loader

Umbilikálny obväz je detský

Používa sa v prítomnosti pupočníkovej prietrže na prevenciu komplikácií. Používa sa po chirurgickej liečbe. Vhodné pre deti do 6 rokov, maximálny obvod pásu - 65 cm.

Bandáž je pás s polkruhovým pelotom (obmedzovačom) na páske. Produkt fixuje pupočnú oblasť a bráni vyčnievaniu prietrže. Použitie v pooperačnom období môže zmierniť bolesť a urýchliť hojenie.

Odporúča sa obliecť si pri ležaní priamo na tele, pričom pelot je vycentrovaný v strede pupočného otvoru. Spôsob a načasovanie nosenia určuje ošetrujúci lekár. Pred použitím si prečítajte pokyny.

Výrobok je vyrobený z kombinovaných materiálov. Žiadne pranie v práčke. Sploštené sušenie mimo ohrievačov.

Detské obväzy na pupočnú kýlu

Umbilická hernia u novonarodeného dieťaťa je výčnelok v prednej brušnej stene. Bandáž je široký elastický pás, ktorý podporuje oslabené svaly. Použitie obväzu pri liečbe pupočnej kýly u novorodencov je metóda, ktorá nemá preukázanú účinnosť.

Umbilikálny krúžok u dojčiat sa zmenšuje nezávisle od toho, ako sa posilňuje kostra brušných svalov. Na získanie obväzu sa nevyžaduje povolenie lekára. Lekári sa domnievajú, že to viac neubližuje ako plienkam. V konkrétnom prípade je však potrebné konzultovať s miestnym detským lekárom.

Keďže rozhodnutie musí byť urobené pochybnosťami rodičov, poskytneme informácie o výskyte pupočnej kýly, výhodách a nevýhodách obväzu..

Prečo si novorodenci vyvíjajú pri pupku prietrž?

Populárny názor, že dieťa vyvíja prietrž prietrž z ustavičného kriku, sa teraz nehodí ani pre babičky. A pre rodičov je užitočné pamätať si na vývoj pupočného krúžku. Kým plod bol v maternici, prostredníctvom tejto formácie sa uskutočnilo celé spojenie dieťaťa s matkiným telom. Diera v brušnej stene bola podstatne väčšia.

Voľne prešiel tepnami a žilami pupočnej šnúry, akékoľvek stlačenie ohrozuje život dieťaťa. Široká ulička pridala priestor pre črevné slučky, ktoré sú rýchlejšie ako brušná dutina plodu.

Po skončení obdobia vývoja plodu nie je potrebný veľký prsteň. Na jeho mieste sa vytvára hustá jazva a svaly tvoria brušnú stenu podporujúcu vnútorné orgány brucha..


Diagnózu potvrdí kvalifikovaný chirurg

Jazvové tkanivo môže byť slabé u detí narodených predčasne, s dedičným nedostatkom v štruktúre spojivového tkaniva. V týchto prípadoch sa diera nezatvorí úplne, vytvorí sa prietrž.

Aká nebezpečná je prietrž pre kojenca?

Každá kýla môže viesť ku komplikáciám vo forme štípania, zápalu. Môžeme uistiť rodičov, že u novorodencov nie sú pupočné výčnelky náchylné na tieto procesy. Preto detskí chirurgovia netrvajú na včasnej operácii, ale odporúča sa dať detskému telu šancu vyrovnať sa s vlastnými silami..

Matkám sa preto odporúča:

 • pred každým kŕmením položte dieťa na žalúdok na 15 až 20 minút;
 • Položte dlaň pod pätky dieťaťa tak, aby mala odraz plazivých pohybov;
 • vykonávať dennú masáž brušnej steny;
 • Majster a aplikovať súbor cvičení pre novorodencov, je užitočné robiť ich pri plávaní.

Chirurgická liečba je zriedkavá. Zošitie hernálneho prstenca alebo plastu zvyčajne ukončí operáciu vrodenej patológie čreva, močového mechúra, močovodu, ďalších panvových orgánov a brušnej dutiny..

Prečo môže byť potrebný obväz?

Hrudný výčnelok u dieťaťa sa môže zvýšiť, ak má dieťa problém s kŕmením, zvýšenú tvorbu plynov, zápchu. Akákoľvek choroba v ranom veku spôsobuje dieťaťu utrpenie, reaguje s výkrikom. V tomto prípade sa zvýši tlak vo vnútri brušnej dutiny a preruší sa hernálny prstenec..

V takýchto prípadoch pediatri a chirurgovia odporúčajú dočasne používať pupočnú šnúru na zabránenie rastu prietrže a podpory svalov..


Rodičia môžu mať podozrenie na kýlu u dieťaťa podľa vzhľadu pupka

Ako zistiť, kedy nosiť obväz?

Po zahojení rany na pupku sa odporúča vyskúšať detskú bandáž. Zvyčajne v tejto dobe má dieťa 21 až 28 dní. Spoľahlivejšie vlastnosti:

 • záhyby pupka prestávajú navlhčiť, krvné kôry odchádzajú;
 • keď sa spracuje s roztokom peroxidu vodíka, syčanie zmizne.

Príznaky achalázie pažeráka

Neodporúča sa používať pupočníkovú herniovú bandáž, ak sa na koži dieťaťa objavia vyrážky, vyrážky a oder v podobe začervenania. A tiež ak cítite odpor pri nastavovaní herniálneho výčnelku.

Existuje názor, že bandáž by sa mala používať v prvých mesiacoch na prevenciu kýly u predčasne narodených detí. Najmä ak majú súčasne problémy so stolicami, výživou. V tomto prípade pás pomáha spevniť brušnú stenu..

Požiadavky na bandážový výrobok

Pri kúpe obväzu pre novonarodené dieťa by ste mali dodržiavať niekoľko pravidiel:

 • výrobok má rozmery v dĺžke a šírke, mali by byť ideálne pre dieťa;
 • tkanina, z ktorej je prúžok ušitý, by sa nemala podobať plastovej fólii, povinná je dostatočná hygroskopickosť a priedušnosť;
 • musíte skontrolovať tvrdšie sekcie („rebrá“), ktoré by mali zabrániť prehýbaniu pri lezení;
 • výrobok by sa mal dať ľahko umývať saponátmi;
 • priemer bandážového tesnenia sa musí zhodovať s veľkosťou herniálneho krúžku.

Sieť lekárne môže ponúknuť úzke a široké pásy. Bandáže s rôznym zapínaním. Rodičia považujú za najpohodlnejšie široké pásy so suchým zipsom, ktoré sa dajú ľahko obliecť.


Vzhľadom na to, že lekári odporúčajú používať obväz pre deti do 5 rokov, ak je to uvedené, môžete si výrobok kúpiť za účelom rastu

Ako nosiť obväz?

Pri kúpe obväzu si vyžiadajte návod na použitie. Musí produkt sprevádzať. Odporúčame vám postupovať podľa nasledujúceho poradia darcovstva:

 1. Skontrolujte a uistite sa, že koža dieťaťa na bruchu a spodnej časti chrbta je čistá a suchá..
 2. Najlepšie je použiť prebaľovaciu tabuľku. Tento detský nábytok umožňuje pohodlne rozprestrieť obväz, vyšetriť pokožku, položiť dieťa na chrbát.
 3. Ľahkým tlakom upravte hernálny výstupok a zatlačte zátku do oblasti herniálneho krúžku.
 4. Utiahnite pás tak, aby pohodlne dosadol na brušnú stenu, ale nesnažte sa ho utiahnuť.
 5. Upevnite sponu.

Ďalšie informácie

Aby obväzy mohli priniesť skutočné výhody popri gymnastike a masáži, musia sa dodržiavať pravidlá. Nemôžete nosiť obväz po celý deň, každé 3-4 hodiny by sa malo odstrániť a dať dieťaťu odpočinok. Platí to aj pre preventívne použitie..

Dávajte pozor na známky podráždenia pokožky. Začervenanie by nemalo zostať na žalúdku a späť. Bandáž sa môže nosiť na tenkej košeli z prírodnej látky, ale pre deti je pohyb ťažký a nepohodlný. U starších detí by mal byť obväz neviditeľný pod oblečením, ale nemal by sa dotiahnuť žalúdok.

Je možné použiť improvizovaný prostriedok namiesto bandáže?

Keď neboli na predaj žiadne bandážové výrobky, matky prilepili pupok adhezívnou omietkou a na radu babičiek sa k tlaku pridala medená minca. Táto ľudová metóda sa dnes v niektorých rodinách dodržiava..


V lekárenskom reťazci si môžete kúpiť špeciálnu umbilikálnu náplasť

Nevýhody bandáže samozrejme zahŕňajú:

 • relatívne vysoká cena;
 • možnosť pošmyknutia kvôli nedostatočnej fixácii;
 • prejavy nepohodlia, potreba závislosti pre niektoré deti;
 • možnosť vyrážky plienok v miestach trenia.

Ale ľudové metódy, napriek lacnosti a dostupnosti, môžu opraviť iba malé herniové otvory, sú sprevádzané podráždením pokožky z lepiacej náplasti, spôsobujú, že dieťa pri odstraňovaní plače z bolestivosti.

Pri rozhodovaní o tom, čo by mali rodičia použiť, berte do úvahy všetky poskytnuté informácie. Niektorí v noci držia pupok pomocou bandáže a popoludní si obvaz. Existujú prípady, keď u novorodenca je silný nárast pupočného kruhu spojený s inými vrodenými malformáciami brušných orgánov..

Možno bude lekár trvať na operácii. Chirurgický zákrok by sa mal považovať za nevyhnutnú metódu liečby. Bandáž pomôže v pooperačnom období urýchliť regeneráciu.

Detské obväzy pre deti

Bandáž pre pupočnú kýlu si môžete kúpiť v sieti ortopedických salónov Ortix tak, že si objednáte v internetovom obchode alebo telefonicky. Na predaj obväzy pre novorodencov za cenu 269 až 1015 rubľov. Vykonávame dodávku pupočníkových obväzov v Jekaterinburgu, Moskve a ďalších mestách Ruska.

 • Zobraziť najskôr:
 • lacný
 • drahý
 • Nový
 • populárne
 • Pupočníkový obväz

  Umbilikálny obväz vytvára kompresiu v pupočnej a pupočnej zóne, aby uzdravil kanál a zabránil prietrži. Herniové pupočníkové obväzy sa používajú v konzervatívnej liečbe kýly v tejto oblasti, ako aj na prevenciu prolapsu a zvierania hernálneho vaku u detí..

  Pupočníková šnúra pre deti je vyrobená z odolných hypoalergénnych materiálov a často s vysokým obsahom bavlnenej textílie, čo je dôležité, pretože deti majú veľmi citlivú pokožku a treba sa vyhnúť ďalšiemu podráždeniu a alergickým reakciám..

