loader

Hlavná

Liečba

Použitie obväzu a náplastí na ošetrenie pupočnej kýly

Pupočná prietrž je bežné ochorenie, ktoré sa objavuje nielen u dojčiat, ale aj u dospelých. V určitých štádiách výskytu novotvaru, ako aj pri prevencii, sa často používa hernálna bandáž. Aký je jeho účel? Aké typy podobného príslušenstva existujú? Ako si vybrať a nosiť zakúpený model? A existujú nejaké kontraindikácie pre použitie obväzu?

Prečo potrebujete pupočníkový obväz?

Ohrozených je 5 až 10% dospelej populácie planéty. Môžu mať kýlu. Patológia, v ktorej vnútorné orgány prechádzajú brušnou stenou a vydutie v pupočnej oblasti, sa vyskytuje z rôznych dôvodov:

 • nadváha vrátane obezity;
 • diabetes a dysfunkcia imunitného systému;
 • srdcovo-cievne ochorenia;
 • tehotenstvo.

Funkcie obväzov na prietrž sa líšia. Niektoré výrobky sa používajú v prítomnosti prietrže na udržanie novotvaru a na zabránenie jeho vyčnievania a zovretia, zatiaľ čo iné po operácii znižujú riziko pooperačných prietrží.

Moderní lekári odporúčajú, aby dospelí neodkladali operáciu odstránenia prietrže. Keď sa objaví novotvar, obväz môže situáciu len trochu zjemniť, ale jej nosenie nepovedie k tomu, že prietrž sa samovoľne ničí. Najčastejšie sa používa ortéza na zabránenie štípania, takže pacient môže bezpečne čakať na operáciu.

Druhy obväzov

V závislosti od stavu pacienta mu môže byť priradený jeden alebo iný typ obväzu. Ich vzory sú podobné, ale ich funkcie sú rôzne.

profylaktický

Odporúča sa nosiť univerzálny obväz vo forme širokého elastického pásu s hustejšou prednou stenou s predispozíciou k vytvoreniu kýly, a to aj pri ťažkej fyzickej námahe. Takáto bandáž má vplyv na celú brušnú dutinu, zlepšuje svalový tonus a prísun krvi.

V predaji nájdete aj preventívny obväz na pupočnú kýlu, samec a samica. Jedná sa o panvový opasok, ktorý je predpísaný na zabránenie tvorby prietrže u mužov s ťažkými bremenami v tlači a pobrušnici a u žien v skorých štádiách tehotenstva..

lekársky

Inou možnosťou je užší pás, ktorý je tiež vyrobený z elastickej látky, ale má samostatné tuhé prvky. Vo svojom dizajne je pelot - špeciálny vankúš, ktorý pôsobí na pupočný prsteň. Súčasne môže výrobok vďaka vystužujúcim rebrám poskytovať podpornú funkciu chrbtice a zlepšovať tonus svalov, čo pomáha udržiavať prietrž a znižovať rýchlosť rastu.

brušnej

Pooperačná kýlna pupočníková bandáž sa používa vo fáze zotavenia po operácii na peritoneálnych orgánoch, a to aj po odstránení prietrže. Nepovoľuje sa objavovať nové v mieste odstránených prietrží a chráni pooperačné švy, bráni ich v rozbiehaní a urýchľuje proces hojenia..

Indikácie a kontraindikácie na použitie

Existuje veľa situácií, v ktorých lekár môže odporučiť obväz hernie:

 • pooperačné obdobie s lokalizáciou pacienta do kýly;
 • počiatočné fázy objavenia sa prietrže;
 • tehotenstvo, keď nie je možné vykonať operáciu;
 • v detstve.

Je zakázané používať obväz v posledných štádiách vývoja choroby, keď kýla nie je korigovaná, ako aj pri jej porušovaní. V takom prípade by ste mali vyhľadať lekársku pomoc veľmi rýchlo. Medzi ďalšie kontraindikácie patrí srdcové zlyhanie a kožné ochorenia, ako je dermatitída s ložiskami zápalu v miestach, kde obväz priľne na koži, ako aj neznášanlivosť k anestézii..

Ktorý obväz si vybrať

Pred zakúpením akejkoľvek ortopedickej ortézy musíte získať odbornú radu a samozrejme by ste mali mať diagnostiku vo svojich rukách a pochopiť účel, pre ktorý dostávate obväz. Ošetrujúci lekár vám odporúča určitý typ prietrže prietrže a môžete si vybrať sortiment, ktorý je z hľadiska ceny a kvality optimálny v sortimente jedného alebo druhého výrobcu, pretože vo všeobecnosti sa ortézy proti pupočníkovým kýlam výrazne nelíšia.

Nesprávne zvolená obväzová kýla bude nanajvýš zbytočná a v najhoršom prípade spôsobí nenapraviteľné poškodenie zdravia, až do smrti tkanív a rozvoja chronických ochorení vnútorných orgánov..

Najbežnejším spôsobom upevnenia obväzu je suchý zips, ktorý môže byť niekedy nahradený alebo doplnený inými typmi upevňovacích prostriedkov. Pred nákupom produkt dôkladne preštudujte a uistite sa, že všetky zámky fungujú správne a neodpínajú sa spontánne.

