loader

Injekcie Alflutop za čo

POKYNY na lekárske použitie lieku ALFLUTOP

Registračné číslo: P N012210 / 01 zo dňa 26/26/2017.
Dávkovacia forma: Injekčný roztok

Účinnou zložkou prípravku je bioaktívny koncentrát z malých morských rýb (šprota severná (Sprattus sprattus sprattus), merlang čierny (Odontogadus merlangus euxinus), čierne more (Alosa tanaica nordmanni), sardely čierneho mora (Engraulis enccusicholysch)) následná deproteinizácia a delipidizácia.

Zloženie prípravku na 1 ml: Účinná látka: bioaktívny koncentrát 0,1 ml Pomocné látky: fenol (max. 0,005 g), voda na injekciu (do 1 ml).

Opis Bezfarebná alebo slabo nahnedlá žltá alebo slabo žltá číra kvapalina.

Farmakoterapeutická skupina: stimulátor regenerácie tkanív prírodného pôvodu ATX kód: M09AX

Farmakologické účinky Alflutol je chondroprotektor, ktorého aktívnou zložkou je bioaktívny koncentrát z malých morských rýb. Koncentrát obsahuje mukopolysacharidy (chondroitín sulfát), aminokyseliny, peptidy, sodík, draslík, vápnik, horčík, železo, meď a zinok. Alflutop bráni deštrukcii makromolekulárnych štruktúr normálnych tkanív, stimuluje procesy regenerácie v intersticiálnom tkanive a tkanive kĺbovej chrupavky, čo vysvetľuje jeho analgetický účinok. Protizápalový účinok regenerácie tkanív je založený na inhibícii aktivity hyaluronidázy a normalizácii biosyntézy kyseliny hyalurónovej. Oba tieto účinky sú synergické a spôsobujú aktiváciu opravných procesov v tkanivách (najmä obnovenie chrupavkovej štruktúry)..

Indikácie pre použitie Alflutop sa používa u dospelých s primárnou a sekundárnou osteoartrózou s rôznou lokalizáciou (koxartróza, gonartróza, artróza malých kĺbov), osteochondróza a spondylóza..

Kontraindikácie Precitlivenosť na liečivo. Tehotenstvo a laktácia. detstvo.

Upozornenie: Predpis lieku v období dospievania sa neodporúča z dôvodu nedostatku vedeckých klinických údajov o tejto kategórii pacientov..

Dávkovanie a spôsob podávania Pri polyosteoartróze a osteochondróze sa liek podáva hlboko intramuskulárne 1 ml za deň. Priebeh liečby je 20 injekcií (1 injekcia denne po dobu 20 dní). Pri prevažujúcej lézii veľkých kĺbov sa liečivo podáva intraartikulárne 1 až 2 ml do každého kĺbu v intervale 3 až 4 dni. Celkovo priebeh 5 až 6 injekcií do každého kĺbu. Je možná kombinácia metód intraartikulárneho a intramuskulárneho podávania. Je vhodné zopakovať priebeh liečby 6 mesiacov po konzultácii s lekárom.

Vedľajšie účinky Svrbivá dermatitída, sčervenanie kože a pocit pálenia v mieste vpichu, krátkodobá myalgia. V niektorých prípadoch je pri intraartikulárnych injekciách možné prechodné zvýšenie bolesti. Anafylaktické reakcie sú veľmi zriedkavo možné..

Interakcie s inými liekmi Doteraz neurčené.

Predávkovanie V prípade predávkovania u predisponovaných pacientov sa môžu vyskytnúť alergické reakcie (niekedy ťažké).

Osobitné pokyny V prípade individuálnej intolerancie morských rýb (morských rýb) sa zvyšuje riziko alergických reakcií.

Uvoľňovacia forma Injekčný roztok. 1 ml alebo 2 ml v ampulkách z tmavého skla s bielym zlomeným krúžkom alebo 2 ml v naplnených injekčných striekačkách s kapacitou 2,25 ml bezfarebného skla. Ku každej ampulke alebo naplnenej injekčnej striekačke je pripevnená etiketa. 5 ampúl v balení z bunkového polyméru potiahnutého hliníkovou fóliou alebo 1 naplnená injekčná striekačka v balení z bunkového polyméru potiahnutého hliníkovou alebo papierovou a polyetylénovou fóliou. 2 (ampulky 1 ml) alebo 1 (ampulky 2 ml) bunkové balenia spolu s návodom na použitie v kartóne alebo 5 (predplnené injekčné striekačky 2 ml) bunkové balenia s rovnakým počtom jednorazových ihiel spolu s návodom na použitie v balení lepenka.

Podmienky skladovania Na tmavom mieste pri teplote 15 ° C až 25 ° C. Držte mimo dosahu detí.

Skladovateľnosť 3 roky. Nepoužívajte vypršaný liek.

Lekáreň na lekársky predpis.

Právnická osoba, v mene ktorej K.O. Biotechnos S.A. st. Ulica Gorunului č. 3-5, Otopeni, 075100 Rumunsko 3-5 Ulica Gorunului, Otopeni, 075100 Rumunsko

Alflutop - inštrukcie, zloženie, indikácie a kontraindikácie, vedľajšie účinky

Alflutop je parenterálny liek, ktorý sa používa v ortopédii, reumatológii a traumatológii. Liečivo je určené na liečenie degeneratívnych-dystrofických a zápalových patológií kĺbov a chrbtice. Alflutop sa používa na liečbu osteoartritídy a osteochondrózy s rôznou lokalizáciou, psoriatickou, dnou, reumatoidnou artritídou. Hlavnou farmakologickou vlastnosťou injekčného roztoku je obnova chrupavkového tkaniva, ktoré podlieha deštrukcii. Pri používaní sa prejavuje jeho protizápalový, dekongestantný, analgetický účinok.

Alflutop Joint Medicine obsahuje komplex zložiek prírodného pôvodu. Vysoká koncentrácia biologicky aktívnych látok určuje jeho klinickú účinnosť a širokú škálu kontraindikácií. Terapia ochorení kĺbov sa vykonáva po vyšetrení pacienta, stanovení stupňa degeneratívnych zmien, štádiu patológie.

Opis lieku

Je dôležité to vedieť! Lekári v šoku: „Existuje účinný a cenovo dostupný liek na bolesť kĺbov.“ Prečítajte si viac.

Alflutop nie je schopný rýchlo zastaviť zápal a opuch, zbaviť človeka akútnej alebo tupej bolesti kĺbov. Droga má ďalšiu úlohu - regeneráciu chrupavky. NSAID, analgetiká, glukokortikosteroidy úspešne zvládajú bolesť a zápal. Ale iba chondroprotektory, vrátane Alflutopu, ovplyvňujú patogenézu ochorenia, čím zrýchľujú metabolizmus v hyalínovej chrupavke.

Koxartróza, osteochondróza, gonartróza, spondylartróza neboli dosiaľ úplne vyliečené. Cieľom konzervatívnych metód je znížiť závažnosť symptómov a zabrániť šíreniu deštruktívnych zmien. Neustále sa hľadajú drogy, ktorých použitie by zabránilo strate ľudského výkonu. Jedným z nich bol Alflutop. Na farmaceutickom trhu sa objavil pomerne nedávno, ale jeho terapeutická účinnosť je potvrdená početnými klinickými štúdiami..

