loader

Hlavná

Späť

Pupočná prietrž

Pupočná kýla je jednou z najbežnejších patológií tela.

Medzi známymi bernálnymi herniami sa toto porušenie uskutoční na treťom mieste. Odchýlka je spojená s narušenou funkciou pupočného krúžku. Toto je najslabšie a najzraniteľnejšie miesto na prednej brušnej stene. V pupočnej dutine nie je žiaden tuk, nie je chránený svalovým tkanivom, preto je pre umiestnenie a rozvoj prietrže toto miesto ideálne.

Tento stav je charakterizovaný vydutím vnútorných orgánov cez pupokový prsteň. Rozkladacie orgány sú v herniálnom vaku, ktorý je tenkou vrstvou spojivového tkaniva. Herniový výstupok môže byť spočiatku zanedbateľný, stačí, keď ho osoba mierne pritlačí a nastaví. Nie je to ani bolestivé ani nebezpečné, ale takéto činnosti dočasne pomáhajú. Je lepšie sa nechať unášať samodopretím problému a okamžite začať radikálnejšiu liečbu za účasti lekára..

S prechodom choroby do pokročilého štádia rastie pupočný kruh, čo vedie k zväčšeniu samotnej hernie. Rozširuje sa, vyčnieva a spôsobuje nepohodlie.

Čo to je?

Umbilická hernia je najčastejšou chirurgickou patológiou v pediatrii, ktorá je diagnostikovaná u 20% novorodencov a 30% predčasne narodených detí..

U dospelých je pupočná kýla častejšia u žien starších ako 40 rokov, čo predstavuje 5 až 12% v štruktúre kýly prednej brušnej steny. V operatívnej gastroenterológii sa pupočná hernia chápe ako stav sprevádzaný uvoľňovaním vnútorných orgánov (časť čreva a väčšie omentum) cez zväčšený pupočníkový krúžok mimo prednej brušnej steny..

Klasifikácia pupočnej kýly

Pri chirurgii sa pupočné kýly rozdeľujú na vrodené a získané. Vrodená patológia zahŕňa embryonálnu pupočníkovú prietrž, embryonálnu pupočníkovú prietrž (pupočníková kýla). Medzi získané defekty patrí pupočná kýla v detskom veku a pupočná kýla dospelých.

U dospelých existujú priame a šikmé pupočné kýly. Tvorba priamej hernie je spojená so stenčením priečnej fascie susediacej s pupočníkovým krúžkom. V tomto prípade herniálny vak vstupuje priamo do podkožného tkaniva pupočníkovým krúžkom. Pri šikmých pupočných herniách sa herniálny výčnelok tvorí nad alebo pod pupočníkovým krúžkom, prechádza medzerou medzi bielou čiarou brucha a priečnou fasciou (pupočníkový kanál) a potom vystupuje do podkožného tkaniva pupočníkovým krúžkom..

Podľa kritéria premiestnenia sú pupočné kýly správne a nesprávne:

 1. Nastaviteľné (zadarmo). S opraviteľnými pupočníkovými prietržami obsah výčnelku ľahko zmizne v pobrušnici, len čo pacient zaujme horizontálnu polohu. Je to možné v skorých štádiách choroby, keď sa prietrž len začína objavovať. Ak nelieči pupočníkovú prietrž, môže ísť do nasledujúcej odrody.
 2. Nezvratná prietrž. Vyznačuje sa neschopnosťou nastaviť výstupok vo vnútri krúžku. Je to spôsobené skutočnosťou, že sa začína proces adhézie, pri ktorom je kýlové tkanivo spojené s herniovým otvorom. Stáva sa to pri zanedbávaných pupočných kýlach, čo môže byť vážne ohrozenie zdravia a života pacienta, pretože existuje vysoká pravdepodobnosť závažných komplikácií..

Pupočná prietrž u dospelých, obvykle získaná počas života.

Dôvody rozvoja patológie

K pupočnej hernii dochádza, ak je narušená rovnováha medzi tlakom vyvíjaným orgánmi a telesnými tekutinami na steny pobrušnice a schopnosťou svalov brušnej steny vydržať tento tlak. Alebo sa objavia ďalšie faktory, ktoré prispievajú k zvýšeniu zaťaženia svalov pobrušnice. U dospelých existuje niekoľko dôvodov, ktoré vedú k vzniku pupočnej kýly:

 1. Vrodená štrukturálna vlastnosť pupočného krúžku. Zvyčajne je pupočníkový krúžok u novorodencov otvorený a uzatvára sa iba o 2 až 3 roky. Stáva sa však, že spojivové tkanivo je slabé, diera sa nemôže úplne uzdraviť a zostane malá diera, ktorá je v detstve neviditeľná. V priebehu času a pod vplyvom iných faktorov sa diera môže postupne rozširovať.
 2. Choroby spôsobujúce náhle skoky alebo neustále zvyšovanie vnútrobrušného tlaku. Medzi také choroby patria choroby gastrointestinálneho traktu spojené s ťažkosťami pri defekácii a respiračných chorobách, ktoré spôsobujú silný a častý kašeľ. Pri zápche, rovnako ako pri chronickom kašli, musí človek často zažiť dlhé a dosť silné pokusy, ktoré dramaticky zvyšujú tlak na prednú stenu brušnej dutiny..
 3. Vzpieranie alebo neobvyklé cvičenie. Ak ostro a bez ďalšieho tréningu začnete zdvíhať nejaké závažia, môže to viesť k skoku vnútrobrušného tlaku a tvorbe prietrže..
 4. Dedičná patológia. Najzriedkavejší dôvod, ale v niektorých prípadoch je dedičné zaostávanie spojivových tkanív tela v dôsledku nedostatku minerálnych stopových prvkov a vitamínov na rozdelenie požadovaného množstva kolagénu..
 5. Tehotenstvo. Po dobu 9 mesiacov sa tkanivo brucha tehotnej ženy napne a rastúce dieťa vyvíja tlak na steny maternice a ďalšie orgány, čím sa zvyšuje vnútro-brušný tlak. Ženy s viacnásobným tehotenstvom a veľkým množstvom plodovej vody sú vystavené riziku straty pupočnej hernie. Situáciu možno zhoršiť častou zápchou a závažnými dlhodobými pokusmi počas pôrodu počas tehotenstva.
 6. Nadváha alebo obezita. Zvýšenie tukovej hmoty v bruchu vedie k napínaniu a oslabovaniu brušných svalov, ako aj k zvýšeniu vnútrobrušného tlaku. Problém s nadváhou sa najčastejšie vyskytuje v dôsledku podvýživy a sedavého životného štýlu, čo môže byť rozhodujúcim faktorom pri tvorbe pupočnej kýly.
 7. Operácie na brušných orgánoch. V mieste pooperačného švu sa môže vyskytnúť prietrž, ak pacient poruší odporúčania lekára na odpočinok.
 8. Náhle chudnutie. V dôsledku prudkého poklesu telesnej hmotnosti, ktorý môže byť spôsobený vážnym ochorením alebo nesprávnym prístupom k výžive (hladovanie, vyčerpávajúca strava), sa vyskytujú metabolické poruchy a svalová slabosť. Vrátane brušných svalov podporujúcich pupočný kruh.
 9. Poranenie. Ruptúra ​​alebo narušenie svalového korzetu a spojivového tkaniva môže viesť k vytvoreniu medzery v pupočníkovom kruhu a prolaps prietrže..

