loader

Hlavná

Späť

Prvá ortopédia

Jednou z najbežnejších patológií novorodencov a dojčiat je pupočná kýla. Niektorí lekári trvajú na chirurgickej liečbe, ale vo väčšine prípadov sa táto patológia sama o sebe uzavrie, keď dieťa dosiahne vek 3 až 5 rokov. Dojčatá sa spravidla neobťažujú a viac sa týkajú kozmetických defektov. Ako metóda kontroly a prevencie ponúka moderná medicína bandáž pre kojencov s herniou, ktorá sa stala alternatívou k náplasti.

Umbilikálny obväz je elastický mäkký pás vybavený herniálnou zarážkou v podobe malého vankúša. Produkt zaisťuje mäkký tlak (kompresiu), zatiaľ čo udržuje pupočníkový krúžok, cez ktorý vyčnievajú vnútorné orgány. Vďaka bandáži je fixovaná správna poloha brušných orgánov, bráni sa rozvoj prietrže a urýchľuje sa uzavretie pupočného prstenca..

Podľa typu akcie sú všetky obväzy s herniou rovnaké, ale v modeloch sú rozdiely. Pupočné bandáže sa líšia v:

 • šírka
 • priemer obmedzovača;
 • druh spojovacích prvkov;
 • schopnosť upraviť dĺžku.

Najobľúbenejšie sú široké pásy so zapínaním na suchý zips: také modely sú dobre upevnené a menej kĺzajú.

Indikácie pre použitie pupočníka

Pupočníková ortéza odporúčaná pre batoľatá s pupočnou kýlou, ako aj pre novorodencov s hrozbou jej vzniku.

V niektorých prípadoch sa výrobok nosí na predčasne narodených deťoch, ktorých pupočníkový kruh je slabý. Takéto deti majú zvýšené riziko tvorby prietrže, najmä pokiaľ ide o nepokojné bábätká, ktorých peritoneum stenové časy kvôli dlhému plaču. Neustály zvýšený tlak na brušnú stenu dieťaťa spôsobuje riziko porušenia vnútorných orgánov. Bez obväzu v takejto situácii kýla sama o sebe nesmie prejsť.

V tomto prípade pupočníkový obväz nemá terapeutický účinok, ale prispieva k správnemu vývoju brušnej steny. Pre deti trpiace poruchami trávenia je dobrým preventívnym opatrením nosenie obväzového pásu..

kontraindikácie

Napriek tomu, že pupočná kýla sa nepovažuje za vážne ochorenie, ktoré si vyžaduje stály lekársky dohľad, nestojí za to sa rozhodnúť, či si obliekanie vezmete sami. Jeho použitie má niekoľko závažných kontraindikácií:

 1. Strangulovaná prietrž. V prípade porušenia je potrebný chirurgický zákrok a obväz môže spôsobiť zápalový proces, ktorý povedie k šíreniu infekcie a zhoršeniu situácie..
 2. Nie úplne zahojená pupočná rana. Až do úplného uzdravenia je pupočníková šnúra pre deti kontraindikovaná.
 3. Precitlivenosť na pokožku. V takom prípade sa zvyšuje riziko podráždenia na miestach, kde obväz prichádza do styku s pokožkou dieťaťa.
 4. Dermatitída a iné kožné ochorenia, ktorých zápalové ložiská sa nachádzajú v pupočnej oblasti.

Ak máte pochybnosti o vhodnosti použitia pupočnej šnúry, túto otázku by ste mali prediskutovať so svojím lekárom, čo zabráni možným negatívnym následkom..

Výhody a nevýhody nosenia obväzov

Okrem faktu, že použitie obväzu má pozitívny účinok pri liečbe pupočnej kýly u dojčiat, má výrobok niekoľko ďalších výhod:

 • nedostatok alergických reakcií dieťaťa na materiál opasku;
 • ľahké použitie a starostlivosť;
 • spoľahlivá fixácia výhřezu prietrže až 5 cm.

Medzi nedostatky je potrebné vyzdvihnúť riziko vyrážky na plienkach na pokožke a možné nepríjemné pocity u dieťaťa, ktoré sa objavia, keď sa obväz pretrie o kožu. Okrem toho sa pri aktívnych pohyboch dieťaťa môže obväz skĺznuť. Tento problém však nastáva iba pri nedostatočne tesnej fixácii produktu alebo jeho nesprávnom výbere.

Ako si vybrať pupočnú bandáž

Správne zvolená pupočná šnúra pre novorodencov je zárukou jej účinného a bezpečného nosenia. Pred nákupom by ste mali venovať pozornosť týmto charakteristikám:

 • hypoalergénne a „priedušné“ korzetové materiály;
 • tuhosť obväzu a spoľahlivá fixácia výstupku;
 • schopnosť absorbovať vlhkosť.

Veľkosť produktu musí presne zodpovedať dieťaťu: príliš tesná fixácia môže vyvíjať silný tlak na vnútorné orgány a voľný pohyb - trieť jemnú pokožku. Je vhodné odmietnuť nezávislý výber tohto lieku a dôverovať lekárovi, ktorý vyberie optimálnu veľkosť a správny model, počnúc veľkosťou prietrže.

Ako si obliecť obväz

Najprv sa musíte uistiť, že koža dieťaťa v bruchu a spodnej časti chrbta je suchá a čistá, potom môžete začať obliekať. Inštrukcia poskytuje 4 kroky:

 1. Obväz musí byť roztiahnutý na stôl a na jeho chrbát chrbtom, aby sa dal dieťaťu.
 2. Hrudný výčnelok sa nastaví a potom sa obmedzovač pritlačí naň.
 3. Pás by mal byť utiahnutý tak, aby poskytoval pevné spojenie s žalúdkom bez tlaku.
 4. Zapínanie sa zapína.

Dieťa by nemalo byť v bandáži celý deň: každé 4 hodiny sa produkt vyberie na polhodinový odpočinok.

Starostlivosť o výrobky

Ak je dieťa vhodné pre veľkosť, kompetentná starostlivosť vám umožní používať obväz niekoľko rokov. Medzi hlavné pravidlá patria:

 • jemné umývanie rúk bez odstreďovania;
 • sušenie vo vodorovnej polohe mimo zdrojov tepla;
 • vybratie aplikátora z obväzu pred umytím.

Aby sa dosiahol maximálny účinok liečby, musia sa popri pupočnej šnúre dodržiavať aj ďalšie lekárske odporúčania: fyzická terapia a masáž, ako aj položenie novorodenca na žalúdok na posilnenie brušných svalov..

Ako si vybrať pupočnú bandáž pre novorodencov

Naši predkovia liečili pupočnú kýlu u dojčiat pomocou meďou umiestnených na pupku, špeciálnych infúzií a pozemkov. V súčasnosti sa v medicíne používajú moderné metódy, medzi ktoré patrí bandáž pupočnej kýly pre novorodencov. Ako si vybrať takúto ortózu? Existujú nejaké kontraindikácie pre jeho použitie? A existujú nejaké zásadné rozdiely medzi vydanými modelmi? Na tieto a ďalšie otázky odpovieme a naučíme sa, ako správne používať pupočníkový obväz.

Prečo potrebujete pupočníkový obväz?

Pupočná prietrž sa vyskytuje z rôznych dôvodov: slabý pupočníkový krúžok, nesprávne obvazovanie pupočníka. Môže byť vrodená alebo získaná. Najčastejšie sa novotvary objavujú v dôsledku pretrvávajúceho nadúvania a zápchy, ťažkého kašľa alebo plaču dieťaťa na pozadí predispozície..

Elastický pásový opasok účinne podporuje bruško, zaisťuje požadovaný kompresný účinok na prietrž, zabraňuje rozširovaniu a zastavuje jej ďalší výčnelok..

Druhy obväzov

Všetky modely pupočníkových bandáží sú podobné. Sú to elastický pás vyrobený z mäkkých tkanín. Vpredu je hustý aplikátor, ktorý je navrstvený na prietrž a vyvíja naň mierny tlak.

U dojčiat existuje niekoľko druhov kýly:

 • embryonálne hernie vznikajú v dôsledku porúch vnútromaternicového rastu - sú odstránené počas chirurgického zákroku a obväz sa potom môže použiť na prevenciu a udržiavanie brušnej dutiny;
 • hernia pupočnej šnúry - častá možnosť, pri ktorej časť čreva prechádza do pupočnej šnúry; nepredstavuje ohrozenie života, ale často sa odstráni v prvých hodinách po narodení dieťaťa; v týchto prípadoch sa vyžaduje aj mäkký pás, ktorý podporí bruško a zníži riziko komplikácií;
 • pupočná hernia sa môže tvoriť v neskorších štádiách vývoja embrya alebo po narodení. V tomto prípade sa prietrž prietrže stane jednou z liečebných metód..

Indikácie a kontraindikácie na použitie

Umbilikálny obväz pre novorodencov sa používa tak v štádiu liečby, ako aj na prevenciu prietrže, napríklad so slabými pupočníkovými krúžkami..

Niektorí skeptici nesúhlasia s použitím pupočníkovej ortézy. Uvádzajú tieto argumenty:

 • v 90% prípadov pupočné kýly u dojčiat prechádzajú nezávisle v prvých mesiacoch;
 • s kýlou sa dieťa nezačína horšie a nepociťuje nepohodlie;
 • Kýla sa dá odstrániť masážnymi a fyzioterapeutickými cvičeniami a obväz prakticky nevykonáva žiadne funkcie.

Existuje niekoľko zjavných kontraindikácií pre nosenie pupočnej kýly.

 • Ak je kýla porušená, je príliš neskoro. Tento problém bude potrebné vyriešiť chirurgicky. Takéto prípady sú zriedkavé, ale stále sú možné..
 • Umbilikálna ortéza sa tiež nepoužíva na dermatitídu a iné kožné ochorenia, ktorých ložiská zápalu sa nachádzajú v pupočnej oblasti alebo na spodnej časti chrbta..
 • Ďalšou kontraindikáciou je prítomnosť čerstvých jaziev, napríklad po odstránení prietrže. V tomto prípade sa budete musieť zdržať obväzu, kým sa rany nezhojú..

Ktorý obväz si vybrať

Niektorí rodičia používajú špeciálnu náplasť, ktorá sa drží na mieste upravenej prietrže. Táto možnosť má výraznú nevýhodu: koža pod náplasťou sa objavuje potenie, objavujú sa podráždenia a vyrážky, ktoré dávajú dieťaťu úzkosť a nepohodlie..

To sa nestane, ak sa vyberie jedna z kýlnych pupočníkových bandáží pre deti, ktoré sú vyrobené z priedušných „dýchacích“ materiálov..

Okrem materiálov šetrných k životnému prostrediu musí mať obväz správnu veľkosť. Pás by mal ideálne zapadať do dĺžky a šírky dieťaťa. Nastaviteľný „suchý zips“ pomáha „naladiť“ produkt na tele dieťaťa.

Ako nosiť pupočníkovú herniovú bandáž

 • Každé ráno budú musieť rodičia opatrne upraviť prietrž a až potom si dať obväz. Ak „pupok“ nie je nastavený, príslušenstvo nevykonáva svoje funkcie a bude úplne zbytočné.
 • Je lepšie upevniť pás v hernii na holé telo, preto je dôležité vybrať si výrobok z hypoalergénnych materiálov. Môžete si nasadiť ortézu na bavlnu, ale často je v takýchto prípadoch pohyblivosť dieťaťa obmedzená.
 • Bandáž môžete používať až do veku 5 rokov - dovtedy je povolená konzervatívna liečba vrodenej alebo získanej prietrže.
 • Prvýkrát si môžete obvaz dať už 3-4 týždne po narodení. Hlavným kritériom na použitie ortézy by malo byť úplne zahojené pupočné rany.
 • Neodporúča sa trvalé nosenie ortézy. Koža vášho dieťaťa by mala dýchať, takže si urobte prestávky 3-4 hodiny.

