loader

Hlavná

Späť

Stojí za to kúpiť si analógy lacnejšie ako Teraflex

Teraflex - liek patriaci do skupiny chondroprotektorov. Aktívne zložky liečiva sú glukozamín hydrochlorid a chondroitín sulfát. K dispozícii vo forme kapsúl na perorálne podanie. Teraflex vďaka svojmu zloženiu pomáha obnovovať chrupavkové tkanivo, minimalizuje riziko poškodenia chrupavky a jej ďalšieho ničenia. Liek stimuluje produkciu kolagénu, kyseliny hyalurónovej a proteoglykánov. Indikácie pre vymenovanie Teraflexu sú príznaky osteoporózy a osteoartrózy. Tie obsahujú:

 • tuhosť pohybov;
 • bolesť kĺbov;
 • obmedzenie mobility;
 • opuch postihnutého kĺbu;
 • chrúmať.

Liek sa neužíva počas tehotenstva a laktácie, do 15 rokov, s individuálnou neznášanlivosťou na zložky lieku a prítomnosťou závažného zlyhania obličiek. Výber dávky, frekvencia podávania liečiva, ako aj trvanie liečebného postupu sa uskutočňuje individuálne. V priemere je potrebné brať 1-2 kapsuly 3-krát denne po dobu 3-6 mesiacov. Cena lieku závisí od oblasti bydliska. Cena sa pohybuje od 500 do 1300 rubľov. v závislosti od počtu kapsúl v balení.

Chondroxide

Chondroxid je liečivo zo skupiny chondroprotektorov. Jeho liečivo je chondroitín sulfát sodný. K dispozícii vo forme tabliet, mastí a gélu na vonkajšie použitie, roztok na intramuskulárne podanie. Je predpísaný na liečbu a prevenciu osteochondrózy, osteoporózy a iných degeneratívnych ochorení pohybového aparátu. Všeobecná terapeutická dávka je 2 tablety 2-krát denne. Nevýhodou chondroxidu je potreba jeho dlhodobého podávania. Priemerná dĺžka liečby je 6 mesiacov. Vzhľadom na náklady na liek môže byť terapia nákladná.

Liečivé vlastnosti

Liek "Teraflex" je dvojitý chondroprotektor, ktorý má rýchly symptomatický a predĺžený terapeutický účinok. Je to kvôli vysokým nákladom kĺbov v porovnaní s inými liekmi..

Glukozamín sa podieľa na syntéze kyseliny hyalurónovej, ktorá je potrebná na regeneráciu tkaniva chrupavky a na zlepšenie molekulárneho zloženia synoviálnej tekutiny. Glukozamín, ktorý má antioxidačné vlastnosti, zabraňuje prenikaniu voľných radikálov do chrupavky, ktoré sa tvoria pri zápale. Glukozamín zvyšuje ochranné bariéry kĺbových tkanív a chráni ich pred škodlivými účinkami toxických látok, ktoré vstupujú do tela pri injekcii kortikosteroidov a silných protizápalových liekov..

Chondroitín sulfát hlavne normalizuje metabolické procesy, stimuluje syntézu kolagénu a hyalurónu. Stabilizuje viskozitu synoviálnej tekutiny a inhibuje enzymatickú aktivitu sprevádzanú deštrukciou chrupavky.

Ako súčasť Teraflexu poskytujú glukozamín a chondroitín synergický účinok. Najvyššia koncentrácia účinných látok v krvi sa pozoruje 4 hodiny po užití kapsuly a v kĺboch ​​po 5 až 6 hodinách.

Nízka účinnosť bežných chondroprotektorov a potreba dlhodobého použitia je spôsobená zlou stráviteľnosťou účinných látok. V prípade Teraflexu je to najmenej 40%, pretože biologická dostupnosť glukozamínu je 25% a chondroitín sulfát je 12%. Vďaka tomu je priebeh podávania dostatočný na zastavenie exacerbácie a na zabránenie ďalšej degenerácii chrupavky.

Chondrogard

Chondrogard patrí do farmakologickej skupiny chondroprotektorov. Liečivo má regeneračný, chondrostimulačný účinok. K dispozícii ako roztok na intramuskulárne podanie. Aktívna zložka liečiva sa považuje za chondroitín sulfát. Chondrogard sa predpisuje v prípade príznakov degeneratívnych-dystrofických ochorení chrbtice a kĺbov, ako aj počas obdobia zotavenia po zlomeninách. Droga pomáha urýchliť tvorbu kostnej drene. Dávka, frekvencia podávania a trvanie liečebného postupu sa volia individuálne. V priemere je potrebné podstúpiť liečbu približne 1 mesiac. Cena jedného balíka Chondrogardu je 700 - 1 000 rubľov. v závislosti od objemu ampúl a ich počtu. Celý kurz bude vyžadovať 3 balenia. To nám umožňuje považovať túto drogu za nie veľmi rozpočtovú medzi chondroprotektormi.

recenzia

Vypil som trojmesačný kurz lacnejšieho analógu ako Teraflex Advance - Artiflex Ultra, cítim sa lepšie, stále však existujú sťažnosti. Mukosat bol poučený, chcem sa poradiť so svojím lekárom o účinnosti intramuskulárnych injekcií, pretože podľa pokynov je to jediný liek.

Skúšal som veľa liekov zameraných na obnovenie chrupavky, pretože 10 rokov som liečil svoje kĺby. Prvá vec, ktorú venujem pri výbere, je návod na použitie a informácie o zložkách, ktoré sú v nej uvedené. Kompozícii sa najviac páčil komplex Arthron, hoci to nie je lacnejšie generikum.

