loader

Hlavná

Liečba

Mužský obväz na slabinovú prietrž

Mužský obväz na slabinovú prietrž je lekársky pás vyrobený z elastických materiálov a vybavený špeciálnymi zariadeniami, ktoré ho upevňujú na tele pacienta. Stáva sa to jednostranne a obojstranne. Jeho nosenie je indikované na prevenciu tvorby trieslovej prietrže a na prevenciu komplikácií vo fáze predoperačnej prípravy aj počas pooperačnej rehabilitácie. Výber veľkosti obväzu závisí od obvodu bokov pacienta a modelu od odporúčaní odborníka.

Prečo potrebujem kýlu?

Herniálny obväz sa používa u mužov s trieslovými kýlami - patologický výčnelok pobrušnice do dutiny trieslového kanálika, cez ktorý prechádza spermatická šnúra. Kýla tejto lokalizácie môže byť vrodená a získaná. Prvý sa vytvorí, keď kanál, ktorým semenník počas vnútromaternicového vývoja zostupuje do mieška, sa nepremnožuje v čase narodenia plodu. Druhým je výsledok zvýšeného vnútrobrušného tlaku a slabej rezistencie tkaniva vo trieslovom kanáli.

Prítomnosť hernie prolapsu brušných orgánov akéhokoľvek pôvodu vyžaduje chirurgické ošetrenie. Posilnenie svalového korzetu vo trieslovom kanáli pred a po operácii sa vykonáva pomocou bandáže.

Správne zvolený pás je potrebný na:

 • prevencia rastu prietrže pri príprave na chirurgický zákrok;
 • predchádzanie porušovaniu prietrže pri plánovaní chirurgického zákroku;
 • zníženie bolesti a urýchlenie procesu hojenia v pooperačnom období;
 • stabilizácia stavu a udržiavanie obvyklého životného štýlu, keď nie je možná chirurgická korekcia hrudného výčnelku;
 • prevencia tvorby prietrže pri výkonových športoch, výkon ťažkej fyzickej práce.

Dizajn pása prietržovej hernie

Mužský trieslový obväz je ortopedický výrobok vyrobený z elastických hypoalergénnych materiálov. Pozostáva z niekoľkých povinných častí.

Je vyrobená zo špeciálnych elastických materiálov (štruktúrovaný polyester, elastodién atď.), Ktoré umožňujú, aby sa pás pohodlne prilepil na telo a prispôsobil sa individuálnym charakteristikám postavy. Predstavuje základ dizajnu, zapínaný sponami, má vrecká na peloty a stuhy, ktoré regulujú hustotu fixácie pelotov.

Gombíky alebo textilné zipsy (suchý zips, suchý zips), v závislosti od modelu výrobku, predné, zadné, bočné. Umožňuje pevne pripevniť pás na bokoch.

Špeciálne tesnenie (vankúš, vložka, obmedzovač) je umiestnené v oblasti prestaviteľnej kýly, pripevnené suchým zipsom alebo vložené do špeciálneho vrecka. Je vyrobená z polyuretánovej peny, silikónu a ďalších materiálov, umožňuje miestne stlačenie. Je umiestnená vľavo, vpravo alebo v rovnakom čase od dvoch strán.

Reguluje tlak peloty na trieslovinu. V závislosti od modelu môže byť jednostranný alebo obojstranný. Prešiel rozkrokom a pripevnený vpredu alebo zozadu na bandážovom páse.

Existujú modely herniálnej bandáže vyrobené vo forme plaveckých kmeňov. Každý pacient si vyberie najvhodnejšiu možnosť pre seba..

Odrody mužských herniových obväzov

Pánsky pás hernie pre mužov je:

 • ľavostranné;
 • pravostranné;
 • jednostranný univerzálny;
 • bilaterálne;
 • univerzálny obojstranný.

V prvých dvoch modeloch sú vrecká na pelety a upevňovací popruh k dispozícii iba na jednej, pravej alebo ľavej strane. V jednostrannom univerzálnom obväze môže byť pelot vložený do jednej z dvoch vreciek a z oboch strán je pripevnená odnímateľná páska na upevnenie. Obojstranná mužská kýlová obväz hernie je vybavená dvoma pelotmi, dvoma stuhami a má pár vreciek na vložky. Získava sa jednostrannými a bilaterálnymi kýlami..

Posledným modelom v zozname je obojstranný pás hernie univerzálneho vzoru, ktorý môžu používať muži aj ženy. Inguinálne herniálne výčnelky, jednostranné alebo obojstranné - indikácia použitia takého pásu u mužov, ženských femorálnych hernií - u žien.

Pravidlá výberu

Ortopedické výrobky je potrebné nakupovať v lekárňach alebo v špecializovaných predajniach. Predpis nie je potrebný, vyžaduje sa však odborná pomoc. Iba lekár môže poskytnúť správne odporúčania týkajúce sa modelu a pravidiel používania zariadenia. U každého pacienta je pevnosť upevnenia pásu, podmienky a čas jeho nosenia rôzne.

Pri nákupe prietrže prietrže by sa malo brať do úvahy niekoľko charakteristík.

V prípade jednostrannej prietrže by sa mal jednostranný model získať bez preplatenia univerzálnej možnosti. Na zabránenie prietrže používajte obojstranné vzory pásov.

Základ obväzu by mal byť vyrobený z materiálov, ktoré sú dobre priedušné, absorbujú vlhkosť a nespôsobujú alergické prejavy. Pás a pásy musia byť elastické, ale zároveň si musia zachovať svoj tvar a pri používaní sa nesmú napnúť.

Univerzálne zapínadlá sú textilné zapínanie alebo suchý zips. Sú spoľahlivé a ľahko ovládateľné. Na tlačidlách sú modely. Mali by sa uprednostniť možnosti, ktoré sú pre pacienta s denným použitím najvhodnejšie..

Výber správnej veľkosti je najdôležitejšou podmienkou efektívnosti obväzu. Malo by sa to robiť na základe merania obvodu stehna muža v centimetroch. Veľkostná stupnica umožňuje získať produkt od pacientov s rôznou postavou a hmotnosťou. Veľkosť je obzvlášť dôležitá pri kúpe produktu vyrobeného vo forme plávajúcich kmeňov.

Zo širokého spektra farebných roztokov sa výber musí zastaviť na modeloch vhodných pre pacienta podľa nasledujúcich kritérií: praktickosť, neviditeľnosť pri nosení. Najbežnejšie farby výrobkov: biela, béžová, šedá, čierna. Niektorí výrobcovia môžu mať dlhšiu škálu farieb..

Zakúpením samčieho pása pre trieslovinu prietrže nebude zbytočné oboznámiť sa s osvedčením o kvalite tovaru. Súlad deklarovaných charakteristík výrobku so skutočnými parametrami môže zaručiť iba spoľahlivý výrobca..

Pravidlá nosenia prietrže prietrže

Ak chcete použiť lekársky ortopedický pásový kýl, mali by ste ho nosiť:

 • po úplnom znížení herniálneho výčnelku;
 • na tele alebo na spodnom prádle;
 • v ležiacej polohe;
 • na rovnom tvrdom alebo polotuhom povrchu.

