loader

Hlavná

Žalúdok

Koľko nosiť obväz po operácii na odstránenie žlčníka

Operácia odstránenia žlčníka - cholecystektómia - sa vykonáva v prípadoch exacerbácie žlčníkovej choroby metódou otvorenej brucha (laparotómia) alebo laparoskopiou. Po chirurgickom zákroku sa začína dlhé zotavovacie obdobie, počas ktorého je pacient predpísaný na obväz.

Účel pooperačnej bandáže

Úlohou bandáže po odstránení žlčníka je pevne fixovať chrbticu a rebrá, pomáha udržiavať svalový tonus. Týmto spôsobom je možné znížiť zaťaženie oblasti podstupujúcej chirurgický zákrok. Jednoduchá technika pomáha predchádzať riziku pooperačných komplikácií:

 1. Poškodenie krvných ciev obklopujúcich ranu.
 2. Krvácanie rôznej povahy.
 3. Penetrácia žlče do brušnej dutiny.
 4. švy.
 5. Purulentné procesy v oblasti rany.
 6. Pooperačná prietrž.

Na dosiahnutie najlepšieho výsledku je dôležité správne upraviť obväz. Pacient dostane úľavu od prvého dňa nosenia obväzu. Veľkosť produktu sa vyberá individuálne. Počas odpočinku sa dá odstrániť, aby sa obnovil normálny prietok krvi..

Vplyv sprísnenia na proces regenerácie po chirurgickom zákroku závisí od spôsobu odstránenia žlčníka:

 1. laparotómia Je to predpísané, keď má pacient množstvo komplikácií základného ochorenia. V oblasti pravého hypochondrium sa urobí veľký rez, aby sa otvoril prístup k žlčníku. Bandáž je navrhnutá tak, aby pevne fixovala pooperačné šitie a zabránila mechanickému posunu tkanív a orgánov. Pravdepodobnosť pooperačnej prietrže sa zníži, proces hojenia sa urýchli, vizuálne je šitie po hojení menej viditeľné..
 2. Laparoskopia. Vykonáva sa prostredníctvom zárezov dlhých 0,5 - 1,5 cm, do ktorých sa vkladajú chirurgické nástroje. Táto technika je oveľa menej traumatická ako laparotómia, ale nie je použiteľná vo všetkých prípadoch. Nie všetci lekári súhlasia s tým, že použitie obväzov po týchto operáciách je povinné. Väčšina z nich sa však zhodla na tom, že s ich pomocou je možné počas rehabilitácie znížiť zaťaženie zranenej oblasti a zmierniť nepohodlie pacientov..

Otázka, či je po odstránení žlčníka potrebný obväz, nie je v prípadoch, keď sa operácia vykonala otvorene s posunom vo vnútorných orgánoch. Odmietnutie obväzu v rozpore s odporúčaním chirurga bude mať za následok ťažké liečiť pooperačné komplikácie.

Ako vyzerá

Z vonkajšej strany je produktom široký, veľmi hustý pás so zaoblenými hranami. Šite ho z najmodernejších syntetických materiálov, poskytnite elastické vložky a upevnite suchý zips. Farba môže byť ľubovoľná, ale častejšie sú čierne a biele odtiene.

Je vhodné vyskúšať atraktívny model aj v salóne, kde sa predáva zdravotnícke potreby, pretože všetky sa líšia v strihu, v počte stupňov úpravy. Nesprávne vybraný produkt môže byť príliš veľký alebo malý a také výrobky sa nedajú vrátiť..

Dôležité: použité obväzy si nemôžete kúpiť. Pri použití sa napínajú a strácajú svoju pôvodnú elasticitu. Takýto produkt nebude schopný priniesť výhody.

Nuansy výberu

Pred nákupom si musíte dôkladne preštudovať pokyny výrobcu a skontrolovať:

 1. Veľkosť. Malo by sa zhodovať s pásom pacienta. Správna výška obväzu by mala úplne zakrývať pooperačné stehy.
 2. Material. Vyberá sa tak, aby sa pod páskou nevytváral skleníkový efekt. Koža by mala voľne dýchať a pot by sa mal odparovať. Na šitie použite bavlnu, elastan, pogumovaný latex. Vyberte materiál, ktorý nie je alergický.
 3. Počet krokov nastavenia. Zdokonalené modely majú niekoľko radov suchých zipsov a zapínadiel, ktoré vám umožňujú pripevňovať ich ako korzet, ktorý presne zapadá do postavy.

Konečné vybavenie sa musí vykonať v spojení s chirurgom, ktorý operáciu vykonal. Lekár vám pomôže upraviť napnutie, ukázať, ako sa nosí.

Pravidlá nosenia

Výrobcovia zvyčajne umiestňujú návod na použitie na obaly obväzov. Uvádza postup:

 • Dajte si obväz, ležiaci na chrbte a pripevnite ho suchým zipsom na neúplné výdychy.
 • Prvýkrát je obväz nanesený deň po operácii, pretože v tomto okamihu pacient najviac potrebuje fixovať pooperačné švy.
 • Po nasadení obväzu by sa mal bolesti zmierniť. Ak sa bolesť zosilní, musí sa zmierniť tlak obväzu na žalúdok.
 • Pred spaním je obväz odstránený, aby sa v noci zabránilo stlačeniu vnútorných orgánov.
 • Prílišné dotiahnutie zámku sa neodporúča, pretože to zhoršuje cirkuláciu vzduchu a môže spôsobiť potenie švov.

Pretože doba nosenia je dlhá a obväz nie je odstránený takmer celý deň, mali by ste si okamžite kúpiť 2 obväzy. Kým jeden je sušený po umytí, pacient používa druhý.

Čas nosenia

Ako veľmi nosiť obväz v čase, hovorí chirurg. Neexistujú žiadne presné odporúčania, pretože vek, hmotnosť a úspech pooperačnej rehabilitačnej terapie sú dôležité.

Po laparotómii

Po operácii sa mladí pacienti zotavujú oveľa rýchlejšie ako starší pacienti. Chirurg predpisuje nosenie obvazu na 2 až 3 mesiace, po ktorom je proces hojenia ukončený. Starší človek, ktorý tiež trpí obezitou, bude musieť nosiť obväz najmenej šesť mesiacov alebo dlhšie.

Po laparoskopii

V prípade cholecystektómie pomocou laparoskopickej metódy sa rehabilitačné obdobie skráti najmenej o polovicu. Punkcie sa hoja rýchlejšie ako rezy v bruchu. Podporná ortéza zabraňuje zápalu, pretože zabraňuje vniknutiu cudzích predmetov a baktérií do rany.

Trvanie používania obväzu po laparoskopii tradične nepresahuje 1 mesiac. Koľko presne by ste mali nosiť obväz po operácii na odstránenie žlčníka, musíte sa poradiť s chirurgom.

Ako sa starať o obväz

S lekárskym prístrojom by sa malo zaobchádzať správne. To mu nedovolí predčasne zlyhať a zabrániť infekcii rany. Pravidlá starostlivosti:

 1. Umývanie sa vykonáva rukami v teplej vode (do 40 ° C). Neumývajte, neusušte, vyžmýkajte sa v práčke.
 2. Dôkladne opláchnite prací prostriedok.
 3. Po umytí pri teplote miestnosti obvaz vysušte a jemne ho vyrovnajte.
 4. Skladujte iba v skrini, nenechávajte na slnku.
 5. Nepoužívajte bielidlá.
 6. Nepoužívajte žehlenie a paru.

Správna starostlivosť predĺži životnosť výrobku a zachová jeho elastické vlastnosti..

O tom, aký pooperačný obväz je potrebný pre pacienta, koľko času na jeho nosenie, rozhoduje chirurg. Mal by sa kúpiť vhodný druh obväzu a prvé vyskúšanie by sa malo uskutočniť pomocou lekára. Je dôležité dodržiavať odporúčania týkajúce sa použitia ortézy a náležitej starostlivosti o výrobok.

Pooperačný obväz, koľko sa nosí

Začnime samozrejme teóriou)

Bandáž je lekárskym doplnkom, bez ktorého je ťažké si predstaviť pooperačné obdobie. Vysoko kvalitný obväz z osvedčených materiálov účinne zmierňuje zaťaženie častí tela, tkanív, bez toho, aby došlo k stlačeniu vnútorných orgánov..

