. Produkt je potiahnutý želatínovou škrupinou, vo vnútri je heterogénne biele plnivo. Možné sú malé odchýlky vo farbe náplne kapsuly. Vonku je želatína modrá a biela. Aktívnymi zložkami, ktoré zabezpečujú účinnosť lieku Teraflex Advance pri ochoreniach kĺbov a chrupaviek, sú chondroitín a glukozamín. Pri každej porcii je prvá zložka prítomná v množstve 200 mg vo forme síranu sodného, ​​druhá vo forme síranovej zlúčeniny v objeme štvrtiny gramu. Okrem toho každá kópia obsahuje 0,1 g ibuprofénu..

Podľa pokynov priložených k tomuto analógu Alflutopu výrobca Teraflex Advance použil ako pomocné látky celulózu a škroby, sodík, horčík, zlúčeniny kremíka a povidón, kyselinu stearovú..

farmakodynamika

Pred začatím liečby liekom by ste si mali preštudovať informácie uverejnené výrobcom v návode na použitie. Injekcie Alorlutonu, Alflutopu a Teraflex Advans kapsúl sú indikované u ľudí s ochorením kĺbov a chrupavky, pretože tieto lieky patria do skupiny látok, ktoré iniciujú regeneračné procesy na bunkovej úrovni. Všetky tieto lieky majú protizápalový účinok..

Ako je zrejmé z vyššie uvedených pokynov pre Alflutop, látka ovplyvňuje koncentráciu kyseliny hyalurónovej v ľudskom tele. Tento parameter tiež upravuje liek Teraflex Advance. Obsahuje chondroitín, ktorý sa osvedčil ako účinný a spoľahlivý ďalší substrát vhodný na reakciu tvorby chrupavkovej matrice. Hyaluronan sa pod jeho vplyvom vyrába aktívnejšie, intenzívnejšie sa vyrába druhá trieda kolagénu a proteoglykánov. Vďaka tejto zlúčenine je hyaluronan chránený pred negatívnymi účinkami enzýmov. Liečivo pomáha udržiavať normálnu hladinu viskozity intraartikulárnej tekutiny, aktivuje regeneračné procesy, inhibuje množstvo špecifických účinných látok, ktoré môžu rozkladať tkanivo chrupavky. Ak sa liek používa na pozadí osteoartritídy, je možné rýchlo zmierniť príznaky choroby a znížiť potrebnú dávku NSAID pre pacienta..

Komponenty a ich vplyv

Glukozamín vo forme sulfátovej zlúčeniny obsiahnutej v kapsulách Teraflex Advans je látka, ktorá iniciuje produkciu proteoglykánov a mnohých významných organických kyselín potrebných na normálne fungovanie kĺbovej membrány. Táto látka vám umožňuje upraviť kvalitu tekutiny vyplňujúcej kĺb a tiež normalizuje chemické zloženie chrupavkových tkanív..

Ibuprofén zahrnutý v zložení liečiva sa vyrába v procese transformácie kyseliny propiónovej. Má výrazný analgetický účinok. Tento liek zmierňuje horúčku a inhibuje aktivitu zápalových ložísk. Ibuprofén neselektívnym spôsobom inhibuje aktivitu prvého a druhého typu COX. V dôsledku ďalších dvoch hlavných zložiek je analgetický účinok ibuprofénu dlhší a je výraznejší.

farmakokinetika

Ako štúdie preukázali účinky lieku Teraflex Advance na ľudské telo, nízka biologická dostupnosť je spojená s glukozamínom prítomným v jeho zložení. Pri perorálnom podaní sa odhaduje približne na štvrtinu v dôsledku primárnej liečby pečeňovými bunkami. V pečeni, obličkách a chrupavkách kĺbov sa pozorujú relatívne malé koncentrácie tejto látky. Asi tretina všetkej prijatej látky je obsiahnutá vo svaloch, kostiach po dlhú dobu. Eliminácia sa vykonáva močom v jeho pôvodnej forme, malé percento - s obsahom čreva. Eliminačný polčas sa odhaduje na 68 hodín..

Chondroitín sa dobre a rýchlo absorbuje počas priechodu gastrointestinálnym traktom, účinnosť procesu sa odhaduje na 70% a biologická dostupnosť látky je 13%. Ak sa terapeutická dávka použije raz, maximálna koncentrácia v obehovom systéme sa dosiahne po štyroch hodinách v intraartikulárnej tekutine - po 5,5. Látka absorbovaná stenami zažívacieho traktu sa hromadí vo vnútri kĺbov. Vylučuje sa obličkami.

