loader

Hlavná

Pažerák

Sú inguinálna kýla a armáda kompatibilné?

Kýla v slabinách je u mužov pomerne častým problémom, ktorý sa vyznačuje vyčnievaním brušných orgánov zväčšeným trieslovým kruhom. Rozhodnutie o zlučiteľnosti slabinovej prietrže a armády sa prijíma na základe lekárskeho vyšetrenia. Vo väčšine prípadov sa mladým mužom s touto diagnózou odkladá odvedenie na jeden rok.

Rozhodnutie o zlučiteľnosti slabinovej prietrže a armády sa prijíma na základe lekárskeho vyšetrenia.

Lekárska komisia

O vhodnosti mladého muža na vojenskú službu rozhodujú členovia návrhu výboru, ktorí majú k dispozícii tieto dokumenty:

 • Záznamy v lekárskom zázname pacienta.
 • Výsledky testov potvrdzujúcich ošetrenie prietrže.
 • Výťažky z liečby chronických chorôb.
 • Výsledky posledného lekárskeho vyšetrenia.

Zástupcovia vojenskej lekárskej komisie majú k dispozícii informácie o chorobách, ktorých prítomnosť stanovuje obmedzenia služby a možnosť odkladu. Inguinálna prietrž sa klasifikuje ako vonkajšia, takže po vizuálnom vyšetrení môžete posúdiť závažnosť stavu mladého muža..

Kategórie platnosti

Existuje 5 kategórií spôsobilosti na vojenskú službu:

 1. A. Označuje úplnú spôsobilosť mládeže na vojenskú službu..
 2. B. Chlapci, ktorí patria do tejto kategórie, sú spôsobilí pre armádu, ale s malými obmedzeniami. V tomto prípade je mladý muž pridelený k jednotkám, čo vylučuje bremeno chorého orgánu.
 3. B. Nezahŕňa vojenskú službu v mieri, ale v prípade nepriateľských akcií sa vyžaduje účasť mladého muža v ťažkom veku. Zároveň je vojenská karta označená ako „nevhodná“.
 4. G. Ak bol mladému mužovi po vykonaní lekárskeho vyšetrenia zaradený do kategórie „G“, bude mu na liečbu choroby udelené oneskorenie o 6 - 12 mesiacov. O rok musí podstúpiť druhú lekársku prehliadku..
 5. D. Táto kategória znamená nevhodnosť pre vojenskú službu. Úplne zbavuje mladého muža vojenských povinností.

Berú do armády s herniou v roku 2020?

Na úvod by som chcel upriamiť pozornosť používateľov na skutočnosť, že každý druh kýly má svoje vlastné osobitné vlastnosti, takže to môže zistiť len kvalifikovaný odborník. Pokúsime sa dostať odpoveď na otázku, berú do armády prietrž? Predtým, ako bude branec poslaný do armády, musí sa podrobiť lekárskej prehliadke. Pri prehliadke na vojenskej registračnej a prijímacej kancelárii ani lekári neodkĺznu ani najmenšie podrobnosti spojené so zdravím budúceho vojaka. Preto, ak sa zistia vážne zdravotné problémy, vrátane prítomnosti prietrže, môže byť branec v ozbrojených silách úplne odstránený zo služby..

Na tento účel musí mladý muž poskytnúť vojenskej komisii všetky potrebné dokumenty, výsledky testov, ktoré by potvrdili liečbu prietrže, osteochondrózy, bolesti chrbta atď. Po preskúmaní poskytnutých materiálov lekár vydá rozhodnutie, či sa na spravodajcu vzťahuje konkrétny prípad alebo nie. Ak majú lekári podozrenie, neodvedie sa odvedenec na kliniku v mieste registrácie.

Berú v armáde prietrž miechy??

Dnes sú stavovce rýchlo mladšie, a to z dôvodu mnohých faktorov: nesprávny životný štýl, veľká fyzická námaha, niektoré choroby pohybového ústrojenstva sa dajú dediť. Podľa štatistík malo zo všetkých rekrutov 37% mladých mužov problémy s pohybovým ústrojenstvom (pozri článok, choroby, s ktorými nie sú braní do armády)..

Možno každý vie, že armáda je predovšetkým zvýšenou fyzickou aktivitou. Z tohto dôvodu majú rekruti a ich rodičia veľmi aktuálnu otázku: sú povolaní do služby s kýlou v chrbtici alebo nie? Najprv musíte pochopiť, že samotná prítomnosť choroby nie je dôvodom neslúži v armáde. Návrh výboru zohľadní typ kýly a stupeň jej prejavu. V takom prípade sa vezmú do úvahy záznamy v zdravotnej dokumentácii o nábore, výsledky testov a vyšetrenie mladého muža na plný úväzok. Po vydaní rozsudku sa každému brancovi pridelí kategória spôsobilosti:

 • "A" - branec je vhodný na vojenskú službu v akýchkoľvek jednotkách
 • „B“ - platné s malými obmedzeniami
 • „B“ - táto kategória zabezpečuje vojenskú službu výlučne počas vojny
 • „G“ - odvedenec dostane dočasný odpočinok, ak počas lekárskeho vyšetrenia bola zistená choroba, je stanovený čas na ošetrenie
 • "D" - bolo objavené vážne ochorenie, ktoré neumožňuje slúžiť v armáde

Odvod a prietrž chrbtice

Je potrebné zdôrazniť, že nie vždy je možné okamžite určiť, či je mladý muž spôsobilý na vojenskú službu. Predpokladajme, že ak je diagnostikovaná hôrka Schmorl, v niektorých prípadoch je branec považovaný za spôsobilého, niekedy v súlade s obmedzeniami (môžete slúžiť v akejkoľvek armáde okrem elitných a špeciálnych síl). Existujú situácie, keď sa pri rovnakej diagnóze do rezervy pošle branca. Mladí ľudia niekedy nedostanú prepustenie, ale odplatu. Najčastejšie sa to stáva, keď sa má odložiť operácia s ďalšou rehabilitáciou. Spravodajca môže počítať s oneskorením. Konkrétne termíny určujú lekári.

Berú v armáde slabinovú prietrž??

Niekoľko slov o tom, čo predstavuje toto ochorenie, je výstup herniálneho vaku cez zväčšený trieslový kruh. Tento typ prietrže môže byť opraviteľný a nezmeniteľný. Čo je tiež dôležité, táto patológia môže byť vrodená a získaná v dôsledku nadmernej fyzickej námahy. Toto ochorenie najčastejšie prebieha úplne bezbolestne, zatiaľ čo výstupok je viditeľný dokonca aj voľným okom. Nebezpečenstvo a zákernosť choroby spočíva v tom, že môže dôjsť k inguinálnemu porušeniu svalov črevného fragmentu, potom sa jednoducho nemôžete obísť bez núdzového chirurgického zákroku..

Otázka, či vstúpia do armády s inguinálnou kýlou, samozrejme neexistuje. Ide o to, že v súčasnosti je toto ochorenie vďaka chirurgickému zákroku veľmi efektívne liečené. Preto sa vo väčšine prípadov povoľujúcim pracovníkom s takouto patológiou odloží čas na dokončenie celého postupu liečby a regenerácie. Po úspešnom ošetrení sa uskutoční druhá komisia a ak sa zaznamená úplné uzdravenie bez komplikácií, spravodajca spolu so zvyškom vojakov zažije všetky ťažkosti a radostné chvíle vojenskej služby. Podľa všetkých rovnakých štatistík v 77% zo 100 verbári majú pocit, že sa im darí po výkone operácií a že slúžia bezpečne v armáde..