Obrázok detailne ukazuje, ako kompresné odevy ovplyvňujú telo.

Ako chirurg so značnými skúsenosťami môžem povedať so všetkou zodpovednosťou: terapeutický účinok použitia obväzu sa niekoľkokrát zvyšuje. Obnovuje svalové funkcie, má priaznivý vplyv na stav kĺbov a pokožky. Keď už hovoríme o výrobkoch z Valenta, treba poznamenať, že ceny sú dostupné za obrovskú škálu.

Prečo by ste mali veriť Valento?

Klinika, na ktorej pracujem už mnoho rokov, s týmto výrobcom aktívne spolupracuje už takmer 10 rokov. Počas tak dlhého obdobia sme opakovane videli dokonalú kvalitu kompresných odevov Valento. Bez týchto lekárskych doplnkov je už nemožné si predstaviť plnohodnotnú rehabilitáciu po chirurgických zákrokoch na hrudníku a brušnej dutine. Výrobky spĺňajú najvyššie medzinárodné normy bezpečnosti a kvality platné v Rusku (ISO 9000, FSQUAL, FDA)..

Komu a kedy kúpiť obväz?

Valentoov obväz môže významne skrátiť dobu rehabilitácie a tiež minimalizovať nepriaznivé účinky vo forme proliferácie spojivového tkaniva v šijacích oblastiach, stratu svalového tonusu, výskyt kožných strií.

Podporné obväzy a kompresné príslušenstvo budú potrebné v týchto prípadoch:

- druhá polovica tehotenstva (od piateho týždňa funkčného obdobia);

- po pôrode, keď maternica ešte nezískala svoj pôvodný tón, nie sú brušné svaly dostatočne elastické;

- v pooperačnom období. Po chirurgických zákrokoch na hrudníku je dôležité najmä spodné prádlo: na účinnú podporu hrudníka sú potrebné špeciálne podprsenky s upevňovacími pásikmi. Vďaka bandáži nie je operovaná plocha napnutá;

- po zranení (zlomeniny, dislokácie);

- na chudnutie (pacientom sa odporúčajú korekčné pančuchy, anatomické pásky a obväzy na úpravu postavy).

Ortopédovia a neurochirurgovia zamestnaní v našej klinike často predpisujú pacientov, ktorí majú kompresné spodné prádlo Valento.

Tvary obväzov

Najbežnejšie typy dnes sú:

- opasky - výrobky používané na podopretie dolnej časti chrbta Odporúča sa počas tehotenstva, pretože navrhuje fixáciu pod žalúdkom. Pás nekomprimuje vnútorné orgány v dôsledku prítomnosti bočnej gumy.

- bandážové nohavice - má vysoký pás, účinný na podporu maternice a brucha. Docela široký, vybavený špeciálnymi vložkami v oblasti brucha a bedrovej oblasti;

- bandážové šortky - v mnohých ohľadoch identické s bandážovými šortkami, ale jej spodná časť je vyrobená vo forme šortiek. Produkt je dôležitý najmä v zimných mesiacoch;

- kombinované modely - navrhnuté na rovnomerné rozloženie zaťaženia v celom tele. Anatomické pásy sú vyrobené zo špeciálneho materiálu (pogumovaná tkanina), namiesto zapínania sa používa suchý zips. Najčastejšie predpisované tehotným ženám a pacientom trpiacim rôznymi chorobami chrbta;

- bandážová milosť - modely pripevnené na boku a na spodku. Konajte na princípe sprísnenia kvôli zhutnenému tkanivu v bruchu. Optimálne po pôrodnom období.

Bandáž po operácii brucha: aký je jej význam

Ako chirurg, aby sa predišlo výskytu prietrže po operácii brucha, odporúčam pacientom, aby si kúpili špecializované lieky Valento. Brušná dutina je dosť zákerná, akékoľvek chirurgické zákroky zahŕňajú dlhé zotavovacie obdobie. Špecifickosť brušnej chirurgie je navyše taká, že sa pacient musí čo najrýchlejšie zotaviť.

Na rýchle a bezpečné hojenie chirurgických stehov a na zaistenie toho, aby počas pohybov nedošlo k bolesti, sa pacientom odporúča nosiť pevný a široký elastický pás Valenta, ktorý podopiera vnútorné orgány bez nadmerného tlaku na ne. Produkt umožňuje urýchliť hojenie švov a varuje pred možnými komplikáciami..

Nákup pooperačnej bandáže je nevyhnutný pre efektívnu podporu orgánov v optimálnej polohe. Výrobok zabraňuje tvorbe prietrže, adhézii, chráni pred jazvami a tiež zabraňuje vzniku strií na koži, infekcii operovanej oblasti. Produkt má analgetické, upokojujúce účinky, neobmedzuje pacienta v pohybovej aktivite.

Aká je jedinečnosť kompresného prádla Valento

Produkty Valento získali dôveru lekárov predovšetkým vďaka svojmu jedinečnému dizajnu a sofistikovanosti dizajnu. Je známe, že na vývoji každého modelu sa zúčastňujú špecialisti z rôznych oblastí medicíny: ortopédovia, gynekológovia, neurochirurgovia, onkológovia atď. Pomerne často predpisujem nosenie obväzov Valento na preventívne účely. To vám umožní zabrániť rozvoju mnohých chorôb v budúcnosti a zlepšiť telo..

V oficiálnom internetovom obchode Valento si môžete kúpiť kvalitnú bandáž schválenú modernými klinikami v Moskve. Ak chcete správne určiť veľkosť, dôrazne vám odporúčame poradiť sa s konzultantmi.

Ako zvoliť pooperačnú bandáž podľa veľkosti - prehľad zdravotníckych pomôcok s popisom a cenou

Po operácii je ťažké urobiť tento produkt. Pooperačné obväzy - špeciálny zdravotnícky výrobok vo forme opasku, korzetu alebo spodných nohavičiek, ktorý je určený na použitie pri rehabilitácii na rýchle hojenie švov, na prevenciu prejavov prietrže. Ortéza je nevyhnutná na urýchlenie regenerácie po operácii brucha u dospelých a detí, cisársky rez u žien. Pomáha zmierňovať svalové napätie, bolesť v oblasti stehu..

Čo je pooperačná bandáž

Po chirurgickom zákroku sa začína dlhá rehabilitácia. Bolestivé švy, opuchy, hematómy a hernie - to vie takmer každý pacient po operácii. Pooperačné obväzy môžu urýchliť proces zotavenia. Jedná sa o hustý obväz s vysokou elasticitou na pohodlných spojovacích prvkoch, ktorý je určený na podporu vnútorných orgánov.

Vyrába sa vo forme opasku, korzetu, sukne, nohavičiek, milosti pre použitie na hrudníku, bruchu a trieslovinách. Popôrodné modely sú žiadané. Pooperačné obväzy sú vyrobené z hypoalergénnych materiálov, ktoré umožňujú priechod vzduchu. Zloženie obsahuje: prírodnú bavlnu, elastan, lycru, viskózu, mikrovlákno. Kombinácia týchto materiálov poskytuje potrebný stupeň kompresie, čo dáva ortóze vysokú funkčnosť.

Pred zakúpením ortézy je dôležité poradiť sa s lekárom. Tento zdravotnícky prostriedok má množstvo kontraindikácií, preto je samoliečba nežiaduca. Neodporúča sa v takýchto prípadoch:

 • s chorobami gastrointestinálneho traktu (gastrointestinálny trakt), najmä s dvanástnikovým vredom alebo žalúdkom;
 • s ochoreniami v určitých oblastiach kože (ekzém, nádory, hlboké rany);
 • ak má pacient ochorenie obličiek, ktoré vyvoláva opuch;
 • v prítomnosti alergickej reakcie na materiály, z ktorých je vyrobená ortéza;
 • keď sú na tele určité druhy čerstvých švov.

Na čo je obväz?

