loader

Hlavná

Späť

Operácia odstránenia očného vrecka

Často si všimneme vrstvu tuku na tvári starších ľudí na spodnom viečku, je to dôsledok starnutia pokožky a nie je sa čoho báť. Využívanie tvárových svalov a času robia svoju prácu, kože sa napínajú a klesajú, tieto formované miesta sú plné tuku, vreciek alebo kýly sa objavujú na očných viečkach našich očí.

Bohužiaľ, ľudia stredného veku sú takýmto defektom niekedy vystavení. V tomto prípade je možné problém vyriešiť najúčinnejšie pomocou chirurgických metód.

Dôvody objavenia sa vakov

Príčiny opuchu pod očami a vakmi sú rôzne:

 • dedičnosť.
 • Zmäkčenie štruktúry viečok.
 • Hormonálna nerovnováha.
 • Časté namáhanie očí.
 • Depressiveness.
 • Málo času na spanie.
 • Priame slnečné svetlo.
 • Zlé návyky.
 • Emisie do atmosféry.
 • Zlá vaskulárna vodivosť.
 • Štruktúra ľudskej hlavy.

Druhy kýly viečok

Existuje niekoľko druhov kýly:

 • Horné viečko. Z mužského obočia.
 • Dolné viečko. Opuch alebo vrecká pod očami.

Odstránenie laserového vaku

Najbežnejším spôsobom, ako sa s takýmito ochoreniami vysporiadať dnes, je laserová chirurgia. Existujú aj iné metódy, ale laserová korekcia je obľúbenejšia. Funkcie, typy, účinnosť a zoznam kontraindikácií, ako aj názory ľudí sú uvedené nižšie..

Funkcie laserovej blefaroplastiky

Jednou z najpopulárnejších metód plastickej chirurgie je blefaroplastika. Chirurg pri tejto operácii najpresnejšie as extrémnou presnosťou zvládne svoju úlohu. Laserom disekuje starý epitel a preniká do svalu, priblíži sa k vláknu a iným tkanivám.

Pri minimálnom poškodení vonkajšieho epitelu sa takáto operácia považuje za veľmi účinnú. Tieto postupy sú podporované modernou technológiou, takže všetko ide na najvyššej úrovni.

Počas operácie laser preniká do požadovaného ľudského tkaniva a premieňa sa na lúč tepla. Takáto operácia sa považuje za najlepšiu pri omladení pokožky. V dôsledku vystavenia teplu pozorujeme:

 1. Koagulácie. Koagulácia proteínov prebieha pod vplyvom tepelného lúča, a preto sú potrebné tkanivové oblasti rezané bez krvi.
 2. Ablácia. Odstránenie nadbytočnej tukovej hmoty, ako aj odparenie tkanív na jej zníženie a zníženie.

Na takúto operáciu sa nepoužívajú všetky typy laserov. Počas prevádzky môžu niektoré zariadenia poškodiť oči, čo nepriaznivo ovplyvní funkciu videnia. Špecialisti v laserovej chirurgii uprednostňujú zariadenia na báze oxidu uhličitého a erbia.

Druhy operácií

Rozlišuje sa niekoľko typov blefaroplastiky:

 1. Transconjunctival - rez je vyrobený z tenkého priehľadného tkaniva, ktoré zakrýva oko z vonkajšej strany a zo zadného povrchu viečok. Regenerácia kože po takejto operácii je čo najrýchlejšia a táto metóda sa považuje za najbezpečnejšiu. Používa sa hlavne na odstránenie opuchu u mladých pacientov, ktorí nemajú pokrčené záhyby..
 2. Tradičná alebo klasická blefaroplastika dolných viečok - používa sa na odstránenie tukových záhybov pod dolným viečkom, ale tiež na odstránenie určitých oblastí epitelu kože. Takáto operácia sa uskutočňuje na rastovej línii rias, po ktorej sa aplikujú stehy.
 3. Laserová (bezšvová) blefaroplastika - vykonáva sa na moderných klinikách. Všetky manipulácie sa nevykonávajú pomocou mechanických zásahov, ale pomocou lasera. Minimálne účinky na očnú guľu, a tým aj na vizuálnu funkciu oka. Celý postup trvá asi hodinu, po ktorej je miesto operácie utesnené. Vďaka tomu prechádza hojenie kože rýchlo.
 4. Canopexia blefaroplastika je komplexný účinok na očné viečka. Pri tejto operácii sa odstránia vrecká pod očami, čo prispieva k zmene v oblasti očí. Cantopexia - korekčná obrysová operácia na sprísnenie tvárových svalov dolného viečka.

Takáto operácia sa môže vykonávať v intervale 12 rokov, takže počet operácií je prísne obmedzený.

Indikácie na blefaroplastiku

Blepharoplastika sa používa v prípade:

 • Zbavte sa vrások, poskytnite mladosti a svieži vzhľad tváre okolo očí.
 • Odstraňovanie tukových záhybov, opuchov, vriec pod spodnými viečkami.
 • Odstránenie vrások tváre a čistenie horného viečka.
 • Korekcia slznej drážky a brázdy medzi dolným viečkom a zygomatickou oblasťou.
 • Zmena tvaru incízie oka.

Neexistujú žiadne kontraindikácie pre vek. Na túto operáciu sa najčastejšie obracajú ľudia stredného veku..

Ako sa transkonjunktiválna blefaroplastika zásadne líši od klasickej

Takéto operácie sa líšia v čase a zotavení po zákroku. Nevyžadujú sa žiadne ďalšie švy. Operácia nepoškodí očné viečko a neovplyvní tvar a incíziu očí, pretože pri klasickej blefaroplastike v čase pooperačného opuchu sa môžu tvary očí zaobliť..

Kto potrebuje bezproblémovú blefaroplastiku?

Transkonjunktiválna (bezšvová) blefaroplastika - zameraná hlavne na mladšiu generáciu pacientov, ktorí získali záhyby tváre dolného viečka, ale je stále elastická.

Prípravná fáza

Hneď ako sa rozhodnete urobiť blefaroplastiku dolného viečka, pripravte sa na rôzne testy, aby ste zistili svoj zdravotný stav..

 • všeobecná analýza moču a krvi;
 • krvná chémia;
 • testy na rôzne infekčné choroby;
 • fluorografická;
 • testy zrážania krvi;
 • alergické testy;
 • stanovenie srdcového výkonu.

Buďte pripravení na návštevu očného lekára, aby ste zistili zdravotný stav vizuálnych funkcií a vykonali niekoľko determinatívnych testov na toleranciu liečiva v tele..

Niekedy sa ľudia pýtajú, v akom ročnom období je lepšie podstúpiť chirurgický zákrok, odpoveď nie je príliš dlhá - na ročnom období nezáleží! Ale kvôli lepšej tolerancii, ak ste citliví na chlad, vykonajte operáciu v teplom období.

