loader

Hlavná

Pažerák

Trakcia chrbtice (ošetrenie trakcie)

Klinika Vertebra nainštalovala nové zariadenie na ošetrenie chrbtice - univerzálny prístroj na dávkovanie trakcie, vibračné masáže a lokálne mechanické pôsobenie na muskulo-ligamentózny aparát a prvky kostných kĺbov chrbtice..

Indikácie trakčnej liečby (trakcia) sú:

 1. 1. Prevencia progresie osteochondrózy, recidívy bolesti.
 2. 2. Osteochondróza krčnej a bedrovej chrbtice s rôznymi prejavmi:
  • svalové tonikum
  • neurovaskulárne
  • neurodystrophic
  • kompresia
 3. 3. Posttraumatické zmeny
 4. 4. Vertebro-viscerálne syndrómy
 5. 5. Skolióza chrbtice

O potrebe trakcie rozhodne lekár po vyšetrení pacienta.

Klinika Vertebra nainštalovala nové zariadenie na ošetrenie chrbtice - univerzálny prístroj na dávkovanie trakcie, vibračné masáže a lokálne mechanické pôsobenie na muskulo-ligamentózny aparát a prvky kostných kĺbov chrbtice..

Obzvlášť zaujímavá je možnosť natiahnutia v striedavom režime. Počas liečby môžu byť parametre zmenené a úplne ovládané na obrazovke celý proces úpravy v dynamike, pretože činnosť zariadenia je riadená mikroprocesorom. Trakčné páky umožňujú trakciu v rôznych uhloch, vertikálne aj horizontálne. Na zariadení je možné vykonávať zložité procedúry (paravertebrálna vibračná masáž s natiahnutím bedrovej alebo krčnej chrbtice) a napínaním kĺbov horných a dolných končatín..

Správna voľba simulátora na napínanie chrbtice - domáca úloha

Bolesť a nepohodlie v chrbte sú mnohým dobre známe, často sú to prvé signály vývoja miechy. Samoliečba môže značne uškodiť, ale lekár bude schopný urobiť správnu diagnózu a predpísať liečbu a preventívne opatrenia, ktoré zahŕňajú: lekárske ošetrenie, masáže, gymnastiku, kurzy špecializovaných simulátorov. Simulátor napínania chrbtice je jedným z najúčinnejších prostriedkov na ošetrenie chrbta v bolestivých podmienkach.

Aké je použitie simulátora pre chrbát

Na zmiernenie stavu osoby s bolesťou chrbta lekár často predpisuje terapeutické cvičenia alebo gymnastiku na natiahnutie chrbtice. Hlavnou úlohou napínania chrbtice je upraviť jej tvar a zbaviť pacienta nepríjemných symptómov.

Ortopedický chirurg Bubnovsky: „Aj tie najchudobnejšie kĺby sa obnovia do 3 dní, ak sa prilepia v noci. »Prečítajte si viac >>

Natiahnutie chrbta bude užitočné v týchto prípadoch:

 • prevencia po chirurgickom ošetrení chrbtice;
 • alternatíva k chirurgickému zákroku (napríklad prietrž);
 • korekcia polohy;
 • eliminácia bolesti pri rôznych ochoreniach chrbta;
 • spevňovanie väzov a svalov chrbta;
 • úľavu od stresu po fyzickej námahe;
 • relaxácia chrbtice, keď ste dlho v rovnakej polohe (napríklad: pri práci s počítačom).

Gymnastika naťahovania chrbtice je vhodná pre tých, ktorí v stave chrbtice nemajú vážne poruchy. Preferuje mladých, aktívnych, atletických ľudí. Na dosiahnutie tohto cieľa je vynikajúci prístroj na napínanie chrbtice. Starší človek potrebuje pomoc pri odstraňovaní problémových oblastí chrbta.

Indikácie pre použitie simulátorov

Zariadenia sa odporúčajú používať za nasledujúcich podmienok:

 • osteochondróza (skoré štádium);
 • medziobratlová kýla;
 • skolióza alebo kyfóza;
 • lordóza;
 • akútna ischias;
 • patológie.

Kontraindikácie pre použitie

Napriek pozitívnemu účinku použitia simulátora na natiahnutie chrbtice nie je taký nástroj vhodný pre každého. Simulátor by sa nemal používať za nasledujúcich podmienok:

 • ťažká osteoporóza a osteochondróza, artritída;
 • poranenia a modriny chrbtice;
 • hypertenzia a ďalšie poruchy kardiovaskulárneho systému;
 • trombóza;
 • s SARS, chrípka;
 • urolitiáza;
 • pupočná kýla;
 • paralýza;
 • zhoršenie chronických chorôb;
 • nedávna mozgová príhoda (ak uplynulo menej ako rok).

Tehotné ženy by sa pred začiatkom trakčných cvičení mali poradiť s lekárom, aby zistili prínosy a poškodenie zdravia nenarodeného dieťaťa..

Druhy simulátorov a ich účel

V závislosti od fyzických schopností osoby existuje široká škála typov prístrojov na napínanie chrbta.

Existujú elektronické a manuálne simulátory:

 • v elektronických modeloch je rotácia predĺžená v dôsledku vibrácií blokov;
 • v manuálnych zariadeniach dochádza k ťahaniu v dôsledku posunutia ťažiska dozadu - do rúk, nôh alebo pohyblivých blokov.

A tiež pre pohodlie používateľa boli vyvinuté simulátory vo všetkých možných variantoch: sedadlá, priečky a stôl na napínanie chrbtice. Existujú všeobecné expozičné zariadenia na posilnenie chrbtových svalov a ošetrenie bolestivých oblastí, ako aj simulátory úzkeho rozsahu pre konkrétny segment tela..

Celá chrbtica sa dá rozdeliť do niekoľkých oddelení: krčka maternice, hrudníka, bedra. Pre každú z týchto oblastí je na simulátore sada tried. Typy zariadení je možné podmienečne rozdeliť do oblastí ich použitia na chrbtici.

krčnej

Pri liečbe krčnej chrbtice pomôže flexibilné zariadenie - Glissonova slučka. Jedná sa o systém pohyblivých a pevných slučiek, pružení, tlmičov a lán. Horná časť je pripevnená k okraju dverí alebo otvoru, čím vytvára pri cvičeniach silnú stabilnú polohu. Najnižšia slučka je nasadená na nohách, k brade je pripojená široká pohyblivá pogumovaná slučka a ten istý nehybný pohyb je pripevnený k zadnej časti hlavy. Krk je teda vo voľnom plávaní a uvoľňuje sa. V takomto simulátore je potrebné vykonávať zatáčky - doľava, doprava, sklony - dopredu, dozadu.

Prvé triedy by mali začať s minimálnym zaťažením - 5 opakovaní za cvičenie. Ak nedôjde k zhoršeniu pohody, postupne sa môže zvýšiť na 7–10 opakovaní. Glissonova slučka môže byť inštalovaná doma a praktizovaná v akomkoľvek vhodnom čase. Dizajn je malý a s umiestnením nebudú žiadne problémy.

Hrudník a bedrá

Prístroj Bridge, vodorovná lišta, tréner v tvare písmena T tu robia vynikajúcu prácu.

Most alebo to je tiež nazývané "Hunchback" je semi-oválny stavba so stabilnou platformou dole.

Prístroj pracuje podľa tohto princípu: človek leží na stroji a jeho chrbát má rovnaký oválny tvar, svaly sa uvoľňujú - chrbtica sa predlžuje. Tento model funguje skvele s medzistavcovou prietržou. Môže sa to vykonávať ako zdvíhanie a spúšťanie trupu (podľa typu výkyvu lisu) alebo len na chvíľu ležanie. Zaťaženie by malo začať aj s minimálnym počtom opakovaní.

