loader

Baňovanie je skutočný zázrak!

Masáž baňkami je liek, ktorý ovplyvňuje krvný obeh a zlepšuje proces krvného a lymfatického obehu. Používa sa na liečbu mnohých problémov, postup zmierňuje bolesť a zápal. Vďaka masáži na plechovky sa Vaša pokožka stáva elastickou, zvyšuje sa svalový tonus a zlepšuje sa imunita..

Kedy sa odporúča používať masáž? Odporúča sa pri liečbe zápalových ochorení dýchacích ciest, problémov neurologickej povahy. To je tiež populárne medzi ženami, pretože masáž pomôže zbaviť sa celulitídy..

Mnohí sa snažia používať plechovky doma, ale takáto masáž neprinesie požadovaný účinok. Ide o to, že na ich používanie potrebujete špeciálne vybavenie. Naši odborníci boli vyškolení a vedia, ako správne robiť, môžu masírovať celulitídu. Ak to chcete urobiť, musíte prejsť niekoľkými postupmi, až po kurze si všimnete zlepšenia. Na miestach, kde bola plechovka použitá, tvoria malé modriny, je to normálne. V dôsledku krvácania dochádza k vazodilatácii a bunkám je dodávaný kyslík.

Bankovanie je všeliek na mnoho chorôb a ak chcete byť zdravý, zaregistrujte sa na procedúru práve teraz!

Vákuová terapia (môže masáž) je prostriedkom priaznivých účinkov na krvný a lymfatický obeh, zlepšuje periférny obeh krvi, lymfy a intersticiálnej tekutiny. zlepšuje lokálnu a reflexnú expanziu krvných a lymfatických ciev, má rozhodujúci a analgetický účinok. V miestach, kde sú plechovky aplikované, sa lokálne krvácanie, ktoré je výsledkom rozpadu krvi, absorbuje a stimuluje krvotvorbu. Fenomény stagnácie sú eliminované, metabolické procesy a dýchanie kože sú posilňované, pokožka sa stáva elastickou, zvyšuje sa jej odolnosť voči teplote a fyzickým účinkom, zlepšuje sa kontraktilná funkcia svalov, zvyšuje sa ich tonus a elasticita. Počas prvej hodiny po použití plechoviek sa zaznamenajú určité zmeny v zložení krvi, pokles krvného tlaku a spomalenie srdcového rytmu..

Indikácie pre použitie:
■ zápalové ochorenia dýchacieho systému - bronchitída, zápal pľúc, pohrudnice, prevencia hypostatickej pneumónie;
■ akútna a chronická myozitída, neuromyozitída, neuralgia, neuritída a perineuritída, neurologické prejavy osteochondrózy.

Opis plechoviek:

Na masírovanie plechoviek sa používajú konvenčné lekárske plechovky a tie, ktoré sú spravidla prispôsobené malému objemu s otvorom s priemerom do 50 mm. Špeciálne nádoby na vákuovú terapiu sa spravidla vyrábajú z dvoch častí: a) nádrž na konzervy zo skla alebo polyméru; b) fľaša s plechovkou na vytvorenie vákua v nádrži.
V prípade jednotlivého opakovaného použitia sa plechovky nemôžu sterilizovať, ale môžu sa ošetriť dvojnásobným stieraním v intervaloch 10 minút gázou alebo kalichom navlhčeným etanolom, roztokom 3% peroxidu vodíka s prídavkom 0,5% Lotus detergentu alebo 1% roztok chlóramínu. Pri použití v zdravotníckych zariadeniach alebo v iných podmienkach sú banky vystavené dezinfekcii pre rôznych pacientov. Pred dezinfekciou sú valec a nádrž odpojené. Cisterny sa dezinfikujú varom v destilovanej vode s hydrogenuhličitanom sodným po dobu najmenej 10 minút (OST42-21-2). Ak je potrebné balónik sterilizovať, ponorí sa do 6% roztoku peroxidu vodíka na 80 ± 5 minút pri teplote 18 ° C (OST42-21-2)..

Liečebné účinky masáže plechoviek:

1. Pri neurologických prejavoch osteochondrózy hrudnej chrbtice sa uskutočňujú kĺzavé masážne pohyby od spodnej časti chrbta k krčnej chrbtici. Osobitná pozornosť sa venuje masáži paravertebrálnych zón vo vzdialenosti 2-Zcm od spinálnych procesov chrbtice. Pohyby sú priamočiare, zatiaľ čo nádoba sa pohybuje silou nahor tak, že záhyb kože „ide“ pred nádobu, pohybuje sa smerom nadol - bez námahy.

2. V prípade neurologických prejavov osteochondrózy krčnej chrbtice urobte kruhový pohyb pomocou plechovky okolo siedmeho stavca (aby ste ju našli, musíte nakloniť hlavu, cítiť krčné stavce, bude to najviac vyčnievajúci stavec). Smer pohybu - v smere hodinových ručičiek, bez toho, aby ste sa dotkli siedmeho stavca, čas masáže 1-1,5 minúty. Potom masírujte lichobežníkové svaly od hlavy po plecia.

3. S neurologickými prejavmi osteochondrózy bedrovej chrbtice - bedrovej oblasti, a ak bolesť vyžaruje do dolnej končatiny, potom zadná plocha dolnej končatiny od popliteálnej fosílie do slepého záhybu a od dolnej časti nohy po chodidlo..

Pozor: Nmasírujte popliteálnu fosíliu a vnútorné stehno!

4. V prípade myozitídy bedrových svalov masírujte dolnú časť chrbta. S myozitídou svalov ramien a predlaktia - svalov chrbta krku, chrbta, svalov vonkajšieho povrchu ramena a predlaktia.

Pozor: Namaľujte axilárnu fosíliu a vnútorný povrch ramena!

5. Pri prechladnutí, priedušiek, zápal pľúc - masáž od dolných rohov lopatiek po ramená (na chrbte), bočné plochy hrudníka, ako aj od xiphoidného procesu hrudnej kosti do ľavého a pravého ramena. Pod vplyvom masáže plechoviek sa zlepšuje sputum, zlepšuje sa dýchanie a znižuje sa telesná teplota. Po ukončení procedúry by mal byť pacient zabalený do prikrývky, dať pohár čaju s citrónom alebo malinou.

6. Pri celulitíde sa vykonáva masáž svalov stehien a zadku. Pohyb plechovky je kruhový, kľukatý, priamočiary (všetky typy pohybov sú 5-6 krát). Pri vystavení účinkom masáže môže dôjsť k mechanickému prasknutiu tukových buniek..

Na zvýšenie účinku namažte masírovaný povrch anticelulitídovým krémom. Masážny kurz - 1 mesiac.

Pozor: Nmasírujte popliteálnu fosíliu a vnútorné stehno!

7. S cieľom zvýšiť imunitu u oslabených, dlhodobo chorých pacientov sa používa technika autohemoterapie, ktorá spočíva v aplikácii plechoviek na pokožku zadku počas 30 až 60 sekúnd vo vysokom vákuu. Masážny kurz - 10 dní.

8. Masáž pre zranenia sa používa v období po imobilizácii s cieľom normalizovať prietok krvi a lymfy, zmierniť bolesť, vyriešiť opuchy, regenerovať a opraviť tkanivá a normalizovať redoxné procesy. Masáž sa začína nad miestom edému (reflex rozptyľuje), postupne klesá do oblastí susediacich s pomliaždeninou..

