loader

Hlavná

Žalúdok

Ako používať Caripain

Droga Karipain je účinné a vysoko kvalitné liečivo, ktoré je zaradené do kategórie šetrných farmakologických prípravkov. Enzýmy prítomné vo svojom zložení zlepšujú pohybové vlastnosti a urýchľujú hojenie tkanív pohybového aparátu..

Tento liek sa vyrába v niekoľkých farmaceutických variantoch, ale Karipain pre elektroforézu sa považuje za najúčinnejší. Táto voľba bola ovplyvnená nielen účinnosťou tejto formy liekov, ale aj cenou.

Podrobnosti o zložení

Liečivo má vo svojom zložení živočíšne aj rastlinné zložky. Jednou z hlavných účinných látok sú enzýmy z papájovej šťavy. Okrem toho kompozícia karipainu obsahuje ďalšie zložky, ako je chondroitín a kyselina hyalurónová.

Polyméry, ktoré sú tiež prítomné v zložení liečiva, sa získavajú z kôrovcov. Tieto zložky sú zamerané na zlepšenie metabolizmu chrupavky..

Farmaceutická forma

Liek Karipain sa vyrába v rôznych farmaceutických formách. Zvážme každú z nich osobitne. Najbežnejšou a najobľúbenejšou formou je liek Caripain plus suchý balzam.

Môže sa používať v akejkoľvek forme: ampulky liekov, liekovky, karipainový prášok. Liečivo sa pacientovi dodáva elektroforézou. Produkt bol špeciálne vytvorený pre ochorenia chrbtice a kĺbov..

Zložky, ktoré tvoria toto liečivo, majú pozitívny vplyv na chrupavku, stimulujú lokálne zásobovanie krvi, poskytujú regeneráciu a odstraňujú závažné príznaky patologických ochorení kĺbov..

Liek sa môže používať v akomkoľvek lekárskom zariadení, kde sa praktizuje fyzioterapeutická metóda elektroforézy.

Toto nie je jediný spôsob, ako ho používať. Liek sa môže aplikovať topicky, bez akéhokoľvek pomocného zariadenia. Na prípravu lieku sa prípravok Karpain vodou zriedi v pomere jedna až desať, potom sa vtiera do pokožky masážnymi pohybmi..

Tento nástroj sa odporúča používať medzi liečebnými postupmi vo forme lokálneho krému alebo masti, ktoré sa nanášajú na postihnutú oblasť chrbtice a kĺbov..

Takéto formy liekov sa používajú pred spaním, čo umožňuje zvýšiť terapeutický účinok elektroforézy.

Najsilnejším krémom sú 3%. V pokynoch sa uvádza, že liek by sa mal používať iba ako doplnková liečba popri fyzickej terapii alebo ako ambulantná liečba, aby sa zmiernila klinika ochorenia a zabránilo sa recidíve. Okrem terapeutického účinku na tkanivá je krém schopný vyhladiť jazvy a odstrániť defekty po zraneniach a zraneniach..

Použitie lieku sa odporúča v počiatočných štádiách ochorenia a na zachovanie remisie v prevencii.

Krém je známy svojimi liečivými schopnosťami, ktoré umožňujú zbaviť sa pretrvávajúcich symptómov zápalu..

Liek sa nedá použiť v prípade alergickej reakcie, exacerbácie a prietrže..

Na zmiernenie stavu sa tiež používa masť. Pokyny na použitie masti masti sú podobné spôsobu aplikácie gélu.

Výrobok je dostupný vo forme gélu a ultra gélu. Tieto lieky majú zvýšenú biologickú dostupnosť a vyznačujú sa okamžitou absorpciou. Gél má vysoký obsah terapeutickej látky, - papaín.

Návod na použitie Ultra gel Karipain má svoje vlastné vlastnosti. Liek sa používa na kýly, disky, artritídu a iné patológie. Liek je určený na lokálne použitie trením alebo obkladom.

V tomto lieku je zložka nazývaná „transkutol“, ktorá vedie k zvýšenému prenikaniu účinných látok. Drogu môžete používať ako lokálny liek na dlhú dobu bez potreby prerušenia liečby.

Môže sa použiť fonoforéza s karipainom. Najmä pri liečení medzistavcových hernií, kĺbových patológií, osteochondrózy sa používa ultrazvuk s karipainom. Túto techniku ​​vykonávajú kurzy na niekoľkých postupoch.

Ak hovoríme o lieku Karipain vo forme gélu, používa sa na liečbu patológií muskuloskeletálneho systému, ako aj na liečenie nervových patológií..

Použitie týchto liekov sa musí striedať so štandardnou liečbou. Len v tomto prípade sa dosiahne maximálna účinnosť, ako to dokazujú hodnotenia pacientov.

Keď sa tento liek kombinuje s liekmi proti bolesti, mnohí pacienti zaznamenávajú takmer okamžitý pokles všetkých symptómov patológie.

Čo je lepšie, krém alebo gél, bude závisieť výlučne od intenzity klinických prejavov, lokalizácie zápalu a vlastností tela pacienta. Fyzioterapeutické metódy sa považujú za najúčinnejšie, po ktorých nasledujú lieky vo forme tabliet a miestne lieky sa používajú ako doplnková liečba. Požadovaný formulár je možné zvoliť iba spolu s lekárom.

V ktorých prípadoch je menovaný

Liek Karipain je indikovaný na patológie muskuloskeletálneho systému a na poškodenie štruktúry tkaniva. Môže sa používať ako konzervatívna liečba, aby sa jej zabránilo a spolu s inými liekmi na zvýšenie účinku..

Používa sa v takýchto situáciách:

 • choroby kĺbov;
 • kýly chrbtice;
 • syndróm tunela a podobne.

Ak uvažujeme samostatne masť, predpisuje sa to v prítomnosti koloidných jaziev.

Aplikačné obmedzenia

Napriek skutočnosti, že rastlinné výrobky sú vyrobené z neškodných komponentov, stále majú určité obmedzenia.

Liek nie je indikovaný v týchto situáciách:

 • počas tehotenstva;
 • počas dojčenia;
 • v prípade individuálnej citlivosti;
 • v akútnej fáze pohybového aparátu.

Funkcie aplikácie

Ako už bolo uvedené, liek sa môže používať dvoma spôsobmi: perorálne a pomocou fyzioterapeutických techník. V prípade perorálneho podania liečiva sú dospelým pacientom uvedené dve kapsuly denne s jedlom. Liek je potrebné užívať v mesačných kurzoch. Na dosiahnutie trvalého účinku sa musí trvať približne tri, štyri mesiace.

Je dôležité opakovať liečbu najmenej raz ročne po prvom cykle liečby. Pri recepcii je dôležitá pravidelnosť.

Na dosiahnutie okamžitého výsledku pri liečbe medzistavcových hernií sa široko používa technika priameho vstrekovania lieku do postihnutej oblasti pomocou elektroforézy..

Kvalita lieku je zaručená jeho výrobcom. Droga má osvedčenia, je vyrábaná na inovatívnych zariadeniach, je bezpečná. Pokrokové produkty tomuto produktu dôverujú..

Nežiaduce reakcie

Zo všetkých možných nežiaducich reakcií, ktoré sa môžu vyskytnúť, sa líši neznášanlivosť zložiek liečiva. Spravidla sa to jasne prejavuje v procese elektroforézy.

V oblastiach expozície sa môže vyskytnúť vyrážka a začervenanie. Recenzia pacientov naznačuje ťažkosti so silným svrbením, v niektorých prípadoch môže dôjsť k zvýšenému poteniu.

Kombinácia s inými liekmi

Účinok lieku na organizmus je zanedbateľný, pri lokálnej expozícii dochádza k miernemu asimilácii zložky do krvi a neprítomnosti komplexného účinku na organizmus..

Ak hovoríme o účinku alkoholu, potom v malých dávkach nemôže nijako ovplyvniť účinok lieku.

Mnoho pacientov sa zaujíma o to, koľko lieku stojí. Cena krému sa pohybuje do 700 rubľov, gél do 500 rubľov.

Identické analógy, ktoré sa líšia iba v názve lieku, nanešťastie chýbajú. Môžete si však vybrať nástroj s približným zložením.

Analógy krémov Caripain sú fondy s podobným účinkom:

 • Nise, cena sa pohybuje v rozmedzí dvesto rubľov;
 • Nimesulid, stojí asi päťdesiat rubľov;
 • Nimesil, môže dosiahnuť cenu až 800 rubľov;
 • Tinazil stojí asi 250 rubľov;
 • Proliferát nie je drahý, - 200 rubľov.

Názory ľudí na drogu

Recenzia lekárov a pacientov o géli Karipain Ultra je veľmi odlišná. Časť publika ocenila nielen túto formu tejto drogy, ale aj caripain plus balzam na sucho a všetko ostatné. Niektorí tvrdia, že nápravné opatrenie začne konať až po 15 postupoch.

Pri zápale osteochondrózy krčnej chrbtice lekár predpísal elektroforetické postupy. Po 3 týždňoch užívania bez injekcií sa to stalo oveľa ľahším. Možno, že tento liek nepomáha všetkým, ale pomohol mi, hoci nie okamžite.
Leonid, Jekaterinburg, 45 rokov

Môj dobrý priateľ liečil medzistavcovú prietrž s týmto agentom. Keď som zistil, aká je cena balíka, bol som trochu šokovaný. Nechcel som minúť 700 rubľov za malú trubicu. Rozhodol som sa však a kúpil som ho, čo som nikdy neľutoval. Samozrejme, že musíte zásobiť veľkú trpezlivosť, pretože účinok sa prejaví až po dvoch týždňoch používania, ale pretrváva dlho. Som veľmi rád.

Elizabeth, 52 rokov, Novosibirsk

záver

Na základe početných hodnotení môžeme dospieť k záveru, že liek Karipain je hodnotným nástrojom, ktorý efektívne pomáha pri patológiách pohybového aparátu. Ľahko sa používa, má prirodzené zloženie a primerané náklady..

Karipain - zloženie a lieková forma, návod na použitie

Dobrý večer, môj dobrý! Čítaním komentárov k rôznym liekom na bolesť kĺbov som sa začal zaujímať o jednu z nich, konkrétne karipainový krém.

Po prečítaní zloženia a návodu na použitie sa webová stránka výrobcu rozhodla objednať vzorku.

Čo je také dobré na tomto kréme, pýtate sa. Podľa výrobcu obsahuje kompozícia komponenty, ktoré vám umožňujú obnoviť chorý kĺb a chrupavku a zmierniť bolesť a zmierniť zápal..

Napriek vysokej cene som sa rozhodol ju kúpiť. Používam ho už druhý deň, vtieram ho do bolestivého kĺbu dvakrát denne ráno a večer. Aj keď nevidím viditeľný efekt, dúfam, že všetko je pred nami, pretože priebeh liečby je najmenej 20-30 dní, ako je uvedené v pokynoch.

Podrobný opis lieku

Lieky sa týkajú vonkajších prípravkov. Má antiseptický účinok, upokojuje centrálny nervový systém, ničí škodlivé baktérie. Tento liek sa najčastejšie používa na ochorenia pohybového ústrojenstva.

Účinnosť doplnkov výživy je založená aj na nasledujúcich funkciách:

 1. Zvyšuje všeobecný tón a miestnu imunitu;
 2. Podporuje intersticiálny metabolizmus;
 3. Spomaluje starnutie štruktúr;
 4. Zmierňuje kŕče;
 5. Vytvára pevnejšiu a zdravšiu pokožku.

Počas kĺbovej terapie liek eliminuje kŕče a opuchy. Jeho pravidelné používanie pomáha obnoviť chrupavku a obnovuje mobilitu vzdelávania..

Hlavnými zložkami lieku sú papaín, glucazamín a kyselina hyalurónová. Prvá látka sa týka enzýmov prírodného pôvodu. Používa sa na zmiernenie bolesti prietrže stavcov. Papain pomáha znižovať a zjemňovať prietrž, čím znižuje tlak na nervové korene a odstraňuje kŕče.