Kontraindikácie pred operáciou

Lekár tak určil čas operácie. Teraz zakázané:

 • užívanie alkoholu a nikotínu mesiac pred zákrokom;
 • použitie vazodilatátorov a riedidiel krvi;
 • používanie kozmetiky a líčidiel 3 dni pred zákrokom;
 • jesť jedlo a vodu 8 hodín pred operáciou.

Pri tvorbe chronického proliferatívneho zápalu okraja viečka okolo meibomickej žľazy a chrupavky viečka viac ako 5 mm je na lekárske účely predpísaná blefaroplastika spaľujúca tuky. Takéto operácie sa vykonávajú, aby sa zabránilo rozvoju zhubných novotvarov..

Aby bolo možné vopred vidieť konečný výsledok, kliniky využívajú počítačové grafické služby. Na ktorom ukazujú na porovnanie osoba, pred a po operácii, je daný čas na určenie, či je takáto operácia nevyhnutná alebo je lepšie ju opustiť.

Aká je operácia

Pomocou blefaroplastiky sa korigujú horné a dolné viečka. Pri tejto chirurgickej operácii sa používajú dva typy korekcie: transkutánna (minimálny chirurgický zásah kožou osoby) - často sa používa na korekciu horného viečka a transkonjunktiva.

Je to transkonjunktiválna operácia so spodným viečkom, ktorá sa vykonáva, na vnútornej strane viečka sa vykoná rez, aby sa minimalizovala viditeľnosť pooperačných jaziev a jaziev.

V hornom záhybe tváre horného viečka sa urobí rez, aby sa odstránila mastná prietrž alebo natiahnutá koža. Po operácii a období zotavenia pokožky tváre zostáva v hĺbke záhybu očných viečok malý, nápadný nedostatok - tenký pásik..

Pacient je zvyčajne pripravený na každodenný život do niekoľkých hodín po operácii, ale existujú aj prípady, keď pacient potrebuje vykonať vyšetrenie v nemocnici, aby si udržal svoje zdravie. Takéto vyšetrenie sa uskutoční do troch dní pod dohľadom lekára. O štyri dni neskôr sa v priemere odstránia stehy..

Etapy prevádzky

Operácia odstránenia mastnej prietrže alebo napnutej kože sa vykonáva v nasledujúcich krokoch:

 • V počiatočnej predoperačnej fáze lekár urobí označenie budúcich rezov a miest odstránenia záhybov alebo kože. Štítky sú vyrobené lekárom vo vzdialenosti najmenej 10 mm od dĺžky rastu mihalníc.
 • Pre presnú a obozretnú operáciu je pacient umiestnený v sede..
 • Rez sa uskutoční tesne pod úrovňou mihalníc..
 • Disekcia ciliárnej mimickej kože.
 • Odstránenie mastnej prietrže alebo nadbytočnej vrstvy.
 • V prípade potreby sa odstráni starý epitel kože..
 • Na konci postupu sa aplikuje sterilný obväz, pri ktorom sa aplikuje šitie.

Rehabilitačné obdobie

Po ukončení procedúry, po nejakej dobe, potrebujete pozorovanie špecialistov, ak bola operácia úspešná, môžete ísť domov, ale nezabudnite na následnú návštevu chirurga. Vo väčšine prípadov sa stehy odstránia piaty deň.

Keď ste doma, nemali by ste nechávať všetko náhodou, nezabudnite, aké pokyny vám predpísal lekár. Ak chcete rýchlejšie odstrániť opuchy a modriny, použite studenú obklad. Pretože obklady sa nedajú vyhnúť, na záchranu prídu kvapky, ale iba tie, ktoré predpisuje chirurg.

Často sa odporúčajú kvapky „Dexon“, „Sofradex“, ale aj skvelý pomocný prostriedok je protizápalová masť. Nezabudnite však, že akýkoľvek liek môže mať alergickú reakciu. Po 2 týždňoch lekár zvyčajne predpisuje antibakteriálne činidlo na zlepšenie procesu hojenia - v tomto prípade hydrokortizónovú masť.

Ako ukazuje prax, pri použití blefaroplastiky sa hojenie uskutoční po 21 dňoch. Po týždni zmiznú a opuchy zmiznú. Ženy nad 50 rokov, často do 2 týždňov, budú o niečo dlhšie. V priebehu niekoľkých týždňov linka zárezu zmizne.

Ako dlho trvá účinok?

Po vyššie uvedených manipuláciách zaručuje blefaroplastika namodralého opuchu a sáčkov, ako aj tukových záhybov, očakávaný účinok po mnoho rokov. Zásah kozmetiky je potrebný na odporúčanie používania moderných výrobkov na starostlivosť o tvár. Takéto konzultácie zvyšujú úspech operácie..

Po niekoľkých ďalších rokoch sa odporúča absolvovať niekoľko ďalších postupov. Napríklad na inštaláciu vlákien zo samo-absorbovateľného chirurgického materiálu na šitie (mezotely) a plnív na báze kyseliny hyalurónovej.

Pre každý typ pleti existujú určité produkty starostlivosti, každý chce zostať mladý a atraktívny po mnoho rokov. Jedna operácia však nestačí, musíte tiež dodržiavať pravidlá správnej výživy a dennej rutiny.

Náklady na postup

Táto operácia sa nezaujíma iba o ženy, ale aj o opačné pohlavie. Najlacnejšou možnosťou omladenia je blefaroplastika dolného viečka. Na takúto operáciu musíte odstrániť vrecká a dotiahnuť vrásky, musíte dať od 70 do 90 tisíc.

Čo určuje náklady?

 • výber anestézie;
 • komplexnosť samotnej operácie;
 • skúsenosť chirurga;
 • prestíž kliniky.

Musíte pochopiť, že ak sa obrátite na kvalifikovaného a skúseného špecialistu z Moskvy, potom môžu požiadať o cenu do 150 000. Neponáhľajte sa obrátiť na lacné kliniky, pretože tento zodpovedný postup je pre vaše zdravie a krásu..

Zvážte všetko starostlivo, je lepšie odložiť zákrok a ušetriť skúsenejšiemu chirurgovi, ktorý bude odborníkom vo svojom odbore, úspech operácie je v tomto prípade zaručený.

Blepharoplastika je rozdelená na niekoľko stupňov obtiažnosti: prvým stupňom je iba odstránenie prebytočnej pokožky, ktorá vás privedie k približne 45 tis., Ale tretí stupeň je od 50 do 60 tis. zmena v strihu bude stáť od 80 tisíc a viac.

Predtým, ako sa rozhodnete pre taký zásadný krok, neponáhľajte sa, pýtajte sa na kliniky, na odborníkov tohto profilu. Vyžiadať povolenie na vykonanie tohto typu operácie.

