loader

Hlavná

Žalúdok

Berú v armáde prietrž miechy?

Medzistavcová prietrž je pomerne vážna patológia, ktorá je jednou z najbežnejších príčin dočasného postihnutia. Táto nevoľnosť sa zvyčajne objavuje vo vyššom veku. Ale nedávno sa patológia stala „mladšou“ a nie je také zriedkavé nájsť ju u mladých ľudí vo veku 18 - 25 rokov.

Je to z mnohých dôvodov, medzi ktoré patrí najmä nečinnosť mladých ľudí, ktorí trávia hodiny sediace pri počítači, určité patológie spojené s prácou pohybového aparátu a dedičnosť. Takáto choroba stavcov sa veľmi často objavuje u mladých mužov počas prechodu ponorom.

Preto je celkom prirodzené, že sa spolu so svojimi rodičmi obávajú často vznikajúcich problémov, či budú prevezení do armády s medzistavcovou prietržou?

Typy chorôb a ich príznaky

Kýla obvykle nie je nič iné ako výsledok prasknutej medzistavcovej platničky. Vyklenula sa a pritlačila si na nervový koreň, spôsobila zápal a opuch. Obratle nakoniec strácajú pohyblivosť a spôsobujú pacientovi rôzne klinické prejavy, ako sú bolesti chrbta a znížená citlivosť končatín..

Sú definované dva typy tohto ochorenia:

 • Schmorlova kýla - to sa stáva, keď sa želatínové jadro medzistavcového disku pritlačí do hubovitej časti kostného tkaniva. Pretože v ňom nie sú žiadne krvné prúdy a nervové zakončenie, taká herniálna patológia sa po dlhú dobu vôbec neprejavuje;
 • prietrž, ktorý sa tvorí v mieste lumbosakrálnej oblasti, je najbežnejšou formou tejto patológie, ktorá sa vyznačuje posunutím disku umiestneného medzi stavcami a prolapsom jej buničitého jadra v prípade roztrhnutia vláknitého prstenca..

Túto malátnosť možno rozoznať podľa týchto príznakov:

 • nepretržitý prírastok hmotnosti v chrbte, prejavujúci sa aj pri miernej námahe;
 • bolesť boľavej povahy, keď je telo fixované určitý čas v rovnakej polohe;
 • bolesť pri pohybe;
 • obmedzená pohybová aktivita, znížená citlivosť končatín, ktorá sa spravidla pozoruje pri silnom vtláčaní disku do chrbtice.

Čo sa stane

Príčiny tejto patológie sú rôzne. Medzi hlavné patrí predispozícia a slabosť kostry. Dospievajúci sa v súčasnosti tiahnu rýchlo na výšku a svalové tkanivo s týmto tvarom nedrží krok. Kosti samotné nie sú také silné, aby odolali takémuto zaťaženiu. Preto sú dospievajúce urýchľovače také dôležité v telesnej výchove a športe, ktoré umožnia uviesť do súladu svalové a kostné tkanivo miechy..

Medzi hlavné faktory, ktoré prispievajú k výskytu takejto choroby u mladých mužov, sa tiež hovorí:

 • nedostatok pohybu (zvyčajne spojený s hodinami strávenými sedením pri počítači);
 • porušenie postavenia, najmä skoliózy;
 • patológie infekčných prejavov ovplyvňujúcich chrbticu;
 • zmeny v chrbtici vrodenej povahy;
 • obezita.

Kýla a armáda

Sú kompatibilné, ak je nevoľnosť stanovená včas, správne a včas na vykonanie liečby. Nekomplikované formy tohto ochorenia, pri ktorých liečbe sa používajú konzervatívne metódy, nebránia vojenskej službe.

Zdravotnícky personál, ktorý je súčasťou pracovnej rady, ktorý po preskúmaní a zohľadnení sťažností mladého spravodajcu, ako aj údaje získané na základe diagnostickej štúdie (MRI, CT, RTG, atď.) Posúdi jeho zdravotný stav a rozhodne, či či mu armáda ublíži. Medzistavcová patológia armády a pacienta sa neodstráni, iba ak:

 • prietrž významne ovplyvňuje funkčné schopnosti stavcov, ktoré sa prejavujú hlavne znížením alebo dokonca úplnou absenciou reakcií šľachových reflexov, znížením objemu a znížením citlivosti svalového tkaniva;
 • ak je to potrebné, urgentný chirurgický zákrok na odstránenie prietrže;
 • choroba sa vyznačuje rýchlou progresiou, prietrž presahuje prípustnú veľkosť a chirurgický zákrok nezaručuje hojenie;
 • silná hrebeňová lézia získaná v lone.

Zohľadňuje sa tiež, že výcvikové cvičenia vykonávané s vojakmi by nemali vyvolávať prudké zhoršenie tohto ochorenia.

Ale od služby s kýlou nie sú branci tak ľahko vyňatí. Na to je potrebná podrobná anamnéza s popisom diagnózy a všetkých štádií liečby. Je pravda, že môžu dočasne odradiť od výkonu vojenských povinností, aby sa odvedenec mohol podrobiť liečeniu. Po tom bude stále pozvaný..

Pri nedávnej diagnóze môže návrhová komisia nariadiť ďalšie vyšetrenie..

Mladý muž nesmie byť povolaný do služby, keď predpísaná terapia neprináša správne výsledky alebo sa často prejaví zhoršenie choroby. A zo všetkého nevhodného na jeho prechod v tomto prípade, väčšina zo všetkých neuznáva.

Pokyny pre spravodajcu

Ak sa diagnostikuje kýla chrbtice, znamená to, že by ste sa mali venovať nielen zdraviu, ale mali by ste sa pravidelne podrobovať liečeniu, riadiť sa všetkými pokynmi, odporúčaniami a menovaniami svojho lekára. To vás ušetrí od mnohých problémov spojených s týmto ochorením..

Ale ak ste dostali predvolanie do armády, musíte:

 • choďte k ošetrujúcemu lekárovi, ktorý vydá potrebné dokumenty o vašom zdravotnom stave a existujúcej patológii;
 • dodržiavať príslušné výskumné odporúčania;
 • vojenskému komisii na preskúmanie, ktorá sa má dostaviť so všetkými potrebnými dokumentmi;
 • ak návrh výboru rozhodne, vykonajte dodatočne testy alebo sa s nimi bude zaobchádzať.

Nie je ľahké získať kategóriu, v ktorej sa vojenská služba zobrazuje iba počas vojny. Preto ak existuje taká patológia, mali by ste pravidelne navštevovať lekára a riadiť sa predpísanými terapeutickými pokynmi. V opačnom prípade vás návrh výboru po vykonaní lekárskeho vyšetrenia nebude môcť zbaviť povinnej služby..

Preto nikto nemôže dať konkrétnu odpoveď na otázku, či berú armádu s kýlou chrbtice. Všetko je individuálne a vychádza z predložených dokumentov potvrdzujúcich existujúcu patológiu a pravidelný prechod vhodnej liečby. V tomto prípade je armáda oneskorená hlavne kvôli preventívnemu ošetreniu. Vo všetkých ostatných prípadoch sa spravidla odosielajú do služby.

Berú do armády prietrž rôznych typov

Prítomnosť prietrže u mladého muža sa v niektorých prípadoch môže stať prekážkou pri výkone vojenských povinností, ktoré sú povinnosťou každého občana v zákonnej lehote od 18 do 27 rokov. Počas vojenskej služby mladého muža čakajú zložité testy, nezvyčajná fyzická aktivita. Odpoveď na otázku potenciálnych rekrutantov o tom, či sú zaradení do armády s herniou, je nejednoznačná..

Návrhová tabuľa zriedka rozhodne prepustiť chlapa s touto patológiou, existujú však výnimky.

Výrok závisí od formy choroby, od charakteristík vývoja choroby, od mnohých ďalších faktorov.

Dúfajúc, že ​​sa vyhneme armáde, ktorá dokáže vyprovokovať možnú exacerbáciu choroby, je vhodné študovať nuansy pred návrhom kampane..

Najbežnejšie typy hernií v brancoch

Mladí ľudia, ktorí trpia bolesťou chrbta, si často neuvedomujú existenciu vertebrálnej kýly, kým sa podrobia úplnému vyšetreniu..

Prítomnosť patológie je možné zistiť pomocou hardvérovej diagnostiky, po kontakte s neurológom neurológ, ktorý po vyšetrení po vypočutí sťažností pacienta poskytne potrebný smer na skúmanie problému..

