loader

Hlavná

Pažerák

Ako si vyrobiť inguinálnu prietrž prietrže doma

Korektor alebo korzet na držanie tela vlastnými rukami nepredstavuje ťažkosti pri výrobe, ak človek vie, ako vyrobiť vzory a pracovať na šijacom stroji. V každom jednotlivom prípade je potrebné študovať iba znaky deformácie chrbta a zvoliť vhodný vzorec.

V porovnaní s priemyselným modelom výrobok vyrobený na mieru nielen posilní svalstvo korzetu chrbta a podporí os chrbtice. Stane sa štýlovým doplnkom ku každodennej šatníku..

Ako určiť typ korzetu

Korzet na držanie tela vlastnými rukami je možné doma. Produkty na opravu stavu chrbtice sa budú líšiť s léziami rôznych oddelení. Korektor polohy sa môže používať, iba ak je v súlade s lekárskymi normami; O prípustnosti použitia možnosti vyrobenej pacientom môže rozhodnúť iba ortopedický špecialista.

Ak chcete urobiť korzet na držanie tela vlastnými rukami, mali by ste si preštudovať ich hlavné typy:

 1. Korektor modelovania sa používa na to, aby chrbát alebo pás mali určitú polohu. V prípade bočného zakrivenia chrbtice sú takéto modely vystužené ďalšími tuhými vložkami vyrobenými z plastu alebo kovu z ohybu..
 2. Ortopedický korektor je určený na posilnenie korekcie zakrivenia chrbtice. Ak je patologické ohýbanie vyjadrené v bedrovej oblasti, používa sa bedrový korzet; v hrudníku - výrobok na postroji pre hornú tretinu chrbta.
 3. Na udržanie celej osi chrbtice v správnej polohe sa používa podporný korzet. Je lepšie nosiť ho s plochým (všetky fyziologické krivky chrbtice sú vyhladené) alebo s okrúhlym chrbtom (fyziologické krivky sú zosilnené)..
 4. Náhradný korzet sa používa v rehabilitačnom období po operácii na posilnenie prednej brušnej steny a chrbta.

Čo potrebujete urobiť korzet?

Ak chcete sami vytvoriť opravné zariadenie, musíte sa najprv poradiť so svojím lekárom, ktorá možnosť je v konkrétnom prípade potrebná.

Mäkké možnosti predpísané pre menšie zakrivenie chrbta a na prevenciu chorôb pohybového ústrojenstva sa vyrábajú z elastických tkanív. Na vytvorenie polotuhého obväzu potrebného pre vážne problémy s chrbticou, svalmi a väzmi, zovretím, bude potrebné odobrať časti z plastu, zipsy. Pevné korzetové modely budú vyžadovať kovové a plastové prvky.

Výrobné črty závisia od toho, aký druh zakrivenia polohy je pozorovaný, kde je porušenie lokalizované: v krčnej, bedrovej alebo hrudnej oblasti. Hypoalergénne materiály budú vyžadovať kvalitný šijací stroj. Schopnosť šiť je tiež nevyhnutná: ak pacient nevie, ako stroj používať, je lepšie kúpiť obväz v lekárni alebo objednať od odborníka.

Algoritmus na výrobu obväzov doma

Najprv si musíte vybrať, z ktorého zariadenia sa bude šiť. Je potrebné vziať látky, ktoré sa dajú ľahko prať. Materiál by sa mal vyberať priedušný, ktorý nespôsobuje alergie.

Potom zmerajte parametre: objemy v bruchu, bokoch, hrudníku.

Vytvoria sa ďalšie vzory. Podrobnosti je potrebné nakresliť na papier a potom pripevniť na látku a kruh. Potom sa časti produktu vystrihnú a žehlia.

Časti sú upevnené kolíkmi a potom zošité silnými niťami. Hrany bude potrebné zastrčiť.

Po vytvorení vzoru pokračujte v šití modelu. Pre to:

 1. Zhromaždite všetky podrobnosti a priložte ich k číslu. Uistite sa, že sú na svojom mieste. V prípade potreby opravte chyby;
 2. Na šijací stroj šite švy, opatrne ich vyžehlite a spracujte;
 3. Ak chcete vyrobiť zosilnený korektor (s plastovými alebo kovovými vložkami), musíte urobiť podšívku. Vykonáva sa podobným spôsobom. Pri spracovaní spojov je potrebné zabezpečiť, aby boli prúžky tvorené kovovým alebo plastovým rámom;

Po vyskúšaní vykonajte opravy a svoju polohu tela môžete úspešne opraviť pomocou produktu pre domácich majstrov.

V prípade, že pacient nevie, ako vytvárať vzory, šiť, musíte kontaktovať profesionálnu krajčírku.

Než vlastný korektor je lepší ako zakúpený?

Ak produkt správne prišijete, nielenže to účinne pomáha pri liečení a prevencii patológií, ale je tiež pohodlnejšie ako voľba z lekárne. Bandáž je možné vytvoriť podľa individuálnych štandardov.

Náklady na vlastnú ponuku budú tiež nižšie. Okrem toho bude možné so súhlasom lekára vykonať potrebné úpravy: opasok, ďalšie prvky. Na vytvorenie produktu môžete použiť látky rôznych farieb, ozdobiť korzet.

S cieľom zahriať chrbát a zmierniť bolesť, ktorá sa vyskytuje v dôsledku osteochondrózy, radikulitídy, reumatizmu a iných neuro-zápalových ochorení, odborníci odporúčajú používať na spodnú časť chrbta vlnený pás. Okrem toho sa kožušinové výrobky používajú na liečbu a prevenciu chorôb vnútorných orgánov (najčastejšie obličiek). Výhodou vlnených obväzov je prirodzenosť materiálov, ktorá umožňuje ich použitie v každom veku. Kožušinový obväz nespôsobuje pot, zahreje látky a prepúšťa vzduch.

Druhy obväzov

Živočíšna kožušina (či už je to ovca, pes alebo ťava) má pozitívny vplyv na organizmus. Pri výbere vlneného pásu musíte venovať pozornosť nielen materiálu, z ktorého je vyrobený, ale aj modelu obväzu. Existujú úzke, široké a univerzálne chrbtové obväzy. Okrem toho by sa malo pamätať na to, že veľkosť modelov sa líši, z tohto dôvodu je potrebné vykonať merania, aby nedošlo k chybe s dĺžkou výrobku..

Najbežnejšie sú pásy vyrobené zo srsti oviec a psov, modely, ktoré používajú srsť ťavu alebo jaka, sú menej populárne, zatiaľ čo výrobky zo jazvečích kožušín sa všeobecne považujú za exotické..

Ovčí kožušinový opasok

Na výrobu sa spravidla používa nenatieraná ovčia vlna. Pás z ovčej vlny má liečivý účinok vďaka lanolínu, ktorý je súčasťou materiálu. Popri otepľovacom účinku má obväz aj výhody:

 • menej alergénne ako iné korzety z iných materiálov;
 • má antibakteriálne vlastnosti;
 • dokonale vyčistené.

Nevýhody tohto typu obväzov zahŕňajú slabé vlastnosti zahrievania (v porovnaní s inými modelmi)..

Na liečbu kĺbov naši čitatelia úspešne použili SustaLife. Vzhľadom na popularitu tohto produktu sme sa rozhodli vám ho ponúknuť.
Viac tu...

Vzory psej vlny

Vzhľadom na to, že srsť psa je veľmi tuhá, okrem otepľovania postihnutých tkanív poskytuje mikromasáž aj produkt vyrobený z takéhoto materiálu. Okrem toho má vlnený pás psa protizápalové vlastnosti..

Nevýhody takýchto modelov zahŕňajú:

 • Nepríjemný zápach spôsobený používaním alebo navlhčením produktu. To sa týka pásov, ktoré sa vyrábajú doma, v obväzoch vyrobených v továrni, zápach nie je cítiť v dôsledku spracovania surovín..
 • Náročné čistenie.
 • Nevhodné pre ľudí alergických na živočíšnu kožušinu.

Obväzové obväzy na ťavách

Ťavie vlasy majú otepľovacie vlastnosti a môžu si dlho udržať teplo. Velbloudí vlasový pás je vhodný pre ľudí s citlivou pokožkou. Liečebný účinok vzniká vďaka teplu a prispôsobeniu obväzu k spodnej časti chrbta.

Produkt z ťavej vlny, rovnako ako iné pásy vyrobené z prírodných materiálov, môže neutralizovať negatívne elektrické náboje na povrchu pokožky, čo zlepšuje pohyb tekutín (najmä lymfy) v tele. Výrobky sú vhodné na časté používanie, pretože majú schopnosť prúdiť vzduchom. Malo by sa tiež poznamenať, že modely ťavej vlny majú hmotnosť menšiu ako ovčie pásy.

Výrobky z jazvečích kožušín

Kožušina jazvca je vo svojom zložení tuhým materiálom, a práve z tohto dôvodu majú jazvečie výrobky z jazera masážny účinok. V dôsledku toho je prietok krvi v postihnutých tkanivách normalizovaný a bolesť zmizne. Na rozdiel od kožušinových pásov pre psov majú jazvecké obväzy slabé otepľovacie vlastnosti. Okrem exotického charakteru sa výrobky zo jazvec jazvečíka zle čistia. A ľudia s citlivou pokožkou by mali byť pri používaní tohto modelu veľmi opatrní..

Yak kožušinové opasky

Kožušina Jaka nemôže prevrátiť dlhšiu dobu a nezačnú blúdiť, čo spôsobuje nepohodlie, takže obväz má dlhú dobu prevádzky. Takéto modely majú spravidla vynikajúcu tepelnú odolnosť. Hlavnou nevýhodou je ich masivita: pod oblečením je viditeľný pás z jakov. Ľudia s alergiou na kožušinu by mali premýšľať o tom, či majú nosiť takýto opasok..

