loader

Mužský obväz na slabinovú prietrž

Mužský obväz na slabinovú prietrž je lekársky pás vyrobený z elastických materiálov a vybavený špeciálnymi zariadeniami, ktoré ho upevňujú na tele pacienta. Stáva sa to jednostranne a obojstranne. Jeho nosenie je indikované na prevenciu tvorby trieslovej prietrže a na prevenciu komplikácií vo fáze predoperačnej prípravy aj počas pooperačnej rehabilitácie. Výber veľkosti obväzu závisí od obvodu bokov pacienta a modelu od odporúčaní odborníka.

Prečo potrebujem kýlu?

Herniálny obväz sa používa u mužov s trieslovými kýlami - patologický výčnelok pobrušnice do dutiny trieslového kanálika, cez ktorý prechádza spermatická šnúra. Kýla tejto lokalizácie môže byť vrodená a získaná. Prvý sa vytvorí, keď kanál, ktorým semenník počas vnútromaternicového vývoja zostupuje do mieška, sa nepremnožuje v čase narodenia plodu. Druhým je výsledok zvýšeného vnútrobrušného tlaku a slabej rezistencie tkaniva vo trieslovom kanáli.

Prítomnosť hernie prolapsu brušných orgánov akéhokoľvek pôvodu vyžaduje chirurgické ošetrenie. Posilnenie svalového korzetu vo trieslovom kanáli pred a po operácii sa vykonáva pomocou bandáže.

Správne zvolený pás je potrebný na:

 • prevencia rastu prietrže pri príprave na chirurgický zákrok;
 • predchádzanie porušovaniu prietrže pri plánovaní chirurgického zákroku;
 • zníženie bolesti a urýchlenie procesu hojenia v pooperačnom období;
 • stabilizácia stavu a udržiavanie obvyklého životného štýlu, keď nie je možná chirurgická korekcia hrudného výčnelku;
 • prevencia tvorby prietrže pri výkonových športoch, výkon ťažkej fyzickej práce.

Dizajn pása prietržovej hernie

Mužský trieslový obväz je ortopedický výrobok vyrobený z elastických hypoalergénnych materiálov. Pozostáva z niekoľkých povinných častí.

Je vyrobená zo špeciálnych elastických materiálov (štruktúrovaný polyester, elastodién atď.), Ktoré umožňujú, aby sa pás pohodlne prilepil na telo a prispôsobil sa individuálnym charakteristikám postavy. Predstavuje základ dizajnu, zapínaný sponami, má vrecká na peloty a stuhy, ktoré regulujú hustotu fixácie pelotov.

Gombíky alebo textilné zipsy (suchý zips, suchý zips), v závislosti od modelu výrobku, predné, zadné, bočné. Umožňuje pevne pripevniť pás na bokoch.

Špeciálne tesnenie (vankúš, vložka, obmedzovač) je umiestnené v oblasti prestaviteľnej kýly, pripevnené suchým zipsom alebo vložené do špeciálneho vrecka. Je vyrobená z polyuretánovej peny, silikónu a ďalších materiálov, umožňuje miestne stlačenie. Je umiestnená vľavo, vpravo alebo v rovnakom čase od dvoch strán.

Reguluje tlak peloty na trieslovinu. V závislosti od modelu môže byť jednostranný alebo obojstranný. Prešiel rozkrokom a pripevnený vpredu alebo zozadu na bandážovom páse.

Existujú modely herniálnej bandáže vyrobené vo forme plaveckých kmeňov. Každý pacient si vyberie najvhodnejšiu možnosť pre seba..

Odrody mužských herniových obväzov

Pánsky pás hernie pre mužov je:

 • ľavostranné;
 • pravostranné;
 • jednostranný univerzálny;
 • bilaterálne;
 • univerzálny obojstranný.

V prvých dvoch modeloch sú vrecká na pelety a upevňovací popruh k dispozícii iba na jednej, pravej alebo ľavej strane. V jednostrannom univerzálnom obväze môže byť pelot vložený do jednej z dvoch vreciek a z oboch strán je pripevnená odnímateľná páska na upevnenie. Obojstranná mužská kýlová obväz hernie je vybavená dvoma pelotmi, dvoma stuhami a má pár vreciek na vložky. Získava sa jednostrannými a bilaterálnymi kýlami..

Posledným modelom v zozname je obojstranný pás hernie univerzálneho vzoru, ktorý môžu používať muži aj ženy. Inguinálne herniálne výčnelky, jednostranné alebo obojstranné - indikácia použitia takého pásu u mužov, ženských femorálnych hernií - u žien.