Po podstúpení procedúr, ktoré zisťujú deformitu chrbtice, lekári stanovia diagnózu, ktorá vám umožní zistiť vhodnosť induktora vzhľadom na zvláštnosť anomálie:

 1. Zmena nájdená v mieche, nazývaná Schmorlova kýla, sa zvyčajne nepovažuje za kontraindikáciu pre vojenskú službu bez toho, aby to spôsobilo budúcim vojakom nepríjemné pocity. V takom prípade by ste sa nemali spoliehať na úplnú výnimku z brannej povinnosti. Návrhová rada jednoznačne priradí mládeži kategóriu „B“ na základe „Plánu chorôb“..

Výnimkou bude vplyv choroby na pohyblivosť chrbtice, rôzne neurologické komplikácie, ktoré sú priamou kontraindikáciou pri výkone vojenských povinností..

 1. Za závažnejšiu patológiu sa považuje medziobratlová hernia, ktorá je často dôsledkom osteochondrózy v pokročilom štádiu. Diagnóza často vyžaduje starostlivé vyšetrenie, ďalšie vyšetrenie a následnú liečbu. Štúdium štádia choroby, stupňa, príznakov, ktoré narúšajú normálny život človeka, v mnohých ohľadoch závisí od toho, či sú zaradení do armády s medziobratlovou kýlou alebo či zostávajú na „občanovi“.

Nováčik má každú šancu získať odklad služby alebo ísť do rezervy s výraznými príznakmi, poruchami, ktoré ovplyvňujú normálne fungovanie tela.

Pri kýlom Schmorlovej má väčšina obhajcov po lekárskej prehliadke kategóriu spôsobilosti „B“, s ktorou sú úspešne distribuované do vojenských jednotiek vzhľadom na určité obmedzenia týkajúce sa výberu vojakov..

Prítomnosť vážnych medzistavcových deformít núti vojenský úrad pre získanie podrobností, aby v každom prípade porozumel.

Je nepravdepodobné, že mladý muž, ktorý verbálne vyjadril sťažnosti, môže získať ospravedlnenie na zamietnutie neschválenej kategórie..

Zamedziť zamestnancom vojenského evidenčného a vojenského úradu podozrenia z vôle úmyselne sa vyhnúť vojenským povinnostiam, vopred získať pomoc pri dokumentoch potvrdzujúcich túto chorobu.

Medzistavcové kýly

Kýla zistená röntgenovým lúčom počas iných klinických skúšok môže byť dôvodom odloženia, brania spolu so všetkými novými pracovníkmi s menšími obmedzeniami alebo celoživotného oslobodenia od brannej činnosti..

Nebezpečné príznaky: časté bolesti hlavy, tlakové rázy, znecitlivenie končatín, nemožnosť voľného pohybu, únava a iné, významne ovplyvňujú životnú činnosť. Ochorenie sa môže vyvíjať na rôznych oddeleniach:

Choroba v každom sektore chrbtice v podmienkach armádneho života sa môže prehĺbiť, čo môže kedykoľvek viesť k zhoršeniu celkového stavu bojovníka..

Pri zaradení do kategórie spôsobilosti sa vojenská komisia riadi nielen „plánom chorôb“, ale aj zdravotným stavom náborového pracovníka, stupňom diagnostiky patológie, určujúcim, či bude mladý muž v konkrétnom prípade prijatý do armády s medzistavcovou prietržou:

Životnosťpríznaky
1. „B“ (menšie obmedzenia týkajúce sa výberu vojakov)Zistené ochorenie nespôsobuje nepohodlie alebo sa prejavuje skôr slabo
2. „B“ (výnimka z návrhov udalostí v čase mieru)- početné medzistavcové prietrže;

- kontraindikácie pre chirurgický zákrok;

- neefektívnosť vykonaného chirurgického zákroku;

- prítomnosť prietrže, ktorá spôsobila dysfunkciu končatín;

3. „G“ (dočasne nevhodné)- pooperačné rehabilitačné obdobie;

- choroba v akútnom štádiu, významne zhoršujúca pohodu.

4. „D“ (nevhodné)- významná deformácia stavcovských kotúčov;

- vážne zdravotné riziká;

- dysfunkcia pohybového aparátu.

Ak je zistená choroba asymptomatická, recidívy nie sú odstránené, mladý muž pôjde s výzvou pochopiť vojenské vedy do 12 mesiacov..

Vezmú do armády so slabinovou prietržou

Odpoveď na otázku, či sú zaradení do armády s inguinálnou herniou, sa oprávnene zaujíma o určitú kategóriu brancov, ktorí sú si vedomí ich diagnózy..

Rozhodnutie vojenskej lekárskej komisie bude závisieť od rozsahu vzdelania, od toho, ako často boli relapsy oficiálne zaznamenávané.

Priradené kategórie:

 • s miernou veľkosťou „B“: kategória, ktorá umožňuje v čase mieru nepristúpiť k armáde;
 • pôsobivé veľkosti prietrže, komplikácie, zodpovedajú kategórii „D“.

Diagnostickému mladému mužovi na vojenskom úrade sa môže odporučiť, aby pôsobil na kýlu a poskytol oddych.

Aká je šanca vyhnúť sa kýlovej službe

Pri návšteve vojenského registračného a prijímacieho úradu by sa malo pamätať na to, že lekári, ktorí vykonávajú lekárske vyšetrenie, nedetegujú nábor, vykonávajú len všeobecné vyšetrenie potenciálnych vojakov, študujú predložené dokumenty, lekársku históriu, na základe ktorých sa vyvodzujú závery o spôsobilosti na výkon služby..

Po rozhodnutí získať neschválenú kategóriu sa oplatí prijať tieto opatrenia:

 • preskúmať informácie v predstihu, keď do armády nevedú kýlu;
 • zhromažďovať osvedčenia potvrdzujúce diagnózu, fotografie, výpisy, zaznamenané návštevy u lekárov;
 • premýšľať nad vlastným správaním pri komunikácii s lekármi, ktorí neveria mladým mužom a snažia sa zdôvodniť nemožnosť dokončenia vojenskej služby s odkazom na zdravie.

Bez dobrého dôvodu sú ľudia s herniou najčastejšie vyvolávaní úspešne.

Avšak aj po dôkladnom zaškolení v komisii sa môže stretnúť s nezákonnými činmi ľahostajných zamestnancov s cieľom získať požadovaný počet bojovníkov..

Je dosť ťažké dokázať svoje práva sami, takže je múdrejší obrátiť sa na profesionálov.

„Military Medical College“ pomôže legálne získať vojenskú kartu

Počas 11 rokov existencie spoločnosti boli naši špecialisti schopní pomôcť pri získavaní vojenských vstupeniek pre viac ako 5 000 spravodajcov, pričom v každom prípade našli právne dôvody..

Zamestnanci organizácie sa skladajú z vojenských právnikov a zdravotníckych odborníkov s rozsiahlymi skúsenosťami, ktorí budú chrániť vaše záujmy vývojom kompetentných taktík zaručujúcich pozitívny výsledok av prípade potreby poskytnú úplnú podporu vo všetkých prípadoch..

Prvá konzultácia je bezplatná!

Zavolajte alebo vyplňte formulár žiadosti na webe a získajte komplexnú podporu.

 • Právne predpisy v oblasti vojenského práva sa často menia, takže informácie sa niekedy stávajú neaktuálnymi rýchlejšie, ako sa nám na stránke podarí aktualizovať.
 • Všetky prípady sú veľmi individuálne a závisia od mnohých faktorov. Základné informácie nezaručujú riešenie vašich problémov..

Preto odborní konzultanti pre vás pracujú 24 hodín denne! Položte otázku prostredníctvom formulára (nižšie) alebo prostredníctvom rozhovoru online

Môže spinálna hernia pomôcť vyhnúť sa armáde

Miechová kýla je pomerne časté ochorenie. Diagnostikuje sa u mladých ľudí, ktorí dosiahli dospievanie. Preto je veľa rekrutov a ich rodičov znepokojených horiacou otázkou, ktorej podstata je nasledovná - či sa berú do armády s kýlou chrbtice.