Ibuprofén sa absorbuje prevažne do obehového systému, keď kapsula prechádza žalúdkom. V obehovom systéme je maximálna koncentrácia pozorovaná jednu hodinu po použití lieku. Približne 99% látky vstupuje do silných väzieb s plazmatickými proteínmi. Ibuprofén sa vyznačuje pomalým rozdelením intraartikulárnej tekutiny. Z tejto látky sa lieky proti bolesti vylučujú pomalšie ako z krvi. Procesy spracovania sú lokalizované v pečeni a je do nich zapojený enzým CYP2C9. Plazmatický polčas sa odhaduje na 2,5 hodiny, látka úplne opustí telo deň po užití lieku.

Kedy a ako podať žiadosť

„Teraflex Advance“ je predpísaný pre osteoartrózu lokalizovanú vo veľkých kĺboch, pre stavcovú osteochondrózu, pri ktorej je zaznamenaná mierna bolesť.

U dospelých pacientov sa tento liek odporúča používať trikrát denne na dvojicu kapsúl. Liek by sa mal užívať perorálne po jedle, vypiť sa čistou vodou bez prísad. Tento liek môžete používať sami nie dlhšie ako tri týždne. Dlhší priebeh je možný iba v prípade, ak je Teraflex Advance predpísaný lekárom.

Je potrebné poznamenať, že Teraflex Advance môže spôsobiť žalúdočnú nevoľnosť a bolesť. Niektoré majú zvýšenú tvorbu plynov, pozorujú sa problémy so stolicami. Existuje riziko alergickej reakcie na organizmus. Všetky tieto účinky vymiznú, keď pacient prestane užívať Teraflex Advance..

Existuje pravdepodobnosť nežiaducich reakcií spôsobených ibuprofenom. V danom prostriedku je obsiahnutý vo veľmi malej dávke. Ako ukazujú klinické štúdie, ak sa dávka zvyšuje, zvyšuje sa riziko zhoršenia chuti do jedla, zhoršenej stolice a objavenia sa vredov v zažívacom trakte. Niektoré boli choré a závraty, zhoršila sa kvalita spánku, diagnostikovala sa meningitída.

Zhrnúť

Alflutop aj jeho populárny súper, ktorý sa osvedčil pri chorobách kĺbov (Teraflex Advance), patria do skupiny liekov predpísaných na ochorenia kĺbov a chrupaviek. Všetky fondy v tejto kategórii nie sú určené na samoliečbu, pred začatím liečby je potrebné poradiť sa s lekárom. Lieky sa spravidla používajú ako súčasť komplexnej liečby. Poznamenáva sa, že neoprávnené použitie bez osobitného dohľadu bolo často sprevádzané absenciou požadovaného účinku.

Alflutop: návod na použitie

štruktúra

Účinná látka: 0,1 ml bioaktívneho koncentrátu (bioaktívny koncentrát sa vyrába z malých morských rýb (Sprat (Sprattus sprattus sprattus)), Merlang čierny (Odontogadus merlangus euxinus), čierny morský buzan (Alosa tanaica nordmanni), sardela čierna (Engus) získané extrakciou, po ktorej nasleduje deproteinizácia a delipidizácia).

0,1 ml bioaktívneho koncentrátu zodpovedá 10,0 mg sušiny, ktorá obsahuje: chondroitín sulfát, aminokyseliny, celkové uhľohydráty, myoinozitol, soli Na, K, Ca, Mg, Cu, Fe, Mn, Zn, zlúčeniny patriace do skupiny glycerofosfolipidov ktoré obsahujú glycerol a fosfor v hlavnej štruktúre, ako aj dusík a síru.

Pomocné látky: fenol (nie viac ako 4,0 mg), voda na injekciu (do 1 ml).

popis

Bezfarebná alebo slabo nahnedlá žltá alebo slabo žltá číra kvapalina.

Farmakoterapeutická skupina

Iné lieky na liečbu chorôb pohybového ústrojenstva.

Farmakodynamické vlastnosti lieku Alflutop - roztok na intramuskulárne a intraartikulárne podanie sa študovali v štúdiách in vivo a in vitro:

Antihyaluronidázová aktivita sa študovala v in vitro štúdiách pomocou turbodimetrickej metódy av in vivo štúdiách s použitím difúzie trypánovej modrej u potkanov.