Horizontálna lišta je známa všetkým už od školskej telesnej výchovy. S ním môžete vykonávať víza na rukách - na natiahnutie hrudníka a bedrových bedier a na nohách - na krčku maternice. Kedykoľvek je to možné, môžete tiež vykonať pull-up. Tento typ simulátora môžu vykonávať iba vyškolení a mladí ľudia, staršia generácia by sa mala zdržať.

Stroj v tvare písmena T na napínanie chrbtice dostal meno vďaka rukoväti v tvare písmena "T" na rovine stroja. Je to plochý pohyblivý gauč s vrchnou rukoväťou. V závislosti od oblasti vplyvu sa rukoväť simulátora musí držať rukami - na vyloženie spodnej časti chrbta alebo chodidiel - na vyloženie hrudnej chrbtice. Takýto stroj môže byť tiež naklonený - v dôsledku toho sa zvyšuje ťažná sila.

Ako vyrobiť simulátor doma

Každý, kto nemá možnosť navštíviť špecializované miestnosti na cvičenie alebo telocvične, si môže doma vytvoriť stroj na natiahnutie chrbta.

Najjednoduchším strojom na napínanie chrbtice vlastnými rukami je priečka pod uhlom. Navonok sa podobá zariadeniu tvaru T a rozdiel je iba v pohyblivosti a nehybnosti strojov. Fázy výroby sú nasledujúce:

 1. vezmite veľkú dosku s hladkým povrchom dlhou 1–2 m;
 2. dosku umiestnite nad podlahu pomocou podpier vo vzdialenosti 1,5 m pod uhlom 45 °;
 3. pripevnite dve trvalé slučky na ruku k hornému okraju dosky;
 4. pre pohodlie a na zabránenie pošmyknutia zabalte dosku silnou, hladkou tkaninou;
 5. simulátor je pripravený na použitie.

Triedy na takomto ručnom simulátore sa vyskytujú takto: človek leží na chrbte alebo na bruchu, drží sa za slučky a natiahne sa. Uhol sklonu zaisťuje dobré napínanie chrbtice. Pre väčší účinok sa môže zvýšiť.

Takýto stroj je vhodný na prevenciu chorôb chrbtice a na zmiernenie bolesti chrbtice. Musíte si však pamätať: predtým, ako začnete cvičiť na rôznych typoch simulátorov na natiahnutie chrbta, musíte sa poradiť so svojím lekárom.

Všetci vieme, aké sú bolesti a nepohodlie. Artróza, artritída, osteochondróza a bolesti chrbta vážne kazia život, obmedzujú normálne účinky - nie je možné zdvihnúť ruku, vstúpiť na nohu, vstať z postele.

Najmä sa tieto problémy začínajú prejavovať po 45 rokoch. Keď jeden na druhého pred fyzickou slabosťou, panika zapadá a je peklo nepríjemné. Ale to sa nemusí báť - musíte konať! Aký nástroj by sa mal použiť a prečo - hovorí vedúci ortopedický chirurg Sergei Bubnovsky.

Analyzujeme čo je trakcia alebo trakcia chrbtice

Rôzne choroby chrbtice vyžadujú okamžitú lekársku starostlivosť. Čím skôr sa liečba začne, tým väčší bude účinok. Lekári okrem toho odporúčajú pri odstraňovaní patológie okamžite použiť integrovaný prístup. Iba v tomto prípade možno dosiahnuť významné výsledky.

Faktom je, že rôzne metódy a prístupy, ktoré sa používajú pri liečení, ukazujú svojmu jedincovi na rozdiel od ničoho iného. Napríklad použitie protizápalových liekov a liekov proti bolesti pomáha znižovať nepohodlie, ktoré narúša normálny život človeka. Potom, ako chondroprotektívne lieky, spolu s masážami, spôsoby manuálnej terapie, osteopatia a cvičebná terapia zlepšujú výživu postihnutých tkanív. Vďaka tomu sa chrupavkové štruktúry obnovujú pomaly alebo sa proces ich deštrukcie zastaví..

Pri komplexnom zotavení lekári odporúčajú venovať pozornosť technike, ako je napríklad chrbtová trakcia, ktorá vám umožňuje vrátiť chrupavku a kostné štruktúry stĺpca do anatomicky správnej polohy. Tým sa pacientovi chráni pred zovretím koreňov nervových zakončení. A tým sa znížia zápalové procesy v susedných mäkkých tkanivách a odstráni sa bolesť.

Čo je to chrbtová trakcia?

Pred použitím chrbtovej trakcie ako techniky, ktorá ovplyvňuje rôzne patologické procesy v mieche, je potrebné mať jasnú predstavu o jej podstate, vlastnostiach, pozitívnych a negatívnych bodoch..

Proces napínania chrbtice sa inak nazýva trakcia. Jeho podstatou je zväčšiť vzdialenosť medzi dvoma susednými stavcami mechanickým pôsobením, čím sa eliminuje negatívny dopad na disk medzistavcovej chrupavky..

V dôsledku týchto manipulácií dochádza k zväčšeniu priestoru, čo vedie k uvoľneniu stlačených nervov. A pacient sa postupne alebo dostatočne rýchlo zbavuje bolesti rôznej intenzity.

Počas tejto manipulácie dochádza v drvivej väčšine prípadov k napínaniu v dôsledku hmotnosti samotného pacienta. Manipulátory niekedy doplňujú hmotnosť pacienta jasne vypočítanou hmotnosťou alebo zrýchľujú proces pomocou zariadení na napínanie chrbtice..

Účinnosť tejto manipulácie bola dokázaná tisíckami rokov praxe. Aj v starovekých civilizáciách liečitelia používali rôzne trakčné metódy, aby zmiernili príznaky alebo odstránili patologické prejavy, ako je osteochondróza, skolióza, premiestnenie a iné choroby pohybového ústrojenstva spojené s chrbticou..

Dnešný prístup odborníkov k tejto manipulácii je dvojaký. Niektorí to považujú za pomerne účinnú adjuvantnú terapiu. Naopak, iní sú veľmi skeptickí, pokiaľ ide o liečivý účinok trakcie..

Avšak, napriek určitému pesimizmu, sa táto technika vykonáva vo väčšine polikliník a lekárskych stredísk špecializujúcich sa na problémy pohybového aparátu..

Môžete sa dohodnúť na stretnutí s dôveryhodnými odborníkmi v časti „Lekári a stretnutia“ v hornom menu!

Poškodenie a prínosy metódy

Je potrebné mať na pamäti, že počas tohto postupu má pacient zväčšenú vzdialenosť medzi dvoma susednými stavcami. Je to spôsobené mechanickým napínaním chrbtice. V dôsledku tohto efektu už na medzistavcové platničky nevyvoláva nadmerný tlak.

Vláknité jadro a vláknitý kruh, ktorý ho obklopuje, nezaťažujú kmene. To vedie k tomu, že nervové zakončenie, ktoré prechádza medzi stavcami, sa prestane porušovať. Výsledkom je, že syndróm bolesti buď úplne oslabí alebo úplne zmizne.