Kontraindikácie pri použití statickej a dynamickej vákuovej terapie:

1. Pľúcne krvácanie, aktívna pľúcna tuberkulóza, zhubné a benígne nádory, hemoragická diatéza, kožné choroby a jej ostrá citlivosť, krvné choroby, náhle vyčerpanie pacienta, srdcové arytmie, hypertenzia 3. stupňa.

2. Nemôžete dať banky na chrbticu, na oblasť srdca, obličky a mliečne žľazy u žien.

3. Nmasírujte popliteálnu fosíliu a vnútorné stehno.

4. Pozor: namaľujte axilárnu fosíliu a vnútorný povrch ramena.

Statická vákuová terapia (môže masáž):

■ pacient je v sede alebo leží na bruchu alebo na chrbte v uvoľnenom stave;

■ pre lepšie nasávanie plechoviek sa odporúča namazať pokožku pacienta rastlinným olejom, vazelínami, masážnym krémom. Je možné použiť protizápalovú masť odporúčanú lekárom (nepoužívajte dráždivé masti);

■ Varovanie: pred inštaláciou plechovky skontrolujte, či na okraji nádrže v blízkosti pokožky pacienta nie sú praskliny a triesky!

■ pri statickej vákuovej terapii (masáže) sa banky umiestnia na prednú a zadnú časť hrudníka, s výnimkou chrbtice, hrudnej kosti, srdca a prsných žliaz; v bedrovej oblasti napravo a naľavo od chrbtice pozdĺž sedacieho nervu pozdĺž zadného povrchu stehna;

■ Prstami stlačte balónik približne do stredu, pevne položte plechovku na pokožku a uvoľnite ju;

■ zakryte pacienta teplou prikrývkou;

■ Procedúra trvá 5 - 15 minút;

■ pri inštalácii plechoviek na telo dieťaťa by mali oslabení pacienti a pacienti s citlivou pokožkou dávať pozor na dávkovanie vákua neúplným stlačením balóna plechovky, aby sa predišlo silnej bolesti;

■ po ukončení postupu odstráňte plechovky pritlačením balónika prstami;

■ namažte pokožku pacienta zmäkčovacím krémom, je možné použiť protizápalovú masť odporúčanú lekárom (nepoužívajte dráždivé masti);

■ zabalte pacienta prikrývkou a dajte pohár čaju s citrónom alebo malinou.

Kinetická vákuová terapia (môže masáž):

■ pacient leží alebo leží v uvoľnenom stave;

■ pre lepšie nasávanie plechoviek sa odporúča namazať pokožku pacienta rastlinným olejom, vazelínami, masážnym krémom. Je možné použiť protizápalovú masť odporúčanú lekárom (nepoužívajte dráždivé masti);

■ Varovanie: pred inštaláciou plechovky skontrolujte, či na okraji nádrže v blízkosti pokožky pacienta nie sú praskliny a triesky!

■ inštalácia jednej plechovky, dávkovanie sily vákua stláčaním nádoby; je potrebné vziať do úvahy citlivosť kože pacienta, jeho vek a fyzický stav, aby sa zabránilo silnej bolesti;

■ sacia nádoba umožňuje plynulé kĺzavé masážne pohyby v smere masážnych liniek (znázornené na obr. 1), pričom nádobu drží pri sklenenej nádrži;

■ frekvenciu procedúr masáže plechoviek určuje ošetrujúci lekár, zvyčajne 8 - 10 dní denne, so zvýšenou citlivosťou a výrazným krvácaním, procedúry sa vykonávajú každý druhý deň;

■ Procedúra trvá 5 - 10 minút;

■ po ukončení postupu odstráňte plechovky pritlačením balónika prstami;

■ namažte pokožku pacienta zmäkčovacím krémom, je možné použiť protizápalovú masť odporúčanú lekárom (nepoužívajte dráždivé masti);

■ zabalte pacienta prikrývkou a dajte pohár čaju s citrónom alebo malinou.

Pravidlá masáže

Bankovanie je technika, ktorá môže zmeniť vaše telo a zlepšiť stav vášho tela. Aby ste však dosiahli požadovaný efekt, musíte postupovať podľa techniky a vedieť, ktoré zóny ovplyvniť. Rozumieme zložitosti masáží plechoviek a zisťujeme, aké sú plechovky.

Čo je to masáž?

Bez ohľadu na technológiu v miestach, kde sú plechovky inštalované:

 • zlepšuje sa krvný obeh;
 • zvýšenie svalového tonusu;
 • napätie nervových zakončení sa odstráni - bolesť zmizne;
 • póry sú upchané, výťažok toxínov sa zlepšuje;
 • poklesy opuchov;
 • telesná teplota klesá;
 • imunita sa zvyšuje.

Funkcie masážnych bánk:

 • hlboké štúdium tkanív. Pri masáži tela rukami je ovplyvnená iba horná vrstva dermy a hlboké vrstvy zostávajú nedotknuté. Na dosiahnutie tohto efektu musia masážni terapeuti vyvinúť silu, zatiaľ čo banky správne namontované na chrbte robia všetko sami;
 • dlhodobý účinok. Procesy, ktoré začali banky, trvajú až 3 až 5 dní.

Vyberte banky

V lekárňach a kozmetických obchodoch sú banky rôznych materiálov a veľkostí.

 • Sovietske sklo. Na inštaláciu takýchto plechoviek sa musia najskôr zahriať. Starý a osvedčený spôsob - zabaľte silnú vrstvu bavlnenej vlny a namočte do pinzety alkoholom. Zapáliť bavlnu a zahriať dutinu nádoby, potom zapáliť. Predáva sa vo všetkých lekárňach a má nízku cenu;
 • moderné sklo. Sklenená nádoba novej generácie vybavená gumovou žiarovkou. Pred inštaláciou je hruška stlačená a vytlačuje vzduch z dutiny. Otočte nádobu o pokožku a pomaly znížte tlak na hrušku. K dispozícii od niekoľkých lekárskych značiek vrátane Alpiny. V sade 4 nádob rôznych priemerov;
 • guma alebo silikón. Zatlačte nádobu približne do stredu, aby ste stlačili vzduch a opreli sa o pokožku, čím sa hladko zníži tlak. Sady prichádzajú v rôznych číslach, napríklad spoločnosť „Medical Devices“ má sadu 8 silikónových nádob;
 • piest. Piestové plechovky sa predávajú spolu so špeciálnym zariadením, ktoré funguje na princípe injekčnej striekačky. Postavte nádobu na svoje miesto a pomaly vysajte vzduch pomocou vysávača. Rozpočet 6 plechoviek a čerpadlo na čerpanie vzduchu je v spoločnosti "Vakumag";
 • magnetické. Vybavené výkonnými magnetmi rôznej polarity, ktoré kombinujú vákuovú masáž a magnetickú expozíciu. Majú gumovú žiarovku pre ľahkú inštaláciu. Na fotografii - sada od značky "Haci" z 10 kusov.

Čínska vákuová masáž

V súčasnosti je výber plechoviek rôznorodý - sklo, plast, silikón, bambus.

Starí Číňania boli presvedčení, že vystavenie špecifickým bodom na tele môže zlepšiť stav pokožky a mať terapeutický účinok na fungovanie vnútorných orgánov..

