loader

Hlavná

Späť

Prvá ortopédia

Inguinálna hernia si vyžaduje okamžitý chirurgický zákrok, ale stáva sa, že operácia sa musí odložiť. V takom prípade by mal pacient nosiť špeciálnu bandáž na brušnú prietrž, ktorá pomáha predchádzať ďalšiemu rozvoju nebezpečného ochorenia. Výrobky ponúkané modernými výrobcami sú veľmi praktické a pohodlné, umožňujú vám prežiť ťažké obdobie choroby a proces zotavenia po nej s minimálnym nepohodlím..

Je známe, že získanie ingvinálnej prietrže je možné iba pomocou chirurgického zákroku. Niektorí pacienti však majú kontraindikácie pre chirurgický zákrok - napríklad s nadváhou. V tomto prípade sa operácia neprevádza na nejakú dobu a pred prípravou na ňu musí osoba nosiť trieslový obväz..

Okrem samca existuje u žien aj pás pre ingvinovú prietrž. Takéto modely majú určité rozdiely v ich dizajne, ale majú podobný účel. Používajú sa tiež v pooperačnom období, aby zabránili rozširovaniu švov, znižujúc tlak na ne a urýchľujú hojenie tkanív. Toto zariadenie zlepšuje svalový tonus tkanív, čím sa znižuje riziko opätovného rozvoja patológie.

Druhy obväzov na slabinovú prietrž

Pre mužov

 1. Môže to byť topiaci obväz s podporným krytom pre miešok alebo široký pás s popruhmi;
 2. K dispozícii sú tiež jednostranné, obojstranné a univerzálne obväzy s odnímateľnou vložkou z peliet. Peloti plnia najdôležitejšiu úlohu - priamo ovplyvňujú kýlu. Popruh vybavený popruhmi je možné nastaviť podľa vášho želania..

Pre ženy

Ženský obväz hernie je k dispozícii vo forme úzkeho pásu s aplikátorom, ako aj vo forme elastických nohavičiek s hustou doštičkovou platňou umiestnenou pod bruchom..

Indikácie použitia obväzu na prietrž

 • predchádzanie porušovaniu predpisov;
 • odstránenie recidívy trieslovej prietrže v pooperačnom období;
 • korigovaná prietrž;
 • ak sa zaoberajú ľahkou fyzickou prácou a lekárskou gymnastikou;
 • s miernou bolestivosťou v oblasti slabín (bez komplikácií);
 • poskytovanie profylaxie na zvýšenie fyzickej námahy;
 • po operácii kýly.

Kontraindikácie nosenia inguinálnej ortézy pre mužov a ženy

 • s ingvinálnou prietržou, ktorá nie je nasadená;
 • s porušením prietrže;
 • v prítomnosti chorôb, ako je diabetes, obezita, so zápalom kože v oblasti kože pod bandážou, v prítomnosti onkológie;
 • s vnútorným krvácaním;
 • s exacerbáciou gastrointestinálnych patológií;
 • so oneskoreným pohybom čriev, koprostázou, črevnou obštrukciou;
 • s veľkou ingvinálnou prietržou, ktorá vyžaduje okamžitý chirurgický zákrok;
 • u žien - počas tehotenstva.

Ako nosiť a nosiť obväz s trieslovinou prietrže

Bandáž na brušnú prietrž by sa mala nosiť pravidelne, aby sa zabezpečil maximálny účinok jej použitia. Produkt sa oblieka celkom jednoducho - na to musíte ležať na chrbte, aby sa svaly čo najviac uvoľnili a kýla sa spontánne usadila. Potom by mal byť obväz opatrne pripevnený tak, aby vankúšiky boli pod miestom, kde sa vytvorila prietrž. Akonáhle je produkt opravený, musíte vstať, trochu chodiť po miestnosti a ubezpečiť sa, že obväz nespôsobuje nepríjemnosti, netlačí sa a nikde sa netiera. Ak dôjde k najmenšiemu nepohodliu, obväz hernie sa musí okamžite odstrániť.

Toto zariadenie by sa malo nosiť počas dňa, pretože v noci by si ho telo malo odpočinúť. Doba nepretržitého nosenia obvykle nepresahuje 16 hodín. Ak sa počas pohybu vložiek posunú, musia sa neustále upravovať. Hneď ako je obväz odstránený, pokožka pod ňou by sa mala jemne masírovať bez toho, aby sa dotkla prietrže. Samotný produkt je pohodlný a nespôsobuje pacientovi nepohodlie pri nosení. Dobrý obväz je pod odevom úplne neviditeľný, neobmedzuje pohyb a neotiera pokožku.

Domáca starostlivosť

Bandáž slabinovej kýly sa musí pravidelne umývať, mala by sa robiť ručne pomocou mydla a teplej vody. Aby produkt vydržal čo najdlhšie, musí sa mierne vytlačiť a musí sa nechať samo vypustiť prebytočnú vodu. Bandáž by mala prirodzene sucho v rozvinutej forme (bez použitia takých zariadení, ako je horúca žehlička, batéria, sušič vlasov atď.).

Ako si vybrať herniovú bandáž

Materiály produktu

Na výrobu inguinálnej ortézy sa používa elastický materiál, ktorý ľahko získa požadovaný tvar. Výrobok je vybavený vhodnými upevňovacími prvkami, ktoré umožňujú rýchlo meniť objem obväzu, jeho tlak a dĺžku. Okrem toho má obväz špeciálne peloty vo forme hustých dosiek, ktoré sú z vnútornej strany orezané mäkkým materiálom. Pred zakúpením takého produktu sa musíte poradiť s lekárom - dá všetky potrebné odporúčania týkajúce sa výberu modelu obväzu, ako aj spôsobu jeho nosenia.

Pri výbere tohto zariadenia pre seba by ste mali venovať pozornosť materiálu jeho výroby - je najlepšie, že je to prirodzené, potom pokožka „dýcha“ a pod obväzom nedochádza k podráždeniu pri dlhodobom nosení..

Rozmery

Takýto produkt by ste si nemali kúpiť bez toho, aby ste ho najprv vyskúšali. Musíte sa ubezpečiť, že obväz prilieha na telo bez komprimovania tkaniva. Pelot musí pritlačiť prietrž, inak nebude mať žiadny vplyv na nosenie inguinálneho obväzu. Takéto stlačenie by však nemalo byť príliš silné, inak by ste mohli poškodiť pokožku alebo spôsobiť štípanie.

pohodlie

Ľudia, ktorí takéto zariadenia používajú už dlhší čas, tvrdia, že najvhodnejšími modelmi sú tavenie bandáží alebo výrobky s mäkkým suchým zipsom. Dajú sa ľahko obliecť a vybrať, nedrhnú pokožku, nie sú pod oblečením viditeľné. Inguinálny obväz, vybavený pevnými zipsmi, prackami a remienkami, nie je taký pohodlný, je zložitejšie si ho prispôsobiť, navyše môže trieť a stlačiť pokožku..

Ako si vybrať mužský obväz z trieslovej prietrže

Podľa štatistík každý piaty ruský branec koncom 19. storočia trpel chorobou, ako je kýla (lat.), To znamená, že trpel prietrž. Historici veria, že vojenskí lekári diagnostikovali deti z bohatých rodín za poplatok.

V súčasnosti má herniu asi 5% Rusov. Dve tretiny diagnóz sú slabinová prietrž.