Zvyčajne je pri úplnom výdychu pás napnutý tak, aby pohodlne priliehal k telu, a potom sa fixuje v tejto polohe pomocou upevňovacích prvkov. Popruhy alebo pásky, regulujúce tlak pelotov v trieslovej oblasti, prechádzajú rozkrokom a fixujú sa v nastavovačoch pásov. Tlak by mal byť minimálny, ale dostatočný na spoľahlivú fixáciu prietrže v nastavenom stave.

Je nevyhnutné, aby sa pelot nachádzal presne v oblasti vyčnievania, prispôsobil sa mu tvar a úplne ho zakryl. Ak pri malých herniách nie je potrebné výrazné stlačenie, môže byť pelot nahradený vatovým tampónom požadovanej veľkosti..

Pri nosení herniového pásu by pocit tesnosti v bokoch nemal byť sprevádzaný narušením prísunu krvi do mäkkých tkanív, nepohodlím v oblasti slabín alebo podráždením alebo traumatom na koži v miešku. Pás sa nenosí dlhšie ako 12 - 16 hodín denne. Najčastejšie to znamená denné použitie a odstránenie pred spaním. Konkrétne odporúčania poskytne odborník.

Podmienky používania

Presné odporúčania pre starostlivosť o obväz sú uvedené výrobcom produktu. Štandardné podmienky používania zahŕňajú:

 • umývanie rúk v teplej vode;
 • použitie kvalitných detergentov;
 • s výnimkou bielenia, žehlenia;
 • zabránenie krúteniu, točeniu v bubne;
 • narovnal vyschnutie zo zdrojov tepla.

Moderné modely nezasahujú do žiadnej odbornej činnosti ani do hygienických postupov, dajú sa použiť pri plávaní v bazéne a pri mori. Po morskej vode je potrebné opláchnuť čistú tečúcu vodu..

Kontraindikácie hernie inguinal ortéza

Nosenie mužského ortopedického pásu má obmedzenia. Kontraindikácie sú:

 • hernia prietrže;
 • zvýšená citlivosť na materiály výrobku;
 • kožné choroby;
 • porušenie integrity kože v stehnách, slabine.

Pri odevoch nie je viditeľná hernálna obväzová tkanina, pohodlná, výrazne urýchľuje rehabilitáciu po chirurgickom zákroku, zabraňuje rozvoju komplikácií a bráni tvorbe hernie u ľudí, ktorí sú náchylní na jej formovanie. To všetko sa však stáva, ak je správne vybraný a opotrebovaný, čo je možné iba po konzultácii s odborníkom.

video

Ponúkame vám možnosť pozerať video na tému článku.

Bandáž na pupočnú kýlu pre ženy, mužov, deti. Ako si vybrať, nosiť, ceny

Bandáž pupočnej hernie je zdravotnícka pomôcka, ktorá sa používa na liečenie alebo prevenciu choroby. Podľa typu sa tieto výrobky delia na mužské, ženské a detské obväzy.

Ak sa odporúča nosiť obväz s pupočnou kýlou?

Pomôcka je predpísaná pacientom trpiacim touto chorobou, ako aj tým, ktorých práca je spojená s vysokým rizikom vzniku choroby.

Indikácie pre nosenie ortopedického pásu:

 • prevencia rozvoja choroby alebo komplikácií;
 • obdobie po vykonaní operatívnych akcií - rehabilitácia;
 • priamo choroba samotná - na obnovu a fúziu pupočného kruhu.

Stavy a choroby, pri ktorých sa odporúča nosenie zdravotníckej pomôcky:

 • obdobie narodenia dieťaťa, najmä viacnásobné tehotenstvo;
 • choroby chrbtice - rozvoj osteochondrózy;
 • činnosti spojené s dlhodobým postavením;
 • slabosť alebo nedostatočné rozvinutie svalov brušnej steny;
 • phlebeurysm.

Bandáž môžu tiež používať ľudia s nadváhou (obezita), pretože nadváha môže spôsobiť rozvoj patologického procesu. V tomto prípade sa používajú špeciálne typy preventívnych nápravných pásov.

kontraindikácie

Ženský pupočníkový obväz hernie je kontraindikovaný pre nosenie v prítomnosti diabetes mellitus, ťažkej obezity, v starobe, ako aj pri závažných ochoreniach srdca a kardiovaskulárneho systému..

Ďalšie kontraindikácie:

 • poranenia a poranenia brucha - poranenia, otvorené povrchy rán, popáleniny;
 • zápalové procesy v oblasti tvorby prietrže;
 • závažné funkčné poškodenie obličiek alebo pečene;
 • prítomnosť kožných chorôb v oblasti obväzov;
 • významná hernia;
 • závažné neurologické poruchy;
 • prítomnosť novotvarov rôznych foriem - benígnych alebo zhubných;
 • s podozrením na zovretie slučky v čreve.

Neprítomnosť alebo prítomnosť kontraindikácií môžete overiť absolvovaním ďalších lekárskych vyšetrení.

Funkcie obväzu

Fixačný produkt vyvíja miestny tlak na problémovú oblasť, čo vedie k ďalšiemu vyčnievaniu prietrže a v dôsledku toho bráni rozvoju choroby. V tomto prípade je tlak rovnomerne rozložený po celej oblasti brušnej steny, čo bráni rozvoju komplikácií, vrátane prevencie rozvoja porušení..

Systematické používanie ortopedického produktu má tonizujúci účinok na brušné svaly. To bráni tomu, aby kýlový vak opustil brušnú stenu..

S nadváhou sa svaly pobrušnice postupne oslabujú. Pri absencii akéhokoľvek terapeutického účinku môže proces vyvolať vývoj ochorenia. Nosenie fixačného produktu zabraňuje progresii ochorenia a významne znižuje riziko komplikácií.

Keď sa v detstve vyskytuje prietrž, jedinou liečebnou metódou je liečebný pás. V tomto prípade sa chirurgický zákrok vykonáva v extrémnych prípadoch. Ortopedické zariadenie nielen zabraňuje rozvoju výčnelkov, ale má aj stimulačný (podporný) účinok zameraný na posilnenie brušných svalov..

Pri prenášaní dieťaťa existuje veľké riziko vzniku patológie. V tejto súvislosti sú v tomto časovom období priradené špeciálne obväzy s vysokým pristátím. To vám umožní udržiavať svaly brušnej steny a zabrániť vzniku komplikácií..

Druhy upevňovacích výrobkov, ich vlastnosti a výhody

Bandáž na pupočnú kýlu (žena) je rozdelená do niekoľkých hlavných typov, ktorých použitie závisí od závažnosti patologického procesu a oblasti použitia. Každý ortopedický výrobok má svoj vlastný účel a použitie, preto by sa mal používať iba po konzultácii s odborníkom.

preventívna

Preventívny výrobok má podobu kompaktného širokého pásu. Taký obväz je vyrobený z hustejšej prednej steny. Pomôcka sa používa na prevenciu rozvoja choroby, ako aj počas obdobia nosenia dieťaťa, aby sa zabránilo rozvoju patológie..

Tento typ produktu sa odporúča pre športovcov a ľudí, ktorých činnosť súvisí s vysokou fyzickou námahou..

lekársky

Na rozdiel od preventívnych zariadení je tento typ lekárskeho pásu užší, má hustú štruktúru a je vybavený tuhými prvkami.