Kyselina gualironová je živočíšneho pôvodu a patrí medzi polysacharidy. Účelom látky je zabrániť deštrukcii chrupavky, zmierniť bolesť, obnoviť konzistenciu a požadované množstvo kĺbovej tekutiny.

Glukozamín sa tiež používa na udržanie integrity a obnovy postihnutých štruktúr..

Do gélu sa pridá chondroitín sulfát. Týka sa mukopolysacharidov a chondroprotektorov. Vďaka tejto zložke je možná regenerácia poškodenej chrupavky a normalizácia odpisov. Táto látka pomáha zmierňovať zápal a obnovuje pohyblivosť kĺbov a zmierňuje bolesť..

Čo je kýla?

Kýla je muskuloskeletálne ochorenie, ktoré sa vyskytuje ako výsledok premiestnenia medzistavcových platničiek. Na vonkajšej strane vláknitého chrupavkového útvaru je prasknutie vláknitého prstenca, ktoré má dôležitú úlohu. Obal pozostávajúci z kolagénových vlákien drží na určitom mieste buničité jadro, ktoré nesie hlavné zaťaženie, keď človek vykonáva rôzne pohyby a zdvíha závažia. Medzistavcové platničky slúžia ako tlmiče nárazov pre ľudí a poskytujú flexibilitu hrebeňu. Ak je vláknitý prstenec poškodený, jadro sa posúva a spinálna hmota presahuje to..

Najmä degeneratívne zmeny sú komplikáciami po osteochondróze a považujú sa za dystrofické. Strata vláknitého prstenca je sprevádzaná kompresiou nervového koreňa, ktorá v konečnom dôsledku spôsobuje neznesiteľnú bolesť.

Dávkové formy a účinné látky

Existuje niekoľko foriem uvoľňovania drog:

 1. Suchý balzam alebo Caripain Plus. Predáva sa v nádobách s hmotnosťou 1 g. Balenie obsahuje 10 dávok.
 2. Cream. Predáva sa v skúmavke s hmotnosťou 50 g.
 3. Gél. Balenie obsahuje iba 30 g.

Dostupné sú aj tabletky, ale sú menej obľúbené..

Balzam vo forme prášku obsahuje nielen papaín, ale aj chymopapain a lyzozým. Zahrnuté sú pomocné látky, chlorid sodný a monohydrát laktózy. Bromelain a kolagenóza sa tiež pridávajú do suchého karipínu plus balzamu.

Krém obsahuje ako účinnú látku papaín, glukozamín hydrochlorid a kyselinu hyalurónovú.

Caripain Ultra Gel obsahuje papaín, ako aj chondroitín sulfát, kyselinu hyalurónovú, extrakt z bosvelia a transcutol.

štruktúra

Existujú 4 formy uvoľňovania karipainu: suchý balzam s karipainom, kapsuly, telový krém a ultra-gél.

Zloženie jednej kapsuly Caripainu, mg:

 • Glukózamín sulfát - 350;
 • Chondroitín sulfát - 200;
 • N-acetyl-D-glukozamín - 75;
 • Extrakt z Boswellie - 30;
 • papaín - 25;
 • asparaginát mangánu - 12;
 • extrakt z hroznových jadierok (Resveratrol) - 7;
 • Vitamín B6 - 1.

Iné formy karipainu tiež obsahujú kyselinu hyalurónovú, transcutol, bromelaín a kolagenázu. V tabletách a ampulách sa Caripain nevyrába.

Glukosamín sulfát

Táto látka je aminomonosacharid získaný zo škrupín kôrovcov mäkkýšov. Má silný chondroprotektívny účinok na chrupavku, pretože je to ich najdôležitejší metabolit..

Glukozamín hrá úlohu stavebného materiálu chrupavky, ktorý sa prirodzene integruje do jeho štruktúry. Je potrebné, aby chondrocyty chrupavkových buniek boli pravidelne aktualizované..

Chondroitín sulfát

Znakom chondroitín sulfátu je schopnosť udržať vlhkosť v hrúbke chrupavkového tkaniva. Tekutina vytvára oddelené dutiny, ktoré vytvárajú vynikajúce tlmenie a odrážajú vonkajšie otrasy. V dôsledku toho je pevnosť chrupavky významne zvýšená..

Ďalšou dôležitou kvalitou chondroitínu je jeho rezistencia na deštruktívne účinky špecifických enzýmov vrátane tých, ktoré sú výsledkom rozpadu chondrocytov. Ďalšie vlastnosti chondroitínu sa používajú vo farmaceutických výrobkoch, čím sa zvyšuje pohyblivosť postihnutých kĺbov a eliminuje bolesť..

Kedy použiť

Tento liek sa používa na odstránenie príznakov a liečby chorôb pohybového aparátu. Indikácie na použitie zahŕňajú patológiu kĺbov a krčnej, hrudnej a bedrovej chrbtice vrátane:

 1. osteochondróza;
 2. Hernia hernias;
 3. radikulitida;
 4. výčnelok;
 5. Ochorenia kĺbov: artróza, artritída, burzitída;
 6. osteoartróza;
 7. Spoločné zmluvy.

Nie je neobvyklé predpisovať lieky v prípade tvorby keloidných jaziev a adhézií.

Čo je pozoruhodné, že produkt nemá prakticky žiadne kontraindikácie. Je nežiaduce používať lieky

v detskom veku (do 15) rokov a počas tehotenstva. Nepoužívajte liek na alergie na zložky, akútny zápal postihnutých štruktúr, sekvestráciu prietrže.

Metódy pre fyzioterapeutov

Droga Karipain vo forme suchého balzamu sa úspešne používa na liečbu patologických stavov chrbtice. Štúdie ukázali, že účinnosť lieku dosahuje 90%. V približne polovici prípadov boli zlepšenia také významné, že pacienti, ktorí odporúčali chirurgický zákrok pred liečebným cyklom, ho už nepotrebovali po podrobení sa fyzioterapii. Ruskí lekári používajú liek na choroby a poruchy, ako sú:

 • kĺbové kontraktúry po mŕtvici a poúrazové kontrakty;
 • keloidné jazvy rôznych etiológií;
 • neuritída tvárového nervu;
 • spinálnej a mozgovej arachnoiditídy;
 • syndróm tunela;
 • artróza;
 • ramenná lopatková periartritída.

Podľa odborníkov je terapeutický účinok Karipainu podobný ako u Karipazimu, ktorý bol predtým dodávaný z Gruzínska. V roku 2005 sa dovoz tohto analógu do Ruska zastavil.

Návod na použitie a dávkovanie

Ultra Gel alebo krém Caripain

Karipain krém sa aplikuje na oblasti nad ohniskom kŕče a vtiera sa do pokožky hladkými pohybmi. Stačí vykonať 2 alebo 3 postupy za deň.

Zavedením tejto liekovej formy sa môžete uchýliť k fonoréze na klinike alebo v nemocnici. Liečebný priebeh trvá od 20 do 30 dní s prerušením na niekoľko dní. Ak sa príznaky znovu objavia, je možné liečbu zopakovať po 1-2 mesiacoch.

Caripain gél sa tiež používa dvakrát denne aplikáciou na postihnuté miesto a vtieraním do pokožky. Liečebný priebeh trvá až mesiac. Po rovnakom časovom období môže byť liečba opäť ukončená..

Gél sa používa doma, nie sú potrebné ďalšie elektroforetické postupy.

Prášok plus a balzam na sucho

Suchý balzam Karipain plus sa pred použitím rozpustí vo vode. Na 1 g látky je potrebné odobrať nie viac ako 10 ml tekutiny. Potom sa liek vtiera do kože v oblasti nad ohniskom kŕčov, až kým sa úplne nevstrebáva. Stačí vykonať 1 zákrok denne.

Choroby chrbtice a kĺbov, ako aj jazvy, si vyžadujú elektroforézu podľa pokynov Karipaina. V takom prípade sa prášok zriedi soľným roztokom (pre obsah injekčnej liekovky bude potrebných až 10 ml tekutiny). Potom sa k látke pridá trochu dimexidu. Roztok je navlhčený bielym filtračným papierom, ktorý je umiestnený na elektródových tesneniach. Procedúra trvá 10 až 20 minút pri prúdovej sile až 15 mA.

Celý cyklus liečby pozostáva z 3 prístupov. Každý kurz trvá od 20 dní do mesiaca. Postupy sa vykonávajú denne alebo v intervaloch niekoľkých dní. Nový prístup začínajú najskôr mesiac po predchádzajúcom..

Aký prospešný je účinok karipainu na ľudí?

Účinnosť použitia liekov sa overuje empiricky. Štúdie zahŕňali pacientov patriacich do rôznych vekových skupín. Experimenty ukázali, že liek „Karipain“ má pozitívny výsledok:

 • aktivuje svalový tonus;
 • prispieva k obnoveniu neurologického stavu;
 • zlepšuje štruktúru kostí;
 • aktivuje biochemické parametre chrbtice.

Užívanie lieku zlepšuje celkovú pohodu, a teda aj náladu pacientov!

Predávkovanie a vedľajšie účinky

Caripain a Caripain plus veľmi málo vedľajších účinkov. Jediným možným dôsledkom použitia liekov je alergia. Príznaky intolerancie sa vyskytujú po elektroforéze častejšie ako po normálnom vtieraní do pokožky. Klinické prejavy alergickej reakcie zahŕňajú svrbenie, vyrážky a sčervenanie. Hypertermia je veľmi zriedkavá..

Vedľajšie účinky sa nevyskytnú, ak sa pred začatím liečby odstránia všetky zápalové a infekčné procesy v tele a keď sa liek použije v správnom dávkovaní.

V prípade alergie musíte vziať antihistaminikum, skrátiť trvanie procedúr pomocou tohto lieku, zmeniť koncentráciu Dimexidu v roztoku alebo znížiť súčasný.

Ak telo reagovalo negatívne na krém alebo gél, množstvo masti, ktorá sa trie, sa súčasne znižuje

Úplné ukončenie liekovej terapie je mimoriadne zriedkavé - iba s neustálym zhoršením reakcie alebo jej prejavom..

kontraindikácie

Tak ako všetky lieky, Karipain nemá žiadne kontraindikácie, ktoré by sa mali starostlivo zvážiť tak pre pacienta, ako aj pre ošetrujúceho lekára, ktorý predpisuje liečebný cyklus. Avšak vzhľadom na to, že hlavnou účinnou látkou lieku je prírodný pôvod, je v skutočnosti iba jedna kontraindikácia - táto látka je individuálna intolerancia. Najmä alergie na papaín a ďalšie deriváty papáje.

Lekár by mal monitorovať povahu zápalových procesov v tkanivách pacienta. Ak sú akútne, malo by sa tiež prerušiť intramuskulárne alebo intravenózne použitie látky. Rovnaké odporúčanie sa uvádza, ak sa pozorujú sekvestrácie diskovej hernie a sekvestrácia sa nachádza foramenno.

Niektoré činnosti počas liečby Karipainom sú tiež kontraindikované. Osobitne sa pacientovi prísne neodporúča, aby sa podrobil silnej fyzickej námahe, inak nebude mať látka terapeutický účinok..

Dôležité! Napriek absencii akýchkoľvek obmedzení pre tehotné ženy, liek nie je určený na liečbu detí.

Funkcie aplikácie

Na sekvestráciu prietrže a foramennálnej polohy sekvestrácie sa nepoužívajú žiadne dávkové formy.

Krém a gél sa nanášajú trochu, vrstva malej hrúbky. Bandážovanie postihnutej oblasti nie je potrebné. Postupy nevynechajte, inak sa nedosiahne pozitívny výsledok.

Použitie lieku elektroforézou sa uskutočňuje výlučne pod dohľadom lekára na klinike. Nezávislé vykonávanie postupov nie je povolené.

Okrem liečby, ochorenie pohybového aparátu, sa liek používa na liečbu jaziev keloidného typu. V tomto prípade sa na poškodenú oblasť aplikuje trochu látky..

Detské choroby chrbtice a kĺbov sa týmto liekom neliečia. Lekár predpisuje ďalšie povolené chondroprotektívne látky.

