loader

Hlavná

Späť

Inguinálna prietrž hernie: ako to funguje, ako si vybrať, obliecť sa a nosiť

Bandage - špeciálne zariadenie, ktoré podporuje vypadávanie orgánov s prietržom alebo fixuje brušnú stenu.

Bandáž na brušnú prietrž účinne bráni jej komplikáciám: Jemným tlakom udržuje vnútornú brušnú prietrž - akoby akoby posilňovala funkciu oslabených svalov a bránila strate orgánov. Podporný pás s nastaviteľnými veľkými formáciami vám tiež umožňuje skryť herniálny výčnelok, ktorý je dôležitý pre pacientov, najmä pre mladý a aktívny životný štýl..

V pooperačnom období je potrebné nosiť obväzový pás (aby sa predišlo opakovanému progresii prietrže) a aby sa predišlo štiepeniu priľahlej prietrže u pacientov, u ktorých je chirurgická liečba dočasne oneskorená alebo kontraindikovaná.

Majte však na pamäti, že nosenie obväzu nelieči trieslovinu prietrže. Existujú tiež kontraindikácie na nosenie podporných pásov.

V lekárňach a špecializovaných ortopedických predajniach sa prezentuje široká škála bandážových výrobkov, takže výber toho správneho môže byť ťažký. Modely sa od seba líšia nielen cenou, ale aj pohodlím (pri nosení, vzlietnutí), silou tlaku na herniu, polohou peloty (jednostranná a obojstranná) a niektorými ďalšími charakteristikami, ktoré je potrebné pri nákupe zohľadniť., Ako si vybrať produkt - povieme to ďalej.

Pelot - špeciálna tesná vložka.

Lekári neodporúčajú vyrábať opasok vlastnými rukami - je to príliš komplikované a neúčinné a nesprávne vyrobené výrobky s nadmerným tlakom môžu viesť k komplikáciám..

Ako zvoliť správny produkt

Zvyčajne sú trieslové obväzy vyrobené z elastického materiálu a sú vybavené upevňovacími prvkami, ktoré umožňujú podľa potreby meniť objem, dĺžku produktu a tlakovú silu. Výrobok má jeden alebo dva peloty (špeciálne silné doštičky upravené na vonkajšej strane mäkkým materiálom)..

Pred zakúpením produktu sa poraďte s chirurgom, ktorý vás pozoruje: aj keď vám lekár nehovorí o konkrétnom modeli, odporučí vám, ako si v konkrétnom prípade zvoliť a nosiť ingvinálny obväz..

(ak tabuľka nie je úplne viditeľná - prejdite doprava)

Všetky modely sú unisex, to znamená, že sa dajú použiť u mužov aj žien.

Jednostranný (pravý alebo ľavý).

Univerzálnosť je dosiahnutá prítomnosťou odnímateľných vložiek (pelotov).

Veľkosť je určená obvodom bokov. Každý model má svoj vlastný rozsah veľkostí. Štítok o zhode bokov a veľkosti produktu je uvedený na obale.

Venujte pozornosť materiálu, z ktorého je vyrobená spodná časť produktu (plavecké kmene alebo široký pás). Je lepšie, ak je to prírodné - prírodné tkanivá umožňujú pokožke dýchať a pri dlhodobom nosení nespôsobujú podráždenie..

Nikdy nevykonávajte nákup bez toho, aby ste ho najprv vyskúšali. Rozkrok pri slabinovej prietrži by mal pohodlne sedieť, ale nemal by tlačiť tkanivo. Ak peloti nestlačia prietrž (pás je veľký alebo nesprávne nasadený), nebude mať opotrebenie žiaden pozitívny výsledok. Ak je však pás úzky a výrazne prečnieva z vyčnievania, potom je riziko porušenia formácie vysoké, môžete kožu poškodiť..

Podľa pacientov sú v prevádzke najvýhodnejšie výrobky so suchými zipsami alebo modely vyrobené vo forme plaveckých kmeňov. Dajú sa ľahko obliecť a pod odevom sotva viditeľné. Opasky s prackami, prackami, pevnými zipsmi, gombíkmi alebo háčikmi sú menej pohodlné: obtiažne sa nasadzujú a pevné zipsy sa dajú silne vtlačiť do pokožky. Z hľadiska terapeutického účinku nemá model zásadný význam: hlavná vec je, že pás dobre sedí a netlačí.

Ako obliecť a nosiť obväz

Tento pás si kladú iba na chrbty - v tejto polohe sú svaly uvoľnené, prietrž spontánne zapadá. Po zafixovaní opasku a pelotov sa trochu postavte a choďte okolo, aby ste zhodnotili, či máte pocit nepohodlia, bolesti alebo bolesti. Ak sa vyskytnú nepríjemné pocity, je potrebné odstrániť obväz, pretože pri nesprávnom nasadení môže dôjsť k porušeniu priľahlej kýly. Potom skúste pás znova nasadiť a znova ho namontovať.

Výrobok je potrebné nosiť počas dňa a v noci - zložte ho. Cez deň môžete nosiť inguinálny obväz od 2 - 3 hodín (napríklad iba pri bremene) a až 16 hodín (celý deň). Modely s odnímateľnými pelotmi počas dňa bude možno potrebné preinštalovať, pretože vložky sa môžu pohybovať.

Po odstránení opasku urobte ľahkú masáž pokožky bez ovplyvnenia prietrže.

Neustále nosia obväz s ingvinálnou prietržou (denne) - pred operáciou. Po chirurgickom zákroku by mal mať pacient tiež opasok: najskôr neustále počas dňa (v období zotavovania), potom iba so zaťažením lisom alebo počas dlhodobého státia. Podľa chirurgov, ak má pacient v pooperačnom období pravidelne obväzový pás, potom sa patológia extrémne zriedkavo vyskytuje.

Ako si vyrobiť inguinálnu prietrž prietrže doma

Korektor alebo korzet na držanie tela vlastnými rukami nepredstavuje ťažkosti pri výrobe, ak človek vie, ako vyrobiť vzory a pracovať na šijacom stroji. V každom jednotlivom prípade je potrebné študovať iba znaky deformácie chrbta a zvoliť vhodný vzorec.

V porovnaní s priemyselným modelom výrobok vyrobený na mieru nielen posilní svalstvo korzetu chrbta a podporí os chrbtice. Stane sa štýlovým doplnkom ku každodennej šatníku..

Ako určiť typ korzetu

Korzet na držanie tela vlastnými rukami je možné doma. Produkty na opravu stavu chrbtice sa budú líšiť s léziami rôznych oddelení. Korektor polohy sa môže používať, iba ak je v súlade s lekárskymi normami; O prípustnosti použitia možnosti vyrobenej pacientom môže rozhodnúť iba ortopedický špecialista.

Ak chcete urobiť korzet na držanie tela vlastnými rukami, mali by ste si preštudovať ich hlavné typy:

 1. Korektor modelovania sa používa na to, aby chrbát alebo pás mali určitú polohu. V prípade bočného zakrivenia chrbtice sú takéto modely vystužené ďalšími tuhými vložkami vyrobenými z plastu alebo kovu z ohybu..
 2. Ortopedický korektor je určený na posilnenie korekcie zakrivenia chrbtice. Ak je patologické ohýbanie vyjadrené v bedrovej oblasti, používa sa bedrový korzet; v hrudníku - výrobok na postroji pre hornú tretinu chrbta.
 3. Na udržanie celej osi chrbtice v správnej polohe sa používa podporný korzet. Je lepšie nosiť ho s plochým (všetky fyziologické krivky chrbtice sú vyhladené) alebo s okrúhlym chrbtom (fyziologické krivky sú zosilnené)..
 4. Náhradný korzet sa používa v rehabilitačnom období po operácii na posilnenie prednej brušnej steny a chrbta.

Čo potrebujete urobiť korzet?

Ak chcete sami vytvoriť opravné zariadenie, musíte sa najprv poradiť so svojím lekárom, ktorá možnosť je v konkrétnom prípade potrebná.

Mäkké možnosti predpísané pre menšie zakrivenie chrbta a na prevenciu chorôb pohybového ústrojenstva sa vyrábajú z elastických tkanív. Na vytvorenie polotuhého obväzu potrebného pre vážne problémy s chrbticou, svalmi a väzmi, zovretím, bude potrebné odobrať časti z plastu, zipsy. Pevné korzetové modely budú vyžadovať kovové a plastové prvky.