Pravidlá výberu

Ortopedické výrobky je potrebné nakupovať v lekárňach alebo v špecializovaných predajniach. Predpis nie je potrebný, vyžaduje sa však odborná pomoc. Iba lekár môže poskytnúť správne odporúčania týkajúce sa modelu a pravidiel používania zariadenia. U každého pacienta je pevnosť upevnenia pásu, podmienky a čas jeho nosenia rôzne.

Pri nákupe prietrže prietrže by sa malo brať do úvahy niekoľko charakteristík.

V prípade jednostrannej prietrže by sa mal jednostranný model získať bez preplatenia univerzálnej možnosti. Na zabránenie prietrže používajte obojstranné vzory pásov.

Základ obväzu by mal byť vyrobený z materiálov, ktoré sú dobre priedušné, absorbujú vlhkosť a nespôsobujú alergické prejavy. Pás a pásy musia byť elastické, ale zároveň si musia zachovať svoj tvar a pri používaní sa nesmú napnúť.

Univerzálne zapínadlá sú textilné zapínanie alebo suchý zips. Sú spoľahlivé a ľahko ovládateľné. Na tlačidlách sú modely. Mali by sa uprednostniť možnosti, ktoré sú pre pacienta s denným použitím najvhodnejšie..

Výber správnej veľkosti je najdôležitejšou podmienkou efektívnosti obväzu. Malo by sa to robiť na základe merania obvodu stehna muža v centimetroch. Veľkostná stupnica umožňuje získať produkt od pacientov s rôznou postavou a hmotnosťou. Veľkosť je obzvlášť dôležitá pri kúpe produktu vyrobeného vo forme plávajúcich kmeňov.

Zo širokého spektra farebných roztokov sa výber musí zastaviť na modeloch vhodných pre pacienta podľa nasledujúcich kritérií: praktickosť, neviditeľnosť pri nosení. Najbežnejšie farby výrobkov: biela, béžová, šedá, čierna. Niektorí výrobcovia môžu mať dlhšiu škálu farieb..

Zakúpením samčieho pása pre trieslovinu prietrže nebude zbytočné oboznámiť sa s osvedčením o kvalite tovaru. Súlad deklarovaných charakteristík výrobku so skutočnými parametrami môže zaručiť iba spoľahlivý výrobca..

Pravidlá nosenia prietrže prietrže

Ak chcete použiť lekársky ortopedický pásový kýl, mali by ste ho nosiť:

 • po úplnom znížení herniálneho výčnelku;
 • na tele alebo na spodnom prádle;
 • v ležiacej polohe;
 • na rovnom tvrdom alebo polotuhom povrchu.

Zvyčajne je pri úplnom výdychu pás napnutý tak, aby pohodlne priliehal k telu, a potom sa fixuje v tejto polohe pomocou upevňovacích prvkov. Popruhy alebo pásky, regulujúce tlak pelotov v trieslovej oblasti, prechádzajú rozkrokom a fixujú sa v nastavovačoch pásov. Tlak by mal byť minimálny, ale dostatočný na spoľahlivú fixáciu prietrže v nastavenom stave.

Je nevyhnutné, aby sa pelot nachádzal presne v oblasti vyčnievania, prispôsobil sa mu tvar a úplne ho zakryl. Ak pri malých herniách nie je potrebné výrazné stlačenie, môže byť pelot nahradený vatovým tampónom požadovanej veľkosti..

Pri nosení herniového pásu by pocit tesnosti v bokoch nemal byť sprevádzaný narušením prísunu krvi do mäkkých tkanív, nepohodlím v oblasti slabín alebo podráždením alebo traumatom na koži v miešku. Pás sa nenosí dlhšie ako 12 - 16 hodín denne. Najčastejšie to znamená denné použitie a odstránenie pred spaním. Konkrétne odporúčania poskytne odborník.

Podmienky používania

Presné odporúčania pre starostlivosť o obväz sú uvedené výrobcom produktu. Štandardné podmienky používania zahŕňajú:

 • umývanie rúk v teplej vode;
 • použitie kvalitných detergentov;
 • s výnimkou bielenia, žehlenia;
 • zabránenie krúteniu, točeniu v bubne;
 • narovnal vyschnutie zo zdrojov tepla.

Moderné modely nezasahujú do žiadnej odbornej činnosti ani do hygienických postupov, dajú sa použiť pri plávaní v bazéne a pri mori. Po morskej vode je potrebné opláchnuť čistú tečúcu vodu..

Kontraindikácie hernie inguinal ortéza

Nosenie mužského ortopedického pásu má obmedzenia. Kontraindikácie sú:

 • hernia prietrže;
 • zvýšená citlivosť na materiály výrobku;
 • kožné choroby;
 • porušenie integrity kože v stehnách, slabine.