Podstata choroby chrbtice

Schmorlova hernia je bežnou patológiou chrbtice, ktorá sa prejavuje zlyhaním chrupavkového tkaniva, ktoré tvorí medzistavcové platničky v samotnom stavci. Deje sa tak preto, že štruktúra niektorých častí flexibilného kmeňa je menej trvanlivá ako medziobratlová platnička. Vplyvom fyzickej aktivity je stavca zdeformovaná, výsledkom čoho je takmer mikrofraktúra miechového tkaniva. V tomto prípade nie je miecha poškodená. Túto chorobu je potrebné liečiť pri prvých príznakoch. Kýla spolu so sprievodnými príznakmi, ako sú znížená citlivosť, svalová slabosť, môže napokon ovplyvniť každodenný život človeka. Ochorenie je nebezpečné tým, že môže vyvolať ochrnutie končatín, spôsobiť dysfunkciu močenia a vyprázdnenia.

Príznaky prietrže miechy

Hlavným príznakom choroby flexibilného kufra je bolesť. Môže sa vyskytnúť počas fyzickej aktivity, nepohodlnej polohy pri stole alebo počas spánku. Hlavné príznaky sú veľmi podobné podobným prejavom osteochondrózy. Ochorenie je sprevádzané celkovou slabosťou, bolesťou alebo stratou citlivosti na nohách, nepríjemnými „husími hrbolmi“. Všetky symptomatické prejavy choroby sa zvyčajne dajú rozdeliť do dvoch podskupín, ktoré sa týkajú určitých štádií vývoja choroby:

 • Počiatočné alebo prvé obdobie je charakterizované výskytom patologických zmien v konkrétnej časti chrbtice. Medzistavcové platničky strácajú svoju silu, čo vedie k tvorbe mikrotrhlín. V dôsledku toho je obehový proces prerušený, v určitej časti flexibilného kmeňa dochádza k bolesti, opuchu a zakriveniu. Osoba si nemusí uvedomiť, že si vyvinula medzistavcovú prietrž.
 • Druhé štádium sa vyznačuje výskytom akútnej bolesti, rozvojom svalovej slabosti a stratou citlivosti v určitej oblasti chrbtice. Počas tohto obdobia môžu odborníci už diagnostikovať herniu pomocou RTG alebo MRI. Obrázok ukazuje stupeň zmien deformácie, ku ktorým došlo v kmeni..

Účinné a včasné ošetrenie zabráni negatívnym následkom choroby. Moderné vyšetrenie MRI je jedným z najúčinnejších spôsobov diagnostikovania závažnej patológie chrbtice, pretože lekárom umožňuje vidieť úplný obraz a podrobné snímky všetkých oddelení poškodeného flexibilného kmeňa v rôznych projekciách..

Hlavné príčiny choroby

Príčiny „mladšej“ choroby sú mnohé. Sú určené množstvom objektívnych a subjektívnych kritérií, ktoré ovplyvňujú životne dôležitú činnosť ľudského tela. Medzi hlavné faktory, ktoré prispievajú k výskytu závažnej choroby, je potrebné uviesť:

 • náchylnosť na chorobu fixovaná na genetickej úrovni, prejavujúca sa v špeciálnej štruktúre spojení chrbtice;
 • rýchly vývoj mladého tela do veku dvanástich rokov, ktorý neumožňuje správne formovanie kostného skeletu;
 • poškodenie stavcov počas športu, prenosu hmotnosti, tehotenstva a iných javov;
 • následky progresie osteoporózy v dospelosti;
 • narušenie normálneho prísunu krvi do stavcov v dôsledku rôznych chorôb pohybového aparátu tela;
 • nedostatok vitamínov, ktoré prispievajú k normálnej tvorbe kostného tkaniva;
 • zlyhanie metabolického systému v medzistavcovej chrupavke.

Najčastejšie sa ochorenie vyskytuje v dôsledku predispozície tela, ktoré je zdedené. Vrodená slabosť kostného tkaniva miechy vedie k poraneniu životne dôležitého orgánu. Možné vážne komplikácie, ktoré sa prejavia anémiou končatín a následným postihnutím, nedovolia mladému mužovi vstúpiť do armády.

Sedavý sedavý spôsob života a absencia elementárnej fyzickej námahy spôsobenej dávkou môžu viesť k narušeniu procesov dodávky krvi do chrbtových svalov. V dôsledku toho sa môže začať proces vytvárania prázdnych dutín v tkanivách flexibilného kmeňa, čo v priebehu času povedie k bolesti a zhoršeniu ľudskej činnosti..

Zanedbaná forma choroby často vedie k zdravotnému postihnutiu. Včasný kontakt s odborníkmi pomôže vrátiť telo do normálu.

Dôvody pre výnimku z vojenskej služby

Jedine lekárska komisia, ktorou prechádzajú všetci brancovia, môže dať jednoznačnú odpoveď na typickú otázku, či sú zaradení do armády s medziobratlovou kýlou. Toto ochorenie nie je veta, ale prítomnosť degeneratívnych zmien v chrbtici mladého človeka by mala byť dôvodom na obavy a dôkladné vyšetrenie špecializovanými lekármi..

Hlavné faktory udeľujúce právo na oslobodenie od vojenskej služby sú:

 • Röntgenové a MRI štúdie potvrdzujúce prítomnosť troch klinovitých degeneratívnych deformácií v štruktúre chrbtice;
 • nepretržitá akútna bolesť v chrbte, daná v končatine.

Lekári majú právo rozhodnúť o oslobodení spravodajcu od vojenskej služby, ak údajná fyzická námaha môže spôsobiť ďalšie zhoršenie chrbtice. V niektorých prípadoch, v prípade absencie bolesti a iných patologických príznakov u mladého muža, je možné pomocou obmedzenia zdvíhania hmotnosti na desať kilogramov zobrať do služby.

Konečné rozhodnutie o spôsobilosti na vojenskú službu prijíma osobitná lekárska komisia. Klasifikuje spravodajcov do týchto hlavných kategórií:

 • A - úplná použiteľnosť;
 • B - obmedzená tolerancia;
 • B - zápis a odvolanie iba vo výnimočných prípadoch;
 • G - dočasná nevhodnosť s opakovaným fyzickým vyšetrením po určitej dobe;
 • D - úplná nevhodnosť na servis.

Otázka, do ktorej kategórie rekruti s touto chorobou patria, sa určuje v závislosti od závažnosti patológie a obdobia jej priebehu. Ak má kandidát početné kýly alebo progresívny vývoj choroby, lekári predpíšu liečbu a klasifikujú pacienta ako dočasne alebo úplne nevhodného na výkon (G alebo D). Okrem toho nemôžu brániť svoju vlasť zbraňami v rukách osôb, ktorým je diagnostikovaná narušená motorická aktivita a citlivosť na končatinách spôsobená prítomnosťou Schmorlovej kýly.

Herniové patológie miechy sú charakterizované mnohými formami a odrodami. Všetky vyžadujú správnu diagnostiku a včasnú liečbu..

Berú do armády s herniou chrbtice, rozhodnutiami vojenského úradu pre vstup

Počas vojenskej služby je telo vystavené mnohým fyzickým námahám, ktoré môžu spôsobiť komplikácie, ak sa vyskytnú choroby. Vojenská lekárska rada určuje, či je branec spôsobilý na vojenskú službu. Nasleduje informácia o tom, či sa do armády vezme kýlová prietrž. Rôzne patologické procesy môžu oddialiť alebo spôsobiť prepustenie..

Stručne o chorobe

Kýla v medzistavcových platničkách je deštrukcia vláknitého prstenca, fragment chrupavkového tkaniva presahuje stavce. V tomto prípade medzistavcové platničky podliehajú deštrukcii, tlačia na nervové tkanivo a miechu. Veľké kýly spôsobujú komplikácie, ktoré sú sprevádzané komplexnými neurologickými defektmi, paralýzou.

Pred objavením sa vyčnievania presahuje vláknitý krúžok za stavce. Tento proces sa nazýva výstupok. Nemá zmysel vykonávať operáciu odstránenia disku, takže sa porucha môže vyvinúť bez zásahu do zložitejšej formy.

Odvedenci s výčnelkom v ktorejkoľvek časti chrbtice sa berú do armády. Táto choroba môže byť základom úplného alebo dočasného prepustenia zo služby brancov. Rozhodnutie sa prijíma osobne po externom vyšetrení pacienta a štúdiu anamnézy.

