loader

Hlavná

Späť

Mužský obväz na slabinovú prietrž

Mužský obväz na slabinovú prietrž je lekársky pás vyrobený z elastických materiálov a vybavený špeciálnymi zariadeniami, ktoré ho upevňujú na tele pacienta. Stáva sa to jednostranne a obojstranne. Jeho nosenie je indikované na prevenciu tvorby trieslovej prietrže a na prevenciu komplikácií vo fáze predoperačnej prípravy aj počas pooperačnej rehabilitácie. Výber veľkosti obväzu závisí od obvodu bokov pacienta a modelu od odporúčaní odborníka.

Prečo potrebujem kýlu?

Herniálny obväz sa používa u mužov s trieslovými kýlami - patologický výčnelok pobrušnice do dutiny trieslového kanálika, cez ktorý prechádza spermatická šnúra. Kýla tejto lokalizácie môže byť vrodená a získaná. Prvý sa vytvorí, keď kanál, ktorým semenník počas vnútromaternicového vývoja zostupuje do mieška, sa nepremnožuje v čase narodenia plodu. Druhým je výsledok zvýšeného vnútrobrušného tlaku a slabej rezistencie tkaniva vo trieslovom kanáli.

Prítomnosť hernie prolapsu brušných orgánov akéhokoľvek pôvodu vyžaduje chirurgické ošetrenie. Posilnenie svalového korzetu vo trieslovom kanáli pred a po operácii sa vykonáva pomocou bandáže.

Správne zvolený pás je potrebný na:

 • prevencia rastu prietrže pri príprave na chirurgický zákrok;
 • predchádzanie porušovaniu prietrže pri plánovaní chirurgického zákroku;
 • zníženie bolesti a urýchlenie procesu hojenia v pooperačnom období;
 • stabilizácia stavu a udržiavanie obvyklého životného štýlu, keď nie je možná chirurgická korekcia hrudného výčnelku;
 • prevencia tvorby prietrže pri výkonových športoch, výkon ťažkej fyzickej práce.

Dizajn pása prietržovej hernie

Mužský trieslový obväz je ortopedický výrobok vyrobený z elastických hypoalergénnych materiálov. Pozostáva z niekoľkých povinných častí.

Je vyrobená zo špeciálnych elastických materiálov (štruktúrovaný polyester, elastodién atď.), Ktoré umožňujú, aby sa pás pohodlne prilepil na telo a prispôsobil sa individuálnym charakteristikám postavy. Predstavuje základ dizajnu, zapínaný sponami, má vrecká na peloty a stuhy, ktoré regulujú hustotu fixácie pelotov.

Gombíky alebo textilné zipsy (suchý zips, suchý zips), v závislosti od modelu výrobku, predné, zadné, bočné. Umožňuje pevne pripevniť pás na bokoch.

Špeciálne tesnenie (vankúš, vložka, obmedzovač) je umiestnené v oblasti prestaviteľnej kýly, pripevnené suchým zipsom alebo vložené do špeciálneho vrecka. Je vyrobená z polyuretánovej peny, silikónu a ďalších materiálov, umožňuje miestne stlačenie. Je umiestnená vľavo, vpravo alebo v rovnakom čase od dvoch strán.

Reguluje tlak peloty na trieslovinu. V závislosti od modelu môže byť jednostranný alebo obojstranný. Prešiel rozkrokom a pripevnený vpredu alebo zozadu na bandážovom páse.

Existujú modely herniálnej bandáže vyrobené vo forme plaveckých kmeňov. Každý pacient si vyberie najvhodnejšiu možnosť pre seba..

Odrody mužských herniových obväzov

Pánsky pás hernie pre mužov je:

 • ľavostranné;
 • pravostranné;
 • jednostranný univerzálny;
 • bilaterálne;
 • univerzálny obojstranný.

V prvých dvoch modeloch sú vrecká na pelety a upevňovací popruh k dispozícii iba na jednej, pravej alebo ľavej strane. V jednostrannom univerzálnom obväze môže byť pelot vložený do jednej z dvoch vreciek a z oboch strán je pripevnená odnímateľná páska na upevnenie. Obojstranná mužská kýlová obväz hernie je vybavená dvoma pelotmi, dvoma stuhami a má pár vreciek na vložky. Získava sa jednostrannými a bilaterálnymi kýlami..

Posledným modelom v zozname je obojstranný pás hernie univerzálneho vzoru, ktorý môžu používať muži aj ženy. Inguinálne herniálne výčnelky, jednostranné alebo obojstranné - indikácia použitia takého pásu u mužov, ženských femorálnych hernií - u žien.

Pravidlá výberu

Ortopedické výrobky je potrebné nakupovať v lekárňach alebo v špecializovaných predajniach. Predpis nie je potrebný, vyžaduje sa však odborná pomoc. Iba lekár môže poskytnúť správne odporúčania týkajúce sa modelu a pravidiel používania zariadenia. U každého pacienta je pevnosť upevnenia pásu, podmienky a čas jeho nosenia rôzne.

Pri nákupe prietrže prietrže by sa malo brať do úvahy niekoľko charakteristík.

V prípade jednostrannej prietrže by sa mal jednostranný model získať bez preplatenia univerzálnej možnosti. Na zabránenie prietrže používajte obojstranné vzory pásov.

Základ obväzu by mal byť vyrobený z materiálov, ktoré sú dobre priedušné, absorbujú vlhkosť a nespôsobujú alergické prejavy. Pás a pásy musia byť elastické, ale zároveň si musia zachovať svoj tvar a pri používaní sa nesmú napnúť.

Univerzálne zapínadlá sú textilné zapínanie alebo suchý zips. Sú spoľahlivé a ľahko ovládateľné. Na tlačidlách sú modely. Mali by sa uprednostniť možnosti, ktoré sú pre pacienta s denným použitím najvhodnejšie..

Výber správnej veľkosti je najdôležitejšou podmienkou efektívnosti obväzu. Malo by sa to robiť na základe merania obvodu stehna muža v centimetroch. Veľkostná stupnica umožňuje získať produkt od pacientov s rôznou postavou a hmotnosťou. Veľkosť je obzvlášť dôležitá pri kúpe produktu vyrobeného vo forme plávajúcich kmeňov.

Zo širokého spektra farebných roztokov sa výber musí zastaviť na modeloch vhodných pre pacienta podľa nasledujúcich kritérií: praktickosť, neviditeľnosť pri nosení. Najbežnejšie farby výrobkov: biela, béžová, šedá, čierna. Niektorí výrobcovia môžu mať dlhšiu škálu farieb..

Zakúpením samčieho pása pre trieslovinu prietrže nebude zbytočné oboznámiť sa s osvedčením o kvalite tovaru. Súlad deklarovaných charakteristík výrobku so skutočnými parametrami môže zaručiť iba spoľahlivý výrobca..

Pravidlá nosenia prietrže prietrže

Ak chcete použiť lekársky ortopedický pásový kýl, mali by ste ho nosiť:

 • po úplnom znížení herniálneho výčnelku;
 • na tele alebo na spodnom prádle;
 • v ležiacej polohe;
 • na rovnom tvrdom alebo polotuhom povrchu.

Zvyčajne je pri úplnom výdychu pás napnutý tak, aby pohodlne priliehal k telu, a potom sa fixuje v tejto polohe pomocou upevňovacích prvkov. Popruhy alebo pásky, regulujúce tlak pelotov v trieslovej oblasti, prechádzajú rozkrokom a fixujú sa v nastavovačoch pásov. Tlak by mal byť minimálny, ale dostatočný na spoľahlivú fixáciu prietrže v nastavenom stave.

Je nevyhnutné, aby sa pelot nachádzal presne v oblasti vyčnievania, prispôsobil sa mu tvar a úplne ho zakryl. Ak pri malých herniách nie je potrebné výrazné stlačenie, môže byť pelot nahradený vatovým tampónom požadovanej veľkosti..