Pás by mal byť vyrobený z hypoalergénnej a priedušnej látky, aj keď ju nosíte iba na prevenciu. Ak je textília ošetrená antiseptickými impregnáciami, potom je to ďalšia „plus“.

Nezabudnite vyskúšať zvolený model, aby ste sa uistili, že je skutočne pohodlný, švy sa netierajú a či je produkt s aplikátorom, že je umiestnený na správnom mieste. Neváhajte a overte si u predajcu certifikáty a povolenia, aj keď kupujete obväz v ortopedickom salóne dobrej povesti.

Ako nosiť pupočníkovú herniovú bandáž

Pooperačné obväzy pre brucho po odstránení pupočnej kýly by sa mali nosiť nepretržite, ale nie dlhšie ako 2 mesiace a pravidelnými prestávkami každé 3-4 hodiny. Prekročenie dvojmesačného obdobia alebo neprítomnosť prestávok počas dňa môže mať nepriaznivý vplyv na svaly - prestanú pracovať samostatne a všetky činnosti na odstránenie prietrže môžu ísť dolu. Slabé svaly nebudú držať vnútorné orgány, ktoré sa znova pokúsia vystúpiť cez kýlu.

Ak má pacient nadváhu, bude musieť obvaz nosiť nepretržite, až kým nebude možné vykonať operáciu.

Pri preventívnej expozícii by sa obvaz pre dospelých mal nosiť iba vo chvíľach veľkej fyzickej námahy, a to aj v prípade, že odborná činnosť pacienta je spojená so vzpieraním (stavitelia, riggers atď.).

Pás sa nasadzuje iba ležaním. Najlepšie je to okamžite po prebudení. Predbežne sa vykonáva predbežná masáž pupočnej oblasti, po ktorej sa kýla doplní. V počiatočnom štádiu sa to dá urobiť nezávisle od školiaceho kurzu, ktorý vedie ošetrujúci lekár. Na novotvar sa aplikuje hustá bandáž alebo pelot, potom sa produkt omotá okolo pásu a upevní sa pred suchým zipsom alebo inými upevňovacími prvkami. Je lepšie obliecť sila na bavlnenú bielizeň.

Odborníci sa nezhodujú na účinnosti pupočnej šnúry prietrže. Niektorí lekári sú presvedčení, že nie je potrebné odďaľovať nevyhnutnosť a odporúčame chirurgicky odstraňovať prietrž, než sa snažiť neustále ju opravovať alebo sa snaží spomaliť rýchlosť rastu. Operácia odstránenia prietrže je pomerne jednoduchá, najmä pokiaľ ide o počiatočné štádiá, a pacienti sa po jej zotavení rýchlo zotavujú a môžu použiť pupočnú šnúru len na preventívne účely..

Výber obväzu na liečbu pupočnej kýly

Pupočná prietrž je bežné ochorenie detí a dospelých. Patológia robí pacienta nepríjemným, spôsobuje komplikácie. Bandáž pupočnej kýly je moderné zariadenie na fixáciu výčnelku, predchádzanie rastu a odstraňovanie komplikácií. Produkt je určený pre pacientov všetkých vekových skupín a používa sa na liečbu a prevenciu patológie..

Na čo je pás?

Bandáž pupočnej hernie je nevyhnutná pre ľudí s už vzniknutou chorobou a pre pacientov s rizikom vzniku prietrže. V tejto skupine sú atléti, pacienti zaoberajúci sa ťažkou fyzickou prácou, pacienti s ascitom pri ochorení pečene.

Pomocou tohto zariadenia môžete opraviť brušné svaly a zabrániť tak, aby cez pupočníkový krúžok vyčnievali vnútorné orgány. Tento účinok sa dosiahne vďaka miestnemu tlaku pásu na pupok.

Použitie podpory pupočnej kýly sa odporúča na dosiahnutie týchto cieľov:

 • predchádzanie komplikáciám;
 • stimulácia nadmerného rastu pupočného kruhu;
 • vylúčenie relapsu po operácii;
 • prevencia bolesti po odstránení prietrže;
 • profylaxia prietrže.

Bandáž sa používa podľa predpisu lekára. Nesprávne alebo príliš dlhé nosenie zariadenia negatívne ovplyvňuje priebeh choroby.

Čo je to produkt?

Bandáž Orlett T-1442 je špeciálne zariadenie vo forme elastického pásu vyrobeného z ekologických materiálov. Tkanina má vysokú priedušnosť, ľahko absorbuje pot, nespôsobuje alergie.

Suchý zips Suchý zips sa používa na pripevnenie pásu k telu. Prítomnosť špeciálnych výstužných rebier vo vnútri výrobku zabraňuje jeho prehnutiu a neumožňuje prehnutiu pásu. Dĺžka pásu sa pohybuje od 60 do 140 cm, priemerná šírka (výška) je 20 - 30 cm.