Zástupcovia silnejšieho pohlavia trpia chorobou, ktorá je priamo spojená s anatomickými vlastnosťami mužov a žien. Zároveň nie je možné podceňovať nebezpečenstvo spojené s tvorbou slabinovej prietrže.

V kritických prípadoch to môže viesť k nekróze tkaniva. Prietrž sa odstráni pomocou chirurgického zákroku. Pred a po operácii sa odporúča nosiť špeciálny prístroj - obväz. Stojí za to prísť na to, prečo to potrebujete a ako si vybrať ten pravý..

Pred a po operácii

Zjednodušene povedané, inguinálna prietrž je prolaps vnútorného orgánu pod kožou, do intermusulárneho priestoru..

Bandáž je potrebná, aby boli vnútorné orgány fixované. Hrá úlohu ľudského svalového korzetu..

Muži s inguinálnou prietržou sú potrební obväz v troch prípadoch:

 • bezpečne upevniť vyčnievajúci orgán;
 • po operácii kýly;
 • ako prevencia recidívy.

Okrem toho odborníci odporúčajú nosiť výstroj pre mužov, ktorí sa zaoberajú silovým športom..

Napríklad profesionálni zápasníci a vzpierači. Správna prevádzka inguinálneho korzetu pomáha silnejšiemu pohlaviu vyhnúť sa komplikáciám ochorenia, ako je štípanie alebo zväčšená prietrž.

Na čo sa zamerať pri výbere obväzu

O niektorých modeloch korzetu môže informovať ošetrujúci lekár, ale najčastejšie si osoba nezávisle vyberie vhodný obväz..

Takže, ako si vybrať obväz a na čo musíte dávať pozor pred zakúpením „napínacieho pásu“:

 1. Na materiál. V ideálnom prípade by väčšina obväzov mala byť vyrobená z bavlny. Takýto produkt umožní pokožke dýchať a nespôsobí nepohodlie..
 2. Na veľkosť. Je to determinované obvodom bokov, ale určite viete, či je obväz vhodný alebo nie, môžete po vyskúšaní.
 3. Na prítomnosť peloty, to znamená, lekárskej platne obloženej mäkkým tkanivom. Je to pelot, ktorý opravuje nepríjemné vydutie.
 4. Na miesto prietrže (vpravo, vľavo, na oboch stranách).
 5. Na externé údaje. Dobrý odev by nemal byť viditeľný pod oblečením. Napríklad existujú modely vo forme pánskych plaviek alebo širokého pásu.

Okrem toho v obchodoch nájdete unisexové modely. Sú vhodné pre mužov aj ženy..

Správne zvolený obväz by mal dobre priliehať k telu bez spôsobovania nepohodlia. Pred nákupom si musíte prečítať pokyny, aby ste pochopili, ako sa starať o produkt a aký je dátum vypršania platnosti modelu.

Druhy trieslového korzetu

Štandardný obväz sa najčastejšie podobá na plavecké kmene so suchým zipsom. Pásy zariadenia sú upevnené medzi nohami pacienta.

Existujú dva typy korzetu:

Je ľahké uhádnuť, že obojstranný model používajú muži, ktorých kýly rástli na oboch stranách. Jednostranné sú rozdelené na pravákov a ľavákov.

Lekári odporúčajú zvoliť model, ktorý vyhovuje konkrétnemu ochoreniu. Nie je potrebné kupovať univerzálny obväz s jednou herniou.

Akýkoľvek správne vybraný korzet sa považuje za efektívny. Pomáha obmedzovať rast prietrže a prakticky eliminuje jej prasknutie..

Rozumieme cenám

Rozpočet jednosmerný korzet je možné zakúpiť už v oblasti 600 - 700 rubľov.

Napríklad obväz s pružinou, napríklad jednostranný BN1-01, bude drahší. Asi 4 000 rubľov. Je vyrobená z pravej kože a semišu a podľa výrobcov je pri stálom opotrebení úplne neviditeľná.

Môžete zostať na množstve 1 500 - 2 000 rubľov, takéto korzety sú zvyčajne už prišité z prírodných materiálov a dokonale plnia svoju funkciu..

Dvojstranné zariadenia, a to aj v lacnom cenovom rozmedzí, začínajú na 900 rubľov. Napríklad Bandage-Suspension Pi-01 stúpne približne o 900 až 950 rubľov. Tento korzet je vyrobený z bavlny, má pohodlné zipsy. K modelu sú navyše pripevnené dva kryty..

Každý, kto má príležitosť, si môže dovoliť kúpiť korzet za 8-10 tisíc rubľov. Bilaterálny obväz BN1-06 vyrobený z pravej kože je na trhu od 8 000 rubľov. Tento jarný produkt má trojuholníkové peloty, dve kovové spony a mäkký vankúš.

Zdravotníckym pracovníkom sa neodporúča, aby šetrili na obväzoch. Faktom je, že lacné výrobky najčastejšie netolerujú pranie a počas prevádzky spôsobujú nepohodlie. Napríklad trčia spod oblečenia. Alebo zošité zo syntetických materiálov.

Najlepšie je vybrať si z cien, ktoré začínajú na 1000 rubľov. Na webových stránkach oficiálnych zástupcov nájdete recenzie o ortéze pre samcovú kýlu a rozhodnite sa na základe skúseností niekoho iného so získaním tohto zariadenia..

Podmienky používania

Samotný obväz, ako je uvedené vyššie, sa nosí pred a po operácii. Okrem toho sa nosia pravidelne pred chirurgickým zákrokom, po odstránení herniálneho vaku sa spravidla používajú na zaťaženie.

Čo potrebujete vedieť o pravidlách prevádzky inguinálneho korzetu:

 1. Bandáž sa nosí výlučne na chrbte. V tejto polohe je vnútrobrušný tlak minimálny a riziko poškodenia kýly samotnej je takmer vylúčené..
 2. Je dôležité zabezpečiť, aby produkt sedel pevne, ale aby sa nerozdrvil.
 3. Odstráňte korzet, ležiaci aj na chrbte. Po dlhšom nosení obväzu sa odporúča masírovať do žalúdka a vyhnúť sa upečenej porcii.
 4. „Ťahací pás“ je možné nosiť iba cez deň, v noci ho musíte zložiť.
 5. Životnosť zariadenia je zvyčajne asi rok. Po uplynutí tohto obdobia sa odporúča kúpiť si nové..
 6. Korzet neumývajte na písacom stroji ani nevykonávajte chemické čistenie.
Ak je počas dňa nepríjemné pocity, musíte obväz odstrániť a podľa pokynov ho zmeniť. Nesprávne použitie zariadenia môže viesť k uškrteniu herniálneho vaku.

Je možné urobiť obväz na vlastné ruky

Pokiaľ ide o mužskú tříslovú kýlu, lekári dôrazne neodporúčajú používanie domácich bandáží. Je ťažké ich vyrobiť, ale účinnosť sa nepreukázala.

To však neznamená, že neexistujú žiadne metódy, ako si pomocou vlastných rúk vyrobiť inguinálny korzet. Nižšie je uvedený návod, ako urobiť obväz doma.

Pozor! Tieto informácie sa poskytujú iba na informačné účely.!

Domáce pásové opasky:

 1. Bezpečnostný pás sa vyberie z konvenčného osobného automobilu a skráti sa na veľkosť bokov.
 2. Šité hrubými dakronovými vláknami (zosilnené).
 3. Švíkom je ťahané lano. K nej je pripojený kúsok polystyrénu (bude hrať úlohu pelotu). V prípade potreby šite dva kusy peny.
 4. Takáto „bandáž“ sa kladie aj na chrbát, domáci kôň by mal opraviť prietrž, ale nemal by na ňu vyvíjať veľký tlak..

