loader

Hlavná

Žalúdok

Trakcia chrbtice (ošetrenie trakcie)

Klinika Vertebra nainštalovala nové zariadenie na ošetrenie chrbtice - univerzálny prístroj na dávkovanie trakcie, vibračné masáže a lokálne mechanické pôsobenie na muskulo-ligamentózny aparát a prvky kostných kĺbov chrbtice..

Indikácie trakčnej liečby (trakcia) sú:

 1. 1. Prevencia progresie osteochondrózy, recidívy bolesti.
 2. 2. Osteochondróza krčnej a bedrovej chrbtice s rôznymi prejavmi:
  • svalové tonikum
  • neurovaskulárne
  • neurodystrophic
  • kompresia
 3. 3. Posttraumatické zmeny
 4. 4. Vertebro-viscerálne syndrómy
 5. 5. Skolióza chrbtice

O potrebe trakcie rozhodne lekár po vyšetrení pacienta.

Klinika Vertebra nainštalovala nové zariadenie na ošetrenie chrbtice - univerzálny prístroj na dávkovanie trakcie, vibračné masáže a lokálne mechanické pôsobenie na muskulo-ligamentózny aparát a prvky kostných kĺbov chrbtice..

Obzvlášť zaujímavá je možnosť natiahnutia v striedavom režime. Počas liečby môžu byť parametre zmenené a úplne ovládané na obrazovke celý proces úpravy v dynamike, pretože činnosť zariadenia je riadená mikroprocesorom. Trakčné páky umožňujú trakciu v rôznych uhloch, vertikálne aj horizontálne. Na zariadení je možné vykonávať zložité procedúry (paravertebrálna vibračná masáž s natiahnutím bedrovej alebo krčnej chrbtice) a napínaním kĺbov horných a dolných končatín..

Pull Pull! Kto bude ťažiť z chrbtovej trakcie?

Keď bolí chrbát, prirodzenou túžbou je zavesiť na vodorovnú lištu.

Aká prospešná je trakcia chrbtice? V ktorých prípadoch môže byť ich použitie opodstatnené a kedy môžu poškodiť?

O terapeutickej trakcii sme hovorili s neurológom a chiropraktikom, odborníkom na kliniku Voronezom, Ph.D., Opletayevom Viktorom Fedorovičom.

- Bolesť chrbta je vždy nepríjemná. V arzenáli moderných lekárov existuje dostatok metód na zmiernenie stavu pacienta s chorobami chrbta: od netraumatickej masáže po radikálnu chirurgiu. V ktorých prípadoch je predpísaná trakcia chrbtice?

Hlavnými indikáciami tohto postupu (inak sa to tiež nazýva trakcia miechy) sú výčnelky a malé (do 6 mm) kýly medzistavcových platničiek; „Vykladanie“ medzistavcových platničiek a tzv. Fazetových kĺbov; oslabenie alebo eliminácia kompresie nervových formácií.

Jednoducho povedané - chrbtová trakcia sa ukazuje pacientovi v medzere medzi zdravým človekom a tými, ktorí už potrebujú operáciu.

- Viktor Fedorovich, aké typy spinálnej trakcie existujú?

Podľa spôsobu vykonávania sa zvyčajne delí na „suchý“ a pod vodou (definície hovoria samy za seba); jednoduchý mechanický (pomocou závaží) a hardware (pomocou počítača a hnacieho systému). K tomu dochádza v kombinácii s masážou a bez nej..

- Vďaka tomu sa liečebný účinok dosiahne pri trakcii chrbtice?

Počas procedúry dochádza k napínaniu vazovníkových svalov a svalov. Tlak vo vnútri medzirastového kotúča sa znižuje. Vytvárajú sa podmienky na elimináciu subluxácií medzistavcových kĺbov, zníženie alebo zmiernenie kompresie (kompresie) miechových nervov, ktoré tu prechádzajú, a vyživovanie krvných ciev. Táto skutočnosť pomáha zlepšovať mikrocirkuláciu, redukovať žilovú stázu a opuchy koreňov miechy.

Prečítajte si súvisiaci materiál: Existuje osteochondróza?

- Povedzte nám viac o hardwarovej trakcii chrbtice. Ako sa tento postup vykonáva??

Postup sa vykonáva v polohe na bruchu na špeciálnom stole (gauč). Na pacienta sú nasadené dva pásy - jeden nad a jeden pod miestom trakcie. Tieto pásy sú pripevnené k hlavovej a chodidlovej časti postele. Pri napínaní krku sa na hlavu kladie tzv. Glissonova slučka (ťah sa vykonáva s ňou), spodná časť tela nie je fixovaná.

Pomocou počítačového programu sa vyberie trakčný režim a jeho parametre (zaťaženie, s masážou alebo bez masáže atď.) A začne sa trakcia. Je plne automatizovaný a beží presne podľa nastavených parametrov..

Po ukončení procedúry je potrebné určitý čas (1 - 2 hodiny) nosiť korzet (na hrudníku a bedrových bedrových oblastiach) alebo špeciálny Shantsov golier (na krku). Deje sa tak preto, aby sa zabránilo napínaniu diskov po ich natiahnutí.

V budúcnosti sa odporúča zapojiť sa do fyzickej terapie na posilnenie svalov obklopujúcich chrbticu.

- Koľko relácií musí pacient podstúpiť, aby dosiahol terapeutický účinok?

Optimálne - od 10 do 20, v závislosti od dynamiky pozitívnych zmien. V priemere pacient začína pociťovať účinok po 5-7 sedeniach. Niekedy po 1-2 schôdzach môže dôjsť k určitému zhoršeniu stavu. Ak je to nepodstatné, podľa rozhodnutia lekára sa môže pokračovať v predlžovacom kurze. Inak sa postup ďalej nevykonáva..

Čítajte ďalej: MRI chrbtice?

- Keď je kontrakcia chrbtice?

Ako pri každom fyzioterapeutickom postupe, onkologické ochorenia zahŕňajú kontraindikácie; exacerbácia chronických patologických stavov, zápalové procesy panvových orgánov, brušná dutina; medziobratlová hernia väčšia ako 6 mm (relatívna kontraindikácia, o možnosti postupu sa rozhodne v závislosti od konkrétnej situácie); tzv. sekvestrované hernie (keď sa fragment disku oddelil od svojej hlavnej hmoty), osteoporóza, pokročilý vek.

Prečítajte si súvisiaci materiál: Ako je manuálna terapia užitočná??

- Za akých podmienok môže napnutie chrbtice poškodiť pacienta trpiaceho bolesťou chrbta??

Je to možné, ak ignorujete uvedené kontraindikácie; počas postupu bez skenovania MRI a neprítomnosti presnej diagnózy.

- Je pravda, že chrbtová trakcia vyvoláva tvorbu kýly a vedie k tvorbe nových výčnelkov?

