loader

Hlavná

Späť

Ako si vybrať pupočnú bandáž pre novorodencov

Naši predkovia liečili pupočnú kýlu u dojčiat pomocou meďou umiestnených na pupku, špeciálnych infúzií a pozemkov. V súčasnosti sa v medicíne používajú moderné metódy, medzi ktoré patrí bandáž pupočnej kýly pre novorodencov. Ako si vybrať takúto ortózu? Existujú nejaké kontraindikácie pre jeho použitie? A existujú nejaké zásadné rozdiely medzi vydanými modelmi? Na tieto a ďalšie otázky odpovieme a naučíme sa, ako správne používať pupočníkový obväz.

Prečo potrebujete pupočníkový obväz?

Pupočná prietrž sa vyskytuje z rôznych dôvodov: slabý pupočníkový krúžok, nesprávne obvazovanie pupočníka. Môže byť vrodená alebo získaná. Najčastejšie sa novotvary objavujú v dôsledku pretrvávajúceho nadúvania a zápchy, ťažkého kašľa alebo plaču dieťaťa na pozadí predispozície..

Elastický pásový opasok účinne podporuje bruško, zaisťuje požadovaný kompresný účinok na prietrž, zabraňuje rozširovaniu a zastavuje jej ďalší výčnelok..

Druhy obväzov

Všetky modely pupočníkových bandáží sú podobné. Sú to elastický pás vyrobený z mäkkých tkanín. Vpredu je hustý aplikátor, ktorý je navrstvený na prietrž a vyvíja naň mierny tlak.

U dojčiat existuje niekoľko druhov kýly:

 • embryonálne hernie vznikajú v dôsledku porúch vnútromaternicového rastu - sú odstránené počas chirurgického zákroku a obväz sa potom môže použiť na prevenciu a udržiavanie brušnej dutiny;
 • hernia pupočnej šnúry - častá možnosť, pri ktorej časť čreva prechádza do pupočnej šnúry; nepredstavuje ohrozenie života, ale často sa odstráni v prvých hodinách po narodení dieťaťa; v týchto prípadoch sa vyžaduje aj mäkký pás, ktorý podporí bruško a zníži riziko komplikácií;
 • pupočná hernia sa môže tvoriť v neskorších štádiách vývoja embrya alebo po narodení. V tomto prípade sa prietrž prietrže stane jednou z liečebných metód..

Indikácie a kontraindikácie na použitie

Umbilikálny obväz pre novorodencov sa používa tak v štádiu liečby, ako aj na prevenciu prietrže, napríklad so slabými pupočníkovými krúžkami..

Niektorí skeptici nesúhlasia s použitím pupočníkovej ortézy. Uvádzajú tieto argumenty:

 • v 90% prípadov pupočné kýly u dojčiat prechádzajú nezávisle v prvých mesiacoch;
 • s kýlou sa dieťa nezačína horšie a nepociťuje nepohodlie;
 • Kýla sa dá odstrániť masážnymi a fyzioterapeutickými cvičeniami a obväz prakticky nevykonáva žiadne funkcie.

Existuje niekoľko zjavných kontraindikácií pre nosenie pupočnej kýly.

 • Ak je kýla porušená, je príliš neskoro. Tento problém bude potrebné vyriešiť chirurgicky. Takéto prípady sú zriedkavé, ale stále sú možné..
 • Umbilikálna ortéza sa tiež nepoužíva na dermatitídu a iné kožné ochorenia, ktorých ložiská zápalu sa nachádzajú v pupočnej oblasti alebo na spodnej časti chrbta..
 • Ďalšou kontraindikáciou je prítomnosť čerstvých jaziev, napríklad po odstránení prietrže. V tomto prípade sa budete musieť zdržať obväzu, kým sa rany nezhojú..

Ktorý obväz si vybrať

Niektorí rodičia používajú špeciálnu náplasť, ktorá sa drží na mieste upravenej prietrže. Táto možnosť má výraznú nevýhodu: koža pod náplasťou sa objavuje potenie, objavujú sa podráždenia a vyrážky, ktoré dávajú dieťaťu úzkosť a nepohodlie..

To sa nestane, ak sa vyberie jedna z kýlnych pupočníkových bandáží pre deti, ktoré sú vyrobené z priedušných „dýchacích“ materiálov..

Okrem materiálov šetrných k životnému prostrediu musí mať obväz správnu veľkosť. Pás by mal ideálne zapadať do dĺžky a šírky dieťaťa. Nastaviteľný „suchý zips“ pomáha „naladiť“ produkt na tele dieťaťa.

Ako nosiť pupočníkovú herniovú bandáž

 • Každé ráno budú musieť rodičia opatrne upraviť prietrž a až potom si dať obväz. Ak „pupok“ nie je nastavený, príslušenstvo nevykonáva svoje funkcie a bude úplne zbytočné.
 • Je lepšie upevniť pás v hernii na holé telo, preto je dôležité vybrať si výrobok z hypoalergénnych materiálov. Môžete si nasadiť ortézu na bavlnu, ale často je v takýchto prípadoch pohyblivosť dieťaťa obmedzená.
 • Bandáž môžete používať až do veku 5 rokov - dovtedy je povolená konzervatívna liečba vrodenej alebo získanej prietrže.
 • Prvýkrát si môžete obvaz dať už 3-4 týždne po narodení. Hlavným kritériom na použitie ortézy by malo byť úplne zahojené pupočné rany.
 • Neodporúča sa trvalé nosenie ortézy. Koža vášho dieťaťa by mala dýchať, takže si urobte prestávky 3-4 hodiny.

Pupková kýla nie je veta. Od troch rokov ju bude určite schopná poraziť, ale iba ak jej rodičia nebudú mať všetky svoje nádeje v pupočnej šnúre. Lekári odporúčajú častejšie položiť dieťa na brucho pred kŕmením počas 15 - 20 minút, pravidelne vykonávať masážne procedúry a cvičiť fyzioterapiu, pretože niektorí odborníci odporúčajú kúpanie dieťaťa, na kúpanie je lepšie použiť vankúš. Takýto komplex pomôže čo najskôr odstrániť problém..

Obojok Shantsa pre novorodencov - ako sa nosí a koľko, veľkosti

Malé deti majú často prípady vrodenej torticollis. Príčiny tohto ochorenia môžu byť rôzne: silné narodenie, pôrodné traumy, nesprávny vývoj a poloha plodu počas tehotenstva. Diagnózu torticollis robí ortopedický chirurg pri rutinnom vyšetrení dieťaťa vo veku jedného mesiaca. Lekár môže na odstránenie poruchy odporučiť špeciálne prístroje..

Torticollis sa často vyskytuje u novorodencov, na obrázku - jedna z ich úprav na boj proti nemu

Čo je obojok Shants?

