loader

Hlavná

Späť

Operácia femorálnej prietrže

Pri operáciách femorálnej prietrže sa používa niekoľko druhov anestézie - v závislosti od zložitosti, typu operácie, veľkosti prietrže a želaní pacienta. Kýlová chirurgia sa vykonáva v lokálnej anestézii, spinálnej anestézii, intravenóznej anestézii a endotracheálnej anestézii.

Operácia femorálnej prietrže

Pri femorálnej prietrži sú možné nasledujúce typy chirurgických zákrokov:

 • plast podľa vlastných tkanív pacienta. Podstatou operácie je viacvrstvová plastická chirurgia vlastných svalov, aponeuróza a fascia. Nevýhodou týchto operácií je dlhá rehabilitácia, mierna bolesť, obmedzená fyzická aktivita po dobu 3 mesiacov, pri 2 až 15% prípadov je možné opakovať prietrž.
 • nerozťahujúca sa aloperioplastika. Operácia sa vykonáva otvoreným prístupom, na zatváranie brány prietrže sa používa syntetický materiál (implantát). Výhodou tohto typu operácie je minimálne prejavený bolesťový syndróm (pretože v oblasti operácie nie je napätie tkaniva), čo je časná rehabilitácia. 1 mesiac po operácii je pacientovi povolená fyzická aktivita.
 • laparoskopická hernioplastika. Počas operácie sa implantuje endoskopicky implantát pod kontrolu videa v oblasti hernálnej brány zo strany brušnej dutiny (syntetický materiál)..

Výhodou tohto typu operácie je syndróm minimálne vyjadrenej bolesti (pretože v oblasti operácie nie je napätie tkaniva), skorá rehabilitácia a vysoký kozmetický efekt, pretože v tele nie sú žiadne rezy. Pri laparoskopickej chirurgii je možná iba endotracheálna anestézia.

Odporúčame poradiť sa s lekárom! 276-00-15

Všetky operácie na klinike „First Surgery“ vykonávajú iba skúsení odborníci na najmodernejšie vybavenie využívajúce osvedčené zásoby a drogy. Počas operácie a počas pobytu na jednotke intenzívnej starostlivosti po operácii je pacient neustále ohrievaný. Kým sa anestézia úplne neodstráni, pacient je pod neustálym dohľadom resuscitátora anestéziológa, jeho životná činnosť sa nepretržite monitoruje na monitore..

Pooperačné obdobie

Celkový čas strávený na pooperačnom oddelení je zvyčajne viac ako 1 deň. Pacientovi je dovolené vstať z postele a pohybovať sa už večer po operácii. Nasledujúci deň je pacient prepustený z nemocnice. Švy sa odstraňujú 7. až 10. deň počas následného vyšetrenia chirurgom. Niekoľko dní po laparoskopickej hernioplastike môže pacient kráčať nezávisle a dokonca urobiť ľahký beh. Po mesiaci sa úplne obnoví obvyklý rytmus života vrátane možnosti športovania.

Femorálna prietrž

Femorálna prietrž sa prejavuje malými rozmermi nádoru na hranici medzi slabinami a stehnami. Počas fyzickej námahy sa tento výčnelok zväčšuje a pri ležaní sa zmenšuje alebo mizne.

Stehnová kýla sa nachádza pod ligvinovým ligamentom, na rozdiel od trieslovej kýly nad ňou.

Stehnová kýla je sprevádzaná nepohodlím a bolesťou v slabinách a dolnom bruchu. Pri chôdzi a fyzickej námahe sa bolesti zosilňujú.

Príčinou femorálnej prietrže je slabosť femorálneho prstenca, vďaka ktorej prechádzajú orgány brušnej dutiny (črevá, omentum) femorálnym kanálikom mimo prednej brušnej steny pod kožu..

Tehotenstvo a ťažký pôrod prispievajú k rozvoju prietrže femuru u žien a nadmernej fyzickej námahe u mužov..

Medzi ďalšie príčiny femorálnej prietrže patrí predĺžený kašeľ, zápcha, poranenie brušnej steny, pooperačné jazvy, obezita..

Prečo liečiť femorálnu prietrž?

Samotný vzhľad prietrže naznačuje, že orgány zmenili svoje umiestnenie a došlo k porušeniu ich normálneho vzájomného tlaku na seba. To vedie k narušeniu funkcií všetkých orgánov zapojených do tvorby prietrže.

Musí sa liečiť prietrž stehennej kosti. Nemôže sa „sama vytiahnuť“ a časom len pokročí..

Femorálny kanál je veľmi úzky a prietrž samotná je zvyčajne malá, preto v porovnaní s inými typmi prietrží je femorálna prietrž častejšie sprevádzaná komplikáciami:

 • zápal prietrže - zápal orgánov nachádzajúcich sa v herniálnom vaku,
 • porušenie prietrže - náhla kompresia herniálneho obsahu v prietržovej bráne, čo vedie k narušeniu prísunu krvi do orgánov v herniálnom vaku a následkom toho - nekróza tkaniva (nekróza).
 • koprostáza - stagnácia výkalov v hrubom čreve,

Existujú nechirurgické liečby femorálnej prietrže??

Chirurgická liečba je jediný spôsob, ako sa zbaviť femorálnej prietrže a zabrániť komplikáciám.

Femorálne kýly v ktorejkoľvek fáze sú náchylné na porušenie, preto je naliehavé poradiť sa s lekárom pri prvých príznakoch tejto choroby..

Využívanie nových technológií, používanie moderných plastických a šijacích materiálov, dlhoročné skúsenosti našich chirurgov zaručujú najvyššiu kvalitu operácií na odstránenie femorálnej prietrže, absenciu pooperačných komplikácií a recidívu (opätovný výskyt choroby)..

Operácia femorálnej prietrže

Naša klinika používa najmodernejšie metódy liečby femorálnej hernie: obštrukčná hernioplastika s využitím najnovších 3D endoprotéz, otvorená a endoskopická hernioplastika.

Oprava prietrže pomocou zubnej protézy

Obštrukčná hernioplastika je najúčinnejšou chirurgickou liečbou femorálnej prietrže. Počas operácie je otvor v femorálnom kanáli, cez ktorý vystupuje prietrž, uzavretý špeciálnou viacvrstvovou sieťou (endoprotéza)..

Námi používané špičkové syntetické endoprotézy zahraničnej výroby sú veľmi spoľahlivé, elastické, dobre ťahané, a preto neobmedzujú mobilitu brušnej steny..

Použitie endoprotézy ôk chráni oblasť stehov pred napätím a tým poskytuje tri hlavné výhody v porovnaní s tradičnou chirurgickou technikou (rozťahovanie lokálnych tkanív z plastu):

 • Mimoriadne slabá bolesť. Pacienti spravidla nemusia po operácii brať lieky proti bolesti.
 • Krátkodobá rehabilitácia. Hneď nasledujúci deň po operácii pacient ide samostatne a mesiac po operácii môže zdvíhať závažia a športovať..
 • Minimálne riziko relapsu. Pri správnom umiestnení endoprotézy je recidíva prietrže takmer nemožná, zatiaľ čo pri tradičnej technike sa pohybuje od 6 do 14 percent.