Druhy výrobkov

Kýlna pupková bandáž má niekoľko variácií. Produkt je klasifikovaný podľa svojho účelu. Rozlišujte medzi preventívnym, terapeutickým a brušným (ventrálnym) obväzom.

profylaktický

Preventívny obväz je výrobok vo forme hustého pásu, ktorý má hustejšiu štruktúru prednej steny. Takéto zariadenie sa používa na zabránenie rozvoja prietrže. Odporúča sa používať pre osoby zapojené do silových športov a iných aktivít súvisiacich s stresom na bruchu. Pás zvyšuje svalový tonus, zvyšuje krvný obeh.

lekársky

Lekárska bandáž je podobná preventívnej, ale je vybavená pevnými prvkami. Pás nevyhnutne obsahuje pelot - liečivý vankúš (obmedzovač) na pupku. Veľkosť pupočného obmedzenia určuje lekár na základe veľkosti herniového výčnelku tak, aby pelot prekrýval vyčnievajúcu zónu 3 až 4 mm okolo obvodu a 2 až 3 mm u dieťaťa..

brušnej

Zariadenie sa používa po chirurgickom zákroku. Bandáž pomáha predchádzať opätovnému rozvoju prietrže, zmierňuje bolesti a odstraňuje kĺbové rozdiely. Bandáž brucha má jednotný účinok na pupok a celú oblasť brušnej steny, eliminuje zaťaženie svalov, čo prispieva k rýchlemu hojeniu rán a zabraňuje komplikáciám..

Je samostatne povolené používať prvý typ pomôcky - lekársky a brušný obväz sa používa podľa pokynov lekára.

Ako si vybrať

Na dosiahnutie terapeutického alebo preventívneho účinku je dôležité zvoliť správny prístroj. Pozornosť je venovaná typu zariadenia a jeho veľkosti. Typ pomôcky predpisuje lekár v závislosti od charakteristík choroby. Veľkosť sa vyberie podľa tabuľky veľkostí poskytnutej výrobcom..

Kvalitné zariadenie má tieto vlastnosti:

 • spoľahlivé zapínanie;
 • hypoalergénny, priedušný materiál;
 • nedostatok vnútorných švov (takéto výrobky nedráždia pokožku);
 • dostupnosť certifikátov kvality a záruk.

Pred nákupom musíte opasok starostlivo skontrolovať: ubezpečte sa, aký veľký je priemer peloty, skontrolujte spoľahlivosť pások so suchým zipsom, prítomnosť defektov. Určite by ste mali vyskúšať zariadenie a zistiť, ako to bude vyzerať na vašom žalúdku. Pomôže to presnejšie zvoliť veľkosť..

Indikácie a kontraindikácie

Nosenie obväzu je predpísané u dospelých a detí za týchto podmienok:

 • počiatočné štádium tvorby pupočného výčnelku;
 • prítomnosť kýly rôznych veľkostí;
 • pacienti, ktorí majú kontraindikácie pre chirurgický zákrok;
 • vrodená kýla u detí;
 • rehabilitačné obdobie po operácii.

Je zakázané používať prístroj u pacientov s komplikáciami patológie, s otvorenými ranami na koži, s alergickými vyrážkami. Liečba pásom sa neodporúča u pacientov s chorobami vnútorných orgánov peritonea, s obličkami, pečeňou, srdcovým zlyhaním.

Pravidlá používania zariadenia

Pravidlá, ktoré pomáhajú dosiahnuť dobrý účinok nosením pupočnej šnúry:

 1. Odporúča sa nosiť zariadenie pri ležaní. V tejto polohe je ľahšie nastaviť výstupok, pás pohodlne prilieha k telu. Detský obväz by sa mal nosiť pred obliekaním dieťaťa, to znamená na nahé telo.
 2. Bandáž brucha sa nosí nepretržite (nie dlhšie ako 2 mesiace) a zariadenie sa odstraňuje 3-4 hodiny denne.
 3. Zariadenie nenasúvajte, ak sa herniálny výstupok neupravuje alebo ak sa vyskytli akékoľvek ďalšie komplikácie.
 4. Ak je u pacienta nadmerná telesná hmotnosť, musí sa pás nosiť nepretržite až do odstránenia prietrže.
 5. Pri vysokých zaťaženiach by sa mala používať preventívna ortéza..
 6. Po nasadení na opasok by mal produkt dokonale sedieť na spodnú časť chrbta a zarážka je jasne umiestnená v pupku. Pacient by sa nemal cítiť nepohodlne.
 7. Ak sa na tele objavia vyrážky, začervenanie a svrbenie, odporúča sa odmietnuť nosiť obväz a konzultovať s odborníkom..

Je nežiaduce používať obväz po dlhú dobu, pretože to môže viesť k atrofii svalov. Jediným spôsobom, ako úplne vyliečiť prietrž, je chirurgický zákrok.

Názory odborníkov na používanie lekárskych obväzov sa líšia. Niektorí sú presvedčení o používaní produktu, iní odporúčajú okamžite odstrániť výčnelok s operáciou. Prax ukázala, že použitie opasku má pozitívny výsledok, zabraňuje komplikáciám, ale úplne sa zbaviť prietrže je možné iba chirurgicky.

Bandáže na bledú alebo pupočníkovú prietrž

1 152 rub.
1 440 rub.

