loader

Hlavná

Späť

Indikácie na použitie obväzu v brušnej dutine

Bandáž na brušnej dutine je vyrobená z elastického materiálu vo forme bandáže, ktorá je upevnená na miestach, kde je potrebné vykonať fixáciu. Najčastejšie nosia takýto pás v rehabilitačnom období po operácii brucha. Obväzy sa používajú na rôzne účely a majú odlišnú štruktúru..

indikácia

Indikácie nosenia ortopedického pásu sú operácie vykonávané v zažívacom trakte a genitourinárnom systéme. Elastické obväzy sú určené na prevenciu prolapsu orgánov, divergencie sutúr a prenikaniu patogénnej flóry do rán, ktoré sa po operácii nezhojili..

Bandáž znižuje zaťaženie brušnej dutiny, čo uľahčuje stav ľudí, ktorí podstúpili operáciu.

Často sa odporúča nosiť elastický pás pre pacientov, ktorí trpia zraneniami v chrbte alebo sa podrobujú operácii chrbtice. Bandáž sa používa na diagnostiku rôznych foriem prietrže. Je fixovaný v oblastiach, kde boli počas operácie odstránené usadeniny tuku..

Ženy, ktoré očakávajú dieťa, by mali používať obväz v prípadoch, keď majú slabé svalové tkanivo v bruchu, existuje vysoké riziko prolapsu maternice alebo očakávajú narodenie dvojčiat..

klasifikácia

Pri výrobe pásov sa používajú rôzne materiály, stupeň fixácie má tiež rôzne úrovne.

Funkcie obväzu závisia od toho, na aký účel sa bude používať. Najčastejšie sa používajú na liečbu a prevenciu brušnej prietrže.

lekársky

Zvláštnosťou zdravotníckych pomôcok je to, že obsahujú špeciálnu sieťku vyrobenú z elastickej a odolnej tkaniny. Pomáha opraviť orgány na správnych miestach bez vylúčenia ich premiestnenia alebo prolapsu. Pre ľudí, ktorí nemôžu byť operovaní kvôli jednotlivým ukazovateľom, sa obväz stáva prostriedkom na zabránenie progresie choroby.

Upevňovací lekársky pás je predpísaný v nasledujúcich situáciách:

 • s vývojom kýly bielej línie brucha;
 • keď sa pri slabine alebo stehne vyskytuje prietrž;
 • aby sa zabránilo prasknutiu švu po operácii brucha.

Ak dôjde k poraneniam chrbta alebo brucha, elastický pás pomôže vo fáze rehabilitácie. Najväčší účinok na regeneráciu tela možno dosiahnuť, ak pacient po všetkých odporúčaniach konzervatívnej liečby vykonáva požadovanú fyzickú aktivitu a spí na ortopedickej matraci..

profylaktický

Úroveň fixácie preventívneho obväzu je menšia ako u iných druhov. Jeho nosenie je odporúčané pre ľudí, u ktorých je zvýšená pravdepodobnosť vzniku prietrže. Profesionálni športovci alebo ľudia, ktorí sa aktívne zapájajú do športového strediska, často používajú takéto elastické obväzy. Pre začiatočníkov s nesprávne navrhnutým školiacim programom sú možné zranenia v tlači.

Použitie preventívneho obväzu môže byť spôsobené abnormalitami v lokalizácii alebo štruktúre brušných orgánov.

Dĺžka nosenia obväzov závisí od toho, v akom štádiu vývoja je patológia..

pooperačné

Účelom nosenia obväzu v pooperačnom období je zabezpečenie rýchleho hojenia švov. Jeho terapeutický prínos spočíva v tom, že rovnomerne rozdeľuje zaťaženie vnútorných orgánov a určuje polohu tých miest, na ktorých sa nedávno prevádzkovala. Moderné technológie používané pri výrobe obväzov umožňujú použitie trvanlivých elastických tkanín, ktoré poskytnú požadovaný stupeň kompresie.

Vďaka obvazu v pooperačnom období pacient trpí menšou bolesťou. Okrem toho bandáž zaisťuje stabilitu švu, zabraňuje jeho pretečeniu.

modely

Akýkoľvek model ortopedickej bandáže je zameraný na fixáciu orgánov brušnej dutiny, čo neumožňuje rozvoj komplikácií. Najbežnejšie používané typy elastických zariadení:

 • Alebo k. Používa sa v prípadoch, keď je potrebné chrániť pooperačné švy pred nezrovnalosťami, ako aj na fixáciu orgánov v peritoneálnej oblasti v ich fyziologicky prirodzenej polohe. Opasok sa nosí po operácii.
 • Orlett. Univerzálny prostriedok na zabránenie rozvoja patológií pobrušnice. Upevňuje orgány na správne miesto a rozdeľuje tlak tak, aby sa zabránilo ich premiestneniu.
 • Ortopedické obväzy Trives sa nosia pred operáciou aj po nej. Bandáže tohto typu sú univerzálne, a preto sú vhodné pre pacienta akéhokoľvek veku a pleti.
 • T 1339 je typ obväzu, ktorý sa používa na nosenie v oblasti hrudníka. Často pridelené mužom..
 • Ecotene je predpísaný ženám pred pôrodom a po ňom ako opatrenie na zabránenie vysídľovania vnútorných orgánov.
 • Prepravka B 339 bola vytvorená pre pacientov, ktorí majú stómiu, to znamená dieru vytvorenú chirurgom, ktorá poskytuje spojenie medzi rôznymi orgánmi, napríklad priedušnicou a vonkajším prostredím. Bandáž tohto typu fixuje brušnú stenu na správnom mieste, podporuje svalový korzet. Debna B 339 zmierňuje bolesť, zabraňuje prietrži, znižuje možnosť infekcie.

Najvhodnejší typ elastického pásu si vyberie ošetrujúci lekár.

Funkcie výberu

Farmaceutické spoločnosti ponúkajú veľký výber ortopedických obväzov. Ak chcete kúpiť ten najvhodnejší, mali by ste zvážiť niekoľko odporúčaní.

Veľkosť obväzu by preto nemala presahovať obvod pása. Bandáž by mala byť vyrobená z elastickej tkaniny a takej kvality, aby pri nosení nespôsobovala trenie.

Je dôležité, aby pás nespôsoboval silný pot a nedráždil pokožku, preto by ste si mali zvoliť obväz z dýchacích materiálov..

Pri výbere ortézy by ste mali venovať pozornosť možnosti úpravy sily fixácie a korekcie. Do úvahy sa musí brať aj šírka pásu: mala by úplne zakrývať a podopierať časť brušnej dutiny, na ktorej bola operácia vykonaná. Nosenie obväzu by nemalo byť nepríjemné. Naopak, malo by to pomôcť zbaviť sa bolesti a udržať orgány na svojom mieste..