Po zranení mi lekár odporučil piť Chondroitin AKOS niekoľko mesiacov, ale rozhodol som sa nájsť podobný liek so silnejším zložením. Páčilo sa mi Flex Agel, pretože jeho zloženie obsahuje užitočné minerály. Aj keď je drahý, ale rozhodol sa šetriť svoje zdravie, tak som urobil rozkaz, skúsim to.

Vitanorm Plus

Vitanorm plus je prírodný rastlinný komplex. Zloženie doplnkovej látky obsahuje:

Okrem toho sú v Vitanorme jód, inulín, železo, vápnik, fosfor, draslík, horčík, mangán, selén, síra, bór, meď, chróm, vitamíny A, D, C, E, skupina B, mastné oleje, kyslé glyceridy. Podobné zloženie umožňuje použitie bioaktívnej prísady v rôznych podmienkach. Vitanorm zmierňuje bolesť kĺbov, znižuje závažnosť zápalu pri ochoreniach pohybového aparátu a normalizuje krvný obeh. Doplnok výživy zvyšuje ochranné funkcie organizmu, má antioxidačný účinok. Je súčasťou liečby artritídy, artrózy, osteoporózy, osteochondrózy, účinkov zranení. Dostupné vo forme kapsúl. Užívajte 1 kapsulu 2-krát denne. Prírodné zloženie vitamínu zaručuje jeho bezpečnosť.

Čo kúpiť, štruktúra alebo teraflex

Ľudia sa často zaujímajú o to, ktorá možnosť je lepšia, štruktúra alebo teraflex. Obe možnosti majú výhody aj nevýhody..

Preto je užitočné pochopiť, aký je medzi nimi rozdiel, aby sa neskôr ľahšie vybral.

Zloženie prípravkov obsahuje chondroitín, ktorý obnovuje štruktúru chrupavky, má protizápalový účinok a inhibuje enzýmy, ktoré ničia kĺby. Teraflex však tiež obsahuje glukozamín, ktorý v analóge chýba. Tieto prostriedky sa používajú na osteoartrózu, osteochondrózu a degeneratívne ochorenia kĺbov.

Obe lieky majú podobné kontraindikácie, ako sú deti do 15 rokov, chronické zlyhanie obličiek a tehotenstvo. Ak hovoríme o cene, potom je možné túto štruktúru kúpiť od približne 2 000 rubľov.

Pokiaľ ide o účinnosť, nie je horší ako teraflex, ale napriek tomu má analóg menej rozšírený účinok. Ak si teda musíte zvoliť, je lepšie uprednostniť teraflex.

Structum

Structum je protizápalové, chondroprotektívne liečivo. Liečivo je chondroitín sulfát sodný. Dostupné vo forme kapsúl. Štruktúra znižuje závažnosť degeneratívnych zmien v chrupavkách a kostnom tkanive. Je predpísaný na liečbu a prevenciu osteoartritídy, osteochondrózy, osteoartritídy. Liek sa neodporúča používať počas gravidity a laktácie, pretože neexistujú informácie o jeho bezpečnosti pre plod. Liek sa užíva 1 kapsula 2-krát denne. Priemerná doba liečby je 6 mesiacov. Náklady na Štruktúru závisia od regiónu bydliska. Cena sa pohybuje od 1200 do 1400 rubľov. na balenie. Stačí 1 mesiac liečby.

Cena lacného analógu Teraflexu.

Náhradou za liek, ktorý vám bol predpísaný, môžete zvoliť štúdiom katalógov lekární online. Cena lacného analógu Teraflex na World Wide Web bude ziskovejšia a nákup v internetovom obchode za lacnú cenu je vždy jednoduchší. Aby sa uľahčil výber a vyhľadávanie, pozrite sa na súčasné náklady na populárne generiká ruských a zahraničných farmaceutických spoločností.

Názov:Vyrábajúca krajina:náklady:
Chondrosaminebielorusko500 rub.
Arthronov komplexUSAod 2500 rub.
Flex AgelUSA5000 rub.
ArtiflexUkrajina900 rub.
MUCOSbielorusko1000 rub.
MovexIndia1400 rub.
KondronovaIndia500 rub.
DonTaliansko1600 rub.
ElbonaRusko1200 rub.
ChondroloneRusko1000 rub.
Chondroitín-AKOSRusko700 rub.
ChondrogluxideRusko500 rub.

Don je chondroprotektor používaný na liečbu degeneratívnych ochorení pohybového ústrojenstva. Liečivo je glukozamín. Dostupné vo forme prášku, tabliet a injekcií. Don aktivuje obnovu chrupavky a kostného tkaniva, stimuluje prirodzenú tvorbu kyseliny hyalurónovej, zvyšuje pohyblivosť kĺbov, znižuje závažnosť bolesti. Priebeh užívania drogy je 1,5 - 2 mesiace. Za nevýhodu lieku možno považovať jeho cenu. Cena je 1200 - 1400 rubľov, v závislosti od regiónu bydliska.

Ako si vybrať lacný analóg Teraflex.

Prvá vec, ktorú pacient hľadá a kto bol predpísaný na pitie Teraflexu už dávno - analógy sú lacnejšie.

Avšak nie vždy tie lieky, ktoré majú priaznivú cenu, sú skutočne lacnejšie.