Príznaky medzistavcovej prietrže

Väčšina mastí, tabliet, injekcií sa používa na prekonanie bolesti spôsobenej osteochondrózou. Uvádzame zoznam príznakov tejto poruchy:

 • Atrofia svalov v oblasti poškodenia.
 • Chrbát, dolná časť chrbta, bolesť hlavy.
 • Poruchy črevnej mikroflóry, problémy s vylučovacím systémom.
 • Ťažkosti s močením, ísť na toaletu je veľmi ťažké alebo nemožné.
 • Opuchy v oblasti kýly.
 • Hypoxia v mieche.
 • Obtiažne chôdze, oslabené končatiny.
 • Kreslenie bolesti v oblasti prietrže.
 • Prsty začínajú znecitlivieť, citlivosť nôh sa stráca, v prstoch sa pozoruje brnenie.
 • Bolestivý príznak pri kašľaní, otáčaní hlavy a tela.
 • Akútna bolesť pri pohybe, ktorú je ťažké zvládnuť.

S takými príznakmi z armády v každom prípade dajte oddych.

Na ktorých miestach dochádza k výčnelku?

Znaky prietrže sa líšia v závislosti od miesta ich lokalizácie. Ak sa porucha vyskytuje v krčnej oblasti, pacient má tieto príznaky:

 • Bolesť v krku, ramená, ruky.
 • Mobilita sa zhoršuje.
 • Počas kašľa alebo kýchania sa príznak zhoršuje.
 • Neustále bolesti hlavy, závraty.
 • Necitlivosť predlaktia, prstov. Handshake pacient.
 • Končatiny oslabujú.
 • Problémy s krvným tlakom.
 • Problémy s pamäťou a spánkom.

Kýla v dolnej časti chrbta sa považuje za bežný typ patológie. Známky herniation disku:

 • Pretrvávajúca bolesť dolnej časti chrbta.
 • Príznaky pretrvávajú na zadku.
 • Svalová slabosť.
 • Nohy sú znecitlivené.
 • Problémy s citlivosťou, bolesť slabín.
 • Príznaky sa prenášajú dozadu, často do bokov.
 • skolióza.
 • Pohyblivosť v problémovej oblasti chrbtice sa zhoršuje.

Pri lumbálnej prietrži existuje možnosť dočasnej ochrnutia, citlivosť nohy u pacienta sa zhoršuje. Je potrebné, aby ste v blízkej budúcnosti navštívili lekára.

Ak sa prietrži objaví prietrž, vyskytujú sa tieto príznaky: bolesť chrbta medzi lopatkami, citlivosť na niektorých miestach sa zhoršuje, slabosť nôh, neustála bolesť na hrudníku, bolesť srdca počas pohybu.

Kýla na tomto mieste je nebezpečná, pretože sa vyvíja sama. Často sa môže vyskytnúť ochrnutie nôh. Medzistavcová prietrž vyžaduje liečbu bez ohľadu na miesto.

Správna terapia pomôže predchádzať zdravotnému postihnutiu, schopnosti samostatne sa pohybovať..

Čo robí vojenská komisia?

Hlavnou úlohou komisie je určiť schopnosť brancu pôsobiť v radoch ruských ozbrojených síl. Zamestnanci komisie sami neurčujú diagnózu, nezaoberajú sa liečbou. Zástupcovia komunikujú s predloženými dokumentmi ošetrujúcich lekárov vydanými v nemocnici.

Vhodnosť pre vojenskú službu sa určuje s prihliadnutím na patológie uvedené v anamnéze. Na získanie kategórie musí odvedenec podstúpiť tieto postupy:

 • Požiadajte špecialistu o dokumentáciu so špecifikovanou diagnózou.
 • Dotazy musia byť predložené členom komisie.
 • V prípade potreby sa odvedenec odošle na ďalšie preskúmanie.
 • Po potvrdení diagnózy sa odvedenému podarí získať jednu z kategórií alebo úplné oslobodenie od vojenskej služby.

Keď sa nedávno stanoví diagnóza medzistavcovej prietrže, odborníci vojenskej komisie sú pozorní na zoznámenie sa s anamnézou. Pacient musí podstúpiť niekoľko ďalších vyšetrení. Preto údaje získané po röntgenovom snímaní alebo MRI nebudú stačiť, budete potrebovať odborný názor.

Po stanovení diagnózy je brancom predpísaný priebeh liečby. Akonáhle je terapia ukončená, musíte podstúpiť druhú lekársku prehliadku na vojenskej registračnej a prijímacej kancelárii.

Klasifikácia chorôb

Kýla chrbtice a armády sa často navzájom nezasahujú, keď sa pacientom presne diagnostikuje a terapia sa vykonáva včas. Nekomplikované formy choroby, ktoré je možné riešiť klasickými metódami, sa nepovažujú za kontraindikáciu vojenskej služby..

Ak sa vyskytne Schmorlova kýla, neprichádzajú k lekárovi tak často, ako pri vyčnievaní medzi stavcami. Pri prvom type prietrže je časť chrupavky vtlačená do hubovitej štruktúry stavca. Táto oblasť nie je zásobovaná krvnými cievami, nervovými vláknami, takže výstupok sa nemusí dlho cítiť.

V bedrovej oblasti sa môže vytvoriť prietrž. Menej často sa výčnelok vyskytuje v oblasti krčných stavcov, najmenej zo všetkých - v hrudnej kosti..

V dôsledku zvýšeného tlaku na chrupavku je vláknité jadro odstránené mimo stavcov cez praskliny, ktoré sa objavujú vo vláknitom tkanive..

Keď sa prietrž pohybuje do oblasti miechového kanála, na mozog alebo nervové zakončenie sa pôsobí tlakom. To spôsobuje silnú bolesť..

Ak je zdravie ohrozené?

Lekári sa zúčastňujú na lekárskom vyšetrení s prihliadnutím na sťažnosti pacienta, jeho včasné externé vyšetrenie a informácie získané z MRI, CT a ďalších diagnostických opatrení. Posudzuje sa fyzický stav spravodajcu a prijíma sa rozhodnutie o jeho spôsobilosti na vojenskú službu.

Dôvody odloženia z armády zahŕňajú:

 • Medzistavcové prietrže sprevádzané problémami s prácou chrbtice. Nemusí to byť reflex šliach, atrofia svalov, paréza, môže sa objaviť zlá citlivosť kože.
 • Potreba chirurgického zákroku.
 • Vrodené choroby chrbtice.
 • Rýchlo progresívna porucha, pri ktorej je duralový vak deformovaný. Hrúbka prietrže je viac ako 8 až 12 mm. Chirurgia nezaručuje obnovenie zdravia.

Výcvik armády by nemal spôsobiť zhoršenie pacientovej pohody, zhoršenie choroby. Preto sa špecialisti oboznámia s anamnézou choroby získanej z nemocničného záznamu, musíte podstúpiť diagnostické postupy, ktoré im budú pridelené.

Ako sa lieči kýla - video

Vzhľadom na štádium a lokalizáciu patológie existuje mnoho spôsobov, ako liečiť kýlu: blokády liekov, elektroforéza, hirudoterapia, apitherapia, nahrávanie pomocou pásky, použitie Bubnovského techniky, strečing, masáž, akupunktúra, užívanie drog, používanie ortopedických korzetov..

Pri prijatí na vojenskú službu?

Keď sa v prvej fáze vyskytuje prietrž kýly, často sa odvedenému poskytuje odklad asi 6 až 12 mesiacov. Zároveň musí podstúpiť príslušné štádiá poruchy, liečiť sa, snažiť sa zmenšiť objem výčnelku.

Medzi hlavné terapeutické metódy patrí: komplexné používanie liekov, fyzioterapia, akupunktúra, chirurgické odstránenie výčnelkov. Na liečenie sa budúcemu bojovníkovi ponúkajú lieky proti bolesti, nesteroidné a protizápalové lieky, svalové relaxanciá. Priebeh liečby zahŕňa použitie obohatených vitamínových komplexov.

Fyzioterapia vykonávaná počas reprízy zahŕňa návštevu masážneho terapeuta, cvičebnú terapiu, použitie pomocných zariadení na natiahnutie chrbtice..

Potreba chirurgického zákroku sa určuje s nedostatočnou účinnosťou liekovej terapie a ďalších metód. Operácia sa musí vykonať, ak je prietrž príliš veľká alebo existuje niekoľko ohnísk zápalu.