Pupková kýla nie je veta. Od troch rokov ju bude určite schopná poraziť, ale iba ak jej rodičia nebudú mať všetky svoje nádeje v pupočnej šnúre. Lekári odporúčajú častejšie položiť dieťa na brucho pred kŕmením počas 15 - 20 minút, pravidelne vykonávať masážne procedúry a cvičiť fyzioterapiu, pretože niektorí odborníci odporúčajú kúpanie dieťaťa, na kúpanie je lepšie použiť vankúš. Takýto komplex pomôže čo najskôr odstrániť problém..

Detské obväzy, detské obväzy

Detský obväz antihernia pupočník T-1430

T-1430 Obvaz hernie pre deti

Detský obväz na ramennom kĺbe (šáte) T-8130

50% zľava na kompresné pančuchy Schiebler

Detský obväz na ramennom kĺbe (šátku) T-8191d Evolution

T-8191 (0-XXXS) Bandáž podporujúca ruku po zranení (šál)

Detský obväz na bedrový kĺb (Freykova pneumatika) T-8402

Bandáž pre deti pre deti (strmene Pavlik) T-8404

Detská kolenná ortéza s pružinovými výstuhami T-8530

Detská kolenná ortéza s kovovými kĺbmi T-8532

Detský obväz na kolennom kĺbe pre úplnú fixáciu (dlaha) T-8535

Bandage detská antihernia pupočník T.26.30

Bandáž na pupkovú kýlu, model T.26.30, univerzálna veľkosť

Bandáže pre batoľatá

Detský pupočníkový obväz hernie (model T-1430) nahrádza náplasť na prevenciu a liečbu prietrže. Je to elastický pás so zarážkou v tvare vankúša na pupku. Produkt zaisťuje mäkký lokálny tlak a zaisťuje fixáciu správnej polohy vnútorných orgánov. Herniová ortéza detí súčasne zastavuje ďalší rozvoj kýly.

U predčasne narodeného dieťaťa je pupočníkový krúžok veľmi slabý, najmä ak je dieťa nepokojné. Často náhle plače a brušná stena je pod neustálym napätím. V takýchto prípadoch bude mať elastický pás preventívne opatrenie, ktoré znižuje riziko porušenia vnútorných orgánov. Detské pupočné obväzy sú potrebné pre batoľatá s existujúcou pupočníkovou prietržou as vysokým rizikom jej vzhľadu..

Vrodená dysplázia bedrového kĺbu u dieťaťa sa ľahko lieči špeciálnym zariadením zvaným Pavlik Stirrups. Môže sa nosiť od 1 mesiaca do 2 rokov, ale liečba je obzvlášť účinná počas prvých 6 mesiacov po narodení dieťaťa. Tento zdravotnícky prístroj (model T-8404) vám umožňuje znížiť zaťaženie bedrových kĺbov, upevniť ich v zriedenej polohe..

Internetový obchod Trives-shop má pohodlný a ľahko použiteľný „autobus Freyk“. Tento liek sa používa na liečbu miernej dysplázie bedrového kĺbu, dislokácie a subluxácie bedra. Hlavným rozdielom medzi modelom T-8402 a ostatnými zariadeniami je mäkkosť, dieťa si naň rýchlo zvykne a nepociťuje nepohodlie.

Detské obväzy na lakte a kolene

Zranenia detí sú bežné a, bohužiaľ, často vážne, vyžadujú chirurgický zákrok a následnú dlhodobú rehabilitáciu. Počas tohto obdobia musí byť poškodená končatina znehybnená a zaťaženie kĺbov je minimalizované.

Ramenná ortéza pre deti (šátek) je moderné a pohodlné zariadenie, ktoré umožňuje dieťaťu upevniť si ruku v správnej polohe. Odporúča sa nosiť na zotavenie z úrazu, chirurgického zákroku, s akútnym, chronickým zápalom kĺbov. Detská ortéza (model T-8130) je vyrobená z priedušného materiálu, s pohodlnými remienkami a mäkkými vankúšikmi, ktoré zabraňujú treniu krku.

V obchode Trives si môžete kúpiť detskú bandáž na kolennom kĺbe ako alternatívu k sadre (model T-8535), ako aj na rehabilitáciu po úrazoch alebo operáciách (modely T-8530, T-8532). Takéto ortézy sa používajú na stabilizáciu a zmiernenie kolenného kĺbu pri komplexnej liečbe leuvenskej choroby, Koenigovej choroby, jazdy, reumatoidnej artritídy..

Ako si vybrať detskú bandáž

Pamätajte, že akékoľvek detské obväzy je možné kúpiť a použiť až po vyšetrení lekára a obdržaní odporúčaní ortopeda alebo chirurga.

Kýlová bandáž pre deti má univerzálnu veľkosť, všetky ostatné produkty sa musia vyberať v súlade s tabuľkou zmien uvedenou na webovej stránke. Ak si teda chcete kúpiť pneumatiku Freyk, musíte odmerať vzdialenosť medzi bradavkami svislej kosti, ak potrebujete strmene Pavlik - obvod hrudníka. V prípade detských výrobkov sa veľkosť vyberá v závislosti od obvodu kolenného kĺbu alebo dĺžky predlaktia. Nielen pohodlie bude závisieť od presnosti meraní, ale aj od výsledku liečby.

Detské obväzy, obväzy pre deti si môžete kúpiť v internetovom obchode Trives v jednom kliknutí. Dodávka sa vykonáva vo všetkých regiónoch. Ak si vyberiete detský obväz, cena by nemala byť určujúcim faktorom. Zavolajte na bezplatné číslo 8 (800) 200 72 97 a zistite, aké ďalšie výhody má drahší produkt. Naši manažéri vám pomôžu určiť model, povedať, ako si objednať a zaplatiť za vybraný produkt.

Bandáže proti hernii pre deti

 • Pre deti
 • Zobraziť hodnoty
 • Kreit
 • Alebo k
 • Orlett
 • načasovaný
 • Zobraziť hodnoty

Nenašli ste, čo ste hľadali?

Odporučil vám váš lekár kúpiť obväz pre prevenciu alebo liečbu existujúcich chorôb? Náš internetový obchod ponúka veľký výber kvalitných detských obväzov od domácich a zahraničných výrobcov.

Za pomoci špeciálnych obväzov liečia napríklad prietrž pre deti. Výrobky na liečenie detí sa líšia svojím dizajnom ako výrobky pre dospelých. Výrobky uvedené v katalógu nášho obchodu poskytujú miernu kompresiu v oblasti pupka a tiež vylučujú výskyt herniálneho výčnelku. Detské obväzy navyše stimulujú rýchle hojenie pupočného kanála a posilňujú slabé brušné svaly. Po chirurgickom zákroku sa obväz používa ako profylaktický prostriedok proti recidíve..

Výrobok je mäkký elastický pás vybavený hernálnymi obmedzeniami. Prezentované modely sú vyrobené z moderných materiálov. Niektoré z nich sú vybavené pravouhlými pelotmi pohybujúcimi sa po páske. Povrch pelotu, ktorý sa dotýka tela, je vyrobený z mäkkých materiálov. Ich stredná časť je zosilnená.

Je veľmi dôležité nosiť obväz. Nezabudnite, že pelot by mal byť oproti hernálnemu otvoru a produkt pripevnite širokým suchým zipsom. V každom prípade liek predpisuje lekár a používa sa pod jeho priamym dohľadom. Pretože existujú určité kontraindikácie na jeho použitie.

Detské obväzy pre deti

Bandáž pre pupočnú kýlu si môžete kúpiť v sieti ortopedických salónov Ortix tak, že si objednáte v internetovom obchode alebo telefonicky. Na predaj obväzy pre novorodencov za cenu 269 až 1015 rubľov. Vykonávame dodávku pupočníkových obväzov v Jekaterinburgu, Moskve a ďalších mestách Ruska.

 • Zobraziť najskôr:
 • lacný
 • drahý
 • Nový
 • populárne
 • Pupočníkový obväz

  Umbilikálny obväz vytvára kompresiu v pupočnej a pupočnej zóne, aby uzdravil kanál a zabránil prietrži. Herniové pupočníkové obväzy sa používajú v konzervatívnej liečbe kýly v tejto oblasti, ako aj na prevenciu prolapsu a zvierania hernálneho vaku u detí..

  Pupočníková šnúra pre deti je vyrobená z odolných hypoalergénnych materiálov a často s vysokým obsahom bavlnenej textílie, čo je dôležité, pretože deti majú veľmi citlivú pokožku a treba sa vyhnúť ďalšiemu podráždeniu a alergickým reakciám..

  Veľkosť takéhoto obväzu je najčastejšie univerzálna, pretože je zapínaná suchým zipsom a je ľahko použiteľná, existujú len určité vekové obmedzenia:
  1. pupočníkový obväz pre novorodencov
  - od 1 do 6 mesiacov
  - od 6 do 12 mesiacov
  - od 1 roka
  2. pupočníková bandáž pre deti
  - deti do 3 rokov
  - deti do 6 rokov.

  Výber antatálnej a postnatálnej bandáže

  Aj keď tehotenstvo postupuje normálne, žena je pravidelne narušená bolesťou chrbta, bolesťou nôh, nepohodou v panvovej oblasti. Situácia sa zhoršuje osteochondrózou, chorobami pohybového aparátu a ak je tehotenstvo viacpočetné, tretie alebo štvrté, posledné mesiace sa môžu zmeniť na skutočné trápenie. Ako si vybrať prenatálnu a postnatálnu bandáž pre tehotné ženy, aby sa minimalizovalo nepohodlie a rýchlo sa zotavilo po narodení?

  Prečo potrebujem prenatálny obväz?

  Antenatálny obväz výrazne uľahčuje ženám nosenie dieťaťa v neskorších fázach. Dnes gynekológovia odporúčajú nosiť ho takmer každý po 20. týždni, bez ohľadu na objem brucha (ak neexistujú kontraindikácie), a ak je to uvedené, od 16. dňa..

  Bandáž plní mnoho funkcií:

  • poskytuje optimálnu polohu plodu pre jeho priaznivý vývoj a úspešné fyziologické narodenie;
  • zdvíha žalúdok, zlepšuje krvný obeh plodu;
  • v treťom trimestri znižuje riziko panvovej prezentácie;
  • zabraňuje predčasnému prolasu plodu a následne patologicky predčasnému pôrodu;
  • znižuje zaťaženie chrbtice, nôh a panvových orgánov v stojacej polohe a pri chôdzi (prevencia kŕčových žíl);
  • zmierňuje nepohodlie počas nezrovnalosti panvových kostí pred pôrodom;
  • pôsobí ako profylaktický prostriedok proti striám na pokožke brucha a bedier, pred ochabnutím.

  S každým opakovaným tehotenstvom sa brušné svaly oslabujú. Preto pre ženy, ktoré majú druhé, tretie a štvrté dieťa, je otázka, ktorá je lepšia, zvoliť si pred tehotenstvom obväz. Bez komplikovaných prípadov sa to neobíde - s osteochondrózou, zakrivením bedrovej chrbtice a bolesťou chrbta neznámeho pôvodu..

  Čo je to popôrodná ortéza?

  Pôrodný obväz pomáha rýchlejšie sa zotavovať - ​​obnovuje tonus pokožky brucha a svalov. Vytvára kompresiu v oslabenej oblasti brucha, zlepšuje siluetu a zakrýva nedostatky obrázka. Ak sa v priebehu tehotenstva objavia strie, pomôže vám ich vyrovnať napínací pás..