Obojok Shants je ortopedická dlaha, ktorá sa nosí okolo krku a má nasledujúce účinky:

 • Podporuje slabé svaly krku;
 • Znižuje tlak na krvné cievy;
 • Masáže a tóny svalov;
 • Znižuje stres na krčnej chrbtici.

Nosenie goliera predpísaného lekárom.

Indikácie pre použitie zariadenia

Shantsov obojok pre novorodencov sa používa podľa predpisu ošetrujúceho lekára: chirurga, ortopéda, miestneho pediatra. Indikácia nosenia pneumatiky je torticollis - choroba, pri ktorej sa krčné stavce posunú na jednu stranu, doľava alebo doprava. Ak túto poruchu neliečite v ranom veku, môže to viesť k skolióze - zakriveniu chrbtice a rôznym poruchám držania tela. Včasné ošetrenie zvyčajne dáva dobré výsledky, problém úplne zmizne.

Indikácia nosenia je tiež zníženým tonom krčných svalov. Ak sú svaly pomalé, potrebujú ďalšiu podporu, ktorú poskytuje golier..

Obojok Shantsa dokonale podopiera krk

Kontraindikácie pre vymenovanie

Výrobok nemá absolútne kontraindikácie. Dočasnou kontraindikáciou pri nosení však môže byť poškodenie kože na krku: vyrážka, rany a praskliny.

V niektorých prípadoch lekár zakazuje nosiť na krku obväz pre novorodencov. Detský golier, navrhnutý z torticollis, sa nemôže nosiť, ak už dieťa môže samostatne držať hlavu.

Pozor! Je prísne zakázané dávať dieťaťu podobné zariadenie „na prevenciu“ bez predchádzajúcej konzultácie s lekárom. Ak obojok nosí zdravé dieťa, svaly krku si zvyknú na neustálu podporu a stávajú sa letargickými.

Druhy obojkov, ich vlastnosti

Cervikálny obväz pre novorodencov je niekoľkých typov. Najbežnejší typ obväzu je mäkký. Podľa pokynov má korzet nasledujúce vlastnosti:

 • Má mierne otepľovacie účinky;
 • Umožňuje dieťaťu ľahko pohybovať hlavou vo všetkých smeroch a zároveň jemne podopierať svaly krku;
 • Zmierňuje bolesť a napätie svalov;
 • Má relaxačný účinok..

Táto odroda je vyrobená z penovej gumy. Existujú aj iné typy obojkov - stredne tvrdé a tvrdé.

Manžeta strednej tuhosti má vo vnútri plastovú vložku. Neustále opotrebovanie zlepšuje krvný obeh, posilňuje krčnú chrbticu, pomáha upevňovať účinok masáže.

Pevná vložka z plastu. Používa sa na skoliózu, ako aj po operácii. Pre väčšie pohodlie je výrobok vybavený špeciálnym vybraním, ktoré je umiestnené pod čeľusťou dieťaťa. Poskytuje sa aj dodatočná podpora chrbta..

Pri menších dysfunkciách krčnej chrbtice je na úspešnú korekciu zvyčajne postačujúca mierna voľba. Opravy torticollis je najlacnejšie a najčastejšie predpisované ortopedmi..

Ako zvoliť správnu veľkosť produktu

Ortopedické obojky pre novorodencov majú presne takú veľkosť, nie „vyrastanie“. Na výber správnej veľkosti musíte:

 • Zmerajte obvod krku;
 • Zmerajte výšku krku dieťaťa;
 • Zaznamenajte výsledky;
 • Produkt s príslušnými parametrami objednajte v ortopedickom salóne.

Existujú tri typy štandardných výrobkov: pre normálnych novorodencov, pre predčasne narodených novorodencov a pre deti v prvom roku života. Dimenzovanie musí byť veľmi starostlivo. Ak si kúpite obojok viac, ako je potrebné, bude sa neustále posúvať na jednej strane. Ak je obojok menší, ako je potrebné, zvýši sa tlak na krk, čo dieťaťu spôsobí vážne nepohodlie.

Pri meraní by malo byť dieťa v pokojnom stave. Najlepšie je meranie, keď dieťa spí. Ak sa dieťa aktívne pohybuje, výsledky nemusia byť presné. Na meranie je najvhodnejšie použiť bežnú centimetrovú pásku. Merania môžete robiť na detskej klinike pomocou sestry počas rutinného vyšetrenia dieťaťa.

Obvod krku je určený jeho základňou. Na určenie výšky musíte odmerať vzdialenosť od kľúčnej kosti od dolnej čeľuste.

Pred zakúpením produktu musíte vykonať merania od dieťaťa

Pozor! V žiadnom prípade by ste si nemali obliecť detský obojok, použitý obojok a kupovať ho napríklad prostredníctvom reklamy v novinách. Každé dieťa je individuálne. Aj keď sú dve deti podobné výšky a pleti, vhodné obojky pre nich budú iné.

Ako nosiť golier

Rodičia musia vedieť, ako nosiť obojky pre novorodencov. Ak to chcete urobiť, musíte:

 • Uvoľnite výrobok z obalu a uistite sa, že sa zmestí na veľkosť dieťaťa;
 • Opatrne si obliecť a obaliť výrobok okolo krku;
 • Zips vzadu;
 • Skontrolujte, či golier nevisí, ale dobre prilieha na pokožku.

Pneumatiku môžete nosiť na holý krk alebo na tenkú bavlnenú tkaninu..

Ako dlho by som mal nosiť

Rodičia sa často pýtajú, ako nosiť a koľko Shantsov obojok pre novorodencov. Dĺžku nosenia určuje iba detský lekár, chirurg alebo ortopéd. Pri miernych poruchách stačí niesť pneumatiku štyri až päť hodín denne. V prípade závažnejších problémov lekár predpisuje nepretržité nosenie s prestávkou na masáž a vodu.

Obdobia, keď je potrebné obojok odstrániť

Pneumatika musí byť odstránená pri masáži dieťaťa, pri kúpaní dieťaťa. Potom sa obojok znovu nasadí. Musíte ho nosiť, až kým nebude krivka úplne nastavená. Toto obdobie najčastejšie trvá niekoľko mesiacov. Pri správnom zaobchádzaní je možné tento problém vyriešiť skôr, ako dieťa dosiahne jeden rok. Dieťa sa obvykle cíti pohodlne v pneumatike, rýchlo si na to zvykne a nepociťuje žiadne nepohodlie.

Ak pri nosení pneumatiky dôjde k podráždeniu alebo sčervenaniu pokožky, musí sa zariadenie okamžite odstrániť a nesmie sa nosiť, kým nie je pokožka v normálnom stave..

Správna starostlivosť o výrobok

Obojok pre novorodencov musí byť riadne ošetrený, musí byť vždy dokonale čistý. Aby pneumatika vydržala dlhú dobu, je potrebné:

 • Používajte iba umývanie rúk;
 • Na umývanie používajte detské mydlo alebo detský prací prostriedok;
 • Nesušte na batérii ani na slnku;
 • Nerobte to na písacom stroji.