Implantát sa nepociťuje žiadnym spôsobom, nespôsobuje žiadne bolesti ani nepohodlie.

V priebehu jedného mesiaca po operácii rastie pletivo so spojivovým tkanivom a postupom času dôjde k úplnému implantácii implantátu. Výsledkom je anatomicky jednoduchý komplex, ktorý spoľahlivo uzavrie defekt (slabé miesto) femorálneho kanálika a chráni tkanivo pred opakovaným rozťahovaním..

Endoprotézu inštalujeme dvoma spôsobmi: otvorenú a uzavretú (endoskopickú).

Otvorená hernioplastika

Pri otvorenej hernioplastike je prístup k obsahu prietrže a prietrže bránou externým rezom.

Oprava kýly sa ďalej vykonáva podľa nasledujúceho algoritmu:

 • izolácia a otvorenie vrecka s obsahom prietrže
 • eliminácia adhézií orgánov v herniálnom vaku, ich redukcia do brušnej dutiny
 • odstránenie prietrže hernie
 • zatváranie kýlovej brány špeciálnym typom plastu (hernioplastika)
 • aplikovanie a fixovanie špeciálneho sieťového implantátu jednotlivej formy
 • tvorba kozmetického intradermálneho švu so špeciálnym šicím materiálom.

Naši chirurgovia vždy vykonávajú operáciu s ohľadom na estetické požiadavky: urobené rezy sú minimálne, použité nástroje sú atraumatické a stehy sa nanášajú pomocou ultratenkého materiálu na šitie.

Endoskopická hernioplastika

Najmodernejšou a menej traumatickou metódou odstránenia femorálnej prietrže je endoskopická alebo uzavretá hernioplastika.

Táto metóda je široko používaná na našej klinike, pretože má množstvo nesporných výhod pri liečbe femorálnej kýly:

 • detekcia počiatočnej femorálnej prietrže na opačnej strane,
 • hernioplastika s bilaterálnou herniou prostredníctvom jediného prístupu,
 • nedostatok viditeľných jaziev,
 • úplná absencia bolesti,
 • najkratšia doba rehabilitácie (100% návrat do aktívneho života po maximálne dvoch týždňoch)

Na rozdiel od klasickej otvorenej chirurgickej techniky sa chirurgický zákrok nevykonáva jedným veľkým rezom, ale tromi malými vpichmi (0,5 - 0,6 cm)..

Predstavujú špeciálne endoskopické manipulátory s miniatúrnou videokamerou, ktorá odosiela obraz na monitor. S jeho pomocou lekár sleduje priebeh operácie.

Operácia sa vykonáva podľa rovnakého algoritmu ako pri otvorenom prístupe. Pri endoskopickej plastickej chirurgii sa však pletivový implantát nenainštaluje externým rezom, ale zvnútra brušnej dutiny do miesta defektu..

Endoskopická hernioplastika dáva lepšie výsledky, pretože umiestnenie oka zo strany brušnej dutiny chráni defekt femorálneho kanálu so zvýšeným vnútrobrušným tlakom.

Okrem toho takýto zásah vylučuje tvorbu pooperačných hernií v miestach vpichu..

Ktorá metóda odstránenia prietrže kýly je najúčinnejšia?

Naši chirurgovia hovoria plynule endoskopickými technikami, ale táto technika nie je vždy použiteľná pre zložité kýly. Oveľa lepšie je možné dosiahnuť otvorenou hernioplastikou..

Na základe dlhoročných skúseností s opravou hernie si náš lekár vyberie najlepšiu metódu prístupu na základe charakteristík vašej choroby..

Hlavným faktorom úspešného výsledku operácie prietrže je jej dokonalý technický výkon. Zlá chirurgická technika môže negovať akúkoľvek, aj najlepšiu metódu. Ak sa všetky fázy operácie vykonávajú správne, potom je pri akomkoľvek type prístupu pravdepodobnosť opakovania prietrže minimálna..

Femorálna operácia prietrže fotografie

Otvorená hernioplastika

Endoskopická hernioplastika

Femorálna rehabilitácia prietrže

Ihneď po operácii je nasadený elastický obväz, ktorý sa musí nosiť mesiac.

Na nemocničnej klinike sú pacienti BEAUTY DOCTOR ubytovaní v jednolôžkových a dvojlôžkových pohodlných izbách.

Tieto oddelenia sú vybavené kontinuálnymi monitorovacími systémami, ktoré monitorujú stav pacienta po operácii. Multifunkčné postele poskytujú možnosť umiestnenia a výživy pacienta po operácii v najvýhodnejšej polohe pre neho.

Každý pacient má individuálnu ošetrovateľskú starostlivosť..

Pretože na opravu femorálnej prietrže používame minimálne invazívne a maximálne šetrné metódy, pooperačná perióda je ľahká a bez akýchkoľvek komplikácií..

Môžete vstať z postele už v deň operácie. Deň po operácii pacient ide sám domov a po ďalších 8-9 dňoch prichádza na kontrolné vyšetrenie a odstránenie stehu.

Dva týždne po operácii sa môže obnoviť mierna fyzická aktivita (beh, svižná chôdza). Po endoskopickej hernioplastike je možné takéto zaťaženie obnoviť po niekoľkých dňoch..

Mesiac po operácii môže pacient viesť normálny životný štýl, športovať.

Náklady na operáciu femorálnej prietrže

Femorálna kýla: hernioplastika32 000 rub.
Femorálna kýla: hernioplastika so zvýšenou komplexnosťou37 000 rub.
Femorálna prietrž: oprava prietrže pri opakovanej prietrži42 000 rub.
Femorálna hernia: endoskopická hernioplastika87 000 rub.

Náklady na operáciu odstránenia prietrže stehnovej kosti zahŕňajú všetky potrebné vyšetrenia a obväzy, ako aj pozorovanie chirurga počas šiestich mesiacov po operácii..

Operáciu femorálnej prietrže vykonávajú vysoko kvalifikovaní herniológovia s bohatými skúsenosťami, ktorí boli vyškolení v Rusku a zahraničí:


Gaboyan Aram Sergeevich,
Doktor lekárskych vied

Soboleva Polina Yuryevna,
Kandidát na lekárske vedy

Malkarov Marat Azretovich,
Kandidát na lekárske vedy

Chcete sa zbaviť prietrže rýchlo a navždy?

Máte šťastie, že ste nás našli. Kontaktujte nás pre radu.

 • Urobíme hĺbkovú diagnostiku vášho stavu brucha.
 • Nájdeme pre vás najlepšiu metódu liečby z celého spektra moderných high-tech chirurgických techník
 • Naši vysoko kvalifikovaní odborníci - kandidáti a lekári lekárskych vied - budú vykonávať operáciu s použitím najmodernejších technológií, drahých špecializovaných zariadení a materiálov
 • Váš žalúdok sa stane zdravým a krásnym a stopy k rušeniu budú pre zvedavého oka úplne neviditeľné
 • Do šiestich mesiacov uskutočníme následné vyšetrenia a monitorujeme stav vašej brušnej dutiny, aby nedošlo k recidíve (zadarmo)

Zaregistrujte sa na konzultáciu pomocou formulára na webovej stránke do 15. 5. 2012 a dostanete:

+ Konzultácia chirurga-herniológa, kandidáta lekárskych vied na 2 000 rubľov!