Pooperačné obmedzenia

Keď ste po tomto postupe doma, nezabudnite na pooperačné pravidlá:

 • Obmedzte sa na 7 dní od bežných krémov a kozmetiky;
 • odmietajú nosiť kontaktné šošovky, čítať a aktívne sledovať televíziu;
 • zabráňte priamemu kontaktu očí so slnečným žiarením, preto noste slnečné okuliare niekoľko týždňov;
 • počas celého obdobia rehabilitácie odmietajú užívať alkohol a tabak;
 • snažte sa jesť ľahké jedlo, ktoré pomôže telu rýchlo obnoviť silu stratenú počas operácie;
 • v žiadnom prípade netrhajte švy sami a neodstraňujte sušené kôry a počas prvých 2 dní sa nedotýkajte tváre rukami vôbec;
 • najprv sa odporúča spať na chrbte;
 • na udržanie svalového tonusu, rýchlu korekciu jaziev a odstránenie niektorých kožných problémov by sa mali vykonávať očné cvičenia predpísané odborníkom;
 • silná fyzická aktivita, ktorá môže viesť k krvácaniu, je kontraindikovaná;
 • najprv sa pokúste vyhnúť kontaktu s vodovodnou vodou, môžete ju umyť iba prevarenou vodou.

kontraindikácie

Pri kontaktovaní tejto inštitúcie pripravte výpis z vášho lekárskeho záznamu alebo z karty samotnej. Buďte pripravení na malé vyšetrenie - jedná sa o štandardný postup, ktorý určí vašu individuálnu prevádzkovú a pooperačnú toleranciu..

Názor očného lekára je absolútne nevyhnutný, pretože rez sa uskutoční laserom alebo skalpelom v oblasti očí. Tak to urobte vopred.

 • glaukóm a katarakta;
 • nedobrovoľné kontrakcie obehového svalu a nadmerná suchosť oka;
 • zápal spojiviek;
 • tehotenstva a laktácie;
 • srdcové choroby a srdcový infarkt alebo mozgová príhoda;
 • choroby dermatologického charakteru na tvári;
 • príjem látok, ktoré potláčajú rast živých buniek;
 • zvýšenie teploty v čase operácie;
 • nedávna prechladnutie vrátane chrípky;
 • problémy s tlakom oka;
 • onkológia a HIV;
 • chronické choroby (ako je opar) alebo akútne štádium choroby;
 • porušenie pečene a obličiek, ako aj počas ich choroby;
 • zvýšený kardiovaskulárny tlak a hypertenzia;
 • choroba, pri ktorej krv zle koaguluje;
 • autoimunitné ochorenia;
 • náchylnosť na diabetes.

Aby sa predišlo poľutovaniahodným následkom, je potrebné odpovedať na otázky lekára čestne a nič neskrývať. Pamätajte, že toto je vaše zdravie.!

Ak sa vám počas života stále nedarí zistiť, či máte alergické reakcie na akýkoľvek liek, nebojte sa, môžete to ľahko nájsť na špecializovaných klinikách.

Komplikácie a vedľajšie účinky

Po operácii sa môžu vyskytnúť niektoré komplikácie, napríklad opuch, ale nepanikárte, všetko by malo ísť do jedného týždňa. Je však možné, že sami neodídu, v takom prípade okamžite kontaktujte špecializovanú kliniku pre plastickú chirurgiu.

Ber to vážne. Edém môže spôsobiť zhoršenie zraku, bolesti hlavy a dvojité videnie. Na odstránenie opuchu v prvých fázach sa odporúča ľad zafixovať zabalením do plastového vrecka alebo zabalením gázovým obväzom. Nenechajte sa však uniesť, nie dlhšie ako dve minúty. Po odstránení stehov sa odporúča umiestniť na miesto operácie bavlnené rolky namočené do harmančekového vývaru, ako aj do odvarov nechtíka alebo ľubovníka bodkovaného..

Dôležitým faktorom sú hematómy. Väčšina z nich míňa sama, ale sú také, ktoré si vyžadujú pozornosť, v tomto prípade sa používa vpich. V dôsledku hematómu sa oko rozširuje, bez vyšetrenia oftalmológa.

Existujú ďalšie vedľajšie účinky:

 • nepohodlie v očiach;
 • vysychanie z oka vďaka dolnému viečku, ktoré sa môže ukázať;
 • pri nesprávnom zjazvení a posunutí slzných kanálikov môže dôjsť k roztrhnutiu;
 • môže sa vyžadovať ďalšie zošívanie;
 • tesnenia v dolných viečkach;
 • bude potrebné vykonať ďalší zásah s ťažkosťami pri zatváraní viečok;
 • ak sú jazvy nesprávne spojené, je možná asymetria očí;
 • asymetria očí v dôsledku nesprávneho zjazvenia.

Nič neprechádza bez stopy, nasledujúce faktory môžu viesť k komplikáciám:

 • nedbanlivosť personálu a nestabilita operačného sálu;
 • lekárska chyba počas operácie;
 • tuk-šetriaca blefaroplastika je povinná, pri absencii takéhoto postupu je možné porušenie nazoskrimálnej drážky;
 • neznášanlivosť a alergie na organizmus;
 • nerešpektovanie pooperačných pravidiel.

Zistili sme, že ak sa komplikácie objavia neskoro, bez operácie by sme sa nedokázali vyrovnať. Pri výbere vhodnej kliniky by ste sa nemali odvolávať iba na recenzie, nie je vám známe, kým ste ich napísali. Osvedčenou možnosťou je viesť rozhovor s priateľmi, ktorí sa už uchýlili k tomuto postupu a dozvedeli sa o ňom niečo viac.

V modernom svete existuje veľké množstvo kozmetických procedúr, ktoré vám pomôžu vyrovnať sa s nedostatkami, ktoré sa objavili po neúspešnej blefaroplastike. Napríklad pri odčerpávaní tuku sa stratí objem, do ktorého môže prúdiť oko. Takéto pooperačné nedokonalosti sa ľahko odstránia pomocou výplní vložených do hlbších vrstiev pokožky..

Výhody a nevýhody

Hlavné pozitívne faktory pri vykonávaní blefaroplastiky dolného viečka sú tieto body:

 • nedostatok ťažkostí pri vykonávaní operácie;
 • výber medzi celkovou a lokálnou anestéziou;
 • kontrola výsledku bez opustenia operačnej sály;
 • zaručenie výsledku na mnoho rokov (10 - 15 rokov);
 • najkratšia doba rehabilitácie na zotavenie.

Nezabudnite na nedostatky:

 • 9,5% - riziko komplikácií;
 • 3% - že bude potrebné vykonať opravu predchádzajúcej operácie;
 • drahý postup;
 • nepredvídateľnosť výsledku.