Štruktúra produktu

Všetky modely z prírodných surovín sa vyrábajú podľa jednej schémy: vonkajšia vrstva je vyrobená z hustej látky, vrstva je z kožušiny, vnútorná vrstva je tiež z hustej látky. Vonkajšia a vnútorná strana môžu byť vyrobené z textílií rôznych textúr. Niekedy sa suroviny ošetrujú antiseptikami (látka sa spravidla uvádza v pokynoch pre pás). Zapínanie na suchý zips sa používa ako spojovací materiál, kravaty sa zriedka zachytia a ešte menej často gombíky a spojovací materiál.

Opasky vyrobené remeselnou metódou nemusia mať štruktúru. Dôvodom je skutočnosť, že produkt je bližšie k telu. Nedostatok tkaniva však skracuje dobu používania obväzu, pretože sa rýchlo zašpiní a neodporúča sa umývať modely z prírodných materiálov..

Kedy používať pás

Bandáže vyrobené z kožušiny sa často používajú v procese hojenia a prevencie chorôb, ako napríklad:

 • chronické choroby chrbtice;
 • zápal genitourinárneho traktu;
 • podchladenie vnútorných orgánov;
 • urolitiáza;
 • choroby reprodukčného systému u mužov.

Použitie produktov vyrobených z prírodných materiálov sa odporúča počas rehabilitácie po poranení chrbta, poškodení nervov a prietrži. Na jeseň av zime je možné obväz nosiť aj bez lekárskeho predpisu. Okrem toho sa tieto modely môžu použiť na korekciu držania tela a pri procese chudnutia..

DIY pás

Mnohí chovatelia psov si sami vyrábajú pásy na vlasy. Najčastejšie sa vyrábajú plstením, ale so správnymi schopnosťami môžete skúsiť pliesť korzet. Pri obväze sa spravidla berie vlna, ktorá sa po vyčesaní psa hromadí na hrebeni. Ak je to potrebné, zviera sa môže orezať.

Ak chcete zviazať obväz, musíte zvládnuť spriadanie doma. V prípade plstených modelov je najbežnejšie používanou metódou plstenie za mokra, ktoré spočíva v spracovaní surovín vodou a jej vhodnom tvare. Môžete tiež vytvoriť model založený na korzete. Na tento účel je suchá kožušina umiestnená medzi dvoma vrstvami látky a prešívaná rukami alebo šijacím strojom.

Továrne a domáce výrobky majú priaznivcov aj odporcov. Bez ohľadu na to, ako bol obväz vyrobený, treba pamätať na to, že v kvalitnom páse sú suroviny rovnomerne rozložené po celej ploche, pre hornú a dolnú vrstvu sa vyberajú výlučne prírodné tkaniny, švy sa starostlivo vypracujú..

Bandáž do-it-yourself pre slabinovú prietrž

A tu je to, čo neoceniteľná rada pre obnovenie chorých kĺbov dala profesorovi Pakovi:

klasifikácia

V závislosti od veľkosti a účelu môže byť hernálny trieslový pás mužský, ženský, univerzálny, detský a pre novorodencov. Pás má jeden alebo dva upevňovacie pásy: jednostranné a obojstranné.

Jednostranný korzet môže byť zase pravák a ľavák. Hlavnou časťou pásu je hypoalergénna doska potiahnutá látkou, ktorá slúži ako podpera pre vnútorné orgány s kýlou..

Tvar peloty (doštičky) sa líši v závislosti od cieľa a je vybraný individuálne pre každého pacienta.

Dámsky trieslový pás

Reprezentatívnym ženským obväzovým obväzom je Creit B-455, obojstranný pásik na prevenciu zvýšenia defektov mozgu počas liečby alebo po chirurgickom zákroku..

Bandáž sa skladá z nasledujúcich prvkov:

 • dva odnímateľné aplikátory (pevné alebo polotuhé);
 • elastické pásky na upevnenie;
 • odnímateľný klin.

Tento trojuholníkový pletenec je určený na nepretržité používanie s herniou s pravostrannou alebo ľavostrannou prietržou. Takýto pás má prietrž a zabezpečuje kompresiu femorálneho a ingvinálneho kanálika, čím bráni úniku orgánov..

Herniovaný pás je kontraindikovaný v prípade stlačenia prietrže a nemožnosti nastavenia defektu..

Ženský obväz si môžete kúpiť v špeciálnych ortopedických obchodoch alebo si ho môžete objednať na internete. Korzet nemusí byť vhodný bez ohľadu na cenu produktu, preto sa pri výbere musíte zamerať na niekoľko ukazovateľov: pohodlie pri nosení, nedostatok kompresie, mäkký účinok na pokožku, ľahké odstránenie.

Počas tehotenstva existuje špeciálny obväz na slabinovú prietrž a podľa Komarovského ju musí nosiť každá žena s predispozíciou k tejto chorobe..

Mužská inguinálna ortéza

Anti-hernia pás pre držanie prietrže u mužov - Crate B-450 sa používa na konzervatívne odstránenie kýly a predchádzanie komplikáciám. Ak sa korzet správne nosí, zmierňuje bolesť, odstraňuje príznaky závažnosti a nepohodlia pri chôdzi, nespôsobuje podráždenie a môže sa použiť s dvojstrannou vadou..

Pás pre ingvinovú prietrž u mužov má tri hlavné indikácie:

 • pooperačné ošetrenie kýly;
 • obojstranná a jednostranná nastaviteľná chyba;
 • prevencia recidívy choroby.

Nosenie obväzu je kontraindikované v prípade zvieracej prietrže, ak je nevyhnutný urgentný chirurgický zákrok, prítomnosť nádorových procesov v tele a kožné ochorenia..

Existuje niekoľko typov ortézy určenej pre trieslovinu prietrže:

 • Vek pacienta. K dispozícii sú špeciálne pásy pre dospelých a deti. V tomto prípade je hlavným rozdielom veľkosť. Ak si chcete kúpiť lekársky pás, musíte ísť s osobou, pre ktorú je určený. Slepý výber sa neodporúča.
 • Poloha prietrže. V závislosti na tejto charakteristike choroby existujú obväzy na pravej a ľavej strane.
 • Floor. Lekársky bandážový pás je vhodný na nosenie nielen mužov, ale aj žien. Boli pre ne vyvinuté špeciálne modely..

Muž

Bandážové modely určené pre mužov môžu byť vyrobené s úzkym alebo širokým remienkom. Možnosti príslušenstva:

 • S remienkami. V tomto prípade sú pásy (s hustou látkou) pripevnené k pásu (široké alebo úzke)..
 • Vo forme plaveckých kmeňov. Jedná sa o univerzálny model, ktorý poskytuje bilaterálnu podporu a je to malé tesné plavecké kmene.
 • Supensory. Toto je špeciálny model určený na fixáciu a podporu semenníkov. Často sa odporúča nosiť pri výkone veľkej fyzickej námahy. Takýto produkt sa často nazýva scrotal.

Žena

Bandáž určená pre ženy je mierne odlišná od pánskych. Vyrába sa vo forme spodného prádla s upevňovacími remienkami. Pod oblečením je taký korzet úplne neviditeľný..

Vhodný je tiež univerzálny model. Takéto možnosti si vyžadujú výber podľa miesta prietrže. V takom prípade musíte zvoliť jednostrannú alebo obojstrannú možnosť, berúc do úvahy diagnózu.

Urob si sám

Náklady na kvalitné lekárske obväzy sa môžu mnohým zdať vysoké. S cieľom ušetriť peniaze, niektorí ľudia premýšľajú o nezávislom prispôsobení tohto dizajnu. Lekári to kategoricky neodporúčajú. Existuje niekoľko dôvodov:

 • Pre oporné pásy sa používa špeciálna hustá a elastická tkanina..
 • Potrebný správny rez.
 • Domáce zariadenie môže poškodiť iba osobu - prispieť k zvýšeniu prietrže.

Pre tehotné

Počas tehotenstva lekári predpisujú obväz v prípadoch, keď má žena tendenciu k hernii.

Na tieto účely sa vyrábajú špeciálne modely so širokým elastickým pásom. Spoľahlivo podporí rastúce brucho.

deti

Bandážový pás pre dieťa sa môže použiť na vrodené a získané typy prietrže. Obzvlášť dôležité je, aby deti nosili opasok, pretože až do veku 6 rokov sa operácie vykonávajú iba v extrémnych prípadoch..

Ako viete, u mužov sa najčastejšie vyskytuje prietrž v slabinách. Z tohto dôvodu sa mužský obväz na trieslovinu prietrže považuje za bežnejší. Existuje však aj ženská verzia, univerzálna, detská a obväz pre novorodencov. Tieto pásy majú podobný vzhľad ako sťahovacie spodky so suchým zipsom alebo zapínaním.

Bandážové pásy sa delia na jednostranné a obojstranné, v závislosti od typu kýly. Podľa toho môže byť jednostranne navrhnutý pre pravú alebo ľavú stranu. Existujú univerzálne možnosti, kde je možné upraviť stranu zariadenia.

Správne zvolený pás je v tesnom kontakte s pokožkou a nespôsobuje nepohodlie, nie je viditeľný pod vrstvou oblečenia.

Okrem upevňovacích prvkov a samotného pásu je hlavnou časťou obväzu špeciálna kovová doska všitá do textilného vaku - tzv. „Pelot“. Veľkosť peloty sa volí podľa priemeru a tvaru hernálneho otvoru - mala by byť o niečo väčšia pozdĺž vonkajších hraníc, asi o 10 mm.

Inguinálny obväz prietrže pre ženy sa nemusí líšiť od mužskej verzie, s výnimkou tých modelov, ktoré sú navrhnuté na nosenie počas tehotenstva.

Pooperačná bandáž sa používa v období po chirurgických zákrokoch na udržanie svalovej hmoty a na zabránenie prolapsu vnútorných orgánov. Pomáha znižovať bolesť a pomáha obnovovať svalový tonus..