Indikácie pre orientálnu vákuovú masáž:

 • osteochondróza rôznej lokalizácie - krčka maternice, bedrovej bedrovej kosti, hrudníka;
 • skolióza;
 • ischias;
 • artróza;
 • neurologické choroby - neuritída, polyneuritída;
 • migréna;
 • vegetatívno-vaskulárna dystónia;
 • ateroskleróza;
 • Parkinsonova choroba;
 • obdobie zotavenia po zraneniach - bolesť v krku, dolnej časti chrbta, chrbtice;
 • zmeny kože súvisiace s vekom;
 • celulitída.

Rozdiel medzi čínskou masážou a klasickou

 • pod vákuovou masážou podľa čínskej metódy sa tvoria modriny a čím tmavšie sú, tým je postup účinnejší. Stanovenie účinnosti postupu podľa farby pleti po relácii, čo je bežná orientálna metóda. Podkladá sa na iné techniky, napríklad Gouache;
 • Klasický spôsob inštalácie plechoviek na zmiernenie prechladnutia spočíva v ich statickej polohe. Čínska technológia kombinuje statický dopad na body a pohyb pozdĺž aktívnych zón.

Takéto formulácie sa, samozrejme, zdajú byť duchovné, abstraktné, nezabúdajú však na to, že tradičná čínska medicína sa vždy vyznačovala úctou k ľudskej energii a nie k klinickým prejavom chorôb..

Autodiagnostika pred zákrokom

V prípade absencie kontraindikácií neponáhľajte vziať poháre - vykonajte vizuálne vyšetrenie rúk, tváre a tela ako celku. Úradná medicína neuznáva spojenie pleti alebo štruktúry kože s chorobami vnútorných orgánov. Hovoríme však o tradičnej čínskej medicíne, preto najprv posúdime stav a pleť pokožky.

Na obrázku nižšie je uvedené, ktorá oblasť osoby je zodpovedná za konkrétny vnútorný orgán.

Po vyhodnotení stavu pokožky tváre:

 • skontrolujte nechty na biele škvrny, pozdĺžne pruhy a pozrite sa na ich farbu. Normálne by mali mať nechty ružovkastú farbu, bez vrúbkov a hľúz s výraznou bielou dierou;
 • dotkni sa vlasov. Obsah tuku v koreňoch naznačuje problémy s endokrinným systémom a suchosť a krehkosť môže signalizovať problémy s pľúcami. So zvýšenou stratou by mala obnoviť imunitu.

Pri diagnostike je dôležité pochopiť, že tradičná čínska medicína môže ísť proti úradníkovi. Ak sa vaše vlasy zlomia, neponáhľajte sa opakovať fluorografiu, len si vypočujte svoje telo a objektívne vyhodnoťte jeho stav. Ak sa nájdu ďalšie príznaky, vyhľadajte lekára.

Funkcie masážneho postupu:

 • kurz by mal pozostávať minimálne zo 7 postupov a maximálne z 11;
 • prestávka medzi sedeniami trvajúcimi najmenej 1 deň a najviac 3;
 • odpočinok medzi kurzami - 3 týždne.

Aktívne body pre čínsku masáž

Existuje viac ako sto zón na ovplyvňovanie tela a jednoducho ich nemôžeme zmestiť do jedného článku. Zvážte najbežnejšie z nich.

 • body na liečenie gastrointestinálneho traktu;
 • gynekologické poruchy;
 • bolesť chrbta a kĺbov;
 • nervové poruchy.

Etapy čínskej masáže bankami:

 1. Naneste olej na pokožku pre ľahšie kĺzanie. Môžete použiť špeciálnu masáž, ako je jalovcová masáž v Aroma Jazz alebo jednoduchú kozmetickú masáž - semeno hrozna, jojobu, mandle;
 2. Zohrejte telo. Začnite ľahkými hladkými pohybmi a postupne zvyšujte tlak. Pokračujte 5 minút;
 3. Položte nádobu na vybranú časť tela a pomaly, bez trhania, začnite poháňať nádobu cez aktívne zóny. Banky môžete inštalovať staticky podľa rozloženia bodov;
 4. Ukončite reláciu hladením a trením, aby ste uvoľnili pokožku po vystavení pôsobeniu vákua.

Bruise farba a hodnotenie výkonu

Prvé 3-4 sedenia vákuovej masáže sú sprevádzané tvorbou modrín. Tento jav naznačuje účinnosť postupu a priebehu procesu uvoľňovania toxínov a odpadu.

 • tmavé modriny karmínovej farby s fialovým odtieňom a opuchom. Silná stagnácia v tele;
 • načervenalé modriny bez opuchu. Povrchové kožné ochorenia v oblastiach, v ktorých sa tvoria šmuhy.

Klasická masáž môže

Spočiatku sa na tento postup používali iba sklenené nádoby zohrievané horením alkoholu. Teraz môžete použiť ľubovoľnú možnosť - gumu, silikón, piest.

Klasická masáž sa vykonáva na chrbte, takže to nie je možné urobiť sami. Môžete prilákať príbuzných alebo kontaktovať masážneho terapeuta, ktorý vykonáva tento typ masáže.

Schéma klasických masážnych bánk:

 1. Namažte chrbát olejom alebo iným zvlhčovačom. Je dôležité, aby sa liek pomaly vstrebával;
 2. Položte plechovky na chrbát vo vzdialenosti 3 prsty od chrbtice a nechajte ich 10-15 minút;
 3. Účinnosť relácie je určená opuchom a sčervenaním kože. Pokiaľ sa tieto príznaky nevyskytujú, neprestávajte expozíciu;
 4. Vyberte nádobu ťahovým pohybom a zvyšný olej odstráňte suchou utierkou alebo servítkou..

Po zákroku sa odporúča ležať pod teplou prikrývkou 10-20 minút. Na rozdiel od čínskej masáže klasika nezahŕňa viazanie polohy plechoviek na aktívne body.

Anticelulitída môže masírovať

Anticelulitídna masáž bankami môže zlepšiť prietok krvi do problémovej oblasti a „prerušiť“ tvorbu tukov v hornej vrstve epidermy. Môžete vykonávať vákuovú masáž z celulitídy sami.

Funkcie anticelulitídnej masáže:

 • pohyb plechoviek sa vykonáva iba na vonkajšej strane stehna. Koža vo vnútri je veľmi tenká a cievy sú bližšie k povrchu;
 • smer posuvu plechoviek by mal byť vždy zdola nahor - od kolena po stranu slabín.

Postupné pokyny pre banky proti celulitíde:

 1. Namažte stehno masážnym olejom alebo anticelulitídovým krémom. Aby sa poháre dobre kĺzali, mal by byť olej na pokožke prebytočný;
 2. Zahrejte si nárazovú zónu rukami - nezabudnite, mŕtvica;
 3. Na zadnú časť nohy položte nádobu na hornú časť chrbta;
 4. Opatrne posúvajte nádobu smerom do oblasti gluteal, otáčajte krúživými, kľukatými alebo priamymi pohybmi;
 5. Po dosiahnutí najvyššieho bodu pod hýždím oddeľte nádobu od pokožky a znova položte fosíliu na koleno;
 6. Po 5-6 opakovaniach zmeňte cestu odbočením doľava alebo doprava od počiatočného bodu.