Ako správne zvoliť lacný analógový Teraflex? Dbajte na nasledujúce nuansy výberu:

Skontrolujte ceny liekov od rôznych výrobcov, vyberte tie, ktoré vám vyhovujú.

Po oboznámení sa s cenami generík si uvedomte, že dávkovanie a zloženie zložiek by nemalo byť nižšie ako pôvodné.

Ak sa dávka generického lacnejšieho lieku zhoduje s originálom, môže byť v balení jednoducho menej tabliet.

Pri výbere medzi nižšou a väčšou dávkou vypočítajte tak, aby denná dávka glukozamínu bola najmenej 1500 mg, chondroitín - 1200 mg, v takých množstvách sa dosiahne optimálny terapeutický účinok..

Nezabudnite na biologickú dostupnosť zložiek: zapuzdrené formy sa vstrebávajú lepšie ako tablety. Lacnejšia náhrada za Teraflex v suspenziách, injekciách a jeho gélových formách bude tou najlepšou voľbou, ak počítate s rýchlou obnovou chrupavky..

Venujte pozornosť ďalším zložkám, napríklad predpona Advance pred názvom Theraflex naznačuje, že kompozícia obsahuje analgetickú zložku ibuprofén, ktorú nie každý môže ľahko tolerovať.

Chondrolone

Chondrolon je jedným z chondroprotektorov. Liek stimuluje regeneračné procesy v chrupavke. Aktívnou zložkou lieku je chondroitín sulfát. K dispozícii vo forme lyofilizátu na prípravu roztoku a gélu na vonkajšie použitie. Hlavnými indikáciami pre vymenovanie chondrolonu sú degeneratívne choroby pohybového ústrojenstva. Liečba trvá v priemere 6 mesiacov. Cena lieku je 750 - 1 000 rubľov. na mesiac používania.

Zahraničné náprotivky: úspory sú takmer nepostrehnuteľné

Teraflex má pomerne málo analógov zahraničnej výroby, ale medzi nimi je ťažké nájsť skutočne lacný liek na liečbu kĺbov. Posúďte sami:

  Arthro. Podľa lekárov je tento americký liek jednou z najlepších náhradiek Teraflexu. Obsahuje 500 mg glukozamínu a chondroitínu. Dávky oboch liekov sú úplne totožné a cena sa tiež takmer nelíši: pohybuje sa v rozmedzí od 800 do 1740 rubľov.

Structum. Vyrába sa vo Francúzsku. Jeho farmakologický účinok je spôsobený prítomnosťou jedinej aktívnej zložky - chondroitín sulfátu, prírodnej látky, ktorá sa tvorí v kĺboch ​​v zložení. Neprítomnosť glukozamínu trochu znižuje terapeutické schopnosti lieku. Balenie 60 kapsúl stojí od 1350 do 1700 rubľov.

Kondronova. Vyrába sa v Indii. Produkt je založený na glukózamín hydrochloride (250 mg) a chondroitín sulfáte (200 mg). Balené vo forme kapsúl a mastí. Jeho nevýhodami sú menej účinná látka, nedostatok prospešných aminokyselín a glukozaminoglykánov, preto je ich cena o niečo nižšia. Cena lieku je od 500 rubľov, ale budete musieť vziať až 4 kapsuly denne;

Don. Analóg talianskej výroby. Jediný liek, ktorý obsahuje iba jednu aktívnu zložku - glukozamín sulfát. V ňom je však lidokaín, takže má rýchlo analgetický účinok. Vyrába sa nielen v tabletách, ale aj v ampulkách. Stojí to menej - zo 174 rubľov. až 1200 rubľov.;

Chondroitín (Ukrajina) je štruktúrny analóg Teraflexu (podľa zloženia a indícií). 50 kapsúl možno kúpiť za 320 rubľov;

Movex. Indický liek so 400 mg chondroitínu, 500 mg glukozamínu a 50 mg diklofenaku v každej tablete. Posledná zložka čo najskôr odstraňuje syndróm bolesti. Na 30 tabliet Movex Comfort bude musieť zaplatiť 800 rubľov. (pre 60 - 1400 rubľov.), Movex Asset stojí od 1 000 do 1600 rubľov.

Dôležité! Pri výbere lieku dávajte pozor na ďalšie zložky, pretože môžu vyvolať alergiu.

V súčasnosti je ťažké predstaviť si liečbu osteoartritídy bez použitia chondroprotektorov (hoci niektorí lekári majú pochybnosti o ich terapeutickom účinku). Prax ukazuje, že pacientom pomáha doslova vstávať a viesť normálny životný štýl. Teraflex je nepochybne najlepšie hodnoteným predstaviteľom zoznamu takýchto liekov. Ak to finančné prostriedky umožňujú, je lepšie vykonať liečbu týmto konkrétnym liekom. Ak to nie je možné, použite generikum od dôveryhodnej spoločnosti. Liečba nebude „penny“, ale nespôsobí to, že vám vzniknú dlhy.

Čo je lepšie použiť, don alebo teraflex

Jedným z populárnych analógov teraflexu je don, ktorý je v zložení podobný tomuto lieku.

Obsahuje glukozamín a liečivo sa uvoľňuje vo forme tabliet, injekcií a prášku. Droga sa vyrába v Taliansku a Írsku, čo vysvetľuje jej vysokú cenu v oblasti 1300 rubľov..

Podľa indícií je rozdiel medzi týmito liekmi zanedbateľný. Výhodou dona je, že existuje malý zoznam kontraindikácií vrátane alergie a fenylketonúrie. Tiež nie je povolený pre deti do 12 rokov a tehotné ženy.