Alflutop je biotechnologický liek. Jeho zloženie predstavuje sterilný extrakt získaný spracovaním morských organizmov. Injekčný roztok obsahuje veľké množstvo látok užitočných pre kĺby:

 • aminokyseliny;
 • peptidy;
 • sacharidy;
 • stopové prvky: sodík, draslík, vápnik, horčík, železo, meď, zinok.

Výsledky experimentálnych údajov odhalili zaujímavý znak farmakologického pôsobenia lieku. Po zavedení sa zvýši biosyntéza kyseliny hyalurónovej a inhibuje sa hyaluronidáza (enzým zodpovedný za jej deštrukciu). Na rozdiel od iných liekov sa pri používaní Alflutopu tieto procesy vyskytujú súčasne. Proteoglykány a kolagén sú hlavnými zložkami chrupavky. Kyselina hyalurónová slúži ako druh osi na agregáciu komplexných proteínov. Jeho vysoká koncentrácia stimuluje biosyntézu proteoglykánov, inhibuje metaloproteinázy, ktoré ničia chrupavku. Čím viac kyseliny hyalurónovej v synoviálnej tekutine, tým lepšie sú jej vlastnosti absorbujúce otrasy. Pri kontakte kostných štruktúr kĺbu nedochádza k nebezpečnému treniu, ktoré spôsobuje opotrebovanie chrupavky hyalínu..

Klinické štúdie preukázali ďalší terapeutický účinok Alflutopu. So zvýšením koncentrácie kyseliny hyalurónovej v kĺbe klesá pravdepodobnosť sekundárnej synovitídy. Chondroprotektor má veľké molekuly, na ktorých sú absorbované mediátory bolesti, zápalu a horúčky - prostaglandíny, leukotriény, cytokíny.

Zloženie a forma uvoľnenia

Rumunský výrobca vyrába Alflutop v dvoch dávkových formách - vo forme injekčného roztoku a masti na miestne použitie. Roztok je číra kvapalina so žltkastým odtieňom. V lekárňach si môžete kúpiť liek v rôznych primárnych obaloch:

 • ampulky s objemom 1,0 ml č. 10 (1550 rubľov);
 • ampulky 2,0 č. 5 (1750 rubľov);
 • jednorazové injekčné striekačky 2,25 ml č. 5 (približne 2 000 rubľov).

Sekundárne balenie - kartónová škatuľa s návodom na použitie vo vnútri. Účinná zložka Alflutopu sa deproteinizuje (čistí sa z veľkých molekulárnych proteínov) a delipidizuje sa (zbavuje sa tukov) substrát z rýb rôznych rodín. Toto je merlang, šproty, čierny morský podanok, sardely Čierneho mora. Ako stabilizátor výrobca používa fenol, ktorý má tiež antiseptický účinok. Rozpúšťadlom je voda na injekciu.

Spoločné injekcie Alflutop sa má uchovávať na tmavom mieste pri izbovej teplote (15–25 ° C). Roztok sa musí použiť okamžite po otvorení ampulky. Liek nemožno použiť na liečbu pri zmene jeho konzistencie, farby, vzhľadu sedimentu. Dátum exspirácie - 3 roky.

farmaceutický účinok

Alflutop je predstaviteľom klinicko-farmakologickej skupiny stimulátorov opráv prírodného pôvodu. Okrem zvýšenia produkcie kyseliny hyalurónovej a kolagénu liek znižuje priepustnosť malých krvných ciev. Tiež sa uvádza jej schopnosť inhibovať deštrukciu štruktúr spojivového tkaniva, stimulovať procesy regenerácie v chrupavkách a vo voľných vláknitých tkanivách kĺbov. Proteoglykány získané extrakciou morských rýb zlepšujú trofizmus, zvyšujú hydrofilnosť chrupavky. Zachovávajú väčšie množstvo vlhkosti, čo pozitívne ovplyvňuje ich pevnosť a elasticitu. Po niekoľkých injekciách Alflutopu sa objavia ďalšie terapeutické vlastnosti:

 • intenzita syndrómu bolesti v pokoji počas pohybu klesá;
 • v dôsledku potlačenia zápalu, zrýchlenia metabolizmu je opuch peritoneálnych mäkkých tkanív odstránený;
 • rozsah pohybu sa zvyšuje, eliminuje sa ranná tuhosť kĺbov.

Alflutop začína vykazovať protizápalový účinok asi po týždni liečby. A po šesťmesačnom terapeutickom cykle dochádza k významnému zvýšeniu produkcie synoviálnej tekutiny.

Podľa výsledkov biochemických štúdií sa po parenterálnom podaní liečiva znižuje koncentrácia seromukoidov (sérové ​​glykoproteíny), globulínov a fibrinogénu. V synoviálnej tekutine u pacientov s artritídou je detekovaný pokles obsahu bielych krviniek a C-reaktívneho proteínu..

Indikácie a kontraindikácie na použitie

Dokonca aj „zanedbané“ spoločné problémy môžu byť vyliečené doma! Nezabudnite to rozmazať raz denne..

Hlavnými indikáciami liečby Alflutopom sú degeneratívne-dystrofické patológie kĺbov a chrbtice. Ide o osteoartrózu bedra, kolena, členku, ramena, lakťov a malých kĺbov, napríklad zápästia. Liek je predpisovaný na zápalové ochorenia, ktoré vyvolávajú postupné ničenie chrupavky. Je súčasťou terapeutických režimov na diagnostiku reumatoidnej psoriatickej artritídy a dny. Ťažkosti s liečením takýchto patológií biologickými činidlami sú niekedy nesprávna imunitná reakcia na podávané látky. Preto je povinné predbežné testovanie reakcie tela na Alflutop. Indikácie pre použitie:

 • chondrálna a endochondrálna osifikácia;
 • posttraumatická osteoporóza.

Ako doplnková liečba je Alflutop indikovaný na periodontopatiu (ochorenia tkanív podporného aparátu zuba). Liek sa často predpisuje pacientom na urýchlenie obnovy kĺbov po zlomeninách, dislokáciách, subluxáciách..

Liek sa nepoužíva pri liečbe pacientov s individuálnou citlivosťou na účinné látky alebo pomocné látky. Je kontraindikovaný počas tehotenstva a dojčenia. Pacienti mladší ako 18 rokov nedostávajú liečbu Alflutopom.

Inštrukcie na používanie

Alflutop sa môže podávať intramuskulárne, paravertebrálne, periartikulárne alebo priamo do kĺbových dutín a bodov bolesti (s fibromyalgiou). Liečebný priebeh trvá 20 dní. Jednorazové denné dávky a frekvencia užívania lieku určuje ošetrujúci lekár. Zohľadňuje výsledky rádiografie, prítomnosť iných chronických ochorení u pacienta. Typicky sa 1 ml injekčného roztoku vstrekuje hlboko do svalu počas dňa..

Intraartikulárnu injekciu vykonáva iba lekár. Roztok má pomerne vysokú viskozitu, čo môže komplikovať jeho použitie. Často sa vyžaduje predbežné odstránenie synoviálnej tekutiny, najmä v prítomnosti patologického exsudátu.

Jediná dávka sa môže zvýšiť pri diagnostike systémovej osteoartritídy veľkých kĺbov. Každé tri dni sa do každého kĺbu vstrekne 1 až 2 ml Alflutopu. Do troch týždňov sa uskutoční asi 6 injekcií. Potom sa roztok podáva intramuskulárne ďalších 20 dní. Tento spôsob liečby zabraňuje ďalšiemu zničeniu chrupavky. Ale po šiestich mesiacoch sa musí kurz zopakovať, aby sa dosiahol výsledok.