Vo všeobecnosti je ťažké povedať, že cena domáceho korzetu je omnoho nižšia ako kúpa obväzu pre kučeravú kýlu. Poškodenie však môže priniesť neprimerané výhody. Najlepšie zo všetkého je, že ak ešte nie je možné kúpiť obväz pre mužovú tříslovú prietrž, najprv zabalte trieslovú prietrž elastickým obväzom..

ODPORÚČAME! Pri prvom podozrení na prietržný vak sa oplatí kontaktovať profesionála. Iba on si vyžiada správne ošetrenie a môže tiež odporučiť vhodný obväzový model.

Inguinálne obväzy

Ortológiu pre mužov v orthopedickej sieti Ortix si môžete kúpiť objednaním na webových stránkach alebo telefonicky. V predaji veľa modelov pánskych obväzov za cenu 1130 až 3310 rubľov. Vykonávame dodávky v Jekaterinburgu, Moskve a ďalších mestách Ruska.

 • Zobraziť najskôr:
 • lacný
 • drahý
 • Nový
 • populárne
 • FOSTA, Taiwan, Čína

  Inguinálne obväzy

  Inguinálny obväz je určený na ľahký alebo mierny tlak na prietrž a jej umiestnenie, pri čom je vylúčená pravdepodobnosť vyčnievania prietrže.
  Inguinálne obväzy sa tiež používajú na zabránenie zväčšenia hernií a výskytu ich relapsov po chirurgickom zákroku, na zabránenie porušovania ingvinálnej a femorálnej hernie počas vzpierania, kašľa, namáhania a inej fyzickej námahy..

  Inguinálna prietrž hernie je navrhnutá pre dlhodobé nosenie, takže k jej výberu musíte pristupovať so všetkou vážnosťou. Dĺžku denného používania obväzu určuje ošetrujúci lekár, ako aj samotný model. Obväzy hernia husí sú jednostranné, obojstranné a univerzálne, ktoré možno použiť s rôznymi trieslovinami a femorálnymi kýlami.

  Tieto obväzy si môžete kúpiť v našom internetovom obchode alebo v salónoch Ortix, z ktorých niektoré je možné dokonca použiť v sprche a pri plávaní. Odporúča sa nosiť inguinálnu prietrž prietrhu pri ležaní na chrbte, v tejto polohe sa znižuje tlak v bruchu, uvoľňujú sa svaly, ľahšie sa zmenšuje prietrž a potom sa obväz upevňuje a fixuje.

  V našich ortopedických salónoch sú prezentované ingínske obväzy od výrobcov ako Orlett, Orto, Fosta, Trives, čiže ruských aj zahraničných spoločností. Po prediskutovaní modelu obväzu s lekárom zostáva len určiť veľkosť, môže závisieť od obvodu pásu, obvodu bokov alebo od množstva týchto objemov rozdelených na polovicu. Naši konzultanti v salónoch alebo odborníci technickej podpory vám pomôžu zistiť veľkosť volaním 8-800-777-05-48.

  Ak po začatí nosenia herniového obväzu máte nepríjemné pocity a bolesti, mali by ste sa určite poradiť so svojím lekárom o jeho ďalšom použití. Malo by sa tiež pamätať na to, že pooperačné trieslové obväzy sa môžu použiť už bez vložiek, ľahko sa z obväzu dajú odstrániť. Pri praní a sušení vyžaduje inguinálny obväz množstvo funkcií, preto si prosím pozorne prečítajte odporúčania pre starostlivosť o produkt a potom vám bude slúžiť po dlhú dobu.

  Bandáž na bledú kýlu pre mužov v Jekaterinburgu

  Online predajca je k dispozícii na webových stránkach predajcu.
  Ak chcete prejsť na web, kliknite na položku Nakupovať

  Na webovej stránke predajcu je k dispozícii objednávka na jedno kliknutie.
  Ak chcete prejsť na web, kliknite na položku Nakupovať

  Online predajca je k dispozícii na webových stránkach predajcu.
  Ak chcete prejsť na web, kliknite na položku Nakupovať

  Na webovej stránke predajcu je k dispozícii objednávka na jedno kliknutie.
  Ak chcete prejsť na web, kliknite na položku Nakupovať

  Online predajca je k dispozícii na webových stránkach predajcu.
  Ak chcete prejsť na web, kliknite na položku Nakupovať

  Na webových stránkach predajcu je k dispozícii bezplatné číslo 8-800.
  Ak chcete prejsť na web, kliknite na položku Nakupovať

  Na webovej stránke predajcu je k dispozícii objednávka na jedno kliknutie.
  Ak chcete prejsť na web, kliknite na položku Nakupovať

  Hernia Bandáže

  značky

  Hernia bandáž

  Kýla je premiestnenie orgánov z ich prirodzených miest v dutine, ktoré sa vytvára v dôsledku rôznych príčin. Napríklad takáto formácia v bruchu sa môže objaviť v dôsledku nadmernej fyzickej námahy alebo zranenia. Spravidla je v tomto prípade narušená poloha čreva - časť spadá do patologickej dutiny..

  Čo je nebezpečné prietrž?

  Akákoľvek zmena postavenia vnútorných orgánov je spojená s porušovaním ich práce. Vonkajšie umiestnenie prietrže tiež predstavuje riziko náhodného poškodenia, ktoré môže viesť k zlyhaniu orgánov.

  Prolaps čriev do dutiny môže byť bolestivý, nehovoriac o čisto domácich ťažkostiach.

  Podobné formácie vyžadujú liečbu. U detí môžete vo väčšine prípadov robiť nápravné obväzy. U dospelých môžu byť rozšírené prietrže odstránené iba chirurgicky.

  Ako pomôže obväz?

  Prietrž hernie je napínací obvaz (zadržovač) vyrobený z elastického materiálu. Jeho hlavnou úlohou je udržiavať výpustnú dutinu na mieste. Tým sa zabráni rozvoju choroby a zníži sa riziko komplikácií..

  Vezmite prosím na vedomie, že obväz nepomáha dospelým pacientom úplne sa zbaviť choroby, iba zmrazí aktuálny stav a stane sa vonkajšou podporou vnútorného orgánu. Takéto výrobky sa predpisujú na obdobie pred chirurgickým zákrokom alebo počas pooperačného zotavenia.

  Liečebný obväz sa tiež odporúča nosiť u tých, u ktorých je kontraindikovaný chirurgický zákrok na odstránenie dutiny.

  S deťmi sú veci trochu iné. Ak bola prietrž zistená v počiatočnom štádiu, úplným odstránením problému pomôže nosenie produktu v kombinácii s inými opatreniami.

  Ďalšou funkciou napínacieho pásu je preventívna funkcia. Použitie preventívneho fixátora pri fyzickej námahe zabráni výskytu prietrže, najmä u ľudí, ktorí sú náchylní na takéto javy..

  Ak sa bandáž nepoužíva?

  Skutočnosť, že je v dutine, neznamená, že je pacientovi nevyhnutne predpísaný obväz. Ak sa takýto zdravotnícky prostriedok nedá použiť, existuje niekoľko okolností:

  Kožné lézie v mieste prekrytia v dôsledku zranení alebo chorôb.