Pri odevoch nie je viditeľná hernálna obväzová tkanina, pohodlná, výrazne urýchľuje rehabilitáciu po chirurgickom zákroku, zabraňuje rozvoju komplikácií a bráni tvorbe hernie u ľudí, ktorí sú náchylní na jej formovanie. To všetko sa však stáva, ak je správne vybraný a opotrebovaný, čo je možné iba po konzultácii s odborníkom.

video

Ponúkame vám možnosť pozerať video na tému článku.

Prvá ortopédia

Inguinálna hernia si vyžaduje okamžitý chirurgický zákrok, ale stáva sa, že operácia sa musí odložiť. V takom prípade by mal pacient nosiť špeciálnu bandáž na brušnú prietrž, ktorá pomáha predchádzať ďalšiemu rozvoju nebezpečného ochorenia. Výrobky ponúkané modernými výrobcami sú veľmi praktické a pohodlné, umožňujú vám prežiť ťažké obdobie choroby a proces zotavenia po nej s minimálnym nepohodlím..

Je známe, že získanie ingvinálnej prietrže je možné iba pomocou chirurgického zákroku. Niektorí pacienti však majú kontraindikácie pre chirurgický zákrok - napríklad s nadváhou. V tomto prípade sa operácia neprevádza na nejakú dobu a pred prípravou na ňu musí osoba nosiť trieslový obväz..

Okrem samca existuje u žien aj pás pre ingvinovú prietrž. Takéto modely majú určité rozdiely v ich dizajne, ale majú podobný účel. Používajú sa tiež v pooperačnom období, aby zabránili rozširovaniu švov, znižujúc tlak na ne a urýchľujú hojenie tkanív. Toto zariadenie zlepšuje svalový tonus tkanív, čím sa znižuje riziko opätovného rozvoja patológie.

Druhy obväzov na slabinovú prietrž

Pre mužov

 1. Môže to byť topiaci obväz s podporným krytom pre miešok alebo široký pás s popruhmi;
 2. K dispozícii sú tiež jednostranné, obojstranné a univerzálne obväzy s odnímateľnou vložkou z peliet. Peloti plnia najdôležitejšiu úlohu - priamo ovplyvňujú kýlu. Popruh vybavený popruhmi je možné nastaviť podľa vášho želania..

Pre ženy

Ženský obväz hernie je k dispozícii vo forme úzkeho pásu s aplikátorom, ako aj vo forme elastických nohavičiek s hustou doštičkovou platňou umiestnenou pod bruchom..

Indikácie použitia obväzu na prietrž

 • predchádzanie porušovaniu predpisov;
 • odstránenie recidívy trieslovej prietrže v pooperačnom období;
 • korigovaná prietrž;
 • ak sa zaoberajú ľahkou fyzickou prácou a lekárskou gymnastikou;
 • s miernou bolestivosťou v oblasti slabín (bez komplikácií);
 • poskytovanie profylaxie na zvýšenie fyzickej námahy;
 • po operácii kýly.

Kontraindikácie nosenia inguinálnej ortézy pre mužov a ženy

 • s ingvinálnou prietržou, ktorá nie je nasadená;
 • s porušením prietrže;
 • v prítomnosti chorôb, ako je diabetes, obezita, so zápalom kože v oblasti kože pod bandážou, v prítomnosti onkológie;
 • s vnútorným krvácaním;
 • s exacerbáciou gastrointestinálnych patológií;
 • so oneskoreným pohybom čriev, koprostázou, črevnou obštrukciou;
 • s veľkou ingvinálnou prietržou, ktorá vyžaduje okamžitý chirurgický zákrok;
 • u žien - počas tehotenstva.

Ako nosiť a nosiť obväz s trieslovinou prietrže

Bandáž na brušnú prietrž by sa mala nosiť pravidelne, aby sa zabezpečil maximálny účinok jej použitia. Produkt sa oblieka celkom jednoducho - na to musíte ležať na chrbte, aby sa svaly čo najviac uvoľnili a kýla sa spontánne usadila. Potom by mal byť obväz opatrne pripevnený tak, aby vankúšiky boli pod miestom, kde sa vytvorila prietrž. Akonáhle je produkt opravený, musíte vstať, trochu chodiť po miestnosti a ubezpečiť sa, že obväz nespôsobuje nepríjemnosti, netlačí sa a nikde sa netiera. Ak dôjde k najmenšiemu nepohodliu, obväz hernie sa musí okamžite odstrániť.