Vedľajšie účinky sú podobné u liekov, ale v Done sú menšie kvôli tomu, že hlavnou zložkou je iba glukozamín. Ak si musíte vybrať medzi týmito liekmi, mali by ste sa poradiť s lekárom. Pretože je určite ťažké povedať, ktorý je lepší, Don alebo teraflex. Veľa záleží na tom, aké kontraindikácie má človek, ako aj na výskyte vedľajších účinkov..

Ukrajinskí náhradníci

Zvážte najobľúbenejšie z nich, ktoré môže špecialista vymenovať.

 1. Protekon. Jeho cena je v priemere 400 rubľov. Kompozícia obsahuje glukozamín, ktorý obnovuje patológiu muskuloskeletálneho systému. Nepoužívať u ľudí s tromboflebitídou, ani na laktáciu a tehotenstvo.
 2. Artiflex. Je to výhodná náhrada za to, že jej cena začína od 140 rubľov. Pomáha začať regeneráciu zničeného tkaniva chrupavky. Kontraindikované pri problémoch s obličkami, cukrovke a tehotenstve.

Tieto prostriedky sú pomerne lacné, ale musíte sa poradiť s lekárom o ich účinnosti. Ak chce niekto dostávať najúčinnejšie lieky, mal by venovať pozornosť zahraničným fondom.

Zloženie liečiva

„Teraflex“ (medzinárodný názov - Theraflex®) je produkt vyrábaný spoločnosťou Bayer Corporation (Švajčiarsko - USA). Účinné látky v zložení sú nasledujúce:

 • Sodná soľ - chondroitín.
 • glukosamín.
 • V smotane - meloxikam.
 • V lieku „Teraflex Advance“ (nie je to analóg „Teraflex“, ale jedna z variácií lieku) - ibuprofen.
 • želatíny;
 • škroby;
 • farbivá;
 • povidón;
 • deriváty celulózy;
 • stearáty horečnaté atď.

Pomocné zložky v kréme:

 • PEG;
 • gáfor;
 • pepermintový olej;
 • voda;
 • lanolín;
 • DIMETHICONE;
 • metylparabény.

Použitie krému Teraflex

Tento liek je vhodný iba na vonkajšie použitie! Množstvo použitého krému je určené mierkou postihnutej oblasti. Spravidla postačuje na jeden postup prúžok vytláčaný 1-5 cm.

Na to, aby agent začal pôsobiť, stačí ho vtierať ľahkými pohybmi do postihnutej oblasti. Trvanie terapie sa určuje individuálne pre každého pacienta. Priemerná doba - 2 týždne.

Po použití si dôkladne umyte ruky.!

Indikácie pre použitie

V návode na použitie lieku „Teraflex“ (neskôr analyzujeme analógy) sa uvádza, že ide o liek so širokým profilom. Je to znázornené na nasledujúcom obrázku:

 • Osteoartróza rôznych foriem.
 • osteochondróza.
 • Artritída, artróza. Predovšetkým kolenný kĺb.
 • Zlomeniny rôznej závažnosti.
 • Miecha pri akejkoľvek lokalizácii. Hodnotenia naznačujú, že tu je najúčinnejší formulár Teraflex Advance.
 • Ochorenia kĺbov sprevádzané degeneratívnymi a degeneratívnymi následkami, silná bolesť.
 • Dna. Na základe hodnotení nástroj eliminuje zápal a bolesť, zvyšuje pohyblivosť kĺbov, stimuluje metabolické funkcie.

Analógy „Teraflex“ (cenu budeme brať do úvahy v priebehu materiálu) sa vždy nelíšia v rovnakom rozsahu aplikácií - musíte sa presne riadiť pokynmi tohto návodu..

Teraflex je liek amerického pôvodu. Má vysokú cenu, takže si ju nemôžu dovoliť všetky segmenty obyvateľstva. Mnoho pacientov hľadá analógy Teraflexu, aby dobre pomáhali pri ochoreniach kĺbových chrupaviek a mali rovnaké zloženie ako základné lieky. Mnohé analógy Teraflexu k nám prichádzajú z Indie.

Majú nízku cenu a dobrú účinnosť, preto sa lieky z Indie bežne používajú v lekárskej praxi. Aby sa dosiahol nevyhnutný terapeutický účinok vyplývajúci z použitia analógov, je potrebné ich používať dlhšiu dobu vo veľkých objemoch dávok..

Teraflex

Zloženie Teraflexu

Pre 1 kapsulu: 500 mg glukózamín hydrochloridu a 400 mg síranu sodného chondroitínu, obsahuje zloženie liečiva pomocné látky: stearát horečnatý, síran mangánatý, kyselina stearová.

Uvoľňovací formulár

Tvrdé želatínové kapsuly s bielym práškom, 30, 60 a 100 ks. v plastových fľašiach.

farmaceutický účinok

Teraflex dokáže obnoviť chrupavku. Glukozamín hydrochlorid a chondroitín sulfát pomáhajú syntéze spojivového tkaniva a bránia poškodeniu chrupavky. Glukozamín chráni postihnutú chrupavku pred ďalšou deštrukciou, ku ktorej môže dôjsť pri užívaní glukokortikosteroidov a nesteroidných protizápalových liekov a môže mať mierny protizápalový účinok..

Chondroitín sulfát je zložkou na výstavbu chrupavky, pomáha pri syntéze kolagénu, proteoglykánov, kyseliny hyalurónovej. Poskytuje potrebnú viskozitu synoviálnej tekutiny, obnovuje chrupavku, inhibuje vlastnosti enzýmov, ktoré ničia chrupavku. S osteoartrózou pomáha znižovať množstvo NSAID a prejavy choroby..