Výrobné črty závisia od toho, aký druh zakrivenia polohy je pozorovaný, kde je porušenie lokalizované: v krčnej, bedrovej alebo hrudnej oblasti. Hypoalergénne materiály budú vyžadovať kvalitný šijací stroj. Schopnosť šiť je tiež nevyhnutná: ak pacient nevie, ako stroj používať, je lepšie kúpiť obväz v lekárni alebo objednať od odborníka.

Algoritmus na výrobu obväzov doma

Najprv si musíte vybrať, z ktorého zariadenia sa bude šiť. Je potrebné vziať látky, ktoré sa dajú ľahko prať. Materiál by sa mal vyberať priedušný, ktorý nespôsobuje alergie.

Potom zmerajte parametre: objemy v bruchu, bokoch, hrudníku.

Vytvoria sa ďalšie vzory. Podrobnosti je potrebné nakresliť na papier a potom pripevniť na látku a kruh. Potom sa časti produktu vystrihnú a žehlia.

Časti sú upevnené kolíkmi a potom zošité silnými niťami. Hrany bude potrebné zastrčiť.

Po vytvorení vzoru pokračujte v šití modelu. Pre to:

 1. Zhromaždite všetky podrobnosti a priložte ich k číslu. Uistite sa, že sú na svojom mieste. V prípade potreby opravte chyby;
 2. Na šijací stroj šite švy, opatrne ich vyžehlite a spracujte;
 3. Ak chcete vyrobiť zosilnený korektor (s plastovými alebo kovovými vložkami), musíte urobiť podšívku. Vykonáva sa podobným spôsobom. Pri spracovaní spojov je potrebné zabezpečiť, aby boli prúžky tvorené kovovým alebo plastovým rámom;

Po vyskúšaní vykonajte opravy a svoju polohu tela môžete úspešne opraviť pomocou produktu pre domácich majstrov.

V prípade, že pacient nevie, ako vytvárať vzory, šiť, musíte kontaktovať profesionálnu krajčírku.

Než vlastný korektor je lepší ako zakúpený?

Ak produkt správne prišijete, nielenže to účinne pomáha pri liečení a prevencii patológií, ale je tiež pohodlnejšie ako voľba z lekárne. Bandáž je možné vytvoriť podľa individuálnych štandardov.

Náklady na vlastnú ponuku budú tiež nižšie. Okrem toho bude možné so súhlasom lekára vykonať potrebné úpravy: opasok, ďalšie prvky. Na vytvorenie produktu môžete použiť látky rôznych farieb, ozdobiť korzet.

S cieľom zahriať chrbát a zmierniť bolesť, ktorá sa vyskytuje v dôsledku osteochondrózy, radikulitídy, reumatizmu a iných neuro-zápalových ochorení, odborníci odporúčajú používať na spodnú časť chrbta vlnený pás. Okrem toho sa kožušinové výrobky používajú na liečbu a prevenciu chorôb vnútorných orgánov (najčastejšie obličiek). Výhodou vlnených obväzov je prirodzenosť materiálov, ktorá umožňuje ich použitie v každom veku. Kožušinový obväz nespôsobuje pot, zahreje látky a prepúšťa vzduch.

Druhy obväzov

Živočíšna kožušina (či už je to ovca, pes alebo ťava) má pozitívny vplyv na organizmus. Pri výbere vlneného pásu musíte venovať pozornosť nielen materiálu, z ktorého je vyrobený, ale aj modelu obväzu. Existujú úzke, široké a univerzálne chrbtové obväzy. Okrem toho by sa malo pamätať na to, že veľkosť modelov sa líši, z tohto dôvodu je potrebné vykonať merania, aby nedošlo k chybe s dĺžkou výrobku..

Najbežnejšie sú pásy vyrobené zo srsti oviec a psov, modely, ktoré používajú srsť ťavu alebo jaka, sú menej populárne, zatiaľ čo výrobky zo jazvečích kožušín sa všeobecne považujú za exotické..

Ovčí kožušinový opasok

Na výrobu sa spravidla používa nenatieraná ovčia vlna. Pás z ovčej vlny má liečivý účinok vďaka lanolínu, ktorý je súčasťou materiálu. Popri otepľovacom účinku má obväz aj výhody:

 • menej alergénne ako iné korzety z iných materiálov;
 • má antibakteriálne vlastnosti;
 • dokonale vyčistené.

Nevýhody tohto typu obväzov zahŕňajú slabé vlastnosti zahrievania (v porovnaní s inými modelmi)..

Na liečbu kĺbov naši čitatelia úspešne použili SustaLife. Vzhľadom na popularitu tohto produktu sme sa rozhodli vám ho ponúknuť.
Viac tu...

Vzory psej vlny

Vzhľadom na to, že srsť psa je veľmi tuhá, okrem otepľovania postihnutých tkanív poskytuje mikromasáž aj produkt vyrobený z takéhoto materiálu. Okrem toho má vlnený pás psa protizápalové vlastnosti..

Nevýhody takýchto modelov zahŕňajú:

 • Nepríjemný zápach spôsobený používaním alebo navlhčením produktu. To sa týka pásov, ktoré sa vyrábajú doma, v obväzoch vyrobených v továrni, zápach nie je cítiť v dôsledku spracovania surovín..
 • Náročné čistenie.
 • Nevhodné pre ľudí alergických na živočíšnu kožušinu.

Obväzové obväzy na ťavách

Ťavie vlasy majú otepľovacie vlastnosti a môžu si dlho udržať teplo. Velbloudí vlasový pás je vhodný pre ľudí s citlivou pokožkou. Liečebný účinok vzniká vďaka teplu a prispôsobeniu obväzu k spodnej časti chrbta.

Produkt z ťavej vlny, rovnako ako iné pásy vyrobené z prírodných materiálov, môže neutralizovať negatívne elektrické náboje na povrchu pokožky, čo zlepšuje pohyb tekutín (najmä lymfy) v tele. Výrobky sú vhodné na časté používanie, pretože majú schopnosť prúdiť vzduchom. Malo by sa tiež poznamenať, že modely ťavej vlny majú hmotnosť menšiu ako ovčie pásy.

Výrobky z jazvečích kožušín

Kožušina jazvca je vo svojom zložení tuhým materiálom, a práve z tohto dôvodu majú jazvečie výrobky z jazera masážny účinok. V dôsledku toho je prietok krvi v postihnutých tkanivách normalizovaný a bolesť zmizne. Na rozdiel od kožušinových pásov pre psov majú jazvecké obväzy slabé otepľovacie vlastnosti. Okrem exotického charakteru sa výrobky zo jazvec jazvečíka zle čistia. A ľudia s citlivou pokožkou by mali byť pri používaní tohto modelu veľmi opatrní..

Yak kožušinové opasky

Kožušina Jaka nemôže prevrátiť dlhšiu dobu a nezačnú blúdiť, čo spôsobuje nepohodlie, takže obväz má dlhú dobu prevádzky. Takéto modely majú spravidla vynikajúcu tepelnú odolnosť. Hlavnou nevýhodou je ich masivita: pod oblečením je viditeľný pás z jakov. Ľudia s alergiou na kožušinu by mali premýšľať o tom, či majú nosiť takýto opasok..

Štruktúra produktu

Všetky modely z prírodných surovín sa vyrábajú podľa jednej schémy: vonkajšia vrstva je vyrobená z hustej látky, vrstva je z kožušiny, vnútorná vrstva je tiež z hustej látky. Vonkajšia a vnútorná strana môžu byť vyrobené z textílií rôznych textúr. Niekedy sa suroviny ošetrujú antiseptikami (látka sa spravidla uvádza v pokynoch pre pás). Zapínanie na suchý zips sa používa ako spojovací materiál, kravaty sa zriedka zachytia a ešte menej často gombíky a spojovací materiál.

Opasky vyrobené remeselnou metódou nemusia mať štruktúru. Dôvodom je skutočnosť, že produkt je bližšie k telu. Nedostatok tkaniva však skracuje dobu používania obväzu, pretože sa rýchlo zašpiní a neodporúča sa umývať modely z prírodných materiálov..

Kedy používať pás

Bandáže vyrobené z kožušiny sa často používajú v procese hojenia a prevencie chorôb, ako napríklad:

 • chronické choroby chrbtice;
 • zápal genitourinárneho traktu;
 • podchladenie vnútorných orgánov;
 • urolitiáza;
 • choroby reprodukčného systému u mužov.