Ortopedická ortéza proti prietrži

Keď orgány vystúpia z pozície, ktorú by mali normálne zaberať, vytvorí sa prietrž. Súčasne začnú vyčnievať pod kožu, orgán sa môže objaviť v intermuskulárnom priestore, vo vnútornej dutine alebo vo vrecku, pričom zanecháva anatomické otvory dostupné na týchto miestach. Kýla sa môže vyskytnúť, keď steny brušných svalov nemôžu odolať tlaku prítomnému v pobrušnici. Preto je kúpiť hernia obväz v Jekaterinburgu je najlepšou voľbou pre hernie.

Osoba môže mať predispozíciu na herniu, ak je spôsobená dedičnosťou alebo je získaná na základe vytvoreného zloženia osoby. Kýla sa môže vyskytnúť, keď sa osoba potiahne alebo zdvihne závažie, silný a dlhý kašeľ, ťažkosti s močením a zápcha prispievajú k vytvoreniu kýly a u detí sa môžu objaviť v dôsledku častého plaču.

Odporúčania na použitie

Bandáž prietrže je najlepšou voľbou pri liečbe a prevencii prietrže. Svoje vlastnosti si zachováva po dlhú dobu, ale na to je potrebné sa správne umyť a vysušiť. Neprať v práčke, používať chlórované čistiace prostriedky. Obväz nesušte na slnku av blízkosti vykurovacích telies a v Jekaterinburgu si môžete kúpiť kvalitný obväz..

Ako si vybrať herniovú obväzovú alebo pupočníkovú bandáž pre dospelého a dieťa v Jekaterinburgu?

Najprv sa musíte poradiť s lekárom, potom na našej webovej stránke „OrtoMir24.ru“ vyberte požadovaný model av prípade potreby použite doručovaciu službu v Rusku. Náš internetový obchod ponúka širokú škálu predmetov, napríklad obväz. Existuje celý rad modelov, pre ktoré existuje popis a charakteristika, ako aj ceny.

Bandáže z pupočnej kýly pre novorodencov v Jekaterinburgu

Bandáž je obojstranná s trieslovými kýlami Trives T-1445

Bandáž pre ventrálne kýly Trives T-1442

Bandáž proti hernii tříslovník Trives T-1446 vpravo

Porofix / Porofiks - pupočná škvrna na prietrž, 4x12.

Bandážový brušný Ekoten GP-20

Pupočníkový bandáž pre deti B-400

Bandáž Ekoten GP-20 pupočnej kýly (pre dospelých)

Bandáž prsnej prietrže Orto BG-101 pre deti do 1 roka.

Bandáž na pupočnú kýlu Ecoten GP-20

Detský obväz na pupočnú kýlu T-1430

Bandáž pupočnej kýly GP-25 Ekoten

Pupočníkový obväz pupočník pre deti do 3 rokov Ecot.

Bandážový brušný Ekoten GP-001

Bandáž prietrže Trives T-1441 s ventrálnou prietržou pre.

Pupočníkový pupočník Lauftex PL1001 detský

Bandáž na pupočnú kýlu Ecoten (čl. GP-20)

Náplasť Porofix na pupočníkovú prietrhu u novorodencov

Bandáž pupočníkovej hernie pre deti do 1 roka BG-101 5XS

Bandáž na pupkovú prietrži na držanie pupočnej kýly d.

Bandáž ortopedické umbilikálne a kýlové detské umenie.HP-B.

Bandáž antihernia umbilikálneho detského umenia FOSTA K-300.

Porofix / Porofiks - pupočník, s kýlou, 4x12.

Bandage deti na pupočnej kýly Trives T-1430

Bandáž pre deti pupočnej kýly K-300

Bandáž je detská s pupočnou kýlami, T-1430, veľkosť: Uni.

Bandáž kýlnej detskej pupočnej sondy K-300 Universal

Bandáž pupočnej pupočnej sondy K-300

Bandáž pupočnej pupočnej sondy B-400 1

Bandážový krk Trives Expert TV-000

Bandage anti-hernia pupočník Trives T-1430

Bandáž hernie tříslovná dvojstranná, T-1445

Bandáž hernie na brušnej stene B-425 biela 6

Bandáž ortopedické umbilikálne a kýlové detské umenie.HP-B.

Pupočníkový obväz hernia umbilical detský NR-V (P) univerzálny

Bandage umbilical hernia Timed TI-611

Bandáž na pupkovú kýlu pre deti do 3 rokov GP-001 Ecot.

Bandážová brušná herniálna plazivka B-400

Podpora pupenej prietrže pre deti, HP-B (P).

Bandáž prsnej prietrže Orto BG 101

Podpera na brušnej stene podporná technika BB 208

Bandáž ingvinálnej herniovej plazivosti B-456

Bandáž pupočníkovej hernie pre deti do 1 roka BG-101 4XS

Bandáž na odpočítanie pupočnej kýly je detská, GP-001, RA.

Bandáž na pupočnú kýlu (b-400) pre deti č. 1

Pupočníkový obväz pupočník T-1430

Detský obväz na pupočnú kýlu T-1430 Trives

Bandáž proti hernii pupočník K-300

Bandáž ORTO BG-101 pupočná kýla pre deti do 1 roka.