Pri nosení herniového pásu by pocit tesnosti v bokoch nemal byť sprevádzaný narušením prísunu krvi do mäkkých tkanív, nepohodlím v oblasti slabín alebo podráždením alebo traumatom na koži v miešku. Pás sa nenosí dlhšie ako 12 - 16 hodín denne. Najčastejšie to znamená denné použitie a odstránenie pred spaním. Konkrétne odporúčania poskytne odborník.

Podmienky používania

Presné odporúčania pre starostlivosť o obväz sú uvedené výrobcom produktu. Štandardné podmienky používania zahŕňajú:

 • umývanie rúk v teplej vode;
 • použitie kvalitných detergentov;
 • s výnimkou bielenia, žehlenia;
 • zabránenie krúteniu, točeniu v bubne;
 • narovnal vyschnutie zo zdrojov tepla.

Moderné modely nezasahujú do žiadnej odbornej činnosti ani do hygienických postupov, dajú sa použiť pri plávaní v bazéne a pri mori. Po morskej vode je potrebné opláchnuť čistú tečúcu vodu..

Kontraindikácie hernie inguinal ortéza

Nosenie mužského ortopedického pásu má obmedzenia. Kontraindikácie sú:

 • hernia prietrže;
 • zvýšená citlivosť na materiály výrobku;
 • kožné choroby;
 • porušenie integrity kože v stehnách, slabine.

Pri odevoch nie je viditeľná hernálna obväzová tkanina, pohodlná, výrazne urýchľuje rehabilitáciu po chirurgickom zákroku, zabraňuje rozvoju komplikácií a bráni tvorbe hernie u ľudí, ktorí sú náchylní na jej formovanie. To všetko sa však stáva, ak je správne vybraný a opotrebovaný, čo je možné iba po konzultácii s odborníkom.

video

Ponúkame vám možnosť pozerať video na tému článku.

Odrody a modely obväzu pre slabinovú prietrž

Všetok obsah iLive preverujú lekárski odborníci, aby sa zabezpečila čo najlepšia presnosť a súlad so skutočnosťou..

Máme prísne pravidlá pre výber zdrojov informácií a odvolávame sa iba na seriózne stránky, akademické výskumné ústavy a ak je to možné, overený lekársky výskum. Upozorňujeme, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú interaktívnymi odkazmi na takéto štúdie..

Ak si myslíte, že ktorýkoľvek z našich materiálov je nepresný, zastaralý alebo inak pochybný, vyberte ho a stlačte Ctrl + Enter.

Inguinálny obväz hernie sa považuje za dôležitú súčasť úspešnej liečby choroby. Kýla v slabinách je chirurgický problém, ktorý sa vyskytuje v dôsledku zvýšeného tlaku v brušnej dutine: počas fyzického preťaženia, počas pôrodu, s pravidelnou zápchou, obezitou, svalovou slabosťou a väzmi v ingvinálnej zóne. Ochorenie sa môže vyvinúť v akomkoľvek veku, vrátane výskytu od narodenia.

Účelom obväzu na slabinovú prietrž je umožniť pacientovi viesť normálny životný štýl bez toho, aby došlo k porušeniu prietrže a iným komplikáciám. Počas nosenia slúži obväz ako akási mechanická prekážka, ktorá pomáha udržiavať orgány vo vnútri brušnej dutiny a bráni im vyčnievať cez hernálny otvor..

Indikácie na použitie inguinálnej ortézy

Intuitívne prietrže sa liečia chirurgicky, ale existujú situácie, keď je zásah oneskorený. V takýchto prípadoch môže lekár predpísať nosenie špeciálneho zariadenia - obväzu, ktorý pomáha predchádzať ďalšiemu rastu choroby a výskytu komplikácií..

Moderné obväzy sú veľmi pohodlné a efektívne, nosia sa pred operáciou a po nej. Je však potrebné si uvedomiť, že obväz na ingínovú prietrž nevylučuje ochorenie, ale umožňuje vám vydržať čas pred chirurgickým zákrokom pri zachovaní stavu pacienta. Bandáž nie je metódou liečby, ale preventívnym opatrením.

Použitie obväzového pásu je uvedené v nasledujúcich situáciách:

 • počas tehotenstva. Zvyšovanie brucha sa objavuje postupne vo všetkých troch trimestroch. Tlak vo vnútri brušnej dutiny stúpa, zvyšuje sa účinok na muskulo-väzivový aparát. Špeciálny pridržiavací pás pomôže podporiť svaly a zabrániť výskytu komplikácií;
 • počas športu a tvrdej fyzickej práce. Bandáž je povinná pre tých, ktorí sa zaoberajú silovým športom - to sú vzpierači, kulturisti. Napríklad pri zdvíhaní činky alebo kývaní lisom prudko stúpa tlak v brušnej dutine a obväz ho môže trochu kompenzovať;
 • počas rehabilitácie po operácii. Nosenie obväzu v pooperačnom období zníži zaťaženie oblasti stehu, pomôže rýchlejšie obnoviť svalový korzet a zabráni opätovnému rozvoju choroby;
 • keď nie je možné vykonať chirurgický zákrok. V tomto prípade bandážový pás zmierni bolesť a zníži riziko zovretia..

Bandáž sa neodporúča používať:

 • s porušením a neodvolateľnosťou herniálneho vaku;
 • s malígnou degeneráciou prietrže;
 • s chorobami alebo vonkajším poškodením kože v miestach, kde obväz sedí.

Odrody a modely obväzov

Ako viete, u mužov sa najčastejšie vyskytuje prietrž v slabinách. Z tohto dôvodu sa mužský obväz na trieslovinu prietrže považuje za bežnejší. Existuje však aj ženská verzia, univerzálna, detská a obväz pre novorodencov. Tieto pásy majú podobný vzhľad ako sťahovacie spodky so suchým zipsom alebo zapínaním.

Bandážové pásy sa delia na jednostranné a obojstranné, v závislosti od typu kýly. Podľa toho môže byť jednostranne navrhnutý pre pravú alebo ľavú stranu. Existujú univerzálne možnosti, kde je možné upraviť stranu zariadenia.

Správne zvolený pás je v tesnom kontakte s pokožkou a nespôsobuje nepohodlie, nie je viditeľný pod vrstvou oblečenia.

Okrem upevňovacích prvkov a samotného pásu je hlavnou časťou obväzu špeciálna kovová doska všitá do textilného vaku - tzv. „Pelot“. Veľkosť peloty sa volí podľa priemeru a tvaru hernálneho otvoru - mala by byť o niečo väčšia pozdĺž vonkajších hraníc, asi o 10 mm.

Inguinálny obväz prietrže pre ženy sa nemusí líšiť od mužskej verzie, s výnimkou tých modelov, ktoré sú navrhnuté na nosenie počas tehotenstva.

Ako si vybrať obväz na slabinovú prietrž?

Bude lepšie, ak vám lekár poradí pri výbere obväzu. Existuje mnoho odrôd, ktoré sa líšia stupňom lisovania, typom herniového výčnelku, variantom fixácie a veľkosťou..

Ak plánujete pás používať dlhšiu dobu, potom by ste si nemali kupovať lacné modely - nezabudnite, že cena priamo ovplyvňuje kvalitu produktu. Lacné obväzy sa rýchlo opotrebujú, nevydržia umývanie a sú vyrobené hlavne zo syntetických materiálov, čo nie je pre pokožku príliš žiaduce.

Vyberte si z prírodných materiálov - ušetríte tak alergie a podráždenie pokožky. Prirodzenosť je obzvlášť dôležitá v letnom horúčave, keď sa osobitná pozornosť venuje hygroskopicite a ľahkosti odevu.

