loader

Hlavná

Späť

Mužský obväz na slabinovú prietrž

Mužský obväz na slabinovú prietrž je lekársky pás vyrobený z elastických materiálov a vybavený špeciálnymi zariadeniami, ktoré ho upevňujú na tele pacienta. Stáva sa to jednostranne a obojstranne. Jeho nosenie je indikované na prevenciu tvorby trieslovej prietrže a na prevenciu komplikácií vo fáze predoperačnej prípravy aj počas pooperačnej rehabilitácie. Výber veľkosti obväzu závisí od obvodu bokov pacienta a modelu od odporúčaní odborníka.

Prečo potrebujem kýlu?

Herniálny obväz sa používa u mužov s trieslovými kýlami - patologický výčnelok pobrušnice do dutiny trieslového kanálika, cez ktorý prechádza spermatická šnúra. Kýla tejto lokalizácie môže byť vrodená a získaná. Prvý sa vytvorí, keď kanál, ktorým semenník počas vnútromaternicového vývoja zostupuje do mieška, sa nepremnožuje v čase narodenia plodu. Druhým je výsledok zvýšeného vnútrobrušného tlaku a slabej rezistencie tkaniva vo trieslovom kanáli.

Prítomnosť hernie prolapsu brušných orgánov akéhokoľvek pôvodu vyžaduje chirurgické ošetrenie. Posilnenie svalového korzetu vo trieslovom kanáli pred a po operácii sa vykonáva pomocou bandáže.

Správne zvolený pás je potrebný na:

 • prevencia rastu prietrže pri príprave na chirurgický zákrok;
 • predchádzanie porušovaniu prietrže pri plánovaní chirurgického zákroku;
 • zníženie bolesti a urýchlenie procesu hojenia v pooperačnom období;
 • stabilizácia stavu a udržiavanie obvyklého životného štýlu, keď nie je možná chirurgická korekcia hrudného výčnelku;
 • prevencia tvorby prietrže pri výkonových športoch, výkon ťažkej fyzickej práce.

Dizajn pása prietržovej hernie

Mužský trieslový obväz je ortopedický výrobok vyrobený z elastických hypoalergénnych materiálov. Pozostáva z niekoľkých povinných častí.

Je vyrobená zo špeciálnych elastických materiálov (štruktúrovaný polyester, elastodién atď.), Ktoré umožňujú, aby sa pás pohodlne prilepil na telo a prispôsobil sa individuálnym charakteristikám postavy. Predstavuje základ dizajnu, zapínaný sponami, má vrecká na peloty a stuhy, ktoré regulujú hustotu fixácie pelotov.

Gombíky alebo textilné zipsy (suchý zips, suchý zips), v závislosti od modelu výrobku, predné, zadné, bočné. Umožňuje pevne pripevniť pás na bokoch.

Špeciálne tesnenie (vankúš, vložka, obmedzovač) je umiestnené v oblasti prestaviteľnej kýly, pripevnené suchým zipsom alebo vložené do špeciálneho vrecka. Je vyrobená z polyuretánovej peny, silikónu a ďalších materiálov, umožňuje miestne stlačenie. Je umiestnená vľavo, vpravo alebo v rovnakom čase od dvoch strán.

Reguluje tlak peloty na trieslovinu. V závislosti od modelu môže byť jednostranný alebo obojstranný. Prešiel rozkrokom a pripevnený vpredu alebo zozadu na bandážovom páse.

Existujú modely herniálnej bandáže vyrobené vo forme plaveckých kmeňov. Každý pacient si vyberie najvhodnejšiu možnosť pre seba..

Odrody mužských herniových obväzov

Pánsky pás hernie pre mužov je:

 • ľavostranné;
 • pravostranné;
 • jednostranný univerzálny;
 • bilaterálne;
 • univerzálny obojstranný.

V prvých dvoch modeloch sú vrecká na pelety a upevňovací popruh k dispozícii iba na jednej, pravej alebo ľavej strane. V jednostrannom univerzálnom obväze môže byť pelot vložený do jednej z dvoch vreciek a z oboch strán je pripevnená odnímateľná páska na upevnenie. Obojstranná mužská kýlová obväz hernie je vybavená dvoma pelotmi, dvoma stuhami a má pár vreciek na vložky. Získava sa jednostrannými a bilaterálnymi kýlami..

Posledným modelom v zozname je obojstranný pás hernie univerzálneho vzoru, ktorý môžu používať muži aj ženy. Inguinálne herniálne výčnelky, jednostranné alebo obojstranné - indikácia použitia takého pásu u mužov, ženských femorálnych hernií - u žien.

Pravidlá výberu

Ortopedické výrobky je potrebné nakupovať v lekárňach alebo v špecializovaných predajniach. Predpis nie je potrebný, vyžaduje sa však odborná pomoc. Iba lekár môže poskytnúť správne odporúčania týkajúce sa modelu a pravidiel používania zariadenia. U každého pacienta je pevnosť upevnenia pásu, podmienky a čas jeho nosenia rôzne.

Pri nákupe prietrže prietrže by sa malo brať do úvahy niekoľko charakteristík.

V prípade jednostrannej prietrže by sa mal jednostranný model získať bez preplatenia univerzálnej možnosti. Na zabránenie prietrže používajte obojstranné vzory pásov.

Základ obväzu by mal byť vyrobený z materiálov, ktoré sú dobre priedušné, absorbujú vlhkosť a nespôsobujú alergické prejavy. Pás a pásy musia byť elastické, ale zároveň si musia zachovať svoj tvar a pri používaní sa nesmú napnúť.

Univerzálne zapínadlá sú textilné zapínanie alebo suchý zips. Sú spoľahlivé a ľahko ovládateľné. Na tlačidlách sú modely. Mali by sa uprednostniť možnosti, ktoré sú pre pacienta s denným použitím najvhodnejšie..

Výber správnej veľkosti je najdôležitejšou podmienkou efektívnosti obväzu. Malo by sa to robiť na základe merania obvodu stehna muža v centimetroch. Veľkostná stupnica umožňuje získať produkt od pacientov s rôznou postavou a hmotnosťou. Veľkosť je obzvlášť dôležitá pri kúpe produktu vyrobeného vo forme plávajúcich kmeňov.

Zo širokého spektra farebných roztokov sa výber musí zastaviť na modeloch vhodných pre pacienta podľa nasledujúcich kritérií: praktickosť, neviditeľnosť pri nosení. Najbežnejšie farby výrobkov: biela, béžová, šedá, čierna. Niektorí výrobcovia môžu mať dlhšiu škálu farieb..

Zakúpením samčieho pása pre trieslovinu prietrže nebude zbytočné oboznámiť sa s osvedčením o kvalite tovaru. Súlad deklarovaných charakteristík výrobku so skutočnými parametrami môže zaručiť iba spoľahlivý výrobca..