Hlavným účelom je skrátiť dobu potrebnú na vyliečenie chirurgického švu. Ortéza s pravidelným opotrebovaním rovnomerne rozdeľuje tlak vnútorných orgánov do poškodenej oblasti. Každý výrobok má určitý stupeň kompresie. Podporný účinok pomáha chrániť pacienta pred prejavmi pooperačných hernií a zaistenie nehybnosti formujúcej jazvy prispieva k tomu, že sa rýchlo začne liečiť. Hlavné indikácie pre použitie: pooperačné obdobie, po liposukcii, pred a po pôrode.

V lekárňach je veľa obväzov, ale ktorý z nich vám bude vyhovovať podľa jeho charakteristík a ceny? V tomto prípade sa môžete poradiť s lekárom alebo nezávisle preskúmať recenzie online. Všetky ortézy sú rozdelené do nasledujúcich typov:

 1. Pôrodné alebo pooperačné bandáže brucha. Je relevantný po chirurgickom zákroku v bruchu, ktorý je určený na urýchlenie rehabilitačného obdobia.
 2. Pooperačná operácia hrudnej oblasti. Po zranení alebo operáciách fixuje a stabilizuje polohu hrudníka. Používa sa na liečbu myalgie, intercostálnej neuralgie, myozitídy.
 3. Anti-kýla je účinný profylaktikum. Oprava brušných stien, trieslovín. Zabraňuje vysunutiu vnútorných orgánov, keď sa kýly objavia na určených miestach.

Rozmery

Je dôležité pristupovať k výberu veľkosti zodpovedne, v opačnom prípade bude ortéza nielen schopná zvládnuť túto úlohu, ale môže byť škodlivá. Veľké modely neposkytujú spoľahlivú fixáciu, malé modely vytlačujú tkanivá, narušujú mikrocirkuláciu, spomaľujú proces hojenia. Výrobcovia predávajú ortézy rôznych veľkostí. Nájdenie možnosti, ktorá vám vyhovuje, je jednoduché.

Ako nosiť obväz po operácii

Kedy môžem začať používať obväz po operácii brucha? Je dôležité, aby pacient počúval odporúčania lekára a aby sa samoliečil. Odporúča sa, aby sa tento zdravotnícky prístroj použil okamžite po dokončení operácie, a to až do úplného zahojenia švu. Je dôležité nosiť pooperačnú ortózu nepretržite a prestávku iba v noci, keď nedochádza k fyzickej aktivite.

Ako používať pooperačné obväzy? Najlepšie sa to robí v polohe na chrbte, keď sú svaly uvoľnené. Ortéza by sa mala umiestniť na operovanú oblasť, čo by malo viesť k neúplnému výdychu. Pamätajte, že by ste to nemali príliš pevne fixovať, inak by ste mohli poškodiť tkanivo tvoriace jazvu. Po uložení ortézy skontrolujte svoje pocity. Ak máte nepríjemné pocity alebo bolesť, fixáciu je potrebné uvoľniť..

Kúpiť pooperačné obväzy

Doteraz bola dôležitosť používania týchto zdravotníckych pomôcok podceňovaná. Bolo im dokonca odporučené, aby si ich vyrobili sami. V súčasnosti je dopyt po ortézach žiadaný. Upozorňujeme, že pred nákupom by ste si mali starostlivo zvoliť veľkosť a kvalitu materiálu. Malý produkt stlačí telo, prinesie nepohodlie, tkanivo zlej kvality neumožňuje pokožke dýchať.

Bandáž brucha

Lekári predpisujú nosenie ortézy všetkým pacientom, ktorí podstúpili operáciu brucha. Je to potrebné na zníženie zaťaženia stehu, aby sa predišlo komplikáciám, výskyt prietrže:

 • názov: PO-25P Ecoten;
 • cena: 1 860 r.;
 • Vlastnosti: dva upevňovacie panely, vlhké a priedušné, majú plastové vložky, ktoré zabraňujú skrúteniu;
 • plusy: dokonale sedí na figúre, bavlnená doska nedráždi poškodenú oblasť.

Brušná ortéza v dôsledku pružnosti a pružnosti materiálu poskytuje podporný účinok. Súbežne s nosením ortézy sú pacienti často predpisovaní na vykonávanie gymnastiky a masáže. Takéto výrobky sú pripevnené k pásu silnou kontaktnou páskou, natiahnutou pomocou napínania:

 • názov: RA-30 Ecoten;
 • cena: 2 620 p.;
 • Vlastnosti: 100% bavlna, je tu vložka „proti zvlneniu“, vidlicový výsuvný panel;
 • Plusy: vhodné na rehabilitačné obdobie po chirurgických zákrokoch v brušnej dutine, cenovo dostupné.

Gynekologické pooperačné

Toto podporné zariadenie sa počas rehabilitačného obdobia odporúča používať všetkými ženami s rôznymi typmi maternicových patológií. Ak si ho objednáte v Petrohrade alebo v Moskve za výhodnú cenu, pomôže internetový obchod doručením pošty. Po hysterektómii (odstránenie maternice), produkty kompresie pomáhajú znižovať bolesť, predchádzať divergenciám kĺbov, zabezpečovať ochranu panvových kostí pred preťažením a znižovať riziko patológií. Venujte pozornosť takémuto modelu:

 • názov: B-637 prepravka:
 • cena: 1 290 r.;
 • Vlastnosti: vhodné pre typ postavy "jablko", ktorá sa skladá z bavlny, elastánu a polyamidu, vrchná časť je vyrobená z gumy;
 • Plusy: spoľahlivo drží panvové orgány v správnej polohe.

Gynekologické modely sú určené pre ženy, ktoré sa podrobili operácii panvových orgánov. Majú svoje vlastné charakteristické črty:

 • keď sa maternica vynechá, použijú sa špeciálne spodky, ktoré obopínajú boky aj perineum a sú pevne pripevnené pomocou upevňovacích prvkov;
 • Dizajn gynekologických modelov zabezpečuje ich pohodlné nosenie pod oblečením, ktoré v živote nespôsobuje nepohodlie.

Pozrite sa bližšie na túto možnosť, ktorá nie je príliš drahá a dokonale sa vyrovná s jej funkciami:

 • názov: OVO-445 Ecoten;
 • cena: 2 610 p.;
 • charakteristika: odnímateľný klin, pelot v slabinách a vo vrecku v dolnej časti;
 • plusy: štruktúra materiálu zaisťuje optimálnu úroveň kompresie, produkt pri nosení nepohodlie spôsobuje hypoalergénnosť, vlhkosť a priepustnosť vzduchu.

Pooperačná hernia pupočná

Používa sa nielen po operácii, ale aj na účely prevencie. Účinne chráni pred výskytom prietrže, zabraňuje prolapsom vnútorných orgánov:

 • meno: Trives T-1442;
 • cena: 1290 p.;
 • charakteristika: má výstužné rebrá v oblasti chrbtice, odnímateľný pelot, 6 pozícií v rozmerovej mriežke.
 • plusy: znižuje zaťaženie brušnej dutiny, obnovuje tonus brušných svalov.

V pooperačnom období pomáha ortéza pacientovi minimalizovať riziko komplikácií a relapsov. Nasaďte elastický korzet v polohe na chrbte a panvu umiestnite na úroveň nad plecami. Koľko nosiť obväz po operácii brucha by malo byť dohodnuté s lekárom:

 • názov: GP-20 Ecoten;
 • cena: 1960 p.;
 • Vlastnosti: vyrobené zo 100% bavlny, má dodatočný poter na úpravu kompresie, je tu pohyblivý pelot na zabezpečenie rovnomerného tlaku;
 • Plusy: pomáha skrátiť dobu rehabilitácie, aby sa predišlo recidíve.

Bandáž po slepom čreve

Produkt umiestnite do brušnej dutiny ihneď po operácii. Zvláštnosťou je, že vysoká hustota potrebná na kvalitné uchovanie vnútorných stien brucha nevyvoláva tlak na orgány:

 • názov: B-320 Crate;
 • cena: 960 rubľov;
 • Vlastnosti: vyrobený z hypoalergénnej penovej gumy;
 • Plusy: zlepšuje svalový tonus brušnej steny, znižuje bolesť v oblasti jazvy, zabraňuje tvorbe prietrží.

