loader

Hlavná

Hlava

Bandáž brušnej hernie

Autor článku: Nadezhda Nikolaevna

Foto: obojstranný obväz pre mužov

Kýla je choroba, ktorá sa môže vyskytnúť v každom veku. Výčnelok peritoneálnych orgánov herniovou bránou je ochorenie, ktoré sa dá zvládnuť iba chirurgickým ošetrením.

Príčinami jeho výskytu sú zvýšenie vnútrobrušného tlaku a slabé steny brucha. Hlavnými príznakmi sú bolesť, nepohodlie, vyčnievanie, pripomínajúce vzhľad nádoru.

Kýla sa dá úplne odstrániť iba chirurgickým zákrokom. Väčšina pacientov však radšej nosí obväz. Nelieči prietrž, ale umožňuje vám spomaliť a v niektorých prípadoch zastaviť jej vývoj. Bandage - elastický pás, ktorý je pripevnený k miestu tvorby prietrže.

Z tohto dôvodu je neustále v upravenom stave. To umožňuje, aby sa prietržová brána nezvýšila a spojovacie tkanivo sa nerozťahovalo.

prihláška

Bandáž na prietrž brucha je predpísaná lekárom v počiatočných fázach jej vzniku. Zastaví vývoj výčnelku, kým sa nevykoná operácia na jeho odstránenie. Ak nenosíte špeciálny korzet, kýla sa bude ďalej rozvíjať a začne sa vytvárať hernálny vak. Časť čreva a omentum sa do nich zvyčajne dostanú..

V ďalších fázach, keď sa vytvorená prietrž zväčšuje a zväčšuje, obväz spomalí výčnelok iba na krátku dobu. Bandáž ponožiek je zakázaná v poslednej tretej fáze choroby.

Nebude schopný dosiahnuť požadovaný výsledok, ale iba oslabí steny brucha, čo zvýši obsah v herniálnom vaku..

 • Preventívne opatrenia po chirurgickom zákroku alebo pred začiatkom tvorby kýly, ak existuje predpoklad na to;
 • Prostriedky na zabránenie vzniku výčnelkov, ak sú malé;
 • V pooperačnom období, aby sa zabránilo recidíve, eliminovať bolesť a nepohodlie;
 • Počas tehotenstva, keď je zakázané vykonať operáciu na odstránenie prietrže;
 • Bandáž je predpísaná aj deťom, ak existuje vzdelanie, ale v malej forme.

kontraindikácie

Nosenie obväzu má určité kontraindikácie. Tie obsahujú:

 • Prítomnosť otvorených rán: odieranie, porezanie, rany;
 • Dermatitída a iné lokálne kožné ochorenia;
 • So srdcovým zlyhaním;
 • Pri porušení prietrže.

odrody

Všetky obväzy na brušnú prietrž sa líšia v účele:

 • Pupočníkový obväz. Jedná sa o elastický pás, ktorého šírka je 20 cm a je vybavený sponami a zámkami. Všeobecne sa používa ako preventívne opatrenie pri prietrži, ktorá sa môže začať vyvíjať v dôsledku nesprávneho fyzického namáhania. Pomáha predchádzať vzniku mnohých komplikácií vrátane porušenia predpisov. Tento druh obväzu je nevyhnutným nástrojom v pooperačnom období. Ich výroba sa vykonáva z hypoalergénnych materiálov, ktoré môžu prechádzať vzduchom;

Foto: pupočníkový kýlový obväz

 • Intuinálna ortéza pre mužov. Vzhľad je to elastický pás vybavený remienkami a vreckami na peloty. Môže sa použiť ako opatrenie na zabránenie rozvoja prietrže pri zohľadnení neustáleho zaťaženia tela. Inguinálny obväz je univerzálny produkt - dá sa použiť, ak je prietrž umiestnená na ľavej aj pravej strane. Nemôže sa však nosiť, ak kýla nie je korigovaná;

Fotografie: obväz hernie slabinový Crate B-450

 • Ženský inguinálny obväz. Od ostatných produktov sa líši vo forme nohavičiek, na ktorých sú elastické pásky a pelot. Je nevyhnutný na zabránenie vzniku výčnelkov v oblasti trieslovín a stehennej kosti. Tento typ obväzu poskytuje optimálny vnútrobrušný tlak, čo vedie k menšej bolesti;

Foto: obväz na slabinovú prietrž

 • Bandáž brucha. Jedná sa o široký pás, ktorý je vyrobený z elastických tkanín. Umožňuje vám opraviť brušnú stenu po operácii alebo pred ňou, aby ste zabránili ďalšiemu rozvoju prietrže;

Fotografie: bandáž brucha

 • Prenatálny obväz. Jedná sa o elastický pás vybavený sponami. Opakuje každý ohyb tela a neovplyvňuje priebeh tehotenstva. Pred pôrodom vám umožňuje podoprieť žalúdok a opraviť prietrž;

Foto: antatálny obväz

 • Pooperačné obväzy. Je určený po operácii a má tvar elastického pásu so špeciálnym zapínaním. Jeho fixácia sa vykonáva na hrudníku, aby sa na žalúdok nevyvíjal dodatočný tlak. Spoľahlivo fixuje pobrušnicu, umožňuje hojenie rany v krátkom časovom období. Okrem toho znižuje bolesť po chorobe, znižuje zaťaženie stehu a zabraňuje recidíve. Termín na nosenie predpisuje lekár. Závisí to od stavu svalov a celého organizmu;

Foto: pooperačné obväzy

 • Panvový opasok. Jedná sa o úzky obväz, ktorý je vybavený trieslovými pásikmi. Má veľký účinok na zabránenie rozvoja prietrže. Tento typ obväzu významne znižuje bolesť. V niektorých prípadoch sa predpisuje ženám v počiatočných štádiách tehotenstva, pretože v tejto oblasti je veľká záťaž. Fotografie tohto pásu môžu vidieť všetci.

Fotografie: panvový opasok

V závislosti od štádia ochorenia a miesta prietrže lekár predpisuje obväz.

Bandáž pre predškolské deti

Foto: obväz pre predškolské deti

Detský obväz - opasok, ktorý sa dá ľahko pripevniť k bruchu dieťaťa. Je vyrobený z hypoalergénneho elastického materiálu s polotuhým pelotom umiestneným nad pupkom. Hlavným dôvodom jeho použitia je liečba alebo prevencia brušnej prietrže u predškolských detí.

Nosenie obväzu nebráni dýchaniu dieťaťa, ktoré je dôležitým faktorom pri vývoji tela dieťaťa. Detské pásy spravidla nespôsobujú žiadne nepohodlie, takže to dieťa ani nepocíti. Aj obväz nie je pod oblečením viditeľný.

Správny obväz pre dieťa si po dôkladnom vyšetrení môže zvoliť a vymenovať iba lekár, preto je prísne zakázané kupovať si pružnejšie opasky sami.!

Výber bandáží: Tipy na nákup

Dnes veľké množstvo spoločností vyrába obväzy na brušnú prietrž. Líšia sa svojim vzhľadom a dizajnom a líšia sa aj ceny. Keď však lekár predpíše určitý typ obväzu, musíte si ho zvoliť správne.

Tipy na výber:

 • Výrobok by mal byť vyrobený z elastických tkanín, ktoré nemôžu spôsobovať nepríjemnosti alebo nepohodlie;
 • Pri výbere pásu musíte brať do úvahy veľkosť pásu. Nemôžete si vziať príliš malú bandáž alebo naopak veľkú. V takých prípadoch to nebude mať žiadny vplyv na prietrž;
 • Pás by nemal spôsobiť podráždenie kože;
 • Oplatí sa skontrolovať, či je obväz tesný..