Pravidlá nosenia prietrže prietrže

Ak chcete použiť lekársky ortopedický pásový kýl, mali by ste ho nosiť:

 • po úplnom znížení herniálneho výčnelku;
 • na tele alebo na spodnom prádle;
 • v ležiacej polohe;
 • na rovnom tvrdom alebo polotuhom povrchu.

Zvyčajne je pri úplnom výdychu pás napnutý tak, aby pohodlne priliehal k telu, a potom sa fixuje v tejto polohe pomocou upevňovacích prvkov. Popruhy alebo pásky, regulujúce tlak pelotov v trieslovej oblasti, prechádzajú rozkrokom a fixujú sa v nastavovačoch pásov. Tlak by mal byť minimálny, ale dostatočný na spoľahlivú fixáciu prietrže v nastavenom stave.

Je nevyhnutné, aby sa pelot nachádzal presne v oblasti vyčnievania, prispôsobil sa mu tvar a úplne ho zakryl. Ak pri malých herniách nie je potrebné výrazné stlačenie, môže byť pelot nahradený vatovým tampónom požadovanej veľkosti..

Pri nosení herniového pásu by pocit tesnosti v bokoch nemal byť sprevádzaný narušením prísunu krvi do mäkkých tkanív, nepohodlím v oblasti slabín alebo podráždením alebo traumatom na koži v miešku. Pás sa nenosí dlhšie ako 12 - 16 hodín denne. Najčastejšie to znamená denné použitie a odstránenie pred spaním. Konkrétne odporúčania poskytne odborník.

Podmienky používania

Presné odporúčania pre starostlivosť o obväz sú uvedené výrobcom produktu. Štandardné podmienky používania zahŕňajú:

 • umývanie rúk v teplej vode;
 • použitie kvalitných detergentov;
 • s výnimkou bielenia, žehlenia;
 • zabránenie krúteniu, točeniu v bubne;
 • narovnal vyschnutie zo zdrojov tepla.

Moderné modely nezasahujú do žiadnej odbornej činnosti ani do hygienických postupov, dajú sa použiť pri plávaní v bazéne a pri mori. Po morskej vode je potrebné opláchnuť čistú tečúcu vodu..

Kontraindikácie hernie inguinal ortéza

Nosenie mužského ortopedického pásu má obmedzenia. Kontraindikácie sú:

 • hernia prietrže;
 • zvýšená citlivosť na materiály výrobku;
 • kožné choroby;
 • porušenie integrity kože v stehnách, slabine.

Pri odevoch nie je viditeľná hernálna obväzová tkanina, pohodlná, výrazne urýchľuje rehabilitáciu po chirurgickom zákroku, zabraňuje rozvoju komplikácií a bráni tvorbe hernie u ľudí, ktorí sú náchylní na jej formovanie. To všetko sa však stáva, ak je správne vybraný a opotrebovaný, čo je možné iba po konzultácii s odborníkom.

video

Ponúkame vám možnosť pozerať video na tému článku.

Prvá ortopédia

Inguinálna hernia si vyžaduje okamžitý chirurgický zákrok, ale stáva sa, že operácia sa musí odložiť. V takom prípade by mal pacient nosiť špeciálnu bandáž na brušnú prietrž, ktorá pomáha predchádzať ďalšiemu rozvoju nebezpečného ochorenia. Výrobky ponúkané modernými výrobcami sú veľmi praktické a pohodlné, umožňujú vám prežiť ťažké obdobie choroby a proces zotavenia po nej s minimálnym nepohodlím..

Je známe, že získanie ingvinálnej prietrže je možné iba pomocou chirurgického zákroku. Niektorí pacienti však majú kontraindikácie pre chirurgický zákrok - napríklad s nadváhou. V tomto prípade sa operácia neprevádza na nejakú dobu a pred prípravou na ňu musí osoba nosiť trieslový obväz..

Okrem samca existuje u žien aj pás pre ingvinovú prietrž. Takéto modely majú určité rozdiely v ich dizajne, ale majú podobný účel. Používajú sa tiež v pooperačnom období, aby zabránili rozširovaniu švov, znižujúc tlak na ne a urýchľujú hojenie tkanív. Toto zariadenie zlepšuje svalový tonus tkanív, čím sa znižuje riziko opätovného rozvoja patológie.

Druhy obväzov na slabinovú prietrž

Pre mužov

 1. Môže to byť topiaci obväz s podporným krytom pre miešok alebo široký pás s popruhmi;
 2. K dispozícii sú tiež jednostranné, obojstranné a univerzálne obväzy s odnímateľnou vložkou z peliet. Peloti plnia najdôležitejšiu úlohu - priamo ovplyvňujú kýlu. Popruh vybavený popruhmi je možné nastaviť podľa vášho želania..

Pre ženy

Ženský obväz hernie je k dispozícii vo forme úzkeho pásu s aplikátorom, ako aj vo forme elastických nohavičiek s hustou doštičkovou platňou umiestnenou pod bruchom..

Indikácie použitia obväzu na prietrž

 • predchádzanie porušovaniu predpisov;
 • odstránenie recidívy trieslovej prietrže v pooperačnom období;
 • korigovaná prietrž;
 • ak sa zaoberajú ľahkou fyzickou prácou a lekárskou gymnastikou;
 • s miernou bolestivosťou v oblasti slabín (bez komplikácií);
 • poskytovanie profylaxie na zvýšenie fyzickej námahy;
 • po operácii kýly.

Kontraindikácie nosenia inguinálnej ortézy pre mužov a ženy

 • s ingvinálnou prietržou, ktorá nie je nasadená;
 • s porušením prietrže;
 • v prítomnosti chorôb, ako je diabetes, obezita, so zápalom kože v oblasti kože pod bandážou, v prítomnosti onkológie;
 • s vnútorným krvácaním;
 • s exacerbáciou gastrointestinálnych patológií;
 • so oneskoreným pohybom čriev, koprostázou, črevnou obštrukciou;
 • s veľkou ingvinálnou prietržou, ktorá vyžaduje okamžitý chirurgický zákrok;
 • u žien - počas tehotenstva.

Ako nosiť a nosiť obväz s trieslovinou prietrže

Bandáž na brušnú prietrž by sa mala nosiť pravidelne, aby sa zabezpečil maximálny účinok jej použitia. Produkt sa oblieka celkom jednoducho - na to musíte ležať na chrbte, aby sa svaly čo najviac uvoľnili a kýla sa spontánne usadila. Potom by mal byť obväz opatrne pripevnený tak, aby vankúšiky boli pod miestom, kde sa vytvorila prietrž. Akonáhle je produkt opravený, musíte vstať, trochu chodiť po miestnosti a ubezpečiť sa, že obväz nespôsobuje nepríjemnosti, netlačí sa a nikde sa netiera. Ak dôjde k najmenšiemu nepohodliu, obväz hernie sa musí okamžite odstrániť.