Takáto ortéza pomáha rýchlejšie sa regenerovať svalové tkanivo, zabraňuje tvorbe adhézií, hernií, jaziev. Chráni tiež pred strie, podráždením pokožky a infekciou. Niektorí pacienti upozorňujú, že liek im pomohol zmierniť bolesť počas fyzickej aktivity:

 • názov: B-352 Crate;
 • cena: 1440 rubľov;
 • Vlastnosti: vyrobené z priedušnej elastickej bandáže;
 • Plusy: zlepšuje svalový tonus, znižuje bolesť po operácii.

Pre stomických pacientov s otvorom

U týchto pacientov je potrebná špeciálna bandáž. Stoma - špeciálna diera v orgánoch, ktorá zabezpečuje interakciu tela s prostredím. Takíto pacienti po operácii potrebujú špeciálnu ortózu so štrbinou:

 • meno: Orliman COL-165/167/169;
 • cena: 5244 r.;
 • charakteristika: má 8 výstuží, hustú vložku v oblasti stómie;
 • Plusy: materiál dýcha a nespôsobuje nepohodlie, na objednávku je k dispozícii širokorozmerná mriežka.

Priemer otvoru je štandardný - 9 cm. Produkt spoľahlivo fixuje ovládanú časť tela a zabraňuje nadmernému zaťaženiu svalov pri pohybe:

 • názov: Orlett AB-412 (S);
 • cena: 3 390 r.;
 • Charakteristiky: Je zabezpečený systém proti skrúteniu, ktorý zabraňuje posunu ortézy;
 • plusy: ľahko sa opravuje, má jednotný kompresný efekt, zabraňuje vzniku kýly.

Bandáž po operácii srdca

Výrobok patrí medzi elastické korzety na hrudi. Výhody týchto pooperačných obväzov sú nasledujúce:

 • jemná fixácia hrudníka;
 • zníženie bolesti pri intenzívnom dýchaní;
 • ochrana švu, urýchlenie jeho hojenia;
 • zníženie zaťaženia vnútorných orgánov, chrbtice.

Jeden z populárnych ženských modelov, ktorý je uvedený v 7 veľkostiach a má kladné hodnotenie:

 • názov: Orlett CB-201;
 • cena: 1 590 r.;
 • Vlastnosti: pozostáva z dvoch materiálov, z ktorých jeden neobmedzuje dýchanie pacienta, druhý zaručuje pevné priliehanie produktu k telu;
 • Plusy: neviditeľné pod oblečením, pri nosení nespôsobujú nepríjemnosti.

U mužov je požadovaná táto ortéza - má ľahký stupeň fixácie a je relatívne lacná:

 • názov: Orlett AB-206 (M);
 • cena: 1 930 r.;
 • Vlastnosti: pohodlný zapínanie vďaka praktickému suchému zipsu, vyrobené z odolnej elastickej látky;
 • Plusy: 5 pozícií v rozmerovej mriežke, jemne podopiera a nestlačí hrudník.

Pánske obväzy

Odporúča sa používať po operáciách na hrudníku alebo po zistení slabiny prietrže. Bandáž na hornej časti trupu zaisťuje jej elastickú fixáciu, znižuje bolesť, ktorá sa môže objaviť po operácii alebo poranení, podporuje hojenie švov:

 • názov: Orlett CB-200;
 • cena: 1 590 r.;
 • Vlastnosti: vyrobené z dvoch druhov tkanív: 1 - s nízkou elasticitou v oblasti hrudníka, aby sa neobmedzovalo dýchanie, 2 - vysoko elastická tkanina na pevné upevnenie na tele;
 • plusy: uľahčuje rehabilitačné obdobie po vážnom poranení hrudníka, neviditeľné pod oblečením.

Pri slabinách prietrží je pre mužov dočasne predpísaná ortéza. Znižuje nepríjemné pocity spôsobené chorobou, ale nezachráni z ďalšieho postupu choroby:

 • názov: obojstranný model Orlett HB-484:
 • cena: 4 100 p.;
 • vlastnosti: obojstranný, vybavený odnímateľnými pelotmi;
 • plusy: pomáha pri prevencii inguinálnych hernií a relapsov choroby.

Dámske obväzy

Lekári odporúčajú nosiť korzety tohto typu počas tehotenstva, ak existuje riziko vzniku patologických stavov maternice. Tento termín určuje lekár. Táto možnosť je vhodná:

 • názov: BD-111 ORTO;
 • cena: 1 700 r.;
 • Vlastnosti: vyrobený z elastického elastického materiálu, vystuženého hustou plachtou vzadu, má anatomický profil a elastické bočné remienky;
 • plusy: zmierňuje lumbosakrálnu oblasť chrbtice, odstraňuje bolesti dolnej časti chrbta, pomáha predchádzať striám, vytvára podmienky optimálne pre správny vývoj dieťaťa.

Neodporúča sa používať produkt bez konzultácie s gynekológom, najmä ak existujú plastové vložky. Vyvíjajú tlak na pobrušnice a plod, čo môže mať za následok vývoj patológií u dieťaťa. Požadovaná a spoľahlivá ortéza od tejto skupiny:

 • názov: Nera-Lux 9902 TONUS ELAST;
 • cena: 1 550 p.;
 • vlastnosti: pozostáva z 90% bavlny, 10% polyamidu, predná časť je vyrobená z mikrovlákna, ktorá jemne fixuje rastúce brucho bez toho, aby obmedzovala vývoj plodu;
 • Plusy: zmierňuje stres od chrbtice, dolnej časti chrbta, panvových orgánov.

Bandáž pre veľké brucho

Tieto ortézy sú žiadané u mužov a žien, ktorých postava nie je ani zďaleka ideálna a žalúdok pripomína vrece. Charakteristickým znakom takého obväzu je použitie špeciálnej látky na vyťahovanie vo výrobnom procese, ktorá zabezpečuje voľnú cirkuláciu vzduchu. Napríklad v modeli:

 • názov: Orto BPA-140;
 • cena: 5 390 rubľov;
 • charakteristika: chrbát je vyrobený z neroztiahnuteľného materiálu, brušná a bočná časť sú vyrobené z elastického materiálu;
 • plusy: opravuje postavu, posilňuje slabú prednú brušnú stenu pri obezite.
 • nevýhody: na vedomie, že takáto bandáž nevyrieši problém nadváhy bez úpravy stravy.

Výrobok nespôsobuje nepohodlie pri nosení, umožňuje vám vytvoriť normálnu siluetu. Vďaka predĺženému stlačeniu je možné dosiahnuť postupné znižovanie objemu. Tento výrobok používajte opatrne, aby nedošlo k stresu v tele. Prezrite si tento model:

 • názov: Orto VV 208;
 • cena: 6 340 rubľov;
 • vlastnosti: výrobok je vystužený kovovými výstuhami;
 • plusy: modeluje postavu, zmierňuje bolesť v dolnej časti chrbta.

Ako si vybrať pooperačnú bandáž

Čo treba zvážiť pri nákupe? Najprv sa rozhodnite, koľko stojí pooperačná bandáž. Keď nájdete model, ktorý vyhovuje vášmu rozpočtu, je čas venovať pozornosť hlavným kritériám výberu:

 • materiál - bavlnené výrobky sú drahé, takže sa môžete pozrieť na vysoko kvalitné syntetické látky, ktoré sú hypoalergénne. Rozpätie v cenách za pooperačné obväzy pomôžu každému nájsť možnosť, ktorá mu úplne vyhovuje. Pamätajte, že produkt lacnej kvality nemôže stáť;
 • zipsy - pacienti s veľkou postavou by sa mali rozhodnúť pre viacúrovňové suchý zips;
 • švy - musia byť čisté a nie trieť pokožku;
 • veľkosť - mala by dobre priliehať k telu, ale nemala by ju zvierať. Malo by byť pohodlné.