Nie, práve naopak, pretože mechanizmus pôsobenia na disky je zameraný práve na zníženie podmienok na vytváranie výčnelkov a kýly.

Prečítajte si viac materiálov o zdraví, metódach diagnostiky a liečby rôznych chorôb v našich sociálnych sieťach: VKontakte, Facebook, Odnoklassniki

- Na podstúpenie chrbtice je potrebný lekársky smer?

Samozrejme áno. Tento postup sa vykonáva v smere neurológa, ortopedického traumatológa alebo neurochirurga, pretože iba odborník môže objektívne vyhodnotiť indikácie, kontraindikácie a predpovedať vývoj možných komplikácií..

- Trakcia chrbtice je indikovaná iba na liečenie chorôb chrbtice alebo sa môže odporúčať na prevenciu?

V istom zmysle môžeme hovoriť o prevencii. Napríklad osoba môže mať osteochondrózu, ktorá je dokonca sprevádzaná bolesťou (najmä v dôsledku svalov), ale neexistujú (zatiaľ) prietrže a výčnelky. V tomto prípade možno trakciu považovať za metódu prevencie patologických štruktúrnych zmien na medzistavcových platničkách..

- Viktor Fedorovich, aký druh diagnostiky je potrebné, aby sa pacient podrobil pred trakčným sedeniam?

Povinná MRI chrbtice podľa indikácie - elektroneuromyografia.

Zaregistrujte sa a získajte MRI chrbtice

- Čo by malo pacienta upozorniť počas zákroku miechy? Ako pochopiť, že jeho zdravie je v bezpečných rukách profesionála?

Je dôležité zamerať sa na výskyt bolesti: normálny je postup bezbolestný.

Dozviete sa viac o spinálnej trakcii počas konzultácie..

Môžete sa zaregistrovať telefonicky v sekcii kontaktov

Poznámka: služba nie je k dispozícii vo všetkých mestách

Ďalšie súvisiace materiály:

Opletayev Viktor Fedorovich

Absolvent Lekárskej fakulty Kirovskej Štátnej lekárskej akadémie 2009.

V roku 2010 absolvoval stáž v odbore neurológia..

V roku 2012 absolvoval odbornú rekvalifikáciu v manuálnej terapii.

Od 2012 do 2015 - postgraduálna škola, obhajoba dizertačnej práce s pridelením vedeckého titulu kandidáta na lekárske vedy.

Absolvoval pokročilý výcvik v neurológii a manuálnej terapii.

V roku 2015 získal certifikát mini-MBA.

V roku 2016 získal patent na zariadenie na trakčnú sústavu.

Od roku 2016 do súčasnosti pracuje v Clinic Expert Voronezh LLC. Zastáva funkciu vedúceho lekára, vedie recepciu ako neurológ a chiropraktik.

Vo Voroneži prijíma na adrese: st. Pushkinskaya, 11.

Trakcia chrbtice: čo to je, škoda a úžitok, cena, typy (suché, hardvér)

Bardukova Elena Anatolyevna
neurológ, homeopat, pracovná prax 23 rokov
✔ Článok skontroloval lekár

Slávny japonský reumatológ: „TOTO JE MESIAC! Ruské metódy liečby kĺbov a chrbtice sú iba zarážajúce. Pozrite sa, čo lekári ponúkajú na ošetrenie chrbta a kĺbov v Rusku: Voltaren, gél Fastum, Diclofenac, Milgamma, Dexalgin a ďalšie podobné lieky. Tieto lieky však NEROZAŽUJÚ SPOTREBU A ZADU, zmierňujú iba príznaky choroby - bolesť, zápal, opuch. Teraz si to predstavte. Prečítajte si celý rozhovor.

Pod pojmom chrbtová trakcia sa rozumie tak lekársky zákrok, ako aj metódy používané doma. Existuje mnoho rôznych chorôb miechy, pri ktorých môže byť takáto liečba účinná (hernie, osteochondróza, ischias)..

Trakcia sa používa pri liečbe rôznych ochorení chrbtice

Chrbtica je ťahaná rôznymi spôsobmi. Existujú suché a podvodné manipulácie: na trakčnom stole, v horizontálnej alebo vertikálnej polohe.

Ak lekár uskutoční sedenie správne, pacient nepociťuje silnú bolesť a nepohodlie, ale niektoré stavy sa môžu stať závažnými kontraindikáciami..

Trakčné ceny sa líšia v závislosti od úrovne kliniky. Ale prvé veci ako prvé.

Čo to je, škoda a úžitok

Pri absencii patológií zaisťuje vzdialenosť medzi stavcami ich pohyblivosť a flexibilitu chrbtice. V priebehu času sa ľudské telo opotrebuje a priestor medzi nimi sa zmenšuje. Má nepriaznivý vplyv na kĺby, väzivo a medzistavcové platničky, zhoršuje ich výživu a krvný obeh.

Čím sú stavce bližšie k sebe, tým vyššie je riziko rôznych chorôb chrbtice.

Trakcia je jednou z alternatívnych metód liečby, ktoré odborníci používajú spolu s predpisovaním liekov.

Zvyšuje anatomickú vzdialenosť medzi stavcami a obnovuje prívod krvi do diskov. Tlak na vláknité krúžky a korene sa znižuje a syndróm bolesti postupne mizne.

Trakcia je predpísaná ako doplnok k liečbe drogami

Podstata nárazu je rovnaká: bez ohľadu na typ trakcie: postup zmierňuje svalové kŕče, eliminuje premiestnenie stavcov a deformáciu ich väzivového aparátu. Ťah alebo ťah môžu byť zaťažené aj bez:

 • s dodatočným zaťažením;
 • podľa vlastnej hmotnosti pacienta;
 • pomocou manuálnej terapie.

Čas procedúry je odlišný: od niekoľkých minút do jednej alebo dvoch hodín. Závisí to od choroby a individuálnej reakcie osoby..

Po celú dobu "natiahnutia" pacient nosí korzet, ktorý nesie chrbát.

Čo dáva trakciu:

 • normalizuje krvný obeh a obnovuje osmotický tlak vo väzivovom aparáte a mieche;
 • zmierňuje nervové korene pred kompresiou zarastenými osteofytmi (výrastky na stavcoch);
 • eliminuje skreslenie disku;
 • zväčšuje priemer otvorov medzi stavcami o 1-3 mm.

Zväčšenie vzdialenosti medzi stavcami uvoľní zovretý nervový koreň

Napriek výhodám tohto postupu v medicíne neexistuje jednoznačný názor na jeho vykonanie. Predpokladá sa, že v niektorých prípadoch môže trakcia poškodiť pacienta. Napríklad suchá metóda ťahu je plná mikrotrhliniek svalov a mäkkých tkanív, ale pri starostlivom použití môže byť účinná a bezpečná..

Veľa záleží na individuálnej reakcii pacienta na túto terapiu. Spravidla sa po jednom alebo dvoch stretnutiach zistí, či osoba „kapucňu“ dobre znáša alebo nie..