Je dôležité, aby materiál, z ktorého je výrobok vyrobený, nespôsoboval miestne alergické reakcie, pretože podráždenie kože v oblasti rany významne komplikuje a predlžuje pooperačnú regeneráciu..

Podľa spôsobu určovania polohy:

 • ľavostranné;
 • pravá ortéza.

Klasifikácia podľa spôsobu montáže:

Lekársky korzet je jednostranný a podporuje vydutie iba na jednej strane.

Existujú obojsmerné podporné zariadenia, ktoré poskytujú najspoľahlivejšie nosenie a sú vhodné pre ľudí, ktorí vedú aktívny životný štýl, športujú.

Pánske obväzy sú vyrobené vo forme plaviek, ktoré sú na oboch stranách vybavené vreckami. Obsahujú špeciálne blokovacie vložky - podložky, ktoré vyvíjajú tlak na hernálny vak a podopierajú ho. Plavecké kmene sa používajú na jednostranné a bilaterálne prietrhy prietrže.

Ak sa prietrž rozšíri do mieška, použije sa supercenorium, ktoré podporuje miešok. Na aktívne športy sa odporúča použiť obväz.

Ženy používajú elastické pomôcky na prevenciu prietrže počas tehotenstva a pri výskyte tejto patológie.

Bandáž vo forme plaviek je vhodná pre ženy, ktoré majú veľkú prietrž a chcú skryť kozmetickú vadu pred ostatnými. Pripevňovacie pásy sú vhodné na prevenciu prietrže. Bandážový pás má 2 vrecká s podpornými vankúšikmi. Pás je pripevnený k lepiacej páske, čo vám umožňuje nastaviť stupeň tlaku.

Výhodou je pás a korzety na páske, ktoré neobmedzujú pohyby, pri chôdzi neotierajú oblasť slabín.

Okrem toho sú také podporné pásy obojstranné a jednostranné. Všetko záleží na počte pásov a upevňovacích prvkov. Pás pre inguinálnu herniu pre mužov je jednostranný v dvoch typoch: ľavý a pravý.

Hlavným detailom tohto pásu je pelot. Je to doska vyrobená z hypoalergénnej zliatiny. Kov je obyčajne potiahnutý tkaninou. Hlavným účelom tejto časti je podpora brušných orgánov v normálnej polohe. Tvar peloty sa môže líšiť. Závisí to od účelu obväzu samotného a typu kýly.

Štandardný obväz sa najčastejšie podobá na plavecké kmene so suchým zipsom. Pásy zariadenia sú upevnené medzi nohami pacienta.

Je ľahké uhádnuť, že obojstranný model používajú muži, ktorých kýly rástli na oboch stranách. Jednostranné sú rozdelené na pravákov a ľavákov.

Lekári odporúčajú zvoliť model, ktorý vyhovuje konkrétnemu ochoreniu. Nie je potrebné kupovať univerzálny obväz s jednou herniou.

Akýkoľvek správne vybraný korzet sa považuje za efektívny. Pomáha obmedzovať rast prietrže a prakticky eliminuje jej prasknutie..

Mužský obväz kýlovej prietrže: ako si vybrať

Počas ležania je nevyhnutné nosiť bezpečnostný pás. V tomto stave herniálny vak nevyčnieva a je najbezpečnejšie ho skryť pod obväzom.

Ak má váš prístroj peloty - nainštalujte ich prísne na mieste prietrže, opatrne upevnite všetky upevňovacie prvky a suchý zips. Postavte sa a trochu prechádzate, úplne odstráňte nepohodlie.

Veľmi často brnenie v bokoch.

Pozor! Uťahovací pás nastavte tak, aby bol pohodlne choditeľný, všetky nepríjemné pocity následne ovplyvnili stav pokožky, objavia sa podráždenia.

Ženský obväz je usporiadaný trochu inak a prispôsobuje sa tvarom tela prvýkrát, ale medzi ženskými pohlaviami je slabá prietrž menej.

Noste elastický pás po celý deň, odstraňujte ho iba v noci. Avšak v miernych štádiách choroby lekári odporúčajú nosiť sťahovací pás 2-3 hodiny denne alebo počas cvičenia. Po nosení bandáže nezabudnite urobiť relaxačnú masáž pokožky bez toho, aby ste sa dotkli herniálneho vaku.

Odborníci odporúčajú, aby bol u mužov po celú dobu pred chirurgickým zákrokom použitý napínací pás, aby nedošlo k komplikácii výčnelku..

Spodná bielizeň opasok

10. januára 2017

Môže vyliečiť prietrž?

Inguinálny obväz nedokáže vyliečiť už objavenú prietrž. Musí sa však neustále nosiť, aby sa znížila pravdepodobnosť zvýšenia herniového výčnelku alebo jeho porušenia.

Obvazy sa tiež používajú po chirurgickom zákroku na skrátenie rehabilitačného obdobia a na podporu svalovej hmoty rýchlejšie. Pred nákupom potrebujete lekárske vyšetrenie a jeho odporúčania týkajúce sa možných kontraindikácií.

Pri inguinálnych herniach je indikovaná chirurgická liečba, existujú však prípady, keď je potrebné operáciu odložiť. Potom musia pacienti nosiť špeciálny obväz.

Teraz existuje toľko modelov týchto zariadení. Bandáž hernie inguinálnej pomáha predchádzať rozvoju chorôb a ich porušovaniu.

Porušenie môže byť spravidla mimoriadne nebezpečné, v takomto prípade sa vykonáva naliehavá operácia. Moderné pásy sú pohodlné a praktické, majú dobré recenzie od pacientov a lekárov.

Nosiť obväz určitého modelu môže lekár odporučiť po operácii alebo namiesto nej. Ale často si človek musí nezávisle zvoliť pás na prietrž.

Výber je veľmi veľký, ale ak si chcete kúpiť kvalitný produkt, musíte dodržiavať určité pravidlá. Malo by sa tiež pamätať na to, že obväzy s trieslovou prietržou túto chorobu nezbavujú, ale udržiavajú prietrž len v dobrom stave..

Toto je skôr prostriedok na prevenciu relapsu a komplikácií ako liečba. Ako vyzerajú obväzy, zobrazené na fotografii.

Ak sa neuralgia stala príčinou bolesti chrbta, potom jej odstránenie nebude veľmi ťažké. Liečba lumbosakrálnej neuralgie sa má vykonávať v kombinácii s nasledujúcimi opatreniami:

 • Liečba liečivami;
 • rehabilitácia;
 • Fyzioterapeutické cvičenia a masáže.

Liečba sa predpisuje individuálne, berúc do úvahy prítomnosť sprievodných patológií. Pomocou liekov, ktoré zahŕňajú tablety, masti a injekcie, môžete odstrániť zápalový syndróm a zmierniť bolestivé príznaky..

Na zníženie bolesti sa predpisujú lieky proti bolesti a protizápalové nesteroidné lieky. Antispasmodiká sa používajú na uvoľnenie svalov..

Ak je stav pacienta nervózny a v súvislosti s ochorením existuje tendencia k depresii, odporúča sa užívať antidepresíva. Ak pacient trpí silnými záchvatmi bolesti, lekár predpíše silné analgetiká, ktoré blokujú bolesť..

Fyzioterapeutické metódy ovplyvňujú zápalový proces a eliminujú ho. Prostredníctvom tepelného účinku je zápalová reakcia znížená. Liečba procedúr ako ultrafrekvenčná terapia (UHF), ultrafialové žiarenie (UV), elektrická stimulácia, fonoforéza, elektroforéza pomáhajú liečiť neuralgiu..

Je potrebné si uvedomiť, že v prípade infekčných procesov nie sú predpísané fyzioterapeutické postupy, pretože to môže skomplikovať priebeh choroby..

Fyzioterapeutické cvičenia a masáže sú neoddeliteľnou súčasťou liečby neuralgie. Ich výsledok prestane odstraňovať príznaky choroby a znižuje svalové napätie. Bolesť zmizne v dôsledku uvoľnenia zapálených a napnutých svalov tkaniva, ktoré zviera nervy. Okrem toho tieto opatrenia pomáhajú zlepšovať metabolizmus v zapálených tkanivách..

Liečba bude mať veľký účinok na začiatku vývoja ochorenia. Je veľmi nežiaduce samoliečiť, pretože každé liečivo má kontraindikácie. Okrem toho by mal byť liečebný proces pod dohľadom lekára..

Pred a po operácii

Zjednodušene povedané, inguinálna prietrž je prolaps vnútorného orgánu pod kožou, do intermusulárneho priestoru..

Bandáž je potrebná, aby boli vnútorné orgány fixované. Hrá úlohu ľudského svalového korzetu..

Muži s inguinálnou prietržou sú potrební obväz v troch prípadoch:

 • bezpečne upevniť vyčnievajúci orgán;
 • po operácii kýly;
 • ako prevencia recidívy.

Okrem toho odborníci odporúčajú nosiť výstroj pre mužov, ktorí sa zaoberajú silovým športom..

Napríklad profesionálni zápasníci a vzpierači. Správna prevádzka inguinálneho korzetu pomáha silnejšiemu pohlaviu vyhnúť sa komplikáciám ochorenia, ako je štípanie alebo zväčšená prietrž.

Dôležité. Bandáž sa nelieči a nezavádza chorý orgán. Opraví ho iba na správnom mieste.

