loader

Hlavná

Liečba

Spoločné zaobchádzanie

Liečba na našej klinike:

 • Bezplatná konzultácia s lekárom
 • Rýchle odstránenie bolesti;
 • Náš cieľ: úplné obnovenie a zlepšenie narušených funkcií;
 • Viditeľné vylepšenia po 1-2 schôdzach; Bezpečné nechirurgické metódy.

Krčná chrbtica je zodpovedná za inerváciu horných končatín, zákrut a náklonov hlavy a prívod krvi do mozgových štruktúr. Pri akomkoľvek porušení krčnej chrbtice sa pozorujú negatívne následky. Herniálny výčnelok buničitého jadra je vážnou komplikáciou osteochondrózy. Môže to viesť k zdravotnému postihnutiu. Preto je veľmi dôležité vedieť, čo sa dá urobiť s prietržom krčnej chrbtice a čo je lepšie odmietnuť..

Je možné zbaviť sa krčných prietrží bez chirurgického zákroku? Ako žiť s týmito patológiami, aby ste neriskovali svoje zdravie? Na čo by ste sa mali pri plánovaní vašej fyzickej aktivity spoľahnúť? Pokúsime sa odpovedať na tieto otázky v navrhovanom materiáli.

Najprv je potrebné objasniť, že medziobratlová hernia je komplikáciou chronického degeneratívneho dystrofického procesu, ktorý sa vyskytuje v chrupavke miechy. Pozostáva z jednotlivých stavcov, ktoré sú spojené fazetovými kĺbmi. Medzi stavcami sú chrupavkové disky. Skladajú sa z hustej škrupiny - vláknitého prstenca a vnútorného buničitého jadra (želatínového telesa zapojeného do distribúcie amortizačného zaťaženia). Medzistavcové platničky zabezpečujú pohyblivosť chrbtice, správne rozloženie tlmiaceho zaťaženia a ochranu radiálnych nervov, ktoré siahajú od miechy cez foraminálne otvory..

Ak je narušená difúzna výživa, vláknitý kruh medzistavcového disku sa dehydratuje a stráca svoju elasticitu a na jeho povrchu sa objavujú malé praskliny. Sú naplnené usadeninami vápenatých solí. V budúcnosti to znemožňuje proces difúznej výživy chrupavkového tkaniva v dôsledku výmeny tekutín s okolitými svalmi. Vláknitý kruh preto začína brať tekutinu z buničitého jadra nachádzajúceho sa vo vnútri. Stratí svoju odpisovaciu kapacitu a zmenší sa objem. Pri objavení sa dostatočne veľkej trhliny vo vláknitom kruhu je možné čiastočné alebo úplné preklznutie jadra buničiny pri výstupe za disk. Toto sa nazýva medziobratlová kýla.

Nebezpečenstvo tejto choroby spočíva v postupnom postupe. Možné porušenie medzistavcovej prietrže alebo sekvestrácie (oddelenie) časti buničitého jadra. Pretože jadro buničiny pozostáva zo špeciálnych proteínov, má silný dráždivý účinok na okolité mäkké tkanivo. To vyvoláva neustály zápal a zjazvenie. Tento stav ďalej zhoršuje mikrocirkuláciu krvi a lymfatickej tekutiny. Preto je potrebné začať s liečbou čo najskôr.

Strata prietrže v dutine miechy je tiež nebezpečná. Zúženie lúmenu spôsobuje stenózu, stlačenie miechy. To môže viesť k narušeniu inervácie celého tela. U pacientov sa často vyvinie aj syndróm chrbtových stavcov. Na pozadí tejto patológie sa môže vyvinúť prudké zníženie zrakovej ostrosti a sluchu, duševného výkonu, depresívnej nálady atď..

Je veľmi dôležité riadiť sa všetkými odporúčaniami svojho lekára. Vykonajte bezpečnú konzervatívnu liečbu medzistavcových prietrží krčnej chrbtice pomocou metód ručnej terapie a obnovte stratené zdravie chrbtice..

Ak potrebujete individuálnu konzultáciu neurológa alebo vertebroológa o liečbe tohto ochorenia alebo o návšteve určitých miest (saunový bazén, fitnes centrum), môžete sa bezplatne dohodnúť s odborníkmi na našej klinike ručnej terapie. Uskutoční sa vyšetrenie, lekár sa oboznámi so všetkými výsledkami vyšetrení. Na základe výsledku prijatia sa poskytnú individuálne odporúčania týkajúce sa zaobchádzania a dodržiavania určitých pravidiel v každodennom živote.

Je možné vyliečiť kýlu krčnej chrbtice??