Najlepšie je kúpiť model goliera vybavený odnímateľným krytom. V takom prípade je možné umývať iba obal. Keď to zaschne, dajú ho späť na pneumatiku. Časy sušenia a umývania sa tak výrazne skrátia..

Je prísne zakázané skladať golier alebo skladať do rolky. To vedie k deformácii produktu, po čom sa stáva nepoužiteľným. Aby produkt vydržal dlhšie, neumývajte ho často, pretože penová guma a iné podobné materiály sú veľmi suché a po niekoľkých praniach majú tendenciu mierne sa zmenšovať..

Ak je dieťa bez pneumatiky (napríklad počas kúpania alebo masáže), výrobok by sa mal skladovať v horizontálnej polohe (napríklad na stole). Priame slnečné svetlo by nemalo dopadnúť na golier. Ortopedický prístroj sa nesmie nosiť na iných deťoch.

Obojok sa umyje bez použitia agresívnych chemikálií

Spanie a kúpanie s golierom Shants

S obojkom pre novorodencov sa musí zaobchádzať opatrne. Rodičia by tiež mali pochopiť, že v niektorých prípadoch je možné ich odstrániť. Produkt sa zvyčajne odstraňuje počas vodných procedúr a masáží. Spánok nie je kontraindikáciou nosenia goliera. Dieťa zvyčajne pokojne spí v pneumatike bez toho, aby cítilo akékoľvek nepohodlie. Zariadenie môže byť vybraté v noci, iba ak lekár nariadil, aby sa pneumatika nosila počas dňa na niekoľko hodín.

Po kúpaní si môžete obojok nasadiť až po úplnom suchom krku. Ak si výrobok položíte na vlhkú pokožku, dieťa sa môže cítiť nepohodlne, bude to mať za následok vyrážku, podráždenie a iné nepríjemné príznaky. Ak sa dieťa pri masáži potí, musí sa pokožka dôkladne utrieť a potom nosiť golier.

Nebojte sa nosiť golier u dieťaťa. Hlavná vec je pochopiť, prečo lekár predpisuje takúto liečbu. Deti zvyčajne toto zariadenie dobre tolerujú a chyby sa rýchlo odstránia. Ak je však dieťa pri nosení produktu veľmi znepokojené a nepohodlné, mali by ste sa poradiť so svojím lekárom. Možno bude lekár schopný zvoliť iné metódy na vytvorenie správneho držania tela pre dieťa.

Detské obväzy na pupočnú kýlu

Umbilická hernia u novonarodeného dieťaťa je výčnelok v prednej brušnej stene. Bandáž je široký elastický pás, ktorý podporuje oslabené svaly. Použitie obväzu pri liečbe pupočnej kýly u novorodencov je metóda, ktorá nemá preukázanú účinnosť.

Umbilikálny krúžok u dojčiat sa zmenšuje nezávisle od toho, ako sa posilňuje kostra brušných svalov. Na získanie obväzu sa nevyžaduje povolenie lekára. Lekári sa domnievajú, že to viac neubližuje ako plienkam. V konkrétnom prípade je však potrebné konzultovať s miestnym detským lekárom.

Keďže rozhodnutie musí byť urobené pochybnosťami rodičov, poskytneme informácie o výskyte pupočnej kýly, výhodách a nevýhodách obväzu..

Prečo si novorodenci vyvíjajú pri pupku prietrž?

Populárny názor, že dieťa vyvíja prietrž prietrž z ustavičného kriku, sa teraz nehodí ani pre babičky. A pre rodičov je užitočné pamätať si na vývoj pupočného krúžku. Kým plod bol v maternici, prostredníctvom tejto formácie sa uskutočnilo celé spojenie dieťaťa s matkiným telom. Diera v brušnej stene bola podstatne väčšia.

Voľne prešiel tepnami a žilami pupočnej šnúry, akékoľvek stlačenie ohrozuje život dieťaťa. Široká ulička pridala priestor pre črevné slučky, ktoré sú rýchlejšie ako brušná dutina plodu.

Po skončení obdobia vývoja plodu nie je potrebný veľký prsteň. Na jeho mieste sa vytvára hustá jazva a svaly tvoria brušnú stenu podporujúcu vnútorné orgány brucha..


Diagnózu potvrdí kvalifikovaný chirurg

Jazvové tkanivo môže byť slabé u detí narodených predčasne, s dedičným nedostatkom v štruktúre spojivového tkaniva. V týchto prípadoch sa diera nezatvorí úplne, vytvorí sa prietrž.

Aká nebezpečná je prietrž pre kojenca?

Každá kýla môže viesť ku komplikáciám vo forme štípania, zápalu. Môžeme uistiť rodičov, že u novorodencov nie sú pupočné výčnelky náchylné na tieto procesy. Preto detskí chirurgovia netrvajú na včasnej operácii, ale odporúča sa dať detskému telu šancu vyrovnať sa s vlastnými silami..

Matkám sa preto odporúča:

 • pred každým kŕmením položte dieťa na žalúdok na 15 až 20 minút;
 • Položte dlaň pod pätky dieťaťa tak, aby mala odraz plazivých pohybov;
 • vykonávať dennú masáž brušnej steny;
 • Majster a aplikovať súbor cvičení pre novorodencov, je užitočné robiť ich pri plávaní.

Chirurgická liečba je zriedkavá. Zošitie hernálneho prstenca alebo plastu zvyčajne ukončí operáciu vrodenej patológie čreva, močového mechúra, močovodu, ďalších panvových orgánov a brušnej dutiny..

Prečo môže byť potrebný obväz?

Hrudný výčnelok u dieťaťa sa môže zvýšiť, ak má dieťa problém s kŕmením, zvýšenú tvorbu plynov, zápchu. Akákoľvek choroba v ranom veku spôsobuje dieťaťu utrpenie, reaguje s výkrikom. V tomto prípade sa zvýši tlak vo vnútri brušnej dutiny a preruší sa hernálny prstenec..

V takýchto prípadoch pediatri a chirurgovia odporúčajú dočasne používať pupočnú šnúru na zabránenie rastu prietrže a podpory svalov..


Rodičia môžu mať podozrenie na kýlu u dieťaťa podľa vzhľadu pupka

Ako zistiť, kedy nosiť obväz?

Po zahojení rany na pupku sa odporúča vyskúšať detskú bandáž. Zvyčajne v tejto dobe má dieťa 21 až 28 dní. Spoľahlivejšie vlastnosti:

 • záhyby pupka prestávajú navlhčiť, krvné kôry odchádzajú;
 • keď sa spracuje s roztokom peroxidu vodíka, syčanie zmizne.

Príznaky achalázie pažeráka

Neodporúča sa používať pupočníkovú herniovú bandáž, ak sa na koži dieťaťa objavia vyrážky, vyrážky a oder v podobe začervenania. A tiež ak cítite odpor pri nastavovaní herniálneho výčnelku.