Laparoskopia femorálnej prietrže

V malej panve v dolnej časti pobrušnice je špeciálna oblasť, cez ktorú tepna a žila, ako aj dva nervy vstupujú do oblasti stehien. Toto je vaskulárna medzera. Práve vďaka tomu sa vyskytujú hlavne femorálne kýly, ktoré sa dajú pomerne ťažko určiť. Odborníci odporúčajú pracovať na tejto téme plánovaným spôsobom, aby sa predišlo porušovaniu kýly.

Laparoskopia femorálnej prietrže je typ chirurgického zákroku, ktorý zahŕňa použitie syntetickej protézy, aby sa zakryla defektom prietrže v femorálnom kanáli. Za týmto účelom sa vykonajú malé vpichy prednej brušnej steny a použijú sa videochirurgické jednotky..

Čo by ste mali vedieť o operácii femorálnej prietrže?

Kýla je nebezpečná, ak je porušená, a preto sa odporúča vykonať laparoskopickú hernioplastiku, keď je choroba v asymptomatickom štádiu. V tomto prípade nie je počas operácie postihnuté črevo a trauma tkaniva je minimálne. Ak dôjde k porušeniu, rozsah operácie je úplne iný: odstránia sa pomerne veľké časti čreva. A to nemôže ovplyvniť ďalšiu kvalitu života..

Príprava na operáciu

Pacient sa podrobí vyšetreniu:

 • lekárska prehliadka;
 • ultrazvukové vyšetrenie prietrže umiestnené vedľa orgánov a pobrušnice;
 • EKG na určenie možných abnormalít v činnosti srdca;
 • močové a krvné testy;
 • konzultácia s anestéziológom, praktickým lekárom.

Prípravné opatrenia poskytujú príležitosť na posúdenie zdravotného stavu pacienta, identifikáciu sprievodných chorôb a určenie najvhodnejšieho typu úľavy od bolesti pre neho..

anestézie

Počas chirurgického zákroku je možné použiť niekoľko druhov anestézie, ktorá je určená zložitosťou operácie, veľkosťou prietrže, pacientovými želaním a odporúčaniami lekára. Lokálna, spinálna, intravenózna a endotracheálna anestézia.

Aká je operácia?

Laparoskopická prietržová prietrž zahrnuje niekoľko fáz.

Na prednej brušnej stene lekár vykoná 3 vpichy, z ktorých každá má priemer do 1 cm a prostredníctvom nich sa zavedie potrebné náradie. Cievky a nervy umiestnené v blízkosti herniálneho vaku sa mierne pohybujú na stranu, aby sa predišlo poškodeniu..

Určuje sa veľkosť prietržovej brány a oblasť, v ktorej sa nachádza a je fixovaný sieťový implantát. Ak väzy, ktoré sú v oblasti vaskulárnej medzery, oslabili, potom sa posilnia.

Jedným prepichnutím sa navinie sieťovina vyrobená z inertného polyméru a upevní sa tak, aby boli hernálne brány úplne zablokované..

Chirurgické pole je starostlivo vyšetrené na hemostázu a nástroje, ktoré boli použité počas operácie, sú odstránené z brušnej dutiny. Vykonané vpichy sa uzavrú 1 - 2 švami. Možné sú tiež adhezívne obväzy..

Sieťový implantát vyrobený z polypropylénu je spoľahlivým materiálom na posilnenie femorálneho prstenca a na zabránenie opätovného rozvoja choroby. Na vrchu je zakryté pobrušnice pacienta. To urýchľuje proces opravy tkanív a slúži ako prevencia možných komplikácií..

Pooperačné obdobie

Všeobecné informácie

Po operácii je pacient v nemocnici asi 24 hodín. Môžete vstať z postele a večer po operácii chodiť. Po 7 - 10 dňoch je chirurgom predpísané vyšetrenie, počas ktorého sú stehy odstránené. Človek sa môže vrátiť k obvyklému spôsobu života asi za mesiac. Športové aktivity sú povolené aj 30 dní po laparoskopii..

Čo hľadať?

Je potrebné poznamenať, že v období zotavenia po operácii má pacient zodpovedný prístup k svojmu zdraviu a za vykonávanie všetkých lekárskych úkonov. Je nevyhnutné dodržiavať stravu a stravu, ktorá pomôže vyhnúť sa zápche a zvýšenej tvorbe plynov. V prvých týždňoch nemôžete fyzicky nadmerne namáhať a mali by ste sledovať stav rany.

Ak sa náhle objavia príznaky femorálnej prietrže, je potrebné poradiť sa s odborníkom, pretože to môže byť relaps. A to si vyžaduje druhú operáciu.

Laparoskopia femorálnej prietrže na našej klinike v Kyjeve

Operácie v zdravotníckom zariadení sú vykonávané vysokokvalifikovanými odborníkmi, ktorí využívajú moderné vybavenie, vysokokvalitné zásoby a lieky.

Náklady na zákrok závisia od množstva zásahu, priebehu ochorenia, typu anestézie. Cenník na webe sa môžete zoznámiť kliknutím na tlačidlo „Spresniť cenu“ alebo telefonicky.

Odstránenie femorálnej prietrže

Jediným možným spôsobom liečby femorálnej prietrže je operácia na jej odstránenie. Ak sa neobrátite na špecialistu včas, pravdepodobnosť komplikácií spojených so štípaním prietrže, zápalu a poškodenia iných orgánov sa výrazne zvýši.

Naši lekári sú profesionálni odborníci, ktorí vlastnia rôzne techniky na odstránenie femorálnej prietrže u žien a mužov..

Výhody liečby prietrže v SM Clinic

Minimálna pravdepodobnosť opakovanej prietrže na stehne

To je možné kvôli posilneniu stien brušnej dutiny skôr pomocou umelých implantátov ako tkaniva pacienta.

Nízka bolesť

Pri použití sieťových protéz sa vlastné tkanivá tela nepretahujú, čo znamená, že prakticky nebudete cítiť bolesť.

V závislosti od použitej metódy chirurgického zákroku je dĺžka lôžkového obdobia 1-3 dni a úplná rehabilitácia si vyžaduje najviac 1 mesiac.

Indikácie pre operácie s femorálnymi kýlami

Operácia femorálnej prietrže

Predoperačné vyšetrenie femorálnej prietrže zahŕňa:

 • vyšetrenie chirurgom a prehmatanie hrudného výčnelku;
 • ultrazvuk prietrže, ako aj orgánov panvy a brušnej dutiny;
 • vedenie EKG;
 • rentgén hrude;
 • močové a krvné testy;
 • konzultácie s anestéziológom a terapeutom.

Komplexné školenie kýly femorálneho kanálika vám umožňuje získať ucelený obraz o zdravotnom stave pacienta, zistiť sprievodné patológie, určiť optimálnu metódu zmiernenia bolesti a druh operácie..

