loader

Hlavná

Liečba

Druhy a pravidlá nosenia obväzov s inguinálnou kýlou

Inguinálna prietrž hernie je zariadenie, ktoré sa dá nazvať umelým analógom svalového korzetu: fixuje a podporuje orgány pobrušnice. Vyzerá to ako obväz ako elastický pás vybavený špeciálnymi vankúšikmi a pásmi.

Foto 1. Bandáž pomáha udržiavať orgány na mieste. Zdroj: Flickr (timur tuhvatulin).

Na čo je obväz?

Inguinálny obväz sa používa na profylaxiu a liečbu kýly. Princíp jeho činnosti spočíva v tom, že tlačí na pobrušnicu v miestach, kde sa nachádza prietrž, pôsobí proti vnútrobrušnému tlaku a udržuje orgány na mieste, čím plní funkciu svalov. Bandáž prilieha veľmi tesne k telu, čo umožňuje dostatočne silnú fixáciu.

Ako liečba sa používa obväz hernie na nasledujúce účely:

 • zastaviť rast prietrže a zabrániť ešte väčšiemu prolapaniu orgánov cez trieslovinový kanál;
 • na ochranu pacienta pred porušením - obväz je tak pevne pripevnený k pobrušnici, že do určitej miery blokuje herniálne brány, čo im bráni v kompresii orgánov.

Bandáž zastavuje rozvoj choroby: neumožňuje zhoršiť stav pacienta, neprispieva však k vymiznutiu prietrže. Z tohto dôvodu je indikovaný na pomoc pri liečbe korigovateľných hernií - počiatočného štádia choroby. V iných fázach je už neúčinná, iba chirurgický zákrok tu pomáha.

Ako profylaxia sa používa obväz kýlovej prietrže na:

 • zabrániť opakovaniu choroby po operácii;
 • na zabránenie výskytu prietrže u ohrozených ľudí: osôb zapojených do vzpierania, tehotných žien atď..

Okrem toho môže obväz do určitej miery obnoviť oslabené svaly. V miestach, kde tlačí na brušnú dutinu, je stimulovaný krvný obeh a metabolické procesy sú aktivované na hlbokej úrovni (nielen tkanivo, ale aj bunkové). To všetko posilňuje výživu svalov a posilňuje ich.

Poznámka! Hrudný obväz má kontraindikácie, preto nie je možné si ho vymenovať sami, aby sa situácia nezhoršila. Západku môžete nosiť iba na základe svedectva lekára.

Druhy a štruktúra obväzu

Hrudná bandáž je široký elastický pás, ktorý vyzerá ako plavky. Je vybavený upevňovacími pásmi a špeciálnymi doskami z kovu alebo plastu. Taký tanier sa nazýva pelot, to je najdôležitejšia časť celej kapely, pretože obsahuje peritoneálne orgány..

Pelot má rôzne tvary a veľkosti, takže obväz je vhodný pre mužov a ženy rôznych vekových skupín, pričom sa berie do úvahy individuálna postava a povaha priebehu choroby..

Bandáže sú rozdelené do troch typov: jednostranné, bilaterálne a univerzálne. Toto oddelenie je založené na dizajne - koľko pelotov obsahuje držiak, kde sú umiestnené - a na účele, pre ktorý je prietrž potrebná určitá bandáž.

jednostranný

Jednostranný obväz hernie je určený pre pacientov, ktorí majú na jednej strane ingvinovú prietrž. Je vybavený iba jedným pilotom, má menej popruhov ako iné typy svoriek.

V závislosti od umiestnenia peloty sa jednostranné obväzy delia na pravákov a ľavákov. V prvom prípade je vpravo pelota pre pacientov, ktorí majú na tejto strane prietrž. Druhá - vľavo.

bilaterálne

Obojstranná prietrž hernie je určená pre ľudí, ktorí majú prietrž na oboch stranách. Na prednej ploche takáto západka obsahuje dve vrecká, v ktorých sú všité šité peloty.

Niekedy je obojstranný bandážový model vybavený špeciálnymi odnímateľnými popruhmi, ktoré ho v prípade potreby robia jednostranným.

univerzálne

Univerzálne obväzy sú tie, ktoré sú na oboch stranách vybavené vreckami, ale do nich nie je prišitý pelot. Môže byť samostatne vložený do ktorejkoľvek z vreciek na ľavej, pravej alebo na oboch stranách.

Univerzálny fixátor tak môže pomôcť pri jednostrannej aj bilaterálnej prietrži.

kontraindikácie

Bandáž hernia husí je kontraindikovaná, keď má pacient kožné ochorenia: ak postihnuté oblasti prídu do styku s fixačným prostriedkom, spôsobí to poškodenie kože.

Nemôžete použiť obväz na zovretú prietrž, pretože táto komplikácia vyžaduje okamžitý chirurgický zákrok (rýchlo sa vyvinie nekróza tkanív zovretých bránou prietrže) a nosenie zádržky je zbytočné a vylúčené..

Bandáž je kontraindikovaná u pacientov s nádormi malígnej a benígnej povahy..

Poznámka! Lekári kategoricky zakazujú použitie prietrží prietrže, pretože peloty v nich nemusia byť umiestnené správne, čo vážne zhoršuje stav prietrže.

Funkcie výberu obväzu

Pri výbere ortézy sa berú do úvahy dva hlavné faktory:

 • veľkosť produktu a stupeň fixácie;
 • prítlačná sila.

Tieto faktory sú zodpovedné za terapeutický účinok obväzu. Ak urobíte chybu pri výbere, nebude mať žiadny terapeutický účinok alebo sa situácia môže zhoršiť. Napríklad sila tlaku. Ak si vyberiete obväz, v ktorom veľkosť alebo tvar peletu nie je vhodný, tlak na prietrž bude nesprávny, čo zhorší situáciu.

Preto len lekár môže predpísať typ hernial bandáže, berúc do úvahy veľkosť a tvar pelotu: má dostatočnú kvalifikáciu.

Nezávisle však možno zohľadniť aj ďalšie kritériá:

 1. Kvalita. Pretože nosenie držiaka (niekedy až rok) môže trvať dlho, materiál, z ktorého je vyrobený, má veľký význam. Bandáže zlej kvality sú vyrobené zo syntetických materiálov a pri dlhšom nosení môžu spôsobiť alergie a fixácia takýchto zariadení je nízka, čo znamená, že nebude mať žiadny terapeutický účinok. Najlepšie je zvoliť si bavlnu, ktorá je vyrobená z hypoalergénnych materiálov.
 2. Veľkosť. Ak urobíte chybu s veľkosťou, obväz stlačí pobrušnicu alebo priehyb. V prvom prípade to bude mať škodlivý vplyv na prietrž av druhom prípade vôbec žiadny. Preto je dôležité zvoliť správnu veľkosť. Na tento účel je potrebné zmerať obväzy a počas montáže sa musia skontrolovať v rôznych polohách: stojace, sediace, dynamicky. Zámka by mala byť rovnomerne a pevne priliehajúca k telu, pričom by mala byť pohodlná.
 3. Spony. Gombíky, gombíky a háčiky sa považujú za menej praktické ako suchý zips. Ak je na výber, je lepšie kúpiť obväz na suchý zips.
 4. Starostlivosť. Nie všetky obväzy je možné prať, takže pred zakúpením si musíte objasniť pravidlá starostlivosti. Možno budete musieť kúpiť odnímateľné kryty..

Poznámka! Bandáže hernia pri telu nie sú predmetom výmeny a návratu..

Podmienky používania

Bandáž si môžete nasadiť iba v jednej polohe - ležať na chrbte, pretože v tomto stave sa znižuje tlak v bruchu, čo znamená, že sa znižuje riziko poškodenia prietrže.

Bandáž by mala priliehať k telu, ale nikde sa nesmie tlačiť. A tiež ho odstráňte.

Foto 2. V noci musí telo odpočívať. Zdroj: Flickr (Laurent Bauby).

Bandáž môžete nosiť po celý deň nepretržite alebo iba počas námahy (záleží to na lekárskych odporúčaniach), ale musí sa odstrániť v noci. A po dlhom nosení je možné žalúdok ľahko masírovať bez toho, aby ste sa dotkli prietrže.

Ak po nasadení pocítite nepohodlie, obväz sa musí odstrániť a znova zmeniť. Nie je možné nosiť svorku s pocitom nepohodlia, pretože pri nesprávnom použití sa zvyšuje riziko zovretia prietrže.

Dátum exspirácie obväzov na prietrž hernie je zvyčajne jeden rok. Ak uplynie konečný termín, zámok nemôžete použiť.

Výber inguinálnej kýlovej ortézy

Špecifickosťou inguinálnej kýly je to, že niektoré z pobrušnice začínajú silno vyčnievať do trieslovinového kanála. Ochorenie je častejšie u mužov, ale môže postihnúť aj ženy. Vylúčenie vzdelania sa vykonáva iba chirurgicky, existujú však situácie, keď je potrebné operáciu na určitý čas odložiť alebo zrušiť. Na udržanie brušnej steny alebo vnútorných orgánov sa používa inguinálna hernia..

Na udržanie brušnej steny alebo vnútorných orgánov sa používa inguinálna hernia..

indikácia

Použitie podporného zariadenia pre trieslovú zónu je potrebné v týchto prípadoch:

 • choroba je v počiatočnom štádiu, v ktorom je možné zabrániť výčnelkom;
 • pre operáciu existujú kontraindikácie a musí sa o nejaký čas odložiť;
 • v pooperačnom období, keď obväz podporuje kĺby a zmierňuje tlak na ne, posilňuje svaly a zabraňuje opakovaniu problému;
 • veľké zaťaženie neustále padá na trieslovinu (silové športy, vzpieranie), v tomto prípade korzet plní preventívne funkcie;
 • existuje genetická predispozícia k objaveniu sa slabinovej prietrže v kombinácii s ďalšími rizikovými faktormi: nadváha, fyzicky tvrdá práca;
 • tehotenstvo.

Ako funguje bandáž

Hustá a zároveň elastická bandážová tkanina nie je schopná vyliečiť prietrž. Podporuje herniálny vak, ak je veľký, alebo bráni nadmernej svalovej relaxácii a vyčnievaniu útvaru. V závislosti od modelu je celá táto časť alebo jej časť v dôsledku tohto zariadenia mierne namáhaná..

V tomto prípade neopatrné alebo náhle pohyby nevyvolávajú komplikáciu, divergenciu svalov alebo porušenie, čo môže viesť k urgentnému chirurgickému zákroku..

Prístroj tiež zohráva maskovaciu úlohu: vďaka nej sa ingvinálny výklenok pod oblečením stáva neviditeľným.

klasifikácia

Všetky zariadenia majú rôznu veľkosť a majú špecifickú štruktúru, takže sú rozdelené na mužov, ženy a deti.

V závislosti od umiestnenia problémovej oblasti v oblasti trieslovín sa rozlišuje ľavostranná a pravostranná bandáž..

Môže byť tiež jednostranný a obojstranný, ak podporuje celú trieslovinu. Prístroj sa môže nosiť ako spodné nohavičky, upevňovať ho ako široký pás s popruhmi alebo navíjať na správnom mieste ako elastický pásik. Existujú univerzálne modely, v ktorých sa hlavný nosný prvok môže pohybovať kdekoľvek.

Muž

Mužské modely sa často vyrábajú vo forme plávacích kufrov, ktoré poskytujú špeciálne vrecká na vkladanie prvkov podporujúcich prietrž. Formát plaveckých kmeňov sa tradične používa pre jednostrannú prietrž alebo v prípade výskytu na oboch stranách.

Mužské modely obväzu sa často vyrábajú vo forme plaviek.

Stáva sa, že výstupok ovplyvňuje miešok, potom sa používa supersorium, ktorého cieľom je udržiavať miešok. Niekedy je do tkaniva prišitá alebo vložená do tkaniva špeciálna hypoalergénna kovová platňa alebo vložka naplnená tkanivom (pelot), čo zodpovedá veľkosti brány prietrže.

Žena

Obinadla pre ženy zahŕňajú držanie maternice, vaječníkov, omentum, močového mechúra, časť čreva, ktorá môže vypadnúť s vyčnievaním prietrže.

V tomto prípade sa používa bandáž alebo páska.

Je schopný zabrániť možnému problému, je vybavený dvoma vreckami a remienkami nastaviteľnými v ťahu. Bandáže sa nosia častejšie, keď je prietrž mnohonásobne väčšia ako priemerná hodnota. V tomto prípade k účinku nedochádza priamo, ale na celú oblasť trieslovín - takto sú podopreté svaly a defekt je skrytý.

Urob si sám

Akékoľvek zariadenia na ovplyvňovanie jednotlivých častí tela majú špeciálnu štruktúru a špecifiká stvorenia, vrátane ortopedického korzetu pre prietrž. Robiť to sami je takmer nemožné. Vyžaduje sa odborná spôsobilosť a pochopenie podrobného pôsobenia jednotlivých prvkov ortézy..

Pred získaním upínadla sa ako alternatíva môže použiť elastická bandáž..

Lekári neodporúčajú používanie domácich prístrojov, pretože ak sú nesprávne umiestnené a stlačené, môže to viesť k komplikáciám. Elastický obväz môže byť použitý ako alternatíva pred nadobudnutím zariadenia, ale jeho doba nosenia je obmedzená..

Pre tehotné

Počas tehotenstva je odporúčaným korzetovým modelom pre ženy pás.

Objem je regulovaný pomocou spojovacích prvkov a môže byť prispôsobený rastúcemu žalúdku bez nadmerného stláčania.