Existuje názor, že bandáž by sa mala používať v prvých mesiacoch na prevenciu kýly u predčasne narodených detí. Najmä ak majú súčasne problémy so stolicami, výživou. V tomto prípade pás pomáha spevniť brušnú stenu..

Požiadavky na bandážový výrobok

Pri kúpe obväzu pre novonarodené dieťa by ste mali dodržiavať niekoľko pravidiel:

 • výrobok má rozmery v dĺžke a šírke, mali by byť ideálne pre dieťa;
 • tkanina, z ktorej je prúžok ušitý, by sa nemala podobať plastovej fólii, povinná je dostatočná hygroskopickosť a priedušnosť;
 • musíte skontrolovať tvrdšie sekcie („rebrá“), ktoré by mali zabrániť prehýbaniu pri lezení;
 • výrobok by sa mal dať ľahko umývať saponátmi;
 • priemer bandážového tesnenia sa musí zhodovať s veľkosťou herniálneho krúžku.

Sieť lekárne môže ponúknuť úzke a široké pásy. Bandáže s rôznym zapínaním. Rodičia považujú za najpohodlnejšie široké pásy so suchým zipsom, ktoré sa dajú ľahko obliecť.


Vzhľadom na to, že lekári odporúčajú používať obväz pre deti do 5 rokov, ak je to uvedené, môžete si výrobok kúpiť za účelom rastu

Ako nosiť obväz?

Pri kúpe obväzu si vyžiadajte návod na použitie. Musí produkt sprevádzať. Odporúčame vám postupovať podľa nasledujúceho poradia darcovstva:

 1. Skontrolujte a uistite sa, že koža dieťaťa na bruchu a spodnej časti chrbta je čistá a suchá..
 2. Najlepšie je použiť prebaľovaciu tabuľku. Tento detský nábytok umožňuje pohodlne rozprestrieť obväz, vyšetriť pokožku, položiť dieťa na chrbát.
 3. Ľahkým tlakom upravte hernálny výstupok a zatlačte zátku do oblasti herniálneho krúžku.
 4. Utiahnite pás tak, aby pohodlne dosadol na brušnú stenu, ale nesnažte sa ho utiahnuť.
 5. Upevnite sponu.

Ďalšie informácie

Aby obväzy mohli priniesť skutočné výhody popri gymnastike a masáži, musia sa dodržiavať pravidlá. Nemôžete nosiť obväz po celý deň, každé 3-4 hodiny by sa malo odstrániť a dať dieťaťu odpočinok. Platí to aj pre preventívne použitie..

Dávajte pozor na známky podráždenia pokožky. Začervenanie by nemalo zostať na žalúdku a späť. Bandáž sa môže nosiť na tenkej košeli z prírodnej látky, ale pre deti je pohyb ťažký a nepohodlný. U starších detí by mal byť obväz neviditeľný pod oblečením, ale nemal by sa dotiahnuť žalúdok.

Je možné použiť improvizovaný prostriedok namiesto bandáže?

Keď neboli na predaj žiadne bandážové výrobky, matky prilepili pupok adhezívnou omietkou a na radu babičiek sa k tlaku pridala medená minca. Táto ľudová metóda sa dnes v niektorých rodinách dodržiava..


V lekárenskom reťazci si môžete kúpiť špeciálnu umbilikálnu náplasť

Nevýhody bandáže samozrejme zahŕňajú:

 • relatívne vysoká cena;
 • možnosť pošmyknutia kvôli nedostatočnej fixácii;
 • prejavy nepohodlia, potreba závislosti pre niektoré deti;
 • možnosť vyrážky plienok v miestach trenia.

Ale ľudové metódy, napriek lacnosti a dostupnosti, môžu opraviť iba malé herniové otvory, sú sprevádzané podráždením pokožky z lepiacej náplasti, spôsobujú, že dieťa pri odstraňovaní plače z bolestivosti.

Pri rozhodovaní o tom, čo by mali rodičia použiť, berte do úvahy všetky poskytnuté informácie. Niektorí v noci držia pupok pomocou bandáže a popoludní si obvaz. Existujú prípady, keď u novorodenca je silný nárast pupočného kruhu spojený s inými vrodenými malformáciami brušných orgánov..

Možno bude lekár trvať na operácii. Chirurgický zákrok by sa mal považovať za nevyhnutnú metódu liečby. Bandáž pomôže v pooperačnom období urýchliť regeneráciu.

Použitie bandáže pupočnej kýly pre dojčatá

Vrodená pupočná hernia sa často diagnostikuje u detí počas prvých dní života. Patológia sa vyvíja v dôsledku nedostatočného rozvoja alebo slabosti pupočného prstenca, cez ktorý vyčnieva časť väčšieho omentum alebo slučky čreva. Na liečbu tejto choroby je predpísaný obväz pre novorodencov z pupočnej kýly. Prístroj pomáha predchádzať ďalšiemu rastu výčnelkov, aby sa predišlo komplikáciám, pomáha posilňovať pupočníkový krúžok.

Potrebujete obväz pre deti

Kýla pri pupku neobťažuje dieťa. Z vonkajšej strany sa patológia prejavuje tvorbou vyčnievania v pupočnej oblasti, ktorá sa zvyšuje s plačom, kašľom a vyprázdňovaním dieťaťa. Aby sa predišlo komplikáciám a vylúčilo sa ďalšie zväčšenie kýly, lekári odporúčajú používať špeciálny pás, ktorý má lokálny účinok na výčnelok. Prístroj stimuluje zvýšenie svalovej aktivity, spôsob mierneho podráždenia brucha. Pôsobenie obväzu v kombinácii s masážou a inými liečebnými metódami zaisťuje posilnenie a znečistenie pupočného krúžku, ktorý je dôležitou podmienkou liečby patológie..

Popis zariadenia

Z progresie pupočnej kýly je potrebný obväz pre deti. Môžete si ho kúpiť v lekárni. Výrobok je mäkký elastický pás, príjemný na dotyk. Zariadenie pozostáva zo samotného pásu, obmedzovača hernia - peloty (doska šitej do tkaniny) a upevňovacích prvkov. Doska je navrhnutá tak, aby poskytovala kompresiu na pupočnom výčnelku. Vďaka tomu je možné zabrániť strate vnútorných orgánov. Korzetové zipsy môžu byť vo forme suchého zipsu, nitov, opaskov.

Na výrobu detských obväzov používajú výrobcovia hypoalergénne tkaniny. Materiál dobre absorbuje vlhkosť, umožňuje priechod vzduchu, ktorý zabraňuje vyrážkam z plienok. Pri nosení produktu u dojčiat sa nevyvinie potenie. Je povolené opakované pranie, ktoré predlžuje trvanlivosť pásky až na 2 roky.

Produkt sa odporúča kúpiť v lekárňach. Je dôležité uistiť sa, že vlastníte licenciu a osvedčenia o kvalite tovaru.