Ako nosiť obväz

Bandáž by sa mala nosiť ráno v náchylnej polohe. Pás je umiestnený tak, aby bol aplikátor na pupočnom kruhu. Po navlečení pásu sa brušná oblasť jemne masíruje, aby sa zmenšil výčnelok. Potom sa pás omotá okolo puzdra a upevní sa suchým zipsom.

Bandáž brucha je nosená celý deň, štartuje iba na spánok.

Preventívne pásy sa nosia v tých dňoch, keď môže dôjsť k herniálnemu výčnelku. Ak osoba trpí bolesťou pri nosení elastického pásu, obväz by sa mal odstrániť a lekár o tom musí byť informovaný..

kontraindikácie

Nosenie elastického pásu je zakázané pre ľudí, ktorí majú prietržové komplikácie, ktoré si vyžadujú okamžitý chirurgický zákrok.

Jeho použitie vylučuje aj prítomnosť závažných kožných infekcií v oblastiach, kde by sa mal obväz nosiť.

Neexistujú žiadne kontraindikácie pre prenatálne obväzy. Ak je osoba alergická na prvky tvoriace obväzový materiál, odporúča sa nosiť obväz na oblečenie. Rovnaké opatrenia je možné uplatniť v prípade kožných ochorení..

Ženy po pôrode by nemali nosiť pomôcky, ak sa u nich vyvinie ochorenie obličiek alebo patológia gastrointestinálneho traktu.

U niektorých typov švov, ktoré zostanú po cisárskom reze, sa tiež neodporúča nosiť opasky.

Materský opasok

Odporúča sa, aby ženy nosili počas tehotenstva obväz, ak majú patologické ochorenia chrbtice. Okrem tejto indikácie môže lekár predpísať aj pás, ak existuje riziko potratu. Prítomnosť veľkého množstva plodovej vody, veľká veľkosť dieťaťa, ako aj jazvy na povrchu epitelu maternice - to všetko sa môže stať dôvodom, prečo žena bude musieť pred pôrodom nosiť obväz. Natiahnite ju od 4 mesiacov tehotenstva. Bandáž je odstránená v noci. Je možné to urobiť inokedy, aby plod nepociťoval nedostatok kyslíka.

Detská brušná ortéza

S vysokou pravdepodobnosťou vzniku kýly v bruchu sú deťom predpísané elastické pásy. Dajú sa ľahko pripevniť na brucho dieťaťa. Materiály používané pre malých pacientov sú hypoalergénne.

Bandáž by sa mala aplikovať správne, aby nespôsobovala ťažkosti s dýchaním a nenarúšala normálny vývoj dieťaťa..

Kvalitne vyrobené obväzy sa po nosení nepociťujú a nie sú viditeľné pod oblečením. Nemôžete priradiť a kúpiť si obväz sami. Mal by to byť detský chirurg.

recenzia

Sergey, 42 rokov, Astrakhan

Diagnostikovaná prietrž v slabinách. Liečené liekmi, potom predpísané na obväz. Cena bola nízka, čo potešilo. Počas nosenia nedošlo k nepríjemným pocitom. Deň 3-4 bol nezvyčajný, ale potom som ani necítil, že mám opasok.

Alla, 29 rokov, Tomsk

Pred pôrodom mal obväz. Môj gynekológ odporučil, aby sa predišlo možným komplikáciám. Dal som to na koniec prvého trimestra. Narodenie prebehlo dobre. Aj po nich išiel nejaký čas pásom. Nezaznamenali sa žiadne nepríjemné pocity ani negatívne následky.

Michail, 30 rokov, Krasnojarsk

Dieťa odhalilo svalovú slabosť v oblasti brucha. Aby nedošlo k rozvoju prietrže, lekár predpísal nosenie kýlovej opasky pre deti. Dieťa rastie zdravo.

Bandáže brucha

ORTO PROFESSIONAL, Taiwan

Hernia obväzy na brušnej stene

Príčiny hernie sú rôzne a je ich veľa, medzi ktoré patria vzpieranie, pôrod, zranenia prednej brušnej steny atď..
Herniovému výčnelku môžete zabrániť pomocou herniovej bandáže, ktorá spoľahlivo fixuje tento výčnelok. Ventrálne obväzy sa môžu používať v predoperačnom období na zmiernenie bolesti a na zabránenie zväčšenia prietrže, v prípadoch, keď nie je možný chirurgický zákrok, ako aj v pooperačnom období na zabránenie vzniku prietrže..

Kýlový obväz na brušnej stene je k dispozícii v rôznych výškach a s odnímateľnými aplikátormi rôznych tvarov, a je určený pre odlišný typ a veľkosť pooperačných, pupočníkových, pupočníkových prietrhov a kýly bielej línie brucha od malých po veľké. Veľkosti obväzu sa vyberajú na základe obvodu pasu klienta, medzi ženským aj mužským kontingentom. V našom internetovom obchode a v ortopedických salónoch „Ortix“ nájdete a kúpite ventrálny obväz vysoký od 15 do 31 cm s okrúhlymi a oválnymi vložkami (aplikátory).

Bandáž pre ventrálne kýly značne uľahčí život vás alebo vašich blízkych. Poraďte sa s lekárom, ktorý vás sleduje, o získaní prietrže hernie na brušnej stene a zavolajte našich špecialistov na číslo 8-800-777-05-48. Určite vám pomôžu vyplniť žiadosť o doručenie alebo vám povedia, kde je obväz, ktorý potrebujete, kde a za akú cenu si ju môžete kúpiť, takže nemusíte tráviť veľa času hľadaním.

Lekárske a kýlne obväzy

Bandáže: lekárske a herniálne

Lekárske obväzy

Používajú sa na udržiavanie brušných orgánov, keď sú vynechané, s prietržmi prednej brušnej steny, ako aj na profylaktické účely v prípade krehkých jaziev v pooperačnom období. Obväzy sa tiež používajú počas tehotenstva na udržanie brušných svalov a zabránenie nadmernému napínaniu svalov prednej brušnej steny. V popôrodnom období podporuje ortéza natiahnutú prednú brušnú stenu a podporuje rýchlejšiu kontrakciu svalov..

Bandáže sú vyrobené z odolnej nepružnej látky potiahnutej po stranách gumovou páskou. Aby sa lepšie udržiavalo brucho, na prednej a zadnej stene vzpery sú tablety a na prednej spodnej časti je všitý „pick-up pás“. Bandáž musí presne zodpovedať tvaru brucha a podoprieť ju v smere zdola nahor. Horný okraj obväzu sa nachádza na páse alebo 2 cm nad ním.