Foto: inguinálny obväz pre mužov

Odporúča sa nákup v špecializovaných predajniach. Poskytujú iba výrobky vyrobené v súlade so všetkými stanovenými požiadavkami a normami. Výroba obväzov by sa mala vykonávať pomocou špeciálneho vybavenia, inak nebudú mať žiadny pozitívny účinok.

Ak po prvých dňoch nosenia obväzu vidíte zvýšenie prietrže alebo zvýšenie bolesti, musíte sa okamžite poradiť s lekárom. Dôvodom môže byť nákup pásu nízkej kvality.

Po operácii si vyberte obväz na prietrž bielo-bielej línie brucha

Obvaz po operácii prietrže pri bielej línii brucha, ako aj obväz pri slabinovej prietrži znížia riziko komplikácií a pomôžu telu rýchlo sa vrátiť k normálu. Čo potrebujete vedieť o výbere ortopedického príslušenstva? Je možné sa tým zbaviť prietrže? A existujú nejaké kontraindikácie pre jeho použitie?

Čo je kýla bielej línie brucha

Kýla bielej línie brucha sa nazýva vyčnievanie peritoneálnych orgánov. Nádor môže byť umiestnený nad pupkom, vedľa neho alebo pod ním. Môže sa objaviť v dôsledku oslabených brušných svalov alebo v dôsledku zvýšeného vnútorného tlaku. Faktory, ktoré ovplyvňujú vzhľad prietrže:

 • dedičná predispozícia na oslabenie šľachy;
 • nadváhou;
 • pooperačné jazvy;
 • poranenia brucha;
 • pravidelná zápcha;
 • tehotenstvo a ťažké narodenie;
 • chronické choroby s kašľom a zvracaním;
 • ascites (nahromadenie tekutiny v bruchu);
 • prostatitída, adenóm prostaty a iné choroby s ťažkosťami pri močení;
 • dlhotrvajúci plač u detí.

Prípady nie sú nezvyčajné, keď lekári predpisujú novorodencom a malým deťom nosenie pupočníkových anti-herniálnych obväzov, ale o nich v inej recenzii.

Kýla v prvých fázach pacienta neobťažuje, môže sa však rýchlo zväčšiť, čo nakoniec povedie k jeho porušeniu. V takom prípade nestačí urgentná operácia.

Bandáž proti hernii: výhoda alebo poškodenie

Napriek svojej účinnosti môže lekársky obväz na kýlu bielej línie brucha iba oddialiť nevyhnutnosť. Prietrž bude ešte potrebné chirurgicky odstrániť. Ani špeciálne cvičenia, ani strava, ani bandáž ju nemôžu poraziť. Bandáž môže súčasne oslabiť šľachy, čo znamená, že jej nosenie je nežiaduce pre tých, ktorých choroba (vzhľad kýly) je spôsobená slabými svalmi..

Ale po operácii môže byť obväz nevyhnutný. Podporuje brušnú dutinu, zlepšuje svalový tonus a krvný obeh, čím jazvy rýchlejšie lieči.

Indikácie a kontraindikácie

prevencia

Bandáž môže byť použitá ako profylaxia pre tých, ktorí vedia o dedičných predispozíciách k chorobe, ako aj pre ľudí, ktorí pravidelne vykonávajú ťažkú ​​fyzickú prácu. Nosenie je často predpísané pre tehotné ženy a malé deti..

Rehabilitácia

Po operácii sa predpisuje ortéza proti prietrži na:

 • znížiť riziko relapsu;
 • úľava od bolesti;
 • s nestabilitou švíkov a hrozbou ich rozdielov;
 • na podporu brušnej dutiny.

Kontraindikácie pre použitie obväzu:

 • prítomnosť poškodenia kože, dermatitídy a iných zápalov v oblasti nosenia ortopedického pásu;
 • chronické srdcové zlyhanie;
 • individuálna neznášanlivosť na materiály, z ktorých je výrobok vyrobený.

Bandáž prietrže nie je nikdy predpísaná, ak vývoj prietrže prešiel do druhej alebo tretej etapy. Príslušenstvo v tomto prípade je jednoducho zbytočné. Ale takmer vždy sa odporúča nosiť po operácii kýly.

Funkcie výberu obväzu

Pooperačné obväzy z prietrže sa líšia od podobných modelov ortéz s prietržami so širšou základňou (do 20 cm). Produkt spoľahlivo podopiera predné a bočné steny brušnej dutiny, nebráni pohybu a nespôsobuje nepohodlie.

Elastický preventívny pás má pilotov, ktorí pôsobia na špecifickú oblasť brucha, bránia malej prietrži v pohybe a bránia jej vyčnievaniu..

Výrobok sa vyberá podľa veľkosti, zatiaľ čo pacient by mal merať obvod brušnej dutiny.

Po zákroku je obvaz ľahko obvazovateľný, zvlášť preto, že podrobné odporúčania vám dá lekár.

Je ťažšie naučiť sa nosiť opasok v raných štádiách prietrže, keď čakáte na operáciu. Predoperačné obväzy majú špeciálnu mäkkú podložku, ktorú je potrebné umiestniť na prietrž. Ležiaci na chrbte a ľahko masírovať formáciu, opatrne ju zastrčiť a potom upevniť pás pomocou upevňovacích prvkov. Je dôležité, aby bol tesný aplikátor umiestnený v mieste prietrže.

Pred nákupom si uvedomte, že model je vyrobený z mäkkých tkanív, ktoré sú pre telo príjemné a nespôsobujú alergie. A nezabudnite skontrolovať osvedčenia o zhode, ktoré potvrdzujú, že výrobky konkrétneho výrobcu boli schválené ministerstvom zdravotníctva.

Pooperačné obväzy po odstránení prietrže bielej línie brucha poskytnú neoceniteľnú pomoc, znížia bolesť a pomôžu telu rýchlo sa vrátiť k normálu. Hlavnou vecou nie je odložiť návštevu lekára pri prvom podozrení na prietrž.

Hernia obväzy

Chcete kúpiť herniovú bandáž v Jekaterinburgu? Sieť ortopedických salónov "Ortix" ponúka široký výber obväzov na prietrž pri cene 269 až 7450 rubľov..

Bandáže na brušnej stene →

ORTO PROFESSIONAL, Taiwan

Inguinálne obväzy →

Detské obväzy pre deti →

Bandáž na kýlu si môžete kúpiť prostredníctvom košíka alebo objednať tovar telefonicky. Pri objednávaní od 2000 rubľov poskytujeme bezplatnú dodávku herniálnych bandáží v Jekaterinburgu.

Odoberať! Novinky, zľavy, ponuky!

Pred zakúpením produktu v našom internetovom obchode si pozorne prečítajte informácie o produkte alebo sa poraďte s odborníkom o možných kontraindikáciách.

Výber obväzu na brušnú prietrž

Kýla je vyčnievanie vnútorných orgánov prostredníctvom akýchkoľvek defektov v prednej brušnej stene. Poruchy môžu byť vrodené alebo získané. Obsah herniálneho vaku sú najčastejšie črevné slučky.

číslo 1 - kýla bielej línie brucha

číslo 2 - pupočná kýla

číslo 3 - trieslová prietrž

Predná brušná stena je pevná formácia pozostávajúca z kože, podkožného tuku, fascie (svalové prípady), brušných svalov a vlákien spojivového tkaniva, ktoré majú vysoký stupeň bezpečnosti. Normálne dokonale odoláva mnohonásobnému zvýšeniu vnútrobrušného tlaku, ktorý sa vyskytuje v priebehu našich bežných životov: zdvíhanie, kašeľ, zápcha, pôrod u žien atď..
Ale keď sa tieto faktory opakujú deň čo deň, keď žena mala viac pôrodov, keď sú brušné svaly slabé, keď telo stárne, brušné svaly strácajú svoju pružnosť a pevnosť, spojovacie tkanivové vlákna prednej brušnej steny sa napínajú a akékoľvek ísť na záchod alebo zdvíhacie závažia môže spôsobiť prietrž brucha.