Alflutop sa používa na liečbu sekvestrovanej hernie, ktorá je dôsledkom vyčnievania a prasknutia vláknitého prstenca. Je predpísané, aby sa zabránilo deštruktívnym zmenám medzistavcových platničiek. Po týždni vykazuje chondroprotektor protizápalový a analgetický účinok. Pri absencii pozitívnej dynamiky komplexnej liečby sa chirurgický zákrok vykonáva počas 10 až 14 týždňov.

Štúdie sa uskutočnili na reumatologickom ústave Ruskej akadémie lekárskych vied s cieľom študovať účinnosť Alflutopu u pacientov s osteoartrózou v závislosti od spôsobu podania. Test zahŕňal 45 dobrovoľníkov s nasledujúcimi artikulárnymi patológiami:

 • gonartróza;
 • koxartróza;
 • nodulárne formy osteoartritídy.

Podľa lekárov bol pozitívny klinický účinok pozorovaný u 80% pacientov. Zaujímavým faktom je, že pri kombinovanej správe sa tento ukazovateľ zvýšil na 86%.

Závery týkajúce sa terapeutického účinku Alflutopu boli založené na výsledkoch röntgenových štúdií: zväčšila sa hrúbka kĺbovej chrupavky chrupavky a synoviálnych membrán. Pri kombinovanom intraartikulárnom a intramuskulárnom podaní Alflutopu sa však zaznamenalo významné zlepšenie výkonnosti.

Nežiaduce reakcie

V zriedkavých prípadoch sa po parenterálnom podaní vyskytne krátkodobá bolesť svalov s nízkou intenzitou. Môžu sa vyskytnúť miestne alergické reakcie, ktoré sa vyskytujú ako žihľavka. Pokožka sa opuchne, sčervená, objavujú sa malé vyrážky, svrbenie a pálenie. U niektorých pacientov sa bolesť počas intraartikulárneho podávania zvýšila..

Pri predávkovaní Alflutopom sa vyvíja precitlivenosť, ktorá sa prejavuje systémovými vedľajšími účinkami. Užívanie lieku sa zastaví, vykonáva sa iba symptomatická liečba.

analógy

Alflutop nemá štrukturálne analógy. Podobné terapeutické účinky majú Rumalon, Chondrolon, Mucosat, Chondroitin-Akos, Don. Analógy môže nahradiť Alflutop iba ošetrujúci lekár.

Injekcie Alflutop: všetko o užívaní správneho lieku

Mnoho degeneratívnych ochorení chrbtice a kĺbov sa vyznačuje progresívnym narušením metabolických procesov vo vnútri kĺbovej chrupavky. To vedie k postupnej deštrukcii chrupavkového tkaniva a následným degeneratívnym-dystrofickým zmenám v ďalších prvkoch kĺbu. Tento proces je sprevádzaný bolesťou, zápalom, kontraktúrou kĺbov, stratou funkčnej aktivity. Na zastavenie patologického procesu a obnovu poškodenej štruktúry sa predpisujú špeciálne lieky - chondroprotektory. Do tejto skupiny liekov patrí Alflutop vo forme intramuskulárnych injekcií. Pred zakúpením lieku je dôležité zistiť: ako to funguje, pri ktorých chorobách, návod na použitie, cena injekcie.

Farmakologické vlastnosti

Alflutop je prvá generácia chondroprotektorov, terapeutického činidla živočíšneho pôvodu. Obsahuje mukopolysacharid s vysokou molekulovou hmotnosťou - chondroitín sulfát, ktorý je špecifickou zložkou chrupavky. Podieľa sa na tvorbe hlavnej medzibunkovej látky hustého a voľného spojivového tkaniva. 20 rokov skúseností s praktickou aplikáciou Alflutopu sa osvedčilo. Účinná látka zavedená do tela počas injekcie má nasledujúci farmakologický účinok:

Injekcie Alflutop pomáhajú zmierniť opuch postihnutého kĺbu, zvyšujú mobilitu, objem a rozsah pohybu. Po ukončení liečebného postupu pacient obnoví predtým stratenú schopnosť vykonávať pohyby ohybu a extenzora, pri chôdzi, šplhaní po schodoch a do kopca zmizne bolesť..

Zloženie Alflutop

Podľa pokynov je liek vyrobený z liečivých surovín prírodného - živočíšneho pôvodu. Dostaňte ju pomocou trojstupňovej extrakcie, pričom biologický koncentrát z morských živočíchov odstráňte pomocou špeciálneho rozpúšťadla. Dôkladné spracovanie a čistenie surovín pre Alflutop znižuje riziko vzniku alergií spojených s väčšinou liekov založených na živočíšnych zložkách. Surovinami sú malé ryby ulovené v morskej oblasti, najmä v Čiernom mori. Sú to rodinní príslušníci:

Dostupné vo forme sterilného roztoku určeného na injekciu - intraartikulárnu alebo intramuskulárnu injekciu. Ampulky z tmavého skla s objemom 1 (2) ml obsahujú číra, nezrážavú tekutinu, bezfarebnú alebo mierne žltú farbu až do žltohnedej farby. Toto je 100 μl bioaktívneho koncentrátu, doplnené destilovanou vodou na 1 ml. Ako pomocná zložka obsahuje fenol, ktorý má antiseptické a dezinfekčné vlastnosti. Chemické zloženie odsávača pár:

Účinok injekcií opísaných v návode na použitie je spôsobený kombinovaným účinkom všetkých aktívnych zložiek zahrnutých v prípravku.

Ako Alflutop

Alflutop pôsobí ako druh stavebného materiálu - stavebná tehla hyalínovej chrupavky. Neslúži na vývoj nových tkanív, ale na budovanie existujúcich tkanív. Chrupavka potrebuje vodu na rekonštrukciu, jej hmotnostný obsah je 70 - 80%. Proteoglykány, ktoré sú súčasťou prípravku, zaplňujú extracelulárny priestor neobsadený kolagénom. Dobre absorbujú a zadržiavajú vodu v kĺbe, čo zaisťuje:

Je dôležité začať s liečbou v počiatočnom štádiu choroby, keď aspoň jedna vrstva chrupavkového tkaniva zostala v poškodenom kĺbe neporušená. V neskorších fázach nebude mať takýto výsledok takýto výsledok. Toto je dlhodobo pôsobiaci liek. Účinok injekcií nie je okamžite viditeľný, ale až po určitom čase od začiatku liečby. Výsledok sa zachová aj po ukončení liečebného postupu.

Injekcie Alflutop začínajú mechanizmom potláčania aktivity enzýmov, ktoré interferujú s normálnou biosyntézou kolagénu a ničia medzibunkovú matricu spojivového tkaniva, a tak bránia rastu deštrukcie chrupavky a kostí. Liečivo zmierňuje zápal inhibíciou aktivity hyaluronidázy, enzýmu, ktorý ničí polyméry kyseliny hyalurónovej. Je to nevyhnutné pre normálne fungovanie kĺbov, pretože je súčasťou synoviálnej tekutiny, ktorá hrá úlohu maziva. Po 6 mesiacoch liečby injekciami Alflutopu sa obsah kyseliny hyalurovej zdvojnásobí. Zvýšenie mazacích vlastností kĺbovej tekutiny vedie k nasledujúcim účinkom:

Inštrukcie na používanie

Niektorí odborníci spochybňujú účinnosť injekcií Alflutopu. Ako je uvedené v pokynoch, jedná sa o pomaly pôsobiaci liek určený špeciálne na dlhodobé používanie. Na odstránenie nielen príznakov choroby, ale aj na ovplyvnenie príčiny choroby nestačí jeden liečebný cyklus. Po konzultácii s lekárom sa môže predpísať druhá terapia - raz za šesť mesiacov. Pomôže upevniť terapeutický účinok a dosiahnuť maximálnu účinnosť. Účinok lieku na telo dieťaťa nie je dobre známy, v tomto ohľade je predpísaný výlučne pre dospelých (nadmerná adolescencia)..