  Mechanizmus pôsobenia popôrodného obväzu je jednoduchý:

  • normalizuje tlak vo vnútri brušnej dutiny a napomáha rýchlejšiemu sťahovaniu maternice;
  • vnútorné orgány sa po vysídlení vracajú na svoje zvyčajné miesta rýchlejšie;
  • obnovuje sa tón brušných svalov, ktoré získajú svoju predchádzajúcu elasticitu a pevnosť.

  Ako si vybrať obväz

  Pred výberom prenatálneho alebo popôrodného obväzu pre tehotné ženy sa rozhodnite, čo to bude - opasok alebo nohavičky. Praktickejší univerzálny model, ktorý je pre vás užitočný po pôrode. Vyberte si výrobky vyrobené z prírodných priedušných materiálov, ako napríklad podporný obväz na báze látky F 7651, ktorý nespôsobuje alergie ani podráždenie..

  Hlavným kritériom pri výbere je veľkosť:

  • Bandážový pás sa prezentuje vo forme klasického veľkostného rozsahu: S (42–44), M (46–48), L (50–52), XL (52–54), XXL (od 56). Ktorý sa nosil pred tehotenstvom, vyberte si jeden.
  • Ak ide o bandážové nohavičky, veľkosť by mala presiahnuť obvyklú - aspoň jednu.

  Výrobcovia ponúkajú prispôsobené rozmerové siete na základe obvodu pásu alebo obvodu pod žalúdkom. Aký druh predpôrodnej poporodnej ortézy je lepšie zvoliť? Zamerajte sa skôr na centimetre ako na latinské písmená, pretože v rôznych pravítkach môžu mať rôzne významy.

  Napríklad pre univerzálny model DR-02, ktorý sa dá použiť po narodení, vyzerá tento riadok takto:

  Obvod pod žalúdkom, cm

  U prenatálnych nohavičiek „Nera“ je rozmerová mriežka odlišná, ale tiež orientovaná na obvod pod žalúdkom:

  Obvod pod žalúdkom, cm

  Zmerajte obvod pod žalúdkom čo najpresnejšie. Nasaďte centimeter na spodnú časť chrbta a spustite ho pod žalúdok tak, aby meracia páska neklesla alebo neťahala pokožku. Opatrenie sa urobí správne, ak palec prechádza voľne medzi telom a páskou.

  Aké sú obväzy

  Podľa návrhu sú obväzy nasledujúce:

  Na spodnú bielizeň je navlečená elastická páska a suchým zipsom je pripevnená pod žalúdok. Hustota záchvatu sa upravuje v závislosti od objemu brucha, takže model je vhodný pre každé obdobie tehotenstva. Pás je vyrobený z priedušných materiálov - v lete nie je horúci. Pri chôdzi môže vyskočiť, najmä v počiatočnom štádiu, no navyše, nosenie s nohavicami nie je príliš pohodlné.

  Spodná bielizeň so špeciálnymi podpornými vložkami vyrobenými z elastického materiálu - pod žalúdkom a spodnou časťou chrbta. Šite ich z hypoalergénnych, ekologických, mäkkých materiálov bez hrubých švov. Napriek tomu, že sa vložka pri raste brucha napína, niekedy je potrebné kúpiť väčší produkt. Tí, ktorí si vyberú túto možnosť, budú musieť zásobiť niekoľko modelov a pripraviť sa na denné pranie..

  Okrem bandáže vo forme nohavičiek existujú aj bandážové kraťasy. Podporujú nielen žalúdok, ale tiež vytvárajú mikromasážny efekt vďaka špeciálnej štruktúre tkaniva, zabraňujú vzniku strií a celulitídy na bokoch.

  • Univerzálny obväz.

  Ak už uvažujete o tom, ako zvoliť správny popôrodný obväz, venujte pozornosť tomuto rozhodnutiu. Pás z elastickej látky, ktorý sa rozprestiera v strede, kombinuje funkcie pred aj po pôrodnej ortézy. Pred pôrodom sa nosí široko na spodnej časti chrbta a upevňuje sa pod žalúdok a po pôrode - naopak.

  Dizajn je starostlivo premyslený pre pohodlie ženy. Napríklad univerzálny bandáž DR-02 pred a po pôrode s výškou 15 cm s ďalšími opornými potermi je šitá z tkaniny prepúšťajúcej vzduch a vlhkosť a pod bruchom sú bavlnené panely. 4 výstuhy odstraňujú namáhanie a znižujú zaťaženie. Na popôrodné obdobie je k dispozícii odnímateľný aplikátor (pelot). Model sedí dobre na figúre a je neviditeľný pod oblečením.

  Ako nosiť obväz

  Univerzálny obväz a pás sa nasadzujú na spodnú bielizeň v náchylnej polohe rozmiestnenej na vodorovnom povrchu.

  • Pre väčšie pohodlie si pod zadok môžete dať vankúš.
  • Aby sa dieťa mierne posunulo nahor a uvoľnili sa brušné svaly, musíte si trochu ľahnúť, pár pomaly dýchať.
  • Produkt je zarovnaný s chrbticou a upevnený. Mal by pohodlne sedieť na žalúdok bez toho, aby ho stlačil..
  • Po zafixovaní obväzu sa musíte opatrne otočiť na bok a pomaly zdvihnúť.
  • Kravaty v univerzálnych modeloch sú upevnené v stojacej polohe, pričom bandáž sa nastavuje individuálne podľa obrázku.
  • Ak sa všetko urobí správne, pás by nemal spôsobiť nepríjemné pocity (mierne nepríjemné pocity počas zvyku sú povolené - nie dlhšie ako týždeň).

  Bandáž vo forme šortiek je tiež umiestnená v náchylnej polohe so zdvihnutými bokmi, čo spôsobuje určité ťažkosti v neskorom tehotenstve. Z dôvodu pohodlia môže byť pod chrbát umiestnený vankúš.

  Koľko môžete nosiť obväz

  Spôsob a načasovanie nosenia určuje vždy ošetrujúci lekár. Existujú všeobecné pravidlá. Bandáž sa neodporúča nosiť dlhšie ako tri hodiny v rade bez prerušenia, v opačnom prípade môže byť narušený obeh krvi v panvových orgánoch. Každé tri hodiny ho vyberú a urobia prestávku (od niekoľkých minút do hodiny). Ak dieťa vykazuje nadmernú úzkosť, musí sa obväz odstrániť. Celková doba nosenia - nie viac ako desať hodín denne.

  Existujú nejaké kontraindikácie

  Aký obväz je potrebný pre tehotné ženy a aké bezpečné je nosiť, ošetrujúci lekár vám to povie. Prenatál sa napríklad nemôže nosiť, ak je plod v nesprávnej polohe (panvové alebo priečne po 30. týždni). Zostávajúce kontraindikácie sú relatívne, lekár musí rozhodnúť v každom prípade. Nosenie tohto produktu môže byť zakázané pre tieto choroby:

  • ingvinálne a pupočnej kýly;
  • otvorené rany a popáleniny v oblasti bandáže;
  • alergická reakcia na materiály jej výroby;
  • porušenia obličiek, ktoré vedú k opuchom;
  • choroby gastrointestinálneho traktu;
  • kožné choroby;
  • stehy v perineu (pre popôrodné modely).

  Existujú situácie, keď sa nemôžete obísť bez prenatálneho obväzu zo zdravotných dôvodov, napríklad s nízkou placentou, viacnásobným tehotenstvom, hrozbou potratu v druhom alebo treťom semestri. Ak tehotenstvo prebieha normálne, obväz mu pomôže urobiť ho pohodlnejším a univerzálny model sa môže po narodení tiež rýchlo vrátiť do pôvodného tvaru..

  Použitie obväzu pre novorodencov s pupočnou kýlou: indikácie, vlastnosti použitia, náklady

  V dôsledku abnormálneho vývoja pupočného kruhu u novorodencov sa často zistí pupočná kýla. Na vyliečenie dieťaťa z patológie lekári odporúčajú posilňovať svaly brušnej steny a nosiť špeciálny obväz. Toto zariadenie pomáha rýchlo sa vysporiadať s patologickým výbežkom a zabrániť zvyšovaniu veľkosti vzdelávania. Pri absencii kontraindikácií je nosenie obväzov vždy kombinované s hlavným priebehom liečby choroby.

  V ktorých prípadoch musí dieťa nosiť obväz?

  Počas vývoja plodu je pupočníkový kruh plodu širší ako u dospelých. To je nevyhnutné, aby telo dieťaťa dostalo dobrú výživu, a črevá by mali mať dostatok priestoru na správnu tvorbu slučiek. Keď sa u novorodenca zjazvuje pupočníková šnúra, svaly peritoneálnej oblasti sa aktívne vyvíjajú. Ak svaly nie sú dostatočne silné, proces pokračuje porušením. Pupočníkový krúžok nemá čas na utiahnutie a časť čreva vypadne, čo má za následok výčnelok..

  Pupková kýla neobťažuje dieťa a objavuje sa iba navonok. S malou odchýlkou ​​od normy je terapia obmedzená na posilnenie brušných svalov a špeciálnu masáž. Prietržový pás je predpísaný dieťaťu, aby sa urýchlil proces eliminácie výrazného výčnelku, keď nie je možná prirodzená korekcia patológie. Výrobok sa často odporúča nosiť bez známok prietrže, aby sa zabránilo jeho tvorbe v dôsledku slabých brušných svalov..

  Pre koho je prietržový pás kontraindikovaný?

  Prísne sa zakazuje obvaz dieťaťa, až kým sa pupočník úplne nezhojí. Zariadenie sa neodporúča používať, ak novorodenec odhalil:

  • patológia dýchacieho systému;
  • anomálie vo vývoji vnútorných orgánov;
  • zápal prietrže alebo štípanie;
  • ekzém;
  • chronická dermatitída;
  • hnisavé kožné lézie;
  • zástava srdca;
  • alergické vyrážky.

  Dočasná kontraindikácia nosenia herniovanej vyrážky alebo podráždenia plienok na bruchu a bedrovej oblasti. S komplikovaným priebehom sa patológia lieči iba chirurgicky.

  Čo je obväz, aký je princíp jeho činnosti?

  Bandáže pre batoľatá sa predávajú v lekárňach. Jedná sa o husté elastické pásy, na ktorých je špeciálny obmedzovač. Malé tesnenie jemne tlačí prietrž z vonkajšej strany, čím bráni jeho rastu a zovretiu. Dieťa nepociťuje bolesť a iné nepríjemné pocity. Nasmerovaním formácie do brušnej dutiny obväz koriguje premiestnenie vnútorných orgánov a znižuje riziko komplikácií. Takéto pásy:

  Druhy obväzov pre novorodencov, ich výhody a nevýhody

  Existuje niekoľko typov obväzov, ktoré možno použiť na premiestnenie pupočnej kýly. Účinné sú nasledujúce typy pásov:

  • po operácii - vytiahnite oblasť a znížte bolestivosť;
  • lumbosacral - poskytuje pevné upevnenie po zranení;
  • hernial - navrhnutý špeciálne na zníženie výčnelkov a posilnenie svalov.

  Je lepšie zvoliť obväz, ktorý bol pôvodne určený na korekciu pupočnej kýly u detí. Takéto výrobky majú tesnenia a aplikátor na upevnenie útvaru v pupku.

  Ako si vybrať produkt?

  Je zakázané nakupovať a používať prietržný pás bez konzultácie s chirurgom. Trvanie a spôsob nosenia zariadenia určuje iba lekár. Rodičia ľahko nájdu vhodné a účinné obväzy pre dieťa, ak budú brať do úvahy jednoduché pravidlá:

  • je lepšie zvoliť modely so vstavanými výstužami tak, aby sa textúra nekrútila;
  • materiál by mal dobre prepúšťať vzduch a absorbovať vlhkosť;
  • pre deti staršie ako 3 roky sa odporúča kúpiť tenké opasky, ktoré sú pod oblečením neviditeľné;
  • zariadenia so suchými zipsami sa pohodlnejšie nasadzujú a nastavujú;
  • všetky švy by mali byť rovné a čisté, inak produkt pošle pokožku.