  Niektoré choroby vnútorných orgánov brušnej dutiny.

  Závažné formy chorôb kardiovaskulárneho systému (pevný pás môže spôsobiť problémy s obehom).

  Zmeškané štádiá hernie alebo jej porušenia.

  Rôznorodosť výrobkov

  Modely sú rozdelené do kategórií v závislosti od miesta aplikácie (to zase záleží na type kýly). Rozlišujú sa tieto obväzy:

  Odrody a modely obväzu pre slabinovú prietrž

  Všetok obsah iLive preverujú lekárski odborníci, aby sa zabezpečila čo najlepšia presnosť a súlad so skutočnosťou..

  Máme prísne pravidlá pre výber zdrojov informácií a odvolávame sa iba na seriózne stránky, akademické výskumné ústavy a ak je to možné, overený lekársky výskum. Upozorňujeme, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú interaktívnymi odkazmi na takéto štúdie..

  Ak si myslíte, že ktorýkoľvek z našich materiálov je nepresný, zastaralý alebo inak pochybný, vyberte ho a stlačte Ctrl + Enter.

  Inguinálny obväz hernie sa považuje za dôležitú súčasť úspešnej liečby choroby. Kýla v slabinách je chirurgický problém, ktorý sa vyskytuje v dôsledku zvýšeného tlaku v brušnej dutine: počas fyzického preťaženia, počas pôrodu, s pravidelnou zápchou, obezitou, svalovou slabosťou a väzmi v ingvinálnej zóne. Ochorenie sa môže vyvinúť v akomkoľvek veku, vrátane výskytu od narodenia.

  Účelom obväzu na slabinovú prietrž je umožniť pacientovi viesť normálny životný štýl bez toho, aby došlo k porušeniu prietrže a iným komplikáciám. Počas nosenia slúži obväz ako akási mechanická prekážka, ktorá pomáha udržiavať orgány vo vnútri brušnej dutiny a bráni im vyčnievať cez hernálny otvor..

  Indikácie na použitie inguinálnej ortézy

  Intuitívne prietrže sa liečia chirurgicky, ale existujú situácie, keď je zásah oneskorený. V takýchto prípadoch môže lekár predpísať nosenie špeciálneho zariadenia - obväzu, ktorý pomáha predchádzať ďalšiemu rastu choroby a výskytu komplikácií..

  Moderné obväzy sú veľmi pohodlné a efektívne, nosia sa pred operáciou a po nej. Je však potrebné si uvedomiť, že obväz na ingínovú prietrž nevylučuje ochorenie, ale umožňuje vám vydržať čas pred chirurgickým zákrokom pri zachovaní stavu pacienta. Bandáž nie je metódou liečby, ale preventívnym opatrením.

  Použitie obväzového pásu je uvedené v nasledujúcich situáciách:

  • počas tehotenstva. Zvyšovanie brucha sa objavuje postupne vo všetkých troch trimestroch. Tlak vo vnútri brušnej dutiny stúpa, zvyšuje sa účinok na muskulo-väzivový aparát. Špeciálny pridržiavací pás pomôže podporiť svaly a zabrániť výskytu komplikácií;
  • počas športu a tvrdej fyzickej práce. Bandáž je povinná pre tých, ktorí sa zaoberajú silovým športom - to sú vzpierači, kulturisti. Napríklad pri zdvíhaní činky alebo kývaní lisom prudko stúpa tlak v brušnej dutine a obväz ho môže trochu kompenzovať;
  • počas rehabilitácie po operácii. Nosenie obväzu v pooperačnom období zníži zaťaženie oblasti stehu, pomôže rýchlejšie obnoviť svalový korzet a zabráni opätovnému rozvoju choroby;
  • keď nie je možné vykonať chirurgický zákrok. V tomto prípade bandážový pás zmierni bolesť a zníži riziko zovretia..

  Bandáž sa neodporúča používať:

  • s porušením a neodvolateľnosťou herniálneho vaku;
  • s malígnou degeneráciou prietrže;
  • s chorobami alebo vonkajším poškodením kože v miestach, kde obväz sedí.

  Odrody a modely obväzov

  Ako viete, u mužov sa najčastejšie vyskytuje prietrž v slabinách. Z tohto dôvodu sa mužský obväz na trieslovinu prietrže považuje za bežnejší. Existuje však aj ženská verzia, univerzálna, detská a obväz pre novorodencov. Tieto pásy majú podobný vzhľad ako sťahovacie spodky so suchým zipsom alebo zapínaním.

  Bandážové pásy sa delia na jednostranné a obojstranné, v závislosti od typu kýly. Podľa toho môže byť jednostranne navrhnutý pre pravú alebo ľavú stranu. Existujú univerzálne možnosti, kde je možné upraviť stranu zariadenia.

  Správne zvolený pás je v tesnom kontakte s pokožkou a nespôsobuje nepohodlie, nie je viditeľný pod vrstvou oblečenia.

  Okrem upevňovacích prvkov a samotného pásu je hlavnou časťou obväzu špeciálna kovová doska všitá do textilného vaku - tzv. „Pelot“. Veľkosť peloty sa volí podľa priemeru a tvaru hernálneho otvoru - mala by byť o niečo väčšia pozdĺž vonkajších hraníc, asi o 10 mm.

  Inguinálny obväz prietrže pre ženy sa nemusí líšiť od mužskej verzie, s výnimkou tých modelov, ktoré sú navrhnuté na nosenie počas tehotenstva.

  Ako si vybrať obväz na slabinovú prietrž?

  Bude lepšie, ak vám lekár poradí pri výbere obväzu. Existuje mnoho odrôd, ktoré sa líšia stupňom lisovania, typom herniového výčnelku, variantom fixácie a veľkosťou..

  Ak plánujete pás používať dlhšiu dobu, potom by ste si nemali kupovať lacné modely - nezabudnite, že cena priamo ovplyvňuje kvalitu produktu. Lacné obväzy sa rýchlo opotrebujú, nevydržia umývanie a sú vyrobené hlavne zo syntetických materiálov, čo nie je pre pokožku príliš žiaduce.

  Vyberte si z prírodných materiálov - ušetríte tak alergie a podráždenie pokožky. Prirodzenosť je obzvlášť dôležitá v letnom horúčave, keď sa osobitná pozornosť venuje hygroskopicite a ľahkosti odevu.

  Ideálne je, ak základom produktu bude bavlna. Pri nákupe nezabudnite vyskúšať opasok, pretože je také ľahké urobiť chybu vo veľkosti a kúpiť vec, ktorá bude v budúcnosti nepríjemná. Nikdy nekupujte obväz „pre rast“. Ak sa pás k telu pohodlne nehodí, nebude si môcť udržať hernálny výstupok. Nosenie takéhoto obväzu bude neúčinné.

  Vyskúšanie a nasadenie obväzového zariadenia by sa malo vykonávať v horizontálnej polohe vzadu. Len tak sa dá minimalizovať tlak v brušnej dutine, aby obväz mohol plne plniť svoju funkciu. Upozorňujeme, že úchytky a pelot nie sú zavesené, ale tiež nestláčajú telo.

  Odstránia bandáž v rovnakej polohe, v akej ju nasadili - na chrbát. Po odstránení sa odporúča jemne vmasírovať pokožku, aby sa stimuloval krvný obeh.