Druhy chirurgických zákrokov pri liečbe femorálnej prietrže

Liečba femorálnej prietrže bez chirurgického zákroku u mužov a žien nie je možná. Otáľanie môže mať smutné následky. Všetky moderné operácie zahŕňajú použitie sieťových protéz. Nepoužívame plastickú chirurgiu s miestnymi tkanivami..

Laparoskopická femorálna prietrž

Ide o minimálne invazívny chirurgický zákrok, ktorý spočíva v mobilizácii herniálneho vaku, navrátení orgánov na miesto v brušnej dutine a posilnení jeho stien syntetickými sieťovými protézami. Lekár vykonáva prístup k herniálnemu vaku pomocou 3 vpichov s priemerom 5 - 10 mm. Zavádzajú endoskopické vybavenie a nástroje. V závislosti od klinickej situácie si chirurg vyberie jeden z nasledujúcich typov prístupu:

 • Transabdominálne prepperitoneálne. V tomto prípade je pobrušnica otvorená vo trieslovom kanáli. Lekár vyberie herniálny vak, umiestni orgány späť na svoje miesto a pomocou 3D oka uzavrie otvory femorálneho kanálika..
 • Celkom extraperitoneálny. Jeho podstatou je vytvorenie operačného priestoru v preperitoneálnom tkanive pomocou špeciálneho balóna. Potom lekár vykoná rovnaké manipulácie ako pri transabdominálnom prístupe.

Na konci operácie femorálnej prietrže u žien a mužov chirurg odoberie nástroje z brušnej dutiny a stehu.

Endoskopický zásah pri liečbe femorálnej prietrže má niekoľko výhod:

 • rýchle uzdravenie,
 • syndróm nízkej bolesti,
 • nízke riziko relapsu,
 • takmer úplná absencia pooperačných jaziev.

Oprava otvorenej kýly

Ak sa počas predoperačného vyšetrenia zistia kontraindikácie na celkovú anestéziu, femorálna prietrž sa môže u mužov a žien odstrániť otvoreným prístupom..

Otvorená hernioplastika sa spravidla vykonáva v prípade núdze alebo ak existujú kontraindikácie pre laparoskopiu. Otvorená hernioplastika vykonávaná odborníkmi Centra chirurgie sa vyznačuje nízkou mierou recidívy a spoľahlivosťou vďaka použitiu moderných materiálov..

Aby sa dostal k herniálnemu vaku, chirurg urobí jeden rez brušnej steny v oblasti trieslového záhybu. Ďalší priebeh operácie je podobný ako pri laparoskopickom prístupe. Použitie vysoko kvalitných syntetických implantátov na posilnenie tkanív minimalizuje riziko relapsu a komplikácií..

Nenašli ste odpoveď na vašu otázku?

Zanechajte žiadosť a našim špecialistom
vám poradí.

Kýla: pooperačná rehabilitácia

Lekári v chirurgickom centre používajú moderné techniky a materiály, ktoré môžu výrazne skrátiť pobyt pacienta a rehabilitáciu. Po otvorenej hernioplastike a po laparoskopickom zákroku môžete ísť domov rovnaký alebo nasledujúci deň. Obnovenie fyzickej aktivity sa odporúča po 2 až 3 týždňoch. K normálnemu životnému štýlu sa môžete vrátiť hneď nasledujúci deň po zákroku.

Po celú dobu rehabilitácie sa riaďte odporúčaniami lekára: dodržiavajte diétu, ktorá zabraňuje zápche a tvorbe plynu, dávkuje fyzickú aktivitu a monitoruje pooperačnú ranu. Ak naraz narazíte na príznaky femorálnej prietrže, poraďte sa so svojím lekárom, pretože tento stav môže naznačovať relaps ochorenia, ktorý si vyžaduje opakovaný chirurgický zákrok.

Prečo sme?

Vysoká kvalifikácia a skúsenosti lekárov

Lekári centra sú vysokokvalifikovaní odborníci s významnými skúsenosťami v Rusku av zahraničí.

Veľké chirurgické centrum

Chirurgické centrum má 10 operačných sál a viac ako 80 operačných špecialistov vo všetkých oblastiach modernej chirurgie.

Moderné nízko-traumatické techniky

Endoskopické a laparoskopické operácie sa vykonávajú pomocou mini-punkcií a bezkrevného chirurgického zákroku bez vln.

Špecialisti centra rozvíjajú taktiku chirurgickej liečby a rehabilitačný program pre každého pacienta.

Každý pacient je až do prepustenia pod dohľadom ošetrujúceho lekára a lekárov. Nemocnica je vybavená jednotkami intenzívnej starostlivosti.

24-hodinová pohodlná nemocnica

24-hodinový lekársky dohľad, vysoko kvalifikovaní lekári a sestry, pohodlné oddelenia, individuálne menu.

Komplexná liečba využívajúca moderné možnosti restoratívnej medicíny výrazne znižuje rehabilitačný proces.

Preprava pacientov z akéhokoľvek regiónu

Vlastná záchranná služba poskytuje lekársku prepravu a hospitalizáciu pacientov v našej nemocnici zo všetkých miest a regiónov.

Oprava femorálnej prietrže na chirurgické metódy prietrže prietrže a pooperačné obdobie

A tu je to, čo neoceniteľná rada pre obnovenie chorých kĺbov dala profesorovi Pakovi:

O prietrži: kde a prečo sa objaví

Kýla je patológia vyznačujúca sa vyčnievaním jedného (niekoľkých) orgánov alebo tkanív do inej dutiny. V tomto prípade je výstupný proces uskutočňovaný otvormi vytvorenými v dôsledku patológie (v prípade poškodenia miechy) alebo normálnymi otvormi vytvorenými prirodzene.

Tvorí sa buď v rôznych častiach chrbtice (hrudnej, bedrovej, krčnej) alebo v brušnej dutine. Ak nejde o vrodenú patológiu, potom sa jej výskyt najčastejšie spája s nadmerným zaťažením určitej oblasti.

V prípade priaznivého priebehu ochorenia je narušená iba funkčnosť orgánov a zostávajúci orgán zostáva nedotknutý. V takom prípade môžu závažné príznaky chýbať dostatočne dlho a pri exacerbácii môže byť potrebný núdzový chirurgický zákrok..

Kýla má nasledujúce komponenty:

 1. Cieľ. Je to porucha svalovej steny, cez ktorú je orgán za určitých podmienok schopný prekročiť svoje limity. V brušnej dutine sú to slabé miesta od narodenia (výstup spermatickej šnúry alebo pupočnej šnúry), v chrbtici - východy z nervových vlákien alebo krvných ciev. Zakúpené brány sa objavujú v dôsledku zranenia alebo predchádzajúcej operácie.
 2. Hernial sac. Jedná sa o mäkké a elastické tkanivá tela, ktoré vystupujú cez bránu prietrže a vytvárajú dutinu.
 3. Content. Toto je orgán (jeho časť), ktorý je vo vnútri herniálneho vaku.

