loader

Ako si vybrať a efektívne nosiť korzety na chrbte s kýlou chrbtice

Zo 150 tisíc ľudí, 150 ročne diagnostikovaných s medzistavcovou prietržou. Toto ochorenie spôsobuje nielen strašnú bolesť, ale v niektorých prípadoch môže viesť k tragickým následkom. Jedným z pomocníkov v boji proti tejto chorobe môže byť korzet na chrbticu s kýlou. Používa sa však vo všetkých prípadoch? Ako si vybrať správne? A existujú pravidlá pre nosenie týchto typov ortopedických výrobkov?

Je korzet potrebný pre kýlu chrbtice


V skutočnosti je otázka, či konkrétny pacient potrebuje korzet, alebo nie, jednou z najbežnejších a presnú odpoveď na ňu môže poskytnúť iba ošetrujúci lekár..
V 90% prípadov je možné liečiť choroby bez chirurgického zákroku, iba pomocou špeciálnych cvikov, správnej výživy, obmedzením zaťaženia chrbtice a výberom špeciálneho matraca pre stavovú prietrž. A ak je napríklad vaša práca spojená s fyzickou prácou, nemôžete to urobiť bez pomoci korzetu. Môže sa predpísať dočasné nosenie ortopedického príslušenstva na zmiernenie bolesti alebo obmedzenie pohyblivosti postihnutej oblasti chrbtice..

Malo by sa pamätať na to, že pri liečbe kýly je dôležité posilniť miechy a zlepšiť krvný obeh, a preto nie je korzet vždy vhodný, pretože podporuje chrbticu a znižuje zaťaženie svalov, čo pri „vonkajšej podpore“ môže dokonca spôsobiť atrofiu.

Pri diagnostike medzistavcovej prietrže neponáhľajte do lekárne korzet, najmä ak neexistujú priame pokyny lekára. Dajte telu príležitosť získať nezávislé víťazstvo.

Ako použiť?

Zariadenie pomôže zmierniť bolesť chrbtice.
Korzet lumbosakrálnej chrbtice výrazne uľahčuje stav pacienta, pretože pomáha obmedzovať pohyb a znižuje zaťaženie. Vzhľadom na to, že pri medzistavcovej prietrži sa pacient ťažko pohybuje a je sprevádzaný neustálymi bolestivými bolesťami, používajú sa na tieto účely korzety:

 • zmiernenie bolesti;
 • odľahčenie záťaže;
 • napínanie chrbtice;
 • zlepšený krvný obeh;
 • správna fixácia stavcov;
 • prevencia nadmerného zaťaženia chrbtových svalov;
 • korekcia polohy;
 • zníženie tlaku na stavce.

Prítomnosť poranení chrbta inej povahy, prietrže, novotvaru a pooperačného obdobia si vyžaduje nosenie ortopedických pásov. Takto sa dá vyhnúť opakovaným zraneniam a nechcenému preťaženiu chrbtice. V medicíne sa používa veľa typov takýchto zariadení, ktoré pomáhajú urýchliť rehabilitačný proces priamym ovplyvnením problémovej oblasti.

Druhy korzetov na miechu


Moderný ortopedický priemysel ponúka široký výber rôznych výrobkov. Existuje niekoľko klasifikácií a predovšetkým - v mieste prietrže. rozlišovať:

 • krčný korzet - mäkký „golier“, ktorý fixuje krčnú chrbticu;
 • bandáž hrudníka alebo bedrových bedier, ktorá je často elastickou vestou s výstuhami;
 • bedrový alebo lumbosakrálny - široký pás, ktorý sa nosí na spodnej časti chrbta a má pevné rebrá umiestnené zvisle alebo vodorovne.

Korzety sa okrem toho delia na tuhé a polotuhé. Najčastejšie sú polotuhé modely predpísané na prietrž, ktorá zmierňuje bolesť v dolnej časti chrbta a pomáha telu nasmerovať sily na obnovenie pracovných funkcií, zatiaľ čo korzety neinterferujú s prietokom krvi a nezasahujú do fungovania svalov. Tvrdé analógy môže predpísať rehabilitológ iba v prípadoch, keď bolo poškodenie medzistavcových platničiek chirurgicky opravené, a ako je uvedené vyššie, je to veľmi zriedkavé..

Druhy korzetov sa vyznačujú aj pevnosťou fixácie a počtom rebier: v modeloch s prvým stupňom fixácie sú spravidla 4 rebrá, druhé až 6 rebier, tretie a najsilnejšie rebrá umiestnené v celom korzete..

Zadná bandáž


Kompresia nervových koreňov vyvoláva záchvaty akútnej bolesti.
V závislosti od cieľov rozlišujú:

 • upevnenie;
 • nápravné;
 • podporou;
 • zahrievanie.

Kýla chrbtice je sprevádzaná silnou bolesťou, ktorú pacient nedokáže vydržať. V dôsledku toho sa stav osoby zhoršuje, objavujú sa nové súvisiace problémy: teplota, strata sily, letargia a únava. Aby sa predišlo takýmto prípadom, pásy na chrbte sa stali dôležitou súčasťou liečby pohybového aparátu. Nosenie výrazne urýchľuje rehabilitačný proces, zlepšuje stav človeka, narovnáva postihnuté stavce a disky a bráni ich deformácii. Faktory, ktoré vyvolávajú vznik prietrže:

 • zranenie alebo pád;
 • naložiť;
 • zdvíhať závažia;
 • dlhodobý pobyt v ohnutej polohe.

Indikácie a kontraindikácie na použitie


Neskúšajte uhádnuť, či potrebujete korzet alebo nie, a nekupujte výrobky na základe rady priateľov alebo príbuzných. Každý z nás je jedinečný a to, čo mu pomohlo, s najväčšou pravdepodobnosťou nepomôže druhému. Iba odporúčania lekára vám umožnia zvoliť si skutočne efektívny hrudník alebo bedrový korzet pre prietrž chrbtice.

Existuje niekoľko kontraindikácií, o ktorých viem, o ktorých vás ošetrujúci lekár nikdy nebude predpisovať, keď nosíte korzet:

 • ak ste nedávno podstúpili chirurgický zákrok a čerstvé švy sa nachádzajú v oblasti, kde sa korzet bude nosiť, pretože ak nepoužívate korzet, potom sa môžete vyhnúť divergencii a potlačeniu švov, krvácaniu, rozvoju ďalších komplikácií;
 • bedrový korzet by nemali nosiť ľudia trpiaci chorobami gastrointestinálneho traktu, pretože stlačenie brucha určite neovplyvní priebeh refluxu alebo iné choroby pažeráka;
 • akékoľvek kožné choroby, ktoré sa objavia v oblasti umiestnenia korzetu, sú ďalším dôvodom na odmietnutie nosenia;
 • choroby, ktoré sú sprevádzané edémom: patológia pečene a obličiek, zlyhanie srdca - v týchto prípadoch nemožno korzet použiť.