Pokyny na použitie poskytujú 2 spôsoby podania lieku. Režim liečby, dávkovanie a rozsah určuje kvalifikovaný odborník na základe typu choroby, závažnosti, individuálnych charakteristík tela. Zvyčajne dodržiavajte jednu z nasledujúcich schém alebo ich kombináciu:

indikácia

Alflutop je širokospektrálne liečivo, injekcie sa predpisujú ako hlavné, nezávislé terapeutické činidlo alebo zložka komplexnej terapie. Ako vyplýva z pokynov, je určený na prevenciu a liečbu mnohých chorôb, ktorými sú:

Kontraindikácie, vedľajšie účinky

Rovnako ako väčšina chondroprotektívnych liekov je Alflutop dobre tolerovaný, neinteraguje a neovplyvňuje iné lieky v tele. To vám umožňuje kombinovať ho s použitím iných chondroprotektorov a nesteroidných protizápalových liekov. V dôsledku výrazného analgetického účinku je možné znížiť dávkovanie alebo dokonca nahradiť chemické lieky. Je potrebné poznamenať, že obsah koncentrátu morských rýb v lieku je malý, injekcie Alflutopu nemajú prakticky žiadne kontraindikácie, s výnimkou:

Výrobky živočíšneho pôvodu obsahujúce bielkoviny, ktoré sú pre ľudské telo cudzie, môžu aktivovať obranný systém nasmerovaním imunity proti vlastným tkanivám a orgánom, preto sa neodporúča podávať injekcie Alflutopu na autoimunitné ochorenia. Alergická reakcia je možná u pacientov s predispozíciou na ňu a iba pri nedodržaní pokynov s predávkovaním liekom. Injekcie môžu občas vyvolať nejaké vedľajšie účinky, sú uvedené v pokynoch, sú to tieto:

Cena a analógy

Aflutop sa uvoľňuje na lekársky predpis. Ampulky balené v blistri a uložené v kartónovom obale je možné zakúpiť v ktorejkoľvek stacionárnej lekárenskej sieti alebo objednať online. Zvyčajne existuje liek vyrábaný rumunskou farmaceutickou spoločnosťou BIOTEHNOS. Roztok je vhodný na intramuskulárne a intraartikulárne injekcie. Priemerná cena:

Alflutop je liek registrovaný a zapísaný do medzinárodného registra, ktorý sa vyrába jedinečnou technológiou zo surovín živočíšneho pôvodu (morské ryby). Absolútne štrukturálne analógy (synonymá) neexistujú. Medzi lieky s podobnou farmakológiou patria lieky dostupné vo forme injekcií:

V inej dávkovej forme - vo forme gélu, masti, kapsúl alebo tabliet, sú podobné akciám Alflutop: Arthra, Chondroitin, Chondroxide, Structum. Všetky lieky sú chondroprotektory, ale toto meno spája rozmanitú skupinu. Napriek určitým podobnostiam sa zásada expozície môže líšiť. Výmena lieku musí byť dohodnutá..

Pokusy o samostatné užívanie tejto drogy sa často ukážu ako zbytočné, preto je dôležité poradiť sa so špecialistom pred zakúpením Alflutopu alebo jeho analógu a jeho začiatkom. Účinok je možný iba pri liečbe určitých typov a štádií choroby, dosahuje sa v priebehu prijímania a podľa pokynov.

Injekcie Alflutop - návod na použitie

Návod na použitie Alflutop obsahuje informácie o tom, ako používať liek na odstránenie chorôb kostí a chrupavky. Liek pomáha spomaľovať degeneratívne procesy, odstraňuje bolesť a zápal, znižuje riziko relapsu.

Účinný chondroprotektor Alflutop

Forma uvoľnenia a zloženie Alflutop

Alflutop, latinský názov Alflutop, je moderný chondroprotektor, ktorého cieľom je normalizovať metabolizmus v chrupavke, čo vedie k jeho postupnej regenerácii. Výrobcom tejto drogy je rumunská spoločnosť Biotehnos, ako vyzerá pôvodná droga, na fotografii.

Balenie injekcií Alflutop

Hlavnou účinnou látkou je bioaktívny extrakt z kostí a chrupavky malých morských rýb. Okrem toho sú v kompozícii prítomné chondroitín, kyselina hyalurónová, aminokyseliny, keratan a dermatan sulfát, proteoglykány, liek obsahuje veľa minerálov, ktoré sú potrebné pre normálnu funkciu kostí, chrbtice a kĺbov. Pomocné látky - fenol a čistená voda na injekciu.

Alflutop - číry alebo bledožltý roztok so slabým zápachom rýb, liek je určený na intraartikulárne a intramuskulárne injekcie. Liek môžete uchovávať 36 mesiacov na chladnom mieste alebo v chladničke, chrániť pred priamym slnečným žiarením.

Formulár vydania:

 • 1 ml ampulky z tmavého skla - 10 jednotiek prípravku v balení;
 • 2 ml ampulky z tmavého skla - 5 jednotiek prípravku v balení;
 • jednorazové injekčné striekačky vyrobené z priehľadného skla - obsahujú 2,25 ml lieku, v balení 5 jednotiek lieku.

Alflutop je súčasťou radaru, je to jeden z prvých chondroprotektorov, ktorý sa objavil na území Ruskej federácie pred viac ako 20 rokmi. Klinické štúdie potvrdili jeho účinnosť pri odstraňovaní príčin a príznakov degeneratívnych patológií chrbtice, kĺbov a chrupavky..

Cena a analógy lieku

Môžete si kúpiť Alflutop v lekárni na lekársky predpis, stojí to 1,5 - 1,8 tisíc rubľov. v závislosti od koncentrácie účinnej látky počet ampúl v obale.

Keďže liečba kĺbových ochorení je dlhý proces, môžete pôvodný liek nahradiť generikami, ktoré sú o niečo lacnejšie.

Podľa hlavnej účinnej látky a INN nemá Alflutop analógy, existujú však lieky s podobným terapeutickým účinkom.

Názov liečivaVýrobcaNáklady, rub.)
RumalonRusko1200-1300
ChondrogardRusko800-1300
DonÍrsko1200-1300

Svedectvo o injekcii Alflutopu

Injekcie Alflutop sú určené na liečenie a prevenciu chorôb pohybového aparátu.

Čo pomáha Alflutop:

 • silná bolesť kĺbov, ktorá sa pôvodne vyskytuje iba počas námahy, ale ako sa vývoj patologických procesov začne obťažovať človeka a v pokoji;
 • osteochondróza rôznych častí chrbtice;
 • miechová kýla;
 • osteoartróza;
 • fibromyalgia;
 • poranenia kĺbov, chrbtice;
 • spondylóza;
 • artróza malých kĺbov;
 • periartritída.