S kýlou brucha - to je slučka čreva, časť hrubého čreva, mezentéria. V zriedkavých prípadoch sú to hadičky sleziny, vaječníkov, močového mechúra alebo vajcovody.

V prípade stavovcov je to tekutina a tkanivo pulpózneho jadra, ktoré prepadlo poškodenou chrupavkovou membránou a trhliny disku, štípajúce nervy alebo miechové kanály.

Prietrž brucha má niekoľko odrôd: trieslovinu, pupočnú, femorálnu a bielu čiaru. Pri starostlivej pozornosti na svoje zdravie môže byť pacientom diagnostikovaná sama, pretože vydutie je cítiť v stoji alebo v sede a zmizne v ležiacej polohe.

Iba lekár môže diagnostikovať medzistavcovú prietrž po vykonaní viacerých štúdií - MRI, CT, rádiografia atď..

Dôvody vzhľadu

Jeho hlavným dôvodom je zlyhanie brušných svalov, ktoré nedokáže odolať zvýšenému vnútrobrušnému tlaku. Najčastejšie sa to deje s obezitou, vyčerpaním, tehotenstvom, vzpieraním, častým plačom a plačom u dojčiat, chronickými pľúcnymi patológiami, zápchou atď..

Predpoklady pre vyčnievanie peritoneálnych orgánov cez femorálny kanál sú:

 • viacpočetné tehotenstva;
 • rýchle chudnutie;
 • obezita;
 • poranenia a jazvy brušnej steny;
 • dislokácia bedrového kĺbu (vrátane vrodeného);
 • porušenie inervácie a dedičnej slabosti brušných svalov.

Medzi faktory, ktoré priamo vedú k prietrži, patria:

 • zdvíhať závažia;
 • ťažký kašeľ (s bronchitídou, čiernym kašľom), plač;
 • pôrod;
 • porušenie funkčnosti močového mechúra;
 • zápcha.

U detí a žien starších ako 45 rokov je často diagnostikovaná femorálna prietrž.

Dôvody výskytu kýly sú kvôli slabosti svalov a fascií a zahŕňajú:

 • pretrvávajúci kašeľ,
 • vrodené chyby,
 • poškodenie po zranení a chirurgickom zákroku,
 • tehotenstvo,
 • zdvíhať závažia,
 • chronická zápcha,
 • ascites,
 • obezita,
 • fajčenie.

Druhy operácií pri mieche

Operácia je zložitá a je predpísaná, iba ak sú hlavné metódy liečby drogami neúčinné. Indikácia jeho vymenovania predstavuje hrozbu straty schopnosti pohybu a možnej paralýzy končatín, v niektorých prípadoch - porušenia vylučovacích funkcií panvových orgánov..

Chirurg vyberie najšetrnejšiu a najúčinnejšiu metódu, pričom berie do úvahy polohu prietrže a jej veľkosť. Dnes sa používa 6 rôznych typov chirurgie chrbtice, pri ktorých sa používajú rôzne techniky. Otvorené operácie sa vykonávajú v celkovej anestézii, pre ostatné typy postačuje anestézia..

V závislosti od zložitosti a typu operácie, kvalifikácie a skúseností chirurga môže trvať od 30 minút do 2 hodín.

Indikácie a kontraindikácie pre hernioplastiku

Pri plánovaní opravy kýly lekár zhodnotí prínosy a riziká operácie. Najmä pokiaľ ide o starších pacientov.

 1. Poranenie prietrže - núdzová prevádzka.
 2. Relaps po operácii.
 3. Pravdepodobnosť prasknutia prietrže s rednutím kože nad ňou.
 4. Výskyt adhézií po chirurgickom zákroku v kombinácii s črevnou obštrukciou.
 5. Obštrukcia čriev.
 • vek po 70 rokoch;
 • akútne infekcie;
 • terminálne stavy;
 • šokové stavy a sepsa;
 • obezita;
 • cirhóza pečene s ascitom;
 • kŕčové žily pažeráka;
 • diabetes;
 • porucha krvácania;
 • prietrž po rakovine.

Moderné možnosti anestézie a metóda laparoskopickej liečby umožňujú herniopláziu ventrálnej hernie aj pri kontraindikáciách, ale miera rizika sa hodnotí vždy individuálne.

Gernioplastika pri slabinovej prietrži podľa tohto spôsobu je klasická operácia s napätím pri slabinovej prietrži. Lokálna alebo spinálna anestézia. Vyrobí sa rez do dĺžky 8 cm bez rozrezania pobrušnice.

Chirurg hľadá a otvára spermatickú šnúru, obsah herniálneho vaku sa vracia do brušnej dutiny a niektoré neživotaschopné membrány sú odrezané. Potom sa trieslovina šije na svaly rekta abdominis, spermatická šnúra sa posunie hore a potom sa zošije aponeuróza vonkajšieho šikmého svalu brucha. To všetko nazývali Bassini plasty zadnej steny trieslového kanála.

Laparoskopická operácia úplne odstraňuje príčiny kýly. Miesto výčnelku je zošité, je aplikovaný implantát - polymérová sieť. To znamená metóda bez napínania. Charakteristickým znakom prišívanej prietrže je skutočnosť, že počas chirurgického zákroku sa často nájde slabina priľahlej opačnej strany.

Laparoskopia je typická: mierne nad inguinálnou oblasťou sa urobia 3 malé rezy - na vloženie laparoskopu a 2 na vykonanie manipulácie. Kroky na odstránenie sú rovnaké: zistenie prietrže, revízia herniálneho vaku, určenie príčiny prietrže. Slučka tenkého čreva, ktorá spadla do vrecka, sa vracia na svoje miesto (stáva sa to provokatórne vyčnievanie) a aplikuje sa náplasť. K jej fixácii dochádza na peritoneálnych svaloch titánovými sponami.

Trvanie operácie je asi hodinu. Bolesť je po operácii malá, prechádza po 2 až 3 dňoch. Úplné zotavenie do jedného mesiaca. Takáto metóda zvyčajne nedáva relapsy a komplikácie.

Kýly sa môžete zbaviť iba pomocou chirurgického zákroku. Typ operácie sa vyberie v závislosti od miesta prietrže.

Na výlisky z plastu platí:

 1. Technika Lichtenštajnska. Uskutoční sa rez 10 centimetrov. Cez ňu sa prietrž opravuje a spevňuje špeciálnou sieťou tak, aby sa kýlová brána neodchylovala.
 2. Endoskopická chirurgia. Chirurg robí malé vpichy a cez ne pomocou endoskopu a manipulátora odstraňuje herniálny vak, potom nastaví sieťovinu.
 3. Obštrukčný plast. Krátkym rezom lekár prispôsobí prietrž a prišije sieťku do trieslového kanálika, aby posilnil tkanivá..

S pupočnou kýlou sa zaobchádza dvoma spôsobmi:

 1. Podľa metódy Sapezhko alebo Mayo. Po premiestnení kýly sa okraje prietržnej brány zošijú. Vo väčšine prípadov musí byť pupok odstránený.
 2. Šijacie implantáty vo forme sieťky pod pupočníkovým krúžkom alebo nad pupočníkovým krúžkom pod kožou.