Hlavným pozitívnym účinkom spinálnej trakcie je teda:

 1. Obnovenie normálneho prietoku krvi, ktoré zabezpečuje, že všetky orgány a tkanivá v postihnutej oblasti sú zásobované dostatočným množstvom kyslíka a živín.
 2. Zotavenie osmotického tlaku v mieche, ako aj vo väzivovom aparáte.
 3. Zarastené osteofyty sa teraz tak intenzívne netlačia na nervové zakončenie a mäkké svalové tkanivo.
 4. Medzistavcový priestor sa zväčšuje v rozmedzí od 1 do 3 mm.
 5. Nadmerné zaťaženie chrupavkových štruktúr diskov je eliminované - kostné tkanivo stavcov už koniec koncov nestlačí vláknitý kruh a jadro buničiny s takou intenzitou..
 6. Zápalový proces je vyrovnaný.
 7. Uvoľnené zakončenie nervov sa uvoľní..

Ale okrem toho môže tento postup spôsobiť množstvo negatívnych momentov v tele pacienta. Toto je obzvlášť výrazné v prípade, keď je manipulácia zvolená nesprávne alebo je vykonávaná laikom.

Tiež sa predpokladá, že suchá trakcia chrbtice môže viesť k tvorbe mikrotrhlín svalových štruktúr. Preto si vyžaduje viac dôkladnosti a prípravy na začatie postupov.

Je dôležité, aby lekár vylúčil negatívne účinky na osobu, aby predpísal záťaž dávkovaným spôsobom, počnúc malými sklonmi zariadenia a malými hmotnosťami, a to iba postupne zvyšovaním intenzity napätia. Dopad tak bude čo najjemnejší a neprinesie negatívne následky.

Dnešná lekárska technológia zahŕňa celý rad techník, ktoré vám umožňujú natiahnúť chrbticu na prístroj s nastaviteľným uhlom. Doktor vykonávajúci manipuláciu si tak bude môcť zvoliť optimálny proces zotavenia.

Počas niekoľkých prvých zákrokov bude pacientovi jasné, či je pre neho vhodná trakcia krčnej chrbtice, hrudnej bedrovej oblasti alebo nie..

Pacient si musí byť vedomý, že na chrbticu existujú dva druhy účinkov. Prvý je držaný vo vode. V tomto prípade je riziko negatívnych následkov znížené v dôsledku toho, že záťaž chrbtice je rovnomerne rozložená. Nie je to také intenzívne, ako keď sa používa suchá trakcia krčnej chrbtice alebo iných častí chrbtice..

Keď lekár hovorí o potrebe suchej chrbtovej trakcie, čo to znamená, nie všetci pacienti to vedia.

Musíte však okamžite pochopiť, že ide o závažnejší účinok na ľudské telo, na rozdiel od rovnakého postupu, ale vo vodnom prostredí. Preto je potrebné sa zaujímať o schopnosť lekára implementovať trakciu vo vode.

Pri nesprávnych postupoch môže trakčná trakcia chrbtice viesť k:

 • Poškodenie svalových štruktúr, spôsobujúce v nich slzy.
 • Poškodenie chrupavky a ďalšie zničenie.
 • Svalové kŕče.
 • Nepríjemné syndrómy stavu a bolesti.

Najčastejšie sa môžu vyskytnúť nepríjemné pocity, ak sa nedodrží odporúčanie pacienta. Preto, aby ste sa vyhli problémom, odporúčajte počas relácií:

 • kategoricky nezdvíhajte závažia;
 • nepiť alkohol;
 • vyhnúť sa fajčeniu;

Po manipulácii musíte dať telu odpočinok - preto pacient leží na gauči jednu hodinu a umožňuje svalovým štruktúram zotaviť sa a prispôsobiť sa meniacim sa podmienkam..

Ak sa počas niekoľkých prvých relácií môžu vyskytnúť nepríjemné pocity, potom by mali prísť k ničomu. Ak sa tak nestane, mali by ste byť obozretní. To by nemalo byť.

Ak je predpísaná trakcia pod vodou

Osoba trpiaca rôznymi chorobami chrbtice musí pamätať na to, že chrbtová trakcia by sa mala vykonávať výlučne na odporúčanie ošetrujúceho lekára, ktorý pozná úplný obraz zdravia pacienta. V žiadnom prípade by ste nemali riskovať a rozhodnúť sa vykonávať trakciu sami alebo na základe rady príbuzných alebo priateľov.

Vo veľkej väčšine prípadov sa odporúča vykonávať kostrovú trakciu chrbtice pri chorobách a zmenách, ako sú:

 • Zakrivenie chrbtice vrátane skoliózy. Ak však obmedzíte celú škálu terapeutických opatrení výlučne na trakciu, môže to poškodiť pacienta.
 • Prietrž bedrovej bedrovej kosti, ako aj iné časti chrbta, môžu výrazne zmierniť stav pacienta..
 • Stav po zranení, pri ktorom došlo k posunu stavcov z anatomicky správneho miesta.
 • Zlomeniny a praskliny stavcov.
 • Zlomenina kompresie.
 • spondylóza.

Dôležité! Každý, kto trpí rôznymi chorobami chrbtice, musí vziať do úvahy, že trakcia chrbtice nie je povolená pre všetky odchýlky. V niektorých prípadoch to môže zhoršiť situáciu a spôsobiť zhoršenie ochorenia a celkové zhoršenie stavu..

Ak nie je možné vykonať trakciu pod vodou

V kostiach a chrupavkách sa vyskytujú také degeneratívne procesy, pri ktorých je manipulácia zameraná na napínanie chrbtice mimoriadne kontraindikovaná. Je to spôsobené skutočnosťou, že to môže spôsobiť zhoršenie a zhoršenie. Okrem toho, aj keď nie je naznačené počiatočné zhoršenie, môžu sa vyskytnúť ďalšie komplikácie, ktoré sa časom prejavia..

Dôrazne neodporúčame trakciu, keď:

 • S osteochondózou. Napriek tomu, že pri takejto manipulácii môže bolesť zmiznúť, rýchlosť rastu všetkých degeneratívnych procesov sa iba zvyšuje.
 • Výskyt krehkých kostí a osteoporózy. Pretože v tomto prípade sa môžu na stavcoch objaviť ďalšie praskliny, ktoré iba zhoršia situáciu a spôsobia ďalšie degeneratívne procesy v kostných štruktúrach..
 • Chronické alebo akútne ochorenia kardiovaskulárneho systému.
 • Problémy s krvným obehom a tvorbou krvi.
 • Počas začiatku menštruačného cyklu.
 • S hypertenziou, ktorá sa prejavuje ako výrazné príznaky.
 • artritída.
 • Závažné zlomeniny chrbtice.
 • Keď telesná hmotnosť pacienta presahuje 100 kg, pretože v tomto prípade je príliš vysoká záťaž chrbtice počas klesania pod vlastnou hmotnosťou.
 • Vek po 60 rokoch, pretože v tomto prípade dochádza k degeneratívnym zmenám v dôsledku spomalenia metabolizmu a môžu existovať riziká ďalších komplikácií, pretože telo sa bude ťažko zotavovať.
 • Urolitiáza.
 • Epileptické záchvaty a iné závažné kŕče.
 • Niektoré typy kýly môžu byť tiež kontraindikáciou trakcie. Preto je potrebné poradiť sa s kompetentným odborníkom, ktorý môže určiť, či takúto manipuláciu má alebo nemá vykonať.
 • Obdobie po akejkoľvek operácii brucha, keď sú na tele pacienta prítomné jazvy spôsobené disekciou svalového tkaniva. V tomto prípade môže dôjsť k nezrovnalosti zúžených látok v dôsledku zvýšeného zaťaženia svalového rámu..
 • Kožné ochorenia.
 • Bolestivé stavy, najmä pri výskyte rôznych infekcií, ktoré sú sprevádzané horúčkou.
 • Počas tehotenstva.