Bandáž prietrže na brušnej stene 20 cm (b-440) č. 4 béžová.

Bandážová hernia umbilical prežíva umenie pre deti T-1430

Bandáž na pupkovú kýlu pre deti do 1 roka so zlepšenou.

Detský obväz na odpočítanie pupočnej kýly Orlett.

Detská ortopedická pupočná a kýlová bandáž Orlett H.

Orlettov detský ortopedický obväz na zadržanie pupka.

Podpora pupenej prietrže pre deti Orlett HP-B.

Bandáž prsnej prietrže, pre dospelých, GP-20, veľkosť.

Ortopedická bandáž hernie HP-B (P) Or.

Bandáž pupočníkovej hernie pre deti do 1 roka, BG-101D.

Bandage umbilical Orlett HP-B (P) deti

Bandážová hernia umbilikálna detská T-1430 univerzálna

Bandáž je hernia tříslovinová pravostranná K - 303

Detský obväz na pupočnú kýlu K-300

B 400 Bandáž prietrže na brušnej stene pre novorodencov.

Bandáž na pupočníkovú herniu Trives T-1441 (výška - 15 cm).

Bandáže proti prietrži

vybrať

výrobok

Cena, rub

Bandáže proti prietrži

Na stránkach si môžete skontrolovať dostupnosť herniových obväzov v lekárňach našej siete, rezervovať si ich a uplatniť ich sami alebo zariadiť doručenie.

Ako si vybrať ochrannú bandáž prietrže?

Výber produktu je jednoduchý. Všetko, čo musíte urobiť, je ísť do adresára v časti „Bandáže pre hernie“ alebo použiť vyhľadávanie na webe. Ak chcete nájsť ten správny produkt, vyberte lekárňu, ktorá vám vyhovuje. Katalóg obsahuje širokú škálu liekov a zdravotníckych výrobkov. Prítomnosť obväzu sa dá sledovať priamo pri vyhľadávaní. Vďaka pohodlnému vyhľadávaciemu systému podľa názvu a podľa popisu, filtrovania podľa výrobcov, triedenia podľa ceny a názvov produktov si môžete ľahko vybrať požadovaný produkt..

V časti „Ako objednať“ si môžete prečítať návod na použitie a video o práci na webovej stránke online lekárne Zhivik..

Ako kúpiť obväz?

Po výbere požadovaného produktu choďte na kartu. A kliknutím na tlačidlo „kúpiť“ vo vybranej lekárni prejdite do košíka na ďalšiu objednávku.

Pri objednávke si môžete vybrať najvýhodnejšiu z ponúkaných možností: zadanie objednávky s alebo bez registrácie; s dodaním v Jekaterinburgu alebo rezervovaním liekov za nízke ceny v lekárni Zhivik v Jekaterinburgu a Sverdlovsku. Rezervovanú objednávku je možné uplatniť do 24 hodín.

Nemusíte stáť v líniách a dopravných zápchach, aby ste si mohli kúpiť obväzy proti prietrži za nízku cenu, ak zadáte objednávku s doručením do domu alebo kancelárie.

Pohodlie a šetrenie vašich peňazí a času - online lekáreň Zhivika.

Chcete kúpiť tovar kategórie "Bandáže proti prietrži"? Online lekáreň Zhivika zaručuje kvalitu. Dodanie satelitov v Jekaterinburgu a mestách nebude v blízkej budúcnosti dlho, pre odľahlé oblasti špeciálne dodacie podmienky (pozri. Dodacie podmienky). A nízka cena v kategórii „Bandáže prietrže“ príjemne prekvapí.

Profesionálni konzultanti vám s výberom pomôžu telefonicky na čísle +7 (343) 216-16-16.

Pozrite saďalej
Nezobrazovať znova

Informácie uvedené na tejto stránke nie sú verejnou ponukou v súlade s čl. 435 - 437 Občianskeho zákonníka Ruskej federácie.
Všetky informácie a výrobky kategórie 18+

Bandáže na pupočnú kýlu

Bandáž je ortopedický výrobok používaný na podporu svalov brušnej steny. Považuje sa za korzet, ale na rozdiel od korzetu v porozumení ženám (kvôli sprísneniu pásu) nemení postavu..

Kýla sa vytvára u dospelých v dôsledku oddelenia svalových adhézií v strede okolo pupka. K tomu môže dôjsť prirodzene so zvýšením senilnej slabosti a atrofie, zvýšením brucha alebo v dôsledku operácie, ktorá ovplyvňuje integritu brušnej dutiny..

Bandáž pupočníkovej hernie sa môže ukázať novorodencom. Odporúča sa pediatrom v starostlivosti o dieťa. Prečo sa nemôžeme zbaviť prietrže iným spôsobom, koľko času bude človek musieť nosiť obväz, porozumieme po preskúmaní indikácie a kontraindikácie pre chirurgickú liečbu.

Čo je pupočná kýla?