Na preventívne účely je indikovaný inguinálny obväz pre nastávajúce matky s genetickou predispozíciou na kýlu alebo pre tie, ktoré spolu s rastúcim žalúdkom rýchlo priberajú na váhe.

deti

Veľkosť obväzov pre deti je univerzálna a je určená pre deti od 1 mesiaca do 5 rokov. Častejšie sa nakupuje pás, ktorý je nastaviteľný podľa obvodu - to vám umožňuje používať zariadenie dlhšiu dobu. Potreba korzetu sa zvyšuje počas obdobia rehabilitácie a pri prechladnutí, keď dieťa kašľom vyvoláva kontrakcie svalov v oblasti trieslovín..

Veľkosť obväzov pre deti je univerzálna a je určená pre deti od 1 mesiaca do 5 rokov.

Funkcie výberu

Model obväzu vhodný pre diagnostikované rysy prietrže v slabinách určuje lekár. Spolieha sa na umiestnenie problému, jeho kritickosť, veľkosť prietrže, možnosť komplikácií, celkový stav a pohodu pacienta. Zohľadňuje sa aj úroveň konštantnej fyzickej aktivity..

Takmer všetky korzety patria do unisexovej kategórie a môžu ich používať muži aj ženy (okrem tých, ktoré sú vybavené odpružením)..

Pri výbere dôležitého kritéria sa stáva materiál výrobku. Prednosť by sa mala venovať prírodnej tkanine, pretože syntetický materiál môže spôsobiť podráždenie pokožky, čo je zase kontraindikáciou nosenia..

Veľkosť

Všetky obväzy majú svoj vlastný rozsah veľkostí, pri výbere však nemôžete navigovať k hodnotám písmen alebo číslic veľkosti spodného prádla..

Zmerajte veľkosť bokov a určte veľkosť modelu..

Zmerajte veľkosť bokov a určte veľkosť modelu. Od tejto hodnoty nemôžu existovať žiadne odchýlky. Príliš voľné zariadenie nebude k ničomu, pretože jeho podporná funkcia sa stratí. Malá veľkosť môže zhoršiť stav herniového vaku a viesť k stagnácii v panvových orgánoch. Najlepšie je kúpiť obväz v ortopédii, kde je možné vyskúšať vybraný model pred nákupom.

modely

Existujú rôzne modely obväzov:

 • univerzálna voľba v podobe plaviek bez klinu s dvoma vankúšikmi - Jolly;
 • obojstranný korzet Personal;
 • Podporné zariadenie pre deti Variteks
 • výrobky Orlett, Ortho a iné;
 • najobľúbenejšie sú Trives and Creight.

Trives je typ zariadenia vyrobeného z prírodných tkanín prepúšťajúcich vzduch a vodu, ktoré sú vhodné pre ľudí citlivých alebo náchylných na podráždenie a odreniny. Bandáže majú širokú škálu modelov:

 • T-1401 (odnímateľné peloty, popruhy na kontrolu úrovne fixácie, určené na zabránenie rastu a rozvoja prietrže, ako aj jej relapsov).
 • T-1443 (široký, so stehennými popruhmi).
 • T-1445 (obojstranný).
 • T-1446 (jednostranný na opasku).
 • T-1447 (nohavice s odnímateľným kusom), atď..

Pri ženskej hernii môžete použiť obväz Creit.

Kreit - bandáže určené osobitne pre mužov a ženy alebo spojené s unisexovým formátom. Zostava:

 • Klietka B-640 (460) a B-461 (podporujúce obväzové suspenzie zamerané na imobilizáciu mieška).
 • Prepravka B-431 (jednostranná pre trieslovinu a femorálnu prietrž).
 • Prepravka B-432 (obojstranná).
 • Debna B-433 (jednostranná, určená iba na zadržanie herniálneho výčnelku).
 • Debna B-451 (mužská, vyrobená vo forme spodných nohavíc s obojstrannou fixáciou).
 • Debna B-456 (ženská, obojstranná).

Inštrukcie na používanie

Prístroj sa nosí výlučne v polohe na chrbte, po upevnení všetkých potrebných popruhov a upevňovacích prvkov, ako aj po inštalácii peloty alebo doštičiek na danom mieste sa môže postaviť. Je dôležité vyskúšať si svoje pocity týkajúce sa nosenia korzetu: je nejaké stlačenie, nepohodlie, trenie, je to dostatočne pevné sedenie?.

Na konci dňa sa odstráni akýkoľvek typ zariadenia, ale nie so silným nočným kašľom. Čas nosenia závisí od účelu použitia. Ak je nevyhnutná prevencia tvorby prietrže počas silového tréningu alebo ťažkej fyzickej práce, obväz sa kladie počas tried alebo súťaží. Po operácii sa musí nosiť nepretržite po dobu 1 - 2 mesiacov, s vyberaním v noci.

Obväz môžete umývať v práčke pomocou špeciálneho puzdra.

Ako si udržať:

 • pravidelné umývanie rúk alebo práčok v špeciálnom prípade (pri jednotlivých modeloch) pri teplote neprevyšujúcej + 40 ° C, oddelene od ostatných odevov, najmä odevov s vlnivým povrchom;
 • použitie jemných čistiacich prostriedkov;
 • peloty sa pred praním vyťahujú;
 • produkt nemôžete silno krútiť a krútiť;
 • obväz je potrebné vysušiť v narovnanom stave na čerstvom vzduchu, výrobok nemôžete položiť na batériu ani na priame slnečné svetlo.

kontraindikácie

Pásik pri ingvinálnej prietrži je kontraindikovaný, ak:

 • povrch kože, ku ktorému je zariadenie pripojené, je poškodený;
 • onkologické problémy v zachovanej oblasti;
 • prietrž je zranená;
 • počas tehotenstva existujú riziká pre matku alebo plod.

recenzia

Alexander, 55 rokov, Moskva: „Diagnostikovali pravostrannú tříslovnú kýlu. Nevybral som potrebné opatrenia včas, takže pred 4 mesiacmi tenké črevo zostúpilo do mieška. Lekár odporučil kúpiť obväz. S pozastavením som si vybral najlepší model Kreit. Začal som sa cítiť oveľa pohodlnejšie, teraz čakám na operáciu.

Olga, 28 rokov, Tver: „Keď som sa zaregistrovala na tehotenstvo, varovala som gynekológa, že v rodine ženy trpeli herniovým pečením v slabinách. Na radu lekára získala obväz Trives z príjemného materiálu, ktorý nedráždi pokožku. Moja tendencia k alergiám sa neprejavuje počas ponožiek, ktoré sa môžu radovať. Je vhodné sa pohybovať, pohyby nie sú obmedzené a čo je najdôležitejšie - na zraniteľnom mieste nie sú žiadne problémy. Korzet efektívny “.

Peter, 39-ročný, Irkutsk: „Od 20 rokov som sa zapájal do vzpierania, ale teraz bremeno znášam s väčším záujmom o svoje zdravie. Rozhodol som sa skúsiť využiť podporné plavecké kmene pre trieslovinu. "Nie sú viditeľné pod športovým oblečením, bol tu pocit istoty, nízka cena tiež potešená.".

Odrody a modely obväzu pre slabinovú prietrž

Všetok obsah iLive preverujú lekárski odborníci, aby sa zabezpečila čo najlepšia presnosť a súlad so skutočnosťou..

Máme prísne pravidlá pre výber zdrojov informácií a odvolávame sa iba na seriózne stránky, akademické výskumné ústavy a ak je to možné, overený lekársky výskum. Upozorňujeme, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú interaktívnymi odkazmi na takéto štúdie..

Ak si myslíte, že ktorýkoľvek z našich materiálov je nepresný, zastaralý alebo inak pochybný, vyberte ho a stlačte Ctrl + Enter.

Inguinálny obväz hernie sa považuje za dôležitú súčasť úspešnej liečby choroby. Kýla v slabinách je chirurgický problém, ktorý sa vyskytuje v dôsledku zvýšeného tlaku v brušnej dutine: počas fyzického preťaženia, počas pôrodu, s pravidelnou zápchou, obezitou, svalovou slabosťou a väzmi v ingvinálnej zóne. Ochorenie sa môže vyvinúť v akomkoľvek veku, vrátane výskytu od narodenia.

Účelom obväzu na slabinovú prietrž je umožniť pacientovi viesť normálny životný štýl bez toho, aby došlo k porušeniu prietrže a iným komplikáciám. Počas nosenia slúži obväz ako akási mechanická prekážka, ktorá pomáha udržiavať orgány vo vnútri brušnej dutiny a bráni im vyčnievať cez hernálny otvor..

Indikácie na použitie inguinálnej ortézy

Intuitívne prietrže sa liečia chirurgicky, ale existujú situácie, keď je zásah oneskorený. V takýchto prípadoch môže lekár predpísať nosenie špeciálneho zariadenia - obväzu, ktorý pomáha predchádzať ďalšiemu rastu choroby a výskytu komplikácií..

Moderné obväzy sú veľmi pohodlné a efektívne, nosia sa pred operáciou a po nej. Je však potrebné si uvedomiť, že obväz na ingínovú prietrž nevylučuje ochorenie, ale umožňuje vám vydržať čas pred chirurgickým zákrokom pri zachovaní stavu pacienta. Bandáž nie je metódou liečby, ale preventívnym opatrením.

Použitie obväzového pásu je uvedené v nasledujúcich situáciách:

 • počas tehotenstva. Zvyšovanie brucha sa objavuje postupne vo všetkých troch trimestroch. Tlak vo vnútri brušnej dutiny stúpa, zvyšuje sa účinok na muskulo-väzivový aparát. Špeciálny pridržiavací pás pomôže podporiť svaly a zabrániť výskytu komplikácií;
 • počas športu a tvrdej fyzickej práce. Bandáž je povinná pre tých, ktorí sa zaoberajú silovým športom - to sú vzpierači, kulturisti. Napríklad pri zdvíhaní činky alebo kývaní lisom prudko stúpa tlak v brušnej dutine a obväz ho môže trochu kompenzovať;
 • počas rehabilitácie po operácii. Nosenie obväzu v pooperačnom období zníži zaťaženie oblasti stehu, pomôže rýchlejšie obnoviť svalový korzet a zabráni opätovnému rozvoju choroby;
 • keď nie je možné vykonať chirurgický zákrok. V tomto prípade bandážový pás zmierni bolesť a zníži riziko zovretia..

Bandáž sa neodporúča používať:

 • s porušením a neodvolateľnosťou herniálneho vaku;
 • s malígnou degeneráciou prietrže;
 • s chorobami alebo vonkajším poškodením kože v miestach, kde obväz sedí.

Odrody a modely obväzov

Ako viete, u mužov sa najčastejšie vyskytuje prietrž v slabinách. Z tohto dôvodu sa mužský obväz na trieslovinu prietrže považuje za bežnejší. Existuje však aj ženská verzia, univerzálna, detská a obväz pre novorodencov. Tieto pásy majú podobný vzhľad ako sťahovacie spodky so suchým zipsom alebo zapínaním.

Bandážové pásy sa delia na jednostranné a obojstranné, v závislosti od typu kýly. Podľa toho môže byť jednostranne navrhnutý pre pravú alebo ľavú stranu. Existujú univerzálne možnosti, kde je možné upraviť stranu zariadenia.

Správne zvolený pás je v tesnom kontakte s pokožkou a nespôsobuje nepohodlie, nie je viditeľný pod vrstvou oblečenia.

Okrem upevňovacích prvkov a samotného pásu je hlavnou časťou obväzu špeciálna kovová doska všitá do textilného vaku - tzv. „Pelot“. Veľkosť peloty sa volí podľa priemeru a tvaru hernálneho otvoru - mala by byť o niečo väčšia pozdĺž vonkajších hraníc, asi o 10 mm.

Inguinálny obväz prietrže pre ženy sa nemusí líšiť od mužskej verzie, s výnimkou tých modelov, ktoré sú navrhnuté na nosenie počas tehotenstva.

Ako si vybrať obväz na slabinovú prietrž?

Bude lepšie, ak vám lekár poradí pri výbere obväzu. Existuje mnoho odrôd, ktoré sa líšia stupňom lisovania, typom herniového výčnelku, variantom fixácie a veľkosťou..

Ak plánujete pás používať dlhšiu dobu, potom by ste si nemali kupovať lacné modely - nezabudnite, že cena priamo ovplyvňuje kvalitu produktu. Lacné obväzy sa rýchlo opotrebujú, nevydržia umývanie a sú vyrobené hlavne zo syntetických materiálov, čo nie je pre pokožku príliš žiaduce.

Vyberte si z prírodných materiálov - ušetríte tak alergie a podráždenie pokožky. Prirodzenosť je obzvlášť dôležitá v letnom horúčave, keď sa osobitná pozornosť venuje hygroskopicite a ľahkosti odevu.

Ideálne je, ak základom produktu bude bavlna. Pri nákupe nezabudnite vyskúšať opasok, pretože je také ľahké urobiť chybu vo veľkosti a kúpiť vec, ktorá bude v budúcnosti nepríjemná. Nikdy nekupujte obväz „pre rast“. Ak sa pás k telu pohodlne nehodí, nebude si môcť udržať hernálny výstupok. Nosenie takéhoto obväzu bude neúčinné.

Vyskúšanie a nasadenie obväzového zariadenia by sa malo vykonávať v horizontálnej polohe vzadu. Len tak sa dá minimalizovať tlak v brušnej dutine, aby obväz mohol plne plniť svoju funkciu. Upozorňujeme, že úchytky a pelot nie sú zavesené, ale tiež nestláčajú telo.