Na zaistenie podpory brušných orgánov plochým a zatiahnutým bruchom sa z vnútorného povrchu obväzu vkladá alebo lemuje pelot vyrobený z bavlnenej vlny alebo iného elastického materiálu. Peloti sa v takýchto prípadoch podieľajú na zaťažení a znižujú tlak na hrebene iliakov. U tenkých a vychudnutých pacientov sa obväz drží hlavne na iliu. U pacientov s prolapsom obličiek, obličkových kameňov, nádorov obličiek, pyelitídy, krehkými jazvami a pooperačnými kýlami v bedrovej oblasti je tiež vhodné nosiť obväz. Operadlo je vybavené vysokým operadlom, aby sa zabránilo tlaku horného okraja bandáže na oblasť obličiek.

Pri krehkých jazvách umiestnených pod pupočným prstencom nemá obväz stredný šev a predná stena, ku ktorej je stehno pripevnené, je mierne predĺžená. S jazvami umiestnenými nad pupočným kruhom, prietržmi bielej línie brucha a divergenciou rekta abdominis sa vytvorí veľká bandáž. Jej horný okraj je umiestnený nad pásom.

Ortéza s pooperačnými kýlami bočnej brušnej steny sa vykonáva obväzom bez bočnej gumy. Pri rozsiahlych prietržoch brušnej steny sa vytvorí pás s dvojitou stranou a prednou stenou na strane herniového výčnelku. Pre najlepšiu oporu brušnej steny sa vytvorí „steh“ alebo sa umiestnia ďalšie platne a na spodok obväzu sa prišíva „sťahovací pás“. Gumová vložka je určená pre pacientov so srdcovými chorobami pred horným okrajom ortézy (na uľahčenie dýchania)..

Pacienti s umelým konečníkom vytvárajú špeciálny lekársky obväz. Ak je umelý konečník umiestnený v hornom kvadrante prednej brušnej steny, v lekárskom obväze sa vytvorí jeden predný steh a otvor pre kolostomický prijímač. Vo väčšine prípadov nie je otvor pre kalopriemnik vyrobený a obväz je z vnútornej strany opláštený nepremokavým materiálom.

Pacient s prolapsom panvových orgánov a s prolapsom konečníka je vyrobený obväz s jednodielnou podlhovastou zadnou stenou, ktorá prechádza do chlopne pripevnenej pred obväzom. Na zadnej stene zošívajte gumičku. Pri významnej strate maternice alebo konečníka sa na gumovú pásku umiestni odnímateľná peleta z gumy alebo penovej gumy s odnímateľným poťahom z tkaniny. Ak prelapsuje iba konečník, obväz môže byť vyrobený vo forme textilného pásu širokého 10 cm s penovým vankúšom a poťahom..

Ak sú abdominálne orgány vynechané v kombinácii s defektom po mastektómii, ako aj s vysoko lokalizovanými jazvami alebo kýlami, obväz je zhotovený pomocou živôtika. Ženy s ochabnutými svalmi prednej brušnej steny majú korzet. Po chirurgických zákrokoch na hrudnej stene a pľúcach, s chybami v rebrách a deformáciami hrudníka, je predpísaný obväz hrudníka s upevňovacími pásikmi.

Účinnosť použitia obväzov závisí od správneho merania pacienta. Je potrebné zmerať obvod pásu, brucha, panvy, výšku zadnej, prednej a bočných stien vzpery..

Hernia obväzy

Herniové obväzy slúžia na uzavretie herniálnych foramen a na zabránenie vyčnievaniu brušných orgánov s trieslovinami a femorálnymi kýlami. sú predpisované pacientom, ktorí trpia napraviteľnými kýlami, s kontraindikáciami na chirurgickú liečbu. Existujú 2 typy prietrží prietrže: tvrdé (s pružinami) a mäkké (bez pružín), jednostranné a obojstranné.

 • Jednostranný tuhý hernálny obväz pozostáva z pásu s popruhom na jeho pripevnenie k pacientovi a pelotu, ktorý vytvára prekážku pri výstupe prietrže.
 • Bilaterálny obväz na tvrdú herniu sa skladá z dvoch podobných častí spojených zámkom alebo remienkom.
Protetika pre počiatočné jednostranné a bilaterálne priame inguinálne kýly sa vykonáva pomocou obväzov s elastickým pásom. Peloty gumové vankúše. Bandáže sa vyrábajú bez nasadenia, pretože dĺžka pásu sa prispôsobuje pacientovi. Pri jednoduchých a dvojstranných priamych trieslových kýloch sú pacientom predpísané obväzy s prameňmi.

Pri výbere tvaru obväzu hrá dôležitú úlohu sila herniálneho výčnelku. Veľký význam má tlak bandáže peliet na trieslovinu. V ortopedickej praxi sa bandáže použili na fixáciu kĺbov v rôznych patologických stavoch. Bandáže sú vyrobené z textilného, ​​pleteného alebo elastického materiálu, nemajú v konštrukcii žiadne pevné časti. Upevnenie sa vykonáva kvôli pružnosti materiálu pomocou šnurovania alebo suchého zipsu.

Ako si vybrať a nosiť kýlu obväz

Kýlový obväz je ortopedický výrobok na liečenie a prevenciu prietrže. Prístroj podporuje brušnú stenu, redistribuuje tlak vnútorných orgánov, spoľahlivo drží výstupok vo vnútri brušnej dutiny, čím bráni jeho porušeniu.

Bandáž je vyrobená z elastických materiálov, nedrží váš dych, takže ju môžu nosiť aj ľudia so srdcovým a respiračným zlyhaním.

Predná brušná stena je tvorená vrstvami svalov, spojivového tkaniva, podkožného tuku a kože. Jeho sila sa môže znížiť v miestach anatomických otvorov, po zraneniach, silnom rozťahovaní, v miestach chirurgických rezov, svalovej slabosti alebo svalovej atrofie v starobe. Oslabenie brušnej steny v kombinácii so zvýšením vnútrobrušného tlaku môže viesť k tvorbe prietrže..

Kýla je prolaps vnútorných orgánov brušnej dutiny za ňou. Hlavným nebezpečenstvom patológie je porušenie herniového vaku, ktorého obsah je uzavretý okrajmi hernálnej brány. Jediným spôsobom, ako liečiť vydutie, je jeho odstránenie. Aby sa predišlo nebezpečným komplikáciám, odborníci nášho centra odporúčajú nosiť hernálnu bandáž.

Pri prietrži hernie sa používajú 2 typy prietrže prietrže:

 1. Brušný - pás z elastického materiálu s odnímateľným pelotom (malý vankúšik držiaci herniálny vak v bruchu). Je predpísaný pre pupočníkovú laterálnu prietrž, s lokalizáciou výčnelku na bielej línii brucha, na prevenciu a liečbu pooperačných defektov..
 2. Inguinal - používa sa na ingvinálne herniálne formácie. Opasok s prednou anatomickou základňou, dvoma vreckami na umiestnenie pelotov, remienkov alebo elastických remienkov pre lepšie priliehanie.