Ak sú však relapsy, prietrž je príliš veľká alebo chirurgický zákrok z nejakého dôvodu nie je možné, branca sa považuje za nespôsobilého a je úplne vyňatý z vojenskej služby. Pamätajte si, že v ruskom práve je taká choroba, ako je trieslovinová prietrž, upravená v článku 60, ktorý je v armádnom dokumente „Plány chorôb“ a ktorý je vyňatý z povinnosti vydať sa. Je dôležité pochopiť, že kategóriu platnosti určuje výlučne odborník v závislosti od konkrétnej diagnózy..

Chcel by som poznamenať zaujímavý fakt, že branec má právo samostatne rozhodnúť, či sa obrátiť na špecialistov o pomoc alebo nie. Hlavným poslaním lekárskej komisie je zhodnotiť pripravenosť mladého muža na vojenskú službu v ruských ozbrojených silách. Nie sú tu diagnostikované, algoritmy liečby nie sú predpísané. Pri identifikácii chronických chorôb, vrátane všetkých druhov kýly, lekári pracujú s poskytnutými lekárskymi dokumentmi. Ak bola diagnóza ingvinálnej prietrže stanovená pred telefonátom, lekári môžu pochybovať o výskyte tejto choroby a poslať brancu na ďalšie lekárske vyšetrenie, takže nebuďte príliš leniví na to, aby ste si prečítali, ako sa odloženie z armády robí na štúdium - nepochybne bude užitočné pre všetkých mladých mužov..

Pamätať! Zdravie je to najcennejšie, čo človek má! Preto s týmto problémom pristupujte s úplnou vážnosťou a zodpovednosťou.!

Inguinálna kýla. Životnosť?

Inguinálna kýla. Životnosť?

Borec »28. mája 2014 16:10

Re: Inguinálna kýla. Životnosť?

Anton Nikolaevič »29. mája 2014 01:35

S touto diagnózou, za predpokladu, že odmietnete chirurgické ošetrenie (malo by sa to urobiť písomne), musíte byť vyňatý z ponoru s kategóriou spôsobilosti „B“ podľa článku 60 ods. „C“ Zoznamu chorôb:
Pruh
V prítomnosti indikácií na vyšetrenie v stĺpcoch I, II, III rozvrhu chorôb sa ponúka chirurgická liečba. Po úspešnom ošetrení sú pripravení na vojenskú službu..
Dôvodom uplatňovania tohto článku sú neuspokojivé výsledky liečby (relaps) alebo odmietnutie liečby, ako aj kontraindikácie na jej implementáciu..
stredne veľké veľkosti, opakujúce sa vonkajšie kýly objavujúce sa vo vertikálnej polohe tela počas fyzickej námahy a kašľa;

Neexistujú žiadne právne dôsledky. Môžu byť vzatí do armády, ak nebránite svoje právo na oslobodenie od brannej povinnosti. Ak sa o návrhu rozhodne, malo by sa proti nemu odvolať: Ako sa odvolať proti rozhodnutiu rady pre návrh?

Bezplatná konzultácia
Novosibirsk, +7 (383) 213-66-83
Moskva +7 (499) 755-88-71

Re: Inguinálna kýla. Životnosť?

Borec »29. mája 2014 12:54

Re: Inguinálna kýla. Životnosť?

Anton Nikolaevič »30. mája 2014 00:17

Bezplatná konzultácia
Novosibirsk, +7 (383) 213-66-83
Moskva +7 (499) 755-88-71

Re: Inguinálna kýla. Životnosť?

Danyil »11. augusta 2014 21:12

Re: Inguinálna kýla. Životnosť?

Anton Nikolaevič »11. augusta 2014 22:35

Bezplatná konzultácia
Novosibirsk, +7 (383) 213-66-83
Moskva +7 (499) 755-88-71

Kto je online?

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

Či už berú armádu s ingvinálnou alebo pupočnou kýlou

Berú do armády s pupočnou kýlou?

Pupočná kýla sa vzťahuje na vonkajšiu formu choroby, keď k vyčnievaniu orgánov dochádza cez pupok smerom von. Chirurgická liečba je ukázaná niektorým brancom, čo dáva vysokú šancu na úspešný výsledok. Lekári návrhu výboru môžu po tom, čo videli dôvod, poslať branného rýchlou cestou, avšak bez ohľadu na to, či ho použije alebo nemá, má braný právo sám. Vrodená chyba v brušnej stene, keď vnútorné orgány „vypadávajú“ pupkom v herniálnom vaku, sa nazýva „omphalocele“. Vo väčšine prípadov sa ochorenie vyvíja v dôsledku oslabenia brušnej steny (v dôsledku nadmerného zaťaženia tela, nadmernej hmotnosti, opuchu, zápchy a niektorých ďalších provokačných faktorov). Ak má induktor vrodenú pupočníkovú vadu, výskyt kýly môže počas života vyvolať stres. Stane sa z pupočnej kýly výnimka z armády, ktorú možno nájsť v článku 60 Zoznamu chorôb, ktorého vysvetlenie sa nachádza v nasledujúcom odseku..

Ak sa pupočné kýly pozorujú opakovane, ktoré sa vyznačujú veľkými rozmermi, stanú sa základom úplného oslobodenia od armády. Schéma choroby Článok 60 odsek „a“ berie do úvahy opakujúce sa veľké hernie, veľké, s potrebou premiestnenia alebo narušenia fungovania vnútorných orgánov (črevá, žalúdok atď.). Odvedenec bude vyšetrený pre kategóriu zdatnosti „D“, nespôsobilú na použitie (a v skutočnosti veľká veľkosť vydutej prietrže hernie zabraňuje úplnému životu, fyzická aktivita je kontraindikovaná, lekári zvážia zníženie chirurgicky). Článok nekvantifikuje veľkosť prietrže, ale môžeme predpokladať, že veľkosť sa stanoví v pomere k objemu „vypadávajúcich“ orgánov. Ak omentum vyčnieva von z pupočného kruhu, bude to malá pupočná kýla. Ak sa omentum, črevo dostanú do herniálneho vaku, kýla už dosiahne veľké rozmery. Vizuálne môžete tiež vyhodnotiť veľkosť prietrže, môžu byť veľmi malé až niekoľko centimetrov alebo zväčšené na 25 alebo viac centimetrov..

Kýly veľkej veľkosti môžu vyvolať stagnáciu výkalov v čreve, ktoré sa nachádza mimo brušnej dutiny. Pretože pupočníkový prstenec sa nerozťahuje do obrovskej veľkosti, potom na najužšom mieste je možné zovretie čreva. Porušenie tkanív môže viesť k ich úplnej strate (atrofii), vyvolať zápal. V tomto prípade je operácia nevyhnutná, manuálna metóda prietrže hernie už nie je možná. Medzi komplikácie patrí ruptúra ​​čreva a peritonitída, ktorú spôsobuje, a otrava krvi. Ak je indikovaná operácia, je pri prítomnosti kýly potrebné obnoviť zdravie. Na udržanie brušnej steny sa používajú moderné metódy, niekedy je implantovaná sieťka implantátu a riziko recidívy je výrazne znížené.

