loader

Hlavná

Späť

Výhody a riziká - Umelá náhradná chirurgia disku

Krčné herniované disky

výhody

Cervikálny disk Prestige® ako alternatíva k fúzii miechy sa vyhodnotil v klinickej štúdii, do ktorej bolo zapojených 541 pacientov - najväčšia klinická štúdia tohto druhu, ktorá bola kedy vykonaná a dokončená pre krčnú chrbticu.

Niektoré kľúčové nálezy klinickej štúdie zahŕňajú:

 • Skupina pacientov, ktorí dostávali prístroj Prestige Cervical Disc, mala stredný návrat do práce, ktorý bol o 26,2% skôr ako medián v skupine liečenej spinálnou fúziou..
 • U pacientov v skupine Prestige Cervical Disc nedošlo k žiadnym poruchám (zlomeniam) zariadenia..
 • Menej pacientov v skupine Prestige Cervical Disc vyžadovalo revízne chirurgické zákroky ako v skupine liečenej fúziou miechy. Revízna operácia bola definovaná ako postup, ktorým sa upravuje alebo akýmkoľvek spôsobom upravuje pôvodná konfigurácia implantátu.

riziká

Rovnako ako pri akejkoľvek operácii chrbtice nie je chirurgická liečba pomocou prístroja Prestige Cervical Disc bez rizika. Môžu sa vyskytnúť rôzne komplikácie, buď samotné alebo v kombinácii.

Medzi možné riziká spojené s akýmkoľvek chirurgickým zákrokom patria komplikácie anestézie, krvné zrazeniny, alergické reakcie a nepriaznivé účinky v dôsledku nediagnostikovaných zdravotných problémov, ako je napríklad tiché ochorenie srdca. Možné komplikácie spojené s operáciou chrbtice a hrudného disku Prestige môžu zahŕňať:

 • Alergická reakcia na materiál implantátu
 • Implantáty sa ohýbajú, lámajú, uvoľňujú alebo pohybujú
 • Ohýbanie alebo lámanie nástrojov
 • Rany, lokálne a / alebo telesné (systémové) infekcie
 • Bolesť krku a / alebo ramena
 • Obtiažne prehĺtanie
 • Zhoršenie alebo zmena reči
 • Poranenie nervov alebo miechy, pravdepodobne spôsobujúce poškodenie alebo ochrnutie
 • Necitlivosť alebo brnenie v končatinách
 • Roztrhnite ochrannú membránu (dura) zakrývajúcu miechu
 • Strata pohybu alebo fúzie na ošetrovanej krčnej úrovni
 • Vývoj alebo progresia choroby na iných úrovniach krčka maternice
 • Krvácanie alebo odber zrážanej krvi (hematóm)
 • Krvné zrazeniny a obmedzenia prietoku krvi, pravdepodobne spôsobujúce mozgovú príhodu
 • Opuch tkaniva
 • Reakcie na anestéziu
 • Zmeny duševného stavu
 • Komplikácie tehotenstva vrátane potratu a vrodených chýb plodu
 • Neschopnosť obnoviť bežné činnosti vrátane sexuálnej aktivity
 • úmrtia

Existuje tiež riziko, že tento chirurgický zákrok nebude účinný a že sa nemusí zmierniť alebo spôsobiť zhoršenie predoperačných príznakov..

V americkej klinickej štúdii sa vyskytlo množstvo nepriaznivých udalostí. Medzi najbežnejšie patria trauma, prehĺtanie ťažkostí, zhoršenie reči a infekcia. S liečbou pomocou prístroja Prestige môžu byť spojené ďalšie riziká. Aj keď na tomto webe je uvedených veľa hlavných rizík, v príbalovom letáku pre lekára je uvedený podrobnejší zoznam. Ak potrebujete ďalšie informácie a vysvetlenie týchto rizík, obráťte sa na svojho lekára.

Miechové implantáty: typy, použitie a možnosti

Prielom technológie v miechových implantátoch je v súčasnosti rozsiahly.

A to sa len zväčšuje.

Spojené štáty. Podľa správy z prieskumu a trhov sa predpokladá, že trh s implantátmi chrbtice bude rásť v rokoch 2016 až 2020 so zloženým ročným tempom rastu 5,29%..

Rastúce využívanie implantovaných postupov a zvýšené zavádzanie minimálne invazívnych chirurgických zákrokov umožňuje chirurgom vytvárať menšie rezy a lepšie výsledky pre pacienta. Kvôli obmedzeniam v operáciách MIS (užšie a hlbšie dutiny) je nevyhnutnosť lepšej vizualizácie nevyhnutná..

Ako popredná spoločnosť zameraná na osvetlenie zdravotníckych pomôcok na mieru, náš záväzok nás vedie k tomu, aby sme zostali na špičke najnovších spinálnych implantátov, technik chirurgie chrbtice a technologického pokroku na trhu. Tento článok sa zaoberá typmi miechových implantátov, ich používaním a vývojovými trendmi.

 • Revolúcia a účel spinálnych implantátov
 • Druhy spinálnych implantátov
 • Typy chirurgických zákrokov, ktoré používajú miechové implantáty
 • Najnovšie trendy v miechových implantátoch
 • Výhody a nevýhody miechových implantátov

Chcete sa dozvedieť viac o miechových implantátoch? Získajte zadarmo PDF

Dovoľte mi poslať kópiu, aby ste si ju mohli prečítať, keď to bude pre vás výhodné. Dajte mi vedieť, kam sa má odoslať (trvá to 5 sekúnd):

Revolúcia a účel spinálnych implantátov

Podľa NINDS (Národný inštitút neurologických porúch a mozgovej mŕtvice) asi 80 percent dospelých pociťuje bolesť chrbta v určitom okamihu svojho života. Podľa štúdie Global Burden of Disease Study (GBD) je jednou z hlavných príčin zdravotného postihnutia na celom svete.

Existuje mnoho dôvodov, prečo človek môže zažiť bolesť chrbta. Medzi najbežnejšie príčiny siahajú od podvrtnutia a námahy, normálneho opotrebenia, ktoré sa vyskytuje v diskoch a kostiach, až po ischias. Iná bolesť dolnej časti chrbta by mohla súvisieť s infekciami, nádormi a chorobami, ako sú obličkové kamene.

Pre menej závažnú liečbu LBP (bolesť dolnej časti chrbta) sa pohybuje od manipulácie chrbtice, akupunktúry a liečby nervových blokov. Ak tieto terapie zlyhajú, môže sa zvážiť chirurgický zákrok.

Vo vážnejších prípadoch sa môže považovať za nevyhnutný chirurgický zákrok a umiestnenie miechových implantátov. Trh spinálnych implantátov je rozdelený do fúznych spinálnych implantátov alebo nefúznych spinálnych implantátov. (viac k tomu nižšie).

Miechové implantáty sa používajú na liečbu mnohých foriem bolesti chrbta a deformity. Jeho primárnou funkciou je pomáhať spojiť dva stavce a nahradiť prírodný materiál disku.

Podľa účelu určí skupinu alebo kategóriu, do ktorej patrí. Ortopedická a laserová chirurgia chrbtice definuje funkcie, ktoré môžu implantáty pomôcť:

 • korekcia deformít
 • posilnenie a zlepšenie stability chrbtice
 • uľahčenie fúzie dvoch stavcov

Druhy spinálnych implantátov

Miechové implantáty sú lekárske prístroje, ktoré používajú chirurgovia na liečenie vyššie uvedených stavov.

Ako už bolo spomenuté, spinálne implantáty spadajú do dvoch kategórií, fúzia a nefúzia. Pokiaľ ide o operáciu lumbálnej fúzie, je možné tieto dve skupiny klasifikovať ako skupiny umiestnené v priestore medzi telom (priestor na disku) alebo priamo na chrbticu kvôli stabilizácii..

Fúzia - je chirurgický zákrok na vytvorenie zväzkov medzi tuhými kosťami pomocou kostného štepu.