Protizápalový účinok lieku Alflutop - roztok na intramuskulárnu a intraartikulárnu injekciu sa preukázal v štúdiách s použitím metódy redukcie cytochrómu C: kvantitatívne sa stanovil účinok respiračných explózií ľudských neutrofilov, pri ktorých sa tvoria reaktívne kyslíkové formy. Superoxidový anión je prvý kyslíkový radikál v kaskáde reaktívnych druhov kyslíka: peroxid vodíka, hydroxylový radikál, singletový kyslík.

Protizápalový účinok lieku Alflutop - roztok na intramuskulárne a intraartikulárne podanie má inhibovať mimobunkové uvoľňovanie superoxidového aniónu..

Protizápalový účinok lieku Alflutop - roztok na intramuskulárne a intraartikulárne podanie sa tiež preukázal na úrovni inhibície tvorby peroxidu vodíka neutrofilmi, ktorý stimuluje zymosan pôsobiaci prostredníctvom komplementu CR3..

In vitro aktivácia polymorfonukleárnych buniek zymosanom je podobná ako protizápalové stavy in vivo.

Štúdie in vivo používali chemiluminiscenčnú metódu s použitím luminolu.

Protizápalový účinok bol identifikovaný v štúdii s experimentálnym modelom chronického zápalu (Meier et al.) (Metóda „Cotton granuloma“).

V priebehu klinických štúdií sa skúmala distribúcia aktívnej látky bioaktívneho koncentrátu malých morských rýb v tele - aktívnej látky lieku Alflutop - roztoku na intramuskulárnu a intraartikulárnu injekciu v tele..

Ako izotopové opatrenie sa použil 131I pre tyrozín a pre 99Tc glykopyranózu. Koncentrát označený izotopom bol podaný potkanom Wistar. Aktivita bola meraná pre nasledujúce orgány a orgány: krv, pľúca, obličky, pečeň, slezina, kĺby, svaly, koža s kožušinou a tukovým tkanivom.

Distribuovaná účinná látka sa zaznamenala vo všetkých orgánoch a systémoch tela.

Štúdia distribúcie značeného bioaktívneho koncentrátu malých morských rýb (131I pre tyrozín a 99Tc glykopyranóza) po intraartikulárnom podaní zvieratám potvrdila selektívnu akumuláciu účinnej látky v kĺboch ​​po celú dobu..

Predklinické údaje o bezpečnosti

Štúdia toxicity po jednorazovom použití, uskutočnená na myšiach a potkanoch, samcoch a samiciach, intraperitoneálnym podaním, respektíve intramuskulárne u potkanov a subkutánne u myší, ukázala, že liek Alflutop - roztok na intramuskulárnu a intraartikulárnu injekciu nie je toxický.

Opakovaná toxicita: intramuskulárne podanie u potkanov počas 14 dní pri dávkach od DT × 5 do DT × 20 (DT - dočasná dávka) (subakútna toxicita), respektíve počas 3 mesiacov (chronická toxicita) významne nezmenilo prírastok hmotnosti zvierat denne. príjem krmiva, hematologické a biochemické konštanty, hmotnosť hlavných orgánov, morfologický a makro- a mikroskopický vzhľad v porovnaní s kontrolnými skupinami.

Intramuskulárne podanie králikom počas 4 mesiacov v DT × 1; DT × 5; DT × 10 neviedlo k vzniku toxických zmien (chemické, hematologické, biochemické, anatomopatologické).

Senzibilizačný potenciál: výsledky testov vykonaných na myšiach ukázali, že liek Alflutop - roztok na intramuskulárne a intraartikulárne podanie nie je potenciálnym alergénom.

Štúdie o účinku lieku Alflutop - roztok na intramuskulárne a intraartikulárne podanie na reprodukčný proces, vykonané na dvoch generáciách králikov a potkanov, ukázali, že liek nemá embryotoxické alebo teratogénne účinky, neovplyvňuje reprodukčný proces u placentárnych zvierat..

Testovanie mutagénneho potenciálu pomocou Amesovho testu, test chromozómových aberácií v kostnej dreni myší a mikronukleárny test viedli k záveru, že liek Alflutop - roztok na intramuskulárne a intraartikulárne podanie nemá mutagénne vlastnosti a môže sa použiť v liečbe ľudí..