  Ak veľkosť zariadenia nezodpovedá parametrom tela dieťaťa, pás bude silno pošmyknúť alebo stlačiť. Pri nákupe musíte brať do úvahy obvod brucha dieťaťa a požadovanú šírku herniálneho otvoru.

  Pravidlá a podmienky nosenia obväzu na pupočnú kýlu u novorodencov

  Ošetrujúci lekár dá rodičom pokyn, ako upraviť herniu a pripevniť pás sám. Fázy upevnenia obväzu:

  1. roztierajte výrobok na povrch a položte dieťa na chrbát;
  2. Utrite kožu na bruchu a dolnej časti chrbta suchou alebo ošetrite malým množstvom prášku;
  3. jemne zatlačte výstupok do pupočného prstenca do brušnej dutiny;
  4. položiť jeden okraj pásu s aplikátorom na pupok a opatrne uvoľniť prsty zospodu;
  5. pridržiavajte prietrž pod zátkou a pás pevne pripevnite druhou hranou.

  Výrobok by mal dobre priliehať na žalúdok, ale nesmie ho dotiahnuť. V prvých dňoch nosenia ho môžete odierať spodnou bielizňou. Bežne sa pás nosí od rána do večera najviac 12 hodín. Presný čas by mal určiť chirurg. V noci je zádržná bandáž vždy odstránená. Lekári tiež odporúčajú každé 3 hodiny prerušiť 30 minút, aby si dieťa oddýchli.

  Hernia bandáž nevyžaduje zložitú starostlivosť. Umyte produkt ručne, bez prášku. Je lepšie obmedziť sa na hypoalergénne detské mydlo, aby ste predišli podráždeniu.

  náklady

  Náklady na obväz proti pupočnej kýle závisia od výrobcu. Napríklad výrobky domácich značiek sú lacnejšie ako zahraničné. Minimálna cena je spravidla 500 rubľov.

  Ako môžem nahradiť prietržný obväz?

  Neexistuje žiadna iná alternatíva ako liečebný kýlový obväz. Je zbytočné a dokonca nebezpečné vyskúšať si alebo pripevniť fixačný obväz sami.

  V zriedkavých prípadoch lekári môžu navrhnúť výmenu pásu za špeciálnu náplasť. Jednorazové elastické pásy tiež fixujú výstupok a obmedzujú jeho zväčšenie svalovým napätím prednej brušnej steny. Takéto zariadenia nemajú terapeutický účinok. V porovnaní s obväzom náplasti výrazne strácajú:

  kritériumHernia pásPupočná náplasť
  Princíp činnostiUchopí žalúdok, stimuluje svalové kontrakcie a posilňuje svalyPevne pritlačí výstupok v pupku
  Ľahká fixáciaĽahko sa upevňuje a vyberáLepí rýchlo, ale priľne a pri odstránení spôsobuje bolesť
  materiálDobre prechádza vzduchom, absorbuje pot a zabraňuje podráždeniu pokožkyNedovoľuje pokožke „dýchať“ a často spôsobuje vyrážky plienok

  Ak je výstupok mierny a nie je náchylný k zvýšeniu, nie je potrebné nosiť obväz. Chirurg môže predpísať masážne procedúry a špeciálne cvičenia pre dieťa bez použitia upevňovacích zariadení.

  Detské obväzy

  Deti vedú najaktívnejší spôsob života. Bohužiaľ to môže niekedy viesť k negatívnym následkom, spôsobiť zlomeniny, modriny a výrony. Na liečenie týchto zranení sa aktívne používa detský obväz. Takéto ortopedické výrobky si môžete kúpiť v našom internetovom obchode. Máme široký výber ortéz a bandáží pre deti od 1 mesiaca.

  Rozsah detských obväzov je pomerne rozsiahly, pretože existuje niekoľko typov tohto ortopedického výrobku. Takže pri poranení ramenného alebo lakťového kĺbu sa používajú imobilizujúce obväzy pre deti. Sú nevyhnutné, aby kosti správne a rýchlo rástli. Pri liečbe pupočnej kýly a prevencii prolapsu a porušovania herniového vaku sa pri novorodencoch používa prietržový obväz, pretože kýlová prietrž sa najčastejšie vyvíja presne u dojčiat. Umbilikálny obväz pre deti má svoje vlastné špecifiká výberu a použitia, ak však viete určité odporúčania, nebude ťažké vybrať produkt..

  Špeciálne obväzy pre deti sú navrhnuté tak, aby zohľadňovali citlivosť pokožky dieťaťa. Používajú sa pri liečbe a rehabilitácii poranení, kýly a chorôb pohybového ústrojenstva. Výber vhodného ortopedického produktu sa uskutočňuje podľa veku a typu choroby. Výber obväzu pre dieťa by sa mal vykonať u ošetrujúceho lekára. V prípade potreby vám poradcovia poradia..

  Detské obväzy: ceny

  Náklady na ortézu pre deti môžu závisieť od funkčnosti, materiálov a značky. Na našich stránkach si môžete kúpiť detský obväz za cenu 500 rubľov. Náklady na ortétu pre dieťa na pleci sa začína od 2 500 rubľov.

  Detské obväzy (plece, kýla, krk) si môžete kúpiť od popredných výrobcov v internetovom obchode Orto-Plus. Môžeme objednať obväz pre deti vo veku od 1 mesiaca do 5 rokov.

  Realizujeme rozvoz tovaru v Moskve, Moskovskej oblasti a na celé územie Ruska. Všetky detské obväzy a ortézy uvedené na našich webových stránkach sú certifikované.

  Bandáž prsnej prietrže pre novorodencov: indikácie nosenia, typy, cena a recenzie

  Pupočná prietrž u novorodencov spôsobuje rodičom veľa problémov. Neobťažuje dieťa iba dovtedy, kým neprejde do zanedbávaného štádia - porušenia. Aby sa tomu zabránilo, odporúča sa nosiť špeciálny obväz. Je však potrebné zvoliť ho správne a zohľadniť všetky podmienky úspešnej liečby..

  Indikácie a kontraindikácie

  Použitie obväzu je povolené s úplne zahojenou pupočníkovou ranou

  Objavenie sa pupočného výčnelku môže spôsobiť veľa dôvodov. Môže to byť vrodená alebo získaná patológia. Aby sa minimalizovalo zaťaženie brušnej dutiny, predpisujú sa dojčatám predpínacie zariadenia, ktoré majú indikácie a kontraindikácie.

  Nosenie obväzu je prípustné v týchto prípadoch:

  • plne zahojenú pupočníkovú ranu u dieťaťa;
  • schopnosť napraviť prietrž;
  • nedostatok veľkého herniálneho vaku;
  • normálny stav kože;
  • nedostatok sprievodných patológií.

  Porušenie črevnej slučky

  V období novorodeneckého obdobia je zakázané obvazový obväz:

  • zovretie črevných slučiek v bráne prietrže;
  • kožné choroby (pichľavé teplo, dermatitída, infekčné vyrážky);
  • jazvy na pupku alebo nezhojené rany.

  Predpokladá sa, že deti nepotrebujú obväz, pretože vydutie neovplyvňuje činnosť dieťaťa. Obväzy navyše často bránia pohybu dojčiat počas prispôsobovania sa vonkajšiemu svetu.

  Ak je dieťa náchylné na prejav chronických ochorení alebo je jeho nosičom, môže sa použitie zariadenia odmietnuť. Všetko záleží na celkovom stave pacienta..

  Druhy obväzov pre batoľatá

  Existuje niekoľko obväzov na liečbu pupočnej kýly u detí do jedného roka.

  • Pooperačné. Nosí sa až po operácii na odstránenie pupočnej kýly. S pomocou tohto zariadenia je možné udržiavať brušnú stenu v dobrom stave a zabrániť tvorbe nového herniálneho vaku..
  • Lumbosakrální. Dostatočne silné príslušenstvo. Používajú sa na spoľahlivú fixáciu brušných tkanív po narodení alebo získaných zraneniach..
  • Prietrže. Majú individuálny dizajn a sú určené výlučne na premiestnenie pupočnej kýly u novorodencov.

  Herniovaná pooperačná bedrová kosť

  Druhá možnosť je ideálna pre dojčatá, ktorých výstupok je kozmetickým defektom. Ceny obväzov pre novorodencov z pupočnej kýly nájdete v lekárni alebo v detskom obchode. Tu si môžete objednať vhodný model sťahovacieho obväzu.

  Bandáž sa musí nosiť na voľnom tele dieťaťa. V opačnom prípade môže zariadenie stlačiť alebo obmedziť pohyb..

  Kritériá výberu

  Pupočníkový obväz vyrobený z elastických pásov

  Je zakázané uzatvárať hernálny výčnelok prvýkrát pomocou bandáží. Nie je možné ignorovať rady neonatológa alebo detského chirurga. Po schválení postupu nosenia pásu ho musíte správne vybrať tak, aby vyhovoval dieťaťu. Je potrebné dodržiavať niekoľko jednoduchých pravidiel..

  • Na zaistenie toho, aby sa tkanina po nasadení na bruško dieťaťa nestočila, sú vhodné modely so vstavanými výstužami. Je dôležité, aby boli všité do látky a neboli cítené.
  • Materiál musí byť prírodný. Je neprijateľné kupovať lacné syntetické výrobky. Takéto modely môžu spôsobiť alergickú reakciu..
  • Ak je dieťa staršie ako tri roky, prietrž sa ešte neusadila, je lepšie uprednostniť ploché zariadenie. Nemali by byť viditeľné pod oblečením..
  • Je žiaduce, aby elastické prvky boli prítomné na spojovacích prvkoch. To umožní nastaviť pás podľa objemu bruška dieťaťa.
  • Aby bol dizajn pohodlnejší na upevnenie, mali by ste zvoliť modely so širokým suchým zipsom. Háčiky ako upevňovacie prvky sú nespoľahlivé, navyše sa môžu rozdrviť.
  • Je dôležité pozrieť sa na každý šev. Mali by byť hladké a sotva viditeľné. Môžete si zvoliť možnosť šitia.

  Mal by si byť vedomý veľkosti herniového výčnelku. Správny výber obväzu závisí od toho: ak je ochranná vložka príliš úzka, zariadenie nebude plniť svoju funkciu.

  Odporúčania na použitie a starostlivosť

  Bandáž sa nosí výhradne na suchej pokožke.

  Je dôležité nielen vybrať ten správny produkt, ale tiež ho dokázať používať. Na tento účel existujú osobitné odporúčania, ktoré musí E. Komarovsky dodržiavať. Prvé použitie by mal preukázať odborník. Naučí sa vykonávať prietrž hernie a správne obvody dieťaťa pri obliekaní. Proces pozostáva z niekoľkých fáz.

  1. Pripravte povrch. Položte plienku a položte obväz otvorený.
  2. Ošetrujte pokožku dieťaťa na opasku. Ak to chcete urobiť, utrite ju mäkkou suchou handričkou a posypte detským práškom, aby sa nakoniec vysušila.
  3. Dajte dieťa na obväz a opatrne upravte prietrž do pupočného kruhu. Urob to pomaly.
  4. Umiestnite časť pásu s aplikátorom na pupok a rýchlo pohnite rukou, ktorá drží nastavený výstupok.
  5. Chybu pevne držte pod pásom a zvyšnú hranu upevnite pomocou suchého zipsu. Doťahujte mierne.