Ideálne je, ak základom produktu bude bavlna. Pri nákupe nezabudnite vyskúšať opasok, pretože je také ľahké urobiť chybu vo veľkosti a kúpiť vec, ktorá bude v budúcnosti nepríjemná. Nikdy nekupujte obväz „pre rast“. Ak sa pás k telu pohodlne nehodí, nebude si môcť udržať hernálny výstupok. Nosenie takéhoto obväzu bude neúčinné.

Vyskúšanie a nasadenie obväzového zariadenia by sa malo vykonávať v horizontálnej polohe vzadu. Len tak sa dá minimalizovať tlak v brušnej dutine, aby obväz mohol plne plniť svoju funkciu. Upozorňujeme, že úchytky a pelot nie sú zavesené, ale tiež nestláčajú telo.

Odstránia bandáž v rovnakej polohe, v akej ju nasadili - na chrbát. Po odstránení sa odporúča jemne vmasírovať pokožku, aby sa stimuloval krvný obeh.

Pacienti sa často pýtajú: ako pripraviť obväz na slabinovú prietrž? Faktom je, že odborníci neodporúčajú výrobu takéhoto zariadenia sami. Bandáž vykonáva funkcie, ktoré sú jej presne pridelené, a najmenší rozpor s jej účelom nielenže nepomôže, ale môže tiež výrazne poškodiť stav herniového vaku..

Priemerná životnosť obväzového pásu (pri každodennom používaní) je asi 12 mesiacov, po ktorej je potrebné ho zmeniť na nový. Dobu nosenia môžete predĺžiť, ak budete produkt používať opatrne, umyte ho hlavne rukami pri teplote +30 - 35 ° C (pomocou jemných čistiacich prostriedkov) av žiadnom prípade ho neotáčajte. Pred praním dbajte na anotáciu konkrétneho modelu - faktom je, že niektoré obväzy sa nedajú prať vôbec. Takéto pásy sa odporúčajú umiestňovať do špeciálneho umývateľného poťahu, ktorý udrží produkt v čistote.

Najbežnejšie typy obväzov na slabinovú prietrž

 1. Univerzálne obväzy Jolly alebo Personal sú navrhnuté ako spodky s dvoma pridržiavacími lištami na prednej strane. Sú pripevnené na boku a sú tiež vybavené suchými zipsmi na pripevnenie medzi nohami. Univerzálnosť týchto obväzov spočíva v tom, že sa dajú prispôsobiť tak, aby vám vyhovovali pridaním alebo odstránením pelotov a pásov. Sú vhodné na použitie s jednostranným (pravým alebo ľavým) a bilaterálnym prietržom. Výrobky sú vyrobené z prírodnej bázy, sú hypoalergénne.
 2. Obväzové pásy Denver môžu byť vyrobené v rôznych verziách. Najobľúbenejšou z nich je druh pásky so všitými vankúšikmi (na jednej alebo druhej strane), ktorých okraje sú pri nosení špeciálne upravené proti podráždeniu. Súčasťou balenia sú aj remienky na suchý zips, ktoré slúžia na ďalšiu fixáciu.
 3. Bandáž série T43 je vyrobená z priedušnej sieťoviny. Vyzerá ako obyčajné spodné prádlo, vďaka čomu je neviditeľné pod oblečením a pohodlné v každodennom nosení..

Odporúča sa nosiť nepretržite obväz hernie a odstraňovať iba v noci. Ak však pociťujete nepríjemné pocity, podráždenie pokožky alebo alergie, mali by ste prestať nosiť obväz a poraďte sa s poskytovateľom zdravotnej starostlivosti..

Bandáže na slabiny v Jekaterinburgu

Ochrana krému - pletivo, biele. roztok L

Danata Groin Protection - Female

Bandáž vinylová Vinyl Pro 500401U, L, skratka

Ochrana proti lupinám (mužský obväz) PAK-RUS, článok: PR-44-001

Chrániče Groin Female Amigo

Bandage Venum "Challenger" Groinguard & Support Venum

Obväzový obväz Excalibur

Bandáž na ošetrenie slabinovej kýly s pravou stranou Komf-Ort K 303 (č. 3)

Chránič slabín Clinch Groin Guard biely (veľkosť S)

Bandage / Groin Guard Top King Black

Bandáž ingvinálnej herniovej plazivej kôry B-451

Bandáž na triesla Everlast Evpcv, čierna, S, Professional, Nat. koža

Pánsky tréning Groin Guard Groin Guard White (veľkosť S)

Tréningová garda adidas Tréningová trenažér adiBP06

Bandáž je proti hernia tříslová ľavá strana Komf-Ort K 302 (č. 6).

Chránič klinov Groin Guard (S, Biely)

Adidas Anatomical Groin Guard L, Biela

Bandáž ingvinálnej herniovej plazivosti B-455

Bandage proti hernii tříselné Trives T-1443

Bandážový ingvin Green Hill GGM-6044 s.L

Adidas Training Groin Guard Groin Guard White L

Bandážový pás Trives T-1115

Chránič krku - AML Brace - White

Bandáž hernie tříslovného dvojstranného umenia, T-1443

Inguinálna bandáž proti hernii Trives T-1446

Bandážový pás KRATE D-20

Bandáž proti prietrži, pravá ruka, F7203

Bandáž pre samcovú kýlu samica CR-B645

Bandáž ingvinálnej herniovej plazivosti B-450

Obojstranná bandáž (Shell) AML SPORT (XL)

Groin Guard Jabb JE-2126

Groin Guard - Bandáž, White Adidas

Bandážový ingvinálny antiherniálny Kom-Ort K-303 vpravo

Bandáž v tvare ľavého r.l-stehna 100 cm biela

Star Men's Groin Protection (Bandage)

Bandážová hernia v slalom stave, BG-112

Bandage proti hernii tříslovinový T-1443 Bandage Trives

Ochrana krému - obväz hb, biely. roztok L

Lauftex Mužský Inguinal Bandage

Bandáž trieslová GREEN HILL Boxing CSG-6048, bavlna, biela, veľkosť. M

Bandážový ingvin GGM-6044, krátka forma

Bandáž inguinálnej hernie odpruženia Creut B-460

Bandáž ingvinálnej herniovej plazivosti B-456

Izolačný obväz na ochranu proti krému PR-44-001 čierny

Obväzová bandáž GREEN HILL Boxing CSG-6048, bavlna, biela, veľkosť L

Ochrana krému (mužský obväz), článok: RF2

Obinenie prietrž hernie

Bandáž prietrže třísloviny EVOLUTION BGP art.T-1401

Ochrana proti škvrnám pre thajský box

Ochranná mriežka ZELENÁ HORA (L, Čierna)

Bandáž trieslová GREEN HILL Boxing CSG-6048, bavlna, biela, veľkosť. S

Anti-hernial (pokhovy) bandáž

Herniová bandáž je elastický pás, ktorý zabraňuje zväčšeniu prietrže a rozvoju nežiaducich komplikácií.

Hrudný obväz je predpísaný na nosenie v prípade oslabenia väzivového aparátu ingvinálnej alebo pupočnej oblasti, v pooperačnom období, ako aj na prevenciu pri zdvíhaní závaží..

 • podpora anatomických formácií v oblasti možného vyčnievania a porušenia prietrže;
 • fixácia brušnej steny alebo trieslovej oblasti;
 • zníženie tlaku v bruchu.

Hrudný obväz môže byť trieslový alebo pupočníkový - podľa indikácie a pupočníkový obväz je predpísaný dokonca aj pre deti.

Anti-herniové obväzy, elastické alebo rigidné, jednostranné alebo obojstranné, si môžete objednať v internetovom obchode spoločnosti "Right Step". Bandáže sú vyrobené z tenkého hypoalergénneho „dýchacieho“ materiálu, ktorý uľahčuje nosenie a obväz samotný je neviditeľný pod oblečením a nezasahuje do zvyčajného životného štýlu.