S malými výčnelkami na bruchu môžete použiť pooperačný obväz na prednej brušnej stene brucha..

Bandáže prietrže sú navrhnuté tak, aby simulovali silnú brušnú stenu pomocou podporného a kompresného efektu. Hlavné ciele prietrže prietrže:

 • upevnenie prednej a bočnej strany brucha, ako aj spodnej časti chrbta;
 • vytvorenie optimálneho bodového tlaku na oblasť kýly;
 • obnovenie tonusu a zlepšenie brušných svalov;
 • prevencia rozvoja pooperačných defektov vytvorením ideálnych podmienok na hojenie jaziev po operácii;
 • prevencia výčnelkov.

Inguinálne obväzy navyše poskytujú kompresiu na femorálnom a ingvinálnom kanáli, čo bráni vyčnievaniu.

Prietrž hernie na bruchu by sa mal nosiť v týchto prípadoch:

 • opraviteľné pupočné, bočné prietrže, ako aj tie, ktoré sa nachádzajú v strede brucha,
 • pooperačný výstupok;
 • po poranení brušnej steny;
 • divergencia rektálnych svalov (diastáza) na zabránenie vzniku defektu;
 • po operáciách na brušnej stene, hernioplastika na prevenciu recidívy.

Hernia obväzy v oblasti trieslovín sú predpísané pre šikmé a priame ingvinálne prietrže, na ich prevenciu po hernioplastike.

Jedinou absolútnou kontraindikáciou pri nosení herniového obväzu je nezvratná prietrž. Obmedzenia sa vzťahujú na pacientov so syndrómom portálnej hypertenzie v prítomnosti vredov, vyrážok, poranení, dermatitídy, dekubitov alebo trofických vredov v oblasti aplikácie lieku..

Relatívna kontraindikácia je alergia na materiály, z ktorých je vyrobená ortéza. V takom prípade stačí zvoliť produkt s iným zložením.

Aby produkt priniesol maximálny úžitok, musí sa správne používať. Pred nasadením obväzu je potrebné narovnať prietrž. Stačí len ležať na chrbte. Brušná ortéza by mala byť omotaná okolo pásu, pričom aplikátor sa umiestni na oblasť herniálneho výčnelku. V prípade potreby produkt upevnite pomocou dodatočnej potery.

Bandáž prietrže v oblasti triesloviny sa tiež nosí, keď leží na chrbte na upravenej prietrži. Pás je upevnený na bokoch, pelot je inštalovaný na strane defektu alebo na oboch stranách s dvojstranným výstupkom. Pásy sa spustia medzi nohy a nastavia sa stupeň prispôsobenia tak, aby sa zabezpečila dobrá fixácia výstupku.

Dĺžka nosenia herniovej bandáže je stanovená ošetrujúcim lekárom. Ak počas používania produktu existujú bolestivé alebo nepríjemné pocity, musí sa odstrániť a nahlásiť ošetrujúcemu lekárovi.

Bandáže na brušnú prietrž v Jekaterinburgu

Anti-herniová bandáž pre ventrálne kýly T-1442, T.

Bandážový pás Ekoten LUXS-5

Bandáž pre ventrálne kýly T-1441

Bandáž hernie T-1441 Trives ventral, veľkosť L

Anti-herniová bandáž pre ventrálne kýly T-1442 S

Bandáž Ekoten GP-20 pupočnej kýly (pre dospelých)

Bandage anti-hernia Trives T-1441

Bandage anti-hernia pupočník Trives T-1430

Bandáž pupočnej kýly GP-20 Ecoten (vyberte veľkosť.

Bandage Trives T-1401 L s trieslovými kýlami, béžová

Obinok je pred a po pôrode (sterilná veľkosť. 116 - 120 (mo.

Bandáž na bledú herniu Trives T-1443 univerzálna.

Obinok je pred a po pôrode (sterilná veľkosť. 100-104 (mo.

Anti-herniová bandáž pre ventrálne kýly T-1441 (P.

Bandážový pás FEST 0845

Bandážové nohavice FEST 0645

Obinenie prietrž hernie

Bandage Trives T-1401 M s trieslovou kýlou, béžová

Bandáž prietrže třísla Orto BG 111

Bandage proti hernii tříselné Trives T-1443

Bandáž na herniu třísloviny Creut B-433

Bandáž prietržovej hernie (šírka 15 cm), T-1441, krát.

Bandáž herniovej hernie (šírka 20 cm), T-1442, krát.

Bandáž brušnej herniovej plazivej kôry B-440

Bandážový brušný Ekoten GP-20

Bandážový pás Medela 200.08

Bandážový brušný Ekoten GP-25

Bandage Trives T-1443 XL s trieslovými kýlami

Bandážová pooperačná pletená a elastická bkp-unga.

Bandáž na bradavkovú herniu Trives T-1443, veľkosť M

Korzet Orlett IBS-2004

Bandáž hernie T-1442 Trives ventral, veľkosť L

Bandáž prietrže na brušnej stene 20 cm (b-440) č. 4 béžová.

Bandáž prietrže hernie Ventures T-1442 na ošetrenie a.

Korzet Trives T-1555

Korzet B.Well Med rehab W-141

Bandáž ingvinálnej herniovej plazivej kôry B-451

Bandáž brušnej herniovej plazivosti B-445

Obväz herniovej bandáže (čierny) GPP-442 "Ecotene & q.

Bandáž prsnej prietrže, pre dospelých, GP-20, veľkosť.

Anti-herniová bandáž pre ventrálne kýly T-1442 (P.

Bandage Trives T-1443 S s trieslovými kýlami

Bandážový brušný pupočník pre dospelých Ecoten GP-25

Bandáže proti prietrži

vybrať

výrobok

Cena, rub

Bandáže proti prietrži

Na stránkach si môžete skontrolovať dostupnosť herniových obväzov v lekárňach našej siete, rezervovať si ich a uplatniť ich sami alebo zariadiť doručenie.

Ako si vybrať ochrannú bandáž prietrže?

Výber produktu je jednoduchý. Všetko, čo musíte urobiť, je ísť do adresára v časti „Bandáže pre hernie“ alebo použiť vyhľadávanie na webe. Ak chcete nájsť ten správny produkt, vyberte lekárňu, ktorá vám vyhovuje. Katalóg obsahuje širokú škálu liekov a zdravotníckych výrobkov. Prítomnosť obväzu sa dá sledovať priamo pri vyhľadávaní. Vďaka pohodlnému vyhľadávaciemu systému podľa názvu a podľa popisu, filtrovania podľa výrobcov, triedenia podľa ceny a názvov produktov si môžete ľahko vybrať požadovaný produkt..