Pretože v súčasnosti existuje veľa rôznych spôsobov, vrátane tých šetrných, lekár si vždy môže zvoliť ten, ktorý je pre liečbu optimálny.

kontraindikácie

Existuje niekoľko kontraindikácií pre napínanie chrbtice:

 • osteoporóza;
  Ak je osteoporóza zakázaná vykonávať trakciu
 • všetky akútne zápalové procesy;
 • zhubné a benígne nádory;
 • závažné poruchy obehovej sústavy v mieche;
 • patologická pohyblivosť stavcov a väzivového aparátu;
 • kardiovaskulárna patológia;
 • choroby kože;
 • urolitiázová choroba;
 • obezita (telesná hmotnosť 100 kg alebo viac);
 • ťažké zlomeniny chrbtice;
 • pooperačné obdobie;
 • pokročilý vek (od 60 rokov);
 • neuropsychiatrické choroby;
 • epilepsia a ďalšie kŕče;
 • pre ženy: tehotenstvo a laktácia;
 • niektoré typy hernií (na objasnenie diagnózy sú uvedené MRI a iné typy štúdií);
  U niektorých druhov miechovej prietrže nie je možné vykonať trakciu.
 • história laminektómie.

indikácia

V závislosti od výsledkov vyšetrenia a stavu pacienta môžu byť indikácie trakcie nasledujúce:

 • poranenie miechy. V prípade zranenia lekár zváži všetky klady a zápory, ale niekedy je trakcia jediným prostriedkom rehabilitácie, ktorý vracia chrbticu k normálnym funkciám;
  Pri poraneniach chrbtice môže trakciu povoliť iba lekár
 • prietrže. Stáva sa, že po kapote nie je potrebné chirurgicky odstraňovať prietrž;
 • Ankylozujúca spondylitída;
 • chronická bedrová ischialgia rôznych etiológií;
 • ischias;
 • osteochondrosis;
 • skolióza;
 • bedrová lordóza so sploštením;
 • spondylóza.

Komplikácie a dôsledky

Aké je nebezpečenstvo trakčnej chrbtice? Ak postup vykonáva nekvalifikovaný „kapitán“, môže byť zdraviu škodlivý. Nadmerné zaťaženie môže poškodiť chrupavku..

Niekedy sa vyskytne komplikácia vo forme svalového kŕče a ostrých nepríjemných pocitov. Ak sa nezastavia, relácia by sa mala zastaviť včas..

Ak lekár vykoná zákrok nesprávne, môže to spôsobiť vážne poškodenie pacienta.

Po prvej manipulácii si pacienti často sťažujú, že po natiahnutí chrbtice bolí chrbát.

Až do určitého bodu je to normálne - kvôli výronom a svalom. Nosenie korzetu pomáha minimalizovať bolesť.

Po natiahnutí chrbtice musíte chvíľu ležať (1 - 2 hodiny), aby ste nevyvolávali syndróm bolesti ostrými pohybmi. Mierna fyzická aktivita a cvičebná terapia pomôžu vyhnúť sa komplikáciám, udržiavať svalový tonus a zvýšiť účinnosť rehabilitačného obdobia.

Voľba typu trakcie závisí od toho, ako „ochorenie začalo“, od veku a celkového stavu pacienta. Lekár rozvíja individuálny terapeutický priebeh s rôznym trvaním a počas liečebného procesu monitoruje reakciu osoby na postupy. Existujú prípady, keď s osteochondrózou krčnej chrbtice boli úplne vylúčené bolesti, závraty a hučanie v ušiach počas dvoch alebo troch sedení suchého trakcie..

Existuje veľa spôsobov ťahu

Pacienti, ktorí sa zaujímajú o typy kapucní, sa o nich chcú dozvedieť čo najviac. Zhromaždili sme všetky možné pojmy a koncepty, z ktorých mnohé spolu úzko súvisia. Rôzne trakcie vo všeobecnosti závisia od nasledujúcich faktorov:

 • telesná poloha pacienta;
 • prítomnosť alebo neprítomnosť postupov pri vode;
 • uplatňovanie hardvérových techník, digitálne riadenie;
 • využitie zaťaženia.

sucho

Natiahnutie za sucha znamená akýkoľvek postup, ktorý sa nevykonáva vo vode. Najjednoduchším príkladom je osoba visiaca na brvne, ktorá sa tiahne od chrbtice. Zložitejšou verziou suchých kapucne je použitie trakčného stola alebo bežiaceho pásu so šikmým povrchom. Pacient je upevnený pomocou špeciálnych zariadení a vybaví ho ďalšou trakciou.

Suchosť chrbtice

Prečítajte si dobrý článok:

kostrové

Používa sa v ťažkých prípadoch po vážnych zraneniach, keď je pacient hospitalizovaný na oddelení traumatológie. Kirshnerove kovové lúče sa vkladajú do kostí zranených končatín, potom sa noha alebo rameno pevne pripevní závažím..

Kostra chrbtice

trakcie

Koncept je spojený so slovom „trakcia“ a uplatňuje sa na suché metódy expozície pomocou špeciálneho hardvérového systému. Môže ju kontrolovať lekár aj samotný pacient.

Hydraulická trakcia (pod vodou)

Klasický jemný spôsob kreslenia v porovnaní so suchým ťahom. Používa sa najčastejšie. Voda použitá na tieto postupy môže byť obyčajná alebo mineralizovaná. Ako prebieha relácia? Pacient je umiestnený v špeciálne vybavenom bazéne, v ktorom sú gumové krúžky, niekoľko zábradlí alebo zložitejšie zariadenie.

Aká je podvodná trakcia chrbtice

Najčastejšie je človek pod vodou vo zvislej polohe. Voda by mala byť mierne teplá (36 - 37 °). To poskytuje svalovú relaxáciu a uľahčuje proces napínania. Telo pacienta môže byť umiestnené horizontálne. V tomto prípade sa teleso pozdĺžne poklesne na štíte v nádrži naplnenej vodou.

Podvodné procedúry majú dobrý vplyv na skoliózu a osteochondrózu hrudnej chrbtice.

Non-load

Humánna metóda, ktorá sa nedávno objavila. Je považovaný za prielom v liečbe degeneratívnych patológií (kýly, výčnelky bedrovej chrbtice). Toto zariadenie efektívne uvoľňuje svaly a rovnomerne napína chrbát. Prístroj je vybavený mikrovibračným systémom a pôsobí na svaly tepelnými vlnami.