  Veľkosť takéhoto obväzu je najčastejšie univerzálna, pretože je zapínaná suchým zipsom a je ľahko použiteľná, existujú len určité vekové obmedzenia:
  1. pupočníkový obväz pre novorodencov
  - od 1 do 6 mesiacov
  - od 6 do 12 mesiacov
  - od 1 roka
  2. pupočníková bandáž pre deti
  - deti do 3 rokov
  - deti do 6 rokov.

  Bandage detská pupočná anti-kýla (veľkosť "Universal") K-300

  Komf-Ort K 300 - detská bandáž pupočnej kýly. Materiál zaisťuje dobrú výmenu vzduchu, nedráždi pokožku.

  Indikácie pre použitie:

  Ortéza sa používa v prítomnosti pupočnej kýly u detí na prevenciu komplikácií. Používa sa tiež po chirurgickej liečbe, aby sa zabránilo recidíve prietrže po operácii..

  Charakteristické rysy:

  Bandáž je vyrobená z kombinovaného materiálu. Je to opasok s polkruhovou pelotou na páske vyrobenej z lekárskeho elastického materiálu so suchým zipsom. Pelot (obmedzovač) fixuje pupočnú oblasť a bráni vyčnievaniu prietrže. Odporúča sa nosiť ortézu ležiacu priamo na tele a umiestniť pelot do pupočného krúžku. Použitie tohto produktu v pooperačnom období môže znížiť bolesť a urýchliť hojenie pooperačnej rany.

  Odporúčania pre použitie:

  Tento produkt sa odporúča nosiť pri ležaní priamo na tele alebo na bavlnenej spodnej bielizni, ako to odporúča lekár.

  Režim, podmienky nosenia a indikácie použitia obväzu určuje lekár.

  Ako si udržať:

  Výrobok umyte v teplej vode (35 ° C) iba rukou. Na umývanie sa používajú iba jemné čistiace prostriedky. Produkt vysušte na plocho, mimo ohrievačov.

  Veľkosť: univerzálny, maximálny obvod pásu - 65 cm.

  Môžete položiť akúkoľvek otázku týkajúcu sa produktu alebo obchodu..

  Naši kvalifikovaní špecialisti vám pomôžu.

  Ďalšia karta na uverejňovanie informácií o obchode, dodávke alebo akomkoľvek inom dôležitom obsahu. Pomôže vám to odpovedať na otázky týkajúce sa kupujúceho a rozptýliť jeho pochybnosti o kúpe. Použite ho podľa vášho želania..

  Môžete ho odstrániť alebo vrátiť tak, že zmeníte jedno začiarknutie v nastaveniach komponentov. Veľmi pohodlne.

  Bandáž na pupkovú kýlu pre deti do 1 roka BG-101. Alebo k

  Tabuľka veľkostí:

  Klubová zľava

  Na zakúpenie tohto produktu s klubovou zľavou sa musíte zaregistrovať v našom internetovom obchode OrtoMir24.ru.

  Trvá to menej ako minútu!

  Vstupom do klubu môžete nakupovať tovar za klubové ceny * !

  * Klubové zľavy neplatia:

  Pri príprave podkladov pre práva duševného vlastníctva

  Pri objednávaní niekoľkých párov prostredníctvom nákupného centra SDEK si môžete vybrať alebo vyskúšať obuv

  Prihlásiť Se

  Tinkoffov kredit

  Odhadovaný výpočet. Platba závisí od termínu a typu úverového produktu. viac informácií

  Zľava na druhú položku

  Zľava sa poskytuje na celú objednávku pri nákupe akéhokoľvek druhého produktu. Suma zľavy je uvedená na karte produktu. viac o akcii

  Žiadosť o zmenu ceny.

  Predpoklady pozitívnej reakcie

  • Obchod konkurenta by mal byť v rovnakom meste ako obchod OrtoMir24.ru;
  • Tovar od konkurenta musí byť na sklade;

  Bandáž na pupkovú kýlu pre deti do 1 roka BG-101. Alebo k

  1 152 rub.
  1 440 rub.

  Obinok sa robí s prihliadnutím na ústavné črty detí prvého roku života. Základ produktu je vyrobený z priedušnej elastickej látky so špeciálnou vzácnou viskóznou vrstvou, ktorá je vybavená tenkými plastovými kovovými tabletami.

  Predná časť obväzu je vyrobená z prepletených tenkých elastických pásov. Fixácia sa vykonáva pomocou diskrétneho suchého zipsu.

  • kýlová obštrukcia
  • prevencia nezrovnalostí pooperačných švov, správna tvorba pooperačnej jazvy
  • prevencia tvorby pooperačnej prietrže pupočnej oblasti
  • posilnenie prednej brušnej steny nad miestami prirodzeného oslabenia
  • ochrana prednej brušnej steny pred preťažením
  • opraviteľná prietrž
  • prevencia tvorby kýly bielej línie brucha a pupočnej oblasti
  • slabosť prednej brušnej steny
  • rehabilitácia po operácii

  Tabuľka veľkostí:

  Poskytujeme všetky potrebné dokumenty pre práva duševného vlastníctva:

  • - Pokladňa
  • - Potvrdenie predaja (s uvedením názvu produktu, ktorý sa musí zhodovať s názvom produktu v individuálnom rehabilitačnom programe)
  • - Osvedčenie o zhode
  Ak chcete pri objednávke získať potrebné dokumenty, v poznámke uveďte „IPR“ a názov produktu v IPR.
  Viac informácií

  Spätná väzba o nás

  Veľmi pekný obchod. Veľký sortiment a prijateľné ceny. Objednávam v tomto obchode 2-krát. Vynikajúca kvalita produktu a rýchle dodanie. Príjemní manažéri a prevádzkovatelia. Tento obchod určite využijem v budúcnosti a odporučím ho priateľom..

  Natalia Alexandrovna
  9. mája 2020

  Skvelý obchod, nie pri prvom použití služieb. Všetko na sklade, dobrý sortiment. Včasné dodanie

  Marina Mikhailovna
  30. apríla 2020

  Kvalita, včasné doručenie, zdvorilí operátori.

  Maistrenko Victoria
  21. apríla 2020

  Ceny niektorých výrobkov sú nižšie ako na iných miestach. Vložka (objednávka 46539) dobrej kvality. Dodanie načas.

  Elena B.
  21. apríla 2020

  Ďakujem zamestnancom obchodu Ortomir24 za pozorný prístup k zákazníkom, za rýchlu reakciu na problémy a ich riešenie v prospech klienta!

  Úžasný obchod, sortiment, ceny a zľavy! Radi by som tento obchod odporučiť svojim priateľom a objednať si výrobky pre seba.

  Zinaida Romanovna
  21. apríla 2020

  Ďakujem za rýchlosť a zdvorilosť. Prijatá objednávka úplne splnila očakávania.
  V prípade potreby sa skontaktujem a doporučím.

  Stanislav Alexandrovich
  21. apríla 2020

  Cena, kvalita a dodávka hore.

  Sergei
  20. apríla 2020

  Objednal som si pooperačnú bandáž s dodávkou priamo do nemocnice. Platené kartou (prevod prostredníctvom Sberbank Online na kartu predajcu). Všetko je veľmi jasné a čestné. Priniesli ešte rýchlejšie, ako sme sľúbili (takmer o deň skôr).

  Von z postele
  20. apríla 2020

  všetky služby sú 5 plus

  Dmitry
  19. apríla 2020

  Upozorňujeme na skutočnosť, že táto webová stránka slúži iba na informačné účely a za žiadnych okolností nie je verejnou ponukou určenou podľa ustanovení článku 437 Občianskeho zákonníka Ruskej federácie..

  Zdieľajte to

  Tento produkt nie je k dispozícii na doručenie do vášho regiónu.

  poďakovať!

  Vždy sa usilujeme o to najlepšie, aby sme potešili našich zákazníkov s najlepšími cenami..

  S pozdravom, internetový obchod Wildberries.

  • veľkosť tabuľky
  • Parametre modelu

  Pridané do zoznamu čakateľov

  Dozviete sa viac o prijatí

  Už čoskoro

  štruktúra

  popis

  Vlastnosti: vlhkosť a priedušný materiál s vysokým obsahom bavlny, oblečený na spodnú bielizeň. Indikácie pre použitie: konzervatívna liečba pupočnej kýly u detí do 3 rokov, prevencia prolapsu a porušovanie kýly, pred použitím sa poraďte s odborníkom..

  Informácie o technických špecifikáciách, rozsahu dodávky, krajine výroby a vzhľade tovaru sú iba informačné a sú založené na najnovších dostupných informáciách od výrobcu

  poďakovať!

  Vždy sa usilujeme o to najlepšie, aby sme potešili našich zákazníkov s najlepšími cenami..

  Bandážová hernia umbilikálna detská T-1430 univerzálna

  Veľkosť je univerzálna. Pupočníková bandáž, konzervatívna liečba pupočnej kýly u detí do 3 rokov, spoľahlivá fixácia herniového výčnelku, lokálny tlak na prietrž, ochrana pupočnej kýly pred zovretím, mäkký, elastický, hebký materiál s vysokým obsahom bavlny, zafixovaný upevňovacím prvkom “ Suchý zips ».

  • Dátum exspirácie: 01/01/2024
  • Krajina výroby: Rusko
  • Skladovateľnosť: 60 mesiacov.
  • Množstvo v kolónke: 1
  • Produkt na oficiálnej webovej stránke výrobcu: Sledujte

  Bandážová hernia umbilikálna detská T-1430

  • mäkký, pružný, mäkký materiál bohatý na bavlnu
  • upevnené suchým zipsom
  • univerzálna veľkosť
  • Biela farba

  funkcie:

  • spoľahlivá fixácia herniálneho výčnelku
  • Poskytovanie miestneho tlaku na prietrž
  • ochrana pupočnej kýly

  Indikácie pre použitie:

  • konzervatívna liečba pupočnej kýly u detí do 3 rokov

  Kontraindikácie pre použitie:

  Absolútne kontraindikácie:

  • nezvratná pupočná kýla.

  Relatívne kontraindikácie vyžadujú lekársku pomoc:

  • kožné choroby v oblasti bandážovania.

  Použite pupočnú bandáž podľa pokynov a pod lekárskym dohľadom.

  Inštrukcie na používanie:

  • obväz sa položí na chrbát po znížení herniového výčnelku
  • umiestnite pelot nad oblasť prietrže
  • fixujte obväz suchým zipsom
  • stupeň fixácie a spôsob nosenia určuje ošetrujúci lekár

  Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa použitia pupočníka, obráťte sa na svojho lekára.

  Ak sa počas používania produktu objavia bolesť, nepohodlie alebo iné nepríjemné pocity, odstráňte ho a obráťte sa na svojho lekára.