Recenzia postupu

Svetlana, 56 rokov, Moskva: Myslel som, že návšteva plastického chirurga, porovnateľné výlety na Mars, pompézne celebrity si to môžu dovoliť. Myslel som si to, až kým som nezačal v zrkadle pozorovať zradné vrásky. A vo veku 50 rokov odraz v zrkadle zanechal nepríjemný dojem, najmä opuchnuté viečka. Jedného krásneho dňa som sa stále rozhodol pre seba prekonať svoju pýchu a zúčastniť sa plastickej chirurgie. Bola predpísaná okrúhla blefaroplastika. Po konzultácii očakávala len to najhoršie z dôvodu neistoty týkajúcej sa znášanlivosti anestézie, takže nikomu nič nepovedala, odišla na operáciu a zanechala závet. Výsledok operácie bol príjemne prekvapený. Neexistovali žiadne následky a výsledok mi stále poteší oči.

Inga, 42 rokov, Pyatigorsk: S radosťou sa na seba dívam v zrkadle, ale nebolo to vždy také. Vek si vyberá svoju daň a každý rok je s ním čoraz ťažšie bojovať. Opuch pod očami bol jasne viditeľný a pripomínal veľký opuch. Unavený, rozhodol som sa o laserovej operácii. Všetko sa stalo rýchlo, pri pohľade na moju tvár som videl, ako sa z neho odstránila 20-ročná únava..

Anastasia, 51 rokov, Tomsk: Starostlivosť o pleť bola vždy prioritou. Postupom času to trvalo menej a menej času. Je to ťažké urobiť, keď máte rodinnú prácu a veľa zodpovedností. Keď som však na čas našiel medzeru, bolo už neskoro. Bolo mi takmer 50 rokov, stopy po únave a nervy vyhlasovali víťazstvo, bolo ťažké s nimi bojovať. Na základe rady kozmetológa som sa rozhodol použiť laserové resurfacing pokožky. Výsledok je uspokojivý. Päť dní po celej procedúre je pokožka opäť žiarivá a atraktívna.

Angela, 38 rokov, Arkhangelsk: Rozhodol som sa ísť na operáciu a ležať pod skalpelom chirurga na radu priateľa. Vrecká pod očami sa práve nudili a poloha si vyžadovala primeraný pohľad. Je pravda, že to nebola blefaroplastika, ale iba ošetrenie problémových oblastí tváre. Žiadna bolesť, pár dní na rehabilitáciu a krásu na mojej tvári.

Nadezhda, 47, Nizhnekamsk: Milujem moderné technológie. Laserová chirurgia bola vždy prekvapená tým, ako presne a efektívne celý postup prebieha. Potvrdenie mi urobil blefaroplastický laser. Žiadne švy, žiadne jazvy, žiadne následky a iba jedna nevýhoda - trochu bolestivá rehabilitácia. Úprimne povedané, výsledok sa oplatil.

Blefaroplastika dolných viečok - najúčinnejší spôsob, ako sa zbaviť vakov pod očami

S vekom naša pokožka stráca svoju elasticitu. Metabolizmus je narušený na bunkovej úrovni, čo spôsobuje tvorbu vrások tváre, ochabovanie, vriec alebo modrín pod očami. K zhoršovaniu kvality pokožky dochádza čoraz častejšie a vo veku 40 - 45 rokov strácate svoju bývalú príťažlivosť. Zúfalo nie je potrebné zúfalstvo, pretože existuje blefaroplastika dolných viečok - plastická operácia, ktorá vám umožňuje permanentne eliminovať také zmeny súvisiace s vekom.

Indikácie a účinnosť

Po 30 rokoch sa produkcia kyseliny hyalurónovej a metabolických procesov na bunkovej úrovni spomaľuje. Pretože koža v zóne dolných a horných viečok je niekoľkokrát tenšia ako zvyšok kože pokrývajúci naše telo, zmeny súvisiace s vekom sa v tejto zóne prejavujú predovšetkým.

Aby sa váš vzhľad otvoril a aby bola vaša tvár atraktívnejšia, odporúča sa plastická chirurgia - dolný výťah očných viečok. Blepharoplastika pomôže:

 • odstrániť prietrž v infračervenej oblasti;
 • eliminovať malé vrásky zvané „vrásky na nohy“;
 • zdvihnite rohy očí;
 • vyrovnať sa s vrodenými alebo získanými defektmi pod dolným viečkom;
 • zviditeľniť slzné drážky;
 • eliminovať oboje získané v dôsledku chorôb a vekových vriec pod očami.

Blefaroplastika dolných viečok je indikovaná pre všetkých, ktorí chcú vyzerať mladšie, mať vrodené chyby alebo problémy so zrakom. Operáciu vykonávajú aj dospievajúci, ktorí sa nechcú zmieriť so svojou neatraktívnosťou.

Procedúra sa vykonáva v celkovej alebo lokálnej anestézii. Otázka vymenovania anestetík preberá chirurg spolu s anestéziológom, berúc do úvahy individuálnu neznášanlivosť, kontraindikácie celkovej anestézie a trvanie samotnej operácie. Ak chcete urobiť kruhový zdvih viečok, potom sa nemôžete obísť bez celkovej anestézie.

Operácia netrvá dlho - od 40 minút do 2,5 hodiny. Na moderných klinikách môžete byť za priaznivých okolností prepustený v deň výkonu.

Mali by ste vedieť! Niektoré ženy mylne veria, že blefaroplastika dolného viečka môže zmierniť tmavé kruhy pod očami. Bohužiaľ, takáto operácia nebude schopná odstrániť hematómy. Zahŕňa to iba odstránenie telesného tuku, odstránenie vrások a zmenu v orách..

Kedy je povolená blefaroplastika dolného viečka? Na túto tému sa nevzťahujú žiadne obmedzenia. V prípade zmien súvisiacich s vekom sa spravidla použije podobný postup po 40 rokoch. Práve v tomto veku sú problémy s kožou zreteľne viditeľné..

Účinnosť operácie môžete vyhodnotiť po 1,5–2 mesiacoch, keď opuchy a hematómy zmiznú a stehy sa úplne uzdravia. Vo väčšine prípadov sú pacienti s výsledkom spokojní. Body rezu sú úplne neviditeľné, takže pod spodné viečko nemusíte nanášať veľa dekoratívnej kozmetiky..

Nasledujúca fotografia pred a po ukazuje, ako blefaroplastika vylučuje vaky pod očami. Ako vidíte, omladenie je zrejmé.

Opakovaná blefaroplastika dolného viečka je povolená po 10 rokoch. V prípade, že chirurg urobil chybu alebo ak bola doba rehabilitácie korunovaná komplikáciami, uchýlili sa k inej operácii. Tento typ chirurgického zákroku je pomerne komplikovaný, pretože v dôsledku zjazvenia tkanív sa musí vykonať rez, ktorý nie je v súlade so štandardnou schémou. Okrem toho nedostatok tkaniva ovplyvňuje kvalitu samotnej operácie. Opakovaná blefaroplastika sa spravidla vykonáva v prípade asymetrie, nezatvorenia viečok alebo v prítomnosti „okrúhleho oka“..