Toto zariadenie by sa malo nosiť počas dňa, pretože v noci by si ho telo malo odpočinúť. Doba nepretržitého nosenia obvykle nepresahuje 16 hodín. Ak sa počas pohybu vložiek posunú, musia sa neustále upravovať. Hneď ako je obväz odstránený, pokožka pod ňou by sa mala jemne masírovať bez toho, aby sa dotkla prietrže. Samotný produkt je pohodlný a nespôsobuje pacientovi nepohodlie pri nosení. Dobrý obväz je pod odevom úplne neviditeľný, neobmedzuje pohyb a neotiera pokožku.

Domáca starostlivosť

Bandáž slabinovej kýly sa musí pravidelne umývať, mala by sa robiť ručne pomocou mydla a teplej vody. Aby produkt vydržal čo najdlhšie, musí sa mierne vytlačiť a musí sa nechať samo vypustiť prebytočnú vodu. Bandáž by mala prirodzene sucho v rozvinutej forme (bez použitia takých zariadení, ako je horúca žehlička, batéria, sušič vlasov atď.).

Ako si vybrať herniovú bandáž

Materiály produktu

Na výrobu inguinálnej ortézy sa používa elastický materiál, ktorý ľahko získa požadovaný tvar. Výrobok je vybavený vhodnými upevňovacími prvkami, ktoré umožňujú rýchlo meniť objem obväzu, jeho tlak a dĺžku. Okrem toho má obväz špeciálne peloty vo forme hustých dosiek, ktoré sú z vnútornej strany orezané mäkkým materiálom. Pred zakúpením takého produktu sa musíte poradiť s lekárom - dá všetky potrebné odporúčania týkajúce sa výberu modelu obväzu, ako aj spôsobu jeho nosenia.

Pri výbere tohto zariadenia pre seba by ste mali venovať pozornosť materiálu jeho výroby - je najlepšie, že je to prirodzené, potom pokožka „dýcha“ a pod obväzom nedochádza k podráždeniu pri dlhodobom nosení..

Rozmery

Takýto produkt by ste si nemali kúpiť bez toho, aby ste ho najprv vyskúšali. Musíte sa ubezpečiť, že obväz prilieha na telo bez komprimovania tkaniva. Pelot musí pritlačiť prietrž, inak nebude mať žiadny vplyv na nosenie inguinálneho obväzu. Takéto stlačenie by však nemalo byť príliš silné, inak by ste mohli poškodiť pokožku alebo spôsobiť štípanie.

pohodlie

Ľudia, ktorí takéto zariadenia používajú už dlhší čas, tvrdia, že najvhodnejšími modelmi sú tavenie bandáží alebo výrobky s mäkkým suchým zipsom. Dajú sa ľahko obliecť a vybrať, nedrhnú pokožku, nie sú pod oblečením viditeľné. Inguinálny obväz, vybavený pevnými zipsmi, prackami a remienkami, nie je taký pohodlný, je zložitejšie si ho prispôsobiť, navyše môže trieť a stlačiť pokožku..

Ako si vybrať a nosiť kýlu obväz

Kýlový obväz je ortopedický výrobok na liečenie a prevenciu prietrže. Prístroj podporuje brušnú stenu, redistribuuje tlak vnútorných orgánov, spoľahlivo drží výstupok vo vnútri brušnej dutiny, čím bráni jeho porušeniu.

Bandáž je vyrobená z elastických materiálov, nedrží váš dych, takže ju môžu nosiť aj ľudia so srdcovým a respiračným zlyhaním.

Predná brušná stena je tvorená vrstvami svalov, spojivového tkaniva, podkožného tuku a kože. Jeho sila sa môže znížiť v miestach anatomických otvorov, po zraneniach, silnom rozťahovaní, v miestach chirurgických rezov, svalovej slabosti alebo svalovej atrofie v starobe. Oslabenie brušnej steny v kombinácii so zvýšením vnútrobrušného tlaku môže viesť k tvorbe prietrže..

Kýla je prolaps vnútorných orgánov brušnej dutiny za ňou. Hlavným nebezpečenstvom patológie je porušenie herniového vaku, ktorého obsah je uzavretý okrajmi hernálnej brány. Jediným spôsobom, ako liečiť vydutie, je jeho odstránenie. Aby sa predišlo nebezpečným komplikáciám, odborníci nášho centra odporúčajú nosiť hernálnu bandáž.

Pri prietrži hernie sa používajú 2 typy prietrže prietrže:

 1. Brušný - pás z elastického materiálu s odnímateľným pelotom (malý vankúšik držiaci herniálny vak v bruchu). Je predpísaný pre pupočníkovú laterálnu prietrž, s lokalizáciou výčnelku na bielej línii brucha, na prevenciu a liečbu pooperačných defektov..
 2. Inguinal - používa sa na ingvinálne herniálne formácie. Opasok s prednou anatomickou základňou, dvoma vreckami na umiestnenie pelotov, remienkov alebo elastických remienkov pre lepšie priliehanie.

S malými výčnelkami na bruchu môžete použiť pooperačný obväz na prednej brušnej stene brucha..

Bandáže prietrže sú navrhnuté tak, aby simulovali silnú brušnú stenu pomocou podporného a kompresného efektu. Hlavné ciele prietrže prietrže:

 • upevnenie prednej a bočnej strany brucha, ako aj spodnej časti chrbta;
 • vytvorenie optimálneho bodového tlaku na oblasť kýly;
 • obnovenie tonusu a zlepšenie brušných svalov;
 • prevencia rozvoja pooperačných defektov vytvorením ideálnych podmienok na hojenie jaziev po operácii;
 • prevencia výčnelkov.

Inguinálne obväzy navyše poskytujú kompresiu na femorálnom a ingvinálnom kanáli, čo bráni vyčnievaniu.

Prietrž hernie na bruchu by sa mal nosiť v týchto prípadoch:

 • opraviteľné pupočné, bočné prietrže, ako aj tie, ktoré sa nachádzajú v strede brucha,
 • pooperačný výstupok;
 • po poranení brušnej steny;
 • divergencia rektálnych svalov (diastáza) na zabránenie vzniku defektu;
 • po operáciách na brušnej stene, hernioplastika na prevenciu recidívy.

Hernia obväzy v oblasti trieslovín sú predpísané pre šikmé a priame ingvinálne prietrže, na ich prevenciu po hernioplastike.

Jedinou absolútnou kontraindikáciou pri nosení herniového obväzu je nezvratná prietrž. Obmedzenia sa vzťahujú na pacientov so syndrómom portálnej hypertenzie v prítomnosti vredov, vyrážok, poranení, dermatitídy, dekubitov alebo trofických vredov v oblasti aplikácie lieku..

Relatívna kontraindikácia je alergia na materiály, z ktorých je vyrobená ortéza. V takom prípade stačí zvoliť produkt s iným zložením.

Aby produkt priniesol maximálny úžitok, musí sa správne používať. Pred nasadením obväzu je potrebné narovnať prietrž. Stačí len ležať na chrbte. Brušná ortéza by mala byť omotaná okolo pásu, pričom aplikátor sa umiestni na oblasť herniálneho výčnelku. V prípade potreby produkt upevnite pomocou dodatočnej potery.