Prvá ortopédia

Inguinálna hernia si vyžaduje okamžitý chirurgický zákrok, ale stáva sa, že operácia sa musí odložiť. V takom prípade by mal pacient nosiť špeciálnu bandáž na brušnú prietrž, ktorá pomáha predchádzať ďalšiemu rozvoju nebezpečného ochorenia. Výrobky ponúkané modernými výrobcami sú veľmi praktické a pohodlné, umožňujú vám prežiť ťažké obdobie choroby a proces zotavenia po nej s minimálnym nepohodlím..

Je známe, že získanie ingvinálnej prietrže je možné iba pomocou chirurgického zákroku. Niektorí pacienti však majú kontraindikácie pre chirurgický zákrok - napríklad s nadváhou. V tomto prípade sa operácia neprevádza na nejakú dobu a pred prípravou na ňu musí osoba nosiť trieslový obväz..

Okrem samca existuje u žien aj pás pre ingvinovú prietrž. Takéto modely majú určité rozdiely v ich dizajne, ale majú podobný účel. Používajú sa tiež v pooperačnom období, aby zabránili rozširovaniu švov, znižujúc tlak na ne a urýchľujú hojenie tkanív. Toto zariadenie zlepšuje svalový tonus tkanív, čím sa znižuje riziko opätovného rozvoja patológie.

Druhy obväzov na slabinovú prietrž

Pre mužov

 1. Môže to byť topiaci obväz s podporným krytom pre miešok alebo široký pás s popruhmi;
 2. K dispozícii sú tiež jednostranné, obojstranné a univerzálne obväzy s odnímateľnou vložkou z peliet. Peloti plnia najdôležitejšiu úlohu - priamo ovplyvňujú kýlu. Popruh vybavený popruhmi je možné nastaviť podľa vášho želania..

Pre ženy

Ženský obväz hernie je k dispozícii vo forme úzkeho pásu s aplikátorom, ako aj vo forme elastických nohavičiek s hustou doštičkovou platňou umiestnenou pod bruchom..

Indikácie použitia obväzu na prietrž

 • predchádzanie porušovaniu predpisov;
 • odstránenie recidívy trieslovej prietrže v pooperačnom období;
 • korigovaná prietrž;
 • ak sa zaoberajú ľahkou fyzickou prácou a lekárskou gymnastikou;
 • s miernou bolestivosťou v oblasti slabín (bez komplikácií);
 • poskytovanie profylaxie na zvýšenie fyzickej námahy;
 • po operácii kýly.

Kontraindikácie nosenia inguinálnej ortézy pre mužov a ženy

 • s ingvinálnou prietržou, ktorá nie je nasadená;
 • s porušením prietrže;
 • v prítomnosti chorôb, ako je diabetes, obezita, so zápalom kože v oblasti kože pod bandážou, v prítomnosti onkológie;
 • s vnútorným krvácaním;
 • s exacerbáciou gastrointestinálnych patológií;
 • so oneskoreným pohybom čriev, koprostázou, črevnou obštrukciou;
 • s veľkou ingvinálnou prietržou, ktorá vyžaduje okamžitý chirurgický zákrok;
 • u žien - počas tehotenstva.

Ako nosiť a nosiť obväz s trieslovinou prietrže

Bandáž na brušnú prietrž by sa mala nosiť pravidelne, aby sa zabezpečil maximálny účinok jej použitia. Produkt sa oblieka celkom jednoducho - na to musíte ležať na chrbte, aby sa svaly čo najviac uvoľnili a kýla sa spontánne usadila. Potom by mal byť obväz opatrne pripevnený tak, aby vankúšiky boli pod miestom, kde sa vytvorila prietrž. Akonáhle je produkt opravený, musíte vstať, trochu chodiť po miestnosti a ubezpečiť sa, že obväz nespôsobuje nepríjemnosti, netlačí sa a nikde sa netiera. Ak dôjde k najmenšiemu nepohodliu, obväz hernie sa musí okamžite odstrániť.

Toto zariadenie by sa malo nosiť počas dňa, pretože v noci by si ho telo malo odpočinúť. Doba nepretržitého nosenia obvykle nepresahuje 16 hodín. Ak sa počas pohybu vložiek posunú, musia sa neustále upravovať. Hneď ako je obväz odstránený, pokožka pod ňou by sa mala jemne masírovať bez toho, aby sa dotkla prietrže. Samotný produkt je pohodlný a nespôsobuje pacientovi nepohodlie pri nosení. Dobrý obväz je pod odevom úplne neviditeľný, neobmedzuje pohyb a neotiera pokožku.

Domáca starostlivosť

Bandáž slabinovej kýly sa musí pravidelne umývať, mala by sa robiť ručne pomocou mydla a teplej vody. Aby produkt vydržal čo najdlhšie, musí sa mierne vytlačiť a musí sa nechať samo vypustiť prebytočnú vodu. Bandáž by mala prirodzene sucho v rozvinutej forme (bez použitia takých zariadení, ako je horúca žehlička, batéria, sušič vlasov atď.).

Ako si vybrať herniovú bandáž

Materiály produktu

Na výrobu inguinálnej ortézy sa používa elastický materiál, ktorý ľahko získa požadovaný tvar. Výrobok je vybavený vhodnými upevňovacími prvkami, ktoré umožňujú rýchlo meniť objem obväzu, jeho tlak a dĺžku. Okrem toho má obväz špeciálne peloty vo forme hustých dosiek, ktoré sú z vnútornej strany orezané mäkkým materiálom. Pred zakúpením takého produktu sa musíte poradiť s lekárom - dá všetky potrebné odporúčania týkajúce sa výberu modelu obväzu, ako aj spôsobu jeho nosenia.

Pri výbere tohto zariadenia pre seba by ste mali venovať pozornosť materiálu jeho výroby - je najlepšie, že je to prirodzené, potom pokožka „dýcha“ a pod obväzom nedochádza k podráždeniu pri dlhodobom nosení..

Rozmery

Takýto produkt by ste si nemali kúpiť bez toho, aby ste ho najprv vyskúšali. Musíte sa ubezpečiť, že obväz prilieha na telo bez komprimovania tkaniva. Pelot musí pritlačiť prietrž, inak nebude mať žiadny vplyv na nosenie inguinálneho obväzu. Takéto stlačenie by však nemalo byť príliš silné, inak by ste mohli poškodiť pokožku alebo spôsobiť štípanie.

pohodlie

Ľudia, ktorí takéto zariadenia používajú už dlhší čas, tvrdia, že najvhodnejšími modelmi sú tavenie bandáží alebo výrobky s mäkkým suchým zipsom. Dajú sa ľahko obliecť a vybrať, nedrhnú pokožku, nie sú pod oblečením viditeľné. Inguinálny obväz, vybavený pevnými zipsmi, prackami a remienkami, nie je taký pohodlný, je zložitejšie si ho prispôsobiť, navyše môže trieť a stlačiť pokožku..

Inguinálne obväzy

Ortológiu pre mužov v orthopedickej sieti Ortix si môžete kúpiť objednaním na webových stránkach alebo telefonicky. V predaji veľa modelov pánskych obväzov za cenu 1130 až 3310 rubľov. Vykonávame dodávky v Jekaterinburgu, Moskve a ďalších mestách Ruska.

 • Zobraziť najskôr:
 • lacný
 • drahý
 • Nový
 • populárne
 • FOSTA, Taiwan, Čína

  Inguinálne obväzy

  Inguinálny obväz je určený na ľahký alebo mierny tlak na prietrž a jej umiestnenie, pri čom je vylúčená pravdepodobnosť vyčnievania prietrže.
  Inguinálne obväzy sa tiež používajú na zabránenie zväčšenia hernií a výskytu ich relapsov po chirurgickom zákroku, na zabránenie porušovania ingvinálnej a femorálnej hernie počas vzpierania, kašľa, namáhania a inej fyzickej námahy..