  S akou silou je potrebné dotiahnuť pupočníkový pás, je potrebné skontrolovať to u detského chirurga. Čas nosenia obväzu je 12 hodín. V noci musí byť pás odstránený tak, aby boli svaly zvyknuté nezávisle kontrolovať svoj tón. Odborníci odporúčajú robiť 30-minútovú prestávku počas dňa každé tri hodiny. Keď sa zariadenie zašpiní, stačí ho umyť.

  Ak je dieťa v noci príliš nepokojné, je mu trápené kolika, je možné bandáž na chvíľu opustiť..

  Výhody a nevýhody použitia ortézy

  Jednou z výhod bandáže je jej dlhá životnosť

  Bez ohľadu na to, aký model pre prietrž bol zvolený, má svoje klady a zápory. Výhody zahŕňajú:

  • zníženie tlaku v bruchu;
  • prekážka rastu herniálneho výčnelku;
  • ľahká starostlivosť;
  • dlhodobá prevádzka.

  Nevýhody sú:

  • vysoká cena;
  • niekedy nekvalitné šitie;
  • nepohodlie pri nosení.

  Deti so slabou imunitou môžu mať pri nosení obväzu problémy s hornou vrstvou kože. To možno pripísať aj nevýhodám používania zariadenia..

  Odhadované náklady na výrobky

  V rôznych lekárňach sa môže cena obväzu líšiť. Aj cena závisí od modelu príslušenstva.

  Bandážový modelCena od roku 2019, rub.
  T-1430 univerzálny237,50
  Trives T-1430257.00
  Načasované TI-620 deti450,00
  Ortopedická pupočná bandáž pre deti1,150.00

  Recenzie od skutočných používateľov

  Pred použitím pomôcok na prehýbanie je potrebné preštudovať si recenzie rodičov o bandážích pupočnej kýly detí, ktoré ich už používajú..

  Maria, 22 rokov, Jaroslavľ. V pôrodnici mi okamžite povedali, že dieťa bude mať pupočnú kýlu. Novorodenec si všimol, že novorodenec má slabý pupočníkový prsteň. Odporúča sa kúpiť obväz. Nosili to tri týždne, robili masáže. Teraz má dieťa dva roky, dávno zabudli na prietrž.

  Jekaterina, 27 rokov, Moskva. Moja dcéra sa náhle rozvinula prietrž. V noci boli veľmi hektické, dieťa kričalo veľa a jej črevná kolika ma veľmi trápila. Kričala na pupočnú kýlu. Masáže a cvičebná terapia nepomohli, a keď si nasadili obväz a vykonali celý priebeh, výbežok zmizol.

  Alexandra, 32 rokov, Kišiňov. Počas tehotenstva sa u môjho dieťaťa vyvinula pupočníková vada (dedičná). Po pôrode povedali, že je potrebná urgentná operácia, pretože slučky čreva začnú vypadávať. Tretí deň po narodení môj syn podstúpil plastickú chirurgiu, po stiahnutí švov sa odporúča nosiť obväz..

  Olga, 24 rokov, Anapa. Najprv si všimol pupočníkovú prietrž u dieťaťa vo veku 3 rokov. Dostali sme sťahovací obväz. Nosí sa dva mesiace - nepomohlo. O piatej mal jeho syn skrátený prietrž hernie. Bandáž v tomto prípade bola zbytočná.

  Liečba pupočnej kýly sa nevykonáva iba zoštíhľovacím obväzom, je potrebná komplexná terapia: fyzioterapia, masáž, lieky na nadúvanie. Iba kombinovaná terapia môže priniesť výsledky..

  Bandáž na pupočnú kýlu pre ženy, mužov, deti. Ako si vybrať, nosiť, ceny

  Bandáž pupočnej hernie je zdravotnícka pomôcka, ktorá sa používa na liečenie alebo prevenciu choroby. Podľa typu sa tieto výrobky delia na mužské, ženské a detské obväzy.

  Ak sa odporúča nosiť obväz s pupočnou kýlou?

  Pomôcka je predpísaná pacientom trpiacim touto chorobou, ako aj tým, ktorých práca je spojená s vysokým rizikom vzniku choroby.

  Indikácie pre nosenie ortopedického pásu:

  • prevencia rozvoja choroby alebo komplikácií;
  • obdobie po vykonaní operatívnych akcií - rehabilitácia;
  • priamo choroba samotná - na obnovu a fúziu pupočného kruhu.

  Stavy a choroby, pri ktorých sa odporúča nosenie zdravotníckej pomôcky:

  • obdobie narodenia dieťaťa, najmä viacnásobné tehotenstvo;
  • choroby chrbtice - rozvoj osteochondrózy;
  • činnosti spojené s dlhodobým postavením;
  • slabosť alebo nedostatočné rozvinutie svalov brušnej steny;
  • phlebeurysm.

  Bandáž môžu tiež používať ľudia s nadváhou (obezita), pretože nadváha môže spôsobiť rozvoj patologického procesu. V tomto prípade sa používajú špeciálne typy preventívnych nápravných pásov.

  kontraindikácie

  Ženský pupočníkový obväz hernie je kontraindikovaný pre nosenie v prítomnosti diabetes mellitus, ťažkej obezity, v starobe, ako aj pri závažných ochoreniach srdca a kardiovaskulárneho systému..

  Ďalšie kontraindikácie:

  • poranenia a poranenia brucha - poranenia, otvorené povrchy rán, popáleniny;
  • zápalové procesy v oblasti tvorby prietrže;
  • závažné funkčné poškodenie obličiek alebo pečene;
  • prítomnosť kožných chorôb v oblasti obväzov;
  • významná hernia;
  • závažné neurologické poruchy;
  • prítomnosť novotvarov rôznych foriem - benígnych alebo zhubných;
  • s podozrením na zovretie slučky v čreve.

  Neprítomnosť alebo prítomnosť kontraindikácií môžete overiť absolvovaním ďalších lekárskych vyšetrení.

  Funkcie obväzu

  Fixačný produkt vyvíja miestny tlak na problémovú oblasť, čo vedie k ďalšiemu vyčnievaniu prietrže a v dôsledku toho bráni rozvoju choroby. V tomto prípade je tlak rovnomerne rozložený po celej oblasti brušnej steny, čo bráni rozvoju komplikácií, vrátane prevencie rozvoja porušení..

  Systematické používanie ortopedického produktu má tonizujúci účinok na brušné svaly. To bráni tomu, aby kýlový vak opustil brušnú stenu..

  S nadváhou sa svaly pobrušnice postupne oslabujú. Pri absencii akéhokoľvek terapeutického účinku môže proces vyvolať vývoj ochorenia. Nosenie fixačného produktu zabraňuje progresii ochorenia a významne znižuje riziko komplikácií.

  Keď sa v detstve vyskytuje prietrž, jedinou liečebnou metódou je liečebný pás. V tomto prípade sa chirurgický zákrok vykonáva v extrémnych prípadoch. Ortopedické zariadenie nielen zabraňuje rozvoju výčnelkov, ale má aj stimulačný (podporný) účinok zameraný na posilnenie brušných svalov..

  Pri prenášaní dieťaťa existuje veľké riziko vzniku patológie. V tejto súvislosti sú v tomto časovom období priradené špeciálne obväzy s vysokým pristátím. To vám umožní udržiavať svaly brušnej steny a zabrániť vzniku komplikácií..

  Druhy upevňovacích výrobkov, ich vlastnosti a výhody

  Bandáž na pupočnú kýlu (žena) je rozdelená do niekoľkých hlavných typov, ktorých použitie závisí od závažnosti patologického procesu a oblasti použitia. Každý ortopedický výrobok má svoj vlastný účel a použitie, preto by sa mal používať iba po konzultácii s odborníkom.

  preventívna

  Tento typ produktu sa odporúča pre športovcov a ľudí, ktorých činnosť súvisí s vysokou fyzickou námahou..

  lekársky

  • Na rozdiel od preventívnych zariadení je tento typ lekárskeho pásu užší, má hustú štruktúru a je vybavený tuhými prvkami.
  • Sada obsahuje aj ďalšie zariadenia vo forme špeciálneho vankúša inštalovaného v pupku.
  • Upevňovací pás má ďalšie funkcie, ktoré vám umožňujú udržiavať chrbticu a zlepšovať svalový tonus brušnej steny.
  • V tomto prípade veľkosť vankúša vyberie ošetrujúci odborník individuálne na základe veľkosti herniovej formácie..

  brušnej

  Toto upevňovacie zariadenie sa používa na nosenie na bruchu a je súčasťou bremena..

  Tento typ obväzu je predpísaný v popôrodnom období, v období po chirurgických zákrokoch, ako aj v prítomnosti malej prietrže..

  Ortopedický pás tohto typu zabraňuje opätovnému rozvoju prietrží, zrýchľuje proces hojenia a bráni divergencii chirurgických švov..

  Samotný výrobok je vyrobený z ľahkého materiálu, na ktorého obvode sú malé tuhé (upevňovacie) vložky. Táto kombinácia umožňuje pohodlné nosenie a ľahké nosenie..

  Kritériá výberu pre dospelých, deti

  1. Bandáž na ošetrenie pupočnej kýly musí byť vybraná až po predchádzajúcej konzultácii s ošetrujúcim špecialistom, pretože iba lekár môže určiť požadovaný typ produktu (muž, žena alebo dieťa), berúc do úvahy formu a závažnosť patológie.

 • Pri výbere sa berú do úvahy rozmery upínadla, úroveň tlaku, ako aj stupeň fixácie všetkých prvkov.
 • Kritériá výberu:
  • Pred zakúpením lekárskeho pásu by ste mali skontrolovať funkčnosť všetkých prvkov - upevňovacích prvkov, zámkov, remienkov, suchého zipsu. V tomto prípade je potrebné venovať osobitnú pozornosť tomu, aby sa bandáž spontánne neodopínala.
  • Materiál na výrobu. Tkanina upevňovacieho výrobku musí spĺňať všetky normy - stupeň priedušnosti, ľahkosť, praktickosť. Odporúča sa vybrať produkty, ktoré majú ďalšiu antiseptickú vrstvu.
  • Šírka. Vyberie sa s prihliadnutím na postavu pacienta, pretože nesprávne zvolená veľkosť môže príliš vytlačiť problémovú oblasť alebo naopak viesť k vyčnievaniu..
  • Kovania. V prípade potreby je možné produkt vyskúšať. Všetky prvky obväzu musia byť v správnej polohe a samotný výrobok by nemal pri nosení spôsobovať nepohodlie.
  • Neviditeľné oblečenie. Nie každý ortopedický výrobok má podobnú funkciu. V obchodoch existuje iba jeden typ obvazov, ktoré vyzerajú ako plavky. Takýto lekársky prístroj však nie je vhodný na liečenie pupočníkovej prietrže.

  Pred zakúpením ortopedického pásu sa tiež odporúča uistiť sa, že predávajúci má osvedčenie o predanom tovare.

  Najlepšie značky bandáží pupočnej kýly

  Bandáž na pupočníkovú herniu (ženskú, mužskú a detskú) môžu vyrábať rôzni výrobcovia a môžu mať rozdielne ceny.