Inštrukcie na používanie

Existuje niekoľko odporúčaní týkajúcich sa správneho nasadenia a nosenia obväzového pásu:

 • Lekársku bandáž noste iba pri ležaní. V tomto stave sa svaly čo najviac uvoľnia, čo vedie k prirodzenému zníženiu prietrže.
 • Po nasadení a oprave návrhu lekári odporúčajú trochu vstať a chodiť, pohybovať sa. Bandáž by nemala tlačiť, trieť a spôsobiť iné nepríjemné pocity. V opačnom prípade musíte znova odstrániť a položiť štruktúru. Nesprávne opotrebovaný pás môže spôsobiť rozdrvenie..
 • Výrobok sa musí nosiť výlučne cez deň a musí sa odstraňovať v noci..
 • Dĺžka nosenia sa môže líšiť (od 4 do 16 hodín). Závisí to od povahy choroby a aktivity pacienta. O tomto probléme by ste sa mali poradiť so svojím lekárom..
 • Ak je výrobok vyrobený vo forme pásov s pohyblivými pelotmi, pútka sa môžu pohybovať. Z času na čas by sa mala upraviť ich pozícia, inak prestanú podporovať a budú zasahovať iba.
 • Po odstránení pásu sa odporúča vykonať ľahkú masáž pokožky, pričom nie je možné ovplyvniť oblasť prietrže..
 • Dĺžka nosenia obväzu nepresahuje 1 rok. Môžete ho použiť pred operáciou alebo počas rehabilitácie.

Samostatnú skupinu elastických pásov tvoria takzvané hernie alebo kýlové obväzy. Tieto pásy sa dajú použiť na ingvinálne, pupočné kýly a kýly bielej línie brucha..

Herniový bandáž sa používa na profylaxiu, ošetrenie kýly a po operáciách na ich redukciu. Každý typ patológie používa svoj vlastný typ elastických pásov a obväzov. Bandáž určená na ingínové prietrže nie je preto vhodná na udržiavanie brušných orgánov.

Účelom herniovej bandáže je podporovať a zabrániť vnútorným orgánom vyčnievať cez herniovú bránu. Preto by mala byť dostatočne pevne pripevnená k telu a mala by dobre držať dieru, aby zabránila vypadnutiu herniového vaku.

Po chirurgickom zákroku je potrebné prietrž hernie nosiť niekoľko dní (trvanie určí lekár na základe individuálnych charakteristík pacienta). Elastický pás pomôže predchádzať rozvoju pooperačných komplikácií - divergencia švov, opakovaný prolaps orgánov a tiež posilňuje brušnú stenu..

S jeho pomocou bude doba zotavenia po operácii oveľa rýchlejšia a ľahšia..

Bandáž prietrže sa môže navyše použiť na prípravu na chirurgický zákrok alebo na prevenciu straty prietrže pred chirurgickým zákrokom.

Bandáž je potrebné správne používať, aby sa zabránilo patologickému procesu komplikáciám. Nosenie výsuvného zariadenia je potrebné iba pri ležaní na chrbte. Po zafixovaní vankúšikov - pelotov sú pevné, môžete vstať.

indikácia

Lekári predpisujú obväz (korzet) v týchto prípadoch:

 • ľudia, ktorí zo zdravotných dôvodov kontraindikovali operáciu kýly;
 • pacienti, ktorí sa pripravujú na chirurgický zákrok alebo ho už vykonali (na pooperačné zotavenie);
 • pre tých, ktorí pravidelne vykonávajú ťažkú ​​prácu (na prevenciu).

Napriek všetkým výhodám lekárskeho podporného pásu existuje niekoľko kontraindikácií. Bandáž s inguinálnou prietržou sa preto extrémne neodporúča v nasledujúcich prípadoch:

 • je prítomná prietrž;
 • objaví sa alergická reakcia na zloženie materiálu;
 • sú odhalené rôzne novotvary umiestnené v oblasti dosadnutia pásu na telo;
 • kožné lézie v mieste kontaktu s produktom.

Počas tehotenstva by ste sa mali s lekárom porozprávať o potrebe obväzového pásu. Zároveň sa vyberajú špeciálne modely pre tehotné ženy.

Elastický pás môže predpísať iba lekár, pretože pri jeho používaní existuje niekoľko kontraindikácií:

 1. Znížená regeneračná kapacita tkanív. Nosenie korzetu v takom prípade inhibuje hojenie rán a predlžuje pooperačné obdobie.
 2. Onkologické procesy.
 3. Dermatitída a iné kožné patológie v mieste aplikácie výrobku.
 4. Strangulovaná prietrž (hrozba vytlačenia krvných ciev a upustenia orgánov, čo môže viesť k nekróze).

Dĺžku používania obväzu môže určiť iba lekár. V žiadnom prípade sa však tento produkt nesmie nosiť dlhšie ako jeden rok. Môžete chodiť s elastickým pásom po určitý počet hodín denne, včas ho odobrať, aby ste podporili časť tela a odpočinuli si..

Aby ste nepocítili nepohodlie a nepohodlie, mali by ste si správne zvoliť model a veľkosť, venovať pozornosť materiálom, z ktorých je vyrobený, vybrať výrobok v súlade s obvodom brucha. Na jednej strane by pás nemal silno stlačovať žalúdok, a na druhej strane je jeho účelom pevne držať orgány a svaly..

Upevňovacie zariadenia používané na ingínovú prietrž? - Účinný spôsob, ako zabrániť ďalšiemu rozvoju patologického procesu. Ale obväz s inguinálnou prietržou má na použitie niekoľko kontraindikácií:

 • porušenie herniálneho vaku;
 • kožné lézie v mieste priľnavosti tkaniva;
 • prítomnosť novotvarov na koži v blízkosti herniálneho vaku;
 • dermatitída.

Rozumieme cenám

Rozpočet jednosmerný korzet je možné zakúpiť už v oblasti 600 - 700 rubľov.

Napríklad obväz s pružinou, napríklad jednostranný BN1-01, bude drahší. Asi 4 000 rubľov. Je vyrobená z pravej kože a semišu a podľa výrobcov je pri stálom opotrebení úplne neviditeľná.

Môžete zostať na množstve 1 500 - 2 000 rubľov, takéto korzety sú zvyčajne už prišité z prírodných materiálov a dokonale plnia svoju funkciu..

Dvojstranné zariadenia, a to aj v lacnom cenovom rozmedzí, začínajú na 900 rubľov. Napríklad Bandage-Suspension Pi-01 stúpne približne o 900 až 950 rubľov. Tento korzet je vyrobený z bavlny, má pohodlné zipsy. K modelu sú navyše pripevnené dva kryty..

Každý, kto má príležitosť, si môže dovoliť kúpiť korzet za 8-10 tisíc rubľov. Bilaterálny obväz BN1-06 vyrobený z pravej kože je na trhu od 8 000 rubľov. Tento jarný produkt má trojuholníkové peloty, dve kovové spony a mäkký vankúš.

Mužské a ženské obväzové kýly

Inguinálna hernia je nepríjemné ochorenie, ktoré si vyžaduje obväz. Je však možné urobiť obväz na slabinovú kýlu vlastnými rukami a bude taká účinná ako tá, ktorá sa dá kúpiť v lekárni? Aké sú náklady na nahradenie inguinálnej prietrže??

Pokiaľ ide o prietrž, problém sa často rieši chirurgicky, ale po operácii musí pacient dodržiavať určité pravidlá. Napríklad, aby nedošlo k zhoršeniu situácie s trieslovinou prietrže, je potrebné neustále používať obväz, ktorý udržiava požadovanú oblasť v správnej polohe. Bandáž s trieslovinou alebo inou herniou hrá veľmi dôležitú úlohu. Dokáže skrývať vypuklé oblasti, čo je dôležité nielen pre vzhľad pacienta, ale aj pre zdravie pacienta..

Keď sa nemôžete obísť bez bandáže

Lekári často odporúčajú toto užitočné zariadenie nielen tým, ktorí operovali pri slabinovej kýle, ale aj v iných prípadoch. Napríklad nie je neobvyklé, že sa tehotné ženy obávajú bez bandáže v posledných mesiacoch, keď je žalúdok už dosť veľký. Navyše budúce matky, rovnako ako nikto iný, sú náchylné na slabinovú prietrž. Je to spôsobené skutočnosťou, že vo vnútri tela je silný tlak na vnútorné orgány, čo sa v určitých oblastiach stáva príčinou vypuknutia. Bandáž zabraňuje vzniku takýchto problémov. Tehotné ženy by však nikdy nemali používať obväz z vlastnej iniciatívy. Iba lekár môže vyhodnotiť všetky riziká a potrebu obväzu po slabinovej prietrži.

Športovci musia často nosiť podporné obväzy. V tomto prípade môžu existovať veľmi veľké bremená, ktoré vedú k vydutiu vnútorných orgánov. Inguinálna kýla sa často vyskytuje u tých, ktorí sa aktívne zapájajú do energetických športov, najmä vzpieračov, ťažkých váh a zápasníkov. Pri zdvíhaní závaží vo vnútri brušnej dutiny sa objavuje veľmi silný tlak, ktorý vyvoláva vývoj slabiny prietrže.

Nerobte sa bez bandáže po operácii pri slabinovej kýle. Zaťaženie švov sa tak čo najviac zníži a svaly sa postupne vrátia do normálu. V dôsledku toho sa choroba nebude opakovať a operáciu nie je potrebné opakovať.

Čo je obväz?

Predstavitelia silnej polovice ľudstva sa najčastejšie stretávajú s problémom slabinovej kýly. Z tohto dôvodu sa v špecializovaných predajniach vo veľkom sortimente obväzov prezentujú muži s kínovou prietržou. Výrobcovia však ženy nezbavujú pozornosti. Okrem toho sa obväzy nachádzajú v rôznych veľkostiach, takže v prípade potreby je vhodná alternatíva aj pre novorodenca.

Bandáž samotná je bandáž vyrobená zo špeciálneho elastického materiálu, ktorý je vybavený suchým zipsom a môže sa nosiť pohodlne ako spodná bielizeň. Rozdiel vo vzhľade samčieho a ženského pásu pri slabinovej prietrži je iba v tom, ako sa nachádza medzi nohami..