Prípravná fáza

Rozhodli ste sa urobiť blefaroplastiku dolného viečka? Potom buďte pripravení urobiť niekoľko testov, aby ste zistili svoj zdravotný stav:

 • všeobecná analýza moču a krvi;
 • krv pre biochémiu;
 • krv na hepatitídu, infekciu HIV, syfilis;
 • fluorografická;
 • coagulogram;
 • testy na výskyt alergických reakcií na anestéziu;
 • ECG.

Budete tiež požiadaní o konzultáciu s oftalmológom, aby ste vylúčili očné choroby, a anestéziológom, ktorý vám predpíše správnu anestéziu, ktorá najlepšie vyhovuje vášmu telu..

Kedy je najlepšie ísť pod nôž chirurga? Sezóna nezáleží, ale je lepšie dohodnúť sa na operácii v teplom období. Zabráni sa tým podchladeniu..

Ak je operácia naplánovaná, máte zakázané:

 • piť alkohol a dym za 2 týždne;
 • do 1,5 týždňa užívať akékoľvek lieky, ktoré ovplyvňujú stav obehového systému, - ibuprofén, aspirín, diklofenak, paracetamol atď.;
 • 3 dni pred operáciou naneste na očné viečka a tvár dekoratívnu kozmetiku, ako aj parfumy alebo dezodoranty;
 • piť vodu a jesť jedlo do 8 hodín.

Mali by ste vedieť! Blefaroplastika na uchovávanie tukov sa môže predpisovať na lekárske účely. Napríklad vytvorenie halaziónov s hrúbkou väčšou ako 5 mm vyžaduje ich okamžité odstránenie. Takéto manipulácie sa uskutočňujú, aby sa minimalizovalo riziko prerastania do zhubných novotvarov..

Pokiaľ s operáciou nesúhlasíte, na moderných klinikách na počítači preukážte očakávaný výsledok. Fotograf urobí portrétnu fotografiu, ktorá bude spracovaná špeciálnym programom.

Druhy operácií

Existujú rôzne typy blefaroplastiky dolného viečka:

 1. Transconjunctival. Zahŕňa to malý rez pozdĺž spojovky a odstránenie prebytočného tuku cez ňu. Považuje sa za najbezpečnejšiu možnosť s minimálnym obdobím rehabilitácie. Zvyčajne sa používa na odstránenie prietrže u mladých ľudí, ktorých derma je elastická a nemá vrásky..
 2. Tradičná alebo klasická blefaroplastika dolných viečok. Prichádzajú k nemu, keď je potrebné odstrániť nielen prietrž, ale aj určitú časť pokožky. Rez sa uskutoční tesne pod líniou rias. Po dokončení všetkých potrebných manipulácií sa použijú stehy..
 3. Laserová (bezšvová) blefaroplastika. Používa sa na moderných plastických chirurgických klinikách. Rezy nie sú vykonané skalpelom, ale laserovým lúčom. Riziko škodlivých účinkov na rohovku a očné bulvy je minimálne. Okrem toho je z dôvodu utesnenia kapilár regenerácia kože veľmi rýchla. Procedúra netrvá dlhšie ako 50 minút.
 4. Blepharoplastika s cantopexiou ponúka komplexný účinok na očné viečka - odstránenie vakov, excízia previsnutého viečka a zmena v oblasti očí. Cantopexy - kontúrový plast zameraný na napínanie svalov a úpravu dolného viečka.

Koľkokrát je možné urobiť blefaroplastiku? Počet operácií je obmedzený. Následný chirurgický zákrok je možné vykonať po 12 rokoch.

Etapy prevádzky

Tradičná operácia na odstránenie telesného tuku a pokožky prechádza nasledujúcimi krokmi:

 1. V počiatočnej fáze lekár vykoná označenie špeciálnou značkou, ktorá mu pomôže správne dokončiť postup. Značkovač sa vykonáva tak, že po vyrezaní pokožky na líniu rias 10 mm.
 2. Pacient je premiestnený do polohy na sedenie. Lekár hodnotí symetriu rezov.
 3. Rez sa uskutoční tesne pod líniou rias..
 4. Skalpel robí pitvu svalu.
 5. Chirurg vylučuje tukovú vrstvu.
 6. Odrezanie nechcenej pokožky.
 7. Po dokončení všetkých vyššie uvedených manipulácií je rez zošitý špeciálnymi niťami. Nanáša sa sterilný obväz.

Nasledujúce video ukazuje, ako sa vykonáva blefaroplastika dolných viečok..

Výsledok operácie nebude vždy upokojujúci. Musíte pochopiť, že pri ležaní pod nožom chirurga vždy existuje riziko nesprávnej operácie alebo výskytu závažných komplikácií. V takom prípade budete potrebovať druhý chirurgický zákrok, ktorý sa nazýva korekcia blefaroplastiky. Vo väčšine prípadov sa vykonáva po 6 mesiacoch.

Rehabilitačné obdobie

Na konci operácie musíte zostať niekoľko hodín pod dohľadom zdravotníckych pracovníkov. Po tejto dobe alebo nasledujúci deň vás prepustia z nemocnice. Na piaty deň musíte navštíviť chirurga. Ak je všetko v poriadku s obnovou, môžete tento deň odstrániť stehy.

Dôležitý bod! Prísne dodržiavajte odporúčania lekára. Často vymieňajte chladiace obväzy, aby ste zmiernili opuchy a rýchlejšie sa zbavili hematómov. Nezabudnite pochovať oči protizápalovými kvapkami predpísanými lekárom.

Chirurg zvyčajne pripisuje použitie antibakteriálnych očných kvapiek očnému gélu Sofradex, Dexamethasone, Dexon alebo Actovegin. Môžu sa tiež používať levomekol alebo heparínová masť, ale riziko alergických reakcií u týchto liekov je vyššie. 12 až 17 dní po odstránení stehu sa odporúča na lepšie zjazvenie použiť hydrokortizónovú masť..

Blepharoplastika zo dňa na deň naznačuje zotavenie za 3 týždne. Po dobu 5-7 dní dochádza k opuchom a modrinám. U žien po 50 rokoch sa toto obdobie predlžuje na 13 - 15 dní. Po odstránení stehov sa incízia za niekoľko týždňov uzdraví..

Náklady na postup

Koľko stojí blefaroplastika? Táto otázka sa týka mnohých žien a mužov..

Blefaroplastika dolných viečok je dostupnou možnosťou omladenia. V priemere zaplatíte 80 000 rubľov za chirurgické odstránenie vriec a vrások.

Náklady na operáciu sú ovplyvnené:

 • výber anestézie;
 • komplexnosť samotnej operácie;
 • skúsenosť chirurga;
 • prestíž kliniky.