Sada obsahuje aj ďalšie zariadenia vo forme špeciálneho vankúša inštalovaného v pupku.

Upevňovací pás má ďalšie funkcie, ktoré vám umožňujú udržiavať chrbticu a zlepšovať svalový tonus brušnej steny.

V tomto prípade veľkosť vankúša vyberie ošetrujúci odborník individuálne na základe veľkosti herniovej formácie..

brušnej

Toto upevňovacie zariadenie sa používa na nosenie na bruchu a preberá časť bremena. Tento typ obväzu je predpísaný po pôrode, v období po chirurgických zákrokoch, ako aj pri výskyte hernie malej veľkosti. Ortopedický pás tohto typu zabraňuje opätovnému rozvoju prietrží, zrýchľuje proces hojenia a bráni divergencii chirurgických švov..

Samotný výrobok je vyrobený z ľahkého materiálu, na ktorého obvode sú malé tuhé (upevňovacie) vložky. Táto kombinácia umožňuje pohodlné nosenie a ľahké nosenie..

Kritériá výberu pre dospelých, deti

Bandáž na ošetrenie pupočnej kýly musí byť vybraná až po predchádzajúcej konzultácii s ošetrujúcim špecialistom, pretože iba lekár môže určiť požadovaný typ produktu (muž, žena alebo dieťa), berúc do úvahy formu a závažnosť patológie.

Pri výbere sa berú do úvahy rozmery upínadla, úroveň tlaku, ako aj stupeň fixácie všetkých prvkov.

Kritériá výberu:

 • Pred zakúpením lekárskeho pásu by ste mali skontrolovať funkčnosť všetkých prvkov - upevňovacích prvkov, zámkov, remienkov, suchého zipsu. V tomto prípade je potrebné venovať osobitnú pozornosť tomu, aby sa bandáž spontánne neodopínala.
 • Materiál na výrobu. Tkanina upevňovacieho výrobku musí spĺňať všetky normy - stupeň priedušnosti, ľahkosť, praktickosť. Odporúča sa vybrať produkty, ktoré majú ďalšiu antiseptickú vrstvu.
 • Šírka. Vyberie sa s prihliadnutím na postavu pacienta, pretože nesprávne zvolená veľkosť môže príliš vytlačiť problémovú oblasť alebo naopak viesť k vyčnievaniu..
 • Kovania. V prípade potreby je možné produkt vyskúšať. Všetky prvky obväzu musia byť v správnej polohe a samotný výrobok by nemal pri nosení spôsobovať nepohodlie.
 • Neviditeľné oblečenie. Nie každý ortopedický výrobok má podobnú funkciu. V obchodoch existuje iba jeden typ obvazov, ktoré vyzerajú ako plavky. Takýto lekársky prístroj však nie je vhodný na liečenie pupočníkovej prietrže.

Pred zakúpením ortopedického pásu sa tiež odporúča uistiť sa, že predávajúci má osvedčenie o predanom tovare.

Najlepšie značky bandáží pupočnej kýly

Bandáž na pupočníkovú herniu (ženskú, mužskú a detskú) môžu vyrábať rôzni výrobcovia a môžu mať rozdielne ceny.

Vysoko kvalitné fixačné výrobky zahraničného výrobcu sú o niečo drahšie ako tradičné obväzy.

Detské obväzyPánske opaskyVýrobky pre ženy
Orlett HP-B. Výrobca tohto fixačného pásu prietrže je Nemecko. Zariadenie sa odporúča pre novorodencov a deti do 3 rokov. Obinadlo je kombinované zariadenie používané ako na liečenie existujúcej choroby, tak aj ako profylaxia na rozvoj patológie. Bandáž má vysoký terapeutický účinok, ale pri nosení je nepraktická - kĺza, pohybuje sa. Cena produktu sa začína od 1040 rubľov.Fosta k-600.

Upevňovacie zariadenie je vyrobené z vysoko kvalitných materiálov - karafa, lekárska elastická látka. Výrobok sa predpisuje v prítomnosti ingvinálnej prietrže u mužov. Obväz sa používa v období po chirurgickom zákroku, ako aj pri vývoji choroby. Tento pás má odnímateľný pelot, ktorý ho robí pohodlnejším pri nasadzovaní a upevňovaní.

Cena výrobku je od 1240 rubľov.

TRIVES T-1334.

Táto zdravotnícka pomôcka je predpísaná v pooperačnom období alebo po pôrode. Bandáž je určená na odstránenie bolesti, pomáha spevniť steny brucha a tiež urýchľuje proces regenerácie. Upevňovací brušný pás obsahuje bavlnu, vďaka ktorej je produkt ľahší a priedušnejší. Prístroj je vybavený špeciálnymi remienkami so suchým zipsom, ktoré ho bezpečne držia na tele. Výška pásu je 23 cm. Cena - od 1290 rubľov.

Comf Ort K 300.

Tento ortopedický výrobok sa používa v pooperačnom období a je predpísaný deťom od 0 do 6 rokov. Bandáž má preventívny účinok a zabraňuje rozvoju relapsov. Zariadenie má spoľahlivé uzamykacie prvky, ktoré pomáhajú predchádzať vydutiu prietrže. Pás sa používa na zmiernenie bolesti a skrátenie rehabilitačného obdobia po operácii. Fixačný výrobok má spoľahlivé upevňovacie prvky, ktoré vám umožňujú nastaviť veľkosť. Avšak kvôli prítomnosti lepivých upevňovacích pásov sa obväz často kĺza. Cena pásu je od 300 rubľov.

Tonus 0511-01.

Tento fixačný pás sa používa ako súčasť konzervatívnej liečby kýly u mužov. Pomôcka je tiež predpísaná ako profylaxia straty hernia alebo vzniku zranení. Bandáž obsahuje bavlnu, latex a polyester. Produkt je predpísaný, ak existujú kontraindikácie pre chirurgické zákroky. Cena pásu je od 1530 rubľov.

Prepravka B-445.

Tento ortopedický pás sa používa na rôzne typy herniálnych útvarov v oblasti brucha - pupočníka, pupočníka, ktoré sa vytvorili v období po chirurgickom zákroku. Korzetový systém umožňuje posilňovať svaly pobrušnice a spoľahlivo fixovať výstupok. Bandáž obsahuje bavlnu, ktorá dodáva produktu ďalšie vlastnosti. Výška upevňovacieho pásu je 20 cm a cena tohto produktu je 1540 rubľov..

Ecoten-GP-001.

Materiál na výrobu tohto obväzu je bavlna. Súčasne sú v kompozícii prítomné ďalšie materiály s dobrou priedušnosťou. Takýto produkt je predpísaný pre novorodencov a deti do 3 rokov. Upevňovací pás bráni rozvoju komplikácií vo forme porušenia a používa sa ako súčasť komplexnej terapie pomocou konzervatívnych metód.

Bandážová tkanina je vyrobená z hypoalergénneho materiálu, avšak podľa prehľadov má nižšiu terapeutickú účinnosť. Cena zariadenia sa začína od 600 rubľov.

Trives T-1442.