Zbavenie femorálnej prietrže sa môžete zbaviť pomocou:

 • plasty s tkanivom pacienta, u ktorých je defekt femorálneho kanálika šitý neabsorbovateľnou niťou;
 • sieťová protéza umiestnená pred pobrušnicou.

Liečba kýly bielej línie brucha je možná iba pri eliminácii diastázy. Uplatňujú sa tieto metódy:

 1. Šitie priamych štrbín s korekciou diastázy.
 2. Inštalácia oka po odstránení svalových rozdielov.

Kýly medzistavcových platničiek sa liečia chirurgicky, keď sa bolesti zosilnia a lieky nepomáhajú. Chirurg urobí rez v oblasti poškodeného stavca. Šírenie svalov a väzov, odstránenie jadra, časti vláknitého prstenca a niekedy laloku stavca.

Metódy odstránenia

Väčšina pacientov v pooperačnom období očakáva rýchly návrat do plného života. Úplné zotavenie bude vyžadovať najmenej šesť mesiacov, v niektorých prípadoch môže byť toto obdobie oveľa dlhšie. Závisí to na mnohých zložkách: spôsob operácie, veľkosť prietrže a jej umiestnenie, celkový stav tela, súlad s odporúčaniami lekára, splnenie všetkých požiadaviek.

Prvý týždeň po operácii je pod dohľadom lekára, ktorý monitoruje všetky zmeny a pocity, ktoré sa objavia v mieste operácie. Liečba liečivami a terapeutická podpora sú predpísané. Fyzická aktivita je úplne eliminovaná..

Ak sa komplikácie neobjavia, po 2 týždňoch liečbu upravia odborníci; začína postupné zavádzanie malej fyzickej námahy. Fyzikálna terapia cvičenia sú predpísané.

Pri hernii brucha akéhokoľvek typu je predpísaná operácia. Nechirurgická liečba je v tomto prípade vylúčená, pretože je nemožné uzavrieť prietržnú bránu lekárskou metódou a odstrániť defekt brušnej steny. Naliehavý chirurgický zákrok sa vykonáva, ak dôjde k uškrteniu prietrže a vysokej pravdepodobnosti peritonitídy. Operácia na odstránenie prietrže brucha sa vykonáva buď otvorenou metódou - malým rezom, alebo laparoskopicky - keď sa cez niekoľko malých otvorov v brušnej dutine zavedie špeciálne vybavenie, pomocou ktorého sa všetky potrebné manipulácie vykonávajú pod kontrolou videa..

Jedná sa o operáciu dutiny, ktorá sa vykonáva pomocou rezu 8 - 10 cm. Prietržová brána je zošitá svalmi, aponeurózou alebo fasciou..

Nevýhody: Kozmetický defekt vo forme širokej jazvy, dlhá regenerácia; obmedzenie fyzickej aktivity na šesť alebo viac mesiacov. Existuje vysoké riziko relapsu alebo rozvoja prietrže, pretože prišitie, ktoré zostane v dôsledku operácie, sa môže zmeniť na prietržovú bránu.

Pozitívna stránka: Metóda sa uplatňuje, iba ak veľkosť prietrže nepresahuje 3 cm.

laparoskopia

Týmto spôsobom pacient podstúpi niekoľko malých rezov, ktorými sa do dutiny vkladá laparoskop - špeciálny nástroj, pomocou ktorého môže chirurg monitorovať prebiehajúce procedúry na monitore. Proces demontáže sa vykonáva pomocou mini nástrojov.

Minusy: vysoké prevádzkové náklady.

Pozitívna stránka: Presnosť lekárskych manipulácií je sledovaná, krátka doba rehabilitácie, žiadna pooperačná kozmetická vada..

Gernioplasty

Najmodernejšie a najúčinnejšie ošetrenie. Zahŕňa použitie špeciálnej elastickej sieťoviny, kvôli inštalácii ktorej dochádza k fixácii a zosilneniu tkanív brušnej steny. Telo je vnímané ako prirodzené tkanivo a vďaka svojej elasticite nedovoľuje, aby kýla opäť vypadla..

Nevýhody: úspech operácie závisí od správnej taktiky a zručnosti chirurga.

Pozitívna stránka: relapsy sú prakticky vylúčené po operácii.

V závislosti od typu operácie je pacient prepustený z domu po maximálne jednom týždni. V miestach, kde boli vykonané manipulácie, má nepohodlie. Zvyčajne sa vyskytujú problémy s chôdzou po schodoch, zdvíhaním a drepe, bezstarostným pohybom, fyzická aktivita je úplne vylúčená a odporúča sa strava, po ktorej pacient na určitých miestach nevytvára tlak na črevo..

Stručne povedané, chcem poznamenať, že prietrž, ak nejde o vrodený účinok, sa prejavuje v dôsledku nedostatočnej pozornosti na vlastné zdravie. Sledujte fyzickú aktivitu, viedte správny životný štýl a otázka prietrže pre vás zostáva na úrovni informácií. Koniec koncov, nie je nič dôležitejšie ako vaše vlastné zdravie.

Po ukončení zákroku zostáva pacient v nemocnici niekoľko hodín alebo dní v závislosti od typu chirurgického zákroku a miesta prietrže. Ak sa operácia uskutočnila v celkovej anestézii, lekári sa musia ubezpečiť, že sa obnovili všetky funkcie tela pacienta:

 1. Jesť jedlo a vodu nie je ťažké.
 2. Stolica a močenie nie sú narušené..
 3. Krvné a močové testy nevykazujú zápal.

Prvý deň sa predpisujú lieky proti bolesti. Šev v mieste rezu môže byť znecitlivený, môže zmeniť farbu, napučať.

Do 2 dní po operácii a pri užívaní liekov proti bolesti je zakázané viesť vozidlo. Môžete sa osprchovať, ale jazva sa nedá navlhčiť 3-4 dni.

Obdobie rehabilitácie trvá najčastejšie do 2 týždňov. Neexistujú žiadne komplikácie. Stehy s takým priaznivým priebehom sa odstránia po týždni. Podľa svedectva môže lekár odporučiť obväz, ktorý drží šev od zaťaženia a tlaku vnútorných orgánov..

Po endoskopii sa bandáž obvykle nevyžaduje. Bolesť po chirurgickom zákroku je spôsobiteľná pôsobením konvenčných analgetík.

Na protizápalové účely a na zmiernenie opuchov okolo rany sú NSAID predpísané na krátky čas. Nemalo by dochádzať k fyzickej námahe ani zdvíhaniu, dokonca ani pri malých hmotnostiach..

Po individuálnom období môžete začať vykonávať terapeutické cvičenia. Školenie by sa malo uskutočňovať bez záznamov, veľmi postupne. Bolesť by nemala byť. Potrebná normalizácia hmotnosti.

Komplikácie sú zriedkavé, ale stále sú možné:

 1. Bolesť zápal a hnisanie.
 2. recidíva.
 3. Možné poškodenie neurovaskulárneho zväzku alebo susedných orgánov počas operácie.
 4. Erupcia nite so všetkými následkami, ostré napätie tkaniva.
 5. Posun sieťového implantátu.
 6. Adhezívne ochorenie.
 7. Odmietnutie implantátu.
 8. Komplikácie všeobecnej anestézie.