Fúzne spinálne implantáty možno rozdeliť do troch skupín:

Klietky fungujú ako držiak priestoru medzi dvoma stavcami. Stane sa súčasťou chrbtice, takže kostný štep sa dá umiestniť tak, aby do nich mohol „rásť“. (aby sa umožnilo spojenie miechy medzi dvoma stavcami). Známe sú tiež ako klietky medzi telom.

Klietky poskytujú podporu a stabilitu po operácii. Spravidla nepotrebujú skrutky.

Ako uvádza spoločnosť Spine-health, „nové štúdie ukázali, že použitý materiál by mohol ovplyvniť úspešný rast fúzie kostí. Titánové klietky s povrchom nanotechnológií podporujú tvorbu kosti.“

Dosky sú na druhej strane obvykle pripevnené skrutkami k stavcom. Pomáhajú pri stabilizácii chrbtice.

Tento typ fúzie je postup, pri ktorom chirurg používa nástroj, napríklad doštičku a skrutky, aby pomohol kostiam rásť spolu. Sú stále dostatočne flexibilné, aby umožnili ohybu chrbtice.

Tyčinky tiež pomáhajú stabilizovať chrbticu. Sú k stavcom spojené háčikmi alebo skrutkami pedálu.

Bez fúzie - je alternatívou k tradičnej fúzii chrbtice, ktorá natrvalo pripevňuje dve alebo viac kostí v chrbtici..

Nedávno bola FDA schválená nová bedrová technológia. Implantáty uznávajú použitie zachovania pohybu (normálny rozsah pohybu) skôr, ako ho fixujú.

Umelý disk a roztiahnuteľné tyče sú dva spôsoby, ako je možné tento typ postupu vykonať.

Umelé disky tiež známe ako náhrada umelých diskov (ADR) sú lekárske prístroje implantované do chrbtice, ktoré pôsobia alebo napodobňujú ako normálne disky. Lekári môžu nahradiť celý disk alebo odstrániť iba jadro (stred disku).

Umelý disk je navrhnutý tak, aby zachoval pohyb po operácii čo najbližšie k normálu.

Rozpínacie tyče sa používajú na narovnanie chrbtice bez fúzovania stavcov. Spoločnosť NuVasive, inovátor technológie bočnej chrbtice, vyvinula systém „Magec“, ktorý využíva magnetickú technológiu v rámci nastaviteľných rastúcich tyčí..

Podľa Peter Newton, M.D. Detská nemocnica divízie Ortopédia a Skolióza Rady - San Diego, „Tyčinku Magec je možné pripevniť na chrbticu a navonok ju predĺžiť otáčaním magnetu cez telo pacienta, ktorý otáča motorom vo vnútri tyče, aby sa predĺžila.“

U pediatrických chirurgov majú deti so skoliózou možnosť regulovať progresiu deformity pomocou nastaviteľných rastúcich tyčiniek a súčasne znižovať počet invazívnych chirurgických zákrokov, ktoré by sa vyžadovali v priebehu času.

Ako vyzerá MAGEC®: Príbeh Izáka

NuVasiveInc. „Ako vyzerá MAGEC®: Príbeh Izáka.“ Ty trúbka 20. novembra 2017

Typy chirurgických zákrokov, ktoré používajú miechové implantáty

V tejto časti sa budeme venovať štyrom typom operácií, ktoré využívajú spinálne implantáty. Zvážime najmä predné, zadné a transforaminálne bedrové interbody fúzie a axiálne fúzie.

Fúzie medzi teliesok zahŕňajú odstránenie medzistavcových platničiek. Axiálne spojenie je určené na opravu poškodeného disku.

Existujú jedinečné prístupy k chirurgii chrbtice. Chirurgické prístupy zahŕňajú predný (spredu chrbtice), zadný (zadnú časť chrbtice) a bočný (na boku chrbtice)..

1. Fúzia prednej bedrovej interbody (ALIF)

Predný prístup z prednej časti chrbtice umožňuje priamy prístup k disku. Tento typ chirurgického prístupu umožňuje chirurgom prístup do chrbtice bez narušenia alebo pohybu nervov.

Vaskulárny chirurg zvyčajne pomôže ortopedickému chirurgovi pohybovať orgánmi a krvnými cievami, aby odhalil príslušný disk.

2. Fúzia zadných bedrových interbody (PLIF)

Najbežnejšie prístupy sú zadné bedrové fúzie.

K chrbtici sa pristupuje zozadu. Väčšina PLIF sa vykonáva v bedrovej alebo dolnej časti chrbtice (región L4-L5 alebo L5-S1). Typ miechového implantátu, ako je klietka, sa vkladá do priestoru pre disk, čím sa obnovuje vzdialenosť medzi stavcami.

3. Transforaminálna lumbálna interbody fúzia (TLIF)

TLIF je tiež procedúra fúzie chrbtice, ktorá je prístupná cez zadnú časť chrbtice. Na stavce sú pripevnené chirurgické implantáty, ako sú tyče a skrutky pedikulov. Kostné štepy sa umiestnia do medzizubného priestoru, ktorý sa má fúzovať. Spája nestabilitu alebo slabosť chrbtice spojením kostí.

4. Axiálna bedrová interbodyová fúzia (AxiaLIF)

Prístup AxiaLIF dosiahne disk z prednej strany krížovej kosti prostredníctvom rezu v blízkosti chvostovej kosti. Je to minimálne invazívna fúzia miechy. Poškodená časť disku sa odstráni a nahradí sa materiálom pre štep kosti.

Tento typ spinálnej fúzie je užitočný pri liečbe degeneratívnych diskov, spondylolistéz a spinálnej stenózy. Fúzia pomôže stabilizovať chrbticu a zmierniť bolesť.

Najnovšie trendy v miechových implantátoch

Hlavnými hnacími faktormi miechových implantátov sú obrovský dopyt po rýchlejšom zotavení a kratšie prestoje. Dopyt po minimálne invazívnych postupoch chrbtice stále rastie, keď sa pacienti viac vzdelávajú o typoch dnes dostupných spinálnych výkonov.

Dominantnú úlohu budú hrať materiály a najnovšie technológie v miechových zariadeniach.

Materiály použité v miechových implantátoch

Miechové fúzie používajú vložky, ktoré sú vyrobené z titánu. Klietky sa používajú na vyplnenie materiálom kostného štepu.

Výroba výrobkov s lepším zložením bude mať vplyv na postup na trhu. Rovnako ako v prípade zavedenia umelých diskov, Dr. Jay Jagannathan, M. D., FAANS, neurochirurg s certifikáciou pre tabuľu, uvádza:

„Implementácia umelých diskov umožňuje oveľa širší rozsah pohybu pre post-op výstupy. Niektoré umelé disky sú dosť pokročilé a využívajú komponenty s tradičným titánovým dizajnom so špecializovanými nátermi a pokročilým navrstvením.“

Zvýšené používanie titánu sa nedávno zvýšilo. Podľa ortopedického dizajnu a technológie ODT,

„Miechové implantáty, ako sú klietky, prúty, skrutky, háčiky, drôty, platne a svorníky, sa vyrábajú z titánu prednostne z nehrdzavejúcej ocele.“

Implantát stimulácie miechy

Stimulácia miechy pri bolesti chrbta využíva elektrické impulzy na stimuláciu nervov v mieche. Implantácia pod kožu pomocou tenkých drôtov zvaných elektródy ponúka úľavu od bolesti.

Lekárske zariadenie používa elektródy, ktoré zabránia prenikaniu signálov bolesti do mozgu. Video od Spine-health ukazuje presný postup od začiatku do konca.

Zdravotnícke pomôcky ako Medtronics, stimulátor miechy, Intellis bol schválený v USA v roku 2017. Spoločnosť Nevro predstavila v roku 2015 vysokofrekvenčný stimulátor miechy. Zariadenia liečia bolesť, pri ktorej môžu zlyhať operácie..

Stále sa vynárajú nové systémy, pretože inovácie a pacienti sa stále menej zaujímajú o liečbu bolesti opioidmi. Štáty BMO Capital Markets,

„Celosvetovo vzrástla táto kategória v minulom roku o 18 percent a dosiahla 2,13 miliardy dolárov.“ [Zdroj]

Výhody a nevýhody miechových implantátov

Tak ako pri každej operácii, existujú aj výhody a riziká. Pacienti a lekári musia zvážiť výhody a nevýhody chirurgických a spinálnych implantátov.