Štúdie o vplyve lieku na vývoj plodu a tehotenstvo sa neuskutočnili, preto by budúce matky nemali tento liek používať. Počas liečby je potrebné dojčenie prerušiť..

Po niekoľkých procedúrach sa môže patológia zhoršiť. Toto nie je dôvod na zastavenie liečby. Po 5 dňoch - týždeň sa zlepšia ukazovatele.

Návod na použitie Karipain kategoricky zakazuje jeho použitie ako liečiva na injekciu do žíl alebo svalov.

recenzia

O "Karipazim" recenzie sú úžasné. Ľudia naznačujú, že po niekoľkých liečebných cykloch sa prietrž výrazne znížila. Potvrdili to opakované vyšetrenia MRI. Títo pacienti majú v úmysle vzdať sa a pokračovať v systematickej liečbe týmto liekom. U niektorých pacientov sa pozitívny účinok objavil po 8 až 14 dňoch. Cena Karipazimu takýmto pacientom nijako nevadí, pretože sú spokojní so zlepšením ich stavu. Lekári hovoria dobre o tomto lieku. Museli pozorovať, koľko pacientov sa zotavilo po elektroforetickom výkone. V negatívnych prehľadoch sa zistilo, že po liečbe enzýmovým prípravkom sa choroba naopak zhoršila. Vyskytli sa aj prípady, keď nedošlo k zvláštnym zmenám..

analógy

Doplnky výživy neobsahujú synonymá. Zloženie produktu a kombinácia aktívnych zložiek sú jedinečné. Na odstránenie kŕčov a liečby pohybového aparátu je možné namiesto tohto lieku použiť analógy s podobnou účinnosťou.

Ak sa na liečbu povrchových poranení používajú potravinové doplnky, môžete si vybrať Karipain alebo Karipazim.

Aponil alebo Karipain - čo si vybrať?

Aponil sa týka NSAID a je dostupný vo forme tabliet. V každej kapsule 100 mg aktívnej zložky nimesulidu.

Obidve lieky majú protizápalové, analgetické účinky a znižujú teplo..

Aponil sa používa na odstránenie akútnej bolesti ako symptómu prietrže chrbtice. Používajú sa tiež na kŕče spôsobené inými príčinami. Produkt neopravuje poškodené tkanivo chrupavky..

Na rozdiel od doplnkov výživy má Aponil veľký zoznam kontraindikácií a vedľajších účinkov, preto by sa mal používať opatrne..

Preto je lepšie zvoliť tento liek na obzvlášť silnú bolesť chrbta alebo kĺbov alebo na kŕče, ktoré nesúvisia s pohybovým aparátom..

Karipain alebo Novolid - čo je lepšie?

Novolid má tri formy uvoľňovania: granule, tablety a gél. Prvý typ sa používa na získanie suspenzie a jej následného orálneho podávania. Účinná látka - nimesulid.

Nástroj má protizápalový účinok, znižuje teplotu a zmierňuje bolesť, zastavuje ničenie kĺbového tkaniva.

Novolid je indikovaný na patológie muskuloskeletálneho systému, niektoré infekčné choroby, počas obdobia zotavenia po operácii. Lieky sa tiež používajú v zubnom lekárstve..

Kontraindikácie zahŕňajú poruchy tráviaceho traktu, obličiek a pečene, neznášanlivosť zložiek, tehotenstvo a kŕmenie.

Liek má len niekoľko vedľajších účinkov: pálenie záhy, bolesť brucha, nevoľnosť, dezorientácia v priestore a vyrážky..

Pri odstraňovaní akútnych kŕčov je lepšie zvoliť Novolid. Na systematické dlhodobé zvládanie bolesti

z patológií muskuloskeletálneho systému je Karipain vhodnejší.

Nimesil a Karipain - čo je lacnejšie?

Nimesil sa predáva vo forme granúl, aby sa získali suspenzie balené v jednotlivých vreckách. Liečivo je nimesulid..

Liek patrí k NSAID a má analgetický účinok, odstraňuje horúčku a zápal. Liek je indikovaný na akútne bolesti - zastavuje symptóm, ale nelieči príčinu kŕčov..

Nimesil má veľa kontraindikácií a vedľajších účinkov, preto by ste naň nemali prejsť bez súhlasu lekára.

9 vreciek po 2 gramoch bude stáť 250 - 300 rubľov. 30 jednotlivých dávok Nimesilu stojí asi 700 - 800 rubľov. Ceny Karipainu aj Nimesilu sú nadpriemerné.

Karipain alebo Actasulide - aký je rozdiel?

Actasulid je dostupný vo forme tabliet. Aktívnou zložkou lieku je nimesulid. Lieky patria k nesteroidným protizápalovým liekom zo skupiny sulfonanilidov.

Okrem kŕčov pri ochoreniach pohybového ústrojenstva pomáha Actasulide pri migréne a bolesti zubov..

Kontraindikácie pri použití lieku zahŕňajú patológie gastrointestinálneho traktu, astmu, vnútorné krvácanie, poruchy pečene a obličiek, problémy so srdcom, tehotenstvo a laktáciu, precitlivenosť na zložky v zložení, vek do 12 rokov.

Pri používaní Actasulidu sa môžu vyskytnúť vedľajšie účinky z gastrointestinálneho traktu, centrálneho nervového systému, dýchacích ciest, kardiovaskulárneho systému, vylučovacích systémov, zmyslových orgánov, slizníc, kože a imunity..

Rozdiely vo finančných prostriedkoch

Napriek podobnostiam existujú medzi nimi rozdiely, ktoré môžu ovplyvniť výber jedného z prostriedkov:

 1. Karipazim sa objavil na farmakologickom trhu skôr, preto je jeho analógom Karipain.
 2. Caripain má miernejšie zloženie látok, a preto má menej časté vedľajšie účinky.
 3. Karipazim by sa mal používať približne na 30 reláciách s elektroforézou, Karipain - 20, pretože účinkuje rýchlejšie a efektívnejšie.
 4. Karipain má rôzne formy uvoľňovania, čo umožňuje jeho komplexnejšie použitie, oddelene od elektroforézy, a použitie kapsúl bez lekára.
 5. Caripain je drahší.

Niekedy existujú informácie, že nejde iba o analóg Karipazimu, ale nepovažuje sa za liek, ale iba za doplnok výživy. To samozrejme nie je. Vyrábajú ich rôzni výrobcovia, ale obaja majú príslušné osvedčenia na terapeutické účely..

Vlastnosti liečiva

Protizápalové lieky na osteochondrózu pomáhajú najlepšie.

Činnosť daných fondov je spôsobená jej zložením. Pozrime sa na to podrobnejšie..

Papaín. Jedná sa o enzým, ktorý pôsobí na proteínové molekuly, ktorý sa nachádza na spojení cysteínu. Selektívne ovplyvňuje neživotaschopné komplexy chrupavkového tkaniva chrbtice a kĺbov. Papain výrazne znižuje a zjemňuje kýly medzistavcových platničiek a tiež znižuje syndrómy bolesti a podporuje regeneráciu tkanív..

Kyselina hyalurónová. Je to živočíšny polysacharid. Aktívne sa používa pri liečbe osteoartritídy, artritídy a burzitídy. Táto zložka znižuje intenzitu bolesti, zabraňuje deštrukcii chrupavky a normalizuje vlastnosti synoviálnej tekutiny.

Chondroitín sulfát. Jedná sa o chondroprotektor, ktorý stimuluje obnovu chrupavky. Zvyšuje pohyblivosť kĺbov, obnovuje ich funkcie absorbujúce nárazy, zmierňuje bolesť a tiež eliminuje zápalové procesy.

Živica Boswellia. Táto zložka obsahuje kyseliny boswellové, vďaka čomu má protizápalové vlastnosti podobné svojim účinkom ako nesteroidné protizápalové lieky. Extrakt Boswellia zabraňuje rozkladu chrupavky, má antiseptické, antimikrobiálne a sedatívne účinky. Okrem toho tento prvok zlepšuje metabolizmus v kĺbových tkanivách..

Transcutol. Toto je vodivý prvok novej generácie. Pomáha dodávať všetky účinné látky lieku cez pokožku..

Cena Caripazimu, kde sa dá kúpiť

Je zaujímavé, že iba lekáreň v Burdenku ponúka kúpiť Karipazim v Moskve, hoci môže byť dostupná v lekárňach partnerov. Cena Karipazimu za elektroforézu je 270 rubľov. Jedna nádoba gélu Papain-Active stojí 500 rubľov.

Výrobcovia drog varujú, že rôzni distribútori často pacientom ponúkajú falošné výrobky. Preto odporúčajú kúpiť priamo v lekárni Výskumného ústavu. Burdenkom. Liek si môžete objednať v Minsku alebo iných mestách Ruska a SNŠ na webových stránkach výrobcu a dostať ho poštou.

 • Lekárne online v Rusku
 • Lekárne online na Ukrajine Ukrajine
 • Lekárne online v Kazachstane

Caripain

Profesionálne prípravky na chrbticu a kĺby

Kapsuly s doplnkom Karipain č. 60

BAA "Caripain" kapsuly 700 mg. 60 je jedinečný patentovaný komplex, ktorý zlepšuje pohyblivosť a funkčný stav chrbtice a kĺbov, podporuje regeneráciu chrupavkového tkaniva a intraartikulárnej tekutiny, znižuje intenzitu zápalových procesov a zvyšuje účinnosť základnej terapie. Účinné látky lieku „Caripain“ sú prírodného pôvodu, majú dobrú znášanlivosť a preukázanú účinnosť. Komplexná príprava doplnkov stravy "Karipain" pomáha udržiavať pružnosť chrbtice a kĺbov, zlepšuje ich funkčný stav..

Karipain plus č. 1 suchý balzam

Balzam Caripain Plus je moderný a inovatívny liek, ktorý sa osvedčil pri liečbe chrbtice a kĺbov. Caripain Plus Dry Balm je vylepšený analóg Caripain Dry Balm No. 10 zvyšovaním koncentrácie Papainu z 350 Fip-PE na 600 Fip-PE a dvoch nových zložiek: bromelaín a kolagenáza. Zvýšenie koncentrácie účinných látok umožnilo znížiť celkový počet elektroforetických postupov a zvýšiť účinnosť konzervatívnej liečby, čoho dôkazom sú klinické skúšky a pozitívne skúsenosti lekárov..

Suchý balzam Karipain č

„Karpain suchý balzam“ je populárny liek obsahujúci papaín, ktorý sa účinne používa na liečbu chorôb chrbtice a kĺbov. Koncentrácia účinnej látky je na úrovni 350 Fip-PE. V dôsledku aktivácie papaínových molekúl sa liek môže použiť elektroforézou. Papain zostáva aktívny nielen v kyslom, ale aj v neutrálnom a alkalickom prostredí s pH v rozmedzí 3 - 12, čo umožňuje zvýšiť prenos účinnej látky počas elektroforézy a dosiahnuť maximálnu koncentráciu účinných látok v problémovej oblasti..

Caripain Ultra Gel

„Karipain ultra gel“ sa úspešne používa na liečbu chorôb pohybového aparátu. Vďaka vyváženému zloženiu účinných látok a transportných molekúl Transcutolu sa Karipain Ultra Gel môže považovať za nezávislý postup pre miestnu aplikáciu aj za dodatočný postup pri elektroforéze lieku, aby sa zvýšila účinnosť liečby a znížil celkový počet elektroforetických postupov, aby sa zabránilo elektrolýze buniek..