Hernioplastika sa klasifikuje podľa metódy prístupu k defektu, stupňa invazivity zákroku a druhu materiálu použitého na uzavretie kýlovej brány..

Bez ohľadu na zvolenú metódu liečby chirurgický zákrok pri stehnovej prietrži vždy zahŕňa:

 • otvorenie vaku defektu;
 • vyšetrenie a redukcia herniálneho obsahu do brušnej dutiny;
 • sťahovanie tašiek;
 • plastika femorálneho kanálika;
 • zošívanie tkaniva a kože.

V chirurgickej praxi sa používajú 2 typy prístupu k herniálnemu vaku: z triesloviny a stehna.

stehenné

Najbežnejšou metódou pri operácii femorálnej prietrže sú intervencie Bassiniho, Lockwooda a Abrajanova.

Pri operácii podľa prvého spôsobu sa urobí šikmý rez, ktorý prechádza pod trieslový záhyb. Lakunárny väz sa rozreže v prípade ťažkostí so znížením obsahu prietrže. Vyčnievajúca črevná slučka a intaktné omentum sú umiestnené do brušnej dutiny. Ak je tesnenie poškodené, jeho časť sa odstráni. Vrecko sa vyberie pozdĺž výstrihu. Kýlová brána sa uzatvára plastom alebo zošívaním trieslovinových a ochlpenia.

Technika Lockwood sa líši od techniky Bassini v neprítomnosti ďalších švov medzi vyvýšenou fasádou a okrajom oválnej fosílie..

Operácia Abrazhanov sa vykonáva s vysokým rizikom relapsu. Táto technika je zložitejšia a zahŕňa obliekanie krku niťou, ktorej konce sú vyvedené cez femorálny kanál a svaly brušnej steny ihlou.

tanínová

Pri inguinálnom prístupe do herniálneho vaku je operácia podobná plastovej inguinálnej hernii. Zásah vykonávaný pomocou metód Ruggiho a Parlavecchia.

Po otvorení defektu a odstránení porušenia, ak existuje, sa vykonajú potrebné manipulácie na porušenej časti čreva, herniálny vak sa sekretuje. Potom chirurg odreže aponeurózu (doska spojivového tkaniva) vonkajšieho šikmého svalu brucha, tlačí vnútorné šikmé a priečne svaly, vyberie základňu prietrže pri otvorení femorálneho kanálika a drží vak pod slabinou.

Výhodou inguinálneho prístupu v porovnaní s femorálnym je to, že sa dosiahne vyššia ligácia krku vaku a spoľahlivé posilnenie tkaniva. Táto metóda má však výraznú nevýhodu - dlhšiu rehabilitáciu s rizikom straty tonusu inguinálneho kanála. Operácie s inguinálnym prístupom sa neodporúčajú pre slabších a starších pacientov.

Táto metóda má výraznú nevýhodu - dlhšiu rehabilitáciu.

Jemné operácie

Laparoskopické metódy sa počas plánovaných operácií považujú za výhodnejšie ako klasické chirurgické metódy. Všetky manipulácie sa vykonávajú pomocou malých vpichov, do ktorých sa vkladajú nástroje a nástroje..

Kýla môže byť prístupná cez trieslovinový alebo femorálny kanál.

Výhodou laparoskopie oproti klasickej metóde je kratšia rehabilitácia a nižšie riziko recidívy patológie..

Dĺžka rehabilitácie závisí od spôsobu prístupu k prietrži a spôsobu chirurgického zákroku (otvoreného alebo laparoskopického). V prvých dňoch po operácii musíte užívať analgetiká (Ketanov).

Po menej traumatických spôsoboch intervencie sa pacientovi môže prvý deň po operácii vstať z postele. Kontrolná kontrola a odstránenie stehu sa uskutoční po 9 až 10 dňoch.

V prvých dňoch po operácii musíte užívať analgetiká.

Po 2 týždňoch je povolená mierna fyzická aktivita, ale úplný návrat k obvyklému spôsobu života a aktivity je možný najskôr za mesiac.

Program obnovy

Ak chcete urýchliť zotavenie po hernioplastike, musíte dodržiavať pravidlá:

 1. V ranom období zotavenia je na odporúčanie chirurga potrebné chodiť (okrem excízie medzistavcovej prietrže).
 2. Jedzte správne a vypite veľa tekutín, aby ste predišli zápche.
 3. Zo stravy odstráňte potraviny, ktoré spôsobujú plynatosť.
 4. Nenechávajte niekoľko dní doma.
 5. Navštívte ošetrujúceho lekára, keď naplánuje schôdzku, a ak sa jazva obťažuje, prihláste sa skôr.
 6. Vzpieranie a ohýbanie sú zakázané na 6 mesiacov..
 7. Pacient by nemal priberať na váhe.
 8. Kým sa rana nezahojí, nemôžete robiť fitnes..
 9. Vyhýbanie sa kašľovej chorobe.
 10. So súhlasom lekára môžete vykonávať cvičenia na posilnenie brušných svalov, robiť kondíciu, chôdzu.

Popísaný program musí byť dodržaný po celý život, aby nedošlo k recidíve. Osobitná pozornosť by sa mala venovať životnému štýlu.

Ako dlho trvá operácia

Všetky typy operácií u dospelých aj u detí sa vykonávajú v celkovej anestézii. Vo výnimočných prípadoch sa u dospelých prejaví lokálna anestézia. Priemerný čas je od 35 do 40 minút, minimum je asi 15 minút. Z veľkej časti to závisí od veľkosti prietrže, jej polohy, zanedbávania a možných komplikácií. Laparoskopická metóda vždy trvá podstatne menej času ako otvorená metóda.

Operácia femorálnej prietrže

Zaujímajú vás nepríjemné pocity v slabinách a dolnom bruchu, ktoré sa zvyšujú so zvyšujúcou sa fyzickou aktivitou? Všimli ste si opuch medzi slabinou a bedrom? Môže to byť príznak femorálnej prietrže. Vtipy s ňou sú zlé, tak čoskoro choďte k doktorovi!

Mimochodom, prietrž femuru nie je vždy „rozdaná“. Najmä pri skorých príznakoch. Lekári ju často diagnostikujú „náhodnými“ vyšetreniami. To dokazuje dôležitosť včasných preventívnych vyšetrení špecialistom..

Čo je to nebezpečná femorálna prietrž?

Myslíte si, že prietrž nie je priamym ohrozením života, takže sa nemusíte ponáhľať k lekárovi? Kýla sama osebe skutočne neohrozuje život. Čo sa nedá povedať o jej komplikáciách.

Zápal je jedným z možných následkov femorálnej prietrže. Zápalový proces spočiatku ovplyvňuje iba obsah prietrže, to znamená slučiek čriev, slepého čreva atď. V pokročilých prípadoch sa môže vyvinúť peritonitída. A ako viete, on je vážnou hrozbou pre ľudí.