Je to doplnok výživy alebo liek?

Teraflex označuje lieky, ktoré na rozdiel od doplnkov výživy poskytujú dôkladnú kontrolu, zaručujú bezpečnosť a účinnosť.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Pri vnútornom príjme glukozamínu je jeho biologická dostupnosť okolo 25%. Najvyššia koncentrácia zostáva v chrupavke kĺbov, obličiek a pečene. Vo svalovom a kostnom tkanive môže dlho pretrvávať. Eliminačný polčas je asi 3 dni. Vylučuje sa hlavne obličkami..

Biologická dostupnosť chondroitín sulfátu je približne 12%. Metabolizmus v tele je spôsobený odsírovacími reakciami. Vylučuje sa obličkami, polčas je 5 hodín.

Indikácie pre použitie

kontraindikácie

Kontraindikácie pri užívaní drogy:

V prípade náchylnosti na krvácanie, pri bronchiálnej astme a cukrovke sa liek predpisuje opatrne.

Vedľajšie účinky

Tráviaci trakt: plynatosť, zápcha, bolesť žalúdka, hnačka.

Nervový systém: ospalosť, bolesti hlavy, nespavosť, závraty.

Iné vedľajšie účinky, ktoré môžu byť - bolesť a opuch nôh, palpitácie, alergie.

Návod na použitie Teraflexu (spôsob a dávkovanie)

Ako užívať liek?

V prípade detí starších ako 15 rokov a dospelých predpis Teraflex predpisuje, že liek sa užíva prvé 3 týždne, 1 kapsula 3-krát denne a potom 2-krát denne po dobu 3 mesiacov až 6 mesiacov. Môžete opakovať liečebné kurzy.

Kapsuly sa užívajú kedykoľvek, bez ohľadu na jedlo, pri vypití malého množstva vody.

predávkovať

Neboli pozorované prípady predávkovania. Ak sa to stane, prepláchnite žalúdok.

Interakcia

Pomáha zvyšovať absorpciu tetracyklínových antibiotík. Znižuje účinnosť polosyntetických penicilínov a chloramfenikolu.

Chondroitín je schopný zvýšiť účinok antikoagulancií.

Podmienky predaja

Podmienky skladovania

Od detí a pri teplote neprevyšujúcej 25 ° C.

Skladovateľnosť

špeciálne pokyny

V prípade vedľajších účinkov tráviaceho traktu sa množstvo liečiva zníži dvakrát a podľa potreby sa zruší.

Kĺbová medicína Teraflex sa používa v kombinovanej terapii s nesteroidnými protizápalovými liekmi a glukokortikosteroidmi.

Analógy Teraflexu

Sú analógy lacnejšie ako teraflex?

Vždy môžete nájsť spôsob, ako vymeniť Teraflex. Ruský analóg chondrogluxidu obsahuje chondroitín a glukozamín, má formu tablety a gélu. Existuje lacný analóg Kondronova, obsahuje však menej účinných látok a priemerná cena je okolo 174 rubľov, ako aj komplex glukozamínového chondroitínu - 90 ks. v hodnote 330 rubľov.

Structum alebo Teraflex - čo je lepšie?

Štruktúra má vo svojom zložení iba chondroitín 500 mg, zatiaľ čo Teraflex navyše obsahuje glukozamín. Priemerné náklady na Structum sú 1108 rubľov. pre 60 viečok.

Arthra alebo Teraflex - čo je lepšie?

Arthra je náhradou za Teraflex. Má podobné zloženie av množstve obsahuje viac chondroitínu na 100 mg. Cena sa tiež príliš nelíši, takže si musí kupujúci vybrať sám pre seba.

Chondroxide alebo Teraflex - čo je lepšie?

Na rozdiel od tabliet chondroxidu Teraflex navyše obsahuje glukozamín.

Čo je lepšie: Teraflex alebo Don?

Don má okrem tabliet aj ďalšiu formu uvoľňovania - ampulky. Tablety aj injekcie Dona obsahujú iba glukozamín a neobsahujú chondroitín.

Cena analógov sa pohybuje od 174 rubľov do 1200 rubľov.

Čo môže nahradiť tento liek na Ukrajine? V lekárňach je Protekon v hodnote 177 UAH. pre 60 tab. a chondroitínový komplex - 160 UAH. pre 60 tab.

synonymá

Arthra, Chondrogluxide, Chondroflex, Arthron

S alkoholom

Nie sú k dispozícii žiadne údaje o interakcii, treba však pamätať na to, že alkohol nie je kompatibilný s liečbou akýchkoľvek chorôb.

Pre deti

Kontraindikované u detí mladších ako 15 rokov.

Počas tehotenstva a laktácie

Pretože nie sú k dispozícii žiadne údaje o bezpečnosti lieku počas tohto obdobia, je použitie kontraindikované.

Recenzie na Teraflex

Pokiaľ ide o globálnu sieť, Wikipedia uznáva významnú úlohu chondroitínu a glukozamínu pri normálnom fungovaní chrupavky a kĺbov..

Mnoho recenzií dostupných na fórach je zmiešaných - od nadšených názorov po tvrdenia, že spoločné tablety sú stratou peňazí. Priebeh liečby Teraflexom pomohol mnohým pacientom zbaviť sa bolesti a kŕčov v kĺboch ​​a zvýšila sa mobilita. Nevýhodou však sú vysoké náklady na liečbu aj tí pacienti, ktorí sa po vzatí zlepšili.