Poznámka! Niektoré materiály v korzete môžu spôsobovať alergie, takže ak máte individuálnu neznášanlivosť na akékoľvek komponenty, buďte opatrní pri výbere produktu.

Podmienky používania


Skúsený špecialista vám pomôže vybrať správny korzet a zoznámiť sa s technikou použitia.
Pri nosení je dôležité dodržiavať všetky odporúčania lekára. Fyzická aktivita by sa mala obmedziť, aby sa zabránilo opakovanému poškodeniu lumbosakrálnej oblasti. Lekári odporúčajú nosiť opasky na silné bolesti alebo počas námahy na chrbte. V závažných prípadoch (po operácii) sa musí nosiť nepretržite po dobu stanovenú lekárom. Pravidlá používania zariadenia:

 • Musíte nosiť najviac 6 hodín denne. Strieľajte pred spaním a počas odpočinku, keď je telo v pokoji.
 • Posilniť a správne regulovať.
 • Vyvarujte sa trhania alebo ťažkého zdvíhania..
 • Udržujte materiály čisté.
 • Netiahnite príliš pevne.

Korzet s kýlou chrbtice je nevyhnutné zariadenie, ktoré pomáha osobe obnoviť známy životný štýl, zbaviť sa bolesti a kontrolovať vývoj choroby. Často sa predpisuje spolu s liečbou liekom, ak je to potrebné, odporúčajú sa cvičebné cvičenia zamerané na rozvoj svalov chrbta. Takáto komplexná liečba zabraňuje atrofii svalov a udržuje plnú cirkuláciu v postihnutej oblasti..

Kde je výhodnejšie kúpiť korzet


Ortopedické výrobky na prevenciu a liečbu chorôb by sa mali nakupovať iba v lekárňach. V každom viac-menej veľkom meste dnes pôsobí viac ako jeden farmaceutický reťazec, zatiaľ čo cena toho istého bedrového korzetu za miechu v rôznych stánkoch sa môže výrazne líšiť. Preto sa oplatí ísť na prechádzku a hľadať najlepšie riešenie.

Okrem toho v mnohých mestách existujú špecializované obchody, ktoré predávajú zdravotnícky tovar a vybavenie: rôzne inhalátory, manometre, prístroje na meranie inzulínu atď. Stojí za to hľadať korzet, ktorý tu potrebujete, a ak nie je k dispozícii, opýtajte sa, či si požadovaný model môžete objednať..

Je možné, že počas menovania lekár odporučí konkrétneho výrobcu a dokonca vám povie, kde kúpiť korzet. Nezabudnite sa opýtať, či existujú analógy, ktoré vyrábajú iné značky, potom si môžete vybrať najlepšiu voľbu pre cenu.

Pokus o šitie ortopedického korzetu je najhorší možný záväzok. Už nikdy nebudete schopní prekonať továrenský náprotivok, ktorého návrh vyvinuli odborníci a pri výrobe sa použilo inovatívne vybavenie..

Čo je?

Korzet pre lumbálnu prietrž sa vyberá v závislosti od závažnosti a povahy choroby. Vzhľadom na to, že chrbtica môže byť poškodená na rôznych miestach, používajú sa v medicíne rôzne obväzy, ktoré sú účinné pri léziách určitých oblastí chrbta. S cieľom poskytnúť pacientovi pohodlné podmienky v pooperačnom období alebo počas liečby lekári odporúčajú kúpiť obväz alebo korzet, ktorý výrazne uľahčí pohyb a zmierni bolesť v postihnutej oblasti. Korzety sú zvyčajne široká bandáž alebo vesta, ktorá je vybavená špeciálnymi nosnými doskami, sponami a v špeciálnych modeloch - ramenné popruhy..

Ako zvoliť správny korzet


Existujú všeobecné odporúčania pre výber korzetu, v každom prípade však môžu vzniknúť individuálne nuansy, na ktoré by sa nemalo zabúdať. Takže všeobecné pravidlá.

 • Vyberte si typ korzetu - pre ktorú časť chrbtice a akú stuhnutosť - by ste mali robiť iba s pomocou lekára.
 • Je dôležité správne určiť veľkosť, pretože príliš veľký korzet bude zbytočný, pretože nebude schopný splniť svoj účel a príliš malý spôsobí ujmu vôbec, zovretie tkanív a narušenie krvného obehu..

Pokyny pre tento produkt zvyčajne obsahujú aj rozsah veľkostí, ktoré sa môžu líšiť u rôznych výrobcov, ako aj rady o tom, ako správne určiť veľkosť a aké merania musíte vykonať z vlastného tela..

 • Pamätajte, že na zdravotnícke výrobky sa nevzťahuje žiadna výmena alebo vrátenie, takže choďte na výber zodpovedne a skúste vyskúšať vybraný korzet späť v obchode.
 • Dbajte na zásadu upevnenia. Skontrolujte fungovanie zaskakovacích mechanizmov a kvalitu suchého zipsu. Počas pokusu vyhodnotte, či sa trú.
 • Starostlivo si preštudujte druh materiálu a zásadu starostlivosti o výrobok. Prírodné tkaniny, ktoré sa dobre prajú a nedeformujú, sú tou najlepšou voľbou.

Výber korzetu a podmienky použitia

Ak chcete dosiahnuť požadovaný účinok používania korzetu, mali by ste sa správne priblížiť k jeho výberu a potom sa riadiť pokynmi na jeho použitie.

Pri výbere vhodného korzetu by ste mali venovať pozornosť týmto bodom:

 • produkt pohodlne sedí na chrbte a opakuje svoje prirodzené ohyby;
 • materiál je vysoko kvalitný a nespôsobuje alergie;
 • správna veľkosť produktu;
 • schopnosť upraviť fixáciu;
 • hrudný korzet v krku a podpazuší má vložky;
 • vnútorný povrch výrobku je vyrobený z bavlny.

Je dôležité nielen zvoliť korzet vhodný na korekciu tejto patológie, ale tiež ju správne používať:

 • korzet na chrbticu s kýlou by sa mal nosiť v súlade s odporúčaniami lekára (tvrdý - nie viac ako 2 hodiny, polotuhý - najviac 6 hodín denne);
 • Nenoste výrobok počas spánku;
 • upravte fixáciu korzetu spolu s lekárom so zameraním na fyzické pocity (nadmerné utiahnutie vedie k poruchám obehového systému, so slabým uťahovaním - neexistuje žiadny terapeutický účinok);
 • Nerobte si korzet sami, pretože na to sa používajú špeciálne materiály a návrhy vyvinuli špecialisti;
 • kombinovať používanie ortopedických výrobkov s inými metódami liečby (liečba by mala byť komplexná).