Počas tehotenstva musíte starostlivo sledovať stav brucha (pupok a bielu čiaru) a prísne dodržiavať všetky lekárske predpisy, pretože rastúce brucho tehotnej ženy je najčastejšou príčinou pupočnej kýly, ktorá postihuje až 70% všetkých žien..

Príznaky a prvé príznaky

Umbilikálna prietrž (pozri fotografiu) môže mať intenzívne a trochu „rozmazané“ príznaky - záleží na niekoľkých faktoroch:

 • sú v brušnej dutine adhézie;
 • celkové zdravie pacienta;
 • veľkosti pupočnej kýly;
 • ide o porušenie herniálneho vaku.

Na samom začiatku vývoja danej choroby pacient nepociťuje žiadne nepríjemnosti, obmedzenia ani bolesti. Jediná vec, ktorá okamžite upozorňuje - na mierny výčnelok v pupku, ale neprikladá mu žiadny význam - sa výčnelok neobťažuje a zmizne, len čo je pacient v horizontálnej polohe, a tehotné ženy ho dokonca berú ako rys svojho stavu..

V niektorých prípadoch omentum vyčnieva natoľko, že sa prekrýva s pupočníkovým krúžkom. Takáto prietrž sa nikdy nemení vo veľkosti a choroba sama pokračuje bez výrazných symptómov.

Ak dané ochorenie progreduje, potom sa v brušnej dutine začnú tvoriť zrasty - to bráni redukcii herniálneho vaku. V tomto prípade akýkoľvek pohyb, napätie, napätie vedie k narušeniu funkcie čreva. Pacient sa začne sťažovať na chronickú zápchu a neustále prejavuje nevoľnosť bez ohľadu na čas príjmu potravy. Tento stav je obzvlášť závažný u žien počas tehotenstva as existujúcou obezitou - rastúce brucho vytvára tlak na svaly brušnej steny, čo spôsobuje zhoršenie stavu pacienta..

komplikácie

Hlavnou komplikáciou prietrže u dospelých je jej porušenie. Poranenie prietrže môže viesť k gangréne herniového vaku, lepivej črevnej obštrukcii. Znakom porušenia pupočnej kýly je náhla bolesť v oblasti herniálneho výčnelku, prietrž sa tiež náhle prestane prispôsobovať.

 1. Často sa vyskytuje upchatie čreva. Čo robiť v prípade porušenia predpisov:
 2. Ihneď zavolajte lekára.
 3. Vezmite si teplú kúpeľ a pokúste sa upraviť prietrž vo vode.
 4. Ak to nebolo možné napraviť, ľahnite si na chrbát, ohnite nohy pod sebou a čakajte na lekára
 5. V prípade silnej bolesti dajte ľad do oblasti pupka.
 6. V prípade nevoľnosti prehltnite kúsok ľadu.
 7. Snažte sa neužívať lieky proti bolesti av žiadnom prípade nepoužívajte preháňadlá.
 8. Ak odložíte sanitku, môžete klystýr vydať z teplej vody.

Ak je pupočná kýla veľká a stará, môže sa v nej vytvárať adhézia, môže dôjsť k zápalu orgánov nachádzajúcich sa v hernálnom vaku. Hlavnou úlohou je preto zabrániť rastu prietrže. Pomôže to ľudovým metódam a cvičeniam..

diagnostika

Proces diagnózy pupočnej kýly sa vyskytuje počas návštevy chirurga na plný úväzok.

Na posúdenie rozsahu ochorenia a stavu brušných orgánov môže lekár predpísať štúdie:

 • röntgenový snímok dvanástnika a žalúdka;
 • gastroskopia;
 • Ultrazvuková prietrž;
 • herniografia (metóda vyšetrenia kýly pomocou kontrastnej látky).

Aby sa zistilo, či je v tele zápal, vykonáva sa laboratórny krvný test na stanovenie počtu leukocytov, úrovne ESR..

Pri veľkej prietrži lekár predpíše operáciu pacientovi a dá mu pokyny na testy, ktoré môžu identifikovať faktory, ktoré bránia operácii:

 • klinický krvný test;
 • biochemická štúdia zloženia krvi;
 • fluorografická;
 • úplná analýza moču;
 • elektrokardiogram;
 • HIV test
 • Wassermannov test;
 • test na hepatitídu.

Obvaz pri pupkovej kýle

Bandáž nie je liečbou pupočnej kýly. Pomáha iba pri nosení korigovať prietrž a zabrániť jej porušovaniu.

Indikácia pre obväz:

 1. V prítomnosti dočasných kontraindikácií pre chirurgický zákrok: akútne ochorenia, chronické exacerbácie. Po normalizácii stavu pacienta sa vykoná chirurgická liečba.
 2. Závažné choroby: významné zhoršenie funkcií kardiovaskulárneho a dýchacieho systému, vyčerpanie, staroba, zhubné nádory atď..
 3. Tehotenstvo v neskorých štádiách - to je tiež kontraindikácia pre operáciu.
 4. Po chirurgickom zákroku na pupočníkovú herniu a všeobecne s akýmkoľvek chirurgickým zákrokom, keď rez prešiel pupkom.

Bandáž je široký pás z elastickej látky, na ktorého vnútornom povrchu je pripevnený špeciálny anatomicky tvarovaný vankúšik. Zatlačí pupok a nedovolí, aby kýla vyčnievala von. Pelot môže byť pripojený k obväzu alebo k nemu pripevnený suchým zipsom.

Moderná medicína odporúča chirurgickú liečbu prietrže ako jedinú spoľahlivú a najbezpečnejšiu možnosť liečby. Alternatívou k chirurgickému zákroku lekárov je len pozorovať prietrž, kým nedosiahne veľkosť vyžadujúcu liečbu, alebo kým osoba neodstráni faktory, ktoré bránia operácii..

Napríklad, ak je prietrž malá, osoba sa môže dobre snažiť, aby sa nevyvinula do veľkej perforácie podľa pokynov lekárov. Ale aj v tomto prípade je dôležité si uvedomiť, že odmietnutie operácie predstavuje riziko komplikácií s predvídateľnými nebezpečnými následkami..

Operácia prsnej prietrže: čo si vybrať?