Inguinálna kýla. Pri slabinovej prietrži je opuch pozorovaný v oblasti slabín, kde prechádza inguinálny kanál. U mužov sa to deje omnoho častejšie ako u žien kvôli štrukturálnym vlastnostiam mozgu. Výstupok sa zvyšuje zdvíhaním, namáhaním, zatiaľ čo v mieste prietrže môže byť bolesť.

Pupočná prietrž. Často sa vyskytuje u dojčiat. Pupočná prietrž u dieťaťa spravidla nespôsobuje žiadne bolesti. Normálne potom, čo pupočníkový proces zmizne, pupočníkový kruh, ktorý je defektom v bielej línii brucha, sa rýchlo uzavrie vláknami spojivového tkaniva. Ak však dôjde k vrodenej slabosti spojivového tkaniva, môže sa tento proces oneskoriť a u dieťaťa sa vytvorí pupková prietrž, to znamená výčnelok v pupku. Zvyšuje sa, keď dieťa plače, tlačí.

Umbilická hernia sa môže vyskytnúť u dospelých, častejšie u žien po pôrode, keď prudko stúpa tlak v bruchu a svaly prednej brušnej steny sa napínajú a oslabujú..

Kýla bielej línie brucha. Biela čiara brucha je pruh šľachy, ktorý sa nachádza medzi svaly rekta abdominis.

Príčinou kýly bielej línie brucha sú všetky situácie, v ktorých stúpa vnútro abdominálny tlak, a to: obezita, trauma, tehotenstvo, zápcha, ascites a chronický kašeľ.

Pooperačná prietrž sa vyskytuje ako dôsledok integrity prednej brušnej steny. Počas operácie sa pitvali koža, podkožný tuk, fascia a prípadne brušné svaly. A aj napriek tomu, že na konci operácie bolo toto všetko šité, zostalo slabé miesto. A potom sa osobe umožnilo vstať a zakaždým, keď vstal z postele, brušný tlak sa zvýšil. Ak má pacient zápchu, potom na záchode opäť stúpa tlak v bruchu.

Ak má problémy s respiračným systémom (napríklad CHOCHP je chronické obštrukčné ochorenie pľúc, jedno z obľúbených fajčiarov), kašle a zvyšuje to aj tlak v bruchu. Stáva sa, že pacient zdvihne niečo s hmotnosťou viac ako 2 až 3 kg v prvom mesiaci po operácii. To môže viesť k výstupu z črevných slučiek cez slabé miesto v prednej brušnej stene v oblasti pooperačného švu a k vytvoreniu pooperačnej prietrže.

Komplikácie brušnej prietrže

Pri akejkoľvek kýle u dospelých môže popri výčnelku existovať aj bolesť, ktorá sa po jedle alebo po zdvíhaní závaží zosilňuje. Najzávažnejšou komplikáciou prietrže je jej porušenie - stlačenie orgánu, ktorý vyšiel defektom v prednej brušnej stene, v takzvanej herniovej bráne, to znamená v mieste defektu. K tomu môže dôjsť kedykoľvek v dôsledku vzpierania, kašľa alebo namáhania. A potom sa zastaví prívod krvi do prietrže, ktorá najčastejšie nie je ničím iným, ako slučka čreva a nastane jej nekróza, to znamená nekróza. A potom najhoršie následky - obštrukcia čreva, peritonitída a smrť.

Znaky porušenia prietrže sú prudká bolesť brucha, ktorá sa objavila v akejkoľvek situácii, sprevádzaná zvýšeným vnútrobrušným tlakom. Možné zvracanie. A ak už bola prietrž pokojne upravená samostatne alebo ručne, keď osoba ľahla, potom, keď bola porušená, neupravuje sa. V tomto prípade je potrebná neodkladná operácia..

Prevencia rozvoja brušnej prietrže

Nosenie ortézy zabráni rozvoju brušných hernií a pomôže eliminovať faktory, ktoré prispievajú k zvýšenému vnútrobrušnému tlaku. Pooperačná bandáž môže byť brušná pre brucho a hrudník pre hrudník.

1. Bedrová ortéza brucha

Pooperačná bandáž preberá časť záťaže, ktorú predná brušná stena nesie a chráni pooperačnú chirurgickú niť pred rozbiehavosťou aj pri miernom zvýšení vnútroabdominálneho tlaku (vstávanie z postele, nakláňanie pri obúvaní, obstipácia, kašeľ, kýchanie atď.).

Výber pooperačného obväzu pásu

Chirurg vás operoval, dal na pooperačnú švu samolepku s gázou a teraz bude robiť denné obväzy a sledovať, ako sa uzdravenie vyvíja.

Štruktúra. Nálepka s gázou sa môže zvlhnúť, pretože zo švu sa často uvoľňuje trám, takže je potrebné na bavlnu umiestniť bavlnu, ktorá dobre absorbuje vlhkosť a rýchlo schne, aby sa zabránilo infekcii. Aby nedošlo k podráždeniu pokožky, obväz by mal byť hypoalergénny.

Šírka pásma Bandáž by mala viac než zachytiť celý šev. Šírka závisí od veľkosti švu, od rastu pacienta.

Stužovacie rebro. Po obvode obväzu sú pevné vložky, ktoré bránia jeho skrúteniu..

Pre úplného pacienta je lepšie zvoliť vzperu s dvojitými prídržnými páskami

Často kladené otázky pri výbere bedrovej ortézy po operácii

Ako zvoliť veľkosť pooperačného pásu? Potreba zmerať obvod pásu.

Ako nosiť brušnú bandáž? Ľahnúť si.

Koľko musíte nosiť pooperačné obväzy? Dĺžka nosenia závisí od rýchlosti hojenia stehu, veku pacienta, životného štýlu. V priemere 1,5 - 2 mesiace, ale ak práca súvisí so zdvíhaním závaží, potom do šiestich mesiacov.

Ako sa starať o obväz? Výrobcovia spravidla odporúčajú umývať obväz manuálne. Nepoužívajte prášky s látkami obsahujúcimi chlór a inými bielidlami. Teplota vody do 40 stupňov. Nekrútte sa, nekrútte sa (navlhčite uterákom), nesušte na batérii.

Existujú nejaké kontraindikácie? Áno. Sú to ireverzibilné brušné prietrže, tehotenstvo a individuálna neznášanlivosť na materiály, z ktorých je vyrobený obväz..

Ako zistiť opraviteľnú prietrž alebo nie? Keď si človek ľahne, prietrž spočíva na vlastnej ruke alebo pomocou ruky.

2. Hrudný obväz (hrudník)

Menovaný v nasledujúcich situáciách:

 • Stav po operácii na hrudi
 • Intercostal neuralgia
 • Poranenie hrudníka
 • Zlomenina 1 - 2 rebier

Stav po operácii orgánov hrudníka, najmä po operácii srdca. Pre prístup k srdcu počas chirurgického zákroku je vyrezaná hrudná kosť a niekedy aj rebrá. Po operácii sú polovice hrudnej kosti najčastejšie spojené špeciálnym drôtom. Menej často s kovovými štruktúrami. Zostávajú v ľudskom tele po zvyšok svojho života.

Bandáž hrudníka v tomto prípade poskytuje odpočinok hrudnej kosti, rebrám a samotnému pooperačnému švu, takže fúzia kostí a hojenie stehu idú rýchlejšie. Preto by hrudný pooperačný obväz mal byť vyrobený z nerozťažných materiálov. Alebo v extrémnych prípadoch nerozširiteľná časť by mala byť tá časť, ktorá bude umiestnená priamo na hrudnej kosti. Vďaka tomuto dizajnu obväz prevádza dýchanie na hrudníku do brucha a vytvárajú sa priaznivé podmienky na hojenie rán..