Výhodou miechových implantátov pre väčšinu bude okamžité zmiernenie bolesti. Chirurgia, či už je minimálne invazívna alebo nie, bude mať väčšinu ľudí opäť na nohách a budú žiť najlepší život.

Ako bolo uvedené vyššie, pacienti a lekári sa ako odpoveď zaoberajú liekmi na dlhodobú bolesť. Miechové implantáty sa berú do úvahy, ak zlyhali všetky ostatné terapie a metódy.

Druhá strana mince.

Každá operácia má určitý stupeň rizika. Pri operácii vždy existuje riziko infekcie.

Spinálna fúzia je komplikovaná. Z akéhokoľvek dôvodu sa fúzia nemusí spájať tak, ako sa očakávalo. To si môže vyžadovať ďalšie operácie.

Použitý „hardvér“, napríklad skrutky, dosky a tyče, sa mohol po operácii pohybovať, čo by mohlo viesť k komplikáciám. Pretože tento typ operácie mení anatómiu chrbtice, môžu sa vyskytnúť nepredvídané následky.

Ak je život s bolesťou chrbta neznesiteľný, je potrebné zvážiť postupy, ktoré zahŕňajú miechové implantáty.

záver

Očakáva sa, že globálny trh s implantátmi chrbtice prekročí viac ako 19,5 miliárd amerických dolárov. dolárov do roku 2024.

Ciele lekárov a pacientov sú menšie rezy, kratšie doby zotavenia a lepšie výsledky.

Ciele Lumitexu sú vylepšené a presné osvetlenie miechových zariadení, ktoré maximalizujú flexibilitu.

Môžeme pomôcť zlepšiť vizualizáciu pri operáciách MIS a chrbtice. Jasné, chladné a nevtieravé osvetlenie navrhnuté spoločnosťou Lumitex Medical Devices môže byť neoddeliteľnou súčasťou každého systému.

Spolupracujeme s výrobcami pôvodného vybavenia na navrhovaní osvetlenia pre rôzne systémy chrbtových navíjačov.

Umelá náhrada disku za degeneratívnu chorobu disku krčnej chrbtice: hodnotenie technológie

Judith Walsh, MD, MPH

 • Abstrakt a úvod
 • Pozadie
 • Liečba choroby krčka degeneratívneho disku
 • Posúdenie technológie (TA)
 • záver
 • odporúčanie
 • Odporúčania ostatných
 • Referencie

Liečba choroby krčka degeneratívneho disku

Diskutovalo sa o ideálnom ošetrení kompresívnej cervikálnej radikulopatie. Niektorí pacienti sa zlepší bez akejkoľvek špecifickej liečby. [2,3]

Prvým krokom je zvyčajne konzervatívna liečba. Pacienti, ktorí majú radiálne príznaky, ale ktorí nemajú slabosť alebo myelopatiu, sa môžu liečiť konzervatívnym spôsobom. Konzervatívna liečba môže zahŕňať analgetiká, krátky priebeh steroidov, vyhýbanie sa provokatívnym činnostiam, krčný záber, imobilizáciu krku alebo použitie krčkového vankúša a fyzikálnu terapiu..

Chirurgia je zvyčajne indikovaná, keď šesť mesiacov konzervatívnej liečby nebolo úspešných, ak existuje neurologický deficit, ktorý možno pripísať ochoreniu krčka maternice alebo keď príznaky progredovali v krátkom časovom období a zasahovali do obvyklých aktivít pacienta..

Fúzia krčnej chrbtice pri fúzii pri degeneratívnych ochoreniach diskov

Predná cervikálna discektómia a fúzia (ACDF) je najbežnejšie používaným dekompresívnym postupom v krčnej chrbtici a používa sa na liečenie choroby jediného alebo viacúrovňového disku. [4] Disk sa vyberie spredu; disky, ktoré sú herniované bočne alebo strednou čiarou, je možné odstrániť. Cieľom procedúry je odstránenie tlaku z miechových nervov a vyrovnanie a stabilizácia segmentu miechy. Kostný materiál (buď autotransplantát alebo aloštep) sa umiestni do medzistavcového priestoru, aby sa stimulovalo hojenie a fúzia. Následne sa umiestni kovová platňa, aby sa stabilizovalo miesto fúzie a minimalizovala sa potreba pooperačnej ortézy.

Dôležitou a obmedzujúcou komplikáciou pri operácii fúzie krčnej chrbtice je vývoj DDD na susedných diskoch. [5–7] Ako alternatíva, ktorá by mohla znížiť výskyt tejto komplikácie, bola navrhnutá artroplastika umelých medzistavcových platničiek..

Artroplastika umelých medzistavcových platní

Ako alternatíva k ACDF bola navrhnutá umelá intervertebrálna disková artroplastika (AIDA) ako chirurgická liečba pre pacientov so symptomatickou cervikálnou DDD. [8,9] Pri AIDA sa namiesto umiestnenia kosti do medzistavcového priestoru namiesto toho umiestni umelý disk. Na rozdiel od ACDF nie je predná doska potrebná na stabilizáciu susedného stavca a nie je potrebná ani vonkajšia ortéza..

Pretože AIDA zachováva obvyklý medzistavcový priestor na disku, predpokladá sa, že obvyklý pohyb a lordóza chrbtice sa pravdepodobne zachová. Udržiavanie polohy a pohybu bolo navrhnuté na zníženie rizika susediaceho segmentu DDD, ktorý bol pozorovaný pri ACDF [8], hoci klinický význam týchto zmien vyvolaných AIDA nie je úplne jasný. [9,10]

Umelé krčné disky

Tri cervikálne umelé disky majú v súčasnosti povolenie FDA (Food and Drug Administration). Patria medzi ne krčkový disk ProDisc-C, krčkový disk Prestige ST a krčkový disk Bryan, Medtronic.

Cervikálny disk Prestige ST je kovový kovový prístroj. Je vyrobená z nehrdzavejúcej ocele a obsahuje dve zložky - guľôčku a žľab. Upevňuje sa na krčné stavce pomocou skrutiek. Vyrába sa z titánového keramického kompozitného materiálu. Porézny titánový plazmový nástrek na povrchu koncovej doštičky uľahčuje rast kostí a dlhodobú fixáciu. [11,12]

Krčkový disk Pro-Disc -C je kov na polymérnom zariadení. Má koncové dosky kobalt-chróm s centrálnym kýlom na ukotvenie k stavovcom a uzamykacie jadro z polyetylénu s ultravysokomolekulárnou hmotnosťou (UHMWPE) ako centrálny polymér, ktorý poskytuje kĺbovú guľu a lôžko. Aby boli kompatibilné s tkanivom, sú koncové platne potiahnuté titánovým plazmovým sprejom na podporu rastu kosti.

Krčka maternice Bryan je tiež kov na polymérnom zariadení. Skladá sa z dvoch krycích dosiek z titánovej zliatiny s polykarbonátovým polyuretánovým jadrom.

Všetky disky sú určené na použitie u pacientov so skeletom zrelým ochorením pri jedinej úrovni ochorenia diskov na úrovni C3 až C7. Kandidáti na chirurgický zákrok sú tí, ktorí zlyhali pri konzervatívnej terapii a majú dôkaz symptomatického nervového koreňa alebo kompresie miechy, čo dokumentujú symptómy pacienta a rádiograficky..

Záverom bola navrhnutá umelá artroplastika krčka maternice ako alternatíva k ACDF na liečenie jednostupňovej symptomatickej cervikálnej DDD. Má teoretickú výhodu v zníženom riziku degenerácie priľahlých segmentov. Otázkou teda je, ako porovnávať výsledky AIDA s výsledkami ACDF u pacientov so symptomatickou DDD krčnej chrbtice..