Stredne veľké pupočné kýly môžu byť tiež dôvodom na získanie vojenského preukazu zdravia. Mierna veľkosť prietrže pupka, zaznamenaná v histórii relapsu, je dôvodom na priradenie kategórie fitness „B“, článok 60 ods. „B“, branca v čase mieru nie je vypracovaný do armády a je predmetom prepustenia..

Nie všetky typy pupočnej kýly však majú náznaky na oslobodenie od služby. Budú poslaní slúžiť v armáde s malou pupočníkovou prietržou, ktorá svojou veľkosťou neprekročí fyziologický pupočný krúžok. Servis je možný bez obmedzenia, bez ťažkých nákladov, čo vyvoláva ďalší nárast prietrže. Na obrázku je zobrazené nosenie vzpery..

Sú kompatibilné s pupočnou kýlou a armádou?

Otázka spôsobilosti na povinnú službu v štátnych jednotkách je naliehavou otázkou nielen pre zdravých mladých mužov vo vojenskom veku, ale aj pre tých, ktorých lekári pravidelne sledujú v súvislosti s chronickým ochorením. Pupočná prietrž je výčnelok vnútorných orgánov cez pupočníkový kruh kvôli slabosti svalov prednej brušnej steny..

Kýla u mladých ľudí vo vojenskom veku nie je vždy znakom prepustenia alebo odloženia z vojenskej služby. Na otázku môže odpovedať iba hodnotenie všeobecného stavu branca a závažnosti choroby: sú kompatibilné s pupočnou kýlou a armádou?

Lekárska komisia

Každý mladý človek, ktorý dosiahol vek 18 rokov, sa musí po prijatí prvých predvolaní dostaviť na vojenský komisár a podrobiť sa lekárskej prehliadke. Na základe výsledkov skúšky vedúci lekár vojenskej evidencie a prijímacieho úradu určí kategóriu spôsobilosti, do ktorej je braný.

Získanie oddychu alebo prepustenia, ak je pupočná kýla na zozname diagnóz potenciálneho vojaka, nie je také ľahké.

Je potrebné vziať do úvahy také nuansy, ako je prítomnosť sprievodných patológií, stupeň dysfunkcie pohybového aparátu, veľkosť a počet hernálnych výčnelkov, ako aj údaje o chirurgických zákrokoch pri anamnéze a možných relapsoch choroby..

Kategórie platnosti

Postavenie potenciálneho vojenského personálu sa určuje v súlade s podskupinami.

Kategória A - mladík nemá obmedzenia v povinnej službe.

Kategória B - vhodné s malými obmedzeniami. Pri pupočnej prietrži, ktorej veľkosť nie je väčšia ako priemer pupočného prstenca, je branec braný do tejto podskupiny. Vojenská služba je možná pomocou bandáže. Nadmerné cvičenie je obmedzené..

V ktorých prípadoch sa poskytuje oneskorenie

Ak sa má prietrž odstrániť, ale súčasne je malá, spravodajcovi sa odloží oneskorenie na vyriešenie problému chirurgického zákroku. Pri tejto forme choroby sa zaraďuje kategória G.

Rozhodnutie o operácii nie je povinné, ale mladý muž musí pamätať na to, že nie je imúnny voči možnosti zásahu do hernia, čo sa dá liečiť iba núdzovým odstránením formácie..

V prípade opakovaného vystúpenia v komisii, ak počas odkladu nebol pozorovaný žiadny relaps, dostane branca kategóriu B - obmedzené.

Oslobodenie od občianskeho dlhu sa poskytuje, iba ak:

 • veľká prietrž;
 • pri kašľaní dochádza k prolapsu črevnej steny a omentu;
 • hernálny vak nie je nastavený samostatne v polohe na chrbte;
 • nie je možné ručne nastaviť.

Je priradená kategória D a branca dostane príslušnú značku na vojenskom preukaze totožnosti. Rovnaká kategória sa poskytuje mladým mužom s pooperačnými relapsmi..

Berú do armády prietrž

V tomto článku sa dozvieme, či sú zaradení do armády s herniou a aké kategórie spôsobilosti pre túto chorobu a jej odrody sú poskytované pre vojenskú službu..

Berú v armáde prietrž miechy?

Medzistavcová hernia je závažné ochorenie, ktoré je často spojené s osteochondrózou. Spôsobilosť občana na vojenskú službu sa určuje na základe klinického obrazu choroby a jej príznakov. Vojenská služba je možná, ak medzistavcová prietrž nespôsobuje problémy s bolesťou a pohyblivosťou.

Kategórie vhodnosti pre vojenskú službu v oblasti miechy

Kategórie sa spravidla definujú v prípade medzistavcovej prietrže takto:

• kategória „B“, ak choroba nemá výraznú symptomatológiu alebo má slabo vyjadrenú formu prejavu, odvedenec vykonáva vojenskú službu, ale s obmedzením výberu vojakov;
• kategória „B“, ak má odvedenec dve alebo viac prietrží, nemožnosť chirurgického zákroku alebo neprítomnosť pozitívnych výsledkov po chirurgickom zákroku, ako aj v prípade narušenia funkcie pohybového aparátu;
• Kategória „D“, ak choroba zahŕňa exacerbáciu sprevádzanú prudkým zhoršením zdravotného stavu náborového personálu alebo v prípade pooperačného obdobia..

Berú do armády s herniou Schmorl

Schmorlova kýla môže byť vrodeným ochorením, môže sa vyskytnúť pri skolióze chrbtice alebo v prípade zranenia. Táto patológia spravidla nemá symptómy okrem objavenia sa bolesti po fyzickej námahe. Na záver, že je možné slúžiť v armáde v prítomnosti kýly Schmorlovej, je potrebné vychádzať z klinického obrazu choroby a zo zoznamu chorôb..

Kategórie vhodnosti pre vojenskú službu s hôrou Schmorl

Vo väčšine prípadov Schernlova hernia nemá výraznú patológiu a symptomatológiu. V takom prípade dostane odvedenec kategóriu spôsobilosti „B“, v ktorej musí absolvovať vojenskú službu, avšak s obmedzením výberu vojakov. Ak choroba zahŕňa patologické faktory, ktoré vedú k ťažkostiam v mobilite, branec sa považuje za nevhodný pre vojenskú službu kategórie „D“..

Berú v armáde slabinovú prietrž?

Inguinálna hernia je určená vydutím peritoneálnych orgánov cez trieslovinový kanál. Podobná patológia sa môže zvážiť pri fyzickom vyšetrení. Možnosť absolvovania vojenského výcviku je určená veľkosťou slabinovej prietrže a inými okolnosťami choroby.

Kategórie vhodnosti pre vojenskú službu so slabinovou prietržou

Vojenský výbor môže vymenovať spravodajcu s odkladom, ktorý mu umožní podrobiť sa liečeniu, ale spravodajca môže podľa vlastného uváženia liečbu odmietnuť. Ak sa klinický obraz choroby po odložení nemení pozitívnym smerom, lekárska komisia rozhodne o spôsobilosti na vojenskú službu..

Kategórie faktorov platnosti a prijatia:

• „B“ - prietrž stredného priemeru, vyskytujúce sa exacerbácie, je možné pozorovať pri zvislej polohe tela, s fyzickou námahou, ako aj pri kašľaní;
• „D“ - prejavuje sa obrovský priemer ingvinálnej prietrže, prejavujú sa systematické exacerbácie, aby sa korigovala prietrž, je nevyhnutná manuálna kompenzácia alebo vodorovná poloha tela.