  Ako si udržať:

  • Ručné umývanie rúk pri teplote 30 ° C sa odporúča, oddelene od iných vecí, pomocou pracieho prostriedku pre jemné tkaniny
  • výrobok neotierajte ani nestláčajte
  • Po umytí obvaz dôkladne opláchnite
  • vyrovnať sa od tepla a priameho slnečného žiarenia
  • Nepoužívajte žehlenie, nepoužívajte rozpúšťadlá, bielidlá ani chemické čistiace prostriedky
  • výrobok skladujte na suchom mieste pri izbovej teplote

  štruktúra:

  • bavlna - 80%
  • polyuretánová pena - 20%
  • Pelot: polyuretánová pena

  Bandáž herniovej pupočnej pupočnej sondy T-1430 v Jekaterinburgu

  • Predám bandážovú herniu pupočníkovú pupočníkovú detskú T-1430 univerzálnu v Jekaterinburgu za prijateľnú cenu 361 rubľov. doručenie domov alebo vyzdvihnutie objednávky v Jekaterinburgu z najbližšieho miesta vyzdvihnutia prostredníctvom objednávky na AltaiMag.ru.
  • Karta produktu obsahuje: popis, návod na použitie, recenzie a certifikáty.
  • Najbližšie miesto doručenia objednávok nájdete v meste Jekaterinburg tu.
  • Ak chcete kúpiť obväz na pupočníkovú herniu pre deti T-1430 univerzálny, stačí urobiť pár krokov: špecifikujte množstvo produktu a kliknite na tlačidlo Kúpiť.

  Informácie o technických špecifikáciách, rozsahu dodávky, krajine výroby, vzhľade a farbe výrobku sú iba informačné a sú založené na najnovších dostupných informáciách od výrobcu

  Loajálna cenová politika

  Aby nedošlo k náhodnému predaju tovaru za nafúknutú cenu, denne „sledujeme“ trh a zisťujeme, za aké ceny ostatní predajcovia predávajú podobné komoditné pozície. Ak kupujúci nájde analóg za nižšiu cenu, rozdiel vrátime. Je pravda, že táto ponuka je relevantná pre tých, ktorí za nákup zaplatili vopred (platba vopred)..

  Získanie zľavy

  "Hľadám lacnejšie?" Znížime cenu! “ Ak chcete získať zľavu na produkt, ktorý ste si vybrali, musíte vyplniť navrhovaný formulár s uvedením názvu a vašich súradníc, ako aj názvu produktu a odkaz na internetový obchod, ktorý ho implementuje..

  Doprava zadarmo v čase

  Pri objednávaní tovaru vo výške 2900 rubľov sa zaväzujeme doručiť balík zdarma v Rusku. Aby sme mohli objednávku odoslať nasledujúci deň, musíte ju zadať do 20:00.

  * Celková hmotnosť objednávky nesmie prekročiť 4 kg. Ak existuje zákaz dodávania tovaru po súši na území dohody, táto požiadavka sa naň nevzťahuje.

  Široký rozsah

  Náš internetový obchod má neustále asi 12 000 položiek a sortiment je pravidelne aktualizovaný. Môžete si u nás objednať „výrobky pre krásu a zdravie“ - vždy relevantné a žiadané.

  spiatočný

  Vrátenie alebo výmena tovaru, ktoré sa nehodili alebo nepáčili, je povolená od okamihu nákupu, ktoré neuplynulo viac ako tridsať dní. Ak sú produkty zakúpené online klasifikované ako „vratné“, kuriér si ich môže vyzdvihnúť v regiónoch „s dodaním“.

  Na registráciu operácií pri výmene alebo návrate je potrebné zavolať na telefónne číslo: 8 800 511 95 05 (po-pia 6-16 moskovského času). Môžete tiež poslať e-mail na adresu: [email protected]

  Ako vymeniť a vrátiť položku

  Výrobok podlieha vráteniu a výmene do 30 dní od dátumu nákupu a nezáleží na tom, v ktorom mieste predaja bol zakúpený - online alebo offline. Zakúpený tovar je možné vymeniť iba raz za analógový alebo drahší variant. V takom prípade sa výmena uskutoční za určitých podmienok:

  • Produkt nebol použitý alebo pripojený;
  • Integrita obalu nie je narušená;
  • Produkt má prezentáciu;
  • Spotrebiteľské vlastnosti tovaru sú úplne zachované;
  • K dispozícii sú štítky a pečate;
  • Ušetrené hotovostné a obchodné príjmy;
  • K dispozícii je kompletná sada prvkov a dokumentov (záručný list, pas, anotácia atď.). Ak bol produkt zakúpený na úver, musíte poskytnúť zmluvu o pôžičke;
  • Výrobky sa predávali v maloobchode jednotlivcovi a ich kvalita nebola pochýb.

  Existuje zoznam tovaru, ktorého výmena a vrátenie je zakázané právnymi predpismi Ruskej federácie, ustanoveným nariadením vlády Ruskej federácie z 01.19.98 pre N 55. Patria sem:

  • Korekčné šošovky.
  • Detské plienky a niektoré ďalšie odrody výrobkov pre deti.
  • Hygienické výrobky a hygienické výrobky z rôznych materiálov.
  • lieky.
  • Zdravotnícke vybavenie, nástroje a prístroje.

  Existujú pravidlá pre predaj tovaru, ktoré sa úplne odrážajú vo vyššie uvedenom dokumente. Jasne sa v ňom uvádza, že existuje zoznam nepotravinových položiek, ktoré nepodliehajú požiadavkám osoby, ktorá ich kúpila, pokiaľ ide o výmenu a vrátenie tovaru..

  Takéto výrobky by mali obsahovať:

  • lekárske vybavenie: lekárske vybavenie, prístroje a nástroje, ako aj nástroje;
  • výrobky a ich náhradné diely z gumy, gumy, kovov, textilu, skla, polymérov, ako aj iných materiálov, ak sú určené na lekárske, preventívne a diagnostické opatrenia. Rovnaká skupina tovarov zahŕňa prostriedky a veci potrebné na starostlivosť o vážne chorých pacientov;
  • Rámy na okuliare pre korekčné videnie, ako aj kontaktné šošovky;
  • protézy a ortopedické štruktúry, ako aj ich náhradné diely;
  • diagnostické lieky;
  • súpravy do domácnosti alebo do auta;
  • iný tovar priamo súvisiaci s lekárskym tovarom.

  Pre pozornosť našich zákazníkov! Ak sa rozhodnete pre výmenu alebo vrátenie tovaru zakúpeného online, náklady na dopravu sa v tomto prípade vypočítajú v závislosti od miesta zákazníka, tj z adresy, na ktorú je objednávka doručená alebo vyvezená. Okrem toho sa musí zohľadniť hmotnosť balenia. Ak si neželáte platiť prepravné, kupujúci má právo poskytnúť tovar, ktorý sa má vymeniť, do ktoréhokoľvek maloobchodného miesta v reťazci obchodov AltaiMag..

  V prípade úplného zaplatenia objednávky musí byť balík vyzdvihnutý pred uplynutím doby skladovania. V opačnom prípade sa balík vráti odosielateľovi a náklady na prepravu sa zadržia z zaplatenej sumy. Opätovné odoslanie objednávky je možné za podmienky, že kupujúci uhradí prepravné náklady.

  Bandáž pre pupočnú kýlu pre novorodencov (deti) - vyberte

  Bandáž pre novorodencov z pupočnej kýly: uskutočniteľnosť a pravidlá použitia s pupočníkovou kýlou

  Vrodená pupočná hernia sa často diagnostikuje u detí počas prvých dní života..

  Patológia sa vyvíja v dôsledku nedostatočného rozvoja alebo slabosti pupočného prstenca, cez ktorý vyčnieva časť väčšieho omentum alebo slučky čreva..

  Na liečbu tejto choroby je predpísaný obväz pre novorodencov z pupočnej kýly. Prístroj pomáha predchádzať ďalšiemu rastu výčnelkov, aby sa predišlo komplikáciám, pomáha posilňovať pupočníkový krúžok.

  Potrebujete obväz pre deti

  Kýla pri pupku neobťažuje dieťa. Z vonkajšej strany sa patológia prejavuje tvorbou vyčnievania v pupočnej oblasti, ktorá sa zvyšuje s plačom, kašľom, vyprázdňovaním dieťaťa..

  Aby sa predišlo komplikáciám a vylúčilo sa ďalšie zväčšenie kýly, lekári odporúčajú používať špeciálny pás, ktorý má lokálny účinok na výčnelok. Prístroj stimuluje zvýšenie svalovej aktivity, spôsob mierneho podráždenia brucha.

  Pôsobenie obväzu v kombinácii s masážou a inými liečebnými metódami zaisťuje posilnenie a znečistenie pupočného krúžku, ktorý je dôležitou podmienkou liečby patológie..

  Popis zariadenia

  Z progresie pupočnej kýly je potrebný obväz pre deti. Môžete si ho kúpiť v lekárni. Výrobok je mäkký elastický pás, príjemný na dotyk.

  Zariadenie pozostáva zo samotného pásu, obmedzovača hernia - peloty (doska šitej do tkaniny) a upevňovacích prvkov. Doska je navrhnutá tak, aby poskytovala kompresiu na pupočnom výčnelku.

  Vďaka tomu je možné zabrániť strate vnútorných orgánov. Korzetové zipsy môžu byť vo forme suchého zipsu, nitov, opaskov.

  Na výrobu detských obväzov používajú výrobcovia hypoalergénne tkaniny. Materiál dobre absorbuje vlhkosť, umožňuje priechod vzduchu, ktorý zabraňuje vyrážkam z plienok. Pri nosení produktu u dojčiat sa nevyvinie potenie. Je povolené opakované pranie, ktoré predlžuje trvanlivosť pásky až na 2 roky.

  Produkt sa odporúča kúpiť v lekárňach. Je dôležité uistiť sa, že vlastníte licenciu a osvedčenia o kvalite tovaru.

  Akcia opasku

  Po stanovení diagnózy lekár predpíše dieťaťu obväz. Správne používanie zariadenia pomáha dosiahnuť tieto ciele:

  1. Prevencia porušení.
  2. Urýchlenie zjazvenia spojivového tkaniva pupočníka.
  3. Vylúčenie ďalšieho rozvoja prietrže.
  4. Prevencia patológie u predčasne narodených detí.
  5. Prevencia prietrže u dojčiat trpiacich zápchou a inými poruchami trávenia.

  Výhody a nevýhody produktu

  Bandáž pre dieťa s pupočnou kýlou má pozitívne a negatívne stránky. Výhodou zariadenia je:

  • použitie ekologických, hypoalergénnych materiálov;
  • účinnosť pri vyklenutí do 5 cm;
  • ľahké použitie, umývateľnosť;
  • nespôsobuje u dieťaťa podráždenie a alergie;
  • príležitosť použiť na preventívne účely.