  Inguinálna prietrž hernie je navrhnutá pre dlhodobé nosenie, takže k jej výberu musíte pristupovať so všetkou vážnosťou. Dĺžku denného používania obväzu určuje ošetrujúci lekár, ako aj samotný model. Obväzy hernia husí sú jednostranné, obojstranné a univerzálne, ktoré možno použiť s rôznymi trieslovinami a femorálnymi kýlami.

  Tieto obväzy si môžete kúpiť v našom internetovom obchode alebo v salónoch Ortix, z ktorých niektoré je možné dokonca použiť v sprche a pri plávaní. Odporúča sa nosiť inguinálnu prietrž prietrhu pri ležaní na chrbte, v tejto polohe sa znižuje tlak v bruchu, uvoľňujú sa svaly, ľahšie sa zmenšuje prietrž a potom sa obväz upevňuje a fixuje.

  V našich ortopedických salónoch sú prezentované ingínske obväzy od výrobcov ako Orlett, Orto, Fosta, Trives, čiže ruských aj zahraničných spoločností. Po prediskutovaní modelu obväzu s lekárom zostáva len určiť veľkosť, môže závisieť od obvodu pásu, obvodu bokov alebo od množstva týchto objemov rozdelených na polovicu. Naši konzultanti v salónoch alebo odborníci technickej podpory vám pomôžu zistiť veľkosť volaním 8-800-777-05-48.

  Ak po začatí nosenia herniového obväzu máte nepríjemné pocity a bolesti, mali by ste sa určite poradiť so svojím lekárom o jeho ďalšom použití. Malo by sa tiež pamätať na to, že pooperačné trieslové obväzy sa môžu použiť už bez vložiek, ľahko sa z obväzu dajú odstrániť. Pri praní a sušení vyžaduje inguinálny obväz množstvo funkcií, preto si prosím pozorne prečítajte odporúčania pre starostlivosť o produkt a potom vám bude slúžiť po dlhú dobu.

  Bandáže na slabiny v Jekaterinburgu

  Online predajca je k dispozícii na webových stránkach predajcu.
  Ak chcete prejsť na web, kliknite na položku Nakupovať

  Na webovej stránke predajcu je k dispozícii objednávka na jedno kliknutie.
  Ak chcete prejsť na web, kliknite na položku Nakupovať

  Online predajca je k dispozícii na webových stránkach predajcu.
  Ak chcete prejsť na web, kliknite na položku Nakupovať

  Na webových stránkach predajcu je k dispozícii bezplatné číslo 8-800.
  Ak chcete prejsť na web, kliknite na položku Nakupovať

  Na webovej stránke predajcu je k dispozícii objednávka na jedno kliknutie.
  Ak chcete prejsť na web, kliknite na položku Nakupovať

  Bandáže proti prietrži

  vybrať

  výrobok

  Cena, rub

  Bandáže proti prietrži

  Na stránkach si môžete skontrolovať dostupnosť herniových obväzov v lekárňach našej siete, rezervovať si ich a uplatniť ich sami alebo zariadiť doručenie.

  Ako si vybrať ochrannú bandáž prietrže?

  Výber produktu je jednoduchý. Všetko, čo musíte urobiť, je ísť do adresára v časti „Bandáže pre hernie“ alebo použiť vyhľadávanie na webe. Ak chcete nájsť ten správny produkt, vyberte lekárňu, ktorá vám vyhovuje. Katalóg obsahuje širokú škálu liekov a zdravotníckych výrobkov. Prítomnosť obväzu sa dá sledovať priamo pri vyhľadávaní. Vďaka pohodlnému vyhľadávaciemu systému podľa názvu a podľa popisu, filtrovania podľa výrobcov, triedenia podľa ceny a názvov produktov si môžete ľahko vybrať požadovaný produkt..

  V časti „Ako objednať“ si môžete prečítať návod na použitie a video o práci na webovej stránke online lekárne Zhivik..

  Ako kúpiť obväz?

  Po výbere požadovaného produktu choďte na kartu. A kliknutím na tlačidlo „kúpiť“ vo vybranej lekárni prejdite do košíka na ďalšiu objednávku.

  Pri objednávke si môžete vybrať najvýhodnejšiu z ponúkaných možností: zadanie objednávky s alebo bez registrácie; s dodaním v Jekaterinburgu alebo rezervovaním liekov za nízke ceny v lekárni Zhivik v Jekaterinburgu a Sverdlovsku. Rezervovanú objednávku je možné uplatniť do 24 hodín.

  Nemusíte stáť v líniách a dopravných zápchach, aby ste si mohli kúpiť obväzy proti prietrži za nízku cenu, ak zadáte objednávku s doručením do domu alebo kancelárie.

  Pohodlie a šetrenie vašich peňazí a času - online lekáreň Zhivika.

  Chcete kúpiť tovar kategórie "Bandáže proti prietrži"? Online lekáreň Zhivika zaručuje kvalitu. Dodanie satelitov v Jekaterinburgu a mestách nebude v blízkej budúcnosti dlho, pre odľahlé oblasti špeciálne dodacie podmienky (pozri. Dodacie podmienky). A nízka cena v kategórii „Bandáže prietrže“ príjemne prekvapí.

  Profesionálni konzultanti vám s výberom pomôžu telefonicky na čísle +7 (343) 216-16-16.

  Pozrite saďalej
  Nezobrazovať znova

  Informácie uvedené na tejto stránke nie sú verejnou ponukou v súlade s čl. 435 - 437 Občianskeho zákonníka Ruskej federácie.
  Všetky informácie a výrobky kategórie 18+

  Hodnotenie najlepších ochranných obväzov pre slabiny v roku 2020

  Akýkoľvek šport zahŕňa zranenie. Napriek tomu, že pravidlá takmer každého športu zakazujú štrajkovanie na miestach „pod pásom“, existuje takzvaný „ľudský faktor“, keď je možné nevedomky náhodne urobiť štrajk. Ak je zranenie menšie, bez následkov.

  Horšie je, keď sú poškodené životne dôležité orgány, najmä reprodukčné orgány. Na ochranu športovcov pred zraneniami v oblasti trieslovín sa používajú špeciálne ochranné obväzy. Teraz je vstup športovcov akéhokoľvek športu do ringu bez použitia bandáže na slabiny zakázaný, preto sa pred tréningom musíte najprv zaobstarať s nákupom tohto prvku športového vybavenia. Aby sme sa pri výbere ochrannej podšívky na slabinách nedopustili chyby, urobíme v roku 2020 hodnotenie najlepších ochranných obväzov pre slabiny..

  Druhy trieslových vložiek

  Predtým, ako začnete s kontrolou inguinálnych vankúšikov, pochopíme, čo sú podľa metódy vykonávania. Pre oblasť slabín existujú iba tri druhy ochrany:

  • Shell. Je to podšívka vyrobená z odolného materiálu (plast, kov, penový polyuretán), ktorá je držaná špeciálnym zapínaním (elastický, lano), alebo je vložená do špeciálneho vrecka na športové oblečenie (kraťasy, boxerky, atď.).
  • Obväz. Vzhľad pripomína škrupinu, ktorá je vystužená špeciálnymi vankúšikmi, ktoré chránia ochlpenie a vnútorné stehná. Veľkosť obväzu je zvyčajne väčšia ako škrupina, je objemnejšia a spoľahlivejšia. Vďaka prítomnosti špeciálnych vystužených prvkov pokrýva veľkú plochu, čím chráni inguinálnu oblasť, zatiaľ čo kvôli veľkému rozsahu tejto ochrany môžu existovať ťažkosti..
  • Kompresné šortky (kompletné s vankúšikmi). Takéto šortky nielen chránia reprodukčné orgány pred poškodením, ale tiež udržiavajú telo v dobrom stave vďaka špeciálnemu efektu vyťahovania. Kraťasy sú spravidla vyrobené zo syntetických vlákien alebo bavlny a majú antibakteriálne vlastnosti, ktoré bránia rýchlemu znečisteniu a tvorbe nepríjemného zápachu..