Odstránia bandáž v rovnakej polohe, v akej ju nasadili - na chrbát. Po odstránení sa odporúča jemne vmasírovať pokožku, aby sa stimuloval krvný obeh.

Pacienti sa často pýtajú: ako pripraviť obväz na slabinovú prietrž? Faktom je, že odborníci neodporúčajú výrobu takéhoto zariadenia sami. Bandáž vykonáva funkcie, ktoré sú jej presne pridelené, a najmenší rozpor s jej účelom nielenže nepomôže, ale môže tiež výrazne poškodiť stav herniového vaku..

Priemerná životnosť obväzového pásu (pri každodennom používaní) je asi 12 mesiacov, po ktorej je potrebné ho zmeniť na nový. Dobu nosenia môžete predĺžiť, ak budete produkt používať opatrne, umyte ho hlavne rukami pri teplote +30 - 35 ° C (pomocou jemných čistiacich prostriedkov) av žiadnom prípade ho neotáčajte. Pred praním dbajte na anotáciu konkrétneho modelu - faktom je, že niektoré obväzy sa nedajú prať vôbec. Takéto pásy sa odporúčajú umiestňovať do špeciálneho umývateľného poťahu, ktorý udrží produkt v čistote.

Najbežnejšie typy obväzov na slabinovú prietrž

 1. Univerzálne obväzy Jolly alebo Personal sú navrhnuté ako spodky s dvoma pridržiavacími lištami na prednej strane. Sú pripevnené na boku a sú tiež vybavené suchými zipsmi na pripevnenie medzi nohami. Univerzálnosť týchto obväzov spočíva v tom, že sa dajú prispôsobiť tak, aby vám vyhovovali pridaním alebo odstránením pelotov a pásov. Sú vhodné na použitie s jednostranným (pravým alebo ľavým) a bilaterálnym prietržom. Výrobky sú vyrobené z prírodnej bázy, sú hypoalergénne.
 2. Obväzové pásy Denver môžu byť vyrobené v rôznych verziách. Najobľúbenejšou z nich je druh pásky so všitými vankúšikmi (na jednej alebo druhej strane), ktorých okraje sú pri nosení špeciálne upravené proti podráždeniu. Súčasťou balenia sú aj remienky na suchý zips, ktoré slúžia na ďalšiu fixáciu.
 3. Bandáž série T43 je vyrobená z priedušnej sieťoviny. Vyzerá ako obyčajné spodné prádlo, vďaka čomu je neviditeľné pod oblečením a pohodlné v každodennom nosení..

Odporúča sa nosiť nepretržite obväz hernie a odstraňovať iba v noci. Ak však pociťujete nepríjemné pocity, podráždenie pokožky alebo alergie, mali by ste prestať nosiť obväz a poraďte sa s poskytovateľom zdravotnej starostlivosti..

Mužský inguinálny obväz: celý rad modelov a funkcií aplikácie

Mnoho ľudí si v priebehu času vyvinie prietrže. Môžu to byť: pupočné, biele línie brucha, medzistavcové a trieslové. Tieto sa najčastejšie tvoria u mužov. Čo keby sa to stalo? Existuje iba jedna cesta von - liečba slabinovej prietrže chirurgickým zákrokom. Čo však treba nosiť pred a / alebo po ňom? Na záchranu prichádza mužský obväz. Budeme rozumieť odrodám a indikáciám na použitie.

Typy mužských trieslových obväzov a odporúčania na nosenie

Existuje niekoľko návrhov obväzov na slabinovú prietrž:

 • pravostranné;
 • ľavostranné;
 • obojstranný.

Ktorý z nich si kúpite, záleží na tom, ktorú oblasť je potrebné opraviť: doľava alebo doprava. Tretia možnosť je vhodná nielen v prípadoch, keď sa prietrž nachádza na oboch stranách. Je vhodný pre ľavú alebo pravú stranu..

Funkcie a indikácie na použitie

Rozdiel spočíva v prítomnosti jednej alebo dvoch vreciek. Do nich sa vkladajú špeciálne vložky, ktoré stláčajú nastaviteľný hernálny vak. Produkt používajte pred chirurgickým zákrokom, ako aj v pooperačnom období. Môže sa použiť aj namiesto chirurgického zákroku, ak to nie je možné zo zdravotných dôvodov.

Neexistujú žiadne obmedzenia týkajúce sa ponožiek. Je kladený na ležanie. Nosí sa niekoľko hodín, najmä pri fyzickej námahe. Vzlietnite počas spánku. Ako prať, čítajte tu.

Pooperačná mužská inguinálna bandáž je predpísaná tak, aby sa zabránilo vzniku novej prietrže v mieste stehu. Musíte ju nosiť aj v prípadoch, keď je vložená špeciálna sieť. Pretože žiadny chirurg nedá 100% záruku absencie recidívy.

Čo mužská kapela na ingvinovú prietrž kúpiť

Výrobcovia ortopedických obväzov na slabinovú prietrž:

Vzory sú podobné. Rozdiel je v materiáloch, z ktorých sú produkty šité. Je dôležité, aby kompozíciou bola bavlna a perforácia. Syntetické látky často spôsobujú alergické reakcie. Koža pod takouto tkaninou nedýcha.

Neodporúčam robiť mužskú inguinálnu bandáž vlastnými rukami. Napriek jednoduchosti dizajnu existuje veľa odtieňov. Model by sa mal zmestiť. Výrobky sú vybrané podľa pása a / alebo bokov. Pred nákupom si prečítajte anotácie. Môžete si kúpiť v ortopedických salónoch a internetovom obchode.

Pri plánovaní operácie nezabudnite na antizolické pančuchy. To je dôležité! Prečo? Je to napísané v tomto článku. Táto téma je trochu krehká, ale bežná. Nie každý vie, ako sa s tým vysporiadať. Medzi vašimi priateľmi môžu byť aj títo ľudia. Pomôžte im zdieľať informácie o sociálnych sieťach kliknutím na tlačidlo v dolnej časti článku. Ďakujem za pozornosť!

Výber kapely pre slabinovú prietrhu u mužov

Druhy herniových obväzov

Pri diagnostike prietrže v slabinách lekár odporučí, ktorý bandážový model je najlepšie kúpiť, a to na základe závažnosti klinického prípadu, stupňa vývoja hernálneho vaku a rizika možných komplikácií..

Distribúcia pre mužské a ženské modely je podmienená. Všetky obväzy sú unisex, sú rovnako vhodné pre mužov aj ženy. Modely sa vyberajú na základe stupňa fyzickej aktivity pacienta.

Pri výbere príslušenstva musíte venovať pozornosť materiálu. Výhoda odporúčaná pre prírodné tkaniny.

Pri výbere príslušenstva musíte venovať pozornosť materiálu. Výhodou je poskytnutie prírodných tkanín. Ak je obväz vyrobený zo syntetických materiálov, v lete s dlhodobým opotrebovaním pokožka stúpa, dôjde k podráždeniu, v prítomnosti ktorého nie je možné použiť podporný obväz..

Veľkosť

Najdôležitejším parametrom pri výbere podporného zariadenia je veľkosť. Je ľahké ho určiť - veľkosť sa bude rovnať obvodu bokov. Bandáž by mala byť v plnej veľkosti. Ak je zariadenie voľné, nebude schopné vyvinúť požadovaný tlak na svaly, takže bude úplne zbytočný. Produkt nemôžete kúpiť bez vyskúšania.

Ak zariadenie bude silno tlačiť, povedie to k poruchám obehového systému, ktoré vyvolávajú stagnujúce procesy v malej panve a zhoršujú stav pacienta. Každý model má svoj vlastný rozsah veľkostí..

modely

Vzhľadom na univerzálnosť tkanivových zariadení na podporu prietrže môže byť pre ľudí ťažké vybrať najlepší model.

Najpohodlnejšie a najúčinnejšie s vhodnými indikáciami sú korzety Creight. Používajú sa na podporu herniálneho vaku, ktorý už vyčnieval..

Najpohodlnejšie a najúčinnejšie s vhodnými indikáciami sú nasledujúce typy obväzov:

 1. Trives je modelový rad používaný ženami na podporu inguinálnej oblasti počas tehotenstva, pacientov počas rehabilitácie po chirurgickom zákroku, mužov (T 1401) v prítomnosti trieslovej kýly na zabránenie jej ďalšiemu rozvoju a ako preventívne opatrenie pri intenzívnej fyzickej námahe. Pri výrobe prírodných priedušných textílií sa používa hypoalergénny povlak. Bandáž je vhodná pre ľudí s citlivou pokožkou, so sklonom k ​​alergickým reakciám.
 2. Debna (Crate B-640, Crate B-451) - elastická, podopiera korzet typu pásu. Používa sa počas tehotenstva, v prípade predispozície na výskyt patológie, na podporu herniálneho vaku, ktorý už vyčnieval. Bandáž je vyrobená z priedušného materiálu, hypoalergénna. Vhodný na dlhé nosenie.

Mužský kýlový obväz hernie sa líši nielen vo vzhľade, ale aj vo funkcii. Je obvyklé rozdeliť všetky produkty do niekoľkých typov:

 • v mieste prietrže - jednostranné (vľavo alebo vpravo), bilaterálne a univerzálne, v ktorých boli použité odnímateľné vložky;
 • podľa typu modelu - vo forme širokého pásu s popruhmi (najobľúbenejšia možnosť) a tavnej bandáže so zavesením (podporné puzdro) pre miešok.

Mužský obväz je často vyrobený ako pás s ďalšími popruhmi. Aby bol dopad na konkrétnu oblasť, je možné pás aj pásy nastaviť „vyladením“ modelu pre konkrétneho pacienta..

Okrem toho sú také podporné pásy obojstranné a jednostranné. Všetko záleží na počte pásov a upevňovacích prvkov. Pás pre inguinálnu herniu pre mužov je jednostranný v dvoch typoch: ľavý a pravý.

Hlavným detailom tohto pásu je pelot. Je to doska vyrobená z hypoalergénnej zliatiny. Kov je obyčajne potiahnutý tkaninou. Hlavným účelom tejto časti je podpora brušných orgánov v normálnej polohe. Tvar peloty sa môže líšiť. Závisí to od účelu obväzu samotného a typu kýly.

Kýlový pás má množstvo kladov a záporov. Medzi klady patrí jej ľahká dotácia. Takéto obväzy nie sú spravidla viditeľné spod oblečenia a dobre plnia svoju funkciu.

Medzi mínusmi je možné poznamenať, že sa musí umývať iba v nechlorovanej vode, môže zanechávať podráždenie pokožky a stopy po odrení. Nosenie takéhoto obväzu môže viesť k oslabeniu svalov a tkanív v oblasti slabín, čo môže mať vplyv na priebeh operácie..

Kýlová obväz je zariadenie vo forme elastického pásu alebo plátna s popruhmi na fixáciu a vložiek, ktoré podopierajú brušné svaly a ktoré vyvíjajú jednotný tlak na problémovú oblasť. Prístroj neuvoľní prietrž, ale môže spomaliť alebo zastaviť vývoj choroby, pomôcť zotaviť sa v pooperačnom období.

Hlavnou funkciou bandáže je podpora a oprava vypadávajúcich orgánov, ako aj prevencia progresie choroby..

Lekár spravidla predpisuje obväz na prietrž, aby sa predišlo komplikáciám, ako je štípanie a zväčšenie veľkosti útvaru napätím brušnej steny. Bandáž, ktorá jemne upravuje orgány, zohráva úlohu prirodzenej podpory svalov.

Oblasti použitia

Noste hernálnu bandáž je nevyhnutná v týchto prípadoch:

 • na prevenciu s existujúcou predispozíciou tela k výskytu patologického stavu.
 • počas tehotenstva a počas ťažkej fyzickej námahy.
 • po chirurgickom odstránení prietrže, aby sa zabránilo recidíve a aby sa tiež zmiernila bolesť.

Použitie korzetu je zakázané, ak má pacient:

 • poškodenie kože v oblasti obväzu;
 • dermatologické choroby;
 • srdcové problémy;
 • onkologické procesy.

V poslednom štádiu choroby, ako aj pri priškrtení prietrže, nemôžete nosiť herniový obväz. V tomto prípade korzet oslabí steny brucha, čo spôsobí zväčšenie veľkosti útvaru..

Korzetové funkcie

 1. Preventívne. Má úplný účinok na brušnú oblasť. Pás zvyšuje svalový tonus a prísun krvi do orgánov.
 2. Terapeutický. Terapeutický účinok má prítomnosť pelotov - špeciálnych vankúšikov pôsobiacich lokálne na herniálny nádor.

Výrobky s výstuhami majú ďalší podporný účinok na chrbticu, zlepšujú tonus svalov, udržujú prietrž a spomaľujú rýchlosť rastu.

Výplňový materiál. Poskytuje úľavu z rehabilitačného obdobia po chirurgických zákrokoch na peritoneálnych orgánoch, vrátane odstránenia pupočnej kýly.

Vplyv na problémovú oblasť, prvky bandáže neumožňujú objavenie novej prietrže, chránia pooperačné stehy pred nezrovnalosťami.

Každý typ prietrže vyžaduje použitie špecifického obväzu. Existuje niekoľko druhov výrobkov, ktoré sa líšia svojím dizajnom.