Berú do armády s pupočnou kýlou

Umbilická hernia je výstupok v pupku. Vhodnosť pre vojenskú službu s diagnózou pupočnej kýly je určená zoznamom faktorov.

Kategórie vhodnosti pre vojenskú službu s pupočnou kýlou

Čas použiteľnosti „B“ sa určuje:

Kýla má malý priemer;
• Neprekračuje fyziologický kruh;
• Neexistuje žiadna bolesť.

V tomto prípade bude občan odvedený do armády, ale s obmedzením výberu vojakov. V iných prípadoch, v prípade exacerbácií a vysokých symptómov bolesti, sa kategória fitness „B“ alebo „D“ priraďuje v závislosti od priebehu choroby..

Berú do armády prietrž hernie pažeráka

Odvod v prípade, že je brancovi diagnostikovaná kýla pažeráka, sa určuje podľa stupňa choroby, pri kýze pažeráka existujú tri stupne. Odvedenec je vyňatý z vojenskej služby v prípade výrazného oslabenia bránice pažeráka.

Kategórie trvanlivosti hernie pažeráka

Kategória trvanlivosti „B“ je priradená, keď:
• Pred bránica je predsieň žalúdka a kardia;
• S brušným segmentom pažeráka a kardií spadá časť tela žalúdka do dutiny hrudníka;
• Priemerná veľkosť opakujúcej sa vonkajšej prietrže, ktorá sa objavuje vo vertikálnej polohe tela počas fyzickej námahy alebo kašľa;
• Ventrálne kýly vyžadujúce obväz.

Môžu byť oslovení po odstránení prietrže

Chirurgický zákrok znamená prítomnosť rehabilitačného obdobia po operácii. Spravodajca dostane odplatu, aby sa zotavil z operácie. Vojenský evidenčný a vojenský úrad má právo vyzvať občana na vojenskom policajnom úrade po skončení rehabilitačného obdobia na druhú lekársku prehliadku a vymenovanie novej kategórie, ktorá vám umožní slúžiť v armáde. Ak občan dostal kategóriu „bez registrácie“, opakované preskúmanie sa neplánuje, aj keď má operácia pozitívny výsledok..

Dokumentárne potvrdenie diagnózy „hernie“ a činnosti brancu

Potrebné lekárske závery v prípade diagnózy prietrže (v závislosti od typu prietrže a jej umiestnenia):

• fluorografia;
• CT sken;
• Magnetická rezonancia;
• elektromyografia;
• gastroskopia;
• Ezofagogastroduodenoskopia.

Spravodajca musí poskytnúť všetkým, ktorí majú lekárske správy, aby potvrdili prítomnosť diagnózy, na základe ktorej návrh výboru dospeje k záveru o vhodnosti..

Kontroverzné otázky pri rozhodovaní o vhodnosti spravodajcu

Proti rozhodnutiu vojenského registračného a vojenského úradu je možné sa odvolať dvoma spôsobmi - pomocou vyššieho vojenského registračného a vojenského úradu alebo prostredníctvom súdu v súlade s článkom 28 Federálneho zákona Ruskej federácie „O vojenských službách a vojenskej službe“..

Spravodajca musí podať príslušnú sťažnosť a podať ju štátnemu orgánu. V dokumente sa uvedie toto:

• Odvolací orgán;
• osobné údaje o brancovi;
• poštová adresa brancu;
• Opis kontroverzného momentu;
• podpis vodcu;
• Dátum.

Dokument nemá štandardizovanú vzorku, ale musia sa uviesť potrebné informácie, inak sa sťažnosť nebude posudzovať. Spolu so sťažnosťou je tiež potrebné poskytnúť lekárske správy o zdravotnom stave brancu, čo bude mať vplyv na preskúmanie rozhodnutia. Sťažnosť sa musí posúdiť najneskôr do piatich pracovných dní. V prípade opakovaného lekárskeho vyšetrenia bude brancovi oznámený nový dátum vyšetrenia..

záver

Kýla má mnoho odrôd a lokalizácií, ale práve sprievodné faktory priebehu choroby sú dôvodom na získanie jednej alebo druhej kategórie vhodnosti. Na potvrdenie diagnózy musí branec poskytnúť príslušné lekárske správy. Kontroverzné momenty skúšky možno vyriešiť prostredníctvom vyššej vojenskej evidencie a úradu prijímania.

Posledné články v tejto sekcii:

Po prijatí predvolania na návrh vojenskej služby musí byť branec na povinnej lekárskej rade. Hlavným účelom fyzického vyšetrenia je určiť vhodnosť kategórie mladých.

Vynikajúce vyhliadky, ktoré poskytuje štát vojakovi vo forme hypotéky zaplatenej štátom v deň prepustenia z ozbrojených síl, sa stávajú snami, ktoré sa rozpadli.

Existujú rôzne formy dermatitídy, ako aj možné komplikácie. Zvážte typy dermatitídy a určte kategórie vhodnosti pre každú chorobu.

Manželky armády majú množstvo ďalších sociálnych výhod v dôsledku špecifického životného štýlu spojeného s typom činnosti manželov. Dôvodom je skutočnosť, že služba v ozbrojených silách.

Dmitrij, dobré popoludnie. Podľa zoznamu chorôb sa uchádzate o kategóriu fitness B-3. Kategória znamená vojenskú službu, ale za určitých podmienok. Je potrebné riadiť sa odporúčaniami lekára, vylúčiť fyzickú aktivitu, vzpieranie.

Dobrý deň, mám diagnózu kýly pri otvorení jedla v bránici prvého stupňa. Dostal som predvolanie na návrhovú dosku - môžem sa spoľahnúť na získanie vojenského lístka?

Jaroslav, dobré popoludnie. Áno, v prípade operácie môžete očakávať oneskorenie. Oneskorenie platí v rehabilitačnom období po operácii. Po skončení rehabilitácie môžete byť pozvaní na vojenskú registráciu a prijímací úrad na opätovné preskúmanie. Všeobecne je doba odkladu stanovená na základe lekárskeho posudku lekára vykonávajúceho operáciu.

Dobrý deň, môžem očakávať oneskorenie, ak mám naplánovanú operáciu? A za akých podmienok sa odklad udeľuje?

Alexander, dobré popoludnie. Keďže sa vyskytuje znížená citlivosť končatín, ktorá odkazuje na porušenie pohybového aparátu, musíte byť prepustený z vojenskej služby. Podľa Plánu chorôb môžu byť tieto príznaky pripisované „menším dysfunkciám“. Príčinou zlyhania je aj štípaný nerv. Na získanie potrebnej lekárskej správy musíte mať EMG. Zdravotnú správu je možné napadnúť prostredníctvom vyššieho vojenského registračného alebo prijímacieho úradu.

Zdravím! Mám nasledujúcu situáciu: existuje medzistavcová kýla 4,5, ktorá bola diagnostikovaná pred niekoľkými rokmi. Stáva sa, že cítim necitlivosť jednej z nôh. V bruchu sú stále viditeľné bolesti. Lekári vysvetľujú, že je to spôsobené zovretými nervami. Neustále užívam injekciu pre bolesť. Nedávno som zložil lekárske vyšetrenie a oni potvrdili diagnózu, ale uznali kategóriu vhodnosti „B“. Je takéto rozhodnutie vôbec legálne a ako ho opraviť na písmeno „B“??