Toto zariadenie by sa malo nosiť počas dňa, pretože v noci by si ho telo malo odpočinúť. Doba nepretržitého nosenia obvykle nepresahuje 16 hodín. Ak sa počas pohybu vložiek posunú, musia sa neustále upravovať. Hneď ako je obväz odstránený, pokožka pod ňou by sa mala jemne masírovať bez toho, aby sa dotkla prietrže. Samotný produkt je pohodlný a nespôsobuje pacientovi nepohodlie pri nosení. Dobrý obväz je pod odevom úplne neviditeľný, neobmedzuje pohyb a neotiera pokožku.

Domáca starostlivosť

Bandáž slabinovej kýly sa musí pravidelne umývať, mala by sa robiť ručne pomocou mydla a teplej vody. Aby produkt vydržal čo najdlhšie, musí sa mierne vytlačiť a musí sa nechať samo vypustiť prebytočnú vodu. Bandáž by mala prirodzene sucho v rozvinutej forme (bez použitia takých zariadení, ako je horúca žehlička, batéria, sušič vlasov atď.).

Ako si vybrať herniovú bandáž

Materiály produktu

Na výrobu inguinálnej ortézy sa používa elastický materiál, ktorý ľahko získa požadovaný tvar. Výrobok je vybavený vhodnými upevňovacími prvkami, ktoré umožňujú rýchlo meniť objem obväzu, jeho tlak a dĺžku. Okrem toho má obväz špeciálne peloty vo forme hustých dosiek, ktoré sú z vnútornej strany orezané mäkkým materiálom. Pred zakúpením takého produktu sa musíte poradiť s lekárom - dá všetky potrebné odporúčania týkajúce sa výberu modelu obväzu, ako aj spôsobu jeho nosenia.

Pri výbere tohto zariadenia pre seba by ste mali venovať pozornosť materiálu jeho výroby - je najlepšie, že je to prirodzené, potom pokožka „dýcha“ a pod obväzom nedochádza k podráždeniu pri dlhodobom nosení..

Rozmery

Takýto produkt by ste si nemali kúpiť bez toho, aby ste ho najprv vyskúšali. Musíte sa ubezpečiť, že obväz prilieha na telo bez komprimovania tkaniva. Pelot musí pritlačiť prietrž, inak nebude mať žiadny vplyv na nosenie inguinálneho obväzu. Takéto stlačenie by však nemalo byť príliš silné, inak by ste mohli poškodiť pokožku alebo spôsobiť štípanie.

pohodlie

Ľudia, ktorí takéto zariadenia používajú už dlhší čas, tvrdia, že najvhodnejšími modelmi sú tavenie bandáží alebo výrobky s mäkkým suchým zipsom. Dajú sa ľahko obliecť a vybrať, nedrhnú pokožku, nie sú pod oblečením viditeľné. Inguinálny obväz, vybavený pevnými zipsmi, prackami a remienkami, nie je taký pohodlný, je zložitejšie si ho prispôsobiť, navyše môže trieť a stlačiť pokožku..

Inguinálne obväzy

Ortológiu pre mužov v orthopedickej sieti Ortix si môžete kúpiť objednaním na webových stránkach alebo telefonicky. V predaji veľa modelov pánskych obväzov za cenu 1130 až 3310 rubľov. Vykonávame dodávky v Jekaterinburgu, Moskve a ďalších mestách Ruska.

 • Zobraziť najskôr:
 • lacný
 • drahý
 • Nový
 • populárne
 • FOSTA, Taiwan, Čína

  Inguinálne obväzy

  Inguinálny obväz je určený na ľahký alebo mierny tlak na prietrž a jej umiestnenie, pri čom je vylúčená pravdepodobnosť vyčnievania prietrže.
  Inguinálne obväzy sa tiež používajú na zabránenie zväčšenia hernií a výskytu ich relapsov po chirurgickom zákroku, na zabránenie porušovania ingvinálnej a femorálnej hernie počas vzpierania, kašľa, namáhania a inej fyzickej námahy..

  Inguinálna prietrž hernie je navrhnutá pre dlhodobé nosenie, takže k jej výberu musíte pristupovať so všetkou vážnosťou. Dĺžku denného používania obväzu určuje ošetrujúci lekár, ako aj samotný model. Obväzy hernia husí sú jednostranné, obojstranné a univerzálne, ktoré možno použiť s rôznymi trieslovinami a femorálnymi kýlami.

  Tieto obväzy si môžete kúpiť v našom internetovom obchode alebo v salónoch Ortix, z ktorých niektoré je možné dokonca použiť v sprche a pri plávaní. Odporúča sa nosiť inguinálnu prietrž prietrhu pri ležaní na chrbte, v tejto polohe sa znižuje tlak v bruchu, uvoľňujú sa svaly, ľahšie sa zmenšuje prietrž a potom sa obväz upevňuje a fixuje.