Ako nosiť a nosiť korzet s herniou chrbtice

 • Montáž korzetu je najlepšie na ošetrujúcom lekárovi.
 • Pri ležaní sa odporúča nasadiť a odstrániť korzet.
 • Priemerná doba nosenia korzetu nesmie prekročiť 6 hodín. Obdobie, počas ktorého môžete nosiť pevné modely a ešte menej - 2 hodiny, pretože tuhý korzet umožňuje svalom úplne sa uvoľniť, pričom musia pracovať pre dobro svojej chrbtice..
 • V žiadnom prípade nechodte spať v korzete, aj keď len s ním sa cítite dobre.
 • Pri cvičení noste korzet a ak nie, odstráňte ho.
 • Ak máte pocit, že pod korzetom pulzuje krv, upevňovacie prvky okamžite uvoľnite.

Je zrejmé, že korzet s medzistavcovou prietržou nie je všeliekom. Môže byť použitý iba ako jeden zo spôsobov boja proti tejto chorobe, hlavnou úlohou bude vaša vôľa a túžba zvíťaziť. A nezabudnite, že akýkoľvek cieľ sa dosiahne ľahšie, ak sa k nemu dostanete pod vedením skúseného odborníka.

Ako sa správne rozhodnúť?

Tvrdý korzet možno nosiť iba na odporúčanie lekára.
Je veľmi dôležité správne pristupovať k otázke výberu, pretože nesprávny výber ortopedických pomôcok môže byť zdraviu škodlivý a zhoršuje stav poškodených stavcov. Vlastný výber je neprijateľný, je to výsada odborníka alebo ošetrujúceho lekára. Korzety sa vyberajú presne vo veľkosti s chybou 2 cm. Pri kúpe západky dávajte pozor na také momenty, ako sú:

 • pevnosť materiálov;
 • správna štruktúra zariadenia;
 • žiadne poškodenie dosiek;
 • vnútorné dekorácie (by mali byť z bavlny);
 • dostupnosť pasu pre produkt.

Je dôležité, aby model vyhovoval pacientovi podľa obrázku a zohľadňoval všetky vlastnosti štruktúry tela. Pri nasadení svorky by sa pacient nemal cítiť nepohodlie a silný tlak na rebrá, inak dôjde k opuchu. Výrobný materiál musí byť hypoalergénny, pretože môže spôsobiť alergické reakcie, v takom prípade bude jeho použitie zbytočné. V prípadoch, keď je predpísaný pás s doskami, je lepšie zvoliť nastaviteľný prípravok. Počas nosenia by mal dobre priliehať k oblasti stavcov a udržiavať chrbát v správnej polohe. Nemalo by byť zadarmo, ale nemalo by sťažovať dýchanie.

Druhy, modely a ceny

Po prvé, všetky ortopedické korzety sú rozdelené do troch veľkých skupín:

 1. Thoracolumbar podporuje a stabilne upevňuje spodnú časť chrbta a hrudníka;
 2. Upevnenie lumbosakrálnej nátierky na spodnej časti chrbta a časti panvy;
 3. Bedrá uchopia spodnú časť chrbta, dolnú časť hrudníka a panvy;
 4. Pri lumbálnej prietrži sa najčastejšie predpisujú bedrová kosť alebo bedro.

Okrem toho sa delia na základe mäkkosti. Možno:

 • Mäkká. Najpotrebnejšie na zmiernenie zápalového procesu v nervoch miechy. Okrem toho sú teplé. Neovplyvňujú chrbticu, ale môžu byť potrebné na prevenciu alebo opätovné objavenie prietrže po ukončení liečby. Športovci ich potrebujú, tých, ktorí sa neustále alebo pravidelne zaoberajú fyzickou prácou, tých, ktorí sú nútení dlhodobo stáť alebo sedieť bez pohybu. Je tiež užitočné nosiť ich počas tréningu, aby nedošlo k poškodeniu medzistavcových platničiek a akýchkoľvek iných častí chrbtice. Nie je tu žiadna špeciálna fixácia. Môže byť vyrobený zo srsti psa alebo ťavy;
 • Polotuhý. Používajú sa pri konzervatívnej liečbe kýly bedrovej chrbtice. Masírujú bolesti chrbta a uvoľňujú svalové napätie. Je potrebné zmierniť tlak na poranenú časť chrbtice, zmierniť bolesť a prerozdeliť záťaž v zdravých oblastiach. Môžete ich nosiť na dlhú dobu - najmenej 6 hodín;
 • Tvrdá. Používajú sa po operácii. Táto konštrukcia obnovuje chrbát a výkon po odstránení prietrže. Opasok fixuje chrbticu pevne a podporuje požadovanú oblasť a zmierňuje stres. Sú vybavené špeciálnymi oceľovými (lekárskymi) rebrami. Výstuhy môžu byť 4 (toto je najjednoduchšia fixácia) alebo 6 (stredná fixácia). Ak je potrebná silná fixácia, rebrá sú umiestnené na modeli po celej jeho výške. Pevný model by mal pevne sedieť v páse pacienta a nemal by sa používať dlhšie ako štvrť dňa. Je veľmi dôležité ich správne napraviť, inak môže dôjsť k narušeniu krvného obehu a vzniku komplikácií..

Korzety môžu byť navyše vybavené zariadeniami na ošetrenie parafínu (zosilňujú väzivo a takni), elektrickými impulzmi a magnetickým poľom. Existujú tiež ortézy so špeciálnymi napínacími vložkami, ktoré zväčšujú medzistavcový priestor. Populárne sú tiež polotuhé modely, v ktorých je integrovaný masážny vankúš..

Pokiaľ ide o cenu, najvýhodnejšie sú korzetové opasky a obväzy. Oni stoja až 4,5 tisíc rubľov. Najdrahšie sú zvyčajne korzety s rámami z plastu a ortézy s korzetom. Môžu stáť od 15 tisíc rubľov. a až 30 000. Najdrahšie tie, ktoré sú vyrobené na zákazku. Naj svedomitejšími výrobcami sú spoločnosti ako Orlet, Oppo a Medi. Ponúkajú desiatky rôznych kategórií obväzov.

Populárne sú aj výrobky spoločnosti Variteks. Ich bedrový korzet bude stáť 1800 r, elastický lumbosakrál - 3300 r, Variteks 135 s taniermi - 3500 r.

Univerzálne ortopedické pásy a systémy môžu stáť od 5 000 rubľov. a do 11 000 r. Pamätajte, že podobné vzory môžu byť mužské, detské a ženské..

Ako si vybrať

Hlavným pravidlom je jedno: druh pásu určuje iba lekár a nezávislosť je tu dokonca nebezpečná. Je dobré, ak si kúpite zariadenie u svojho lekára. Zvyšok je len na vás.

Najdôležitejšia je veľkosť produktu a jeho tesné uloženie. Pred zakúpením si určite vyskúšajte obväz. Potrebujeme príliš priestranný obväz, pretože je zbytočný a príliš napätý povedie k opuchom a poruchám krvného obehu už v bolestiach chrbta..

Druhý najdôležitejší bod. Kvalita materiálu. Model by mal prepúšťať vzduch, ale nemal by vyvolávať alergie. Ideálnou možnosťou sú mäkké a prírodné tkaniny. Venujte pozornosť korzetu: mal by byť pokrytý bavlnenými materiálmi. Musíte ho nosiť na tele!