Bandáž prietrže v oblasti triesloviny sa tiež nosí, keď leží na chrbte na upravenej prietrži. Pás je upevnený na bokoch, pelot je inštalovaný na strane defektu alebo na oboch stranách s dvojstranným výstupkom. Pásy sa spustia medzi nohy a nastavia sa stupeň prispôsobenia tak, aby sa zabezpečila dobrá fixácia výstupku.

Dĺžka nosenia herniovej bandáže je stanovená ošetrujúcim lekárom. Ak počas používania produktu existujú bolestivé alebo nepríjemné pocity, musí sa odstrániť a nahlásiť ošetrujúcemu lekárovi.

Bandáže po operácii triesloviny prietrže v Jekaterinburgu

Bandážový trieskový Ecoten GPP-443 (Bandážový ingínový ecoten GP.

Bandáž herniovej triesloviny Creut B-461; suspenzia č. 2 (d.

Bandáž hernie triesloviny B-451

Bandážový brušný Komf-Ort K-616

Bandáž proti hernii tříslovník Trives Evoltuton T-1401

Bandáž herniálnej slabiny creinu B-456; bilaterálne.

Bandážová kompresia po operácii bkp-UNGA s zast.

Bandážový ingvinálny antiherniálny Kom-Ort K-303 vpravo

Bandážová inguinálna anti-kýla Komf-Ort K-450

Bandáž na tříslové kýly, Trives T-1443, roztok XL

Bandáž je pooperačná, pletená a elastická.

Bandage Trives T-1443 M s trieslovými kýlami

Bandage anti-hernia Trives T-1441

Bandáž herniového crevinového creightu B-460 (veľkosť 2)

Bandážový ingok Ekoten GPP-443

Bandáž ingvinálnej herniovej plazivosti B-432

Bandáž Tonus Elast inguinálna, herniovaná, bilaterálna, s.

Bandáž prietržovej hernie (bilaterálna) Orlett HB-484

Bandáž hernie B-451

Bandáž herniálneho trojuholníka B-451 (veľkosť-1)

Bandáž na tříslové kýly, bilaterálne Trives T-1443

Bandáž pred a po operácii Orlett HP-B (P) (Bandage pr.

Bandáž na tříslové kýly, Trives T-1443

Obinenie prietrž hernie

Bandage Trives T-1401 M s trieslovou kýlou, béžová

Bandage anti-hernia Trives T-1442

Ortéza AB-412 z brušnej steny

Bandáž na tříslové kýly, bilaterálna, T-1443, veľkosť.

Bandážová pooperačná pletená a elastická bkp-unga.

Bandáž prietrže tříslová t-1443 n4-m (88 - 98 cm)

Bandážový ingok Ekoten GPP-444

Bandáž v ingvinálnej anti-hernii Fosta F 7202 vľavo

Bandážový trieskový Ecoten GPP-443 (Bandážový ingínový ecoten GP.

Bandáž hernie v slabinách Ecoten GPP-443

Bandáž trieslová prietrž Ekoten GPP-442

Herniová bandáž v binárnom dvojstrane B-432

Bandáž hernia Inguinal Trives (L / Beige)

Bandáž prietrže hernie Ventures T-1442 na ošetrenie a.

Bandážová inguinálna anti-kýla Komf-Ort K-301

Bandáž z kýly brucha B-451

Bandážový brušný Komf-Ort K-617

Bandáž prietrže Trives T-1441 s ventrálnou prietržou pre.

Bandáž Ekoten hernia GPP-443 (samec)

Bandáž ingvinálnej herniovej plazivosti B-456

Bandage Bkpa-UNGA kompresia pooperačná Super.

Bandáž pre samcovú kýlu samica CR-B645

Bandáž na prolaps panvových orgánov Crate B-631

Bandáž hernie tříslová t-1443 n5-l (98 - 110 cm)

Hernial bandáž bilaterálny inguinal (hernial bandáž).

Bandáž je pooperačná, pletená a elastická.

Bandáž na brušné kýly Trives T-1443, veľkosť L

Bandážové rameno Trives T-8102

Bandáž inguinálnej hernie odpruženia Creut B-460

Bandáž prietrže tříslová Orto BG 112

Bandáž hernie v slabinách - odpruženie B-460

Podpora detskej pupočnej kýly Orlett HP-B.

Bandáž hernie slabín s BG-111 Orto pelotmi

Tabuľka veľkostí:

Tabuľka veľkostí:

Schéma merania veľkosti:

Klubová zľava

Na zakúpenie tohto produktu s klubovou zľavou sa musíte zaregistrovať v našom internetovom obchode OrtoMir24.ru.

Trvá to menej ako minútu!

Vstupom do klubu môžete nakupovať tovar za klubové ceny * !

* Klubové zľavy neplatia:

Pri príprave podkladov pre práva duševného vlastníctva

Pri objednávaní niekoľkých párov prostredníctvom nákupného centra SDEK si môžete vybrať alebo vyskúšať obuv

Prihlásiť Se

Tinkoffov kredit

Odhadovaný výpočet. Platba závisí od termínu a typu úverového produktu. viac informácií

Zľava na druhú položku

Zľava sa poskytuje na celú objednávku pri nákupe akéhokoľvek druhého produktu. Suma zľavy je uvedená na karte produktu. viac o akcii

Žiadosť o zmenu ceny.

Predpoklady pozitívnej reakcie

 • Obchod konkurenta by mal byť v rovnakom meste ako obchod OrtoMir24.ru;
 • Tovar od konkurenta musí byť na sklade;

Bandáž hernie slabín s BG-111 Orto pelotmi

1 152 rub.
1 440 rub.

Hrudná bandáž s nastaviteľnými ramennými popruhmi sa skladá z elastického elastického pásu a neroztiahnuteľnej časti brucha, vystuženej vystužením doštičkových pružín a 2 ďalšími návnadami.

Herniová bandáž je určená na mierny tlak na prietrž, pri ktorej pôsobení je vylúčená pravdepodobnosť jej vyčnievania. V prípade nenapraviteľnej prietrže je použitie prietrže prietrže kontraindikované.

Bandáž prietrže sa používa na bilaterálnu alebo jednostrannú femorálnu alebo ingvinálnu prietrž, ako aj na prevenciu recidívy a prevenciu rozvoja choroby. Tento ortopedický výrobok je vytvorený so zreteľom na všetky anatomické vlastnosti.

Bandáž prietrže je vyrobená z vysoko kvalitného hypoalergénneho materiálu. Je vhodný na použitie, nevyžaduje osobitnú starostlivosť a má vysoké ukazovatele odolnosti proti opotrebeniu..