Recenzie odborníkov o aplikácii závisia od presvedčenia lekára o použití glukozamínu a chondroitínu v kĺboch ​​a viery v stráviteľnosť týchto látok pri dodávaní zvonka. Preto existujú negatívne aj pozitívne recenzie.

Všeobecne možno konštatovať, že kapsuly Teraflex majú významný účinok pri dlhodobom používaní - najmenej 6 mesiacov av zanedbávaných štádiách choroby. Dôležitou výhodou je možnosť kombinácie s protizápalovými liekmi a inými metódami liečby, ako aj použitie ako samostatná liečba..

Teraflex cena, kde sa dá kúpiť

Cena Teraflexu v tabletách alebo skôr v kapsuliach v Rusku je od 1200 do 3 200 rubľov, v závislosti od počtu kapsúl v balení..

Teraflex si môžete kúpiť v Moskve za cenu 1700 rubľov. na 100 kapsúl. V lekárni Ozerki si môžete kúpiť Teraflex za najnižšiu možnú cenu v Petrohrade.

Spoločné tablety sa dajú kúpiť v Jekaterinburgu - priemerná cena Teraflexu je 1661 rubľov. na 100 kapsúl.

Lekárstvo si môžete kúpiť v Bielorusku od 167 500 do 244 100 rubľov. pre 60 kapsúl. Náklady na rovnaké balenie Teraflexu v Minsku sú asi 178 000 rubľov.

Koľko stojí Teraflex na Ukrajine? Priemerná cena 120 kapsúl je 392 UAH. V Odese si môžete kúpiť za minimálnu cenu 332 UAH., V Charkove - za 355 UAH.

 • Lekárne online v Rusku Rusko
 • Lekárne online Ukrajina Ukrajina
 • Lekárne online v Kazachstane v Kazachstane

ZdravCity

Dialóg lekárne

Eurofarm * zľava 4% na propagačný kód medside11

Pharmacy24

Pani Pharmacy

biosféra

Vzdelanie: Vyštudoval Rivne State Basic Medical College s titulom vo farmácii. Vyštudovala štátnu lekársku fakultu Vinnitsa. M.I. Pirogov a stáž na ňom založená.

Pracovné skúsenosti: Od roku 2003 do roku 2013 - pracoval ako lekárnik a manažér lekárenského kiosku. Za mnoho rokov svedomitej práce jej boli udelené listy a vyznamenania. Články o lekárskych témach boli publikované v miestnych publikáciách (novinách) a na rôznych internetových portáloch.

Poznámka!

recenzia

Pila som 4 mesiace od falangovej artrózy 2 prsty, po 3 mesiacoch mi koleno ochorelo, zhoršilo sa to, nemá nikto účinok, teraz ma bolí koleno

Predtým, ako si kúpite tento liek, choďte do obchodu so športovou výživou. Spýtajte sa chondroprotektorov tam, budete veľmi prekvapení, ale tam sú prípravky oveľa lacnejšie a koncentrácia pracovnej látky je vyššia, takže svojich priateľov múdro ukladajte))

Na obale sa uvádza, že tento potravinový doplnok sa vyrába v USA - nie je to tak! V americkej lekárenskej sieti - Teraflex chýba a s ďalším predajom sa vysvetľuje, že v USA sa nevyrába a je na predaj zakázaný. Občania! Buď opatrný!

Jedného dňa, nie také krásne, moje koleno bolo opuchnuté a začalo to bolieť. Mal som 38 rokov. Artróza 1. stupňa, takúto diagnózu som urobil lekárom a predpísal som liečebný postup. Vrátane kapsúl Teraflex. Prepichol som a napil sa kurzu, bolo to oveľa lepšie. Koleno sa ťažko obťažovalo. Potom, o šesť mesiacov neskôr, som opäť vypil priebeh Teraflexu. Až teraz, po 4 rokoch, sa koleno začalo znova obťažovať. pretože po narodení dieťaťa. Ochorenie samozrejme zhoršuje nadváha a časté nosenie dieťaťa v náručí. Akonáhle prestanem dojčiť dieťa, znova pijem Teraflex. Dospela som k záveru, že nakoniec to pomôže a radšej si nekúpim analógy.

Existuje tu domáci analóg Teraflex-Chondrogluxidu, iba ho nie je možné kúpiť! Bolo to lacné! A zloženie je podobné! ako to!? Prečo sa naše úrady nestarajú o nás a nepodporujú svojho ruského výrobcu, ale kupujú drogy tromi spôsobmi v zahraničí? Človek má dojem, že ničí svoje hospodárstvo a svojich obyvateľov a podporuje hospodárstvo iných krajín!

Zranilo mi koleno, nemohol som chodiť po priamej ceste, väčšinou po schodoch nemávam. Bolí to dlho, masti vôbec nepomohli. O Teroflexe som sa dozvedel z reklamy v televízii, začal som piť. Po troch mesiacoch som zabudol na bolesť, bežal som ako dievča, aj keď mi bolo 63 rokov. Teraz mám 66 rokov, stále pracujem ako upratovač. Bežím po schodoch 12 hodín denne, kolená neubližujú, ale začala mi bolieť dolná časť chrbta. Začnem piť Teraflex. O výsledkoch píšem do troch mesiacov. Pite Teraflex, pomáha.