  V našich ortopedických salónoch sú prezentované ingínske obväzy od výrobcov ako Orlett, Orto, Fosta, Trives, čiže ruských aj zahraničných spoločností. Po prediskutovaní modelu obväzu s lekárom zostáva len určiť veľkosť, môže závisieť od obvodu pásu, obvodu bokov alebo od množstva týchto objemov rozdelených na polovicu. Naši konzultanti v salónoch alebo odborníci technickej podpory vám pomôžu zistiť veľkosť volaním 8-800-777-05-48.

  Ak po začatí nosenia herniového obväzu máte nepríjemné pocity a bolesti, mali by ste sa určite poradiť so svojím lekárom o jeho ďalšom použití. Malo by sa tiež pamätať na to, že pooperačné trieslové obväzy sa môžu použiť už bez vložiek, ľahko sa z obväzu dajú odstrániť. Pri praní a sušení vyžaduje inguinálny obväz množstvo funkcií, preto si prosím pozorne prečítajte odporúčania pre starostlivosť o produkt a potom vám bude slúžiť po dlhú dobu.

  Bandáže proti prietrži

  vybrať

  výrobok

  Cena, rub

  Bandáže proti prietrži

  Na stránkach si môžete skontrolovať dostupnosť herniových obväzov v lekárňach našej siete, rezervovať si ich a uplatniť ich sami alebo zariadiť doručenie.

  Ako si vybrať ochrannú bandáž prietrže?

  Výber produktu je jednoduchý. Všetko, čo musíte urobiť, je ísť do adresára v časti „Bandáže pre hernie“ alebo použiť vyhľadávanie na webe. Ak chcete nájsť ten správny produkt, vyberte lekárňu, ktorá vám vyhovuje. Katalóg obsahuje širokú škálu liekov a zdravotníckych výrobkov. Prítomnosť obväzu sa dá sledovať priamo pri vyhľadávaní. Vďaka pohodlnému vyhľadávaciemu systému podľa názvu a podľa popisu, filtrovania podľa výrobcov, triedenia podľa ceny a názvov produktov si môžete ľahko vybrať požadovaný produkt..

  V časti „Ako objednať“ si môžete prečítať návod na použitie a video o práci na webovej stránke online lekárne Zhivik..

  Ako kúpiť obväz?

  Po výbere požadovaného produktu choďte na kartu. A kliknutím na tlačidlo „kúpiť“ vo vybranej lekárni prejdite do košíka na ďalšiu objednávku.

  Pri objednávke si môžete vybrať najvýhodnejšiu z ponúkaných možností: zadanie objednávky s alebo bez registrácie; s dodaním v Jekaterinburgu alebo rezervovaním liekov za nízke ceny v lekárni Zhivik v Jekaterinburgu a Sverdlovsku. Rezervovanú objednávku je možné uplatniť do 24 hodín.

  Nemusíte stáť v líniách a dopravných zápchach, aby ste si mohli kúpiť obväzy proti prietrži za nízku cenu, ak zadáte objednávku s doručením do domu alebo kancelárie.

  Pohodlie a šetrenie vašich peňazí a času - online lekáreň Zhivika.

  Chcete kúpiť tovar kategórie "Bandáže proti prietrži"? Online lekáreň Zhivika zaručuje kvalitu. Dodanie satelitov v Jekaterinburgu a mestách nebude v blízkej budúcnosti dlho, pre odľahlé oblasti špeciálne dodacie podmienky (pozri. Dodacie podmienky). A nízka cena v kategórii „Bandáže prietrže“ príjemne prekvapí.

  Profesionálni konzultanti vám s výberom pomôžu telefonicky na čísle +7 (343) 216-16-16.

  Pozrite saďalej
  Nezobrazovať znova

  Informácie uvedené na tejto stránke nie sú verejnou ponukou v súlade s čl. 435 - 437 Občianskeho zákonníka Ruskej federácie.
  Všetky informácie a výrobky kategórie 18+

  Hernia obväzov Trin v Jekaterinburgu

  Prežije inguinálne a herniové obväzy pre mužov aj ženy! Kúpte si v Jekaterinburgu s dodávkou do 2-3 pracovných dní a zaplatite za objednávku po prijatí!

  Dodacia lehota do Jekaterinburgu

  Doručenie kuriérom na adresu sa uskutoční do 2-4 pracovných dní od dátumu objednávky.

  Dodanie na miesto vyzdvihnutia je možné na ktoromkoľvek z miest vyzdvihnutia nižšie, lehota je 2 až 3 pracovné dni.