Ak vám odporúčame korzet, ktorý má výstuž, je najlepšie zvoliť ten, ktorý má úpravu. Pomôže vám pripevniť pás podľa potreby. Uistite sa, či sú všetky spony pohodlné, či nie sú poškodené a či sú pevné.

Je lepšie si takúto vec objednať prostredníctvom internetových obchodov: chrbát vám nemusí odpustiť chyby. Vyberte si v lekárňach, najlepšie v špeciálnych ortopedických obchodoch.

Samozrejme, nemôžete urobiť korzet sám. Toto je lekárske zariadenie, nie odev..

Korzet na slabinovú prietrž

Priraďte mužom a ženám obdobie čakania na operáciu na odstránenie ingvinálnej prietrže. Je to plavecký pás so špeciálnymi upevňovacími prvkami po stranách. Modely sú pravostranné a ľavostranné. Hlavným prvkom je pelot - kovová doska. Mal by opraviť brušné orgány v prirodzenom stave. V závislosti od typu kýly môže mať pelot iný tvar.

Korzet s trieslovinou prietrže nevylieči patológiu. Je to dočasné opatrenie, operáciám s podobnou diagnózou sa nedá vyhnúť.

Fixácia s ingvinálnou prietržou je predpísaná:

 • s odkladom kontraindikácií až do ich úplného odstránenia;
 • po operácii znížiť tlak na stehy, odstrániť relapsy, obnoviť svalový tonus;
 • počas fyzickej práce.
 • porušenie prietrže;
 • onkologické ochorenie;
 • dermatologické problémy.

Maximálna doba používania korzetu u pacientov s trieslovinovou prietržou je 12 mesiacov.

Čo sú

Teraz bolo vytvorených mnoho rôznych ortopedických zariadení pre chrbticu. Môžu byť navrhnuté pre hrudnú oblasť alebo pre spodnú časť chrbta. Existuje aj klasifikácia ich stupňa rigidity.

Korzet pre ortopedické držanie tela

 • Pri hernii sa na zahriatie používajú špeciálne mäkké obväzy pomocou psov alebo ťavovitých vlasov. Neznižujú zaťaženie medzistavcových platničiek, ale majú iba masážny účinok a zlepšujú krvný obeh v postihnutej oblasti chrbtice..
 • Polotuhé ortopedické prístroje vykonávajú viac funkcií: obmedzujú pohyblivosť postihnutých stavcov, zmierňujú napätie svalov a majú otepľovací účinok. Naviac tieto obväzy majú často masážny účinok, zlepšujú krvný obeh.
 • Tesné korzety predpisujú lekári v zložitých prípadoch. Vďaka kovovým rebrám pevne fixujú postihnutú oblasť chrbtice, úplne obmedzujú jej pohyb a vykladajú svaly. Preto nie je možné takéto korzety používať samostatne, bez odporúčania lekára. Najčastejšie sú priradené po operáciách na obnovenie funkcií disku..

Nie všetci pacienti veria v účinnosť ortopedických pomôcok. Koniec koncov, iba po niekoľkých mesiacoch používania môžete vyhodnotiť ich výhody. Ale napriek tomu sa korzety stali populárnou liečbou prietrže. Sú k dispozícii každému pacientovi, pretože cena týchto výrobkov sa najčastejšie pohybuje od 1,5 do 5 000 rubľov. Je pravda, že sú drahšie modely: s magnetickými vložkami, elektrickými impulzmi, s prídavkom parafínu alebo s infračerveným žiarením.


Korzet hrudnej chrbtice má kovové výstuhy

Funkcie choroby

Chrbtica pozostáva z niekoľkých stavcov, ktoré sú vzájomne prepojené spojivovým tkanivom (diskom). Pôsobí ako tlmič nárazov alebo vankúš. V priebehu rokov alebo z viacerých dôvodov disky stratia tekutinu, čo negatívne ovplyvňuje jeho fungovanie. Disky sú schopné premiestniť stredy a vytvoriť prietrž. V dôsledku toho dochádza k zovretému nervovému zakončeniu a objaveniu sa silnej bolesti. Podobné formácie sa často diagnostikujú v bedrovej oblasti..

Dôvody, ktoré vyvolávajú vznik prietrže, sú tieto:

 • poranenie;
 • Cvičenie stresu;
 • Pád;
 • Vzpieranie (stavce veľmi trpí, ak osoba zaujala nepríjemnú polohu);
 • Dlhé a časté zakrivenie.

Kedy nosiť?

Lekári môžu odporučiť nosenie korzetu na rôzne choroby chrbta a dolnej časti chrbta..

Primárne a povinné vymenovanie korzetu pre ľudí s nasledujúcimi problémami s chrbticou:

 • Miechová kýla;
 • Zotavenie po operácii chrbtice;
 • Obdobie tehotenstva;
 • Popôrodné obdobie;
 • Tvrdá fyzická práca.

Pri všetkých týchto problémoch je povinné používať korzet podľa pokynov lekára.

Existuje tiež niekoľko dôvodov, prečo je možné korzet odporučiť:

 • Sedavý spôsob života;
 • Nepohodlie v bedrovej oblasti;
 • Rachiocampsis;
 • Ťažké športy.

Ďalší korzet je predpísaný ľuďom, ktorí už narazili na problémy s ochorením chrbtice:

Na čo sú tieto korzety??

Tento zdravotnícky prístroj pomôže vyrovnať sa s mnohými problémami bedrovej oblasti:

 • Pohodlie počas sedavej práce. Ak osoba vykonáva kancelárske činnosti, fyzická aktivita je tak malá, aby úplne podporila normálnu chrbticu. Ak nezačnete lumbosakrálny korzet používať včas, môžete získať skoliózu, zakrivenie rôznych častí chrbtice. Korzet pomáha udržiavať chrbát rovno, čo znižuje pocit nepohodlia na konci dňa;
 • Ťažká fyzická námaha. Takáto práca ako nakladač, kuriér často vyžaduje, aby si zamestnanci vyzdvihli ťažké predmety. Ak je v takýchto prípadoch na chrbtovej časti chrbtice prítomný špeciálny korzet, zaťaženie tejto časti tela sa výrazne zníži, čo pomáha chrániť pred prietržami, zadným zaťažením;
 • Pooperačné obdobie. Po operácii sa človek musí pokúsiť minimalizovať tlak na chrbticu. Aj pri normálnej chôdzi po operácii existuje výrazná rana do dolnej časti chrbta. Preto by ste sa mali poradiť so svojím lekárom a kúpiť si korzet, ktorý pomôže znížiť záťaž a udržať rovnováhu;
 • Kýla v chrbtici. Pri týchto chorobách je obzvlášť dôležitá starostlivosť o chrbticu. Je potrebné úplne odstrániť vzpieranie. A aby pri chôdzi alebo dlhom sedení v dolnej časti chrbta nedošlo k nepohodliu, je potrebné použiť korzet;
 • Problémy s tehotenstvom a po pôrode. Počas tehotenstva na chrbtovú časť chrbtice pripadá pomerne veľká záťaž. Plod vytvára tlak na spodnú časť chrbta, chrbticu. Aby sa predišlo vážnym problémom s chrbtom počas tehotenstva a po pôrode, je potrebné použiť korzet;
 • Sedavý spôsob života, ktorý je plný zakrivenia chrbtice. V modernom svete veľa ľudí buď pracuje v kancelárii pre sedavú prácu, alebo vykonáva svoje činnosti pri počítači. To naznačuje, že fyzická aktivita modernej generácie je minimálna. Ak sa chcete vyhnúť problémom, ako je zakrivenie chrbtice, nepohodlie v chrbte, musíte použiť korzet predpísaný lekárom..