Kýla a armáda. Spoznajte lekársku radu

S kýlou je získanie vojenskej služby pomerne ťažké. Tieto dôvody sú:

  dlhá anamnéza choroby; prítomnosť závažného porušenia funkcií pohybového aparátu alebo citlivosti; viac prietrže.

Najčastejšie komisia udeľuje odklad vojenskej služby na ďalšie ošetrenie. Pri niektorých druhoch kýly sú vyslaní slúžiť určitým typom jednotiek.

Prítomnosť kýly v brannej službe môže slúžiť ako základ pre odklad alebo vyhlásenie toho, že nie je vhodný na vojenskú službu. Toto je určené typom kýly a všeobecným stavom brancu.

Miechová prietrž

Podávanie v armáde brancovi s kýlou chrbtice (medziobratlová kýla) je povolené s nekomplikovanými formami patológie a ak sa dá riešiť konzervatívnymi metódami. Veľa záleží na závažnosti a mieste jeho formovania..

Medzistavcová hernia sa považuje za pomerne vážnu chorobu kvôli skutočnosti, že na mieche je kompresia (tlak). Existuje niekoľko typov tejto patológie v závislosti od miesta - krčka maternice, hrudníka a bedrovej kosti. Každý z nich má svoje vlastné príznaky a môže spôsobiť určité komplikácie. Pri rozhodovaní lekár posudzuje miesto, veľkosť prietrže a pomer k kanálu chrbtice, do ktorého spadá..

Nasledujúce podmienky sú nebezpečné pre zdravie a neumožňujú vojenskú službu:

  Svalová atrofia. Nedostatok reflexu šľachy. Výrazné zníženie citlivosti. Progresívne ochorenie. Prítomnosť vrodených patológií stavcov v ťažkej forme. Veľkosť prietrže dosahuje 8 - 12 mm alebo viac. Odvedcovi je predpísaná operácia, ale odmieta. V prípadoch, keď nie je možné chirurgické ošetrenie.

V miernych formách vývoja choroby je povolená vojenská služba s medziobratlovou kýlou. Ale lekárska rada vojenského úradu pre prijímanie často, aby sa vývoj choroby nezhoršoval, odďaľuje službu a nasmeruje ju na liečbu. Jeho cieľom je zmenšiť herniálny vak a zmierniť príznaky choroby.

Schmorlova kýla

Diagnóza Schmorlovej prietrže nie je základom pre uznanie branca nevhodného pre vojenskú službu. Prítomnosť takejto diagnózy nebude brániť zápisu do vojenskej vzdelávacej inštitúcie.

Výnimkou môžu byť prípady, keď je prítomná viac prietrží a sú narušené motorické funkcie, ako aj čiastočná strata citlivosti. Iba neurológ bude schopný diagnostikovať tento stav a pošle záver lekárskej komisii vojenského úradu registrácie a zaradenia..

V takom prípade sa spravodajca považuje za nespôsobilý na použitie v ozbrojených silách.

Čo je Schmorlova kýla. Viac tu.

Inguinálna kýla

Toto ochorenie je výstup herniálneho vaku cez zväčšený trieslový kruh. Rozlišujte neredukovateľnú a opraviteľnú povahu patológie.

Táto diagnóza je základom pre uznanie branca nespôsobilého na vojenskú službu. Ale vzhľadom na to, že choroba sa v súčasnosti účinne lieči chirurgickými metódami, je častejšie než to, že sa odvedeným osobám poskytuje oprava a zotavenie. Potom môže byť branec považovaný za spôsobilého na vykonávanie služby podmienečne. Čo to znamená robiť vojenskú službu v určitých jednotkách as obmedzeniami.

Pupočná prietrž

Prítomnosť tejto choroby môže tiež slúžiť ako dôvod na odloženie vojenskej služby alebo jej uznanie za nespôsobilé. To je možné, ak po operácii dôjde k relapsom, prítomnosť niekoľkých alebo viacerých hernií, potreba chirurgického zákroku a odvedenec to odmietne. V iných prípadoch s pupočníkovou prietržou môžete získať odklad liečby kvôli liečbe.

Prietoková kýlová hernia

Ak je diagnostikovaná keratinálna hernia v brancovi, dostane odklad výkonu služby a odporúčanie na chirurgickú liečbu. Po úspešnom ošetrení možno pri nasledujúcom lekárskom vyšetrení na vojenskej registračnej a prijímacej kancelárii považovať za oprávneného na výkon služby braný.

Príčinou uvoľnenia môžu byť nasledujúce faktory - nefunkčná forma choroby, veľká prietrž, výskyt relapsov.

Malo by sa tiež pamätať na to, že branec sám prijíma, či s operáciou súhlasí alebo nie. Ale tu zohráva dôležitú úlohu znenie v diagnóze. Ak je indikovaná prítomnosť vonkajšej prietrže, ktorá sa objaví vo zvislej polohe počas kašľa a fyzickej námahy, je branca oslobodený od vojenskej služby. A ak je pri úkone uvedená iba prítomnosť predĺženia inguinálneho kruhu bez výčnelku, potom lekárska rada s najväčšou pravdepodobnosťou rozpozná branca vhodného na službu.

Ezofágová prietrž

Kýlová hernia II. Stupňa sa uvádza v odseku „B“. čo znamená obmedzenú platnosť. V prípade opakovaného výskytu patológie, neuspokojivých výsledkov liečby je branec považovaný za nevhodný na vojenskú službu.

Pupočná kýla malej veľkosti, bez vyčnievania počas namáhania a fyzickej námahy, ako aj prítomnosť predabdominálneho lipómu, nedáva dôvod na odloženie alebo prepustenie z vojenskej služby alebo prijatie na vojenské školy.

Hernia disku

Tento problém je upravený v Pláne chorôb podľa čl. 66. Uvádza sa v ňom, že v prípade menšieho poškodenia motorických funkcií, ako aj čiastočnej (v oblasti 1. neurometra) straty citlivosti sa prejaví zníženie sily jednotlivých svalov a šľachový reflex, výnimka z prievanu. Zaradené do kategórie "B" - platné s obmedzením. Po ruke sa vydáva vojenský lístok.

Po odstránení kýly

Po odstránení kýly môže byť po vojenskej službe povolaný odvedenec. Ak neexistujú žiadne ďalšie kontraindikácie, operácia a proces zotavenia boli produktívne, nedochádza k relapsom, potom vojenská lekárska komisia uzná osobu za spôsobilú na vojenskú službu alebo s určitými obmedzeniami.

Všetky dôvody nevhodnosti pre vojenskú službu, ako aj zoznam patológií sú stanovené v zozname chorôb, ktorý vedie lekárov, ktorí sú členmi vojenskej lekárskej komisie, vo vojenských komisiách. Malo by sa tiež pamätať na to, že nábor na chirurgickú liečbu nie je povinný. Odvedenec má právo samostatne sa rozhodnúť, či operáciu potrebuje alebo nie..

Kýla a vojenská služba: vezmite si to alebo nie

Medzistavcová kýla je ochorenie chrbtice, pri ktorom je narušená integrita vláknitého kruhu medzistavcových platničiek a jej jadro buničiny vyčnieva do priestoru miechového kanála. Kýla je veľmi zákerná - vyvíja sa nepostrehnuteľne, iba niekedy si to pripomína bolesti hlavy v chrbte. Táto choroba sa považuje za jednu z najbežnejších patológií chrbtice - v samotných Spojených štátoch sa v roku 2020 vykonalo asi 200 000 operácií s herniou. V Rusku tento problém nie je o nič akútnejší.