V časti „Ako objednať“ si môžete prečítať návod na použitie a video o práci na webovej stránke online lekárne Zhivik..

Ako kúpiť obväz?

Po výbere požadovaného produktu choďte na kartu. A kliknutím na tlačidlo „kúpiť“ vo vybranej lekárni prejdite do košíka na ďalšiu objednávku.

Pri objednávke si môžete vybrať najvýhodnejšiu z ponúkaných možností: zadanie objednávky s alebo bez registrácie; s dodaním v Jekaterinburgu alebo rezervovaním liekov za nízke ceny v lekárni Zhivik v Jekaterinburgu a Sverdlovsku. Rezervovanú objednávku je možné uplatniť do 24 hodín.

Nemusíte stáť v líniách a dopravných zápchach, aby ste si mohli kúpiť obväzy proti prietrži za nízku cenu, ak zadáte objednávku s doručením do domu alebo kancelárie.

Pohodlie a šetrenie vašich peňazí a času - online lekáreň Zhivika.

Chcete kúpiť tovar kategórie "Bandáže proti prietrži"? Online lekáreň Zhivika zaručuje kvalitu. Dodanie satelitov v Jekaterinburgu a mestách nebude v blízkej budúcnosti dlho, pre odľahlé oblasti špeciálne dodacie podmienky (pozri. Dodacie podmienky). A nízka cena v kategórii „Bandáže prietrže“ príjemne prekvapí.

Profesionálni konzultanti vám s výberom pomôžu telefonicky na čísle +7 (343) 216-16-16.

Pozrite saďalej
Nezobrazovať znova

Informácie uvedené na tejto stránke nie sú verejnou ponukou v súlade s čl. 435 - 437 Občianskeho zákonníka Ruskej federácie.
Všetky informácie a výrobky kategórie 18+

Hernia Bandáže

značky

Hernia bandáž

Kýla je premiestnenie orgánov z ich prirodzených miest v dutine, ktoré sa vytvára v dôsledku rôznych príčin. Napríklad takáto formácia v bruchu sa môže objaviť v dôsledku nadmernej fyzickej námahy alebo zranenia. Spravidla je v tomto prípade narušená poloha čreva - časť spadá do patologickej dutiny..

Čo je nebezpečné prietrž?

Akákoľvek zmena postavenia vnútorných orgánov je spojená s porušovaním ich práce. Vonkajšie umiestnenie prietrže tiež predstavuje riziko náhodného poškodenia, ktoré môže viesť k zlyhaniu orgánov.

Prolaps čriev do dutiny môže byť bolestivý, nehovoriac o čisto domácich ťažkostiach.

Podobné formácie vyžadujú liečbu. U detí môžete vo väčšine prípadov robiť nápravné obväzy. U dospelých môžu byť rozšírené prietrže odstránené iba chirurgicky.

Ako pomôže obväz?

Prietrž hernie je napínací obvaz (zadržovač) vyrobený z elastického materiálu. Jeho hlavnou úlohou je udržiavať výpustnú dutinu na mieste. Tým sa zabráni rozvoju choroby a zníži sa riziko komplikácií..

Vezmite prosím na vedomie, že obväz nepomáha dospelým pacientom úplne sa zbaviť choroby, iba zmrazí aktuálny stav a stane sa vonkajšou podporou vnútorného orgánu. Takéto výrobky sa predpisujú na obdobie pred chirurgickým zákrokom alebo počas pooperačného zotavenia.

Liečebný obväz sa tiež odporúča nosiť u tých, u ktorých je kontraindikovaný chirurgický zákrok na odstránenie dutiny.

S deťmi sú veci trochu iné. Ak bola prietrž zistená v počiatočnom štádiu, úplným odstránením problému pomôže nosenie produktu v kombinácii s inými opatreniami.

Ďalšou funkciou napínacieho pásu je preventívna funkcia. Použitie preventívneho fixátora pri fyzickej námahe zabráni výskytu prietrže, najmä u ľudí, ktorí sú náchylní na takéto javy..

Ak sa bandáž nepoužíva?

Skutočnosť, že je v dutine, neznamená, že je pacientovi nevyhnutne predpísaný obväz. Ak sa takýto zdravotnícky prostriedok nedá použiť, existuje niekoľko okolností:

Kožné lézie v mieste prekrytia v dôsledku zranení alebo chorôb.

Niektoré choroby vnútorných orgánov brušnej dutiny.

Závažné formy chorôb kardiovaskulárneho systému (pevný pás môže spôsobiť problémy s obehom).

Zmeškané štádiá hernie alebo jej porušenia.

Rôznorodosť výrobkov

Modely sú rozdelené do kategórií v závislosti od miesta aplikácie (to zase záleží na type kýly). Rozlišujú sa tieto obväzy:

Bandáž brušnej hernie

Autor článku: Nadezhda Nikolaevna

Foto: obojstranný obväz pre mužov

Kýla je choroba, ktorá sa môže vyskytnúť v každom veku. Výčnelok peritoneálnych orgánov herniovou bránou je ochorenie, ktoré sa dá zvládnuť iba chirurgickým ošetrením.

Príčinami jeho výskytu sú zvýšenie vnútrobrušného tlaku a slabé steny brucha. Hlavnými príznakmi sú bolesť, nepohodlie, vyčnievanie, pripomínajúce vzhľad nádoru.

Kýla sa dá úplne odstrániť iba chirurgickým zákrokom. Väčšina pacientov však radšej nosí obväz. Nelieči prietrž, ale umožňuje vám spomaliť a v niektorých prípadoch zastaviť jej vývoj. Bandage - elastický pás, ktorý je pripevnený k miestu tvorby prietrže.

Z tohto dôvodu je neustále v upravenom stave. To umožňuje, aby sa prietržová brána nezvýšila a spojovacie tkanivo sa nerozťahovalo.

prihláška

Bandáž na prietrž brucha je predpísaná lekárom v počiatočných fázach jej vzniku. Zastaví vývoj výčnelku, kým sa nevykoná operácia na jeho odstránenie. Ak nenosíte špeciálny korzet, kýla sa bude ďalej rozvíjať a začne sa vytvárať hernálny vak. Časť čreva a omentum sa do nich zvyčajne dostanú..

V ďalších fázach, keď sa vytvorená prietrž zväčšuje a zväčšuje, obväz spomalí výčnelok iba na krátku dobu. Bandáž ponožiek je zakázaná v poslednej tretej fáze choroby.

Nebude schopný dosiahnuť požadovaný výsledok, ale iba oslabí steny brucha, čo zvýši obsah v herniálnom vaku..