Pred narodením plod komunikuje s matkiným telom tepnami a žilami, ktoré prechádzajú širokým pupočníkovým krúžkom. Neobmedzuje brušnú dutinu, ale dokonca zvyšuje priestor pre črevné slučky, ktoré sa vyznačujú pokročilým vývojom..

Pri narodení je pupočníková šnúra podviazaná. Dieťa sa stáva úplne nezávislým. Nie každé dieťa má však dostatok príležitostí na prerastanie dier s rozvojom svalov. To sa týka najmä predčasne narodených detí, ako aj novorodencov z rodín s dedičnými chorobami..

V takýchto prípadoch pod kožou okolo pupočníka zostáva zväčšený kruh nespojených svalov, cez ktorý vyčnieva zväčšený pupok. U dospelých je vytvorená pupočná kýla s výrazným zvýšením tlaku na križovatke pupočných svalov. Dôvodom je:

 • zvýšenie brucha počas tehotenstva, významný prírastok na váhe (u mužov „brucho“);
 • u pacientov s ascitom (hromadenie tekutín v peritoneálnej dutine) rôznych etiológií dosahuje brucho veľké rozmery;
 • v starobe, od silných kašľavých šokov, fajčiari „plazia“ do svalových kĺbov, ktoré stratili potrebnú elasticitu.

Ak sa v detstve lekári neponáhľajú so smerom na chirurgický zákrok, pretože väčšina kýly zmiznú samy od seba s náležitou starostlivosťou, masáž, potom dospelý pacient nemusí dúfať, že sa uzdraví, je potrebné prijať opatrenia proti pupočnej kýle.

Ak sa odporúča bandáž pupočnej kýly?

Odporúča sa nosiť obväz pre deti s nedostatočne rozvinutým pupočníkovým svalovým krúžkom až do veku troch rokov. V tomto období sú svaly dieťaťa dostatočne posilnené. Novorodenca je možné obvazovať iba po úplnom zahojení pupka..

Očakávaným matkám sa ukazuje špeciálny ženský obväz pre tehotné ženy:

 • s viacnásobným tehotenstvom;
 • choroby chrbtice (osteochondróza);
 • kŕčové žily na nohách;
 • nútené dlhodobé státie na pracovisku;
 • častý pôrod s krehkou brušnou stenou;
 • vysoká fetálna hmotnosť a polyhydramniá;
 • nízka poloha plodu;
 • Operácia cisárskeho rezu.

Dospelého z pupočnej kýly je možné zbaviť iba chirurgicky. Operácia však nie je vždy indikovaná. Kontraindikácie sa týkajú pacientov:

 • pacienti s cukrovkou;
 • s ťažkou obezitou;
 • s ťažkou patológiou srdca a iných orgánov;
 • v starobe aj v starobe.

Aké kontraindikácie existujú pri používaní obväzu?

Nemôžete si dať obväz bez odporúčania lekára. Existujú kontraindikácie, s ktorými je potrebné počítať:

 • ak je na bruchu nehojacia rana, rany;
 • kožné choroby s lokalizáciou na spodnej časti chrbta, brucha, na miestach potrebného uloženia materiálu;
 • v prípade vážneho srdcového zlyhania;
 • s veľkými hernálnymi kanálmi;
 • ak existuje podozrenie z porušenia.

Funkcie obväzu

Najnebezpečnejšou komplikáciou akejkoľvek hernie je porušenie črevných slučiek s vaskulárnym zväzkom a časťou omentum. Pri absencii potrebnej pomoci sa vyvíja nekróza s následnou peritonitídou. Nežiaduce účinky sa môžu objaviť náhle na pozadí zvýšenia závažnosti, kašľa. Súčasne sa prietržová brána zužuje a komprimuje pupočníkový krúžok.

V takýchto prípadoch pomáha iba včasné odstránenie (vyrezanie) herniálneho vaku. Aby sa pacientovi s prietržou nepriniesli komplikácie, ponúka sa mu obväzový produkt. Ako preventívne opatrenie po chirurgických zákrokoch na bruchu lekári tiež odporúčajú nosiť obväz, aby podporili oslabenú brušnú stenu, znížili bolesť počas rehabilitácie..

Niektorí lekári považujú za možné použiť na liečbu počiatočných štádií tvorby prietrže. Podpora lisu bráni alebo úplne zastaví ďalšie zvýšenie výčnelku.

Bandáž pomáha pacientom s obezitou pohybovať sa, nosiť ich brucho a zmierňovať zaťaženie chrbtice. A naopak, pre pacientov s ťažkou stratou hmotnosti sa odporúča podporný obväz, pretože ich svaly sú príliš slabé.

Pri bariatrickej chirurgii, pri odstraňovaní veľkého množstva tukového tkaniva u pacientov a pri liečení obezity, sa ako kozmetický postup rozhodne odporúča dočasné nosenie obväzov..

Počas liečby pacientov s ascitom je potrebné uchýliť sa k odobratiu tekutiny z peritoneálnej dutiny pomocou špeciálnej punkcie. Zároveň sa vyprodukuje až 10 litrov. Zamestnanci zároveň stlačia kontrakčné brucho zloženou plachtou. Je to potrebné na zabránenie poklesu krvného tlaku. Po zákroku sa dôrazne odporúča napínacia bandáž..