A hoci sa to považuje za „chorobu súvisiacu s vekom“, v posledných desaťročiach ju stále viac trpia mladí muži v ťažnom veku. V dôsledku toho sa otázka stáva relevantnou: berú v armáde kýlu? Nemožno na ňu odpovedať monosyllabicky, pretože existuje niekoľko typov tohto ochorenia, môže ovplyvniť rôzne časti chrbtice, môžu sa líšiť v závažnosti. Až po preštudovaní všetkých vyššie uvedených nuancií rozhodne vojenský lekársky výbor o tom, či sa mladý muž môže pripojiť k armáde s medzistavcovou prietržou.

Prečo sa v chrbtici vyskytuje prietrž?

Chrbtica je jednou z hlavných častí ľudskej kostry. Skladá sa z 33 alebo 34 stavcov a 24 medzistavcových platničiek. Úlohou tohto zariadenia je zaistiť flexibilitu chrbtice a tlmenie nárazov počas behu, skákania, chôdze. Disky rôznych častí chrbtice sa líšia veľkosťou, ale majú podobnú štruktúru: všetky pozostávajú z hustého vláknitého vonkajšieho prstenca a gélového jadra..

V medicíne sa prietrže nazývajú patológie, pri ktorých orgán opúšťa dutinu v normálnom stave. Je to možné v priestore medzi svalmi, pod kožou, v dutine alebo vreckách tela. Je známych veľa typov tohto ochorenia, najbežnejšie sú brušné alebo brušné prietrže.

V normálnom stave je disk umiestnený prísne medzi telom dvoch susedných stavcov a nepresahuje tieto hranice. Jej výstupok dovnútra alebo von z chrbtice sa nazýva medziobratlová hernia. Hlavnou príčinou tejto patológie je osteochondróza, degeneratívna deštrukcia chrupavkového tkaniva vláknitej chrupavky. Patologický proces začína sušením vnútorného jadra, po ktorom disk stráca svoje elastické vlastnosti a vonkajší vláknitý kruh začína praskať a delaminovať. Potom sa v ňom objavia medzery, do ktorých sa vytlačí obsah disku. Zoviera nervové zakončenie, ktoré reguluje činnosť rôznych vnútorných orgánov. Porušenie inervácie môže viesť k strate motorickej funkcie alebo citlivosti oblasti kože, atrofii svalov alebo k nesprávnemu fungovaniu vnútorných orgánov..

Prečo to tak nie je úplne jasné. V takýchto procesoch bezpochyby zohrávajú dôležitú úlohu dedičné faktory. Okrem toho zvýšená fyzická aktivita, nadváha, zakrivenie chrbtice alebo práca v nepohodlnej polohe prispievajú k tvorbe medzistavcových kýly. Ochorenie sa často vyvíja u ľudí s abnormalitami pohybového ústrojenstva, poraneniami miechy, metabolickými poruchami (diabetes mellitus)..

Kýly sa môžu objaviť v rôznych častiach chrbtice, ale bedrová oblasť trpí častejšie ako ostatné - zažívajú najväčší stres. Patológie krčnej chrbtice sa pozorujú menej často a ešte menej hrudníka.

Ochorenie má niekoľko štádií:

 • Posun disku je spočiatku nevýznamný, je 2 až 3 mm. Toto sa nazýva prolaps disku;
 • Miešanie pri asi 4 mm sa nazýva vyčnievanie disku. Jadro však stále zostáva vo vonkajšom krúžku;
 • Ďalší vývoj patologického procesu vedie k prasknutiu vláknitej kapsuly a vytláčaniu jadra za ňu. Táto fáza choroby sa nazýva extrúzia disku. Vyznačuje sa drvením prietrže miechy, čo vedie k vzniku tzv. Radiulárneho syndrómu;
 • Štvrtá fáza vývoja sa nazýva sekvestrácia disku. Vyznačuje sa úplným odtokom jadra z vláknitej kapsuly, čo často vedie ku kompresii miechy..

Malo by byť zrejmé, že prejavy medzistavcovej prietrže do značnej miery závisia od jej umiestnenia. Ak disk vyčnieva dozadu (dorzálna prietrž), zužuje miechový kanál a tlačí na obsah miechy. Pri laterálnom bočnom výčnelku trpia korene miechových nervov. Hernie však niekedy vôbec neovplyvňujú miechu alebo korene nervov - potom patológia prebieha prakticky bez klinických prejavov. Existuje tiež difúzna prietrž, ktorá je sprevádzaná úplným zničením vláknitého prstenca.

Klinický obraz choroby

Príznaky tohto ochorenia do značnej miery závisia od jeho lokalizácie. Kýla v bedrovej alebo sakrálnej oblasti spôsobuje bolesť v stehne, slabosť štvorhlavého svalu, pokles Achillovho reflexu a nedostatok adekvátnej liečby môže viesť k narušeniu funkcií panvových orgánov. Kýla v krčnej chrbtici môže spôsobiť atrofiu lichobežníkových a deltových svalov, silnú bolesť v ramene, rukách a prstoch a na hrudi, čo môže viesť k črevnej dyskinézii, pankreatickej nedostatočnosti a ťažkostiam s prehĺtaním..

V počiatočných fázach jej vzniku má prietrž obvykle latentný priebeh. Potom začína bolesť v oblasti chrbtice, kde je lokalizovaná patológia. Okrem toho sa na začiatku vyskytujú pri fyzickej námahe, ale prechádzajú v pokoji. Keď sa prietrž zväčšuje, bolesť sa stáva permanentnou, dochádza k svalovo-tonickému napätiu v paravertebrálnej oblasti.

Pri neprítomnosti adekvátnej liečby môže choroba viesť k mnohým komplikáciám:

 • Radikálny syndróm. Vyskytuje sa pri kompresii miechových nervov. V počiatočnom štádiu je syndróm charakterizovaný intenzívnou bolesťou („bolesti chrbta“), potom sú narušené funkcie orgánov alebo sa stráca citlivosť v oblasti radikálovej inervácie;
 • Diskogénna myelopatia. Táto patológia sa vyskytuje pri stláčaní miechy. Po prvé, motorická funkcia trpí pri lumbálnej prietrži, sú možné abnormality brušnej dutiny a panvy;
 • Syndróm stavcov. Prejavuje sa pri stláčaní stavcov, zvyčajne sa vyskytuje v krčnej chrbtici. Charakteristické príznaky syndrómu sú časté bolesti hlavy, zhoršená koordinácia pohybov, hučanie v ušiach, mdloby.

Je potrebné poznamenať, že vyššie uvedené komplikácie sú dosť nebezpečné a bez vhodného ošetrenia sa veľmi rýchlo stanú nezvratnými.

Berú do armády medzistavcovú prietrž

Medzistavcová kýla je veľmi závažné a nebezpečné ochorenie, ktoré nielenže výrazne zhoršuje život pacienta, ale tiež ukladá vážne obmedzenia na mobilitu a fyzickú aktivitu. Medzistavcové prietrže a armáda sú preto zle kompatibilné koncepcie. Existujú však dôležité nuansy: samotná diagnóza nie je vyňatá z vojenskej služby, ale všeobecný stav mladého muža. Inými slovami, odborníci lekárskej komisie rozhodujú o vhodnosti armády na základe prejavov a závažnosti choroby. Aby sa nevstúpil do armády s kýlou chrbtice, musí mladý lekár lekárom dokázať, že má závažné poruchy spôsobené patológiou - napríklad dysfunkcia vnútorných orgánov..