Poznámka! Všetci lekári, najmä tí, ktorí sa špecializujú na manuálne techniky, ako aj na zotavenie a rehabilitáciu pacientov trpiacich chorobami pohybového ústrojenstva, odporúčajú, aby počas trakčných sedení počúvali svoj vlastný stav. Osoba si musí byť vedomá, že táto technika môže pomôcť alebo uškodiť.

Preto by si pri počúvaní tela mal na vedomie, či má pocit nadmernej relaxácie alebo naopak nadmerného zaťaženia. Ak sa vyskytnú takéto extrémne podmienky, malo by sa upustiť od ďalšej manipulácie..

Vo väčšine prípadov, keď sa odporučila spinálna trakcia pre určité indikácie, a navyše pacient nemá žiadne kontraindikácie, potom vo väčšine prípadov bude mať úľavu. Je to spôsobené skutočnosťou, že stavce padajú na svoje miesto a eliminuje sa rušenie koreňov nervových zakončení. Táto manipulácia však nestačí. Vo väčšine prípadov lekári odporúčajú, po natiahnutí, opraviť výsledok plávaním a vykonaním špeciálneho cvičenia na cvičenie. Môžu sa predpísať aj niektoré fyzioterapeutické postupy..

Druhy chrbtovej trakcie

Dnes existujú rôzne typy trakcie. Vyberte si jedno alebo druhé z nich je možné iba v prípade úplnej diagnózy choroby chrbtice človeka. Túto manipuláciu preto môže predpísať iba špecializovaný lekár, ktorý zozbieral úplnú anamnézu stavu pacienta pomocou hardvérových vyšetrovacích metód a urobil konečnú diagnózu.

V závislosti od zložitosti a zanedbania choroby sa vyberie typ použitej trakcie.

Klasifikácia tejto techniky závisí od:

 1. Umiestnenie ľudského tela počas procesu.
 2. Prítomnosť bremena počas manipulácie, ktorá môže byť fixovaná buď v hornej časti tela alebo v dolnej časti, v závislosti od spôsobu trakcie.
 3. Umiestnenie tela pacienta vo vodnom alebo vzduchovom prostredí.
 4. Prítomnosť hardvérových techník, ako aj možné digitálne riadenie a monitorovanie stavu.

Niekedy je možné použiť najjednoduchšie metódy trakcie. Je však lepšie, keď sa používajú presne automatizované metódy, pretože vykonávajú lepšiu kontrolu nad celým procesom. V takom prípade sa minimalizujú možné zranenia alebo negatívne situácie..

Klasifikácia, najčastejšie takto:

 • Suchosť chrbtice.
 • Vodná trakcia chrbtice.
 • Skeletálna technika používaná pri ťažkých zraneniach.
 • Hardvérová trakcia chrbtice, ktorá sa nazýva trakcia a má riadený charakter, ktorú môže vykonať pacient aj priamo lekár..

V závislosti od toho, či sa použije ďalšia váha alebo nie, možno manipulácie klasifikovať ako:

 • Vykladanie chrbtovej trakcie - v tomto prípade je chrbtica natiahnutá výlučne pod vplyvom vlastných kilogramov pacienta.
 • Rozťahovanie rôznych častí chrbta s pridaním extra hmotnosti. Najčastejšie sa pripája na femorálnu časť ľudského tela pomocou špeciálnych remienkov s horizontálnou metódou trakcie a na krk a hlavu so zvislou štruktúrou používanou na napínanie..
 • Okrem toho, v závislosti na uhle tela osoby počas zákroku, vodorovnej trakcii a uhle, ktorý sa vyskytuje v určitom uhle.

S cieľom pochopiť princíp fungovania každej metódy je potrebné ich podrobnejšie zvážiť..

Suchá vodorovná trakcia

Suchá trakcia v mieche je mechanický účinok na chrbticu, na chrupavkové štruktúry, ktoré sú v nej obsiahnuté, na šľachy a svalové tkanivo prostredníctvom vlastnej telesnej hmotnosti alebo ďalších činidiel na váženie.

Tento postup môže lekár predpísať iba pri určitých chorobách chrbtice, pričom sa zohľadňujú všetky vlastnosti zdravia pacienta, prítomnosť rôznych odchýlok od iných orgánov a systémov. Pri tomto postupe sa na natiahnutie chrbtice používa špeciálny trakčný stôl. Počas procedúry je pacient pripevnený na gauči pomocou špeciálnych remienkov.

Kurz trvá od 10 do 20 hodín. Najskôr by mala byť hmotnosť pripájaného nákladu k telu malá. Potom ju postupne zvyšujte, aby hladko pôsobila na chrbticu bez jej preťaženia a bez poškodenia kostí, chrupavky a svalovej štruktúry..

Je veľmi dôležité, aby človek po manipulácii zostal nejaký čas vo vodorovnej polohe. Telo si zvykne na nový stav a eliminuje sa možné negatívne následky na pohybový aparát.

Trakcia za sucha v mieche sa môže uskutočňovať v rôznych kombináciách:

 • sediaci.
 • Počas neho je možné na napnutie chrbtice použiť špeciálny stôl. V tomto prípade sa telo pacienta môže nakloniť v rôznych uhloch k obzoru, čím sa zvyšuje alebo znižuje zaťaženie a stupeň rozšírenia chrbtice..
 • Za účelom napínania krčnej chrbtice pomocou upevňovacích popruhov, ktoré sa pripevňujú k hlave a krku.
 • Aby sa stav v hrudnej alebo bedrovej oblasti normalizoval, prechádza popruh na napínanie chrbtice pod podpazušia, čím sa chrbtica fixuje na úrovni ramenného pletenca..

Ak vezmeme do úvahy intenzitu zaťaženia, je potrebné poznamenať, že môže byť zabezpečené hmotnosťou pacienta alebo doplnené váhovými materiálmi. Doska na napínanie chrbtice sa nachádza v uhle k obzoru - chrbtica sa začína napínať podľa vlastnej hmotnosti a ak sú pripojené ďalšie závažia, potom aj od celkového zaťaženia..

Najpríjemnejšia alternatíva sa, prirodzene, tiahne iba pod vplyvom vlastnej váhy. Potom sa ako váhové činidlá používajú veľmi opatrne a odmeriavajú sa. Postup s nimi však má výraznejší účinok.

Trakcia za sucha v mieche sa môže vykonávať vertikálne aj horizontálne. Rozdiely medzi metódami spočívajú v tom, že pri vertikálnej trakcii je telo kolmé na podlahu.
Potom sa, rovnako ako pri horizontálnom pohľade, používa špeciálna šikmá doska na roztiahnutie chrbtice, inštalovaná v rôznych uhloch, s výnimkou vertikálnej polohy..
Pri horizontálnej príťažlivosti môže relácia trvať od 20 minút do 60 minút. Čas si zvolí iba lekár v závislosti od závažnosti stavu pacienta a jeho celkového zdravotného stavu.

Ďalším charakteristickým znakom tejto techniky je, že pacient môže byť položený tak na brucho, ako aj na chrbát, keď je chrbtica vodorovná. Aby v tomto prípade nebolo zaťaženie chrbtice príliš intenzívne, je lôžko na napínanie chrbtice vybavené špeciálnou podšívkou pre kolennú a stehennú časť tela. V tomto prípade je obmedzené prekĺzavanie ľudského tela a trauma na roztiahnutú časť.

Okrem toho je naklápacia ťažná doska chrbtice vybavená bočnými podpornými ramenami, ktoré umožňujú pacientovi fixáciu v pohodlnej polohe..