Zobrazovanie chrbtice po výmene bedrových diskov: nástrahy a súčasné odporúčania

abstraktné

Pozadie

Väčšina bedrových umelých diskov je stále zložená z nehrdzavejúcej ocele, ktorá zabraňuje adekvátnemu pooperačnému diagnostickému zobrazeniu operovanej oblasti pri použití magnetickej rezonancie (MRI). Preto pacienti s pooperačnými radiálnymi symptómami alebo klaudikáciou po implantátoch z nehrdzavejúcej ocele často vyžadujú alternatívne diagnostické postupy.

metódy

Možné komplikácie totálnej výmeny lumbálneho disku (TDR) sú zhrnuté v dostupnej literatúre a zobrazovacích odporúčaniach týkajúcich sa typu implantátu. Na obrázkoch sú uvedené dva ilustratívne prípady.

výsledok

Komplikácie spojené s prístupom, infekcie, opotrebenie implantátu, uvoľnenie alebo zlomenina, dislokácia polyetylénovej vložky, hypertrofia kĺbových faziet, centrálna stenóza a ankylóza operovaného segmentu sa dajú vizualizovať ako v titánových, tak aj ušľachtilých oceľových implantátoch, ale môžu vyžadovať rôzne zobrazovacie modality z dôvodu magnetických artefakty v MRI.

záver

Pri hodnotení pacientov po TDR by sa mali zvážiť alternatívne rádiografické postupy. Pooperačné komplikácie po bedrovej TDR vrátane spinálnej stenózy spôsobujúcej radikulopatiu a uvoľnenie implantátu môžu byť vizualizované myelografickými a rádionukleotidovými technikami ako doplnok k röntgenovým snímkam obyčajného filmu. Aj v prípade masívnych nehrdzavejúcich TDR implantátov je možné vizualizovať lumbálnu radiálnu stenózu a uvoľnenie implantátu, ak sa použijú techniky myelografie a rádionuklidov.

Pozadie

Celková náhrada disku (TDR) je vyvíjajúcou sa chirurgickou možnosťou pre pacientov s degeneratívnym ochorením diskov [1, 2]. Vzhľad diskovej artroplastiky vyžaduje, aby rádiológovia bojovali s novou entitou miechových implantátov. Mnoho fúznych zariadení je vyrobené z titánu alebo uhlíka, avšak v súčasnosti dostupné bedrové TDR implantáty sú vyrobené z nehrdzavejúcej ocele, ktorá zakrýva zobrazovanie pri použití diagnostiky MR (tabuľka 1)..

Všeobecne sa uznáva, že artroplastika bedrových diskov je spojená s niekoľkými komplikáciami spojenými s prístupom a implantátom. Bohužiaľ zobrazovacie modality po TDR nemôžu byť jednoducho prenesené z pacientov s fúziou. V tomto prehľade sú diskutované komplikácie po úplnej výmene disku a sú poskytnuté pokyny na zobrazovanie po artroplastike bedrových diskov..

Zobrazovacie modality po celkovej výmene disku v bedrovej oblasti

Všetky komerčne dostupné bedrové umelé disky sa skladajú z jadra z nehrdzavejúcej ocele s titanovým povrchom (tabuľka 2). To má vplyv na presnosť diagnostiky pooperačnej magnetickej rezonancie (MR). Sekhon et al [3] porovnali diagnostickú kvalitu zobrazovania MR s ohľadom na detekciu centrálnej a foraminálnej stenózy miechy po výmene krčka maternice. Zistili, že iba titánové zariadenia umožňujú správnu pooperačnú vizualizáciu nervových štruktúr na operovanej a susednej úrovni. Matsuura et al [4] skúmali veľkosť artefaktov rôznych kovov / zliatin pri zobrazovaní MR a zistili, že zirkónia a hliník spôsobujú najmenej artefakty, nasledovaný čistým titánom a zliatinami titánu. Najväčšie artefakty boli spôsobené nehrdzavejúcou oceľou. Rýchlo sa točiace echo sekvencie s menšou veľkosťou voxelu môžu minimalizovať artefakty, ale nehrdzavejúca oceľ má stále neporovnateľne horší vplyv na kvalitu obrazu [5]..

Myelografia samotná a neskôr kombinovaná s CT je už mnoho rokov primárnym diagnostickým prostriedkom pri podozrení na lumbálnu spinálnu stenózu. Medzi myelografické nálezy pri stenóze centrálneho kanála patrí úplný alebo čiastočný blok do kontrastného stĺpca, ktorý sa v zobrazení AP javí ako zúženie presýpacích hodín. Zdá sa, že pri myelografii je slabá korelácia medzi klinickými symptómami a nálezmi, pričom myelografia obvykle vykazuje viac abnormalít, ako by sa očakávalo [6, 7], hoci niektorí autori považovali blokovanie toku kontrastnej látky za dobrý prediktor úspešného výsledku. po dekompresii chrbtice [8].

Scintigrafia s 99mTc rádionuklidmi značenými bielymi krvinkami môže byť užitočným prostriedkom pri diagnostike podozrivých infekcií [9]. 99mTc-hexametylpropylénamín oxím (HMPAO) je všeobecne citlivejší na detekciu akútnej osteomyelitídy ako chronická osteomyelitída (s vysokou citlivosťou 97,7% a špecifickosťou 96,8%) [10]. 99mTc-HMPAO je tiež schopný oddeliť septiku od aseptických kostných lézií [11]. Zobrazovanie leukocytov sa môže použiť na chronickú osteomyelitídu (vrátane infikovaných protéz kĺbov). 111 In-Oxin je v takom prípade výhodnejší ako 99mTc-HMPAO, pretože sa môže vykonať súčasne so skenovaním koloidom fluoridu koloidného s 99mTc-cínatým na vyhodnotenie postihnutia kostnej drene (nezhodné defekty identifikujú infekčné ložiská). Infikovaný ortopedický hardvér bude mať zvýšenú absorpciu 111In-oxínu, zatiaľ čo aktivita zdravých alebo uvoľnených protéz bude normálna alebo znížená [10]..

Pooperačné infekcie nízkeho stupňa alebo uvoľnenie implantátu môže byť ťažké predstaviť. Podobne ako pri artroplastike bedrového alebo kolenného kĺbu má rádionuklidová scintigrafia určitú hodnotu, pokiaľ ide o citlivosť, ale má nižšiu špecifickosť, pokiaľ ide o uvoľnenie alebo infekciu nižšieho stupňa. Skeny gália 67 majú citlivosť a špecifickosť 89% a 85% [12].

V posledných rokoch umožnila zvýšená dostupnosť pozitrónovej emisnej tomografie (PET) pooperačnú diagnostiku s väčšou špecifickosťou pre infekciu. Gratz a kol. [13] zistili, že hybrid fluór-18-fluorodeoxyglukóza (FDG) je lepší ako MRI, 67Ga citrát a 99mTc-metylén-difosfonát (MDP), najmä u pacientov s nízkou spondylitídou, susediacimi infekciami mäkkých tkanív a pokročilým degeneráciou kostí. Vizualizácia zvýšeného obratu kostí 18F-fluorid-PET je jednou z možností a považuje sa za užitočné diagnostikovať aseptické umelé uvoľnenie kolenného kĺbu [14]. Nie sú k dispozícii žiadne klinické dôkazy týkajúce sa PET po TDR, je však veľmi pravdepodobné, že táto zobrazovacia modalita sa objaví v špecifickejšom diagnostickom nástroji a nahradí scintigrafiu 99mTc-MDP v prípadoch podozrenia na infekcie alebo uvoľnenie implantátu, keď je MRI zastarané [15]..