Medzistavcová kýla sa vykonáva podľa článku 66 rozvrhu chorôb. Prax ukazuje, že toto ochorenie vám umožňuje získať nasledujúce kategórie fitness:

 • "B". Mladý človek môže získať túto kategóriu, ak je klinický obraz choroby úplne zlý alebo úplne chýba. V tomto prípade bude vzatý do armády, ale výber druhu vojakov bude značne obmedzený;
 • "AT". Táto kategória sa zaraďuje, ak choroba viedla k významnému zhoršeniu pohybových funkcií alebo ak ovplyvnila fungovanie vnútorných orgánov, ako aj v prítomnosti viacerých patológií. Podáva sa po neúčinnej operácii alebo pri vedomom opustení;
 • "G". Túto kategóriu zvyčajne získavajú osoby zodpovedné za vojenskú službu po operácii alebo v prípade zhoršenia choroby. Majú nárok na odklad a opätovné preskúmanie po termíne stanovenom IHC.

Mladý muž musí byť pripravený udržať svoju diagnózu. Musí poskytnúť lekárskej komisii údaje z röntgenového vyšetrenia a zdokumentovať opakované žiadosti o pomoc. Obvykle sa rekruti s diagnózou „medziobratlovej hernie“ posielajú na ďalšie vyšetrenie, ktoré okrem konvenčného röntgenového žiarenia môže zahŕňať zobrazovanie magnetickou rezonanciou a počítačovú tomografiu, myelografiu, neurologické vyšetrenie, vaskulárne vyšetrenie..

Armáda a kýla Schmorl: berte alebo nie

Ďalším ochorením spojeným s patológiou diskov miechy je Schmorlova kýla. Pri tejto patológii disk nevyčnieva zo strany chrbtice, ale je vytlačený priamo do tela horného alebo dolného stavca, priamo do jeho kostnatého hubovitého tkaniva. Spravidla je toto ochorenie vrodené, menej často sa vytvára v ranom detstve. Ochorenie zvyčajne postihuje bedrovú alebo hrudnú chrbticu. Niekedy existuje viac hernií Schmorla. Spravidla sú malé. Výskyt niekoľkých malých prietrží naraz je charakteristický pre vrodené patologické stavy kostného tkaniva..

Dôvody rozvoja Schmorlovej kýly ešte nie sú úplne objasnené. Dedičný faktor samozrejme hrá rozhodujúcu úlohu v patogenéze choroby. Získaná forma choroby môže byť výsledkom poranení chrbtice - zlomeniny, dislokácie, ťažké modriny - alebo jej zakrivenie (kyphosis, skolióza). Ďalším dôvodom je degeneratívne ochorenie kostí - osteoartróza a osteoporóza. Získaná Schmorlova kýla sa zvyčajne vyvíja už v starobe.

Toto ochorenie je spravidla asymptomatické. Niekedy sa pacienti sťažujú na nepohodlie alebo bolesti chrbta, svalové napätie, znecitlivenie končatín. Ešte väčším problémom je oslabenie chrbtice - pri ťažkej záťaži sa môže stavca postihnutá prietržou jednoducho zlomiť. Ľudia, ktorí majú Schmorlovu prietrž, o tom často ani nevedia, prítomnosť patológie sa dá určiť pomocou počítačovej tomografie alebo MR..

Armáda so Schmorlovou prietržou sa zvyčajne prijíma, kategória sa zaraďuje v závislosti od stupňa vývoja a závažnosti patológie. Toto ochorenie sa spravidla nepovažuje za vážne ochorenie. Výnimku z armády možno získať, iba ak je choroba sprevádzaná závažnými funkčnými poruchami chrbtice:

 • Patológia postupuje rýchlo a jej klinický obraz sa rýchlo mení;
 • Ak sa zistia porušenia v štruktúre troch alebo viacerých stavcov;
 • S významnými dysfunkciami chrbtice, ktoré majú za následok znecitlivenie končatín alebo silnú periodickú bolesť, sa zvyšuje zakaždým.

Mladí muži s podobnou diagnózou zvyčajne dostanú kategóriu „B“ a idú hájiť svoju vlasť, ale výber miesta výkonu služby je obmedzený..

Pupočná prietrž: vezmite si ju alebo nie pre pohotovostnú službu

Umbilikálna prietrž je výčnelok omentum a časti čreva v pupočnom kruhu. Táto choroba sa spravidla vyvíja u detí v počiatočnom období života, ale trpia ju dospelí. Príčinou choroby môže byť nadmerná fyzická námaha, nadváha, dlhodobý kašeľ, zápcha, zlý vývoj brušných svalov, zranenia alebo operácie.

Toto ochorenie je sprevádzané neustálym pocitom nevoľnosti a bolesti v strednom bruchu. Najviditeľnejším symptómom pupočnej kýly je však výskyt charakteristického výčnelku v pupku. Hlavným spôsobom liečby choroby je chirurgický zákrok..

Či vstúpi do armády mladý muž s pupočnou kýlou, závisí predovšetkým od jeho veľkosti. Ak je malý, bude pravdepodobne vyzvaný, aby mu pridelil „obmedzenú“ kategóriu „B“. V prípade veľkej a dobre definovanej patológie sa na vojenského dôstojníka vzťahuje článok 60 Bieloruskej republiky. Výnimku zo služby možno získať pri veľkej a opakujúcej sa prietrži, ktorá sa prejavuje po fyzickej námahe. Po operácii hernie má spravodajca nárok na oneskorené zotavenie.

Je možné slúžiť pri slabinovej prietrži

Inguinálna hernia je patologický proces prenikania brušných orgánov do trieslového kanálika. Toto je jedna z najbežnejších druhov tejto choroby. Najčastejšie ho postihujú muži - predstavujú viac ako 90% prípadov.

Príznaky slabinovej prietrže sa môžu vyvíjať po dlhú dobu alebo sa môžu objaviť neočakávane. Najcharakteristickejšie z nich sú:

 • pretrvávajúca bolesť v oblasti brucha a slabín;
 • zápcha a nadúvanie;
 • bolesť pri močení;
 • škytavka, nevoľnosť a zvracanie;
 • bolesť čriev.

Najdôležitejším prejavom choroby je prítomnosť prietrže samotnej - nádorový výčnelok v oblasti trieslovín. Malo by sa poznamenať, že malé kýly nesmú spôsobiť majiteľovi bolesť alebo nepohodlie. Nedostatok včasnej liečby môže viesť k závažným komplikáciám: porušenie prietrže, črevná obštrukcia, zápal pobrušnice a peritonitída. V tomto prípade je nevyhnutná neodkladná operácia..

Vývoj inguinálnej hernie je uľahčený poklesom svalov a väzov brušnej steny, nadváhou, zápchou, predĺženým kašľom a ťažkou fyzickou námahou spojenou so zdvíhaním veľkej hmotnosti. Dedičná predispozícia bezpochyby zohráva dôležitú úlohu pri rozvoji patológie - ak už bola v rodine postihnutá ingvinická kýla, pravdepodobnosť ochorenia sa niekoľkokrát zvyšuje..