Ako zvoliť pooperačnú bandáž podľa veľkosti

Definovanie tohto parametra pomôže obvyklej montáži. Ak nie je čas kúpiť pooperačnú bandáž brucha v lekárni a máte v pláne vykonať objednávku na internete, môžete si vybrať vhodnú ortézu preskúmaním informácií od výrobcu na obale. Pred tým zmerajte obvod pásu, bedier alebo bokov (v závislosti od typu výrobku) na najširšom mieste a potom porovnajte svoje parametre so všeobecne akceptovanou rozmerovou mriežkou. Napríklad páskové modely sa dodávajú vo veľkostiach S, M, L. Šírka je vybraná v závislosti od výšky a konštrukcie. Je dôležité, aby obväz pokrýval 1-2 cm zdravého tkaniva okolo švu.

video

recenzia

Maxim, 32 rokov, kúpil som si obväz v obchode so zdravotníckymi pomôckami po operácii na odstránenie dodatku. Lekár odporučil, aby sa švy liečili rýchlejšie a aby sa minimalizovalo riziko prietrže a priľnavosti. Nájdená lacná možnosť, použitá 2 mesiace. Obväz prešiel vzduchom, netlačil na žalúdok, nosil a ani si nevšimol jeho prítomnosť.

Julia, 36 rokov, musela som premýšľať o kúpe potom, čo som mala cisársky rez. Dlho som pochyboval, či by to bolo príjemné, ale neodvážil som sa neposlúchnuť odporúčania lekára, zdravie je dôležitejšie. Bol som príjemne prekvapený nedostatkom nepohodlia pri nosení, cez oblečenie nebola viditeľná ortéza. Hojenie švov bolo rýchle, takmer bezbolestné.

Alina, 23 rokov, som sa počas tehotenstva hodila. Keďže som mala dvojčatá, bol mi v posledných mesiacoch tehotenstva taký veľký žalúdok, že bolesťami chrbta sa stala mojím verným spoločníkom. A len ortéza, ktorú som kúpil na odporúčanie gynekológa, mi pomohla vyrovnať sa s problémom. Bál som sa, že bude vyvíjať tlak na brucho, ale nie, všetko dopadlo.

Pooperačné obväzy: ako si vybrať koľko nosiť

Tento článok bude užitočný pre čitateľov pripravujúcich sa na operáciu brucha. Hovoríme o resekcii žalúdka, cisárskom reze, odstránení maternice, apendicititídy, plastickej chirurgii, odstránení stómie a ďalších operáciách na brušnej stene..

Materiál sa bude zaoberať otázkami výberu modelu, určením veľkosti, trvania opotrebenia, ako aj účelu použitia a kontraindikáciami..

Bandáž: napínací pás, korzet alebo kompresné prádlo

Čo je pooperačná bandáž? Je chybou sa domnievať, že produkt je schopný po pôrode sprísniť brucho z estetických dôvodov, zmierniť bolesť alebo dať príležitosť na ostré pohyby bez poškodenia švu..

Podobné príslušenstvo je potrebné na udržanie stálych vnútorných orgánov, zlepšenie svalového tonusu a krvného obehu. Pravidelné nosenie zmierni bolesť, ale úplne ju nezbaví, kým sa nevytvorí spojivové tkanivo, nezatvorí jazva a nezlepší sa držanie tela, ale nepretiahne postavu, ako to robí korekčné spodné prádlo, poskytuje určitú slobodu pohybu, ale nedovolí vám okamžite sa vrátiť k športovému zaťaženiu..

Hlavné ciele nosenia obväzov sú:

 • Zamedzenie opuchu a pomliaždeninám;
 • Zamedzenie prolapsu vnútorných orgánov;
 • Zamedzenie tvorby prietrže;
 • Prevencia sutúrovej infekcie;
 • Urýchlenie procesu hojenia;
 • Znížená bolesť pri pohybe.

V ktorých prípadoch narazíte na kontraindikácie nosenia brušného obväzu

 • V prípade špeciálneho typu spoja (napríklad pozdĺžneho);
 • V prípade zápalu stehu;
 • V prípade opuchu spôsobeného porušením kardiovaskulárneho systému;
 • V prípade sklonu k opuchom spôsobeným nesprávnou funkciou obličiek;
 • V prípade chorôb gastrointestinálneho traktu;
 • V prípade dermatitídy, ekzému, neurodermatitídy a iného porušenia integrity kože (vredy, abscesy, preležaniny);
 • V prípade kŕčových žíl (ak hovoríme o modeli chodidla).

Pozor! Stupeň potreby v pooperačnom opasku určuje ošetrujúci lekár. Nepriťažujte situáciu samoliečbou a riaďte sa pokynmi..

Druhy bandáží brucha

 • · Bandážový pás: určený na operácie na brušnej stene;
 • Bandážové nohavice: určené na cisársky rez, odstránenie maternice alebo slepého čreva;

Samostatná položka označuje príslušenstvo pre stómiu s otvorom pre stómiu.

Ako zvoliť pooperačný pás

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je vykonať merania. Ak je obväz navrstvený na brušnú stenu - obvod brucha. Na obvode hrudníka - hrudníka (ženy sa merajú pod prsiami). Výsledné merania sa porovnajú s tabuľkou veľkostí navrhnutou každým z výrobcov.

Druhým je venovať pozornosť materiálu a typu spojovacích materiálov.

Vzhľadom na skutočnosť, že opasok možno nosiť niekoľko mesiacov a nosiť ho až 8 hodín denne, je dôležité zvoliť model s prevahou prírodných tkanín. Najlepším riešením by bola bavlna zmiešaná s lycrou alebo elastanom. Tkanina by mala byť hustá, ale nie tuhá, mala by umožňovať priechod vzduchu a udržiavať pokožku suchú.

Syntetické modely sú omnoho lacnejšie, ale často spôsobujú alergickú reakciu alebo problémy s integritou pokožky.

Ak hovoríme o spojovacích prvkoch, potom na trhu nájdete nastaviteľný suchý zips, háčiky, gombíky, zipsy, šnurovanie, ale najlepším riešením bude suchý zips s viacstupňovým nastavením. Masívny hardvér môže trieť a spôsobovať nepohodlie pri sedení alebo chôdzi a bočný zips poškriabe boky a spôsobuje ďalšie nepohodlie pri darovaní.

Tretím faktorom je šírka produktu.

Uistite sa, že pás úplne zakrýva spoj, pričom v hornej aj dolnej časti zostáva „okraj“ pár centimetrov. Nepreferujte príliš široké modely. Hrany v tomto prípade sa ohnú a narušia chôdzu a sedenie. Hlavným usmernením pri výbere šírky je vaša výška.

Pravidlá a trvanie nosenia

Nosiť obväz je najlepšie na tenké bavlnené tričko. Ak ide o stómiu, starajte sa o nákup oblečenia pre stómiu.

Správna poloha pri nasadení - ležanie na chrbte s úplným uvoľnením svalov žalúdka a dokonca aj dýchanie. Počas stomie sa produkt nosí na vrchole kalo alebo uroreceiveru, nespôsobuje silné napätie.

Minimálna doba nosenia za deň je 1 hodina. Maximálne - do 8 - 9 hodín s polhodinovými prestávkami po každých 2 hodinách.

Pozor! Celková doba nosenia za deň je stanovená ošetrujúcim lekárom a závisí od zložitosti operácie. Neporušujte zavedený režim a nenechajte rez na noc. Zanedbanie programu nosenia môže viesť k nadmernému stlačeniu a atrofii svalového tkaniva.

Ako sa starať

Produkt sa musí umyť ručne. Použitie práčky a mechanickej sušičky nie je povolené, aby sa zabránilo strate kompresných vlastností a deformácii látky.

Zriedite mydlový roztok v nádrži. Odporúča sa, aby mydlo malo neutrálnu hladinu PH. Jemne umyte rez, dávajte pozor na oblasť priľahlú k švu, opláchnite a jemne stlačte vodu.

Pás vysušte v narovnanom stave na sušičke alebo na čistú handričku na podlahe.

Pozor! Použitie použitých obväzov nie je povolené. Často dochádza k infekcii rany v dôsledku nedodržania hygienických predpisov zo strany predchádzajúceho vlastníka. Okrem toho materiál „sedí“ pod určitým číslom a stupeň kompresie bude nižší, ako je uvedené.

Ako zvoliť pooperačnú gynekologickú bandáž

Na zlepšenie pohody po sérii gynekologických zákrokov a rýchlom zotavení tela sa môže ženám odporučiť, aby nosili podporný korzet. V ktorých prípadoch sa používa pooperačná gynekologická bandáž? Ako dlho bude trvať nosenie? A ako zvoliť správny typ produktu?

Prečo potrebujem obväz po operácii


Situácie, v ktorých je pomoc špeciálneho obväzu nevyhnutná, sú rôzne typy patológií maternice (prolaps, prolaps), ich odstránenie, ako aj pôrod pri použití cisárskeho rezu..