Najdôležitejšia otázka, ktorá sa týka každého pacienta s podobnou diagnózou: je možné vyliečiť prietržovú herniu tak, aby neexistovali žiadne následky? Áno, môžete sa zbaviť krčných prietrží úplne a nemusíte sa báť recidívy choroby. Je však potrebné:

 • úplne obnoviť integritu vláknitého prstenca medzistavcových platničiek;
 • návrat fyziologickej difúznej výživy tkaniva chrupavky;
 • zvýšiť výkon svalov krku a goliera;
 • opraviť buničinové jadro a obnoviť jeho štandardný objem;
 • zväčšiť medzistavcové priestory;
 • zvýšiť elasticitu väzu a šľachy;
 • zlepšujú prietok krvi v zadných stavcových tepnách.

Je možné vyliečiť kýlu krčnej chrbtice bez pomoci vertebroológa a neurológa nezávisle? Nie, to nie je možné urobiť, pravdepodobnosť komplikácií je príliš vysoká. Akékoľvek nezávislé masáže a osteopatie sú prísne zakázané..

Je možné vyliečiť kýlu krčnej chrbtice pomocou chondroprotektorov? Nie, to nie je možné, pretože podávanie týchto farmakologických prípravkov je schopné obnoviť narušenú štruktúru chrupavkového tkaniva iba intraartikulárnou injekciou. Je nepravdepodobné, že by niektorý z lekárov súhlasil so zavedením chondroprotektorov do chrbtice. To je príliš nebezpečné. A keď sa podávajú intramuskulárne a keď sa užívajú vo forme tabliet, nemôžu chondroprotektory preniknúť do poškodených tkanív medzistavcovej platničky. Dôvodom je skutočnosť, že zásadnou príčinou rozvoja osteochondrózy, vyčnievania a prietrže je porušenie difúznej výživy. Kým sa neobnoví rozptýlená výživa, je zbytočné používať chondroprotektory. A po obnovení difúznej výživy sa v skutočnosti stávajú a nie sú potrebné, pretože telo samo nachádza rezervy na výrobu chondroprotektorov prírodného pôvodu..

Takže na liečbu osteochondrózy a jej komplikácií stačí:

 1. odstrániť príčinu deštrukcie (nesprávne držanie tela, nedostatok fyzickej aktivity, nesprávna organizácia miest na spanie a prácu atď.);
 2. obnoviť narušenú difúznu výživu posilnením svalov a zvýšením ich tónu;
 3. správny herniálny výčnelok;
 4. posilniť väzivový a šľachový aparát;
 5. vytvoriť podmienky pre expanziu tkaniva medzistavcových platničiek pomocou postupu trakčnej trakcie chrbtice.
 6. a samozrejme je potrebné vyvinúť špeciálnu stravu, v ktorej bude vyvážené množstvo všetkých potrebných živín, minerálov, vitamínov atď..

Na našej klinike ručnej terapie začína liečenie prietrže pri krčnej chrbtici poradenstvom s pacientom. Lekár podáva individuálne odporúčania týkajúce sa organizácie spánku a pracoviska, vytvára súbor špeciálnych gymnastických cvičení, vytvára vyváženú stravu. Potom začína individuálna liečba patológie pomocou osteopatie, trakčnej trakcie, masáže, terapeutických cvičení, reflexológie a fyzioterapie..

Odpoveď na otázku, či sa cervikálna hernia dá vyliečiť bez chirurgického zákroku, je pozitívna, kým sa nevytvorí oddelená časť jadra buničiny v dôsledku náhlych pohybov, zvýšenej fyzickej aktivity alebo traumatických účinkov. Sekundácia prietrže je zvyčajne dôvodom pohotovosti. V tomto štádiu už nie je možné konzervatívne liečenie..

Ďalej odpovieme na najčastejšie otázky pacientov týkajúce sa toho, čo sa dá a nemôže s takouto chorobou urobiť..

Je možné masírovať prietržovou kýlou?

Odpoveď na otázku, či je možné masírovať herniou krku, je pozitívna, ale iba v prípade, že postup vykonáva odborník so špeciálnym lekárskym vzdelaním. Nie je prípustné podávať terapeutickú masáž osobe, ktorá nemá základné znalosti o anatómii a fyziológii ľudského tela. Takéto manipulácie vo väčšine prípadov vedú k oddeleniu prietrže a paralýze horných a dolných končatín..

Masáž iba na špecializovaných klinikách, podľa predpisu neurológa a pod jeho neustálym dohľadom. Tento postup je zahrnutý v akomkoľvek procese konzervatívnej liečby hernie disku v krčnej chrbtici..

Je možné herniu krčnej chrbtice zohriať??

Je možné hernie krčka zohriať, ak je silná bolesť? Vo väčšine prípadov bude odpoveď lekára na otázku, či je možné herniu krčnej chrbtice zohriať, negatívna, pretože tento postup vyvoláva rozšírenie kapilárneho krvného obehu a môže viesť k zvýšeniu zápalovej reakcie..