Indikácia a možnosti zobrazovania po celkovej výmene disku v bedrovej oblasti

Napriek biomechanicky príťažlivému konceptu zachovania pohybu je artroplastika bedrových diskov spojená s komplikáciami súvisiacimi s prístupom a implantátom. Komplikácie spojené s prístupom a implantáciou môžu byť spôsobené technickými chybami alebo môžu byť spôsobené abnormálnou anatómiou [16]. Je známe, že pri všetkých druhoch artroplastiky dochádza k opotrebovaniu implantátu a uvoľňovaniu.

a) Komplikácie súvisiace s prístupom

Všetky komerčne dostupné náhrady bedrových totálnych diskov schválené FDA vyžadujú predný prístup na implantáciu umelých diskov. Bedrové disky môžu byť implantované transperitoneálnym alebo retroperitoneálnym prístupom, z čoho väčšina chirurgov uprednostňuje. Komplikácie týkajúce sa týchto prístupov sú dobre známe a nelíšia sa od komplikácií prednej fúzie, aj keď implantácia TDR vyžaduje širšiu expozíciu disku, čo si často vyžaduje väčší ťah a tlak navíjačov na okolité tkanivo [17]. Najmä revízia-chirurgia je spojená s vyššou chorobnosťou a úmrtnosťou v porovnaní s indexovou operáciou [18]. Revízia môže vyžadovať transperitoneálny prístup, ak bol indexový zásah retroperitoneálny. Potom môže vaskulárne a ureterické stentovanie znížiť riziko komplikácií spojených s prístupom. Napriek tomu sa v prípadoch revízie dôrazne odporúča dostupnosť pohotovostného cievneho chirurga [19]..

Väčšina komplikácií súvisiacich s prístupom sa dá vizualizovať pomocou sonografie a brušnej CT s intravenóznym kontrastom. V niektorých prípadoch môže byť potrebná angiografia alebo ureterografia.

b) Infekcie

Neexistujú žiadne konkrétne údaje o výskyte infekcie umelých diskov, ale skoré a strednodobé infekcie sa môžu vyskytnúť rovnako pravdepodobné ako pri prednej fúzii s 0 a 12% pri lumbálnej instrumentálnej fúzii [20]. Napriek tomu v dôsledku prevalencie pohybu a tvorby neokĺbov je u imunokompromitovaného pacienta s TDR možná neskorá hematogénna šírená infekcia, ktorá je známa z artroplastiky bedrového a kolenného kĺbu, čo má nepriaznivé účinky na zdravie a funkciu pacienta..

Pooperačné infekcie chrbtice môžu byť optimálne vizualizované pomocou MR s kontrastom. Citlivosť a špecifickosť 93% a 97% robí MRI lepšiu ako všetky ostatné rádiologické zobrazovacie modality [21]. Ak nie sú k dispozícii snímky MRI alebo ak boli použité implantáty z nehrdzavejúcej ocele, na odhalenie fokálneho zvýšeného vychytávania by sa malo použiť rádionuklidové zobrazenie. Ak je k dispozícii vyšetrenie PET-CT, malo by sa zvážiť podozrenie na pooperačnú infekciu miechy, pretože PET má vyššiu špecificitu ako rádionuklidová scintigrafia.

c) Dislokácia implantátu a dislokácia polyetylénovej vložky

Daly a kol. Predstavili sériu piatich predných dislokácií diskových protéz Charité (Link) alebo AcroDisc (DePuy) spôsobujúcich kompresiu a eróziu vaskulárnych štruktúr. Na obrázku 1 je uvedený prípad so zadnou dislokáciou spodnej platne umelého disku.

42-ročná pacientka s degeneratívnym ochorením disku dostala implantáciu umelého disku na L5-S1 (Prodisc, Synthes). Pooperačnú akútnu bilaterálnu bolesť S1 bez motorického deficitu bolo možné vysvetliť zadnou dislokáciou dolnej platne a poklesom kraniálnej platničky diskovej protézy (a, b). Toto by sa dalo jasne vizualizovať na obyčajných röntgenových snímkach. Nedochádzalo k dislokácii vložky PE, čo je možné vidieť na rentgenovom značkovači, ktorý je stále na svojom mieste. Tento pacient bol liečený konverziou na prednú fúziu v L5-S1 s úľavou od bolesti pri jednoročnom sledovaní.

Mobilné polyetylénové jadrá sa môžu tiež premiestniť a môžu spôsobiť kompresiu do predných brušných alebo panvových štruktúr. Platí to najmä pre neobmedzené PE vložky (t. J. Charité TDR) Mathew a kol. [22] predložili prípad dislokácie predného polyetylénu po bedrovej TDR (Charité), ktorý sa potom revidoval a fúzoval s prednou samostatnou klietkou. V sérii prípadov Kurtz a kol. [23] boli 2 ďalšie prípady av sérii Leary a kol. [16] jeden prípad dislokácií predných jadier. Táto komplikácia sa vyžadovala vo všetkých prípadoch predná extrakcia a fúzia jadra PE. Samotné premiestnenie alebo výmena jadra PE sa neodporúča z dôvodu prevažujúceho biomechanického zlyhania implantátu s rizikom opakovaného výskytu dislokácie..

Dislokácia implantátu sa dá ľahko diagnostikovať pomocou jednoduchých röntgenových snímok (obrázok 1). To platí aj pre dislokácie jadra PE, pretože jadro PE obsahuje husté markery v dostupných bedrových implantátoch..

d) Porucha / zlomenie implantátu

Dlhodobé skúmanie prvých implantovaných bedrových diskov (n = 53, priemerné následné sledovanie 17,3 roka; Charité, Link) od Putziera a kol. [24] zahŕňalo 7 zlomenín implantátu, ktoré viedli k segmentovej fúzii, pričom všetky sa vyskytli s predchádzajúcimi Charité II-model. Z toho iba jeden prípad podstúpil chirurgickú revíziu, ktorá si vyžaduje sekundárnu fúziu v dôsledku neznesiteľnej bolesti. Tieto prípady ukazujú, že zvolený implantát musí stáť nepretržité zaťaženie, čo vyžaduje trvalé kovové zliatiny a stabilný dizajn implantátu, aby sa získal trvalý produkt..

Zlomeniny implantátu sú väčšinou viditeľné na obyčajných röntgenových snímkach.

e) Uvoľnenie / opotrebenie implantátu

Pretože opotrebovanie implantátov je už desaťročia hlavným problémom artroplastiky bedrového a kolenného kĺbu, nie je prekvapujúce, že aj iné nosné implantáty s kĺbovými povrchmi - ako v protézach bedrových diskov - sa budú musieť zaoberať opotrebovaním a uvoľňovaním implantátov. Punt a kol. [25] získalo 16 umelých diskov (SB Charité III, DePuy), ktoré sa vysvetlili v dôsledku neznesiteľnej bolesti po priemernej hodnote 8 rokov. Našli trosky z polyetylénu (PE), ktoré spôsobujú chronický zápal v dôsledku aktivácie mononukleárnych makrofágov a obrích buniek. Kurtz et al [26] skúmali 38 umelých diskov (SB Charité III, DePuy), ktoré boli objasnené u pacientov s chronickou bolesťou rezistentnou na liečbu po priemere 7,3 roka (rozmedzie 2,0–16,1). Zistili pozitívnu koreláciu medzi penetráciou PE inlay dome a dobou implantácie (r = 0,46, p = 0,004) a priemernou mierou penetrácie 0,5 mm / rok (rozsah 0,01 - 0,18 mm / rok). Tieto výsledky by sa mohli potvrdiť v modeli opotrebovania PE in vitro [26]..

Je známe, že kĺbové spojenie kov-kov spôsobuje metulózu s chronickým zápalom vedúcim k uvoľneniu implantátu [27]. François a kol. [28] predložili jeden rok po implantácii prípad uvoľnenej protézy bedrových diskov s kombináciou kov-kov (Maverick, Medtronic), ktorá spôsobila pretrvávajúcu bolesť. Zistili in situ uvoľnenie nadštandardnej endplate a histologicky typické znaky metalózy v okolitom tkanive jazvy. Cavanaugh a kol. [29] našli podobné hypergranulačné vzorce bez histologickej metalózy obklopujúcej umelý disk s vysvetlením krčka maternice, ktorý spôsobil re-stenózu 6 mesiacov po implantácii. Uvoľnenie implantátu v dôsledku opotrebenia PE alebo kovu je v TDR známym problémom. Nanešťastie sa zistilo nielen uvoľnenie, ale aj symptomatická re-stenóza spôsobená granuláciou spôsobenou PE zvyškami alebo metalosou..