Hlavnou metódou liečby pupočnej kýly u dospelých je chirurgický zákrok. Ak pacient nemá kontraindikácie na chirurgický zákrok, hernia môže byť odstránená niekoľkými spôsobmi.

Ak nedôjde k porušeniu, operácia sa uskutoční podľa plánu. Nevyžaduje si špeciálnu prípravu pacienta a je pomerne ľahké ho tolerovať. Lekár vyšetrí pacienta, vymenuje vyšetrenie a dátum hospitalizácie.

Druhy operácií:

 1. Ťahová hernioplastika. Počas operácie ťahania sa vlastné tkanivá používajú na spevnenie pupkového prstenca. Pritiahnuté sú, aby sa zistená chyba uzavrela. Na prístup do herniálneho vaku vykoná špecialista rez. Ak je vak malý, eliminuje sa ponorením do žalúdka. Ak je prietrž veľká, odstráni sa. Potom sa pupočníkový kruh posilní susednými tkanivami a prešije sa. Jednou z nevýhod tejto chirurgickej metódy je vysoká pravdepodobnosť relapsu, opakovaná hernia sa objavuje u 10% pacientov.
 2. Ľahká hernioplastika. V prípadoch, keď sa vykonáva beznapäťová hernioplastika, oblasť pupočného prstenca sa zosilní špeciálnymi syntetickými sieťami. Počas operácie sa vyžaduje aj rez. Obdobie rehabilitácie netrvá dlhšie ako mesiac, relapsy sú zriedkavé.
 3. laparoskopia Známe a široko používané laparoskopické operácie. Toto je najbezpečnejší spôsob odstránenia patológie, ktorú chirurgovia používajú už viac ako 20 rokov. Medzi hlavné výhody tohto typu hernioplastiky patrí neprítomnosť jaziev po chirurgickom zákroku, minimálne zranenia a nízka pravdepodobnosť vývoja pooperačných adhezívnych procesov. Chirurgia si vyžaduje špeciálne lekárske vybavenie a skúsených lekárov. Gernioplastika sa vykonáva vpichom do brucha bez rezov. Chirurg používa sieťový implantát na posilnenie pupočného prstenca. Rehabilitácia po operácii sa časom skracuje, pacient sa zotavuje rýchlejšie.

Pupočná kýla na fotografii: pred a po

Rehabilitácia po operácii

 1. Zvyčajne, ak operácia prebehne hladko, je pacientovi dovolené vstať prvý deň.
 2. V pooperačnom období sa zobrazuje špeciálny obväz (pri použití sieťových implantátov - asi mesiac).
 3. 10. - 14. deň môžete začať robiť terapeutické cvičenia, ale je zakázané vykonávať cvičenia pre brušnú tlač.
 4. Po operácii sa uskutočňujú denné obväzy, stehy sa odstránia v deň 7 (ak sa samy nevyriešia).
 5. Pri bolesti sa predpisujú lieky proti bolesti.
 6. Lekár môže predpísať aj antibiotiká, vitamíny, imunomodulátory.

Najprv bola ukázaná špeciálna strava, základom kôry je šetrná výživa. Je potrebné jesť v malých porciách a často. Všetky potraviny, ktoré môžu spôsobiť nadúvanie a zápchu, sú vylúčené, aby sa zabránilo zvýšeniu vnútrobrušného tlaku.

prevencia

Neexistuje žiadna špecifická profylaxia pupočníkovej prietrže.

S cieľom zabrániť rozvoju pupočnej kýly u žien počas tehotenstva sa odporúča:

 • včasné odstránenie patológií, ktoré prispievajú k rozvoju pupočnej kýly;
 • nosiť obväz počas tehotenstva;
 • predchádzanie nadmernému prírastku na váhe;
 • posilnenie brušných svalov;
 • vyvážená strava.

Aby sa zabránilo rozvoju komplikácií pupočnej kýly a relapsu po liečbe, odporúča sa pacientom absolvovať masážne a fyzioterapeutické cvičenia zamerané na posilnenie svalov prednej brušnej steny, ako aj na zabránenie nadmernej fyzickej námahe, pri ktorej dochádza k zvýšeniu vnútrobrušného tlaku..

Operácia prsnej prietrže

Prognóza liečby

Pri včasnej diagnostike a primeranej liečbe je prognóza priaznivá. Pri absencii nevyhnutnej liečby sa prognóza zhoršuje, zvyšuje sa riziko komplikácií pupočnej kýly.

Pupočná prietrž u dospelých. Liečba bez chirurgického zákroku: ľudové lieky, bandáž, cvičenie, masáž

Príčiny a príznaky pupočnej kýly u dospelých. Ako liečiť pupočnú kýlu u dospelých: tradičné a netradičné metódy.

Dnes je dosť často u dospelých diagnostikovaná pupočná kýla. Koncept kýly je výčnelok vnútorných orgánov bránou kýly. V tomto prípade herniálny vak vstúpi do ľudského pupku. Umbilikálny krúžok je napnutý a konvexné orgány prechádzajú do svojej dutiny. Je užitočné pochopiť, prečo a ako sa vyskytuje prietrž a ako sa s ňou vysporiadať..

Prečo vzniká patológia

Umbilická hernia je časté ochorenie mužov a žien, sprevádzané uvoľňovaním vnútorných orgánov prostredníctvom oslabených väzov pupočného otvoru pobrušnice. Príčiny choroby sú:

 • genetická predispozícia;
 • svalová slabosť brušnej dutiny;
 • nadváhou;
 • časté fyzické námahy, vzpieranie;
 • choroby tráviaceho ústrojenstva, ktoré spôsobujú zápchu, časté vracanie;
 • dlhodobý kašeľ;
 • operácia pupka.

Pod vplyvom vyššie uvedených dôvodov sa u pacienta vyvinie výčnelok v pupku, ktorý sa dá ľahko pozorovať voľným okom.

Patológia často nie je sprevádzaná akútnymi príznakmi.

Niekedy sa človek obáva menších bolestí, nepohodlia, zhoršeného kašľom a fyzickou námahou. Kýla sa zvyšuje s napätím svalov pobrušnice, čiastočne alebo úplne sa skrýva v horizontálnej polohe tela..

Liečba pupočnej kýly bez chirurgického zákroku je možná v počiatočných štádiách ochorenia. Ak je potrebné porušenie, operácia zo zdravotných dôvodov.

diagnostika

Aby sa zabránilo ďalšiemu rastu a progresii pupočnej kýly, je potrebné podstúpiť diagnózu. Úvodné vyšetrenie vykonáva chirurg, v rôznych polohách (ležanie, státie) vykonáva palpáciu, diagnostikuje pacienta a nasmeruje pacienta na ďalšie presnejšie vyšetrenie..