U pacientov akéhokoľvek veku podpora brušnej steny pomáha riešiť tráviace ťažkosti, zvyšuje črevný tonus a zaisťuje peristaltiku. Osobitnou indikáciou je prevencia svalových rozdielov medzi činiteľmi pôsobiacimi v atlétoch. Platí to pre vzpierače mužov a žien, rôzne extrémne športy spojené s hmotnosťou.

Detské obväzy na pupočnú kýlu

Umbilická hernia u novonarodeného dieťaťa je výčnelok v prednej brušnej stene. Bandáž je široký elastický pás, ktorý podporuje oslabené svaly. Použitie obväzu pri liečbe pupočnej kýly u novorodencov je metóda, ktorá nemá preukázanú účinnosť.

Umbilikálny krúžok u dojčiat sa zmenšuje nezávisle od toho, ako sa posilňuje kostra brušných svalov. Na získanie obväzu sa nevyžaduje povolenie lekára. Lekári sa domnievajú, že to viac neubližuje ako plienkam. V konkrétnom prípade je však potrebné konzultovať s miestnym detským lekárom.

Keďže rozhodnutie musí byť urobené pochybnosťami rodičov, poskytneme informácie o výskyte pupočnej kýly, výhodách a nevýhodách obväzu..

Prečo si novorodenci vyvíjajú pri pupku prietrž?

Populárny názor, že dieťa vyvíja prietrž prietrž z ustavičného kriku, sa teraz nehodí ani pre babičky. A pre rodičov je užitočné pamätať si na vývoj pupočného krúžku. Kým plod bol v maternici, prostredníctvom tejto formácie sa uskutočnilo celé spojenie dieťaťa s matkiným telom. Diera v brušnej stene bola podstatne väčšia.

Voľne prešiel tepnami a žilami pupočnej šnúry, akékoľvek stlačenie ohrozuje život dieťaťa. Široká ulička pridala priestor pre črevné slučky, ktoré sú rýchlejšie ako brušná dutina plodu.

Po skončení obdobia vývoja plodu nie je potrebný veľký prsteň. Na jeho mieste sa vytvára hustá jazva a svaly tvoria brušnú stenu podporujúcu vnútorné orgány brucha..


Diagnózu potvrdí kvalifikovaný chirurg

Jazvové tkanivo môže byť slabé u detí narodených predčasne, s dedičným nedostatkom v štruktúre spojivového tkaniva. V týchto prípadoch sa diera nezatvorí úplne, vytvorí sa prietrž.

Aká nebezpečná je prietrž pre kojenca?

Každá kýla môže viesť ku komplikáciám vo forme štípania, zápalu. Môžeme uistiť rodičov, že u novorodencov nie sú pupočné výčnelky náchylné na tieto procesy. Preto detskí chirurgovia netrvajú na včasnej operácii, ale odporúča sa dať detskému telu šancu vyrovnať sa s vlastnými silami..

Matkám sa preto odporúča:

 • pred každým kŕmením položte dieťa na žalúdok na 15 až 20 minút;
 • Položte dlaň pod pätky dieťaťa tak, aby mala odraz plazivých pohybov;
 • vykonávať dennú masáž brušnej steny;
 • Majster a aplikovať súbor cvičení pre novorodencov, je užitočné robiť ich pri plávaní.

Chirurgická liečba je zriedkavá. Zošitie hernálneho prstenca alebo plastu zvyčajne ukončí operáciu vrodenej patológie čreva, močového mechúra, močovodu, ďalších panvových orgánov a brušnej dutiny..

Prečo môže byť potrebný obväz?

Hrudný výčnelok u dieťaťa sa môže zvýšiť, ak má dieťa problém s kŕmením, zvýšenú tvorbu plynov, zápchu. Akákoľvek choroba v ranom veku spôsobuje dieťaťu utrpenie, reaguje s výkrikom. V tomto prípade sa zvýši tlak vo vnútri brušnej dutiny a preruší sa hernálny prstenec..

V takýchto prípadoch pediatri a chirurgovia odporúčajú dočasne používať pupočnú šnúru na zabránenie rastu prietrže a podpory svalov..


Rodičia môžu mať podozrenie na kýlu u dieťaťa podľa vzhľadu pupka

Ako zistiť, kedy nosiť obväz?

Po zahojení rany na pupku sa odporúča vyskúšať detskú bandáž. Zvyčajne v tejto dobe má dieťa 21 až 28 dní. Spoľahlivejšie vlastnosti:

 • záhyby pupka prestávajú navlhčiť, krvné kôry odchádzajú;
 • keď sa spracuje s roztokom peroxidu vodíka, syčanie zmizne.

Príznaky achalázie pažeráka

Neodporúča sa používať pupočníkovú herniovú bandáž, ak sa na koži dieťaťa objavia vyrážky, vyrážky a oder v podobe začervenania. A tiež ak cítite odpor pri nastavovaní herniálneho výčnelku.

Existuje názor, že bandáž by sa mala používať v prvých mesiacoch na prevenciu kýly u predčasne narodených detí. Najmä ak majú súčasne problémy so stolicami, výživou. V tomto prípade pás pomáha spevniť brušnú stenu..