Tibetská masáž môže prebiehať

Okrem vákuového účinku na telo má tibetská masáž vplyv tepla z horiacej sviečky. Neodporúča sa vykonávať tento postup sami - použitie horiacej sviečky a silné zahrievanie plechoviek môže spôsobiť popáleniny..

Indikácie pre tibetskú masáž:

 • prechladnutie - bronchitída, SARS;
 • osteochondrosis;
 • skolióza.

Návod na tibetskú masáž:

 1. Namažte pokožku veľkým množstvom oleja a zahrejte klasickú masáž. Na prípravu stačí 3 - 5 minút manuálnej expozície;
 2. Daleko od tela pacienta zapaľujte tibetskú sviečku. Tibetské sviečky majú terapeutický účinok, preto sa odporúča ich použitie;
 3. Opatrne položte horiacu sviečku na telo a zatvorte nádobu;
 4. Procedúra sa môže vykonávať bez pohybu - nádoba je nainštalovaná na jednom mieste a ponechaná 10-15 minút alebo s pohybom plavidla so sviečkami pozdĺž ľubovoľnej cesty, ale bez prechodu pozdĺž chrbtice..

Masáž tváre

Ďalšou technikou, ktorá by sa nemala opakovať bez prípravy, je masáž tváre. Podľa pravidiel a bezpečnostných opatrení, vystavenie pokožky tváre:

 • sprísňuje ovál;
 • odstraňuje malé vrásky;
 • zmierňuje opuchy;
 • zvyšuje elasticitu a zlepšuje farbu.

Koža tváre je veľmi tenká a citlivá, preto si vyžaduje postup šperky:

 • vákuový efekt by mal byť minimálny - netreba absorbovať pokožku 3 cm dovnútra, ako na chrbte;
 • nádobu je potrebné vybrať s minimálnym sklonom, aby sa pokožka neodďaľovala;
 • pohyby sa vykonávajú iba na masážnych linkách.

Ďalej uvádzame podrobné pokyny na masáž tváre v bankách, ale iba na oboznámenie sa s technikou. Nerobte postup sami - poškodenie kože tváre môže byť nezvratné:

 1. Namažte pokožku olejom alebo krémom, ktorý je absorbovaný po dlhú dobu. Nezabudnite navlhčiť výstrih;
 2. Položte nádobu na kľúčnu kosť a začnite sa pohybovať po masážnych linkách;
 3. Po dosiahnutí oblasti brady jemne posuňte plechovku smerom k ľavému uchu. Vráťte sa na začiatočný bod na brade a posuňte plechovku do pravého ucha;
 4. Pri ošetrovaní lícnych kostí a líc by ústa mali byť otvorené. Pohyby sa vykonávajú pozdĺž masážnych línií;
 5. Pohnite jarom k nosu a pracujte šrotom - od nosa po masážnych linkách, najprv jedným smerom, potom druhým.

Kozmetičky neodporúčajú prvý postup, ktorý ovplyvňuje oblasť okolo očí. Príliš tenká pokožka nemusí byť na takýto účinok pripravená..

Masáž bankami pri osteochondróze krčnej chrbtice: výhody a techniky

Osteochondróza je závažné ochorenie, pri ktorom je poškodené tkanivo chrupavky. Patologický proces najčastejšie ovplyvňuje krčnú chrbticu. Pri tomto ochorení môžete použiť rôzne metódy - fyzioterapiu, lieky, gymnastiku. Vysoko efektívna je liečba osteochondrózy bankami.

Výhody manipulácie

Banky na osteochondrózu sa často používajú kvôli prítomnosti veľkého množstva výhod. V porovnaní s rôznymi lekárskymi metódami je táto metóda čo najbezpečnejšia, pretože nevedie k výskytu nežiaducich účinkov. Ako doplnková liečba sa používa baňková masáž na osteochondrózu.

Vákuová masáž poskytuje príležitosť na zníženie závažnosti príznakov, ktoré sa vyskytujú pri osteochondróze krčnej chrbtice. Procedúra poskytuje úľavu od bolesti, ktorá vedie k úľave od stavu pacienta.

Banky s osteochondrózou sú schopné zlepšiť mikrocirkuláciu krvi v postihnutej oblasti. Po manipulácii sa pozoruje relaxácia svalov upchaných deformovanými medzistavcovými platničkami v postihnutej oblasti..

Účelom vákuovej terapie osteochondrózy je zmiernenie stresu a únavy. Po jeho zavedení je pozorovaná aktivácia aktivity nervových zakončení. Pomocou tohto postupu sa stimuluje bunkový metabolizmus. Banky na osteochondrózu poskytujú stimuláciu výkonnosti vnútorných orgánov.

kontraindikácie

Baňová masáž s osteochondrózou chrbtice je povolená iba vtedy, ak neexistuje kontraindikácia. Ak sa v akútnom štádiu vyskytne osteochondróza krčnej chrbtice, odporúča sa odmietnuť manipuláciu. Inak sa v tkanivách môže vyvinúť zápalový proces..

Zástupcovia slabšieho pohlavia s ťažkou toxikózou neodporúčajú postup. Ak sa v ľudskom tele vyskytnú zápalové procesy, je prísne zakázané vykonávať liečbu bankami s cervikálnou osteochondrózou..

Kontraindikácia pri manipulácii je artritída. Terapia sa nepodáva ľuďom, ktorí majú aktívne štádium tuberkulózy. Pri ochoreniach kardiovaskulárneho systému odborníci neodporúčajú masáž. Nepoužíva sa na hepatitídu bez ohľadu na jej etiológiu.

Vákuová terapia osteochondrózy nie je predpísaná pre pacientov s epilepsiou. Používanie s renálnym zlyhaním je prísne zakázané. Ak má pacient zvýšený krvný tlak, musí sa postup prerušiť, kým sa indikátory nestabilizujú. V prípade zhubných novotvarov sa neodporúča vykonávať liečbu osteochondrózou bankami.

Kontraindikáciou tohto postupu sú kŕčové žily. V pooperačnom období je manipulácia zakázaná. Ak dôjde k poškodeniu kože, je inštalácia plechoviek zakázaná, kým nie sú úplne zahojené..

Vlastnosti manipulácie - video

Banky na chrbte s osteochondrózou môžu byť nastavené pomocou troch metód. Pri použití plechoviek je možné vykonať mechanický účinok na postihnutú oblasť, použiť dynamickú alebo štatistickú vákuovú techniku. Usadzovanie plechoviek v obličkách a srdci je prísne zakázané.

Najčastejšie používanou mechanickou masážou môže byť osteochondróza. Je to bezbolestný a nekomplikovaný postup, ktorý poskytuje príležitosť vykonať ho každému, kto to chce. Stanovenie plechoviek by sa malo vykonávať postupne.

V prvej fáze sa pripravuje epiteliálny celok. Na plechovku sa nanáša malé množstvo teplého oleja, vazelíny alebo krému. Vďaka tejto manipulácii sa znižuje riziko pomliaždenia po odstránení plechoviek..

V ďalšej fáze sa odporúča nainštalovať banky a vykonávať s nimi masážne pohyby. Súčasne je prísne zakázané ovplyvňovať zónu 7 stavcov. Trvanie manipulácie nie je dlhšie ako 2 minúty. Odporúča sa, aby pacienti masírovali nielen oblasť krku, ale aj opasok horného ramena. Manipulácia je povolená v sede..