  Náklady a presný dátum môžete zistiť telefonicky od nášho manažéra!

  Bandáž hernie slabín s BG-111 Orto pelotmi

  Tabuľka veľkostí:

  Tabuľka veľkostí:

  Schéma merania veľkosti:

  Klubová zľava

  Na zakúpenie tohto produktu s klubovou zľavou sa musíte zaregistrovať v našom internetovom obchode OrtoMir24.ru.

  Trvá to menej ako minútu!

  Vstupom do klubu môžete nakupovať tovar za klubové ceny * !

  * Klubové zľavy neplatia:

  Pri príprave podkladov pre práva duševného vlastníctva

  Pri objednávaní niekoľkých párov prostredníctvom nákupného centra SDEK si môžete vybrať alebo vyskúšať obuv

  Prihlásiť Se

  Tinkoffov kredit

  Odhadovaný výpočet. Platba závisí od termínu a typu úverového produktu. viac informácií

  Zľava na druhú položku

  Zľava sa poskytuje na celú objednávku pri nákupe akéhokoľvek druhého produktu. Suma zľavy je uvedená na karte produktu. viac o akcii

  Žiadosť o zmenu ceny.

  Predpoklady pozitívnej reakcie

  • Obchod konkurenta by mal byť v rovnakom meste ako obchod OrtoMir24.ru;
  • Tovar od konkurenta musí byť na sklade;

  Bandáž hernie slabín s BG-111 Orto pelotmi

  1 152 rub.
  1 440 rub.

  Hrudná bandáž s nastaviteľnými ramennými popruhmi sa skladá z elastického elastického pásu a neroztiahnuteľnej časti brucha, vystuženej vystužením doštičkových pružín a 2 ďalšími návnadami.

  Herniová bandáž je určená na mierny tlak na prietrž, pri ktorej pôsobení je vylúčená pravdepodobnosť jej vyčnievania. V prípade nenapraviteľnej prietrže je použitie prietrže prietrže kontraindikované.

  Kýlový obväz sa používa na bilaterálnu alebo jednostrannú femorálnu alebo ingvinálnu prietrž, ako aj na prevenciu relapsov a prevenciu rozvoja choroby. Tento ortopedický výrobok je vytvorený so zreteľom na všetky anatomické vlastnosti.

  Bandáž prietrže je vyrobená z vysoko kvalitného hypoalergénneho materiálu. Je vhodný na použitie, nevyžaduje osobitnú starostlivosť a má vysoké ukazovatele odolnosti proti opotrebeniu..

  • zabraňuje herniálnemu výčnelku;
  • anatomická bandáž sa skladá z elastického elastického pásu s bilaterálnymi fixáciami na bokoch, rozťahovacej časti brucha a elastických nastaviteľných bedrových popruhov s fixáciou vpredu;
  • výrobok je vystužený pružnými výstužami a 2 plochými peletami;
  • jednostranné a dvojstranné nastaviteľné trieslovinové a femorálne prietrže;
  • stav po operácii kýly;
  • so slabosťou muskulo-väzivového aparátu v dolnej časti prednej brušnej steny trieslového a femorálneho kanála.

  Odporúča sa nosiť hernálnu bandáž pri ležaní na chrbte. V tejto polohe sa znižuje tlak v bruchu a svaly sú v uvoľnenom stave, čo uľahčuje korekciu prietrže.

  Výber produktu vykonáva ošetrujúci lekár. Hrudný obväz je určený na dlhodobé nosenie, preto je potrebné pristupovať k jeho výberu čo najzávažnejšie.

  Ako si vybrať a nosiť kýlu obväz

  Kýlový obväz je ortopedický výrobok na liečenie a prevenciu prietrže. Prístroj podporuje brušnú stenu, redistribuuje tlak vnútorných orgánov, spoľahlivo drží výstupok vo vnútri brušnej dutiny, čím bráni jeho porušeniu.

  Bandáž je vyrobená z elastických materiálov, nedrží váš dych, takže ju môžu nosiť aj ľudia so srdcovým a respiračným zlyhaním.

  Predná brušná stena je tvorená vrstvami svalov, spojivového tkaniva, podkožného tuku a kože. Jeho sila sa môže znížiť v miestach anatomických otvorov, po zraneniach, silnom rozťahovaní, v miestach chirurgických rezov, svalovej slabosti alebo svalovej atrofie v starobe. Oslabenie brušnej steny v kombinácii so zvýšením vnútrobrušného tlaku môže viesť k tvorbe prietrže..