Toto ortopedické zariadenie sa používa na liečenie a prevenciu rozvoja herniálnych útvarov. Bandážový pás je vyrobený z hypoalergénnych materiálov a má polotuhý stupeň fixácie. Prípravok zabraňuje tvorbe výčnelkov, podporuje tónované svaly brucha a tiež pomáha udržiavať chrbticu. Bandáž je predpísaná v období po chirurgických zákrokoch, pri poraneniach brucha, ako aj pri ťažkej fyzickej námahe, ktorá vyvolala rozvoj patológie. Náklady na podporný pás sú 1130 rubľov.

Benefit number 2.

Tento ortopedický produkt vám umožňuje spoľahlivo fixovať výčnelky a súčasne zabrániť ďalšiemu vývoju a progresii choroby. Upevňovací pás urýchľuje regeneračné procesy a pomáha posilňovať svalové tkanivo v bruchu. Bandáž má odnímateľný pelot, ktorý výrazne zjednodušuje proces inštalácie a upevnenia pásu. Zariadenie má ďalší odnímateľný aplikátor, ktorý má polotuhý dizajn.

Cena - 1240 rubľov.

Ako nosiť obväz?

Bandáž pupočnej hernie (žena by sa mala nosiť pri ležaní, ktorá umožní peritoneálnym svalom relaxovať a správne upevniť pás) nasadená na polotuhý a rovný povrch, na spodnú bielizeň aj na holý trup..

Ortopedické zariadenie pevne pritiahnite.

Pri nasadení obväzu by ste mali cítiť vyčnievajúcu oblasť, aby ste správne fixovali pelot na svojom mieste. Potom by mal byť obalený okolo brucha a bezpečne pripevnený pomocou upevňovacích prvkov.

Pravidlá opotrebenia a starostlivosti

Ortopedický pás sa musí nosiť iba cez deň. Okrem toho by doba nosenia nemala prekročiť niekoľko hodín (zvyčajne 3 až 4 hodiny). Potom si urobte prestávku. Intervaly medzi nosením sa určujú vždy osobitne.

Trvanie používania tohto nástroja nie je dlhšie ako 2 mesiace. Pri nadmernej telesnej hmotnosti sa obväz používa až do uskutočnenia ďalších terapeutických akcií zameraných na odstránenie problému.

Ak je výrobok preexponovaný, môže byť narušený svalový tonus brušnej steny. To môže v budúcnosti viesť k relapsu..

Ďalšie odporúčania pre nosenie ortopedického zariadenia vrátane preventívneho kurzu určuje ošetrujúci špecialista.

Aby produkt vydržal dlho, musíte dodržiavať niektoré pravidlá.

Ako si udržať:

 • Bandáž je určená iba na osobné použitie. Produkt neprenášajte na ostatných..
 • Umývanie. Upevňovací pás je potrebné čistiť alebo umývať iba ručne. Súčasne je prísne zakázané stlačiť výrobok, aby nedošlo k poškodeniu zariadenia. Počas umývania je zakázané používať rôzne chemikálie - farbivá, bielidlá.
 • Sušenie. Obväz vysušte od ohrievačov.

Pri nosení ortopedických výrobkov je povolené vykonávať vodné procedúry alebo navštíviť bazén bez toho, aby sa odstránilo samotné zariadenie. Po takomto postupe sa však odporúča oplachovať pás v čistej vode..

Kde kúpiť dobrú bandáž, cena

Ortopedické obväzy si môžete kúpiť vo verejných alebo súkromných lekárňach, ako aj v špecializovaných ortopedických predajniach, ktoré predávajú zdravotnícky materiál..

Náklady na terapeutické podporné obväzy používané na liečbu rôznych foriem pupočnej kýly sa začínajú od 350 rubľov. za položku. Ceny za fixáciu pásov pre ženy zahraničného výrobcu začínajú od 1050 rubľov.

Bandážové videá pri pupočnej kýly

Lekár o bandáži s pupočnou kýlou:

Inguinálne obväzy

Ortológiu pre mužov v orthopedickej sieti Ortix si môžete kúpiť objednaním na webových stránkach alebo telefonicky. V predaji veľa modelov pánskych obväzov za cenu 1130 až 3310 rubľov. Vykonávame dodávky v Jekaterinburgu, Moskve a ďalších mestách Ruska.

 • Zobraziť najskôr:
 • lacný
 • drahý
 • Nový
 • populárne
 • FOSTA, Taiwan, Čína

  Inguinálne obväzy

  Inguinálny obväz je určený na ľahký alebo mierny tlak na prietrž a jej umiestnenie, pri čom je vylúčená pravdepodobnosť vyčnievania prietrže.
  Inguinálne obväzy sa tiež používajú na zabránenie zväčšenia hernií a výskytu ich relapsov po chirurgickom zákroku, na zabránenie porušovania ingvinálnej a femorálnej hernie počas vzpierania, kašľa, namáhania a inej fyzickej námahy..

  Inguinálna prietrž hernie je navrhnutá pre dlhodobé nosenie, takže k jej výberu musíte pristupovať so všetkou vážnosťou. Dĺžku denného používania obväzu určuje ošetrujúci lekár, ako aj samotný model. Obväzy hernia husí sú jednostranné, obojstranné a univerzálne, ktoré možno použiť s rôznymi trieslovinami a femorálnymi kýlami.

  Tieto obväzy si môžete kúpiť v našom internetovom obchode alebo v salónoch Ortix, z ktorých niektoré je možné dokonca použiť v sprche a pri plávaní. Odporúča sa nosiť inguinálnu prietrž prietrhu pri ležaní na chrbte, v tejto polohe sa znižuje tlak v bruchu, uvoľňujú sa svaly, ľahšie sa zmenšuje prietrž a potom sa obväz upevňuje a fixuje.

  V našich ortopedických salónoch sú prezentované ingínske obväzy od výrobcov ako Orlett, Orto, Fosta, Trives, čiže ruských aj zahraničných spoločností. Po prediskutovaní modelu obväzu s lekárom zostáva len určiť veľkosť, môže závisieť od obvodu pásu, obvodu bokov alebo od množstva týchto objemov rozdelených na polovicu. Naši konzultanti v salónoch alebo odborníci technickej podpory vám pomôžu zistiť veľkosť volaním 8-800-777-05-48.

  Ak po začatí nosenia herniového obväzu máte nepríjemné pocity a bolesti, mali by ste sa určite poradiť so svojím lekárom o jeho ďalšom použití. Malo by sa tiež pamätať na to, že pooperačné trieslové obväzy sa môžu použiť už bez vložiek, ľahko sa z obväzu dajú odstrániť. Pri praní a sušení vyžaduje inguinálny obväz množstvo funkcií, preto si prosím pozorne prečítajte odporúčania pre starostlivosť o produkt a potom vám bude slúžiť po dlhú dobu.

  Anti-hernial (pokhovy) bandáž

  Herniová bandáž je elastický pás, ktorý zabraňuje zväčšeniu prietrže a rozvoju nežiaducich komplikácií.

  Hrudný obväz je predpísaný na nosenie v prípade oslabenia väzivového aparátu ingvinálnej alebo pupočnej oblasti, v pooperačnom období, ako aj na prevenciu pri zdvíhaní závaží..

  • podpora anatomických formácií v oblasti možného vyčnievania a porušenia prietrže;
  • fixácia brušnej steny alebo trieslovej oblasti;
  • zníženie tlaku v bruchu.