Štatistická vákuová terapia sa tiež odporúča v súlade s určitými dôsledkami. Masáž sa vykonáva v polohe pacienta, keď sedí alebo leží na bruchu. Potom musíte vziať kúsok bavlnenej vlny s pinzetou predtým navlhčenou v alkohole a zapáliť ju.

Banka sa za pár sekúnd zahrieva vo vnútri horiacej bavlny. Potom je vyhrievaná nádoba nainštalovaná na chrbát čo najrýchlejšie. Je potrebné zabezpečiť, aby vzdialenosť od plechovky k postihnutej oblasti bola najmenej 5 centimetrov. Procedúra trvá 30 minút. Na konci tejto doby je potrebné nádobu odstrániť a pacientovi sa odporúča, aby sa prikryl prikrývkou a vypil horúci čaj..

Dynamická metóda vyžaduje manipuláciu v sede pacienta. Na postihnutú oblasť sa spočiatku aplikuje krém alebo vazelína. Plechovka sa zahreje horiacou bavlnou a okamžite sa prenesie na miesto, ktoré je potrebné masírovať.

Po natiahnutí kodi do pohára sa odporúča hladký pohyb po tele pacienta. Zároveň je prísne zakázané odtrhávať nádobu, aby sa vzduch nedostal dovnútra. Na zaistenie maximálneho terapeutického účinku je postup zdĺhavý po dobu 10 minút.

Pri použití silikónových alebo plastových plechoviek sa ich predbežné zahrievanie nevykonáva. Pred inštaláciou je plechovka stlačená uprostred a nanesená na pokožku. Potom ju musíte nechať odísť..

Terapeutická masáž krčnej golierovej zóny

Anatomické vlastnosti

indikácia

Procedúra je odporúčaná pre sedavý spôsob života, časté stresy, nervové poruchy a osteochondrózu..

Terapeutická masáž pre nekomplikovanú osteochondrózu krčnej chrbtice

Popri kompresii arteriálnych ciev a znížení výšky stavcov sa nervové zväzky počas SHOX často zvierajú. To vyvoláva svalové kŕče v zodpovedajúcej oblasti tela, znecitlivenie a iné parestézie horných končatín..

Cervikálna osteochondróza sa zvyčajne vyvíja na pozadí fyzickej námahy (ťažká záťaž na plecia), častého a dlhodobého pobytu v statickom postoji (kancelárska práca, krajčírky, dispečeri, vodiči atď.). Spolu s nervami a cievami pri osteochondróze trpia aj krčné svaly - závažnosťou expozície a napätia a niekedy aj záchvatmi.

Masážna terapia pre cervikálnu osteochondrózu je účinný spôsob, ako sa zbaviť remisie a zbaviť sa nepríjemných symptómov. Pri pravidelnej manipulácii vám tento postup umožňuje prerušiť priebeh ochorenia a zabrániť závažnejším zmenám v chrupavkách a kostných štruktúrach.

Masáž sa vykonáva pri ležaní na bruchu. Pre väčšie pohodlie a väčšie zahrievanie tkanív používa špecialista masážny olej. Počas expozície nie je chrbtica ovplyvnená. Trvanie relácie je asi pol hodiny.

Proces je rozdelený do troch etáp:

 • Trenie. Pohyby sú plynulé, kruhové. Masér krčí svaly krčka maternice zhora nadol s povinnou štúdiou kosoštvorcového tvaru. Potom sa pohyby opakujú smerom k zadnej časti hlavy.
 • Masážna terapia s prácou na golierovej zóne. Pohyby sa vykonávajú palcami alebo kĺbmi, so zachytávaním tkanív zhora nadol a zozadu a potom v opačnom smere. Pevnosť sa plynulo zvyšuje.
 • Relaxačná fáza. Intenzita pohybov sa postupne znižuje. Nakoniec celú oblasť pretrite dlaňami. Po ukončení relácie pacient na chvíľu leží, ramená a krk sú pokryté teplým uterákom.

kontraindikácie

Kontraindikácie terapeutickej masáže iba golierovej zóny pri osteochondóze možno rozdeliť na dočasné a absolútne. Zvyčajne sa účinok uskutočňuje po odznení zápalových procesov a normalizácii celkového zdravia.

Ak je zakázané vykonať postup:

 • Lokálne procesy v oblasti krčka-goliera (papilómy, rany, vary, dermatitída, odreniny);
 • Infekčné choroby (vrátane plesňového pôvodu);
 • Poranenia krku v akútnom období;
 • Vysoký krvný tlak;
 • Dekompenzované srdcové zlyhanie;
 • Zápal v hlave, krku, hornej časti chrbta.

Dohodnite si telefonicky
+7 (495) 021-12-26 alebo vyplnením online formulára

Správca vás bude kontaktovať s cieľom potvrdiť zadanie..
Dôvernosť vášho odvolania je zaručená..

Aká je terapeutická masáž krčnej goliere

Výber techniky závisí od účelu masáže. Niekedy je postup kombinovaný s vákuovými bankami alebo hardvérovou technikou.

Klasická verzia vyžaduje vypracovanie:

 • Oblasti ramien;
 • Ramenné kĺby;
 • Vertebrálne, deltoidné a lichobežníkové svaly;
 • Cervikálna kĺbová artikulácia.
Pacient si môže vziať sediaci postoj (s podporou hlavy) alebo ľahnúť na gauč. Algoritmus je striedaním určitých techník: hladenie, trenie, miesenie, opätovné trenie, vibračné pohyby. Relácia končí hladením, čo dáva relaxačný účinok..

Trenie je potrebné na zahriatie svalov, zlepšenie trofizmu. Zvyčajne sa vykonáva oboma rukami, menej často končekmi prstov..

Najdôležitejšou metódou terapeutickej masáže bolesti v krku je hnetenie. Zaberá 60% celkového času expozície. Intenzita pohybov sa postupne zvyšuje. Nedovoľte, aby bolesť a ťažké nepohodlie.