Hrudníkový obväz, ktorého materiál sa tiahne, po operácii srdca nebude fungovať. Elastické hrudné obväzy sa používajú na podliatiny hrudníka, zlomeniny 1 - 2 rebier alebo medzirebrovú neuralgiu. Pre tieto prípady je však vhodný akýkoľvek obväz hrudníka..

Medzikostálna neuralgia sa vyskytuje v dôsledku kompresie, zápalu, podráždenia medzirebrových nervov na pozadí chorôb chrbtice, niektorých infekcií, zranení. Bolesť je veľmi silná, často jednostranná, lokalizovaná v oblasti rebier, zosilnená najmenšími pohybmi tela a dokonca aj pri výdychu. Hrudníkový obväz znižuje výkyvy hrudníka a bolesť sa stáva menej intenzívnou.

Často kladené otázky pri výbere hrudnej ortézy po operácii

Ako zvoliť veľkosť? Zmerajte obvod hrudníka.

Ako sa o neho starať? Rovnako ako pri bandáži brucha.

Aký obväzový materiál? Materiál je tenký, priedušný. Zloženie by nemalo byť latex.

3. Bandáže proti hernii

Inguinálnu prietrž hernie zvyčajne kupujú starší muži, ktorí sa neodporúčajú na operáciu. Inguinálny obväz je vhodný aj pre ženy. Stáva sa to jednostranne a obojstranne. Materiál obväzu by mal byť vyrobený z hypoalergénnej látky (bez latexu) a mal by mať vrecká s pevnými vložkami (peloty)..

Hlavnou úlohou obväzového obväzu je zabrániť porušovaniu priľahlej prietrže pri zdvíhaní závaží, kašľaní, zápche. Bandáž je nasadená po úprave kýly tak, aby bol pelot nad ňou.

Noste takúto bandáž celý deň.

Pupočníkový obväz pre deti. Predtým sa na liečbu pupočnej kýly použila niklová a hypoalergénna náplasť.

Dnes sa pupočná kýla lieči civilizovaným spôsobom: používajú špeciálnu pupočnú škvrnu alebo pupočníkovú bandáž, čo je elastický pásik s bavlnou, v strede ktorého je pelot. Detský obväz je vyrobený z hypoalergénnej látky, ktorá na rozdiel od náplasti nespôsobuje podráždenie jemnej pokožky dieťaťa. Pelot sa nachádza nad prietržou. Umbilikálny obväz je neustále na brušku dieťaťa. Odstraňuje sa iba pri kúpaní a masáži..

Pri liečbe pupočnej kýly je tiež dôležité posilniť brušné svaly dieťaťa, preto lekár odporúča, aby matka vykonala masáž žalúdka v smere hodinových ručičiek a špeciálne cvičenia. Zvyčajne sa uzatvára o 1,5 až 2 roky, ale stáva sa to o niečo neskôr. Ak závada pretrváva, lekár vykoná operáciu asi po 5 rokoch.

Tento článok je určený na preskúmanie a neodporúča konkrétne metódy liečby. Nezanedbávajte lekársku starostlivosť spoliehaním sa na informácie na internete. Poraďte sa s lekárom

Položka „Bandáž na kýlu brucha“

Pri liečbe počiatočných štádií tohto ochorenia je nevyhnutný obväz s prietržom brucha. Pomáha obmedziť alebo dokonca úplne zastaviť ďalší vývoj výčnelkov. Absencia špeciálneho korzetu bude mať negatívny vplyv na zdravie pacienta. Vývoj kýly bude pokračovať a časom povedie k vytvoreniu herniálneho vaku, do ktorého spravidla vstupuje časť čreva a omentum..

V neskorších fázach, v ktorých je prietrž už úplne vytvorená a dochádza k postupnému zväčšovaniu veľkosti, je elastický pás schopný oddialiť vývoj výčnelku iba na krátku dobu..

A nosenie produktu na prietrž brucha, ak vám bola diagnostikovaná posledná etapa choroby, je prísne zakázané. Neprispieva k liečbe tohto ochorenia, ale naopak, oslabuje iba brušnú stenu, čo nakoniec povedie k zvýšeniu objemu tkanív v hernálnom vaku..

Indikácie pre použitie

Pás pre prietrž brucha sa odporúča používať v týchto situáciách:

 1. Aby sa predišlo výskytu prietrže pri identifikácii predispozície k tejto chorobe.
 2. S malou prietržou brucha.
 3. Po operácii odstráňte útvar, aby ste zabránili možnému relapsu.
 4. Po operácii znížite bolesť v oblasti jazvy.
 5. V prípade rozdielov v spojivovom tkanive v pobrušnici.
 6. Ako preventívne opatrenie pri výkone veľkej fyzickej námahy.
 7. Na prevenciu prietrže u žien počas tehotenstva.
 8. Aby sa predišlo výskytu prietrže u detí pri identifikácii rizika jej vzniku alebo pri liečbe výbežku, ktorý sa už objavil.

Aké kontraindikácie?

Nie všetci pacienti môžu mať na brušnej stene obväz hernie..

Existuje niekoľko kontraindikácií na použitie podporného elastického pásu:

 1. Ak existujú otvorené rany, poranenia alebo odreniny v bruchu.
 2. Rôzne stavy kože, ako je dermatitída.
 3. Pri ťažkom zlyhaní srdca.
 4. Ak je prietrž príliš veľká alebo zovretá.

Druhy zdravotníckych pomôcok

Dnes existuje mnoho druhov prietrže prietrže:

 1. S pupočnou kýlou.
 2. Pre tehotné ženy.
 3. U mužov má slabnú prietrž.
 4. S ingvinálnou prietržou u žien.
 5. S kýlou bielej línie brucha.
 6. Na pooperačné obdobie.
 7. Panvový opasok.

Každý typ obväzu má svoje vlastné vlastnosti. Napríklad obväz na prietrž bielej línie brucha, ktorý je najbežnejším typom ventrálnej prietrže, je v porovnaní s pásmi iných výčnelkov veľký. Široká základňa tohto pásu je najmenej 20 cm.

Okrem toho je vybavený pohodlnejším držiakom, ktorý spoľahlivo podporuje svaly pobrušnice v tóne, neobmedzuje pohyby a nezasahuje do normálneho dýchania. Taký hernálny obväz na brušnej stene poskytuje potrebný tlak iba v mieste patológie, čo pomáha udržiavať výčnelok v správnej polohe. Tento široký elastický pás vám umožní bezpečne upevniť prednú aj bočné časti brucha, ako aj bedrovú oblasť..

Je dôležité si uvedomiť, že bez ohľadu na umiestnenie prietrže, nosenie obväzu by mal predpisovať iba lekár. V žiadnom prípade nemusíte svojvoľne obliekať elastický pás, pretože to môže oslabiť brušné svaly a tým len zrýchliť rast hernie a zvýšiť divergenciu peritoneálneho tkaniva..

Existuje pás pre deti?

Detský obväz je elastický pás, ktorý sa dá ľahko pripevniť na bruško dieťaťa. Na výrobu sa používa špeciálny materiál, ktorý nespôsobuje alergie na kožu, s polotuhým pelotom, ktorý sa nachádza tesne nad pupkom dieťaťa. Detský obväz sa používa na liečenie už vytvorenej kýly a na prevenciu možného výčnelku u detí, ktoré nie sú staršie ako 7 rokov..

Je dôležité si uvedomiť, že nosenie takého pásu nepoškodí normálne dýchanie dieťaťa a nemá vplyv na vývoj tela dieťaťa..

Bandáže pre deti sú vyrobené tak, aby nespôsobovali dieťaťu nepohodlie. Dieťa si ho spravidla ani nevšimne, pretože taký elastický pás nebráni jeho pohybom a nezasahuje do aktívnych hier. Detský obväz je navyše pod vrchným oblečením úplne neviditeľný.