Vertikálna trakcia

Vertikálne predĺženie krčnej chrbtice a ostatných častí chrbta sa môže vykonať vertikálnou metódou. Musíte však vedieť, že táto konkrétna metóda je najťažšia a traumatická.

Uskutočňuje sa sedením osoby na špeciálnej stoličke, na zadnej strane ktorej je pripevnená špeciálna časť nazývaná stojan s vybavenou barom. Osoba je pripevnená, k hlave a krku sú pripevnené špeciálne remene (pri problémoch s krčnou oblasťou) alebo môžu byť pripevnené k iným častiam tela, napríklad k predlaktím, ramenným kĺbom a hornej časti tela (počas degeneratívneho procesu hrudníka alebo stavcov)..

Tieto pásy sú pripevnené k slučke Glisson, na ktorej druhom konci je systém s pevným zaťažením. Pomocou ľahkého napätia dochádza k procesu napínania štruktúr. V tomto prípade je tiež potrebné postupne zvyšovať intenzitu, aby sa dosiahlo dávkované predĺženie chrbtice.

Podvodná trakcia

V niektorých prípadoch lekári neodporúčajú suchú techniku, pretože je najtraumatickejšia. Pre jemnejšie účinky použite podvodnú trakciu chrbtice.

Podstatou tejto manipulácie je, že telo pacienta je ponorené do vody, takže záťaž na všetky svaly, kosti a štruktúry chrupavky je jemnejšia.

Horizontálna trakcia chrbtice pod vodou sa vykonáva aj na špeciálnej tyči (stôl). Pacient je k nej pripojený. K fixácii dochádza pri alebo nad úrovňou, kde telo prežíva degeneratívne zmeny. Potom doska začne klesať do vody, takže hlava zostane nad hladinou vody a nohy klesnú ku dnu bazéna..

Keď je telo pod určitým uhlom, je tiež stiahnuté pod svoju vlastnú hmotu, čo prispieva k jemnému a hladkému roztiahnutiu chrbtice. Znakom je, že trakčný stôl na napínanie chrbtice má v tomto prípade najčastejšie takmer vertikálnu alebo vertikálnu polohu. A voda s teplotou 36 ° C podporuje jemnú relaxáciu svalových štruktúr, čo ďalej zvyšuje terapeutický účinok.

Je pravda, že telo pacienta je možné umiestniť pozdĺžne v rovine v horizontálnej polohe bez naklonenia.

Je dôležité si uvedomiť, že vertikálna trakcia chrbtice pod vodou je jemnejšia ako suchá horizontálna záťaž, pretože voda rozdeľuje záťaž rovnomernejšie. Preto sú vylúčené intenzívne mikrotrhliny vo svalových štruktúrach a ďalšie negatívne sprievodné príznaky.

Zariadenie na natiahnutie chrbtice vo vode môže byť vybavené ďalšími zariadeniami, ktoré vytvárajú vodné vlny. Vykonávajú účinok mikromasáže.
Podvodná trakcia chrbtice má na použitie tieto indikácie:

 • Kýla medzistavcových chrupavkových štruktúr.
 • spondylóza.
 • skolióza.
 • Bedrová ischialgia.

Aký je postup

Trakcia miechy vo vode sa vykonáva nasledujúcim postupom:

 1. Pacient je položený na špeciálny stôl. Zarážku je možné vykonať v hornej aj dolnej polohe. Závisí to od existujúcich problémov a od toho, aké pridružené problémy sa vyskytujú u pacienta..
 2. Na krku alebo ramenách sú pripevnené špeciálne stuhy. Slúžia na upevnenie časti tela s vylúčením zaťaženia z bodu pripojenia a vyššie.
 3. Ďalší pásový systém je pripevnený k femorálnej časti pacienta, ku ktorému sú pripevnené závažia na druhej strane. Slúžia ako druh predradníka a zvyšujú zaťaženie počas trakcie.
 4. Potom Ormedov prístroj na napínanie chrbtice zostupuje do bazéna s vodou pod uhlom alebo vo zvislej polohe..

Upozorňujeme, že každá relácia sa môže líšiť od predchádzajúcej. Program je napokon zostavený výlučne na základe individuálnych odporúčaní. Každý pacient má svoj vlastný dopad. V závislosti od toho sa môžu alebo nemusia použiť ďalšie zaťaženia. Pravdepodobne budú tiež rásť postupne, počnúc malými váhami až po veľké zaťaženia.

Práve toto zariadenie od spoločnosti Ormed sa najčastejšie používa na trakciu, pretože je vhodné na dávkovanie trakcie chrbtice, čím sa znižuje riziko zranenia a zmierňujú sa riziká negatívnych následkov..

Pravidlá pre

Je dôležité dodržiavať tieto odporúčania:

 • Ak má človek pokročilé ochorenie, potom sa používajú výlučne jemné metódy naťahovania. Zvyčajne sa vyskytujú bez vystavenia nadmernému nákladu, ale iba pod vplyvom vlastného tela osoby.
 • Hmotnosť, ktorú je možné pripájať k vlastnej telesnej hmotnosti, je v priemere 2,5 kg. V tomto prípade dôjde k rozšíreniu krčnej chrbtice a ďalších častí chrbta intenzívnejšie.
 • Ormed zariadenia sa používajú, keď je potrebné natiahnuť chrbticu horizontálne aj vertikálne.
 • Voda počas procedúr s vodou sa môže líšiť v závislosti od sprievodných chorôb. Napríklad pri poruchách žilového toku krvi sa používa voda s chloridom sodným. Pri radiikulitíde a podobných podmienkach je kúpeľ vyrobený terpentýnom. Potom je možné pomocou radónových kúpeľov odstrániť intenzívnu bolesť.

Účinnosť metódy

Účinnosť metódy priamo závisí od odborníka a na ktorú kliniku pacient vstupuje. Preto je potrebné pristúpiť k výberu miesta konania veľmi opatrne.

Je dôležité podrobiť sa kompletnému vyšetreniu špecialistami, ktorí vykonajú konečnú diagnostiku, určenú rôznymi metódami vyšetrenia hardvéru. Ak je osoba presvedčená o konečnej správne diagnostikovanej diagnóze, potom môže byť liečba použitá pre dobro.

V tomto prípade bude mať rozšírenie krčnej chrbtice doma alebo na klinike najúčinnejší vplyv na existujúci problém. Aby ste sa vyhli negatívnym dôsledkom, je potrebné od prvých postupov počúvať svoje vlastné pocity. Ak je počas prvých sedení povolená menšia bolesť, potom musia prejsť. V opačnom prípade je potrebné o nich informovať vášho ošetrujúceho špecialistu, ktorý s najväčšou pravdepodobnosťou odporučí zastaviť tieto manipulácie.

Ako robiť trakciu doma

Trakciu chrbtice doma je možné vykonávať na špeciálnych simulátoroch a pomocou správne zvolených cvikov.

Je dôležité vziať do úvahy, že chrbtová trakcia s dôrazom na stehno sa vykonáva v prípadoch, keď je potrebné natiahnuť bedrovú časť. Prečo používať špeciálne navrhnutý simulátor, ktorý je svojím účinkom čo najbližšie k myodynamickej trakcii stĺpca.

Je to účinné vtedy, keď je potrebné vykonať chrbtovú trakciu doma s bedrovou kýlou.

Ak sa na simulátoroch vykonávajú cvičenia, mali by ste sa najskôr poradiť so svojím lekárom. Iba on môže povedať, do akej miery môže takáto fyzická aktivita pomôcť stavu a nepoškodiť ho. Okrem toho stojí za zváženie nielen problémy s pohybovým aparátom, ale aj súvisiace choroby.