  Najobľúbenejším modelom inguinálnej ochrany je škrupina. Sú určené pre dospelých aj deti. Mušle sú ženské a mužské. Podľa kupcov je mušlí nástrojom na ochranu rozpočtu a je vhodný takmer pre všetky športy: box, bojové umenia (taekwondo, thajský box atď.), Ragby, hokej, hádzaná. Najlepšie škrupiny okolo kontúry sú utesnené silikónovou (gumovou) tlmiacou podložkou, ktorá absorbuje nárazy, aby sa zabránilo poraneniu inguinálnej oblasti..

  Štíty pre profesionálov sú vyrábané pomocou vetracích otvorov, ktoré umožňujú pokožke dýchať. Najvýhodnejšie je použitie vankúšikov s poťahom z kože alebo plastu s poťahom z bavlny. Nemali by ste si vyberať výrobky s hustým náterom, pretože nedýchajú dobre. Nádrže sú všeobecne najlacnejšie zo všetkých druhov ochranných pomôcok pre slabiny..

  Lepšou paletou škrupín je obväz inguinal. Bandáž sa nosí na nohách ako spodky, zatiaľ čo škrupina je najčastejšie pripevnená k elastickým pásom. Ochranný obväz má vynikajúcu funkčnosť vďaka tomu, že pokrýva veľkú plochu tela športovca. Je to rovnaká škrupina, doplnená iba o špeciálne výstužné vložky, ktoré chránia nielen pohlavné orgány, ale aj oblasť lymfatických uzlín, čiastočne brucha a obličiek. Špeciálny široký pás sa vyrába pre boxerov, ktorý nielen chráni pohlavné orgány, ale je vybavený aj funkciou ochrany trupu..

  Na čo sa zamerať pri výbere ochrany slabín?

  Pred výberom ochrannej podložky alebo obväzu musíte venovať pozornosť nielen farbe a vzhľadu produktu, ale aj materiálu výroby. Pretože prepúšťajú ochranu pre bojovníkov na rôznych úrovniach, je dôležité vziať do úvahy nasledujúce odporúčania:

  • genitálie by mali byť úplne uzavreté. Niekedy sa stáva, že medzi nimi a obranou je voľný priestor, čo nie je rozhodujúce, pretože prekrývanie je lepšie prijať energiu nárazu ako reprodukčné orgány;
  • materiál na výrobu ochrany musí zodpovedať sile možných dopadov, takže ak sa očakávajú silné dopady, je lepšie venovať pozornosť profesionálnej ochrane kovov. Aby ochrana nespôsobovala nepohodlie, odborníci radia, aby ste si vybrali ochranu koženým poťahom alebo bavlneným poťahom;
  • ochrana by mala byť dobre pripevnená, upevňovacie prvky by mali byť utiahnuté tak, aby sa zabránilo ich posunutiu počas aktívnych pohybov;
  • podľa recenzií zákazníkov je pred aplikáciou ochrany vhodné odstrániť vegetáciu na tele v miestach, kde bude priliehať k telu, aby sa zabránilo nepríjemným pocitom.

  Rozmery a vlastnosti ochranných obväzov triesla

  Je veľmi dôležité zvoliť ochranu slabín, berúc do úvahy vlastnosti a parametre konkrétnej osoby. Keďže tieto výrobky prichádzajú do rôznych veľkostí, môžu byť detskými a pre dospelých (mužov, ženy, unisex), zistíme veľkosti ochranných prostriedkov:

  • XS je najmenšia veľkosť, určená pre deti od 4 do 6 rokov;
  • S - veľkosť pre staršie deti od 7 do 11 rokov;
  • M - veľkosť pre starších športovcov, vhodná pre mladých ľudí od 12 do 16 rokov;
  • L - ochrana priemerného dospelého;
  • XL - vybavenie pre veľkých a vysokých športovcov.

  Niektorí atléti sa mylne domnievajú, že zástupkyne žien nevyžadujú ochranu slabín, ale nie je tomu tak. Ochranné pomôcky sa vydávajú aj pre ženy, pričom sa líšia od pánskych:

  • prípad je menej odolný ako verzia pre mužov;
  • tvar výrobku je podobný tvaru ochrany mužských slabín;
  • vo vnútri je vyplnená penou alebo iným mäkkým materiálom na absorbovanie nárazovej energie;
  • najčastejšie sú vyrobené z kože alebo ekologickej kože.

  Niektorí výrobcovia ochranných obväzov okrem označenia písmenom veľkosti výrobku označujú obvod pasu pre pohodlie zákazníkov. Na správne odmeranie je potrebné vykonať merania 3 cm nad boky.

  Ktorú bandáž je lepšie kúpiť pre rôzne typy bojových umení?

  Jedným z kritérií výberu ochranných prostriedkov pre slabiny je účel a funkčnosť zakúpeného produktu. Najobľúbenejšie medzi boxermi boli modely ochranných obväzov v tvare škrupín. Takáto ochrana je povinnou minimálnou požiadavkou na prijatie do kruhu..

  Pretože boxer pracuje viac s rukami a jeho nohy robia minimálne pohyby, pravdepodobnosť, že sa škrupina pohybuje alebo šmýkačky, prakticky neexistuje. Avšak vzhľadom na skutočnosť, že v tomto športe existuje vysoká pravdepodobnosť zásahov do brucha alebo oblasti obličiek, je široko rozšírený špeciálny široký pás, ku ktorému je pripevnená škrupina. Tento obväz chráni obličky, črevá, pečeň, pankreas a svaly brušnej steny športovca..

  V taekwondo je základom taktiky kopanie v určitých oblastiach. V tomto prípade je mobilita nôh veľmi dôležitá, čo by sa nemalo obmedzovať. Preto ochrana vo forme škrupiny nebude fungovať, pretože sa posunie od aktívnych pohybov. Široký pás, ktorý bude brzdiť pohyb karate, nebude fungovať. Najlepšou voľbou by v tomto prípade boli kompresné šortky so šitou škrupinou. Takéto šortky neobmedzia pohyby športovca a nedovolia škrupine voľne sa pohybovať a pohybovať sa. Okrem toho kompresné šortky podopierajú svaly bokov, takže bojovník môže byť zasiahnutý väčšou silou a presnosťou.

  Presné kopy sú charakteristické pre karate, ktoré sú zamerané na získanie konkrétnych bodov. Nárazová sila karate je zároveň tak veľká, že môže spôsobiť vážne poškodenie. Najlepšie voľbou pre karateku by bola obrana ako boxerský obväz, ktorý pokrýva veľkú plochu. Ak je športovec s takouto ochranou nepohodlný, môžete si vybrať škrupinu, pričom si vyberiete výrobok s plnivom, ktorý rozptyľuje silu nárazu a chráni pred vážnym poškodením.

  Hodnotenie najlepších výrobcov bandáží slabin v roku 2020

  Aby sme zistili, ktorý bandáž spoločnosti je lepšia, urobíme hodnotenie najkvalitnejších a zakúpených modelov ochranných prostriedkov.

  Špičkovým modelom je Jabb JE-2126. Krajina pôvodu - Pakistan. V popise výrobcu sa uvádza, že táto ochrana sa používa na box a iné bojové umenia. Je určený pre mužov, hĺbka produktu je 4 cm. Bandáž je vyrobená z plastu a textilu, ponúka sa len v bielej farbe..

  • nízke náklady - 247 rubľov.;
  • pohodlné použitie;
  • nízka hmotnosť.
  • nie je k dispozícii žiadny výber farieb - ponúka sa iba biela;
  • k dispozícii iba v troch veľkostiach - L, M, S;
  • posun ochrany počas aktívnych pohybov je možný kvôli charakteristikám držiaka;
  • nie príliš spoľahlivá ochrana pomocou plastu, nie kovu.