Použitie produktov vyrobených z prírodných materiálov sa odporúča počas rehabilitácie po poranení chrbta, poškodení nervov a prietrži. Na jeseň av zime je možné obväz nosiť aj bez lekárskeho predpisu. Okrem toho sa tieto modely môžu použiť na korekciu držania tela a pri procese chudnutia..

DIY pás

Mnohí chovatelia psov si sami vyrábajú pásy na vlasy. Najčastejšie sa vyrábajú plstením, ale so správnymi schopnosťami môžete skúsiť pliesť korzet. Pri obväze sa spravidla berie vlna, ktorá sa po vyčesaní psa hromadí na hrebeni. Ak je to potrebné, zviera sa môže orezať.

Ak chcete zviazať obväz, musíte zvládnuť spriadanie doma. V prípade plstených modelov je najbežnejšie používanou metódou plstenie za mokra, ktoré spočíva v spracovaní surovín vodou a jej vhodnom tvare. Môžete tiež vytvoriť model založený na korzete. Na tento účel je suchá kožušina umiestnená medzi dvoma vrstvami látky a prešívaná rukami alebo šijacím strojom.

Továrne a domáce výrobky majú priaznivcov aj odporcov. Bez ohľadu na to, ako bol obväz vyrobený, treba pamätať na to, že v kvalitnom páse sú suroviny rovnomerne rozložené po celej ploche, pre hornú a dolnú vrstvu sa vyberajú výlučne prírodné tkaniny, švy sa starostlivo vypracujú..

Mužský obväz kýlovej prietrže - nuansy výberu a použitia

Pri konzervatívnej liečbe slabinovej prietrže, ako aj v pooperačnom období sa odporúča, aby všetci pacienti mali obväz. Jedná sa o špecifický korzet, ktorý podporuje vnútorné orgány brušnej dutiny, zabraňuje vypadnutiu prietrže a pomáha jej svalovej stene vyrovnať sa s jej funkciou. Pre mužov a ženy sa vytvárajú rôzne modely, ktoré zodpovedajú špecifikám fyziológie.

Prečo by mali muži nosiť obväz?

Mužský pás pre tříslovú kýlu vyvíja mierny tlak na zraniteľnú oblasť, drží defekt vo vnútri a nedovoľuje mu rásť. S malou prietržou tento korzet pomôže skryť vadu v plnom rozsahu a zvýši kvalitu života človeka.

Odporúča sa nosiť zariadenie od samého začiatku tvorby prietrže, keď sa zvyšuje iba so zvyšujúcou sa intenzitou fyzickej aktivity. Tým sa orgány nastavia do prirodzenej polohy a v budúcnosti sa predíde závažnejším problémom. V pooperačnom období sa herniovaný pás nosí bez problémov. Pás pre tříslovnú kýlu výrazne uľahčuje život mužov, umožňuje vám ľahko vykonávať domáce aktivity a venovať sa určitým športom bez rizika poškodenia..

Ako si vybrať?

Pri výbere skupiny pre ingvinovú prietrž pre mužov sa spoliehajte na tieto kritériá:

 • Je veľmi dôležité zvoliť presnú veľkosť produktu. Príliš tesná vzorka môže spôsobiť nepríjemný tlak na slabiny a trieť pokožku. Veľmi priestranné - nezvláda svoju hlavnú podpornú funkciu. Perfektne zladený prietržový pás prilieha k telu bez toho, aby spôsoboval bolesť alebo nadmerný tlak.
 • Venujte pozornosť materiálu, z ktorého je obväz vyrobený. Prednosť by sa mala venovať výrobkom z bavlny, pretože umožňujú pokožke „dýchať“ a pri horúčave - nespôsobujú nadmerné potenie..
 • Existujú dva typy obväzov pre mužov: obojstranná (s obojstrannou prietržou), s dvoma prídržnými pásmi a jednostranná, vybavená jedným popruhom na pravej alebo ľavej strane.
 • Tiež sa uistite, že tvar špeciálnej kovovej platne je pelota, ktorá je umiestnená vo vnútri bandáže.
 • Pri nákupe sa opýtajte na funkcie starostlivosti o produkt. Niektoré modely sa dajú prať ručne a mnoho výrobcov vyrába obväzy, ktoré sa nedajú prať. Najlepšia voľba je model so špeciálnym odnímateľným poťahom, ktorý sa dá prať.
 • Najlacnejší pooperačný opasok na prietržku nestojí za to kúpiť, pretože v tomto prípade neexistuje žiadna záruka, že nosenie produktu pred a po odstránení prietrže prinesie dobrý výsledok. Okrem toho sa bandáž zlej kvality môže jednoducho zlomiť..
 • Nezabudnite v obchode alebo lekárni požiadať o ďalšiu akvizíciu.
 • Pri výbere obväzu nezohľadňujte rady príbuzných a priateľov.

Ako obliecť a nosiť obväz?

Pánsky pás po odstránení prietrže sa položí na chrbát. Až v tejto polohe sa svaly uvoľnia a kýla sa spontánne usadí. Po upevnení opasku a peloty pomaly stúpajte a choďte, počúvajte svoje pocity. Nemalo by dôjsť k nepríjemným pocitom, bolesti alebo bolesti. Ak je nepríjemný pocit, obväz sa musí odstrániť tak, aby to neporušilo trieslové prietrže, a potom ho znova nasadiť..

Obinadlo sa nosí iba cez deň, pred štartom pred spaním. Pri kúpe modelu s odnímateľnými pelotmi buďte pripravení znova nainštalovať korzet po celý deň, pretože pri pohybe sa ušné slučky často posúvajú. Po odstránení pásu masírujte pokožku pokožky bez ovplyvnenia prietrže.

Môžem urobiť obväz vlastnými rukami?

Môžu to urobiť iba odborníci, pretože obväz, ktorý sa nosí pred a po odstránení prietrže, má veľa odtieňov. Ak urobíte iba jednu malú chybu v dizajne, môžete spôsobiť značné škody na zdraví.

kontraindikácie

Existuje niekoľko situácií, keď nemôžete nosiť hernálnu bandáž:

 • keď je prietrž v obmedzenom stave;
 • ak je u pacienta diagnostikovaný rakovinový nádor;
 • v prípade veľkého podráždenia kože na miestach lokalizácie prietrže.

Správne zvolený obväz vám prinesie výraznú úľavu a pomôže dosiahnuť efektívny výsledok. Nebude viditeľný pod oblečením, neobmedzí pohyb a kvalitný model vyrobený z odolného prírodného materiálu nespôsobí alergické reakcie.

Mužské a ženské obväzové kýly

Inguinálna hernia je nepríjemné ochorenie, ktoré si vyžaduje obväz. Je však možné urobiť obväz na slabinovú kýlu vlastnými rukami a bude taká účinná ako tá, ktorá sa dá kúpiť v lekárni? Aké sú náklady na nahradenie inguinálnej prietrže??

Pokiaľ ide o prietrž, problém sa často rieši chirurgicky, ale po operácii musí pacient dodržiavať určité pravidlá. Napríklad, aby nedošlo k zhoršeniu situácie s trieslovinou prietrže, je potrebné neustále používať obväz, ktorý udržiava požadovanú oblasť v správnej polohe. Bandáž s trieslovinou alebo inou herniou hrá veľmi dôležitú úlohu. Dokáže skrývať vypuklé oblasti, čo je dôležité nielen pre vzhľad pacienta, ale aj pre zdravie pacienta..

Keď sa nemôžete obísť bez bandáže

Lekári často odporúčajú toto užitočné zariadenie nielen tým, ktorí operovali pri slabinovej kýle, ale aj v iných prípadoch. Napríklad nie je neobvyklé, že sa tehotné ženy obávajú bez bandáže v posledných mesiacoch, keď je žalúdok už dosť veľký. Navyše budúce matky, rovnako ako nikto iný, sú náchylné na slabinovú prietrž. Je to spôsobené skutočnosťou, že vo vnútri tela je silný tlak na vnútorné orgány, čo sa v určitých oblastiach stáva príčinou vypuknutia. Bandáž zabraňuje vzniku takýchto problémov. Tehotné ženy by však nikdy nemali používať obväz z vlastnej iniciatívy. Iba lekár môže vyhodnotiť všetky riziká a potrebu obväzu po slabinovej prietrži.

Športovci musia často nosiť podporné obväzy. V tomto prípade môžu existovať veľmi veľké bremená, ktoré vedú k vydutiu vnútorných orgánov. Inguinálna kýla sa často vyskytuje u tých, ktorí sa aktívne zapájajú do energetických športov, najmä vzpieračov, ťažkých váh a zápasníkov. Pri zdvíhaní závaží vo vnútri brušnej dutiny sa objavuje veľmi silný tlak, ktorý vyvoláva vývoj slabiny prietrže.

