loader

Hlavná

Pažerák

Vojenská služba a Schmorlova kýla

Ľudia s veľmi výraznými a komplexnými patológiami vrátane mentálnej retardácie, slepoty, schizofrénie, nedostatku končatín, hluchoty a iných závažných chorôb môžu byť na vojenskú službu úplne nevhodní..

Preto je také dôležité vedieť, či je možné slúžiť pri Schmorlovej kýle alebo nie..

V iných prípadoch sa zvažuje možnosť liečby alebo sa rieši problém so zníženou funkčnosťou orgánov. Pri prvej možnosti odborníci predpíšu liečbu, v dôsledku čoho sa oneskorí, po ktorom je potrebné druhé vyšetrenie.

Jednou z najzaujímavejších štatistických otázok rodičov a samotného brancu je: „Preberú službu v armáde s prítomnosťou Schmorlovej kýly?“.

Aby ste mohli odpovedať na podobnú otázku, musíte zistiť, čo znamená Schmorlova kýla, ako je choroba a aký klinický obraz sprevádza ochorenie..

Pri Schmorlovej kýle sa chrupavkové tkanivo z medzistavcovej platničky vtlačí do stavovca. Toto ochorenie sa môže vyskytnúť ako symptóm ochorenia, ako je Scheuermann-Mauova choroba. A tiež, kyphosis môže vyvolať vzhľad prietrže v dôsledku silného sklonu.

Schmorlova kýla, čo by ste mali vedieť?

Schmorlova hernia je séria zmien degeneratívnej povahy na medzistavcovej platničke. Ochorenie môže byť výsledkom porušenia držania tela alebo traumy, ale častejšie je výskyt Schmorlovej kýly vrodený.

Pomerne často môžu byť impulzom pre vývoj kýly malého Schmorla huby štruktúrne znaky stavcov. Preto niektorí vedci naznačujú, že choroba je výlučne vrodená..

Bolesť môže byť spojená s degeneratívnymi deštruktívnymi prejavmi v samotnej chrbtici a účinkom na nervové vlákna. Ako komplikácia sa môže vyskytnúť pokles alebo priehlbina na medzistavcovej platni stavca, čo povedie k jeho absolútnej dysfunkcii..

V dôsledku kompresného zlomenia stavca sa môže vyskytnúť nadmerná záťaž alebo vplyv na ňu, môže sa vyskytnúť Schmorlova kýla, ale toto je zriedkavý prípad..

Vývoj a prejav choroby je charakteristický pre mladých ľudí v období dospievania. Už v tomto veku je možné u človeka odhaliť viac Schmorlových hernií, čo určite poslúži ako dôvod na prepustenie z vojenskej služby..

Ako je diagnostikovaná a liečená Schmorlova kýla?

X-ray je najviac informačná štúdia v diagnostike ochorenia, ako je Schmorlova kýla. Okrem tejto diagnostickej metódy sa používajú aj štúdie MRI a CT. Toto ochorenie sa najrýchlejšie a najúčinnejšie lieči, keď sa zistí včas..

Špecialista individuálne maľuje liečebný program na liečbu Schmorlovej kýly s prihliadnutím na pohlavie, vek a odbornú činnosť pacienta. Hlavnou úlohou počas liečby choroby je zbaviť sa choroby, ktorá vyvolala začiatok choroby..

V prípade, že príčinou Schernlovej prietrže bolo zranenie - používajú lieky, ktoré môžu kostru zosilniť: vitamín D, vápnik. (Deti môžu mať stále predpísaný rybí olej).

Fyzioterapeutické metódy, ako aj iné individuálne vybrané metódy, budú pri liečbe Schmorlovej kýly pomerne účinné

 • Cvičenia pre Schmorlovu prietrž;
 • Wellness masáže;
 • Manuálna terapia;
 • Trakcia miechy;
 • Špeciálna gymnastika;
 • akupunktúra;
 • Masti a krémy;
 • plávanie.

Svah od armády pre zdravie so Schmorlovou kýlou

V tomto videu žena vysvetľuje psoriázu, kýlu a službu:

Môžeme teda vyvodiť záver, že samotná Schmorlova kýla nemôže byť úplnou kontraindikáciou pri výbere brancov na vojenskú službu. Najmä ak choroba zmizne bez príznakov. Takáto diagnóza umožňuje mladému mužovi vstúpiť do vojenskej vzdelávacej inštitúcie.

Ak sa však k základnej chorobe pridá motorická aj senzorická dysfunkcia chrbtice, najmä v prípade viacpočetných kôrov Schmorl, potom nie je vhodný branec. Či už je to tak, iba odborník rozhodne, či je osoba vhodná na službu alebo nie. Neurológ preto vždy konzultuje so všetkými rekrutmi.

Ak sa spravodajca náhle rozhodne „skloniť“ od armády, nemal by v žiadnom prípade zhoršiť úplne neškodnú chybu. V konečnom dôsledku sa dôrazne odporúča žartovanie s pohybovým systémom.

Berú do armády prietrž

Autor článku: Nadezhda Nikolaevna

Zdraví ľudia by mali slúžiť v armáde, nespôsobujú to žiadne pochybnosti. Môže hernia Schmorl byť považovaná za vážnu prekážku náboru do ozbrojených síl? Ako toto ochorenie ovplyvňuje zdravie vojaka? Zabráni mu to v plnení jeho povinností? Toto sú ťažké otázky, na ktoré je možné odpovedať iba študovaním informácií o samotnej chorobe..

Je to choroba?

Schmorlova kýla sa vyznačuje klíčením medzistavcových platničiek do hubovitého tkaniva stavca. V tomto prípade stavca stráca časť svojich funkcií, chrbtový stĺp sa stáva menej pohyblivým, čo ovplyvňuje fyzickú aktivitu osoby. Lekári považujú tieto zmeny za zanedbateľné, najmä preto, že ich prejavy sú vyhladené a dlhodobo nespôsobujú žiadne utrpenie..

Niektorí lekári označujú Schmorlovu prietrž za chorobu, ale za predpatologický stav, ktorý sa dá eliminovať s malým úsilím samotného pacienta a manuálnou terapiou, cvičením a masážou. Môžeme s tým súhlasiť, ak patológia mierne porušila stavce a disk nespadol do hubovitého tkaniva stavcov, ale iba do neho prenikol.

V iných prípadoch, najmä pri komplikáciách, sa osoba považuje za nezdravú a o otázke jej odvedenia v armáde by sa malo rozhodnúť konzultáciou s lekármi. Odvedenci a ich rodičia by mali mať predstavu o tom, aké príznaky má choroba, aby sa od komisie vyžadovalo správne vyvodenie záveru.