Pokiaľ ide o porovnanie Teraflexu a Arthry, vyjadrím svoj názor ako doktora športového lekárstva. Prednosť pre Teraflex. 1. Teraflex - sú to kapsuly, tablety Arthra. Vo forme kapsúl je kombinácia dvoch liečiv (chondroitín + glukozamín) účinnejšie kombinovaná 2. Kapsuly majú vyššiu biologickú dostupnosť 3. Dávka látky v 1 kapsule je vyššia ako dávka v tablete. A aby bol účinok účinný, mala by byť denná dávka nie menej ako 1 gram a lepšie, viac ako 4. Ak počítate peniaze, je ekonomicky najvýhodnejšie zobrať balenie kapsúl Teraflex 200 ks. Liečba Teraflexom nie je 6, ale 3 mesiace. 5. Čo je zvlášť dôležité pre športovcov; Teraflex, na rozdiel od Prtra, má antidopingový certifikát

Môj krvný tlak stúpa a môj srdcový rytmus dosahuje 100. Povedzte mi to možno z teraflexu?

vzal Arthru od februára do augusta, v auguste odišiel do sanatória Hilovo (Pskovský kraj) na bahno. bolesť ramena prešla a môžem zdvihnúť ruku od chrbta k lopatke lopatky, ako predtým. Počas podávania Arthry v kapsulách nebola žiadna bolesť! ! 26. september 2017

Neviem, ako TERAFLEX pomohol ostatným, ale pomohlo mi to. Vymazal som chrupavku v kĺbe môjho pravého ramena. Celodenné pílky na výrobu rebríka a vymazanie chrupavky. Neskôr som nemohla zdvihnúť ruku. Keď som spal, nenašiel som miesto, kam by som mohol dať ruku. Bolesť je silná. Lekár odporučil užívať TERAFLEX. Pila som 6 mesiacov a pri masáži mala ramenom masť. Teraz spím pokojne a zdvihol ruku bez bolesti. Chcete vertiki nechcete verti. Ale je to tak.

Neverím v nič, ale po 3 mesiacoch pitia teraflexu to naozaj pomohlo, bolesť zmizla, na začiatku som pila 30 dní pred teroflexom, zmiernila bolesť kĺbov a potom len teraflex,

Teraflex naozaj pomáha! Kto nepomohol s najväčšou pravdepodobnosťou kúpil falošný!

Asi tri týždne pijem teraflex, na tvári av dekódovanej zóne sa objavili vyrážky a hlboké podkožné bolestivé vyrážky, dokonca aj vo vnútri uší. Smeti.

Spadol som na bedrový kĺb. Ležal som tam 2 týždne a potom som padol každých 50 - 60 metrov, sedel som hneď na zemi, aby som odpočinul. Len som vypil 4 tera-teraflex, nemal som viac peňazí a vďaka Bohu som začal chodiť. Trvalo to 7 rokov a znova chrumkavosť v kĺbe, je potrebné piť. Ale je to príliš drahé, ale je to nevyhnutné. Pijem cardiomagnyl-angina pectoris

Som absolventom fyzickej terapie. Chcem preto upozorniť všetkých pacientov na niekoľko vecí, ktoré čakajú na mnohých, ktorí vystúpili na „vojnovej ceste s chorobou“ (bez ohľadu na to, ktorá z nich). Strach z tých bastardov, najmä veľa z nich nedávno chovaných na internete. Už sú tak drzí do tej miery, že sú dokonca príliš leniví na zostavenie svojich „vydaní“ a ich doslovné kopírovanie. Len nedávno som našiel inzerát pre Ortopant a Ortokrin, ktorého autorstvo je pripisované váženým lekárom Valentinovi Dikulovi a Sergejovi Bubnovskému. V prvom prípade hovoríme o „výpise z parožia sibírskeho jeleňa“, v inom - o kanadčine. Obidve lieky nemožno nájsť v lekárňach (obávajú sa konkurencie), iba na webových stránkach výrobcu. Rovnaká cena je daná, že ministerstvo zdravotníctva Ruska údajne zaplatilo za vývoj receptu - 1,3 milióna rubľov. A obe lieky sú dobre pripravené od firiem Horns a Hooves (samozrejme, iné!) Iba pre zásoby (regionálne mesto najbližšie k vám) sú pripravené urobiť test na symbolický rubeľ pre celý balík. Stačí len omámiť: prečo úradníci ministerstva zdravotníctva neudierajú prstom, hoci niekedy zdiskreditujú a potláčajú činnosť týchto podnikateľov? Ďalej: hľadajte dobrého lekára. Nie je to ľahká úloha: profesionálni lekári v Rusku degenerujú ako trieda, ktorá sa vynorila z plášťa lekára v pôde (Čekhov, Veresaev.) Test na dobrého špecialistu - ak predpisuje nielen tablety mastí, ale tiež dáva odporúčania na fyzioterapeutické cvičenia, zdravý životný štýl. Ak vlastníte počítač, nebuďte príliš leniví na to, aby ste si tieto lieky pozorne prečítali, nájdete citlivé články na internete. A hlavnou vecou (s ktorou začať túto konverzáciu) je zásadné zmeniť váš životný štýl: výživa, návyky, pochopiť pre seba, že príroda položila neuveriteľne obrovský zdroj zdrojov v každom živom tvore na Zemi. Musíte to zvážiť správne. a pochopiť, nájsť príčinu zlyhania. Existujú štatistiky podporované Svetovou zdravotníckou organizáciou (WHO), že najmenej 80 percent najzávažnejších chorôb ľudí sa vyskytuje v dôsledku nedodržiavania prírodných zákonov (podvýživa, fyzická nečinnosť, negatívna ekológia). A iba asi 20 percent pripadá na sociálne životné podmienky a dedičné faktory. A posledná (vychádzajúc z našich vlastných skúseností z viac ako polstoročia praxe): milujte telesnú výchovu vo všetkých jej prejavoch! Žiadne skúsenosti (to sa stáva!) - začnite malými rannými cvičeniami. A podľa „profilu choroby, ak už existuje, existuje dostatok kompetentných odporúčaní a vývoja na webe. Nezabudnite na hlavný lekársky postulát všetkých čias a národov: tomuto ochoreniu sa dá oveľa ľahšie predchádzať ako liečiť..