výhoda

popisCena, rub.
Masáž hlavy (trvanie 15 minút)550 rubľov
Masáž hrudnej chrbtice (posledných 15 - 20 minút)920 rubľov
Masáž krčnej goliera (trvanie procedúry je 15-30 minút)660 rubľov
 • Mitino
 • Volokolamsk
 • Mjakinino
 • Strogino
 • Krylatskoe
 • Diaľnica Pyatnitskoe
 • mladosti
 • Kuncevskaja
 • Slovanský bulvár
 • Smolenská
 • Arbat
 • Pl. revolúcia
 • Kursk
 • Bauman
 • Electrozavodskaya
 • Semenovskaya
 • prívrženec
 • Izmailovskaya
 • Májový deň
 • Schelkovskaya
 • priekopník
 • Filevsky Park
 • Bagrationovskaja
 • Fili
 • študent
 • Alexander Záhrada
 • výstava
 • medzinárodný
 • Petrovský park
 • Príbeh
 • Novoperedelkino
 • Diaľnica Bohr
 • Solntsevo
 • Govorov
 • jazero
 • Michurinsky prospekt
 • ramienkom
 • Lomonosov Avenue
 • minsk
 • Victory Park
 • Shelepikha
 • Khoroshevskaya
 • CSKA
 • Obchodné centrum
 • klzák
 • Schodněnskaja
 • Tušinskaja
 • Spartacus
 • Schukinskaya
 • Október Field
 • Poležajevskaja
 • jogging
 • Ulica 1905
 • barikáda
 • Pushkinskaya
 • Most Kuznetsk
 • Taganskaya
 • proletár
 • Vyhliadka na Volgograd
 • Pracovníci v textilnom priemysle
 • Kuzminki
 • Ryazan Avenue
 • Vykhino
 • Lermontov Avenue
 • Zhulebino
 • Kotelniki
 • Bieloruské
 • Khovrino
 • Belomorskaya
 • Rieka stanica
 • Vodný štadión
 • Vojkovskaya
 • sokol
 • Letisko
 • dynamo
 • Mayakovskaya MayakovskayaOd 1 900 rub.
 • Tverskaya
 • divadelné
 • Novokuzneck
 • Avtozavodskaya
 • Technopark
 • Kolomenskaja
 • Kaširskaja
 • Kantěmirovskaja
 • Tsaritsyno
 • Orekhovo
 • Domodedovo
 • Krasnogvardějskaja
 • Alma-Ata
 • Seliger
 • Horná horúčka
 • okres
 • Petrovsko-Razumovskaya
 • Fonvizinskaya
 • Butyrskaya
 • Marina Grove
 • Dostoevskaya
 • Rúra
 • Sretensky Boulevard
 • Chkalovskaya
 • rímsky
 • Roľnícka základňa
 • Dubrovka
 • Kožuchovskaja
 • tlačiarne
 • Volzhskaya
 • Lublin
 • bratislava
 • Maryina
 • Borisov
 • Šipilovskaja
 • Zjablikovo
 • Dostoevskaya 660
 • Altufevo
 • Bibirjevo
 • Otradnoe
 • Vladykino
 • Timiryazevskaya
 • Dmitrovskaja
 • Savelovskaya
 • Mendelejev
 • Čechovskaja
 • Borovitskaya
 • clearing
 • Serpuchovskaja
 • Tula
 • Nagatinskaja
 • Upland
 • Nakhimovsky Avenue
 • Sevastopoľ
 • Čertanovskaja
 • juh
 • Praha
 • Svätý Akademik Yangel
 • Annino
 • Dmitrij Donskoy Boulevard
 • Tsvetnoy Boulevard
 • akademický
 • Odbory
 • Nové Cheryomushki
 • Kaluga
 • Belyaev
 • Konkovo
 • Teply Stan
 • Jaseněvo
 • Novojasenevskaja
 • Medvedkov
 • Babičkina
 • Sviblovo
 • Botanická záhrada
 • ENEA
 • Alekseevskaya
 • riga
 • Peace Avenue
 • Sukharevskaya
 • Turgeněvskaja TurgeněvskajaOd 1 250 rub.
 • Čínska štvrť
 • Tretyakovskaya
 • október
 • Šabolovskaja
 • Leninsky Prospekt
 • Lesný park
 • Starokachalovskaya ulica
 • Bitsevsky park
 • Ulica Skobelevskaya
 • Admirál Ushakov Boulevard
 • Gorchakova ulica
 • Bunin Alley
 • Kommunarka
 • jelša
 • Prokshino
 • Filatovská lúka
 • Salaryevo
 • Rumyantsevo
 • Troparyovo
 • juhozápadnej
 • Vernadsky avenue
 • univerzitnú
 • Sparrow Hills
 • športové
 • Frunze
 • Kultúrny park
 • Kropotkinskaja
 • Knižnica pomenovaná po Lenin
 • Okhotny Ryad
 • Lubjanka
 • Chistye Prudy
 • Krasnoselskaja
 • Červená brána
 • Sokolniki
 • Námestie Preobrazhenskaya.
 • Čerkizovskaja
 • Warsaw
 • Kakhovskaya
 • Letecký motor
 • marxista
 • Ilyichovo námestie
 • perovou
 • Novogirejevo
 • Novokosino
 • Námestie Gagarin
 • Luzhniki
 • Kutuzovskaja
 • Obchodné centrum MCC
 • dobrý
 • Sorge
 • Panfilovskaya
 • Streshnevo
 • baltský
 • Koptevo
 • Likhobory
 • okres
 • Rostokino
 • Biely kameň
 • Rokossovský bulvár
 • lokomotíva
 • Izmailovo
 • Falcon Hill
 • Diaľnica nadšencov
 • Andronovka
 • Novokhokhlovskaya
 • Ugreshskaya
 • Dubrovka
 • Avtozavodskaya
 • ZIL
 • Horné kotly
 • krymský
 • Komsomolskaja
 • Dobryninskaja
 • Krasnopresněnskaja
 • Kiev
 • Novoslobodskaja
 • Paveletskaya
 • Stakhanovskaya
 • Lukhmanovskaya
 • Nekrasovka
 • Dmitrievsky ulica
 • Kosina
 • juhovýchodnej
 • oka
 • Nagatinsky Zaton
 • Javorový bulvár
 • Zyuzino
 • Novator Street
 • Diaľnica Aminievskoe
 • Davydkovo
 • Vorontsovskaya
 • Mozhayskaya
 • Mnevniki
 • Militia Street
 • Karamyshevskaya
 • Sheremetevskaya
 • Rzhevskaya
 • Stromynka
 • Rubtsovskaya
 • Lefortovo
 • Nižný Novgorod

Uvádzame porovnávaciu tabuľku cien za tento postup kliník v Moskve *.

* V súlade s federálnym zákonom o reklame neuvádzame názov kliník.

Masáž krku: akupresúra, klasika, med, ručné, banky

Krk je zraniteľné miesto, ktoré vyžaduje starostlivé ošetrenie. Vysunutie krčných stavcov a subluxácia atlasu je možné dosiahnuť dokonca aj počas spánku na vysokom vankúši alebo v nepohodlnej polohe. Kompetentná masáž krku je zameraná na posilnenie svalov, zlepšenie prietoku krvi, zníženie svalového tonusu, korekciu torticollis a deštruktívne patológie. Okrem oblasti krčka-goliera sa masírujú aj oblasti ramien a hlavy..

Terčové masážne ciele pre cervikálnu osteochondrózu

Účelom postupu je zlepšiť tieto procesy:

 1. Zlepšenie metabolizmu, krvného obehu a lymfatického pohybu v patologických oblastiach krku. Kompresia nervových koreňov spôsobená zápalom nervu je znížená. Regenerácia tkaniva sa zrýchľuje, znižuje sa opuch.
 2. Relaxácia na zmiernenie kŕčov a bolesti. Po uvoľnení svalov stuhnutosť zmizne, bolesť postupne klesá..
 3. Upokojujúci účinok na nervový systém. Bolestivosť pri cefalgii, migréna sa znižuje, zlepšuje sa kvalita spánku. Zápal sa znižuje.

Masáž sa vykonáva najskôr 1 hodinu po jedle. Pôst sa neodporúča..