Po ukončení liečebného postupu s ohľadom na dokončenie odkladu bude musieť mladý muž znovu vykonať lekárske vyšetrenie. Vhodnosť brancu môžu určiť iba členovia komisie na základe existujúcej anamnézy a prebiehajúcej liečby.

Výrazné zníženie objemu výčnelku, zníženie symptómov bolesti spôsobí, že sa mladý muž úplne zmestí. Ochorenie chrbtice a prietrže vyvoláva zložité poruchy, ignorujúc potrebu úplného alebo čiastočného obmedzenia záťaže. Z tohto dôvodu sa spravodajcovia musia vyšetriť pred lekárskou radou. To vám umožní určiť presnú diagnózu, zbaviť sa chorôb.

Berú do armády prietrž chrbtice, podmienky prepustenia a odloženie

Vojenská služba zahŕňa vykonanie série záťaží, ktoré môžu spôsobiť závažné komplikácie v mnohých patológiách. O spôsobilosti mládeže na služby rozhodujú členovia osobitnej vojenskej komisie.

Pri rôznych patológiách môžu muži dostať úľavu alebo úplné prepustenie. Mnoho mladých mužov sa zaujíma o otázku, či berú s medzistavcovou prietržou do armády, a ak áno, do ktorej jednotky. O tejto otázke rozhodujú zástupcovia komisie individuálne pre každého muža.

Stručne o chorobe

Kýla medzistavcovej platničky je porušením integrity vláknitého prstenca chrbtice sprevádzaného vyčnievaním chrupavky mimo stavcov. V tomto prípade je medzistavcová platnička zničená, vytvára tlak na nervové zakončenie a miechu.

Veľké kýly majú vážne komplikácie, sprevádzané závažnými neurologickými poruchami, ochrnutie. Hernálnemu výčnelku predchádza mierne vydutie vláknitého prstenca mimo stavcov, ktorý sa nazýva výčnelok.

Nie je zmysluplné vykonať operáciu vybratia disku, takže choroba môže zostať nepovšimnutá.

Armáda môže vo svojich radoch prijať konvoja s výčnelkom bedrového kotúča, dokonca aj v bedrovej oblasti, na úrovni medzistavcových platničiek L4-L5..

Táto choroba sa môže stať základom úplného alebo čiastočného prepustenia branného z vojenskej služby. Rozhodnutie sa prijíma na individuálnom základe po preskúmaní mladého muža a preskúmaní histórie jeho choroby.

Úloha vojenskej komisie

Hlavným cieľom komisie vojenského volebného úradu je posúdiť schopnosť brancu vykonávať vojenskú službu. Zamestnanci komisie nezavádzajú samostatne diagnózu, nevykonávajú liečbu. Členovia komisie pracujú s dostupnými dokumentmi, ktoré dostal odvedenec v nemocnici.

Vhodnosť na vojenskú službu sa určuje s prihliadnutím na prítomnosť chorôb predpísaných v anamnéze mladého človeka. Na získanie kategórie musí branec prejsť nasledujúcimi krokmi:

 1. Obráťte sa na svojho lekára a získajte potrebné dokumenty potvrdzujúce diagnózu choroby.
 2. Zhromaždené osvedčenia sa poskytujú členom lekárskej rady.
 3. Ak je to potrebné, mladý muž musí podstúpiť ďalšie vyšetrenie.
 4. Po potvrdení diagnózy dostane branec jednu z kategórií alebo úplnú výnimku zo služby.

Ak sa nedávno stanoví diagnóza medzistavcovej prietrže, lekári vojenskej komisie skúmajú históriu choroby pomerne starostlivo. Mladý muž bude musieť podstúpiť sériu dodatočných vyšetrení. Na to nestačia výsledky röntgenového snímania a magnetickej rezonancie, vyžaduje sa posudok ošetrujúceho lekára..

Po potvrdení diagnózy sa mladému mužovi predpíše vhodná liečba. Po ukončení liečby je menovaný opakovaný prechod komisie.

Dôvody na vyňatie zo služby

Niektoré znaky medzistavcových prietrží môžu byť priamym kontraindikáciou vojenskej služby. Za prítomnosti jednej alebo viacerých podmienok v brancovi vydáva komisia prepustenie z armády.

Porážka troch alebo viacerých stavcov

Porušenie integrity niekoľkých diskov naraz a na rôznych oddeleniach (napríklad krčnom a bedrovom) je vážnym ochorením, pri ktorom mladý muž nebude schopný vykonávať telesnú výchovu poskytovanú vojenskou službou. Ochorenie je sprevádzané výrazne obmedzenou pohyblivosťou chrbtice, a preto väčšina fyzických cvičení spôsobuje silnú bolesť..

Intenzívna bolesť

Syndróm bolesti je základom na dosiahnutie prepustenia, iba ak pacient predtým podal takéto sťažnosti lekárovi, čo je zaznamenané v lekárskom zázname..

Deformácia chrbtice

S rozvojom kýly Schmorlovej, sprevádzanej chorobami ako je skolióza, kyfóza, lordóza, je vojenská služba kontraindikovaná.

Prítomnosť artritídy a osteochondrózy

Progresia prietrže je často sprevádzaná takými kĺbovými patológiami, ako je osteochondróza, artritída. Tieto stavy významne znižujú kvalitu života pacienta. Cvičenie nie je možné, pretože je sprevádzané silnou bolesťou a rozvojom komplikácií.

 • Špecialisti rozhodujú o prepustení človeka zo služby, ak fyzická aktivita na chrbtici môže spôsobiť jeho ďalšiu deformáciu.
 • Ak zmeny v štruktúre chrbtice nie sú sprevádzané bolesťou a inými príznakmi, nevyžadujú liečbu, je mladý muž úplne pripravený na vojenskú službu..

Aké môže byť rozhodnutie komisie

V závislosti od charakteristík patológie rozhodnú členovia navrhovaného výboru, ktorý je určený jednou z kategórií:

 1. „A“ - pridelené úplne zdravému mladému človeku, ktorý nemá obmedzenia na vykonávanie fyzických cvičení. Kategória „A2“ znamená, že mladý muž predtým trpel vážnymi chorobami, a preto by mala byť určitá fyzická aktivita obmedzená.
 2. „B“ - znamená, že branec môže vykonávať vojenské služby s určitými obmedzeniami, keďže zistil určité zdravotné problémy.
 3. „B“ - určený mladým ľuďom s obmedzenou spôsobilosťou na vojenskú službu. V období mieru mladí muži neslúžia, ale pri vyhlásení stanného práva môžu byť povolaní do radov zamestnancov..
 4. „G“ - táto skupina zahŕňa mladých mužov, ktorí majú určité zdravotné problémy, ktoré sú prístupné konzervatívnej liečbe. Mladí ľudia v kategórii „G“ sú prijatí na konci liečby.
 5. „D“ - označuje úplnú nevhodnosť pre servis. Muž sa nemôže zúčastniť vojenskej služby ani počas vojny.

Po prijatí kategórie s obmedzeniami na vojenskú službu môže mladý muž zastávať také pozície, ako je staviteľ, vodič, programátor, signalizátor. Takéto špeciality nevyžadujú vážne zaťaženie chrbtice a sú dobre tolerované mužmi s chorobami chrbtice..

Ak chce branec slúžiť v armáde, bez ohľadu na pridelenú kategóriu, treba pamätať na riziko vzniku vážnych následkov na zdravie.

Ak sa necítite dobre, je možné skoré uvedenie do prevádzky

V prípade zhoršenia zdravotného stavu vojaka počas služby možno zvážiť otázku jeho skorého uvedenia do prevádzky. Za týmto účelom, s nástupom bolesti a iných príznakov choroby, ide mladý muž do vojenskej nemocnice.

Na potvrdenie komplikácií prietrže je potrebné druhé vyšetrenie mladého muža pomocou ultrazvuku a magnetickej rezonancie. O predčasnom prepustení sa rozhoduje po ukončení vojenskej lekárskej prehliadky.

Pri odpovedi na otázku, či sú zaradení do armády s medzistavcovou prietržou, je potrebné uviesť, že medzistavcová prietrž nie je priamym kontraindikáciou vojenskej služby. Pri menších formáciách, ktoré nepredstavujú nebezpečenstvo pre zdravie mládeže, sa vojenská služba vykonáva všeobecne. Výnimkou sú prípady závažnej patológie s rizikom závažných komplikácií a paralýzy.