  Kýla je prolaps vnútorných orgánov brušnej dutiny za ňou. Hlavným nebezpečenstvom patológie je porušenie herniového vaku, ktorého obsah je uzavretý okrajmi hernálnej brány. Jediným spôsobom, ako liečiť vydutie, je jeho odstránenie. Aby sa predišlo nebezpečným komplikáciám, odborníci nášho centra odporúčajú nosiť hernálnu bandáž.

  Pri prietrži hernie sa používajú 2 typy prietrže prietrže:

  1. Brušný - pás z elastického materiálu s odnímateľným pelotom (malý vankúšik držiaci herniálny vak v bruchu). Je predpísaný pre pupočníkovú laterálnu prietrž, s lokalizáciou výčnelku na bielej línii brucha, na prevenciu a liečbu pooperačných defektov..
  2. Inguinal - používa sa na ingvinálne herniálne formácie. Opasok s prednou anatomickou základňou, dvoma vreckami na umiestnenie pelotov, remienkov alebo elastických remienkov pre lepšie priliehanie.

  S malými výčnelkami na bruchu môžete použiť pooperačný obväz na prednej brušnej stene brucha..

  Bandáže prietrže sú navrhnuté tak, aby simulovali silnú brušnú stenu pomocou podporného a kompresného efektu. Hlavné ciele prietrže prietrže:

  • upevnenie prednej a bočnej strany brucha, ako aj spodnej časti chrbta;
  • vytvorenie optimálneho bodového tlaku na oblasť kýly;
  • obnovenie tonusu a zlepšenie brušných svalov;
  • prevencia rozvoja pooperačných defektov vytvorením ideálnych podmienok na hojenie jaziev po operácii;
  • prevencia výčnelkov.

  Inguinálne obväzy navyše poskytujú kompresiu na femorálnom a ingvinálnom kanáli, čo bráni vyčnievaniu.

  Prietrž hernie na bruchu by sa mal nosiť v týchto prípadoch:

  • opraviteľné pupočné, bočné prietrže, ako aj tie, ktoré sa nachádzajú v strede brucha,
  • pooperačný výstupok;
  • po poranení brušnej steny;
  • divergencia rektálnych svalov (diastáza) na zabránenie vzniku defektu;
  • po operáciách na brušnej stene, hernioplastika na prevenciu recidívy.

  Hernia obväzy v oblasti trieslovín sú predpísané pre šikmé a priame ingvinálne prietrže, na ich prevenciu po hernioplastike.

  Jedinou absolútnou kontraindikáciou pri nosení herniového obväzu je nezvratná prietrž. Obmedzenia sa vzťahujú na pacientov so syndrómom portálnej hypertenzie v prítomnosti vredov, vyrážok, poranení, dermatitídy, dekubitov alebo trofických vredov v oblasti aplikácie lieku..

  Relatívna kontraindikácia je alergia na materiály, z ktorých je vyrobená ortéza. V takom prípade stačí zvoliť produkt s iným zložením.

  Aby produkt priniesol maximálny úžitok, musí sa správne používať. Pred nasadením obväzu je potrebné narovnať prietrž. Stačí len ležať na chrbte. Brušná ortéza by mala byť omotaná okolo pásu, pričom aplikátor sa umiestni na oblasť herniálneho výčnelku. V prípade potreby produkt upevnite pomocou dodatočnej potery.

  Bandáž prietrže v oblasti triesloviny sa tiež nosí, keď leží na chrbte na upravenej prietrži. Pás je upevnený na bokoch, pelot je inštalovaný na strane defektu alebo na oboch stranách s dvojstranným výstupkom. Pásy sa spustia medzi nohy a nastavia sa stupeň prispôsobenia tak, aby sa zabezpečila dobrá fixácia výstupku.

  Dĺžka nosenia herniovej bandáže je stanovená ošetrujúcim lekárom. Ak počas používania produktu existujú bolestivé alebo nepríjemné pocity, musí sa odstrániť a nahlásiť ošetrujúcemu lekárovi.

  Inguinálne obväzy

  • unisex
  • Zobraziť hodnoty
  • Kreit
  • Ecoten
  • fost
  • Alebo k
  • Trives
  • pohodlie
  • Orlett
  • Zobraziť hodnoty

  Nenašli ste, čo ste hľadali?