Typ diagnózyInformácie o prieskume
fibrogastroduodenoscopyvyšetrenie žalúdka a sliznice dvanástnika 12 pomocou video endoskopu.
CT skenvykonáva sa vtedy, keď je potrebné jasnejšie preskúmať zraniteľné vnútorné orgány.
Ultrazvuková prietržpomocou ultrazvukovej diagnostiky špecialista stanoví riziko porušenia hernálneho vaku, vyhodnotí stupeň konvexity brušných orgánov.
herniographyje tu vpich brušnej dutiny so zavedením kontrastného činidla, ktoré zafarbí postihnutú oblasť, čo vám umožní presne určiť stupeň hernálnej patológie.

V ktorých prípadoch je indikovaná konzervatívna liečba

Liečba bez chirurgického zákroku na rozvoj pupočnej kýly sa vykonáva v týchto prípadoch:

 1. Včasná diagnostika patológie.
 2. Možnosť nastavenia výčnelku, neprítomnosť adhézií.
 3. Nekomplikovaný priebeh choroby.
 4. Prítomnosť závažných kontraindikácií pre chirurgický zákrok.
 5. Malé vzdelanie.
 6. Minimálne riziko komplikácií.

Konzervatívna terapia je indikovaná aj pre ženy v pozícii, pre pacientov s diabetes mellitus, ľudí trpiacich vážnymi neurologickými chorobami..

liečenie


Špeciálny liečebný komplex na boj proti tomuto problému lekár často nepredpisuje. Aby sa predišlo zväčšeniu veľkosti vrecka, je možné predpísať lieky: ASD (2), prostriedky na nadúvanie (Espumisan, Infakol, deti sub Simplex) a zápchu (Mikrolaks, Gutalaks). Je dôležité riadiť sa stravou, ktorá vylučuje potraviny tvoriace plyn..

Na zníženie bolesti predpisujte tablety Spazmalgon, No-shpa a Drotaverin.

S progresívnou prietržou počas tehotenstva sa snažia čakať na životaschopnosť plodu, potom vykonajú rez cisárskym rezom a súčasne odstránia patológiu v popôrodnom období..

Druhy a ciele nechirurgickej liečby

Medzi hlavné ciele konzervatívnej liečby patria:

 1. Smer herniového výčnelku.
 2. Posilnenie svalov pobrušnice.
 3. Poskytovanie podmienok na zabránenie opätovného vyčnievania.
 4. Eliminácia komplikácií.

Na dosiahnutie svojich cieľov používajú integrovaný prístup, ktorý zahŕňa tieto metódy:

 • používanie liekov;
 • rehabilitácia;
 • masáže;
 • úprava výživy;
 • nosiť obväz;
 • používanie tradičnej medicíny.

Nechirurgická liečba pupočnej kýly u dospelých a detí sa začína po stanovení diagnózy pod dohľadom lekára.

Laserové odstránenie

Hernia mesh

Po vyhodnotení všetkých okolností a anamnézy môže špecialista predpísať operáciu. Taktika sa vyberá individuálne. Chirurgická metóda sa uskutočňuje v dvoch etapách: vloženie nástrojov a zníženie hernálneho vaku; zošívanie prietržových brán alebo umiestnenie implantátu.

Sieťka na šitie sa používa s malým okrajom, pretože tkaniny boli natiahnuté patologickými zmenami a nemali tón.

Špecialisti používajú technológiu, ktorá vyžaduje minimálne zranenia. Ak je subkutánna tuková vrstva malá, používa sa počas operácie chirurgický laser.

Liečba drogami

Je možné zbaviť sa herniálneho výčnelku pomocou liekov? Úplné liečenie patológie pomocou farmakologických prípravkov je nemožné. Lieky sa používajú na zmiernenie stavu pacienta, odstránenie hlavných príznakov ochorenia. Užívanie drog závisí od prejavov patológie:

 1. Bolesť sa dá odstrániť antispasmodikami. Aplikujte tablety No-shpa, Baralgin, Spazmalgon.
 2. Ak dôjde k zápche, pomôžu lieky s preháňajúcim účinkom. Medzi ne patrí Regulax, Senadexin, Laxatin.
 3. Ak sa u pacienta vyskytne nevoľnosť, je možné predpísať antiemetiká. Použite na to Doprokin, Motinol.
 4. Pri pálení záhy sa pacientovi odporúča, aby vzal prostriedky na zníženie kyslosti. Sú to drogy ako Famo, Domidon, Itomed.

Predpísať lieky by mal byť špecialista. Samoliečba pupočnej kýly podľa odporúčaní na fórach na internete sa dôrazne neodporúča.

Čo je nebezpečné prietrž

Prvou a najbežnejšou komplikáciou je porušenie. To môže viesť k narušeniu cirkulácie tkanív a následnej nekróze. Okrem toho môže pri stlačení slučky dôjsť k obštrukcii čriev. V tomto prípade sa prietrž prestáva prispôsobovať, klinika sa dramaticky mení a stav sa zhoršuje. V takom prípade by ste mali okamžite zavolať lekára.

Nesnažte sa opraviť prietrž, pretože nekrotické procesy už mohli začať.

Pred príchodom lekára by ste mali ležať na chrbte s ohnutými nohami. S záchvatmi nevoľnosti môžete použiť kúsky ľadu a rozpustiť ich. Nie je potrebné brať tablety alebo preháňadlá. V takom prípade je možné operáciu vykonať v prípade núdze. Tradičná medicína s nárazom je bezmocná.


V prípade porušenia prietrže sa vyžaduje lekárska pomoc

Liečba by sa teda mala začať pri prvých príznakoch patológie. Liečebné metódy, ktoré vám umožnia zbaviť sa pupočníkovej prietrže s neliečením, sú uvedené vo veľmi širokom sortimente. Mali by ste si ich vybrať spolu so svojím lekárom.

masáž

Masáž je účinný spôsob liečby pupočnej kýly u detí a dospelých. Procedúra pomáha posilňovať svaly pobrušnice, zlepšuje krvný obeh, obnovuje tonus svalov a pokožku. Masážne techniky pomáhajú zlepšovať tráviaci systém, zmierňujú zápchu, zlepšujú celkové zdravie.

Na liečbu kýly sa používajú tieto techniky:

 1. Pomalé hladenie v oblasti, kde sa nachádza pupok. Pohyby sa vykonávajú v smere hodinových ručičiek. Cvičenie sa opakuje 3-5 minút.
 2. Zovretie oblasti okolo pupka. Tento postup stimuluje krvný obeh, spôsobuje mimovoľné sťahovanie svalov pobrušnice. Výsledkom je zvýšenie tónu, zlepšenie metabolizmu tkanív, posilnenie svalov..
 3. Trenie svalov pobrušnice - cvičenie pozitívne ovplyvňuje pohyblivosť žalúdka, posilňuje svalové vlákna.