 • Pupočníkový obväz. Jedná sa o hustý elastický pás vybavený remienkami a zámkami so šírkou 20 cm, ktorý sa používa na profylaxiu tvorby prietrže, jej porušenia a na rehabilitáciu po operácii. Moderné výrobky sú vyrobené z nealergénnych a priedušných materiálov..
 • Inguinálny obväz je úzky elastický pás s popruhmi a vreckami, do ktorých sú vsadené pelety. Tento produkt sa môže používať na terapeutické a profylaktické účely. Univerzálnosť konštrukcie umožňuje použitie obväzu s ľavou a pravou rukou prietrže. Ženský obväz sa líši od výrobkov pre mužov v tvare (je tam odopínateľný klín). Vďaka pásovej kompresii je zabezpečený stehenný a stehenný kanálik, ktorý zabraňuje úniku orgánov.
 • Bandáž brucha je vyrobená z elastickej látky hustejšej v oblasti podpery žalúdka. Tento široký pás je indikovaný po chirurgickom odstránení prietrže, ako aj na preventívne účely..
 • Bandáž prietrže u tehotných žien (prenatálna) podporuje brucho a opravuje vadu bez ovplyvnenia priebehu tehotenstva..
 • Pooperačná bandáž má špeciálny uzáver, ktorý upevňuje štruktúru na hrudi, aby sa zabránilo ďalším účinkom na žalúdok. Pri nosení takého obväzu sa znižuje bolesť a zaťaženie chirurgických švov, predchádza relapsom.
 • Panvová ortéza je úzky pás s trieslovými pásikmi. Produkt má veľký preventívny účinok a zmierňuje bolesť..
 • Detský obväz sa používa na liečbu a prevenciu prietrže u malých pacientov. Korzet je vyrobený z hypoalergénnych tkanív a nespôsobuje dieťaťu nepohodlie. Vyrábajú sa modely pre novorodencov a predškolákov..

Dôležité! Je zakázané nosiť inguinálne obväzy, keď sú stlačené a prietrž nie je ručne nastavený.

Akékoľvek obväzy si musíte kúpiť až po návšteve odborníka. Vzhľadom na charakteristiky priebehu ochorenia lekár predpíše potrebný typ korzetu z prietrže, pretože dôležitými faktormi sú pevnosť v tlaku, šírka pásu a stupeň fixácie. Pri kúpe produktu musí pacient pamätať na niekoľko pravidiel:

 • Všetky zámky, upevňovacie prvky musia byť v dobrom stave. Spontánne rozopínanie nie je povolené..
 • Materiál pásu musí byť priedušný. Antiseptická impregnácia je „plus“.
 • Šírka produktu sa musí zhodovať s postavou. Príliš široký pás nezafixuje výstupok a úzky pás vytlačí žalúdok.
 • Pred nákupom musíte vyskúšať obväz a ubezpečiť sa, že model spočíva pohodlne na tele, švy sa nebudú trieť a pelot je na správnom mieste. Je lepšie vyskúšať niekoľko modelov a zvoliť najvhodnejšie.
 • Dôležitou charakteristikou je neviditeľnosť pod odevom. Tieto vlastnosti majú korzety vo forme plaviek.
 • Veľkosť obväzu sa musí zvoliť správne. Musíte poznať objem pásu a bokov. Podľa týchto ukazovateľov sa určuje rozmerová línia výrobkov. Pri výbere inguinálnej ortézy je obzvlášť dôležité vziať do úvahy rozmery.
 • Obchod by si mal prečítať pravidlá starostlivosti o produkt. Ak je umývanie zakázané, musíte si navyše kúpiť poťah, ktorý bude chrániť pred znečistením. Mal by byť vyrobený aj z textílií vhodných pre telo..
 • Aj v špecializovanom salóne s vynikajúcou povesťou by ste mali požiadať predajcu o dokumenty potvrdzujúce kvalitu produktu (osvedčenia výrobcu atď.).

Je možné to urobiť sami

Kýla sa vyskytuje v rôznych častiach tela. Chorobu môžete tiež určiť sami, pretože počas prehmatania je viditeľná vydutie alebo hrudka. Tento proces sa najčastejšie vyskytuje v brušnej dutine. Aj keď sa vyskytujú opakované prípady diagnózy medzi kĺbmi a inými časťami tela.

Pri prijímaní do nemocníc je na prvom mieste Inguinálna kýla. Vyskytuje sa hlavne u mužov v rôznom veku: od dojčiat do vysokého veku. Nie je možné jednoznačne povedať, že choroba je diagnostikovaná viac u detí alebo mužov nad 40 rokov,.

 • životný štýl;
 • fyzická príprava na vzpieranie;
 • dedičná predispozícia.

Dvojstranná ingvinská prietrž

V ľudskom tele (u mužov - v ingvinálnej zóne, u žien - v pupočníkovo-brušnej) sa od narodenia vyskytujú zóny, ktoré sú slabšie a tenšie ako na iných miestach. Z lekárskeho hľadiska „herniové brány“.

Iba 5% z celkového počtu, ktoré majú problémy v oblasti slabín, nevyžaduje chirurgický zákrok. Závisí to od príznakov, zanedbávania formy a miesta formovania. Najpravdepodobnejším dôsledkom udalostí s nástupom ochorenia u mužov je pokles alebo rastúce hrbole. Existuje teda kýlovo-bradlová kýla.

vyhliadkapríčiny
vrodenýVzhľad je vnútromaternicový. Diagnóza po narodení alebo postupne stúpajúca. V 8 variantoch z 10 sa kombinuje s inými patologickými procesmi v tele dieťaťa. Percento vzhľadu - 15% z celkovej hmotnosti
nadobudnutýPretože väčšina operovaných pacientov má tento typ ochorenia, existuje viac dôvodov. Tie obsahujú:

 • genetická predispozícia;
 • vek osoby (podľa ukazovateľov, čím je staršia, tým väčšia je pravdepodobnosť jej výskytu);
 • tenká vrstva tuku alebo poškodená;
 • hmotnosť a tuk. Časté hormonálne zlyhanie, vyvolávajúce zmeny hmotnosti. Ak schudnete pravidelne. A potom opäť pribúdajú na telesnej hmotnosti, potom sa pravdepodobnosť zhluku zdvojnásobí;
 • inervácia svalov pobrušnice vedie k nervovej obrne

Ale to sú len fyziologické príčiny spojené so samotným človekom. Existujú ďalšie faktory, ktoré ovplyvňujú proces ukladania orgánov do brušnej dutiny:

 • fajčenie, spôsobuje trhavé kašeľ. Patria sem aj pľúcne a bronchiálne choroby chronickej povahy;
 • choroby močového ústrojenstva alebo iné príčiny blokovaného odtoku moču;
 • častá zápcha alebo naopak hnačka;
 • fyzická únava, šport.

Iba skúsení odborníci vedia, ktoré zariadenie je vhodné pre konkrétny prípad patológie brucha. Pri výbere určitého typu obväzu sa kompetentní odborníci nedopustia chyby pri nastavovaní veľkosti, stupňa fixácie a tlaku pásu..

Ak z nejakého dôvodu nie je možné vyhľadať radu, mali by ste pri výbere inguinálnej ortézy dodržiavať konkrétne zásady.

 1. V žiadnom prípade by ste nemali šetriť kvalitu produktu, pretože nosenie obväzov môže trvať dlho. Mnoho lacných pásov je vyrobených zo syntetických materiálov, ktoré ľahko vyvolávajú alergické reakcie pokožky. Nízko kvalitné zariadenie slabo fixuje výčnelok, ktorý negatívne ovplyvňuje stav pacienta. Noste pás by mal byť vždy pohodlný..
 2. Pri výbere inguinálnej ortézy pre dospelého muža sa musíte zamerať na individuálne pocity. Nemali by ste si ho kupovať iba na základe dobrých recenzií, pretože telo každej osoby má jedinečnú štruktúru. Ak je k dispozícii veľký sortiment tovaru, odporúča sa vyskúšať niekoľko rôznych modelov. Je dôležité nezabudnúť skontrolovať osobné pocity v sede av dynamike. Výberom najvhodnejšieho modelu pre ochorenie žalúdka pacient minimalizuje úzkosť a úzkosť.
 3. Je tiež potrebné vážne pristupovať k určovaniu veľkosti bandáže brucha. Malý pás trie kožu, spôsobuje veľké nepohodlie a veľký pás nedokáže pevne držať hernálny výstupok. Hlavnou funkciou zariadenia je pevné a rovnomerné uchytenie k telu.

Pamätajte, že nesprávne zostavený produkt spôsobí veľa škody a môže zhoršiť jeho ochorenie. Na tento dobrodružný a takmer nemožný nápad budete potrebovať množstvo konkrétnych materiálov a zručností..

 • Pred výrobou dôkladne konzultujte s lekárom, skontrolujte vzorku v predajni;
 • Bez hlavnej časti - peloty - nie je možné vybudovať obväz na prietrž brucha. Urobiť túto časť je doma veľmi ťažké..
 • Na zostavenie pásu potrebujete elastickú sťahovaciu tkaninu. Materiál by nemal brániť pohybu v dynamike a stojacej polohe.
 • Ďalšou ťažkosťou bude výroba upevňovacích prvkov a ich upevnenie pomocou tesného materiálu a pilota.

Lekári takéto experimenty neodporúčajú. Namiesto toho umožňujú použitie elastického obväzu do brušnej dutiny. Bandáž sa nosí, až kým sa v špecializovanom obchode nezakúpi vhodný model obväzu pre slabinovú prietrž u mužov..

Týmto spôsobom je obväz na slabinovú prietrž.

Inguinálna hernia je opuch vnútorných orgánov mimo brušnej dutiny. Tento stav sa stáva možným v dôsledku rozšírenia trieslového kanála..

Najčastejšie je pri inguinálnej hernii indikovaná chirurgická liečba, ale v prípade kontraindikácií je potrebné operáciu niekedy odložiť. V takom prípade sa odporúča pacientom nosiť špeciálny obväz..

Bandáž je spodná bielizeň navrhnutá na držanie orgánov na mieste. U pacientov postihnutých prišívanou prietržou je potrebný podporný návrh, ktorý bude chrániť orgány pred ďalším výčnelkom smerom k trieslovinovému kanáliku..

Ak pacient môže nezávisle upraviť herniu a vrátiť normálnu fyziologickú polohu do herniálneho vaku, prietrže sa nazýva nestresová. Ak samo-redukcia nie je možná, kýla sa nazýva obmedzená..

 • spomaliť rýchlosť vyčnievania orgánov;
 • zastaviť degeneráciu obmedzenej prietrže na obmedzenú prietrž;
 • počkajte pred operáciou;
 • chráni orgány pred poruchami obehového systému, zraneniami, nekrózou a inými komplikáciami.

V niektorých prípadoch je nosenie spodného prádla kontraindikované, pretože stlačenie dolnej steny hernálneho vaku spôsobuje ďalšie poškodenie zdravia. Keď nemôžete nosiť obväz na slabinovú prietrž:

 • s obmedzenou prietržou;
 • s alergiami na ktorúkoľvek zložku tkaniva výrobku;
 • v prípade poškodenia kože v slabinách a opasku, kde tkanivo dobre prilieha k telu.

V ktorých prípadoch je potrebné použiť fixačnú podporu:

 • počas obdobia zotavenia po chirurgickom zákroku na zmiernenie napätia na švíkoch;
 • pri zdvíhaní činky ťažká váha pri vykonávaní intenzívnej fyzickej práce, pri ktorej sa zvyšuje tlak vo vnútri brušnej dutiny;
 • aby sa zabránilo porušeniu nastaviteľnej prietrže.

Všetky obvazy majú jednu funkciu - oneskorujú herniálny vak. Pri silnej fyzickej námahe, kašľaní, kýchaní môže hernia vypadnúť v dôsledku tlaku v brušnej tlači, ktorá stlačí prednú brušnú stenu a vytlačí obsah herniálneho vaku do ingvinálneho kanála..

Staviteľom, nakladačom a tým, ktorí kvôli športovým alebo profesionálnym činnostiam zdvíhajú ťažké závažia, je pridelená bandáž, aby sa zabránilo prietrži. Ak chcete nosiť upevňovaciu podperu, získate pozitívny výsledok, musíte správne nosiť dizajn:

 • špecializované spodné prádlo sa nosí pri ležaní s prietržovou kýlou;
 • lekár by mal poradiť pri výbere modelu.

Ak chcete opraviť model podľa svojich potrieb, musíte použiť peloty - prešívané vložky, aby ste zvýšili objem a zvýšili napätie elastickej látky.

Ak si pacient vyberie obväz sám, mali by sa zvážiť nasledujúce nuansy.

Kúpte až po montáži. Vedenia od rôznych výrobcov majú svoju vlastnú gradáciu veľkosti. Model fixácie by mal byť dostatočne tesný, ale pohodlný a vhodný na každodenné použitie..

Špecializované spodné prádlo sa nosí na pravidelnom spodnom prádle, pod nohavicami. Konštrukcia podporného mechanizmu je plochá, prilieha k telu a nie je viditeľná pod oblečením. Ale kvôli utiahnutiu kože sa môžu vyskytnúť alergie, podráždenie, potenie a ďalšie kožné reakcie.

Materiál, z ktorého je vyrobené špeciálne spodné prádlo, by mal byť čo najprirodzenejší a hypoalergénny. Niekedy lekár predpíše nosenie spodnej bielizne na dlhú dobu, napríklad, ak je operácia nemožná alebo je odložená. Aby ste sa nestretli s pokožkou, musíte si okamžite vybrať kvalitný materiál.