  Hrudný obväz môže byť trieslový alebo pupočníkový - podľa indikácie a pupočníkový obväz je predpísaný dokonca aj pre deti.

  Anti-herniové obväzy, elastické alebo rigidné, jednostranné alebo obojstranné, si môžete objednať v internetovom obchode spoločnosti "Right Step". Bandáže sú vyrobené z tenkého hypoalergénneho „dýchacieho“ materiálu, ktorý uľahčuje nosenie a obväz samotný je neviditeľný pod oblečením a nezasahuje do zvyčajného životného štýlu.

  Výber obväzu na brušnú prietrž

  Kýla je vyčnievanie vnútorných orgánov prostredníctvom akýchkoľvek defektov v prednej brušnej stene. Poruchy môžu byť vrodené alebo získané. Obsah herniálneho vaku sú najčastejšie črevné slučky.

  číslo 1 - kýla bielej línie brucha

  číslo 2 - pupočná kýla

  číslo 3 - trieslová prietrž

  Predná brušná stena je pevná formácia pozostávajúca z kože, podkožného tuku, fascie (svalové prípady), brušných svalov a vlákien spojivového tkaniva, ktoré majú vysoký stupeň bezpečnosti. Normálne dokonale odoláva mnohonásobnému zvýšeniu vnútrobrušného tlaku, ktorý sa vyskytuje v priebehu našich bežných životov: zdvíhanie, kašeľ, zápcha, pôrod u žien atď..
  Ale keď sa tieto faktory opakujú deň čo deň, keď žena mala viac pôrodov, keď sú brušné svaly slabé, keď telo stárne, brušné svaly strácajú svoju pružnosť a pevnosť, spojovacie tkanivové vlákna prednej brušnej steny sa napínajú a akékoľvek ísť na záchod alebo zdvíhacie závažia môže spôsobiť prietrž brucha.

  Inguinálna kýla. Pri slabinovej prietrži je opuch pozorovaný v oblasti slabín, kde prechádza inguinálny kanál. U mužov sa to deje omnoho častejšie ako u žien kvôli štrukturálnym vlastnostiam mozgu. Výstupok sa zvyšuje zdvíhaním, namáhaním, zatiaľ čo v mieste prietrže môže byť bolesť.

  Pupočná prietrž. Často sa vyskytuje u dojčiat. Pupočná prietrž u dieťaťa spravidla nespôsobuje žiadne bolesti. Normálne potom, čo pupočníkový proces zmizne, pupočníkový kruh, ktorý je defektom v bielej línii brucha, sa rýchlo uzavrie vláknami spojivového tkaniva. Ak však dôjde k vrodenej slabosti spojivového tkaniva, môže sa tento proces oneskoriť a u dieťaťa sa vytvorí pupková prietrž, to znamená výčnelok v pupku. Zvyšuje sa, keď dieťa plače, tlačí.

  Umbilická hernia sa môže vyskytnúť u dospelých, častejšie u žien po pôrode, keď prudko stúpa tlak v bruchu a svaly prednej brušnej steny sa napínajú a oslabujú..

  Kýla bielej línie brucha. Biela čiara brucha je pruh šľachy, ktorý sa nachádza medzi svaly rekta abdominis.

  Príčinou kýly bielej línie brucha sú všetky situácie, v ktorých stúpa vnútro abdominálny tlak, a to: obezita, trauma, tehotenstvo, zápcha, ascites a chronický kašeľ.

  Pooperačná prietrž sa vyskytuje ako dôsledok integrity prednej brušnej steny. Počas operácie sa pitvali koža, podkožný tuk, fascia a prípadne brušné svaly. A aj napriek tomu, že na konci operácie bolo toto všetko šité, zostalo slabé miesto. A potom sa osobe umožnilo vstať a zakaždým, keď vstal z postele, brušný tlak sa zvýšil. Ak má pacient zápchu, potom na záchode opäť stúpa tlak v bruchu.

  Ak má problémy s respiračným systémom (napríklad CHOCHP je chronické obštrukčné ochorenie pľúc, jedno z obľúbených fajčiarov), kašle a zvyšuje to aj tlak v bruchu. Stáva sa, že pacient zdvihne niečo s hmotnosťou viac ako 2 až 3 kg v prvom mesiaci po operácii. To môže viesť k výstupu z črevných slučiek cez slabé miesto v prednej brušnej stene v oblasti pooperačného švu a k vytvoreniu pooperačnej prietrže.

  Komplikácie brušnej prietrže

  Pri akejkoľvek kýle u dospelých môže popri výčnelku existovať aj bolesť, ktorá sa po jedle alebo po zdvíhaní závaží zosilňuje. Najzávažnejšou komplikáciou prietrže je jej porušenie - stlačenie orgánu, ktorý vyšiel defektom v prednej brušnej stene, v takzvanej herniovej bráne, to znamená v mieste defektu. K tomu môže dôjsť kedykoľvek v dôsledku vzpierania, kašľa alebo namáhania. A potom sa zastaví prívod krvi do prietrže, ktorá najčastejšie nie je ničím iným, ako slučka čreva a nastane jej nekróza, to znamená nekróza. A potom najhoršie následky - obštrukcia čreva, peritonitída a smrť.

  Znaky porušenia prietrže sú prudká bolesť brucha, ktorá sa objavila v akejkoľvek situácii, sprevádzaná zvýšeným vnútrobrušným tlakom. Možné zvracanie. A ak už bola prietrž pokojne upravená samostatne alebo ručne, keď osoba ľahla, potom, keď bola porušená, neupravuje sa. V tomto prípade je potrebná neodkladná operácia..

  Prevencia rozvoja brušnej prietrže

  Nosenie ortézy zabráni rozvoju brušných hernií a pomôže eliminovať faktory, ktoré prispievajú k zvýšenému vnútrobrušnému tlaku. Pooperačná bandáž môže byť brušná pre brucho a hrudník pre hrudník.

  1. Bedrová ortéza brucha

  Pooperačná bandáž preberá časť záťaže, ktorú predná brušná stena nesie a chráni pooperačnú chirurgickú niť pred rozbiehavosťou aj pri miernom zvýšení vnútroabdominálneho tlaku (vstávanie z postele, nakláňanie pri obúvaní, obstipácia, kašeľ, kýchanie atď.).

  Výber pooperačného obväzu pásu

  Chirurg vás operoval, dal na pooperačnú švu samolepku s gázou a teraz bude robiť denné obväzy a sledovať, ako sa uzdravenie vyvíja.

  Štruktúra. Nálepka s gázou sa môže zvlhnúť, pretože zo švu sa často uvoľňuje trám, takže je potrebné na bavlnu umiestniť bavlnu, ktorá dobre absorbuje vlhkosť a rýchlo schne, aby sa zabránilo infekcii. Aby nedošlo k podráždeniu pokožky, obväz by mal byť hypoalergénny.

  Šírka pásma Bandáž by mala viac než zachytiť celý šev. Šírka závisí od veľkosti švu, od rastu pacienta.

  Stužovacie rebro. Po obvode obväzu sú pevné vložky, ktoré bránia jeho skrúteniu..