Vykonajte masáž by mal byť špecialista. Stretnutie sa koná v nemocnici alebo doma.

ethnoscience

Niekoľko populárnych receptov, ktoré môžete použiť na domácu liečbu:

 • Rozdrvte plagát trávy. Jedna polievková lyžica suroviny nalejte 0,5 litra. vriacej vody, trvať na tom, hodinu. Potom užite 50 ml každý deň. na pár týždňov. Predpis pomáha zlepšiť stav mnohých pacientov, a ak sa tak nestalo, mali by ste sa poradiť s lekárom.
 • Kompresor na báze gáforového oleja. Zahrejte malé množstvo oleja, ochladte a z neho plesnite malú guľu, ktorá drží niekoľko hodín. Namažte postihnutú kožu v blízkosti pupka olejom a potom k nej pripojte hotovú guľu a pripevnite ju pomocou pásovej pomôcky. Mazanie olejom sa používa, až kým výčnelok nezmizne. Ak sa tak nestane do niekoľkých týždňov, budete potrebovať pomoc lekára.
 • Ošetrenie medeným niklom. Vhodné pre deti. Zabaľte čistú niklu mäkkou handričkou, potom ju pripevnite na boľavé miesto a zaistite lepiacou páskou. Takéto ošetrenie bude trvať najmenej tri dni..
 • Cibuľa. Musíte piecť malú cibuľu v rúre a potom ju nakrájať na polovicu. Jedna polovica sa aplikuje na pupok a fixuje sa šatkou počas troch hodín. Takéto ošetrenie by sa malo vykonať do jedného mesiaca - počas tohto obdobia sa prejaví dobrý a trvalý výsledok..
 • Malé množstvo ovsenej kaše povarte, kým nezmrazí, nevychladne, namaľujte malú guľu, ktorá sa musí na miesto vyčnievania aplikovať dve hodiny. Priebeh liečby trvá 10 dní..

fyzioterapia

Ako liečiť pupočníkovú prietrž bez chirurgického zákroku fyzioterapeutickými cvičeniami? Gymnastika má pri liečbe tohto ochorenia veľký význam. Pacient musí vykonať prvé cvičenia pod dohľadom školiteľa. Špecialista pomôže správne vykonávať gymnastiku, čo minimalizuje riziko komplikácií.

Liečebný komplex obsahuje cvičenia zamerané na posilnenie svalov brušnej dutiny:

 1. V polohe na chrbte, ruky za hlavou, pacient zdvihne rovné nohy nad podlahu po dobu 5 sekúnd, potom by mali byť spustené, uvoľnené. Vykonáva sa 5 prístupov..
 2. Ležiac ​​na chrbte, ruky za hlavou, odtrhávajúc si plecia z podlahy, na pár sekúnd pretrvávať, vrátiť sa do východiskovej polohy. Stačí urobiť 5 prístupov.
 3. Sediaci na stoličke, otočte sa s telom doľava, ležte, vráťte sa do pôvodnej polohy. Otočte sa naopak. Cvičenie sa opakuje päťkrát v oboch smeroch.
 4. Ležanie na podlahe, zdvihnutie rovných nôh, vykonávanie pohybov napodobňujúcich prácu nožníc. Každá sada 10 sekúnd, dokončite 5 sád.
 5. Ležiaci na chrbte, natiahnite pravý lakť do ľavého kolena, na pár sekúnd ho zaistite, vymeňte ruku a nohu. Cvičenie sa opakuje 5-krát.

V budúcnosti bude pacient schopný vykonávať telesnú výchovu doma. Keď sa svaly posilňujú, záťaž sa môže zvyšovať.

Vykonávanie cvikov je prísne zakázané bolestivým výčnelkom, zhoršovaním zdravotného stavu. Ak sa počas nabíjania vyskytne bolesť a nepohodlie, gymnastika sa musí zlikvidovať..

Preventívne opatrenia

Aby sa zabránilo výskytu pupočnej kýly, ženy by sa mali riadiť niekoľkými jednoduchými pravidlami:

 • musíte jesť správne;
 • brušné svaly by sa mali trénovať;

Tréning brušných svalov

 • osobitná pozornosť by sa mala venovať vašej vlastnej váhe;
 • silná fyzická námaha sa musí zdržať;
 • počas tehotenstva sa odporúča nosiť obväz po celú dobu.

  Tehotenský obväz

  Nakoniec poznamenávame, že nedostatok včasnej liečby môže viesť k najzávažnejším dôsledkom. V počiatočných štádiách pupočnej kýly v detstve je možné patológiu zbaviť nechirurgickými metódami, ale ak sa ochorenie začne, potom jediným východiskom je chirurgický zásah..

  Použitie obväzu

  Bandáž je špeciálne zariadenie, ktoré podopiera prednú stenu brucha. Pri pupočníkovej hernii sa obväz predpisuje v prípadoch, keď nie je možné chirurgicky bojovať s touto chorobou. Osobitné korzety odporúčajú nosiť ľudia, ktorých pracovná činnosť je spojená s ťažkou fyzickou prácou a zdvíhaním hmotnosti..

  Použitie obväzu by nemalo spôsobiť nepohodlie. Lekár pomáha pri výbere zariadenia. Nevhodný korzet nielenže prinesie požadovaný výsledok, ale môže tiež vážne poškodiť vaše zdravie.

  V dôsledku pravidelného používania produktu sa napätie na brušnej stene redistribuuje, čo prispieva k zúženiu pupočného krúžku a úplnému uzavretiu v budúcnosti..

  Možné komplikácie

  Kýlová komplikácia sa môže objaviť kedykoľvek, čo bude doložené:

 • bolesť.
 • nemožnosť redukcie prietrže a iných prejavov, ktoré budú závisieť od postihnutého orgánu a od typu procesu.
 • Poranenie prietrže je najbežnejšou a najbežnejšou komplikáciou, pri ktorej je obsah prietrže stlačený v pupočnom kruhu. Tento stav môže narušiť krvný obeh v obmedzených tkanivách a viesť k ich nekróze. V tejto situácii je možný rýchly rozvoj peritonitídy..

  Komplikácie sa určujú podľa nasledujúcich príznakov:

  • zväčšenie objemu brušnej dutiny;
  • predná brušná stena sa stáva tvrdou;
  • výskyt akútnej bolesti brucha;
  • bledosť, nechutenstvo, horúčka;
  • nadúvanie a nedostatok stolice;
  • smer výčnelku sa stáva nemožným;
  • prudké zhoršenie zdravia, zvracanie.

  Pravdepodobnosť komplikácií sa zvyšuje, ak pacient ignoruje patológiu, nedodrží diétu, nemá špeciálny obväz, odmietne navštíviť lekára.