  Medzi nevýhody tohto produktu patrí:

  • vysoká cena;
  • začervenanie a podráždenie kože počas trenia;
  • niekedy je tu pocit nepohodlia;
  • produkt sa môže posúvať.

  Negatívne aspekty je možné vylúčiť, berúc do úvahy odporúčania špecialistu týkajúce sa výberu a činnosti zariadenia. Správna voľba veľkosti vylúči pošmyknutie pásu, trenie. Nákup kvalitných výrobkov v špecializovanom obchode alebo lekárni pomôže vyhnúť sa vyrážkam a alergiám na plienky..

  Indikácie a kontraindikácie

  Použitie obväzu je povolené u dojčiat iba po infikovaní pupočnej rany. Tento čas je 1 až 2 týždne po narodení dieťaťa. Je možné určiť, či je rana zarastená peroxidom vodíka. Za týmto účelom kvapká niekoľko kvapiek produktu na pupok, ak nie je možné pozorovať syčanie a bubliny, je dovolené produkt používať..

  Po stanovení diagnózy si špecialista vyberie typ pomôcky, pričom zohľadní charakteristiky klinického obrazu choroby u konkrétneho dieťaťa. Veľkosť pásu sa stanoví zmeraním obvodu brucha novorodenca. Bandáž by mala vyvíjať mierny tlak, nie je povolená silná kompresia brušnej oblasti, pretože to môže spôsobiť vážne komplikácie..

  Je zakázané prepravovať výrobok v nasledujúcich prípadoch:

  • otvorené rany na tele;
  • zlá infekcia pupočnej rany po páde pupočnej šnúry;
  • alergické reakcie, dermatitída, vyrážka z plienok;
  • patológia vnútorných orgánov;
  • choroby srdca a pľúc;
  • neurologické poruchy.

  Použitie pásu predpisuje lekár, konečné rozhodnutie však prijímajú rodičia, pretože účinnosť lieku nebola úradne dokázaná.

  Ako si vybrať kvalitný produkt

  Pri výbere zariadenia by ste mali prísne dodržiavať určité pravidlá. Pomôže to zabrániť tomu, aby sa získavali výrobky nízkej kvality, a vylúčiť tak vývoj komplikácií u dieťaťa.

  Zdravotnícke výrobky Orlett sa nerozdeľujú na mužov a ženy, ale majú určité rozdiely. Rozdiel spočíva v šírke pásu a priemere obmedzovača pelota doštičiek. Výber týchto kritérií by mal byť zverený lekárovi..

  Rodičia by mali venovať pozornosť týmto charakteristikám zariadenia:

  1. Tkanina, z ktorej je pás vyrobený, by mala byť mäkká, hypoalergénna a priepustná pre vzduch. Môžete to zistiť tak, že si prečítate pokyny k produktu.
  2. Vnútorné švy produktu sú skryté, upravené úhľadne. Vďaka tomu bude možné zabrániť treniu jemnej pokožky dieťaťa. V ideálnom prípade by dieťa nemalo pociťovať ďalšiu záťaž.
  3. Pri nákupe je potrebné produkt dobre skontrolovať, upevniť a niekoľkokrát rozopnúť upevňovacie prvky, uistite sa, že sa neodchyľujú.
  4. Výrobky musia obsahovať licenciu a osvedčenia o kvalite.
  5. Pri kúpe opasku od neznámych spoločností sa odporúča prečítať si recenzie o výrobcovi.

  Deti rýchlo rastú. Aby sa pás po niekoľkých týždňoch nezmenšil, odporúča sa uprednostňovať výrobok so suchým zipsom. To vám umožní nastaviť veľkosť v závislosti od výšky dieťaťa.

  Ako sa nosí a koľko sa nosí

  Na nasadenie pupočného obväzu je potrebné: 1 - dať dieťa na brucho, 2 - položiť obväz na tvrdý povrch, 3 - posúdiť neprítomnosť vyrážok na koži brucha a upraviť prietrž, 4 - pripevniť obväz..

  Obsluha prístroja nevyžaduje špeciálne zručnosti. Na obväz by sa mali vzťahovať nasledujúce odporúčania:

  1. Pred nasadením detského pásu roztiahnite bruško. Tento postup podporuje vypúšťanie plynu.
  2. Pred použitím sa musíte uistiť, že na pokožke dieťaťa nie je žiadna alergia ani vyrážka na plienky. Oblasť dolnej časti chrbta a brucha by mala byť suchá, čistá..
  3. Pás je roztiahnutý na stole alebo na inom tvrdom povrchu, dieťa je umiestnené na vrchu, späť dole.
  4. Kýla pred zapnutím je opravená, uistite sa, že pelot zakrýva pupok.
  5. Upevňovacie prvky sa upevňujú tak, aby pás pevne sedel na žalúdku, aby sa dieťa nepohodlo.

  Čas nosenia určuje lekár. Zvyčajne táto doba nie je viac ako 12-16 hodín denne. Odporúča sa pás vybrať v noci.

  Použitie obvazu doma pre dojčatá je povolené na určité obdobie. Ak nedošlo k fúzii prietrže, vykoná sa operácia. Spôsob a čas chirurgického zákroku určuje lekár s prihliadnutím na charakteristiky priebehu choroby.

  Ako si vybrať pupočnú bandáž pre novorodencov

  Naši predkovia liečili pupočnú kýlu u dojčiat pomocou meďou umiestnených na pupku, špeciálnych infúzií a pozemkov. V súčasnosti sa v medicíne používajú moderné metódy, medzi ktoré patrí bandáž pupočnej kýly pre novorodencov.

  Ako si vybrať takúto ortózu? Existujú nejaké kontraindikácie pre jeho použitie? A existujú nejaké zásadné rozdiely medzi vydanými modelmi? Na tieto a ďalšie otázky odpovieme a naučíme sa, ako správne používať pupočníkový obväz.

  Pupočná prietrž sa vyskytuje z rôznych dôvodov: slabý pupočníkový krúžok, nesprávne obvazovanie pupočníka. Môže byť vrodená alebo získaná. Najčastejšie sa novotvary objavujú v dôsledku pretrvávajúceho nadúvania a zápchy, ťažkého kašľa alebo plaču dieťaťa na pozadí predispozície..

  Na vedomie! Je ľahké si všimnúť kýlu: vyčnieva z pupka a lekár ju ľahko umiestni na svoje miesto. Nie je však možné ignorovať jeho vzhľad, aby sa zabránilo porušovaniu vzdelávania alebo iným nepríjemným následkom.

  Elastický pásový opasok účinne podporuje bruško, zaisťuje požadovaný kompresný účinok na prietrž, zabraňuje rozširovaniu a zastavuje jej ďalší výčnelok..

  Všetky modely pupočníkových bandáží sú podobné. Sú to elastický pás vyrobený z mäkkých tkanín. Vpredu je hustý aplikátor, ktorý je navrstvený na prietrž a vyvíja naň mierny tlak.

  U dojčiat existuje niekoľko druhov kýly:

  • embryonálne hernie vznikajú v dôsledku porúch vnútromaternicového rastu - sú odstránené počas chirurgického zákroku a obväz sa potom môže použiť na prevenciu a udržiavanie brušnej dutiny;
  • hernia pupočnej šnúry - častá možnosť, pri ktorej časť čreva prechádza do pupočnej šnúry; nepredstavuje ohrozenie života, ale často sa odstráni v prvých hodinách po narodení dieťaťa; v týchto prípadoch sa vyžaduje aj mäkký pás, ktorý podporí bruško a zníži riziko komplikácií;
  • pupočná hernia sa môže tvoriť v neskorších štádiách vývoja embrya alebo po narodení. V tomto prípade sa prietrž prietrže stane jednou z liečebných metód..

  Umbilikálny obväz pre novorodencov sa používa tak v štádiu liečby, ako aj na prevenciu prietrže, napríklad so slabými pupočníkovými krúžkami..

  Niektorí skeptici nesúhlasia s použitím pupočníkovej ortézy. Uvádzajú tieto argumenty:

  • v 90% prípadov pupočné kýly u dojčiat prechádzajú nezávisle v prvých mesiacoch;
  • s kýlou sa dieťa nezačína horšie a nepociťuje nepohodlie;
  • Kýla sa dá odstrániť masážnymi a fyzioterapeutickými cvičeniami a obväz prakticky nevykonáva žiadne funkcie.

  Existuje niekoľko zjavných kontraindikácií pre nosenie pupočnej kýly.

  • Ak je kýla porušená, je príliš neskoro. Tento problém bude potrebné vyriešiť chirurgicky. Takéto prípady sú zriedkavé, ale stále sú možné..
  • Umbilikálna ortéza sa tiež nepoužíva na dermatitídu a iné kožné ochorenia, ktorých ložiská zápalu sa nachádzajú v pupočnej oblasti alebo na spodnej časti chrbta..
  • Ďalšou kontraindikáciou je prítomnosť čerstvých jaziev, napríklad po odstránení prietrže. V tomto prípade sa budete musieť zdržať obväzu, kým sa rany nezhojú..

  Pozor! Lekár môže vzhľadom na všeobecný stav malého pacienta a vzhľadom na výskyt chronických chorôb odmietnuť nosiť pupočnú šnúru..

  Niektorí rodičia používajú špeciálnu náplasť, ktorá sa drží na mieste upravenej prietrže. Táto možnosť má výraznú nevýhodu: koža pod náplasťou sa objavuje potenie, objavujú sa podráždenia a vyrážky, ktoré dávajú dieťaťu úzkosť a nepohodlie..

  To sa nestane, ak sa vyberie jedna z kýlnych pupočníkových bandáží pre deti, ktoré sú vyrobené z priedušných „dýchacích“ materiálov..

  Okrem materiálov šetrných k životnému prostrediu musí mať obväz správnu veľkosť. Pás by mal ideálne zapadať do dĺžky a šírky dieťaťa. Nastaviteľný „suchý zips“ pomáha „naladiť“ produkt na tele dieťaťa.

  Na vedomie! Ak sú do modelu prišité výstužné rebrá, pomôže jej to udržať jej tvar a nekĺznuť. Takéto výrobky sa často predpisujú deťom, ktoré už začali aktívne plaziť.

  • Každé ráno budú musieť rodičia opatrne upraviť prietrž a až potom si dať obväz. Ak „pupok“ nie je nastavený, príslušenstvo nevykonáva svoje funkcie a bude úplne zbytočné.
  • Je lepšie upevniť pás v hernii na holé telo, preto je dôležité vybrať si výrobok z hypoalergénnych materiálov. Môžete si nasadiť ortézu na bavlnu, ale často je v takýchto prípadoch pohyblivosť dieťaťa obmedzená.
  • Bandáž môžete používať až do veku 5 rokov - dovtedy je povolená konzervatívna liečba vrodenej alebo získanej prietrže.
  • Prvýkrát si môžete obvaz dať už 3-4 týždne po narodení. Hlavným kritériom na použitie ortézy by malo byť úplne zahojené pupočné rany.
  • Neodporúča sa trvalé nosenie ortézy. Koža vášho dieťaťa by mala dýchať, takže si urobte prestávky 3-4 hodiny.