 • Preventívne opatrenia po chirurgickom zákroku alebo pred začiatkom tvorby kýly, ak existuje predpoklad na to;
 • Prostriedky na zabránenie vzniku výčnelkov, ak sú malé;
 • V pooperačnom období, aby sa zabránilo recidíve, eliminovať bolesť a nepohodlie;
 • Počas tehotenstva, keď je zakázané vykonať operáciu na odstránenie prietrže;
 • Bandáž je predpísaná aj deťom, ak existuje vzdelanie, ale v malej forme.

kontraindikácie

Nosenie obväzu má určité kontraindikácie. Tie obsahujú:

 • Prítomnosť otvorených rán: odieranie, porezanie, rany;
 • Dermatitída a iné lokálne kožné ochorenia;
 • So srdcovým zlyhaním;
 • Pri porušení prietrže.

odrody

Všetky obväzy na brušnú prietrž sa líšia v účele:

 • Pupočníkový obväz. Jedná sa o elastický pás, ktorého šírka je 20 cm a je vybavený sponami a zámkami. Všeobecne sa používa ako preventívne opatrenie pri prietrži, ktorá sa môže začať vyvíjať v dôsledku nesprávneho fyzického namáhania. Pomáha predchádzať vzniku mnohých komplikácií vrátane porušenia predpisov. Tento druh obväzu je nevyhnutným nástrojom v pooperačnom období. Ich výroba sa vykonáva z hypoalergénnych materiálov, ktoré môžu prechádzať vzduchom;

Foto: pupočníkový kýlový obväz

 • Intuinálna ortéza pre mužov. Vzhľad je to elastický pás vybavený remienkami a vreckami na peloty. Môže sa použiť ako opatrenie na zabránenie rozvoja prietrže pri zohľadnení neustáleho zaťaženia tela. Inguinálny obväz je univerzálny produkt - dá sa použiť, ak je prietrž umiestnená na ľavej aj pravej strane. Nemôže sa však nosiť, ak kýla nie je korigovaná;

Fotografie: obväz hernie slabinový Crate B-450

 • Ženský inguinálny obväz. Od ostatných produktov sa líši vo forme nohavičiek, na ktorých sú elastické pásky a pelot. Je nevyhnutný na zabránenie vzniku výčnelkov v oblasti trieslovín a stehennej kosti. Tento typ obväzu poskytuje optimálny vnútrobrušný tlak, čo vedie k menšej bolesti;

Foto: obväz na slabinovú prietrž

 • Bandáž brucha. Jedná sa o široký pás, ktorý je vyrobený z elastických tkanín. Umožňuje vám opraviť brušnú stenu po operácii alebo pred ňou, aby ste zabránili ďalšiemu rozvoju prietrže;

Fotografie: bandáž brucha

 • Prenatálny obväz. Jedná sa o elastický pás vybavený sponami. Opakuje každý ohyb tela a neovplyvňuje priebeh tehotenstva. Pred pôrodom vám umožňuje podoprieť žalúdok a opraviť prietrž;

Foto: antatálny obväz

 • Pooperačné obväzy. Je určený po operácii a má tvar elastického pásu so špeciálnym zapínaním. Jeho fixácia sa vykonáva na hrudníku, aby sa na žalúdok nevyvíjal dodatočný tlak. Spoľahlivo fixuje pobrušnicu, umožňuje hojenie rany v krátkom časovom období. Okrem toho znižuje bolesť po chorobe, znižuje zaťaženie stehu a zabraňuje recidíve. Termín na nosenie predpisuje lekár. Závisí to od stavu svalov a celého organizmu;

Foto: pooperačné obväzy

 • Panvový opasok. Jedná sa o úzky obväz, ktorý je vybavený trieslovými pásikmi. Má veľký účinok na zabránenie rozvoja prietrže. Tento typ obväzu významne znižuje bolesť. V niektorých prípadoch sa predpisuje ženám v počiatočných štádiách tehotenstva, pretože v tejto oblasti je veľká záťaž. Fotografie tohto pásu môžu vidieť všetci.

Fotografie: panvový opasok

V závislosti od štádia ochorenia a miesta prietrže lekár predpisuje obväz.

Bandáž pre predškolské deti

Foto: obväz pre predškolské deti

Detský obväz - opasok, ktorý sa dá ľahko pripevniť k bruchu dieťaťa. Je vyrobený z hypoalergénneho elastického materiálu s polotuhým pelotom umiestneným nad pupkom. Hlavným dôvodom jeho použitia je liečba alebo prevencia brušnej prietrže u predškolských detí.

Nosenie obväzu nebráni dýchaniu dieťaťa, ktoré je dôležitým faktorom pri vývoji tela dieťaťa. Detské pásy spravidla nespôsobujú žiadne nepohodlie, takže to dieťa ani nepocíti. Aj obväz nie je pod oblečením viditeľný.

Správny obväz pre dieťa si po dôkladnom vyšetrení môže zvoliť a vymenovať iba lekár, preto je prísne zakázané kupovať si pružnejšie opasky sami.!

Výber bandáží: Tipy na nákup

Dnes veľké množstvo spoločností vyrába obväzy na brušnú prietrž. Líšia sa svojim vzhľadom a dizajnom a líšia sa aj ceny. Keď však lekár predpíše určitý typ obväzu, musíte si ho zvoliť správne.

Tipy na výber:

 • Výrobok by mal byť vyrobený z elastických tkanín, ktoré nemôžu spôsobovať nepríjemnosti alebo nepohodlie;
 • Pri výbere pásu musíte brať do úvahy veľkosť pásu. Nemôžete si vziať príliš malú bandáž alebo naopak veľkú. V takých prípadoch to nebude mať žiadny vplyv na prietrž;
 • Pás by nemal spôsobiť podráždenie kože;
 • Oplatí sa skontrolovať, či je obväz tesný..

Foto: inguinálny obväz pre mužov

Odporúča sa nákup v špecializovaných predajniach. Poskytujú iba výrobky vyrobené v súlade so všetkými stanovenými požiadavkami a normami. Výroba obväzov by sa mala vykonávať pomocou špeciálneho vybavenia, inak nebudú mať žiadny pozitívny účinok.

Ak po prvých dňoch nosenia obväzu vidíte zvýšenie prietrže alebo zvýšenie bolesti, musíte sa okamžite poradiť s lekárom. Dôvodom môže byť nákup pásu nízkej kvality.

Položka „Bandáž na kýlu brucha“

Pri liečbe počiatočných štádií tohto ochorenia je nevyhnutný obväz s prietržom brucha. Pomáha obmedziť alebo dokonca úplne zastaviť ďalší vývoj výčnelkov. Absencia špeciálneho korzetu bude mať negatívny vplyv na zdravie pacienta. Vývoj kýly bude pokračovať a časom povedie k vytvoreniu herniálneho vaku, do ktorého spravidla vstupuje časť čreva a omentum..