Akcia opasku

Po stanovení diagnózy lekár predpíše dieťaťu obväz. Správne používanie zariadenia pomáha dosiahnuť tieto ciele:

 1. Prevencia porušení.
 2. Urýchlenie zjazvenia spojivového tkaniva pupočníka.
 3. Vylúčenie ďalšieho rozvoja prietrže.
 4. Prevencia patológie u predčasne narodených detí.
 5. Prevencia prietrže u dojčiat trpiacich zápchou a inými poruchami trávenia.

Požadovaný výsledok sa dá dosiahnuť iba so správnym výberom zariadení, so správnou veľkosťou pásu. Inak terapeutický účinok chýba, stav dieťaťa sa zhoršuje.

Výhody a nevýhody produktu

Bandáž pre dieťa s pupočnou kýlou má pozitívne a negatívne stránky. Výhodou zariadenia je:

 • použitie ekologických, hypoalergénnych materiálov;
 • účinnosť pri vyklenutí do 5 cm;
 • ľahké použitie, umývateľnosť;
 • nespôsobuje u dieťaťa podráždenie a alergie;
 • príležitosť použiť na preventívne účely.

Medzi nevýhody tohto produktu patrí:

 • vysoká cena;
 • začervenanie a podráždenie kože počas trenia;
 • niekedy je tu pocit nepohodlia;
 • produkt sa môže posúvať.

Negatívne aspekty je možné vylúčiť, berúc do úvahy odporúčania špecialistu týkajúce sa výberu a činnosti zariadenia. Správna voľba veľkosti vylúči pošmyknutie pásu, trenie. Nákup kvalitných výrobkov v špecializovanom obchode alebo lekárni pomôže vyhnúť sa vyrážkam a alergiám na plienky..

Indikácie a kontraindikácie

Použitie obväzu je povolené u dojčiat iba po infikovaní pupočnej rany. Tento čas je 1 až 2 týždne po narodení dieťaťa. Je možné určiť, či je rana zarastená peroxidom vodíka. Za týmto účelom kvapká niekoľko kvapiek produktu na pupok, ak nie je možné pozorovať syčanie a bubliny, je dovolené produkt používať..

Po stanovení diagnózy si špecialista vyberie typ pomôcky, pričom zohľadní charakteristiky klinického obrazu choroby u konkrétneho dieťaťa. Veľkosť pásu sa stanoví zmeraním obvodu brucha novorodenca. Bandáž by mala vyvíjať mierny tlak, nie je povolená silná kompresia brušnej oblasti, pretože to môže spôsobiť vážne komplikácie..

Je zakázané prepravovať výrobok v nasledujúcich prípadoch:

 • otvorené rany na tele;
 • zlá infekcia pupočnej rany po páde pupočnej šnúry;
 • alergické reakcie, dermatitída, vyrážka z plienok;
 • patológia vnútorných orgánov;
 • choroby srdca a pľúc;
 • neurologické poruchy.

Použitie pásu predpisuje lekár, konečné rozhodnutie však prijímajú rodičia, pretože účinnosť lieku nebola úradne dokázaná.

Ako si vybrať kvalitný produkt

Pri výbere zariadenia by ste mali prísne dodržiavať určité pravidlá. Pomôže to zabrániť tomu, aby sa získavali výrobky nízkej kvality, a vylúčiť tak vývoj komplikácií u dieťaťa. Zdravotnícke výrobky Orlett sa nerozdeľujú na mužov a ženy, ale majú určité rozdiely. Rozdiel spočíva v šírke pásu a priemere obmedzovača pelota doštičiek. Výber týchto kritérií by mal byť zverený lekárovi. Rodičia by mali venovať pozornosť týmto charakteristikám zariadenia:

 1. Tkanina, z ktorej je pás vyrobený, by mala byť mäkká, hypoalergénna a priepustná pre vzduch. Môžete to zistiť tak, že si prečítate pokyny k produktu.
 2. Vnútorné švy produktu sú skryté, upravené úhľadne. Vďaka tomu bude možné zabrániť treniu jemnej pokožky dieťaťa. V ideálnom prípade by dieťa nemalo pociťovať ďalšiu záťaž.
 3. Pri nákupe je potrebné produkt dobre skontrolovať, upevniť a niekoľkokrát rozopnúť upevňovacie prvky, uistite sa, že sa neodchyľujú.
 4. Výrobky musia obsahovať licenciu a osvedčenia o kvalite.
 5. Pri kúpe opasku od neznámych spoločností sa odporúča prečítať si recenzie o výrobcovi.

Deti rýchlo rastú. Aby sa pás po niekoľkých týždňoch nezmenšil, odporúča sa uprednostňovať výrobok so suchým zipsom. To vám umožní nastaviť veľkosť v závislosti od výšky dieťaťa.

Ako sa nosí a koľko sa nosí

Obsluha prístroja nevyžaduje špeciálne zručnosti. Na obväz by sa mali vzťahovať nasledujúce odporúčania:

 1. Pred nasadením detského pásu roztiahnite bruško. Tento postup podporuje vypúšťanie plynu.
 2. Pred použitím sa musíte uistiť, že na pokožke dieťaťa nie je žiadna alergia ani vyrážka na plienky. Oblasť dolnej časti chrbta a brucha by mala byť suchá, čistá..
 3. Pás je roztiahnutý na stole alebo na inom tvrdom povrchu, dieťa je umiestnené na vrchu, späť dole.
 4. Kýla pred zapnutím je opravená, uistite sa, že pelot zakrýva pupok.
 5. Upevňovacie prvky sa upevňujú tak, aby pás pevne sedel na žalúdku, aby sa dieťa nepohodlo.

Čas nosenia určuje lekár. Zvyčajne táto doba nie je viac ako 12-16 hodín denne. Odporúča sa pás vybrať v noci.

S rozvojom alergií, podráždenia, začervenania dermy je potrebné odstrániť obväz, konzultovať s lekárom.

Použitie obvazu doma pre dojčatá je povolené na určité obdobie. Ak nedošlo k fúzii prietrže, vykoná sa operácia. Spôsob a čas chirurgického zákroku určuje lekár s prihliadnutím na charakteristiky priebehu choroby.

Ako si vybrať pupočníkovú herniovú bandáž pre novonarodené dieťa?

Umbilická hernia je bežnou patológiou u dojčiat. Zvládnete to tým, že posilníte svaly dieťaťa a použijete špeciálne zariadenie - obväz. Prístroj bude účinným doplnkom k hlavnému liečebnému postupu, výrazne zrýchli tempo odstránenia špecifického výčnelku a nedovolí mu zvýšiť.

Čo je pupočníkový obväz a ako to funguje?