  Na vedomie! Rodičia môžu ľahko skontrolovať, či sa rana na pupku vyliečila. Ak to chcete urobiť, musíte skontrolovať záhyby pupka, či neobsahujú krvácanie a plač. Kým sa utiera pupok peroxidom vodíka, tekutina by nemala syčať a bublinkovať.

  Pupková kýla nie je veta. Od troch rokov ju bude určite schopná poraziť, ale iba ak jej rodičia nebudú mať všetky svoje nádeje v pupočnej šnúre..

  Lekári odporúčajú častejšie položiť dieťa na brucho pred kŕmením počas 15 - 20 minút, pravidelne vykonávať masážne procedúry a cvičiť fyzioterapiu, pretože niektorí odborníci odporúčajú kúpanie dieťaťa, na kúpanie je lepšie použiť vankúš. Takýto komplex pomôže čo najskôr odstrániť problém..

  Obvaz pri pupkovej kýle

  Detská kýlna ortéza je elastický pás, v strede ktorého je aplikátor, ktorý vytvára tlak na vyčnievanie pupočného krúžku..

  Dieťa by ho malo nosiť cez deň aj v noci, ale musí sa pravidelne odstraňovať a ľahkou masážou brucha, aby nedošlo k narušeniu krvného obehu..

  Pre novorodencov je veľmi dôležité zvoliť správnu pupočníkovú herniovú bandáž, aby sa koža v pupku nestlačila, nedochádzalo k podráždeniu a odieraniu..

  Použitie obväzu sa musí kombinovať so zabezpečením fyzickej aktivity:

  1. Pred každým kŕmením by malo byť dieťa položené na brucho po dobu 15 - 20 minút, čo pomáha posilňovať svaly prednej brušnej steny, čo bude užitočné ako pri prevencii, tak pri liečbe existujúcej pupočnej kýly..
  2. Je dôležité stimulovať aktívny nezávislý pohyb dieťaťa, ktorý pomôže dať ruky pod päty.
  3. Denne môžete vykonávať masáž brucha, pri ktorej stačí urobiť ľahké hladenie a zovretie pokožky.
  4. Užitočné je aj kúpanie pre dieťa, pretože ho môžete každý deň kúpať v kúpeľni, čím sa posilnia svaly nielen brušnej steny, ale aj chrbta..

  Náplasť je odstránená bolestivo, čo vyvolá plač dieťaťa, a to len zosilňuje príznaky kýly.

  Správne zvolený pás neobmedzuje pohyby a dobre absorbuje vlhkosť, ale náplasť môže viesť k silnému podráždeniu.

  V čase, keď ešte neexistovali žiadne špeciálne podporné obväzy pre deti s pupočníkovou prietržou, rodičia fixovali výčnelok pomocou bandáže a dali minci na pupok, ale teraz to nie je potrebné, pretože korzet súčasne upravuje prietrž a neumožňuje jej porušenie.

  Detský obväz na pupočníkovú prietrž má nasledujúce výhody:

  • nosenie opasku znižuje vnútrobrušný tlak, ktorý sa zvyšuje počas plaču a plaču dieťaťa, čo bráni strate orgánov pupočníkovým krúžkom;
  • obväz sa ľahko používa, ľahko sa nasadzuje a sníma bez nepríjemných pocitov;
  • pás je hypoalergénny, dieťa nebude mať vyrážku a zápal kože;
  • obväz možno prať, má dlhú životnosť, budete si ju musieť kúpiť iba raz.

  Ak porovnáte pupočnú bandáž s bandážou, táto je lacnejšia, má však oveľa viac nedostatkov. Hernia pás spoľahlivo fixuje žalúdok dieťaťa, odstraňuje bolesť a podráždenie. Je prípustné striedať tieto dve zariadenia, čo objasní, ktoré konkrétne liečivo je vhodnejšie na liečbu.

  Bandáž pre dieťa vyberte iba u ošetrujúceho lekára. Je dôležité venovať pozornosť materiálu, vložkám, úrovni tuhosti a kvalite priľnavosti k telu. Pás by mal absorbovať vlhkosť a byť hypoalergénny. Akonáhle sa objaví podráždenie pokožky, je potrebné korzet zmeniť.

  Ako nosiť obväz:

  • pokožka dieťaťa by mala byť suchá, inak sa objaví vyrážka a podráždenie plienok;
  • musíte nosiť pás na voľnom tele;
  • Pred odstránením musíte chybu starostlivo opraviť bez vynaloženia sily;
  • aplikátor pásu by mal dobre priliehať na prietrž;
  • po stanovení korzetu sa musíte uistiť, že nebráni pohybom a nespôsobuje dieťaťu nepohodlie.

  Pediatri a chirurgovia sú kategoricky proti použitiu improvizovaných prostriedkov ako alternatívy k obväzu.

  Iba špeciálny pás pre dieťa bude schopný zabezpečiť požadovanú akciu bez rizika. Pri umbilikálnej hernii u dojčiat je rovnako dôležité robiť masáže a cvičenia, ktoré bude učiť.

  Integrovaný prístup môže viesť k liečbe bez potreby odstránenia kýly, ale keď sa už objavili indikácie pre chirurgický zákrok, liečba sa nemôže odložiť, inak existuje nebezpečenstvo pre zdravie a život dieťaťa.

  Typ pomôcky predpisuje lekár v závislosti od charakteristík choroby. Veľkosť sa vyberie podľa tabuľky veľkostí poskytnutej výrobcom..

  Kvalitné zariadenie má tieto vlastnosti:

  • spoľahlivé zapínanie;
  • hypoalergénny, priedušný materiál;
  • nedostatok vnútorných švov (takéto výrobky nedráždia pokožku);
  • dostupnosť certifikátov kvality a záruk.

  Bandáž na pupočníkovú herniu je predpísaná tak, aby chránila vyčnievanie počas svalového napätia a namáhania. Takýto pás nie je terapeutickým činidlom, ale je vynikajúci na prevenciu komplikácií pred a po chirurgickom odstránení herniálneho vaku..

  Toto zariadenie je často predpísané pre malé deti, ktorých prietrže môžu prenášať samy o sebe.

  U dospelých sú výčnelky v bruchu v 99% prípadov eliminované iba hernioplastikou, to znamená odstránením prietrže s obnovením anatómie brušnej dutiny..

  Liečebný obväz z pupočnej kýly sa uplatňuje kvôli týmto účinkom:

  • zabraňuje vyčnievaniu brušných orgánov u novorodencov s vrodenou slabosťou svalov a abnormalitami pri tvorbe spojivového tkaniva;
  • znižuje závažnosť bolesti a nepohodlia, ktoré sa obťažujú počas nadúvania a so zápchou;
  • znižuje zaťaženie svalov prednej brušnej steny, čo zabraňuje komplikáciám pupočnej kýly vo forme stlačenia;
  • pomáha rovnomerne rozdeľovať záťaž na svaly tlače počas vykonávania fyzickej práce a pri športe.

  Pupočná prietrž novorodenca: odporúčania pre výber obväzu

  Jednou z najbežnejších patológií novorodencov je pupočná kýla. Ochorenie sa vytvára v dôsledku vyčnievania vnútorných orgánov prstencovým svalstvom obklopujúcim pupok. Primárnou príčinou patológie je nezatvorenie pupočného kruhu.

  Vyvolávajúcimi faktormi sú zápcha u dieťaťa, neustále plač, nahnevaný kašeľ, nahromadenie plynu v črevách, ako aj nesprávne oviazaná pupočníková šnúra. Výstupok je ľahko nastaviteľný dovnútra. Ošetrenie sa vykonáva častejšie jeho fixáciou v tejto polohe..

  Na tento účel sa používa detská bandáž pupočníkovej hernie..

  Bandáž pôsobí ako zádržka pre pupočnú kýlu

  Čo je obväz

  V nedávnej dobe sa na fixáciu pupočnej kýly používali uteráky a mince. Dnes môžete v lekárni podľa potreby ľahko nájsť herniovú bandáž. Jedná sa o špeciálny elastický výrobok vyrobený z príjemnej mäkkej tkaniny. V oblasti pupka je špeciálna podložka, ktorá spoľahlivo fixuje výstupok.

  Dôležitou výhodou produktu je to, že látka ľahko prechádza vzduchom, čo znamená, že je vylúčený výskyt potenia. Obinok okrem toho neobmedzuje pohyby dieťaťa a zachováva si svoje vlastnosti aj po niekoľkých praniach.

  Obzvlášť dôležité je zvoliť správny pás tak, aby poskytoval potrebný tlak. Na to stačí poznať obvod brucha u dieťaťa.

  Ak použijete menšiu bandáž, bude sa neustále posúvať a nebude mať žiadny účinok.

  Bandáž je vyrobená zo špeciálnej tkaniny, ktorá nespôsobuje začervenanie ani alergie.

  Pri výbere pupočnej šnúry pre novorodencov je predovšetkým dôležité zistiť, či vaše dieťa môže používať toto zariadenie. Pás má niektoré kontraindikácie:

  • podozrenie na porušenie prietrže;
  • prítomnosť podráždenia kože na bruchu;
  • alergická reakcia na materiály.

  Prirodzene, prítomnosť vyrážok na koži si môže všimnúť každá matka, ale nie každý si môže určiť svoju vlastnú priškrtenú prietrž.

  Z tohto dôvodu by sa obväz pre deti mal používať iba po konzultácii s pediatrickým chirurgom. Lekár bude schopný posúdiť stav svalového prstenca a určiť pravdepodobnosť samoliečenia.

  Povie vám, ako si vybrať správny obväz a ako ho nosiť, aby ste dosiahli maximálny účinok.

  Vhodnosť použitia obväzu by sa mala prediskutovať s lekárom

  Ako používať obväz

  Prietrž je najčastejšie zistená už v pôrodnici, ale môže sa ukázať, že v čase narodenia nedošlo k žiadnym odchýlkam. Ak prsteň zároveň nie je zarastený a dieťa neustále plače, môže sa vytvoriť výčnelok.

  Detekuje sa to nezávisle rodičmi alebo povinným vyšetrením dieťaťa do jedného mesiaca.

  V tejto situácii vyvstáva otázka: je potrebné použiť obväz z pupočnej kýly? Ak chcete odpovedať, musíte pochopiť, ako to funguje..