  Pacienti sa často pýtajú: ako pripraviť obväz na slabinovú prietrž? Faktom je, že odborníci neodporúčajú výrobu takéhoto zariadenia sami. Bandáž vykonáva funkcie, ktoré sú jej presne pridelené, a najmenší rozpor s jej účelom nielenže nepomôže, ale môže tiež výrazne poškodiť stav herniového vaku..

  Priemerná životnosť obväzového pásu (pri každodennom používaní) je asi 12 mesiacov, po ktorej je potrebné ho zmeniť na nový. Dobu nosenia môžete predĺžiť, ak budete produkt používať opatrne, umyte ho hlavne rukami pri teplote +30 - 35 ° C (pomocou jemných čistiacich prostriedkov) av žiadnom prípade ho neotáčajte. Pred praním dbajte na anotáciu konkrétneho modelu - faktom je, že niektoré obväzy sa nedajú prať vôbec. Takéto pásy sa odporúčajú umiestňovať do špeciálneho umývateľného poťahu, ktorý udrží produkt v čistote.

  Najbežnejšie typy obväzov na slabinovú prietrž

  1. Univerzálne obväzy Jolly alebo Personal sú navrhnuté ako spodky s dvoma pridržiavacími lištami na prednej strane. Sú pripevnené na boku a sú tiež vybavené suchými zipsmi na pripevnenie medzi nohami. Univerzálnosť týchto obväzov spočíva v tom, že sa dajú prispôsobiť tak, aby vám vyhovovali pridaním alebo odstránením pelotov a pásov. Sú vhodné na použitie s jednostranným (pravým alebo ľavým) a bilaterálnym prietržom. Výrobky sú vyrobené z prírodnej bázy, sú hypoalergénne.
  2. Obväzové pásy Denver môžu byť vyrobené v rôznych verziách. Najobľúbenejšou z nich je druh pásky so všitými vankúšikmi (na jednej alebo druhej strane), ktorých okraje sú pri nosení špeciálne upravené proti podráždeniu. Súčasťou balenia sú aj remienky na suchý zips, ktoré slúžia na ďalšiu fixáciu.
  3. Bandáž série T43 je vyrobená z priedušnej sieťoviny. Vyzerá ako obyčajné spodné prádlo, vďaka čomu je neviditeľné pod oblečením a pohodlné v každodennom nosení..

  Odporúča sa nosiť nepretržite obväz hernie a odstraňovať iba v noci. Ak však pociťujete nepríjemné pocity, podráždenie pokožky alebo alergie, mali by ste prestať nosiť obväz a poraďte sa s poskytovateľom zdravotnej starostlivosti..

  Výber inguinálnej kýlovej ortézy

  Špecifickosťou inguinálnej kýly je to, že niektoré z pobrušnice začínajú silno vyčnievať do trieslovinového kanála. Ochorenie je častejšie u mužov, ale môže postihnúť aj ženy. Vylúčenie vzdelania sa vykonáva iba chirurgicky, existujú však situácie, keď je potrebné operáciu na určitý čas odložiť alebo zrušiť. Na udržanie brušnej steny alebo vnútorných orgánov sa používa inguinálna hernia..

  Na udržanie brušnej steny alebo vnútorných orgánov sa používa inguinálna hernia..

  indikácia

  Použitie podporného zariadenia pre trieslovú zónu je potrebné v týchto prípadoch:

  • choroba je v počiatočnom štádiu, v ktorom je možné zabrániť výčnelkom;
  • pre operáciu existujú kontraindikácie a musí sa o nejaký čas odložiť;
  • v pooperačnom období, keď obväz podporuje kĺby a zmierňuje tlak na ne, posilňuje svaly a zabraňuje opakovaniu problému;
  • veľké zaťaženie neustále padá na trieslovinu (silové športy, vzpieranie), v tomto prípade korzet plní preventívne funkcie;
  • existuje genetická predispozícia k objaveniu sa slabinovej prietrže v kombinácii s ďalšími rizikovými faktormi: nadváha, fyzicky tvrdá práca;
  • tehotenstvo.

  Ako funguje bandáž

  Hustá a zároveň elastická bandážová tkanina nie je schopná vyliečiť prietrž. Podporuje herniálny vak, ak je veľký, alebo bráni nadmernej svalovej relaxácii a vyčnievaniu útvaru. V závislosti od modelu je celá táto časť alebo jej časť v dôsledku tohto zariadenia mierne namáhaná..

  V tomto prípade neopatrné alebo náhle pohyby nevyvolávajú komplikáciu, divergenciu svalov alebo porušenie, čo môže viesť k urgentnému chirurgickému zákroku..

  Prístroj tiež zohráva maskovaciu úlohu: vďaka nej sa ingvinálny výklenok pod oblečením stáva neviditeľným.

  klasifikácia

  Všetky zariadenia majú rôznu veľkosť a majú špecifickú štruktúru, takže sú rozdelené na mužov, ženy a deti.

  V závislosti od umiestnenia problémovej oblasti v oblasti trieslovín sa rozlišuje ľavostranná a pravostranná bandáž..

  Môže byť tiež jednostranný a obojstranný, ak podporuje celú trieslovinu. Prístroj sa môže nosiť ako spodné nohavičky, upevňovať ho ako široký pás s popruhmi alebo navíjať na správnom mieste ako elastický pásik. Existujú univerzálne modely, v ktorých sa hlavný nosný prvok môže pohybovať kdekoľvek.

  Muž

  Mužské modely sa často vyrábajú vo forme plávacích kufrov, ktoré poskytujú špeciálne vrecká na vkladanie prvkov podporujúcich prietrž. Formát plaveckých kmeňov sa tradične používa pre jednostrannú prietrž alebo v prípade výskytu na oboch stranách.

  Mužské modely obväzu sa často vyrábajú vo forme plaviek.

  Stáva sa, že výstupok ovplyvňuje miešok, potom sa používa supersorium, ktorého cieľom je udržiavať miešok. Niekedy je do tkaniva prišitá alebo vložená do tkaniva špeciálna hypoalergénna kovová platňa alebo vložka naplnená tkanivom (pelot), čo zodpovedá veľkosti brány prietrže.

  Žena

  Obinadla pre ženy zahŕňajú držanie maternice, vaječníkov, omentum, močového mechúra, časť čreva, ktorá môže vypadnúť s vyčnievaním prietrže.

  V tomto prípade sa používa bandáž alebo páska.

  Je schopný zabrániť možnému problému, je vybavený dvoma vreckami a remienkami nastaviteľnými v ťahu. Bandáže sa nosia častejšie, keď je prietrž mnohonásobne väčšia ako priemerná hodnota. V tomto prípade k účinku nedochádza priamo, ale na celú oblasť trieslovín - takto sú podopreté svaly a defekt je skrytý.

  Urob si sám

  Akékoľvek zariadenia na ovplyvňovanie jednotlivých častí tela majú špeciálnu štruktúru a špecifiká stvorenia, vrátane ortopedického korzetu pre prietrž. Robiť to sami je takmer nemožné. Vyžaduje sa odborná spôsobilosť a pochopenie podrobného pôsobenia jednotlivých prvkov ortézy..

  Pred získaním upínadla sa ako alternatíva môže použiť elastická bandáž..

  Lekári neodporúčajú používanie domácich prístrojov, pretože ak sú nesprávne umiestnené a stlačené, môže to viesť k komplikáciám. Elastický obväz môže byť použitý ako alternatíva pred nadobudnutím zariadenia, ale jeho doba nosenia je obmedzená..

  Pre tehotné

  Počas tehotenstva je odporúčaným korzetovým modelom pre ženy pás.