  Pupočná kýla

  Nutričná výživa je základným prvkom regenerácie. Korekcia stravy prispieva k normalizácii tráviacich procesov, zvyšuje imunitu, celkové posilnenie tela.

  Princípy stravovania zahŕňajú:

  • odmietnutie potravín, ktoré spôsobujú plynatosť;
  • varenie varením, dusením, pečením;
  • zabezpečenie správneho pitného režimu;
  • odmietnutie alkoholických, sýtených nápojov;
  • obmedziť používanie nápojov obsahujúcich kofeín;
  • zníženie množstva živočíšnych tukov v potrave;
  • minimálna konzumácia sladkého pečiva a cestovín;
  • jesť dostatok ovocia a zeleniny.

  Správna výživa pomáha normalizovať hmotnosť pacienta. Odporúča sa brať jedlo po malých dávkach, aby nedošlo k prejedaniu. Pomôže to predchádzať zvýšeniu vnútrobrušného tlaku, čo je pri kýze veľmi nežiaduce..

  Prevencia u dojčiat

  Dojčenie pomôže predchádzať chorobám.

  Samotná pupeňová kýla nie je sama o sebe nebezpečná, má však množstvo nepríjemných komplikácií, konkrétne štípanie. Prevencia spočíva predovšetkým v predchádzaní nadmernému namáhaniu dieťaťa a nadúvaniu. Dôvodom môže byť zvýšená tvorba plynu alebo zápcha.

  Na odstránenie nadmerného nadúvania u detí je najúčinnejšou metódou dojčenie. Pamätajte však, že mama musí dodržiavať diétu. Táto strava spočíva v vylúčení potravín, ako sú:

  • Biela kapusta,
  • plnotučné mlieko,
  • orechy,
  • cukroví,
  • údené mäso (párky).

  Vysoko odporúčané:

  • mliečne výrobky,
  • ovsená kaša,
  • otruby,
  • čerstvé ovocie a zelenina.

  Ak chcete zabrániť zápche, počas dojčenia, ale s mierou, sa pokúste konzumovať sušené slivky a sušené marhule.

  Ak vaše dieťa užíva umelé kŕmenie, mali by ste sa poradiť s lekárom, ktorý vám povie správne zloženie zmesi.

  Liečba kýly u žien bez chirurgického zákroku

  Počiatočné príznaky pupočnej kýly u žien sú jemné, ale špecifické. Pri starostlivej pozornosti na vaše zdravie nie je ťažké ich nájsť. Hlavné sú:

  • mierne vydutie v pupku, miznutie v polohe na chrbte;
  • sčervenanie kože v určenej oblasti;
  • výskyt bolesti brucha s kašľom, kýchaním, fyzickou námahou.

  S včasným prístupom k lekárovi a správne diagnostikovaným je možné účinne zbaviť prietrže bez operácie.

  Ochorenie možno diagnostikovať charakteristickými symptómami a lekárskymi štúdiami vrátane:

  • prehmatanie brucha;
  • Röntgenové vyšetrenie brucha;
  • ultrazvuk
  • CT
  • gastroskopia žalúdka a dvanástnika.

  Ak sa pupočná kýla nelieči, v priebehu času bude zaznamenaný vývoj jej vývoja..

  Malo by sa to nazývať príznaky pupočnej kýly v pokročilom štádiu, kedy je možné použiť konzervatívnu liečbu:

  • viditeľné vydutie vnútorných orgánov v oblasti pupočného kruhu;
  • možnosť ľahkej redukcie prietrže na anatomické miesto;
  • silné bolesti v dolnej časti brucha;
  • nevoľnosť, zvracanie, zápcha;
  • sfarbenie kože v mieste vyčnievania prietrže.

  Prechod choroby do obmedzenej formy, ktorý vyžaduje urgentný chirurgický zákrok, je smrteľne nebezpečný. V tomto okamihu dochádza k narušeniu toku krvi v mieste lézie, čo vedie k ďalšej nekróze tkaniva a infekcii brušnej dutiny. V prípade porušenia prietrže je nemožné urobiť bez operácie.

  V mnohých prípadoch môže žena mať podozrenie na prítomnosť takejto patológie nezávisle. Iba príležitostne môže lekár diagnostikovať pupočníkovú prietrž.

  Takmer vždy možno vidieť pupočníkovú herniu aj bez hmatu vizuálne. V pupočnej oblasti je zrejmý určitý výčnelok, ktorý sa z vnútornej strany podobá malej guľatej guľôčke. Je potrebné poznamenať, že pri vzpriamenej polohe je prietrž viditeľná veľmi dobre, v ležiacej polohe - nie vždy, iba vo veľmi ťažkej fáze. Poplachovým signálom môže byť aj bolesť v pupku, ktorá sa objaví po určitej fyzickej námahe. S predčasným liečením pupočnej kýly u žien má tendenciu dorásť do veľkosti tenisového lopty.

  Ako už bolo uvedené vyššie, žena môže byť diagnostikovaná herniou vizuálne, je to problematické iba v počiatočnom štádiu alebo ak má pacient nadváhu. Veľké kýly významne ovplyvňujú kvalitu aj zdravie pacienta. Prietrž v oblasti peritoneálneho priestoru má prietrž negatívny vplyv na črevá a spôsobuje rozvoj chronickej zápchy..

  Aby sa dosiahla čo najpresnejšia diagnóza, odporúča sa podstúpiť sériu inštrumentálnej diagnostiky:

  • výskum na ultrazvukovom stroji;
  • fluoroskopia s kontrastom;
  • MRI sken, ktorý presne potvrdzuje prietrž a nie onkologický nádor;
  • laboratórne testy vo forme podrobného krvného testu.

  Keď sa získajú všetky výsledky, môžeme hovoriť o metódach liečby..

  Nechirurgické metódy liečby:

  • denné použitie špeciálnej bandáže;
  • umbilikálna masáž (trenie, hladenie);
  • niektoré druhy terapeutických masáží, o tom sa môžete dozvedieť viac od gastroenterológa;
  • minimalizovať fyzickú aktivitu;
  • hmotnosť, ktorú je možné zdvihnúť, by nemala byť vyššia ako 3 kg.

  Príznaky a vizuálne príznaky

  Znaky patologického procesu sa nielen ľahko určujú vizuálne, ale sú sprevádzané aj určitými výraznými príznakmi:

  • Bezbolestný, vydutý, začervenaný pupok. Výstupok sa dá ľahko vrátiť späť bez akýchkoľvek nepohodlia. Občas sa blokáda prietrže bráni omentu. Tkanivová fúzia neumožňuje rozvoj patológie. V mieste herniového východu zostane malá vydutina, ktorá nespôsobuje komplikácie a úzkosť.
  • Prietrž, ktorý rastie a komplikuje priľnavosť, je ťažké premiestniť. Príznaky sa prejavujú akútnou bolestivosťou, kvôli ktorej je spravidla nemožné korigovať tvorbu kýly. Pohyb, akékoľvek napätie pobrušnice, vzpieranie a akty defekácie spôsobujú akútnu bolesť.
  • Strata črevných slučiek v herniálnom vaku je sprevádzaná funkčnými poruchami v celom zažívacom systéme. Výskyt nevoľnosti môže naznačovať vývoj črevnej obštrukcie.