Okrem toho môžu byť obväzové prietrže pri hernii jednostranné a bilaterálne. Prvá možnosť pozostáva z menšieho počtu pásov a podopiera iba jednu stranu tela. Je potrebné zvoliť najvhodnejší obväz pre konkrétny prípad, berúc do úvahy odporúčania lekára. Je dôležité, aby podporný pás netlačil alebo nerušil pri chôdzi a pri každodennej práci.

V obväze vysokej kvality vždy existuje špeciálna doska, ktorá sa nazýva pelot. Tento prvok môže mať rôzne tvary pre každý konkrétny prípad a typ kýly..

Ako si vybrať obväz

Výber vhodnej formy obväzu je nevyhnutný len pri zohľadnení typu choroby a odporúčania lekára. Napríklad na preventívne účely sa môže použiť jeden typ obväzu a na udržanie normálneho stavu tela po operácii bude potrebný iný typ obväzu..

Pri výbere tejto položky nestojí za to šetriť. Dobrý obväz bude trvať dlho a bude správne vykonávať svoje hlavné funkcie. Rozpočtové modely sa často môžu po praní rozbiť, natiahnuť a sú často vyrobené zo syntetických materiálov, takže takéto výrobky na tele nemôžete nosiť dlho..

Najlepšie tkanina na výrobu opasku je bavlna. Je to dobré pre pokožku, umožňuje telu dýchať a pri správnom používaní vydrží veľmi dlho..

Pri výbere opasku proti slabinovej prietrži je potrebné venovať osobitnú pozornosť veľkosti. V špecializovaných predajniach a lekárňach je spravidla predložených niekoľko možností, medzi ktorými je aj jedna, ktorá bude dokonale sedieť a podopiera telo na správnom mieste. Je lepšie tráviť čas skúšaním, než sa mučiť nesprávnym pásom. Ak sa ukáže, že obväz je príliš malý, počas jeho používania bude narušený krvný obeh, a to je veľmi nebezpečné, najmä v pooperačnom období..

Pri montáži nosnej konštrukcie je vhodné zaujať ležiacu polohu. To platí najmä pre tých, ktorí nedávno podstúpili operáciu na odstránenie slabinovej prietrže. Môžete tak znížiť tlak v brušnej dutine, čo eliminuje riziko poškodenia stehu alebo herniálneho vaku. Noste obväz, uistite sa, že každý popruh tesne prilieha na vaše telo. Potom je tiež potrebné pás opatrne vybrať.

Odborníci odporúčajú zvoliť obväz so suchým zipsom. Táto voľba je veľmi výhodná pre nasadenie a vzlet a tiež umožňuje úpravu veľkosti, ak je to potrebné.

Lekári sa domnievajú, že obväz by sa mal vymeniť najmenej jeden rok po začatí používania. Takto môže slúžiť kvalitný model, ktorý sa po umytí neroztrhne a natiahne. Mimochodom, obväz na slabinovú prietrž je najlepšie umývať rukami, a nie písacím strojom. Ak sa o opasok správne staráte, vydrží to dlho a nemusíte zakaždým utrácať peniaze za nový dizajn, čo mimochodom nie je príliš lacné. Priemerná cena pásma pre slabinovú prietrž je 1 000 rubľov.

Malo by sa tiež poznamenať, že jednostranné možnosti sú o niečo lacnejšie ako bilaterálne náprotivky. V tomto prípade je druhý prípad vhodnejší na preventívne opatrenia, preto sa odporúča pre športovcov a tehotné ženy. Tí, ktorí už podstúpili operáciu na odstránenie ingvinálnej prietrže, by sa mali podrobnejšie venovať jednostrannému obväzu, pretože tým efektívnejšie podporia požadovanú oblasť.

Môžem si urobiť vlastné obväzy vlastnými rukami?

Ako je uvedené vyššie, iba lekár by mal predpísať použitie obväzu na brušnú prietrž alebo po jeho odstránení. V tomto prípade je potrebné zvoliť najsprávnejší dizajn, ktorý bude podporovať požadovanú oblasť bez drvenia a iných negatívnych účinkov.

Dobrý obväz stojí veľa, ale ak existuje dobrý dôvod na jeho použitie, je lepšie kúpiť obväz v špecializovanom obchode. Môžete si prišiť kapelu na slabinovú prietrž vlastnými rukami, ale z toho bude mať len malý úžitok, navyše časté nosenie domáceho dresingu môže viesť k komplikáciám..

Okrem problémov so šitím obväzu je potrebné vziať do úvahy skutočnosť, že musí vo vnútri obsahovať špeciálnu nosnú dosku. Určite to nie je možné urobiť sami.

Ak v súčasnosti nie je možné kúpiť inguinálnu prietrž, pretože cena týchto výrobkov nie je úplne nízka a potreba ich použitia je vysoká, stojí za to dočasne použiť jednoduchú elastickú bandáž. Je to však dočasné opatrenie, pretože je nemožné nosiť ho neustále pri slabinovej kýle alebo v pooperačnom období..

Mužský obväz kýlovej prietrže - nuansy výberu a použitia

Pri konzervatívnej liečbe slabinovej prietrže, ako aj v pooperačnom období sa odporúča, aby všetci pacienti mali obväz. Jedná sa o špecifický korzet, ktorý podporuje vnútorné orgány brušnej dutiny, zabraňuje vypadnutiu prietrže a pomáha jej svalovej stene vyrovnať sa s jej funkciou. Pre mužov a ženy sa vytvárajú rôzne modely, ktoré zodpovedajú špecifikám fyziológie.

Prečo by mali muži nosiť obväz?

Mužský pás pre tříslovú kýlu vyvíja mierny tlak na zraniteľnú oblasť, drží defekt vo vnútri a nedovoľuje mu rásť. S malou prietržou tento korzet pomôže skryť vadu v plnom rozsahu a zvýši kvalitu života človeka.

Odporúča sa nosiť zariadenie od samého začiatku tvorby prietrže, keď sa zvyšuje iba so zvyšujúcou sa intenzitou fyzickej aktivity. Tým sa orgány nastavia do prirodzenej polohy a v budúcnosti sa predíde závažnejším problémom. V pooperačnom období sa herniovaný pás nosí bez problémov. Pás pre tříslovnú kýlu výrazne uľahčuje život mužov, umožňuje vám ľahko vykonávať domáce aktivity a venovať sa určitým športom bez rizika poškodenia..

Ako si vybrať?

Pri výbere skupiny pre ingvinovú prietrž pre mužov sa spoliehajte na tieto kritériá:

 • Je veľmi dôležité zvoliť presnú veľkosť produktu. Príliš tesná vzorka môže spôsobiť nepríjemný tlak na slabiny a trieť pokožku. Veľmi priestranné - nezvláda svoju hlavnú podpornú funkciu. Perfektne zladený prietržový pás prilieha k telu bez toho, aby spôsoboval bolesť alebo nadmerný tlak.
 • Venujte pozornosť materiálu, z ktorého je obväz vyrobený. Prednosť by sa mala venovať výrobkom z bavlny, pretože umožňujú pokožke „dýchať“ a pri horúčave - nespôsobujú nadmerné potenie..
 • Existujú dva typy obväzov pre mužov: obojstranná (s obojstrannou prietržou), s dvoma prídržnými pásmi a jednostranná, vybavená jedným popruhom na pravej alebo ľavej strane.
 • Tiež sa uistite, že tvar špeciálnej kovovej platne je pelota, ktorá je umiestnená vo vnútri bandáže.
 • Pri nákupe sa opýtajte na funkcie starostlivosti o produkt. Niektoré modely sa dajú prať ručne a mnoho výrobcov vyrába obväzy, ktoré sa nedajú prať. Najlepšia voľba je model so špeciálnym odnímateľným poťahom, ktorý sa dá prať.
 • Najlacnejší pooperačný opasok na prietržku nestojí za to kúpiť, pretože v tomto prípade neexistuje žiadna záruka, že nosenie produktu pred a po odstránení prietrže prinesie dobrý výsledok. Okrem toho sa bandáž zlej kvality môže jednoducho zlomiť..
 • Nezabudnite v obchode alebo lekárni požiadať o ďalšiu akvizíciu.
 • Pri výbere obväzu nezohľadňujte rady príbuzných a priateľov.

Ako obliecť a nosiť obväz?

Pánsky pás po odstránení prietrže sa položí na chrbát. Až v tejto polohe sa svaly uvoľnia a kýla sa spontánne usadí. Po upevnení opasku a peloty pomaly stúpajte a choďte, počúvajte svoje pocity. Nemalo by dôjsť k nepríjemným pocitom, bolesti alebo bolesti. Ak je nepríjemný pocit, obväz sa musí odstrániť tak, aby to neporušilo trieslové prietrže, a potom ho znova nasadiť..

Obinadlo sa nosí iba cez deň, pred štartom pred spaním. Pri kúpe modelu s odnímateľnými pelotmi buďte pripravení znova nainštalovať korzet po celý deň, pretože pri pohybe sa ušné slučky často posúvajú. Po odstránení pásu masírujte pokožku pokožky bez ovplyvnenia prietrže.

Môžem urobiť obväz vlastnými rukami?

Môžu to urobiť iba odborníci, pretože obväz, ktorý sa nosí pred a po odstránení prietrže, má veľa odtieňov. Ak urobíte iba jednu malú chybu v dizajne, môžete spôsobiť značné škody na zdraví.

kontraindikácie

Existuje niekoľko situácií, keď nemôžete nosiť hernálnu bandáž:

 • keď je prietrž v obmedzenom stave;
 • ak je u pacienta diagnostikovaný rakovinový nádor;
 • v prípade veľkého podráždenia kože na miestach lokalizácie prietrže.

Správne zvolený obväz vám prinesie výraznú úľavu a pomôže dosiahnuť efektívny výsledok. Nebude viditeľný pod oblečením, neobmedzí pohyb a kvalitný model vyrobený z odolného prírodného materiálu nespôsobí alergické reakcie.