Populárne modely korzetov

Na modernom trhu existuje veľa rôznych korzetov, ktoré sa líšia v kvalite a cenách, pred výberom kupujúcich. Niekoľko navrhovaných modelov patrí medzi najobľúbenejšie a najbežnejšie používané..

Fasta - tento korzet je veľmi odolný, vyrobený z vysoko kvalitného textilného podkladu a odolného plastu. Dokonale podporuje spodnú časť chrbta a odstraňuje pocit nepohodlia. Cena tohto korzetu je približne 3000 rubľov.
Med textil - taký korzet sa stáva výberom mnohých z dôvodu jeho prijateľnej ceny (približne 1 000 rubľov). Napriek tomu nízka cena plne plní svoju funkciu.
Lumbamed disk - tento korzet na fixáciu chrbtice v správnej polohe pomôže vyriešiť niekoľko problémov naraz. Tento model je transformátor, ktorý sa prevádza na rôzne korzety pre rôzne časti tela (chrbát, spodná časť chrbta, plecia). Vďaka svojej vysokej funkčnosti má produkt prirodzene vysokú cenu približne 15 000 rubľov.

Pravidlá nosenia korzetu

 • Korzet na korekciu a podporu dolnej časti chrbta by mal byť pevne a spoľahlivo pripevnený v oblasti aplikácie;
 • Spony a lipy by mali byť vysokej kvality, aby sa úplne zachovala potrebná časť chrbtice;
 • Korzet sa musí nosiť zreteľne v súlade s priloženými pokynmi, aby bol pohodlný a nezasahoval do pohybu;
 • Nezabudnite nosiť korzet prísne podľa doby odporúčanej lekárom a nerozhodujte sa o jeho ďalšom použití.

Korzet na pupočnú kýlu

Korzety s pupočnou kýlou sa líšia v účele. Niektoré z nich sú potrebné na udržanie novotvaru a na zabránenie štípania, zatiaľ čo iné sú potrebné po operácii, aby sa zabránilo pooperačnej hernii. Bandáž nebude viesť k zániku patológie, musí sa odstrániť chirurgickou metódou čo najskôr. Počas čakania na operáciu je potrebné vylúčiť porušenie.

Preventívne je predpísané nosenie širokého pásu s utesnenou prednou stenou. Na ošetrenie sa používa tenší pás s tuhými vložkami. Poskytuje pelot na ovplyvnenie pupočného kruhu. Stužujúce rebrá dodatočne podporujú stavce, zvyšujú tón. Po operácii je predpísaný brušný korzet (široký elastický pás). Jeho úlohou je chrániť švy a eliminovať výskyt patológie.

Skúsený lekár vám povie viac o fixácii s pupočnou kýlou v nižšie uvedenom videu.

Môžem nosiť korzet s herniou bedrovej platničky?

Vertebrálny stĺpec je súbor stavcov rôznych veľkostí, mierne odlišnej štruktúry a navzájom spojený pomocou vrstiev spojivového tkaniva - diskov. Vonkajšia, hustá časť takýchto medzivrstiev (vláknitý krúžok) poskytuje spoľahlivé spojenie kĺbov susedných stavcov navzájom a vnútorná časť (chrupavková dužina) zohráva úlohu „vankúša“, ktorý poskytuje amortizáciu stavcov počas pohybov, skokov a chôdze. Z viacerých dôvodov (zmeny súvisiace s vekom, vrodená predispozícia, zranenia - akútne aj chronické - niektoré choroby, nadmerné zaťaženie niektorých častí chrbtice) sa môže hustota vláknitého prstenca znížiť, samotný prstenec sa zoslabí a vydutí, čím sa vytvorí herniálny výčnelok, kým sa prstenec neroztrhne a neobjaví sa. chrupavková buničina.

Okrem bolesti a zhoršenej pohyblivosti chrbtice môže taká prietrž medzistavcového disku stlačiť nervy a krvné cievy prechádzajúce cez miechové kanály, čo vyvoláva rôzne poruchy vnútorných orgánov a charakteristické príznaky. Takže pri prietrži bedrovej chrbtice je charakteristická nielen bolesť dolnej časti chrbta, ale aj znecitlivenie nôh, výskyt parestézie (pocit tepla, pálenia, husacích hrčiek), svalová slabosť v nohách a nepohodlie pri chôdzi..

Prečo potrebujem bedrový korzet na kýlu chrbtice??

Odporúča sa nosiť korzet s herniou bedrovej chrbtice, aby sa uvoľnila chrbtica a znížil tlak na medzistavcové platničky v postihnutej oblasti. Pevný korzet s ortopedickými vlastnosťami znižuje stupeň kompresie stavcov, pomáha rozširovať priestor medzi telami stavcov a zabraňuje posunu stavcov. To vám umožní výrazne spomaliť deštrukciu kostného tkaniva a deformáciu chrbtice..

Hlavné úlohy ortopedických bedrových korzetov:

 • zníženie tlaku na medzistavcové kĺby - zmiernenie bolesti v bedrovej chrbtici, ako aj v iných častiach;
 • stimulácia prietoku krvi v tkanivách;
 • zlepšené držanie tela, mäkké rozloženie, vyváženie zaťaženia rôznych častí chrbtice;
 • svalové kŕče.

Korzet na lumbálnu prietrž môže spomaliť progresiu patológie.

Aké sú korzety, aký typ je potrebný pre prietrž?

Predovšetkým sú upevňovacie zariadenia rozdelené podľa toho, ktorá časť chrbtice musí byť upevnená:

 • hrudné korzety - svojím vzhľadom pripomínajú vestu so zipsom, do ktorej je možné vložiť tesniace doštičky vyrobené z kovu „s pamäťou“ alebo odolného plastu;
 • bedrové korzety - vyzerajú ako široký pás na zipse, vo vnútri ktorého sú všité aj pozdĺžne alebo pretínajúce sa platne;
 • korzety na krk.