Caripain krém

„Karipain krém“ sa osvedčil medzi manuálnymi a masážnymi terapeutmi. Zloženie "karipainového krému" obsahuje špeciálne zložky, ktoré neumožňujú, aby sa krém rýchlo absorboval do pokožky a poskytoval pohodlie pri masáži. „Karipainový krém“ sa môže považovať za nezávislý postup na lokálne použitie, ako aj za doplnok k liekovej fonoforéze kvôli prítomnosti ultrazvukových vodičov v kréme..

revmatologie

Neurológia

kozmetológie

Prečo sme lepší ako konkurenti

Karipain je radom moderných prípravkov na viac enzýmov vyvinutých v roku 2004. Prípravky obsahujúce papaín na trhu (Lekozyme, Karipazim) boli vyvinuté v 80-tych rokoch minulého storočia a sú mono-prípravkami enzýmu Papain. Počas vývoja Karipainu sa brali do úvahy aplikačné skúsenosti a nevýhody existujúcich liekov, ako napríklad: neoptimálne pH roztoku na elektroforézu, malé percento aktivácie papaínových molekúl, alergia, teplotná nestabilita atď. Všetky tieto nevýhody sa odstránením uvoľnením Karipainu odstránili. zlepšené zloženie, aktivačná technológia, stabilizácia papaínu a použitie vysoko čistených surovín.

Karipain - nové riešenie starých problémov chrbtice a kĺbov

Podľa mnohých lekárov a špecialistov je potrebné predchádzať takmer celej populácii v našom veku od 35 do 40 rokov a riešiť existujúce problémy s chrbticou a kĺbmi. Teraz je na predaj veľa liečiv a činidiel na prevenciu a redukciu zápalových a degeneratívnych procesov v chrbtici a kĺboch. Ako som však už naznačil, väčšina z nich má veľa vedľajších účinkov a týka sa umelých látok chemickej syntézy. To často obmedzuje možnosť ich dlhodobého použitia..

Preto v posledných rokoch odborníci uprednostňovali prírodné zložky pre rôzne poruchy pohybového aparátu. Pri správnom používaní sú prírodné zložky bezpečné a sú biologicky kompatibilné s telesnými tkanivami. Do tejto triedy prírodných prostriedkov patrí séria Karipain, ktorá sa vyrába a úspešne používa na tieto účely už viac ako 10 rokov. Všetky účinné látky Caripainu sú prírodného pôvodu, bezpečné, študované a majú preukázanú účinnosť. Prostriedky Caripain patria do kombinovaných multienzýmových komplexov na báze latexu papája a chondroprotektorov. Je potrebné poznamenať, že prípravky obsahujúce proteolytické enzýmy rastlinného pôvodu sú na farmaceutickom trhu vo všeobecnosti zriedkavé, a preto sa Karipain môže bezpečne nazývať inovatívnym nástrojom pre problémy s pohybom a kosťou spojené s degeneratívnymi zmenami v chrupavkách a medzistavcových platničkách. V dôsledku vysokej kvality surovín a moderných výrobných technológií získala spoločnosť Karipain v roku 2012 osvedčenia Európskej únie (osvedčenie č. Osvedčenia: CTZB 1871233 / 12-192, dátum vydania: 06.06.2012). To ho kladne odlišuje od mnohých domácich výrobkov, ktorých kvalita nie je vždy v súlade s medzinárodnými normami..

Produktový rad Karipain obsahuje päť položiek: krém Karipain, Karipain Ultra gel, dva typy injekčných liekoviek - injekčná liekovka Karipain 1g č. 10, injekčná liekovka Karipain Plus 1g a nová uvoľňovacia forma 700 mg kapsúl Karipain. Každá forma uvoľnenia má svoje vlastné charakteristiky, ale spája ich spoločné zameranie na prevenciu a obnovu chrbtice a kĺbov. Špecialisti často používajú liekovky Karipain s fyzioterapeutickými metódami na vážne poškodenie chrbtice a krém a gél sa používajú na menšie problémy a prevenciu kĺbov a chrbtice. Nová forma uvoľňovacích kapsúl „Karipain“ 700 mg č. 60 sa dá pripísať univerzálnym chondroprotektívnym látkam s komplexnými účinkami s výraznými protizápalovými a antioxidačnými účinkami..

1 kapsula karipínu obsahuje:

Glukosamín sulfát (350 mg), chondroitín sulfát (200 mg), N-acetyl-D-glukozamín (75 mg), extrakt z Boswellie (30 mg), papaín (25 mg), asparaginát mangánu (12 mg), resveratrol - extrakt z hroznových jadierok (7 mg), vitamín B6 (1 mg).

Všetky účinné látky Caripainu sú európskej kvality a boli dôkladne testované..

Osobitne si uvedomujeme úlohu mangánu, bosvelia a resveratrolu, vlastnosti iných látok sú dobre známe takmer všetkým čitateľom..

Asparaginát mangánu zvyšuje stráviteľnosť všetkých chondroprotektívnych látok a vápenatých solí. To vám umožní znížiť dennú dávku chondroprotektorov a zmierniť zaťaženie tela. Mangán má v tele tiež veľký význam pri produkcii antioxidačného enzýmu známeho ako superoxiddismutáza (SOD). SOD znižuje účinky fyzioterapie, toxínov, spomaľuje starnutie tela. Bez mangánu nie je možné normálny rast a samoliečenie chrupavky a kostného tkaniva..

Bosvelia Má protizápalové, sedatívne, antimikrobiálne a antiseptické účinky. Extrakt bráni tvorbe špecifických biologicky aktívnych chemikálií, ktoré sa objavujú počas zápalu, ale súčasne neovplyvňuje tvorbu glykozamínových glykánov a nemá žiadne vedľajšie účinky. Vzhľadom na prítomnosť extraktu Boswellia v doplnku výživy „Karipain“ sa metabolizmus zlepšuje a eliminuje sa zameranie zápalu..

resveratrol - Je to silný polyfenol, ktorý sa nachádza v semenách červeného hrozna. Extrakt z hroznových jadier - flavonoidy majú vysokú biologickú aktivitu. Antioxidačná aktivita flavonoidov je desaťkrát vyššia ako pri vitamíne E. Normalizujú fungovanie rôznych buniek tela, bránia zrážaniu krvi v cievach, znižujú hladinu cholesterolu v krvi, regulujú metabolizmus tukov v tele, majú protizápalové, rádioprotektívne a vazodilatačné účinky; spevňuje steny krvných ciev.

Chcel by som vás upozorniť aj na jeden moderný nákladný komponent v Karipaine, toto je chondroprotektor N-acetyl-D-glukosamín, čo je prekurzor kyseliny hyalurónovej. Jeho prítomnosť v kompozícii uľahčuje nášmu telu syntetizovať hyaluronát sodný v kĺboch ​​a chrbtici a tiež urýchľuje reparatívne procesy v chrupavkách a kostných tkanivách..

Všetky tieto fakty sú veľmi dôležité pri výrobe nových účinných chondroprotektívnych látok, ale, bohužiaľ, nie všetci výrobcovia chondroprotektívnych látok to berú do úvahy kvôli zložitosti výroby a vysokým nákladom na suroviny..

Aby sme udržali náš pohybový aparát v zdravom stave, stačí užiť iba 2 kapsuly Karipainu denne. 1 balenie karipainu je určené na 1 mesiac používania. To odlišuje Karipain od mnohých ďalších doplnkov výživy, ktoré obsahujú v jednom balení liečebnú kúru počas 7 až 15 dní, čo zjavne nestačí na dosiahnutie trvalého pozitívneho účinku. Pacienti preto nemusia kupovať viac drahých balíkov týchto výrobkov, na nákup ktorých nepočítali svoj rozpočet..

Pri výbere a kúpe chondroprotektorov buďte opatrní, pretože výberom neúčinného alebo nekvalitného lieku okrem peňazí stratíte aj drahocenný čas potrebný na včasné obnovenie chrbtice a kĺbov..

NIE JE LIEKOM.

Karipain - návod na použitie, analógy, recenzie a formy uvoľňovania (ultragél, krém alebo masť, suchý balzam, plus) lieku na liečbu medzistavcových prietrží, osteochondrózy, radikulitídy u dospelých, detí a tehotenstva

Caripain je účinný nástroj, ktorý sa aktívne používa na liečbu chorôb chrbtice a kĺbov. Používa sa na profylaxiu a na komplexnú liečbu.

Exteriérové ​​použitie možné.

Podrobný opis lieku

Zloženie Karipainu obsahuje množstvo rastlinných enzýmov, ktoré majú priaznivý vplyv na regeneráciu kĺbov a tkanív chrbtice. K dispozícii v niekoľkých formách. Najvyššia účinnosť bola pozorovaná v látke pre elektroforézu.

Výrobca

Vyrobené v Európe. Karipain sa najčastejšie dováža z Nemecka, menej často z Belgicka alebo Francúzska.

Formy uvoľňovania a zloženie

Existuje niekoľko foriem, v ktorých sa liek vyrába:

 • krém (masť);
 • gél (Ultra);
 • elektroforézny prášok (balzam na sucho, caripain plus).

náklady

Cena sa v lekárňach líši v závislosti od regiónu. Náklady na fľašu suchého balzamu môžu byť od 218 do 260 rubľov, gél Ultra Karipain - od 640 do 700 rubľov. V rovnakom rozmedzí je cena liečivého krému Karipain (614 - 680 s.). Prášok Caripain plus elektroforéza stojí asi 1200 - 1500 rubľov.

štruktúra

Obsahuje aktívne zložky živočíšneho a rastlinného pôvodu. Hlavnými zložkami sú enzýmy papájovej šťavy. Z pomocných látok je možné rozlíšiť chondroitín a kyselinu hyalurónovú. Dodávanie účinných látok je možné vďaka transkutánnemu vodičovi obsiahnutému v lieku.

Účinný pri liečbe zranení kĺbov, medzistavcových prietrží. Dostatočný priebeh liečby spočívajúci vo vonkajšom použití gélu. Sú to tri až štyri týždne. Ak je to potrebné, druhý mesiac je možný. Karpainový gél nevyžaduje ďalšiu fyzioterapiu.

Jeho zloženie umožňuje použiť tento liek na vonkajšie použitie. Aplikácia umožňuje komplexnú liečbu spolu s fonoforézou. Účinnosť sa teda výrazne zvyšuje. Je predpísaný pre výčnelky, malé medzistavcové prietrže, kĺbové kontakty.

Krém je súčasťou komplexnej liečby radiikulitídy, osteochondrózy, artrózy, urýchľuje regeneráciu tkanív pri popáleninách a hlbokých ranách. Má protizápalový účinok, stimuluje krvný obeh postihnutej oblasti. Kyselina hyalurónová dodatočne zvlhčuje pokožku, zabraňuje procesu starnutia.

injekcie

Liek je vhodný iba na vonkajšie použitie. Injekcie Capriany sa neaplikujú.

masť

Krém z karafínu sa niekedy omylom nazýva masť. Takáto forma masti u tohto lieku neexistuje.

Caripain + a Ultra Caripain

Tieto dávkové formy majú zvýšenú absorpciu. Účinná látka rýchlo dosiahne problémové miesto, aktivuje regeneračné procesy. Caripain Ultra Gel má viac papaínu. Karipain, v návode na použitie, pre ktorý sú uvedené nasledujúce indikácie: problémy s chrbticou, herniované disky, artritída, artróza, - má vysokú mieru zotavenia pacienta.

Caripain Plus je suchý prášok na elektroforézu. Používa sa v zdravotníckych zariadeniach. Zavádza sa zo strany kladne nabitého pólu. Na jeden postup sa vyžaduje jedna fľaša látky. Teplota tesnení by sa mala monitorovať. Nemala by prekročiť 39 stupňov.

Prúdová sila je povolená od 10 do 15 mA. Jedna relácia trvá 20 minút. Procedúru by ste mali začať od 5 minút a postupne ju rozširovať pri každej nasledujúcej relácii. Priebeh liečby je 20 procedúr. Môže sa opakovať o dva mesiace. dávkovanie.

Je možné robiť krátke prestávky (nie viac ako dva dni) uprostred trasy. V prípade závažnejších situácií sa trvanie liečby predlžuje o ďalších desať dní. Ak je to potrebné, je možné opätovné ošetrenie týmto liekom za mesiac..

Karipain plus, priebeh liečby je 20 ošetrení. Odporúča sa striedať elektroforézu so smotanou. Na liečbu osteochondrózy stačí jeden chod. Liečba medzistavcovej prietrže väčšej ako 5 mm, sú potrebné tri cykly s odstupom dvoch mesiacov.