Alflutop pomáha liečiť osteoartrózu

Injekcie sú súčasťou komplexnej terapie na zlepšenie pohody a zníženie rizika exacerbácie periodontpatie; injekcie sa predpisujú pacientom po chirurgických zákrokoch na kĺboch ​​alebo po pretrvávajúcom prasknutí periartikulárneho vaku..

Dokonca aj potom, čo sa nepohodlie stratí, nemôžete prerušiť priebeh liečby Alflutopom.

farmaceutický účinok

Alflutop je chondroprotektor s analgetickými a protizápalovými účinkami. Aktívne zložky liečiva prenikajú hlboko do chrupavkového tkaniva, obnovujú metabolické procesy, odstraňujú nedostatok živín.

Ako liek účinkuje:

 • znižuje priepustnosť kapilárnych stien;
 • stimuluje proces regenerácie;
 • má trofický účinok na poškodené oblasti;
 • zvyšuje pohyblivosť chrupavky.

Ak pravidelne používate liek, zlepšuje sa zloženie synoviálnej tekutiny - počet leukocytov, látok, ktoré nepriaznivo ovplyvňujú stav chrupavky, klesá.

Dôležité: Protizápalový účinok je zrejmý po 6-7 dňoch liečby Alflutopom, po ukončení liečby sa koncentrácia kyseliny hyalurónovej v synoviálnej tekutine dvakrát zvýši..

Návod na použitie Alflutop

Na liečbu patológií chrupavky, malých kĺbov a kýly chrbtice sa Alflutop predpisuje ako intramuskulárna injekcia, môže sa vpichnúť do gluteálneho svalu alebo na vonkajší povrch stehna. Je potrebné zaviesť 1 ml lieku každých 24 hodín počas 20 dní.

Pre veľké kĺby - injekcie sa podávajú priamo do postihnutého kĺbu, dávka je 1 - 2 ml, je potrebné urobiť 5-6 injekcií s trojdennou prestávkou. Po ukončení intraartikulárneho podávania sa liek musí podávať intramuskulárne počas 20 dní.

V prípade krčka maternice a iných foriem osteochondrózy sa niekedy podáva 1 ml lieku na obe strany poškodeného stavca. Pri silnej bolesti je liečba doplnená o blokádu novocainu.

Pred podaním lieku sa musí ampulka na chvíľu držať v rukách, aby sa zohriala na telesnú teplotu. Je potrebné pichať pomaly, ak si injekciu podáte správne, pri zákroku sa nevyskytujú žiadne zvláštne bolesti.

Aby sa predišlo recidíve, lekári odporúčajú opakovať liečbu Alflutopom raz za šesť mesiacov..

Kompatibilita s Alflutop

Pokyny pre tento liek naznačujú kompatibilitu Alflutopu s inými liekmi a alkoholom.

S alkoholom

Alflutop a alkohol sa nemôžu užívať súčasne - alkoholické nápoje z tela odoberajú tekutinu, čo ďalej urýchľuje deštrukciu chrupavky, terapeutický účinok lieku sa znižuje na nulu.

Počas liečby Alflutopom nepite alkohol

Pri interakcii alkoholu s liekom sa môže objaviť svrbenie, závraty, a to na pozadí zvýšených arteriálnych parametrov. Pri chondroprotektívnej liečbe veľkých kĺbov a ochorení chrbtice po požití alkoholu, silného opuchu tváre a končatín.

S inými drogami

Alflutop sa môže užívať spolu s inými liekmi, zvyšuje terapeutický účinok chondroprotektorov a nesteroidných protizápalových liekov.

Alflutop sa môže používať aj na choroby dýchacieho systému, ktoré sú sprevádzané silnou bolesťou chrbta, podobné prejavom osteochondrózy..

Vedľajšie účinky a kontraindikácie

Alflutop nemá prakticky žiadne kontraindikácie - liek nie je predpísaný pacientom mladším ako 14 rokov, s individuálnou neznášanlivosťou na zložky lieku, alergiou na ryby.

Možné nežiaduce účinky:

 • horúčka, pálenie v mieste vpichu;
 • kožné vyrážky, svrbenie;
 • horúčka v oblasti injekcie;
 • bolesť svalov;
 • dočasná myalgia;
 • dermatitída.

Alflutop môže spôsobiť horúčku

Ale negatívne reakcie sa vyskytujú zriedkavo, liek je dobre tolerovaný pacientmi rôznych vekových skupín s výhradou dávok uvedených v anotácii..

Počas gravidity a laktácie sa Alflutop nepredpisuje, pretože neexistujú spoľahlivé údaje o vplyve lieku na plod a dieťa..

Alflutop alebo Chondrogard - čo je účinnejšie?

Chondrogard obsahuje chondroitín sulfát, patrí k generikom Alflutop, liek sa vyrába v Rusku, takže jeho cena je o niečo nižšia. V analóge sa nenachádza žiadny extrakt z rýb, ktorý vylučuje pravdepodobnosť vzniku alergie u pacientov s neznášanlivosťou na morské plody..

Chondrogardské nevýhody - účinkuje pomalšie ako pôvodný liek, celý priebeh vyžaduje minimálne 25 injekcií, má viac kontraindikácií.

Chondrogard sa vyrába v Rusku

Recenzie pacientov

„Alflutop mi bol predpísaný na liečbu chronickej osteochondrózy - drahý a neúčinný. Kým sa podávali injekcie, bolesť zmizla, ale niekoľko dní po ukončení kurzu sa všetko vrátilo znova. “.

„Liečim Alflutopom druhýkrát, liečim osteochondrózu. V kombinácii s masážou je efekt úžasný - bolesť a stuhnutosť zmizli, môžem pokojne robiť obvyklé veci. “.

„Že sú drahé, že lacné chondroprotektory pôsobia rovnako - ich účinok je krátkodobý. Skutočne to, čo môže pomôcť kĺbom, je správna výživa a cvičebná terapia. Bez týchto dvoch zložiek vám Alflutop ani iné lieky nepomôžu. “.

Recenzie lekárov

Bobrov Oleg Vladimirovich, ortopéd

„Alflutop je účinný a bezpečný chondroprotektor. Pri pravidelnom a správnom používaní lieku môžete znížiť dávku protizápalových liekov alebo ich úplne opustiť. “.

Alflutop je moderný, účinný chondroprotektor vyrobený z prírodných zložiek. Droga pomáha rýchlo sa vysporiadať s bolesťou, zápalom a inými nepríjemnými príznakmi, ktoré sa vyskytujú pri ochoreniach kĺbov, chrupavky a chrbtice. Liek má malý zoznam kontraindikácií, podľa pokynov sa zriedkavo vyskytujú nežiaduce reakcie.

Alflutop

Alflutop (forma - roztok) sa týka farmakologickej skupiny iných liekov na liečenie chorôb pohybového aparátu. Dôležité vlastnosti lieku z návodu na použitie:

Ako rozpustiť cievne plaky, normalizovať krvný obeh, tlak a zabudnúť na cestu do lekárne

 • Predáva sa iba na lekársky predpis.
 • Počas tehotenstva: kontraindikované
 • Pri dojčení: kontraindikované
 • V detstve: kontraindikované

obal

štruktúra

Zloženie liečiva ako účinnej látky obsahuje bioaktívny koncentrát, ktorý sa získa extrakciou, po ktorej nasleduje delipidácia a deproteinizácia z malých morských rýb (merlang čierny, šproty, čierna puzanka, čierna morská sardela)..