V neskorších fázach, v ktorých je prietrž už úplne vytvorená a dochádza k postupnému zväčšovaniu veľkosti, je elastický pás schopný oddialiť vývoj výčnelku iba na krátku dobu..

A nosenie produktu na prietrž brucha, ak vám bola diagnostikovaná posledná etapa choroby, je prísne zakázané. Neprispieva k liečbe tohto ochorenia, ale naopak, oslabuje iba brušnú stenu, čo nakoniec povedie k zvýšeniu objemu tkanív v hernálnom vaku..

Indikácie pre použitie

Pás pre prietrž brucha sa odporúča používať v týchto situáciách:

 1. Aby sa predišlo výskytu prietrže pri identifikácii predispozície k tejto chorobe.
 2. S malou prietržou brucha.
 3. Po operácii odstráňte útvar, aby ste zabránili možnému relapsu.
 4. Po operácii znížite bolesť v oblasti jazvy.
 5. V prípade rozdielov v spojivovom tkanive v pobrušnici.
 6. Ako preventívne opatrenie pri výkone veľkej fyzickej námahy.
 7. Na prevenciu prietrže u žien počas tehotenstva.
 8. Aby sa predišlo výskytu prietrže u detí pri identifikácii rizika jej vzniku alebo pri liečbe výbežku, ktorý sa už objavil.

Aké kontraindikácie?

Nie všetci pacienti môžu mať na brušnej stene obväz hernie..

Existuje niekoľko kontraindikácií na použitie podporného elastického pásu:

 1. Ak existujú otvorené rany, poranenia alebo odreniny v bruchu.
 2. Rôzne stavy kože, ako je dermatitída.
 3. Pri ťažkom zlyhaní srdca.
 4. Ak je prietrž príliš veľká alebo zovretá.

Druhy zdravotníckych pomôcok

Dnes existuje mnoho druhov prietrže prietrže:

 1. S pupočnou kýlou.
 2. Pre tehotné ženy.
 3. U mužov má slabnú prietrž.
 4. S ingvinálnou prietržou u žien.
 5. S kýlou bielej línie brucha.
 6. Na pooperačné obdobie.
 7. Panvový opasok.

Každý typ obväzu má svoje vlastné vlastnosti. Napríklad obväz na prietrž bielej línie brucha, ktorý je najbežnejším typom ventrálnej prietrže, je v porovnaní s pásmi iných výčnelkov veľký. Široká základňa tohto pásu je najmenej 20 cm.

Okrem toho je vybavený pohodlnejším držiakom, ktorý spoľahlivo podporuje svaly pobrušnice v tóne, neobmedzuje pohyby a nezasahuje do normálneho dýchania. Taký hernálny obväz na brušnej stene poskytuje potrebný tlak iba v mieste patológie, čo pomáha udržiavať výčnelok v správnej polohe. Tento široký elastický pás vám umožní bezpečne upevniť prednú aj bočné časti brucha, ako aj bedrovú oblasť..

Je dôležité si uvedomiť, že bez ohľadu na umiestnenie prietrže, nosenie obväzu by mal predpisovať iba lekár. V žiadnom prípade nemusíte svojvoľne obliekať elastický pás, pretože to môže oslabiť brušné svaly a tým len zrýchliť rast hernie a zvýšiť divergenciu peritoneálneho tkaniva..

Existuje pás pre deti?

Detský obväz je elastický pás, ktorý sa dá ľahko pripevniť na bruško dieťaťa. Na výrobu sa používa špeciálny materiál, ktorý nespôsobuje alergie na kožu, s polotuhým pelotom, ktorý sa nachádza tesne nad pupkom dieťaťa. Detský obväz sa používa na liečenie už vytvorenej kýly a na prevenciu možného výčnelku u detí, ktoré nie sú staršie ako 7 rokov..

Je dôležité si uvedomiť, že nosenie takého pásu nepoškodí normálne dýchanie dieťaťa a nemá vplyv na vývoj tela dieťaťa..

Bandáže pre deti sú vyrobené tak, aby nespôsobovali dieťaťu nepohodlie. Dieťa si ho spravidla ani nevšimne, pretože taký elastický pás nebráni jeho pohybom a nezasahuje do aktívnych hier. Detský obväz je navyše pod vrchným oblečením úplne neviditeľný.

Je potrebné pochopiť, že obväz pre dieťa môže predpísať iba lekár. Pomôže tiež zvoliť správny elastický pás, pričom sa zohľadní umiestnenie prietrže a jeho veľkosť. Preto by ste v žiadnom prípade nemali osobne kupovať obväz pre deti a nosiť ho.

Nosenie detského obväzu sa odporúča z týchto dôvodov:

 1. Keď sa pri bielej línii brucha objaví prietrž.
 2. Počas obdobia zotavenia po operácii odstránenia výčnelkov.
 3. Ako profylaktický prostriedok pri identifikácii predispozície dieťaťa na kýlu.

Správny výber obväzu

Dnes pracuje množstvo rôznych spoločností, ktoré vyrábajú obväzy na brušnú prietrž. Ich výrobky sa líšia nielen svojim vzhľadom, ale aj cenou. Keď vám lekár predpísal určitý typ podpornej ortézy, musíte objasniť pravidlá pre výber tohto elastického pásu.

Tipy na výber:

 1. Kýlový obväz na brušnej stene by mal byť vyrobený zo špeciálneho elastického materiálu, ktorý nespôsobuje nepohodlie, nezasahuje do pohybov a nespôsobuje pacientovi žiadne nepríjemnosti..
 2. Pred zakúpením obväzu by ste si mali zmerať pás a vybrať si výrobok podľa tohto ukazovateľa. Nemôžete si kúpiť príliš veľkú alebo malú bandáž, pretože takýto opasok nebude mať žiadny pozitívny účinok na chorobu, ale iba zhorší stav pacienta..
 3. Hernálna bandáž by nemala byť príčinou podráždenia kože alebo iných kožných ochorení.
 4. Po vyskúšaní by ste mali skontrolovať, či obväz sedí príliš pevne a či nevyvoláva nadmerný tlak na vnútorné orgány v brušnej dutine..

Na kúpu obväzu s kýlou brucha je potrebné len v špecializovaných predajniach. Tam nájdete produkty, ktoré budú úplne spĺňať všetky normy a požiadavky ministerstva zdravotníctva. Pamätajte, že požadovaný pozitívny účinok na výčnelok v bruchu môže mať iba kvalitné výrobky, ktoré boli vyrobené pomocou špecializovaného zariadenia. Falzifikáty môžu byť nielen zbytočné, ale aj nebezpečné pre ľudí.

Ak si po niekoľkých dňoch od začiatku obväzu všimnete zvýšenie prietrže alebo zvýšenie bolesti v oblasti vyčnievania, mali by ste okamžite prestať nosiť opasok a konzultovať s lekárom nové vyšetrenie. Dôvodom tohto účinku je zvyčajne získanie elastického pásu nízkej kvality..