Použitie gélu zvyčajne trvá 20 až 25 dní. Spôsob aplikácie sú aplikácie pre poškodenú oblasť..

Indikácie pre použitie

Táto látka sa používa na liečbu chorôb kĺbov a porúch štruktúry miechových tkanív. Môže byť použitý na konzervatívnu liečbu, na prevenciu, v kombinácii s inými liekmi. Aktívne predpísané pre:

 • artritída;
 • artróza;
 • medziobratlová kýla;
 • osteochondrosis;
 • kĺbový kontakt;
 • hernia disku;
 • kýla chrbtice;
 • syndróm tunela.

Použite pre herniovaný disk. Vývoj tejto choroby má dlhý pobyt chrbtice vo zvislej polohe.

Náhlym neobvyklým pohybom dochádza k vážnemu zraneniu. Často sa odporúča chirurgický zákrok. Operácia rýchlo zmierni bolesť a významne zmierni stav pacienta.

Počas operácie je prietrž mechanicky vyrezaná.

Pred rozhodnutím o operácii by sa však mali vyskúšať konzervatívne metódy. Predpísaná je fyzioterapia, masáže, cvičebná terapia. Celá liečba prichádza k zmierneniu kŕčov a posilneniu svalového korzetu. Súbežne s vyššie uvedenými metódami sa aktívne používa liečba Cripainom..

Tento liek je vhodný na zmiernenie akútnej fázy, ako aj na zmiernenie chronického priebehu ochorenia. Papain ovplyvňuje chrupavku. Zároveň podporuje a podporuje regeneráciu stále živých tkanív a urýchľuje ničenie odumretých buniek..

Vďaka glukozamínu je regenerácia veľmi rýchla..

Kontraindikácie pri použití tohto liečiva sú alergické reakcie na ktorúkoľvek zložku kompozície. Neodporúča sa používať Karipain pri problémoch so srdcovým rytmom, hypertenziou..

Žiadosť o prietrž chrbtice. Pozitívne účinky karipainu na stav medzistavcových platničiek sú známe. Vďaka svojmu zloženiu urýchľuje regeneračné tkanivo disku, obnovuje funkciu tlmiča chrbtice. Najúčinnejšie možno nazvať použitie elektroforézy alebo fonoforézy s liekom Karipain plus. Pri kýle chrbtice sú elektródové podložky umiestnené pozdĺžne pozdĺž chrbtice v oblasti tvorby kýly. Vyžadujú sa tri postupy. Medzi jednotlivými kurzami odporúčame cvičenie a plávanie.

Špeciálne pokyny. Ak je prietrž komplikovaná zovretým nervom, v postihnutej oblasti je narušený krvný obeh, pacient trpí silnou bolesťou - je potrebný urgentný chirurgický zákrok.

Nuansy aplikácie

Droga sa nepoužíva na liečbu detí, kým nedosiahnu vek 15 rokov. Klinické štúdie skúmajúce účinok Karipainu na ženu počas tehotenstva sa nevykonali, preto sa neodporúča na liečbu počas tohto obdobia. Podobná situácia u žien počas laktácie.

Použitie karipainu u starších pacientov by sa malo vykonávať po úplnom vyšetrení.

Predávkovanie a vedľajšie účinky

Vedľajšie účinky sú alergické reakcie tela na jednu zo zložiek. Najčastejšie sa objavujú počas elektroforetického postupu. Okolo elektrónov sa môže objaviť vyrážka alebo sčervenanie. Pacient cíti svrbenie. V niektorých prípadoch je hypertermia.

Interakcia s inými liekmi

Účinok lieku na telo je minimálny. V súvislosti s miestnym použitím dochádza k malej absorpcii látky do krvi, respektíve k zloženiu tela nemá žiadny komplexný účinok.

Interakcia s alkoholom

Užívanie alkoholu v malých dávkach nijako neovplyvňuje liek, neovplyvňuje proces hojenia.

Skladovanie, výdaj z lekární

Gél a krém Karipain sa vydávajú bez lekárskeho predpisu, na rozdiel od suchého balzamu, na predaj ktorého sa vyžaduje predpis od ošetrujúceho lekára..

Skladovateľnosť je dva roky pri splnení nevyhnutných podmienok: neprítomnosť priameho slnečného svetla, teplota vzduchu nie vyššia ako 5 ° C.

analógy

Analógy, lieky rovnakej farmakologickej skupiny sa môžu nazývať:

 • Nise (200 p.);
 • Nimesulid (45 rub.);
 • Nimesil (250 - 815 rub.);
 • Prolid (2000 rub.);
 • Sirdalud (230 - 340 rub.);
 • Tizanil (250 rub.).

recenzia

Existuje veľké množstvo recenzií o užívaní tejto drogy. Niektorí pacienti uznávajú svoju účinnosť pri liečbe ochorení kĺbov, najmä pomocou elektroforézy. Predpokladá sa, že látka začne pôsobiť až po pätnástich procedúrach.

Negatívne poznámky naznačujú prítomnosť osobnej neznášanlivosti na zložky liekovej látky. Nie všetci pacienti sú liečení karipainom..

Často kladené otázky

Mnoho pacientov sa pýta, či je karipain liečbou, ak nie, prečo. Patrí do kozmetiky. Je to spôsobené zložkami rastlinných zložiek. V tomto ohľade liek nemusí byť certifikovaný. To umožňuje minimalizovať náklady a rozšíriť rozsah vykonávania..

Porovnávanie Karipainu a Karipazimu sa pravidelne vykonáva na tematických fórach. Názory pacientov a lekárov sú zmiešané. Spory však nie sú relevantné, pretože Karipazin sa už nedováža do Ruskej federácie (častejšie sa vyskytujú prípady falšovania tejto drogy)..

zistenie

Karipain je účinný liek, ktorý sa používa na liečbu chorôb kĺbov, miechy, kĺbových zmien chrupavky.

Jeho rastlinné enzýmy majú priaznivý vplyv na opravu poškodených tkanív.

Môže sa používať doma (Karipain gél) a v zdravotníckych zariadeniach (suchý balzam). Používa sa ako alternatíva k chirurgickému zákroku.

Pozrite si video o droge

Na čo sa gél Karipain používa?

Indikácie pre použitie kompozície, výrobcovia a lekári volajú všetkých pacientov, u ktorých je diagnostikovaná choroba pohybového aparátu, medzistavcová prietrž. Je preukázané, že je kombinovaný s tradičnou liekovou terapiou - vďaka svojmu zloženiu výrazne zvyšuje účinnosť zvoleného liečebného postupu, čím poskytuje okamžitý, výrazný účinok..

Obsahuje veľa užitočných zložiek - chondroitín sulfát a kyselinu hyalurónovú, ktoré pomáhajú obnoviť chrupavku.

Jeho zložky navyše pomáhajú zlepšovať mikrocirkuláciu krvi a znižujú deštruktívne procesy, ktoré sa vyskytujú v kostnom tkanive..

To má pozitívny vplyv na liečbu a obnovu kostry - zotavenie prichádza rýchlo, pozitívny účinok trvá dlho..

Gél dokonale pomáha zastaviť zápalový proces, ktorý sa vyskytuje v kĺboch ​​a chrbtici, zmierňuje bolesť a urýchľuje prirodzenú regeneráciu tkanív a obnovuje medzistavcové platničky. To všetko nám umožňuje hovoriť o účinnej liečbe a dosiahnutí pozitívnych výsledkov liečby v pomerne krátkom časovom období..

Pokyny na použitie lieku

Aplikujte kompozíciu podľa pokynov lekára na mieste - svojimi masážnymi pohybmi votrite pľúca bez nadmerného tlaku do postihnutej oblasti. Na liečbu prietrže nie viac ako 3 mm nepotrebujete viac ako 2 gramy. lieky - nemali by ste viac trieť, pretože z toho nebude mať žiadny úžitok, choroba pravdepodobne nezmizne a riziko vedľajších účinkov sa občas zvyšuje.

Kto je zobrazený gél

Hlavnými indikáciami použitia tohto gélu lekári nazývajú choroby chrbtice, najmä degeneratívne a dystrofické procesy, hernie disku a také ochorenie našej doby, ako je osteochondróza..

Okrem toho je gél predpísaný v priebehu liečby takých patológií, ako sú:

 1. Zvláštne kontraktúry po mŕtvici alebo zranení.
 2. S keloidnými jazvami a artrózou, artritídou veľkých / malých kĺbov.
 3. Mozgová forma a spinálna arachnoiditída.
 4. Syndróm tvárovej neuralgie a tunela.

Liečba masťou kýly chrbtice

V tejto súvislosti je potrebné zvážiť všetky znaky liečby masti karpainovej miechy - je dôležité vziať do úvahy všetky výhody a nevýhody. Výhody použitia gélu Karipain sú nasledujúce:

 1. Vynikajúca znášanlivosť voči zloženiu, dosiahnutá vonkajším použitím, neprítomnosťou negatívnych účinkov na vnútorné orgány a systémy.
 2. Umožňuje užívať niekoľko liekov súčasne a podľa výsledku liečby vykazuje trvalý pozitívny účinok.
 3. Samotné použitie je bezpečné, nehrozí riziko predávkovania.

Mínusy používania Karipainu sú odborníci - vysoké riziko alergických reakcií a pomerne dlhý priebeh liečby, ako aj vysoké náklady na liek.

 • Suchý balzam Karipain sa môže používať v akomkoľvek lekárskom zariadení, kde je prístroj na elektroforézu (napríklad Potok-1). Táto technika je špeciálne upravená pre pohodlné použitie v klinike, zdravotnom stredisku, lekárskom stredisku, nemocnici. Liečba kurzu - 1 kurz 20-30 procedúr. Medzi jednotlivými ošetreniami sú dovolené prestávky 1-2 dni. Ak je to potrebné, opakujte kurzy za 30-60 dní. Na liečbu osteochondrózy chrbtice, krčnej osteochondrózy, výčnelkov medzistavcovej platničky - odporúča sa jeden cyklus liečby Karipainom - 20 - 30 procedúr. Liečba medzistavcových hernií - každý od 1 do 3 cyklov po 20 - 30 procedúrach (počet chodov určuje ošetrujúci lekár). Medzi jednotlivými kurzami je interval od 1 do 2 mesiacov. Pri kýloch väčších ako 5 mm sa odporúčajú 3 chody. Suchý balzam Karipain sa zavádza elektroforézou z pozitívneho pólu. Bezprostredne pred zákrokom sa 1 fľaša lieku zriedi 10 ml fyziologického roztoku (alebo vody na injekciu). K roztoku sa pridajú 2 až 3 kvapky dimexidu. Teplota tesnení je striktne 37 - 39 ° C (regulovaná pomocou vodného teplomeru), pH 5 - 7. Roztok sa nanesie na biely filtračný papier umiestnený na elektródových tesneniach. Rozmery tesniacej elektródy sú 10x15 cm, prúdová sila je do 10-15 mA (na začiatku každého postupu sa postupne zvyšuje, počínajúc od 5 mA). Postupne sa zvyšuje aj expozičná doba od 10 do 20 minút. Nedodržanie týchto parametrov vedie k výraznému zníženiu účinnosti lieku!
 • Krém: aplikovaný kurzami počas 20 dní alebo 1 mesiaca, prestávka medzi nimi je až dva mesiace. Počas liečby krémom je nadmerné cvičenie kontraindikované..
 • Kapsuly: Dospelí užívajú 2 kapsuly caripainu denne s jedlom. Minimálny priebeh užívania drogy „Karipain“ je 1 mesiac a odporúča sa od 3 do 4 mesiacov. Aby sa dosiahol a upevnil pozitívny účinok, odporúča sa opakovať priebeh užívania kapsúl Karipain najmenej raz ročne. Charakteristickým rysom liečby chorôb pohybového ústrojenstva chondoprotektívnymi činidlami je trvanie a pravidelnosť. Dôvodom je skutočnosť, že procesy deštrukcie a obnovy chrupavkového tkaniva prebiehajú nepretržite, preto by podpora štruktúry chrbtice a kĺbov mala prebiehať pravidelne.