Je potrebné pochopiť, že obväz pre dieťa môže predpísať iba lekár. Pomôže tiež zvoliť správny elastický pás, pričom sa zohľadní umiestnenie prietrže a jeho veľkosť. Preto by ste v žiadnom prípade nemali osobne kupovať obväz pre deti a nosiť ho.

Nosenie detského obväzu sa odporúča z týchto dôvodov:

 1. Keď sa pri bielej línii brucha objaví prietrž.
 2. Počas obdobia zotavenia po operácii odstránenia výčnelkov.
 3. Ako profylaktický prostriedok pri identifikácii predispozície dieťaťa na kýlu.

Správny výber obväzu

Dnes pracuje množstvo rôznych spoločností, ktoré vyrábajú obväzy na brušnú prietrž. Ich výrobky sa líšia nielen svojim vzhľadom, ale aj cenou. Keď vám lekár predpísal určitý typ podpornej ortézy, musíte objasniť pravidlá pre výber tohto elastického pásu.

Tipy na výber:

 1. Kýlový obväz na brušnej stene by mal byť vyrobený zo špeciálneho elastického materiálu, ktorý nespôsobuje nepohodlie, nezasahuje do pohybov a nespôsobuje pacientovi žiadne nepríjemnosti..
 2. Pred zakúpením obväzu by ste si mali zmerať pás a vybrať si výrobok podľa tohto ukazovateľa. Nemôžete si kúpiť príliš veľkú alebo malú bandáž, pretože takýto opasok nebude mať žiadny pozitívny účinok na chorobu, ale iba zhorší stav pacienta..
 3. Hernálna bandáž by nemala byť príčinou podráždenia kože alebo iných kožných ochorení.
 4. Po vyskúšaní by ste mali skontrolovať, či obväz sedí príliš pevne a či nevyvoláva nadmerný tlak na vnútorné orgány v brušnej dutine..

Na kúpu obväzu s kýlou brucha je potrebné len v špecializovaných predajniach. Tam nájdete produkty, ktoré budú úplne spĺňať všetky normy a požiadavky ministerstva zdravotníctva. Pamätajte, že požadovaný pozitívny účinok na výčnelok v bruchu môže mať iba kvalitné výrobky, ktoré boli vyrobené pomocou špecializovaného zariadenia. Falzifikáty môžu byť nielen zbytočné, ale aj nebezpečné pre ľudí.

Ak si po niekoľkých dňoch od začiatku obväzu všimnete zvýšenie prietrže alebo zvýšenie bolesti v oblasti vyčnievania, mali by ste okamžite prestať nosiť opasok a konzultovať s lekárom nové vyšetrenie. Dôvodom tohto účinku je zvyčajne získanie elastického pásu nízkej kvality..

Ako nosiť opasok?

Bandáž s kýlou brucha je veľmi jednoduchá. Najskôr by ste mali k výčnelku pripevniť špeciálnu podložku, ktorá je vybavená špeciálnym podporným aplikátorom.

Ďalej musíte ľahnúť na chrbát a jemne narovnať výsledné tesnenie jemnými masážnymi pohybmi. Potom musí byť pás opatrne nasadený na brucho a upevnený spredu pomocou vhodných suchých zipsov. Malo by sa pamätať na to, že sa pás nosí iba na spodnom prádle.

Indikácie na použitie obväzu v brušnej dutine

Bandáž na brušnej dutine je vyrobená z elastického materiálu vo forme bandáže, ktorá je upevnená na miestach, kde je potrebné vykonať fixáciu. Najčastejšie nosia takýto pás v rehabilitačnom období po operácii brucha. Obväzy sa používajú na rôzne účely a majú odlišnú štruktúru..

indikácia

Indikácie nosenia ortopedického pásu sú operácie vykonávané v zažívacom trakte a genitourinárnom systéme. Elastické obväzy sú určené na prevenciu prolapsu orgánov, divergencie sutúr a prenikaniu patogénnej flóry do rán, ktoré sa po operácii nezhojili..

Bandáž znižuje zaťaženie brušnej dutiny, čo uľahčuje stav ľudí, ktorí podstúpili operáciu.

Často sa odporúča nosiť elastický pás pre pacientov, ktorí trpia zraneniami v chrbte alebo sa podrobujú operácii chrbtice. Bandáž sa používa na diagnostiku rôznych foriem prietrže. Je fixovaný v oblastiach, kde boli počas operácie odstránené usadeniny tuku..

Ženy, ktoré očakávajú dieťa, by mali používať obväz v prípadoch, keď majú slabé svalové tkanivo v bruchu, existuje vysoké riziko prolapsu maternice alebo očakávajú narodenie dvojčiat..

klasifikácia

Pri výrobe pásov sa používajú rôzne materiály, stupeň fixácie má tiež rôzne úrovne.

Funkcie obväzu závisia od toho, na aký účel sa bude používať. Najčastejšie sa používajú na liečbu a prevenciu brušnej prietrže.

lekársky

Zvláštnosťou zdravotníckych pomôcok je to, že obsahujú špeciálnu sieťku vyrobenú z elastickej a odolnej tkaniny. Pomáha opraviť orgány na správnych miestach bez vylúčenia ich premiestnenia alebo prolapsu. Pre ľudí, ktorí nemôžu byť operovaní kvôli jednotlivým ukazovateľom, sa obväz stáva prostriedkom na zabránenie progresie choroby.

Upevňovací lekársky pás je predpísaný v nasledujúcich situáciách:

 • s vývojom kýly bielej línie brucha;
 • keď sa pri slabine alebo stehne vyskytuje prietrž;
 • aby sa zabránilo prasknutiu švu po operácii brucha.

Ak dôjde k poraneniam chrbta alebo brucha, elastický pás pomôže vo fáze rehabilitácie. Najväčší účinok na regeneráciu tela možno dosiahnuť, ak pacient po všetkých odporúčaniach konzervatívnej liečby vykonáva požadovanú fyzickú aktivitu a spí na ortopedickej matraci..

profylaktický

Úroveň fixácie preventívneho obväzu je menšia ako u iných druhov. Jeho nosenie je odporúčané pre ľudí, u ktorých je zvýšená pravdepodobnosť vzniku prietrže. Profesionálni športovci alebo ľudia, ktorí sa aktívne zapájajú do športového strediska, často používajú takéto elastické obväzy. Pre začiatočníkov s nesprávne navrhnutým školiacim programom sú možné zranenia v tlači.

Použitie preventívneho obväzu môže byť spôsobené abnormalitami v lokalizácii alebo štruktúre brušných orgánov.

Dĺžka nosenia obväzov závisí od toho, v akom štádiu vývoja je patológia..

pooperačné

Účelom nosenia obväzu v pooperačnom období je zabezpečenie rýchleho hojenia švov. Jeho terapeutický prínos spočíva v tom, že rovnomerne rozdeľuje zaťaženie vnútorných orgánov a určuje polohu tých miest, na ktorých sa nedávno prevádzkovala. Moderné technológie používané pri výrobe obväzov umožňujú použitie trvanlivých elastických tkanín, ktoré poskytnú požadovaný stupeň kompresie.