Keď sa obrátite na skúsených moskovských odborníkov, ktorí sa špecializujú na blefaroplastiku, zaplatíte približne 130 - 150 000 rubľov. Ale pretože operácia sprísnenia dolných viečok je dôležitým a zodpovedným krokom s rizikom pre vašu krásu, možno je lepšie kopať trochu a veriť skutočným profesionálom..

Náklady na blefaroplastiku závisia od stupňa komplexnosti operácie. Ak potrebujete iba odstrániť nadbytočnú pokožku (1 stupeň), môžete investovať do 40 000 rubľov. Pre 3. stupeň obtiažnosti budete musieť rozvetviť trochu - 50–55 tisíc rubľov. Ceny za plastickú chirurgiu dolného viečka so zmenou rezu očí začínajú od 80 tisíc rubľov.

Operácia by sa mala uskutočniť v lekárskych centrách - klinikách špecializovaných na plastickú chirurgiu. Predtým, ako sa dohodnete s chirurgom, nezabudnite zistiť, či má lekárske zariadenie povolenie na vykonávanie takýchto operácií.

Pooperačné obmedzenia

Doma v pooperačnom období postupujte podľa týchto pravidiel:

 • počas prvého týždňa neaplikujte make-up a obvyklý krém;
 • odmietajú nosiť kontaktné šošovky, čítať a aktívne sledovať televíziu;
 • zabráňte priamemu kontaktu očí so slnečným žiarením, preto noste slnečné okuliare niekoľko týždňov;
 • počas celého obdobia rehabilitácie odmietajú užívať alkohol a tabak;
 • snažte sa jesť ľahké jedlo, ktoré pomôže telu rýchlo obnoviť silu stratenú počas operácie;
 • v žiadnom prípade netrhajte švy sami a neodstraňujte sušené kôry a počas prvých 2 dní sa nedotýkajte tváre rukami vôbec;
 • najprv sa odporúča spať na chrbte;
 • na udržanie svalového tonusu, rýchlu korekciu jaziev a odstránenie niektorých kožných problémov by sa mali vykonávať očné cvičenia predpísané odborníkom;
 • silná fyzická aktivita, ktorá môže viesť k krvácaniu, je kontraindikovaná;
 • najprv sa pokúste vyhnúť kontaktu s vodovodnou vodou, môžete ju umyť iba prevarenou vodou.

Dôležitý bod! Kozmetické a terapeutické procedúry, ako je zdvíhanie, masáž lymfatických drenáží, hrubý peeling a injekcie Botoxu, sa môžu vykonávať až po 1,5 mesiaci..

kontraindikácie

Vzhľadom na to, že podstúpite anestéziu a rez, lekár požiada o vašu anamnézu. Budete si musieť priniesť lekársku kartu a podstúpiť nejaké vyšetrenia, napríklad darovať krv na biochémiu a urobiť elektrokardiogram srdca..

V dolnom viečku sa vykoná incízia skalpelom alebo laserom, preto je bez predchádzajúceho súhlasu oftalmológa zakázané vykonávať takýto chirurgický zákrok..

Kontraindikácie:

 • glaukóm a katarakta;
 • blefarospazmus a nadmerná suchosť oka;
 • zápal spojiviek;
 • nosenie dieťaťa a obdobie dojčenia;
 • srdcové problémy, ako aj predtým infarkt alebo mozgová príhoda;
 • prítomnosť závažných dermatologických ochorení na tvári;
 • nedávne použitie antibiotík;
 • horúčka;
 • práve prenesená chrípka alebo ARI;
 • zvýšený tlak očí;
 • onkológia a HIV;
 • štádium exacerbácie chronických chorôb, napríklad oparu;
 • závažné abnormality pri práci obličiek a pečene;
 • hypertenzia;
 • zrážanie krvi;
 • autoimunitné ochorenia;
 • cukrovka.

Počas konzultácií s chirurgom vám odporúčame spoľahlivo odpovedať na vaše otázky. Ak chcete utajiť akékoľvek ochorenie, po operácii môžu mať poľutovaniahodné zdravotné následky.

Nie ste si istí, či ste alergický na predpísanú anestéziu? Urobte špeciálny test. Na moderných klinikách vám anestéziológ určite ponúkne podobný postup..

komplikácie

Bohužiaľ, komplikáciám po blefaroplastike dolného viečka sa dá veľmi ťažko vyhnúť. Vaše telo musí v každom prípade reagovať na operáciu. Ak sa vedľajšie účinky objavia okamžite po zákroku, musíte chvíľu počkať, pretože spravidla zmiznú do 5 až 7 dní..

Ak sa komplikácie objavili nejaký čas po operácii alebo boli oneskorené na dlhú dobu, kontaktujte kliniku plastickej chirurgie a vyriešte ich..

Napríklad opuch, ku ktorému dochádza bezprostredne po operácii, nie je komplikáciou. Po niekoľkých dňoch opuch zmizne. Ak sa opuch pod okom oneskoril o týždeň, okamžite vyhľadajte lekára.

Opuch vedie k zhoršeniu zraku. Môžu vyvolať diplopiu (dvojité videnie) a dokonca aj bolesti hlavy. Na odstránenie opuchov sa odporúča pripevniť kocky ľadu na miesta s opuchom. Mali by byť zabalené do plastového vrecka a balené sterilným obväzom. Je zakázané uchovávať ľad dlhšie ako 2 minúty. Keď sú stehy odstránené, pripevnite vatové tyčinky ponorené do odvaria z harmančeka, struny, ľubovníka bodkovaného alebo nechtíka..

Hematómy sú omnoho závažnejšie ako opuchy. Niektorí z nich odchádzajú sami a iní vyžadujú ďalší zásah - punkciu. Najhoršie zo všetkých, keď hematóm ovplyvňuje pohyblivosť dolného viečka a vyvoláva výčnelok oka. V tomto prípade je nevyhnutné ďalšie vyšetrenie a konzultácia s oftalmológom..

Ďalšie vedľajšie účinky:

 • bolesť, pálenie a bolesť v oblasti očí;
 • obrátenie dolného viečka, po ktorom nasleduje zaschnutie oka alebo vedecky ektropión;
 • trhanie, ktoré je spojené s posunutím slzných otvorov alebo nesprávnym zjazvením;
 • nezrovnalosť spojov, ktorá si vyžaduje ich opakované uloženie;
 • tvorba tuleňov (cysta alebo hrče) po blefaroplastike dolných viečok;
 • nezatvorenie viečok, ktoré si vyžaduje druhú operáciu;
 • asymetria očí v dôsledku nesprávneho zjazvenia.