Podľa stupňa rigidity môže byť zadným korzetom prietrže:

Mäkký - nemá fixačné funkcie, produkt je mäkký. Hlavnou úlohou je zahriať chrbát, čo vám následne umožní zmierniť svalové kŕče, stimulovať krvný obeh. Spravidla sú takéto korzety vyrobené z úpletu s vnútornými vložkami ich psov, oviec a ťavovitých chlpov. Takéto výrobky sa osvedčili s radikulitídou, myozitídou, myalgiou. Na ošetrenie driekovej prietrže sa môžu tiež použiť, ale iba ako ďalší nástroj, pretože neupevňujú chrbticu..

Polotuhý - zadný korzet bedrovej kýly tohto typu pomáha udržiavať chrbticu, znižuje priľnavosť na disk prietrž a zmierňuje svalové kŕče. Používajú sa ako súčasť komplexnej terapie pri liečbe kýly, poranení miechy a na profylaktické účely - na zabránenie vzniku prietrže pri športových alebo fyzických prácach..

Tvrdý - produkt s maximálnym stupňom fixácie, ktorý vám umožňuje efektívne uvoľňovať svaly chrbta a znižovať tlak na spodnú časť chrbta..

Vymenovanie korzetu s bedrovou prietržou a jeho výber by mal vykonať ortopedický špecialista - iba lekár presne vie, ktorá časť chrbtice musí byť fixovaná a ako je možné pomocou tohto modelu korzetu dosiahnuť takúto fixáciu. Okrem výberu typu ortopedického pletenca pomáha lekár pri výbere požadovanej veľkosti, pretože iba pri správne zvolenom korzete sa chrbát správne upevní a nebude na ňu nadmerný tlak, nepohodlie sa nevyvolá.

Je tiež dôležité vybrať si produkt z vysoko kvalitného materiálu - mali by sa uprednostňovať prírodné hypoalergénne tkaniny, ktoré pokožke poskytujú dostatočnú výmenu plynov, inak korzet vyvolá potenie, pošmyknutie a vytvorí ďalšie nepohodlie.

Dobre zavedené modely korzetov s nastaviteľnou šírkou - vďaka špeciálnym upevňovacím prvkom alebo šnurovaniu ich možno upraviť s ohľadom na nuansy ľubovoľného obrázka, aby sa opravili konkrétne stavce, ktoré sú potrebné. Je dôležité vziať do úvahy, že spojovacie prvky majú ďalšie zaťaženie, takže musia byť odolné.

Pravidlá nosenia korzetov

Účinnosť liečby vertebrálnej hernie nezávisí iba od toho, ako správne zvolený korzet alebo typ výrobku, ale tiež od dodržiavania pravidiel opotrebovania produktu. Sú pomerne jednoduché:

 • musíte nosiť korzet na chrbticu s herniou disku iba v nevyhnutných prípadoch a po určitú dobu, ktorú určí lekár (najviac 6 hodín za sebou). Neustála prítomnosť v korzete robí z chrbtových svalov „službu“ - strácajú svoj tón, a preto sú menej schopné zvládnuť svoju podpornú funkciu a záťaž chrbtice sa nakoniec zvyšuje;
 • korzet je výrobok na individuálne použitie z dôvodu potreby starostlivého výberu produktu podľa veľkosti a miesta poškodenia chrbtice. Nosenie korzetu niekoho iného je zlé pre vaše zdravie;
 • v noci vyberte korzetový pás - telo potrebuje odpočinok.

Ako nosiť korzet bedrovej chrbtice?

Ortopedický chirurg vám vysvetlí, ako správne nasadiť a nosiť bedrový korzet. Okrem konzultácie s lekárom musíte neustále počúvať aj svoje vlastné pocity, a to aj pri nosení korzetu. Chrbát s korzetom by sa mal cítiť ako jedna jednotka s ortopedickým pásom. Ak pocítite pulzáciu nad pásom, odporúča sa trochu uvoľniť, aby nevyvolával poruchy trávenia a obehového systému. Ak obväz nie je dostatočne tesný, môže sa objaviť pocit nedostatočnej fixácie chrbta a zosilnie sa bolesť dolnej časti chrbta. Bolesť pri nosení korzetu takmer vždy znamená, že produkt je vybratý nesprávne. Každý organizmus je individuálny a je veľmi dôležité sa ho naučiť počuť..

Najlepšie korzety pre chrbát a chrbticu

Dobrý deň, milí hostia! V dnešnom prehľade, veľa rôznych informácií o moderných ortopedických chrbtice.

Používajú sa na liečenie a prevenciu chorôb chrbtice. Zadný korzet je užitočný po zraneniach, počas rehabilitačných období a dokonca aj počas tehotenstva. Skôr ako si kúpite takéto zariadenie, prečítajte si podrobnejšie informácie o ich dizajne a modeloch.

Druhy korzetu

Ortopedický korzet je funkčné zariadenie vyrobené vo forme pásu. Vyrába sa z lekárskych tkanín.

Takéto materiály sú veľmi priedušné a majú vynikajúce ťahové vlastnosti. Ortézy sú dôležité pre vyrovnanie chrbta.

Sú vybavené špeciálnymi vložkami z kovu a plastu. Výrobky môžu mať rôznu pevnosť. Tvrdý korzet sa nepoužíva pri liečbe tradičnými metódami. Je vhodný na použitie po operácii chrbtice..
Polotuhá verzia sa používa pri ochoreniach chrbtice a pri ochoreniach sakrálnej oblasti.

Podobné modely vykonávajú nasledujúce funkcie:

 • umožňujú znížiť zaťaženie chrbtice;
 • používa sa na opravu kĺbov;
 • zníži bolestivosť po stlačení a pohybe stavcov.

Ortopedické korzety na chrbte sa používajú na chronickú bolesť a záchvaty. Nepohodlie môže byť spôsobené radikulitídou, osteochondrózou a prietržou.

Z dôvodu prevencie sú takéto zariadenia predpísané pre ľudí s vysokou hmotnosťou a profesionálnych športovcov. Pravidelné používanie korzetu môže byť indikované neaktívnym životným štýlom a dystrofiou vo svaloch.
Za zmienku tiež stojí upevňovacie zariadenie. Vyznačujú sa premenlivou tuhosťou a znižujú námahu na chrbticu.
Nápravné zariadenia sú vhodné na odstránenie zmien v chrbtici a na vyrovnanie držania tela. Detský korzet sa používa na podporu nestabilnej chrbtice. Pomáha predchádzať zložitým krivkám..
Rozlišuje sa aj účinný magnetický korzet, ktorý vám umožní odstrániť bolesti chrbta a únavu svalov..

Korzet na chrbte so skoliózou

Lekári často predpisujú korektor miechy na skoliózu. Pri ohýbaní sú dôležité vykladanie svalov a závažnejšie fixácie. Tým sa zastaví rozvoj choroby..
Skolióza sa prejavuje zmenami chrbtice. Pacienti majú problémy s dýchaním, problémy s orgánmi a bolesť..
Zariadenia na skoliózu by sa mali vyberať po konzultácii s odborníkom.