Vďaka obvazu v pooperačnom období pacient trpí menšou bolesťou. Okrem toho bandáž zaisťuje stabilitu švu, zabraňuje jeho pretečeniu.

modely

Akýkoľvek model ortopedickej bandáže je zameraný na fixáciu orgánov brušnej dutiny, čo neumožňuje rozvoj komplikácií. Najbežnejšie používané typy elastických zariadení:

 • Alebo k. Používa sa v prípadoch, keď je potrebné chrániť pooperačné švy pred nezrovnalosťami, ako aj na fixáciu orgánov v peritoneálnej oblasti v ich fyziologicky prirodzenej polohe. Opasok sa nosí po operácii.
 • Orlett. Univerzálny prostriedok na zabránenie rozvoja patológií pobrušnice. Upevňuje orgány na správne miesto a rozdeľuje tlak tak, aby sa zabránilo ich premiestneniu.
 • Ortopedické obväzy Trives sa nosia pred operáciou aj po nej. Bandáže tohto typu sú univerzálne, a preto sú vhodné pre pacienta akéhokoľvek veku a pleti.
 • T 1339 je typ obväzu, ktorý sa používa na nosenie v oblasti hrudníka. Často pridelené mužom..
 • Ecotene je predpísaný ženám pred pôrodom a po ňom ako opatrenie na zabránenie vysídľovania vnútorných orgánov.
 • Prepravka B 339 bola vytvorená pre pacientov, ktorí majú stómiu, to znamená dieru vytvorenú chirurgom, ktorá poskytuje spojenie medzi rôznymi orgánmi, napríklad priedušnicou a vonkajším prostredím. Bandáž tohto typu fixuje brušnú stenu na správnom mieste, podporuje svalový korzet. Debna B 339 zmierňuje bolesť, zabraňuje prietrži, znižuje možnosť infekcie.

Najvhodnejší typ elastického pásu si vyberie ošetrujúci lekár.

Funkcie výberu

Farmaceutické spoločnosti ponúkajú veľký výber ortopedických obväzov. Ak chcete kúpiť ten najvhodnejší, mali by ste zvážiť niekoľko odporúčaní.

Veľkosť obväzu by preto nemala presahovať obvod pása. Bandáž by mala byť vyrobená z elastickej tkaniny a takej kvality, aby pri nosení nespôsobovala trenie.

Je dôležité, aby pás nespôsoboval silný pot a nedráždil pokožku, preto by ste si mali zvoliť obväz z dýchacích materiálov..

Pri výbere ortézy by ste mali venovať pozornosť možnosti úpravy sily fixácie a korekcie. Do úvahy sa musí brať aj šírka pásu: mala by úplne zakrývať a podopierať časť brušnej dutiny, na ktorej bola operácia vykonaná. Nosenie obväzu by nemalo byť nepríjemné. Naopak, malo by to pomôcť zbaviť sa bolesti a udržať orgány na svojom mieste..

Ako nosiť obväz

Bandáž by sa mala nosiť ráno v náchylnej polohe. Pás je umiestnený tak, aby bol aplikátor na pupočnom kruhu. Po navlečení pásu sa brušná oblasť jemne masíruje, aby sa zmenšil výčnelok. Potom sa pás omotá okolo puzdra a upevní sa suchým zipsom.

Bandáž brucha je nosená celý deň, štartuje iba na spánok.

Preventívne pásy sa nosia v tých dňoch, keď môže dôjsť k herniálnemu výčnelku. Ak osoba trpí bolesťou pri nosení elastického pásu, obväz by sa mal odstrániť a lekár o tom musí byť informovaný..

kontraindikácie

Nosenie elastického pásu je zakázané pre ľudí, ktorí majú prietržové komplikácie, ktoré si vyžadujú okamžitý chirurgický zákrok.

Jeho použitie vylučuje aj prítomnosť závažných kožných infekcií v oblastiach, kde by sa mal obväz nosiť.

Neexistujú žiadne kontraindikácie pre prenatálne obväzy. Ak je osoba alergická na prvky tvoriace obväzový materiál, odporúča sa nosiť obväz na oblečenie. Rovnaké opatrenia je možné uplatniť v prípade kožných ochorení..

Ženy po pôrode by nemali nosiť pomôcky, ak sa u nich vyvinie ochorenie obličiek alebo patológia gastrointestinálneho traktu.

U niektorých typov švov, ktoré zostanú po cisárskom reze, sa tiež neodporúča nosiť opasky.

Materský opasok

Odporúča sa, aby ženy nosili počas tehotenstva obväz, ak majú patologické ochorenia chrbtice. Okrem tejto indikácie môže lekár predpísať aj pás, ak existuje riziko potratu. Prítomnosť veľkého množstva plodovej vody, veľká veľkosť dieťaťa, ako aj jazvy na povrchu epitelu maternice - to všetko sa môže stať dôvodom, prečo žena bude musieť pred pôrodom nosiť obväz. Natiahnite ju od 4 mesiacov tehotenstva. Bandáž je odstránená v noci. Je možné to urobiť inokedy, aby plod nepociťoval nedostatok kyslíka.

Detská brušná ortéza

S vysokou pravdepodobnosťou vzniku kýly v bruchu sú deťom predpísané elastické pásy. Dajú sa ľahko pripevniť na brucho dieťaťa. Materiály používané pre malých pacientov sú hypoalergénne.

Bandáž by sa mala aplikovať správne, aby nespôsobovala ťažkosti s dýchaním a nenarúšala normálny vývoj dieťaťa..

Kvalitne vyrobené obväzy sa po nosení nepociťujú a nie sú viditeľné pod oblečením. Nemôžete priradiť a kúpiť si obväz sami. Mal by to byť detský chirurg.

recenzia

Sergey, 42 rokov, Astrakhan

Diagnostikovaná prietrž v slabinách. Liečené liekmi, potom predpísané na obväz. Cena bola nízka, čo potešilo. Počas nosenia nedošlo k nepríjemným pocitom. Deň 3-4 bol nezvyčajný, ale potom som ani necítil, že mám opasok.

Alla, 29 rokov, Tomsk

Pred pôrodom mal obväz. Môj gynekológ odporučil, aby sa predišlo možným komplikáciám. Dal som to na koniec prvého trimestra. Narodenie prebehlo dobre. Aj po nich išiel nejaký čas pásom. Nezaznamenali sa žiadne nepríjemné pocity ani negatívne následky.

Michail, 30 rokov, Krasnojarsk

Dieťa odhalilo svalovú slabosť v oblasti brucha. Aby nedošlo k rozvoju prietrže, lekár predpísal nosenie kýlovej opasky pre deti. Dieťa rastie zdravo.

Použitie obväzu a náplastí na ošetrenie pupočnej kýly

Kontraindikácie chirurgického riešenia problému

Existujú určité podmienky, za ktorých nie je operácia priradená:

 • komplexné patológie vnútorných orgánov;
 • závažný diabetes mellitus, sprevádzaný výrazným oslabením imunitného systému;
 • obezita s komplikáciami vo forme chorôb kardiovaskulárneho systému;
 • alergická reakcia na lieky na anestéziu.

Kontraindikácie môžu byť dočasné. Takéto stavy zahŕňajú exacerbáciu chronických patológií alebo akútnych chorôb..

Vo všetkých týchto prípadoch je potrebné alternatívne riešenie problému, aby sa predišlo možným komplikáciám. Jedným takýmto riešením je pupočná prietrž.

Najlepší spôsob, ako zabrániť porušovaniu

Najnebezpečnejšou a nežiaducou komplikáciou tejto choroby je porušenie herniového výčnelku, ktoré môže byť vyvolané fyzickou námahou, svalovým tlakom v tlači alebo normálnym kašľom. V tomto prípade dochádza k silnému stlačeniu pupočného krúžku a stlačeniu orgánov umiestnených vo vnútri herniálneho vaku. Výsledkom je prudké narušenie krvného obehu v obmedzených častiach orgánov, čo vedie k ich nekróze.

Zranenie môže byť rozpoznané ostrou bolesťou a neschopnosťou narovnať výstupok späť do brušnej dutiny. Ak sa takéto príznaky objavia, je potrebná okamžitá lekárska pomoc. V tejto situácii zostáva operácia jedinou liečbou. Ak je potrebný zásah v núdzi, berú sa do úvahy iba kontraindikácie, ktoré ohrozujú život pacienta.

Existuje jednoduchý a cenovo dostupný spôsob, ako zabrániť vývoju tohto scenára: špeciálne lekárske obväzy. Ich nosenie sa prejavuje aj po operácii pupočnej kýly..