Hlavné pravidlá masáže krčných stavcov pri osteochondróze

 1. Postup sa vykonáva pri sedení alebo ležaní na bruchu. Čelo spočíva na ohnutých ramenách.
 2. Povinné vykurovanie zóny. Nepoužívajte horúce sprchy ani naparujúcu pokožku.
 3. Regulácia intenzity tlaku. Agresívne pohyby sú nebezpečné pre krvné cievy. Prideľujte naraz 20-30 sekúnd.
 4. Starostlivo pracujte cez prvé dva stavce, ktoré sa pripájajú k týlnej kosti.
 5. Každá technika je nahradená upokojujúcim hladením..
 6. Po masáži sa už nemôžete prudko vstať. Počas odpočinku sa odporúča zakrývať oblasť krku uterákom.

Ako na to - klasická masážna technika

Počas relácie sa kombinujú tieto typy techník: hnetenie, údery, vibrácie, trenie s hladením. Počas postupu sú niektoré oblasti ovplyvnené intenzívnejšie, zatiaľ čo iné sú slabšie. Je dôležité vedieť, ako správne masírovať krk, aké pohyby by sa nemali vykonávať.

Pri klasickej masáži je potrebné dodržiavať nasledujúce pravidlá:

 1. Pohyb sa vykonáva zhora nadol. Vyrábajú sa v podobe vianočného stromu, ktorý sa chová od stredu k bokom.
 2. Intenzívne účinky na chrbticu nie sú povolené. Krčné stavce sú zraniteľné.
 3. Intenzitu je potrebné upraviť. Masážny terapeut by nemal spôsobiť bolesť.

Trvanie relácie pre dieťa je do 10 minút, pre dospelých - nie dlhšie ako 20 minút.

Relácia začína hladením. Stimuluje krvný obeh, ovplyvňuje nervové zakončenie a zlepšuje vodivosť impulzov. Hladenie sa vykonáva rytmicky dvoma rukami. Palce sú umiestnené na oboch stranách krčnej chrbtice a zvyšok na stranách krku. Najprv urobte hladenie povrchu, potom zvýšte intenzitu. Potom idú k drvivej masáži. Dokončite samostatne sekvenčný príjem. Masér striedavo ťahá ruky: začína jednou rukou, končí druhou.

Druhá fáza je brúsenie. Zahŕňa niekoľko metód: hrebeňové, špirálové, kliešte, liahnutie a pílenie. Vyberajú sa na základe indícií pre masáž. Účinnosť postupu závisí od zvolenej techniky a stupňa expozície. V tomto štádiu dochádza k expanzii krvných ciev, k preťaženiu dochádza aj v lymfatických uzlinách.

Tretia etapa je hnetenie. Zlepšuje pohyb lymfy a krvi. Vykonáva sa kliešťami, pozdĺžnym, priečnym a strihovým pohybom. Po zákroku je možné mierne závraty. Je to spôsobené prietokom krvi do mozgu. Hnetenie by mal robiť odborník, ktorý má v týchto technikách dobré znalosti. Štvrtou fázou sú vibrácie a nápadné. Vykonajte intenzívne. Pacient by sa nemal cítiť nepohodlne. Na konci nezabudnite dokončiť upokojujúce hladenie.

Po zákroku by mal pacient ležať 10-15 minút. Nemôžete vstať hneď po relácii.

škvrna

Tento typ masáže je možné vykonávať samostatne. To sa nedá urobiť na lačný žalúdok. Po celú dobu kurzu sa odporúča odmietnuť kávu, čaj, alkohol, slané a korenené jedlá. Vankúšiky prstov prstov alebo nechtov pôsobia rôznou intenzitou na biologicky aktívne body. Najprv musíte nájsť akupunktúrne body. Po stlačení sa objaví znížená citlivosť, je možné mierne bolesti. Potom vykonajte ohrev. Dlane vykonávajú trenie, štipku. Ak chcete spôsobiť tepelný efekt, rozdrvte zápästie a potrite okrajom dlane.

Tepelný efekt sa udržiava neustále. Po ochladení oblasti sa ohrev opakuje..

Pri vystavení tomu istému aktívnemu bodu sa používa niekoľko metód. Ich intenzita je regulovaná. Stupeň depresie môže byť pokojný alebo tónový. Intenzívne pohyby, ľahké tóny. Vykonajte nasledujúce techniky:

 • hladenie - končekom prsta vykonajte aktívny bod krúživým pohybom;
 • trenie - urobte to rázne, nepretržite pritláčajte kožu okolo hrotu;
 • štípanie - koža a sval sú zachytené dvoma prstami;
 • tlak - prerušované lisovanie, vykonáva sa v krátkych intervaloch odpočinku;
 • ťukanie - vykonáva sa na aktívnom mieste končekmi prstov;
 • Pozdĺžne hladenie - prst sa vykonáva pozdĺž kanála s aktívnym bodom.

Ak má pacient hrubú pokožku, pohyby by mali byť intenzívne. V miestach, kde je pod bodom telesný tuk, sa intenzita postupne zvyšuje prenosom telesnej hmotnosti do zóny. Malo by sa pamätať na to, že v krku sú všetky postupy vykonávané opatrne, aby nedošlo k podvrateniu stavcov. Na zmiernenie napätia svalov počas relácie pacient dýcha hlboko a pomaly. Všetky lisy sa vydýchajú.

Banky (vákuová masáž)

Táto technika pochádza zo starovekej Číny. Spočiatku sa používali čajové misky. Neskôr baňková masáž začala robiť v Nepále, Japonsku a Tibete. Čajové misky boli nahradené hlinenými nádobami. Pozitívny výsledok je zrejmý po druhom postupe. Pred zákrokom je pokožka zvlhčená krémom alebo detským olejom.

Môžete použiť tieto typy plechoviek:

 • silikón alebo guma;
 • čínsky
 • pneumatické;
 • magnetická;
 • hardvérová masáž.

Na začiatku sa odporúča študovať usporiadanie plechoviek. Po fyzickej príprave sa odporúča relácia. Zahrievanie zahreje pokožku a svaly, čo prispieva k hlbokému prenikaniu kyslíka do pokožky. Počas prvého sedenia dôkladne sledujte kožnú reakciu. Ak existuje silná bolesť, postup sa zruší. Masáž sa vykonáva v 3 stupňoch:

 • príprava - teplá sprcha na zahriatie pokožky, použitie zvlhčovača;
 • hlavným je umiestnenie plechoviek s intervalom 15 cm alebo ich ľahké posúvanie;
 • odpočinok - naneste ľahký upokojujúci krém a nechajte pôsobiť 30 minút.

Hlavná etapa by mala trvať asi 10 minút. Sklenené nádoby na krk sa nepoužívajú kvôli vysokej invazívnosti procesu.

Je zakázané vykonávať masáže počas tehotenstva, po pôrode, počas menštruácie, prítomnosti kožných lézií a chorôb, chorôb s akútnym a chronickým priebehom, s patológiami srdcového rytmu. Pred masážnym kurzom sa odporúča konzultovať s lekárom.

Manuálna terapia

Cieľom kurzu je vrátiť mobilitu stavcom, zlepšiť kvalitu života znížením nepohodlia v bolesti. Musí byť vykonaná kvalifikovaným odborníkom. Odstraňuje svorky vo svaloch, opatrne narovnáva zakrivenie stavcov, narovnáva šľachy.

Indikácie pre masáž sú:

 • patológia stavcov stavcov;
 • prítomnosť funkčných blokád, ktoré sa prejavujú obmedzením mobility;
 • následky dislokácií, zlomenín a traumatického poškodenia mozgu.