Nerobte sa bez bandáže po operácii pri slabinovej kýle. Zaťaženie švov sa tak čo najviac zníži a svaly sa postupne vrátia do normálu. V dôsledku toho sa choroba nebude opakovať a operáciu nie je potrebné opakovať.

Čo je obväz?

Predstavitelia silnej polovice ľudstva sa najčastejšie stretávajú s problémom slabinovej kýly. Z tohto dôvodu sa v špecializovaných predajniach vo veľkom sortimente obväzov prezentujú muži s kínovou prietržou. Výrobcovia však ženy nezbavujú pozornosti. Okrem toho sa obväzy nachádzajú v rôznych veľkostiach, takže v prípade potreby je vhodná alternatíva aj pre novorodenca.

Bandáž samotná je bandáž vyrobená zo špeciálneho elastického materiálu, ktorý je vybavený suchým zipsom a môže sa nosiť pohodlne ako spodná bielizeň. Rozdiel vo vzhľade samčieho a ženského pásu pri slabinovej prietrži je iba v tom, ako sa nachádza medzi nohami..

Okrem toho môžu byť obväzové prietrže pri hernii jednostranné a bilaterálne. Prvá možnosť pozostáva z menšieho počtu pásov a podopiera iba jednu stranu tela. Je potrebné zvoliť najvhodnejší obväz pre konkrétny prípad, berúc do úvahy odporúčania lekára. Je dôležité, aby podporný pás netlačil alebo nerušil pri chôdzi a pri každodennej práci.

V obväze vysokej kvality vždy existuje špeciálna doska, ktorá sa nazýva pelot. Tento prvok môže mať rôzne tvary pre každý konkrétny prípad a typ kýly..

Ako si vybrať obväz

Výber vhodnej formy obväzu je nevyhnutný len pri zohľadnení typu choroby a odporúčania lekára. Napríklad na preventívne účely sa môže použiť jeden typ obväzu a na udržanie normálneho stavu tela po operácii bude potrebný iný typ obväzu..

Pri výbere tejto položky nestojí za to šetriť. Dobrý obväz bude trvať dlho a bude správne vykonávať svoje hlavné funkcie. Rozpočtové modely sa často môžu po praní rozbiť, natiahnuť a sú často vyrobené zo syntetických materiálov, takže takéto výrobky na tele nemôžete nosiť dlho..

Najlepšie tkanina na výrobu opasku je bavlna. Je to dobré pre pokožku, umožňuje telu dýchať a pri správnom používaní vydrží veľmi dlho..

Pri výbere opasku proti slabinovej prietrži je potrebné venovať osobitnú pozornosť veľkosti. V špecializovaných predajniach a lekárňach je spravidla predložených niekoľko možností, medzi ktorými je aj jedna, ktorá bude dokonale sedieť a podopiera telo na správnom mieste. Je lepšie tráviť čas skúšaním, než sa mučiť nesprávnym pásom. Ak sa ukáže, že obväz je príliš malý, počas jeho používania bude narušený krvný obeh, a to je veľmi nebezpečné, najmä v pooperačnom období..

Pri montáži nosnej konštrukcie je vhodné zaujať ležiacu polohu. To platí najmä pre tých, ktorí nedávno podstúpili operáciu na odstránenie slabinovej prietrže. Môžete tak znížiť tlak v brušnej dutine, čo eliminuje riziko poškodenia stehu alebo herniálneho vaku. Noste obväz, uistite sa, že každý popruh tesne prilieha na vaše telo. Potom je tiež potrebné pás opatrne vybrať.

Odborníci odporúčajú zvoliť obväz so suchým zipsom. Táto voľba je veľmi výhodná pre nasadenie a vzlet a tiež umožňuje úpravu veľkosti, ak je to potrebné.

Lekári sa domnievajú, že obväz by sa mal vymeniť najmenej jeden rok po začatí používania. Takto môže slúžiť kvalitný model, ktorý sa po umytí neroztrhne a natiahne. Mimochodom, obväz na slabinovú prietrž je najlepšie umývať rukami, a nie písacím strojom. Ak sa o opasok správne staráte, vydrží to dlho a nemusíte zakaždým utrácať peniaze za nový dizajn, čo mimochodom nie je príliš lacné. Priemerná cena pásma pre slabinovú prietrž je 1 000 rubľov.

Malo by sa tiež poznamenať, že jednostranné možnosti sú o niečo lacnejšie ako bilaterálne náprotivky. V tomto prípade je druhý prípad vhodnejší na preventívne opatrenia, preto sa odporúča pre športovcov a tehotné ženy. Tí, ktorí už podstúpili operáciu na odstránenie ingvinálnej prietrže, by sa mali podrobnejšie venovať jednostrannému obväzu, pretože tým efektívnejšie podporia požadovanú oblasť.

Môžem si urobiť vlastné obväzy vlastnými rukami?

Ako je uvedené vyššie, iba lekár by mal predpísať použitie obväzu na brušnú prietrž alebo po jeho odstránení. V tomto prípade je potrebné zvoliť najsprávnejší dizajn, ktorý bude podporovať požadovanú oblasť bez drvenia a iných negatívnych účinkov.

Dobrý obväz stojí veľa, ale ak existuje dobrý dôvod na jeho použitie, je lepšie kúpiť obväz v špecializovanom obchode. Môžete si prišiť kapelu na slabinovú prietrž vlastnými rukami, ale z toho bude mať len malý úžitok, navyše časté nosenie domáceho dresingu môže viesť k komplikáciám..

Okrem problémov so šitím obväzu je potrebné vziať do úvahy skutočnosť, že musí vo vnútri obsahovať špeciálnu nosnú dosku. Určite to nie je možné urobiť sami.

Ak v súčasnosti nie je možné kúpiť inguinálnu prietrž, pretože cena týchto výrobkov nie je úplne nízka a potreba ich použitia je vysoká, stojí za to dočasne použiť jednoduchú elastickú bandáž. Je to však dočasné opatrenie, pretože je nemožné nosiť ho neustále pri slabinovej kýle alebo v pooperačnom období..

Inguinálne obväzy na slabinovú prietrž

Inguinálne obväzy na slabinovú prietrž

Výrobca: Ukraine
Typ: Inguinálna prietrž hernie

Výrobca: TOROS GROUP
Typ: Inguinal Bandage

Výrobca: TOROS GROUP
Typ: Inguinálny obväz

Výrobca: Ukraine
Typ: Inguinálna prietrž hernie

Výrobca: Med textil
Typ: Inguinal Bandage
Funkcia: Podporná ortéza, pooperačná operácia prietrže

Výrobca: Tisa (Ukrajina)
Typ: Korzet lumbosakrálnej bandáže

Výrobca: Med textil
Typ: Inguinal Bandage
Funkcia: Podporná ortéza, ingvinálna, pooperačná, prietrž

Po operácii brucha som si kúpil obväz. Veľmi spokojný s kvalitou. Nemecko, kvalitné materiály a suchý zips. Nestúpa.

Bandáž na spodnej časti chrbta je 100% spokojná. Posadil sa ako rukavica, výhoda spočíva v tom, že nie je vysoká - 20 cm. Kvalita suchého zipsu je dobrá.

Skvelý obväz. Kúpil som si na vyloženie spodnej časti chrbta z medzistavcových prietrží. Veľmi dobre podporované. odporučiť

Miloval sa obväzový model. S Ukrajinou nie je porovnateľná. Zovrel som stavce, veľmi mi to uvoľnilo chrbát.

Inguinal Bandage - rýchle zotavenie

Zaujíma vás bolesť v intímnej oblasti? Chirurgia je potrebná, ale nie je to možné? Aby sa spomalil vývoj chorôb vnútorných orgánov a zabránilo sa ich vyčnievaniu z brušnej dutiny alebo panvy, odporúča sa kúpiť hernálnu bandáž. Profylaktické činidlo tento problém neodstráni, ale zabráni progresii ochorenia. V známom ukrajinskom obchode s lekárskymi prístrojmi Medica sa vyberajú rôzne modely špecializovaných ingvinských pásov, ktoré vám umožňujú zmierniť bolesť a získať čas na riešenie citlivých problémov..