  Pre úplného pacienta je lepšie zvoliť vzperu s dvojitými prídržnými páskami

  Často kladené otázky pri výbere bedrovej ortézy po operácii

  Ako zvoliť veľkosť pooperačného pásu? Potreba zmerať obvod pásu.

  Ako nosiť brušnú bandáž? Ľahnúť si.

  Koľko musíte nosiť pooperačné obväzy? Dĺžka nosenia závisí od rýchlosti hojenia stehu, veku pacienta, životného štýlu. V priemere 1,5 - 2 mesiace, ale ak práca súvisí so zdvíhaním závaží, potom do šiestich mesiacov.

  Ako sa starať o obväz? Výrobcovia spravidla odporúčajú umývať obväz manuálne. Nepoužívajte prášky s látkami obsahujúcimi chlór a inými bielidlami. Teplota vody do 40 stupňov. Nekrútte sa, nekrútte sa (navlhčite uterákom), nesušte na batérii.

  Existujú nejaké kontraindikácie? Áno. Sú to ireverzibilné brušné prietrže, tehotenstvo a individuálna neznášanlivosť na materiály, z ktorých je vyrobený obväz..

  Ako zistiť opraviteľnú prietrž alebo nie? Keď si človek ľahne, prietrž spočíva na vlastnej ruke alebo pomocou ruky.

  2. Hrudný obväz (hrudník)

  Menovaný v nasledujúcich situáciách:

  • Stav po operácii na hrudi
  • Intercostal neuralgia
  • Poranenie hrudníka
  • Zlomenina 1 - 2 rebier

  Stav po operácii orgánov hrudníka, najmä po operácii srdca. Pre prístup k srdcu počas chirurgického zákroku je vyrezaná hrudná kosť a niekedy aj rebrá. Po operácii sú polovice hrudnej kosti najčastejšie spojené špeciálnym drôtom. Menej často s kovovými štruktúrami. Zostávajú v ľudskom tele po zvyšok svojho života.

  Bandáž hrudníka v tomto prípade poskytuje odpočinok hrudnej kosti, rebrám a samotnému pooperačnému švu, takže fúzia kostí a hojenie stehu idú rýchlejšie. Preto by hrudný pooperačný obväz mal byť vyrobený z nerozťažných materiálov. Alebo v extrémnych prípadoch nerozširiteľná časť by mala byť tá časť, ktorá bude umiestnená priamo na hrudnej kosti. Vďaka tomuto dizajnu obväz prevádza dýchanie na hrudníku do brucha a vytvárajú sa priaznivé podmienky na hojenie rán..

  Hrudníkový obväz, ktorého materiál sa tiahne, po operácii srdca nebude fungovať. Elastické hrudné obväzy sa používajú na podliatiny hrudníka, zlomeniny 1 - 2 rebier alebo medzirebrovú neuralgiu. Pre tieto prípady je však vhodný akýkoľvek obväz hrudníka..

  Medzikostálna neuralgia sa vyskytuje v dôsledku kompresie, zápalu, podráždenia medzirebrových nervov na pozadí chorôb chrbtice, niektorých infekcií, zranení. Bolesť je veľmi silná, často jednostranná, lokalizovaná v oblasti rebier, zosilnená najmenšími pohybmi tela a dokonca aj pri výdychu. Hrudníkový obväz znižuje výkyvy hrudníka a bolesť sa stáva menej intenzívnou.

  Často kladené otázky pri výbere hrudnej ortézy po operácii

  Ako zvoliť veľkosť? Zmerajte obvod hrudníka.

  Ako sa o neho starať? Rovnako ako pri bandáži brucha.

  Aký obväzový materiál? Materiál je tenký, priedušný. Zloženie by nemalo byť latex.

  3. Bandáže proti hernii

  Inguinálnu prietrž hernie zvyčajne kupujú starší muži, ktorí sa neodporúčajú na operáciu. Inguinálny obväz je vhodný aj pre ženy. Stáva sa to jednostranne a obojstranne. Materiál obväzu by mal byť vyrobený z hypoalergénnej látky (bez latexu) a mal by mať vrecká s pevnými vložkami (peloty)..

  Hlavnou úlohou obväzového obväzu je zabrániť porušovaniu priľahlej prietrže pri zdvíhaní závaží, kašľaní, zápche. Bandáž je nasadená po úprave kýly tak, aby bol pelot nad ňou.

  Noste takúto bandáž celý deň.

  Pupočníkový obväz pre deti. Predtým sa na liečbu pupočnej kýly použila niklová a hypoalergénna náplasť.

  Dnes sa pupočná kýla lieči civilizovaným spôsobom: používajú špeciálnu pupočnú škvrnu alebo pupočníkovú bandáž, čo je elastický pásik s bavlnou, v strede ktorého je pelot. Detský obväz je vyrobený z hypoalergénnej látky, ktorá na rozdiel od náplasti nespôsobuje podráždenie jemnej pokožky dieťaťa. Pelot sa nachádza nad prietržou. Umbilikálny obväz je neustále na brušku dieťaťa. Odstraňuje sa iba pri kúpaní a masáži..

  Pri liečbe pupočnej kýly je tiež dôležité posilniť brušné svaly dieťaťa, preto lekár odporúča, aby matka vykonala masáž žalúdka v smere hodinových ručičiek a špeciálne cvičenia. Zvyčajne sa uzatvára o 1,5 až 2 roky, ale stáva sa to o niečo neskôr. Ak závada pretrváva, lekár vykoná operáciu asi po 5 rokoch.

  Tento článok je určený na preskúmanie a neodporúča konkrétne metódy liečby. Nezanedbávajte lekársku starostlivosť spoliehaním sa na informácie na internete. Poraďte sa s lekárom

  Hernia Bandáže

  značky

  Hernia bandáž

  Kýla je premiestnenie orgánov z ich prirodzených miest v dutine, ktoré sa vytvára v dôsledku rôznych príčin. Napríklad takáto formácia v bruchu sa môže objaviť v dôsledku nadmernej fyzickej námahy alebo zranenia. Spravidla je v tomto prípade narušená poloha čreva - časť spadá do patologickej dutiny..

  Čo je nebezpečné prietrž?

  Akákoľvek zmena postavenia vnútorných orgánov je spojená s porušovaním ich práce. Vonkajšie umiestnenie prietrže tiež predstavuje riziko náhodného poškodenia, ktoré môže viesť k zlyhaniu orgánov.

  Prolaps čriev do dutiny môže byť bolestivý, nehovoriac o čisto domácich ťažkostiach.

  Podobné formácie vyžadujú liečbu. U detí môžete vo väčšine prípadov robiť nápravné obväzy. U dospelých môžu byť rozšírené prietrže odstránené iba chirurgicky.

  Ako pomôže obväz?

  Prietrž hernie je napínací obvaz (zadržovač) vyrobený z elastického materiálu. Jeho hlavnou úlohou je udržiavať výpustnú dutinu na mieste. Tým sa zabráni rozvoju choroby a zníži sa riziko komplikácií..

  Vezmite prosím na vedomie, že obväz nepomáha dospelým pacientom úplne sa zbaviť choroby, iba zmrazí aktuálny stav a stane sa vonkajšou podporou vnútorného orgánu. Takéto výrobky sa predpisujú na obdobie pred chirurgickým zákrokom alebo počas pooperačného zotavenia.