Intenzívne prepätie sa neodporúča, ak existujú:

 • Vysoký tlak, ktorý sa vytvára za nepriaznivých podmienok prostredia.
 • Horúčka.
 • Rôzne vážne patológie vnútorných orgánov.
 • Spoločné problémy.

Pred vetraním do telesnej výchovy je potrebné dodržiavať nasledujúce všeobecné odporúčania - vetrať miestnosť a nosiť iba pohodlné oblečenie. Okrem toho by sa komplexy mali robiť pravidelne. Najlepšie každý deň alebo každý druhý deň. To je jediný spôsob, ako dosiahnuť vynikajúce výsledky..

Hrudné cvičenie

Trakcia chrbtice na prístroji Ormed je prirodzene pomerne účinná a rýchla, ale stále nezaručuje úplnú bezpečnosť. Na jeho nahradenie môžete použiť rôzne cvičenia. Okrem toho niekedy môžu mať pacienti stavy, pri ktorých lekári kategoricky neodporúčajú vykonávanie trakcie. V tomto prípade pomôže náprava situácie iba cvičením a špeciálnou gymnastikou..

Tu je niekoľko cvičení odporúčaných pre hrudnú a krčnú chrbticu:

 • Myotonické protahovacie cvičenia, ktoré môžu zmierniť nadmerné kŕče a vytvoriť krvný obeh. Patria sem hladké plachty dozadu a dopredu, doľava a doprava.
 • Ohyb chrbta zo stojacej polohy na všetkých štyroch - mali by sa robiť hore a dole.
 • Ohýbanie chrbta s kolieskom zo stojacej polohy s rukami umiestnenými na bokoch.
 • Môžete tiež odporučiť bežné víza na brvno s telom dole. V takom prípade je potrebné ramenný pás upevniť a zaťaženie preniesť do tejto časti tela a dolná časť chrbta a bokov by sa mali úplne uvoľniť..
 • Pomôže to tiež sklon vpred, čo sa musí robiť veľmi plynulo, aby nedošlo k poškodeniu bedrovej a hrudnej časti chrbta..

Okrem toho môžete vykonať výchylky chrbta - v tomto prípade je dôležité, aby niekto opravil osobu vykonávajúcu cviky.

Cvičenia dolnej časti chrbta

Odporúčajú sa nasledujúce cvičenia na chrbtovú trakciu s bedrovou prietržou:
Cvičte tak, aby ste ohýbali chrbát zo stojacej polohy na všetkých štyroch, čo sa vykonáva ako v predchádzajúcom prípade. V tomto prípade je veľmi dôležité robiť záťaž veľmi hladko, bez horlivosti a počnúc minimálnou amplitúdou.

Z polohy na chrbte je potrebné priviesť ruky do narovnanej polohy k hlave a chytiť sa za každú tyč. Zároveň musíte napnúť nohy v opačnom smere. A vytiahnutie päty vpred a vytiahnutie špičky na seba. Napätie je potrebné cítiť v zadnej časti nohy, zadnej strane stehna, ako aj v driekovej chrbtici..

Domáce trakčné zariadenie

S cieľom účinne ovplyvniť problémy pohybového ústrojenstva doma môžete použiť spontánnu trakciu chrbtice..

Táto technika poskytuje špeciálne vybavenie vo forme niekoľkých rohoží s elastickými rebrami, ktoré sa prispôsobujú celej výchylke ľudského tela. Výsledkom je, že ich uloženie môže zlepšiť krvný obeh a prietok lymfy, napnúť chrbticu bez toho, aby mu spôsobili akékoľvek vedľajšie účinky. Táto technika je navyše úplne bezpečná a môže dokonca zmierniť príznaky intenzívnej bolesti. Okrem efektov na chrbát sa zlepší aj práca všetkých vnútorných orgánov..

Okrem tohto zariadenia môžete použiť všetky vyššie uvedené a cvičebné komplexy, ako aj vybrať ďalšie komplexy pomocou špecialistu na cvičebnú terapiu, aby ste zlepšili svoj stav a obnovili svoj normálny životný štýl..

Nezabudnite tiež, že je možné účinne ovplyvniť rôzne degeneratívne procesy, ktoré sa vyskytujú v chrbte, iba ak sa používa komplexný liečivý účinok a ďalšie ľudové recepty a diéty..

Trakcia chrbtice na počítačovom zariadení Triton (USA)

Fráza „spinálna trakcia“ znie vážne a dokonca aj strašidelne. Ako to je - natiahnuť chrbticu? S najnovším zariadením Triton je všetko možné, čo vás upozorní na stredisko Spine Command Center!

V skutočnosti je trakcia chrbtice (trakcia) liečebnou procedúrou, pri ktorej sa špeciálny prístroj pomaly a jemne napína, čím sa uvoľňujú hlboké svaly a tkanivá chrbtice, zväčšuje sa vzdialenosť medzi stavcami a zlepšuje sa krvný obeh. V dôsledku tvorby podtlaku v medzistavcovej oblasti, vrátane, je znížený výčnelok prietrže do dier miechového kanálika, čo znižuje tlak na koreň nervu..

Kto je uvedený postup

Vzhľadom na svoju vysokú účinnosť pri ochoreniach pohybového aparátu je trakcia miechy možná s nasledujúcimi indikáciami:

 • Medzistavcová nekomplikovaná prietrž a výčnelok.
 • Choroby kĺbov.
 • Osteochondróza krčka, hrudníka a iných oddelení.
 • Fazetový syndróm.
 • Bolesť v bedrových a sakrálnych častiach chrbta, ktorá je výsledkom svalového a väzivového napätia.
 • Syndróm stavcov 1 až 2 stupne.

dôležitý!

Trakcia chrbtice je možná iba pod dohľadom skúseného odborníka a na špeciálnom vybavení. Na klinike „Spine Team“ pre túto terapiu poskytujeme našim pacientom trakčný stôl Triton.

Tritónová chrbtová trakcia sa vykonáva v polohe na bruchu. Pacient je pripevnený na stôl a prístroj začína mäkký efekt. Nemala by existovať bolesť, človek by mal cítiť iba ťahové pocity, ktoré však môžu byť mierne nepríjemné. Pacient môže nezávisle regulovať limit natiahnutia vypnutím zariadenia, keď má pocit, že pre túto reláciu dosiahol maximum. V každom prípade sa všetky ošetrenia vykonávajú pod dohľadom odborníka..

Vezmite prosím na vedomie, že neponúkame vertikálne, máme k dispozícii iba horizontálne predĺženie chrbtice.

Náklady na 1 sedenie trakcie chrbtice sú 1100 rubľov, za kurz si musíte kúpiť 8-10 procedúr.

Kontraindikácie postupu

Suchá chrbtová trakcia má pomerne široký rozsah kontraindikácií. O možnosti zákroku rozhoduje lekár. Na tento účel sa môžu predpísať ďalšie skúšky a skúšky..

Zdravotné problémy? „Tím chrbtice“ je pripravený ich vyriešiť!

Nachádzame sa v Jekaterinburgu na adresách: st. Kirovgrad, d. 20, st. Sheinkman, d. 134A a st. Fucika, 13. Garantujeme vám nízke ceny, kvalifikovaný personál, profesionálne vybavenie a srdečné privítanie!

Trakcia chrbtice v Jekaterinburgu

Natiahnutie (trakcia) chrbtice podporuje napínanie paravertebrálnych elastických tkanív (väzov a svalov), čím sa znižuje intradiskálny tlak..