Presnú odpoveď na otázku, či je možné herniu krčnej chrbtice zohriať, poskytne iba lekár, ktorý vykoná interné vyšetrenie pacienta. Je dôležité vylúčiť akútnu zápalovú reakciu v čase zahrievania. Ak existujú príznaky exacerbácie, tento účinok sa musí zlikvidovať. Obzvlášť nebezpečná je návšteva sauny a parnej miestnosti vo vani. Vlhký vlhký vzduch okamžite zvyšuje opuch mäkkých tkanív v oblasti krku a goliera. To vyvoláva útok radikulopatie a následné svalové kŕče.

Je možné bežať a kráčať s herniou pri krku?

Je možné chodiť s krčnou prietržou? Áno, môžete, potom sa vyhnite náhlym pohybom. Odpoveď na otázku, či je možné bežať s prietržovou kýlou, je negatívna. Je potrebné vylúčiť akúkoľvek zvýšenú fyzickú aktivitu spojenú s rizikom pádov a traumatických účinkov na chrbticu. Dokonca aj mierne ostré prevrátenie hlavy počas pádu môže spôsobiť sekernáciu prietrže do miechy. Človek môže byť za okamih úplne ochrnutý. A môže mu pomôcť iba pohotovostná operácia.

Je lepšie nechať takéto činnosti až do okamihu, keď je medzistavcová prietrž úplne porazená..

Je možné urobiť fitness s herniou na krku?

Odpoveď na otázku, či je možné urobiť kýlu s herniou na krku, bude nejednoznačná. Určitá fyzická aktivita bude dokonca prospešná. Napríklad na otázku, či je možné plávať s cervikálnou prietržou, odpovie na ktorúkoľvek otázku kladný lekár. Plávanie v primeraných množstvách vám umožňuje zastaviť statické svalové napätie a zlepšuje prísun krvi do golierovej zóny. Prispieva k rýchlejšiemu zotaveniu..

Odpoveď na otázku, či je možné urobiť push-up s krčnej prietrže, bude záporná. Toto fyzické cvičenie spôsobuje nadmerné zaťaženie horného ramenného pletenca a môže vyvolať sekvestráciu prietrže. Podobným spôsobom je možné odpovedať na otázku, či je možné sprísniť krčnú prietrž - iba po vyšetrení lekára a odstránení rizika prasknutého medziobratlového disku môžete urobiť správne rozhodnutie o fyzickej aktivite..

Je možné rodiť osamotene s prietržovou kýlou?

Mnoho žien sa zaujíma o odpoveď na otázku, či je možné rodiť samostatne s cervikálnou prietržou, pretože v čase, keď sa otehotnie, majú niektorí pacienti vážne patologické stavy chrbtice. Dôvodom je skutočnosť, že v súčasnosti sa žena rozhodne mať potomka už v pokročilejšom veku, keď chrupavkové tkanivá chrbtice už nemajú rovnakú elasticitu ako v mladosti. Takže vo veku 25 rokov je krížová kosť a chvostová kosť úplne fúzovaná, mení sa stav stavcov v krčnej a hrudnej chrbtici. Preto môže tehotenstvo vyvolať vývoj osteochondrózy a jej komplikácie. Do rizikovej skupiny patria ženy, ktoré sa rozhodnú pre materstvo nad 35 rokov.

S prietržom krčnej chrbtice je možné rodiť nezávisle len vtedy, ak nehrozí riziko sekvestrácie buničitého jadra. Ak prietrž vstúpi do lúmie miechového kanálu, vykoná sa cisársky rez.

Ak máte stále otázky týkajúce sa správania pacienta s diagnózou „krčnej prietrže“, môžete sa ho opýtať pomocou formulára pre spätnú väzbu. Na našej klinike pre manuálnu terapiu v Moskve sa môžete tiež bezplatne dohodnúť s vertebroológom alebo neurológom. Počas konzultácie dostanete odpovede na všetky vaše otázky.

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Osteokalcín (GLA proteín, OK) je proteín bez kolagénu, ktorý sa podieľa na tvorbe kostí. Týka sa proteínov závislých od vitamínu K. Bunky, ktoré tvoria OK, sú chondrocyty, osteoblasty a odontoblasty..
Intuinálne krúžky u mužov sú diery umiestnené na stene trieslového kanálika. Existujú iba dve z nich: povrchný - prehĺbenie v strede ingvinálneho väzu, hlboko - leží priamo nad ochlpením, zvonku je ohraničené šikmými svalmi brucha.
Mladí rodičia majú dosť dôvodov na obavy, pretože zodpovednosť za zdravie dieťaťa spočíva na pleciach. Jedným z dôvodov úzkosti, ktorý je celkom bežný, je pupočná prietrž novorodencov.