Pred zákrokom by ste mali varovať pred užívaním liekov proti bolesti, aspirínu a iných liekov.

Procedúra zahŕňa 3 fázy: relaxáciu, mobilizáciu a manipuláciu. Uvoľňuje sa na súčasné uvoľnenie mäkkých tkanív a zvýšenie svalového tonusu. Po relaxácii budú k dispozícii potrebné segmenty pohybového ústrojenstva na mobilizáciu. Tento postup zahŕňa vykonanie pasívnych akcií, ktoré môžu byť sprevádzané krízou, kliknutiami. Možná bolesť v patologickej oblasti.

Cieľom manipulácie je obnoviť pohyblivosť kĺbov. Ostrými pohybmi špecialista „stavia“ stavce. Počas tohto obdobia sa obnoví prietok krvi do lymfy a mozgomiechového moku, čo prispieva k postupnému znižovaniu intrakraniálneho tlaku. Kurz zahŕňa 5 až 10 lekcií.

Vlastná masáž

Zahrievanie začína hladkými pohybmi. Vykonávajú sa dlaňou z viečok cez chrámy a končia za ušami. Potom sa dlaň umiestni na chrbticu tak, aby dlaň rozdelila na polovicu.

Brúsenie zahŕňa nasledujúce pohyby:

 • striedavo s dlaňami vtieranými zo stredu chrbtice do strán;
 • vo forme vianočného stromu sa kliky vyrábajú od stredu krku po boky;
 • upokojujúce údery v smere od lopatiek cez krk dole;
 • pomalé trenie krúživými pohybmi prstami v zadnej časti hlavy;
 • intenzívne trenie krku, najskôr priamymi pohybmi, potom kruhové od vlasovej línie po plecia;
 • kliešte klieští na kliešte;
 • relaxačné hladenie po ramene.

Na konci relácie sklopte hlavu nadol, pomaly ju zarovnajte a pokúste sa maximalizovať temeno hlavy. Po relácii sa neodporúča vykonávať náhle pohyby, je vhodné si ľahnúť na 30 minút.

Med

Relaxačná masáž krku medom je zameraná na obnovenie krvného obehu a maximalizáciu relaxácie svalov krku. Používajú sa klasické masážne techniky. Jedna relácia trvá 15 minút. Tekutý med sa nanáša na pokožku. Pri masáži držali ruky ostro strhnuté z krku. Rýchlosť expozície je regulovaná. Počas relácie sa môžu objaviť nepríjemné pocity..

Tento postup je kontraindikovaný u alergikov na včelárske výrobky, astmu..

Kurz zahŕňa 15 lekcií. Postupy sa vykonávajú každý druhý deň v polohe na chrbte. Pre prvé sedenia sú vybrané šetriace recepcie, postupne sa zvyšuje agresivita účinku. Zabráňte akútnej bolesti. Med zlepšuje stav pokožky, upokojuje, zmierňuje zápaly v tkanivách.

Indikácie a kontraindikácie

Masáž krčnej chrbtice sa odporúča ľuďom so sedavým životným štýlom. Zlepšuje krvný obeh, normalizuje prietok krvi do mozgu a aktivuje výmenu nervových impulzov. Hlavné indikácie postupu sú:

 • ateroskleróza, zvieranie nervových vlákien v krčnej chrbtici;
 • ischemická choroba srdca, cievne ochorenie;
 • bronchiálna astma, choroby dýchacích ciest;
 • cefalgia, migréna, poranenia hlavy a krku;
 • choroby žalúdka a čriev, vrátane gastritídy a kolitídy;
 • prítomnosť akné alebo sklerodermie;
 • osteochondróza ochorenia krku a miechy;
 • choroby nervového systému, nespavosť.

Masáž dokonale anestetizuje, keď je stavca stlačená. Pokožka zmäkne, riziko predčasného starnutia sa zníži. Procedúra zmierňuje únavu po náročnom dni. Kontraindikácie zahŕňajú:

 • otvorené rany, krvácanie, zlomeniny, zranenia;
 • hnisavé infekcie, tuberkulóza, onkológia;
 • zápal lymfatických uzlín, popáleniny v oblasti masáže;
 • kŕčové žily a tromboflebitída, problémy so zrážaním krvi;
 • kožné lézie, vredy, móly, papilomómy, bradavice;
 • kožné a pohlavne prenosné choroby, ateroskleróza.

Masážny kurz obnovuje tón oslabených svalov. Je to prevencia ukladania solí a chorôb chrbtice. Pred reláciou by ste mali určiť, na aký účel sa vykonáva..

Takéto druhy masáže krčnej goliere sa rozlišujú:

 • relaxačné - používa sa na kŕče a neuritídy;
 • classic - aplikujte všetky druhy štandardných techník;
 • bod - pre vystavenie vnútorným orgánom a systémom prostredníctvom akupunktúrnych bodov;
 • terapeutický - pri ochoreniach krku a stavcov, osteochondrózy;
 • kozmetické - na zlepšenie stavu pokožky, zníženie telesného tuku, obnovenie pružnosti pokožky.

Nemastite horúčkou, akútnymi zápalovými procesmi. V prípade ochorení obličiek, pečene a srdca sa postup môže uskutočniť len po konzultácii s lekárom.

Aké je použitie samomasáže??

Samomasáž zmierňuje ťažkosti v krku, zlepšuje prietok krvi, odstraňuje prekrvenie lymfatických uzlín. Relácia aktivuje nárast energie, zmierňuje bolesti. Ráno to pomáha prebudiť celé telo. Systematická masáž zlepšuje pozornosť a pamäť, znižuje pravdepodobnosť cefalgie. Pokožka sa postupne stáva elastickou, získava zdravý vzhľad. Pri bolestiach sa môže postup vykonávať dvakrát denne.

Odporúčania a zákazy

Pri masáži sa odporúča zvoliť produkty, ktoré sa pomaly vstrebávajú. Ideálne na masáže, olivový a detský olej. V prípade absencie alergickej reakcie môžete použiť aromatické oleje, kombinovať arómy, med. Po ukončení postupu sa zvyšky kozmetického výrobku očistia vložkou.

Nepoužívajte výrobky s otepľovacím účinkom. Bankovanie je kontraindikované u detí mladších ako 16 rokov. Restoratívna masáž goliera po traumatickom poranení mozgu a poranení miechy sa vykonáva iba na odporúčanie lekára. U týchto pacientov môže postup vykonať profesionálny masážny terapeut. Vie, ako správne masírovať krk, aby nepoškodil.

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Kýla pri otvorení bránice v pažeráku je patológia, ktorá sa prejavuje v dôsledku abnormálneho premiestnenia vnútorných orgánov, ktoré sú fyziologicky umiestnené pod bránicou (črevné slučky, srdcová časť žalúdka, brušná časť pažeráka a ďalšie prvky)..
Tesnenie v blízkosti pupku môže mať odlišnú etiológiu. V niektorých prípadoch sa to považuje za normu a niekedy tento príznak signalizuje možné zdravotné problémy..
Pooperačná hernia (ventrálna, jazvová) je jednou z najbežnejších komplikácií pri operácii brucha. Môže sa tvoriť po odstránení slepého čreva, žlčníka, maternice u žien alebo pri iných chirurgických zákrokoch.