  Chirurgický zákrok

  Chirurgická liečba je najúčinnejšia.
  Existujú 2 typy operácií:

  • Napätý plast (na odstránenie kýly sa používa telesné tkanivo, sa zvyčajne používa pre relatívne malé útvary);
  • Nepružený plast (zahŕňa použitie implantátov, ktoré sa používajú pre veľké útvary).

  Častejšie sa takéto operácie vykonávajú v lokálnej anestézii. Intervencia často nespôsobuje komplikácie a relapsy sa vyskytujú najviac u 1% z celkového počtu pacientov.

  Niekedy sa pupočníková hernia odstráni laparoskopicky. Táto metóda sa často používa na komplikácie..

  Ochorenie sa nedá vyliečiť ľudovými liekmi. Tento problém sa môže len zhoršiť..

  Znaky ochorenia u tehotných žien

  V tehotenstve sú ženy obzvlášť náchylné na choroby pupočníka.


  pruh. Najčastejšie to nie je dôvod na vykonanie cisárskeho rezu. Žena sa môže narodiť, ale musí nutne informovať lekára o svojom probléme a nosiť prenatálny obväz. Prípad je často obmedzený na sledovanie pacienta a operácia sa nevykonáva. Ak sa však objavia bolesti a iné príznaky choroby, je naliehavo potrebné navštíviť lekára.

  Ak je operácia nevyhnutná, vykoná sa uprostred tehotenstva, od 4. do 6. mesiaca vrátane.

  iné metódy

  Bandage - metóda nechirurgickej liečby prietrže a ako preventívne opatrenie.
  Existujú tvrdé a elastické možnosti. Modely sú vybavené pružinou alebo diskom, ktorý neumožňuje vyčnievať prietrž.

  Lekár vám pomôže pri výbere správneho obväzu. Môže sa nosiť iba v ležiacej polohe s uvoľnenými brušnými svalmi a upravenou prietržou.

  Vynikajúcim preventívnym opatrením je gymnastika. Zvláštnosťou cvičení je minimálne zaťaženie tlače.

  Cvičenia budú užitočné:

  • drepy
  • Nakloní sa dopredu;
  • Sklopenie do strán;
  • Pelvické dvíhy;
  • Rotačný pohyb bedrového kĺbu;
  • Dychové cvičenia.

  Gymnastiku je možné vykonať po konzultácii s lekárom..

  Gernioplasty

  Operácia na odstránenie pupočnej kýly sa vykonáva dvoma spôsobmi:

  • Mayo a Sapezhko metóda napätia;
  • metóda výmeny implantovaného pletiva.

  Prvý spôsob sa praktizuje dlhšie ako plastické implantáty a ide o zošívanie hrán pupka vo vrstvách: priečny a zvislý. Táto metóda je účinná, keď má pacient na bruchu veľké množstvo podkožného tuku: operácia sa vykonáva v celkovej anestézii, čo znamená, že umožňuje simultánnu liposukciu problémovej oblasti pred zošívaním tkaniva..

  Významnou nevýhodou tejto metódy je potreba používať celkovú anestéziu a dlhé rehabilitačné obdobie.

  Hernioplastika metódou Mayo a Sapezhko s liposukciou v rovnakom čase (pred a po)

  Okrem toho existujú dôkazy o možnom relapse ochorenia aj po chirurgickom zákroku, takže osoba zostáva v športe obmedzená, vzpiera.

  Preto stále viac a viac pacientov chirurgov volí druhú metódu - opravu implantátu oka. Princíp činnosti spočíva v aplikácii „náplasti“ zo špeciálneho materiálu, ktorý pri perforácii nespôsobí odmietnutie imunitným systémom tela..

  Sieť môže byť pripevnená subkutánne, to znamená pred pupočníkovým krúžkom alebo za svalovú vrstvu. Spôsob umiestnenia implantátu vyberie lekár na základe veľkosti prietrže, stavu ľudského zdravia.

  Operáciu je možné vykonať v lokálnej anestézii. Obdobie rehabilitácie je extrémne krátke: do 10 dní od operácie sa človek môže začať postupne venovať športu a po 30 dňoch - vykonávať silový tréning. Jediným obmedzením, s ktorým sa pacient stretáva v prvom týždni po chirurgickom zákroku, je potreba nosiť špeciálny obväz, ktorý poskytuje najpriaznivejšie podmienky na rýchle hojenie stehu..

  Riziko relapsu pomocou metódy umiestnenia implantátu z oka je minimálne: tvorí iba 1% všetkých obsluhovaných ľudí.

  Umiestnenie sieťového implantátu pre pupočníkovú prietrž

  Dôležité! Čím skôr je operácia vykonaná akoukoľvek metódou, tým priaznivejšia bude prognóza a nízka - riziko komplikácií a relapsov..

  Vďaka najnovšiemu vývoju vám moderná medicína umožňuje vyliečiť prietrž bez použitia skalpelu. To sa dá urobiť pomocou laparoskopickej hernioplastiky - najtraumatickejšej a minimálne invazívnej metódy, pri ktorej sa telo po zákroku zotaví rýchlejšie, ako keby sa chirurgicky odstránil novotvar, pretože sa nevykonáva incízia kože - všetky manipulácie sa vykonávajú pomocou malých vpichov.

  Pred zákrokom sa pacientovi podá celková anestézia, samotný zákrok netrvá dlhšie ako hodinu. Pri liečbe kýly u dospelých (najmä u žien) má tento spôsob liečby nesporné výhody..

  1. Operácia netrvá dlho, čo vylučuje možné komplikácie z anestézie.
  2. V brušnej dutine je upevnená syntetická náplasť, ktorá zabraňuje možným relapsom.
  3. Na konci zákroku na tele nezostanú žiadne jazvy.
  4. Pooperačný rehabilitačný kurz trvá maximálne dva dni.
  5. Perforácie nepoškodzujú svaly, a preto je postup sprevádzaný minimálnou bolesťou.

  Laparoskopia pri pupočnej prietrže

  Napriek tomu, že hernioplastika sa považuje za chirurgickú metódu, ťažko sa dá považovať za operáciu v úplnom zmysle slova. Toto je však najlepšia voľba, ak sa choroba rozrástla na obzvlášť veľkú veľkosť a musí sa čo najskôr odstrániť..