  Objem je regulovaný pomocou spojovacích prvkov a môže byť prispôsobený rastúcemu žalúdku bez nadmerného stláčania.

  Na preventívne účely je indikovaný inguinálny obväz pre nastávajúce matky s genetickou predispozíciou na kýlu alebo pre tie, ktoré spolu s rastúcim žalúdkom rýchlo priberajú na váhe.

  deti

  Veľkosť obväzov pre deti je univerzálna a je určená pre deti od 1 mesiaca do 5 rokov. Častejšie sa nakupuje pás, ktorý je nastaviteľný podľa obvodu - to vám umožňuje používať zariadenie dlhšiu dobu. Potreba korzetu sa zvyšuje počas obdobia rehabilitácie a pri prechladnutí, keď dieťa kašľom vyvoláva kontrakcie svalov v oblasti trieslovín..

  Veľkosť obväzov pre deti je univerzálna a je určená pre deti od 1 mesiaca do 5 rokov.

  Funkcie výberu

  Model obväzu vhodný pre diagnostikované rysy prietrže v slabinách určuje lekár. Spolieha sa na umiestnenie problému, jeho kritickosť, veľkosť prietrže, možnosť komplikácií, celkový stav a pohodu pacienta. Zohľadňuje sa aj úroveň konštantnej fyzickej aktivity..

  Takmer všetky korzety patria do unisexovej kategórie a môžu ich používať muži aj ženy (okrem tých, ktoré sú vybavené odpružením)..

  Pri výbere dôležitého kritéria sa stáva materiál výrobku. Prednosť by sa mala venovať prírodnej tkanine, pretože syntetický materiál môže spôsobiť podráždenie pokožky, čo je zase kontraindikáciou nosenia..

  Veľkosť

  Všetky obväzy majú svoj vlastný rozsah veľkostí, pri výbere však nemôžete navigovať k hodnotám písmen alebo číslic veľkosti spodného prádla..

  Zmerajte veľkosť bokov a určte veľkosť modelu..

  Zmerajte veľkosť bokov a určte veľkosť modelu. Od tejto hodnoty nemôžu existovať žiadne odchýlky. Príliš voľné zariadenie nebude k ničomu, pretože jeho podporná funkcia sa stratí. Malá veľkosť môže zhoršiť stav herniového vaku a viesť k stagnácii v panvových orgánoch. Najlepšie je kúpiť obväz v ortopédii, kde je možné vyskúšať vybraný model pred nákupom.

  modely

  Existujú rôzne modely obväzov:

  • univerzálna voľba v podobe plaviek bez klinu s dvoma vankúšikmi - Jolly;
  • obojstranný korzet Personal;
  • Podporné zariadenie pre deti Variteks
  • výrobky Orlett, Ortho a iné;
  • najobľúbenejšie sú Trives and Creight.

  Trives je typ zariadenia vyrobeného z prírodných tkanín prepúšťajúcich vzduch a vodu, ktoré sú vhodné pre ľudí citlivých alebo náchylných na podráždenie a odreniny. Bandáže majú širokú škálu modelov:

  • T-1401 (odnímateľné peloty, popruhy na kontrolu úrovne fixácie, určené na zabránenie rastu a rozvoja prietrže, ako aj jej relapsov).
  • T-1443 (široký, so stehennými popruhmi).
  • T-1445 (obojstranný).
  • T-1446 (jednostranný na opasku).
  • T-1447 (nohavice s odnímateľným kusom), atď..

  Pri ženskej hernii môžete použiť obväz Creit.

  Kreit - bandáže určené osobitne pre mužov a ženy alebo spojené s unisexovým formátom. Zostava:

  • Klietka B-640 (460) a B-461 (podporujúce obväzové suspenzie zamerané na imobilizáciu mieška).
  • Prepravka B-431 (jednostranná pre trieslovinu a femorálnu prietrž).
  • Prepravka B-432 (obojstranná).
  • Debna B-433 (jednostranná, určená iba na zadržanie herniálneho výčnelku).
  • Debna B-451 (mužská, vyrobená vo forme spodných nohavíc s obojstrannou fixáciou).
  • Debna B-456 (ženská, obojstranná).

  Inštrukcie na používanie

  Prístroj sa nosí výlučne v polohe na chrbte, po upevnení všetkých potrebných popruhov a upevňovacích prvkov, ako aj po inštalácii peloty alebo doštičiek na danom mieste sa môže postaviť. Je dôležité vyskúšať si svoje pocity týkajúce sa nosenia korzetu: je nejaké stlačenie, nepohodlie, trenie, je to dostatočne pevné sedenie?.

  Na konci dňa sa odstráni akýkoľvek typ zariadenia, ale nie so silným nočným kašľom. Čas nosenia závisí od účelu použitia. Ak je nevyhnutná prevencia tvorby prietrže počas silového tréningu alebo ťažkej fyzickej práce, obväz sa kladie počas tried alebo súťaží. Po operácii sa musí nosiť nepretržite po dobu 1 - 2 mesiacov, s vyberaním v noci.

  Obväz môžete umývať v práčke pomocou špeciálneho puzdra.

  Ako si udržať:

  • pravidelné umývanie rúk alebo práčok v špeciálnom prípade (pri jednotlivých modeloch) pri teplote neprevyšujúcej + 40 ° C, oddelene od ostatných odevov, najmä odevov s vlnivým povrchom;
  • použitie jemných čistiacich prostriedkov;
  • peloty sa pred praním vyťahujú;
  • produkt nemôžete silno krútiť a krútiť;
  • obväz je potrebné vysušiť v narovnanom stave na čerstvom vzduchu, výrobok nemôžete položiť na batériu ani na priame slnečné svetlo.

  kontraindikácie

  Pásik pri ingvinálnej prietrži je kontraindikovaný, ak:

  • povrch kože, ku ktorému je zariadenie pripojené, je poškodený;
  • onkologické problémy v zachovanej oblasti;
  • prietrž je zranená;
  • počas tehotenstva existujú riziká pre matku alebo plod.

  recenzia

  Alexander, 55 rokov, Moskva: „Diagnostikovali pravostrannú tříslovnú kýlu. Nevybral som potrebné opatrenia včas, takže pred 4 mesiacmi tenké črevo zostúpilo do mieška. Lekár odporučil kúpiť obväz. S pozastavením som si vybral najlepší model Kreit. Začal som sa cítiť oveľa pohodlnejšie, teraz čakám na operáciu.

  Olga, 28 rokov, Tver: „Keď som sa zaregistrovala na tehotenstvo, varovala som gynekológa, že v rodine ženy trpeli herniovým pečením v slabinách. Na radu lekára získala obväz Trives z príjemného materiálu, ktorý nedráždi pokožku. Moja tendencia k alergiám sa neprejavuje počas ponožiek, ktoré sa môžu radovať. Je vhodné sa pohybovať, pohyby nie sú obmedzené a čo je najdôležitejšie - na zraniteľnom mieste nie sú žiadne problémy. Korzet efektívny “.

  Peter, 39-ročný, Irkutsk: „Od 20 rokov som sa zapájal do vzpierania, ale teraz bremeno znášam s väčším záujmom o svoje zdravie. Rozhodol som sa skúsiť využiť podporné plavecké kmene pre trieslovinu. "Nie sú viditeľné pod športovým oblečením, bol tu pocit istoty, nízka cena tiež potešená.".