Diagnostika uvoľňovania implantátu sa pohybuje od štandardných obyčajných röntgenových snímok - odhaľujúcich rádiolucencie okolo implantátu - po scintigrafiu a PET, ktoré ukazujú zvýšený metabolizmus v rozhraní kost-implantát..

f) Centrálna alebo laterálna stenóza spôsobená degeneráciou faziet

Prípad na obrázku 2 je typickým príkladom bradikulárnej stenózy po výmene disku. V dôsledku zostávajúceho prstenca progresívna degenerácia fazetových kĺbov s najväčšou pravdepodobnosťou spôsobila stenózu vedúcu ku kompresii nervových koreňov jeden rok po operácii. Pooperačná bolesť bola opísaná v dlhodobých štúdiách a niektorí autori to súvisia s degeneráciou faziet s hyperlordosáciou, pričom zdôrazňujú dôležitosť umiestnenia implantátu na výsledku pacienta [30]. Park a kol. [31] zistili u asi 30% prípadov progresívnu degeneráciu faziet, ktorá bola častejšia u žien, malpozície implantátu v prednej rovine a viacúrovňovej TDR..

46-ročný mužský pacient so zvyšujúcim sa bilaterálnym senzomotorickým deficitom v L5 jeden rok po implantácii umelého disku z nehrdzavejúcej ocele typu kov na kov (Maverick, Medtronic) v L4 - L5 (a, b) predstavoval hlavné artefakty o zobrazovaní MR v Tl (c, d) a T2 (e, f). Neurofyziologické vyšetrenia odhalili akútnu bilaterálnu kompresiu L5. Hlavným diagnostickým postupom, ktorý mohol vizualizovať bilaterálnu kompresiu L5, bola čistá myelografia, ktorá odhalila prednú kompresiu teálového vaku (g, h) a kompresiu pravého (i) a ľavého (j) koreňa L5. Preto sa uskutočnila zadná dekompresia a instrumentovaná posterolaterálna fúzia, pričom sa implantát udržiaval in situ (k, l). Bola pozorovaná intraoperatívne fazetová hypertrofia a zadné vydutie zostávajúceho prstenca. Senzomotorický deficit sa úplne vyriešil. Pacient znovu získal funkciu a vrátil sa do práce.

Diagnostika MR je zlatým štandardom na skúmanie patológií miechového kanála. V prípadoch, keď to nie je možné - t. TDR z nehrdzavejúcej ocele - do úvahy sa musia vziať aj iné formy CT a myelografie.

g) Nesprávne umiestnenie implantátu

Bendo et al [32] zistili, že retroperitoneálny prístup v strednej línii súvisí s menším umiestnením implantátu ako sagitálny implantát, ako je pararektálny laterálny retroperitoneálny prístup (p = 0,021), ale nemalo to žiadny vplyv na klinický funkčný výsledok, ktorý bol stanovený pomocou indexu invalidity Oswestry (p = 0,92). Rauschmann et al [33] prezentovali v kadaverickej štúdii zlepšené umiestnenie bedrového umelého disku, ak sa použila navigácia v porovnaní s fluoroskopiou (n = 30). Malpositioning môže byť spôsobený minimálnou malrotáciou zosilňovača obrazu, anomáliami v anatómii miechového procesu a paralaxovým efektom pri intraoperačnej fluoroskopii [34]. Navigácia preto môže mať v budúcnosti významný vplyv na kvalitu a trvanlivosť umelých diskov.

Na kontrolu polohy implantátu sú obyčajne postačujúce obyčajné röntgenové snímky.

h) Segmentálna ankylóza

Pri dlhodobých vyšetrovaniach sa nezistilo zachovanie pohybu prevádzkovaného segmentu. Putzier a kol. [24] zistili, že 60% všetkých liečených pacientov (n = 53) malo spontánnu fúziu liečeného segmentu po priemernom sledovaní 17 rokov (Charité, Link). Je zaujímavé, že títo pacienti boli lepší ako pacienti so zvyšným pohybom, čo sa týka funkčných mier (ODI, str

záver

Pooperačné zobrazenie totálnej náhrady bedrového kĺbu vyžaduje alternatívne techniky zobrazovania ako konvenčná MRI diagnostika. Všetky v súčasnosti dostupné bedrové umelé disky obsahujú zliatiny nehrdzavejúcej ocele, a preto generujú hlavné artefakty na MRI. Alternatívne zobrazovacie modality zahŕňajú röntgenové snímky obyčajného filmu, myelografiu a zobrazovanie pomocou rádionukleotidov. Tieto zobrazovacie modality by sa mali využívať v prípadoch s podozrením na pooperačné komplikácie po bedrovej TDR.

Výskyt umelých diskov na trhu s implantátmi znamenal nevýhodu v pooperačnej rádiologickej transparentnosti vzhľadom na diagnostiku MR, pretože všetky protézy bedrových diskov sú stále založené na zliatinách z nehrdzavejúcej ocele, čo spôsobuje veľké artefakty. Dostupné sú aj ďalšie zobrazovacie modality, ktoré sú v prvej línii voľby v prípadoch s podozrením na pooperačné komplikácie po bedrovej TDR. Pokiaľ nie sú k dispozícii umelé disky z lumbálneho titánu, vyžaduje pooperačné zobrazenie operovaného segmentu zmenené rádiologické stratégie.

Referencie

Bono CM, Garfin SR: História a vývoj výmeny disku. Spine J. 2004, 4 (6 Suppl): 145S-150S. 10,016 / j.spinee 2004.07.005.

Gibson JN, Waddell G: Chirurgia pri degeneratívnej bedrovej spondylóze. Cochrane Databáza Syst Rev. 2005, 4: CD001352-

Sekhon LH, Duggal N, Lynch JJ, Haid RW, Heller JG, Riew KD, Seex K, Anderson PA: Jasnosť magnetickej rezonancie v cervikálnych artroplastických zariadeniach Bryan, Prodisc-C, Prestige LP a PCM. chrbtica 2007, 32: 673-80. 10.1097 / 01.brs.0000257547.17822.14.

Matsuura H, Inoue T, Konno H, Sasaki M, Ogasawara K, Ogawa A: Kvantifikácia artefaktov citlivosti produkovaných na magnetických rezonančných obrazoch s vysokým poľom rôznymi biomateriálmi používanými pre neurochirurgické implantáty. Technická poznámka. J Neurosurg. 2002, 97: 1472-5. 10,3171 / jns.2002.97.6.1472.

Suh JS, Jeong EK, Shin KH, Cho JH, Na JB, Kim DH, Han CD: Minimalizácia artefaktov spôsobených kovovými implantátmi pri zobrazovaní MR: experimentálne a klinické štúdie. AJR Am J Roentgenol. 1998, 171: 1207-13.

Amundsen T, Weber H, Lilleas F, Nordal HJ, Abdelnoor HJ, Magnaes B: Bedrová stenóza miechy. Klinické a rádiologické vlastnosti. chrbtica 1995, 20: 1178-86. 10.1097 / 00007632-199505150-00013.

Jonsson B, Annertz M, Sjöberg C, Strömqvist B: Prospektívna a postupná štúdia chirurgicky ošetrenej bedrovej spinálnej stenózy. Časť I: Klinické vlastnosti súvisiace s rádiografickými nálezmi. chrbtica 1997, 22: 2932-7. 10.1097 / 00007632-199712150-00016.

Herno A, Airaksinen O, Saari T, Miettinen H: Prediktívna hodnota predoperačnej myelografie pri lumbálnej spinálnej stenóze. chrbtica 1994, 19: 1335-8. 10.1097 / 00007632-199409000-00019.

Seabold JE, Nepola JV: Zobrazovacie techniky na hodnotenie pooperačných ortopedických infekcií. Q J Nucl Med. 1999, 43: 21-8.

Wolf G, Aigner RM, Schwarz T: Diagnóza infekcie kostí s použitím leukocytov označených 99mTc HMPAO. Nucl Med Commun. 2001, 22: 1201 - 1206. 10.1097 / 00006231-200111000-00006.