 • zabraňuje herniálnemu výčnelku;
 • anatomická bandáž sa skladá z elastického elastického pásu s bilaterálnymi fixáciami na bokoch, rozťahovacej časti brucha a elastických nastaviteľných bedrových popruhov s fixáciou vpredu;
 • výrobok je vystužený pružnými výstužami a 2 plochými peletami;
 • jednostranné a dvojstranné nastaviteľné trieslovinové a femorálne prietrže;
 • stav po operácii kýly;
 • so slabosťou muskulo-väzivového aparátu v dolnej časti prednej brušnej steny trieslového a femorálneho kanála.

Odporúča sa nosiť hernálnu bandáž pri ležaní na chrbte. V tejto polohe sa znižuje tlak v bruchu a svaly sú v uvoľnenom stave, čo uľahčuje korekciu prietrže.

Výber produktu vykonáva ošetrujúci lekár. Hrudný obväz je určený na dlhodobé nosenie, preto je potrebné pristupovať k jeho výberu čo najzávažnejšie.

B-434 Bandáž prietrže kýly

Cena internetového obchodu. Ceny sa môžu líšiť.
Dostupnosť tovaru v salónoch nájdete na uvedených telefónoch

Cena internetového obchodu. Ceny sa môžu líšiť.
Dostupnosť tovaru v salónoch nájdete na uvedených telefónoch

Cena internetového obchodu. Ceny sa môžu líšiť.
Dostupnosť tovaru v salónoch nájdete na uvedených telefónoch

Cena internetového obchodu. Ceny sa môžu líšiť.
Dostupnosť tovaru v salónoch nájdete na uvedených telefónoch

Farba a vzhľad hotového výrobku sa môžu líšiť od farby a dizajnu zobrazeného na fotografii bez toho, aby to narušilo funkčné vlastnosti.

VeľkosťČíslo 3Číslo 4Číslo 5Číslo 6
Boky, cm60-8080-100100-120120-140
 • Zabraňuje rozširovaniu a porušovaniu prietrže, bráni výstupu brucha cez prietržovú bránu v dôsledku kompresie ingvinálnych a femorálnych kanálikov
 • Znižuje bolesť

Indikácie pre použitie:

 • Prevencia zväčšenia veľkosti a porušenia korigovateľných jednostranných alebo obojstranných tříslovných a femorálnych prietrží
 • Prevencia rozvoja jednostrannej alebo obojstrannej kýly počas fyzickej námahy, namáhania a kašľa
 • Prevencia recidívy hernií v pooperačnom období a zabezpečenie jej nekomplikovaného priebehu
 • Univerzálny model pre mužov a ženy
 • Basis - materiál na suchý zips so spodnou vrstvou bavlny
 • Upevnenie odnímateľným pásom z perforovaného materiálu, ako aj dvojitými sponami
 • Popruhy prechádzajúce cez trieslovinu pomáhajú fixovať obväz v požadovanej polohe
 • Má dva anatomické odnímateľné polotuhé aplikátory
 • Zloženie: 36% polyester, 35% polyamid, 20% latex, 9% bavlna. Aplikátory - 100% PPU

Inštrukcie na používanie:

 • Po premiestnení výčnelku prietrže sa obväz kladie na spodnú bielizeň.
 • Peloty sa inštalujú do vreciek ortézy z jednej alebo dvoch strán v závislosti od miesta prietrže
 • Široký pás elastickej pásky je upevnený na bokoch pomocou suchého zipsu
 • Bandážové popruhy sú vedené medzi nohami a pripevnené k opasku na chrbte
 • Kravaty na prednej časti ortézy sú pripevnené suchým zipsom na časti pásu v stojacej polohe.
 • Stupeň napínania obväzu a tlak pelotov je regulovaný podľa individuálnych pocitov
 • Dĺžka denného používania sa určuje po konzultácii s ošetrujúcim lekárom, ak nie je k dispozícii - najviac 6 hodín denne
 • Ak pociťujete bolesť, nepohodlie alebo iné nepríjemné pocity, odstráňte obväz a obráťte sa na svojho lekára

Ako si udržať:

 • Ručné pranie odporúčané pri 40 ° C, oddelene od ostatných vecí, s použitím čistiaceho prostriedku na jemné tkaniny
 • Výrobok neotierajte ani nestláčajte
 • Po umytí dôkladne opláchnite.
 • Suchý byt mimo dosahu ohrievačov a priameho slnečného žiarenia
 • Nepoužívajte žehlenie, nepoužívajte rozpúšťadlá, bielidlá ani chemické čistiace prostriedky
 • Produkt skladujte na suchom mieste pri izbovej teplote.
 • Vyvarujte sa vystaveniu vysokým teplotám a priamemu slnečnému žiareniu.
 • Obmedzená a nevedená prietrž
 • Individuálna neznášanlivosť na materiály výrobku

Inguinálne obväzy

 • unisex
 • Zobraziť hodnoty
 • Kreit
 • Ecoten
 • fost
 • Alebo k
 • Trives
 • pohodlie
 • Orlett
 • Zobraziť hodnoty

Nenašli ste, čo ste hľadali?

Prietrž v slabinách sa môže vytvárať v dôsledku ťažkej fyzickej práce, s ochorením prostaty, v dôsledku pravidelnej zápchy a tiež s chronickým kašľom. Kýla môže byť okrem toho vrodená choroba. Najčastejšie je toto ochorenie chirurgicky odstránené, ale ak existujú kontraindikácie, lekár odporúča nosiť špeciálny obväz na triesloviny..
V našom internetovom obchode si môžete kúpiť kvalitné modely jedinečných materiálov vyrobené pomocou moderných technológií. Sú pohodlné a pohodlné na použitie a ľahko sa udržiavajú. Všetky produkty v katalógu sú prezentované v širokej škále cien..
Inguinálne obväzy sa používajú na fixáciu femorálnych a ingvinálnych prstencov. Tieto ortopedické výrobky zabraňujú tvorbe hernií. Najčastejšie sa odporúča nosiť po operácii, aby sa zabránilo recidíve. Používajú ich aj tí, ktorí sú neustále nútení zdvíhať ťažké predmety a pravidelne vystavovať výraznej fyzickej námahe. Inguinálny obväz používajte iba podľa pokynov lekára.

Výber inguinálnej kýlovej ortézy

Špecifickosťou inguinálnej kýly je to, že niektoré z pobrušnice začínajú silno vyčnievať do trieslovinového kanála. Ochorenie je častejšie u mužov, ale môže postihnúť aj ženy. Vylúčenie vzdelania sa vykonáva iba chirurgicky, existujú však situácie, keď je potrebné operáciu na určitý čas odložiť alebo zrušiť. Na udržanie brušnej steny alebo vnútorných orgánov sa používa inguinálna hernia..