Peloty sú ďalšie vložky, ktoré sa používajú na reguláciu napnutia popruhov a pásu. Ak model nemá veľkosť alebo pacient neupravil popruhy, fixácia nebude dostatočne pevná a stabilná.

Uzamykacie odevy môžu byť pravostranné, ľavostranné a obojstranné. Rozdiely sú v usporiadaní popruhov, ktoré obopínajú panvu zo spodnej strany a oneskorujú stratu orgánov. Univerzálna obojstranná bielizeň je dodávaná s pelotmi.

Musíte si vybrať jednostranný model v mieste prietrže. Je potrebné mať na pamäti, že ak sa operácia oneskorí na dobu neurčitú, kýla môže napredovať. Univerzálne modely sú z dlhodobého hľadiska pohodlnejšie.

modely

Ako si vybrať obväz na slabinovú prietrž

Bandáž sa bude musieť nosiť na dlhú dobu, takže by mala byť čo najpohodlnejšia. Tkanina by mala byť dostatočne pružná, mäkká na dotyk a obsahovať veľké percento prírodných vlákien. Vopred by ste mali objasniť odporúčania týkajúce sa starostlivosti o vec. Niektoré obväzy sa nedajú prať..

Veľkosť

Rovnako ako ortopedický korzet musí byť toto zariadenie starostlivo odmerané, aby sa určila jeho veľkosť. Dobrá bandáž spoľahlivo podporuje, ale netlačí a nezráža sa do pokožky. Príliš voľný model bude k ničomu, zatiaľ čo tenký model môže spôsobiť štípanie.

Mnoho pacientov si uvedomuje, že najpohodlnejšie sú modely vyrobené vo forme plaveckých kufrov alebo pásov so širokými pásmi. Spony a úzke opasky často trú, drvia a spôsobujú nepohodlie Mnohí lekári a pacienti sami odporúčajú, aby ste si nešetrili nákupom dobrého obväzového pásu. Nielen pohodlie, ale aj zdravie pacienta závisí od kvality a starostlivého výberu..

modely

Zoznam najpopulárnejších modelov zahŕňa:

 • Crate B-640 - tento pánsky obväz je vyrobený vo forme plávajúcich trenín, preto poskytuje pohodlný a bezpečný strih;
 • Debna B-451 - ďalší model mužského pohlavia vo forme vysokých nohavíc, ktorý je vybavený nastaviteľnými sponami;
 • Trives T 1401 - varianta vyrobená podľa typu ľahkých plávajúcich trenín a vybavená nerozširiteľným presahom a ďalšími väzbami na nastavenie.

Crate B-640 - tento pánsky obväz je vyrobený vo forme plávajúcich kufrov, a preto poskytuje pohodlný a bezpečný strih..

Nie je možné vopred určiť, ktorý z existujúcich modelov je lepší, pretože všetko závisí od charakteristík choroby a od individuálnych pocitov človeka. Pri výbere najlepšej možnosti by ste mali vyskúšať niekoľko rôznych modelov..

Aby ste neboli pri nákupe sklamaní, je lepšie zvoliť výrobky od veľkých výrobcov. Vyrábajú lekárske podporné pásy už mnoho rokov a získali si povesť..

Aby ste si mohli kúpiť kvalitný produkt, musíte sa obrátiť na oficiálnych dodávateľov, nekupovať si bielizeň z rúk v neoverených maloobchodných predajniach. Mali by ste sa pokúsiť o model bežného spodného prádla, v ktorom pacient chodí najčastejšie.

modely

Inguinálna kýla, tak ako všetci ostatní, môže byť v dospelosti odstránená iba chirurgicky. Ale v prípade mnohých kontraindikácií, napríklad z dôvodu nadváhy, sa musí operácia často odložiť..

Ortopedické príslušenstvo sa tiež používa na prevenciu bezprostredného porušenia predpisov, riziko, ktoré sa však s rastúcou prietržou zvyšuje. Pomáha tiež mierne spomaliť rýchlosť rastu nádoru..

Lekársky korzet je tiež predpísaný na profylaxiu po operácii na odstránenie prietrže alebo s predispozíciou na jej vzhľad. Obzvlášť často je potrebné nosiť podobné ortopedické doplnky pre ľudí, ktorých profesionálna činnosť súvisí s vzpieraním, napr..

V pooperačnom období obväz s ingvinálnou prietržou znižuje tlak na stehy, zabraňuje ich rozptylu a urýchľuje zjazvenie tkanív. Je schopný zlepšiť tón svalového tkaniva, a tým znížiť riziko recidívy..

Najdôležitejšie je zvoliť správnu veľkosť. Je určená obvodom bokov. Na obale produktu by ste sa nemali spoliehať na písmená, pretože ak nosíte napríklad spodnú bielizeň M, neznamená to, že vám bude vyhovovať obväz rovnakej veľkosti..

Po určení typu fixatívu a jeho veľkosti choďte do ortopedického salónu. Je to tak, že zvyčajne môžete zmerať niekoľko modelov a vyhodnotiť ich pohodlie. V bežnej lekárni je to nepravdepodobné a sortiment je zvyčajne oveľa menší.

Nezabudnite skontrolovať osvedčenia o zhode pre vybraný produkt a uistite sa, že jeho predaj je schválený ministerstvom zdravotníctva alebo inou renomovanou agentúrou. Venujte pozornosť značke, Ortho obväzy sa osvedčili.

Materiály, z ktorých je model šitý, musia byť dobre vetrané. Pomôže to predísť ďalším problémom, napríklad zabráni podráždeniu pokožky..

Pri nasadení kýly by mal byť brušný obväz iba v polohe na chrbte, keď sú svaly uvoľnené a prietrž sa dá ľahko upraviť. Pred pripevnením pásov a definitívnym upevnením produktu sa uistite, že aplikátory sú umiestnené na správnych miestach - na prietrži.

Opatrne vstaňte a choďte okolo, aby ste zistili, či model nespôsobuje nepríjemnosti. Ak pociťujete bolesť alebo je vám nepríjemné, musíte západku odstrániť a znova ju nasadiť. Ak je niekoľko pokusov neúspešných, je lepšie opustiť tento model a bezodkladne sa poradiť s lekárom.

Na preventívne účely sa bandáž nosí pred zaťažením. V ostatných prípadoch lekár upraví čas. U niektorých pacientov s ranou fázou tvorby prietrže stačí obvaz 2-3 hodiny denne, iní budú musieť tento čas zvýšiť na 16, to znamená, že svorku budú používať celý deň..

Ak ste si vybrali model s odnímateľnými pelotmi, buďte pripravení na to, že pri dlhšom nosení sa budú pohybovať a budete musieť upraviť svoju polohu..

 1. Materiál: kvalitný obväz vyrobený z hypoalergénneho materiálu, najmä bavlny, ktorý nedráždi pokožku a je pohodlný na dlhodobé nosenie;
 2. Veľkosť: výber veľkosti je jedným z najdôležitejších bodov pri nákupe, predtým ako si ju musíte vyskúšať, skloniť sa, prikrčiť sa, chodiť. Pre príliš tenkých alebo plných mužov to možno budete musieť urobiť na objednávku, ale v žiadnom prípade nemôžete získať obväz, ktorý obmedzuje pohyb alebo chybu úplne neodstráni;
 3. Záleží aj na výrobcovi, je lepšie zvoliť známe spoločnosti;
 4. Typ pásu: v závislosti od strany výčnelku si musíte zvoliť konkrétny typ obväzu, ľavú alebo pravú stranu;
 5. Doba nosenia jedného obväzu by nemala presiahnuť šesť mesiacov, ale v prípade rozbitia musíte obväz okamžite vymeniť;
 6. Počas montáže nemusíte zastavovať pri prvom pásiku, ktorý prišiel. Ak ste predtým nemuseli nosiť obväz, je pomerne ťažké určiť pohodlie od prvého vyskúšania, preto musíte vyskúšať niekoľko pásov a zvoliť si najvhodnejší.

10. januára 2017

Niektoré choroby vyžadujú špeciálny obväz. K týmto chorobám tiež patrí ingvinálna prietrž. Toto ochorenie je opuch mimo brušnej dutiny vnútorných orgánov. Podobný stav sa často vyskytuje nielen u mužov, ale aj u žien. Je to kvôli rozšíreniu slabinového kanála..

Prietrž často nereaguje na lieky. Tento problém je vyriešený iba chirurgickým zákrokom. V prípade určitých kontraindikácií je však potrebné operáciu odložiť. V tomto prípade sa odporúča nosiť ortézu na tříslovnú kýlu, samca alebo samicu.

Neskladajte na kvalite. Naozaj, v niektorých prípadoch musíte mať takúto bandáž na dlhú dobu. Je dôležité, aby pás nespôsoboval nepohodlie. Stojí za zváženie, že niektoré lacné modely sú vyrobené zo syntetických materiálov, ktoré môžu spôsobiť podráždenie pokožky. Navyše obväzy zlej kvality nedostatočne zafixujú prietrž.

Stojí za to zvoliť si opasok so zameraním na osobné pocity. Takéto zariadenie by ste si nemali kupovať na odporúčanie priateľov. Koniec koncov, každý má svoju vlastnú charakteristiku štruktúry tela. Pri výbere podobnej projekcie sa odporúča vyskúšať niekoľko modelov.

Okrem vyššie uvedeného musíte správne určiť veľkosť produktu. Ak si vyberiete malú bandáž pre slabinovú prietrž (samec), potom si pokožku silno pretrie a veľká kýla bezpečne neopraví. Výrobok by mal dobre priliehať na telo, ale nemal by ho stlačiť.

Kúzelná hernia je možná u mužov aj u žien a detí (vrátane novorodencov). Najprv sa výčnelok jedného alebo druhého orgánu objavuje iba periodicky s kýchaním a fyzickou námahou, ale neskôr sa môže objaviť aj v pokojnom a uvoľnenom stave. Inguinálna ortéza je potrebná na neustále držanie orgánov v upravenom stave.

Malo by byť zrejmé, že nosenie opasku je iba dočasné opatrenie, ktoré neumožňuje úplne zbaviť prietrže. Ak sa však chirurgický zákrok musí z nejakého dôvodu odložiť, inguinálna ortéza zabráni postupu tohto ochorenia a zabráni rozvoju závažných komplikácií spojených s porušením..

Správny obväz s inguinálnou prietržou umožňuje pacientovi držať ho vo vnútri a zároveň vykonávať mäkký tlak. Funkciu oslabených svalov vykonáva špeciálny pás, ktorý chráni pred prolapsom orgánov. A tiež, ak existujú nastaviteľné formácie veľkých rozmerov, zariadenie umožňuje pacientovi zakrývať výstupok, čo je veľmi dôležité, najmä pre aktívnych chlapcov a dievčatá.

 • Aj keď máte kýlu, nie vždy je vhodné nosiť obväz. Napríklad, s obmedzenou prietržou by ste mali okamžite ísť na chirurgický zákrok, inguinálny pásik situáciu len zhorší..
 • Tí, ktorí majú zranenia alebo kožné ochorenia na miestach, ktoré sú v kontakte s obväzom, budú musieť opierku odmietnuť.
 • Bandáž je kontraindikovaná u pacientov s novotvarmi.
 • V prípade neriadenej kýly alebo ingvinálnej kýly u mužov nie je možné v každom prípade nosiť obväzový obväz. V takýchto prípadoch sa používa samčí závesná ortéza..
 • Medzi kontraindikácie patria aj alergické reakcie na materiály výrobku.

Ako je uvedené vyššie, obväzy sú určené pre ženy, mužov, deti, pre novorodencov, ako aj univerzálne. Toto však nie je celá klasifikácia..

Kontraindikácie nosené obväzom

Bandáže na brušnú prietrž majú dostatočný počet pozitívnych účinkov zameraných na zastavenie patológie a zabránenie relapsu. Nie každý však môže nosiť výrobky..

Hlavné zákazy používania:

 • porušenie prietrže;
 • kožné lézie a dermatitída v oblasti použitia pomôcky;
 • zhubné nádory.

V prípade porušenia a zvýšenia inguinálnej prietrže je nevyhnutný naliehavý chirurgický zákrok. V opačnom prípade môže patológia vyvolať množstvo závažných komplikácií..

Model obojstranného obojstranného bandáže GPP-443

Tento typ zariadenia je vybavený mäkkým pelotom (doskou) alebo antibakteriálnym obväzom so schopnosťou prepúšťať vzduch. Dĺžku nosenia určuje lekársky predpis. Odporúča sa nosiť korzet 5-6 hodín, najmä pri fyzickej námahe. V noci je produkt odstránený alebo nahradený terapeutickými obkladmi..

Obväz hernie je špeciálny lekársky prístroj používaný na fixáciu orgánov vypadávajúcich herniovým vakom.

Lekári predpisujú obväz (korzet) v týchto prípadoch:

 • ľudia, ktorí zo zdravotných dôvodov kontraindikovali operáciu kýly;
 • pacienti, ktorí sa pripravujú na chirurgický zákrok alebo ho už vykonali (na pooperačné zotavenie);
 • pre tých, ktorí pravidelne vykonávajú ťažkú ​​prácu (na prevenciu).

Zároveň zdravotnícki pracovníci varujú: takýto podporný výrobok musíte nosiť iba po konzultácii s lekárom. Sebadobúdanie a výber modelu môžu nepriaznivo ovplyvniť stav a viesť k komplikáciám. Vysvetľuje to to prítomnosťou niektorých kontraindikácií.