Požiadavky na bandážový výrobok

Pri kúpe obväzu pre novonarodené dieťa by ste mali dodržiavať niekoľko pravidiel:

 • výrobok má rozmery v dĺžke a šírke, mali by byť ideálne pre dieťa;
 • tkanina, z ktorej je prúžok ušitý, by sa nemala podobať plastovej fólii, povinná je dostatočná hygroskopickosť a priedušnosť;
 • musíte skontrolovať tvrdšie sekcie („rebrá“), ktoré by mali zabrániť prehýbaniu pri lezení;
 • výrobok by sa mal dať ľahko umývať saponátmi;
 • priemer bandážového tesnenia sa musí zhodovať s veľkosťou herniálneho krúžku.

Sieť lekárne môže ponúknuť úzke a široké pásy. Bandáže s rôznym zapínaním. Rodičia považujú za najpohodlnejšie široké pásy so suchým zipsom, ktoré sa dajú ľahko obliecť.


Vzhľadom na to, že lekári odporúčajú používať obväz pre deti do 5 rokov, ak je to uvedené, môžete si výrobok kúpiť za účelom rastu

Ako nosiť obväz?

Pri kúpe obväzu si vyžiadajte návod na použitie. Musí produkt sprevádzať. Odporúčame vám postupovať podľa nasledujúceho poradia darcovstva:

 1. Skontrolujte a uistite sa, že koža dieťaťa na bruchu a spodnej časti chrbta je čistá a suchá..
 2. Najlepšie je použiť prebaľovaciu tabuľku. Tento detský nábytok umožňuje pohodlne rozprestrieť obväz, vyšetriť pokožku, položiť dieťa na chrbát.
 3. Ľahkým tlakom upravte hernálny výstupok a zatlačte zátku do oblasti herniálneho krúžku.
 4. Utiahnite pás tak, aby pohodlne dosadol na brušnú stenu, ale nesnažte sa ho utiahnuť.
 5. Upevnite sponu.

Ďalšie informácie

Aby obväzy mohli priniesť skutočné výhody popri gymnastike a masáži, musia sa dodržiavať pravidlá. Nemôžete nosiť obväz po celý deň, každé 3-4 hodiny by sa malo odstrániť a dať dieťaťu odpočinok. Platí to aj pre preventívne použitie..

Dávajte pozor na známky podráždenia pokožky. Začervenanie by nemalo zostať na žalúdku a späť. Bandáž sa môže nosiť na tenkej košeli z prírodnej látky, ale pre deti je pohyb ťažký a nepohodlný. U starších detí by mal byť obväz neviditeľný pod oblečením, ale nemal by sa dotiahnuť žalúdok.

Je možné použiť improvizovaný prostriedok namiesto bandáže?

Keď neboli na predaj žiadne bandážové výrobky, matky prilepili pupok adhezívnou omietkou a na radu babičiek sa k tlaku pridala medená minca. Táto ľudová metóda sa dnes v niektorých rodinách dodržiava..


V lekárenskom reťazci si môžete kúpiť špeciálnu umbilikálnu náplasť

Nevýhody bandáže samozrejme zahŕňajú:

 • relatívne vysoká cena;
 • možnosť pošmyknutia kvôli nedostatočnej fixácii;
 • prejavy nepohodlia, potreba závislosti pre niektoré deti;
 • možnosť vyrážky plienok v miestach trenia.

Ale ľudové metódy, napriek lacnosti a dostupnosti, môžu opraviť iba malé herniové otvory, sú sprevádzané podráždením pokožky z lepiacej náplasti, spôsobujú, že dieťa pri odstraňovaní plače z bolestivosti.

Pri rozhodovaní o tom, čo by mali rodičia použiť, berte do úvahy všetky poskytnuté informácie. Niektorí v noci držia pupok pomocou bandáže a popoludní si obvaz. Existujú prípady, keď u novorodenca je silný nárast pupočného kruhu spojený s inými vrodenými malformáciami brušných orgánov..

Možno bude lekár trvať na operácii. Chirurgický zákrok by sa mal považovať za nevyhnutnú metódu liečby. Bandáž pomôže v pooperačnom období urýchliť regeneráciu.

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Priebeh konzervatívnej liečby chorôb chrbta môže zahŕňať použitie liekov všeobecného a miestneho pôsobenia. Medzi posledné uvedené patria početné masti účinné v štádiu remisie.
Pri problémoch s chrbtom je možné predpísať blokádu liečby chrbtice. Na klinike Stopartros lekári používajú iba moderné vybavenie na vykonanie postupu na odstránenie všetkých rizík.Lekárske stredisko už mnoho rokov praktizuje nechirurgickú liečbu chorôb spojených s pohybovým aparátom.
Lumbosakrálny korzet je široký pás so špeciálnymi vložkami pre požadovanú úroveň fixácie. Výrobok je vyrobený z elastických materiálov, ktoré umožňujú priechod vzduchu. Aby ste zaistili účinnosť lumbosakrálneho korzetu, musíte vedieť, ako ho správne vybrať a nosiť.