Je potrebné poznamenať, že závažné komplikácie blefaroplastiky sú veľmi zriedkavé. Dôvodom môže byť samozrejme:

 • porušenie sterility pri operácii;
 • lekárska chyba pri narezaní, odstránení tuku, štepení kapilár alebo nesprávnom prišívaní;
 • výraznejšia nasolakrimálna drážka, ak sa neuskutočnila blefaroplastika šetriaca tuk;
 • individuálna reakcia tela;
 • nedodržanie opatrnosti počas vymáhania.

Ako vidíte, ak sa komplikácie objavia neskoro, vyžadujú chirurgický zákrok. Preto dôrazne odporúčame výber dôveryhodnej kliniky a skúsených chirurgov. Najlepšie je venovať pozornosť neplateným recenziám online, ale radám vašich priateľov, ktorí už urobili facelift.

V prípade chýb nemusí chirurg okamžite ísť pod nôž. Existuje celý rad kozmetických procedúr, ktoré pomáhajú vyrovnať sa s problémami, ktoré sa vyskytujú po neúspešnej blefaroplastike. Napríklad môže dôjsť k očnému kvapkaniu v dôsledku odstránenia veľkého množstva tuku. Stratený objem sa dá ľahko nahradiť zavedením plniva do hlbších vrstiev epidermy.

Pred a po fotografiách

alternatívy

Ako alternatívu si môžete vyskúšať odstránenie vrások dolného viečka pomocou výplní kyseliny hyalurónovej (biorevitalizácia) alebo absolvovať špeciálny masážny kurz. Účinok týchto postupov sa však odloží maximálne o 6 mesiacov. Ak máte prietrž (vak pod jedným alebo ostatnými viečkami), znížené rohy očí alebo asymetriu, nedosiahnete pozitívnym výsledkom injekciou a masážou.

Mali by ste vedieť! Na rozdiel od kruhového napínania a resekcie viečok sa dolná blefaroplastika považuje za bezpečnejšiu. Zahŕňa rýchlu rehabilitáciu a nízku pravdepodobnosť komplikácií..

V niektorých prípadoch lekári odporúčajú blefaroplastiku s cantospexiou, ktorá zahŕňa nielen odstránenie vakov pod očami, ale aj opravu rohov očí. Takáto operácia sa vyznačuje úžasným účinkom proti starnutiu..

Výhody a nevýhody

Medzi pozitívne aspekty pri vykonávaní blefaroplastiky dolného viečka odborníci rozlišujú:

 • ľahkosť obsluhy;
 • schopnosť vykonávať lokálnu anestéziu;
 • prírodný výsledok;
 • dlhodobý účinok, ktorý sa meria za 10 - 15 rokov;
 • krátke rehabilitačné obdobie.

Medzi mínusy patria:

 • riziko komplikácií, dosahujúce 9,5% všetkých operácií;
 • potreba opakovaného nápravného chirurgického zákroku - pravdepodobnosť je 3% zo všetkých prípadov komplikácií;
 • vysoká cena;
 • ťažkosti s predpovedaním výsledku.

Názory kozmetológov

Odborníci plastickej chirurgie reagujú pozitívne na blefaroplastiku dolných viečok. Tento postup sa považuje za relatívne jednoduchý, preto sa často praktizuje na klinikách estetickej chirurgie po celom svete..

Lekári odporúčajú zvoliť správnu anestéziu, pretože anestetické injekcie veľmi často spôsobujú alergické reakcie. Bezpodmienečne postupujte podľa odporúčaní odborníkov a potom sa môžete vyhnúť komplikáciám.

Niektorí pacienti majú obavy z dlhého obdobia rehabilitácie a komplikácií. Zaujímajú sa o otázku: po akom časovom období môžem vyhodnotiť účinnosť? Odborníci tvrdia, že získanie úplného obrazu bude trvať 6 mesiacov..

Recenzie pacientov

Pozitívne sa objavujú väčšinou recenzie na blefaroplastiku. Pacienti zaznamenávajú omladzujúci účinok, vylučujú vrecká pod očami a vyhladzujú vrásky. Obdobie rehabilitácie samozrejme nejde vždy plynulo, ale po vyhodnotení pozitívneho účinku postupu ľudia zvyšujú svoju sebaúctu a sebavedomie..

Vyskytujú sa aj negatívne recenzie prevádzkovaných operátorov. Komplikácie po blefaroplastike môžu nastať v dôsledku zavinenia chirurga alebo pri nesprávnej starostlivosti v pooperačnom období. Niekedy k nespokojnosti s výsledkom dochádza kvôli nedorozumeniu medzi pacientom a chirurgom, čo vedie k vzniku falošných očakávaní.

Niektorí pacienti sú potešení blefaroplastikou. Okrem odstránenia nepríjemných tašiek pod očami sa poskytuje omladzujúci účinok. Šev je úplne neviditeľný.

Ženy, ktoré ešte nedosiahli 30 rokov, reagujú pozitívne na transkonjunktiválnu blefaroplastiku - bezproblémové odstránenie vakov pod očami. Obdobie rehabilitácie nezaberie veľa času, žiadne jazvy a rezy.

Mnoho predstaviteľov slabej polovice ľudstva sa zaujíma o otázku nákladov na operáciu. Vo všeobecnosti je potrebné pri výpočte výdavkov zohľadniť zložitosť, náklady na anestéziu, náklady na oddelenie a testovanie..

Nie všetci pacienti s blefaroplastikou dolných viečok sú úspešní. Odstránenie vakov môže viesť k ochabnutiu jedného alebo viacerých viečok - ptóze.

V niektorých prípadoch z dôvodu nekompetentnosti chirurga a nedorozumenia medzi ním a pacientom vznikajú nesprávne očakávania a zhoršuje sa situácia s pokožkou tváre. Ženy sú nútené opakovať nákladnú operáciu, aby zlepšili svoj vzhľad.

Vďaka blefaroplastike vykonanej skúseným chirurgom na dobrej klinike v hlavnom meste sa z vás stane skutočná krása. Pomôže to eliminovať odtlačky zmien súvisiacich s vekom na pokožke dolného viečka, odstráni vaky, zmení narezanie očí a odstráni vrásky. Účinok sa oneskorí o 10 - 15 rokov.

Dolná blefaroplastika - prehľad

Laserová blefaroplastika dolných viečok. fotografia „Pred“, ihneď po operácii a + výsledok „Po“

Vrecká pod očami sa objavili od 20 rokov. A každý rok sa situácia zhoršovala.

Pravé oko začalo najviac trpieť. Prietrž ju zmenšila ako zľava a získala sa veľmi veľká asymetria.

Použili sa rôzne krémy z opuchov, ľadu, zemiakov a všetko, čo bolo možné prečítať na internete.

Už vás nebaví recenzie na google: tašky pod očami a ako sa ich zbaviť. Transconjunctival, laser, klasická blefaroplastika dolných viečok bola čítaná pre nadchádzajúce roky)

Fotografoval sa iba v slnečných okuliaroch alebo veľmi ďaleko, takže tvár nie je dobre viditeľná.