Aby ste pochopili, ako obväz z pupočnej kýly, mali by ste pochopiť znaky a príčiny patologického výčnelku. S vnútromaternicovým vývojom je pupočníkový kruh u plodu pomerne široký - takéto rozmery sú potrebné na zabezpečenie normálnej výživy a priestoru pre rast črevných slučiek. Po narodení sa pupočníková šnúra u dieťaťa postupne uzdravuje a súčasne sa tvorí aj pobrušnica. Ak sa svaly vyvíjajú nedostatočným tempom, miesto krúžku sa objaví výčnelok - časť čreva padá do diery..

Keď sa u novorodencov zistí hernia, chirurgovia zvyčajne čakajú a uvidia postoj. Rodičom sa odporúča, aby zabezpečili dostatočnú fyzickú aktivitu dieťaťa a stimulovali posilnenie tlače hladením a položením na bruško. V prípade potreby lekári predpíšu špeciálnu masáž, aby posilnili brušnú stenu. Vo väčšine prípadov tieto opatrenia postačujú na prirodzenú korekciu patológie.

Pri silnom výčnelku chirurg odporúča obväz z pupočnej kýly. Čo je to zariadenie?

Bandáž je zariadenie špeciálne navrhnuté na korekciu pupočnej kýly. Je to elastický pás vyrobený z priedušného materiálu, ktorý má utesnenú zátku, ktorá sa aplikuje priamo na problémovú oblasť. Bandáž nedovoľuje, aby sa výčnelok ešte zväčšoval s napätím brušku dieťaťa (napríklad keď plače, prde alebo starostlivo uhryzne zápchou)..

Použitie zariadenia je ukázané nielen pri silne vyčnievajúcich kýlach, ale je tiež predpísané ako prevencia ich tvorby u oslabených novorodencov. Ako funguje kompresný obväz:

 • poskytuje ľahký tlak na vytvorenú prietrž a upevňuje ju;
 • neumožňuje pupočnej prietrži, aby sa pri strese viac vybúrila;
 • široké plátno navyše stimuluje svaly pobrušnice, a preto stimuluje jej posilnenie;
 • zrýchľuje rýchlosť prerastania pupočného kanála u novorodencov.

Druhy detských obväzov

Na pultoch lekárne existuje niekoľko typov detských obväzov, ktoré pomáhajú bábätkám s kýlami:

 • po operácii sú elastické široké plátna a sú určené na zmiernenie a zníženie bolesti po operácii;
 • lumbosakrálna fixácia chrbtice po zranení;
 • Kýly sú navrhnuté špeciálne na fixáciu výčnelkov a posilnenie pobrušnice.

V skutočnosti všetky tri typy zariadení pôsobia kompresívne na výčnelok a v dôsledku tlaku na svaly brucha dieťaťa posilňujú svaly a urýchľujú rast pupočného krúžku. Všetky opasky určené špeciálne na odstránenie bežnej patológie u dojčiat poskytujú pohodlie pre dieťa pri nosení obväzov a aktívne stimulujú požadované zóny pobrušnice..

Lekáreň môže ponúkať ďalšie relatívne lacné zariadenie, ktoré je určené aj na ošetrenie pupočnej kýly. Toto je špeciálna záplata. Jednorazové lepiace pásky účinne fixujú výčnelok a nedovoľujú jeho zvýšenie v čase napätia u dieťaťa. Náplasti však neposilňujú pobrušnicu, pretože nepôsobia kompresiou na potrebné oblasti. Okrem toho pokožka pod lepiacimi páskami nedýcha a ich odstránenie je pre dieťa dosť bolestivé.

Indikácie a kontraindikácie

Používajte špeciálne obväzy na pupočnú kýlu, ktorú odporúča lekár. Indikácie použitia týchto zariadení sú:

 • nadmerné vyčnievanie prietrže u dieťaťa;
 • patologicky slabé brušné svaly.

Elastický pás má kontraindikácie, ktoré úplne vylučujú možnosť používať toto zariadenie alebo ho na chvíľu posunúť:

 1. Nie je možné nasadiť obväz, ak sa pupočníkový prúžok natoľko zúžil, že vyčnievajúce vnútorné orgány sa už nemôžu prirodzene vrátiť do brušnej dutiny. V takom prípade pomôže dieťaťu iba chirurgický zákrok.
 2. Pred vyliečením pupočnej rany je zakázané používať výrobky na kompresiu.
 3. Neodporúča sa používať pupočníkový obväz pre deti, ktorých koža je náchylná na vyrážky a lokálne alergické reakcie..

Na čo sa zamerať pri výbere?

Musíte venovať pozornosť týmto detailom:

 • opasok nemôžete vziať „na rast“ - produkt by sa mal pevne zmestiť do tela dieťaťa;
 • vysoko kvalitné obväzy na širokých miestach sú vybavené výstuhami - pozdĺžne husté pruhy, ktoré nedovoľujú, aby sa výrobok valil po tele;
 • keďže termoregulácia dojčiat je nedokonalá, aby sa predišlo miestnemu prehriatiu, je dôležité zabezpečiť, aby materiál pásu prešiel vlhkosťou;
 • veľkosť herniálneho obmedzovača by mala iba mierne prekročiť priemer výčnelku u dieťaťa;
 • Bandáže na suchý zips sa používajú pohodlnejšie ako u upevňovacích prvkov a remienkov - v prípade potreby sa rýchlo fixujú a nastavujú.

Ako nosiť obväz?

Ak sa obávate, že dieťaťu ublížite zlým konaním, je lepšie na klinike nasadiť obväz prvýkrát. Miestny pediatr alebo chirurg ukáže, ako vyrovnať výstupok a pomôže správne opraviť zariadenie tak, aby skutočne prinieslo pozitívnu dynamiku. Používajte zariadenie podľa algoritmu uvedeného nižšie:

 1. Vysušte pokožku dieťaťa a položte dieťa na predpripravenú bandáž na chrbte.
 2. Výstupok je jemne zatlačený do pupočného prstenca tak, aby prietrž nevyčnievala nad povrch kože..
 3. S vašou voľnou rukou zoberte okraj pásu so zátkou a položte utesnenú časť na pupok, pričom prsty na druhej ruke naďalej pritláčajte kýlu (odporúčame prečítať si: ako sa s kýlou pupka zaobchádza u dieťaťa?).
 4. Zatlačte na výstupok so zátkou a opatrne uvoľnite prsty druhej ruky zospodu. Je dôležité, aby výstupok zostal stále nastavený stabilne..
 5. Voľnou rukou utiahnite pás druhou hranou.
 6. Uistite sa, že hernálna bandáž nevytlačí bruško a nesedí príliš voľne.

Bandáže pre deti a novorodencov

Detské obväzy

Bandáže pre deti a novorodencov v Jekaterinburgu sú rozdelené do niekoľkých odrôd. Používajú sa, keď:

- konzervatívne liečenie pupočnej kýly;

- prevencia je nevyhnutná na zabránenie porušenia alebo straty prietrže;

- opraviť herniálny výstupok;

- ako prevencia komplikácií ventrálnej prietrže, vrátane pupočnej prietrže a bielej línie brucha;

- ako pooperačný liek v dôsledku opravy prietrže;

- pri prevencii tvorby a straty prietrže v dôsledku fyzickej námahy.