Ako vzniká patológia

Príčiny choroby sú mnohé, hlavné sú tieto:

 1. U mladých ľudí sa môže prejaviť ako dedičné ochorenie. Stáva sa to často, ak majú vaši členovia rodiny herniovú patológiu tohto typu, pravdepodobne ju máte. Je to kvôli vrodenej slabosti stavcovských tkanív. Z tohto dôvodu je pred odvedením do armády potrebné dôkladne preskúmať chrbticu.
 2. Ak ste mali vertikálne poranenia chrbtice, buďte obzvlášť ostražití. Napríklad to môže byť dôsledkom skákania z výšky, pádu, úderu smerujúceho zhora nadol, zdvíhania závaží. S rozvojom choroby z týchto dôvodov sa tento typ prietrže stáva mikrotraumou chrbtice, ktorá je plná rôznych komplikácií a môže byť stavom výskytu závažnejších chorôb - anémia končatín, zhoršené motorické funkcie až do rozpoznania postihnutia..
 3. Miecha môže byť narušená tým, že mäkké tkanivá u detí rýchlo rastú a kosti s nimi nedržia krok. Vytváranie dutín v hubovitom tkanive, v ktorých medzistavcové platničky padajú alebo prenikajú, sa preto stáva ľahšie.
 4. Ďalším významným dôvodom môže byť zmäkčenie miechového tkaniva. Je to kvôli sedavému životnému štýlu. Pri nedostatočnom zaťažení je prerušená dodávka krvi do okolitých miechových svalov a stavcov. To znižuje ich silu..
 5. Oslabenie chrbtice je charakteristické stoopom, kyfózou, Scheuermannovou chorobou, čo je tiež dôsledkom narušenia krvného zásobovania v problémových oblastiach chrbta. Výsledkom je výskyt viacerých prietrží. Podľa klasifikácie sa delia na bočné, zadné, predné, stredné v závislosti od toho, v ktorej časti sa nachádzajú.

Nebezpečné komplikácie

Foto: Schmorlova kýla pri CT

Medzi komplikácie, ktoré sa môžu vyskytnúť, sú obzvlášť závažné zlomeniny kompresie a medziobratlová hernia..

Medzistavcová kýla má ťažší priebeh, spôsobuje utrpenie a bolesť, je ťažké reagovať na nechirurgickú liečbu..

Zlomenina kompresie vedie k invalidite, vyžaduje nákladnú chirurgickú operáciu. Preto musí byť toto ochorenie stanovené a liečené včas..

Ako zistiť, či máte herniu Schmorl

Každé ochorenie má symptomatológiu, pomocou ktorej je možné podozrenie na jeho prítomnosť samu osebe. Premyslenosťou je, že na začiatku choroby nemá prakticky žiadne príznaky, objavuje sa iba pri jej vývoji. To znamená, že čím hlbšie difúzne tkanivo medzistavcovej platničky preniká do hubovitého tkaniva stavca, tým výraznejšie sú príznaky choroby..

Vyjadrujú sa takto:

 • pocit ťažkosti v chrbte, čo sa prejavuje najmä pri akejkoľvek práci, chrbát sa unavuje a začína bolieť;
 • bolesť je tiež charakteristická dlhodobým sedením alebo stojaním;
 • pri závažných a hlbokých stavcoch sa bolesť stáva zreteľnejšou, môže byť nepríjemná pri pohybe, ale pri ľahnutí sa upokojuje;
 • znecitlivenie rúk a nôh, obmedzená pohybová aktivita, ťažkosť pri chôdzi - to sú príznaky najničivejšieho zahĺbenia disku do stavcov a objavenie sa tuleňov okolo tohto miesta.

Sledujte svoje blaho a včas pochopíte, že máte hernálnu patológiu, a mali by ste vyhľadať odbornú pomoc..

Diagnostické metódy

Prítomnosť Schmorlovej kýly sa dá zistiť pomocou röntgenového vyšetrenia. Na obrázku je všetko zrejmé a lekár ľahko diagnostikuje chorobu. MRI a počítačová tomografia sú pri diagnostikovaní hernie tohto typu menej účinné, ale používajú sa aj pri určovaní choroby a spolu s röntgenom poskytujú úplný obraz o chorobe..

Je teda možné sa uistiť, že máte ochorenie nazývané Schmorlova kýla len zameraním sa na súbor príznakov, konkrétne príznakov a výsledkov štúdie. Konečnú diagnózu všetkých týchto ukazovateľov určuje iba lekár, ďalej odporúča liečebný cyklus.

Ako zabrániť negatívnemu vývoju choroby

Ak je armáda pre vás lákavým snom a vy chcete slúžiť bez problémov, mali by ste zabrániť chorobe. Ak to chcete urobiť, cvičte, viesť zdravý a aktívny životný štýl, správne jedzte a nezneužívajte zlé návyky.

Môžete tiež úspešne liečiť túto chorobu a zostať v armáde. Existujú preverené metódy liečby:

 • akupunktúra - alebo vplyv ihiel na nervové zakončenie, ktoré zmierňuje bolesť a zvyšuje odolnosť tela voči rozvoju choroby;
 • masáž, ktorá pomáha obnoviť krvný obeh okolitých svalov a tkanív okolo stavcov;
 • manuálna terapia alebo vystavenie aktívnym bodom, ktoré stimulujú zvýšenú imunitu a činnosť všetkých systémov a orgánov, od ktorých závisí funkčnosť stavcov. Napríklad stimulácia metabolizmu;
 • vodné procedúry vrátane vodnej gymnastiky a plávania;
 • Cvičebná terapia - cvičenia na liečenie a vyrovnávanie chrbtice. Môžu sa vykonávať na špeciálnych simulátoroch;
 • hardvérové ​​technológie na trakciu chrbtice, napríklad na valčekových lehátkach s valcami pohybujúcimi sa v rôznych smeroch: smerom k hlave od spodnej časti chrbta nahor a smerom k nohám od spodnej časti chrbta.

Malo by sa pamätať na to, že pre všetky výhody navrhovaných metód liečby by ste nemali dovoliť nadmerné axiálne zaťaženie chrbtice. Vzťahuje sa to na skutočnosť, že sa nemôžete venovať športu, ako je skákanie, parkovanie, horolezectvo, vzpieranie.

Závery o návrhu v armáde so Schmorlovou kýlou

Asymptomatický priebeh choroby nie je podmienkou odmietnutia slúžiť v armáde. Mladí ľudia sú povolaní nielen na spoločnom základe, ale môžu sa prihlásiť aj na vojenské školy a spájať svoj osud s vojenskou službou v vlasti. Potrebujú len vedieť, ako znížiť následky choroby a zabrániť jej ďalšiemu rozvoju.