Aká je nenatiahnutie chrbtovej trakcie

Pacient dostáva súčasne masáž aj extrakt. Napriek tomu, že hovoríme o pasívnej metóde, v niektorých prípadoch poskytuje skutočnú pomoc nie horšiu ako tradičné trakcie. Svaly a väzy nie sú nadmerne zaťažené a pravdepodobnosť zranenia je takmer zrušená. Jedným z príkladov takéhoto nastavenia je stroj Swing. Jeho analógy možno nájsť na akejkoľvek súkromnej klinike, ktorá lieči choroby chrbta..

technické vybavenie

V hardvérových systémoch pre spinálnu trakciu sa poskytuje systém odmeraných záťaží. Stroje sú vybavené snímačmi, ktoré je možné ovládať zo stroja. Náklady na takéto inštalácie sú veľmi vysoké: nie každá klinika si ich môže dovoliť kúpiť..

Horizontálne a vertikálne

Horizontálne predĺženie je akýkoľvek postup, pri ktorom je pacient vo vodorovnej polohe (na chrbte alebo žalúdku). V rovnakom zmysle použite pojem „vertikálna kapota“.

Čo je vertikálny úsek chrbtice?

počítačový

Druh hardvérovej metódy. Toto je nový druh trakčnej tabuľky. Je vybavený systémom, ktorý môže pacient nezávisle kontrolovať pod dohľadom ošetrujúceho lekára. Procedúra sa vykonáva v horizontálnej polohe tela a samotná osoba cíti okamih, keď strečing dosiahne maximum. Príkladom takého počítačového systému je Tritonov prístroj..

Ako vyzerá Tritonov prístroj?

Podľa vlastnej váhy

Jedna z jednoduchých trakčných metód, ktoré môžete precvičiť doma:

 • vodorovná lišta;
 • pohromy;
 • dvere so zálohou dole;
 • švédska stena.

Gravitácia

Ako fungujú gravitačné odsávače pár? Pri tejto technike sa používajú simulátory s podporou vzadu. Podpera je „prispôsobená“ anatomickým ohybom chrbtice a pacient sa cíti ľahko a pohodlne. Hmotnosť pacienta rovnomerne ovplyvňuje všetky prvky simulátora, ktorý zaisťuje trakciu v pozdĺžnom smere.

Aká je gravitačná sila chrbtice

Mechanický

Koncept sa uplatňuje na každú jednoduchú techniku ​​vrátane konvenčných trakčných stolov bez počítačového riadenia. Vodný extrakt sa vzťahuje aj na mechanické metódy vystavenia..

axiálne

Jedna z odrôd Pilates. Počas tréningu telo postupne zaujme požadovanú polohu vzhľadom na konvenčnú vertikálnu os. Pacienti sa počas cvičenia naučia ovládať ťažisko vyrovnaním polohy.

trojrozmerný

Vykonáva sa pomocou špičkových zariadení. Jedná sa o robotický simulátor, ktorý sa vracia do fyziologickej polohy vysídlených stavcov, svalov a väzov. Stroj je naladený na konvenčnú os trojrozmerného priestoru, pracuje opatrne a presne.

3D chrbtová trakcia s robotom

pozdĺžny

Druh suchého úseku. Hmotnosť pacienta sa na tomto procese aktívne podieľa. Osoba je položená na naklonenom povrchu a natiahnutá dozadu pomocou bremien alebo techník ručnej terapie. Počas liečby je celý chrbát rovnomerne napnutý a gauč opakuje všetky anatomické ohyby chrbtice..

Manuálny

Jedná sa o manuálnu terapiu, počas ktorej špecialista systematicky pôsobí na svaly, väzy a kĺby stavcov každého oddelenia. Na rozdiel od masáže je to priestrannejšia a hlbšia procedúra. V porovnaní s inými suchými neoptickými metódami kresby je zriedka sprevádzaná nepríjemnými pocitmi. Skúsený terapeut jemne a dôsledne pôsobí na telo a preťahuje chrbát na správne miesta.

Manuálne manuálne ťahanie chrbtice

Prečítajte si dobrý článok:

Náklady na chrbtovú trakciu sa pohybujú od 500 do 1800 rubľov za návštevu a vyššie, v závislosti od použitých metód. Náklady na automatickú trakciu od 800 do 3 000 rubľov za reláciu. Cena je priamo úmerná úrovni kliniky, kategórii lekára a tomu, či sa v zdravotníckom zariadení používajú najnovšie high-tech zariadenia..

procedúra

Príbehy čitateľov: Ako som pomohol mame liečiť kĺby. Moja matka je 79 rokov, celý život pracovala ako učiteľka literatúry. Keď začala s problémami s chrbtom a kĺbmi, jednoducho ich odo mňa zadržala, aby som nestrácal peniaze za lieky. Mama sa pokúšala liečiť iba odvarmi zo slnečnicového koreňa, čo, samozrejme, nepomohlo. A keď sa bolesť stala neznesiteľnou - požičala som si od suseda a kúpila som lieky proti bolesti v lekárni. Keď mi o tom povedal sused, najprv som sa na svoju matku trochu hneval - odišiel som z práce a okamžite som k nej prišiel taxíkom. Nasledujúci deň som si s matkou dohodol schôdzku s reumatológom na platenej klinike, napriek jej požiadavkám, aby sa nevyvrátila. Lekár diagnostikoval artritídu a osteochondrózu. Predpísal liečbu, ale moja matka okamžite protestovala, čo bolo príliš drahé. Potom lekár vstúpil do situácie a navrhol alternatívu - domácu telesnú výchovu a bylinnú prípravu. Toto vyšlo lacnejšie ako injekcie s chondroprotektormi a nespôsobilo to ani možné vedľajšie účinky. Začala užívať liek a zúčastňovala sa fyzickej terapie. Keď som sa o ňu o pár dní neskôr zastavil, našiel som ju v záhrade. Zviazala paradajky a zjavne už dokázala urobiť veľa. Stretla sa s úsmevom. Pochopil som: drogová a telesná výchova pomohla, bolesť a opuch boli preč. “ Čítaj viac "

Hmotnosť bremena môže byť od 2 do 100 kg s postupným zvyšovaním, ak pacient postup dobre znáša. Na konci liečebného postupu (pri posledných dvoch alebo troch návštevách) sa zaťaženie mierne zníži na minimum. Po každej relácii musíte odpočívať dve hodiny. Na konci každej manipulácie je pacient prepravený ležiaci na nosítku..

Keď sa objaví silná bolesť, úlohou lekára je zničiť spúšťacie body masážou alebo zmeniť polohu tela pacienta. Takto je možné minimalizovať nepohodlie a pokračovať v liečbe.

Spravidla sa „kapucňa“ predpisuje v kombinácii s inými terapeutickými opatreniami, najmä s fyzioterapiou:

 • ultrazvuková expozícia;
 • elektroforéza;
 • zahrievanie.

Aký je účel komplexnej liečby? Posilňuje organizmus, má protizápalové a relaxačné účinky. Lekár tiež predpisuje komplex pohybovej terapie, ktorú pacient vykonáva doma. Existujú pacienti, ktorí majú prospech z hirudoterapie (ošetrenie pijavice)..