  Bandáž je vyrobená z elastickej tkaniny. Vyvíja mierny tlak na výčnelok, ktorý zabraňuje zväčšovaniu veľkosti prietrže a stláčaniu kýly. Okrem toho vďaka správnej forme obväzu pomáha rýchlejšie zavádzať pupočníkový krúžok u dojčiat.

  Pás môžete použiť okamžite po úplnom zahojení pupočnej rany. Bandáž by sa nemala používať, ak je pupočníková šnúra ešte vlhká alebo ak existujú príznaky zápalu..

  Tlak na ňu v tomto stave v prvom rade spôsobí dieťaťu nepríjemné pocity. Po druhé, zápalový proces bude pokračovať. Pás by sa mal nosiť každý deň okamžite po prebudení dieťaťa.

  Pred tým sa musíte uistiť, že prietrž je zarovnaná.

  Bandáž je možné nosiť cez tenkú vrstvu oblečenia

  Aby sa zachovali vlastnosti obväzu, malo by sa o neho správne starať. Vzhľadom na to, že dieťa je malé, tkanina opasku sa bude neustále špiniť. Na odstránenie kontaminácie stačí produkt umyť teplou vodou a obyčajným mydlom..

  Sušenie sa uskutočňuje v limbu, ale bez použitia vykurovacích zariadení. Počas liečby sa musia prísne dodržiavať pokyny lekára týkajúce sa dĺžky nosenia obväzu.

  Účinok je možné dosiahnuť iba za týchto podmienok.

  Klady a zápory bandáže

  Hrudný obväz spôsobuje veľa kontroverzií. Odborníci sú si istí, že to má určitý účinok, nemali by sa však obmedzovať iba.

  Je dôležité čo najrýchlejšie zrýchliť proces pupočného krúžku, aby dieťa ležalo na bruchu, vykonávalo profesionálnu masáž a telesnú výchovu..

  Pri používaní pásu je dôležité pravidelne navštevovať lekára, aby sa predišlo priškrteniu prietrže a aby sa vyhodnotila účinnosť liečby. Vo väčšine prípadov je možné tento problém do troch rokov odstrániť..

  Bandáž zabraňuje vyčnievaniu pupočnej kýly, ale môže sa použiť iba podľa pokynov lekára

  Samozrejme okrem bandáží existujú aj iné spôsoby fixácie výstupku. Náplasť je celkom bežná. Má však veľa nepríjemností a primárne sú spojené so skutočnosťou, že priľnavý povrch dráždi pokožku dieťaťa. Detské obväzy nespôsobujú také problémy. Stále však existujú odporcovia tohto spôsobu liečby kýly. Svoj názor vysvetľujú takto:

  • Kýla u novorodencov vo väčšine prípadov prechádzajú nezávisle a nie je potrebné trápiť dieťa opaskom.
  • Prítomnosť prietrže neovplyvňuje celkový stav dieťaťa, preto nie je možné vykonať žiadne špeciálne ošetrenie.
  • Na zníženie výčnelku stačí niekedy dobrá masáž a gymnastika bez pásov.

  Špeciálna masáž pomôže vyrovnať sa s pupočnou kýlou

  Stále však nemožno veriť verejnej mienke. Každé dieťa je individuálne a ak jedno dieťa nemá vplyv na prietrž a prejde samotným rokom, potom ďalšie dieťa má vysoké riziko zovretia a následných komplikácií.

  Preto, keď sa vyskytne podobný problém, mali by ste sa poradiť s lekárom. Zmysluplnú odpoveď môže dať iba chirurg po dôkladnom vyšetrení.

  Ak bol predpísaný obväz dieťaťa, mal by sa nosiť v každom prípade, inak sa môže zhoršiť stav dieťaťa, čo spôsobí chirurgický zákrok, a to sú ďalšie, vážnejšie riziká..

  Podrobnejšie s možnosťami liečby pupočnej kýly u detí vás oboznámime s videom:

  Druhy a použitie obväzu a opasku na pupočníkovú prietrhu pre novorodencov

  U detí sa diagnostikuje pupočníková prietržová bandáž počas prvých 2 až 3 dní po narodení. Patológia sa objavuje kvôli slabému alebo nezrelému pupku. Tento problém sa môžete zbaviť pomocou obväzu, ktorý zastaví výčnelok a posilní pupočníkový prsteň..

  Funkcie zariadenia

  Pásikový kýlový pás pre novorodencov je vyrobený z doštičky všitej do tkaniny a niekoľkých upevňovacích prvkov, ktoré sú potrebné na pripevnenie k telu dieťaťa. Vyrábajú sa vo forme bežných remienkov, nitov alebo upevňovacích prvkov. Hlavným prvkom pásu je doska, ktorá má prietržový účinok.

  Na vytvorenie liečebného pásu pre dojčatá sa používajú hypoalergénne textilné materiály. Zabraňujú vyrážkam plienok, zabezpečujú normálnu cirkuláciu vzduchu a dokonale absorbujú vlhkosť. Tiež, ak bude dieťa pravidelne nosiť korzet, nebude mať vši.

  Výhody a nevýhody

  Pred použitím obväzu na pupočníkovú herniu pre novorodencov sa musíte zoznámiť s jej pozitívnymi a negatívnymi stránkami. Medzi výhody kolických zariadení patria:

  • možnosť použitia pásu na prevenciu kýly;
  • jednoduchosť použitia;
  • možnosť viacnásobného prania;
  • neprítomnosť dráždivých látok, ktoré môžu spôsobiť alergickú reakciu;
  • vysoká účinnosť;
  • použitie hypoalergénnych materiálov na výrobu obväzov.

  Pás má tiež nevýhody, ale existuje oveľa menej než výhod. Medzi hlavné nevýhody pásu patrí:

  • vysoká cena;
  • dočasné nepohodlie pri používaní obväzu;
  • podráždenie a začervenanie kože.

  Aby nedošlo k takýmto nevýhodám, je potrebné zvoliť správny pás na ošetrenie pupočníka. Ak to chcete urobiť, poraďte sa s lekárom, ktorý vám odporučí vhodný pás tak, aby sa pri používaní neotieral ani nekĺzal.

  Voľba

  Pri výbere obväzu pre pupočnú kýlu novorodencov môžu vzniknúť určité ťažkosti, kvôli ktorým nie je vždy možné kúpiť kvalitný opasok. Ak si chcete kúpiť vhodný obväz pre dieťa, musíte sa oboznámiť s odporúčaniami pre výber. Nasledujúce pravidlá vám pomôžu pri správnom výbere:

  • Šírka a dĺžka pásu by mala ideálne zodpovedať rozmerom dieťaťa.
  • Výrobky musia mať výstuhy. Zabraňujú skladaniu materiálu, keď sa dieťa pohybuje.
  • Mali by ste si kúpiť pás vyrobený z savého a vzduchotesného materiálu, ktorý dobre absorbuje vlhkosť. To bráni rozvoju vyrážky na plienkach na pokožke..
  • Pri výbere obväzu pre deti staršie ako šesť rokov je potrebné venovať pozornosť malým modelom, ktoré nebudú pod oblečením viditeľné..
  • Švy na vnútornej strane sú starostlivo vyrobené a nie sú vyklenuté. Zabráni sa tým silnému odieraniu pokožky pri použití remienka na herniu..
  • Počas vizuálnej kontroly produktu musíte produkt rozopnúť a niekoľkokrát pripevniť, aby ste sa uistili, že sú švy bezpečné..

  Pri nákupe opasku pre novonarodené dieťa venujte pozornosť aj typu zapínania. Modely suchého zipsu sú vhodné pre batoľatá, ktoré umožňujú osobe nezávisle upraviť veľkosť obväzu.

  kontraindikácie

  Pred použitím lekárskeho remienka pre dojčatá sa musíte zoznámiť s kontraindikáciami. Používanie kýlového pásu sa neodporúča ľuďom s:

  • choroby dýchacieho systému;
  • patológia vnútorných orgánov;
  • zápal alebo porušenie prietrže;
  • ekzém, chronická dermatitída alebo hnisanie;
  • otvorené rany;
  • zástava srdca;
  • alergická vyrážka na povrchu kože.

  prihláška

  Všetci rodičia môžu zariadenie používať na liečbu výčnelkov v blízkosti pupka. Predtým sa však musíte oboznámiť s odporúčaniami na jej použitie. Najprv sa dieťa umyje teplou vodou a osuší sa utierkou, pretože obväz sa nosí na čistej a dokonale suchej pokožke..

  Keď je dieťa pripravené na nasadenie na zariadenie, obväz sa položí na akýkoľvek tvrdý povrch. Dieťa sa položí na hornú časť s pupkom a zabalí sa do bandáže.

  Pred upevnením pásu pomocou suchého zipsu sa vydutie starostlivo nastaví rukou, aby sa náhodne nepoškodilo. Po upevnení by mal pás pevne priliehať na povrch brucha, ale nesmie ho utiahnuť.

  Kvôli zúženiu bude mať dieťa bolesti brucha a bude nepohodlné, keď bude mať obväz.

  Dieťa nosí opasok každý deň po dobu 2 až 3 hodín, kým kýla nezmizne. Ak vydutie neprejde, musíte sa poradiť s lekárom. Namiesto obväzov niektorí odborníci predpisujú deťom liečebné náplasti, ktoré sú účinnejšie ako opasky..

  záver

  Umbiliálna hernia sa vyskytuje u veľkého počtu novorodencov. Rodičia sa takejto hrče obávajú a nevedia, ako sa toho rýchlo zbaviť. Aby ste sa s tým vyrovnali, musíte sa oboznámiť s vlastnosťami použitia obväzov, ktoré sú pripevnené k pupku pomocou hrče.

  Použitie obväzu a náplastí na ošetrenie pupočnej kýly

  Kontraindikácie chirurgického riešenia problému

  Existujú určité podmienky, za ktorých nie je operácia priradená:

  • komplexné patológie vnútorných orgánov;
  • závažný diabetes mellitus, sprevádzaný výrazným oslabením imunitného systému;
  • obezita s komplikáciami vo forme chorôb kardiovaskulárneho systému;
  • alergická reakcia na lieky na anestéziu.

  Kontraindikácie môžu byť dočasné. Takéto stavy zahŕňajú exacerbáciu chronických patológií alebo akútnych chorôb..

  Vo všetkých týchto prípadoch je potrebné alternatívne riešenie problému, aby sa predišlo možným komplikáciám. Jedným takýmto riešením je pupočná prietrž.

  Najlepší spôsob, ako zabrániť porušovaniu

  Najnebezpečnejšou a nežiaducou komplikáciou tejto choroby je porušenie herniového výčnelku, ktoré môže byť vyvolané fyzickou námahou, svalovým tlakom v tlači alebo pravidelným kašľom..

  V tomto prípade dochádza k silnej kompresii pupočného krúžku a kompresii orgánov umiestnených vo vnútri herniálneho vaku.