Najčastejšie komplikácie na maternici sa vyskytujú po pôrode, keď svaly, ktoré ju držia, strácajú svoju elasticitu. V niektorých prípadoch je svalové tkanivo schopné zotaviť sa samo. Ak existuje potenciálna hrozba, že sa tak nestane, na záchranu prichádza špeciálna bandáž po pôrode, ktorá pomáha svalom udržiavať orgán a zlepšuje svalový tonus samotnej maternice..

Bandáž nebráni pohybu a plastové vložky vyvíjajú tlak na brušnú stenu, čím bránia vnútorným orgánom zmeniť ich polohu..

Po hysterektómii (odstránenie maternice) sa odporúča použiť obväz v celej fáze rehabilitácie, ktorá trvá niekoľko mesiacov. Pomôže:

 • zmierniť bolesť po operácii;
 • predchádzať divergencii pooperačných stehov;
 • poskytne spoľahlivú podporu vnútorným orgánom,
 • posilňuje svaly vagíny;
 • oprava panvových kostí a ochrana pred preťažením;
 • znižujú riziko črevných patológií a tvorby kýly.

Lekár rozhodne, koľko nosiť po operácii brucha, berúc do úvahy stav pacienta po operácii, mieru hojenia, výskyt komplikácií a mnoho ďalších faktorov.

Aby sa predišlo patológiám maternice po tehotenstve, možno budete musieť nosiť obväz počas celého obdobia. Toto by sa však malo uskutočniť iba po kvalifikovanej konzultácii s gynekológom, pretože obväz s plastovými vložkami môže vyvíjať nadmerný tlak na peritoneum a plod, a preto sú možné patologické vývrtky vo vývoji dieťaťa..

Funkčný účel obväzu

Bandáž je pás alebo korzet na lekárske účely, ktorý má zapínadlá alebo sťahovacie prvky (prvky na upevnenie tohto produktu závisia od modelu). Tento nástroj sa odporúča používať v pooperačnom období, pred alebo počas nosenia dieťaťa, po pôrode, na udržanie orgánov v panve..

Pooperačná bandáž je indikovaná na zlepšenie aktivity ženských orgánov po operácii. Tento účinok sa však pozoruje iba pri dlhodobom používaní tohto nástroja.

Korzet na fixáciu navyše poskytuje množstvo pozitívnych vlastností:

 • zmierňuje bolesť, ktorá je obzvlášť výrazná počas prvých hodín po operácii, aby sa odstránila maternica, vaječníky, prívaly;
 • chráni chirurgické stehy pred nezrovnalosťami;
 • zaisťuje fixáciu vnútorných orgánov;
 • posilňuje svaly vagíny;
 • určené na fixáciu panvových kostí. Táto funkcia chráni panvu pred možným preťažením;
 • znižuje vývoj patologických procesov tráviaceho systému, ktoré sa môžu vyskytnúť počas operácie;
 • zabraňuje výskytu pooperačných hernií.

Tieto funkcie uľahčujú ženám odloženie pooperačného obdobia a tiež znižujú ťažkú ​​bolesť a nepohodlie.

Za zmienku stojí, že obväzy majú niekoľko odrôd. Napríklad po laparotómii a vaginálnom odstránení maternice je ukázané, že nosí bandážové nohavice, táto voľba upevňovacieho zariadenia bude najvýhodnejšia, ale s laparoskopickým popôrodným pásom,.

Mnoho lekárov nazýva obväz gynekologickým pásom, je to kvôli jeho účelu. Gynekologický obväz má však v porovnaní s prostriedkami tohto typu určité charakteristické črty.

Funkcie gynekologického obväzu


Na rozdiel od iných pooperačných obväzov, modely pre ženy majú množstvo charakteristických čŕt:

 • v prípade vynechania maternice sa používajú bandážové nohavice, ktoré zahŕňajú nielen boky, ale aj rozkrok a sú pripevnené pomocou upevňovacích prvkov;
 • Dizajn gynekologických ortéz je taký, že mnohé z nich sa môžu nosiť pod oblečením a neporušujú obvyklý rytmus života..

Oprava pre domácich majstrov

Ak je žena alergická na niektoré tkanivá, má neštandardnú postavu alebo pripravené bandáže nepriliehajú pevne na telo, je potrebné, aby ste po hysterektómii urobili bandáž samostatne..

Čo je potrebné na vytvorenie obväzu? Pokyny na šitie produktu.

 1. Pripravte si príslušenstvo na šitie: látka, nite, ihla, nožnice, špendlíky na zaistenie materiálu pri šití, centimeter, zipsy, tvrdé vložky, vzor.
 2. Určené materiálom: na podporu vnútorných orgánov musí byť materiál prirodzený a hustý. Ideálna je niekoľkokrát zložená oblátková tkanina.
 3. Je dôležité vybrať a prišiť upevňovacie prvky. Môžu to byť kovové, plastové a iné..
 4. Rovnako dôležité je vyberať a šiť spojovacie prvky. Môžu byť ľubovoľné, je však potrebné prišiť niekoľko radov háčikov pomocou suchého zipsu, ponechať zipsom tkaninu na prispôsobenie tesnosti výrobku k telu. Príklad je na fotografii..

 • Dimenzovanie podľa prijatých meraní, vytvorenie približného vzoru. Ako základ vzoru si môžete vziať šablónu tela, nohavičiek alebo korzetu.
 • Po vytvorení indikatívneho vzoru sa materiál odreže. Je dôležité umiestniť vzor v smere zdieľaného vlákna. Pri použití nedôjde k nadmernému rozťahovaniu..
 • Po upečení nezabudnite produkt vyskúšať. Iba jeden šev vpredu alebo na boku nie je prieťahovaný pre pohodlné pripevnenie. Potom je produkt upravený podľa postavy ženy, všetky švy sú spracované pomocou šijacieho stroja.
 • Všetky ďalšie blokovacie prvky sú šité.
 • Ako si vybrať obväz


  Aby ste nenarušili krvný obeh, ktorý môže viesť k hypoxii (kyslíkové hladovanie) a patológiám vo vývoji dieťaťa, a aby sa nespôsobilo nadmerné stláčanie brušnej dutiny a pooperačné komplikácie, mali by ste zvoliť obväz požadovanej časti brušnej hustoty. Bude to určené materiálom, z ktorého je model šitý, a dizajnom plastového rámu.

  Gynekologický obväz môže byť vyrobený z latexu, elastínu a polyesteru a môže mať vložky vyrobené z lekárskeho plastu rôznych konfigurácií. Je dôležité, aby materiály boli čo najprirodzenejšie a pri nosení obväzu nespôsobovali nepohodlie.

  Dopyt je určený pre modely so špeciálnou „dýchajúcou“ sieťou, ale z dôvodu ich krehkosti a nepraktickosti je lepšie odmietnuť nákup produktov s gázovým pásom..

  Základom výberu nie je len konfigurácia (pás alebo nohavičky), ale aj veľkosť. Výrobcovia nedodržiavajú jednorozmernú mriežku, preto by žena mala nezávisle merať obvod pásu (počas tehotenstva - pod žalúdkom), ako aj obvod bedra..

  Typická šírka produktu je 23 cm. Pri predaji nájdete tiež pásy šírky 20, 25, 28 a 30 cm. Nezabudnite, že pás by mal na každej strane pooperačného švu zakrývať najmenej 1 cm..

  Lekár bude musieť zvoliť model, ktorý bude brať do úvahy jeho funkcie, stav a konfiguráciu pacienta, úspech operácie.

  Odporúča sa zakúpiť niekoľko modelov na zabezpečenie potrebnej úrovne osobnej hygieny..

  kontraindikácie

  Napriek tomu, že pooperačná bandáž je navrhnutá tak, aby urýchlila regeneráciu tela po hysterektómii maternice, vaječníkov, fibroidov, je lepšie sa najskôr poradiť s lekárom. Tento nástroj má niekoľko kontraindikácií, pri ktorých sa neodporúča nosiť ho..