  Druhy a pravidlá nosenia obväzov s inguinálnou kýlou

  Inguinálna prietrž hernie je zariadenie, ktoré sa dá nazvať umelým analógom svalového korzetu: fixuje a podporuje orgány pobrušnice. Vyzerá to ako obväz ako elastický pás vybavený špeciálnymi vankúšikmi a pásmi.

  Foto 1. Bandáž pomáha udržiavať orgány na mieste. Zdroj: Flickr (timur tuhvatulin).

  Na čo je obväz?

  Inguinálny obväz sa používa na profylaxiu a liečbu kýly. Princíp jeho činnosti spočíva v tom, že tlačí na pobrušnicu v miestach, kde sa nachádza prietrž, pôsobí proti vnútrobrušnému tlaku a udržuje orgány na mieste, čím plní funkciu svalov. Bandáž prilieha veľmi tesne k telu, čo umožňuje dostatočne silnú fixáciu.

  Ako liečba sa používa obväz hernie na nasledujúce účely:

  • zastaviť rast prietrže a zabrániť ešte väčšiemu prolapaniu orgánov cez trieslovinový kanál;
  • na ochranu pacienta pred porušením - obväz je tak pevne pripevnený k pobrušnici, že do určitej miery blokuje herniálne brány, čo im bráni v kompresii orgánov.

  Bandáž zastavuje rozvoj choroby: neumožňuje zhoršiť stav pacienta, neprispieva však k vymiznutiu prietrže. Z tohto dôvodu je indikovaný na pomoc pri liečbe korigovateľných hernií - počiatočného štádia choroby. V iných fázach je už neúčinná, iba chirurgický zákrok tu pomáha.

  Ako profylaxia sa používa obväz kýlovej prietrže na:

  • zabrániť opakovaniu choroby po operácii;
  • na zabránenie výskytu prietrže u ohrozených ľudí: osôb zapojených do vzpierania, tehotných žien atď..

  Okrem toho môže obväz do určitej miery obnoviť oslabené svaly. V miestach, kde tlačí na brušnú dutinu, je stimulovaný krvný obeh a metabolické procesy sú aktivované na hlbokej úrovni (nielen tkanivo, ale aj bunkové). To všetko posilňuje výživu svalov a posilňuje ich.

  Poznámka! Hrudný obväz má kontraindikácie, preto nie je možné si ho vymenovať sami, aby sa situácia nezhoršila. Západku môžete nosiť iba na základe svedectva lekára.

  Druhy a štruktúra obväzu

  Hrudná bandáž je široký elastický pás, ktorý vyzerá ako plavky. Je vybavený upevňovacími pásmi a špeciálnymi doskami z kovu alebo plastu. Taký tanier sa nazýva pelot, to je najdôležitejšia časť celej kapely, pretože obsahuje peritoneálne orgány..

  Pelot má rôzne tvary a veľkosti, takže obväz je vhodný pre mužov a ženy rôznych vekových skupín, pričom sa berie do úvahy individuálna postava a povaha priebehu choroby..

  Bandáže sú rozdelené do troch typov: jednostranné, bilaterálne a univerzálne. Toto oddelenie je založené na dizajne - koľko pelotov obsahuje držiak, kde sú umiestnené - a na účele, pre ktorý je prietrž potrebná určitá bandáž.

  jednostranný

  Jednostranný obväz hernie je určený pre pacientov, ktorí majú na jednej strane ingvinovú prietrž. Je vybavený iba jedným pilotom, má menej popruhov ako iné typy svoriek.

  V závislosti od umiestnenia peloty sa jednostranné obväzy delia na pravákov a ľavákov. V prvom prípade je vpravo pelota pre pacientov, ktorí majú na tejto strane prietrž. Druhá - vľavo.

  bilaterálne

  Obojstranná prietrž hernie je určená pre ľudí, ktorí majú prietrž na oboch stranách. Na prednej ploche takáto západka obsahuje dve vrecká, v ktorých sú všité šité peloty.

  Niekedy je obojstranný bandážový model vybavený špeciálnymi odnímateľnými popruhmi, ktoré ho v prípade potreby robia jednostranným.

  univerzálne

  Univerzálne obväzy sú tie, ktoré sú na oboch stranách vybavené vreckami, ale do nich nie je prišitý pelot. Môže byť samostatne vložený do ktorejkoľvek z vreciek na ľavej, pravej alebo na oboch stranách.

  Univerzálny fixátor tak môže pomôcť pri jednostrannej aj bilaterálnej prietrži.

  kontraindikácie

  Bandáž hernia husí je kontraindikovaná, keď má pacient kožné ochorenia: ak postihnuté oblasti prídu do styku s fixačným prostriedkom, spôsobí to poškodenie kože.

  Nemôžete použiť obväz na zovretú prietrž, pretože táto komplikácia vyžaduje okamžitý chirurgický zákrok (rýchlo sa vyvinie nekróza tkanív zovretých bránou prietrže) a nosenie zádržky je zbytočné a vylúčené..

  Bandáž je kontraindikovaná u pacientov s nádormi malígnej a benígnej povahy..

  Poznámka! Lekári kategoricky zakazujú použitie prietrží prietrže, pretože peloty v nich nemusia byť umiestnené správne, čo vážne zhoršuje stav prietrže.

  Funkcie výberu obväzu

  Pri výbere ortézy sa berú do úvahy dva hlavné faktory:

  • veľkosť produktu a stupeň fixácie;
  • prítlačná sila.

  Tieto faktory sú zodpovedné za terapeutický účinok obväzu. Ak urobíte chybu pri výbere, nebude mať žiadny terapeutický účinok alebo sa situácia môže zhoršiť. Napríklad sila tlaku. Ak si vyberiete obväz, v ktorom veľkosť alebo tvar peletu nie je vhodný, tlak na prietrž bude nesprávny, čo zhorší situáciu.

  Preto len lekár môže predpísať typ hernial bandáže, berúc do úvahy veľkosť a tvar pelotu: má dostatočnú kvalifikáciu.

  Nezávisle však možno zohľadniť aj ďalšie kritériá:

  1. Kvalita. Pretože nosenie držiaka (niekedy až rok) môže trvať dlho, materiál, z ktorého je vyrobený, má veľký význam. Bandáže zlej kvality sú vyrobené zo syntetických materiálov a pri dlhšom nosení môžu spôsobiť alergie a fixácia takýchto zariadení je nízka, čo znamená, že nebude mať žiadny terapeutický účinok. Najlepšie je zvoliť si bavlnu, ktorá je vyrobená z hypoalergénnych materiálov.
  2. Veľkosť. Ak urobíte chybu s veľkosťou, obväz stlačí pobrušnicu alebo priehyb. V prvom prípade to bude mať škodlivý vplyv na prietrž av druhom prípade vôbec žiadny. Preto je dôležité zvoliť správnu veľkosť. Na tento účel je potrebné zmerať obväzy a počas montáže sa musia skontrolovať v rôznych polohách: stojace, sediace, dynamicky. Zámka by mala byť rovnomerne a pevne priliehajúca k telu, pričom by mala byť pohodlná.
  3. Spony. Gombíky, gombíky a háčiky sa považujú za menej praktické ako suchý zips. Ak je na výber, je lepšie kúpiť obväz na suchý zips.
  4. Starostlivosť. Nie všetky obväzy je možné prať, takže pred zakúpením si musíte objasniť pravidlá starostlivosti. Možno budete musieť kúpiť odnímateľné kryty..