Inguinálna hernia je patologický stav, pri ktorom orgán brušnej dutiny silne vyčnieva cez trieslovinový kanál za prednú časť brušnej steny. Prejavuje sa to vyčnievaním charakteru podobnej nádoru v trieslovinovej oblasti. Nosenie obväzu v tomto prípade rieši niekoľko problémov naraz:

 • Bandážové pásy spoľahlivo držia orgány v jednej polohe, čo bráni ďalšiemu rastu prietrže.
 • Fixácia prietrže pri fyzioterapeutických cvičeniach chráni pred zovretím tkaniva.
 • Neustále nosenie opaskov zakrýva vonkajšie prejavy choroby.
 • Prístroj zachytáva všetky výčnelky aj pri veľkej fyzickej námahe a neumožňuje rozvoj patológie.

Pred výberom tohto produktu musíte zvážiť niekoľko podrobností..

Existuje niekoľko typov ortézy určenej pre trieslovinu prietrže:

 • Vek pacienta. K dispozícii sú špeciálne pásy pre dospelých a deti. V tomto prípade je hlavným rozdielom veľkosť. Ak si chcete kúpiť lekársky pás, musíte ísť s osobou, pre ktorú je určený. Slepý výber sa neodporúča.
 • Poloha prietrže. V závislosti na tejto charakteristike choroby existujú obväzy na pravej a ľavej strane.
 • Floor. Lekársky bandážový pás je vhodný na nosenie nielen mužov, ale aj žien. Boli pre ne vyvinuté špeciálne modely..

Muž

Bandážové modely určené pre mužov môžu byť vyrobené s úzkym alebo širokým remienkom. Možnosti príslušenstva:

 • S remienkami. V tomto prípade sú pásy (s hustou látkou) pripevnené k pásu (široké alebo úzke)..
 • Vo forme plaveckých kmeňov. Jedná sa o univerzálny model, ktorý poskytuje bilaterálnu podporu a je to malé tesné plavecké kmene.
 • Supensory. Toto je špeciálny model určený na fixáciu a podporu semenníkov. Často sa odporúča nosiť pri výkone veľkej fyzickej námahy. Takýto produkt sa často nazýva scrotal.

Bandážové modely určené pre mužov môžu byť vyrobené s úzkym alebo širokým remienkom.

Žena

Bandáž určená pre ženy je mierne odlišná od pánskych. Vyrába sa vo forme spodného prádla s upevňovacími remienkami. Pod oblečením je taký korzet úplne neviditeľný..

Vhodný je tiež univerzálny model. Takéto možnosti si vyžadujú výber podľa miesta prietrže. V takom prípade musíte zvoliť jednostrannú alebo obojstrannú možnosť, berúc do úvahy diagnózu.

Urob si sám

Náklady na kvalitné lekárske obväzy sa môžu mnohým zdať vysoké. S cieľom ušetriť peniaze, niektorí ľudia premýšľajú o nezávislom prispôsobení tohto dizajnu. Lekári to kategoricky neodporúčajú. Existuje niekoľko dôvodov:

 • Pre oporné pásy sa používa špeciálna hustá a elastická tkanina..
 • Potrebný správny rez.
 • Domáce zariadenie môže poškodiť iba osobu - prispieť k zvýšeniu prietrže.

Počas tehotenstva lekári predpisujú obväz v prípadoch, keď má žena tendenciu k hernii.

Na tieto účely sa vyrábajú špeciálne modely so širokým elastickým pásom. Spoľahlivo podporí rastúce brucho.

deti

Bandážový pás pre dieťa sa môže použiť na vrodené a získané typy prietrže. Obzvlášť dôležité je, aby deti nosili opasok, pretože až do veku 6 rokov sa operácie vykonávajú iba v extrémnych prípadoch..

 • uškriabaná prietrž a nie je možné ju opraviť;
 • výstupok degeneroval do zhubného nádoru;
 • v mieste obväzu dochádza k poškodeniu kože rôznymi etiológiami.

Zranená prietrž predstavuje nebezpečnú formu patológie. Jej výsledkom môže byť nekróza tkanív vnútorných orgánov. Aby nedošlo k zhoršeniu stavu, tlak na oblasť lokalizácie výčnelku je prísne kontraindikovaný. To isté platí pre zhubnú degeneráciu poškodených orgánov..

V prípade podráždenia, narušenia integrity pokožky v dôsledku poranení alebo dermatóz sa neodporúča používať obväz. Najmä ak je poškodenie lokalizované v miestach kontaktu produktu.

Bandáž na bledú kýlu u mužov si vyberá:

 • veľkosť
 • typ prietrže;
 • potrebná tlaková sila;
 • stupeň fixácie.

V salóne ortopedických výrobkov poradca pomôže pri meraní, stanovení správnej veľkosti a ponúka rôzne modely typu podporného zariadenia, ktoré predpisuje lekár.

Na určenie vhodnej veľkosti je potrebné odmerať obvod bokov. Vo vnútri každého typu je uvedený veľkostný rozsah, ktorý je uvedený na obale: B-451, BG-111, GPP-443, hb-484, B-450..

Písmeno B znamená „obväz“, herniovaný G, hb - podmienečný. Čísla označujú číslo obväzu podľa čísla článku.

Pred nákupom by ste mali zmerať niekoľko druhov obväzov a určiť, ktorý z nich je pohodlnejší. Veľký produkt nebude vyvíjať potrebný tlak na výstupok. Príliš malá veľkosť spôsobí nepohodlie a zhorší patológiu.

Mali by ste sa určite poradiť, ako si obliecť a odstrániť obväz, umiestniť pelot a ďalšie pásy a tiež cvičiť v prítomnosti konzultanta..

Najlepšie je vybrať si v strednej cenovej kategórii, ale dobrej kvality. Odporúča sa meniť obväz každý rok, takže musíte venovať pozornosť životnosti produktu uvedenej v pokynoch.

Nosné zariadenie nasadzujte iba v polohe na bruchu a opatrne nastavte kýlu. Prispôsobte si opasky, umiestnite pelotov cez prietrž.

Potom vstanú a pohybujú sa 3-5 minút. Ak máte nepríjemné pocity, trenie, silné stlačenie, mali by ste si znova ľahnúť, vybrať pás a znova nasadiť..

V iných prípadoch je povolené používať herniovú bandáž 2 až 3 hodiny denne alebo počas trvania fyzickej aktivity.

Výrobok vyberte aj na náchylnej polohe. Pokožka sa dôkladne masíruje, obnovuje krvný obeh a vyhýba sa oblasti vyčnievania.

Nosenie obväzu s inguinálnou herniou bude povinným opatrením na prevenciu komplikácií, treba však pamätať na to, že jedinou možnosťou liečby patológie u mužov bude chirurgický zákrok..

Pooperačný pás sa zobrazí po hojení rán, musí sa nosiť 3-4 týždne pred obnovením svalovej hmoty.

 1. V žiadnom prípade by ste nemali šetriť kvalitu produktu, pretože nosenie obväzov môže trvať dlho. Mnoho lacných pásov je vyrobených zo syntetických materiálov, ktoré ľahko vyvolávajú alergické reakcie pokožky. Nízko kvalitné zariadenie slabo fixuje výčnelok, ktorý negatívne ovplyvňuje stav pacienta. Noste pás by mal byť vždy pohodlný..
 2. Pri výbere inguinálnej ortézy pre dospelého muža sa musíte zamerať na individuálne pocity. Nemali by ste si ho kupovať iba na základe dobrých recenzií, pretože telo každej osoby má jedinečnú štruktúru. Ak je k dispozícii veľký sortiment tovaru, odporúča sa vyskúšať niekoľko rôznych modelov. Je dôležité nezabudnúť skontrolovať osobné pocity v sede av dynamike. Výberom najvhodnejšieho modelu pre ochorenie žalúdka pacient minimalizuje úzkosť a úzkosť.
 3. Je tiež potrebné vážne pristupovať k určovaniu veľkosti bandáže brucha. Malý pás trie kožu, spôsobuje veľké nepohodlie a veľký pás nedokáže pevne držať hernálny výstupok. Hlavnou funkciou zariadenia je pevné a rovnomerné uchytenie k telu.

Pre mužov a ženy existujú samostatné modely zariadení, ktoré spĺňajú anatomické vlastnosti a neprinášajú nepohodlie pri nosení.

Inguinálny obväz je špeciálne zariadenie na udržiavanie vnútorných orgánov brušnej dutiny, ktoré opravuje herniálnu vadu a vyrovnáva chýbajúcu funkciu prirodzenej svalovej steny..

Inguinálny obväz pre mužov vyvíja mierny tlak na defekt, drží ho vo vnútri a zabraňuje rastu a strate prietrže. V prípade malej prietrže môže prietržný pás úplne schovať túto chorobu, a tým zlepšiť kvalitu života.

Takéto zariadenie je potrebné nosiť už v počiatočnom štádiu tvorby prietrže, keď sa defekt u mužov zvyšuje iba na pozadí fyzickej aktivity a zvýšeného vnútromaternicového tlaku..

 • Prítomnosť rakoviny.
 • Poranenie prietrže. V tomto prípade je potrebná okamžitá hospitalizácia a chirurgický zákrok..
 • Prítomnosť rôznych kožných ochorení, vrátane dermatitídy, v oblasti prispôsobenia obväzu k telu.
 1. Počas tehotenstva
 2. V prípade porušenia
 3. Rakovinový pacient
 4. S lokálnymi kožnými chorobami

Typy a zariadenia

V závislosti od počtu nosných pásov sa rozlišujú jednostranné a obojstranné. V prvej verzii môžu byť pásy pravostranné a ľavostranné.

Hlavným detailom obväzu je pelota - doska, ktorá je vyrobená z hypoalergénnej zliatiny a potiahnutá látkou. Účelom tejto časti je podporiť orgány v normálnej polohe. V závislosti od typu kýly sa vyberie potrebná forma peloty.

Existujú univerzálne trieslové pásy, ktoré sú vhodné pre ženy a mužov s pravou, ľavou a dvojstrannou prietržou.

Priradiť deti, ženy, mužov a opasky pre novorodencov.

Mužský trieslový pás má jeden dôležitý detail - pelot. Je to doska, ktorá je opláštená textíliou, je vyrobená z hypoalergénneho materiálu. Jeho účelom je podpora orgánov v oblasti poruchy. Podľa veľkosti a typu choroby sa tvar peloty vyberá pre mužov individuálne.

Podperné pásy môžu mať na jednej strane pelot v prípade jednostrannej prietrže na pravej alebo ľavej strane, ako aj dve platne pre mužov s obojstranným výčnelkom. Pacient si môže zvoliť zariadenie vo forme plaveckých kufrov alebo širokého pásu. Bandáž sa nosí na bielizni z prírodnej tkaniny.

Univerzálny obväz proti hernii má podobu širokého pásu, má odnímateľný pelot, ktorý je možné individuálne zvoliť.

Bandážové tipy

Podmienky použitia výrobku, pravidlá nosenia a odporúčania pre starostlivosť by mali byť opísané v pokynoch. Preto pred zakúpením produktu budete musieť tento dokument preštudovať.

Obväz hernie je špeciálny lekársky prístroj určený na udržanie svalového korzetu, ktorý zabraňuje strate vnútorných orgánov..

Jedným z najpopulárnejších modelov je obväz s pravou alebo ľavou rukou, ktorý je úzkym pásom. Na ich krížoch v oblasti slabín je aplikátor, ktorý pôsobí na prietrž.

Ďalšou možnosťou sú elastické nohavičky s hustou pelota doskou umiestnenou pod bruchom. Takáto bandáž už nemá bodový účinok, ale ovplyvňuje celú slabinovú oblasť, zlepšuje svalový tonus a zabraňuje vzniku nových prietrží. Pre ľahšie vyberanie a nasadenie sú také modely na výstuži vybavené háčikmi a upevňovacími prvkami.

Inguinálny obväz na prietrž sa používa iba v počiatočných štádiách objavenia sa problému, zatiaľ čo všetci odborníci sú jednomyseľní - čím skôr je operácia vykonaná, tým väčší je efekt a tým ľahšie bude vyhnúť sa ďalšej prestavbe prietrží..

10. januára 2017

Existujú však prípady, keď je operácia nemožná. Môže to byť spôsobené špecifickým prípadom, napríklad počas tehotenstva alebo neschopnosťou vykonať operáciu, ako je to v prípade pacientov s rakovinou. V tejto situácii sa pacientovi pripíše špeciálny pás.

Bandáž trieslovej prietrže sa najčastejšie používa na zastavenie rozvoja výčnelkov a na zabránenie porušenia tejto choroby..

Porušenie je nebezpečné štádium vývoja výčnelkov vnútorných orgánov, pretože ak pri pokojnom a stabilnom stave prietrže nemôže osobu narušiť niekoľko rokov, potom v prípade porušenia musí pacient naliehavo podstúpiť chirurgický zákrok, aby sa odstránila trieslová prietrž.

Aby sa tomu zabránilo alebo aby sa oneskorilo, kým nie je možné vykonať operáciu, nosia opasok. V prvom období po chirurgickom zákroku sa často odporúča nosiť obväz, aby sa znížila možnosť recidívy vyčnievania z triesloviny..

Predpisy na nosenie opasku:

 1. Riziko porušenia
 2. Veľkostná hernia sa začala meniť
 3. Výskyt bolesti v oblasti slabín
 4. Človek má veľkú fyzickú námahu.
 5. Prevencia relapsu po operácii

Špeciálne zariadenie vo forme plaveckých kmeňov poskytuje spoľahlivú fixáciu oblasti slabín pred a po operácii trieslovej kýly u mužov. Lekárske obväzy predpisuje výlučne ošetrujúci lekár a vybraný pás by sa mal nosiť v súlade s pokynmi.