  Medzi kontraindikácie tohto produktu patria:

  • Choroby tráviaceho ústrojenstva. Nenoste fixačný korzet v prítomnosti peptického vredu žalúdka a dvanástnika;
  • Ak ste alergický na látku, z ktorej je tento produkt vyrobený;
  • Prítomnosť rôznych ochorení kože - ekzém, nádory, rany;
  • Patologické procesy obličiek, ktoré sú navyše sprevádzané nádorovými procesmi.

  Ak má pacient náhle vyššie uvedené kontraindikácie, lekár by mal zvoliť najvhodnejší liek. Môže si zvoliť opasok vyrobený z prírodnej látky, ak stlačí, potom je lepšie kúpiť uzamykacie zariadenie s veľkosťou väčšou. Okrem toho by lekár mal zvoliť optimálnu dobu nosenia pásu počas dňa, maximum by malo byť 4-5 hodín.

  Po operáciách s maternicou je dôležité zvoliť správne pooperačné gynekologické obväzy. Produkt by mal byť pohodlný, mal by podporovať vnútorné orgány, chrániť švy pred ich odchýlkami. Uistite sa, že v týchto prípadoch by si to mal zvoliť iba ošetrujúci lekár, v závislosti od stavu pacienta a zložitosti operácie..

  Ako a koľko nosiť obväz po odstránení maternice


  Rehabilitačné obdobie po hysterektómii trvá v priemere 2 mesiace. Bandáž po odstránení maternice by sa mala nosiť počas celého tohto obdobia..

  Denné použitie by však nemalo presiahnuť 12 hodín, aby nedošlo k narušeniu krvného obehu.

  Po jeho vybratí musíte byť na istý čas vo vodorovnej polohe, s nohami na úrovni srdca.

  Ak operácia prebehla hladko a tkanivá vykazujú vysokú mieru zotavenia, ako aj v mnohých ďalších prípadoch, napríklad pri ochabnutej koži, nemusí byť po chirurgickom zákroku potrebné použiť obväz, aby sa odstránila maternica..

  Gynekologické pooperačné obväzy prispejú k rýchlemu uzdraveniu tela, znížia bolesť a dodajú ženám väčšiu dôveru. Účinnosť jeho použitia bude vysoká, ak má pacient v úmysle jasne postupovať podľa pokynov ošetrujúceho lekára.

  EVOLUTION BPO - pooperačná bandáž pre slabosť brucha

  Bandáž EVOLUTION je ľahká verzia určená na zabránenie vzniku komplikácií po operácii a divergencii švov so slabosťou svalov brušnej steny..

  Pás má husté vložky iba spredu a bočná a zadná časť sú vyrobené z elastického materiálu zo sieťoviny so štruktúrou mriežky. To vám umožní zaistiť potrebné obväzné napätie bez zbytočného stresu na tele.

  výhody:

  • textílie pásu sú vyrobené zo 65% bavlny, čo zaručuje vysokú priedušnosť a dobrú absorpciu vlhkosti;
  • prítomnosť výstužných výstuží vyrobených z pružného plastu;
  • Suchý zips typu dvoch okvetných lístkov vám umožňuje samostatne nastaviť napnutie remeňa v oblasti chirurgického švu;
  • v dôsledku absencie skleníkového efektu je možné obväz nosiť asi 12 hodín denne.

  nevýhody:

  • cena sa začína od 2 000 rubľov.
  • nie je možné použiť pri ležaní.

  Príprava na operáciu

  Prípravným obdobím plánovaného chirurgického zákroku je vykonanie možných vyšetrení v prehospitálnom štádiu - klinické a biochemické krvné testy, analýza moču, koagulácia, stanovenie krvného typu a faktor Rh, štúdie na prítomnosť protilátok proti vírusom hepatitídy a sexuálne prenosné infekcie vrátane vrátane infekcie syfilis a HIV, ultrazvuk, fluorografia hrudníka a EKG, bakteriologické a cytologické štúdie výterov z pohlavných ciest, pokročilá kolposkopia.

  V nemocnici sa podľa potreby vykonáva hysteroskopia so samostatnou diagnostickou kyretážou krčka maternice a maternicovej dutiny, opakovaným ultrazvukom, MRI, sigmoidoskopiou a inými štúdiami..

  1 - 2 týždne pred operáciou, ak existuje riziko komplikácií vo forme trombózy a tromboembólie (kŕčové žily, pľúcne a kardiovaskulárne choroby, nadváha atď.), Konzultácie so špecializovanými odborníkmi a používanie vhodných liekov, ako aj reologických látok a protidoštičkové látky.

  Okrem toho, s cieľom zabrániť alebo znížiť závažnosť symptómov post-hysterektomického syndrómu, ktorý sa vyvíja po odstránení maternice v priemere u 90% žien vo veku do 60 rokov (hlavne) a má inú závažnosť, sa plánuje chirurgický zákrok v prvej fáze menštruačného cyklu (ak existuje)..

  1 - 2 týždne pred odstránením maternice sa uskutočňujú psychoterapeutické procedúry vo forme 5-6 rozhovorov s psychoterapeutom alebo psychológom, ktorých cieľom je zmierniť pocit neistoty, neistoty a strachu z operácie a jej dôsledkov. Predepisujú sa fytoterapeutické, homeopatické a iné sedatíva, lieči sa sprievodná gynekologická patológia a odporúča sa fajčenie a alkoholické nápoje.

  Tieto opatrenia môžu významne zmierniť priebeh pooperačného obdobia a znížiť závažnosť psychosomatických a autonómnych prejavov menopauzálneho syndrómu vyvolaných operáciou..

  V nemocnici večer pred operáciou je potrebné vylúčiť jedlo, povoliť iba tekutiny - slabo varený čaj a neperlivú vodu. Vo večerných hodinách je predpísané preháňadlo a očistný klystír pred spaním - sedatívum. Ráno v deň operácie je zakázané užívať akúkoľvek tekutinu, príjem akýchkoľvek liekov sa zrušuje a opakuje sa očistná klyzma..

  Pred operáciou sa obliekajú pančuchy, pančuchy alebo sa dolné končatiny bandážujú elastickými obväzmi, ktoré zostávajú až do úplného aktivovania ženy po operácii. Je to potrebné na zlepšenie odtoku venóznej krvi zo žíl dolných končatín a na prevenciu tromboflebitíd a tromboembólie..

  Rovnako dôležité je vykonanie adekvátnej anestézie počas operácie. Výber typu anestézie vykonáva anestéziológ v závislosti od odhadovaného objemu operácie, jej trvania, sprievodných chorôb, možnosti krvácania atď., Ako aj po dohode s operačným chirurgom a pri zohľadnení želaní pacienta..

  Anestézia počas odstránenia maternice môže byť bežnou endotracheálnou kombináciou s použitím svalových relaxancií, ako aj s kombináciou (podľa uváženia anestéziológa) s epidurálnou analgéziou. Okrem toho je možné použiť epidurálnu anestéziu (bez celkovej anestézie) v kombinácii s intravenóznou sedatívou liečiva.

  Prípravným obdobím plánovaného chirurgického zákroku je vykonanie možných vyšetrení v prehospitálnom štádiu - klinické a biochemické krvné testy, analýza moču, koagulácia, stanovenie krvného typu a faktor Rh, štúdie na prítomnosť protilátok proti vírusom hepatitídy a sexuálne prenosné infekcie vrátane vrátane infekcie syfilis a HIV, ultrazvuk, fluorografia hrudníka a EKG, bakteriologické a cytologické štúdie výterov z pohlavných ciest, pokročilá kolposkopia.

  1 - 2 týždne pred odstránením maternice sa uskutočňujú psychoterapeutické procedúry vo forme 5-6 rozhovorov s psychoterapeutom alebo psychológom, ktorých cieľom je zmierniť pocit neistoty, neistoty a strachu z operácie a jej dôsledkov. Predepisujú sa fytoterapeutické, homeopatické a iné sedatíva, lieči sa sprievodná gynekologická patológia a odporúča sa fajčenie a alkoholické nápoje.

  Čo hľadať?

  Pri výbere takého obväzu dávajte pozor na rozmery produktu. Nemal by tlačiť, ale nemal by ani visieť. Napríklad vždy merajte obvod obvodu pásu pacienta a získané údaje pomôžu lepšie zvoliť obväz.