Video: mechanická trakcia

Cvičenia na napínanie chrbtice

Existuje niekoľko jednoduchých cvičení, ktoré môžete urobiť sami:

 1. Prebudenie, prevrátenie na bruchu a sklopenie rúk. Natiahnite sa lakte. Opakujte pohyb 10-12 krát. Cvičenie napína chrbát dobre;
 2. Sedieť na zemi, ohýbať nohy na kolenných kĺboch ​​a snažiť sa ich dosiahnuť hlavou. Opakujte pohyb 5-10 krát;
 3. Otočte sa k stene. Vzdialenosť medzi vami a stenou by mala byť asi 25 cm. Vytiahnite ruky nahor, sklopte hlavu dozadu a pozrite sa na prsty. Položte ruky na stenu, držte nohy rovno a rovno, hrudníka a brady sa dotknite steny. Podržte túto polohu 10 sekúnd;
 4. Ak zostanete v rovnakej polohe, skúste sa postupne dotknúť steny pravou a ľavou tvárou. Každý pohyb zopakujte 3-5 krát;
 5. Postavte sa proti stene a oprite sa o bok. Vytiahnite pravú ruku dozadu. Opatrne otočte telo smerom k ruke, v tejto polohe vydržte 5-10 sekúnd. To isté urobte ľavou rukou;
 6. V polohe na sedenie sklopte hlavu, položte ruky pod kolená, zaklopte chrbát a roztiahnite lopatky nahor.

Správna reakcia tela na cvičenia na napínanie chrbtice je pocit ľahkého napätia vo svaloch krku, rúk a chrbta..

Video: Súbor cvičení na napínanie chrbtice

Sebaťahovanie doma

Po porade so svojím lekárom si môžete doma natiahnuť chrbát. K tomu je potrebný pevný gauč alebo doska. Pred trakciou uvoľnite svaly masážou alebo sa vykúpajte v teplom kúpeli. Pripevnite si zápästia na jednu stranu dosky.

Ak je to možné, zmeňte uhol dosky. Trvanie domácej relácie je od 2 do 3 hodín.

Ako vykonávať trakciu doma

Recenzie lekárov: klady a zápory

Predtým lekári nemali jednoznačný názor na ťažbu chrbtice. Staré mechanické metódy nie sú ani zďaleka humánne a bezbolestné, hoci v mnohých prípadoch sú užitočné a účinné. S príchodom moderných hardvérových metód lekári nepochybujú o bezpečnosti a výhodách postupu pre väčšinu pacientov so systémovými patológiami..

Existuje presvedčenie, že pasívne techniky neprinášajú hmatateľný účinok, najmä pri liečbe závažných chorôb. V každom prípade veľa závisí od kvalifikácie lekára, „zanedbania“ patológie a celkového stavu pacienta. Rozhodnutie o použití trakčných metód sa vždy prijíma individuálne pre každého pacienta.

Video: aké je nebezpečenstvo trakčnej chrbtice?

Trakcia chrbtice je procedúra, ktorá nie je vždy príjemná. S príchodom moderného lekárskeho vybavenia sa suchá horizontálna trakcia stala humánnou metódou, ale cena za tieto služby je veľmi vysoká. Lekári najčastejšie odporúčajú metódu napínania pod vodou, ktorá je účinná pri liečbe kýly a iných ochorení chrbtice..

V prípade absencie bolesti a kontraindikácií je možné doma používať jednoduché trakčné metódy. Pravidelné cvičenia fyzickej terapie posilňujú svaly a väzivo chrbtice, natahujú ho prirodzene a zvyšujú účinok akýchkoľvek terapeutických účinkov..

Závery a závery

O čom mlčia naši ruskí lekári? Prečo v 90% prípadov dáva liek len dočasný účinok?

Bohužiaľ, väčšina liekov na „liečenie“ chorôb chrbta a kĺbov, ktoré sa inzerujú v televízii a predávajú sa v lekárňach, je úplným rozvodom..

Spočiatku sa môže zdať, že krémy a masti pomáhajú, ale v skutočnosti iba zmierňujú príznaky choroby.

Jednoducho povedané, kupujete obvyklé lieky proti bolesti a choroba sa naďalej vyvíja do ťažšej fázy. Bežná bolesť môže byť príznakom závažnejších chorôb:

 • dystrofia svalového tkaniva zadku, stehien a dolných končatín;
 • stlačený sedací nerv;
 • rozvoj artritídy, artrózy a súvisiacich chorôb;
 • ostrá a ostrá bolesť - bolesti chrbta, ktoré vedú k chronickej radikulitíde;
 • syndróm chvosta, ktorý vedie k ochrnutiu nohy;
 • impotencia a neplodnosť.

Ako byť? - pýtaš sa. Študovali sme obrovské množstvo materiálov a čo je najdôležitejšie, v praxi sme testovali väčšinu liekov na liečenie chorôb chrbtice a kĺbov. Ukázalo sa teda, že jediným novým liekom, ktorý neodstráni príznaky, ale skutočne lieči, je liek, ktorý sa nepredáva v lekárňach a nie je propagovaný v televízii! Aby ste si nemysleli, že ste dostali injekciu s iným „zázračným liekom“, nepovieme vám, čo je účinný liek. V prípade záujmu si môžete všetky informácie prečítať sami. Tu je odkaz ".

Zoznam odkazov

 1. Evgeny Cherepanov "Škola" Zdravá chrbtica ", 2012;
 2. Alexey Ivanchev "Spine. Health Secrets", 2014;
 3. Victoria Karpukhina "Zdravie miechy. Popov, Bubnovsky systémy a iné liečebné metódy", 2014;
 4. Jurij Glavchev „Chrbtica - provokatér všetkých chorôb“, 2014;
 5. Stephen Ripple „Život bez bolesti chrbta. Ako liečiť chrbticu a zlepšovať celkovú pohodu“, 2013;
 6. Galli R.L., Spite D.U., Simon R.R. "Emergency ortopedics. Spine.", 1995.

Komentáre
_________________________________

elena

Prečítajte si lepšie, čo hovorí slávny profesor o liečbe chrbta a kĺbov. Trpel som niekoľko rokov - náhle bolesti chrbta, neustále nepohodlie, chronická únava. Nekonečné konzultácie lekárov, piluliek, mastí a gélov nevyriešili moje problémy. Ale vďaka jednoduchému liečivu mám chrbát v poriadku a cítim sa ako úplne zdravý človek. Teraz sa môj ošetrujúci lekár pýta, ako to je. Jedného dňa som bol príjemne prekvapený, keď som videl, že títo slávni odborníci už o tom začali hovoriť. Tu je odkaz na článok s lekárom.

Trakcia chrbtice na prístroji Ormed

V posledných desiatich rokoch došlo k zlepšeniu dostupnosti lekárskeho vybavenia potrebného na zotavenie sa z chorôb chrbtice. Je to kvôli použitiu moderných materiálov, ktoré určujú životnosť takýchto zariadení. V poslednom čase si získali popularitu výrobky Ormed vyrobené v Ufe..