Nosenie obväzu s inguinálnou kýlou bude povinným opatrením na prevenciu komplikácií, treba však pamätať na to, že jedinou možnosťou liečby mužov s patológiou bude chirurgický zákrok. Pooperačný pás sa zobrazí po hojení rán, musí sa nosiť 3-4 týždne pred obnovením svalovej hmoty.

Chirurgia prietrže spočíva v odstránení vzdelania s navrátením orgánov na ich miesto. Takýto zásah sa vykonáva podľa plánu a pre skúseného chirurga sa nezdá byť ťažkým. Možné komplikácie sa vyskytujú častejšie v dôsledku ignorovania profylaxie po operácii.

Oporný pás pre mužov sa dá vyrobiť vlastnými rukami, z toho však nebude mať žiadny úžitok, zatiaľ čo prietrž bude len postupovať. Silné stlačenie výstupku spôsobí problémy s močením.

Brušný prietržový pás sa predpisuje podľa týchto označení:

 • mierny jednostranný alebo dvojstranný výčnelok v oblasti slabín;
 • nekomplikované rovné a šikmé prietrže u mužov;
 • obdobie prípravy na chirurgické ošetrenie;
 • pooperačné obdobie;
 • kurzy lekárskej gymnastiky, vykonávanie ľahkej fyzickej práce;
 • mierna bolesť v perineu, ale bez komplikácií.

Nosenie opasku je prísne kontraindikované v týchto prípadoch:

 • uškriabaná prietrž u mužov;
 • obehové poruchy panvových orgánov;
 • koprostáza, oneskorené črevné pohyby, črevná obštrukcia;
 • vnútorné krvácanie;
 • exacerbácia patológií gastrointestinálneho traktu;
 • gigantická hernia s indikáciami pre okamžitý chirurgický zákrok.

Pravidlá výberu

Ako si vybrať rovnátku pre mužov s kýlou v slabinách:

 1. Nechajte sa vyšetriť lekárom, konzultujte potrebu naliehavej operácie. Pred operáciou predpíše odborník preventívne opatrenia, medzi ktorými bude aj pás.
 2. Vypočujte si odporúčania lekára týkajúce sa podpornej ortézy, nezabudnite na potrebné výberové kritériá.
 3. Ak chcete kúpiť, choďte do špecializovaného lekárskeho skladu, požiadajte o pomoc konzultanta.
 4. Vyskúšajte obväz na plavky, pripevnite ho na náchylné miesto, ako to lekár naučil. Pred zakúpením musíte trochu opasok prejsť.
 5. Kúpte si pohodlný opasok, ktorý sa nestlačí a nespôsobí alergickú reakciu.

Slávne modely

Preukázané vzorky obväzov na slabinovú prietrhu u mužov:

 1. Denver K dispozícii v niekoľkých variantoch: obojstranná, ľavostranná, pravostranná. Páska na upevnenie pásu je šitá okrajom, ktorý zabraňuje podráždeniu pokožky. Tento model má suchý zips..
 2. Vitali. Hypoalergénny obväz absorbujúci vlhkosť. 50% bavlna. Polyesterové priadze sú tkané do pásovej textílie, aby sa dosiahla väčšia pevnosť. Upevnenie sa vykonáva pomocou spojovacích prvkov. Prispôsobenie a veľkosť je možné upraviť..
 3. "Personál." Univerzálny obväz na nosenie s inguinálnou kýlou. Vyrobené vo forme plaviek so suchým zipsom. Je vybavený dvoma pelotmi, čo umožňuje jeho použitie pri akejkoľvek lokalizácii patológie. Vyrobené z hliadkovanej látky, nespôsobuje podráždenie pokožky, dobre zapadá do tela.

Ako nosiť opasok

Použitie obväzov je možné len so súhlasom lekára. Zrušenie vykonáva aj odborník. Dlhodobé opotrebovanie pásu bude mať nepriaznivý vplyv na stav svalov a prestane vykonávať svoje funkcie.

V závislosti od zaťaženia tela musíte nosiť pás 3-5 hodín denne. Musíte ju nosiť pri akejkoľvek práci. V noci musí byť odstránený..

Obväz je nasadený a odstránený iba v polohe na chrbte, keď je formácia korigovaná. Ak výstupok vyčnieva nad pokožku a pri miernom tlaku nie je korigovaný, je prísne zakázané nosiť opasok..

V kritických prípadoch to môže viesť k nekróze tkaniva. Prietrž sa odstráni pomocou chirurgického zákroku. Pred a po operácii sa odporúča nosiť špeciálny prístroj - obväz. Stojí za to prísť na to, prečo to potrebujete a ako si vybrať ten pravý..

Pred a po operácii

Zjednodušene povedané, inguinálna prietrž je prolaps vnútorného orgánu pod kožou, do intermusulárneho priestoru..

Bandáž je potrebná, aby boli vnútorné orgány fixované. Hrá úlohu ľudského svalového korzetu..

Muži s inguinálnou prietržou sú potrební obväz v troch prípadoch:

 • bezpečne upevniť vyčnievajúci orgán;
 • po operácii kýly;
 • ako prevencia recidívy.

Okrem toho odborníci odporúčajú nosiť výstroj pre mužov, ktorí sa zaoberajú silovým športom..

Napríklad profesionálni zápasníci a vzpierači. Správna prevádzka inguinálneho korzetu pomáha silnejšiemu pohlaviu vyhnúť sa komplikáciám ochorenia, ako je štípanie alebo zväčšená prietrž.

Dôležité! Bandáž sa nelieči a nezavádza chorý orgán. Opraví ho iba na správnom mieste.

O niektorých modeloch korzetu môže informovať ošetrujúci lekár, ale najčastejšie si osoba nezávisle vyberie vhodný obväz..

Takže, ako si vybrať obväz a na čo musíte dávať pozor pred zakúpením „napínacieho pásu“:

 1. Na materiál. V ideálnom prípade by väčšina obväzov mala byť vyrobená z bavlny. Takýto produkt umožní pokožke dýchať a nespôsobí nepohodlie..
 2. Na veľkosť. Je to determinované obvodom bokov, ale určite viete, či je obväz vhodný alebo nie, môžete po vyskúšaní.
 3. Na prítomnosť peloty, to znamená, lekárskej platne obloženej mäkkým tkanivom. Je to pelot, ktorý opravuje nepríjemné vydutie.
 4. Na miesto prietrže (vpravo, vľavo, na oboch stranách).
 5. Na externé údaje. Dobrý odev by nemal byť viditeľný pod oblečením. Napríklad existujú modely vo forme pánskych plaviek alebo širokého pásu.

Čo je kýla a jej odrody

Model obojstrannej bandáže Trives T-1443

Vzhľad je korzet vo forme plaviek s blokovacím uzáverom na jeho strane. V závislosti od počtu upevňovacích pásov (1 alebo 2) môže byť výrobok jednostranný alebo obojstranný. Jednostranný obväz je rozdelený na ľavý a pravý.

V závislosti od pohlavia a vekovej skupiny pacientov sa rozlišujú tieto typy výrobkov:

 • Pánske
 • dámske
 • detské;
 • univerzálny;
 • pre novorodencov.

Hlavným prvkom zariadenia je pelot. Táto časť je doska vyrobená z hypoalergénneho materiálu (plast alebo kov). Hlavnou funkciou peloty je fixácia vnútorných orgánov.

Najobľúbenejšími výrobkami na ortopedickom trhu sú dámske opasky a korzety pre mužov..

Jednostranný obväz na kýlu pre mužov

Muž

Zariadenia majú jeden pelot, sú však možné konfiguračné možnosti s dvoma doskami. Takéto modely sa používajú v prípade bilaterálnej prietrže.

Nosenie mužského kýlového korzetu zmierňuje bolesť a pocit ťažkosti, eliminuje nepohodlie počas pohybu. Použitie týchto pomôcok je indikované pri všetkých prejavoch ingvinálnej prietrže, ako aj pri prevencii a prevencii relapsu v pooperačnom období..

Dámsky opasok s otváraním

Dámsky opasok

Napriek tomu, že inguinálna hernia sa najčastejšie vyskytuje u mužov, ženy nie sú voči tejto patológii imunné. Charakteristické vlastnosti zariadení sú:

 • prítomnosť dvoch odnímateľných aplikátorov namiesto jednej platne (pelota);
 • otvárací klin.

Existujú opasky pre tehotné ženy s predispozíciou na trieslové kýly. Takéto zariadenia patria k ortopedickým korzetom a nielen bránia rozvoju patológie, ale tiež odľahčujú zaťaženie chrbtice..

Dôležité! Použitie ortopedických pásov a bandáží na zmiernenie prietržovej kýly je prípustné iba podľa predpisu lekára. Samostatné podávanie môže zhoršiť patológiu a vyvolať rozvoj závažných komplikácií.

Zásady používania

Hlavnými cieľmi, ktoré sa sledujú použitím obväzov pri slabinovej prietrži, sú:

 • prevencia ďalšieho vyčnievania orgánov v počiatočných štádiách vývoja patológie;
 • prevencia opätovného prejavu choroby.

Výrobok nemôže poskytnúť terapeutický účinok pri liečbe slabiny prietrže. Na odstránenie ochorenia sa používajú iba chirurgické metódy. Bandáž však môže zlepšiť stav pacienta v predoperačnom a pooperačnom období, ako aj znížiť pravdepodobnosť komplikácií ochorenia..

Bandáž na prevenciu trieslovej prietrže u tehotných žien

Po zakúpení produktu sa musíte naučiť, ako ho používať. Uplatňujú sa tieto pravidlá:

 • všetky manipulácie sa musia vykonávať v náchylnej polohe;
 • po upevnení produktu vykonajte niekoľko štandardných pohybov (chôdza, ohýbanie, drepy);
 • v prípade nepohodlia zmeňte parametre napätia;
 • zložte korzet pred spaním.

Po vybratí zariadenia sa odporúča vykonať ľahkú masáž pokožky bez účasti patologickej zóny.

indikácia

Existuje niekoľko odporúčaní týkajúcich sa správneho nasadenia a nosenia obväzového pásu:

 • Lekársku bandáž noste iba pri ležaní. V tomto stave sa svaly čo najviac uvoľnia, čo vedie k prirodzenému zníženiu prietrže.
 • Po nasadení a oprave návrhu lekári odporúčajú trochu vstať a chodiť, pohybovať sa. Bandáž by nemala tlačiť, trieť a spôsobiť iné nepríjemné pocity. V opačnom prípade musíte znova odstrániť a položiť štruktúru. Nesprávne opotrebovaný pás môže spôsobiť rozdrvenie..
 • Výrobok sa musí nosiť výlučne cez deň a musí sa odstraňovať v noci..
 • Dĺžka nosenia sa môže líšiť (od 4 do 16 hodín). Závisí to od povahy choroby a aktivity pacienta. O tomto probléme by ste sa mali poradiť so svojím lekárom..
 • Ak je výrobok vyrobený vo forme pásov s pohyblivými pelotmi, pútka sa môžu pohybovať. Z času na čas by sa mala upraviť ich pozícia, inak prestanú podporovať a budú zasahovať iba.
 • Po odstránení pásu sa odporúča vykonať ľahkú masáž pokožky, pričom nie je možné ovplyvniť oblasť prietrže..
 • Dĺžka nosenia obväzu nepresahuje 1 rok. Môžete ho použiť pred operáciou alebo počas rehabilitácie.

Obinenie prietrž hernie

Obojstranná obväzová kýla

 • je prítomná prietrž;
 • objaví sa alergická reakcia na zloženie materiálu;
 • sú odhalené rôzne novotvary umiestnené v oblasti dosadnutia pásu na telo;
 • kožné lézie v mieste kontaktu s produktom.

Počas tehotenstva by ste sa mali s lekárom porozprávať o potrebe obväzového pásu. Zároveň sa vyberajú špeciálne modely pre tehotné ženy.

Použitie obväzov hernie na pánske a dámske opasky je možné iba na lekársky predpis na základe výsledkov diagnostiky tela a charakteru priebehu choroby..

Hlavné podmienky, za ktorých je predpísané nosenie výrobku:

 • prípravné obdobie pred operáciou;
 • prevencia slabín prietrže u ľudí s predispozíciou;
 • pooperačné obdobie (prevencia relapsu a nezrovnalosti sutúr);
 • konštantná fyzická aktivita (aby sa zabránilo patológii).

Dôležité! Na efektívnu rehabilitáciu dieťaťa po chirurgickom odstránení trieslovej kýly sa odporúča používať nielen inguinálnu ortézu, ale aj ortopedický korzet na chrbát, aby sa ďalej zmiernilo napätie zo chrbtice a aby sa dosiahlo maximálne pohodlie..

Nosná vzpera sa nosí, ak sú k dispozícii tieto indikácie:

 • skoré štádiá vývoja choroby, aby sa zabránilo vzniku hrče;
 • predchádzanie porušovaniu predpisov;
 • neschopnosť vykonať operáciu kvôli kontraindikáciám;
 • počas tehotenstva;
 • genetická predispozícia k výskytu slabinovej prietrže v prítomnosti provokujúcich faktorov - obezita, ťažká fyzická námaha.

pretože nadmerná fyzická námaha zvyšuje riziko tvorby prietrže, na preventívne účely sa odporúča nosenie korzetu pri športe alebo práci s ťažkými bremenami. Platí to pre ľudí, ktorí sa profesionálne venujú športu a pracujú ako nakladače..