Datz FL, Seabold JE, Brown ML, Forstrom LA, Greenspan BS, McAfee JG, Palestro CJ, Schauwecker DS, Royal HD: Návod na postup pri scintigrafii leukocytov označenej technéciom-99m-HMPAO pre podozrenie na infekciu / zápal. Spoločnosť nukleárnej medicíny. J Nucl Med. 1997, 38: 987-90.

Bruschwein DA, Brown ML, McLeod RA: Scintigrafia gália pri hodnotení infekcií na disku: stručná komunikácia. J Nucl Med. 1980, 21: 925-7.

Gratz S, Rennen HJ, Boerman OC, Oyen WJ, Mast P, BehrTM, Corstens FH: 99mTc-HMPAO značené autológne verzus heterológne leukocyty na zobrazovanie infekcie. J Nucl Med. 2002, 43: 918-24.

David T: Revízia umelého disku Charité: 9,5 roka in vivo na nový umelý disk Charité: správa z prípadu a analýza explantátu. Eur Spine J. 2005, 14: 507-11. 10,1007 / s00586-004-0842-x. Sterner T, Pink R, Freudenberg L, Jentzen T, Quitmann H, Bockisch A, Löer F: Úloha [18F] fluoridovej pozitrónovej emisnej tomografie v skorej detekcii aseptického uvoľnenia celkovej artroplastiky kolena. Int J Surg 2007, 5: 99 - 104.

van Ooij A, Kurtz SM, Stessels F, Noten H, van Rhijn L: Zvyšky z polyetylénového opotrebenia a dlhodobé klinické zlyhanie protézy kotúčov Charité: štúdia so 4 pacientmi. chrbtica 2007, 32: 223-9. 10.1097 / 01.brs.0000251370.56327.c6. Zhuang H, Yang H, Alavi A: Kritická úloha fluórdeoxyglukózy PET z 18F pri liečbe pacientov s artroplastikou. Radiol Clin North Am 2007, 45: 711 - 8, vii.

Leary SP, Regan JJ, Lanman TH, Wagner WH: Stratégie revízie a explantácie zahŕňajúce umelohmotnú náhradu disku CHARITE. chrbtica 2007, 32: 1001-11. 10.1097 / 01.brs.0000260794.73938.93.

Tropiano P, Huang RC, Girardi FP, Cammisa FP, Marnay T: Celková náhrada bedrového disku. Sedem až jedenásťročné sledovanie. J Bone Joint Surg Am. 2005, 87: 490-6. 10,2106 / JBJS.C.01345.

Brau SA, Delamarter RB, MA Kropf, Watkins RG, Williams LA, Schiffman ML, Bae HW: Prístupové stratégie pre revíziu prednej bedrovej chirurgie. chrbtica 2008, 33: 1662-7. 10,1097 / BRS.0b013e31817bb970.

Wagner WH, Regan JJ, Leary SP, Lanman TH, Johnson JP, Rao RK, Cossman DV: Stratégie prístupu pre revíziu alebo explantáciu náhrady umelého bedrového kĺbu Charité. J Vasc Surg. 2006, 44: 1266-72. 10.1016 / j.jvs.2006.07.046.

Beiner JM, Grauer J, Kwon BK, Vaccaro AR: Pooperačné infekcie chrbtice po operácii. Neurosurg Focus. 2003, 15: E14-10.3171 / foc.2003.15.3.14.

Szypryt EP, Hardy JG, Hinton CE, Worthington BS, Mulholland RC: Porovnanie medzi zobrazením magnetickou rezonanciou a scintigrafickým zobrazením kosti pri diagnostike infekcie priestoru na disku na zvieracom modeli. chrbtica 1988, 13: 1042-8. 10.1097 / 00007632-198809000-00012.

Mathew P, Blackman M, Redla S, Husajn AA: Bilaterálne zlomeniny pedikulov po prednej dislokácii polyetylénovej vložky umelej náhrady disku ProDisc: správa o nezvyčajnej komplikácii. chrbtica 2005, 30: E311-4. 10.1097 / 01.brs.0000164135.03844.b6.

Kurtz SM, Peloza J, Siskey R, Villarraga ML: Analýza súčasti získanej kompletnej náhrady polyetylénového disku. Spine J. 2005, 5: 344-50. 10.1016 / j.spinee 2004.11.01.01.

Putzier M, Funk JF, Schneider SV, Gross C, Tohtz SW, Khodadadyan-Klostermann C, Perka C, Kandziora F: Celková výmena disku Charité - klinické a röntgenové výsledky po priemernom sledovaní 17 rokov. Eur Spine J. 2006, 15: 183-95. 10,1007 / s00586-005-1022-3.

Punt IM, Visser VM, van Rhijn LW, Kurtz SM, Antonis J, Schurink GW, van Ooij A: Komplikácie a reoperácie protézy bedrového disku SB Charité: skúsenosti u 75 pacientov. Eur Spine J. 2008, 17: 36-43. 10,1007 / s00586-007-0506-8.

Kurtz SM, Patwardhan A, MacDonald D, Ciccarelli L, van Ooij A, Lorenz M, Zindrick M, O'Leary P, Isaza J, Ross R: Aká je korelácia modelov opotrebenia a poškodenia in vivo s pohybovou reakciou TDR in vitro ? chrbtica 2008, 33: 481-9. 10,1097 / BRS.0b013e318165e3be.

Korovessis P, Petsinis G, Repanti M, Repantis T: Metallosis po súčasnej totálnej artroplastike hip-metal na kov. Päť až deväťročné sledovanie. J Bone Joint Surg Am. 2006, 88: 1183-1191. 10,2106 / JBJS.D.02916.

François J, Coessens R, Lauweryns P: Predčasné odstránenie protézy disku Maverick: chirurgické nálezy a morfologické zmeny. Acta Orthop Belg. 2007, 73: 122-7.

Cavanaugh DA, Nunley PD, Kerr EJ, Werner DJ, Jawahar A: Oneskorená hyperreaktivita na kovové ióny po artroplastike krčka disku: kazuistika a prehľad literatúry. chrbtica 34: E262-5. 10,1097 / BRS.0b013e318195dd60.

Baur-Melnyk A, Birkenmaier C, Reiser MF: Artroplastika bedrových diskov: indikácie, biomechanika, typy a rádiologické kritériá. Rádiológ. 2006, 46: 768-78. 10,1007 / s00117-006-1356-9.

Park CK, Ryu KS, Jee WH: egeneratívne zmeny diskov a fazetových kĺbov pri celkovej výmene bedrových bedier pomocou ProDisc II: minimálne dvojročné sledovanie. chrbtica 2008, 33: D1755-61. 10,1097 / BRS.0b013e31817b8fed.

Bendo JA, Quirno M, Errico T, Spivak JM, Goldstein J: Porovnanie dvoch retroperitoneálnych chirurgických prístupov pre totálnu diskovú artroplastiku bedrovej chrbtice. chrbtica 2008, 33: 205-9. 10,1097 / BRS.0b013e31816054d9.

Rauschmann, MA, Thalgott J., Fogarty M., Nichlos M., Kleinszig G., Knap M., Kafchitsas. K: Vloženie náhrady umelého disku: štúdia kadáveru porovnávajúca konvenčnú chirurgickú techniku ​​a použitie navigačného systému. chrbtica 2009, 34: 1110-5. 10,1097 / BRS.0b013e31819e2235.

Petilon J, Hardenbrook M, Sukovich W: Vplyv paralaxu na intraoperačné umiestnenie umelého disku Charitß. J Spinal Disord Tech. 2008, 21: 422-9. 10,1097 / BSD.0b013e31815708a6.

poďakovanie

Písomný informovaný súhlas bol získaný od pacientov uvedených v tomto článku a je k dispozícii šéfredaktorovi na požiadanie.

Náhrada umelého disku (ADR)

Ak vám poranenia chrbtice bránia v plnení každodenných úloh, ale nechcete riskovať obmedzením svojej mobility fúziou miechy, môže byť alternatívou operácia umelej náhrady disku. V spoločnosti Providence spolupracujeme s vami na zmiernení bolesti spôsobenej stavmi miechy, ako sú zlomenina miechy, ochorenie miechy alebo stenóza miechy..