Bandáž do-it-yourself pre slabinovú prietrž

indikácia

Po mnoho rokov sa snaží liečiť spojenie?

Vedúci inštitútu pre spoločné zaobchádzanie: „Budete prekvapení, aké ľahké je vyliečenie kĺbov tým, že každý deň budete mať nápravu na 147 rubľov..

Nosná vzpera je predpísaná na nosenie, ak sú k dispozícii tieto indikácie:

Na liečbu kĺbov naši čitatelia úspešne použili Sustalaif. Vzhľadom na popularitu tohto produktu sme sa rozhodli vám ho ponúknuť.
Viac tu...

 • včasné štádiá vývoja choroby, aby sa zabránilo výskytu nerovností;
 • predchádzanie porušovaniu predpisov;
 • neschopnosť vykonať operáciu kvôli kontraindikáciám;
 • počas tehotenstva;
 • genetická dispozícia k objaveniu sa slabinovej prietrže v prítomnosti stimulačných príčin - obezita, slabé fyzické preťaženie.

pretože zbytočné fyzické preťaženie zvyšuje riziko tvorby prietrže, pri preventívnych činnostiach sa pri športovaní alebo práci s malými váhami odporúča používať korzet. Platí to pre ľudí, ktorí sa majstrovsky venujú športu a pracujú ako nakladače..

Upevňovacie zariadenia používané na ingínovú prietrž? - účinná metóda na zabránenie nadchádzajúceho vývoja patologického procesu. Avšak obväz s inguinálnou kýlou má na úvod niekoľko kontraindikácií:

 • porušenie herniálneho vaku;
 • kožné lézie na mieste (umiestnenie - umiestnenie, umiestnenie, umiestnenie, stav, bod atď.) priľnavosť tkaniva;
 • prítomnosť novotvarov na koži v blízkosti herniálneho vaku;
 • dermatitída.

Bandáž s inguinálnou kýlou má na úvod niekoľko kontraindikácií. Napríklad to môže byť dermatitída..

Pás s trieslovou prietržou sa predpisuje podľa týchto osvedčení:

 • malé jednostranné alebo obojstranné vydutie v oblasti slabín;
 • nekomplikované hladké a šikmé prietrže u chlapcov;
 • obdobie prípravy na chirurgické ošetrenie;
 • pooperačné obdobie;
 • liečebné cvičenia, vykonávanie ľahkej fyzickej práce;
 • mierna bolesť v perineu, ale bez záťaže.

Nosenie opasku je prísne kontraindikované v týchto možnostiach:

 • uškriabaná prietrž u mužov;
 • zhoršená cirkulácia panvových orgánov;
 • koprostáza, oneskorené pohyby čriev, tráviaca obštrukcia;
 • vnútorné krvácanie;
 • exacerbácia patológií gastrointestinálneho traktu;
 • obrovská slabina prietrže s indikáciami pre okamžitý chirurgický zákrok.

Pravidlá výberu

Ako si vybrať obväz pre mužov s herniou v slabinách:

 1. Vykonajte lekárske vyšetrenie, konzultujte potrebu naliehavého chirurgického zákroku. Odborník predpíše preventívne opatrenia pred operáciou, v strede ktorej bude pás.
 2. Vypočujte si radu lekára (osoba, ktorá využíva svoje zručnosti, znalosti a skúsenosti v oblasti prevencie a liečby chorôb, pri udržiavaní normálneho fungovania ľudského tela), pokiaľ ide o podpornú ortézu, aby ste pochopili potrebné aspekty výberu..
 3. Príďte si kúpiť v špeciálnom lekárskom obchode, vyhľadajte pomoc u konzultanta.
 4. Vyskúšajte obväz na plavky, pripevnite ho na náchylné miesto, ako ho učil ošetrujúci lekár. Pred nákupom si musíte urobiť trochu prechádzky v opasku.
 5. Kúpte si pohodlný opasok, ktorý sa nestlačí a nespôsobí alergickú reakciu.
 • predchádzanie porušovaniu predpisov;
 • odstránenie recidívy trieslovej prietrže v pooperačnom období;
 • korigovaná prietrž;
 • keď sa zaoberajú ľahkou fyzickou prácou a liečebnou gymnastikou;
 • s miernou bolestivosťou v oblasti slabín (bez zaťaženia);
 • poskytovanie profylaxie v prípade nadmernej fyzickej hmotnosti;
 • po operácii kýly.
 • s ingvinálnou prietržou, ktorá nie je nasadená;
 • s porušením prietrže;
 • v prítomnosti chorôb, ako je diabetes, obezita, so zápalom kože v oblasti kože pod bandážou, v prítomnosti onkológie;
 • s vnútorným krvácaním;
 • s exacerbáciou gastrointestinálnych patológií;
 • so spomalením pohybu čriev, koprostázy, zažívacou obštrukciou;
 • s veľkou ingvinálnou prietržou, ktorá vyžaduje okamžitý chirurgický zákrok;
 • u žien - počas tehotenstva.

Bandáž s inguinálnou herniou by sa mala nosiť často, aby sa zabezpečil čo najlepší účinok od jej zavedenia. Výrobok sa oblieka celkom jednoducho - preto je potrebné ľahnúť si na chrbát, aby boli svaly veľmi uvoľnené a kýla sa upravila spontánne. Potom by ste mali obväz starostlivo fixovať tak, aby boli vankúše pod miestom, kde sa vytvorila prietrž.

Noste dané zariadenie deň, pretože telo musí v noci odpočívať. Doba nepretržitého nosenia zvyčajne nepresahuje 16 hodín. Ak sa v priebehu pohybu vložky posunú, bude sa musieť neustále upravovať. Hneď ako je obväz odstránený, pokožka pod ňou by sa mala jemne masírovať bez toho, aby sa dotkla prietrže.

Bandáž z ingínovej prietrže sa musí občas umývať, mala by sa robiť ručne pomocou mydla a teplej vody. Aby produkt vydržal čo najdlhšie, musí sa mierne vytlačiť a nechať vypustiť prebytočnú vodu bez pomoci ostatných. Bandáž by mala byť suchá v nezvinutej forme prírodnou metódou (bez zavedenia takých zariadení, ako je horúca žehlička, batéria, fén atď.).

Lekári predpisujú obväz (korzet) v nasledujúcich možnostiach:

 • ľudia, ktorí sú kontraindikovaní pri operácii prietrže podľa zdravotných parametrov;
 • klienti, ktorí sa na operáciu pripravujú alebo ju už vykonali (na pooperačné zotavenie);
 • tí, ktorí často pracujú na slabej sile (na prevenciu).

Napriek všetkým výhodám medového podporného pásu existuje niekoľko kontraindikácií. Preto sa obväz s inguinálnou prietržou neodporúča používať pri nasledujúcich možnostiach:

 • došlo k porušeniu prietrže;
 • nastáva alergická reakcia na zloženie materiálu;
 • sú odhalené rôzne novotvary umiestnené v oblasti dosadnutia pásu na telo;
 • s produktom sú kožné lézie.

Počas tehotenstva je potrebné s lekárom diskutovať o potrebe obväzového pásu. Zároveň sa vyberajú špeciálne modely pre tehotné ženy.

Iba lekár môže predpísať elastický pás, preto pri zavádzaní tohto lieku existuje niekoľko kontraindikácií:

 1. Znížená regeneračná kapacita tkanív. Nosenie korzetu v podobnej verzii bude brzdiť hojenie rán a predlžuje pooperačnú periódu (dĺžka času (alebo iná hodnota) definovaná začiatkom referenčnej značky obdobia a referenčnou značkou konca obdobia)..
 2. Onkologické procesy.
 3. Dermatitída a iné kožné patológie v mieste vpichu.
 4. Strangulovaná prietrž (hrozba vytlačenia krvných ciev a upustenia orgánov, čo môže viesť k nekróze).

Dĺžku zavedenia obväzu nájde iba lekár. V žiadnom prípade však tento výrobok nemožno nosiť dlhšie ako 1 rok. Môžete chodiť s elastickým pásom po určitý počet hodín denne, stačí ho zložiť a dať tak „odpočinok“ podporenej časti tela..

Aby ste nepocítili nepríjemné pocity a nepohodlie, mali by ste správne zvoliť model a rozmery, venovať pozornosť materiálom, z ktorých je vyrobený, vybrať produkt (položku alebo skupinu výrobných položiek, ktoré sa majú vyrobiť v organizácii (podniku) podľa projektovej dokumentácie) v súlade s kruhom bruško. Na jednej strane by pás nemal silno stláčať brucho a na druhej strane je jeho účelom pevne držať orgány a svaly..

Existuje celý rad chorôb a určitých zdravotných problémov, pri ktorých lekári radia ľuďom, aby nosili inguinálny obväz.

Medzi hlavné patria:

 • Vývoj hernie husí.
 • Oslabenie brušných svalov.
 • Nadmerné fyzické preťaženie, najmä v súvislosti so zaťažením hmotnosťou.

Ľudia, ktorí sa venujú profesionálnej kulturistike, majú na sebe obväz.

Vrátane dedičných dispozícií k nadmernej telesnej hmotnosti.

Poznámka: Po operácii táto záležitosť bráni rozbiehavaniu švov, znižuje ich tlak a obnovuje svalový tonus.

Bandáž sa tiež zobrazuje, keď sú operácie odložené alebo odložené kvôli určitým okolnostiam. Pri tejto možnosti osoba minimalizuje riziko rôznych záťaží a hlavná existujúca patológia nepostupuje.

Niektoré skupiny chlapcov nosia inguinálny obväz je kontraindikovaný.