  Detské obväzyPánske opaskyVýrobky pre ženy
  Orlett HP-B. Výrobca tohto fixačného pásu prietrže je Nemecko. Zariadenie sa odporúča pre novorodencov a deti do 3 rokov. Obinadlo je kombinované zariadenie používané ako na liečenie existujúcej choroby, tak aj ako profylaxia na rozvoj patológie. Bandáž má vysoký terapeutický účinok, ale pri nosení je nepraktická - kĺza, pohybuje sa. Cena produktu sa začína od 1040 rubľov.Fosta K-600. Toto fixačné zariadenie je vyrobené z vysokokvalitných materiálov - karafy, zdravotníckej elastickej látky. Výrobok sa predpisuje v prítomnosti ingvinálnej prietrže u mužov. Obväz sa používa v období po chirurgickom zákroku, ako aj pri vývoji choroby. Tento pás má odnímateľný pelot, ktorý ho robí pohodlnejším pri nasadzovaní a upevňovaní. Cena produktu je od 1240 rubľov..TRIVES T-1334. Táto zdravotnícka pomôcka je predpísaná v pooperačnom alebo popôrodnom období. Bandáž je určená na odstránenie bolesti, pomáha spevniť steny brucha a tiež urýchľuje proces regenerácie. Upevňovací brušný pás obsahuje bavlnu, vďaka ktorej je produkt ľahší a priedušnejší. Prístroj je vybavený špeciálnymi remienkami so suchým zipsom, ktoré ho bezpečne držia na tele. Výška pásu je 23 cm. Cena - od 1290 rubľov.
  Komf-Ort K 300. Tento ortopedický výrobok sa používa v pooperačnom období a je predpísaný deťom od 0 do 6 rokov. Bandáž má preventívny účinok a zabraňuje rozvoju relapsov. Zariadenie má spoľahlivé uzamykacie prvky, ktoré pomáhajú predchádzať vydutiu prietrže. Pás sa používa na zmiernenie bolesti a skrátenie rehabilitačného obdobia po operácii. Fixačný výrobok má spoľahlivé upevňovacie prvky, ktoré vám umožňujú nastaviť veľkosť. Avšak kvôli prítomnosti lepivých upevňovacích pásov sa obväz často kĺza. Cena pásu je od 300 rubľov.Tonus 0511-01. Tento fixačný pás sa používa ako súčasť konzervatívnej liečby kýly u mužov. Pomôcka je tiež predpísaná ako profylaxia straty hernia alebo vzniku zranení. Bandáž obsahuje bavlnu, latex a polyester. Produkt je predpísaný, ak existujú kontraindikácie pre chirurgické zákroky. Cena pásu je od 1530 rubľov.Prepravka B-445 Tento ortopedický pás sa používa na rôzne typy herniálnych útvarov v bruchu - pupočníkové, pupočníkové, vytvorené v období po chirurgickom zákroku. Korzetový systém umožňuje posilňovať svaly pobrušnice a spoľahlivo fixovať výstupok. Bandáž obsahuje bavlnu, ktorá dodáva produktu ďalšie vlastnosti. Výška upevňovacieho pásu je 20 cm a cena tohto produktu je 1540 rubľov..
  Ecoten-GP-001 Materiál na výrobu tohto obväzu je bavlna. Súčasne sú v kompozícii prítomné ďalšie materiály s dobrou priedušnosťou. Takýto produkt je predpísaný pre novorodencov a deti do 3 rokov. Upevňovací pás bráni rozvoju komplikácií vo forme porušenia a používa sa ako súčasť komplexnej terapie konzervatívnymi metódami.Obväzková tkanina je vyrobená z hypoalergénneho materiálu, avšak podľa recenzií má nižšiu terapeutickú účinnosť. Cena zariadenia sa začína od 600 rubľov.Trives T-1442. Toto ortopedické zariadenie sa používa na liečenie a prevenciu rozvoja herniálnych útvarov. Bandážový pás je vyrobený z hypoalergénnych materiálov a má polotuhý stupeň fixácie. Prípravok zabraňuje tvorbe výčnelkov, podporuje tónované svaly brucha a tiež pomáha udržiavať chrbticu. Bandáž je predpísaná v období po chirurgických zákrokoch, pri poraneniach brucha, ako aj pri ťažkej fyzickej námahe, ktorá vyvolala rozvoj patológie. Náklady na podporný pás sú 1130 rubľov.Prínos č. 2. Tento ortopedický produkt vám umožňuje spoľahlivo fixovať výčnelky a súčasne zabrániť ďalšiemu vývoju a progresii choroby. Upevňovací pás urýchľuje regeneračné procesy a pomáha posilňovať svalové tkanivo v bruchu. Bandáž má odnímateľný pelot, ktorý výrazne zjednodušuje proces inštalácie a upevnenia pásu. Zariadenie má ďalší odnímateľný aplikátor, ktorý má polotuhý dizajn. Cena - 1240 rubľov.

  Ako nosiť obväz?

  Bandáž pupočnej hernie (žena by sa mala nosiť pri ležaní, ktorá umožní peritoneálnym svalom relaxovať a správne upevniť pás) nasadená na polotuhý a rovný povrch, na spodnú bielizeň aj na holý trup..

  Ortopedické zariadenie pevne pritiahnite.

  Pri nasadení obväzu by ste mali cítiť vyčnievajúcu oblasť, aby ste správne fixovali pelot na svojom mieste. Potom by mal byť obalený okolo brucha a bezpečne pripevnený pomocou upevňovacích prvkov.

  Pravidlá opotrebenia a starostlivosti

  Ortopedický pás sa musí nosiť iba cez deň. Okrem toho by doba nosenia nemala prekročiť niekoľko hodín (zvyčajne 3 až 4 hodiny). Potom si urobte prestávku. Intervaly medzi nosením sa určujú vždy osobitne.

  Trvanie používania tohto nástroja nie je dlhšie ako 2 mesiace. Pri nadmernej telesnej hmotnosti sa obväz používa až do uskutočnenia ďalších terapeutických akcií zameraných na odstránenie problému.

  Ak je výrobok preexponovaný, môže byť narušený svalový tonus brušnej steny. To môže v budúcnosti viesť k relapsu..

  Ďalšie odporúčania pre nosenie ortopedického zariadenia vrátane preventívneho kurzu určuje ošetrujúci špecialista.

  Aby produkt vydržal dlho, musíte dodržiavať niektoré pravidlá.

  Ako si udržať:

  • Bandáž je určená iba na osobné použitie. Produkt neprenášajte na ostatných..
  • Umývanie. Upevňovací pás je potrebné čistiť alebo umývať iba ručne. Súčasne je prísne zakázané stlačiť výrobok, aby nedošlo k poškodeniu zariadenia. Počas umývania je zakázané používať rôzne chemikálie - farbivá, bielidlá.
  • Sušenie. Obväz vysušte od ohrievačov.

  Pri nosení ortopedických výrobkov je povolené vykonávať vodné procedúry alebo navštíviť bazén bez toho, aby sa odstránilo samotné zariadenie. Po takomto postupe sa však odporúča oplachovať pás v čistej vode..

  Kde kúpiť dobrú bandáž, cena

  Ortopedické obväzy si môžete kúpiť vo verejných alebo súkromných lekárňach, ako aj v špecializovaných ortopedických predajniach, ktoré predávajú zdravotnícky materiál..

  Náklady na terapeutické podporné obväzy používané na liečbu rôznych foriem pupočnej kýly sa začínajú od 350 rubľov. za položku. Ceny za fixáciu pásov pre ženy zahraničného výrobcu začínajú od 1050 rubľov.

  Bandážové videá pri pupočnej kýly

  Lekár o bandáži s pupočnou kýlou:

  Bandáž pre novorodencov z pupočnej kýly: uskutočniteľnosť a pravidlá použitia s pupočníkovou kýlou

  Vrodená pupočná hernia sa často diagnostikuje u detí počas prvých dní života..

  Patológia sa vyvíja v dôsledku nedostatočného rozvoja alebo slabosti pupočného prstenca, cez ktorý vyčnieva časť väčšieho omentum alebo slučky čreva..

  Na liečbu tejto choroby je predpísaný obväz pre novorodencov z pupočnej kýly. Prístroj pomáha predchádzať ďalšiemu rastu výčnelkov, aby sa predišlo komplikáciám, pomáha posilňovať pupočníkový krúžok.

  Potrebujete obväz pre deti

  Kýla pri pupku neobťažuje dieťa. Z vonkajšej strany sa patológia prejavuje tvorbou vyčnievania v pupočnej oblasti, ktorá sa zvyšuje s plačom, kašľom, vyprázdňovaním dieťaťa..

  Aby sa predišlo komplikáciám a vylúčilo sa ďalšie zväčšenie kýly, lekári odporúčajú používať špeciálny pás, ktorý má lokálny účinok na výčnelok. Prístroj stimuluje zvýšenie svalovej aktivity, spôsob mierneho podráždenia brucha.

  Pôsobenie obväzu v kombinácii s masážou a inými liečebnými metódami zaisťuje posilnenie a znečistenie pupočného krúžku, ktorý je dôležitou podmienkou liečby patológie..

  Popis zariadenia

  Z progresie pupočnej kýly je potrebný obväz pre deti. Môžete si ho kúpiť v lekárni. Výrobok je mäkký elastický pás, príjemný na dotyk.

  Zariadenie pozostáva zo samotného pásu, obmedzovača hernia - peloty (doska šitej do tkaniny) a upevňovacích prvkov. Doska je navrhnutá tak, aby poskytovala kompresiu na pupočnom výčnelku.

  Vďaka tomu je možné zabrániť strate vnútorných orgánov. Korzetové zipsy môžu byť vo forme suchého zipsu, nitov, opaskov.

  Na výrobu detských obväzov používajú výrobcovia hypoalergénne tkaniny. Materiál dobre absorbuje vlhkosť, umožňuje priechod vzduchu, ktorý zabraňuje vyrážkam z plienok. Pri nosení produktu u dojčiat sa nevyvinie potenie. Je povolené opakované pranie, ktoré predlžuje trvanlivosť pásky až na 2 roky.

  Produkt sa odporúča kúpiť v lekárňach. Je dôležité uistiť sa, že vlastníte licenciu a osvedčenia o kvalite tovaru.

  Akcia opasku

  Po stanovení diagnózy lekár predpíše dieťaťu obväz. Správne používanie zariadenia pomáha dosiahnuť tieto ciele:

  1. Prevencia porušení.
  2. Urýchlenie zjazvenia spojivového tkaniva pupočníka.
  3. Vylúčenie ďalšieho rozvoja prietrže.
  4. Prevencia patológie u predčasne narodených detí.
  5. Prevencia prietrže u dojčiat trpiacich zápchou a inými poruchami trávenia.

  Požadovaný výsledok sa dá dosiahnuť iba so správnym výberom zariadení, so správnou veľkosťou pásu. Inak terapeutický účinok chýba, stav dieťaťa sa zhoršuje.

  Výhody a nevýhody produktu

  Bandáž pre dieťa s pupočnou kýlou má pozitívne a negatívne stránky. Výhodou zariadenia je:

  • použitie ekologických, hypoalergénnych materiálov;
  • účinnosť pri vyklenutí do 5 cm;
  • ľahké použitie, umývateľnosť;
  • nespôsobuje u dieťaťa podráždenie a alergie;
  • príležitosť použiť na preventívne účely.

  Medzi nevýhody tohto produktu patrí:

  • vysoká cena;
  • začervenanie a podráždenie kože počas trenia;
  • niekedy je tu pocit nepohodlia;
  • produkt sa môže posúvať.

  Negatívne aspekty je možné vylúčiť, berúc do úvahy odporúčania špecialistu týkajúce sa výberu a činnosti zariadenia. Správna voľba veľkosti vylúči pošmyknutie pásu, trenie. Nákup kvalitných výrobkov v špecializovanom obchode alebo lekárni pomôže vyhnúť sa vyrážkam a alergiám na plienky..

  Indikácie a kontraindikácie

  Použitie obväzu je povolené u dojčiat iba po infikovaní pupočnej rany. Tento čas je 1 až 2 týždne po narodení dieťaťa. Je možné určiť, či je rana zarastená peroxidom vodíka. Za týmto účelom kvapká niekoľko kvapiek produktu na pupok, ak nie je možné pozorovať syčanie a bubliny, je dovolené produkt používať..