Vezmú do armády medziobratlovú kýlu v roku 2019?

Domov »Aká je služba v ruskej armáde? »Vezmú do armády medziobratlovú kýlu v roku 2019?

Berú spinálnu prietrž v armáde? Tento problém si vyžaduje podrobné posúdenie. Koniec koncov, také ochorenie je veľmi vážne. A realizovateľnosť fyzickej aktivity je sporná, môže byť nevhodná.

Okrem toho môže záťaž spôsobiť veľmi vážne komplikácie, posilniť patológiu a priniesť invalidný vozík. Pri takejto diagnóze je samozrejme možné získať oneskorenie alebo uvoľnenie. Konečné rozhodnutie v tejto veci prijme Komisia.

Koniec koncov, zdravie každého spravodajcu sa posudzuje individuálne.

Pred rozhodnutím, či sa do armády pustiť s kýlou chrbtice, je potrebné podrobne špecifikovať špecifiká tejto choroby. V tomto prípade teda hovoríme o problémoch s vláknitým prsteňom, keď sa chrupavka vydúva z chrbtice. Pri podobnej patológii je medzistavcový disk zničený. Súčasne s procesom jej deštrukcie sa zvyšuje tlak na miechu a nervy.

Patológia a jej vývoj

Je ťažké posúdiť, ako vážne sa prejaví patológia. Koniec koncov, veľa tu záleží na stupni vývoja a osobnosti organizmu.

Môžeme teda hovoriť o paralýze, neurologických poruchách. Výčnelok sa neobjaví okamžite. Najskôr sa zistia problémy s vláknitým prstencom, jeho vyčnievajúci výstupok.

Výbežok niekedy nie je odhalený, pretože súčasne človek často nemá osobitné sťažnosti.

A aj keď je patológia zaregistrovaná a nachádza sa v bedrovej oblasti, môže byť osoba povolaná do služby.

Zvyčajne slúžia s výčnelkom bez včasného vyšetrenia. Stáva sa to, keď človek sám nevie o prítomnosti choroby a vstúpi do armády s dôverou, že je zdravý.

Ak takéto podozrenie existuje, mali by ste ísť do nemocnice a podrobiť sa vyšetreniu ešte predtým, ako sa objaví pred komisiou..

Nakoniec, konečná odpoveď na otázku, či vstúpia do armády s prietržovou kýlou, bude taká - spravodajcovi s touto diagnózou môže byť udelené úplné aj čiastočné prepustenie..

Po zhromaždení maximálneho množstva dokladov zvyšuje branca šance na prepustenie. Ak sú dokumenty nedostatočné alebo sa lekár nedostaví, bude ťažké dokázať pravdu.

Je potrebné poznamenať, že komisár bude pracovať s tými lekárskymi dokumentmi, ktoré sú už pre spravodajcu k dispozícii, a preto musia byť pripravené vopred. Choroby by sa tiež nemali objaviť náhle.

Je nevyhnutné, aby sa v lekárskej anamnéze zaznamenali všetky hovory k lekárovi. Lekári budú potrebovať diagnózy, liečebné kurzy a ďalšie informácie.

Všetko toto musí sám mladý lekár poskytnúť lekárskej rade, pričom sa vopred vezme na vedomie lekári.

Ak máte otázky alebo pochybnosti, odborníci môžu poslať ďalšie vyšetrenie. Najčastejšie sú predpísané ďalšie vyšetrenia v prípadoch, keď sa nedávno vyskytla diagnóza choroby.

Alebo ak nestačí objektívna informácia.

Berú do armády s herniou chrbtice: výsledky ktorých sa budú vyžadovať skúšky?

Na presvedčenie lekárskej rady o diagnóze je potrebné podstúpiť určité vyšetrenia. Zvyčajne teda vyžadujú:

Ak sa diagnóza potvrdí, mladému mužovi sa predpíše vhodná liečba. A potom po ukončení štúdia bude musieť znova podstúpiť lekársku prehliadku. Toto sa prestane uskutočňovať o šesť mesiacov alebo rok. Na základe výsledkov liečby by Komisia mala urobiť konečné rozhodnutie. Skúma ďalšie dostupné diagnózy..

Ak je zaručená výnimka zo služby?

Ak chápete, či sa v armáde nachádzajú s kýlou chrbtice, je potrebné poznamenať určité odchýlky v stave, keď je služba úplne vylúčená. Ak teda existujú problémy s tromi alebo viacerými diskami, najmä na rôznych oddeleniach, nemožno hovoriť o službe. Koniec koncov, v chrbtici existujú vážne obmedzenia pohyblivosti a zaťaženie spôsobuje záchvaty bolesti.

Oslobodené od armády a za prítomnosti ťažko prejaveného syndrómu bolesti. Existuje však jedna dôležitá nuancia. Je dôležité, aby sa na karte objavili informácie o bolesti a aby sa osoba, ktorá sa predtým sťažovala lekárovi o jej prítomnosti. A pokiaľ možno opakovane. Ak tomu tak nebolo v minulosti, oslobodenie sa nemusí udeliť..

V prípade deformácií chrbtice ich tiež neberú do služby. Pri ťažkej skolióze, ako aj pri kyfóze a iných problémoch je vylúčené posielanie osoby do armády.

Často sa stáva, že prietrž chrbtice sa vyvíja súčasne s artritídou, s ďalšími problémami s kĺbmi, napríklad s osteochondrózou. Potom človek nemôže získať fyzickú aktivitu.

V opačnom prípade sa jeho zdravotný stav rýchlo zhorší. Vyhlásia sa aj bolesti.

Ak deformácie nie sú výrazné, nie je žiadna bolesť, môže byť mladík poslaný do služby. Najmä ak nemá iné zdravotné problémy. Ak je však diagnostikovaná závažná miera prejavu choroby, nemal by slúžiť.

Berú v armáde kýlu a ako slúžia??

Ak sa zistí zanedbateľný stupeň prejavu choroby, mladý muž je poslaný do služby, ale s obmedzeniami. Obmedzenia naznačujú, že je kategória vystavená.

Napríklad mladý muž sa môže stať vodičom alebo signalizátorom - aby obsadil túto výklenok, ktorý mu umožní slúžiť bez zaťaženia chrbtice. Tým sa odstránia komplikácie a zníži sa riziko ďalšieho rozvoja choroby..

Velenie jednotky by malo byť plne zodpovedné za zdravie spravodajcu, ktorý prišiel plniť vojenské povinnosti. V lekárskych a iných dokumentoch bude poznámka pre veliteľov a lekárov.

To zaisťuje potrebu zohľadniť stav ľudského zdravia..

Zdravie spravodajcu sa však niekedy začína zhoršovať. Zmena v strave, nové prostredie, atď. Ovplyvňuje zdravie a spôsobuje exacerbácie.

Ak sa zdravotný stav vojaka počas služby zhorší, môže sa objaviť otázka uvedenia do prevádzky. Predtým by mal mladý muž ísť do nemocnice, kde vykoná vyšetrenie a zaznamená aktuálny stav osoby, zmeny jeho zdravotného stavu..

Spravidla MRI, ultrazvuk.

Zhrnutím vyššie uvedeného je potrebné poznamenať, že spinálna prietrž bez komplikácií nepredstavuje zdravotné riziko. A s malými alebo miernymi prejavmi mladí muži celkom úspešne slúžia. Pri závažných patológiách je však služba vylúčená. Toto je vylúčené, pretože medzi sťažnosťami môže byť silná bolesť a neúplná mobilita. Okrem toho to môže mať vážne následky..

Fyzická námaha v takejto situácii je tiež spojená s ochrnutím, inými vážnymi komplikáciami. Armáda by mala trénovať vojakov a trénovať ich, a to aj fyzicky, a nemala by sa stať príčinou zdravotného postihnutia.

Takže mladí muži, ktorí majú také vážne zdravotné problémy, by sa tam jednoducho nemali dostať. Úlohou lekárskej rady je najprv ich vyradiť, nedovoliť im slúžiť v armáde.

Ak sa vyskytne problém, ale nie je príliš výrazný, je potrebné poskytnúť osobe primerané podmienky služby a znížiť zaťaženie..

Vezmú do armády s herniou v roku 2019?

Na úvod by som chcel upriamiť pozornosť používateľov na skutočnosť, že každý druh kýly má svoje vlastné osobitné vlastnosti, takže to môže zistiť iba kvalifikovaný odborník..