Ich trakčné prístroje majú európsku kvalitu, čo dokazujú viaceré recenzie „bývalých“ pacientov. Na osobné použitie sa takýto nástroj nedá kúpiť - stojí to príliš veľa. Ale teraz sú takmer všetky sanatóriá a masážne salóny vybavené podobnou technológiou - len niekoľko postupov na trakčnom zariadení vráti slobode pohybu chrbtice.

Boli vytvorené rôzne verzie zariadení, ktoré spĺňajú požiadavky na liečenie určitých chorôb chrbtice. Pri skolióze alebo prietrži sú potrebné rôzne sily a smer vystavenia, čo si vyžaduje vynikajúcu funkčnosť výrobkov. Ormed pomôcky spĺňajú tieto požiadavky - na jednom modeli je možné liečiť niekoľko patológií naraz.

Zariadenia Ormed na suchú trakciu

Všetky modely zahrnuté v tejto skupine sú založené na pôsobení mechanickej trakcie. Vytvorí sa predĺženie rôznej sily, ktoré je nasmerované na určité časti chrbtice. Patologické procesy sa zvyčajne vyskytujú v krku alebo spodnej časti chrbta, kde chrbát má najväčšiu pohyblivosť. Z tohto dôvodu sú zariadenia vyrábané vo forme funkčného lôžka alebo stola - iba v polohe na chrbte je dosiahnutá relaxácia svalov a väzov..

Výrobky Ormed sú určené iba na obnovu, čo zakazuje ich použitie v prípade akútneho poškodenia chrbtice. Ich použitie bude účinné pri nasledujúcich chorobách:

 1. Osteochondróza krčnej alebo bedrovej oblasti sprevádzaná bolesťou.
 2. Radikulitída spôsobená medziobratlovou kýlou.
 3. Ako posledný krok v konzervatívnej liečbe medzistavcovej prietrže.
 4. Na rehabilitáciu po zlomeninách alebo dislokáciách stavcov. S malou kompresnou zlomeninou môžete použiť prístroj na trakciu v skorých štádiách liečby.
 5. Urýchlenie hojenia po operácii chrbtice.
 6. Korekcia príznakov vrodených ochorení chrbtice - dorzopatie.
 7. Na odstránenie zakrivenia chrbta - skoliózy. V tomto prípade je dôležité včasné ošetrenie, pretože v neskorších štádiách sa deformácia stane neodstrániteľnou.

Procedúra môže byť vykonaná ako preventívne opatrenie, pretože má rovnaký masážny účinok, preukázané lekárskym výskumom.

Prevencia Ormed

Tento trakčný produkt je najjednoduchší a najpohodlnejší na použitie. Ak máte dosť peňazí, môžete si ich kúpiť doma. Je bezpečné zaobchádzať, čo chráni pacienta pred chybami počas postupu. Nástroj má nasledujúce charakteristiky, ktoré ho odlišujú od ostatných modelov:

 • Je to funkčný gauč, regulovaný zdvíhaním hlavy alebo chodidla. Je ľahko nastaviteľný pomocou diaľkového ovládača umiestneného pod pravou rukou.
 • V oblasti kolena je pohodlný vankúš, ktorý zabraňuje skĺznutiu pacienta.
 • Trakcia sa vykonáva iba kvôli hmotnosti ľudského tela - nepoužíva sa dodatočná trakcia. To vytvára vysoký bezpečnostný postup, pretože vylučuje nadmernú expozíciu..
 • Výrobok má dve slučky rôznej veľkosti a dĺžky - sú určené na napínanie krčnej alebo bedrovej chrbtice..
 • Má vlastné vyhrievanie do 50 stupňov, čo zaisťuje relaxáciu chrbta.
 • Masážna akcia je vytvorená dvoma mäkkými valčekmi pohybujúcimi sa po chrbtici.

Ale zariadenie má malú mínus - nemožno ho použiť na liečbu pretrvávajúcich ochorení chrbtice, pretože sa preukázal iba preventívny účinok..

Ormed Traction

Vývoj tohto produktu sa stal ďalším krokom v liečbe chorôb. Nový model je vybavený malým počítačom, ktorý obsahuje algoritmy činnosti. Preto sa používa iba v špeciálnych nemocniciach, kde je na procedúru dohliadaný odborník. Tento nástroj má tieto pozitívne vlastnosti:

 • Namiesto pevného pohovky sa používa trakčné lôžko pozostávajúce z troch prvkov. Veľkosť a šírka sú úplne v súlade s telom akejkoľvek osoby.
 • Hlava má špeciálnu pružinu, ktorá zaisťuje správne umiestnenie krku..
 • Všetky časti sa dajú nastaviť pod rôznymi uhlami, čo umožňuje pacientovi pohodlnú polohu. To je dôležité pre ľudí, ktorí sa obávajú pretrvávajúcej bolesti..
 • Závesy pre trakciu sú vybavené elektrickým motorom, ktorý vytvára nepretržité alebo dávkované zaťaženie.
 • Tepelný efekt vytvárajú infračervené lampy, ktoré dobre odvádzajú teplo.

Trakčné lôžko neumožňuje pacientovi pohybovať sa počas zákroku, pretože akákoľvek chyba v príprave môže viesť k zvýšenému stlačeniu nervov.

Ormed Professional

Toto nastavenie sa používa iba v lekárskych zariadeniach, pretože vyžaduje znalosť techniky postupu. Kombinuje vlastnosti všetkých predchádzajúcich modelov pre suchú trakciu a zároveň sa stáva kompaktnejšou. Nie je to osoba, ktorá riadi prácu - do počítača je zabudovaný mikroprocesor, ktorý zaručuje presnosť manipulácie. Lekár stanovuje iba základy postupu, čo vedie k vysokej bezpečnosti pre pacienta. Výrobok má tieto vlastnosti:

 • Existujú obmedzenia týkajúce sa ťažnej sily na krk a dolnú časť chrbta, čo ich chránilo pred nadmerným ťahom.
 • V Európe sú vyrobené žiarovky na vykurovanie a elektrický motor, čo určuje ich kvalitu a životnosť.
 • Všetky procedúry (zahrievanie, masáž, trakcia chrbta) nadobudli dávkovú povahu. To vám umožňuje zvoliť kombináciu účinkov, berúc do úvahy choroby každého pacienta.
 • Prvýkrát je zabezpečená komplexnosť procedúry - masáže je možné kombinovať s rozšírením krčka alebo bedra.
 • Vďaka bočným popruhom môžete končatiny vykonávať opačným smerom, aby ste znížili riziko poškodenia chrbtice..

Indikácie pre použitie tohto postupu sú určené iba lekárom a môžu byť vykonané iba v špeciálnych zariadeniach, ktoré majú certifikát kvality.