  Liečebný obväz sa tiež odporúča nosiť u tých, u ktorých je kontraindikovaný chirurgický zákrok na odstránenie dutiny.

  S deťmi sú veci trochu iné. Ak bola prietrž zistená v počiatočnom štádiu, úplným odstránením problému pomôže nosenie produktu v kombinácii s inými opatreniami.

  Ďalšou funkciou napínacieho pásu je preventívna funkcia. Použitie preventívneho fixátora pri fyzickej námahe zabráni výskytu prietrže, najmä u ľudí, ktorí sú náchylní na takéto javy..

  Ak sa bandáž nepoužíva?

  Skutočnosť, že je v dutine, neznamená, že je pacientovi nevyhnutne predpísaný obväz. Ak sa takýto zdravotnícky prostriedok nedá použiť, existuje niekoľko okolností:

  Kožné lézie v mieste prekrytia v dôsledku zranení alebo chorôb.

  Niektoré choroby vnútorných orgánov brušnej dutiny.

  Závažné formy chorôb kardiovaskulárneho systému (pevný pás môže spôsobiť problémy s obehom).

  Zmeškané štádiá hernie alebo jej porušenia.

  Rôznorodosť výrobkov

  Modely sú rozdelené do kategórií v závislosti od miesta aplikácie (to zase záleží na type kýly). Rozlišujú sa tieto obväzy:

  Prvá ortopédia

  Inguinálna hernia si vyžaduje okamžitý chirurgický zákrok, ale stáva sa, že operácia sa musí odložiť. V takom prípade by mal pacient nosiť špeciálnu bandáž na brušnú prietrž, ktorá pomáha predchádzať ďalšiemu rozvoju nebezpečného ochorenia. Výrobky ponúkané modernými výrobcami sú veľmi praktické a pohodlné, umožňujú vám prežiť ťažké obdobie choroby a proces zotavenia po nej s minimálnym nepohodlím..

  Je známe, že získanie ingvinálnej prietrže je možné iba pomocou chirurgického zákroku. Niektorí pacienti však majú kontraindikácie pre chirurgický zákrok - napríklad s nadváhou. V tomto prípade sa operácia neprevádza na nejakú dobu a pred prípravou na ňu musí osoba nosiť trieslový obväz..

  Okrem samca existuje u žien aj pás pre ingvinovú prietrž. Takéto modely majú určité rozdiely v ich dizajne, ale majú podobný účel. Používajú sa tiež v pooperačnom období, aby zabránili rozširovaniu švov, znižujúc tlak na ne a urýchľujú hojenie tkanív. Toto zariadenie zlepšuje svalový tonus tkanív, čím sa znižuje riziko opätovného rozvoja patológie.

  Druhy obväzov na slabinovú prietrž

  Pre mužov

  1. Môže to byť topiaci obväz s podporným krytom pre miešok alebo široký pás s popruhmi;
  2. K dispozícii sú tiež jednostranné, obojstranné a univerzálne obväzy s odnímateľnou vložkou z peliet. Peloti plnia najdôležitejšiu úlohu - priamo ovplyvňujú kýlu. Popruh vybavený popruhmi je možné nastaviť podľa vášho želania..

  Pre ženy

  Ženský obväz hernie je k dispozícii vo forme úzkeho pásu s aplikátorom, ako aj vo forme elastických nohavičiek s hustou doštičkovou platňou umiestnenou pod bruchom..

  Indikácie použitia obväzu na prietrž

  • predchádzanie porušovaniu predpisov;
  • odstránenie recidívy trieslovej prietrže v pooperačnom období;
  • korigovaná prietrž;
  • ak sa zaoberajú ľahkou fyzickou prácou a lekárskou gymnastikou;
  • s miernou bolestivosťou v oblasti slabín (bez komplikácií);
  • poskytovanie profylaxie na zvýšenie fyzickej námahy;
  • po operácii kýly.

  Kontraindikácie nosenia inguinálnej ortézy pre mužov a ženy

  • s ingvinálnou prietržou, ktorá nie je nasadená;
  • s porušením prietrže;
  • v prítomnosti chorôb, ako je diabetes, obezita, so zápalom kože v oblasti kože pod bandážou, v prítomnosti onkológie;
  • s vnútorným krvácaním;
  • s exacerbáciou gastrointestinálnych patológií;
  • so oneskoreným pohybom čriev, koprostázou, črevnou obštrukciou;
  • s veľkou ingvinálnou prietržou, ktorá vyžaduje okamžitý chirurgický zákrok;
  • u žien - počas tehotenstva.

  Ako nosiť a nosiť obväz s trieslovinou prietrže

  Bandáž na brušnú prietrž by sa mala nosiť pravidelne, aby sa zabezpečil maximálny účinok jej použitia. Produkt sa oblieka celkom jednoducho - na to musíte ležať na chrbte, aby sa svaly čo najviac uvoľnili a kýla sa spontánne usadila. Potom by mal byť obväz opatrne pripevnený tak, aby vankúšiky boli pod miestom, kde sa vytvorila prietrž. Akonáhle je produkt opravený, musíte vstať, trochu chodiť po miestnosti a ubezpečiť sa, že obväz nespôsobuje nepríjemnosti, netlačí sa a nikde sa netiera. Ak dôjde k najmenšiemu nepohodliu, obväz hernie sa musí okamžite odstrániť.

  Toto zariadenie by sa malo nosiť počas dňa, pretože v noci by si ho telo malo odpočinúť. Doba nepretržitého nosenia obvykle nepresahuje 16 hodín. Ak sa počas pohybu vložiek posunú, musia sa neustále upravovať. Hneď ako je obväz odstránený, pokožka pod ňou by sa mala jemne masírovať bez toho, aby sa dotkla prietrže. Samotný produkt je pohodlný a nespôsobuje pacientovi nepohodlie pri nosení. Dobrý obväz je pod odevom úplne neviditeľný, neobmedzuje pohyb a neotiera pokožku.

  Domáca starostlivosť

  Bandáž slabinovej kýly sa musí pravidelne umývať, mala by sa robiť ručne pomocou mydla a teplej vody. Aby produkt vydržal čo najdlhšie, musí sa mierne vytlačiť a musí sa nechať samo vypustiť prebytočnú vodu. Bandáž by mala prirodzene sucho v rozvinutej forme (bez použitia takých zariadení, ako je horúca žehlička, batéria, sušič vlasov atď.).

  Ako si vybrať herniovú bandáž

  Materiály produktu

  Na výrobu inguinálnej ortézy sa používa elastický materiál, ktorý ľahko získa požadovaný tvar. Výrobok je vybavený vhodnými upevňovacími prvkami, ktoré umožňujú rýchlo meniť objem obväzu, jeho tlak a dĺžku. Okrem toho má obväz špeciálne peloty vo forme hustých dosiek, ktoré sú z vnútornej strany orezané mäkkým materiálom. Pred zakúpením takého produktu sa musíte poradiť s lekárom - dá všetky potrebné odporúčania týkajúce sa výberu modelu obväzu, ako aj spôsobu jeho nosenia.

  Pri výbere tohto zariadenia pre seba by ste mali venovať pozornosť materiálu jeho výroby - je najlepšie, že je to prirodzené, potom pokožka „dýcha“ a pod obväzom nedochádza k podráždeniu pri dlhodobom nosení..