Čo je to umelá náhradná disková chirurgia?

Operácia umelej náhrady disku, známa tiež ako ADR, úplná náhrada disku alebo celková artroplastika disku, využíva pokročilé chirurgické techniky na odstránenie poškodených medzistavcových platničiek v bedrovej alebo krčnej chrbtici a ich nahradenie najmodernejšou protézou..

Ľudská chrbtica sa skladá z 24 stavcov oddelených medzistavcovými platničkami, ktoré pôsobia ako vankúše alebo tlmiče pre naše chrbty. Abnormality, ako je degenerácia disku, kostné ostrohy, zlomené stavce, skolióza a iné deformácie chrbtice, môžu často viesť k zaštipnutiu nervov a abnormálnym pohybom, ktoré spôsobujú bolesť chrbta alebo nohy..

Cieľom úplnej výmeny disku je obnovenie normálnej dynamickej funkcie chrbtice a odstránenie bolesti chrbta. Implantáciou úplne nového protetického disku namiesto degenerovaného obnovuje ADR schopnosť chrbtice dynamicky sa pohybovať bez narušenia pohyblivosti, na rozdiel od fúzie chrbtice, ktorej účelom je obmedziť pohyb úplným odstránením spinálnych diskov a zamknutím stavcov..

Umelé disky používané v ADR sú primárne vyrobené zo zliatiny kobalt-chróm a polyetylén s molekulovou hmotnosťou zosilnený plazmovým nástrekom titánu. Sú navrhnuté tak, aby odolávali korózii, duplikovali funkciu disku a fungovali kompatibilne s telom.

Čo môžem očakávať?

Počas zákroku urobí váš lekár rez v bruchu, aby získal prístup k chrbtici. Raz medzi správnymi stavcami sa odstráni chorý disk, ako aj všetky ostruhy, poškodená kosť a zvyškové tkanivo chorého disku..

Chirurg potom oddelí postihnuté stavce, aby uvoľnil nervový tlak a poskytol dostatok priestoru pre umelý disk. Použitím špeciálneho vrtáka na kosti sa kosť stavcovského tela vyhladí, aby sa pripravilo umiestnenie umelého disku.

Akonáhle sa umelý disk umiestni medzi stavce, chrbtica sa vráti do normálneho stavu, čím efektívne a bezpečne zabezpečí nový disk..

Pacienti často zostávajú len jednu noc po operácii, v závislosti od ich stavu. Váš tím fyzioterapeutov a profesionálov z povolania s vami bude spolupracovať, aby zabezpečil čo najpohodlnejší proces obnovy. Naše sestry vám pomôžu stáť a chodiť počas prvých dní zotavenia a sledovať váš pokrok.

5 dôvodov, prečo lekári uvažujú o umelej výmene disku za krčné fúzie

Cervikálne fúzie sa často považujú za najlepšiu a niekedy iba jedinú možnosť liečby pacientov s degeneráciou miechy. Keď sa chrupavkový disk medzi stavcami rozpadne alebo sa začne degenerovať, obidva stavce sa spoja, aby sa zabránilo pohybu dvoch častí kosti proti sebe, keď sa pacient pohybuje. Aj keď to môže pomôcť predchádzať bolesti normálne spojenej s problémami miechy, predstavuje to množstvo vlastných problémov - sú bežné komplikácie vrátane zníženej flexibility miechy. Preto viac lekárov začína uvažovať o umelej výmene disku za alternatívu k tradičnej krčnej fúzii. Čo je to umelá náhrada disku a ako by to mohlo zmeniť budúcnosť spinálnej chirurgie?

Čo je náhrada umelého disku?

Ako už názov napovedá, umelá náhrada disku je postup, ktorý nahrádza poškodené alebo degenerované krčné disky v chrbtici. Je to celkom nový postup, relatívne povedané - prvý umelý disk pre tento postup bol schválený až v roku 2004. Namiesto toho, aby sa stavce spojili, aby sa zabránilo bolesti chrbta, je poškodený krčný disk odstránený a nahradený umelým. V mnohých ohľadoch je veľmi podobný tradičným chirurgickým zákrokom v oblasti kĺbov - kĺby sa čiastočne alebo úplne nahradzujú na odstránenie chronickej bolesti. Toto je rovnaká myšlienka ako pri výmene krčka maternice - výmena chybnej časti za účelom zníženia bolesti.

Keď je výmena disku možnosťou?

Výmena disku môže byť dobrou voľbou pre každého, kto môže mať bolesti chrbta alebo krku v súvislosti s degeneračným diskom. V mnohých prípadoch je to životaschopná alternatíva pre každého pacienta, ktorý by mohol pobaviť myšlienku cervikálnej fúzie na nápravu svojej chronickej bolesti. Bohužiaľ, väčšina odborníkov uprednostňuje vykonanie tradičnej fúzie pred alternatívou umelej náhrady disku - až 95 percent chirurgov chrbtice by radšej zostalo v pohodlí, namiesto vykonávania krčných náhrad..

Komplikácie výmeny disku

Tak ako pri každom chirurgickom zákroku, existuje riziko komplikácií počas a po umelej výmene disku. Medzi komplikácie umelej výmeny disku patrí:

 • Krvácanie / infekcia
 • Nervové poškodenie
 • Únik miechy
 • Zmiernenie príznakov
 • Paralýza - je to potenciálna komplikácia akejkoľvek operácie chrbtice, nielen výmeny disku, pretože chirurgovia pracujú v oblasti priamo susediacej s vašimi spinálnymi nervami.

Výmena disku vs Cervikálna fúzia

Ktorý postup je lepší na liečbu chronickej bolesti chrbtice? Jednou z najväčších výhod výmeny disku pri fúzii chrbtice je skutočnosť, že chrbtica po výmene disku nestratí pohyblivosť. U pacientov, ktorí potrebujú fúziu iba jedného alebo dvoch stavcov, nemusí byť táto strata pohyblivosti problémom, ani ju možno badať, ale u pacientov s degeneratívnym ochorením diskov, pri ktorých je potrebné fúzovať viac úrovní chrbtice, sa môže stať ešte väčším problémom. ako chronická bolesť. To sa stáva obzvlášť dôležitým pre pacientov, ktorí majú vymenené krčné disky alebo ich krčné stavce sú fúzované - chrbticu v krku. Zaistenie príliš veľkého množstva z nich sťažuje alebo dokonca znemožňuje pacientovi správne otočiť hlavu. Väčšina výskumov týkajúcich sa výmeny diskov bola dokončená za posledných 10 rokov, čo znamená, že sa začínajú objavovať dlhodobé výsledky. Na druhej strane je spinálna fúzia bežným postupom od 50. rokov 20. storočia. Zistilo sa tiež, že spinálna fúzia spôsobuje vyššiu mieru degenerácie priľahlých segmentov. V podstate sa okolité disky degenerujú po spinálnej fúzii vyššou rýchlosťou ako po procedúre výmeny disku. Pacienti s miechovými fúziami vykazovali degeneráciu priľahlých segmentov 50% alebo viac, zatiaľ čo pacienti s nahradením disku mali len 30-34% degeneráciu..

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Podľa štatistík každý piaty ruský branec koncom 19. storočia trpel chorobou, ako je kýla (lat.), To znamená, že trpel prietrž. Historici veria, že vojenskí lekári diagnostikovali deti z bohatých rodín za poplatok.
Pečať v blízkosti pupku je patologická zmena v tkanivách brušnej dutiny, ktorá je diagnostikovaná pri lekárskom alebo samovyšetrení kože brucha. Výskyt takýchto novotvarov môže vyvolať svalové napätie, rozvoj infekčných a zápalových procesov v tele, poruchy v brušnej dutine a onkologické ochorenia.
Liečba bedrovej prietrže bez chirurgického zákroku je možná takmer v ktoromkoľvek štádiu vývoja tohto ochorenia. U pacientov, ktorí sekvestrovali buničité jadro do lúmenu miechového kanála, sa vyžaduje povinná operácia.