Bandáže pre deti a novorodencov v Jekaterinburgu sa musia získavať nielen podľa povahy problému dieťaťa, ale aj so zreteľom na jeho vek. Existujú zariadenia aj pre veľmi malé deti - od troch rokov. Váš lekár vám môže pomôcť vybrať najvhodnejšie pre vaše dieťa..

Upozorňujeme na skutočnosť, že táto webová stránka slúži iba na informačné účely a za žiadnych okolností nie je verejnou ponukou určenou podľa ustanovení článku 437 Občianskeho zákonníka Ruskej federácie..

Detské obväzy

Obväzy pre deti sa používajú na prevenciu a liečbu pupočníkovej hernie (jedná sa o pomerne časté vrodené ochorenie), v období zotavenia po operácii, ako aj počas rehabilitácie po úrazoch..

Výrobky sa najčastejšie používajú u novorodencov a dojčiat, môžu sa však odporúčať aj starším deťom (zvyčajne predškolským zariadeniam). Tieto ortopedické doplnky sú vyrobené z najkvalitnejších a hypoalergénnych materiálov, ľahko sa udržiavajú a sú hygienicky použiteľné..

Najväčší výber detských obväzov od popredných výrobcov je uvedený na webových stránkach nášho obchodu.

Veľkosť
Veľkosť
Veľkosť
Veľkosť

V našom katalógu nájdete najlepšie obväzy pre deti. Dokonale splní svoje funkcie a splní všetky vaše želania..

Druhy obväzov pre deti

Najbežnejším typom detského obväzu je pupočná kýla. Používa sa na prevenciu a liečbu pupočnej kýly. Bandáž je úzka páska so zosilnením a zhustením v strede. Zosilnená oblasť je položená na pupok a elastické popruhy sa upevňujú za chrbát dieťaťa.

Kýla je opatrne nasadená obväzom a držaná v upravenom stave. Dieťa si nesťažuje na bolesti brucha, nemá žiadne riziko komplikácií. Je potrebné poznamenať, že obvaz je niekedy prostriedkom nielen na ošetrenie, ale aj na úplné vyliečenie kýly. Ako dieťa rastie, jeho brušná stena sa postupne zvyšuje, pupočníkový kruh sa zužuje a prietrž mizne.

Ďalším typom obväzu pre dieťa je pooperačné. Používa sa v období po operáciách, zmierňuje bolesti brucha, podporuje lepšie hojenie rán, znižuje čas zotavenia tela po zákroku. Vyzerá to ako široký opasok alebo korzet.

Lumbosakrálny korzet je niekedy považovaný za skupinu detských obväzov. Je vyrobený z polotuhých alebo tuhých materiálov, fixuje chrbticu, podporuje úplnú rehabilitáciu po rôznych zraneniach.

Detské obväzy: cena a predaj

Bandáže pre deti si u nás môžete kúpiť za najvýhodnejšie ceny. Vyberte si svoj obľúbený model v našom katalógu a vykonajte nákup za 2 až 3 minúty. „Vložte“ tovar do košíka a objednajte si webovú stránku alebo zavolajte našim manažérom telefonicky. Nákup dostanete v najkratšom možnom čase a budete môcť použiť obväz na liečenie vášho dieťaťa.

Doručovanie sa vykonáva v celom Rusku, je vykonávané bezodkladne, poštou a dopravnou spoločnosťou. Existuje možnosť vlastného dodania tovaru z nášho miesta predaja alebo doručenia kuriérom v Moskve.

Poradenstvo pri výbere obväzu pre deti

Všetko, čo sa týka detí, by sa malo robiť vždy opatrne, starostlivo a dôkladne. Nákup detského obväzu, ako aj jeho priame použitie, si vyžaduje to isté.

Ak potrebujete radu pri výbere ortopedického výrobku, zavolajte nám. Naši pracovníci vám pomôžu zvoliť najúspešnejší obväzový model správnej veľkosti. Okrem toho dostanete podrobné pokyny týkajúce sa jeho použitia, umývania a ďalších dôležitých bodov..

Zdieľajte to

Tento produkt nie je k dispozícii na doručenie do vášho regiónu.

poďakovať!

Vždy sa usilujeme o to najlepšie, aby sme potešili našich zákazníkov s najlepšími cenami..

S pozdravom, internetový obchod Wildberries.

 • veľkosť tabuľky
 • Parametre modelu

Pridané do zoznamu čakateľov

Dozviete sa viac o prijatí

Už čoskoro

štruktúra

popis

Vlastnosti: vlhkosť a priedušný materiál s vysokým obsahom bavlny, oblečený na spodnú bielizeň. Indikácie pre použitie: konzervatívna liečba pupočnej kýly u detí do 3 rokov, prevencia prolapsu a porušovanie kýly, pred použitím sa poraďte s odborníkom..

Informácie o technických špecifikáciách, rozsahu dodávky, krajine výroby a vzhľade tovaru sú iba informačné a sú založené na najnovších dostupných informáciách od výrobcu

poďakovať!

Vždy sa usilujeme o to najlepšie, aby sme potešili našich zákazníkov s najlepšími cenami..

Pupočníkový obväz pre novorodencov

Jednou z najbežnejších patológií novorodencov a dojčiat je pupočná kýla. Vo väčšine prípadov je náchylný k samozatváraniu. Toto sa zvyčajne stáva skôr, ako dieťa dosiahne vek troch rokov..

Naše babičky liečili pupočníkovú prietrž aplikáciou medeného niklu na pupok a naše matky na nás prilepili pupok pomocou bandáže. V súčasnosti sa v lekárňach objavili pupočníkové obväzy pre novorodencov. Aký efektívny je tento nový nástroj? Poďme o tom hovoriť.

Obväzy pre novorodencov: móda alebo nevyhnutnosť?

V súčasnosti každý vie, že na prevenciu výskytu a liečbu kýly sa používajú špeciálne obväzy - obväzy. A aký efektívny je obväz pre pupočnú kýlu novorodencov? Čo to je? A ako ju správne používať?

Umbilikálny obväz pre novorodencov je mäkký elastický pás, ktorý má malú podložku - hernálnu zarážku. Materiály, z ktorých je vyrobený, majú hypoalergénne vlastnosti, sú ľahko vymazateľné a odolné proti opotrebeniu.

Takéto obväzy poskytujú mäkkú kompresiu (tlak) v oblasti herniového výčnelku a bránia rozvoju prietrže, tiež prispievajú k čo najskoršiemu uzavretiu pupočného prstenca a tiež bránia priškrteniu.

Bandáž pre novorodencov sa môže použiť až po úplnom zahojení pupočníkovej rany.