Funkcie obväzov na slabinovú prietrž

Na zachovanie správneho postavenia orgánov sa používajú elastické podporné obväzy rôznych typov a účelov. V závislosti od umiestnenia prietrže, pohlavia a veku pacienta si klient môže kúpiť tieto typy ingvinských pásov:
• doľava a doprava;
• univerzálny;
• pánske;
• ženy;
• deti;
• pre novorodencov.
Hlavným rysom regeneračného zariadenia je prítomnosť peloty - doštičky vyrobenej z hypoalergénnej zliatiny obalenej mäkkým materiálom. V dôsledku prítomnosti kompresie riadenej kompresiou 1. triedy pomocou pásov sa zníži stupeň tlaku v brušnej dutine, orgány šourku alebo stydkých pyskov sa udržiavajú v správnej polohe..

Kontraindikácie nosenia inguinálnej bandáže

Existujú prípady, keď sa predaj inguinálneho pásu neodporúča. Ak má pacient diagnostikovanú zranenú prietrž, nebude mať úžitok z používania špecializovaných produktov - urgentná operácia je správne rozhodnutie.
V prípade pacientov s rakovinou trpiacich dermatitídou je tiež zakázané ochorenie postihujúce kožu v citlivej oblasti (špeciálne preto, aby nedošlo k zhoršeniu situácie)..

Ak sa používajú obväzy s trieslovinou prietrže?

Výrobok pripomínajúci plavecké kmene je pripevnený pevným zipsom umiestneným na boku. Z dôvodu ľahkého použitia sa podporné výrobky odporúčajú používať v pooperačnom období:
• znížený tlak na švy;
• obnovuje sa svalový tonus;
• je zabránené relapsu.
Elastický pás pomáha predchádzať vzniku komplikácií. Je vhodné nosiť ho v preventívnych opatreniach, najmä ak sa osoba aktívne zaujíma o fyzickú aktivitu. V internetovom obchode zdravotníckej techniky Medica je široká škála obväzov na kýlovú prietrž za prijateľnú cenu - každý klient pre neho nájde ten správny produkt a bez obáv ho kúpi.
V mieste dodania tovaru môžete získať herniovú bandáž alebo použiť kuriérsku doručovaciu službu v Kyjeve. Produkty budú zasielané do iných miest dopravnými spoločnosťami New Mail. Ak sa obväz nehodí, je možné ho vymeniť do 14 dní. Pokiaľ ide o kvalitu výrobkov a zdravie zákazníkov, lekárski špecialisti vyberajú iba vysoko kvalitné klinické obväzy, ktoré uľahčujú život človeka..

Hernia bandáž

Osoba je vo svojom živote vystavená veľkej fyzickej námahe. Vzpieranie, šport, dedičnosť, všetko toto a mnoho ďalších faktorov vedie k tvorbe prietrží, slabinových prietrží. S cieľom zabrániť porušovaniu a zväčšiť veľkosť nastaviteľných a šikmých trieslovitých prietrží sa vytvorili kýlové obväzy prietrže. Bandáž pre slabinovú prietrž si môžete kúpiť na webových stránkach internetového obchodu alebo v obchode Medtehnika po celej Ukrajine, v mestách ako Dněpr, Záporožie, Kryvyj Rih, Charkov, Kyjev, Kamenskoye, Kremenčug. V sieti našich obchodov je uvedený široký sortiment obväzov na slabinovú prietrž, budete spokojní s cenami.

V ktorých prípadoch je potrebná prietržová bandáž

U mužov je najčastejšie potrebná hernia. Musí sa používať v týchto prípadoch:

Pri práci s výrazným fyzickým namáhaním, zdvíhaním hmotnosti sa na preventívne účely odporúča obväz proti prietrži.

V pooperačnom období špeciálny pás znižuje tlak na stehy, čím bráni recidíve a obnovuje svalový tonus.

Ak je to potrebné, odložte operáciu na krátku dobu, obväz sa vyhne komplikáciám.

Ako si vybrať obväz proti prietrži?

Inguinálna hernia sa objavuje vo forme výčnelku v inguinálnej oblasti a môže byť sprevádzaná rôznymi intenzitami bolesti. V súčasnej dobe existuje veľa modelov prietrží hernie, ktoré pomáhajú predchádzať rastu, porušovaniu ingvinálnej prietrže. Bandáže sa používajú aj v pooperačnom období, aby sa zabránilo opakovaniu prietrže. Moderné obväzy sú veľmi pohodlné a praktické, vyrobené z hypoalergénnych tkanín, môžu sa nosiť na spodnom prádle alebo na otvorenom tele. Prietrž hernie musí byť pevne pripevnená k prietrži, preto si musíte zvoliť správnu veľkosť a model obväzu, s tým vám môžu pomôcť kvalifikovaní predajcovia obchodu Medtekhnika..

Predajcovia si individuálne vyberú svoju veľkosť, ale pre úplnú dôveru vám poskytnú šatňu, kde si môžete pohodlne a pohodlne vyskúšať obväz. Doma je obväz nosený pri ležaní na chrbte, aby sa znížilo zaťaženie postihnutej oblasti a aby prietrž bola v upravenom stave. Počas hlavného zaťaženia sa odporúča nosiť obväzy až osem hodín denne, aby svaly neklesli a naďalej normálne fungovali. Moderné obväzy sa obliekajú veľmi ľahko, nie sú viditeľné pod oblečením a zároveň účinne plnia svoju funkciu. Anti-herniové obväzy majú tiež kontraindikácie: tehotenstvo, porušenie prietrže, kýlová onkológia, lokálne kožné ochorenia.

Bandáže na slabiny v sieti našich obchodov zastupujú rôzni výrobcovia spoločností MedTekstil, Reabilitimed, Vitali, Trives, Tisa Kiev. Protietrínové obväzy s herniou sú s pravostrannou, ľavostrannou pelotou alebo bilaterálnou (univerzálnou). Obväzy hernia sú vhodné pre mužov aj pre ženy. Všetky obväzy majú tvar opaskov, vnútri ktorých sú na pravej alebo ľavej strane všité vrecká na tvrdé peloty. Peloty je možné zapnúť pomocou suchého zipsu. Peloti nedovoľujú hernii ísť ešte ďalej, brzdia jej rast, znižujú pravdepodobnosť štípania. Peloty je možné ťahať podľa toho, na ktorej strane sa nachádza prietrž. Bandážové pásy majú pohodlné zapínanie na suchý zips a dajú sa upevniť spredu aj zozadu. Okolo vnútorných stehien sú omotané špeciálne remienky a pre lepšiu fixáciu sú k pásiku pripevnené. V našich obchodoch sa pre vás vyberie obväz, ktorý bude brať do úvahy vymenovanie vášho ošetrujúceho špecialistu a vaše vlastné želania.

Hrudné obväzy a ich typy

Bandáž na podporu prietrže sa podobá na plavecké kmene s lepivým zipsom. V závislosti od účelu a veľkosti sa delia na tieto typy:

Rôzne modely majú jeden alebo dva podporné pásy. V prvom prípade sú obväzy tiež rozdelené na pravákov a ľavákov. Podporné orgány v normálnej polohe poskytujú hlavnú časť produktu - piloti. Sú vyrobené zo zliatiny, ktorá nespôsobuje alergické reakcie, a opláštené tkaninou. Formy pelotov sa tiež líšia a sú vybrané v závislosti od typu kýly.

Správne zvolený obväz pre slabinovú prietrž je kľúčom k pohody!

Kúpte si herniálny obväz, pomôže vám to udržať hernálny výčnelok a rýchlejšie zotaviť sa po operácii.

Vyberte podkategóriu

Herniové obväzy sa používajú na pupočníkovú herniu, ingvinálnu herniu, herniu bielej línie a na zotavenie z chirurgického zákroku. To pohodlne a efektívne pomáha udržiavať herniálny výčnelok a tiež zabraňuje ďalším komplikáciám, podporuje brušnú stenu.

Pri pravidelnom používaní samcovej inguinálnej ortézy sa môžete chrániť pred porušením inguinálnych rovných a šikmých prietrhov pri zdvíhaní závaží, kašľaní, namáhaní a iných fyzických problémoch. V pooperačnom období sa používajú inguinálne mužské obväzy, aby sa zabránilo ďalšiemu rozvoju hernií a relapsom choroby..

Ako si vybrať herniovú bandáž?