  Po stanovení diagnózy si špecialista vyberie typ pomôcky, pričom zohľadní charakteristiky klinického obrazu choroby u konkrétneho dieťaťa. Veľkosť pásu sa stanoví zmeraním obvodu brucha novorodenca. Bandáž by mala vyvíjať mierny tlak, nie je povolená silná kompresia brušnej oblasti, pretože to môže spôsobiť vážne komplikácie..

  Je zakázané prepravovať výrobok v nasledujúcich prípadoch:

  • otvorené rany na tele;
  • zlá infekcia pupočnej rany po páde pupočnej šnúry;
  • alergické reakcie, dermatitída, vyrážka z plienok;
  • patológia vnútorných orgánov;
  • choroby srdca a pľúc;
  • neurologické poruchy.

  Použitie pásu predpisuje lekár, konečné rozhodnutie však prijímajú rodičia, pretože účinnosť lieku nebola úradne dokázaná.

  Ako si vybrať kvalitný produkt

  Pri výbere zariadenia by ste mali prísne dodržiavať určité pravidlá. Pomôže to zabrániť tomu, aby sa získavali výrobky nízkej kvality, a vylúčiť tak vývoj komplikácií u dieťaťa.

  Zdravotnícke výrobky Orlett sa nerozdeľujú na mužov a ženy, ale majú určité rozdiely. Rozdiel spočíva v šírke pásu a priemere obmedzovača pelota doštičiek. Výber týchto kritérií by mal byť zverený lekárovi..

  Rodičia by mali venovať pozornosť týmto charakteristikám zariadenia:

  1. Tkanina, z ktorej je pás vyrobený, by mala byť mäkká, hypoalergénna a priepustná pre vzduch. Môžete to zistiť tak, že si prečítate pokyny k produktu.
  2. Vnútorné švy produktu sú skryté, upravené úhľadne. Vďaka tomu bude možné zabrániť treniu jemnej pokožky dieťaťa. V ideálnom prípade by dieťa nemalo pociťovať ďalšiu záťaž.
  3. Pri nákupe je potrebné produkt dobre skontrolovať, upevniť a niekoľkokrát rozopnúť upevňovacie prvky, uistite sa, že sa neodchyľujú.
  4. Výrobky musia obsahovať licenciu a osvedčenia o kvalite.
  5. Pri kúpe opasku od neznámych spoločností sa odporúča prečítať si recenzie o výrobcovi.

  Deti rýchlo rastú. Aby sa pás po niekoľkých týždňoch nezmenšil, odporúča sa uprednostňovať výrobok so suchým zipsom. To vám umožní nastaviť veľkosť v závislosti od výšky dieťaťa.

  Ako sa nosí a koľko sa nosí

  Na nasadenie pupočného obväzu je potrebné: 1 - dať dieťa na brucho, 2 - položiť obväz na tvrdý povrch, 3 - posúdiť neprítomnosť vyrážok na koži brucha a upraviť prietrž, 4 - pripevniť obväz..

  Obsluha prístroja nevyžaduje špeciálne zručnosti. Na obväz by sa mali vzťahovať nasledujúce odporúčania:

  1. Pred nasadením detského pásu roztiahnite bruško. Tento postup podporuje vypúšťanie plynu.
  2. Pred použitím sa musíte uistiť, že na pokožke dieťaťa nie je žiadna alergia ani vyrážka na plienky. Oblasť dolnej časti chrbta a brucha by mala byť suchá, čistá..
  3. Pás je roztiahnutý na stole alebo na inom tvrdom povrchu, dieťa je umiestnené na vrchu, späť dole.
  4. Kýla pred zapnutím je opravená, uistite sa, že pelot zakrýva pupok.
  5. Upevňovacie prvky sa upevňujú tak, aby pás pevne sedel na žalúdku, aby sa dieťa nepohodlo.

  Čas nosenia určuje lekár. Zvyčajne táto doba nie je viac ako 12-16 hodín denne. Odporúča sa pás vybrať v noci.

  S rozvojom alergií, podráždenia, začervenania dermy je potrebné odstrániť obväz, konzultovať s lekárom.

  Použitie obvazu doma pre dojčatá je povolené na určité obdobie. Ak nedošlo k fúzii prietrže, vykoná sa operácia. Spôsob a čas chirurgického zákroku určuje lekár s prihliadnutím na charakteristiky priebehu choroby.

  Bandáž na pupočnú kýlu? - obväz pre novorodencov z pupočnej kýly

  pozri tiež

  • Bandáž alebo náplasť na pupočníkovú prietrž? Mami, ahoj. Malá pupočná kýla (1,5 mesiaca). Chirurg povedal, že má na sebe bandáž alebo obväz.
   S kým máte v tejto záležitosti skúsenosti, zdieľajte! Neviem sa rozhodnúť a lekár neurčil žiadnu prioritu.
   Masáž Navel...
  • Bandážové nohavičky sú prenatálne s pupočnou kýlou! Drahé dievčatá. Moja pupok-pupočná kýla silne vybuchne! Doktor povedal, aby nosil obväz! Ale keď nosíte pásku, pupok bolí večer, možno budete potrebovať nohavičky obväzu? kto nosil čo? alebo možno niekto iný vie, aké metódy? ĎAKUJEME ZA ODPOVEDE.
  • Orlettova ortéza na liečbu pupočnej kýly Predám 2 Orlettova ortéza na liečbu pupočnej kýly. Deti od 0 do 3 rokov.
   cena za 1 ks je 800 p, za 2 ks - 1500 p. Žiadne boxy, pretože zostali v nemocnici.......
  • 4-ročná bandáž pupočnej kýly Ahoj! Moja dcéra má 4 roky... Okolo pupočnej kýly bolo odhalené o 10 mesiacov. Ale ona je stále prítomná. Urobili sme a robili masáž (ja sám), vyrezával náplast (teraz to nerobím), vykonávame cvičenia pre tlač. Viem...
  • Dievčatá pri pupočnej hernii! Boli sme dnes u chirurga. A povedala, že pupočná kýla (((Radila, aby si dala obväz. Je to potrebné? Máme 1 rok.) Predtým sme mali chirurga po 3,6 mesiacoch. Všetko bolo v poriadku.!
  • Pupočná prietrž Moja dcéra 2,5 mesiaca. Nedávno vyšla malá pupočná kýla. zápcha mojej dcéry, veľa na ňu tlačí, myslím na to. Kto liečil ako? Noste pupočnú bandáž - pomáha to?
  • Pupočné prietrže a obväzy Dievčatá, ktorým lekár predpísal nosiť obväz s herniou? Bolo nám povedané, že to vyzerá ako kýla, ale pupok trčal na mojej dcére a že nebolo potrebné operovať, akoby odišla, povedali, že majú špeciálny obväz. Kto to vyskúšal a...
  • Máme pupočníkovú herniu. Za mesiac diagnostikovala chirurgická kýlna pupočnica silnou masážou, obväzom, položením na žalúdok, prilepením náplasťou a to všetko po 2 mesiacoch, zatiaľ čo naša pediaterka...
  • Pupočná prietrž Včera sme videli lekára - neurológa, ortopéda a chirurga. Ten ma informoval (čo som si všimol pred niekoľkými dňami), že moje dieťa má pupočníkovú prietrž. Povedal, že si kúpi obväz. Je to skutočná pomoc?...
  • Pupočná prietrž! Dievčatá, problém! Dnes sme šli k chirurgovi, povedal, že Timofey mal pupočníkovú prietrž, no odkiaľ to prišlo, infekcia. Netrpí hysterickými výkrikmi, dokáže sa pár minút rozprávať a to je všetko. stalo sa to trikrát. Niekto...

  Bandáž pupenej kýly: pravidlá používania pre novorodencov

  Vrodená pupočná kýla u detí je bežným javom. Táto patológia sa zvyčajne prejavuje v prvých dňoch života. Je to dôsledok slabého vývoja pupočného prstenca, v dôsledku ktorého časť čreva vyčnieva cez pupok. Na prekonanie tohto ochorenia je potrebné použiť špeciálny obväz určený pre novorodencov. V tomto článku vám povieme, ako si ho zvoliť, ako ho aplikovať a koľko času na nosenie.

  Bandáž pre batoľatá - vlastnosti použitia

  Pupočná prietrž zvyčajne nespôsobuje dieťaťu žiadne problémy. Takáto patológia je mierny výčnelok v oblasti pupka, ktorý sa začína zväčšovať pri kašľaní, rozmarnosti dieťaťa.

  Aby sa kýla nezvýšila, je potrebné nosiť špeciálny pás, ktorý predpisujú lekári. Pomáha odstraňovať výčnelok..

  Pomocou tohto obväzu môžete zvýšiť svalovú aktivitu, čo sa dosahuje pôsobením na zodpovedajúcu oblasť tela.

  Bandáž pomáha posilňovať pupok a tiež ho rýchlo rásť, čo je jedným z kľúčových faktorov na odstránenie tejto odchýlky. Masáž sa často predpisuje spolu s obväzom..

  Obinadlo sa predáva v rôznych obchodoch vrátane lekární. Výrobok pripomína bežný napínací pás, ktorý je na dotyk celkom príjemný. V páse je tiež špeciálna doska, ktorá pomáha obmedzovať rast prietrže. Zatlačí pupok a zabráni mu vyčnievať. Výsledkom je, že vnútorné orgány zostávajú na svojom mieste. Korzet je možné zapnúť rôznymi popruhmi, suchým zipsom alebo nitmi.

  Pri výrobe týchto obväzov sa používajú špeciálne hypoalergénne tkaniny. Dokonale odstraňujú vlhkosť a pomáhajú vylúčiť výskyt vyrážky z plienok. Výsledkom je, že deti nemajú žiadne spálenie. Bandáž je umývateľná, čo umožňuje predĺžiť jej životnosť až na 2 roky.

  Ako pás pracuje

  Hneď ako lekár urobí vhodnú diagnózu pre dieťa, budete si musieť kúpiť obväz. Jeho nosenie pomáha dosiahnuť tieto ciele:

  • Minimalizované riziko zovretia
  • Zvýšené zjazvenie krúžku na bruchu
  • Zastavenie prietrže
  • Prevencia rôznych defektov a abnormalít u predčasne narodených detí
  • Minimalizovanie rizika hernie u detí so zápchou a inými ochoreniami zažívacieho traktu.

  Správny účinok je možné dosiahnuť iba pri správnom výbere pásu. Pri nesprávnom výbere obväzu môže mať negatívny účinok. Dieťa ochorie.

  Klady a zápory bandáže

  Bandáž použitá na liečbu pupočnej kýly má svoje klady a zápory. Medzi výhody produktu patrí:

  • Účinnosť liečby prietrže, ktorá vedie k vyčnievaniu až 5 cm.
  • Jednoduché použitie, ľahké pranie a čistenie.
  • Nedostatok alergických reakcií.
  • Dobrý preventívny základ.
  • Použitie čistých materiálov.
  • Vysoké náklady na výrobok.
  • Prítomnosť sčervenania v zóne pásu, keď obväz trie o pokožku.
  • Pohodlie dieťaťa.
  • Mierny sklz produktu.

  Negatívne stránky je možné vyhladiť pri zohľadnení odporúčaní odborníkov. Povedia vám, ako zvoliť opasok, ktorý sa dokonale zmestí na telo dieťaťa. Správny výber obväzu zabráni pošmyknutiu a treniu pokožky. Ak chcete zabrániť vyrážke z plienok, môžete si navyše kúpiť špeciálne krémy na ošetrenie pleti.

  Indikácie na použitie obväzu

  Bandáž pre dojčatá môžete použiť až po vyliečení pupočnej rany. Zvyčajne je to asi 1 až 2 týždne od narodenia. Na pochopenie toho, či sa rana zahojila, môžete použiť peroxid vodíka. Stačí trochu kvapnúť na pupok, aby ste zistili, či je syčivý. Ak nie, môžete použiť obväz v praxi.