Vďaka tomu sa vytvárajú podmienky, ktoré sú potrebné na redukciu štruktúr precipitovaných diskov, elimináciu subluxácií medzistavcových kĺbov a dekompresiu prechádzajúcich miechových nervov a zásobujúcich krvné cievy. Zlepšuje sa mikrocirkulácia, prekrvenie žíl a opuchy koreňov.

To, čo liečime spinálnou trakciou?

 • Skolióza, kyphoskolióza, osteochondróza,
 • Spondylolistéza (posun stavcov v bedrovej chrbtici 1 - 2 lyžice).
 • Medzistavcová kýla a vyčnievanie medzistavcových platničiek s fenoménmi radikulopatie (porušenie koreňov)
 • Porušenie kapsuly medzistavcového kĺbu, spondylartróza
 • Reflexná cervikalgia (bolesť krčnej chrbtice), bedrová ischialgia (bolesť lumbosakrálnej chrbtice)

ocakavane vysledky

 • Eliminujte bolesť chrbta
 • Vykladanie medzistavcových platničiek
 • Vykladanie fazetových kĺbov
 • Oslobodenie od kompresie nervových formácií
 • Eliminácia deformácií miechy

Pre koho je vhodný?

Pre ľudí trpiacich chorobami kĺbov, zhoršeným držaním tela po zranení, starší ľudia, ktorí občas zranili kĺby. Pre administratívnych pracovníkov, vodičov, servisných pracovníkov, ktorí vedú sedavý životný štýl alebo naopak, ktorých práca súvisí so zdvíhaním váhy (sťahováci, atléti, stavitelia, špeditéri atď.).

Alternatívna medicína

Stránka o tom, ako byť zdravý v nezdravom svete. Unikátne metódy alternatívnej medicíny. Akupunktúra, masáž, viscerálna terapia, osteopatia, elektrická punkčná diagnostika (autor: G. Krolivets) „Takže, ako nás Kristus trpel za telo, vyzbrojte sa tou istou myšlienkou, pretože utrpenie telo prestane zhrešiť, takže zvyšok v tele bude žiť. už nie ľudskou žiadostivosťou, ale vôľou Božou. ““ 1 Peter

stránky

adsense

Utorok, 31. októbra 2017.

Trakcia chrbtice. O márnosti tohto postupu

34 komentárov:

Dobrý deň, Gregory!
Takže cvičebný stroj „RULE“, ktorý je teraz v móde (ktorý symetricky rozširuje celé telo vo vzduchu), je tiež zbytočnou „barlou“? Alebo to dáva zmysel?
A mimochodom, čo je lepšie - denná masáž chrbta alebo denný komplex jogy? Ideálne je možné tieto aktivity kombinovať?

Ak je veľa peňazí a voľného času, potom je samozrejme skvelá denná masáž. A čo je lepšie. To všetko záleží na masážnom terapeutovi.

Na úkor kapucne na pravidlo. Toto zariadenie bolo pôvodne aktívne popularizované v komunitách neopaganov. A sú to špecifickí chlapi. :)

Predstavte si obrázok. 40-ročný neopagan vládne (a zvyčajne býva náladový ako psi) s mŕtvymi obličkami a dolnou časťou chrbta pri kýloch. Visel na pravidlo, cítil sa lepšie pre neho. Zúčastnil som sa toho istého dňa, poškriabal mačička a znova si otrel chrbát. A význam?

Nebol som na trakcii, ale skolióza 3 lyžice. s rotáciou sa ma manuisti snažili donútiť, aby som ich postavil)
Po tom, chrbát hrozne bolela niekoľko dní, skolióza samozrejme nezmizla.
Stručne povedané, je lepšie nezneužívať žiadne časti chrbtice, urobil som taký záver) a nedávno, ako keby som bol posadnutý, chcel by som si krútiť krk rukami. Krutanula a potom iba 4 dni otočili trup)
Zároveň som si prečítal váš článok, ale tak rýchlo som urobil všetko bez premýšľania
Gregory, a ak rodičia majú problémy s pečeňou, môže dieťa vyvinúť rôzne poruchy kĺbov v maternici. tkanivo (ako je prolaps, dysplázia kĺbu t / b a podobne)?

Áno, dieťa vo vnútri lona môže mať podobné problémy. To však nesúvisí s génmi atď. Dieťa v lone je už osoba s vlastným charakterom. A samozrejme prijíma, absorbuje vlastnosti charakteru rodičov.

A ďalší dôležitý bod. Aj keď lekári takéto problémy nejako diagnostikujú, nemali by ste paniku a rozruch. Vzhľadom na to:

1) Pravdepodobnosť chyby v diagnostike je vysoká.
2) Aj keď je diagnóza presná, choroba môže sama od seba zmiznúť.

Ahoj,
V súčasnosti väčšina lekárov, najmä vo veľkých zdravotníckych zariadeniach, ponúka natiahnutie chrbta na simulátore ako hlavnú metódu liečby kýly. Na Vertebrologickom ústave mi to lekár navrhol pre pretrvávajúcu bolesť chrbta (herniovaný disk), ale okamžite otvorene dodal, že to vôbec nemôže pomôcť,.
Gregory, ja jednoducho neviem, do ktorej vetvy pridať otázku, a ak je ľavá oblička znížená od detstva, môže vám pomôcť viscerálny terapeut? Nedávno som bol na recepcii, chlapec povedal, že dal obličku na svoje miesto, ale ako to zistiť?
Mám dlhú dobu, 5-6 mesiacov to bolí v zadku, dáva nohy pri chôdzi, niekedy brnenie a znecitlivenie nohy. Uľahčí sa to iba pri ľahnutí. Bolesť bolí v prírode, prechádza z jednej strany na druhú.
Problémy s chrbtom sa začali obťažovať po prvom narodení, zhoršili sa po narodení tretieho dieťaťa.
A ešte jedna otázka. Moja oblička bola vynechaná už od detstva, ale ultrazvuk vždy ukázal, že je to správne, a viscerálny terapeut s istotou povedal, že problém bol s ľavou obličkou. To môže byť?
Ďakujem vám veľmi pekne za prácu..
Tatyana, 33 rokov, Kyjev.

Najčastejšie, ak je vynechaná jedna oblička, je ďalšia oblička ešte horšia. Tie. na rozdiel od toho je funkčné poškodenie ešte horšie.

Ako dieťa si pamätám, moja sestra objavila skoliózu. Jej rodičia si preto do nemocnice v nemocnici vzali špeciálnu gymnastiku na masáž. Raz ma vzali. Neboli tam žiadne spinálne úseky. Iba súbor cvičení pre deti na rôznych skupinách miechových svalov. Neviem, aké to bolo efektívne, ale diagnóza bola po chvíli odstránená. Nepíšem to na obranu med, ale iba ako pozorovanie od detstva. To bolo na konci 80. rokov. Ako sa cítite o gymnastike pre deti so skoliózou??

Každý normálny masážny terapeut by mal predpísať dieťaťu s gymnastikou nezávislou od skoliózy, ktorá je špecificky zameraná na tento prípad. Zvyčajne pod rodičovskou kontrolou.

Po 3 rokoch tréningu v telocvični, absolútne nepochopenia fyziológie tela, nehovoriac o základných príčinách výskytu chorôb, dostala negatívne zmeny v kolene a krku.