Dnes vyrábajú výrobky pre tieto skupiny pacientov:

 • s pupočníkovým výstupkom;
 • s kýlami z bielej línie brucha;
 • na nosenie po operácii prietrže a na niektorých ďalších orgánoch brušnej dutiny;
 • na zabránenie divergencie brušných svalov;
 • po poranení brucha, aby sa predišlo možným následkom;
 • na prevenciu prietrže pri ťažkej fyzickej námahe.

Bandážová akcia

Použitie vzpery umožňuje udržiavať svaly prednej steny pobrušnice a dolnej bedrovej časti v pevnej polohe..

Výrobok vyvíja lokálny tlak na pupočnú oblasť, čím bráni výstupu herniového výčnelku za hranice brušnej dutiny..

Neustále nosenie pupočnej šnúry pomáha zvyšovať svalový tonus prednej steny pobrušnice, čo následne sťažuje výstup herniového vaku cez ňu.

Vďaka bandáži je tlak v oblasti pupka rovnomerne a mierne distribuovaný, čo výrazne znižuje pravdepodobnosť závažných komplikácií - najmä zranení herniálneho vaku.

Nosenie ortézy sa prejavuje najmä v prípade nadváhy: poklesnuté veľké brucho vedie k oslabeniu brušných svalov a vytvára priaznivé podmienky pre rozvoj prietrže, a ak je prítomné, výrazne zvyšuje riziko komplikácií..

Umbilikálny opasok a obväz s prietržou sú jediným spôsobom liečby tohto ochorenia u detí mladších ako 5 rokov (vo výnimočných prípadoch sú predpísané chirurgické zákroky). Pravidelné nasadenie dieťaťa špeciálnym elastickým pásom vybaveným herniovým zadržiavacím systémom bude vynikajúcim preventívnym opatrením na vystúpenie alebo zovretie výstupku. Prípravok tiež stimuluje posilnenie slabých a nedostatočne rozvinutých svalov a rýchle hojenie pupočníka..

Tehotné ženy majú špeciálne obväzy. Pri nosení dieťaťa je operácia extrémne nežiaduca. Používanie špeciálnych produktov môže zabrániť tvorbe alebo komplikácii prietrže v dôsledku výrazného zaťaženia svalového korzetu brucha a zvýšenia tlaku vo vnútri pobrušnice..

 • zabrániť možnému relapsu patológie;
 • po chirurgickom zákroku na pupočníkový výčnelok;
 • na zníženie intenzity bolesti počas rehabilitačného obdobia;
 • zabrániť strate herniálneho vaku;
 • na prevenciu komplikácií;
 • na liečbu dojčiat mladších ako 5 rokov
 • na zníženie stresu na brušných svaloch počas tehotenstva.

Čo je to produkt??

Pri výrobe moderných modelov sa spravidla používajú prírodné látky. Materiál by mal mať nasledujúce vlastnosti:

 • priedušnosť;
 • hygroskopickosť (výrobok by mal ľahko absorbovať kožné sekréty);
 • materiál by nemal dráždiť pokožku ani byť zdrojom nepohodlia;
 • výrobok by nemal byť pod odevom viditeľný.

Bandáže sú spravidla vybavené výstuhami, ktoré zabraňujú skladaniu po nasadení. Väčšina liekov má špeciálny aplikátor: musí sa aplikovať na oblasť vyčnievania. Dizajn môže obsahovať aj ďalšie poterové a vykladacie platne (2 ks) - sú umiestnené v bedrovej oblasti.

Bandáže pre dospelých sa vyrábajú v rôznych veľkostiach: ich obvod je v rozmedzí 62 - 140 cm, šírka výrobku je v priemere 20 cm.

Ako ju nosiť?

Výrobok sa nosí ráno, po nočnom odpočinku, ležiaci v posteli, priamo na spodnom prádle.

Bandážový aplikátor musí byť umiestnený tak, aby presne zodpovedal oblasti pupočného prstenca. V niektorých modeloch môže byť niekoľko aplikátorov.

Potom, pri ležaní pólu na chrbte, musíte vykonať ľahkú masáž brucha v smere zdola nahor. Pri zachovaní výčnelku v pupočnej oblasti by mal byť nastavený.

Iba na konci opísaných úkonov môže byť obväz zabalený a pripevnený v prednej časti. Väčšina moderných výrobkov je vybavená suchými zipsami. Pretože suchý zips niekedy nemôže zadržať obväz, existujú ďalšie spôsoby upevnenia na výrobkoch.

Bandáž by sa mala nosiť nepretržite (jedinou výnimkou je nočný čas) v prítomnosti pupočnej kýly a po operácii. Ak je výrobok navrhnutý tak, aby zabránil výskytu herniového výčnelku, môže sa nosiť iba pri gymnastike alebo pri inej fyzickej námahe..

Použitie lekárskych obväzov by sa malo vykonávať po konzultácii s odborníkom a pokiaľ možno pod jeho dohľadom.

Ak pociťujete bolesť, nepríjemné pocity alebo iné nepríjemné príznaky, musíte produkt okamžite odstrániť a vyhľadať lekára.

Pre deti

Jedná sa o mäkké elastické pásy vybavené herniovým dorazom. V dôsledku ich nosenia sa poskytuje:

 • ľahké lokálne stlačenie v pupočnej oblasti;
 • prevencia kýly prietrže;
 • stimulácia rýchleho rastu pupočného kanála;
 • posilnenie slabých svalov bruška dieťaťa; prevencia relapsu po operácii.

Detské pupočné bandáže sa vyrábajú na základe širokých elastických pásov. Na niektorých modeloch je obdĺžnikový pelot, ktorý sa môže pohybovať pozdĺž pásky. Povrch pelotu smerujúci k telu by mal byť mäkký a stredná časť by mala byť zosilnená.

Pri darovaní sa pelot umiestni priamo oproti herniálnemu otvoru. Upevňuje obväz pomocou širokého suchého zipsu.

Bandáž sa nemôže použiť v dvoch prípadoch:

 • v prítomnosti miestnych kožných chorôb;
 • s porušením výčnelku, ktorý je v detstve a detstve veľmi zriedkavý, pretože svalový korzet dieťaťa ešte nie je dostatočne vyvinutý a vyznačuje sa zvýšenou elasticitou.

prihláška

Výrobok sa nosí priamo na tele. Pri malých kýloch nie je potrebná silná kompresia. V tomto prípade môže byť uško nahradené bavlneným tampónom požadovanej veľkosti..

Na profylaxiu v pooperačnom období je prípustné použitie bez pútka. Väčšina výrobkov sa nedá odstrániť ani pri kúpaní dieťaťa.

Detské obväzy sú hypoalergénne a majú vysokú odolnosť proti opotrebeniu. Rozmery produktu:

Dĺžka - od 42 do 54 cm.

Rozmery peloty (platne, ktorá zakrýva výstupok) sú 6,5 x 9 cm.

Výrobky sú vhodné aj pre novorodencov, no môžu sa nosiť až po úplnom zahojení rany v pupočnej oblasti..

Použitie lepidiel

Jednou z najviac odporúčaných metód liečby pupočníkovej prietrže u novorodencov je jej lepenie pomocou bandáže. Podstatou lepenia je zabezpečiť, aby prietrž bola vždy udržiavaná v správnej polohe.

Náplasti si môžete kúpiť v lekárňach, ale keďže ich používanie má určité vlastnosti, je lepšie zveriť prvú žiadosť lekárovi..

Pri správnom používaní náplasti nespôsobujú dieťaťu nepríjemnosti. Vyrábajú sa na základe prírodných hypoalergénnych materiálov a nespôsobujú podráždenie..

Existuje niekoľko spoločností, ktoré vyrábajú detské omietky: Cikko, Hartman, Porofiks.