Okrem korzetu sa používajú také korekčné metódy:

 1. Špeciálna gymnastika.
 2. Dychové cvičenia.
 3. masáž.
 4. Pre posteľ na spanie by ste si mali zvoliť matrac optimálnej tuhosti.

Pri práci na počítači musíte pravidelne robiť prestávky.
Čím skôr sa liečba začne, tým väčšie výsledky sa dosiahnu. Bežné ukazovatele možno dosiahnuť u detí, najmä do 18 rokov.
Ortopedické výrobky pre skoliózu pomáhajú fixovať chrbticu na správnom mieste, zlepšujú fungovanie vnútorných orgánov a prispievajú k korekcii držania tela..

Korzet na chrbát zo záhybu

Korzet na zostup je obzvlášť obľúbený. Nemal by sa používať často, pretože môže dôjsť k zníženiu svalového tonusu..

Použitie korekčného prostriedku sa musí kombinovať s fyzioterapeutickými technikami, masážou a správnou organizáciou pracoviska.

Počas aktívnych operácií sa môže nosiť ortopedické zariadenie. Nie je viditeľná pod oblečením a je vyrobená z prírodných materiálov..

Lekári odporúčajú korzet v nasledujúcich situáciách:

 1. Kyphozoický variant deformácie vedie k problémom s vnútornými orgánmi.
 2. Vytváranie skoliotického držania tela v mladom veku.
 3. S nepohodou.

Ortopedické výrobky sa používajú po úrazoch a operáciách. Podieľajú sa na osteochondróze, spondylartróze a medzistavcovej prietrži.
Korzet na vyrovnávanie postavenia môže byť nápravný alebo podporný. Detské kreslo vyzerá ako stuha. Týmto je horná časť tela fixovaná.
Dizajn zariadenia zo sklonu umožňuje pôsobiť na chrbticu, svaly a upravovať ich prácu. Podobné výrobky by sa mali používať v kombinácii so špeciálnou gymnastikou..
Teraz zistime, ako správne nosiť užitočné zariadenie. Nosí sa cez bielizeň a na nahé telo. Opasky sú upevnené v páse.

Nemali by sa priťahovať príliš. V dôsledku toho by chrbát mal mať rovnomerný tvar a ramená by sa mali narovnať. Korzet sa musí nosiť najmenej šesť mesiacov.

Odmietnuť nosiť zariadenie by malo byť postupne.

Odporúčania pomôžu obliecť zariadenie:

 1. Najprv musíte vziať plecia späť a narovnať sa.
 2. Pásky sa vyhodia dopredu a potom sa preskočia v podpazuší a zafixujú krížom.
 3. Potom musíte upraviť stupeň fixácie štruktúry.
 4. Nakoniec upevnite upevňovacie prvky na žalúdok.

Pri správnom používaní produktu sa chrbtové svaly posilnia a zahnutá silueta bude minulosťou..

Korzet na chrbte s kýlou

V určitých situáciách sa používajú prietrhy lumbálnej chrbtice špeciálne vzory:

 • s bolesťou chrbta;
 • so značným zaťažením;
 • s deformáciami svalového tonusu.

Korzet na chrbte s kýlou vám umožňuje udržiavať polohu tela v optimálnom stave. To zmierni napätie v kĺboch ​​a dobre sa fixujú stavce. Stojí za zváženie, že takéto vzory majú rôznu tuhosť.

Korzety pre ženy

Ženský korektor sa vyznačuje adaptáciou na obrázok. Výber modelu sa riadi presnou diagnózou. Výrobky sa používajú na terapeutické a profylaktické účely..

V druhom prípade sa výrobky používajú, keď sa prejavia prvé príznaky choroby. Špeciálne zariadenia odporúčané v období dospievania.

Na dlhšie sedenie pri počítači je potrebný podporný korzet. Takéto výrobky pomáhajú vytvárať správne držanie tela a chránia pred skreslením..

Materský korzet

Korzet pre tehotné ženy je špeciálny elastický opasok. To vám umožní minimalizovať zaťaženie zadných svalov..
Zariadenie je nevyhnutné v prítomnosti bolesti a nepohodlia v bedrovej oblasti. Vyžaduje sa tiež pre tých, ktorí vedú aktívny životný štýl..

Korektor je potrebný aj pri ochoreniach varixov dolných končatín. Pred získaním takého dizajnu sa musíte poradiť s gynekológom.

Existujú také typy nápravných zariadení:

 1. Nohavičky so všitými elastickými pásmi.
 2. Pás je pripevnený suchým zipsom pod žalúdok. Má na sebe pančucháče.
 3. Univerzálny obväz možno nosiť pred alebo po narodení dieťaťa. Výrobok sa nosí na chrbte široký a úzky pod žalúdkom.

Keď začne žalúdok rásť, bude potrebné podobné nápravné zariadenie..

Korzet pre mužov

Na obnovenie a udržiavanie chrbtice, ako aj na správne rozdelenie záťaže je potrebný mužský obväz na spodnej časti chrbta.

Existujú také indikácie pre nosenie zariadenia:

 1. Silné a pravidelné zaťaženie.
 2. Pruh.
 3. Vzhľad kompenzácií.
 4. Vývoj ochorení, ako je osteochondróza, ischias a spondylóza.
 5. Problémy s držaním tela.

Lekársko-lekársky korektor znižuje riziko dislokácie diskov a chráni pred patologickými zmenami. Preventívne stavby prispievajú k náprave a poskytujú kvalitnú rehabilitáciu.
Dôležitým parametrom je tuhosť. Mäkké modely sú predpísané pre neuralgiu, radikulitídu a hernie. Polotuhá látka, ktorá je príznakom bolesti.

Pevné konštrukcie sa nosia po lekárskej kontrole. Stupeň fixácie a rozmery sú dôležité. Zariadenie najčastejšie používa 3 až 6 výstuh.
Pri výbere sa berie do úvahy aj oblasť pokrytia. Modely sú kombinované, lumbosakrálne a bedrové. Môžu ovplyvniť jednu alebo viac častí chrbtice..
Účinnosť a športový korzet na tréning. Používa sa v určitých možnostiach gymnastiky..

Korzet pre deti

Pre deti by ste si mali kúpiť iba osvedčeného korektora. Deti sú unavené na dlhú dobu so svojimi chrbátmi a začnú sa krútiť.
Reclinátory sa používajú na udržanie optimálneho stavu chrbtice. Pomocou špeciálneho zariadenia môžete opraviť rôzne patológie chrbta a stimulovať obnovu chrbtice.

Nákup ortopedického výrobku je potrebný pre deti školského veku. Aplikácia Corrector vám umožňuje znížiť zaťaženie neformovanej chrbtice.
Mnoho moderných detí vedie neaktívny životný štýl a trochu sa pohybuje. A zakrivenie môže zmeniť umiestnenie orgánov a spôsobiť zdravotné problémy..