  Správny výber veľkosti pooperačného brušného obväzu vhodného pre konkrétneho pacienta je rozhodujúci pre dosiahnutie priaznivého účinku. Malé rozmery vedú k narušeniu toku krvi v oblasti stehu a môže dôjsť k nekróze tkaniva, čo má za následok veľké poškodenie zdravia. Príliš veľký pás nepodporuje brušnú stenu správne a neposkytuje potrebnú fixáciu. V dôsledku toho sa jeho výhody znížia na nulu..

  Pred výberom pooperačného obväzu je potrebné zistiť, z ktorých materiálov je vyrobený. Tkanina by nemala byť alergénna. Na zabezpečenie optimálnej mikroklímy musí zabezpečiť dobrú výmenu vzduchu. Medzi najkvalitnejšie materiály patrí bavlna s lycrou alebo elastanom, ako aj pogumovaný latex. Pod takýmito tkaninami je zabezpečená dobrá ventilácia, pokožka sa nepotí, pooperačné stehy sa udržiavajú suché.

  Najlepším riešením by bol obväz s viacstupňovým nastavením. Dá sa ľahko nastaviť na požadovanú veľkosť. Najlepší spôsob, ako to opraviť, je pomocou širokej lepiacej pásky. Na šnurovanie možno použiť aj šnurovanie, zapínanie, háčiky. Tieto prvky však môžu spôsobovať nepohodlie, preto k výberu produktu treba pristupovať opatrnejšie.

  Šírka produktu by mala byť taká, aby pooperačné stehy boli úplne zatvorené. Potom bude bandáž lepšia na podporu hojenia a regenerácie. A pri určovaní veľkosti odporúčame použiť našu tabuľku.

  Pooperačná veľkosť bandáže

  VeľkosťObvod pásu v cm
  XSdo 75
  S75-85
  M85-95
  L95-105
  XL105-120
  XXL120-135
  XXXLviac ako 135

  Pooperačnú bandáž si môžete kúpiť v salóne OrtoDoctor. Máme rozumné ceny a širokú škálu rôznych obväzov a korzetov.

  Ďalšie užitočné materiály z našej webovej stránky:

  • ako si vybrať obväz počas tehotenstva?
  • Výber krčka obojku
  • Na čo je korzet a ako si ho vybrať?
  • Ako si vybrať pánsku bandáž?
  • ako si vybrať členkové ortézy?

  Správna voľba

  Pri výbere pooperačného obväzu, ktorý sa bude pohodlne nosiť, musíte postupovať podľa jednoduchých pravidiel.

  • Bandážový materiál - iba prírodné tkaniny. Najlepším riešením je kúpiť bavlnený korzet, aj keď to stojí o niečo viac ako syntetický korzet.
  • Komfort predovšetkým. Nespoliehajte sa na rady ostatných, pretože štruktúra tela každej ženy je individuálna a to, čo vyhovuje, jeden pacient nemusí byť vhodný pre druhého. To platí najmä po dobu nosenia. Každá žena by mala nosiť korzet tak, ako predpisuje lekár..
  • Druh obväzu. Ak napríklad bandážový pás spôsobuje nepohodlie, je veľmi dôležité skúsiť ho vymeniť za nohavičky alebo kraťasy a v žiadnom prípade to nesmie vydržať bolesť..
  • Poloha pri pokuse. Každý výrobok má určitú fixáciu, v tomto poradí sa poloha pri montáži môže meniť. Po odstránení maternice sa z obväzu vyžaduje fixácia vnútorných orgánov, preto je potrebné ju vyskúšať v polohe na chrbte..
  • Typ spojovacích prvkov. Spony môžu byť všetko možné: od viazania na zips, hlavnou vecou, ​​ktorú si treba pri výbere zapamätať, je, že zapínanie by sa nikdy nemelo, nespôsobovalo nepohodlie a ešte menej bolesti. Najlepším riešením sú korzety s viacúrovňovými zapínadlami, ktoré vám v prípade potreby umožňujú voľne upraviť produkt bez ohľadu na to, koľko času žena strávi v korzete..
  • použitý produkt - NIE! V žiadnom prípade by ste si nemali kúpiť použitý obväz, pretože už nie je hygienicky čistý a vzhľadom na to, že sa už používal, vlastnosti ťahania sa výrazne znížili a je nepravdepodobné, že by sa pacient cítil tesne prilepený na obväz..

  Aby produkt mohol úplne vykonávať svoje funkcie, je to správne zvolený vzhľad a predĺžené nosenie, čo žene pomôže odložiť pooperačnú periódu bez komplikácií. V prípade akýchkoľvek otázok by ste sa v každom prípade mali poradiť s odborníkom. Nemali by ste čakať na radu od žien, ktoré boli v rovnakom postavení, pretože každá z nich je individuálna.

  Princíp prevádzkovej techniky

  Výhodná je laparoskopická alebo asistovaná vaginálna medzisúčet alebo celková hysterektómia so zachovaním príveskov najmenej na jednej strane (ak je to možné), čo okrem iných výhod pomáha znižovať závažnosť post hysterektomického syndrómu..

  Operácia kombinovaného prístupu pozostáva z 3 štádií - dve laparoskopické a vaginálne.

  Prvá fáza je:

  • zavedenie do brušnej dutiny (po insuflácii plynu do nej) cez malé časti manipulátorov a laparoskop obsahujúci osvetľovací systém a videokameru;
  • laparoskopická diagnostika;
  • v prípade potreby oddelenie existujúcich adhézií a vylučovanie močovodov;
  • použitie ligatúr a priesečníkov kruhových väzov maternice;
  • mobilizácia (pridelenie) močového mechúra;
  • ligácia a priesečník vajcovodov a väzov maternice alebo odstránenie vaječníkov a vajcovodov.

  Druhá fáza pozostáva z:

  • pitva prednej steny vagíny;
  • priesečník vezikulárnych väzov maternice po vytlačení močového mechúra;
  • rez sliznice zadnej steny pošvy a aplikácia hemostatických švov na ňu a na peritonea;
  • prekrývajúce sa ligatúry na sakrouterinálnych a kardiálnych väzoch, ako aj na cievach maternice, po ktorých nasleduje priesečník týchto štruktúr;
  • odstránenie maternice do oblasti rany a jej orezanie alebo rozdelenie na fragmenty (s veľkým objemom) a ich odstránenie.
  • šitie pahýlu a vaginálnej sliznice.

  V treťom stupni sa opäť vykoná laparoskopická kontrola, počas ktorej sa uskutoční ligácia malých krvácacích ciev (ak sú nejaké) a vyprázdni sa panvová dutina..

  Ako dlho trvá operácia na odstránenie maternice?

  Závisí to od metódy prístupu, typu hysterektómie a množstva chirurgického zákroku, prítomnosti adhézií, veľkosti maternice a mnohých ďalších faktorov. Priemerná doba trvania celej operácie je zvyčajne 1-3 hodiny.

  Hlavné technické princípy odstránenia maternice s laparotómiou a laparoskopickým prístupom sú rovnaké. Hlavný rozdiel je v tom, že v prvom prípade sa maternica s alebo bez dodatkov odstráni rezom v brušnej stene a v druhom sa maternica rozdelí na fragmenty v brušnej dutine pomocou elektromechanického nástroja (morcelátor), ktoré sa potom odstránia laparoskopickou trubicou (trubičkou) ).

  Prečítajte Si O Druhy Kýl

  Intenzívny športový tréning môže spôsobiť mikrotraumatu medzistavcových platničiek s následným vytvorením kýly. Patológia sa dobre hodí na konzervatívnu liečbu a prognóza zotavenia je priaznivá.
  Prolaps mitrálnej chlopne (MVP) je klesanie hrotov mitrálnej chlopne smerom k ľavej predsieni počas kontrakcie ľavej komory. Toto ochorenie srdca vedie k tomu, že pri kontrakcii ľavej komory je časť krvi vrhnutá do ľavej predsiene.
  Aktuálna sekcia: Radiačná diagnostika Ultrazvuková diagnostika subklinických foriem vrodenej trieslovej kýly Yusufov A.A. 1, Rumyantseva G.N. 2, Pykov M.I. 31 Štátna detská inštitúcia „Detská regionálna klinická nemocnica“, Tver