Pokúsime sa dostať odpoveď na otázku, berú do armády prietrž? Predtým, ako bude branec poslaný do armády, musí sa podrobiť lekárskej prehliadke. Pri prehliadke na úrade vojenského evidencie a prijímania z lekárov neodkĺznu ani najmenšie podrobnosti týkajúce sa zdravia budúceho vojenského zamestnanca..

Preto, ak sa zistia vážne zdravotné problémy, vrátane prítomnosti prietrže, môže byť branec v ozbrojených silách úplne odstránený zo služby..

Na tento účel musí mladý muž poskytnúť vojenskej komisii všetky potrebné dokumenty, výsledky testov, ktoré by potvrdili liečbu prietrže, osteochondrózy, bolesti chrbta atď..

Po preskúmaní poskytnutých materiálov lekár vydá rozhodnutie o tom, či je v konkrétnom prípade branca alebo nie..

Ak majú lekári podozrenie, neodvedie sa odvedenec na kliniku v mieste registrácie.

Berú v armáde prietrž miechy??

Dnes sú stavovce rýchlo mladšie, a to z dôvodu mnohých faktorov: nesprávny životný štýl, veľká fyzická námaha, niektoré choroby pohybového ústrojenstva sa dajú dediť. Podľa štatistík malo zo všetkých rekrutov 37% mladých mužov problémy s pohybovým ústrojenstvom (pozri článok, choroby, s ktorými nie sú braní do armády)..

Možno každý vie, že armáda je predovšetkým zvýšenou fyzickou aktivitou.

Z tohto dôvodu majú rekruti a ich rodičia veľmi aktuálnu otázku: sú povolaní do služby s kýlou v chrbtici alebo nie? Najprv musíte pochopiť, že samotná prítomnosť choroby nie je dôvodom neslúži v armáde.

Návrh výboru zohľadní typ kýly a stupeň jej prejavu. V takom prípade sa vezmú do úvahy záznamy v zdravotnej dokumentácii o nábore, výsledky testov a vyšetrenie mladého muža na plný úväzok. Po vydaní rozsudku sa každému brancovi pridelí kategória spôsobilosti:

 • "A" - branec je vhodný na vojenskú službu v akýchkoľvek jednotkách
 • „B“ - platné s malými obmedzeniami
 • „B“ - táto kategória zabezpečuje vojenskú službu výlučne počas vojny
 • „G“ - odvedenec dostane dočasný odpočinok, ak počas lekárskeho vyšetrenia bola zistená choroba, je stanovený čas na ošetrenie
 • "D" - bolo objavené vážne ochorenie, ktoré neumožňuje slúžiť v armáde

Odvod a prietrž chrbtice

Je potrebné zdôrazniť, že nie vždy je možné okamžite určiť, či je mladý muž spôsobilý na vojenskú službu.

Predpokladajme, že ak je diagnostikovaná hôrka Schmorl, v niektorých prípadoch je branec považovaný za spôsobilého, niekedy v súlade s obmedzeniami (môžete slúžiť v akejkoľvek armáde okrem elitných a špeciálnych síl). Existujú situácie, keď sa pri rovnakej diagnóze do rezervy pošle branec.

Mladí ľudia niekedy nedostanú prepustenie, ale odplatu. Najčastejšie sa to stáva, keď sa má odložiť operácia s ďalšou rehabilitáciou. Spravodajca môže počítať s oneskorením. Konkrétne termíny určujú lekári.

Berú v armáde slabinovú prietrž??

Niekoľko slov o tom, čo predstavuje toto ochorenie, je výstup herniálneho vaku cez zväčšený trieslový kruh. Tento typ prietrže môže byť opraviteľný a nezmeniteľný. Čo je tiež dôležité, táto patológia môže byť vrodená a získaná v dôsledku nadmernej fyzickej námahy..

Toto ochorenie najčastejšie prebieha úplne bezbolestne, zatiaľ čo výstupok je viditeľný dokonca aj voľným okom. Nebezpečenstvo a zákernosť choroby spočíva v tom, že môže dôjsť k inguinálnemu porušeniu svalov črevného fragmentu, potom sa jednoducho nemôžete obísť bez núdzového chirurgického zákroku..

Otázka, či vstúpia do armády s inguinálnou kýlou, samozrejme neexistuje. Ide o to, že v súčasnosti je toto ochorenie vďaka chirurgickému zákroku veľmi efektívne liečené. Preto sa vo väčšine prípadov povoľujúcim pracovníkom s takouto patológiou odloží čas na dokončenie celého postupu liečby a regenerácie.

Po úspešnom ošetrení sa uskutoční druhá komisia, a ak sa zaznamená úplné uzdravenie bez komplikácií, potom bude branec spolu so zvyškom vojakov zažiť všetky ťažkosti a radostné chvíle vojenskej služby..

Podľa všetkých rovnakých štatistík v 77% zo 100 verbári majú pocit, že sa im darí po výkone operácií a že slúžia bezpečne v armáde..

Ak sú však relapsy, prietrž je príliš veľká alebo chirurgický zákrok je z nejakého dôvodu nemožný, branec sa považuje za nespôsobilého a je úplne oslobodený od vojenskej služby..

Pamätajte si, že v ruskom práve je taká choroba, ako je trieslovinová prietrž, upravená v článku 60, ktorý je v armádnom dokumente „Zoznamy chorôb“ a ktorý je vyňatý z povinnej registrácie.

Je dôležité pochopiť, že kategóriu platnosti určuje výlučne odborník v závislosti od konkrétnej diagnózy..

Chcel by som poznamenať zaujímavý fakt, že branec má právo samostatne rozhodnúť, či sa obrátiť na špecialistov o pomoc alebo nie.

Hlavným poslaním lekárskej komisie je zhodnotiť pripravenosť mladého muža na vojenskú službu v ruských ozbrojených silách. Nie sú tu diagnostikované, algoritmy liečby nie sú predpísané.

Pri identifikácii chronických chorôb, vrátane všetkých druhov kýly, lekári pracujú s poskytnutými lekárskymi dokumentmi.

Ak bola diagnóza ingvinálnej prietrže stanovená pred telefonátom, lekári môžu pochybovať o výskyte tejto choroby a poslať brancu na ďalšie lekárske vyšetrenie, takže nebuďte príliš leniví na to, aby ste si prečítali, ako sa odloženie z armády robí na štúdium - nepochybne bude užitočné pre všetkých mladých mužov..

Pamätať! Zdravie je to najcennejšie, čo človek má! Preto s týmto problémom pristupujte s úplnou vážnosťou a zodpovednosťou.!

Berú v armáde prietrž miechy??

Vďaka diskom má naša chrbtica pohyblivosť.

Disk pozostáva z vláknitého prstenca, vo vnútri ktorého je jadro. Má konzistenciu podobnú želé..

 • Ak je chrbtica poškodená, vláknitý prstenec sa pretrhne, jadro sa vytlačí.
 • Obratle strácajú svoju schopnosť tlmiť, disky sa vyrovnávajú, obsah sa vydúva.
 • V tomto prípade sa nervové zakončenie stlačí a miecha sa stlačí.

Čo je medzistavcová prietrž?

Miechová kýla je rozdelená na dva hlavné typy: medzistavcové a Schmorl.

Faktory vyvolávajúce výskyt medzistavcových prietrží:

 • Ťažké bremená pri športe, zdvíhaní závaží.
 • Výsledok pádu na chrbát, ťažké modriny, poškodenie miechy, kompresné zlomeniny.
 • Dysfunkcia hlbokých svalov chrbta, zlý prísun krvi do chrbtice, ťažká hypotermia, sedavý obraz.

Druhy a príznaky

Lumbosakrálna prietrž, najbežnejšia. Vyskytuje sa v dôsledku prasknutia disku bedrovej chrbtice. Bedrová hernia vedie k zakriveniu chrbtice a rozvoju skoliózy.

Ovplyvňuje kolenný kĺb a chodidlo pri kompresii nervových zakončení, čo má následky krívania a zhoršenej citlivosti končatín. Existuje obmedzený pohyb od neznesiteľnej bolesti, ktorá dlho nezmizne. Poruchy obehu v panvových orgánoch vedú k problémom s močením.