  Poznámka! Bandáže hernia pri telu nie sú predmetom výmeny a návratu..

  Podmienky používania

  Bandáž si môžete nasadiť iba v jednej polohe - ležať na chrbte, pretože v tomto stave sa znižuje tlak v bruchu, čo znamená, že sa znižuje riziko poškodenia prietrže.

  Bandáž by mala priliehať k telu, ale nikde sa nesmie tlačiť. A tiež ho odstráňte.

  Foto 2. V noci musí telo odpočívať. Zdroj: Flickr (Laurent Bauby).

  Bandáž môžete nosiť po celý deň nepretržite alebo iba počas námahy (záleží to na lekárskych odporúčaniach), ale musí sa odstrániť v noci. A po dlhom nosení je možné žalúdok ľahko masírovať bez toho, aby ste sa dotkli prietrže.

  Ak po nasadení pocítite nepohodlie, obväz sa musí odstrániť a znova zmeniť. Nie je možné nosiť svorku s pocitom nepohodlia, pretože pri nesprávnom použití sa zvyšuje riziko zovretia prietrže.

  Dátum exspirácie obväzov na prietrž hernie je zvyčajne jeden rok. Ak uplynie konečný termín, zámok nemôžete použiť.

  Užitočné články

  Voľba mužského obväzu pre slabinovú prietrž

  Inguinálny obväz je špeciálne zariadenie na udržiavanie vnútorných orgánov brušnej dutiny, ktoré opravuje herniálnu vadu a vyrovnáva chýbajúcu funkciu prirodzenej svalovej steny..

  Inguinálna prietrž hernie je indikovaná pre všetkých pacientov v čase konzervatívnej liečby a v pooperačnom období. Pre mužov a ženy existujú samostatné modely zariadení, ktoré spĺňajú anatomické vlastnosti a neprinášajú nepohodlie pri nosení.
  Herniovaný pás pre mužov je určený na zabránenie vzniku komplikácií pred operáciou, ako aj po nej, aby sa úplne zotavilo a znížilo zaťaženie v oblasti trieslovín..

  Prečo nosiť obväz?

   Hlavné ciele mužského pásu:
  • prevencia progresie choroby retenciou orgánov;
  • oprava defektov počas fyzickej aktivity;
  • možnosť vykonávať terapeutické cvičenia v bezpečnom prostredí;
  • odstránenie vonkajšej chyby, ktorá spôsobuje psychologické ťažkosti.

  Závažnou komplikáciou inguinálneho výčnelku je porušenie vnútorných orgánov, ku ktorému dochádza oveľa častejšie u mužov, ktorí odmietajú podporný pás..

  indikácia

   Muži musia nosiť obväz v týchto situáciách:
  • Vykonávanie nechirurgickej liečby;
  • Príprava na chirurgický zákrok, prenos chirurgickej liečby;
  • Pooperačné obdobie: na zabránenie rozdielom v šití, zabránenie relapsu;
  • Fyzická aktivita, profesionálne vlastnosti, ak je obväz nevyhnutný na preventívne účely.

  Po operácii používajte podporný pás, až kým sa rana úplne neobnoví, a tiež ju aplikujte počas fyzioterapeutických cvičení, domácich prác.
  Je možné pás úplne opustiť so súhlasom lekára, keď sa vytvorí prirodzený svalový korzet a je pripravený vykonávať svoju funkciu..

   Použitie pásu je kontraindikované:
  • Obmedzená porucha, keď sa prietrž významne zvýšila a pacient vyžaduje okamžitú chirurgickú liečbu;
  • Chronické dermatologické choroby s ložiskami v oblasti kontaktu pásu s pokožkou;
  • Nezhubné alebo zhubné procesy v tele človeka.

  Ďalšou dôležitou kontraindikáciou je nosenie ručne vyrábaného pásu. Odborníci dôrazne odporúčajú kúpiť obväz v špecializovaných ortopedických predajniach alebo lekárňach.
  Špeciálne pásy sa vyrábajú s prihliadnutím na anatomické a fyziologické vlastnosti a iba odborník so zdravotným zázemím môže vytvoriť takúto bandáž..

  Typy a zariadenia

  Existujú univerzálne trieslové pásy, ktoré sú vhodné pre ženy a mužov s pravou, ľavou a dvojstrannou prietržou.
  Priradiť deti, ženy, mužov a opasky pre novorodencov.
  Mužský trieslový pás má jeden dôležitý detail - pelot. Je to doska, ktorá je opláštená textíliou, je vyrobená z hypoalergénneho materiálu. Jeho účelom je podpora orgánov v oblasti poruchy. Podľa veľkosti a typu choroby sa tvar peloty vyberá pre mužov individuálne.

  Podperné pásy môžu mať na jednej strane pelot v prípade jednostrannej prietrže na pravej alebo ľavej strane, ako aj dve platne pre mužov s obojstranným výčnelkom. Pacient si môže zvoliť zariadenie vo forme plaveckých kufrov alebo širokého pásu. Bandáž sa nosí na bielizni z prírodnej tkaniny.
  Univerzálny obväz proti hernii má podobu širokého pásu, má odnímateľný pelot, ktorý je možné individuálne zvoliť.

  Ako si vybrať pánsku bandáž?

  Pri nákupe podporného zariadenia na prevenciu a liečbu kýly musíte venovať pozornosť týmto faktorom:
  Materiál: kvalitný obväz vyrobený z hypoalergénneho materiálu, najmä bavlny, ktorý nedráždi pokožku a je pohodlný na dlhodobé nosenie;
  Veľkosť: výber veľkosti je jedným z najdôležitejších bodov pri nákupe, predtým ako si ju musíte vyskúšať, skloniť sa, prikrčiť sa, chodiť. Pre príliš tenkých alebo plných mužov to možno budete musieť urobiť na objednávku, ale v žiadnom prípade nemôžete získať obväz, ktorý obmedzuje pohyb alebo chybu úplne neodstráni;
  Záleží aj na výrobcovi, je lepšie zvoliť známe spoločnosti;
  Typ pásu: v závislosti od strany výčnelku si musíte zvoliť konkrétny typ obväzu, ľavú alebo pravú stranu;
  Doba nosenia jedného obväzu by nemala presiahnuť šesť mesiacov, ale v prípade rozbitia musíte obväz okamžite vymeniť;
  Počas montáže nemusíte zastavovať pri prvom pásiku, ktorý prišiel. Ak ste predtým nemuseli nosiť obväz, je pomerne ťažké určiť pohodlie od prvého vyskúšania, preto musíte vyskúšať niekoľko pásov a zvoliť si najvhodnejší.

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Rehabilitácia po operácii trieslovej prietrže u mužov je dôležitou súčasťou celého liečebného procesu.Kýla je stav pacienta, keď orgán alebo jeho časť presahuje fyziologické alebo patologické otvorenie za svoje prirodzené umiestnenie.
Inguinálna hernia je rozšírenou patológiou mužskej populácie. Ochorenie je ľahko liečiteľné včasnou diagnózou a má množstvo nebezpečných komplikácií s pokročilými formami ochorenia a liečbou, ktorá sa začala neskoro.
Čo je to miechová prietržMiecha pri novorodencovi je vrodené ochorenie, ktorého etiológia ešte stále nie je úplne objasnená. Existujú nezvratné dôkazy o tom, že nedostatok vitamínov a minerálov v tele nenarodeného dieťaťa môže viesť k rozvoju patológie..