Po začiatku užívania Teraflexu mi začali bolieť nohy (stav sa zhoršil), vypil som 2 mesiace. Povedz mi, aby som prestal piť alebo pokračoval v nádeji, že za 3 mesiace dôjde k zlepšeniu

Teraflexom som liečený dva roky, pijem ho 3 mesiace (jeseň-jar). Mám artrózu 2. stupňa. Pomáha to, kolenné kĺby sa ohýbajú omnoho lepšie a bolesť ustupuje. Ale so zápalom je lepšie brať injekcie ako Movalis a potom užívať len Teraflex, lieči sa dlho, musíte chodiť neustále, pretože chrupavka už nerastie.

Ahoj Tatiana, povedzte mi, ako ste si potreli krém Alezan a koľkokrát ju potrebujete denne rozmazať? Mám tiež problém, ako je ten váš, sú to pekelné bolesti, bolia mi obe kolená ((((

Prečo nie sú dostupné lieky na predpis? Teraflex je predpísaný a mal by sa vypiť každý deň, 2-3 krát, a nie jeden mesiac. A ten istý Elbon, ktorý sa vstrekuje trikrát týždenne, sa z nejakého dôvodu neuvádza podľa receptov.

Teraflex (alebo arthra) pomáha skutočne, stačí si ho vziať na dlhú dobu a trpezlivo. Mám bilaterálnu gonartrózu 3 - 4 stupňa, prestávku takmer 2 roky. Je potrebné pokračovať v užívaní, objavila sa bolesť.

Vo veku 35 rokov mu padli kolená - ťažké volejbal. Kurz som pil 6 mesiacov - je to jednoduchšie. Po 6 mesiacoch odpočinku som kurz zopakoval - kolená neubližujú, hrám volejbal. Pri skákaní sa opäť objavila 48-ročná bolesť - kurz zopakujem.

Bola chorá iba kosť na pravej strane ukazováka, u ktorej sme diagnostikovali artrózu 2. stupňa. Začal som brať teraflex, teraz bolia všetky kĺby na obidvoch rukách, okrem toho, že narastajú a ráno sú veľmi opuchnuté. Neviem, či pokračovať v liečbe.

Mám 50 rokov, som zdravotne postihnutá osoba 2. skupiny, zobral som teraflex od 35 rokov, liečil som svedomito podľa plánu, potom som mal koxartrózu 1. stupňa a teraz 3. - 4. stupeň stojím v rade, aby som nahradil bedrový kĺb. Ľudia neveria všetkému to je lož.

Koleno mi bolo choré pred 2 rokmi, išiel na mýto, lekár odčerpal tekutinu a vstrekol mu - odporučil mi, aby som zobral Teraflex. výsledky reliéfu potešené. Po chvíli sa pridal krém Alezan. ty. koňa a vzal ho do veterinárnej lekárne. človek môže byť oklamaný a zviera musí byť ošetrené. Teraz chodím na kurzy. lakťa môjho manžela ochorela - nemohol to narovnať. Pil som asi 2 týždne a niekoľko mesiacov som si ho nepamätal. bolelo sa mi rameno mojej dcéry, nemohla si česať vlasy a rovnako ako moje opuchnuté koleno. teraz si pomáha Teraflex

Ľutujeme, ale kecy sú hotové, hlúpo zbierajú peniaze, výsledok je nula

namiesto teraflexu beriem artru, cena je rovnaká a v artrre o 20 tabliet viac. Výsledok ešte necítim, pretože som ho začal už dávno. Potom napíšem, keď prvýkrát súhlasím. Odporúča sa, aby ste užili celú tabletu arthro tabliet alebo ste prešli na teraflex?

Teraflex zachránil moju matku pred osteoartrózou, ale kvôli jej malému dôchodku sme jej kúpili 4 balenia (100 kapsúl) na 10 rokov. Jej pôvodný stav bol taký, že ju jej otec nakŕmil lyžicou, toľko bolelo zdvihol ruku, aby som jedol, nehovoriac o tom, že sa jej otec otočil zo strany na stranu.

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Umbilická hernia u detí je častou patológiou, ktorá postihuje každé piate dieťa. Predčasne narodené deti trpia týmto ochorením častejšie ako deti na plný úväzok - približne každú tretinu.
Bedrová ischias je zápalový proces nervových procesov miechy. Vyznačuje sa kombináciou symptómov naznačujúcich poškodenie medzistavcových platničiek. Ochorenie sa prejavuje akútne, sprevádzané ostrou bolesťou v bedrovej oblasti, prakticky imobilizuje človeka.
Medzistavcové platničky prietrže - čo to jeAby ste pochopili podstatu choroby, musíte pochopiť lekársku anatomickú terminológiu. V ľudskej chrbtici je 5 veľkých stavcov.