Diagnóza Schmorlovej kýly znamená, že pacient musí sledovať svoje zdravie a stav chrbtice. Splnenie všetkých odporúčaní a prísne dodržiavanie liečebných metód umožní brancom plniť si svoje vojenské povinnosti v plnom rozsahu.

V prípade nepriaznivého vývoja choroby a výskytu komplikácií dochádza k nemožnosti služby v ozbrojených silách. Miera týchto komplikácií sa určuje na základe provízie s pomocou neurológa. Medzi ne môže patriť znížená motorická funkcia končatín, citlivosť, bolesť spôsobená hlbokým prienikom medzistavcových platničiek do kostného tkaniva stavca..

Berú v armáde prietrž miechy??

Medzi našimi stavcami sú medzistavcové platničky.

Vďaka diskom má naša chrbtica pohyblivosť.

Disk pozostáva z vláknitého prstenca, vo vnútri ktorého je jadro. Má konzistenciu podobnú želé..

Ak je chrbtica poškodená, vláknitý prstenec sa pretrhne, jadro sa vytlačí.

Obratle strácajú svoju schopnosť tlmiť, disky sa vyrovnávajú, obsah sa vydúva.

V tomto prípade sa nervové zakončenie stlačí a miecha sa stlačí.

Čo je medzistavcová prietrž?

Miechová kýla je rozdelená na dva hlavné typy: medzistavcové a Schmorl.

Faktory vyvolávajúce výskyt medzistavcových prietrží:

 • Ťažké bremená pri športe, zdvíhaní závaží.
 • Výsledok pádu na chrbát, ťažké modriny, poškodenie miechy, kompresné zlomeniny.
 • Dysfunkcia hlbokých svalov chrbta, zlý prísun krvi do chrbtice, ťažká hypotermia, sedavý obraz.

Druhy a príznaky

lumbosakrálníTuhosť a bolesť v bedrovej oblasti, náhla ostrá bolesť - bolesti chrbta, neschopnosť urobiť zákruty a zákruty. Bolesť sa prenáša do gluteálnej oblasti pozdĺž chodidla na chodidlo. Možno znecitlivenie nôh, plytvanie svalov av pokročilých prípadoch ochrnutie.
krčnejBolesť na bolesť v krku a ramennom páse. Tuhé pohyby krku. Bolesť hlavy, tinitus, závraty. Prudká zmena tlaku. Necitlivosť v končatinách rúk.
PrsníkBolesť v lopatkách a opasku, tlak na hrudi. Chybne považovaná za srdcovú.

Lumbosakrálna prietrž, najbežnejšia. Vyskytuje sa v dôsledku prasknutia disku bedrovej chrbtice. Bedrová hernia vedie k zakriveniu chrbtice a rozvoju skoliózy.

Ovplyvňuje kolenný kĺb a chodidlo pri kompresii nervových zakončení, čo má následky krívania a zhoršenej citlivosti končatín. Existuje obmedzený pohyb od neznesiteľnej bolesti, ktorá dlho nezmizne. Poruchy obehu v panvových orgánoch vedú k problémom s močením.

Kýla krčnej chrbtice, ďalšia najbežnejšia. Nervové vlákna prechádzajú cervikálnou oblasťou, ktoré ovplyvňujú fungovanie celého organizmu. Poškodenie nervových zakončení vedie k poruche vnútorných orgánov, svalového tkaniva, poruchám obehového systému. Poškodenie sluchu, pamäte a vestibulárneho aparátu.

Hrudná prietrž je zriedkavá. Medzistavcové platničky sú silne vyklenuté a poškodené nervové zakončenie. Diagnóza je možná iba v neskorom štádiu vývoja. Bolesť prietrže hrudnej oblasti je porovnateľná s bolesťou srdca, príznakmi angíny pectoris. Dýchavičnosť a medzirebrová neuralgia.

Schmorlova kýla

Alebo „Schmorl uzlík“ - má vrodenú patológiu, ktorá sa získava menej často. Asymptomatické ochorenie. Chrupavka chrbtice pritláča medzistavcové platničky a preniká do samotného tela stavcov. Tvorba uzliny Schmorl v detstve je možná s rýchlym rastom dieťaťa, keď sa mäkké a kostné tkanivá vyvíjajú rôznou rýchlosťou..

Možným dôvodom vzhľadu je nasmerovaný vertikálny náraz. Zmena v štruktúre stavcov nemá vplyv na nervové zakončenie, nespôsobuje bolesť a nepohodlie. Schmorlova uzlina sa stanoví pomocou röntgenového alebo magnetického rezonancie. Schmorlova kýla je menej nebezpečná ako medziobratlová kýla.

Armáda: hernia call

Telesná príprava kreslíka nemôže byť absolútne dokonalá pre akýkoľvek problém s chrbticou. Asymptomatický priebeh hernií medzistavcov a Schmorl nie je dôvodom na oslobodenie od vojenskej služby.

Kritériá na vyšetrenie dysfunkcie miechy:

 • umiestnenia;
 • veľkosť;
 • oblasť opustenia;
 • stav svalovej hmoty;
 • šľachový reflex;
 • deformácia chrbtice;
 • množstvo.

Lekár vydá dokument s výsledkami testov a diagnózou. V prípade, že prietrž má veľkosť viac ako 8 mm, má vážne patológie, vývoj, zhoršené funkcie pohybového aparátu, obmedzenie pohybu - odklad, prijatie do rezervy alebo úplná výnimka z výzvy.

Príznaky miernej povahy, bez narušenia funkcie chrbtice, dávajú právo zvoliť si jednotky pre službu.

Pri výskyte viacerých spinálnych porúch s akoukoľvek kýlou sa odporúča liečebný cyklus s opakovaným lekárskym vyšetrením.

Ak je chirurgický zákrok nemožný, zbytočne nevyužitý a funkcie pohybového aparátu sú narušené, branca je zo služby úplne oslobodený.

Pri odporučení chirurgického zákroku sa odvedenec osobne rozhodne a má právo operáciu odmietnuť. Dostane však kategóriu, ktorá dáva právo na odklad.

Lekárska rada hodnotí použiteľnosť, ktorá zaraďuje jednu z piatich kategórií.

Priradená kategória určuje, či mladý muž bude slúžiť, dostane odklad, vojenský preukaz alebo jeho províziu.