Ako nosiť opasok?

Bandáž s kýlou brucha je veľmi jednoduchá. Najskôr by ste mali k výčnelku pripevniť špeciálnu podložku, ktorá je vybavená špeciálnym podporným aplikátorom.

Ďalej musíte ľahnúť na chrbát a jemne narovnať výsledné tesnenie jemnými masážnymi pohybmi. Potom musí byť pás opatrne nasadený na brucho a upevnený spredu pomocou vhodných suchých zipsov. Malo by sa pamätať na to, že sa pás nosí iba na spodnom prádle.

Po operácii si vyberte obväz na prietrž bielo-bielej línie brucha

Obvaz po operácii prietrže pri bielej línii brucha, ako aj obväz pri slabinovej prietrži znížia riziko komplikácií a pomôžu telu rýchlo sa vrátiť k normálu. Čo potrebujete vedieť o výbere ortopedického príslušenstva? Je možné sa tým zbaviť prietrže? A existujú nejaké kontraindikácie pre jeho použitie?

Čo je kýla bielej línie brucha

Kýla bielej línie brucha sa nazýva vyčnievanie peritoneálnych orgánov. Nádor môže byť umiestnený nad pupkom, vedľa neho alebo pod ním. Môže sa objaviť v dôsledku oslabených brušných svalov alebo v dôsledku zvýšeného vnútorného tlaku. Faktory, ktoré ovplyvňujú vzhľad prietrže:

 • dedičná predispozícia na oslabenie šľachy;
 • nadváhou;
 • pooperačné jazvy;
 • poranenia brucha;
 • pravidelná zápcha;
 • tehotenstvo a ťažké narodenie;
 • chronické choroby s kašľom a zvracaním;
 • ascites (nahromadenie tekutiny v bruchu);
 • prostatitída, adenóm prostaty a iné choroby s ťažkosťami pri močení;
 • dlhotrvajúci plač u detí.

Prípady nie sú nezvyčajné, keď lekári predpisujú novorodencom a malým deťom nosenie pupočníkových anti-herniálnych obväzov, ale o nich v inej recenzii.

Kýla v prvých fázach pacienta neobťažuje, môže sa však rýchlo zväčšiť, čo nakoniec povedie k jeho porušeniu. V takom prípade nestačí urgentná operácia.

Bandáž proti hernii: výhoda alebo poškodenie

Napriek svojej účinnosti môže lekársky obväz na kýlu bielej línie brucha iba oddialiť nevyhnutnosť. Prietrž bude ešte potrebné chirurgicky odstrániť. Ani špeciálne cvičenia, ani strava, ani bandáž ju nemôžu poraziť. Bandáž môže súčasne oslabiť šľachy, čo znamená, že jej nosenie je nežiaduce pre tých, ktorých choroba (vzhľad kýly) je spôsobená slabými svalmi..

Ale po operácii môže byť obväz nevyhnutný. Podporuje brušnú dutinu, zlepšuje svalový tonus a krvný obeh, čím jazvy rýchlejšie lieči.

Indikácie a kontraindikácie

prevencia

Bandáž môže byť použitá ako profylaxia pre tých, ktorí vedia o dedičných predispozíciách k chorobe, ako aj pre ľudí, ktorí pravidelne vykonávajú ťažkú ​​fyzickú prácu. Nosenie je často predpísané pre tehotné ženy a malé deti..

Rehabilitácia

Po operácii sa predpisuje ortéza proti prietrži na:

 • znížiť riziko relapsu;
 • úľava od bolesti;
 • s nestabilitou švíkov a hrozbou ich rozdielov;
 • na podporu brušnej dutiny.

Kontraindikácie pre použitie obväzu:

 • prítomnosť poškodenia kože, dermatitídy a iných zápalov v oblasti nosenia ortopedického pásu;
 • chronické srdcové zlyhanie;
 • individuálna neznášanlivosť na materiály, z ktorých je výrobok vyrobený.

Bandáž prietrže nie je nikdy predpísaná, ak vývoj prietrže prešiel do druhej alebo tretej etapy. Príslušenstvo v tomto prípade je jednoducho zbytočné. Ale takmer vždy sa odporúča nosiť po operácii kýly.

Funkcie výberu obväzu

Pooperačné obväzy z prietrže sa líšia od podobných modelov ortéz s prietržami so širšou základňou (do 20 cm). Produkt spoľahlivo podopiera predné a bočné steny brušnej dutiny, nebráni pohybu a nespôsobuje nepohodlie.

Elastický preventívny pás má pilotov, ktorí pôsobia na špecifickú oblasť brucha, bránia malej prietrži v pohybe a bránia jej vyčnievaniu..

Výrobok sa vyberá podľa veľkosti, zatiaľ čo pacient by mal merať obvod brušnej dutiny.

Po zákroku je obvaz ľahko obvazovateľný, zvlášť preto, že podrobné odporúčania vám dá lekár.

Je ťažšie naučiť sa nosiť opasok v raných štádiách prietrže, keď čakáte na operáciu. Predoperačné obväzy majú špeciálnu mäkkú podložku, ktorú je potrebné umiestniť na prietrž. Ležiaci na chrbte a ľahko masírovať formáciu, opatrne ju zastrčiť a potom upevniť pás pomocou upevňovacích prvkov. Je dôležité, aby bol tesný aplikátor umiestnený v mieste prietrže.

Pred nákupom si uvedomte, že model je vyrobený z mäkkých tkanív, ktoré sú pre telo príjemné a nespôsobujú alergie. A nezabudnite skontrolovať osvedčenia o zhode, ktoré potvrdzujú, že výrobky konkrétneho výrobcu boli schválené ministerstvom zdravotníctva.

Pooperačné obväzy po odstránení prietrže bielej línie brucha poskytnú neoceniteľnú pomoc, znížia bolesť a pomôžu telu rýchlo sa vrátiť k normálu. Hlavnou vecou nie je odložiť návštevu lekára pri prvom podozrení na prietrž.

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Umbilická hernia je ochorenie charakterizované vyčnievaním brušných orgánov za prednú časť brušnej steny cez pupočníkový prsteň..U detí sa vo väčšine prípadov vyskytuje pupočná kýla. Ochorenie je diagnostikované u približne 20% novorodencov a 30% predčasne narodených detí.
"Čo si myslíte, ktorá proti stárnutiu tváre vedie podľa štatistík amerických plastických chirurgov?" Nie, nie je to boj proti vráskam alebo dokonca facelift.
Sedavý spôsob života vedie k mnohým chorobám chrbtice a chrbta. Pre udržanie zdravého chrbta je potrebné robiť chrbticu terapeutickými komplexmi gymnastických cvičení.