Bandáž je potrebné správne používať, aby sa zabránilo patologickému procesu komplikáciám. Nosenie výsuvného zariadenia je potrebné iba pri ležaní na chrbte. Po zafixovaní vankúšikov - pelotov sú pevné, môžete vstať.

Ak obväz pritlačí, zahryzne do pokožky a spôsobí nepohodlie, musíte ju zmeniť.

Musíte trochu chodiť, počúvať svoje pocity. Ak bandáž pritlačí, prilepí sa na pokožku, má osoba nepríjemný pocit, musíte odstrániť zadržiavaciu bandáž a zmeniť oblečenie.

Západku nemôžete nosiť, ak je nepohodlná a spôsobuje nepohodlie, je to spojené so zvýšeným rizikom zovretia prietrže.

Svorku je možné nasadiť až popoludní. V noci je potrebné pás alebo plavky odstrániť.

Výnimkou je silný nočný kašeľ, ktorý zvyšuje riziko ešte väčšieho zvýšenia prietrže. Ak sa obväz používa na prevenciu, nezasahujte ho iba pri silových prácach alebo pri športe.

Po odstránení blokovacieho zariadenia musíte pokožku ľahko masírovať bez toho, aby ste sa dotkli hrudnej hrče. Po operácii noste nosný pás 1-2 mesiace, musíte neustále (odstraňovať iba v noci)..

Po ukončení rehabilitácie bude pri obťažných podmienkach obväz potrebné nosiť iba pri prechladnutí sprevádzanom kašľom..

Ako si udržať:

 • v páse pri slabinovej prietrži alebo tavení je potrebné pravidelne umývať;
 • existujú modely určené na pranie v práčke a existujú také modely, ktoré je potrebné prať iba ručne. Aby sa predišlo predčasnému opotrebeniu látky a strate jej pružnosti, odporúča sa umývať obväz iba rukami;
 • teplota vody najviac 40 ° C;
 • Nepoužívajte bielidlá a prášky s agresívnymi prísadami;
 • produkt je potrebné vysušiť bez priameho slnečného žiarenia; môže spôsobiť deformáciu tkaniva.
 • porušenie herniálneho vaku;
 • kožné lézie v mieste priľnavosti tkaniva;
 • prítomnosť novotvarov na koži v blízkosti herniálneho vaku;
 • dermatitída.

Bandáž s inguinálnou herniou má na použitie niekoľko kontraindikácií. Napríklad to môže byť dermatitída..

 • nastaviteľná prietrž:
 • predchádzanie porušovaniu predpisov;
 • v pooperačnom období, aby sa vylúčil opakovaný výskyt slabínovej kýly;
 • po operácii kýly;
 • na profylaxiu s ťažkou fyzickou námahou.

Prietržový kínový obväz by sa nemal používať na porušenie prietrže. V takom prípade by ste sa mali okamžite poradiť s lekárom. Medzi ďalšie kontraindikácie patrí obezita, cukrovka, onkologické problémy, ako aj zápal kože ložiskami v oblastiach susediacich s konkrétnym modelom..

 1. Vykonávanie nechirurgickej liečby;
 2. Príprava na chirurgický zákrok, prenos chirurgickej liečby;
 3. Pooperačné obdobie: na zabránenie rozdielom v šití, zabránenie relapsu;
 4. Fyzická aktivita, profesionálne vlastnosti, ak je obväz nevyhnutný na preventívne účely.

Po operácii používajte podporný pás, až kým sa rana úplne neobnoví, a tiež ju aplikujte počas fyzioterapeutických cvičení, domácich prác.

Je možné pás úplne opustiť so súhlasom lekára, keď sa vytvorí prirodzený svalový korzet a je pripravený vykonávať svoju funkciu..

Použitie pásu je kontraindikované:

 1. Obmedzená porucha, keď sa prietrž významne zvýšila a pacient vyžaduje okamžitú chirurgickú liečbu;
 2. Chronické dermatologické choroby s ložiskami v oblasti kontaktu pásu s pokožkou;
 3. Nezhubné alebo zhubné procesy v tele človeka.

Ďalšou dôležitou kontraindikáciou je nosenie ručne vyrábaného pásu. Odborníci dôrazne odporúčajú kúpiť obväz v špecializovaných ortopedických predajniach alebo lekárňach.

Špeciálne pásy sa vyrábajú s prihliadnutím na anatomické a fyziologické vlastnosti a iba odborník so zdravotným zázemím môže vytvoriť takúto bandáž..

Bandáž na slabinovú prietrž je kontraindikovaná:

 • tehotná
 • s porušením;
 • s alergiami na zloženie látky, z ktorej je šitý pás;
 • ak sú na mieste bandáže obväzy a neoplázie.

Nosenie pásu vyrobeného podľa vlastného výberu môže mať za následok rôzne komplikácie. V lekárni si môžete kúpiť obojstranný opasok s popruhmi alebo aplikátor, elastické pánske a ženské plavky. Pri výbere zdravotníckej pomôcky ortopédia odporúčajú zohľadniť pohodlie pri používaní, výrobe materiálu, pohlaví a veku pacienta.

Továrne vyrobené elastické zariadenie je vybavené sponami, pomocou ktorých môže pacient ľahko a rýchlo zmeniť objem. Obinadlo pri slabinovej prietrži je vybavené 1 alebo 2 platňami. Obojstranný pás je vybavený popruhmi a pevnými vložkami. Pred zakúpením lieku sa odporúča poradiť sa so svojím lekárom.

 1. Ak pacient trpí chronickými kožnými chorobami s ohniskami umiestnenými priamo v mieste kontaktu zariadenia s telom;
 2. V prípade porušenia prietrže a potreby urgentného chirurgického zákroku je vylúčené nosenie obväzov;
 3. Ak má pacient zhubné alebo benígne nádory a nádory.
 4. Samonosné podporné pásy môžu poškodiť prietrž. Medicína presvedčivo žiada nosiť obväzy od profesionálov. Tieto pásy sa predávajú v ortopedických predajniach a vyrábajú sa podľa všetkých štandardov kvality..

Vlastnosti produktu

Voľba obväzu by sa mala vykonávať v spojení so špecialistom. Pre správny výber je potrebné dodržiavať nasledujúce pravidlá.

 1. Náklady a výrobca. Nepokúšajte sa o seba šetriť. Cena ortopedických výrobkov zodpovedá kvalite. Odporúča sa kontaktovať najslávnejších a najdôveryhodnejších výrobcov..
 2. Model. Voľba bandážového modelu je založená na charakteristikách patológie a štruktúry tela pacienta. Získajte zariadenie, ktoré najlepšie spĺňa všetky terapeutické požiadavky.
 3. Veľkosť. Vyberte si produkt, ktorý poskytuje pohodlie pri akomkoľvek type pohybu. Bandáž by sa nemala stlačiť ani prehnúť. Ak v salóne alebo lekárni nie je vhodná veľkosť, odporúča sa objednať ju individuálne.
 4. Material. Venujte pozornosť hypoalergenite všetkých materiálov výrobku..

Nepoužívajte ručne vyrobené korzety. Takéto pomôcky nespĺňajú lekárske normy a môžu zhoršiť patológiu. Výrobky by sa mali nakupovať iba v ortopedických salónoch alebo lekárňach.

Nezabudnite otestovať niekoľko možností ortézy na objektívny výber. Ďalší terapeutický proces závisí od toho, ktorý produkt si kúpite, pretože po kúpe nebude možné korzet vymeniť ani vrátiť.

Ak sa rozhodnete kúpiť obväz na slabinovú prietrž, mužskú alebo ženskú alternatívu, stojí za to objasniť pravidlá starostlivosti o takýto produkt. Koniec koncov, každý model má svoje vlastné charakteristiky. Niektoré podporné pásy je možné umývať iba ručne, zatiaľ čo iné sú zakázané navlhčiť.

Stojí za zváženie, že doba nosenia obväzu je obmedzená a nepresahuje 12 mesiacov. Pokiaľ sa operácia po uplynutí stanoveného času nevykoná, budete si musieť kúpiť nový opasok. Odporúčania a pravidlá pre nosenie takéhoto výrobku, ako aj doba používania, sú spravidla podrobne opísané v pokynoch. Pred zakúpením ortézy sa odporúča dôkladne ju preštudovať..

Ako funguje bandáž

Zariadenie vyrobené z elastického a hustého tkaniva je konštruované takým spôsobom, ktorý udržuje svaly inguinálnej oblasti v miernom napätí, zabraňuje ich nadmernej relaxácii a bráni vyčnievaniu herniálneho vaku..

Husté tkanivo bráni svalstvu rozbiehať sa pod tlakom hernálneho vaku v prípade náhlych a trhavých pohybov. Ak sa už hernálny vak vytvoril a dosiahol značnú veľkosť, obväz naň pritlačí zvonku, čím poskytne podpornú funkciu, zabráni rozvoju ešte väčšieho výčnelku a vizuálne nevidí kozmetickú vadu..

Ak sa už hernálny vak vytvoril a dosiahol značnú veľkosť, obväz naň pritlačí zvonku, čím poskytne podpornú funkciu, zabráni rozvoju ešte väčšieho výčnelku a vizuálne nevidí kozmetickú vadu..

Inguinálna hernia je patologický stav, pri ktorom brušné orgány vyčnievajú cez trieslovinový kanál za prednú časť brušnej steny..

Fixácia prietrže pri fyzioterapeutických cvičeniach chráni pred zovretím tkaniva.

Neustále nosenie opaskov zakrýva vonkajšie prejavy choroby.

klasifikácia

Lekársky korzet je jednostranný a podporuje vydutie iba na jednej strane.

Existujú obojsmerné podporné zariadenia, ktoré poskytujú najspoľahlivejšie vybavenie a sú vhodné pre ľudí zapojených do športu.

Existujú obojsmerné podporné zariadenia, ktoré poskytujú najspoľahlivejšie nosenie a sú vhodné pre ľudí, ktorí vedú aktívny životný štýl, športujú.

Muž

Pánske obväzy sú vyrobené vo forme plaviek, ktoré sú na oboch stranách vybavené vreckami. Obsahujú špeciálne blokovacie vložky - podložky, ktoré vyvíjajú tlak na hernálny vak a podopierajú ho. Plavecké kmene sa používajú na jednostranné a bilaterálne prietrhy prietrže.

Ak sa prietrž rozšíri do mieška, použije sa supercenorium, ktoré podporuje miešok. Na aktívne športy sa odporúča použiť obväz.

Žena

Ženy používajú elastické pomôcky na prevenciu prietrže počas tehotenstva a pri výskyte tejto patológie.

Opasky, ktoré môžu ženy použiť, sú vhodné na prevenciu prietrže.

Bandáž vo forme plaviek je vhodná pre ženy, ktoré majú veľkú prietrž a chcú skryť kozmetickú vadu pred ostatnými. Pripevňovacie pásy sú vhodné na prevenciu prietrže. Bandážový pás má 2 vrecká s podpornými vankúšikmi. Pás je pripevnený k lepiacej páske, čo vám umožňuje nastaviť stupeň tlaku.

Výhodou je pás a korzety na páske, ktoré neobmedzujú pohyby, pri chôdzi neotierajú oblasť slabín.

Urob si sám

Problematická je ortopedická opora korzetu. Je potrebné nájsť materiál, ktorý spĺňa všetky požiadavky, kupovať zvlášť špeciálne vankúše - peloty. Ťažkosti vznikajú pri zostavovaní správneho vzoru.

Prečo sa neodporúča šiť obväz sami Ak je vzorová technológia narušená, zariadenie môže spôsobiť ešte väčšie škody, inak namiesto podpory prietrže a zabráneniu jej ďalšiemu zvýšeniu môžete získať množstvo komplikácií..

Pre tehotné

Počas tehotenstva sa odporúča zvoliť pásik korzetu pre oblasť trieslovín, ktorý sa dá upraviť objemom vďaka sponám na lepiacej páske, čo je dôležité pre rýchlo rastúce brucho. Je potrebné bezpodmienečne používať obväz pre ženy, ktoré majú genetickú predispozíciu k tejto patológii, s príliš rýchlym alebo nadmerným prírastkom na váhe počas tehotenstva..

deti

Prostriedky pre deti sú univerzálne, určené pre deti od 1 mesiaca do 5 rokov. Typ - pás, ktorý umožňuje nastaviť hlasitosť zariadenia, čo je dôležité v prípadoch, keď potrebujete nosiť obväz niekoľko rokov..

V pooperačnom období je povinné nosiť opasok a v prípadoch, keď po odstránení kýly dieťa chytí nachladnutie a je sprevádzané kašľom..

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Osteochondróza je degeneratívne ochorenie chrbtice, ku ktorému dochádza v dôsledku zmien rôznych metabolizmov v tele..
Najúčinnejšou metódou na liečbu cervikálnej osteochondrózy je denné cvičenie lekárskej gymnastiky S. Bubnovsky. Po 1-2 mesiacoch pravidelného tréningu bolesti v krku a krku zmiznú, pri krútení a nakláňaní hlavy zmizne kŕč a rozsah pohybov sa zvyšuje.
Fázovo citlivá ochrana vypne trojfázový motor v prípade veľkého napätia nevyváženosti alebo výpadku fázy.Fázovo citlivé ochranné zariadenia pre elektrické motory FUZ-M a FUZ-U