Typy kategórií, odporúčané jednotky, nábor

kategórieStanovenie typu vojakovStanovenie vhodnosti
"AND"Akékoľvek jednotkyAbsolútna kondícia
"B" podkategórie: "B-1"Obmedzte výber vojakov v súlade s podkategóriami. - pohraničné a vzdušné jednotky;Vhodné na použitie, s výhradou odvolania
B-2-flotila, delostrelectvo, tankové jednotky;
B-3-údržba odpaľovacích zariadení v raketových silách, obrnených transportéroch a pechotných vozidlách, stráži, protilietadlových raketových a chemických jednotkách;
B-4-bezpečnosť vojenských komplexov
"AT"V mierovom období bol prepustený z vojenskej službyVojenský lístok je označený ako „obmedzený.“ Zápis s vydaním vojenského preukazu totožnosti.
"G"Odloženie odvolania o šesť mesiacov alebo rokDočasne nevhodné na vojenskú službu. Opätovné prepustenie provízie z liečby.
"D"Úplné oslobodenie od vojenskej služby s vydaním vojenského preukazu totožnostiOdvedenec nie je vhodný na vojenskú službu

Problémy s chrbticou podľa kategórií použiteľnosti:

 • kategória „B“ a jej podkategórie zahŕňajú zakrivenie chrbtice. Osteochondróza s poškodením menej ako troch stavcových platničiek. Spondylitída, s prejavmi deformácie a poškodenia nie viac ako 3 stavce. Prítomnosť Schmorlovej kýly bez patológií.
 • Kategória „B“ sa zaraďuje, keď je chrbtica ohnutá deformáciou, osteochondrózou a spondylitídou s poškodením viac ako 3 platní a stavcov.
 • „G“ je zjavná deformita chrbtice, posun stavcov s bolesťou, kompresné zlomeniny chrbtice, pooperačné podmienky v dôsledku odstránenia prietrže, ischias..
 • Kategória „D“ sa vydáva na reumatoidnú artritídu, ankylozujúcu spondylitídu, infekčnú spondylitídu s akútnymi exacerbáciami, najmenej tri ročne..

Pred podstúpením vojenskej lekárskej komisie sa musí branec poradiť s lekárom, aby získal dokumenty potvrdzujúce diagnózu.

Balík dokumentov by mal obsahovať:

 • názor ošetrujúceho lekára;
 • záver neurológa;
 • výpisy z pobytu v nemocnici;
 • výsledky röntgenového, počítačového alebo magnetického rezonancie.

Komisia starostlivo skúma predložené dokumenty. Ak sa osvedčenia, výpisy, výsledky röntgenového žiarenia urobia pred prijatím provízie, vyvolávajú pochybnosti. Je žiaduce sledovanie ošetrujúcim lekárom počas dlhšieho časového obdobia..

Činnosti brancu za účelom získania meškania alebo získania vojenského lístka v prípade problémov s chrbticou:

 1. V deň určený vojenským registračným a vojenským úradom je potrebné dostaviť sa a vyplniť žiadosť o lekárske vyšetrenie. Odporúča sa neodkladať vzhľad na návrhovej doske. Ak sa nenaplní návrh plánu plnenia brancov vojenskými jednotkami, komisia môže „zavrieť oči“ pred výskytom chorôb a vydať verdikt „zdravý“..
 2. Pri lekárskej prehliadke predložte zhromaždené lekárske doklady potvrdzujúce problémy s chrbticou.
 3. Dohodnite sa na ďalších skúškach navrhnutých komisiou.

Pri odporučení chirurgického zákroku sa odvedenec osobne rozhodne a má právo operáciu odmietnuť. Dostane však kategóriu, ktorá dáva právo na odklad.

Lekársku prehliadku vykonáva terapeut, chirurg, neurológ, psychiater, oftalmológ, otolaryngológ, zubár a urológ. Celkové zdravotné hodnotenie.

Ak jeden z lekárov zistí abnormality v oblasti stavcov, stačí vymenovať ďalšie vyšetrenie v nemocnici. Potom lekárska rada vojenského úradu registrácie a zaradenia rozhodne o vhodnosti pre vojenskú službu a pridelí kategóriu.

Video: "Berú Shmorlovu prietrž do armády?"

Vojenské ID s herniou

Vojenský preukaz sa vydáva, keď vojenská lekárska komisia vydá stanovisko k nemožnosti vojenskej služby. Odvedenec patrí do kategórie „B“ alebo „D“. Ak chcete získať vojenskú kartu, ak máte jednu z týchto kategórií, musíte potvrdiť diagnózu, ktorá je zahrnutá v zozname „Plány chorôb“. Diagnózu potvrdí nezávislá lekárska komisia, po ktorej nasleduje vyšetrenie lekárskej rady vojenského komisára.

Berú do armády prietrž rôznych typov

Prítomnosť prietrže u mladého muža sa v niektorých prípadoch môže stať prekážkou pri výkone vojenských povinností, ktoré sú povinnosťou každého občana v zákonnej lehote od 18 do 27 rokov. Počas vojenskej služby mladého muža čakajú zložité testy, nezvyčajná fyzická aktivita. Odpoveď na otázku potenciálnych rekrutantov o tom, či sú zaradení do armády s herniou, je nejednoznačná..

Návrhová tabuľa zriedka rozhodne prepustiť chlapa s touto patológiou, existujú však výnimky.

Výrok závisí od formy choroby, od charakteristík vývoja choroby, od mnohých ďalších faktorov.

Dúfajúc, že ​​sa vyhneme armáde, ktorá dokáže vyprovokovať možnú exacerbáciu choroby, je vhodné študovať nuansy pred návrhom kampane..

Najbežnejšie typy hernií v brancoch

Mladí ľudia, ktorí trpia bolesťou chrbta, si často neuvedomujú existenciu vertebrálnej kýly, kým sa podrobia úplnému vyšetreniu..

Prítomnosť patológie je možné zistiť pomocou hardvérovej diagnostiky, po kontakte s neurológom neurológ, ktorý po vyšetrení po vypočutí sťažností pacienta poskytne potrebný smer na skúmanie problému..

Po podstúpení procedúr, ktoré zisťujú deformitu chrbtice, lekári stanovia diagnózu, ktorá vám umožní zistiť vhodnosť induktora vzhľadom na zvláštnosť anomálie:

 1. Zmena nájdená v mieche, nazývaná Schmorlova kýla, sa zvyčajne nepovažuje za kontraindikáciu pre vojenskú službu bez toho, aby to spôsobilo budúcim vojakom nepríjemné pocity. V takom prípade by ste sa nemali spoliehať na úplnú výnimku z brannej povinnosti. Návrhová rada jednoznačne priradí mládeži kategóriu „B“ na základe „Plánu chorôb“..

Výnimkou bude vplyv choroby na pohyblivosť chrbtice, rôzne neurologické komplikácie, ktoré sú priamou kontraindikáciou pri výkone vojenských povinností..