  Caripain gél a krém: podrobné pokyny na použitie, zloženie, analógy a recenzie

  V návode na použitie Karipainu sa odporúča používať gél a krém po konzultácii s ošetrujúcim lekárom. Ortopéd alebo neurológ vypočíta dávky a určí trvanie liečebného postupu.

  Opis lieku

  Liek Karipain je syntetizovaný tak, aby zlepšoval fungovanie kĺbov, stavcov, segmentov, zariadení na väzivo-šľachy. Gél je číra, želé podobná látka s príjemnou vôňou.

  Krém - hustá hustá biela hmota bez cudzích inklúzií. Všetky liekové formy karipainu sa nepoužívajú na elimináciu záchvatov akútnej bolesti. Ich účelom je regenerácia štruktúr kostí, chrupavky a spojivového tkaniva. V takom prípade lekári predpisujú pacientom krém a gél:

  • zmiernenie pomalých zápalových procesov, ktoré zhoršujú stav mäkkých tkanív tela, svalov, väzov, šliach;
  • čiastočné obnovenie hyalínovej chrupavky, ktorá prešla deštruktívnymi degeneratívnymi zmenami;
  • dosiahnutie pretrvávajúcich analgetických a antiexudatívnych účinkov;
  • odstránenie tuhosti, zvýšenie rozsahu pohybu kĺbov a stavcov;
  • prevencia šírenia deštrukčných procesov na zdravé tkanivá.

  Obzvlášť často sa liek používa na liečenie komplikácií osteochondrózy. Patrí medzi ne výstupok rôznych foriem a lokalizácia. Je dôležité používať liek po pretrhnutí vláknitého prstenca s vytvorením kýly medzistavcových platničiek. Liečebná terapia samozrejme prispieva k významnému zníženiu veľkosti výčnelku.

  Farmakologická skupina a pôsobenie

  Komplexný terapeutický účinok karipainu je založený na vlastnostiach aktívnej zložky - papaínu. Je to enzým získaný spracovaním papáje a má vysokú regeneračnú účinnosť..

  Selektívne ovplyvňuje tkanivá podliehajúce deštrukcii a ničí poškodené štruktúry. Namiesto toho sa tvoria zdravé bunky, čím sa zvyšuje funkčná aktivita kĺbov, stavcov, tiel.

  Papain neovplyvňuje zdravé tkanivá, v ktorých sú prítomné proteázové inhibítory. Caripain má aj ďalšie farmakologické vlastnosti:

  • urýchlenie biosyntézy proteoglykánov, glukozaminoglykánov - stavebný materiál chrupavkových a spojivových tkanivových štruktúr;
  • znížená aktivita enzýmov, ktoré stimulujú produkciu mediátorov bolesti, opuchov, zápalov;
  • zvýšenie schopnosti chrupavky, vrátane medzistavcových platničiek, udržať vlhkosť potrebnú na regeneráciu;
  • zlepšenie trofizmu a mikrocirkulácie, odstránenie nedostatku živín.

  Zloženie Karipainu obsahuje chondroprotektory, ktoré sa postupne hromadí v patologických ložiskách. Pri vytváraní špecifickej terapeutickej koncentrácie začnú vykazovať výraznú protizápalovú a analgetickú aktivitu.

  Poskytuje transepidermálnu absorpciu obsiahnutú v gélovom transcutole Ultra Karipain. Táto chemicky inertná zlúčenina určuje vysokú biologickú dostupnosť účinných látok..

  Vďaka transcutolu tiež rýchlo prenikajú do postihnutých tkanív..

  Forma uvoľnenia a zloženie

  Všetky dávkové formy karipainu sa vyrábajú v Nemecku, Belgicku a Francúzsku. Gél (30 ml) a krém (50 ml) sa balia do plastových skúmaviek so skrutkovacím uzáverom. Sekundárnym balením prípravkov sú kartónové krabice s návodom na použitie zabudovaným vo vnútri. Zloženie Ultra Gel Caripain sa skladá z nasledujúcich zložiek:

  • papaín;
  • chondroitín sulfát; emulgátor;
  • kyselina hyalurónová;
  • Transcutol;
  • sorbitol;
  • fytoextrakt z boswellie;
  • heteropolysacharidový;
  • propylénglykol;
  • príchute;
  • kyselina askorbová;
  • konzervačné látky;
  • vyčistená voda.

  Na rozdiel od gélu má krém Caripain hustejšiu konzistenciu vďaka tukovým zložkám. Sú to vazelína, minerálny olej, glycerín, lanolín. Liečivé vlastnosti lieku sú spôsobené vysokým obsahom glukózamín hydrochloridu, kyseliny hyalurónovej a papaínu. Výrobcovia používali ako adsorbčné zložky trietanolamín a čistenú vodu..

  Terapeutická línia Caripainu tiež zahrnuje kapsuly a lyofilizáty na prípravu roztokov. Všetky dávkové formy sa používajú pri liečbe hernií a kĺbových patológií na čiastočnú obnovu poškodených tkanív..

  Inštrukcie na používanie

  Pokyny na použitie Karipainu naznačujú niekoľko spôsobov použitia gélu a krému. Možno jednoduchá aplikácia prostriedkov na oblasť bolesti kĺbov a chrbtice. Najčastejšie sa však lieky predpisujú pacientom na fyzioterapeutické výkony - elektroforézu alebo fonoforézu.

  Princíp terapeutického účinku opatrení spočíva v zabezpečení dodávania prísad v čo najväčšom množstve. Na tento účel sa používajú slabé elektrické impulzy alebo ultrazvukové vibrácie..

  Indikácie a kontraindikácie

  Caripain krém a gél sa používajú pri liečbe chronických progresívnych ochorení kĺbov a chrbtice.

  Sú zahrnuté v liečebných režimoch pre výčnelky a kýly lokalizované v krčnej, hrudnej alebo lumbosakrálnej chrbtici..

  Vymieňanie diskov je charakteristické pre osteochondrózu, preto sa toto degeneratívne-dystrofické ochorenie lieči súčasne. Indikácie použitia masti Karipain sa tiež stávajú inými patológiami:

  • osteoartritída reumatickej, psoriatickej, dnavej genézy;
  • deformujúca artróza veľkých a malých kĺbov;
  • kontrakcie;
  • ťažko liečiteľné burzitída, synovitída, zápal šliach, tendovaginitída, periartritída, epicondylitída;
  • myalgia, artralgia, neuralgia.

  Caripain sa často predpisuje pacientom na urýchlené zotavenie potrhaných väzov, svalov a šliach. Stimuluje regeneráciu poškodených tkanív v dôsledku podliatin, dislokácií, zlomenín..

  Liek sa nedá použiť na patológie sprevádzané hromadením hnisavého exsudátu v kĺbovej dutine. Kontraindikácie sa stávajú aj akútne zápalové procesy, vrátane infekčných.

  Liek sa nepoužíva, ak je pacient precitlivený na účinné alebo pomocné látky. U gravidných a dojčiacich žien nie sú predpísané postupy ultraforoforézy a elektroforézy pomocou gélu alebo krému.

  Dávkovanie a spôsob podávania

  Denné a jednorazové dávky vypočítava ošetrujúci lekár, ktorý sa zameriava na typ, formu a štádium choroby. Pred použitím Karipainu umyte pokožku mydlom a vodou a osušte. Potom musíte krém alebo gél rovnomerne rozdeliť, jemne vmasírovať.

  Po zákroku sa priedušné obväzy nechajú zosilniť klinický účinok. Trvanie liečebného cyklu je 3 - 4 týždne. Liečba patológií kĺbov a chrbtice pokračuje po 30-dňovej prestávke.

  Pri uskutočňovaní fyzioterapeutických opatrení sa obvykle používajú vodné roztoky lyofilizátov. Úspešne ich však nahrádza krém a gél. Sterilný tampón sa impregnuje liekmi a aplikuje sa na pokožku cez poškodený kĺb alebo disk.

  Senzory sú inštalované na vrchu, ktorým prechádza elektrický prúd alebo ultrazvuk. Zvyčajne sa uskutoční 5 až 10 relácií a potom je potrebná prestávka na mesiac. Po každom zákroku by sa mali použiť vonkajšie látky, aby sa dosiahol silnejší terapeutický účinok..

  Vedľajšie účinky a špeciálne pokyny

  Vedľajšie účinky Karipainu sa vo väčšine prípadov prejavujú jeho zbytočne dlhým používaním. Na pokožke sa tvoria vyrážky, ktoré redoxujú a napučiavajú, svrbenie a bolesť. Po prerušení liečby nežiaduce účinky liečebného postupu vymiznú. Neboli pozorované žiadne systémové nežiaduce reakcie.

  Terapia starších pacientov sa uskutočňuje s neustálym sledovaním laboratórnych všeobecných klinických ukazovateľov. Karipainový gél alebo krém sa má používať opatrne pri výskyte závažných ochorení pečene, obličiek, gastrointestinálneho traktu..

  analógy

  Analógy masti Karipain sú Karipazim, ako aj všetky externé látky s chondroprotektormi. Sú to krém Teraflex, masť Chondroxide a masť Chondroitin-Akos, Artro-Aktiv z modrej čiary, Arthrosan.

  recenzia

  Kúpil som si lacnejší produkt s podobným zložením ako Karipain. Výrobca dovozu prisľúbil rýchle odstránenie bolestivosti, opuchov a zápalov. Caripain stojí o niečo viac, ale oveľa lepšie zvláda príznaky osteochondrózy.

  Karipain pomocou tejto drogy liečil prietrž bedrových medzistavcových platničiek. Veľkosti výčnelku sa začali zmenšovať po mesiaci používania gélu. Zlepšil sa aj celkový stav chrbtice - bolesť a stuhnutosť zmizli.

  Caripain

  Liek Karipain je jedinečný patentovaný komplex na zlepšenie pohyblivosti a funkčného stavu chrbtice a kĺbov. Pomáha obnovovať chrupavku, zvyšuje objem a znižuje viskozitu synoviálnej tekutiny, znižuje aktivitu zápalu a zvyšuje účinnosť hlavnej liečby..

  Účinné látky Caripainu sú prírodného pôvodu, dobre tolerované pacientmi, a tiež majú vysoký stupeň bezpečnosti a preukázanú účinnosť. Komplexná príprava Karipain pomáha udržiavať a zlepšovať pružnosť chrbtice a kĺbov, takže zmeny súvisiace s vekom sa objavia oveľa neskôr..

  štruktúra

  Existujú 4 formy uvoľňovania karipainu: suchý balzam s karipainom, kapsuly, telový krém a ultra-gél.

  Zloženie jednej kapsuly Caripainu, mg:

  • Glukózamín sulfát - 350;
  • Chondroitín sulfát - 200;
  • N-acetyl-D-glukozamín - 75;
  • Extrakt z Boswellie - 30;
  • papaín - 25;
  • asparaginát mangánu - 12;
  • extrakt z hroznových jadierok (Resveratrol) - 7;
  • Vitamín B6 - 1.

  Iné formy karipainu tiež obsahujú kyselinu hyalurónovú, transcutol, bromelaín a kolagenázu. V tabletách a ampulách sa Caripain nevyrába.

  Glukosamín sulfát

  Táto látka je aminomonosacharid získaný zo škrupín kôrovcov mäkkýšov. Má silný chondroprotektívny účinok na chrupavku, pretože je to ich najdôležitejší metabolit..

  Glukozamín hrá úlohu stavebného materiálu chrupavky, ktorý sa prirodzene integruje do jeho štruktúry. Je potrebné, aby chondrocyty chrupavkových buniek boli pravidelne aktualizované..

  Chondroitín sulfát

  Znakom chondroitín sulfátu je schopnosť udržať vlhkosť v hrúbke chrupavkového tkaniva. Tekutina vytvára oddelené dutiny, ktoré vytvárajú vynikajúce tlmenie a odrážajú vonkajšie otrasy. V dôsledku toho je pevnosť chrupavky významne zvýšená..