Na udržanie brušnej steny alebo vnútorných orgánov sa používa inguinálna hernia..

indikácia

Použitie podporného zariadenia pre trieslovú zónu je potrebné v týchto prípadoch:

 • choroba je v počiatočnom štádiu, v ktorom je možné zabrániť výčnelkom;
 • pre operáciu existujú kontraindikácie a musí sa o nejaký čas odložiť;
 • v pooperačnom období, keď obväz podporuje kĺby a zmierňuje tlak na ne, posilňuje svaly a zabraňuje opakovaniu problému;
 • veľké zaťaženie neustále padá na trieslovinu (silové športy, vzpieranie), v tomto prípade korzet plní preventívne funkcie;
 • existuje genetická predispozícia k objaveniu sa slabinovej prietrže v kombinácii s ďalšími rizikovými faktormi: nadváha, fyzicky tvrdá práca;
 • tehotenstvo.

Ako funguje bandáž

Hustá a zároveň elastická bandážová tkanina nie je schopná vyliečiť prietrž. Podporuje herniálny vak, ak je veľký, alebo bráni nadmernej svalovej relaxácii a vyčnievaniu útvaru. V závislosti od modelu je celá táto časť alebo jej časť v dôsledku tohto zariadenia mierne namáhaná..

V tomto prípade neopatrné alebo náhle pohyby nevyvolávajú komplikáciu, divergenciu svalov alebo porušenie, čo môže viesť k urgentnému chirurgickému zákroku..

Prístroj tiež zohráva maskovaciu úlohu: vďaka nej sa ingvinálny výklenok pod oblečením stáva neviditeľným.

klasifikácia

Všetky zariadenia majú rôznu veľkosť a majú špecifickú štruktúru, takže sú rozdelené na mužov, ženy a deti.

V závislosti od umiestnenia problémovej oblasti v oblasti trieslovín sa rozlišuje ľavostranná a pravostranná bandáž..

Môže byť tiež jednostranný a obojstranný, ak podporuje celú trieslovinu. Prístroj sa môže nosiť ako spodné nohavičky, upevňovať ho ako široký pás s popruhmi alebo navíjať na správnom mieste ako elastický pásik. Existujú univerzálne modely, v ktorých sa hlavný nosný prvok môže pohybovať kdekoľvek.

Muž

Mužské modely sa často vyrábajú vo forme plávacích kufrov, ktoré poskytujú špeciálne vrecká na vkladanie prvkov podporujúcich prietrž. Formát plaveckých kmeňov sa tradične používa pre jednostrannú prietrž alebo v prípade výskytu na oboch stranách.

Mužské modely obväzu sa často vyrábajú vo forme plaviek.

Stáva sa, že výstupok ovplyvňuje miešok, potom sa používa supersorium, ktorého cieľom je udržiavať miešok. Niekedy je do tkaniva prišitá alebo vložená do tkaniva špeciálna hypoalergénna kovová platňa alebo vložka naplnená tkanivom (pelot), čo zodpovedá veľkosti brány prietrže.

Žena

Obinadla pre ženy zahŕňajú držanie maternice, vaječníkov, omentum, močového mechúra, časť čreva, ktorá môže vypadnúť s vyčnievaním prietrže.

V tomto prípade sa používa bandáž alebo páska.

Je schopný zabrániť možnému problému, je vybavený dvoma vreckami a remienkami nastaviteľnými v ťahu. Bandáže sa nosia častejšie, keď je prietrž mnohonásobne väčšia ako priemerná hodnota. V tomto prípade k účinku nedochádza priamo, ale na celú oblasť trieslovín - takto sú podopreté svaly a defekt je skrytý.

Urob si sám

Akékoľvek zariadenia na ovplyvňovanie jednotlivých častí tela majú špeciálnu štruktúru a špecifiká stvorenia, vrátane ortopedického korzetu pre prietrž. Robiť to sami je takmer nemožné. Vyžaduje sa odborná spôsobilosť a pochopenie podrobného pôsobenia jednotlivých prvkov ortézy..

Pred získaním upínadla sa ako alternatíva môže použiť elastická bandáž..

Lekári neodporúčajú používanie domácich prístrojov, pretože ak sú nesprávne umiestnené a stlačené, môže to viesť k komplikáciám. Elastický obväz môže byť použitý ako alternatíva pred nadobudnutím zariadenia, ale jeho doba nosenia je obmedzená..

Pre tehotné

Počas tehotenstva je odporúčaným korzetovým modelom pre ženy pás.

Objem je regulovaný pomocou spojovacích prvkov a môže byť prispôsobený rastúcemu žalúdku bez nadmerného stláčania.

Na preventívne účely je indikovaný inguinálny obväz pre nastávajúce matky s genetickou predispozíciou na kýlu alebo pre tie, ktoré spolu s rastúcim žalúdkom rýchlo priberajú na váhe.

deti

Veľkosť obväzov pre deti je univerzálna a je určená pre deti od 1 mesiaca do 5 rokov. Častejšie sa nakupuje pás, ktorý je nastaviteľný podľa obvodu - to vám umožňuje používať zariadenie dlhšiu dobu. Potreba korzetu sa zvyšuje počas obdobia rehabilitácie a pri prechladnutí, keď dieťa kašľom vyvoláva kontrakcie svalov v oblasti trieslovín..

Veľkosť obväzov pre deti je univerzálna a je určená pre deti od 1 mesiaca do 5 rokov.

Funkcie výberu

Model obväzu vhodný pre diagnostikované rysy prietrže v slabinách určuje lekár. Spolieha sa na umiestnenie problému, jeho kritickosť, veľkosť prietrže, možnosť komplikácií, celkový stav a pohodu pacienta. Zohľadňuje sa aj úroveň konštantnej fyzickej aktivity..

Takmer všetky korzety patria do unisexovej kategórie a môžu ich používať muži aj ženy (okrem tých, ktoré sú vybavené odpružením)..

Pri výbere dôležitého kritéria sa stáva materiál výrobku. Prednosť by sa mala venovať prírodnej tkanine, pretože syntetický materiál môže spôsobiť podráždenie pokožky, čo je zase kontraindikáciou nosenia..

Veľkosť

Všetky obväzy majú svoj vlastný rozsah veľkostí, pri výbere však nemôžete navigovať k hodnotám písmen alebo číslic veľkosti spodného prádla..

Zmerajte veľkosť bokov a určte veľkosť modelu..

Zmerajte veľkosť bokov a určte veľkosť modelu. Od tejto hodnoty nemôžu existovať žiadne odchýlky. Príliš voľné zariadenie nebude k ničomu, pretože jeho podporná funkcia sa stratí. Malá veľkosť môže zhoršiť stav herniového vaku a viesť k stagnácii v panvových orgánoch. Najlepšie je kúpiť obväz v ortopédii, kde je možné vyskúšať vybraný model pred nákupom.

modely

Existujú rôzne modely obväzov:

 • univerzálna voľba v podobe plaviek bez klinu s dvoma vankúšikmi - Jolly;
 • obojstranný korzet Personal;
 • Podporné zariadenie pre deti Variteks
 • výrobky Orlett, Ortho a iné;
 • najobľúbenejšie sú Trives and Creight.