Zariadenia Ormed na vodnú trakciu

Túžba po vode sa v sanatóriách dlho používa na zotavenie sa z chorôb miechy. Pred príchodom špeciálnych zariadení sa uskutočňovalo v bežných vaniach alebo bazénoch, kde sa používalo množstvo tovaru alebo ľudské telo. Výrobky Ormed kombinujú dizajn svojho profesionálneho modelu s úpravou vody. To im umožňuje, aby sa použili na kontraindikácie suchej trakcie..

„Bazén“ je umiestnený vo vnútri modifikácie, čo umožňuje pacientovi počas manipulácie vykonávať minimálne pohyby. Tieto produkty obsahujú nasledujúce komponenty:

 1. Celá práca je regulovaná mikropočítačom, ktorý pracuje z dvoch zdrojov obrazovky a diaľkového ovládača. To umožňuje pacientovi zúčastniť sa aj liečebného procesu..
 2. Spúšťanie do bazéna sa vykonáva výťahom, ktorý zaujme akúkoľvek potrebnú polohu.
 3. Gauč je inštalovaný v akomkoľvek uhle, ktorý je potrebný na napnutie krčka alebo bedra.
 4. Teplota vody sa ukladá do počítača a ak je to potrebné, udržiava sa počas celej relácie.
 5. Trakčná sila môže byť konštantná alebo variabilná, čo vám umožňuje zvoliť ju pre každého pacienta zvlášť.
 6. Voda samotná má relaxačný účinok, ktorý eliminuje nepríjemné pocity pri manipuláciách.

Výťah má veľkú rezervu bezpečnosti, čo eliminuje obmedzenia pri použití u pacientov s nadváhou.

Vodná atrakcia

Je to najmodernejšia a najpopulárnejšia modifikácia používaná na liečenie chorôb chrbtice. Jeho použitie je opodstatnené iba v sanatóriách, kde sú skúsení špecialisti. Je to kvôli zložitému zariadeniu zariadenia, ktoré vyžaduje jemné doladenie:

 • Pohon krčka alebo bedra sa vykonáva iba pod kontrolou procesora, ktorý vyberie zaťažovaciu silu (posledných desať postupov sa uloží do pamäte zariadenia).
 • Špeciálne otvory na bočných stenách vane umožňujú hydromasáž. Súčasne prechádzajú smerované prúdy zohriatej vody pozdĺž chrbtice, čím sa uvoľňujú svaly chrbta.
 • Okrem toho je možné nainštalovať dýzy, ktoré zabezpečujú teplý vzduch. To vytvára efekt gejzíru - mäkký tlak na jednotlivé body chrbta „upokojuje“ nervový systém.
 • Okrem toho sa vykonáva chromoterapia - niekoľko farebných LED žiaroviek svieti na tele pomocou vody. Taktiež aplikuje ionizáciu vzduchu vo vnútri kúpeľa - prichádza cez špeciálne filtre umiestnené na hlave osoby.

Šikmá konštrukcia kúpeľa neumožňuje pacientovi sa v ňom utopiť ani za nepredvídateľných okolností. Hlava a hrudník zostávajú vďaka pevnej fixácii vždy nad hladinou vody.

Extrakcia chrbtice: poškodenie a výhody postupu

V prípade poškodenia pohybového ústrojenstva je chrbtová trakcia jednou z hlavných metód liečby.

Nazýva sa tiež trakčná metóda liečby (od latinského slova tracto, čo znamená ťahať, ťahať)..

Túto metódu môžete použiť doma..

V nemocniciach sa odsávače pár používajú pomocou špeciálnych mechanoterapeutických zariadení.

Teraz však lekári tvrdia, že natiahnutie chrbtice pre niektoré kategórie pacientov je nebezpečný postup.

Platí to najmä pre tých, ktorí majú v chrbtici výčnelok a prietrž..

Čo je to chrbtová trakcia??

Trakčná metóda sa používa na liečenie poranení pohybového ústrojenstva. S jeho pomocou dochádza k pôsobeniu proti prirodzenému napätiu tkanív, ktoré obklopujú poškodenú oblasť.

Napríklad pri zlomeninách využívajúcich trakciu je možné vylúčiť vytesnenie fragmentov. Táto metóda vám tiež umožňuje vylúčiť deformáciu alebo odstrániť obmedzenie pohyblivosti.

Kontroverznou otázkou zostáva možnosť použitia trakcie na osteochondrózu v lekárskych kruhoch. Niektorí hovoria, že ide o účinnú metódu, ktorá vám umožní zbaviť sa neurologických prejavov osteochondrózy a „umiestniť“ disky na miesto. Iní tvrdia, že pri ich použití sa stav výrazne zhoršuje..

Trakčná terapia je predpísaná pre rôzne ochorenia chrbtice. Môže sa použiť na suchú horizontálnu, vertikálnu alebo podvodnú trakciu. Bez ohľadu na zvolenú metódu je počas procedúry prekonaný svalový spazmus, eliminujú sa deformácie, posuny stavcov.

Na vykonanie zákroku v nemocnici je vybraná časť chrbtice fixovaná špeciálnymi zariadeniami, sú stanovené potrebné uhly náklonu (ich hodnota je stanovená v závislosti od toho, či sa vyžaduje symetrická alebo asymetrická trakcia), sú stanovené parametre postupu.

Profesionálny trakčný postup umožňuje:

 • zbaviť sa funkčných blokád medzi stavcami;
 • zväčšiť výšku medzistavcových platničiek;
 • eliminovať upínanie nervových koreňov;
 • znížte tlak vo vnútri medzistavcových platničiek.

Uvedený účinok prispieva k tomu, že v prípade výčnelkov, prietrží môže vyčnievajúca časť disku spadnúť na svoje miesto. Jeho jedlo sa obnoví. Mnohí lekári však hovoria o neprípustnosti použitia trakcie s medziobratlovými kýlami.

V závislosti od svedectva môžu rozšíriť krčnú, hrudnú, bedrovú alebo celú chrbticu. Po komplexnom preskúmaní priraďte postup.

Indikácie použitia chrbtovej trakcie

Názory odborníkov zapojených do liečby pohybového aparátu, pokiaľ ide o zoznam indikácií na použitie extraktu z chrbtice, sa líšia. Niektorí lekári sa domnievajú, že trakcia zlepšuje stav pacientov s takmer všetkými chorobami, zatiaľ čo iní tvrdia, že pri dystrofických degeneratívnych procesoch je zakázané natiahnutie medzistavcových platničiek..

Bez obmedzenia je povolené používať digestor v týchto prípadoch:

 • po zlomeninách v rehabilitačnom období;
 • premiestnenie stavcov;
 • nestabilita stavcov (v počiatočných štádiách choroby za predpokladu, že sú stanovené po zákroku);
 • skolióza (predpísané podvodné postupy).