 1. Za závažnejšiu patológiu sa považuje medziobratlová hernia, ktorá je často dôsledkom osteochondrózy v pokročilom štádiu. Diagnóza často vyžaduje starostlivé vyšetrenie, ďalšie vyšetrenie a následnú liečbu. Štúdium štádia choroby, stupňa, príznakov, ktoré narúšajú normálny život človeka, v mnohých ohľadoch závisí od toho, či sú zaradení do armády s medziobratlovou kýlou alebo či zostávajú na „občanovi“.

Nováčik má každú šancu získať odklad služby alebo ísť do rezervy s výraznými príznakmi, poruchami, ktoré ovplyvňujú normálne fungovanie tela.

Pri kýlom Schmorlovej má väčšina obhajcov po lekárskej prehliadke kategóriu spôsobilosti „B“, s ktorou sú úspešne distribuované do vojenských jednotiek vzhľadom na určité obmedzenia týkajúce sa výberu vojakov..

Prítomnosť vážnych medzistavcových deformít núti vojenský úrad pre získanie podrobností, aby v každom prípade porozumel.

Je nepravdepodobné, že mladý muž, ktorý verbálne vyjadril sťažnosti, môže získať ospravedlnenie na zamietnutie neschválenej kategórie..

Zamedziť zamestnancom vojenského evidenčného a vojenského úradu podozrenia z vôle úmyselne sa vyhnúť vojenským povinnostiam, vopred získať pomoc pri dokumentoch potvrdzujúcich túto chorobu.

Medzistavcové kýly

Kýla zistená röntgenovým lúčom počas iných klinických skúšok môže byť dôvodom odloženia, brania spolu so všetkými novými pracovníkmi s menšími obmedzeniami alebo celoživotného oslobodenia od brannej činnosti..

Nebezpečné príznaky: časté bolesti hlavy, tlakové rázy, znecitlivenie končatín, nemožnosť voľného pohybu, únava a iné, významne ovplyvňujú životnú činnosť. Ochorenie sa môže vyvíjať na rôznych oddeleniach:

Choroba v každom sektore chrbtice v podmienkach armádneho života sa môže prehĺbiť, čo môže kedykoľvek viesť k zhoršeniu celkového stavu bojovníka..

Pri zaradení do kategórie spôsobilosti sa vojenská komisia riadi nielen „plánom chorôb“, ale aj zdravotným stavom náborového pracovníka, stupňom diagnostiky patológie, určujúcim, či bude mladý muž v konkrétnom prípade prijatý do armády s medzistavcovou prietržou:

Životnosťpríznaky
1. „B“ (menšie obmedzenia týkajúce sa výberu vojakov)Zistené ochorenie nespôsobuje nepohodlie alebo sa prejavuje skôr slabo
2. „B“ (výnimka z návrhov udalostí v čase mieru)- početné medzistavcové prietrže;

- kontraindikácie pre chirurgický zákrok;

- neefektívnosť vykonaného chirurgického zákroku;

- prítomnosť prietrže, ktorá spôsobila dysfunkciu končatín;

3. „G“ (dočasne nevhodné)- pooperačné rehabilitačné obdobie;

- choroba v akútnom štádiu, významne zhoršujúca pohodu.

4. „D“ (nevhodné)- významná deformácia stavcovských kotúčov;

- vážne zdravotné riziká;

- dysfunkcia pohybového aparátu.

Ak je zistená choroba asymptomatická, recidívy nie sú odstránené, mladý muž pôjde s výzvou pochopiť vojenské vedy do 12 mesiacov..

Vezmú do armády so slabinovou prietržou

Odpoveď na otázku, či sú zaradení do armády s inguinálnou herniou, sa oprávnene zaujíma o určitú kategóriu brancov, ktorí sú si vedomí ich diagnózy..

Rozhodnutie vojenskej lekárskej komisie bude závisieť od rozsahu vzdelania, od toho, ako často boli relapsy oficiálne zaznamenávané.

Priradené kategórie:

 • s miernou veľkosťou „B“: kategória, ktorá umožňuje v čase mieru nepristúpiť k armáde;
 • pôsobivé veľkosti prietrže, komplikácie, zodpovedajú kategórii „D“.

Diagnostickému mladému mužovi na vojenskom úrade sa môže odporučiť, aby pôsobil na kýlu a poskytol oddych.

Aká je šanca vyhnúť sa kýlovej službe

Pri návšteve vojenského registračného a prijímacieho úradu by sa malo pamätať na to, že lekári, ktorí vykonávajú lekárske vyšetrenie, nedetegujú nábor, vykonávajú len všeobecné vyšetrenie potenciálnych vojakov, študujú predložené dokumenty, lekársku históriu, na základe ktorých sa vyvodzujú závery o spôsobilosti na výkon služby..

Po rozhodnutí získať neschválenú kategóriu sa oplatí prijať tieto opatrenia:

 • preskúmať informácie v predstihu, keď do armády nevedú kýlu;
 • zhromažďovať osvedčenia potvrdzujúce diagnózu, fotografie, výpisy, zaznamenané návštevy u lekárov;
 • premýšľať nad vlastným správaním pri komunikácii s lekármi, ktorí neveria mladým mužom a snažia sa zdôvodniť nemožnosť dokončenia vojenskej služby s odkazom na zdravie.

Bez dobrého dôvodu sú ľudia s herniou najčastejšie vyvolávaní úspešne.

Avšak aj po dôkladnom zaškolení v komisii sa môže stretnúť s nezákonnými činmi ľahostajných zamestnancov s cieľom získať požadovaný počet bojovníkov..

Je dosť ťažké dokázať svoje práva sami, takže je múdrejší obrátiť sa na profesionálov.

„Military Medical College“ pomôže legálne získať vojenskú kartu

Počas 11 rokov existencie spoločnosti boli naši špecialisti schopní pomôcť pri získavaní vojenských vstupeniek pre viac ako 5 000 spravodajcov, pričom v každom prípade našli právne dôvody..

Zamestnanci organizácie sa skladajú z vojenských právnikov a zdravotníckych odborníkov s rozsiahlymi skúsenosťami, ktorí budú chrániť vaše záujmy vývojom kompetentných taktík zaručujúcich pozitívny výsledok av prípade potreby poskytnú úplnú podporu vo všetkých prípadoch..

Prvá konzultácia je bezplatná!

Zavolajte alebo vyplňte formulár žiadosti na webe a získajte komplexnú podporu.

 • Právne predpisy v oblasti vojenského práva sa často menia, takže informácie sa niekedy stávajú neaktuálnymi rýchlejšie, ako sa nám na stránke podarí aktualizovať.
 • Všetky prípady sú veľmi individuálne a závisia od mnohých faktorov. Základné informácie nezaručujú riešenie vašich problémov..

Preto odborní konzultanti pre vás pracujú 24 hodín denne! Položte otázku prostredníctvom formulára (nižšie) alebo prostredníctvom rozhovoru online

Berú do armády s herniou v roku 2020?