Predám kýlu obväz nezaberie veľa času, ak okamžite pochopíte odrody týchto výrobkov. V prípade slabinovej prietrže u mužov sú to nohavičky so špeciálnymi „vreckami“ na umiestnenie vankúšov alebo tabúľ. V závislosti od strany miesta (pravá alebo ľavá strana), ako aj od veľkosti herniového výčnelku, existujú úpravy. Niekedy je pri dvojstranných prietržiach potrebné, aby boli vankúše umiestnené na oboch stranách x, aby ste mohli správne umiestniť prietrž na miesto, zatiaľ čo požadovaná úroveň fixácie poskytne mužský trieslový obväz.

Bandáže kýly sú tiež klasifikované podľa umiestnenia upevňovacieho prvku - chrbta alebo prednej časti. Majte na pamäti, že sú regulované pomocou suchého zipsu, urobte to pri zmene polohy zo sedavého na stojace miesto a naopak, suchý zips uvoľnite alebo utiahnite. Zamyslite sa nad tým, ako bude pre vás pohodlnejšie regulovať - ​​spredu alebo zozadu.

Podľa účelu sú rôzne typy: pupočníkové, trieslové alebo vo forme pásu. Povaha kýly naznačuje výber - pupočná bandáž s pupočnou kýlou, trieslový obväz- pri prejavoch hernie v slabinách sa vo forme pásu používa na premiestnenie herniového výčnelku. Všetky výrobky sú vhodné na lekárske účely a sú nevyhnutné v každodennom používaní..

Na správne nasadenie a starostlivosť o kýlu a ingvinské mužské obväzy je potrebné dodržiavať niekoľko pravidiel. Pri umiestňovaní kýly na miesto sa odporúča nosiť ležiace na chrbte, predtým upravte vyčnievanie prietrže. Potom ju musíte pohodlne pripevniť pomocou lepiacich pások.

Ďalšie funkcie obväzov na prietrž:

- Pomáha udržiavať chrbticu v správnej polohe;

- zmierňuje bolesť, únavu a stres v bedrovej oblasti;

- Pomáha vyrovnať sa s miernymi záchvatmi radikality, pomáha zmierňovať bolesti chrbta.

Aký výsledok možno očakávať od kýly a pupočníkových obväzov?

Pri pravidelnom používaní prietrže, trieslovín alebo pupočníkových obväzov budete cítiť výraznú podporu a ochranu pred svalovým napätím. Varujú pred porušením prietržovej hernie na pozadí zdvíhania závaží, namáhania a iných fyzických námah. V komplexe to prispieva k rýchlemu zotaveniu po zraneniach a operáciách prietrže alebo v ingvinálnej oblasti.

Pre správny výber modelu je lepšie poradiť sa s lekárom, takže si kúpite herniovú bandáž správnej konfigurácie a veľkosti.

Odporúčania pre starostlivosť o hernia obväzy

Výrobky vyrobené z elastickej priedušnej látky vyžadujú osobitnú starostlivosť. Lepšie je prať v teplej vode a bez agresívnych čistiacich prostriedkov nie je možné na batérii zaschnúť.

Používajte iba jemné čistiace prostriedky označené „na jemné pranie“, je lepšie sa pozrieť na detskú linku bez vôní a s hypoalergénnym zložením. Zapnite tečúcu vodu pri teplej teplote (nie viac ako 30 stupňov) a zámok navlhčite. Na rui dajte trochu mydla a prsty si šľahajte do peny. Opatrne ho aplikujte na výrobok, opláchnite ho v suchej, sploštenej forme na uteráku mimo vykurovacích zariadení a priameho slnečného žiarenia..

Kde nájdete herniovú obväz v Kyjeve?

Na webovej stránke internetového obchodu so zdravotníckymi výrobkami medlinia.com.ua je prezentovaná široká škála ortopedických výrobkov. Tu si môžete kúpiť herniovú bandáž za najlepšiu cenu as okamžitým doručením domov alebo do novej pošty. Výhodná poloha umožňuje zákazníkom osobne prísť a vyskúšať akýkoľvek produkt. Skúsení manažéri pomôžu určiť model alebo veľkosť a ukážu „triky“ obliekania a použitia obväzu.

Iba s najlepšími službami si môžete byť istí, že ste kúpili najlepšiu herniovú obväzovú bandáž v Kyjeve a na Ukrajine a za najlepšiu cenu.

Kúpte si herniálny obväz, ktorý pomôže podporiť herniálny výčnelok. Pooperačné obdobie sa používa na prevenciu komplikácií a na prevenciu exacerbácie.

Obväzy prietrž hernie

Kľúčom k zdraviu a pohode je obväz hernie

Moderný spôsob života priamo ovplyvňuje stav ľudského zdravia. Vzpieranie, fyzická aktivita, šport, dedičnosť a ďalšie faktory vedú k vzniku slabinovej prietrže. Toto ochorenie nielen obmedzuje osobu pri svojej činnosti a spôsobuje značné nepohodlie, ale tiež poškodzuje jeho zdravie, môže viesť k veľmi negatívnym následkom. Na prevenciu a zmiernenie stavu sa používa obväz na trieslovinu prietrže. Jedná sa o špeciálne zariadenie, ktoré môže podporovať vypadávajúcu prietrž a tiež opraviť brušnú stenu. Bandáž zaisťuje mäkký tlak, drží vnútornú brušnú prietrž, čím plní úlohu oslabených svalov. Taký korzet okrem čisto praktického významu plní aj estetickú funkciu. Skryje výčnelok, ktorý je obzvlášť dôležitý pre mladých ľudí, ktorí vedú aktívny životný štýl.

Čo je to trieslová prietrž hernie?

Z vonkajšej strany sa výrobok podobá opasku s popruhmi, doske vyrobenej zo špeciálnej zliatiny (pelot) a suchým zipsom na boku. Opasky sú vedené medzi nohami. Inguinálny obväz môže byť obojstranný alebo jednostranný (pre ľavú a pravú polovicu). U univerzálnych modelov je možné pás podľa potreby pacienta prestaviť. Odporúča sa tiež použitie týchto výrobkov:

všetci zapojení do vzpierania a iných silových športov;

ľudia, ktorí sa nedávno podrobili operácii a zotavujú sa z nej;

ženy, ktoré sú v neskorých štádiách tehotenstva;

s pravidelným výskytom rôznych bolestivých pocitov.

V prípade, že potrebujete operáciu z nejakého dôvodu odložiť alebo ju vôbec neurobiť, musíte si kúpiť obväz na ingvinovú prietrž. V takom prípade sa produkt vyhne komplikáciám, zmierňuje stav človeka a znižuje bolesť. Je potrebné si uvedomiť, že nosenie korzetu túto chorobu nevylieči.

Upozornenie: Použitie inguinálnej prietrže hernie je kontraindikované v prípade porušenia herniálneho vaku, kožných lézií a rakoviny..

Počas dňa musíte nosiť obväz s inguinálnou prietržou a odstrániť ju v noci. Pri fyzickej námahe bude stačiť nosiť 2-3 hodiny alebo 16 hodín po celý deň. Ak sa rozhodnete kúpiť ingvinový prietržný pás s odnímateľnými pelotmi, musíte ho z času na čas presunúť, pretože pri chôdzi a pohybe sa môžu ušné uši vypnúť. Po odstránení obväzu z triesloviny prietrže musíte urobiť ľahkú masáž pokožky, s vylúčením oblasti samotného výčnelku. Keď sú svaly uvoľnené, nasaďte si pás na chrbte.

Kritériá pre výber obväzu pre slabinovú prietrž

Rozsah obväzových zariadení je dnes pomerne veľký. V lekárňach a lekárňach si môžete zvoliť korzet pre bledú kýlu nielen v cene, ale aj v komforte, tlaku a ďalších dôležitých vlastnostiach. Aby produkt čo najviac vyhovoval požiadavkám, musíte ho najprv vybrať správne. V tomto prípade bude obväzový pás pri slabinovej kýle vykonávať svoje funkcie a budete spokojní s nákupom. V tejto veci je lepšie poradiť sa s lekárom, aby zbytočne neplytvali peniazmi. Ak plánujete kúpiť v Kyjeve obväz hernie, venujte pozornosť nasledujúcim parametrom:

Vek. Výrobcovia ortopedických výrobkov vyrábajú pomôcky pre dospelých a deti.

Floor. Môžete si kúpiť ženskú alebo mužskú bandáž pre trieslovinu prietrže, rovnako ako zvoliť univerzálny model.

Umiestnenie prietrže. V obchode sú jednostranné a obojstranné pásy. Podľa toho, kde sa nachádza prietrž, si môžete kúpiť obväz hernie vpravo alebo vľavo. Existujú tiež univerzálne modely s odnímateľnými vložkami, ktoré je možné použiť v oboch prípadoch..