To všetko uvádzajú výrobcovia bandáží. Mnohí lekári s nimi však nesúhlasia a veria, že nosenie obväzu s pupočnou kýlou je absolútne zbytočné.

Vysvetľujú to nasledujúcimi bodmi:

 • Kojenecká hernia u dojčiat, dokonca aj tých veľkých, sa takmer nikdy neporuší;
 • Ako dieťa rastie a brušné svaly sa posilňujú, prietrž sa uzatvára nezávisle;
 • Vo väčšine prípadov herniálny výčnelok v pupku nijako neobťažuje dieťa a je skôr kozmetickým defektom ako choroba;
 • Namiesto pupočného obväzu pre novorodencov je lepšie rozprestrieť dieťa na bruchu častejšie, dať mu masáž a cvičiť s ním. Tým sa nielen posilnia brušné svaly, ale aj celý svalový systém, bude to mať priaznivý vplyv na celkový vývoj dieťaťa..

Pupočníkový obväz pre novorodencov: recenzie

Na internete nájdete veľa recenzií o použití obväzu pre pupočníkovú herniu novorodencov. Väčšina matiek sa sťažuje na tento ortopedický výrobok. Hovorí sa, že v dôsledku dostatočne veľkej konvexity brucha u detí prvých mesiacov života sa obväz neustále skĺzava z pupka a prakticky nevykonáva jeho terapeutické alebo preventívne funkcie. Okrem toho neumožňuje dobre prechádzať vzduch a pokožka pod ňou je často podráždená a zvlhčuje.

Mnoho pediatrov nie je spokojných s týmto produktom. Podľa ich prehľadov pupočníkový obväz pre novorodencov nemá žiadny vplyv na rýchle uzavretie pupočníka. Ako ukazuje prax, pupočná kýla sa uzatvára rýchlejšie u detí, ktoré sa podrobujú masáži a cvičeniu, ktoré sa častejšie kladú na žalúdok, ako u tých, ktoré nosia pupočníkové obväzy..

Oplatí sa použiť pupočnú šnúru alebo nie? To je len na vás! Najprv sa však poraďte s pediatrickým chirurgom!

Prečo by mal novorodenec nosiť golier??

Ak sa novorodenec počas pôrodu poškodí, je potrebný obojok. Nestojí o to starosti. S golierom Shants sa dieťa rýchlo uzdraví.

Prečo by mal novorodenec nosiť golier??

Lekári nazývajú mäkkou bandážou, ktorú dieťa položilo na krku, golier Shants. Používa sa na opravu krčných stavcov. Je to potrebné, aby sa dieťa po narodení uzdravilo. S takým golierom novorodenec posunie hlavu menej. V dôsledku toho sa zaťaženie krčnej chrbtice zníži, svalový tonus a krvný obeh sa vrátia do normálu..

Keď novorodenec potrebuje obojok?

Obojok je potrebný pre deti, ktoré boli zranené počas pôrodu. Ako liečba môže predpísať iba pediatr alebo neonatológ. Ak je dieťa zdravé, obojok by sa nemal nosiť. Taký obväz uvoľňuje svaly krku a pri nesprávnom použití môže spôsobiť atrofiu..

Obojok sa zvyčajne predpisuje dieťaťu s týmito patológiami:

 • Poranenie krku so sprievodnými neurologickými príznakmi;
 • Depresívny syndróm CNS;
 • Poškodenie motora;
 • torticollis;
 • Syndróm krátkeho krku;
 • Hyper excitability.

Poškodenie krčných stavcov vedie k tomu, že krv normálne nemôže vstúpiť do mozgu. V dôsledku toho trpí vývoj centrálneho nervového systému. Ak je narušený krvný obeh dieťaťa, jeho svalový tonus je znížený, spánok je krátky a nepokojný. Shantsov golier rieši tento problém odstránením účinkov traumatických poranení. V tejto ortéze padajú novorodenecké krčné stavce na normálne, krvný obeh sa normalizuje.

Ako si vybrať novorodenecký obojok?

Obojok by mal ideálne zodpovedať veľkosti dieťaťa. Predtým, ako sa vydáte do ortopédie, odmerajte dĺžku krku dieťaťa. Zohľadnite vzdialenosť od uhla dolnej čeľuste do stredu kľúčnej kosti.

Ako nosiť obojok pre novorodenca?

V ideálnom prípade by to malo robiť pediater. Ak to nie je možné, skúste to obliecť sami:

 • Dajte dieťa na chrbát a opatrne zdvihnite hlavu.
 • Pripevnite otvorený golier na krk tak, aby brada spočívala v špeciálnom záreze.
 • Zapínanie na suchý zips.
 • Medzi krkom dieťaťa a golierom by mal byť priestor, v ktorom bude váš palec voľne prechádzať.

Ako dlho musí novorodenec nosiť golier?

Všetko záleží na odporúčaní lekára. Liečba zvyčajne trvá mesiac. Niektoré bábätká musia nosiť golier bez prestávky, iné musia ležať v ňom niekoľko minút denne. Pediater vám môže naplánovať masáž alebo elektroforézu a po procedúrach vás môže požiadať, aby ste na svojich deťoch nosili golier, aby sa zvýšil ich účinok. Vo všeobecnosti krčná ortéza dostatočne rýchlo napraví následky poranenia. Tiež sa nemusíte báť skutočnosti, že dieťa nezačne držať hlavu včas. Bandáž to nijako neovplyvní..

Bude novorodenec v obojku pohodlný?

Ak sa obojok Shants správne nosí, nespôsobí to dieťaťu žiadne nepohodlie. Dieťa bude môcť pokojne spať a jesť v ňom. Obojok navyše zahreje krk a zmierňuje bolesť. Ak dieťa začína byť rozladené a upokojuje, keď sundávate obväz, znamená to, že ste ho nesprávne obliekli alebo si vybrali nesprávnu veľkosť. Dieťa môže byť tiež podráždené. Preto je dôležité pravidelne kontrolovať, či zostane suchý a čistý pod golierom..

Dôležité! Ak lekár predpísal obojok novorodencovi, určite mu pomôže. Hlavnou vecou je dodržiavanie odporúčaní odborníka.

Prečítajte Si O Druhy Kýl

#! NevrologNA4ALO! #
Osteochondróza lumbosakrálnej chrbtice je celkom bežná v dôsledku sedavého životného štýlu a najjednoduchšie sa lieči o 1 stupeň..
Ako liečiť kýlu bielej línie
Kýla bielej línie brucha je patologický proces, počas ktorého sa vytvára vydutie brušných orgánov medzi prasklinami vlákien výstuže svalov strednej línie (biela čiara).
Umbilická hernia u novorodencov je výčnelok zväčšeným pupočníkovým krúžkom niektorých vnútorných orgánov (črevné slučky, omentum). U dojčiat a detí prvých rokov života sa často tvorí pupočná prietrž.