Ďalšou nebezpečnou komplikáciou je štípnutie femorálnej prietrže. V tomto stave sú stlačené krvné cievy, nervy vstupujúce do prietrže a ďalšie orgány. Tento stav je sprevádzaný nielen bolesťou, ale tiež poruchami vo fungovaní nervového a obehového systému, tj gangrénou obmedzeného orgánu. V niektorých prípadoch sa môže vyvinúť črevná obštrukcia. Ako sa zvyšuje črevná obštrukcia, môže sa vyvinúť peritonitída..

Zranenie prietrže stehnovej kosti si vyžaduje okamžitý chirurgický zákrok, ktorý je v takýchto situáciách jedinou záchranou.

Nečakajte na vývoj následkov femorálnej prietrže. Odstránenie prietrže v ranom štádiu je pomerne jednoduchý postup. Rýchly a absolútne bezpečný. Najmä vtedy, keď ju vykonávajú skutoční odborníci na moderné vybavenie, menovite odborníci z ON CLINIC International Medical Center.

Oprava femorálnej prietrže

Chirurgia femorálnej prietrže pri ON CLINIC - absolútne bezpečné postupy. Koniec koncov, odborníci ich spravidla vykonávajú laparoskopicky. Tieto postupy sa vyznačujú minimálnou traumou, krátkou rehabilitačnou dobou a maximálnym pohodlím pre pacienta počas a po operácii..

Operácie femorálnej prietrže zahŕňajú izoláciu, otvorenie, rozrezanie herniálneho vaku, zmenšenie jeho obsahu a zošitie herniálneho portálu. A to všetko sa deje pomocou malých vpichov na koži. Po chirurgickom zákroku sa tieto vpichy vyliečia a nezostanú prakticky žiadne zvyšky.

Operácia femorálneho kanála sa vykonáva dvoma spôsobmi. Prvým je šitie defektu špeciálnou niťou pomocou vlastných tkanív pacienta.

Druhá metóda je založená na špeciálnej syntetickej sieťke používanej na odstránenie „dier“. Pripája sa z vnútra femorálneho kanálika a používa sa na inguinálny prístup ako tradične chirurgický (otvorený), tak laparoskopický. Výhodou použitia sieťových implantátov je neprítomnosť zúženia telesných tkanív, komplikácie a recidíva. A čas pooperačného pobytu v nemocnici je minimalizovaný..

Takéto syntetické pletivo v OH CLINIC je hypoalergénne a bezpečné pre zdravie ľudí..

Po operácii musíte zostať v našej nemocnici jeden deň. Pri práci na vybavení nemocnice sme sa snažili vziať do úvahy všetky priania pacientov a zabezpečiť, aby osoba zostala doma na nemocničnom oddelení. A podľa úsudku našich pacientov sa nám to podarilo.

Prečo je CLINIC?

Profesionálni chirurgovia na klinike majú bohaté skúsenosti s vykonávaním operácií na odstránenie femorálnej prietrže akejkoľvek zložitosti. Dodatočnú bezpečnosť prevádzky v OH CLINIC zabezpečujú moderné zariadenia od najlepších svetových výrobcov. A tradične pozorný prístup všetkých zamestnancov k vám rýchlo vytvorí základ dôveryhodného vzťahu medzi vami a nami.

Náklady na služby

Názov službyCena, rub.
Primárne vymenovanie ambulancie (anamnéza a sťažnosti, vyšetrenie, palpácia, vymenovanie vyšetrenia)2100
Konzultácia s chirurgom, kandidátom na lekárske vedy2400
Konzultácie s chirurgom, lekárom lekárskych vied, profesorom3000
Konzultácie s anestéziológmi2100
Oprava femorálnej prietržeod 30 000

Vážení pacienti! Môžete sa zoznámiť s úplným zoznamom služieb a cenníkom v registri alebo položiť otázku telefonicky.
Správa sa snaží aktualizovať cenník na webovej stránke včas, ale aby ste predišli možným nedorozumeniam, odporúčame vám objasniť náklady na služby v deň kontaktu v registri alebo v call centre telefonicky na čísle 8 (495) 223-22-22..
Zadaný cenník nie je ponuka.

Správca vás bude kontaktovať s cieľom potvrdiť zadanie. IMC „ON CLINIC“ zaručuje úplnú dôvernosť vášho odvolania.

Čo ešte vedieť o femorálnej prietrži?

Prevalencia femorálnej prietrže

Femorálne kýly sú zriedkavé - tvoria menej ako 10 percent z celkového počtu hernií v brušnej dutine..

Nádorový výčnelok, ktorý sa objaví, keď slučky čreva a omentum opúšťajú brušnú dutinu cez femorálny prsteň (toto je definícia, ktorú poskytli odborníci na femorálnu prietrž), sa zaznamená v spravodlivom sexi štyrikrát častejšie ako u mužov. Vysvetľuje to rysy anatomickej štruktúry panvy ženy. Deti prvého roku života môžu trpieť femorálnou prietržou.

Príčiny a typy femorálnej prietrže

Hlavnou príčinou femorálnej prietrže je oslabenie brušnej steny. Niekedy je vrodená (v prvom rade to platí pre deti mladšie ako jeden rok), ale najčastejšie sa získava v prírode. Zranenia brušnej steny, početné tehotenstva a predĺžený pôrod, rýchly úbytok hmotnosti, silné a dlhotrvajúce kašeľ, zápcha, výrazná fyzická námaha - to všetko môže viesť k vytvoreniu femorálnej prietrže.

Femorálne kýly môžu byť jednostranné alebo bilaterálne. Ak formácia zmizne v pokoji v ľahu alebo s miernym tlakom, potom sa prietrž nazýva korigovateľná. Môže sa však tiež stať, že opuchy pri pôsobení tlaku naň iba mierne klesajú, ale nezmiznú. Toto je nezvratná prietrž..

Ak máte podozrenie na herniu, nenechajte veci chodiť samy o sebe a neodkladajte cestu k lekárovi na „lepšie časy“. Tieto časy sa môžu zmeniť na vážne komplikácie. Samotná femorálna prietrž nikam nepôjde, konzervatívna liečba je zbytočná, môžu pomôcť iba skúsení chirurgovia. Práve títo odborníci pracujú v medzinárodnom lekárskom centre ON CLINIC.

Dôverujte odborníkom! HE CLINIC

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Cirhóza pečene sa nazýva chronické ochorenie pečene, ktoré má tendenciu postupovať, keď sa pečeňové bunky degenerujú do tkaniva podobného tkanivu, z ktorého sa tvoria jazvy.
Povolené športyPredtým, ako začnete s vyučovaním, musíte zistiť, aký druh športu sa môžete zúčastniť a ktorý nie. V každom prípade lekár rozhodne. Avšak vo väčšine prípadov sú pacientovi ukázané cvičenia vo vode, joge, pilatesoch a iných druhoch fyzickej aktivity, ktoré sú diskutované nižšie.
A tu je to, čo neoceniteľná rada pre obnovenie chorých kĺbov dala profesorovi Pakovi:Ako a koľko nosiť korzet po operácii chrbticeZotavenie po operácii na odstránenie medzistavcovej prietrže sa uskutočňuje v troch etapách.