Veľkosť. Je určená obvodom bokov. Vo vnútri obväzového pásu pri slabinovej prietrži je rozsah veľkostí. Ku každému produktu je priložená tabuľka veľkostí. Môže sa líšiť od rôznych výrobcov, preto sa musíte zamerať na informácie uvedené na obale. Je dôležité zvoliť si obväz takú veľkosť, aby nebol príliš tesný alebo uvoľnený. V opačnom prípade produkt nebude vykonávať svoje úlohy..

Material. Bandáž je vyrobená z elastickej textílie, ktorá sa do tej miery stlačí a nestlačí sa. Pretože produkt je v priamom kontakte s pokožkou, je lepšie zvoliť modely s opaskom alebo plavky vyrobené z prírodného materiálu. Umožňuje priechod vzduchu, nespôsobuje podráždenie ani dlhodobé opotrebovanie..

Zariadenie. Najvhodnejšia bandáž po operácii kýly s uzávermi na suchý zips alebo model vo forme plaveckých kmeňov. Takéto výrobky sa dajú ľahko obliecť a vziať, takmer neviditeľné pod oblečením, čo je dôležité pre aktívnych ľudí. Korzety s prackami, pásmi, gombíkmi, pevnými zipsmi sú menej výhodné. Tieto spojovacie prostriedky sa môžu vtlačiť do kože a trieť..

Internetový obchod Ortop ponúka širokú škálu vysoko kvalitných obväzov hernie. Náš katalóg predstavuje produkty TM Ortop, Thuasne a ďalších ukrajinských a zahraničných výrobcov. Môžete si kúpiť výrobky, ktoré budú spĺňať všetky predložené požiadavky. Ceny inguinálnej ortézy pre inguinálnu herniu sa líšia a závisia od charakteristík zariadenia, materiálu výroby a konfigurácie. Korzety na vrchole budú lacnejšie. Dodávka sa vykonáva do Kyjeva, Charkova a ďalších miest Ukrajiny. Poponáhľajte sa a získajte inguinálny obväz, ktorý radikálne zmení vaše pocity, zmierni bolesť a umožní vám viesť známy životný štýl.

ako si vyrobiť obväz s pupočnou kýlou vlastnými rukami

Kritériá pre výberModel
Vek
Umiestnenie prietrže (vpravo, vľavo, z dvoch strán)
Veľkosť
RozhranieRuskej angličtine
Typ licenciezadarmo
Počet zobrazení257
Počet stiahnutí132 krát
aktualizácia:03/23/2019

bandáž do-it-yourself pre pupočnú kýlu - výsledky vyhľadávania Yahoo Vyhľadávanie na webe Yahoo Prihlásiť sa Mail Choď na Mail »data-nosubject =» [No Subject] »data-timestamp = 'short' Pomocník Informácie o účte Yahoo Domov Nastavenia Domov Novinky Mail Finance Tumblr Počasie Sports Messenger Nastavenia Chcete zistiť viac? Vytvorte si zo svojej domovskej stránky Yahoo Získajte viac informácií o novinkách zakaždým, keď otvoríte prehliadač Pridajte si ho teraz Nie Ďakujeme Yahoo Vyhľadávací dopyt Web Obrázky Video Novinky Miestne odpovede Nakupovanie Recepty Športové financie Slovník Viac Kedykoľvek Minulý deň Minulý týždeň Minulý týždeň Minulý mesiac Kedykoľvek Získajte krásne fotografie v každom novom prehliadači okno Na stiahnutie Ako si vyrobiť obväz vlastnými rukami pre pupočnú kýlu urobiť obväz pre pupočnú kýlu vlastnými rukami Obvaz pre ingvinálnu prietrž pre mužov s vašimi vlastnými rukami návod, ako si vyrobiť obväz doma Ako si vybrať obväz pre ingvinskú prietrž - Všetko o liečbe kýly grizhastopru / kak-podobrat-bandazh-pri-pahovoj-gryzhehtml Cached Môžem to urobiť sám? Môžem si urobiť obväz na slabinovú prietrž (muž) vlastnými rukami? Je potrebné zvážiť, že iba profesionál môže vytvoriť vysoko kvalitný produkt. Inguinálna prietržová bandáž pre mužov, ženy a deti, grizhnet / nogi / bandazh-dlya-paxovojhtml. Cached Môžem si vyrobiť obväz svojimi vlastnými rukami. Ako nosiť obväz. ošetruje a podporuje orgány, ktoré vypadávajú Ako masírovať pupočníkovú herniu u novorodencov vsetelocom / detskij / massazh-dlya-novorozhdennyx / Cached Cvičenie pre pupočníkovú herniu Ako urobiť účinnú masáž prostaty vlastnými rukami Bandáž na kýlu brucha - Antigryzharu lhi -dlya Cached Napríklad obväz na slabinovú prietrž nie je vhodný na prietrž pupočníkovej bielej línie brucha a zariadenie na pupočníkovú prietrž je vhodný na niektoré ďalšie typy tohto problému. Obväz na pupočníkovú prietrž: indikácie, typy, použitie gryzhalisru ?? Pupočníková prietrž: Ako si vybrať obväz pre pupočnú prietrž. Pupočníková prietrž je prevažne detské ochorenie, ktoré sa vyskytuje počas vývoja plodu alebo po narodení dieťaťa. Mužský obväz pre slabinovú prietrž: typy, ako si vybrať a nosiť gryzhalisru ?? Inguinálna hernia Bandáž na herniu u mužov sa dá robiť vlastnými rukami, ale z toho nemá žiadny úžitok. Ako si vybrať bandáž pre ingvinálnu herniu (muž)? fbru / article / 287370 / kak-vyibrat-bandaj-dlya-pahovoy Cached Môžem to urobiť sám? Môžem si urobiť obväz na slabinovú prietrž (muž) vlastnými rukami? Za zmienku stojí, že iba profesionálny obväz na brušnú prietrž je schopný vytvoriť vysoko kvalitný produkt: ako si vybrať a správne nosiť osankasovetru ?? Bandáž s herniou s herniou brucha sa dá veľmi ľahko nasadiť. Najskôr by ste mali k výčnelku pripevniť špeciálny vankúš, ktorý je vybavený špeciálnym podporným aplikátorom. Webový prehliadač Mozilla Firefox ® wwwmozillaorg Stiahnite si Firefox - rýchlejší, múdrejší a ľahší spôsob prehľadávania webu a všetkých Yahoo 1 2 3 4 5 Ďalších 734 výsledkov Nastavenia Pomocník Pomocník Návrhy Súkromie (Aktualizované) Podmienky (Aktualizované) Inzerovať O reklamách O tejto stránke Poháňané pomocou Bing ™

 • ako na to
 • Obvaz s pupočníkom
 • urobte pupočnú kýlu sami
 • múdrejší
 • múdrejší
 • ktoré vypadávajú Ako masírovať pupočníkovú herniu u novorodencov vsetelocom / detskij / massazh-dlya-novorozhdennyx / Cached Cvičenie na pupočníkovú herniu Ako urobiť účinnú masáž prostaty vlastnými rukami Bandáž na kýlu brucha - Antigryzharu / lechenie-gryiz-dzazhi

ako si vyrobiť obväz s pupočnou kýlou vlastnými rukami

Bandáž z kýly brucha B-451

Bandáž z kýly brucha B-451

Intuinálna prietrž u mužov je veľmi chúlostivý a nepríjemný problém, ktorý jednoducho nemožno ignorovať. Na opravu orgánov, ktoré vypadávajú herniou, ako aj na opravu brušnej steny, môžete použiť špeciálny obväz..

Hernia ingvinské obväzy pre mužov - menovanie

 • Výrobky sa odporúčajú na použitie u mužov, ktorí majú predispozíciu na prietrž prietržení v slabinách, výskyt pooperačných recidív a rôzne druhy komplikácií..
 • Každá bandáž umožňuje eliminovať alebo zadržať výsledný výčnelok bez lekárskeho zásahu. Vďaka použitiu produktu môže byť bolesť v slabinách znížená alebo potlačená.
 • Bandážový design zaobchádza s rôznymi typmi kýly - rovnou, bilaterálnou a jednostrannou (model je v každom prípade vhodný).
 • Ak chcete produkt používať, je potrebné, aby muži, ktorých súčasná prietrž začína meniť svoju veľkosť alebo tvar.
 • V prípade, že existuje riziko porušenia prietrže v slabinách, musí sa výrobok použiť.
 • Ak sa v oblasti slabín objaví bolesť a operácia sa nedá vykonať na odstránenie prietrže, odporúča sa bandážová ponožka - zmierňuje bolesť a podporuje činnosť oslabených svalov..
 • Po operácii obväz pomôže počas rehabilitačného obdobia. To vám umožní opraviť švy a chrániť ich pred rozpormi.