Kýla (lat. Hernia) - výstup orgánov z dutiny, ktorú bežne používajú, cez normálne existujúcu alebo patologicky vytvorenú dieru v anatomických formáciách, pričom sa zachováva integrita membrán, ktoré ich zakrývajú, alebo prítomnosť podmienok na to. Existujú herniálne výčnelky rôznych typov a každý má svoje vlastné vlastnosti. Preto pred rozhodnutím, či prijať do armády kýlu chrbtice a iné typy kýly, sa poďme zaoberať každou z nich osobitne, aby sme pochopili, ako sa líšia, ako môžu ovplyvniť fungovanie orgánov a systémov tela, av súlade s týmito údajmi určíme dať svoj dlh vlasti alebo bude odpísaný. Odpovede na tieto otázky považujeme v našom článku..

Miechová kýla a armáda

Rozlišujú sa tieto hlavné typy kýly chrbtice:

 • Schmorlova kýla - vyčnievanie medzistavcových platničiek nad alebo pod stavcami, zatiaľ čo k posunom diskov nedochádza, najčastejšie je to výsledok malformácie kostného tkaniva, pri ktorej je narušená štruktúra a štruktúra stavcovej platne;
 • prietrž lumbosakrálnej alebo hrudnej oblasti - vznikajúci v dôsledku zmeny štruktúry medzistavcových platničiek, v ktorej je premiestnený a progreduje pri prasknutí vláknitého prstenca.

SHMORLIA HERNIA A ARMY

Vo veľkej väčšine prípadov je toto ochorenie vrodené, nesprevádzajú ho žiadne bolestivé príznaky a nepovažuje sa za vážnu patológiu. Zvyčajne sa diagnostikuje náhodne pri röntgenovom vyšetrení chrbtice alebo hrudníka. Pravdepodobnosť progresie tohto ochorenia je extrémne nízka. Z tohto dôvodu vojenské úrady evidencie a prijímania takmer vždy priraďujú rekruty kategórie vhodnosti B. To znamená, že ich berú do armády so Schmorlovou kýlou, čo nestačí na získanie vojenského lístka na zdravie, ale s obmedzením výberu vojenských odborov..

Schmorlova kýla a armáda môžu byť nekompatibilné, ak v dôsledku choroby existuje obmedzená pohyblivosť chrbtice (zhoršená motorická funkcia chrbtice) alebo citlivé poruchy, ktoré sa dajú pomerne ťažko dokázať. V takej situácii sa Schmorlova hernia nevezme do armády..

Medzistavcová prietrž a služba v armáde

Medzistavcová hernia je vyčnievanie jadra medzistavcových platničiek do miechového kanála v dôsledku porušenia integrity vláknitého prstenca. Lekári vnímajú túto patológiu ako závažnejšie ochorenie, pretože môžu spôsobiť silnú bolesť a vážne poruchy normálneho fungovania chrbtice v dôsledku kompresie miechy a iných negatívnych procesov. Toto je nebezpečné ochorenie, ktorého jednou z bežných príčin je pokročilá osteochondróza..

Odpoveď na otázku, či sa do armády vezme armáda s medzistavcovou prietržou, sa nehodnotí iba neprítomnosťou alebo prítomnosťou kýly chrbtice. Vhodnosť na služby sa určuje posúdením porúch chrbtice s prietržou podľa článku 66 Choroby chrbtice a ich následkov. Zvyčajne môžeme rozlíšiť taký pomer choroby a kategórie spôsobilosti:

Miechový stavŽivotnosť
Asymptomatické alebo mierne príznakyB (vhodné pre službu s obmedzeným výberom typu vojakov)
Viacnásobná hernia (medzistavcové alebo Schmorl)B (výnimka zo služby a odpis)
Neoperovateľné prietrže alebo po neúčinnej chirurgickej liečbe
Kýla spôsobujúca zhoršenú motorickú a zmyslovú funkciu končatín
Stav po chirurgickej liečbe kýlyD (odklad zdravotného stavu, opätovné preskúmanie na konci odkladu)
Zhoršenie ochorenia so zhoršením

V prípade kýly medzistavcovej kosti sa berú do armády, ak je choroba asymptomatická a nespôsobuje dysfunkciu miechy. Na vyňatie z povolania je potrebné lekárskym vyšetrením potvrdiť progresiu choroby, výskyt viacerých útvarov alebo výrazné zhoršenie funkcií: obmedzenie miechy, pretrvávajúce bolesti, motorické alebo zmyslové poruchy. Všetky tieto porušenia musia byť potvrdené lekárskymi dokumentmi, ktoré by sa mali pripraviť vopred. Ak je to k dispozícii, musí sa odvedenec podrobiť smeru lekárskej komisie na ďalšie vyšetrenie, aby sa objasnila závažnosť choroby..

HESA HERNIA A VYBAVENIE

Kýla pri otvorení bránice pažeráka (HAP) je chronické ochorenie, pri ktorom dochádza k posunu do dutiny hrudníka pažerákom bránice dolného pažeráka, žalúdka alebo vo veľmi zriedkavých prípadoch - črevnými slučkami..

Hlavné ťažkosti s týmto ochorením: bolesť v epigastrickej oblasti, pocit pálenia pozdĺž pažeráka a za hrudnou kosťou, pálenie záhy, zvracanie vzduchom. Táto patológia sa zisťuje pri FGS a dôležitým diagnostickým vyšetrením je fluoroskopia pažeráka a žalúdka s orálnou kontrastnou látkou s báriom, ktorá je predpísaná tak, aby sa maximálne presne vyhodnotil stupeň choroby..

Vyšetrovanie spravodajcov s touto patológiou je upravené v článku 60 rozvrhu chorôb..

Pri hiátovej prietrži sa bránica neberie do armády, ak je jej diagnostikovaná:

 • Stupeň GPOD III (spolu s brušným segmentom pažeráka a kardií časť tela žalúdka padá do hrudnej dutiny);
 • Stupeň GPOD II (predsieň žalúdka a kardia umiestnená nad bránicou).

Ak vyšetrenie odhalí HPOD prvého stupňa (brušný pažerák je vyšší ako bránica a kardia je na jeho úrovni), vyšetrenie sa uskutoční podľa článku 60 ods. 60, podľa ktorého kategórie spôsobilosti B4 sa umiestni, a odvedenec dostane predvolanie, ktoré sa má poslať jednotkám.