Kýla krčnej chrbtice, ďalšia najbežnejšia. Nervové vlákna prechádzajú cervikálnou oblasťou, ktoré ovplyvňujú fungovanie celého organizmu. Poškodenie nervových zakončení vedie k poruche vnútorných orgánov, svalového tkaniva, poruchám obehového systému. Poškodenie sluchu, pamäte a vestibulárneho aparátu.

Hrudná prietrž je zriedkavá. Medzistavcové platničky sú silne vyklenuté a poškodené nervové zakončenie. Diagnóza je možná iba v neskorom štádiu vývoja. Bolesť prietrže hrudnej oblasti je porovnateľná s bolesťou srdca, príznakmi angíny pectoris. Dýchavičnosť a medzirebrová neuralgia.

Schmorlova kýla

Alebo „Schmorl uzlík“ - má vrodenú patológiu, ktorá sa získava menej často. Asymptomatické ochorenie. Chrupavka chrbtice pritláča medzistavcové platničky a preniká do samotného tela stavcov. Tvorba uzliny Schmorl v detstve je možná s rýchlym rastom dieťaťa, keď sa mäkké a kostné tkanivá vyvíjajú rôznou rýchlosťou..

Možným dôvodom vzhľadu je nasmerovaný vertikálny náraz. Zmena v štruktúre stavcov nemá vplyv na nervové zakončenie, nespôsobuje bolesť a nepohodlie. Schmorlova uzlina sa stanoví pomocou röntgenového alebo magnetického rezonancie. Schmorlova kýla je menej nebezpečná ako medziobratlová kýla.

Armáda: hernia call

Telesná príprava kreslíka nemôže byť absolútne dokonalá pre akýkoľvek problém s chrbticou. Asymptomatický priebeh hernií medzistavcov a Schmorl nie je dôvodom na oslobodenie od vojenskej služby.

Kritériá na vyšetrenie dysfunkcie miechy:

 • umiestnenia;
 • veľkosť;
 • oblasť opustenia;
 • stav svalovej hmoty;
 • šľachový reflex;
 • deformácia chrbtice;
 • množstvo.

Lekár vydá dokument s výsledkami testov a diagnózou. V prípade, že prietrž má veľkosť viac ako 8 mm, má vážne patológie, vývoj, zhoršené funkcie pohybového aparátu, obmedzenie pohybu - odloženie, registrácia alebo úplné oslobodenie od výzvy.

Príznaky miernej povahy, bez narušenia funkcie chrbtice, dávajú právo zvoliť si jednotky pre službu.

Ak je chirurgický zákrok nemožný, zbytočne nevyužitý a funkcie pohybového aparátu sú narušené, branca je zo služby úplne oslobodený.

Pri odporučení chirurgického zákroku sa odvedenec osobne rozhodne a má právo operáciu odmietnuť. Dostane však kategóriu, ktorá dáva právo na odklad.

Lekárska rada hodnotí použiteľnosť, ktorá zaraďuje jednu z piatich kategórií.

Priradená kategória určuje, či mladý muž bude slúžiť, dostane odklad, vojenský preukaz alebo jeho províziu.

Typy kategórií, odporúčané jednotky, nábor

kategórieStanovenie typu vojakovStanovenie vhodnosti
"AND"Akékoľvek jednotkyAbsolútna kondícia
Podkategória „B“: „B-1“Obmedzte výber vojakov v súlade s podkategóriami. - pohraničné a vzdušné jednotky;Vhodné na použitie, s výhradou odvolania
B-2-flotila, delostrelectvo, tankové jednotky;
B-3-údržba odpaľovacích zariadení v raketových silách, obrnených transportéroch a pechotných vozidlách, stráži, protilietadlových raketových a chemických jednotkách;
B-4-bezpečnosť vojenských komplexov
"AT"V mierovom období bol prepustený z vojenskej službyVojenský lístok je označený ako „obmedzený.“ Zápis s vydaním vojenského preukazu totožnosti.
"G"Odloženie odvolania o šesť mesiacov alebo rokDočasne nevhodné na vojenskú službu. Opätovné prepustenie provízie z liečby.
"D"Úplné oslobodenie od vojenskej služby s vydaním vojenského preukazu totožnostiOdvedenec nie je vhodný na vojenskú službu

Problémy s chrbticou podľa kategórií použiteľnosti:

 • kategória „B“ a jej podkategórie zahŕňajú zakrivenie chrbtice. Osteochondróza s poškodením menej ako troch stavcových platničiek. Spondylitída, s prejavmi deformácie a poškodenia nie viac ako 3 stavce. Prítomnosť Schmorlovej kýly bez patológií.
 • Kategória „B“ sa zaraďuje, keď je chrbtica ohnutá deformáciou, osteochondrózou a spondylitídou s poškodením viac ako 3 platní a stavcov.
 • „G“ je zjavná deformita chrbtice, posun stavcov s bolesťou, kompresné zlomeniny chrbtice, pooperačné podmienky v dôsledku odstránenia prietrže, ischias..
 • Kategória „D“ sa vydáva na reumatoidnú artritídu, ankylozujúcu spondylitídu, infekčnú spondylitídu s akútnymi exacerbáciami, najmenej tri ročne..

Pred podstúpením vojenskej lekárskej komisie sa musí branec poradiť s lekárom, aby získal dokumenty potvrdzujúce diagnózu.

Balík dokumentov by mal obsahovať:

 • názor ošetrujúceho lekára;
 • záver neurológa;
 • výpisy z pobytu v nemocnici;
 • výsledky röntgenového, počítačového alebo magnetického rezonancie.

Komisia starostlivo skúma predložené dokumenty. Ak sa osvedčenia, výpisy, výsledky röntgenového žiarenia urobia pred prijatím provízie, vyvolávajú pochybnosti. Je žiaduce sledovanie ošetrujúcim lekárom počas dlhšieho časového obdobia..

Činnosti brancu za účelom získania meškania alebo získania vojenského lístka v prípade problémov s chrbticou:

 1. V deň určený vojenským registračným a vojenským úradom je potrebné dostaviť sa a vyplniť žiadosť o lekárske vyšetrenie. Odporúča sa neodkladať vzhľad na návrhovej doske. Ak sa nenaplní návrh plánu plnenia brancov vojenskými jednotkami, komisia môže „zavrieť oči“ pred výskytom chorôb a vydať verdikt „zdravý“..
 2. Pri lekárskej prehliadke predložte zhromaždené lekárske doklady potvrdzujúce problémy s chrbticou.
 3. Dohodnite sa na ďalších skúškach navrhnutých komisiou.

Pri odporučení chirurgického zákroku sa odvedenec osobne rozhodne a má právo operáciu odmietnuť. Dostane však kategóriu, ktorá dáva právo na odklad.

Lekársku prehliadku vykonáva terapeut, chirurg, neurológ, psychiater, oftalmológ, otolaryngológ, zubár a urológ. Celkové zdravotné hodnotenie.

Ak jeden z lekárov zistí abnormality v oblasti stavcov, stačí vymenovať ďalšie vyšetrenie v nemocnici. Potom lekárska rada vojenského úradu registrácie a zaradenia rozhodne o vhodnosti pre vojenskú službu a pridelí kategóriu.

Video: "Berú Shmorlovu prietrž do armády?"

Vojenské ID s herniou

Vojenský preukaz sa vydáva, keď vojenská lekárska komisia vydá stanovisko k nemožnosti vojenskej služby. Odvedenec patrí do kategórie „B“ alebo „D“.

Ak chcete získať vojenskú kartu, ak máte jednu z týchto kategórií, musíte potvrdiť diagnózu, ktorá je zahrnutá v zozname „Plány chorôb“..

Diagnózu potvrdí nezávislá lekárska komisia, po ktorej nasleduje vyšetrenie lekárskej rady vojenského komisára.

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Vitajte na klinike A. N. Baklanova! Pri liečbe chrbtice ponúkame spoľahlivé a bezpečné technológie..správySkolióza 4. stupňa je dodatočným trápením k hroznej základnej diagnóze SMA
Na liečenie gastroezofágového refluxu existuje veľa prostriedkov, ako sa zbaviť nepríjemných symptómov navždy alebo aspoň v nasledujúcich desaťročiach. Na prevenciu nie je potrebné používať lieky, stačí pravidelne sledovať stravu a niečo zmeniť v životnom štýle.
Obmedzená hernia sa považuje za akútny chirurgický stav, ktorého liečba by sa mala vykonať okamžite. Úspešnosť operácie závisí od typu zovretia a včasnej liečby pacienta na klinike.