  Výsledkom je prudké narušenie krvného obehu v obmedzených častiach orgánov, čo vedie k ich nekróze.

  Zranenie môže byť rozpoznané ostrou bolesťou a neschopnosťou narovnať výstupok späť do brušnej dutiny. Ak sa takéto príznaky objavia, je potrebná okamžitá lekárska pomoc. V tejto situácii zostáva operácia jedinou liečbou. Ak je potrebný zásah v núdzi, berú sa do úvahy iba kontraindikácie, ktoré ohrozujú život pacienta.

  Existuje jednoduchý a cenovo dostupný spôsob, ako zabrániť vývoju tohto scenára: špeciálne lekárske obväzy. Ich nosenie sa prejavuje aj po operácii pupočnej kýly..

  Dnes vyrábajú výrobky pre tieto skupiny pacientov:

  • s pupočníkovým výstupkom;
  • s kýlami z bielej línie brucha;
  • na nosenie po operácii prietrže a na niektorých ďalších orgánoch brušnej dutiny;
  • na zabránenie divergencie brušných svalov;
  • po poranení brucha, aby sa predišlo možným následkom;
  • na prevenciu prietrže pri ťažkej fyzickej námahe.

  Bandážová akcia

  Použitie vzpery umožňuje udržiavať svaly prednej steny pobrušnice a dolnej bedrovej časti v pevnej polohe..

  Výrobok vyvíja lokálny tlak na pupočnú oblasť, čím bráni výstupu herniového výčnelku za hranice brušnej dutiny..

  Neustále nosenie pupočnej šnúry pomáha zvyšovať svalový tonus prednej steny pobrušnice, čo následne sťažuje výstup herniového vaku cez ňu.

  Vďaka bandáži je tlak v oblasti pupka rovnomerne a mierne distribuovaný, čo výrazne znižuje pravdepodobnosť závažných komplikácií - najmä zranení herniálneho vaku.

  Nosenie ortézy sa prejavuje najmä v prípade nadváhy: poklesnuté veľké brucho vedie k oslabeniu brušných svalov a vytvára priaznivé podmienky pre rozvoj prietrže, a ak je prítomné, výrazne zvyšuje riziko komplikácií..

  Pupočníkový pás a obväz na prietrž sú jediným spôsobom liečby tohto ochorenia u detí mladších ako 5 rokov (vo výnimočných prípadoch sú predpísané chirurgické zákroky).

  Pravidelné darovanie dieťaťa špeciálnemu elastickému pásu vybavenému herniovým zadržiavacím systémom bude vynikajúcou prevenciou vystupovania alebo stláčania výčnelkov..

  Prípravok tiež stimuluje posilnenie slabých a nedostatočne rozvinutých svalov a rýchle hojenie pupočníka..

  Tehotné ženy majú špeciálne obväzy. Pri nosení dieťaťa je operácia extrémne nežiaduca. Používanie špeciálnych produktov môže zabrániť tvorbe alebo komplikácii prietrže v dôsledku výrazného zaťaženia svalového korzetu brucha a zvýšenia tlaku vo vnútri pobrušnice..

  • zabrániť možnému relapsu patológie;
  • po chirurgickom zákroku na pupočníkový výčnelok;
  • na zníženie intenzity bolesti počas rehabilitačného obdobia;
  • zabrániť strate herniálneho vaku;
  • na prevenciu komplikácií;
  • na liečbu dojčiat mladších ako 5 rokov
  • na zníženie stresu na brušných svaloch počas tehotenstva.

  Čo je to produkt??

  Pri výrobe moderných modelov sa spravidla používajú prírodné látky. Materiál by mal mať nasledujúce vlastnosti:

  • priedušnosť;
  • hygroskopickosť (výrobok by mal ľahko absorbovať kožné sekréty);
  • materiál by nemal dráždiť pokožku ani byť zdrojom nepohodlia;
  • výrobok by nemal byť pod odevom viditeľný.

  Bandáže sú spravidla vybavené výstuhami, ktoré zabraňujú skladaniu po nasadení. Väčšina liekov má špeciálny aplikátor: musí sa aplikovať na oblasť vyčnievania. Dizajn môže obsahovať aj ďalšie poterové a vykladacie platne (2 ks) - sú umiestnené v bedrovej oblasti.

  Bandáže pre dospelých sa vyrábajú v rôznych veľkostiach: ich obvod je v rozmedzí 62 - 140 cm, šírka výrobku je v priemere 20 cm.

  Ako ju nosiť?

  Výrobok sa nosí ráno, po nočnom odpočinku, ležiaci v posteli, priamo na spodnom prádle.

  Bandážový aplikátor musí byť umiestnený tak, aby presne zodpovedal oblasti pupočného prstenca. V niektorých modeloch môže byť niekoľko aplikátorov.

  Potom, pri ležaní pólu na chrbte, musíte vykonať ľahkú masáž brucha v smere zdola nahor. Pri zachovaní výčnelku v pupočnej oblasti by mal byť nastavený.

  Iba na konci opísaných úkonov môže byť obväz zabalený a pripevnený v prednej časti. Väčšina moderných výrobkov je vybavená suchými zipsami. Pretože suchý zips niekedy nemôže zadržať obväz, existujú ďalšie spôsoby upevnenia na výrobkoch.

  Bandáž by sa mala nosiť nepretržite (jedinou výnimkou je nočný čas) v prítomnosti pupočnej kýly a po operácii. Ak je výrobok navrhnutý tak, aby zabránil výskytu herniového výčnelku, môže sa nosiť iba pri gymnastike alebo pri inej fyzickej námahe..

  Použitie lekárskych obväzov by sa malo vykonávať po konzultácii s odborníkom a pokiaľ možno pod jeho dohľadom.

  Ak pociťujete bolesť, nepríjemné pocity alebo iné nepríjemné príznaky, musíte produkt okamžite odstrániť a vyhľadať lekára.

  Pre deti

  Bandáže na liečbu pupočnej kýly u detí sa líšia od produktov pre dospelých.

  Jedná sa o mäkké elastické pásy vybavené herniovým dorazom. V dôsledku ich nosenia sa poskytuje:

  • ľahké lokálne stlačenie v pupočnej oblasti;
  • prevencia kýly prietrže;
  • stimulácia rýchleho rastu pupočného kanála;
  • posilnenie slabých svalov bruška dieťaťa; prevencia relapsu po operácii.

  Detské pupočné bandáže sa vyrábajú na základe širokých elastických pásov. Na niektorých modeloch je obdĺžnikový pelot, ktorý sa môže pohybovať pozdĺž pásky. Povrch pelotu smerujúci k telu by mal byť mäkký a stredná časť by mala byť zosilnená.

  Pri darovaní sa pelot umiestni priamo oproti herniálnemu otvoru. Upevňuje obväz pomocou širokého suchého zipsu.

  Bandáž sa nemôže použiť v dvoch prípadoch:

  • v prítomnosti miestnych kožných chorôb;
  • s porušením výčnelku, ktorý je v detstve a detstve veľmi zriedkavý, pretože svalový korzet dieťaťa ešte nie je dostatočne vyvinutý a vyznačuje sa zvýšenou elasticitou.

  prihláška

  Výrobok sa nosí priamo na tele. Pri malých kýloch nie je potrebná silná kompresia. V tomto prípade môže byť uško nahradené bavlneným tampónom požadovanej veľkosti..

  Na profylaxiu v pooperačnom období je prípustné použitie bez pútka. Väčšina výrobkov sa nedá odstrániť ani pri kúpaní dieťaťa.

  Detské obväzy sú hypoalergénne a majú vysokú odolnosť proti opotrebeniu. Rozmery produktu:

  Dĺžka - od 42 do 54 cm.

  Rozmery peloty (platne, ktorá zakrýva výstupok) sú 6,5 x 9 cm.

  Výrobky sú vhodné aj pre novorodencov, no môžu sa nosiť až po úplnom zahojení rany v pupočnej oblasti..

  Použitie lepidiel

  Jednou z najviac odporúčaných metód liečby pupočníkovej prietrže u novorodencov je jej lepenie pomocou bandáže. Podstatou lepenia je zabezpečiť, aby prietrž bola vždy udržiavaná v správnej polohe.

  Náplasti si môžete kúpiť v lekárňach, ale keďže ich používanie má určité vlastnosti, je lepšie zveriť prvú žiadosť lekárovi..

  Pri správnom používaní náplasti nespôsobujú dieťaťu nepríjemnosti. Vyrábajú sa na základe prírodných hypoalergénnych materiálov a nespôsobujú podráždenie..

  Existuje niekoľko spoločností, ktoré vyrábajú detské omietky: Cikko, Hartman, Porofiks.

  Porofix

  Náplasti Porofiks sú špeciálne navrhnuté rakúsko-nemeckou spoločnosťou Lohmann & Rauscher GmbH na prevenciu a liečbu pupočnej kýly u detí. Spoločnosť je už mnoho rokov lídrom v oblasti navrhovania a výroby obväzov.

  Všetky použité materiály sú prírodného pôvodu, hypoalergénne a vybrané s ohľadom na vlastnosti tenkej a jemnej detskej pokožky.

  Porofix nespôsobuje podráždenie pokožky, dokonale drží pupok, ľahko sa odlupuje pri kúpaní dieťaťa.

  Základom náplasti je prírodná látka sfarbená na pokožke s vysokým stupňom priedušnosti a neobsahujúca latexové prísady.

  Porofix je možné použiť:

  • na prevenciu a liečbu pupočnej kýly u dojčiat;
  • pre spoľahlivú fixáciu výčnelku počas posilňovacích cvičení a terapeutických masáží;
  • ak má dieťa široký pupočníkový krúžok (na jeho odstránenie);
  • produkt tiež prispieva k tvorbe krásneho pupku u dieťaťa.

  Špeciálne vlastnosti náplasti:

  Tieto terapeutické náplasti sú špeciálne navrhnuté na prevenciu a liečbu pupočnej kýly u detí..

  Výrobky sa skladajú z dvoch častí. Pripevňujú sa pevne na pokožku dieťaťa a potom sa dotiahnu podľa princípu pásu.

  Tento originálny spôsob utiahnutia umožňuje spoľahlivú fixáciu a vysokú účinnosť použitia týchto anti-herniálnych produktov. Výstupok je nielen nastavený, ale tiež spoľahlivo zakrytý svalovými vláknami a fasádou umiestnenou nad ním.

  Stručne povedané, vďaka použitiu Porofixu je možné obnoviť normálne anatomické umiestnenie svalových tkanív, fascí, ktoré pomáhajú zbaviť sa pupočníkového výčnelku, pretože to je nedostatočný vývoj svalov a iných tkanív, ktorý vyvoláva vývoj choroby..

  Ako používať Porofix?