Lekárom sa neodporúča nosiť ho na krátku dobu, ak:

 1. V brušnej dutine sa nachádzajú zhubné nádory.
 2. Je nepravdepodobné, že by sa korigovala hnačka.
 3. Diagnostikovaná dermatóza.
 4. Vnútorné krvácanie.
 5. Tráviaca prekážka.
 6. Exacerbácie žalúdočného traktu.
 7. Na mieste nosenia obväzu sú pozorované kožné lézie, bradavice, popáleniny a zvyšok.

V zásade: iba ošetrujúci lekár môže jasne nájsť všetky kontraindikácie pre nosenie takého pásu a tiež upozorniť na pravdepodobné nepriaznivé účinky na telo..

V tejto otázke je potrebné vziať do úvahy takmer všetky body, inak existuje možnosť, že bandáž:

 • nezabráni progresii kýly prietrže;
 • Nepomôže to znížiť tlak na pooperačné švy;
 • nebude mať pozitívny vplyv na brušné svaly;
 • bude trieť pokožku;
 • vyvoláva alergickú reakciu;
 • začne držať stlačené pohyby.
 • Pred nákupom musíte venovať pozornosť týmto charakteristikám:
 • Aby ste neurobili chybu s veľkosťou, odporúča sa zmerať obvod bedra centimetrovou páskou.
 • Perfektný pás by nemal brániť pohybu alebo brániť plnému pohybu.
 • Mal by dobre priliehať k telu, nie je však potrebné žiadne ďalšie stláčanie brušnej dutiny.
 • Pásy vyrobené zo syntetických materiálov často vedú k alergickým reakciám a hlavnou vecou je to, že dokonale neupevňujú drážkovanú prietrž a nedajú sa ovládať..
 • Možnosti starostlivosti o výrobok.

Je lepšie vziať si modely, ktoré sa umývajú.

Zásadne: najvyššia príležitosť, že lacné pásy neprinesú správny výsledok a spôsobia nepohodlie.

Lepšie vybrať si vhodný obväzový obväz prispel špeciálne. Odporúča sa tiež, aby sa tento pás prvýkrát umiestnil v zdravotníckom zariadení. Doktor to môže vidieť vo variante zvýšeného tlaku na prietrž alebo pooperačnú prišitie.

Podrobná anotácia sa týka aspoň nejakého obväzu s trieslovinou, v ktorom je uvedené, ako ho obliecť a zložiť.

Väčšina výrobcov odporúča mužov:

 1. Ľahnite vodorovne na tvrdý povrch.
 2. Opatrne upravte existujúcu prietrž.
 3. Zhlboka sa nadýchni.
 4. Nasaďte si opasok a pripevnite naň všetky pásy alebo remene.
 5. Choďte vzpriamene.
 6. Chôdzu a skrútenie tela na 3 až 4 minúty.

Aký je vhodný obväz

Táto adaptácia preberá funkciu oslabených svalov, čím udržuje prietrž prietrž. Nosenie obväzu nevylieči slabnú prietrž, je to len dočasné opatrenie.

Používa sa v nasledujúcich možnostiach:

 1. V počiatočných fázach, aby sa zabránilo rastu hernial vak.
 2. Zabrániť porušeniu prietrže.
 3. V pooperačnom období, na prevenciu ((gréckych) recidív.
 4. V prípadoch, keď je chirurgický zákrok kontraindikovaný alebo sa nedá vykonať v blízkej budúcnosti: v súvislosti s tehotenstvom, staroba v spojení s mnohými chorobami. A tiež v niektorých verziách (jedno z niekoľkých vydaní diela (literárne, hudobné atď.) Alebo v úradnom dokumente; úprava ktorejkoľvek časti diela (nezrovnalosti niektorých) cirhóza pečene a obličiek.
 5. Ako profylaxia s konštantnou slabou fyzickou hmotnosťou. Športovci patria do danej rizikovej skupiny.

indikácia

Lekári predpisujú obväz (korzet) v nasledujúcich možnostiach:

 • ľudia, ktorí sú kontraindikovaní pri operácii prietrže podľa zdravotných parametrov;
 • klienti, ktorí sa na operáciu pripravujú alebo ju už vykonali (na pooperačné zotavenie);
 • tí, ktorí často pracujú na slabej sile (na prevenciu).

Zároveň pracovníci v oblasti medu varujú: nosenie takéhoto podporného produktu je nevyhnutné iba po konzultácii s lekárom. Sebadobúdanie a výber modelu môžu nepriaznivo ovplyvniť stav a viesť k zaťaženiu. Vysvetľuje sa to prítomnosťou určitých kontraindikácií.

Ako si vybrať mužský obväz na slabinovú prietrž

Nosenie obväzu s inguinálnou kýlou bude nevyhnutným opatrením na prevenciu závažia, ale treba mať stále na pamäti, že jedinou možnosťou liečenia patológie u mužov bude chirurgický zákrok. Pooperačný pás sa zobrazí po hojení rán, musí sa nosiť 3-4 týždne pred obnovením svalovej hmoty.

Kýlová chirurgia zahŕňa odstránenie vzdelania s návratom orgánov na miesto. Takýto zákrok sa vykonáva podľa plánu a pre skúseného lekára sa nezdá byť ťažkým. Pravdepodobná záťaž sa objavuje častejšie v dôsledku ignorovania profylaxie po operácii. Korzet a strava sú hlavnými opatreniami na prevenciu opakovaného výskytu choroby a objavenia sa pooperačnej prietrže.

Mužský obväz na trieslovinu prietrže plní dve hlavné úlohy - zabraňuje prolapsom orgánov a vytvára funkciu oslabených svalov. To však bude možné iba vtedy, ak bude správne zvolený bezpečnostný pás. Bandáž z triesloviny prietrže u chlapcov je predstavovaná elastickým pásom alebo výrobkom vo forme plaveckých kmeňov s vložkami, ktoré sa umiestnia nad vydutie počas fixácie zariadenia..

Podporný pás pre chlapcov sa dá vyrobiť vlastnými rukami, ale z toho nebude mať žiadny úžitok, zatiaľ čo prietrž bude len postupovať. Silné stlačenie hrče stimuluje nezrovnalosti s močením. Samonosený pás sa môže stať nevyhnutným predpokladom pre poruchy obehu v orgánoch malej panvy, čo ohrozuje abnormality spermií..

Bude to skvelé, ak vám váš ošetrujúci lekár poradí s určitým obväzom. Ale v podstate (toponym v Rusku: Hlavná vec je farma v okrese Zheleznogorsk oblasti Kursk), človek (sociálna bytosť s inteligenciou a vedomím, ako aj subjekt sociálno-historickej činnosti a kultúry) si musí vybrať v obchode alebo lekárni. Existuje veľké množstvo obväzov, ktoré sa líšia svorkami, tlakovou kapacitou, veľkosťou a cenou. Ak musíte nosiť obväz na dlhú dobu, potom by ste na jeho nákup nemali šetriť peniaze. Lacné obväzy sú väčšinou vyrobené zo syntetických materiálov, ktoré môžu viesť k podráždeniu pokožky. Sú tiež slabo opotrebované a opotrebované.

Pochopte, že obväz na slabinovú prietrž by sa mal vyberať iba z prírodného materiálu. V tomto obväze bude vaša pokožka dýchať a nebudete mať žiadne nepohodlie.

Najlepším materiálom pre bandáž (Bandage in Medicine je špeciálny opasok, napríklad na posilnenie brušnej tlače, prietrže atď. Bandáž v technike je ortéza, niekedy vo forme prsteňa alebo opasku, ktorá upevňuje akékoľvek časti, časti) je bavlna. Neustále v obchode musíte zmerať niekoľko rôznych modelov a zvoliť ten, ktorý najlepšie „sedí“ na vás. Veľkosť by sa mala presne prispôsobiť vašej postave, obväz by sa nemal pevne zmestiť a zosunúť z tela. Zistite, kedy je obväz vyzdvihnutý silne malý, potom bude neustále narúšať krvný obeh, čo vám iba poškodí.

Pri obvaze je lepšie nosiť ležiaceho, pretože v tejto polohe je vnútrobrušný tlak najmenší a riziko zničenia herniálneho vaku je malé. Pozrite sa, aby všetky pásy dokonale sedeli na tele, ale nevyvíjajte naň tlak. Musí sa vybrať v rovnakej polohe. Po odstránení obväzu sa odporúča, aby sa pokožka (vonkajší obal tela zvieraťa - orgán) trochu zvrásnila, aby sa zlepšil krvný obeh..

Na liečbu kĺbov naši čitatelia úspešne použili Sustalife. Vzhľadom na popularitu tohto produktu sme sa rozhodli vám ho ponúknuť.
Viac tu...

Priemerná doba nosenia takéhoto produktu je približne rok, po ktorom je lepšie kúpiť novú bandáž. Môžete ich umyť v aute aj ručne. Ak ošetrujúci lekár predpísal obväz, ktorý je prísne zakázaný umyť, mali by ste mu kúpiť špeciálny poťah, v ktorom bude chránený pred rôznymi kontaminantmi. Pochopte, že predtým, ako si kúpite obväz v nevyhnutnom poradí, musíte si preštudovať jeho anotáciu k pravidlám aplikácie a skladovania..


Pre mužov, ako aj pre dámy, existuje veľké množstvo obväzov. Hlavné obväzy na pravej strane sú Trivers, Fosta a Convenience.

Spoločnosť Trivers vyrába obväzy s odnímateľným poťahom, stupeň prispôsobenia sa telu (môže znamenať slovo s viacerými hodnotami), ktoré je regulované špeciálnymi spojovacími prvkami. Zloženie je proti alergénovým materiálom (látka alebo zmes látok, z ktorých sú výrobky vyrobené, ktoré prispievajú k pracovnému procesu alebo dávajú vyrobeným výrobkom určité vlastnosti), ako napríklad: bavlna, elastan a ďalšie. Dĺžku jeho realizácie určuje ošetrujúci lekár. Odporúča sa prať manuálne pri teplote 30 stupňov.