Pohodlná bandáž proti hernii inguinálnej série B-451 je jedným z najpopulárnejších modelov v tomto smere. Bol vytvorený špeciálne pre potreby moderných pacientov..

Výhody dizajnu:

 • Výrobok je pár šortiek, ktoré sú vhodné na bežné nosenie a sú ergonomicky tvarované..
 • Bandáž je vyrobená z prírodných materiálov - 95% bavlna a 5% elastan. To umožňuje, aby posteľná bielizeň bola neviditeľná a dobre priliehala k telu bez vyvolania alergickej reakcie..
 • Pružné kravaty pevne pripevňujú zariadenie, pomocou ktorého ho môžete pripevniť na obrázok pomocou požadovaného stupňa tlaku.
 • 2 aplikátory optimálneho stupňa tuhosti majú mobilitu potrebnú na použitie.

Inguinálna kýlová bandáž pre mužov bola vyrobená slávnou spoločnosťou Creit v Rusku. Všetky produkty tohto výskumného podniku úspešne prešli klinickým skúšaním, a to aj na popredných klinikách, univerzitách a nemocniciach v Rusku. Každý výrobok vrátane modelu B-451 je schválený ministerstvom zdravotníctva Ruskej federácie a má všetky potrebné osvedčenia o zhode. Bandáž tejto série nie je len produktom s orto-vlastnosťami, ale skutočne pracovným lekárskym dizajnom so zodpovedajúcou vysokou účinnosťou!

Kontraindikácie:

 • Použitie sa neodporúča, ak materiály modelu môžu spôsobiť individuálnu alergickú reakciu.
 • Ak má človek obmedzenú prietržovú prietrž, mali by ste odmietnuť nosiť obväz.
 • V prípade rakoviny je používanie obväzov zakázané.
 • Ak sa na koži vyskytnú nejaké choroby - od húb po vírusové alebo iné, je potrebné ich vyliečiť a potom pokračovať v používaní produktu..

Ako si vybrať obväz?

Pri výbere obväzu musíte venovať pozornosť jeho veľkosti, vzhľadu a zloženiu materiálov.

Existuje 7 veľkostí výrobkov. Ak chcete zvoliť ten, ktorý bude pohodlne sedieť na obrázku, musíte odmerať objem bokov (od 88 cm do 116 cm).

Pri nosení je dôležité venovať pozornosť tomu, či obväz sedí na figúre. Ak jeho potery silne tlačia a spôsobujú bolesť, musíte si vybrať iný produkt. Ak obväz neprilieha k telu a visí voľne, je lepšie ho tiež odmietnuť, pretože jeho použitie neprinesie správny výsledok..

Vzhľad by mal zodpovedať jeho štruktúre - všetky potery sú možné iba pri dobrej fixácii tak, aby sa nevytvorili žiadne hrče..

Zloženie materiálov by malo byť prirodzenejšie, pretože iné prvky môžu spôsobiť podráždenie alebo alergie. A model B-451 tieto požiadavky úplne spĺňa. Zostáva iba zvoliť požadovanú veľkosť.

Pozor: ak použitie výrobku spôsobilo vyrážku na koži, musíte ju okamžite odstrániť a poradiť sa s lekárom.

Bandáž na bledú prietrhu u mužov: recenzie

„Pred rokom som narazil na slabiny, ktoré mi zabránili v mierovom živote. Keď som išiel k lekárovi, zistil som, že mám predispozíciu na ingvinálnu pravú kýlu. Úprimne povedané, bol som veľmi rozrušený, pretože som od priateľa počul, že túto chorobu možno liečiť iba chirurgicky. Lekár povedal, že v počiatočnej fáze môžete použiť špeciálny obväz, ktorý by mi mal pomôcť vyrovnať sa nielen s bolesťou, ale aj s inými príznakmi..

Našiel som bandáž B-451 na internete a kúpil som ju, najskôr som zmeral svoje boky. Moja veľkosť je štvrtá. Keď som prvýkrát obliekol toto spodné prádlo, pocity boli neobvyklé, pretože to nie sú bežné spodky, ale špeciálny výrobok. Na bandáž som si rýchlo zvykla, ukázalo sa, že je to veľmi pohodlné a tiež mi to pomohlo zbaviť sa nepríjemnej bolesti.

Teraz som zabudol presne na to, aké pocity som zažil počas choroby, pretože mi obväz pomohol, takmer úplne odstránil prietrž.

Môžem s istotou povedať, že som mal šťastie, pretože v mojom prípade sa choroba nezačala a práčovňa pomohla! “

Alexander Vasilievich, 45 rokov.

„Športujem už dlhú dobu a pred mesiacom som v tele našiel slabú prietrž. Z recenzií som čítal, že hernia tříslová bandáž mi môže pomôcť. Veril som tomu s ťažkosťami, ale keďže nemal čas ísť k lekárovi, rozhodol som sa kúpiť túto magickú položku.

Nemôžem povedať, že prietrž sa znížila, ale je to určite menšia bolesť, ktorá sa nemôže len radovať, a prietrž ma pri chôdzi zastavila.

O týždeň pôjdem k doktorovi, dúfam, že sa úplne zotavím. “.

Pavel, 39 rokov.

Ako nosiť prietržový obväz hernie:

 1. Pri ležaní položte obväz.
 2. Keď je bielizeň na tele, musí sa narovnať, odstrániť všetky hrbole a minimalizovať tak nepohodlie.
 3. Zväzky sú pripevnené cez prietrž. Je dôležité zabezpečiť, aby produkt netlačil na orgány a nespôsoboval bolesť.

Pri správnom použití majú samčie hernie obväzy pozitívny vplyv na oblasť slabín, znižujú bolesť a nepohodlie a znižujú možnosť priškrtenia prietrže.

Starostlivosť o výrobky.

Z dôvodu zachovania účinnosti vyžaduje ortéza prietržového kýlu samcov B-451 Creit starostlivú starostlivosť:

- Pred umývaním musia byť všetky zámky zaistené tak, aby sa počas čistenia nezačlenili a neotvorili.

- Produkt umyte pri teplote najviac 40 ° C. Režim - ručné alebo jemné pranie.

- Pracie prostriedky - určené pre jemné tkaniny.

- Silné stlačenie alebo trenie obväzu sa neodporúča, pretože by mohlo stratiť pôvodný tvar.

- Predtým, ako odošlete obväz do sucha, musíte ho dobre opláchnuť pod tečúcou vodou.

- Produkt usušte v dobre vetranej miestnosti. Je dôležité vybrať si miesto, kam nedôjde priame slnečné žiarenie..

- Nevkladajte bandáž na vyhrievanú koľajnicu na uteráky, horúcu batériu a iné vyhrievacie zariadenia.

- Pred nasadením obväzu ho nemusíte žehliť - sám si získa originálny tvar.

- Opláchnite produkt v bielidle alebo v rozpúšťadle a je prísne zakázané, ako aj chemické čistenie!

Lekár vám odporučil, aby ste si kúpili obväz na inginkovú prietrž a nerozumiete modelom a veľkostiam?

Požiadajte o pomoc našich skúsených konzultantov.!

Všetci manažéri internetového obchodu MegaMedShop nielen veľmi dobre poznajú sortiment nášho katalógu, ale tiež vám pomôžu zvoliť dokonalý model pridržiavacieho zariadenia tohto typu..

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Umbilikálna hernia je choroba, ktorú možno rozpoznať podľa nepohodlia v pupku. Na tomto mieste je pozorovaný výskyt špecifických útvarov. Je to dôsledkom ťažkej fyzickej námahy, zranení, určitých chorôb a problémov s pojivovým tkanivom..
Lekár vám povie, prečo je kýla chrbtice nebezpečná a prečo by sa mala liečiť. Koniec koncov, je to vážne ochorenie, ktoré môže viesť k rozvoju závažných komplikácií, ktoré významne zhoršujú pohodu a kvalitu života pacienta.
Fyzioterapia je oblasť medicíny, ktorá študuje terapeutické účinky rôznych umelých a prírodných faktorov na ľudský organizmus.