Trives je typ zariadenia vyrobeného z prírodných tkanín prepúšťajúcich vzduch a vodu, ktoré sú vhodné pre ľudí citlivých alebo náchylných na podráždenie a odreniny. Bandáže majú širokú škálu modelov:

 • T-1401 (odnímateľné peloty, popruhy na kontrolu úrovne fixácie, určené na zabránenie rastu a rozvoja prietrže, ako aj jej relapsov).
 • T-1443 (široký, so stehennými popruhmi).
 • T-1445 (obojstranný).
 • T-1446 (jednostranný na opasku).
 • T-1447 (nohavice s odnímateľným kusom), atď..

Pri ženskej hernii môžete použiť obväz Creit.

Kreit - bandáže určené osobitne pre mužov a ženy alebo spojené s unisexovým formátom. Zostava:

 • Klietka B-640 (460) a B-461 (podporujúce obväzové suspenzie zamerané na imobilizáciu mieška).
 • Prepravka B-431 (jednostranná pre trieslovinu a femorálnu prietrž).
 • Prepravka B-432 (obojstranná).
 • Debna B-433 (jednostranná, určená iba na zadržanie herniálneho výčnelku).
 • Debna B-451 (mužská, vyrobená vo forme spodných nohavíc s obojstrannou fixáciou).
 • Debna B-456 (ženská, obojstranná).

Inštrukcie na používanie

Prístroj sa nosí výlučne v polohe na chrbte, po upevnení všetkých potrebných popruhov a upevňovacích prvkov, ako aj po inštalácii peloty alebo doštičiek na danom mieste sa môže postaviť. Je dôležité vyskúšať si svoje pocity týkajúce sa nosenia korzetu: je nejaké stlačenie, nepohodlie, trenie, je to dostatočne pevné sedenie?.

Na konci dňa sa odstráni akýkoľvek typ zariadenia, ale nie so silným nočným kašľom. Čas nosenia závisí od účelu použitia. Ak je nevyhnutná prevencia tvorby prietrže počas silového tréningu alebo ťažkej fyzickej práce, obväz sa kladie počas tried alebo súťaží. Po operácii sa musí nosiť nepretržite po dobu 1 - 2 mesiacov, s vyberaním v noci.

Obväz môžete umývať v práčke pomocou špeciálneho puzdra.

Ako si udržať:

 • pravidelné umývanie rúk alebo práčok v špeciálnom prípade (pri jednotlivých modeloch) pri teplote neprevyšujúcej + 40 ° C, oddelene od ostatných odevov, najmä odevov s vlnivým povrchom;
 • použitie jemných čistiacich prostriedkov;
 • peloty sa pred praním vyťahujú;
 • produkt nemôžete silno krútiť a krútiť;
 • obväz je potrebné vysušiť v narovnanom stave na čerstvom vzduchu, výrobok nemôžete položiť na batériu ani na priame slnečné svetlo.

kontraindikácie

Pásik pri ingvinálnej prietrži je kontraindikovaný, ak:

 • povrch kože, ku ktorému je zariadenie pripojené, je poškodený;
 • onkologické problémy v zachovanej oblasti;
 • prietrž je zranená;
 • počas tehotenstva existujú riziká pre matku alebo plod.

recenzia

Alexander, 55 rokov, Moskva: „Diagnostikovali pravostrannú tříslovnú kýlu. Nevybral som potrebné opatrenia včas, takže pred 4 mesiacmi tenké črevo zostúpilo do mieška. Lekár odporučil kúpiť obväz. S pozastavením som si vybral najlepší model Kreit. Začal som sa cítiť oveľa pohodlnejšie, teraz čakám na operáciu.

Olga, 28 rokov, Tver: „Keď som sa zaregistrovala na tehotenstvo, varovala som gynekológa, že v rodine ženy trpeli herniovým pečením v slabinách. Na radu lekára získala obväz Trives z príjemného materiálu, ktorý nedráždi pokožku. Moja tendencia k alergiám sa neprejavuje počas ponožiek, ktoré sa môžu radovať. Je vhodné sa pohybovať, pohyby nie sú obmedzené a čo je najdôležitejšie - na zraniteľnom mieste nie sú žiadne problémy. Korzet efektívny “.

Peter, 39-ročný, Irkutsk: „Od 20 rokov som sa zapájal do vzpierania, ale teraz bremeno znášam s väčším záujmom o svoje zdravie. Rozhodol som sa skúsiť využiť podporné plavecké kmene pre trieslovinu. "Nie sú viditeľné pod športovým oblečením, bol tu pocit istoty, nízka cena tiež potešená.".

B-456 Bandážová hernia tříslová samica

Pás hernie je slabý (čl. "B-456"); obojstranná žena

Navrhnuté tak, aby držali herniálny výstupok.

vplyv:

 • Zabraňuje výstupu a opravuje herniálny výčnelok
 • Poskytuje kompresiu trieslovinových a femorálnych kanálov

Indikácie pre použitie:

 • Predchádzanie rozširovaniu a porušovanie odstrániteľnej kĺbovej a stehnovej prietrže
 • Prevencia rozvoja jednostranných prietrží počas fyzickej námahy, namáhania a kašľa
 • Prevencia opakovania prietrže v pooperačnom období

Vlastnosti:

 • Vyrobené vo forme vysokých nohavíc
 • Elastické väzby so suchými zipsami nastavujú stupeň tlaku aplikátorov na prietrž
 • Bandáž sa nedá odstrániť pri odchode do toalety - odopínateľný klín s fixáciou na suchý zips (klín je možné pripevniť na potery)
 • Zloženie: 84% bavlna, 11% elastan, 5% polyamid
VeľkosťČ. 1Číslo 2Číslo 3Číslo 4Číslo 5Číslo 6Číslo 7
Boky, cm.88-9292-9696-100100-104104-108108-112112-116

Vlastnosti:

 • Vyrobené vo forme vysokých nohavíc
 • Elastické väzby so suchými zipsami nastavujú stupeň tlaku aplikátorov na prietrž
 • Bandáž sa nedá odstrániť pri odchode do toalety - odopínateľný klín s fixáciou na suchý zips (klín je možné pripevniť na potery)

Ako si vybrať obväz na slabinovú prietrž

Napriek tomu, že obväz na trieslovinu prietrže nie je schopný vyliečiť túto chorobu, aktívne sa používa v rôznych štádiách problému. Kedy presne môže lekár predpísať hernálnu fixáciu? Existujú nejaké kontraindikácie pre jeho použitie? Ako si vybrať a nosiť tento ortopedický výrobok?

Prečo potrebujete inguinálny obväz?

Inguinálna kýla, tak ako všetci ostatní, môže byť v dospelosti odstránená iba chirurgicky. Ale v prípade mnohých kontraindikácií, napríklad z dôvodu nadváhy, sa musí operácia často odložiť. V počiatočnom štádiu vývoja nádoru je na udržanie výčnelku po redukcii potrebný mužský inguinálny obväz.

Ortopedické príslušenstvo sa tiež používa na prevenciu bezprostredného porušenia predpisov, riziko, ktoré sa však s rastúcou prietržou zvyšuje. Pomáha tiež mierne spomaliť rýchlosť rastu nádoru..