Indikácie pre použitie

Alflutop - roztok na intramuskulárne a intraartikulárne podanie sa používa u dospelých s primárnou a sekundárnou osteoartrózou na rôznych miestach (koxartróza, gonartróza, artróza malých kĺbov), osteochondróza a spondylóza..

kontraindikácie

Precitlivenosť na zložky lieku. Tehotenstvo a laktácia. detstvo.

Použitie lieku sa neodporúča deťom mladším ako 18 rokov kvôli chýbajúcim vedeckým klinickým údajom v tejto kategórii pacientov.

Dávkovanie a spôsob podávania

Pri primárnej a sekundárnej osteoartritíde s rôznou lokalizáciou, polyosteoartrózou a spondylózou sa liek podáva hlboko intramuskulárne 1 ml za deň. Priebeh liečby je 20 injekcií (1 injekcia denne po dobu 20 dní).

Pri prevažujúcej lézii veľkých kĺbov sa liečivo podáva intraartikulárne 1 až 2 ml do každého kĺbu v intervale 3 až 4 dni. Celkovo priebeh 5 až 6 injekcií do každého kĺbu.

Je možná kombinácia metód intraartikulárneho a intramuskulárneho podávania. Je vhodné zopakovať priebeh liečby 6 mesiacov po konzultácii s lekárom.

Vedľajšie účinky sú usporiadané do skupín podľa klasifikácie výskytu nežiaducich účinkov WHO: veľmi často (≥1 / 10), často (≥1 / 100 až

Interakcia s inými liekmi

Doteraz neboli identifikované.

predávkovať

Prípady predávkovania liekom Alflutop - roztok na intramuskulárne a intraartikulárne podanie nie je zaregistrovaný.

V prípade individuálnej intolerancie morských rýb (morských rýb) sa zvyšuje riziko alergických reakcií.

Tehotenstvo a laktácia

Pretože bezpečnosť použitia u tehotných žien a dojčiacich matiek nebola skúmaná, neodporúča sa používať liek u tejto skupiny pacientov..

Vplyv na schopnosť viesť vozidlo a pracovať s mechanizmami

Alflutop - roztok na intramuskulárne a intraartikulárne podanie nemá vplyv na schopnosť viesť vozidlo a pracovať s mechanizmami.

Podmienky skladovania

Skladujte na tmavom mieste pri teplote 15-25 ° C.

Držte mimo dosahu detí. Skladovateľnosť: 3 roky.

Nepoužívajte vypršaný liek.

Prázdniny v lekárňach

predpis.

obal

Roztok na intramuskulárnu a intraartikulárnu injekciu 0,1 ml / 1 ml v ampulkách z tmavého skla s bielym zlomeným krúžkom a nápisom „Alflutop“ 1 ml. 5 ampúl v blistroch bez povlaku. 2 blistre v papierovej škatuľke s písomnou informáciou pre používateľov.

Roztok na intramuskulárnu a intraartikulárnu injekciu 0,1 ml / 1 ml v ampulkách z tmavého skla s bielym krúžkom a nápisom „Alflutop“ 2 ml. 5 ampúl v blistroch bez povlaku. Jeden blister v kartónovej krabici s letákom.

Držiteľ registračného osvedčenia

"K.O. Biotechnos S.A. “, Rumunsko, Ilfov, Otopeni, st. Grunul 3-5. („S.C. BIOTEHNOS“,, Ilfov, Otopeni, 3-5 Gorunului Str.)

Informácie o výrobcovi

Výrobca liečiva a primárne balenie „K.O. Zentiva S.A. “, Blvd. 50 Theodor Pallady, Bukurešť, Rumunsko (S.C. ZENTIVA, Theodor Pallady blvd, č. 50,)

Sekundárne balenie / kontrola kvality vydávania

Prečítajte Si O Druhy Kýl

I. Čo je to vyčnievanie disku Výčnelok medzistavcových platničiek je patologický proces v chrbtici, pri ktorom medzistavcové platničky napučiavajú do miechového kanála bez porušenia trhliniek.
Opuch alebo hrudky pod kožou v brušnej dutine sú prietrž, lipóm alebo ateróm. Okrem toho sa v blízkosti pupku vyskytuje pečať s malígnymi nádormi vnútorných orgánov.
U 1 až 2% mužov sa vyskytuje diastáza (nesúlad) svalu rekta abdominis rôzneho stupňa. Sprevádza ju poklesnuté brucho, zmena postavy. V neskorších štádiách sa objaví bolesť brucha a nepohodlie, ktoré sa zhoršuje zdvíhaním závaží alebo fyzickou námahou.