  Ďalšou dôležitou kvalitou chondroitínu je jeho rezistencia na deštruktívne účinky špecifických enzýmov vrátane tých, ktoré sú výsledkom rozpadu chondrocytov. Ďalšie vlastnosti chondroitínu sa používajú vo farmaceutických výrobkoch, čím sa zvyšuje pohyblivosť postihnutých kĺbov a eliminuje bolesť..

  N-acetyl-D-glukozamín

  A rovnako ako glukózamínsulfát je táto látka zaradená do skupiny aminosacharidov. N-acetyl-D-glukozamín je prírodný štruktúrny prvok kyseliny hyalurónovej a aktivuje jeho produkciu. Okrem toho významne zvyšuje chondroprotektívny účinok chondroitínu a glukozamínu..

  Odporúča sa užívať kapsuly Karipain na choroby, ktoré vedú k deštrukcii chrupavky - artróza, artritída a osteochondróza..

  papaín

  Papain je rastlinný enzým zapojený do procesu rozkladu proteínov. Jeho pôsobenie je podobné ako tráviaci enzým pepsín, ktorý sa syntetizuje v ľudskom tele. Papain sa získava z ovocia papáje (melónový strom).

  Papain má protizápalový účinok, stimuluje metabolické procesy a tým urýchľuje regeneráciu tkanív. Jeho hlavným účinkom je rozklad proteínovej zložky, ktorá stratila svoju životaschopnosť.

  Výťažok z Boswellie

  Boswellia je malý strom alebo ker, ktorého živica sa používa na liečbu rôznych chorôb. Táto živica sa objaví po narezaní v kôre a rýchlo stvrdne. Preto sa okamžite odstráni a podrobí osobitnému ošetreniu..

  Hlavnou oblasťou použitia Boswelie sú zápalové a dystrofické ochorenia kĺbov. Rastlina je schopná potlačiť aktivitu leukotriénov, ktoré inhibujú zápalový proces a tiež bránia deštrukcii tkaniva chrupavky. Živica Boswellia (extrakt) má antimikrobiálne, antiseptické a mierne tlmiace účinky.

  Asparaginát mangánu

  Táto zložka je súčasťou karpainových kapsúl a pôsobí ako antioxidant, stimuluje tvorbu superoxiddismutázy (SOD), antioxidačného enzýmu. Znižuje negatívne účinky toxických látok, spomaľuje starnutie tela. Vďaka mangánu sa kostné tkanivo posilňuje a vápnikové soli sa lepšie vstrebávajú (prevencia osteoporózy)..

  resveratrol

  Je to prírodný fytoalexín nachádzajúci sa v semenách červeného hrozna. Flavonoidy, ktoré sú jeho súčasťou, sa vyznačujú vysokou biologickou aktivitou.

  Resveratrol zabraňuje zrážaniu krvi v krvných cievach, znižuje zlý cholesterol, normalizuje metabolizmus lipidov a má protizápalové a vazodilatačné účinky, posilňuje cievnu stenu.

  Vitamín B6

  Tento vitamín - pyridoxín - je nevyhnutný pre človeka. Nevyrába sa v dostatočnom množstve a nehromadí sa v tele, ale dodáva sa iba s jedlom. Deficit pyridoxínu je preto celkom bežný.

  Transcutol

  Transcutol je perkutánny dirigent novej generácie dodávajúci terapeutické zložky do lézie. Jeho pôsobenie je podobné Dimexidum, ale silnejšie. Vďaka tejto „lokomotíve“ vstupujú účinné látky priamo do chrupavky kĺbov a medzistavcových platničiek. To je možné pri lokálnej aplikácii liečiva, pretože v kompozícii Karipain ultragélu je prítomný transcutol.

  Uvoľnenie formulárov

  Ultragel Karipain: návod na použitie

  Na zvýšenie účinnosti liečby a zníženie počtu elektroforéznych postupov môže lekár dodatočne predpísať Karipain ultragel. Takéto ošetrenie je indikované pre hernie s veľkosťou väčšou ako 4 mm. Pri spoločnom použití sa balzam na sucho, elektroforéza a gél vzájomne posilňujú.

  Ultragélové ošetrenie sa môže tiež použiť ako nezávislý postup bez použitia elektroforézy.

  Pomoc: Caripain sa používa iba navonok! Intramuskulárne alebo intravenózne injekcie s riedeným roztokom nie.

  Na udržanie a udržanie zdravia pohybového aparátu sa odporúča užívať 2 kapsuly lieku denne. Jedno balenie obsahuje mesačnú dávku liekov, čo je pre spotrebiteľa veľmi výhodné.

  Je potrebné poznamenať, že iní výrobcovia chondroprotektorov ponúkajú menej výhodné balíčky, z ktorých jeden postačí nanajvýš dva týždne. A keďže chondroprotektory majú predĺžený, oneskorený účinok, je liečba veľmi nákladná.

  Indikácie pre použitie

  • Osteochondróza a jej komplikácie - vyčnievanie a prietrž v rôznych štádiách;
  • spondylarthrosis;
  • humeroscapular periarthritis;
  • artróza kĺbov;
  • artritída rôzneho pôvodu;
  • burzitída (zápal kĺbového vaku), synovitída (zápal synoviálnej membrány kĺbu).
  • keloidné jazvy;
  • tunelové syndrómy.

  Liečba spinálnej hernie Karipain

  V konzervatívnej terapii medzistavcových prietrží je najúčinnejší prášok Karipain-plus vo forme suchého balzamu. Používa sa pri fyzioterapeutickej elektroforéze a ultrafonoforéze.

  Stlačte škáry pomocou dimexidu

  Odporúča sa použiť elektroforézu a fonoforézu s Karipainom s herniou s veľkosťou nie väčšou ako 1 cm. Pred zákrokom sa obsah injekčnej liekovky zriedi 10 ml izotonického roztoku alebo destilovanej vody a pridá sa 1 až 3 kvapky dimexidu..

  Ak veľkosť herniálneho výčnelku nepresiahne 0,5 cm, postačuje jediný priebeh liečby pozostávajúci z 20 - 30 elektroforetických postupov. Pri veľkej hernii môžu byť potrebné dva alebo tri kurzy..

  Zasadnutia sa konajú každý deň alebo každý druhý deň. Na zvýšenie účinku sa po zákroku odporúča aplikovať masť Karipain. Priemerná doba trvania procedúry je asi 20 minút. Druhý kurz je lepšie začať najskôr 2 mesiace

  Fonoforéza s karipainom s medziobratlovou kýlou

  Fonoforéza je kombinovaná metóda fyzioterapie, ktorá kombinuje účinky ultrazvuku a liekov. Na rozdiel od elektroforézy sa lieky nedostávajú do postihnutej oblasti elektricky, ale ultrazvukom.

  Pod vplyvom fyzioterapie sa prietrž začína zmenšovať a stáva sa mäkkou. To stačí na uvoľnenie nervového koreňa, ktorý je v pasci, a bolesť chrbta zmizne..

  Na tento postup sa používa krém Karipain. V jednej relácii je dovolené spracovať najviac 400 cm2 povrchu tela. Okrem toho by táto oblasť mala pozostávať z dvoch zón umiestnených na oboch stranách chrbtice.

  Pred reláciou je pokožka pacienta očistená krémom a potom sa senzor pohybuje vo vzdialenosti 1 až 2 cm od chrbtice krúživým pohybom po chrbte. Procedúra trvá 5 - 10 minút. Trvanie liečebného cyklu je od 15 do 30 sedení. Počet cyklov závisí od typu ochorenia a náchylnosti pacienta na liečbu.

  kontraindikácie

  Individuálna neznášanlivosť na zložky lieku, obdobie tehotenstva a laktácie. Odporúča sa, aby ste Karipain nepoužívali na mechanické poškodenie kože a zápal mäkkých tkanív v zamýšľanej oblasti aplikácie. Ak dôjde k porušeniu srdcového rytmu alebo k trvalému zvýšeniu krvného tlaku, je lepšie odložiť postup až do normalizácie..

  Odkaz: absolútnou kontraindikáciou použitia Karipainu v akejkoľvek forme je sekvestrácia prietrže.

  Vedľajšie účinky

  Suchý balzam, krém a karipainový gél sú všeobecne dobre znášané. V zriedkavých prípadoch sa vyskytujú alergické reakcie z kože - vyrážky, sčervenanie, svrbenie. Niekedy sú spôsobené príliš citlivou pokožkou pacienta: zníženie aktuálneho stavu a skrátenie času zákroku môže pomôcť pri náprave situácie..

  Závažné alergické prejavy sú eliminované antihistaminikami, ktoré sa užívajú perorálne alebo sa používajú externe (hydrokortizónová masť)..

  Analógy z Karipainu

  V Rusku je výrobcom spoločnosti Karipain LLC Scientific-Production Company (NPK) „AS-COM“. V Moskve si ju môžete kúpiť za 546 s. a drahšie.

  Najbližším analógom je Karipazim, ktorý je tiež dostupný v práškovej forme na prípravu roztoku a podáva sa elektroforézou..

  Je však potrebné si uvedomiť, že zloženie Karipainu sa líši od zloženia Karipazimu, hoci papaín je prítomný v obidvoch drogách..

  Karipazim má rovnaké indikácie pre použitie ako Karipain; posledne menovaný však obsahuje účinnejšie látky vrátane prírodných chondroprotektorov.

  Existuje niekoľko ďalších podobných liekov, ktoré sa môžu v prípade potreby nahradiť karipainom. Napríklad gél Nise - účinne zmierňuje zápaly a bolesti svalov a kĺbov s patológiami pohybového aparátu..

  Nimesulid je dostupný v rôznych formách, počnúc ampulkami a končiac lokálnymi činidlami - masti a gély. Často sa predpisuje na liečbu zhoršenej artritídy, artrózy a ochorení miechy..

  Nimesil sa predáva vo forme prášku, ktorý sa vopred nariedi vo vode a na pozadí artikulárnych patologických stavov sa považuje za zápal a syndróm bolesti..

  Prolidové tablety sa pohodlne používajú a sú cenovo dostupné. Nemôžu sa zmyť, pretože dražé sa rozpúšťajú pod vplyvom slín. Pôsobia iba v léziách bez ovplyvnenia zdravých orgánov a tkanív. Balenie 10 tabliet stojí asi 100 rubľov.

  Sirdalud a Tizanyl sú svalové relaxanciá, ktorých liečivo je tizanidín. Uvoľňujú spazmodické svaly, ktoré často spôsobujú bolesť a zvieranie nervových koreňov.

  Stručne o hlavnej veci

  Caripain je moderný, inovatívny rastlinný produkt založený na papaíne. Najväčší účinok je možné dosiahnuť zavedením elektroforézou alebo ultrafonoforézou (ultrazvuk). Liečivé komponenty teda rýchlo vstupujú a pôsobia priamo v postihnutej oblasti, čím sa urýchľuje regenerácia medzistavcových platničiek alebo kĺbov..

  Recenzie lekárov a pacientov z Karipainu

  • 1 Ako aplikovať rôzne formy karipínu: elektroforéza, krém, gél, balzam, masť
  • 2 Karipain - návod na použitie, analógy, recenzie a formy uvoľňovania (Ultra gél, krém alebo masť, suchý balzam, Plus) liečiva na liečbu medzistavcových kýly, osteochondrózy, radikulitídy u dospelých, detí a tehotenstva. štruktúra
  • 3 Karipain - návod na použitie, analógy, recenzie a formy uvoľňovania (Ultra gél, krém alebo masť, suchý balzam, Plus) lieku na liečbu medzistavcových kýly, osteochondrózy, radikulitídy u dospelých, detí a tehotenstva. štruktúra
  • 4 Recenzie lekárov a pacientov z Karipainu
  • 5 Caripain pre hodnotenie kýly chrbtice
  • 6 Liečba masťou kýly chrbtice
  • 7 Popis a poučenie lieku Caripain
  • 8 Indikácie
  • 9 Odporúčania na použitie série Karipain pri komplexnej liečbe chorôb chrbtice a kĺbov

  Kýla medziobratlovej platničky je závažná patológia, pri ktorej dochádza k premiestneniu zdeformovanej medzistavcovej platničky, ku ktorému dochádza z rôznych dôvodov. V praxi lekári liečia túto chorobu už niekoľko rokov a celkom úspešne pomocou gélu Karipain. Pokyny na použitie, ceny, analógy a recenzie tohto lieku budú uvedené v článku.