Porofix

Náplasti Porofiks sú špeciálne navrhnuté rakúsko-nemeckou spoločnosťou Lohmann & Rauscher GmbH na prevenciu a liečbu pupočnej kýly u detí. Spoločnosť je už mnoho rokov lídrom v oblasti navrhovania a výroby obväzov.

Všetky použité materiály sú prírodného pôvodu, hypoalergénne a vybrané s ohľadom na vlastnosti tenkej a jemnej detskej pokožky.

Porofix nespôsobuje podráždenie pokožky, dokonale drží pupok, ľahko sa odlupuje pri kúpaní dieťaťa.

Základom náplasti je prírodná látka sfarbená na pokožke s vysokým stupňom priedušnosti a neobsahujúca latexové prísady.

Porofix je možné použiť:

 • na prevenciu a liečbu pupočnej kýly u dojčiat;
 • pre spoľahlivú fixáciu výčnelku počas posilňovacích cvičení a terapeutických masáží;
 • ak má dieťa široký pupočníkový krúžok (na jeho odstránenie);
 • produkt tiež prispieva k tvorbe krásneho pupku u dieťaťa.

Špeciálne vlastnosti náplasti:

Tieto terapeutické náplasti sú špeciálne navrhnuté na prevenciu a liečbu pupočnej kýly u detí..

Výrobky sa skladajú z dvoch častí. Pripevňujú sa pevne na pokožku dieťaťa a potom sa dotiahnu podľa princípu pásu.

Tento originálny spôsob utiahnutia umožňuje spoľahlivú fixáciu a vysokú účinnosť použitia týchto anti-herniálnych produktov. Výstupok je nielen nastavený, ale tiež spoľahlivo zakrytý svalovými vláknami a fasádou umiestnenou nad ním. Stručne povedané, vďaka použitiu Porofixu je možné obnoviť normálne anatomické umiestnenie svalových tkanív, fascí, ktoré pomáhajú zbaviť sa pupočníkového výčnelku, pretože to je nedostatočný vývoj svalov a iných tkanív, ktorý vyvoláva vývoj choroby..

Ako používať Porofix?

Aby sa náplasť udržala pevne a nekĺzala, je potrebné ju správne pripevniť:

 1. Kožu v blízkosti pupka dôkladne očistite navlhčenou tkaninou a potom ju jemne osušte..
 2. Potom je potrebné pripevniť prvú časť náplasti na jednu stranu, druhú na druhú. Vzdialenosť od pupka by mala byť 3 až 4 cm. Bude lepšie striedať umiestnenie záplat „A“ a „B“.
 3. Jemným pritlačením na herniálny výstupok musí časť záplaty „A“ prejsť časťou „B“..
 4. Náplasť opatrne opravte.

delete

Jednou z hlavných výhod prietrže kýly Porofiks je schopnosť ľahko sa odstrániť pri kúpaní dieťaťa.

Po 10 minútach je dieťa vo vode v dôsledku navlhčenia a produkt sa sám odlupuje.

 • Náplasť by sa mala odstrániť, keď je dieťa vo vode. Za týmto účelom zoberte Porofiks za odlúpenú hranu a jemne potiahnite smerom k sebe.
 • Po kúpaní musí byť pokožka dieťaťa v mieste fixácie náplasti namazaná zvlhčovačom.
 • Ak zvyšky lepidla zostanú na pokožke, dajú sa ľahko odstrániť bohatým detským krémom.
 • Pred nalepením novej náplasti na pokožku odstráňte zvyšný krém. Je lepšie ho umyť pomocou detského mydla a potom ho osušiť uterákom.

Trvanie liečby. Niektoré odporúčania

Približné trvanie kurzu je od 10 do 30 dní. Prvé výsledky sa môžu objaviť veľmi skoro - po treťom postupe. Napriek pozitívnemu trendu by sa v liečbe malo pokračovať.

 • Náplasť by sa mala vymieňať každý deň - je to lepšie pri kúpaní dieťaťa.
 • Ak produkt neprišiel do kontaktu s vodou, môže sa opätovne použiť (až 2 - 3 krát). Malo by sa však pamätať na to, že v tomto prípade sa výrazne zvyšuje pravdepodobnosť podráždenia pokožky.
 • Optimálny výsledok sa dá dosiahnuť kombináciou použitia herniovej náplasti so špeciálnou masážou a terapeutickej detskej gymnastiky.

Náplasť Porofiks sa dá kúpiť v priemere za 135 rubľov. Balenie obsahuje 10 produktov.

3 komentáre

Ako lekár môžem povedať, že toto všetko je užitočné v kombinácii s inými spôsobmi liečby, ale ako ukazuje prax, v 70% prípadov sa prax neobíde bez chirurgického zákroku..

Existujú náplasti pre dospelých ?
Môj rodič má už 75 rokov a je z rôznych lekárskych dôvodov odmietnutý chirurgický zákrok. Chcel by som ich chrániť pred komplikáciami s pupočnou kýlou. Sú to moje workoholici, ktorí neodtrhávajú prácu zo záhrady. Žiadam o odporúčania. bandáže nenosia, pretože nie pohodlne. Ktoré z nich sú pohodlné a pohodlné? Vopred ďakujem

Operácia pupočnej kýly71g podľa indikácií urológie sa neodporúča

Pridať komentár zrušiť odpoveď

Populárne články:

Čo je lepok a prečo sa považuje za škodlivý

Pravidelne nové trendy v dietetike. Je lepok škodlivý? Ak áno, prečo a ako sa vyhnúť jeho škodlivým účinkom?

Nesprávna výživa môže spôsobiť preťaženie žlče s najzávažnejšími komplikáciami. Skontrolujte si stravu!

Tromboflebitída dolných končatín

Až 50% prípadov kŕčových žíl je komplikované tromboflebitídou, čo je mimoriadne nebezpečné ochorenie. Skontrolujte, či sa dozviete viac, ako sa zotaviť.

Ulcerózna kolitída

Príznaky ulceratívnej kolitídy je ťažké rozoznať, ale toto ochorenie môže spôsobiť vážne komplikácie; zistite, ako ho správne diagnostikovať..

Drogová liečba mastnej hepatózy

Je možné liečiť mastnú hepatózu samotnými liekmi bez zmeny životného štýlu?

Menu pre pankreatickú pankreatitídu

Terapeutická strava pre rôzne formy pankreatitídy a správny výber produktov prispievajú k účinnej liečbe a zabraňujú komplikáciám

Všetko o faryngitíde

Neustále kašeľ, nepríjemný pocit v krku? Obyčajne obyvatelia veľkých miest trpia hltanom. Zistiť viac..

Trigeminálny zápal

Silná ostrá bolesť tváre môže naznačovať nepríjemné ochorenie, skontrolujte sa a podrobne sa informujte o všetkých liečebných metódach.

Ukazuje sa, že var sa dá rýchlo vyliečiť bez chirurgického zákroku a jaziev, ale iba vtedy, ak sa zistí včas. Podrobnosti v článku.

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Medzistavcová kýla sa považuje za stav, pri ktorom dôjde k zmene integrity medzistavcových platničiek s následným premiestnením, vyčnievaním alebo prolapsom buničitého jadra umiestneného vo vnútri obalu disku.
75% - 80% zo sociálne aktívnej vekovej skupiny (vo veku 30 - 60 rokov) trpí degeneratívnymi ochoreniami chrbtice, 80% skúmaných 100% sú ľudia s diagnostikovanou bedrovou alebo bedrovou medzistavcovou prietržou.
Zhluk hrdla s osteochondrózou krčnej chrbtice je spôsobený kŕčmi svalov hltanu a krku v čase prehltnutia v dôsledku porúch obehového systému a nervového trofizmu krčnej chrbtice a príčinou kŕčového stavu môže byť psychologická a somatická patológia, ktorá si vyžaduje presnú diagnostiku a následnú liečbu..