  Po diagnostike si špecialista vyberie požadovaný obväz, ktorý bude brať do úvahy detskú chorobu. Veľkosť obväzu by mala zodpovedať obvodu brušku dieťaťa. Bandáž by mala jemne tlačiť, silná kompresia je neprijateľná. To všetko môže viesť k ťažkostiam a ďalším problémom..

  Bandáž by sa nemala nosiť v nasledujúcich prípadoch:

  • Prítomnosť otvorených rán a zranení tela.
  • Nedostatočné prerastenie rany pupka.
  • Prítomnosť alergií, vyrážky na plienkach na tele, kožné ochorenia.
  • Odchýlky vo vývoji vnútorných orgánov.
  • Ochorenia srdca a pľúc.
  • Problémy v neurológii.

  Pás je zvyčajne predpísaný lekárom, ale konečné rozhodnutie vždy urobia rodičia..

  Výber správneho obväzu

  Pri výbere obväzu pre vaše dieťa dodržiavajte nasledujúce pravidlá:

  • Tkanina pásu je extrémne hypoalergénna, priedušná. To všetko je uvedené v príručke k produktu..
  • Všetky vnútorné švy by mali byť skryté a starostlivo vykonané. Pomôže to minimalizovať trenie pokožky. Ak je obväz neviditeľný pre dieťa, bolo by to ideálne.
  • Skontrolujte pevnosť spojovacích prvkov. Najlepšie je vyskúšať niekoľkokrát otváranie a zatváranie suchým zipsom alebo remienkami..
  • Všetky výrobky musia mať licencie a certifikáty.
  • Recenzie produktov môžete študovať online.

  Najlepšie je použiť obväz na suchý zips. Umožňuje jemné doladenie veľkosti, ktorá bude závisieť od výšky dieťaťa.

  Koľko stojí nosenie obväzu

  Použitie obväzu nevyžaduje špeciálne zručnosti. Bandáž môžete zvyčajne nosiť nasledovne:

  • Najprv musíte dať dieťa na brucho. Pomáha rýchlo odvzdušňovať plyny.
  • Pred použitím sa musíte uistiť, že dieťa nemá alergické reakcie na obväz tkaniva. Je tiež potrebné uistiť sa, že na pokožke nie sú žiadne vyrážky. Bedra a brucho musia byť úplne suché a čisté..
  • Pás musí byť položený na stôl alebo na iný povrch, dieťa je umiestnené na ňom.
  • Dosky by mali byť na pupku. Kýla pred tým by sa mala opraviť.
  • Teraz zostáva iba na suchý zips. Pás by mal byť na žalúdku dostatočne pevný, aby sa neposunul. Nemal by však tlačiť príliš tvrdo. Dieťa by nemalo mať žiadne nepohodlie pri nosení takéhoto produktu..

  Koľko sa nosí v čase - to by mal určiť lekár. Čas nosenia je často asi 12 hodín denne. Maximálne - 16 hodín denne. V noci musí byť pás odstránený.

  Ak sa u dieťaťa objaví vyrážka alebo alergické reakcie, je potrebné obväz odstrániť a vyhľadať lekára.

  Ak v určitom časovom období nedochádza k nadmernému rastu prietrže, potom je dieťa odoslané na operáciu. Chirurgický zákrok je v tomto prípade prediskutovaný s lekárom vzhľadom na priebeh ochorenia..

  Obvaz na predkolenie pre novorodencov - ako si vybrať nápravný pás pre batoľatá?

  Umbilická hernia je bežnou patológiou u dojčiat. Zvládnete to tým, že posilníte svaly dieťaťa a použijete špeciálne zariadenie - obväz. Prístroj bude účinným doplnkom k hlavnému liečebnému postupu, výrazne zrýchli tempo odstránenia špecifického výčnelku a nedovolí mu zvýšiť.

  Čo je pupočníkový obväz a ako to funguje?

  Aby ste pochopili, ako obväz z pupočnej kýly, mali by ste pochopiť znaky a príčiny patologického výčnelku.

  S vnútromaternicovým vývojom je pupočníkový kruh plodu pomerne široký - takéto rozmery sú potrebné na zabezpečenie normálnej výživy a priestoru pre rast črevných slučiek..

  Po narodení sa pupočníková šnúra u dieťaťa postupne uzdravuje a súčasne sa tvorí aj pobrušnica. Ak sa svaly vyvíjajú nedostatočným tempom, miesto krúžku sa objaví výčnelok - časť čreva padá do diery..

  Pri zistení kýly u novorodencov obvykle chirurgovia počkajú a uvidia postoj.

  Rodičom sa odporúča, aby zabezpečili dostatočnú fyzickú aktivitu dieťaťa a stimulovali posilnenie tlače hladením a položením na bruško..

  V prípade potreby lekári predpíšu špeciálnu masáž, aby posilnili brušnú stenu. Vo väčšine prípadov tieto opatrenia postačujú na prirodzenú korekciu patológie.

  Pri silnom výčnelku chirurg odporúča obväz z pupočnej kýly. Čo je to zariadenie?

  Bandáž je zariadenie špeciálne navrhnuté na korekciu pupočnej kýly.

  Je to elastický pás vyrobený z priedušného materiálu a má utesnenú zátku, ktorá sa aplikuje priamo na problémovú oblasť.

  Bandáž nedovoľuje, aby sa výčnelok ešte zväčšoval s napätím brušku dieťaťa (napríklad keď plače, prde alebo starostlivo uhryzne zápchou)..

  Použitie zariadenia je ukázané nielen pri silne vyčnievajúcich kýlach, ale je tiež predpísané ako prevencia ich tvorby u oslabených novorodencov. Ako funguje kompresný obväz:

  • poskytuje ľahký tlak na vytvorenú prietrž a upevňuje ju;
  • neumožňuje pupočnej prietrži, aby sa pri strese viac vybúrila;
  • široké plátno navyše stimuluje svaly pobrušnice, a preto stimuluje jej posilnenie;
  • zrýchľuje rýchlosť prerastania pupočného kanála u novorodencov.

  Druhy detských obväzov

  Na pultoch lekárne existuje niekoľko typov detských obväzov, ktoré pomáhajú bábätkám s kýlami:

  • po operácii sú elastické široké plátna a sú určené na zmiernenie a zníženie bolesti po operácii;
  • lumbosakrálna fixácia chrbtice po zranení;
  • Kýly sú navrhnuté špeciálne na fixáciu výčnelkov a posilnenie pobrušnice.

  V skutočnosti všetky tri typy zariadení pôsobia kompresívne na výčnelok a v dôsledku tlaku na svaly brucha dieťaťa posilňujú svaly a urýchľujú rast pupočného krúžku. Všetky opasky určené špeciálne na odstránenie bežnej patológie u dojčiat poskytujú pohodlie pre dieťa pri nosení obväzov a aktívne stimulujú požadované zóny pobrušnice..

  Lekáreň môže ponúkať ďalšie relatívne lacné zariadenie, ktoré je určené aj na ošetrenie pupočnej kýly. Toto je špeciálna záplata..

  Jednorazové lepiace pásky účinne fixujú výčnelok a nedovoľujú jeho zvýšenie v čase napätia u dieťaťa. Náplasti však neposilňujú pobrušnicu, pretože nepôsobia kompresiou na potrebné oblasti.

  Okrem toho pokožka pod lepiacimi páskami nedýcha a ich odstránenie je pre dieťa dosť bolestivé.

  PREČÍTAJTE SI TAK: pupočníkovú prietrž u dieťaťa po 3 rokoch: čo robiť?

  Indikácie a kontraindikácie

  A obväzy a náplasti z pupočnej kýly môžu byť použité iba na odporúčanie ošetrujúceho lekára (odporúčame prečítať si: náplasti z pupočnej kýly u novorodencov)

  Používajte špeciálne obväzy na pupočnú kýlu, ktorú odporúča lekár. Indikácie použitia týchto zariadení sú:

  • nadmerné vyčnievanie prietrže u dieťaťa;
  • patologicky slabé brušné svaly.

  PREČÍTAJTE SI TIEŽ: aké príznaky má pupočná kýla u dieťaťa?

  Elastický pás má kontraindikácie, ktoré úplne vylučujú možnosť používať toto zariadenie alebo ho na chvíľu posunúť:

  1. Nie je možné nasadiť obväz, ak sa pupočníkový prúžok natoľko zúžil, že vyčnievajúce vnútorné orgány sa už nemôžu prirodzene vrátiť do brušnej dutiny. V takom prípade pomôže dieťaťu iba chirurgický zákrok.
  2. Pred vyliečením pupočnej rany je zakázané používať výrobky na kompresiu.
  3. Neodporúča sa používať pupočníkový obväz pre deti, ktorých koža je náchylná na vyrážky a lokálne alergické reakcie..

  Na čo sa zamerať pri výbere?

  Musíte venovať pozornosť týmto detailom:

  • opasok nemôžete vziať „na rast“ - produkt by sa mal pevne zmestiť do tela dieťaťa;
  • vysoko kvalitné obväzy na širokých miestach sú vybavené výstuhami - pozdĺžne husté pruhy, ktoré nedovoľujú, aby sa výrobok valil po tele;
  • keďže termoregulácia dojčiat je nedokonalá, aby sa predišlo miestnemu prehriatiu, je dôležité zabezpečiť, aby materiál pásu prešiel vlhkosťou;
  • veľkosť herniálneho obmedzovača by mala iba mierne prekročiť priemer výčnelku u dieťaťa;
  • Bandáže na suchý zips sa používajú pohodlnejšie ako u upevňovacích prvkov a remienkov - v prípade potreby sa rýchlo fixujú a nastavujú.

  Ako nosiť obväz?

  Ak sa obávate, že dieťaťu ublížite zlým konaním, je lepšie na klinike nasadiť obväz prvýkrát. Miestny pediatr alebo chirurg ukáže, ako vyrovnať výstupok a pomôže správne opraviť zariadenie tak, aby skutočne prinieslo pozitívnu dynamiku. Používajte zariadenie podľa algoritmu uvedeného nižšie:

  1. Vysušte pokožku dieťaťa a položte dieťa na predpripravenú bandáž na chrbte.
  2. Výstupok je jemne zatlačený do pupočného prstenca tak, aby prietrž nevyčnievala nad povrch kože..
  3. S vašou voľnou rukou zoberte okraj pásu so zátkou a položte utesnenú časť na pupok, pričom prsty na druhej ruke naďalej pritláčajte kýlu (odporúčame prečítať si: ako sa s kýlou pupka zaobchádza u dieťaťa?).
  4. Zatlačte na výstupok so zátkou a opatrne uvoľnite prsty druhej ruky zospodu. Je dôležité, aby výstupok zostal stále nastavený stabilne..
  5. Voľnou rukou utiahnite pás druhou hranou.
  6. Uistite sa, že hernálna bandáž nevytlačí bruško a nesedí príliš voľne.

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Z tohto článku sa dozviete: čo je tendonitída kolenného kĺbu (zápal šliach kolena), príčiny. Príznaky a liečba, diagnostické metódy pre zápal šliach.
Umbilická hernia je bežnou patológiou u dojčiat. Zvládnete to tým, že posilníte svaly dieťaťa a použijete špeciálne zariadenie - obväz. Prístroj bude účinným doplnkom k hlavnému liečebnému postupu, výrazne zrýchli tempo odstránenia špecifického výčnelku a nedovolí mu zvýšiť.
Bedrová hernia: príznaky a liečba Podľa názoru mnohých herniovaných diskov nájdených na MRI je niečo veľmi desivé, čo sa dá odstrániť iba chirurgickým zákrokom..
Pokúsme sa zistiť, čo je herniovaný disk a kedy ho používať?