ĽUDSKÉ HERNIE A VÝZVA NA SLUŽBU

Odpoveď na otázku, či berú armádu s pupočníkovou prietržou, závisí od jej veľkosti. To, či sa stane oslobodením od armády, nájdete v článku 60 Plánu chorôb. Budú poslaní slúžiť v armáde s malou pupočníkovou prietržou, ktorá svojou veľkosťou nepresahuje fyziologický pupočníkový prstenec, pretože nespôsobuje nepohodlie a nespôsobuje bolesť. Pri malej pupočnej kýle bude brancovi pridelená kategória B spôsobilosti a bude uznaná za vhodnú pre vojenskú službu.

Mladí ľudia s veľkými alebo miernymi opakujúcimi sa prietržami, prejavujúcimi sa vo fyzickej polohe počas fyzického cvičenia, sú z hovoru vylúčení. Lekári vojenskej lekárskej komisie môžu po tom, čo videli dôvod, poslať branca na operatívnu liečbu a zaradiť do kategórie fitness G - dočasne nevhodné na toto obdobie, ale odvedenec sa rozhodne použiť tento smer, alebo nie, pretože má právo odmietnuť chirurgický zákrok.

VŠEOBECNÁ SLUŽBA HERNE A ARMY

Diagnóza trieslovej kýly je patologický výčnelok peritoneum do dutiny trieslového kanálika, ktorý má zaoblený tvar. Na otázku, či vstupujú do armády s inguinálnou herniou, neexistuje definitívna odpoveď. Ide o to, že toto ochorenie sa vďaka chirurgickému zákroku veľmi efektívne lieči. Vo väčšine prípadov sa preto s takouto patológiou oneskoruje chirurgické ošetrenie a zotavenie. Po úspešnom absolvovaní liečby sa uskutoční druhá komisia, pri ktorej sa budú musieť vrátiť všetci špecializovaní lekári, a ak dôjde k úplnému uzdraveniu bez komplikácií, je vyslaný do služby armáda. Ak sa však vyskytne problém, ako je relaps, výčnelok je príliš veľký alebo chirurgický zákrok je z nejakého dôvodu nemožný, je nábor považovaný za nespôsobilého a je vyňatý z vojenskej služby..

Inguinálna hernia sa teda do armády nevezme, ak má branca:

 • Opakovane sa opakujúcim veľkým vonkajším prietržiam, ktoré si vyžadujú manuálne výhody alebo vodorovnú polohu tela alebo ktoré porušujú funkcie vnútorných orgánov, sa zaraďuje do kategórie fitness D
 • Stredne veľké, opakujúce sa vonkajšie prietrže objavujúce sa vo vertikálnej polohe tela počas fyzickej námahy a kašľa - je zaradená kategória fitness B.

Lekári vojenského úradu evidencie a prijímania môžu navrhovateľovi odložiť chirurgické ošetrenie. Postúpenie na ošetrenie je právo, a nie povinnosť, preto sa samotný branec rozhodne, či požiada o lekársku pomoc s týmto postúpením a vojenský úrad pre jeho zaradenie ho nemôže prinútiť. Odmietnutie vykonať operáciu nebude predstavovať vyhýbanie sa prípadom brannej povinnosti.

Podmienky na oslobodenie od armády s herniou

Všetci rekruti sa musia podrobiť sérii lekárskych vyšetrení, aby im mohli priradiť kategóriu spôsobilosti na vojenskú službu. Kýla ako patológia sa vyznačuje niektorými špecifickými znakmi a najčastejšie nováčik podstúpi províziu, ktorá už pozná jeho diagnózu. Vojenská služba s kýlou je možná v závislosti od typu choroby a charakteristík jej priebehu.

Čo prietrže nie je brané do armády

V každom prípade je riziko vziať mladého muža s kýlou do armády. Aby sme pochopili, či sú zaradení do armády s takouto patológiou, je potrebné určiť, o ktorú chorobu ide. Kýla je odchod orgánov z dutín, ktoré zaberajú v dôsledku poškodenia svalovej kostry. Zároveň sa zachováva integrita orgánov. Orgán vychádzajúci z anatomického vrecka môže vyčnievať úplne alebo čiastočne, z ktorého je stanovený stupeň patológie.

Pruh

Vertebrálna kýla je medzi mladými ľuďmi stále častejšia, kým pred touto chorobou trpeli ľudia po 30 rokoch. Príčiny patológie sú:

 • dedičnosť;
 • zranenia, modriny a iné zranenia;
 • sedavý životný štýl (sedavá práca).

Vertebrálne disky sú zdeformované, čo narúša muskuloskeletálnu integritu celej chrbtice. Existujú dva hlavné typy chorôb:

 • medziobratlová kýla;
 • Schmorlova kýla.

Vezmú do armády s herniou chrbtice, v tejto fáze rozhodne o podrobnejšom lekárskom vyšetrení.

Schmorlova kýla

Schmorlova hernia sa nazýva taký vývoj patológie, keď miecha rastie do mäkkých tkanív stavcov. Neexistujú žiadne krvné cievy, čo znamená, že narušenie krvného zásobovania neohrozuje tento typ ochorenia. Po zdvíhaní ťažkých predmetov sa môže cítiť trochu nepohodlie, ale vo všeobecnosti je prítomnosť patológie pre nositeľa takmer nepostrehnuteľná..

Najčastejšie je tento typ patológie vrodený, ale dá sa získať v dôsledku silného zakrivenia chrbta..

Armáda sa vezme s kýlom Schmorl, avšak na základe schválenej vojensko-lekárskej komisie bude brancovi pridelená kategória spôsobilosti „B“, ktorá umožňuje armáde vstúpiť, ale obmedzuje výber jednotiek.

Medzistavcová prietrž

Medzistavcová kýla je oveľa nebezpečnejšia choroba. Pri tejto patológii dochádza k narušeniu integrity a zmene stavu medzistavcových platničiek, v dôsledku čoho sa výrazne posunie a vypadne, čo spôsobí prasknutie vláknitého prstenca. Ak ochorenie začnete, v priebehu času začne vysídlenie vyvíjať tlak na chrbát mozgu, čo zase môže viesť k invalidnému vozíku..

Vývoj patológie medzistavcových platničiek môže vyvolať osteochondrózu, preto sa odporúča začať liečbu chrupavkových kĺbov chrbtice vopred..

Pri problémoch medzistavcových platničiek ich možno vziať do armády, je však dôležité posúdiť celkový zdravotný stav náborového pracovníka, jeho pohodu a stupeň rozvoja choroby. V dôsledku toho je brancovi s touto diagnózou priradená jedna z nasledujúcich kategórií zdravia:

 1. Kategória „B“, ak sú príznaky choroby mierne a prietrž samotná nespôsobuje bolesť a nepríjemný pocit vyvolávateľom.
 2. Kategória "B", ak boli počas vyšetrenia diagnostikované 2 alebo viac útvarov, chirurgický zákrok nepomohol alebo je nemožné vykonať, došlo k porušeniu pohybových funkcií horných alebo dolných končatín..
 3. Kategória „G“, ak je patológia v akútnom štádiu alebo ak sa po operácii zotavuje branca.