Spoločnosť Fosta vyrába nenápadné a pohodlné obväzy rôznych veľkostí (toto slovo má niekoľko významov: stupeň rozvoja, veľkosť, váha fenoménu). Používajú sa vo všetkých oblastiach (na prevenciu, v pooperačnom období a na kontrolu už objavenej kýly). Odnímateľný pelot je vyrobený z vysoko kvalitnej peny. Tento typ obväzu je ideálny pre ľudí, ktorí trpia obrovským fyzickým stresom. Čas použiteľnosti je 12 mesiacov..

Jedným z najrozšírenejších mužských obväzov na pravej strane je aj domáce pohodlie. Skladá sa z vysoko kvalitných materiálov, najmä bavlny. Používajú sa na upevnenie k telu ako upevňovacie prvky s popruhmi a špeciálne suchý zips, ktoré sú pohodlnejšie. V tomto obväze si môžete dopriať vodné procedúry vrátane bazéna. Nežiada o predraženú starostlivosť. Ručné umývanie lepšie.

Väčšina lekárov v zásade neodporúča robiť obväzy vlastnými rukami. Niekto to hovorí zo sebeckých motívov, niektorí sa naozaj starajú o vaše zdravie. Čo robiť, ak ste po návšteve špeciálneho obchodu pre seba nič nezobrali. Existujú však aj také situácie, keď nie je veľkosť alebo materiál jednoducho nepristupuje.

Ak to chcete urobiť, vyberte si kvalitný materiál, lepšia je prirodzene čistá bavlna alebo kvalitný nesyntetický materiál. Ak môžete zložiť všetky veľkosti bez pomoci ostatných, obráťte sa, prosím, na šijaciu dielňu, kde vám v tejto záležitosti pomôže odborník. Namiesto bežných pások si môžete vyrobiť popruhy pomocou kvalitného suchého zipsu, ktorý bude oveľa úspešnejší a ľahšie sa implementuje..

Kontraindikácie hernie inguinal ortéza

Herniálny obväz sa používa u mužov s trieslovými kýlami - patologickým vydutím pobrušnice do dutiny trieslového kanálika, cez ktorý prechádza spermatická šnúra. Kýla tejto lokalizácie môže byť vrodená a získaná. Prvý sa objaví, keď kanál, ktorým vajce počas obdobia vývoja plodu zostupuje do mieška, neprerastá do času narodenia plodu. 2. je výsledkom zvýšeného vnútrobrušného tlaku a slabej rezistencie tkaniva vo trieslovom kanáliku.

Správne vybraný pás je potrebný pre:

 • prevencia rastu prietrže (choroba, pri ktorej dochádza k vyčnievaniu (vyčnievaniu) vnútorných orgánov z dutiny, ktorú okupujú, normálne cez normálne existujúcu alebo patologicky vytvorenú dieru c) pri príprave na chirurgický zákrok;
 • predchádzanie porušovaniu prietrže pri plánovaní chirurgického zákroku;
 • zmierniť bolesť a urýchliť proces hojenia v pooperačnom období;
 • stabilizácia stavu a vedenia normálneho života, keď nie je možná chirurgická korekcia hrudnej hrče;
 • prevencia tvorby prietrže pri výkone silovými športy, vykonávaním ťažkej fyzickej práce.

Ak používate med s ortopedickým pásom prietrže, mali by ste ho nosiť:

 • po úplnom znížení herniovej hrče;
 • na tele alebo na spodnom prádle;
 • v ležiacej polohe;
 • na rovnom tvrdom alebo polotuhom povrchu.

Tradične je pri úplnom výdychu pás napnutý tak, aby pohodlne zapadol do tela, a potom sa fixuje v tejto polohe pomocou upevňovacích prvkov. Popruhy alebo pásky, ktoré regulujú tlak (na povrchu - rozsiahle fyzikálne množstvo, ktoré sa numericky rovná sile pôsobiacej na jednotku plochy kolmo na túto plochu) pelotov v trieslovej oblasti, prechádzajú rozkrokom a fixujú sa v nastavovačoch pásov. Tlak musí byť najmenší, ale dostatočný na spoľahlivé fixovanie prietrže v nastavenom stave.

Je potrebné, aby bol pelot umiestnený presne v oblasti vypuklosti, prispôsobil sa mu tvar a úplne ho zakryl. Pri malých kýlach, keď nie je potrebné výrazné stlačenie, sa pelot môže nahradiť vatovým tampónom správnej veľkosti..

Pri nosení herniového pásu sa nevyžaduje pocit tesnosti v bokoch, ktorý by mal byť sprevádzaný narušením prísunu krvi do mäkkých tkanív, nepohodlím v oblasti slabín, podráždením alebo traumou na koži v miešku. Pás sa nenosí najviac 12-16 hodín denne. Najčastejšie to znamená denné užívanie a odstraňovanie spánku (forma fyzických a duševných procesov, podmienka možnosti zmeny) spánku. Osobitné rady sa poskytnú osobitne.

Nosenie mužského ortopedického pásu má obmedzenia. Kontraindikácie sú:

 • hernia prietrže;
 • vysoká citlivosť na materiály výrobku;
 • kožné choroby;
 • narušenie integrity pokožky v oblasti stehien (časti väčšej štruktúry), slabín.

Pri odevoch nie je viditeľná hernálna obväz, pohodlný, výrazne urýchľuje rehabilitáciu po chirurgickom zákroku, zabraňuje rozvoju hmotnosti, zabraňuje tvorbe prietrže u ľudí, ktorí sú k jej formovaniu pripravení. To všetko sa však stáva, ak je správne vybraný a opotrebovaný, čo môže byť len po konzultácii so špecializovaným odborníkom.

Pred a po operácii

Zjednodušene povedané, slabinová prietrž je prolaps vnútorného orgánu pod kožou, na medziľahlom mieste..

Bandáž je vhodná tak, aby orgány vo vnútri boli pevné. Hrá úlohu ľudského svalového korzetu..

Pre mužov s trieslovkou prietrže je obväz vhodný v 3 variantoch:

 • Bezpečne upevniť vyčnievajúci orgán;
 • po operácii (čin alebo ich kombinácia na dosiahnutie cieľa) odstrániť prietrž;
 • ako prevencia recidívy.

Okrem toho odborníci odporúčajú nosiť výstroj pre mužov, ktorí sa zaoberajú silovým športom..

Napríklad profesionálni bojovníci a vzpierači. Správna prevádzka inguinálneho korzetu pomáha predstaviteľom silnejšieho pohlavia, aby sa predišlo záťažiam spôsobeným chorobou, ako je štípanie alebo zväčšovanie prietrže..

Zásadným spôsobom! Obväz nelieči a nezavádza nezdravý orgán (organ je izolovaný súbor rôznych typov buniek a tkanív, ktoré vykonávajú špecifickú funkciu v rámci živého organizmu). Opravuje ho iba na správnom mieste.

Ako zvoliť správny produkt

Tradične sú trieslové obväzy vyrobené z elastického materiálu a sú vybavené upevňovacími prvkami, ktoré vám umožňujú v prípade potreby zmeniť veľkosť, dĺžku produktu a tlakovú silu. Výrobok má jeden alebo dva peloty (špeciálne silné doštičky upravené na vonkajšej strane mäkkým materiálom)..

Pred zakúpením produktu sa poraďte so svojím lekárom: aj keď vám lekár nehovorí o konkrétnom modeli, odporučí vám, ako si vybrať a nosiť inguinálny obväz vo vašej konkrétnej verzii.

(ak tabuľka nie je úplne viditeľná - prejdite doprava)

Venujte pozornosť materiálu, z ktorého je vyrobená spodná časť produktu (plavecké kmene alebo široký pás). Lepšie, ak je to prírodné - prírodné tkanivá dávajú pokožke schopnosť dýchať a pri dlhodobom nosení nespôsobujú podráždenie.

Nikdy neuskutočňujte nákup bez prípravnej skúšky. Rozkrok pri slabinovej prietrži by mal pohodlne sedieť, ale nemal by tlačiť tkanivo. Ak peloti nestlačia prietrž (pás je veľký alebo nesprávne pripevnený), nebude mať opotrebenie žiaden pozitívny výsledok. Ale ak je pás úzky a silne komprimuje konvexnosť (konvexná súprava konvexná funkcia konvexná hotovostný tok) - potom existuje vysoké riziko porušenia formácie, môžete zničiť kožu.

Podľa pacientov, v prevádzke pohodlnejšie výrobky so suchým zipsom, alebo modely vyrobené vo forme plaveckých kufrov. Jednoducho sa obliekajú a sú ťažko viditeľné pod oblečením. Najmenej pohodlné sú pásy s remienkami, prackami, pevnými zipsmi, gombíkmi alebo háčikmi: je ťažké sa do nich zmestiť a pevné zipsy sa dajú silne vtlačiť do pokožky. Z hľadiska liečebného účinku nemá model zásadný význam: hlavná vec je, že pás dokonale sedí a netlačí.

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Hernia disku je vážnou komplikáciou dlhodobej osteochondrózy. Degeneratívne degeneratívne ochorenie spôsobuje deštrukciu chrupavky v medzistavcovej platničke. V dôsledku toho praskne vláknitý kruh (vonkajšia membrána) a časť pulpózneho jadra (vnútorné želatínové teleso) opúšťa trhlinu.
Liečba bedrovej prietrže bez chirurgického zákroku je možná takmer v ktoromkoľvek štádiu vývoja tohto ochorenia. U pacientov, ktorí sekvestrovali buničité jadro do lúmenu miechového kanála, sa vyžaduje povinná operácia.
Hysterektómia - úplné odstránenie maternice krčka maternice je najčastejšie vykonávanou gynekologickou operáciou, ktorá sa vykonáva vo svete av Rusku.