  Rozmery

  Takýto produkt by ste si nemali kúpiť bez toho, aby ste ho najprv vyskúšali. Musíte sa ubezpečiť, že obväz prilieha na telo bez komprimovania tkaniva. Pelot musí pritlačiť prietrž, inak nebude mať žiadny vplyv na nosenie inguinálneho obväzu. Takéto stlačenie by však nemalo byť príliš silné, inak by ste mohli poškodiť pokožku alebo spôsobiť štípanie.

  pohodlie

  Ľudia, ktorí takéto zariadenia používajú už dlhší čas, tvrdia, že najvhodnejšími modelmi sú tavenie bandáží alebo výrobky s mäkkým suchým zipsom. Dajú sa ľahko obliecť a vybrať, nedrhnú pokožku, nie sú pod oblečením viditeľné. Inguinálny obväz, vybavený pevnými zipsmi, prackami a remienkami, nie je taký pohodlný, je zložitejšie si ho prispôsobiť, navyše môže trieť a stlačiť pokožku..

  Po operácii si vyberte obväz na prietrž bielo-bielej línie brucha

  Obvaz po operácii prietrže pri bielej línii brucha, ako aj obväz pri slabinovej prietrži znížia riziko komplikácií a pomôžu telu rýchlo sa vrátiť k normálu. Čo potrebujete vedieť o výbere ortopedického príslušenstva? Je možné sa tým zbaviť prietrže? A existujú nejaké kontraindikácie pre jeho použitie?

  Čo je kýla bielej línie brucha

  Kýla bielej línie brucha sa nazýva vyčnievanie peritoneálnych orgánov. Nádor môže byť umiestnený nad pupkom, vedľa neho alebo pod ním. Môže sa objaviť v dôsledku oslabených brušných svalov alebo v dôsledku zvýšeného vnútorného tlaku. Faktory, ktoré ovplyvňujú vzhľad prietrže:

  • dedičná predispozícia na oslabenie šľachy;
  • nadváhou;
  • pooperačné jazvy;
  • poranenia brucha;
  • pravidelná zápcha;
  • tehotenstvo a ťažké narodenie;
  • chronické choroby s kašľom a zvracaním;
  • ascites (nahromadenie tekutiny v bruchu);
  • prostatitída, adenóm prostaty a iné choroby s ťažkosťami pri močení;
  • dlhotrvajúci plač u detí.

  Prípady nie sú nezvyčajné, keď lekári predpisujú novorodencom a malým deťom nosenie pupočníkových anti-herniálnych obväzov, ale o nich v inej recenzii.

  Kýla v prvých fázach pacienta neobťažuje, môže sa však rýchlo zväčšiť, čo nakoniec povedie k jeho porušeniu. V takom prípade nestačí urgentná operácia.

  Bandáž proti hernii: výhoda alebo poškodenie

  Napriek svojej účinnosti môže lekársky obväz na kýlu bielej línie brucha iba oddialiť nevyhnutnosť. Prietrž bude ešte potrebné chirurgicky odstrániť. Ani špeciálne cvičenia, ani strava, ani bandáž ju nemôžu poraziť. Bandáž môže súčasne oslabiť šľachy, čo znamená, že jej nosenie je nežiaduce pre tých, ktorých choroba (vzhľad kýly) je spôsobená slabými svalmi..

  Ale po operácii môže byť obväz nevyhnutný. Podporuje brušnú dutinu, zlepšuje svalový tonus a krvný obeh, čím jazvy rýchlejšie lieči.

  Indikácie a kontraindikácie

  prevencia

  Bandáž môže byť použitá ako profylaxia pre tých, ktorí vedia o dedičných predispozíciách k chorobe, ako aj pre ľudí, ktorí pravidelne vykonávajú ťažkú ​​fyzickú prácu. Nosenie je často predpísané pre tehotné ženy a malé deti..

  Rehabilitácia

  Po operácii sa predpisuje ortéza proti prietrži na:

  • znížiť riziko relapsu;
  • úľava od bolesti;
  • s nestabilitou švíkov a hrozbou ich rozdielov;
  • na podporu brušnej dutiny.

  Kontraindikácie pre použitie obväzu:

  • prítomnosť poškodenia kože, dermatitídy a iných zápalov v oblasti nosenia ortopedického pásu;
  • chronické srdcové zlyhanie;
  • individuálna neznášanlivosť na materiály, z ktorých je výrobok vyrobený.

  Bandáž prietrže nie je nikdy predpísaná, ak vývoj prietrže prešiel do druhej alebo tretej etapy. Príslušenstvo v tomto prípade je jednoducho zbytočné. Ale takmer vždy sa odporúča nosiť po operácii kýly.

  Funkcie výberu obväzu

  Pooperačné obväzy z prietrže sa líšia od podobných modelov ortéz s prietržami so širšou základňou (do 20 cm). Produkt spoľahlivo podopiera predné a bočné steny brušnej dutiny, nebráni pohybu a nespôsobuje nepohodlie.

  Elastický preventívny pás má pilotov, ktorí pôsobia na špecifickú oblasť brucha, bránia malej prietrži v pohybe a bránia jej vyčnievaniu..

  Výrobok sa vyberá podľa veľkosti, zatiaľ čo pacient by mal merať obvod brušnej dutiny.

  Po zákroku je obvaz ľahko obvazovateľný, zvlášť preto, že podrobné odporúčania vám dá lekár.

  Je ťažšie naučiť sa nosiť opasok v raných štádiách prietrže, keď čakáte na operáciu. Predoperačné obväzy majú špeciálnu mäkkú podložku, ktorú je potrebné umiestniť na prietrž. Ležiaci na chrbte a ľahko masírovať formáciu, opatrne ju zastrčiť a potom upevniť pás pomocou upevňovacích prvkov. Je dôležité, aby bol tesný aplikátor umiestnený v mieste prietrže.

  Pred nákupom si uvedomte, že model je vyrobený z mäkkých tkanív, ktoré sú pre telo príjemné a nespôsobujú alergie. A nezabudnite skontrolovať osvedčenia o zhode, ktoré potvrdzujú, že výrobky konkrétneho výrobcu boli schválené ministerstvom zdravotníctva.

  Pooperačné obväzy po odstránení prietrže bielej línie brucha poskytnú neoceniteľnú pomoc, znížia bolesť a pomôžu telu rýchlo sa vrátiť k normálu. Hlavnou vecou nie je odložiť návštevu lekára pri prvom podozrení na prietrž.

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Vedľajšie účinky a bezpečnostné opatreniaAntibiotiká pri liečbe burzitídy kolenného alebo lakťového kĺbu by mal vyberať iba odborník, potom bude liečba skutočne účinná.
Pacienti často používajú na liečbu rakoviny pľúc ľudové lieky. Alternatívna medicína ponúka mnoho receptov, pomocou ktorých má človek možnosť zvýšiť všeobecné ukazovatele imunologického stavu.
Intuitívna hernia u detí je najbežnejším detským chirurgickým ochorením. Je to dôsledok vrodených chýb svalov pobrušnice. Vyznačuje sa zaobleným alebo oválnym výčnelkom v slabine alebo miešku počas namáhania alebo častého plaču dieťaťa.