Po vyskúšaní komplexov tabliet, výletov k robotníkom, masážnym sedeniam sa posledná trakcia chrbtice stala posledným. Po 4 schôdzach som si uvedomil, že to nielenže nedáva žiadne zmeny, ale zhoršuje aj stav. Okrem toho k zhoršeniu nemusí dôjsť okamžite, je to možné vidieť na fotografii za mesiac alebo dva po zákroku. Pravdepodobne dôvodom je to, že sa svaly nejako vrátia do stlačeného / stuhnutého stavu.

Po chvíli prišlo na vedomie, že kým sami necítite telo, svaly, svaly, pri hlbšom štúdiu si uvedomíte príčiny týchto stavov, nenastanú žiadne zmeny. Áno, po masáži sa v tele, vo svaloch objaví ľahkosť, ale bez vedomého stavu sa pamäť vo svaloch vráti do normálu.

Nesúhlasím so všetkým, ale nechám taký názor.

To znamená, že ak vyliečite obličky, potom je možné postupne sa zbaviť skoliózy?

Presne tak. Problém je však v tom, že len málokto vie, ako s nimi zaobchádzať.

Celý môj život som trpel intercostálnou neuralgiou vpravo pod lopatkou, pravá oblička sa znížila. Pred rokom začala cvičiť čchi-kung, meditáciu a nižšie dýchanie. Z predloženia vašich článkov, Gregory, sa tiež snažím zmeniť, bojovať s hrdosťou. Výsledok - cysta ľavej obličky zmizla, medziregálna neuralgia nebola pol roka. V tejto oblasti som cítil svalovú relaxáciu. Obličky trochu vzrástli. Uvedomil som si, že toho je veľa, musím pracovať na sebe.

Ahoj! Ospravedlňujeme sa, ak nie mimo tému, nevedel som, kam napísať. Aký je váš názor na kraniosakrálnu liečbu? Je možné po niekoľkých reláciách napraviť následky poranenia pri narodení atď..?

Kraniosakrálna terapia, ako aj „pôrodná trauma“, sú podvodom pre hlupákov od našich západných „partnerov“.

To znamená, že toto všetko je nezmysel, pokiaľ ide o „vytesnené kosti lebky“, ktoré nemohli spadnúť na svoje miesto, ako by mali v dôsledku úrazu pri narodení? A to môže viesť k problémom chrbtice a nôh?

Presne tak, tvrdé nezmysly. Vynájdené západnými „osteopatmi“. Chovávať prísľuby rodičov za peniaze. Tam sú ženy, ktoré pracujú, husto rozprávané na tému poranení pri narodení..

Kosti dieťaťa sú mäkké. Je ako guma. Po pôrode sa mu všetko prirodzene obnoví. Pokiaľ to však rodičia samozrejme nedali, vrodené choroby tela a duše ich dieťaťa.

Mimochodom. Existuje jedna účinná metóda samovytiahnutia driekovej chrbtice. Ľahnite si na chrbát, ohnite obe nohy na kolená. Ruky spočívajú na spodnej strane stehna (tam, kde je slabina) a tlačia sa od vás. V tomto prípade musíte skúsiť uvoľniť svaly dolnej časti chrbta. Ak skutočne máte prietrž, potom v problémovom segmente v čase napínania budete cítiť bolesť. Bude musieť vydržať. Okrem toho sa po zákroku môže bolesť zosilniť. Tiež musia vydržať. K predĺženiu môžete pridať výkyvné pohyby panvy vo vertikálnej a horizontálnej rovine.

ALE. Toto cvičenie vám nepomôže, ak sa problém s obličkami nevyrieši (aspoň čiastočne). Tie. tento spinálny úsek je doplnkovou metódou.

Prvé stabilné výsledky môžu trvať 3 až 10 dní..

Ahoj, dieťaťu bola nečakane diagnostikovaná subluxácia atlasu, ľahol si na slučku, až kým ju odmietol, zranenie nebolo počas tréningu (hoci cvičí karate). Zakrivenie žlče od narodenia Ako môžem pomôcť svojmu synovi? O mne: rozvedený, mám problémy s črevami, chrbticou, bolesťami hlavy a zakrivením žlče. Liečba kolitídy je obtiažna z dôvodu neurčitej diagnózy. Čo si musím uvedomiť a cvičiť na pomoc svojmu dieťaťu a možno aj sebe? poďakovať

Otázka, ktorú ste formulovali správne. Je vidieť, že už máte predstavu o vzťahu detských chorôb k životom rodičov.

Naučte sa, ako žiť správne. A činte pokánie za zlý život. Pray. Vyzeráte, Boh vás osvieti.

Nechcem už nikoho osobne namáčať v jeho kakahi. Ak potrebujete pochopiť, kde ste to v živote urobili, prečítajte si všeobecné články a komentáre z minulosti.

Mám kýlu chrbtice. Liečím sa rok a pol. Skúšal som všetko okrem kapoty a prevádzky. Nič nepomohlo. Myslel som, že pôjdem na kapucňu, ale po prečítaní recenzií o tom premýšľam, možno by som tie peniaze mohol vyhodiť znova. Mám problémy s obličkami a nepozerajú sa na kontraindikácie, pretože my všetci potrebujeme iba peniaze a nezabúdajú na to. Nie sú zodpovední za nič a nikto nevráti peniaze, ak sú horšie alebo nepomôžu. Všade okolo sú šarlatáni. Konzultácie stoja 1000 - 1500 a význam ich konzultácií, nemôžu povedať nič významné. Už som obišiel veľa lekárov a stále nemôžem odporučiť nikoho a žiadny postup. Celý môj plat ide na ošetrenie. Naposledy som urobil intersticiálnu stimuláciu, z ktorej by mala bolesť ustúpiť v 2 procedúrach. Najprv som si myslel, prečo som o nej nevedel predtým a prečo mi ju lekári neponúkli, ak je tak dobrá. Na internete sa ocitla, zostúpila, uskutočnila sedem sedení a zhoršilo sa to. Tak čo teraz. A hovoria čo, neviem, čo pomáha druhým, a prečo sme nepomohli, a to sa zhoršilo, nevieme. Vytvorme kapucňu, bude to určite lepšie. A stojí 1900 jedného postupu. Priradenie 20. Ukázalo sa, že 40 000, ak to hodím znova. Myslím, že by ste sa mali natahovať doma alebo ísť na jogu a masáže. A blokády. Prešlo veľa osteopatov a manuálov, ale pri pohľade môže niekto naozaj niečo urobiť. Znovu prihlásený na nový. Majú cenu 3 000 - 5 000 za reláciu. Čakáme na zázrak. Prvýkrát píšem recenziu. Celý list.

Zaujímavý zážitok. Odporúčam vám zamyslieť sa nad zdrojom vášho príjmu. Často sa to stáva, keď človek pracuje na škodu spoločnosti a ľudí okolo seba, potom peniaze, ktoré dostane takáto práca, potom idú buď na liečbu alebo sú nenávratne stratené iným spôsobom..

Pokiaľ ide o tému liečby a príčiny choroby, potom je už všetko na tomto webe..

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Strava na herniu pri otvorení bránice v pažeráku je predpísaná na zníženie tlaku vo vnútri brušnej dutiny a na zabránenie podráždeniu pažeráka a žalúdka..diétaAk každodenné jedlo nespôsobuje nepohodlie, mali by ste sa držať zavedenej stravy.
Inguinálna hernia je patologický stav, pri ktorom sa brušné orgány začínajú vydutie a tvoria herniálny vak.
Dnes je možné zhubné nádory prsnej žľazy liečiť viacerými spôsobmi: úplné alebo čiastočné odstránenie žľazy, radiačná terapia, hormón a chemoterapia.