  Ďalšou obľúbenou inguinálnou ortézou je Indigo PS-1033. Vyrába sa aj v Pakistane. Používa sa v boxe a iných bojových umeniach. Vo svojich vlastnostiach je podobný modelu Jabb JE-2126, mierne ho však prevyšuje cenou (299 rubľov). Výrobok je pripevnený na telo športovca pomocou špeciálnych elastických pások.

  • široký výber veľkostí (od XL po S);
  • nízka hmotnosť;
  • nízke náklady.
  • k dispozícii iba v bielej farbe;
  • slabé ochranné funkcie;
  • Posun ochrany počas aktívnych pohybov je možný vďaka vlastnostiam držiaka.

  Nemecký výrobca adidas je dobre známy kupujúcim športového tovaru. Táto značka sa vyznačuje vysokou kvalitou a použitím najmodernejších technológií pri výrobe výrobkov. Tréning na ochranu proti vlámaniu Tréner na ochranu proti hmyzu adiBP06 je medzi športovcami žiadaný a mnoho z nich je pripravených kúpiť produkt tejto konkrétnej značky bez ohľadu na to, koľko to stojí. Zároveň veľký počet pozitívnych hodnotení zákazníkov naznačuje, že ochranné vybavenie adidas zodpovedá jeho hodnote (priemerná cena je približne 1 300 rubľov). Produkt je vhodný na aktívne zápasiace zápasy..

  • použitie priedušného materiálu;
  • pohodlné na obliekanie;
  • neobmedzuje pohyb;
  • veľké množstvo veľkostí;
  • obal je vyrobený z odolného kompozitného materiálu.
  • dostatočne vysoká cena na ochranu tejto úrovne;
  • k dispozícii v bielej značke.

  Tento ochranný obväz sa používa v hokeji. Je určený pre mužov, je vyrobený zo špeciálneho dýchacieho materiálu Thermo-Max, vďaka ktorému sa z tela odvádza vlhkosť na povrch výrobku a vyparuje sa. Tento materiál je elastický a umožňuje pokožke dýchať. Vzhľadom na to, že z tela sa odvádza pot, nedochádza k prehrievaniu.

  • vyrobené z vysoko kvalitného priedušného materiálu, ktorý umožňuje odstránenie potu;
  • mäkké okraje škrupiny tak, aby netlačila na telo;
  • produkt veľmi rýchlo schne;
  • vďaka širokému elastickému pásu a elastickým pásom sedí pohodlne, počas pohybu sa nepohybuje;
  • pretože produkt je dostupný v čiernej farbe, nie je príliš ľahko znečistený.
  • vysoké náklady (asi 1 400 rubľov);
  • Keďže značka nie je príliš rozšírená, nie je vždy možné nájsť tento produkt v predaji.

  Táto ochrana sa poskytuje vo forme kompresných šortiek. Je určený pre MMA, Taekwondo a box. Ochranné šortky sa okrem bojových umení často používajú aj v americkom futbale, ragby, basketbale a baseballe. Pretože šortky sú vyrobené z nylonu a spandexu, dobre zapadajú do bokov športovca a nedovoľujú pohyb škrupiny. Táto ochrana neobmedzuje pohyb, a to vďaka plochým švom a okrajom gélu. Technológia Dry Grip účinne odstraňuje vlhkosť z tela a zabraňuje prehriatiu. Umývadlo pochádza zo špeciálneho vrecka.

  • priedušný a ľahko rozťahovací materiál, ktorý vám umožní nepohodlie pri nosení šortiek;
  • ľahké nasadenie;
  • vďaka kompresnému efektu sa zvyšuje účinnosť tréningu;
  • neznačkujúca čierna farba.
  • sú vyrábané iba v troch veľkostiach - S, L, M;
  • vysoké náklady (1 300 rubľov).

  Táto ochrana je navrhnutá špeciálne pre deti. Vzťahuje sa iba na hokej. Vyrába sa vo forme šortiek, ktoré majú špeciálny suchý zips pre gamaše. Ruský výrobca MadGuy sa etabloval vo vynikajúcej kvalite. Vzhľadom k tomu, že do pásu je všitá široká elastická páska, šortky dobre držia a počas aktívnych pohybov sa neposúvajú. V oblastiach s vysokým potením sa používa špeciálna tkanina na odvádzanie vlhkosti a vetranie..

  • dobrá fixácia vďaka špeciálnej forme šortiek a elastickej látky;
  • Suchý zips pre gamaše uľahčuje ich pripevnenie na šortky;
  • odnímateľná škrupina pre ľahké pranie.
  • určené iba pre deti s výškou 135 - 145 cm;
  • vysoké náklady na ochranu tejto úrovne (1 700 rubľov);
  • niekedy manželstvo.

  Táto ochrana proti slabinám je určená pre ženy, je to obväz s plášťom z vysokotlakovej peny. Používa sa v karate WKF a ďalších bojových umeniach. K dispozícii v štyroch veľkostiach - XS, S, M, L. Výrobný materiál - polyuretán a EVA.

  • nízka hmotnosť (iba 180 g);
  • spoľahlivý upevňovací systém pomocou elastických pásov;
  • Aby ste predišli prehriatiu, zakryte otvory.
  • vysoké náklady (2 200 rubľov);
  • biely znečistený.

  Tento obväz na ochranu slabín je určený pre MMA, Box, Thai Box, Taekwondo. Je vyrobený z penového plniva potiahnutého umelou kožou. Penové plnivo má dobré tlmenie, ktoré účinne tlmí nárazovú silu. Produkt má vysoký pás, ktorý chráni žalúdok bojovníka.

  • ľahkosť obliekania;
  • dobre tlmiaci materiál obalu;
  • neznačkujúca čierna farba.
  • pomerne vysoké náklady (2 000 rubľov);
  • nie príliš pohodlné na nosenie, pretože ochranný obal je príliš veľký.

  Kompresné šortky amerického výrobcu SHOCK DOCTOR sa vyrábajú pomocou špeciálnych penových vložiek umiestnených na vnútornej aj vonkajšej strane. Okrem panelov je v trieslovej časti aj špeciálne vrecko na škrupinu, ktoré je bezpečne pripevnené. Obal týchto šortiek môže byť vyrobený z rôznych materiálov vrátane uhlíka a titánu. Na šitie týchto šortiek sa použil strečový materiál, ktorý sa veľmi dobre napína v rôznych smeroch a účinne odstraňuje vlhkosť. Použitie antibakteriálnej impregnácie pomáha predchádzať vzniku nepríjemného zápachu a rastu baktérií.

  • vysokokvalitný materiál, ktorý umožňuje pokožke dýchať a odvádzať pot;
  • dobrá fixácia šortiek na bokoch;
  • môže sa nosiť s plášťom alebo bez neho;
  • použitie plochých švov zabraňuje treniu pokožky športovca.
  • vysoké náklady (2 100 rubľov).

  záver

  Pri výbere ochrany slabín sa musia brať do úvahy 3 dôležité zložky: estetický vzhľad (ak je to dôležité), druh ochrany (vybraný na základe športu, pre ktorý sa vyžaduje ochrana) a veľkosť (je dôležité, aby zvolená ochrana nespôsobovala nepohodlie a správne plnila svoje požiadavky) ochranné funkcie). V žiadnom prípade sa neoplatí šetriť taký prvok ochranného vybavenia, pretože možné náklady na ošetrenie a reštaurovanie môžu ďaleko prekročiť náklady na ochranný obväz. Pri nákupe je vhodné zamerať sa na recenzie zákazníkov, ktorí už zakúpili podobný produkt.