Obsahuje: dermatán sulfát, mukopolysacharidy, kreatín sulfát, kyselinu hyalurónovú, chondroitín sulfát, aminokyseliny, polypeptidy, ióny Mg, Cu, Fe, Zn, K a Na.

Ako pomocné zložky sa používajú voda d / a fenol..

Uvoľňovací formulár

Injekčný roztok 100 μl / ml.

 • Ampulky z tmavého skla s objemom 1 ml, balenie č. 10.
 • Ampulky z tmavého skla s objemom 2 ml, balenie č. 5.
 • Naplnené roztokom (2 ml) injekčné striekačky z bezfarebného skla s injekčnými ihlami na jedno použitie s kapacitou 2,25 ml, balenie č. 5.

Roztok má formu čírej kvapaliny, bezfarebnej, žltkastej alebo žltej farby s hnedým odtieňom.

farmaceutický účinok

Chondroprotektívne. Alflutop je liek, ktorý reguluje metabolizmus a pomáha obnoviť poškodené tkanivo chrupavky. Zmierňuje bolesť a zápal.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Znižuje aktivitu hyaluronidázy, enzýmu, ktorý hrá hlavnú úlohu pri stabilizácii kyseliny hyalurónovej a kolagénu typu II a podieľa sa na deštrukcii medzibunkovej matrice.

Znižuje priepustnosť kapilár, inhibuje deštrukciu makromolekulárnej štruktúry hlavnej látky spojivového tkaniva, stimuluje procesy regenerácie vo voľnom vláknitom spojivovom tkanive a chrupavkách kĺbov..

Proteoglykány obsiahnuté v extrakte z morských rýb určujú trofický účinok a zvyšujú hydrofilnosť chrupavky (a tým aj jej elasticko-elastické vlastnosti), rovnako ako uniformitu kostného tkaniva a výšku chrupavky..

Vzhľadom na tieto vlastnosti Alflutopu u pacienta:

 • intenzita bolesti sa znižuje (pohyb, v pokoji, pri lezení po schodoch);
 • miestne opuchy sa znižujú;
 • kontraktilita klesá.

Užívanie lieku Alflutop vám umožňuje zmierniť pohybovú aktivitu a zvýšiť rozsah pohybu postihnutého kĺbu. U pacientov, ktorí dostávajú tento liek, sa zníži aj obsah sérových glykoproteínov seromukoidov a globulínu, fibrinogénu, počtu leukocytov a C-reaktívneho proteínu v synoviálnej tekutine..

Na konci šesťmesačného liečebného cyklu sa hladina kyseliny hyalurónovej v synoviálnej tekutine zdvojnásobí. Protizápalový účinok pozorovaný po týždni liečby.

Indikácie pre použitie: z ktorého injekcie Alflutop?

Injekcie Alflutop sú predpísané pri degeneratívnych reumatických ochoreniach kĺbov (indikácie pre použitie: osteochondróza, artróza malých kĺbov, gonartróza, koxartróza), poruchy osifikácie (chondrálna a endochondrálna), traumatické dystózy, periodontatória (liek sa používa ako doplnok k hlavnej terapii)..

kontraindikácie

Kontraindikácie sú tehotenstvo, laktácia, detstvo a dospievanie, alergia na zložky obsiahnuté v lieku.

Vedľajšie účinky

Vedľajšie účinky lieku sa prejavujú vo forme:

 • slabá a krátkodobá myalgia;
 • svrbivá dermatitída, pocit pálenia, sčervenanie v mieste vpichu;
 • krátkodobé zvýšenie bolesti kĺbov po injekcii roztoku do kĺbu.

V zriedkavých prípadoch sú možné reakcie z precitlivenosti..

Návod na použitie Alflutop

Injekcie Alflutop: návod na použitie

V Sport Wiki (Wikipedia of Scientific Bodybuilding) sa uvádza, že Alflutop je určený na intramuskulárnu, paravertebrálnu, periartikulárnu, intraartikulárnu injekciu, ako aj na zavedenie bodov bolesti (pre fibromyalgiu)..

Pri polyosteoartróze a osteochondróze je priebeh liečby navrhnutý na 20 dní. Obsah ampulky (1 ml) sa injikuje hlboko do svalu raz denne..

Ak sa patologický proces rozšíri do veľkých kĺbov, do každého postihnutého kĺbu sa má podať injekcia. Jedna dávka 1 - 2 ml. Priebeh liečby zahrnuje 5 až 6 intraartikulárnych injekcií, ktoré sa uskutočňujú raz za 3 až 4 dni.

Po podaní poslednej dávky do kĺbu sa Alflutop naďalej podáva intramuskulárne ďalších 20 dní. Po šiestich mesiacoch by sa mal kurz zopakovať..

Pri sekvestrovanej hernii chrbtice sa Alflutop predpisuje ako doplnok k hlavnej liečbe: použitie chondroprotektorov pre túto patológiu zabraňuje ďalším degeneratívnym zmenám v diskoch..

Liečba liekov na sekvestráciu prietrže sa vykonáva pomocou:

 • NSAID
 • diuretiká (tieto lieky sa predpisujú v krátkom cykle na odstránenie prebytočnej tekutiny a zníženie tlaku na chrbticu);
 • analgetiká (v niektorých prípadoch sa odporúča blokáda novokainu);
 • Vitamíny B;
 • svalové relaxanciá;
 • lieky, ktoré zlepšujú prísun krvi a výživu tkanív blízko ohniska zápalu;
 • antikonvulzíva.

V súčasnosti sa Aflutop často predpisuje na ošetrenie jadra herniovej buničiny komplikovaného sekvestráciou. Účinok jeho používania je zrejmý týždeň po začiatku kurzu. Prírodné látky obsiahnuté v roztoku aktivujú syntézu chrupavkového tkaniva a majú pozitívny vplyv na uniformitu kostí.

Výsledkom je, že u pacienta so sekvestrovanou prietržou sa intenzita bolesti znižuje, zameranie zápalu je zastavené a zvyšuje sa pohyblivosť stavcov..

Ak po 2 - 3 týždňoch liečby nedôjde k pozitívnej dynamike, rozhodne sa o potrebe plánovanej operácie.

Ako bodnúť liek do kĺbu?

Po prepichnutí kĺbového vaku sa uistite, že je ihla injekčnej striekačky správne umiestnená. Na tento účel sa pokúste nasať synoviálnu tekutinu.

Vo väčšine prípadov je to však celkom problematické, pretože tekutina vyplňujúca kĺbovú dutinu môže vďaka svojej vysokej viskozite blokovať špičku ihly hustými časticami..

V takejto situácii je možné posúdiť správne umiestnenie ihly v kĺbovej dutine iba na základe relatívnej bezbolestnosti a ľahkého podania liečiva..

Ak máte ťažkosti s nasávaním tekutiny, nemusíte otáčať ihlou striekačky, pretože to môže poškodiť vak na kĺb, intraartikulárne väzivo, chrupavku alebo synoviálnu membránu. Môže dôjsť k hemartróze..

V prípadoch, keď nie je ťažké vyprázdniť synoviálnu tekutinu, je potrebné ju odstrániť (maximálne možné množstvo). V dôsledku toho je tlak v kĺbovej dutine znížený, bolesť (vrátane bolestí spôsobených zavedením ďalšieho objemu injekčného roztoku) je znížená a injekcia je uľahčená.