  Indikácie pre použitie kompozície, výrobcovia a lekári volajú všetkých pacientov, u ktorých je diagnostikovaná choroba pohybového aparátu, medzistavcová prietrž. Je preukázané, že je kombinovaný s tradičnou liekovou terapiou - vďaka svojmu zloženiu výrazne zvyšuje účinnosť zvoleného liečebného postupu, čím poskytuje okamžitý, výrazný účinok..

  Obsahuje veľa užitočných zložiek - chondroitín sulfát a kyselinu hyalurónovú, ktoré pomáhajú obnoviť chrupavku. Jeho zložky navyše pomáhajú zlepšovať mikrocirkuláciu krvi a znižujú deštruktívne procesy, ktoré sa vyskytujú v kostnom tkanive..

  Gél dokonale pomáha zastaviť zápalový proces, ktorý sa vyskytuje v kĺboch ​​a chrbtici, zmierňuje bolesť a urýchľuje prirodzenú regeneráciu tkanív, obnovuje medzistavcové platničky.

  Aplikujte kompozíciu podľa pokynov lekára na mieste - svojimi masážnymi pohybmi votrite pľúca bez nadmerného tlaku do postihnutej oblasti. Na liečbu prietrže nie viac ako 3 mm nepotrebujete viac ako 2 gramy. lieky - nemali by ste viac trieť, pretože z toho nebude mať žiadny úžitok, choroba pravdepodobne nezmizne a riziko vedľajších účinkov sa občas zvyšuje.

  Karipain Plus je nová vysoko účinná enzýmová liečba osteochondrózy a medzistavcových hernií získaných z latexu papry, krabieho pankreasu a extraktu ananásu..

  Liek sa tiež používa na liečbu kĺbových kontraktúr (poúrazových a post-mŕtviciach), keloidných jaziev rôzneho pôvodu, adhézií, veľkej kĺbovej artrózo-artritídy, ramennej škapulárnej periartritídy, mozgu (vrátane optochiasmálnej) a spinálnej arachnoiditídy, niektorých foriem tvárovej neuritídy, tváre syndróm.

  Podľa terapeutického účinku je pri liečbe chrbtice, kĺbov a keloidných jaziev účinnejší ako existujúce enzýmové prípravky (Karipazim, Lekozyme, Lidaza atď.)..

  Metódu liečby liekmi obsahujúcimi enzým Papain vyvinul lekár lekárskych vied, profesor, vedúci oddelenia neurorehabilitácie, Výskumný ústav neurochirurgický. N.N. Burdenko (Moskva) Naidiny V.L. a používa sa v lekárskej praxi viac ako 10 rokov.

  Zloženie Karipain Plus obsahuje biologicky aktívne látky rastlinného a živočíšneho pôvodu (Papain, Lysozyme, kolagenóza, bromelaín atď.), Ktoré pozitívne ovplyvňujú tkanivá kolagénovej chrupavky. Tieto tkanivá pozostávajú z medzistavcových platničiek a podľa toho aj prietrže.

  V určitej koncentrácii ovplyvňuje Karipain Plus, ktorý sa podáva elektroforézou, samotnú prietrž. Začína sa postupne znižovať, stáva sa mäkšou. Tento účinok stačí na uvoľnenie nervového zakončenia a ciev, ktoré zviera, a bolesť v chrbtici sa postupne stráca.

  Droga tiež pôsobí na celý medzistavcový disk. Stáva sa pružnejším a zvyšuje sa jeho výška. Liečivo podporuje regeneráciu tkaniva disku, ktorá obnovuje jeho normálny tvar a funkciu tlmiča nárazov..

  Caripain Plus sa vyznačuje širokým spektrom proteolytickej aktivity. Zloženie liečiva obsahuje päť aktívnych enzýmov (Papain, Chemopapain, Collagenosis, Bromelain, Proteinase) a mukolytický enzým Lysozyme, ktorý vo svojich aktívnych centrách obsahuje sulfhydrylové skupiny..

  Karipain Plus - vysoko účinný liek používaný v ortopedickej, traumatologickej, neurochirurgickej a neurologickej praxi.

  Je zvlášť účinný pri osteochondróze chrbtice, vrátane rôznych foriem prietrží medzistavcových platničiek a diskogénnej radikulitídy, Schmorlovho prietrže, posttraumatických kontraktúr prstov, s keloidnými jazvami rôzneho pôvodu, adhéziou, artrózoartritídou veľkých kĺbov a ramennou škrabulkou. vrátane optochiasmálnej) a spinálnej arachnoiditídy, neuritídy tváre, tunelových syndrómov.

  Suchý balzam Karipain Plus sa môže používať v akomkoľvek lekárskom zariadení, kde je elektroforézny prístroj (napríklad Potok-1). Táto technika je špeciálne upravená pre pohodlné použitie v klinike, zdravotnom stredisku, lekárskom stredisku, nemocnici.

  Liečba kurzu - 1 priebeh procedúr. Medzi jednotlivými ošetreniami sú dovolené prestávky 1-2 dni. Ak je to potrebné - opakujte kurzy v dňoch.

  Na liečbu osteochondrózy chrbtice, krčnej osteochondrózy, výčnelkov medzistavcovej platničky - odporúča sa jeden cyklus liečby Karipainom..

  Liečba medzistavcových hernií - každý od 1 do 3 liečebných procedúr (počet chodov určuje ošetrujúci lekár). Medzi jednotlivými kurzami je interval od 1 do 2 mesiacov. Pri kýloch väčších ako 5 mm sa odporúčajú 3 chody.

  Suchý balzam Karipain sa zavádza elektroforézou z pozitívneho pólu. Bezprostredne pred zákrokom sa 1 fľaša lieku zriedi 10 ml fyziologického roztoku (alebo vody na injekciu). K roztoku sa pridajú 2 až 3 kvapky dimexidu.

  Teplota tesnení je striktne C (regulovaná vodným teplomerom), pH 5-7. Roztok sa nanesie na biely filtračný papier umiestnený na elektródových tesneniach. Veľkosti kladenej elektródy 10 х15 cm.

  Pri používaní Karipainu Plus sú možné alergické reakcie. So zvýšenou citlivosťou, ktorá sa prejavuje svrbením a horúčkou, antihistamínová terapia (tavegil, suprastín atď.).

  Je kontraindikované používať Karipain Plus intravenózne a intramuskulárne, s akútnymi zápalovými procesmi v tkanivách, so sekvestráciou..

  Liek Karipain Plus sa uchováva na suchom a tmavom mieste pri teplote 0 ° C.

  Karipain Plus sa dodáva v baleniach z tmavého skla 1 g (10 ml), jednotlivá kartónová krabica.

  Balzam na suchú elektroforézu KaripainPlus - biely lyofilizovaný prášok.

  1 injekčná liekovka (1 g) obsahuje: Papain, Lysozyme, Bromelain, Colagenase, pomocné látky.

  Všetkým radím Karipainovi. Ležel som bez hnutia 3 hernie, maximum 11 mm, kúpil prístroj a urobil všetko pre noc za noc. absolvoval 3 kurzy v prvom roku 25 kusov. po prvom roku som sa už dostal za volant. Práve teraz druhý rok prešiel dvoma kurzami, čoskoro začnem tretí rok. Stále budem robiť ďalší rok. Ale čo je najdôležitejšie, cítim sa dobre (ožil).

  Mám osteochondrózu chrbtice. Aj keď normálne chodím, robím všetko okolo domu, ale bolesti chrbta. Skúsil som to Karipain Plus, použil som ho pri elektroforéze. Absolvovala kurz 25 procedúr. Medzi postupmi som si robil prestávky 2 dni.

  Trikrát som si dal elektroporézu v podobe elektroforézy - s 20 chodmi mi to veľmi pomohlo, bol som operovaný - medziobratlová hernia bola odstránená vpravo a čoskoro sa objavili hernie dva vľavo, operáciu som odmietol.

  Spočiatku to bolo tolerantné, a potom došlo k takémuto porušeniu, boli tam strašné bolesti a radili mi karipain, sotva som išiel na polikliniku na procedúry, výsledok nebol hneď zrejmý, ale veľmi dobrý, bolesti zostali a po roku som postup opakoval, po pol roku som urobil tretí - Už 4 roky žijem bez bolesti chrbta. Teraz chcem vyskúšať karipain v kapsulách.

  Rad týchto liekov je zameraný na liečenie náchylných ochorení chrbtice. Sú veľmi vhodné na liečenie bolesti v lakťových a bedrových kĺboch, na bolesti v kolennom kĺbe a artritíde..

  Existujú dva spôsoby liečenia medzistavcových prietrží: prostredníctvom chirurgického zákroku a bez neho. Prvý zahrnuje odstránenie prietrže, ktorá pomáha odstraňovať bolesť. Je pravda, že toto ošetrenie prichádza iba v extrémnych situáciách. V polovici prípadov sa choroba po dlhej dobe znovu objaví.

  Liečba bez chirurgického zákroku spočíva v rôznych terapiách, bahennej terapii, gymnastických cvičeniach. Pomáha to znižovať opuchy, odstraňovať bolesť v dôsledku dobrého krvného obehu, znižuje stres v tkanive okolo lézie..

  Účinok dosiahnutý počas liečby je však dostatočný na 2-3 mesiace. Tento typ terapie je chybný a nemôže nahradiť chirurgický zákrok, pretože neovplyvňuje vývoj anatomických poranení chrbtice.

  Prax zahŕňa liečbu zameranú na pôsobenie proti mechanizmom rozvoja choroby. V tomto prípade sa používajú lieky, ktoré zahŕňajú papaín. Pri chronickej forme ochorenia je táto liečba veľmi účinná..

  Caripain sa tiež používa na liečbu premiestnenia medzistavcových platní v akejkoľvek forme. Posledne menovaná je závažnou formou ochorenia, častejšie známa ako osteochondróza. To všetko je sprevádzané zhoršením metabolizmu v tkanivách medzistavcových platničiek a po objavení sa takého ochorenia ako herniovaného disku výskyt akútnej bolesti. To vedie k zdravotnému postihnutiu..

  Nebola nájdená žiadna účinná liečba premiestnenia medzistavcových platničiek, s výnimkou chirurgických. Všetky klasické metódy sú zamerané na odstránenie bolesti, zlepšenie krvného obehu, atď. Ale to všetko je len dočasný efekt, samotná príčina vo forme kýly zostáva. Ak sa prietrž neodstráni na dlhú dobu, bude to mať zlé následky..

 • Prečítajte Si O Druhy Kýl

  Kýla bielej línie brucha je ochorenie, pri ktorom sa vytvorí jedna alebo viac štrbín v šľachových vláknach pozdĺž stredovej čiary brucha, cez ktoré vyčnievajú orgány brucha..Kýly bielej línie brucha tvoria 3 až 12% z celkovej štruktúry prietrží prednej brušnej steny, najčastejšie sa vyskytujú u mužov vo veku 20 - 30 rokov.
  #! NevrologNA4ALO! #
  Osteochondróza bedrovej chrbtice je časté ochorenie, ktoré sa často diagnostikuje v 2 stupňoch. Osteochondróza sama o sebe s každým stupňom má tendenciu postupovať rýchlejšie, takže diagnostikovaný stupeň 2 vyžaduje okamžitú akciu.
  Bežným benígnym nádorom v gynekológii sú myómy maternice. Má ju 30% žien vo veku do 55 rokov a pri vyšetrení ju zistí gynekológ. Myóm môže byť asymptomatický, ale jeho hlavným príznakom je krvácanie z maternice.