Lekársky korzet je tiež predpísaný na profylaxiu po operácii na odstránenie prietrže alebo s predispozíciou na jej vzhľad. Obzvlášť často je potrebné nosiť podobné ortopedické doplnky pre ľudí, ktorých profesionálna činnosť súvisí s vzpieraním, napr..

V pooperačnom období obväz s ingvinálnou prietržou znižuje tlak na stehy, zabraňuje ich rozptylu a urýchľuje zjazvenie tkanív. Je schopný zlepšiť tón svalového tkaniva, a tým znížiť riziko recidívy..

Druhy herniových obväzov

Mužský kýlový obväz hernie sa líši nielen vo vzhľade, ale aj vo funkcii. Je obvyklé rozdeliť všetky produkty do niekoľkých typov:

 • v mieste prietrže - jednostranné (vľavo alebo vpravo), bilaterálne a univerzálne, v ktorých boli použité odnímateľné vložky;
 • podľa typu modelu - vo forme širokého pásu s popruhmi (najobľúbenejšia možnosť) a tavnej bandáže so zavesením (podporné puzdro) pre miešok.

Mužský obväz je často vyrobený ako pás s ďalšími popruhmi. Aby bol dopad na konkrétnu oblasť, je možné pás aj pásy nastaviť „vyladením“ modelu pre konkrétneho pacienta..

Indikácie a kontraindikácie na použitie

Nosenie špeciálneho ortopedického príslušenstva je predpísané v nasledujúcich prípadoch:

 • nastaviteľná prietrž:
 • predchádzanie porušovaniu predpisov;
 • v pooperačnom období, aby sa vylúčil opakovaný výskyt slabínovej kýly;
 • po operácii kýly;
 • na profylaxiu s ťažkou fyzickou námahou.

Prietržový kínový obväz by sa nemal používať na porušenie prietrže. V takom prípade by ste sa mali okamžite poradiť s lekárom. Medzi ďalšie kontraindikácie patrí obezita, cukrovka, onkologické problémy, ako aj zápal kože ložiskami v oblastiach susediacich s konkrétnym modelom..

Ako si vybrať obväz na slabinovú prietrž

Tento alebo ten model je potrebné získať až po prijatí diagnózy a na základe odporúčaní ošetrujúceho lekára. Dôležitým parametrom je umiestnenie prietrže a na základe toho sa vyberie buď bilaterálny obväz proti hernii alebo jednostranný obväz.

Najdôležitejšie je zvoliť správnu veľkosť. Je určená obvodom bokov. Nemali by ste sa spoliehať na písmená na obale produktu, pretože ak nosíte napríklad spodnú bielizeň M, neznamená to, že vám bude vyhovovať obväz rovnakej veľkosti. Pamätajte, že príliš veľká bude zbytočná a príliš malá bude škodlivá, pretože nadmerný tlak na prietrž môže spôsobiť jej zranenie..

Po určení typu fixatívu a jeho veľkosti choďte do ortopedického salónu. Je to tak, že zvyčajne môžete zmerať niekoľko modelov a vyhodnotiť ich pohodlie. V bežnej lekárni je to nepravdepodobné a sortiment je zvyčajne oveľa menší.

Nezabudnite skontrolovať osvedčenia o zhode pre vybraný produkt a uistite sa, že jeho predaj je schválený ministerstvom zdravotníctva alebo inou renomovanou agentúrou. Venujte pozornosť značke, Ortho obväzy sa osvedčili.

Materiály, z ktorých je model šitý, musia byť dobre vetrané. Pomôže to predísť ďalším problémom, napríklad zabráni podráždeniu pokožky..

Ako nosiť inguinálny obväz

Pri nasadení kýly by mal byť brušný obväz iba v polohe na chrbte, keď sú svaly uvoľnené a prietrž sa dá ľahko upraviť. Pred pripevnením pásov a definitívnym upevnením produktu sa uistite, že aplikátory sú umiestnené na správnych miestach - na prietrži.

Opatrne vstaňte a choďte okolo, aby ste zistili, či model nespôsobuje nepríjemnosti. Ak pociťujete bolesť alebo je vám nepríjemné, musíte západku odstrániť a znova ju nasadiť. Ak je niekoľko pokusov neúspešných, je lepšie opustiť tento model a bezodkladne sa poradiť s lekárom.

Na preventívne účely sa bandáž nosí pred zaťažením. V ostatných prípadoch lekár upraví čas. U niektorých pacientov s ranou fázou tvorby prietrže stačí obvaz 2-3 hodiny denne, iní budú musieť tento čas zvýšiť na 16, to znamená, že svorku budú používať celý deň..

Ak ste si vybrali model s odnímateľnými pelotmi, buďte pripravení na to, že pri dlhšom nosení sa budú pohybovať a budete musieť upraviť svoju polohu..

Ženský obväz na slabinovú prietrž

S problémom novotvaru v inguinálnej oblasti sa stretávajú nielen muži, ale aj ženy. Vyrábajú sa pre nich špeciálne obväzy, ktoré plnia rovnaké funkcie ako obväzy pre slabinovú kýlu u mužov. Zastupujú sa v obväzoch spoločnosti Creit.

Jedným z najpopulárnejších modelov je obväz s pravou alebo ľavou rukou, ktorý je úzkym pásom. Na ich krížoch v oblasti slabín je aplikátor, ktorý pôsobí na prietrž.

Ďalšou možnosťou sú elastické nohavičky s hustou pelota doskou umiestnenou pod bruchom. Takáto bandáž už nemá bodový účinok, ale ovplyvňuje celú slabinovú oblasť, zlepšuje svalový tonus a zabraňuje vzniku nových prietrží. Pre ľahšie vyberanie a nasadenie sú také modely na výstuži vybavené háčikmi a upevňovacími prvkami.

Inguinálny obväz na prietrž sa používa iba v počiatočných štádiách objavenia sa problému, zatiaľ čo všetci odborníci sú jednomyseľní - čím skôr je operácia vykonaná, tým väčší je efekt a tým ľahšie bude vyhnúť sa ďalšej prestavbe prietrží..

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Počet ľudí, ktorí trpia vertebrálnou prietržou, rastie každý rok a choroba sa nekontrolovateľne stáva mladšou - u pacientov stredného veku a dokonca aj u mladých ľudí je možné pozorovať stále viac a viac patologických príznakov.
Bardukova Elena Anatolyevna
neurológ, homeopat, pracovná prax 23 rokov
✔ Článok skontroloval lekárSlávny japonský reumatológ: „TOTO JE MESIAC!
Bedrový výčnelok je častou komplikáciou dlhodobého priebehu bez účinnej liečby osteochondrózy. Táto časť chrbtice má maximálne mechanické a tlmiace zaťaženie. Preto sa chrupavkové tkanivo medzistavcových platničiek rýchlo opotrebuje a podlieha degeneratívnym degeneratívnym procesom.