  Použite vyhľadávanie

  Existuje nejaký problém? Do formulára napíšte „Symptóm“ alebo „Názov choroby“, stlačte Enter a naučíte sa všetky liečby tohto problému alebo choroby. OBSAH

  • príčiny
  • Nechirurgické metódy
  • Príznaky a príznaky
  • video
  • Pánske obväzy
  • Chirurgický zákrok
  • Rehabilitácia
  • Príčiny u dospelých
  • symptomatológie
  • Prevádzkový dosah
  • Konzervatívna terapia
  • iné metódy
  • Ako liečiť
  • diagnostika
  • Massotherapy

  Zadržiavanie svalov

  Ak je chirurgický zákrok kontraindikovaný, použije sa obväz, ktorý drží svalový rámec.
  Táto metóda nie je liečebná, nezbavuje ju prolaps, čo vám umožňuje mierne zastaviť rast prietrže, aby sa zabránilo jej zovretiu.

  Pri nosení obväzov je tlak na pupočníkovú oblasť rovnomerne rozložený, čo pomáha zlepšovať tonus svalov, čo sťažuje výstup herniového vaku cez prednú stenu pobrušnice..

  Bandáž je vyrobená z prírodných materiálov zo sieťoviny, ktorá by mala byť dobre priedušná, mala by mať hygroskopicitu a hypoalergenicitu..

  Dizajn bandáže má aplikátor, ktorý by mal byť položený na pupočnú oblasť. Vrátane vykladacích dosiek a poteru.

  • Po prevádzke;
  • Znížiť zaťaženie svalového rámu počas tehotenstva;
  • S preventívnymi opatreniami;
  • Na zníženie bolesti.

  Ráno sa oblieka obväz. Bez zdvíhania by mal pacient aplikovať obväzový aplikátor na pupočníkový krúžok. Masírujte žalúdok pri ležaní, vráťte výstupok na miesto, ak zostane v ležiacej polohe, pripevnite obväz.

  Bandáž oneskoruje stretnutie s chirurgom. Napríklad tehotné ženy.

  Formy choroby

  Pupočné prietrže sú:

  • rovný - vzniká stenčením priečnej fascie, ktorá susedí s pupočným krúžkom; hernálny vak vystupuje z pupočného kruhu do podkožného tkaniva;
  • šikmý - výčnelok sa tvorí pod pupočníkovým krúžkom alebo nad ním, prechádza medzerou medzi bielou čiarou brucha a pupočného kanálika a vystupuje cez pupočníkový kruh do podkožného tkaniva.

  Pupočná prietrž môže byť komplikovaná črevnou obštrukciou, zápalom obsahu herniálneho vaku, prasknutím prietrže, porušením obsahu herniálneho vaku.

  V závislosti od veľkosti herniovej brány a objemu obsahu herniového vaku sa pupočné kýly rozdelia na malé, stredné a veľké..

  Okrem toho môžu byť pupočné kýly korigovateľné a nenapraviteľné.

  Prevádzková cena

  Pri výpočte nákladov na operáciu, zložitosti a naliehavosti operácie, spôsobu vykonávania, kvality použitých materiálov, kvalifikácie prevádzkového odborníka. Ceny sú v rubľoch.

  Moskva

  Recenzie po článku

  Prijímame predobjednávky.

  Klinika praktického lekárstva (multidisciplinárne centrum
  napätie24000
  ľahká váha27000
  Laparoskopická44000
  Klinika "Prvá chirurgia"
  napätie35,000
  ľahká váha38000
  Laparoskopická74000
  OAO „Medicína“
  napätie24000
  ľahká váha26000
  Laparoskopická36000
  St. Petersburg
  SM Clinic
  napätie20000
  ľahká váha24000
  Laparoskopická30000
  Nemocnica Veľkého mučeníka Georga
  napätie11000
  ľahká váha16000
  Laparoskopická20000
  Abia Medical Center
  napätie12000
  ľahká váha16000
  Laparoskopická20000
  Novosibirsk
  -středomořském
  napätie18500
  ľahká váha21000
  Laparoskopická38000
  Klinika "Dune"
  napätie-
  ľahká váha32500
  Laparoskopická32500
  napätie12000
  ľahká váha16000
  Laparoskopická20000

  V štátnych zdravotníckych zariadeniach sú náklady na operáciu kryté povinnou zdravotnou poistkou.

  Príčiny u dospelých

  Akákoľvek kýla, bez ohľadu na miesto, zahŕňa výstup časti orgánu cez otvor (brána prietrže). Umbilikálny prsteň je prirodzenou medzerou v brušnej stene u novorodencov. S vekom sa uzatvára v dôsledku vývoja spojivového tkaniva a zhutnenia fascie.
  Tieto tkanivá nemajú vysokú hustotu, čo za daných okolností umožňuje vyčnievať cez ňu fragmenty peritoneálnych orgánov..

  Tento jav pomáha absencia tukových tkanív a elasticita tkanív..

  Odborníci nazývajú príčiny rozvoja patológie u dospelých:

  • tehotenstva;
  • Popôrodné obdobie;
  • Zdvíhať závažia;
  • zápcha
  • Pooperačné obdobie (prítomnosť jaziev v bruchu);
  • Nadváha;
  • Choroby peritoneálnych orgánov;
  • Dedičnosť (vrodené chyby).

  Príčiny spojené so zvýšeným intrakavitálnym tlakom.

  Konzervatívna terapia

  Chirurgia má množstvo absolútnych kontraindikácií.
  Hlavné sú:

  • tehotenstva;
  • Zástava srdca;
  • Pľúcna nedostatočnosť;
  • Akútne choroby;
  • Exacerbácia chronických chorôb.

  V týchto prípadoch lekár odporučí konzervatívnu liečbu..

  Terapia bez chirurgického zákroku zahŕňa nosenie špeciálnej bandáže, masáže a akcie zamerané na zníženie dopadu faktora, ktorý vyvoláva prietrž (strata hmotnosti, zníženie stresu).

  Prečítajte Si O Druhy Kýl

  Aby sme opravili, udržali, posilnili sme prišli so simulátorom pre chrbát a chrbticu, ktorý dokážeme jednoducho vyrobiť vlastnými rukami. Obzvlášť pozoruhodné je, že také šírenie bolesti môže naznačovať prítomnosť závažnej patológie.
  Pri prvých príznakoch rozvoja osteoporózy lekári odporúčajú, aby pacient doplnil svoju stravu o kvalitný vitamínový a minerálny komplex s vápnikom, pretože oslabené kĺby a kosti si vyžadujú stálu podporu.
  Ochorenie postihujúce reprodukčný systém žienMaternicová adenomyóza - čo je to? Tento výraz sa vzťahuje na proces, v ktorom sa vnútorná výstelka maternice, endometria, začína začleňovať do iných tkanív, najčastejšie do svalovej vrstvy orgánu, myometria.