Môžu predpísať výpis pacientom, ktorí majú:

Nemôžete si však predpísať kapucňu a ísť na zákroky v súkromných zdravotníckych strediskách bez predbežného úplného vyšetrenia. V niektorých prípadoch je trakcia kontraindikovaná.

Mnoho lekárov odporúča robiť terapeutické cvičenia, pri ktorých je chrbtica natiahnutá pod hmotnosťou vlastného tela bez použitia ďalších pomôcok. Táto metóda sa považuje za menej účinnú, ale pri osteochondróze a iných degeneratívnych zmenách nepoškodí.

kontraindikácie

Nie všetci pacienti, ktorí sa sťažujú na bolesti chrbta, nemôžu vykonávať trakciu.

Nenavrhujte to ľuďom, ktorí majú:

 • duševná choroba;
 • infekčné lézie chrbtice;
 • zápalové ochorenia miechy, jej membrán;
 • plánujú sa chirurgické zásahy;
 • poškodené konštrukčné prvky chrbtice;
 • narušené fungovanie systému zrážania krvi;
 • tehotenstvo dlhšie ako 2 mesiace;
 • narušenie dodávky krvi do chrbtice;
 • všeobecne vážny stav;
 • senilný a detský vek.

Vzhľadom na rozsiahly zoznam kontraindikácií by sa pred použitím tejto fyzioterapeutickej metódy malo vykonať komplexné vyšetrenie.

Poškodenie a prínosy metódy

Trakcia je rýchlo pôsobiaca účinná metóda normalizácie stavu pacienta pri mnohých ochoreniach pohybového aparátu..

Odporúča sa vylúčiť:

 • svalové kŕče;
 • diskové posuny;
 • deformácie chrbtice;
 • preťaženia;
 • bolesť.

Výhody trakcie sú veľké. Tento postup umožňuje predĺžiť chrbticu, zabudnúť na bolesť a normalizovať krvný obeh.

Berúc do úvahy skutočnosť, že svaly sa napínajú paralelne s chrbticou, musia pacienti po ukončení procedúr prijať posilnenie svalového korzetu. Lekári predpisujú fyzioterapeutické cvičenia, ktoré stimulujú funkciu svalov.

Samoaplikácia odsávača pár je kontraindikovaná. Pravdepodobne po roztiahnutí chrbtice na pozadí krehkého svalového korzetu sa zvyšuje pravdepodobnosť posunu stavcov. Niektorí lekári odporúčajú vyhnúť sa tomuto spôsobu liečby osteochondrózy. Napínanie vláknitého prstenca medzistavcových platničiek môže skutočne viesť k prasknutiu, čoho dôsledkom bude zhoršenie stavu..

Počas procedúry sa zlepšuje mikrocirkulácia v problémových oblastiach, klesá závažnosť opuchu koreňov a zväčšuje sa priestor. Takáto činnosť sa však pozoruje iba pri trakcii. Po dokončení postupu sa segmenty vrátia do svojej obvyklej polohy. Toto je sprevádzané ďalšou traumou vláknitého prstenca..

Video: „Kedy je chrbtová trakcia nebezpečná?“

Trakcia chrbtice na počítačovom zariadení Triton (USA)

Fráza „spinálna trakcia“ znie vážne a dokonca aj strašidelne. Ako to je - natiahnuť chrbticu? S najnovším zariadením Triton je všetko možné, čo vás upozorní na stredisko Spine Command Center!

V skutočnosti je trakcia chrbtice (trakcia) liečebnou procedúrou, pri ktorej sa špeciálny prístroj pomaly a jemne napína, čím sa uvoľňujú hlboké svaly a tkanivá chrbtice, zväčšuje sa vzdialenosť medzi stavcami a zlepšuje sa krvný obeh. V dôsledku tvorby podtlaku v medzistavcovej oblasti, vrátane, je znížený výčnelok prietrže do dier miechového kanálika, čo znižuje tlak na koreň nervu..

Kto je uvedený postup

Vzhľadom na svoju vysokú účinnosť pri ochoreniach pohybového aparátu je trakcia miechy možná s nasledujúcimi indikáciami:

 • Medzistavcová nekomplikovaná prietrž a výčnelok.
 • Choroby kĺbov.
 • Osteochondróza krčka, hrudníka a iných oddelení.
 • Fazetový syndróm.
 • Bolesť v bedrových a sakrálnych častiach chrbta, ktorá je výsledkom svalového a väzivového napätia.
 • Syndróm stavcov 1 až 2 stupne.

dôležitý!

Trakcia chrbtice je možná iba pod dohľadom skúseného odborníka a na špeciálnom vybavení. Na klinike „Spine Team“ pre túto terapiu poskytujeme našim pacientom trakčný stôl Triton.

Tritónová chrbtová trakcia sa vykonáva v polohe na bruchu. Pacient je pripevnený na stôl a prístroj začína mäkký efekt. Nemala by existovať bolesť, človek by mal cítiť iba ťahové pocity, ktoré však môžu byť mierne nepríjemné. Pacient môže nezávisle regulovať limit natiahnutia vypnutím zariadenia, keď má pocit, že pre túto reláciu dosiahol maximum. V každom prípade sa všetky ošetrenia vykonávajú pod dohľadom odborníka..

Vezmite prosím na vedomie, že neponúkame vertikálne, máme k dispozícii iba horizontálne predĺženie chrbtice.

Náklady na 1 sedenie trakcie chrbtice sú 1100 rubľov, za kurz si musíte kúpiť 8-10 procedúr.

Kontraindikácie postupu

Suchá chrbtová trakcia má pomerne široký rozsah kontraindikácií. O možnosti zákroku rozhoduje lekár. Na tento účel sa môžu predpísať ďalšie skúšky a skúšky..

Zdravotné problémy? „Tím chrbtice“ je pripravený ich vyriešiť!

Nachádzame sa v Jekaterinburgu na adresách: st. Kirovgrad, d. 20, st. Sheinkman, d. 134A a st. Fucika, 13. Garantujeme vám nízke ceny, kvalifikovaný personál, profesionálne vybavenie a srdečné privítanie!

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Čo inervuje obturátorský nervVnútorný obštrukčný nerv je súčasťou bedrového plexu. Spolu s piriformným, genitálnym, dolným a horným glutealom patrí nerv quadratus femoris do skupiny krátkych vetiev sakrálneho plexu.
Masáž je povinnou súčasťou každého liečebného cyklu prietrže medziobratlovej platničky bedrovej chrbtice. Relácie zmierňujú svalové napätie a bolesť, obnovujú výživu poškodenému disku, stimulujú imunitu, aby aktívne bojovali proti tejto chorobe.
Čo je pupočná kýla u detí. Prevalencia prietrže
Umbilická hernia u detí je vydutie vnútorných orgánov mimo brušnej steny otvorom v pupku - pupočníkovom krúžku.