  Aby sa náplasť udržala pevne a nekĺzala, je potrebné ju správne pripevniť:

  1. Kožu v blízkosti pupka dôkladne očistite navlhčenou tkaninou a potom ju jemne osušte..
  2. Potom je potrebné pripevniť prvú časť náplasti na jednu stranu, druhú na druhú. Vzdialenosť od pupka by mala byť 3 až 4 cm. Bude lepšie striedať umiestnenie záplat „A“ a „B“.
  3. Jemným pritlačením na herniálny výstupok musí časť záplaty „A“ prejsť časťou „B“..
  4. Náplasť opatrne opravte.

  delete

  Jednou z hlavných výhod prietrže kýly Porofiks je schopnosť ľahko sa odstrániť pri kúpaní dieťaťa.

  Po 10 minútach je dieťa vo vode v dôsledku navlhčenia a produkt sa sám odlupuje.

  • Náplasť by sa mala odstrániť, keď je dieťa vo vode. Za týmto účelom zoberte Porofiks za odlúpenú hranu a jemne potiahnite smerom k sebe.
  • Po kúpaní musí byť pokožka dieťaťa v mieste fixácie náplasti namazaná zvlhčovačom.
  • Ak zvyšky lepidla zostanú na pokožke, dajú sa ľahko odstrániť bohatým detským krémom.
  • Pred nalepením novej náplasti na pokožku odstráňte zvyšný krém. Je lepšie ho umyť pomocou detského mydla a potom ho osušiť uterákom.

  Trvanie liečby. Niektoré odporúčania

  Približné trvanie kurzu je od 10 do 30 dní. Prvé výsledky sa môžu objaviť veľmi skoro - po treťom postupe. Napriek pozitívnemu trendu by sa v liečbe malo pokračovať.

  • Náplasť by sa mala vymieňať každý deň - je to lepšie pri kúpaní dieťaťa.
  • Ak produkt neprišiel do kontaktu s vodou, môže sa opätovne použiť (až 2 - 3 krát). Malo by sa však pamätať na to, že v tomto prípade sa výrazne zvyšuje pravdepodobnosť podráždenia pokožky.
  • Optimálny výsledok sa dá dosiahnuť kombináciou použitia herniovej náplasti so špeciálnou masážou a terapeutickej detskej gymnastiky.

  Náplasť Porofiks sa dá kúpiť v priemere za 135 rubľov. Balenie obsahuje 10 produktov.

  Pupočníkový obväz pre batoľatá

  Pupočná prietrž je jednou z najznámejších patológií vývoja dojčiat. K jeho vývoju dochádza v dôsledku spadnutia peritoneálnych orgánov cez špeciálnu dieru, ktorá je svalovým krúžkom obklopujúcim pupok..

  Kýla sa objavuje v dôsledku nedostatočného stupňa zarastania prstenca okolo pupočníka, nesprávne zviazanej pupočnej šnúry, príliš silnej zápchy, brušnej distenzie, silného plaču a kašľa dieťaťa..

  Z vonkajšej strany kýla vyzerá ako výčnelky z pupočného prstenca, ktoré sa dajú ľahko vložiť späť. Predtým bol taký bolestivý stav liečený zvláštnymi sprisahaniami a použitím medených mincí..

  Moderná medicína navrhuje použitie špeciálneho obväzu na neutralizáciu opísaného stavu, ktorý možno použiť na liečebné účely aj na prevenciu.

  Dnes je bandáž na herniu u novorodencov v predaji takmer v každej lekárni. Na dotyk je mäkký elastický pás, ktorý je vyrobený z tkaniny.

  Prístroj zahŕňa prítomnosť prietrže hernie, takzvaného malého vankúša, ktorý je bezpečne pripevnený v oblasti výkonu..

  Výroba obväzov pre dojčatá zahŕňa použitie pri výrobe vysokokvalitných materiálov, ktoré umožňujú priechod vzduchu, ktoré nespôsobujú alergické reakcie a navyše nebránia pohybom dieťaťa a dokonale tolerujú pranie..

  Pri výbere zariadenia sa berie do úvahy obvod brucha dieťaťa. Ak je obväz nesprávne zdvihnutý, obväz sa začne neustále kĺzať, čo dieťaťu spôsobí veľa nepríjemností. V tomto prípade nie je potrebné hovoriť o žiadnom terapeutickom a preventívnom pôsobení bandáže.

  Potrebujete obväz pre deti?

  Menovanie obväzu na pupočníkovú kýlu u dojčaťa je možné len na odporúčanie lekára. Je to on, kto má právo určiť, do akej miery dieťa potrebuje obväz. Je však užitočné, aby rodičia dobre vedeli o príčinách pupočnej kýly u dieťaťa, aby mohli určiť mieru nebezpečenstva pre zdravie dieťaťa..

  Tento jav je pomerne rozšírený a súčasne sa vyskytujú paniky u rodičov, keď sa u ich dieťaťa vyskytuje prietrž. Nie je potrebné panikáriť, pretože v mnohých prípadoch kýla odchádza sama o sebe bez vonkajších zásahov. Toto sa zvyčajne vyskytuje vo veku troch rokov..

  Napriek tomu je potrebná včasná diagnostika výskytu prietrže u dieťaťa, aby bolo možné včas prijať všetky potrebné opatrenia. Je to potrebné, aby sa v budúcnosti zabránilo negatívnym následkom na zdravie dieťaťa. Často sa stáva, že rodičia nenavrhujú herniu u svojho dieťaťa.

  Posúdenie výhod nosenia obväzu dieťaťom je medzi lekármi zmiešané. Niektorí veria, že to prispieva k rýchlemu uzdraveniu dieťaťa ak odstráneniu prietrže, zatiaľ čo iní pochybujú o potrebe obvazu. Navyše, jeho príliš silná fixácia je často schopná situáciu len zhoršiť..

  Možno, že pás spôsobí u dieťaťa pocit nepohodlia a obväz bude pre neho jednoducho nepríjemný. Prevažná väčšina pozorovaných prípadov naznačuje, že obväz okrem kozmetického defektu nespôsobuje nepríjemné pocity dieťaťa.

  Existujú odporúčania na použitie gymnastických cvičení namiesto obväzu, ktoré zahŕňajú položenie dieťaťa na žalúdok. Posilnením brušných svalov je možné postupne prejsť prietrž.

  Okrem toho značné náklady na ortétu pre dieťa zabezpečujú, že rodičia sa často snažia tento problém vyrovnať sami.

  Pupočníkový obväz pre deti: klady a zápory

  Použitie detského obväzu môže výrazne uľahčiť fixáciu vnútorných orgánov brušnej dutiny dieťaťa, keď je utiahnuté, ako aj znížiť tlak vo vnútri pobrušnice, čo bráni šíreniu pupočnej kýly alebo jej následnému rastu. Môžete tiež zdôrazniť nasledujúce výhody tohto pásu pre deti:

  • pri jeho výrobe sa používajú hypoalergénne tkanivá;
  • s jeho pomocou je možné fixovať výstupok na objem päť centimetrov v priemere;
  • obväz je jednoduchý a pohodlný na nosenie, ľahko sa nasadzuje a sníma;
  • ľahko umývateľný;
  • obväz možno používať niekoľko rokov.

  Medzi nedostatky obväzu pre dojčatá možno rozlíšiť jeho vysoké náklady, často desivé pre mnohých rodičov, vysoké riziko vyrážky na plienkach na koži dieťaťa, ako aj nepohodlie, ktoré môže dieťa zažiť v dôsledku trenia na povrchu obväzu. Okrem toho existujú sťažnosti na neadekvátnu fixáciu ortézy, v dôsledku čoho sa ortéza začne kĺzať, keď sa dieťa aktívne pohybuje.

  Pupočníkový obväz pre novorodencov, ako sa nosiť?

  Pred nasadením detského obväzu je potrebné dodržiavať niekoľko jednoduchých odporúčaní na jeho použitie:

  • Najskôr sa uistite, že koža dieťaťa v dolnej časti chrbta a brucha je suchá a čistá;
  • obväz by mal byť položený na prebaľovací pult a potom dieťa položte naň;
  • výčnelok prietrže sa musí opraviť a potom na ňu obmedziť;
  • zapnite pás tak, aby pohodlne sedel na bruchu dieťaťa, ale zároveň ho nesmie dotiahnuť;
  • upevnite sa.

  Použitie náplastí, obväzov na hernie, ako aj iných zariadení, je neprípustné, kým sa dieťa uzdraví pupočníkovú ranu. Ak sa na jeho koži vyskytujú rôzne vyrážky, vyrážky, kožné ochorenia v dolnej časti chrbta alebo pupku, nemali by ste používať obväz..

  Po celý deň nie je potrebné dávať dieťaťu obväz. Malo by sa meniť každé tri hodiny a dieťa by malo odpočívať v polhodinovej prestávke.

  Pupočníkový obväz pre deti: cena

  Náklady na pupočníkovú bandáž pre dojčatá domácej výroby sa výrazne líšia v menšej miere od ceny dovážanej bandáže. Nie je však vždy možné nájsť tuzemské obväzy vo voľnom predaji. Cena obväzu začína od päťsto rubľov, v závislosti od výrobnej značky.

  Pupočníkový obväz pre deti: recenzie

  Rodičia, ktorí používajú pupočnú šnúru na kýlu u svojich detí, zaznamenávajú jej kladné vlastnosti, ako sú spoľahlivosť, ľahkosť použitia a schopnosť znížiť hrče v pupku.

  Zaznamenávajú tiež vlastnosť obväzu, že si trie pokožku dieťaťa, a preto sa neodporúča nosiť ho príliš dlho. Lekári často neodrádzajú rodičov od získavania pupočníkových obväzov pre svoje deti, ale predovšetkým ich neodporúčajú..

  Často existujú odporúčania, ako dať obväz dieťaťu cez tričko, pretože obväz môže trieť holé telo..

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Pôrod počas pupočnej kýlyKýla sa vyskytuje počas vývoja plodu vo vnútri lona ženy z týchto dôvodov: Zväčšenie brucha. Natiahnutie pupka. Strata bývalej elasticity brušnej steny. Zvýšený tlak na vnútornú stranu brucha.

Ganglion Tendon

Liečba
V medicíne je šľachový ganglion chodidla alebo inej časti tela známy aj ako hygróm. Novotvar je nádor benígnej povahy, ktorý sa tvorí na šľachách. Rana spravidla nespôsobuje bolesť a spôsobuje iba estetické nepohodlie.
Zahrnuté: pupočná kýlaV Rusku bola medzinárodná klasifikácia chorôb 10. revízie (ICD-10) prijatá ako jednotný regulačný dokument, ktorý zohľadňuje chorobnosť, príčiny odvolaní verejnosti na lekárske zariadenia všetkých oddelení a príčiny smrti..