Špeciálne zariadenie sa získa, keď:

 1. Miera rastu dieťaťa je rýchlejšia ako vývoj chrbtice.
 2. zranenia.
 3. Zhoršenie zdravotného stavu v zákrute.
 4. Ochorenia kostí.

Ak má dieťa prvé príznaky zlého držania tela, musíte navštíviť ortopedického lekára. Dôsledky sklopenia sa prejavia v dospelosti.

Špeciálny produkt sa nosí pri sedení alebo sledovaní televízie. Pri vytváraní zvyku udržať chrbát rovno, sa čas aplikácie postupne znižuje.
V počiatočnej fáze skoliózy sa vyberajú zariadenia z hustého materiálu. Pás musí obsahovať výstuhy a mäkké platne.

Pri silných deformáciách sa používajú modely s váhami. Thoracolumbarove modely sa používajú pre zložité podmienky sklopenia..

Ako sa obliecť a nosiť

Je dôležité zvoliť správny dizajn. S bolesťou chrbta je vhodná jedna možnosť a pre obnovu stavcov so zlomeninou chrbtice je úplne odlišná..
Pri výbere produktu musíte určiť veľkosť, typ a stupeň tuhosti modelu.

Druh tuhosti by mal zvoliť lekár. Druh konštrukcie závisí od charakteristík ochorenia.

Ak zariadenie nie je správne opotrebované, môže dôjsť k bolesti chrbta. Výrobok sa nosí na tenkých odevoch.

Je dôležité zabezpečiť, aby produkt nebol nasýtený neskôr. Ak sa produkt často umýva, stratí tvar a tuhosť. Pred použitím konštrukcie je potrebné utrieť pevné vložky od nečistôt.

Je dôležité dodržiavať tieto pravidlá:

 1. Výrobok by sa mal vyberať podľa odporúčaní ortopéda.
 2. Zariadenie musí byť dimenzované.
 3. Osobitná pozornosť sa venuje kvalite materiálu, z ktorého sú vyrobené..
 4. Výrobok by nemal drviť pokožku.
 5. Pri významných deformáciách je dizajn vyrobený na mieru, pričom sa zohľadňujú jednotlivé parametre.

Dobu nosenia určuje odborník. Pri malej skolióze sa výrobok nosí niekoľko hodín denne. V druhej fáze ochorenia sa zariadenie nosí 20 až 23 hodín denne. Na liečbu tejto choroby je potrebný integrovaný prístup. Okrem korektorov sa používajú aj gymnastika, masáže a fyzioterapia..
Aby sa zlepšil výsledok, korzet by mal byť nastavený v smere oslabenia a zosilnenia. Na dosiahnutie požadovaného výsledku je potrebné skrátiť dobu nosenia o niekoľko hodín denne.

Najlepšie modely

Pri výbere správneho modelu musíte vyhodnotiť všetky klady a zápory návrhu. Je potrebné zvážiť takéto možnosti..

fost

Výrobky od tohto výrobcu sa používajú na obnovu svalového rámu a po zraneniach. Zmierňujú bolesť v bedrovej oblasti sacro. Svorky sú vyrobené z materiálov s hypoalergénnymi vlastnosťami..

Produkt Fosta FS 5506 má tieto vlastnosti:

 1. Anatomicky správna podpora chrbta.
 2. 6 výstužných rebier na zaistenie chrbta.
 3. Prítomnosť základne ôk a vystužených dosiek.
 4. Extra popruhy.

Rozpočtové modely zahŕňajú Fosat F 0201. Produkty tejto spoločnosti stoja od 1900 do 3300 rubľov.

Výkonný magnetický

Výkonný zadný korzet je magnetické korekčné zariadenie. Dokáže vyrovnať aj pokročilé formy držania tela..

Pomáha vyrovnávať líniu pliec, posilňuje svaly chrbta a chrbtice. Po použití bolesť zmizne.

Elastické materiály umožňujú držať chrbát v správnej polohe. Silné pásy bránia ohnutiu chrbtice.

Špeciálne magnety stimulujú krvný tok vo svaloch a pomáhajú vytvárať magnetické pole. Power Magnetic sa používa aj pri ťažkej skolióze.

Plusy modelu:

 1. Vynikajúca kvalita krajčírstva.
 2. Použitie odolných materiálov.
 3. Odstránenie bolesti.
 4. Posilnenie svalového korzetu.
 5. Dlhá životnosť.

Cena týchto modelov sa pohybuje medzi 870 - 1100 rubľov.

Orlett

Orlett je ortopedické zariadenie s výstuhami a neroztiahnuteľnými popruhmi.

Vlastnosti:

 1. Zariadenie obsahuje silný chrbát a elastický pás..
 2. Zakrivené výstuhy.
 3. Popruhy v tvare písmena U.
 4. Používajú sa tkaniny s hypoalergénnymi vlastnosťami..

Takéto výrobky pomáhajú predchádzať zakriveniu chrbtice. Chráni pred rozvojom chorôb a prispieva k normalizácii svalového tonusu.

Toto znižuje zaťaženie medzistavcových platničiek. Takéto korektory sú indikované pre skoliózu 1. a 2. stupňa, pre porušenie držania tela a pre rôzne stupne sklonu. Cena 3500 - 3900.

pohodlie

Model K - 600 Komf-Ort je vhodný na korekciu degeneratívnych-dystrofických zmien v bedrovej oblasti.

Dizajn sa dodáva v dvoch typoch:

 1. So zväčšenou šírkou 35 cm Podobné výrobky majú 4 výstuhy a významnú šírku. Používa sa po zraneniach a operáciách.
 2. Šírka je 42 cm. Takýto výrobok je doplnený kravatovými pásikmi, ktoré pomáhajú pri prispôsobovaní výrobku podľa obrázku.

Tento výrobca ponúka tiež lacné modely s upevňovacím pásom. Tieto výrobky sa vyznačujú vysokou odolnosťou proti opotrebeniu..

Cena - 700 - 1800 rubľov.

Správny výber ortopedických výrobkov je zárukou zdravého a krásneho chrbta. Dúfam, že vám užitočné tipy z preskúmania pomôžu pri výbere správnej možnosti..

Nezabudnite na ďalšie opatrenia na vyrovnanie držania tela. Pravidelné cvičenie vám pomôže dosiahnuť dobré výsledky v žiadnom momente..

Pre dnešok, ahoj, milí návštevníci!

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Abdominálna kýla je pomerne časté ochorenie, ktoré sa môže vyskytnúť u akejkoľvek osoby. Je rozdelená na mnoho druhov, ktoré majú rôzne príznaky, umiestnenie, príčiny vývoja a taktiku liečby.
Publikované v časopise:
„PEDIATRICKÁ POSTUP“; pochod; 2016; s. 60Kľúčové slová: bolesťový syndróm, osteoartróza, choroby kĺbov
Artritída je skupina zápalových ochorení kĺbov. Základným znakom jeho vzhľadu je bolesť v postihnutej oblasti, najmä pri pohyboch alebo pri procese využívania fyzickej sily.