So synoviálnou tekutinou sa navyše odstránia agresívne látky v nej obsiahnuté (najmä proteázy), zvýši sa koncentrácia účinnej látky liečiva v kĺbe a spomalí sa jej únik lymfatickými cestami..

Liek sa má podávať pomaly, bez nadmerného úsilia.

Ak špička ihly nespočíva proti hustému tkanivu vo vnútri kĺbu, injekcia je zvyčajne menej bolestivá alebo úplne bezbolestná. Príliš veľká rezistencia počas podávania a / alebo intenzívna bolesť môžu naznačovať, že ihla nevnikla do dutiny kĺbu. V takom prípade by sa mal trochu pritiahnuť alebo naopak posunúť trochu hlbšie.

Iné formy uvoľnenia

V predaji nájdete masť Alflutop. V tabletách výrobca liek neuvoľňuje.

Tablety sa v porovnaní s injekciou považujú za menej účinné..

Je to spôsobené skutočnosťou, že pri perorálnom podaní sa účinné látky liečiva nemôžu dostať do patologického zamerania nezmenené a v koncentrácii potrebnej na dosiahnutie terapeutického účinku, pretože biotransformácie prechádzajú už pri prechode tráviacim kanálom..

Pokiaľ ide o masť, ide o externú terapiu a používa sa lokálne. Aplikujte ju na miesto premietania bolesti 2 alebo 3 krát denne. Liečba trvá až tri mesiace.

predávkovať

U pacientov s predávkovaním sa môžu vyskytnúť reakcie z precitlivenosti, niekedy závažné.

V takýchto situáciách je liek zrušený. Ďalšie liečebné opatrenia sú symptomatické.

Interakcia

Liečivé a iné typy interakcií Alflutop doteraz nebol stanovený.

Podmienky predaja

Podmienky skladovania

Na tmavom mieste pri teplote 15–25 ° C.

Skladovateľnosť

špeciálne pokyny

Riziko reakcií z precitlivenosti sa zvyšuje s neznášanlivosťou na morské plody.

Analógy Alflutop: ako môžem nahradiť liek?

Analógy Alflutopu v injekciách: Polyvinylpyrolidón, Chondroitín, Chondrolon, Rumalon, Chondrogard, Don.

Cena analógov Alflutop je od 695 rubľov.

Podobné lieky vyrábané vo forme tabliet: Arthra, Artrofon, KONDRONova, Piaskledin, Traumeel S, Chondroflex, Zel T, Rumalaya, Vantun ARTI, Tazan.

Alflutop alebo Chondrolone - čo je lepšie?

Chondrolon je liečivo na báze sodných solí chondroitín sulfátu (A a C), ktoré sa získavajú z chrupavky hovädzieho dobytka. Tento nástroj sa používa na liečbu degeneratívnych ochorení chrbtice a kĺbov (medzistavcová osteochondróza, primárna artróza atď.)..

Ak to porovnáte s Alflutopom, potom ide o lieky, ktoré sa svojou povahou úplne líšia. Chondrolon sa preto nepovažuje za náhradu za Alflutop..

Podľa existujúcej klasifikácie je chondrolon zaradený do skupiny chondroprotektorov 2. generácie. Niektorí vedci majú sklon veriť, že ich účinnosť je vyššia ako účinnosť liekov 1. generácie (medzi ktoré patrí Alflutop). Ak je účinok ich použitia podľa ich názoru porovnateľný s účinkom placeba, novšie lieky už poskytujú klinicky dokázaný výsledok..

Čo je lepšie - Don alebo Alflutop?

Liek (a jeho analógy) je korektorom metabolizmu chrupavky a kostného tkaniva. Na rozdiel od Alflutopu a Chondrolonu sa glukozamín používa ako účinná látka pri príprave Don.

Podobne ako chondroitín sulfát, glukozamín, ktorý má tropismus pre chrupavku a komplexný mechanizmus účinku, inhibuje deštrukciu tkaniva chrupavky a stimuluje jeho syntézu..

Obe tieto látky sú prírodnými zložkami chrupavky. Prvý je neoddeliteľnou súčasťou molekuly proteoglykán chondroitín sulfátu a je to polysacharid s vysokou molekulovou hmotnosťou z proteoglykánovej skupiny. Druhý je potrebný na syntézu proteoglykánov..

Glukozamín aj chondroitín (vo forme síranu) majú svoj vlastný analgetický a protizápalový účinok, ktorý sa nedosahuje potlačením syntézy Pg, ale inhibíciou aktivity lyzozomálnych enzýmov a superoxidových radikálov..

Obe tieto látky majú pozitívny vplyv na chrupavku vďaka svojej schopnosti potlačiť katabolické procesy a stimulovať v nich anabolické procesy. Je však nesmierne ťažké konečne vyhodnotiť mieru ich vplyvu na priebeh osteoartrózy..

Nevýhodou lieku Don je, že je dostupný vo forme tabliet. To znamená, že existujú pochybnosti o tom, že jeho účinná látka dosiahne léziu v požadovanej koncentrácii. Je ťažké posúdiť účinnosť Alflutopu kvôli skutočnosti, že zloženie extraktu z morských rýb v ňom obsiahnutého nie je kvantitatívne známe..

Čo je lepšie - Alflutop alebo Chondrogard?

Chondrogard je generický chondrolon. Účinnou látkou tohto lieku je chondroitín sulfát sodný. Porovnanie s Alflutopom je dosť ťažké, pretože nie je možné presne povedať, aká je koncentrácia chondroitínu v posledne menovanom..

Pre deti

K dnešnému dňu neexistuje dôkazová základňa, ktorá by potvrdila bezpečnosť a účinnosť Alflutopu v pediatrickej praxi, a preto nie je liek predpísaný osobám mladším ako 18 rokov..

Kompatibilita s alkoholom

Pôsobenie lieku je určené na poškodenie chrupavky a kostného tkaniva. Injekcia sa podáva priamo do boľavého kĺbu. Prienik do postihnutého tkaniva, účinná látka inhibuje deštrukciu kĺbu a stimuluje tvorbu zdravej chrupavky.

Aby kĺbová chrupavka normálne fungovala, musí absorbovať tekutinu do kĺbovej dutiny a potom ju pri zaťažení uvoľniť. Proces deštrukcie chrupavkového tkaniva je spojený s nedostatkom vody. Výsledkom je, že chrupavka stráca schopnosť zotaviť sa.

Jednou z vlastností alkoholu je jeho schopnosť odstraňovať vodu z tela, čo môže negovať účinnosť lieku.

V pokynoch výrobcu však neexistuje kategorický zákaz používania alkoholu počas liečby Alflutopom.

Odborníci odporúčajú, aby ste nezabudli, že alkohol môže zvýšiť účinok lieku, a tým vyvolať jeho predávkovanie a v kombinácii s liekom môže spôsobiť opuch dýchacích ciest..

Počas tehotenstva

Používajte liek počas tehotenstva a dojčenie je kontraindikované.

recenzia

Podobné videá

Alflutop. Liečime kĺby, osteochondrózu atď..

Použitie chondroprotektorov (alflutop) pri liečbe kĺbovej artrózy

Alflutop: Návod na použitie

Prevencia a liečba kĺbov chondroprotektormi - Alflutop

Popis a pokyny pre ampulky Alflutop - ZATVORENÉ *

Injekcie Alflutop: inštrukcie, cena a recenzie

Kombinované chondroprotektívne liečivo, ktoré reguluje metabolizmus v chrupavke, je Alflutop. Pokyny na použitie odporúčajú injekcie v ampulkách na injekciu 1 a 2 ml na osteoartrózu malých a veľkých kĺbov rúk a nôh, spondylózu, gonartrózu, koxartrózu, fibromyalgiu, parodontopatiu. Posudky od pacientov a lekárov potvrdzujú, že tento liek pomáha pri liečbe artrózy a osteochondrózy.