Na otázku, či berú armádu s inguinálnou herniou, nie monosyllabickou odpoveďou - sa rozhoduje od prípadu k prípadu. Prehľad spravodajcov s touto patológiou sa vykonáva podľa článku 60 RB. Medicína sa naučila vyrovnať sa s touto chorobou pomerne efektívne, takže vo väčšine prípadov sú rekruti jednoducho liečení a následným zotavením jednoducho oddialení. Obvyklou liečbou je chirurgický zákrok. Potom nasleduje druhý prieskum, po ktorom mladý muž ide dať svoj dlh vlasti. Samozrejme, ak sa v komisii zistí, že jeho zdravie je uspokojivé. Podľa štatistík takmer 80% mladých ľudí po absolvovaní cyklu invazívnej kýly prichádza do armády.

Oslobodenie od ťažkostí a pozbavení vojenskej služby s trieslovinovou kýlou môžete získať iba v dvoch prípadoch:

 • S veľkým množstvom patológie a jej pravidelnými relapsmi. V tomto prípade dostane mladý muž kategóriu „D“;
 • Pri miernej veľkosti prietrže a častých relapsoch choroby, ktorá sa vyskytuje vo zvislej polohe tela počas fyzickej námahy alebo kašľa. S týmto priebehom choroby je brancovi pridelená kategória „B“ a v mierovom období je vyňatá zo služby;
 • Je potrebné poznamenať, že pre získanie „neprekonateľných“ kategórií je dôležitá prítomnosť recidív choroby. Ale aj v tomto prípade mladý muž zvyčajne dostane odplatu a potom sa podrobí druhému vyšetreniu.

Môžete tiež dodať, že lekári uvedení v komisii nevykonávajú diagnózu a nepredpisujú liečbu. Ich úloha je iná: určiť, do akej miery je armáda spôsobilá na odvod. Preto sa mladý muž, ktorý má „neprístupnú“ chorobu, sa musí vopred pripraviť na lekárske vyšetrenie: zhromaždí potrebné dokumenty, výpisy a podrobí sa ďalším vyšetreniam. V takom prípade bude schopný získať vojenskú kartu oveľa rýchlejšie, vyhýbajúc sa zbytočnej byrokracii a problémom.

Inguinálna kýla. či odklad?

Možnosti témy

Inguinálna kýla. či odklad?

Pomôž mi prosím! Lekár diagnostikoval slabinovú prietrž na pravej strane s herniovým vakom, ktorý bol naklonený horizontálne; chron. prostatitis. Zavolajú ma do armády, alebo dôjde k oneskoreniu? A ďalej. hlavná otázka: môžu násilne hospitalizovať a vykonať operáciu, aby ju odstránili?!

Re: Inguinálna kýla. či odklad?

Môžete veľmi dobre dúfať, že budete vyňatí zo zaradenia, prihlásení a obdržíte vojenský lístok.
Váš článok je 60. kýla
V prípade kýly sa navrhuje chirurgická liečba pre tých, ktorí sú vyšetrení podľa stĺpcov I - IV plánu choroby. Po úspešnom ošetrení sú pripravení na vojenskú službu..
Dôvodom uplatňovania tohto článku sú neuspokojivé výsledky liečby (relaps) alebo odmietnutie liečby, ako aj kontraindikácie na jej implementáciu..
Odsek „a“ obsahuje:
opakovane sa opakujúce veľké kýly s veľkými rozmermi, ktoré si vyžadujú premiestnenie alebo vodorovnú polohu tela na premiestnenie alebo narušenie funkcie vnútorných orgánov;
bráničné kýly (vrátane získanej relaxácie bránice), ktoré narúšajú funkciu hrudných orgánov alebo s častým (2 alebo viackrát ročne) poškodenie;
nezvratná ventrálna prietrž.
Jediný opakovaný výskyt prietrže po chirurgickom zákroku nemá za následok použitie odseku „a“..
Odsek „b“ obsahuje:
hiátová hernia, ktorá nie je sprevádzaná porušeniami uvedenými v odseku „a“, s uspokojivými výsledkami liečby;
stredne veľké veľkosti, opakujúce sa vonkajšie kýly objavujúce sa vo zvislej polohe tela počas fyzickej námahy, kašeľ;
ventrálna prietrž vyžadujúca obväz.
Odsek „c“ zahŕňa prietrže pri prítomnosti herniovej brány, pozitívneho príznaku kašľavého tlaku a tiež neprítomnosti herniálneho vaku a jeho obsahu.
Malá (v rámci fyziologického prstenca) pupočnej kýly, predperitoneálna bledosť bielej línie brucha, ako aj rozširovanie ingvinálnych prstencov bez herniálneho výčnelku počas fyzickej námahy, namáhanie nie je dôvodom na uplatnenie tohto článku, nezasahuje do vojenskej služby, nezaručuje zápis do vojenských škôl a školy.
Nenúťte na prevádzku.
Mal by sa uviesť odkaz na článok 34 „Zamietnutie lekárskeho zákroku“ zákona „Základné právne predpisy o ochrane verejného zdravia“, schválený. Ozbrojené sily Ruskej federácie 07/22/93, č. 5487-1 v znení neskorších predpisov. od 10/18/07 g.
Pokiaľ ide o prostatitídu, na oslobodenie od hovoru musíte mať:
1. chronická prostatitída, ktorá vyžaduje hospitalizáciu pacienta 3 alebo viackrát ročne.
alebo
2. chronická prostatitída s prostatickými kameňmi.
Veľmi pochybujem o tom, že máte jednu alebo druhú možnosť.

Vymenovanie na telefonickú konzultáciu:
(495) 364-15-29 Moskva
(812) 719-85-26 Petrohrad
(843) 245-68-12 Kazaň

otázka

Dobré popoludnie. Prosím, povedzte mi, či je v lumbálnej oblasti bedrovej kosti prietrž 0,7 cm, je vložený odklad, alebo dávajú vojenský preukaz, alebo?

Pridané po 5 minútach
a čo sú degeneratívne-dystrofické zmeny v lumbosakrálnej chrbtici?

Naposledy upravil VLADIMIR01; 10.27.2010 o 21:49. Dôvod: Správa bola pridaná

Re: Inguinálna kýla. či odklad?

Odloženie liečby iba v prípade, že v čase hovoru dôjde k exacerbácii a ak chcete počítať s nevhodnosťou, potrebujete dysfunkciu vo forme citlivých a motorických porúch..

Vymenovanie na telefonickú konzultáciu:
(495) 364-15-29 Moskva
(812) 719-85-26 Petrohrad
(843) 245-68-12 Kazaň

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Podobné porušenie sa vyskytuje u mužov častejšie ako u žien. Vyznačuje sa vydutím vnútorných orgánov stenami slabinového kanálika v brušnej oblasti, ktoré je sprevádzané bolesťou.
Lumbosakrálna hernia sa ťažko lieči, pretože je to komplexná patológia chrbtice. Nepríjemné sprevádzanie človeka neustále: pri fyzickej námahe, v sede, pri zatáčkach a zákrutách.
Inguinálna kýla u dievčat je zriedkavá. S touto patológiou dochádza k miernemu výčnelku vnútorných orgánov v slabinách alebo stydkých pyskoch, ktorý sa zvyšuje s plačom alebo napätím.