  Prietrž v slabinách sa môže vytvárať v dôsledku ťažkej fyzickej práce, s ochorením prostaty, v dôsledku pravidelnej zápchy a tiež s chronickým kašľom. Kýla môže byť okrem toho vrodená choroba. Najčastejšie je toto ochorenie chirurgicky odstránené, ale ak existujú kontraindikácie, lekár odporúča nosiť špeciálny obväz na triesloviny..
  V našom internetovom obchode si môžete kúpiť kvalitné modely jedinečných materiálov vyrobené pomocou moderných technológií. Sú pohodlné a pohodlné na použitie a ľahko sa udržiavajú. Všetky produkty v katalógu sú prezentované v širokej škále cien..
  Inguinálne obväzy sa používajú na fixáciu femorálnych a ingvinálnych prstencov. Tieto ortopedické výrobky zabraňujú tvorbe hernií. Najčastejšie sa odporúča nosiť po operácii, aby sa zabránilo recidíve. Používajú ich aj tí, ktorí sú neustále nútení zdvíhať ťažké predmety a pravidelne vystavovať výraznej fyzickej námahe. Inguinálny obväz používajte iba podľa pokynov lekára.

  Obinenie prietrž hernie

  Ako uchovávať: Odporúčané umývať ruky pri 40 ° C, oddelene od ostatných vecí.

  Veľkosti: s. 1 (boky 78 - 90 cm) s. 2 (boky 90 - 104 cm) s. 3 (boky 104 - 120 cm) s. 4 (boky 120 - 138 cm) Farba: béžová..

  Veľkosti: s. 1 (boky 78 - 90 cm) s. 2 (boky 90 - 104 cm) s. 3 (boky 104 - 120 cm) s. 4 (boky 120 - 138 cm) Farba: béžová..

  Veľkosti: s. 1 (boky 78 - 90 cm) s. 2 (boky 90 - 104 cm) s. 3 (boky 104 - 120 cm) s. 4 (boky 120 - 138 cm) Farba: béžová..

  Veľkosti: s. 1 (boky 78 - 90 cm) s. 2 (boky 90 - 104 cm) s. 3 (boky 104 - 120 cm) s. 4 (boky 120 - 138 cm) Farba: béžová..

  Dopad: Podpora zväčšeného mieška Znižuje napätie spermií a stagnáciu krvi..

  Ako uchovávať: Odporúčané umývať ruky pri 40 ° C, oddelene od ostatných vecí.

  Pochybnosti pri výbere modelu alebo veľkosti. Na montáž poskytneme niekoľko modelov..

  Sledujte zľavy až 50% na tovar uvedený v našom katalógu.

  KONTAKT

  Telefóny: ​​+7 (343) 268-01-25 + 7-952-148-97-67
  Sídlo spoločnosti: 620027, Jekaterinburg, Azina 18
  Otváracie hodiny: Po - Pi 10:00 - 20:00. So-Ne do 14-00
  E-mail: [email protected]

  Сompr96.ru Internetový obchod špeciálneho a korekčného spodného prádla v Jekaterinburgu © 2019

  Hernia bandáž

  • Skladovateľnosť: do 01.01.2016
  • Skladovateľnosť: do 01.09.2021
  • Orlett, Nemecko

  Hernia bandáž ingvinálne návod na použitie

  popis

  Vyrába sa široká škála bandážových výrobkov širokej škály veľkostí. Hrudné obväzy sa vyrábajú: jednostranné a dvojstranné, pravé a ľavé, na mäkkom alebo tvrdom páse; líšia sa v dizajne pelotov, pružín. V závislosti od účelu a konštrukčných znakov pelotov a pružín sa obväzy delia na trieslové, skľúčové a kombinované.

  kontraindikácie

  V prípade nekontrolovateľných bradavíc, bradavíc a slepých kýly je prísne zakázané nosiť kýly bradaviek a kontraindikovať porušenie prietrže. Bandáž sa nesmie používať v polohe na bruchu (ani počas spánku)..

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Miechový syndróm

Žalúdok
Chirurgická liečba chrbtice vždy predstavuje riziko vzniku negatívnych následkov, ktoré sú rozdelené do 2 skupín: prvé, ktoré sa vyskytujú v prvých dňoch po zákroku, a vzdialené, ktoré sa vyvíja po určitom čase.
Axiálna (hiátová) hernia je patológia, ktorá sa vyznačuje premiestnením časti žalúdka a dolného pažeráka do hrudnej dutiny cez pažerový otvor bránice. Ochorenie sa často vyskytuje u ľudí, ktorí trpia poruchami gastrointestinálneho traktu a majú vrodenú predispozíciu.
Dohodnúť si schôdzkuMedzistavcová hernia je jednou z najbežnejších príčin bolesti chrbta, krku, nôh a ramien. Častejšie sa vyskytuje u ľudí vo veku 35 až 55 rokov, najmä u mužov. Ochorenie je nebezpečné, pretože môže vážne obmedziť motorické schopnosti človeka, pretože často spôsobuje silnú bolesť, svalovú slabosť.