Forma uvoľnenia a zloženie

Alflutop vstupuje do lekárne vo forme injekčného roztoku (injekcie v ampulkách) 1 a 2 ml. Zloženie liečiva ako účinnej látky obsahuje bioaktívny koncentrát, ktorý sa získa extrakciou, po ktorej nasleduje delipidácia a deproteinizácia z malých morských rýb (merlang čierny, šproty, čierna puzanka, čierna morská sardela)..

Obsahuje: dermatan sulfát, mukopolysacharidy, kreatín sulfát, kyselinu hyalurónovú, chondroitín sulfát, aminokyseliny, polypeptidy, ióny Mg, Cu, Fe, Zn, K a Na. Ako pomocné zložky sa používajú voda d / a fenol..

farmaceutický účinok

Droga Alflutop má protizápalové a analgetické účinky. Znižuje aktivitu niektorých enzýmov, ktoré prispievajú k deštrukcii matrice medzi bunkami, a to je chondroprotektívny účinok lieku.

Ak užívate liek pravidelne, môžete zlepšiť kvalitu synoviálnej tekutiny aktiváciou syntézy kyseliny hyalurónovej a inhibíciou aktivity hyaluronidázy..

Vlastnosti liečiva

Tento nástroj účinne bráni deštrukcii chrupavky v kĺboch ​​a aktivuje v nich regeneračné procesy, pričom zvyšuje trofizmus. Proteoglykány v Alflutopu pomáhajú zvyšovať uniformitu hrúbky chrupavky a kostného tkaniva.

Okrem toho normalizujú indikátory hydrofilnosti MRI. Použitie liečiva môže tiež obnoviť syntézu prostaglandínov pri liečbe chorôb gastrointestinálneho traktu. Ďalej znižuje čas epitelizácie v zónach vredov a erózie počas protivredovej liečby.

Použitie Alflutopu pomáha znižovať koncentráciu globulínov, seromukoidov, leukocytov, fibrinogénu a C-reaktívnych proteínov v synoviálnej tekutine. Okrem toho je liečivo schopné kondenzovať kapiláry a znižovať ich priepustnosť.

Čo pomáha Alflutopu?

Indikácie pre použitie drogy zahŕňajú:

 • osteochondrosis;
 • primárna a sekundárna osteoartróza rôznych lokalizácií (vrátane koxartrózy, gonartrózy, artrózy malých kĺbov);
 • periodontopathy;
 • spondylóza;
 • fibromyalgia;
 • obdobie zotavenia po operácii kĺbov.

Inštrukcie na používanie

Injekcie Alflutop sú určené na i / ma intraartikulárne injekcie.

Pri osteochondróze a polyosteoartróze sa roztok podáva hlboko v oleji rýchlosťou 1 ml / deň. Trvanie liečebného cyklu je 20 injekcií (1 injekcia denne po dobu 20 dní).

Ak sú postihnuté veľké kĺby, roztok sa podáva intraartikulárne 1 - 2 ml do každého kĺbu v intervale 3 až 4 dní. Trvanie liečby - 5 - 6 injekcií do každého kĺbu.

Možno kombinácia intraartikulárneho a / m podania. Po 6 mesiacoch sa odporúča opakovať priebeh liečby (po predchádzajúcej konzultácii s lekárom).

kontraindikácie

 • vek detí (kvôli chýbajúcim údajom o klinických skúškach);
 • precitlivenosť na zložky liečiva;
 • tehotenstva;
 • laktácia (dojčenie).

Vedľajšie účinky

 • krátkodobá myalgia;
 • anafylaktické reakcie;
 • svrbivá dermatitída;
 • pocit pálenia v mieste vpichu;
 • prechodné zvýšenie bolesti (pri intraartikulárnom podaní);
 • sčervenanie kože.

Deti počas tehotenstva a laktácie

Droga je v detstve kontraindikovaná. Určenie riešenia v období dospievania sa neodporúča. Alflutop počas gravidity a laktácie je kontraindikovaný.

špeciálne pokyny

V prípade individuálnej intolerancie morských rýb (morských rýb) sa zvyšuje riziko alergických reakcií.

Liekové interakcie

Nezistila sa žiadna interakcia s liekom Alflutop.

Analógy lieku Alflutop

Úplné analógy sa neprodukujú. Na úpravu metabolizmu kostí a chrupavky sa predpisujú analógy:

 1. FOSAMAX.
 2. Chondractive.
 3. Etalfa.
 4. Sklovité telo.
 5. Structum.
 6. Tahistin.
 7. Unium.
 8. Osteokhin.
 9. Pomegara.
 10. Rumalon.
 11. synoviálnej.
 12. Clobier.
 13. MUCOS.
 14. Ossin.
 15. Zometa.
 16. Inoltre.
 17. ARTHRIN.
 18. Biartrin.
 19. Bondronate.
 20. Osteogenon.
 21. SKELID.
 22. Tevanat.
 23. Elbona.
 24. Aredia.
 25. Veroclast.
 26. Blaster.
 27. kalcitonín.
 28. Ostalon.
 29. Tridine.
 30. Chondroxide.
 31. Exgiva.
 32. ARTHRA chondroitín.
 33. Bivalos.
 34. Aklast.
 35. Videhol.
 36. glukosamín.
 37. Zemplar.
 38. Pasovať.
 39. Chondramine.
 40. Veprena.
 41. Dihydrotachysterol.
 42. Aminoartrin.
 43. Bonviva.
 44. Don.
 45. Chondroitín sulfát.
 46. Alostin.
 47. alendronát.
 48. BONEFOS.
 49. Actonel.

Prázdninové podmienky a cena

Priemerná cena Alflutopu (injekcie 1 ml č. 10) v Moskve je 1490 rubľov. Liek si môžete kúpiť v Kyjeve za 660 hrivien, v Kazachstane - za 9793 kusov. V Minsku lekárne ponúkajú injekčný roztok v ampulkách pre 52 - 53 bel. rubeľ. Pri kúpe v lekárni môžu požiadať o lekársky predpis..

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Pupočná prietrž - jedna z odrôd brušnej hernie, ktorá je výstupom z vnútorných orgánov brušnej dutiny cez hernálnu bránu do podkožného tuku.Orgánmi, ktoré môžu byť v herniálnom vaku, sú: slučky tenkého a / alebo hrubého čreva, veľké omentum, žalúdok.

Hernia disku L5-S1

Žalúdok
L disková prietrž5-S1 - toto je najbežnejší typ hernie medzistavcových platničiek lumbosakrálnej chrbtice (L - označenie bedrových stavcov, S - sakrálna). Ochorenie je rozšírené: miera výskytu je 300 prípadov na každých 100 tisíc dospelých.
Spinálna stenóza sa vyskytuje z rôznych dôvodov. Ale vždy sa prejavuje ako bolestivé pocity počas pohybu, striedajúce sa s krívaním, svalovou slabosťou. Liečba stenózy miechového kanála je zameraná na elimináciu faktorov, ktoré ju vyvolali, na zlepšenie pohody pacienta.