  Ako si vybrať obväz na slabinovú prietrž

  Napriek tomu, že obväz na trieslovinu prietrže nie je schopný vyliečiť túto chorobu, aktívne sa používa v rôznych štádiách problému. Kedy presne môže lekár predpísať hernálnu fixáciu? Existujú nejaké kontraindikácie pre jeho použitie? Ako si vybrať a nosiť tento ortopedický výrobok?

  Prečo potrebujete inguinálny obväz?

  Inguinálna kýla, tak ako všetci ostatní, môže byť v dospelosti odstránená iba chirurgicky. Ale v prípade mnohých kontraindikácií, napríklad z dôvodu nadváhy, sa musí operácia často odložiť. V počiatočnom štádiu vývoja nádoru je na udržanie výčnelku po redukcii potrebný mužský inguinálny obväz.

  Ortopedické príslušenstvo sa tiež používa na prevenciu bezprostredného porušenia predpisov, riziko, ktoré sa však s rastúcou prietržou zvyšuje. Pomáha tiež mierne spomaliť rýchlosť rastu nádoru..

  Lekársky korzet je tiež predpísaný na profylaxiu po operácii na odstránenie prietrže alebo s predispozíciou na jej vzhľad. Obzvlášť často je potrebné nosiť podobné ortopedické doplnky pre ľudí, ktorých profesionálna činnosť súvisí s vzpieraním, napr..

  V pooperačnom období obväz s ingvinálnou prietržou znižuje tlak na stehy, zabraňuje ich rozptylu a urýchľuje zjazvenie tkanív. Je schopný zlepšiť tón svalového tkaniva, a tým znížiť riziko recidívy..

  Druhy herniových obväzov

  Mužský kýlový obväz hernie sa líši nielen vo vzhľade, ale aj vo funkcii. Je obvyklé rozdeliť všetky produkty do niekoľkých typov:

  • v mieste prietrže - jednostranné (vľavo alebo vpravo), bilaterálne a univerzálne, v ktorých boli použité odnímateľné vložky;
  • podľa typu modelu - vo forme širokého pásu s popruhmi (najobľúbenejšia možnosť) a tavnej bandáže so zavesením (podporné puzdro) pre miešok.

  Mužský obväz je často vyrobený ako pás s ďalšími popruhmi. Aby bol dopad na konkrétnu oblasť, je možné pás aj pásy nastaviť „vyladením“ modelu pre konkrétneho pacienta..

  Indikácie a kontraindikácie na použitie

  Nosenie špeciálneho ortopedického príslušenstva je predpísané v nasledujúcich prípadoch:

  • nastaviteľná prietrž:
  • predchádzanie porušovaniu predpisov;
  • v pooperačnom období, aby sa vylúčil opakovaný výskyt slabínovej kýly;
  • po operácii kýly;
  • na profylaxiu s ťažkou fyzickou námahou.

  Prietržový kínový obväz by sa nemal používať na porušenie prietrže. V takom prípade by ste sa mali okamžite poradiť s lekárom. Medzi ďalšie kontraindikácie patrí obezita, cukrovka, onkologické problémy, ako aj zápal kože ložiskami v oblastiach susediacich s konkrétnym modelom..

  Ako si vybrať obväz na slabinovú prietrž

  Tento alebo ten model je potrebné získať až po prijatí diagnózy a na základe odporúčaní ošetrujúceho lekára. Dôležitým parametrom je umiestnenie prietrže a na základe toho sa vyberie buď bilaterálny obväz proti hernii alebo jednostranný obväz.

  Najdôležitejšie je zvoliť správnu veľkosť. Je určená obvodom bokov. Nemali by ste sa spoliehať na písmená na obale produktu, pretože ak nosíte napríklad spodnú bielizeň M, neznamená to, že vám bude vyhovovať obväz rovnakej veľkosti. Pamätajte, že príliš veľká bude zbytočná a príliš malá bude škodlivá, pretože nadmerný tlak na prietrž môže spôsobiť jej zranenie..

  Po určení typu fixatívu a jeho veľkosti choďte do ortopedického salónu. Je to tak, že zvyčajne môžete zmerať niekoľko modelov a vyhodnotiť ich pohodlie. V bežnej lekárni je to nepravdepodobné a sortiment je zvyčajne oveľa menší.

  Nezabudnite skontrolovať osvedčenia o zhode pre vybraný produkt a uistite sa, že jeho predaj je schválený ministerstvom zdravotníctva alebo inou renomovanou agentúrou. Venujte pozornosť značke, Ortho obväzy sa osvedčili.

  Materiály, z ktorých je model šitý, musia byť dobre vetrané. Pomôže to predísť ďalším problémom, napríklad zabráni podráždeniu pokožky..

  Ako nosiť inguinálny obväz

  Pri nasadení kýly by mal byť brušný obväz iba v polohe na chrbte, keď sú svaly uvoľnené a prietrž sa dá ľahko upraviť. Pred pripevnením pásov a definitívnym upevnením produktu sa uistite, že aplikátory sú umiestnené na správnych miestach - na prietrži.

  Opatrne vstaňte a choďte okolo, aby ste zistili, či model nespôsobuje nepríjemnosti. Ak pociťujete bolesť alebo je vám nepríjemné, musíte západku odstrániť a znova ju nasadiť. Ak je niekoľko pokusov neúspešných, je lepšie opustiť tento model a bezodkladne sa poradiť s lekárom.

  Na preventívne účely sa bandáž nosí pred zaťažením. V ostatných prípadoch lekár upraví čas. U niektorých pacientov s ranou fázou tvorby prietrže stačí obvaz 2-3 hodiny denne, iní budú musieť tento čas zvýšiť na 16, to znamená, že svorku budú používať celý deň..

  Ak ste si vybrali model s odnímateľnými pelotmi, buďte pripravení na to, že pri dlhšom nosení sa budú pohybovať a budete musieť upraviť svoju polohu..

  Ženský obväz na slabinovú prietrž

  S problémom novotvaru v inguinálnej oblasti sa stretávajú nielen muži, ale aj ženy. Vyrábajú sa pre nich špeciálne obväzy, ktoré plnia rovnaké funkcie ako obväzy pre slabinovú kýlu u mužov. Zastupujú sa v obväzoch spoločnosti Creit.

  Jedným z najpopulárnejších modelov je obväz s pravou alebo ľavou rukou, ktorý je úzkym pásom. Na ich krížoch v oblasti slabín je aplikátor, ktorý pôsobí na prietrž.

  Ďalšou možnosťou sú elastické nohavičky s hustou pelota doskou umiestnenou pod bruchom. Takáto bandáž už nemá bodový účinok, ale ovplyvňuje celú slabinovú oblasť, zlepšuje svalový tonus a zabraňuje vzniku nových prietrží. Pre ľahšie vyberanie a nasadenie sú také modely na výstuži vybavené háčikmi a upevňovacími prvkami.

  Inguinálny obväz na prietrž sa používa iba v počiatočných štádiách objavenia sa problému, zatiaľ čo všetci odborníci sú jednomyseľní - čím skôr je operácia vykonaná, tým väčší je efekt a tým ľahšie bude vyhnúť sa ďalšej prestavbe prietrží..

Prečítajte Si O Druhy Kýl

* Recenzia najlepších podľa redaktorov Zuzako.com. Informácie o kritériách výberu. Tento materiál je subjektívny, nie reklama a neslúži ako vodítko pri nákupe.
Nakoniec som sa rozhodol začať sériu príspevkov o ingínovej prietrži u novorodencov, alebo skôr, poviem vám o svojich vlastných skúsenostiach, o tom, ako môj syn našiel prietrhy pri operácii a koľko bolo možné urobiť bez operácie.
V súčasnosti sa stále viac vyskytujú všetky druhy kĺbových chorôb, ktoré si vyžadujú rýchlu a kvalitnú liečbu. Zároveň mnohí Rusi uprednostňujú liečbu v sanatóriách v Bielorusku, kde sú lekárske služby vysokej kvality a prijateľnej ceny..