Vezmite do armády medziobratlovú prietrž nemusí okamžite. Spravodajca má právo na oneskorenie, ak sa takáto potreba potvrdí počas lekárskeho vyšetrenia.

Pupočná prietrž

Umbilikálna hernia je tvorená čiastočným prechodom vnútorných orgánov za peritoneum cez pupočníkový otvor. Takáto patológia môže byť nielen získaná, ale aj vrodená: všetko závisí od anatomických znakov štruktúry brucha..

Patológia sa môže vytvoriť:

 • v dôsledku nadmerného fyzického stresu;
 • nedostatok alebo nadváha;
 • poranenia brucha.

Veľkosť patológie ovplyvňuje rozhodnutie o tom, či sa má do armády dostať pupočná kýla. Ak vyčnievanie orgánov nepresahuje veľkosť priemeru samotného pupočného prstenca, potom sa odvedcovi pridelí fitnes kategória „B“..

Ak veľkosť vzdelania presiahne povolenú veľkosť, potom podľa článku č. 60 Plánu chorôb (Vyhláška vlády Ruskej federácie „O schválení nariadení o vojenskej lekárskej prehliadke“ z 30. marca 2007) nebude prijatá do armády s takouto diagnózou. Odvedcovi je pridelená zdravotná kategória „D“ a je úplne vyňatý zo služby.

Inguinálna kýla

Pri slabinovej prietrži oblasti je dolné brucho miestom koncentrácie choroby. Bez ohľadu na povahu choroby (vrodenú alebo získanú) je voľným okom viditeľná formácia v oblasti slabín: dá sa ľahko pohmatať a vyšetriť..

Nebezpečenstvo takejto patológie spočíva v tom, že svaly slabín môžu v každom okamihu stlačiť časť čreva. Pomoc v takejto situácii je možná iba prostredníctvom urgentného chirurgického zákroku..

Lekárska komisia vo vzťahu k spravodajcom s problémami v ingvinálnom regióne je založená aj na článku 60 rozvrhu. Okrem toho sa toto ochorenie ľahko lieči chirurgicky. Obdobie zotavenia obvykle prechádza bez akýchkoľvek komplikácií, po ktorom môže byť mladý muž braný do armády.

S touto diagnózou sa neberú okamžite do armády, ale dávajú úľavu pre priebeh liečby. Ak sa však mladý muž nechce uchýliť k lekárskej starostlivosti, podľa zákona nejde o zámerné úniky z armády..

Ezofágová prietrž

Kýla pažeráka alebo kýla žalúdka sa nazýva oslabenie pažerových stien bránice. Ochorenie nie je dôvodom na vyňatie z armády, pridelenie konkrétnej kategórie spôsobilosti však bude závisieť od stupňa rozvoja patológie:

 • Stupeň I: časť pažeráka sa vytlačí do hrudnej dutiny a žalúdok stúpa a začína „podporovať“ bránicu;
 • II. Stupeň: brušná časť žalúdka je posunutá do hrudnej dutiny;
 • III. Stupeň: žalúdok sa môže čiastočne alebo úplne posunúť do otvoru bránice;
 • IV stupeň: možné porušenie orgánu stenami bránice.

Čím slabšie sú steny membrány, tým menej dokáže udržiavať integrované usporiadanie orgánov. Rozhodnutie oslabenia múru pažeráka ovplyvňuje rozhodnutie vojenskej lekárskej komisie o tom, či odviezť do armády. IV. Stupeň vôbec vylučuje akúkoľvek záťaž, respektíve je brancovi pridelená kondičná kategória „D“ a nebude prijatý do armády. Kategória „B“ sa zaraďuje do stupňa II a III choroby. Pri hernii pažeráka typu I priraďujú zdravotnú skupinu „B“ a berú ich do služby v jednotkách Ruskej federácie, avšak s malými obmedzeniami.

Ako potvrdiť diagnózu na vojenskom úrade

Berú do armády akýkoľvek typ kýly, ak je choroba asymptomatická a nespôsobuje brancom bolesť a nepohodlie. Na potvrdenie jeho diagnózy musí branec vopred pripraviť všetky potrebné dokumenty: posudok lekára, výsledky vyšetrení a testy. Na základe poskytnutých dokumentov komisia rozhodne o prijatí do služby. Lekári na vojenskom úrade evidencie a prijímania vyšetrujú brancov, ale v prípade chorôb nepredpisujú liečbu. V prípade sporných otázok sa odvedenec odvedie na ďalšie vyšetrenie, a ak sa choroba potvrdí, rozhodnutie o tom, či prijať mladosť do armády, sa prijíma na základe výsledkov..

Možnosti záverov Komisie

Na základe vyššie uvedenej dokumentácie môže komisia prijať jedno z týchto rozhodnutí:

 • v armáde je braný branec, ale s určitými obmedzeniami pri výbere vojakov;
 • spravodajca dostane oddych na ošetrenie, ak mu stupeň choroby umožňuje vykonať ho a po zotavení vziať do armády;
 • odvedenec je zaradený do zdravotnej skupiny „D“ (úplne nevhodné) a nebude braný do armády.

Včasné konzultácie s exacerbáciou choroby

Ak v procese podania v armáde nábor zhorší existujúcu chorobu alebo zhorší novo získanú chorobu, bude poslaný na mimoriadnu lekársku komisiu. Ak sa počas skúšky potvrdí relaps, bude tím armády predčasne prepustený z vojenskej služby a príslušný záznam sa zapíše do vojenského preukazu totožnosti. Po všetkých etapách uvedenia do prevádzky sa zaradí zdravotná kategória „D“, po ktorej nie je možné mladíka odobrať.

Ak máte skúsenosti so službou v armáde s diagnózou kýly alebo ak ste boli prepustení zo služby pre chorobu, môžete sa k tomu vyjadriť v komentároch.

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Bolesť kĺbov a chrbta je bežným javom pre rôzne skupiny a vek populácie. Dôvody môžu byť úplne odlišné - neurologické, ortopedické, reumatologické, vertebrologické.
Korzet na vertebrálnu kýlu je dôležitou súčasťou liečby: znižuje pohyblivosť a zmierňuje stres zo chrbtice. Nesprávne nosenie však môže mať opačný účinok: atrofia svalov, ktorá vyvoláva nové prietrže a výčnelky.
Liečba osteochondrózy pri ktorejkoľvek z jej lokalizácií nebude úspešná bez dennej fyzickej terapie alebo gymnastiky. Pri tomto degeneratívnom ochorení sú tiež veľmi užitočné niektoré športy.