Ihneď poviem, že som urobil laserovú blefaroplastiku dolných viečok v Izraeli. Nezáleží na tom, v ktorej krajine som to urobil, pretože rozdiel je iba v cene.

Vo veku 35 rokov som sa obrátil na kozmetičku a čítal som, že injekciami kyseliny hyalurónovej je možné opraviť vaky pod očami. Našťastie bola kozmetička strýko mladší ako 60 rokov a povedal, že iba chirurgický zákrok pomôže, zvyšok je nezmysel..

Dal telefónne číslo očného lekára, ktorý sa zaoberá očnou onkológiou a rôznymi operáciami, a preto ju odporúčal ako najlepší. Vzhľadom na špecializáciu lekára bola cena oveľa vyššia ako na bežných kozmetických klinikách.

Výhoda laserovej blefaroplastiky:

Laserová blefaroplastika je nové štádium vo vývoji plastickej chirurgie.

Plastická chirurgia očných viečok sa vďaka použitiu lasera stala bezpečnejšou (hrúbka prieniku sa meria mikrónmi a laser je riadený počítačom), riziko infekčných chorôb sa znížilo (pretože zariadenie sa nedotýka povrchu rezu), expozícia sa vyskytuje v určitých bodoch, trvá zlomky sekundy, bez ovplyvnenia okolitého prostredia tkanivo, ktoré skracuje dobu zotavenia po chirurgickom zákroku a pomáha k dosiahnutiu lepšieho estetického účinku v dôsledku postupu.

Laserová blefaroplastika je preto najúčinnejším a najbezpečnejším typom operácie očných viečok a je široko používaná v lekárskych centrách sveta.

Z testov som bol požiadaný, aby som priniesol výsledky EKG, všeobecného krvného testu a krvnej skupiny.

Pred operáciou nemôžete jesť 6 hodín. Môžete piť.

Samotná operácia sa uskutočnila v celkovej anestézii a trvala asi 40 minút.

Rez sa robí laserom na vnútornej strane viečka. Vyšívané samo-vstrebateľnými niťami.

O samotnej operácii už nie je čo povedať. Spí, zobudil sa a ste hotoví.

Zobudil som sa už v samostatnej miestnosti. Sestra priniesla čaj a sušienky.

Kým anestézia nezmizne, budete sa cítiť euforicky a veľmi opití..

Dokonca aj výraz tváre ukazuje, že je ako keby sa veľmi opitá žena zobudila a nechápe svetlo.

Účinok anestézie trval asi hodinu. Bežal som na kliniku pre anestéziológa a požiadal som ho, aby mi predal to, čo som si aplikoval. Pocity po anestézii boli také, že sa zdalo, že všetko na svete je možné prepracovať, opraviť, vyriešiť všetky globálne problémy a pomôcť celému ľudstvu. Priamo Batman a Hulk v mojej maske.

O hodinu neskôr, keď sa vedomie vrátilo do normálu, som šiel domov. Ale aj doma ma strašidelné strašidla stále prenasledovali. Ráno som sa zobudil sám. Najzaujímavejšie bolo, že nedošlo k abstrakcii z anestézie. Všetko odišlo a nebolo ani bolesti hlavy, a ak by to nebolo pre oči, nebolo by jasné, čo som robil v predvečer blefaroplastiky očí..

Doma boli antibakteriálne kvapky kvapkané a rozmazané masťou, ktorú lekár predpísal.

Nemusel som brať žiadne lieky proti bolesti.

Cítil som trochu sucha, ale masti a kvapky mi pomohli zmäkčiť oči. Umyte opatrne a bez mydla.

Fotografia bola urobená deň po operácii.

Asi desať dní som rozmazal predpísanú masť a kvapkaním kvapiek trikrát až štyrikrát denne.

Potom prestala byť cítiť suchosť a pomaly prestala kvapkať a potom sa rozmazávala. Objavil sa opuch, ktorý zostúpil k okrajom rezu prietrže. Ani som si nemyslel, že tašky sú také nízke. Skončili, líce začali vo všeobecnosti nie tvárou, ale okrúhlou palačinkou.

Fotka 4. deň po blefaroplastike:

Asi po dvoch týždňoch všetky modriny a opuchy zmizli. Šiel som skontrolovať tri týždne po operácii ao mesiac a pol neskôr..

Lekár sa jednoducho pozrel na vykonanú blefaroplastiku a bolo zrejmé, že sám bol s výsledkom spokojný.

Pri druhej kontrole sú jazvy vo vnútorných viečkach prakticky vyriešené, teraz už nie sú žiadne stopy po operácii.

Teraz, po niekoľkých rokoch, nie je vo vnútri očí náznak, ktorý by kedysi spôsobil blefaroplastiku.

Lekár dal záruku, že najmenej 10 rokov sa zbavím vaku pod očami, bohužiaľ to nebude fungovať navždy.

Ak fajčíte, pijete a nevediete zdravý životný štýl, blefaroplastika sa bude musieť opakovať.
Dúfam, že budem musieť mať opakovanú blefaroplastiku najmenej o pätnásť rokov neskôr, pretože fajčím a nemôžem prestať, dokonca aby som predišiel opakovanej operácii očí. Neobávam sa blefaroplastiky, v skutočnosti je rýchla a bezbolestná, a čo je najdôležitejšie, je to veľmi účinná operácia a skutočnosť, že v Izraeli nie je blefaroplastika vôbec rozpočtovou operáciou..

Ambulancia v kozmetických salónoch a doma - ako sa zbaviť kýly pod očami bez chirurgického zákroku

Kýla pod očami sa vyskytuje takmer u každej piatej osoby. Tento kozmetický defekt neohrozuje zdravie tela, avšak nahromadenie vydutého tukového tkaniva pod očami môže celkom zničiť celkový vzhľad..

Žena vyzerá staršie ako jej roky, má unavený vzhľad a smutný výraz na tvári. Je takmer nemožné odstrániť alebo maskovať defekt kozmetikou, pretože je ťažké zakryť opuch a konvexné záhyby..

V niektorých prípadoch sa tašky pod očami stávajú znakom prepracovania a nedostatku spánku. Za takýchto okolností musí človek jednoducho relaxovať..

Ak problém spočíva v ukladaní tukových tkanív, odstránenie kýly pod očami bez chirurgického zákroku bude ťažké.

V tomto článku sa zameriame na najobľúbenejšie a najúčinnejšie spôsoby riešenia chyby..

Obsah článku:

Salónové procedúry

V procese života každý človek používa tvárové svaly tváre. Ich intenzívna práca vedie k postupnému ochabovaniu pokožky a strate jej pôvodného tónu.

Mnoho žien sa dnes uchýli k službám salónov a na svojich tvárach nájde nežiaduce chyby. Kýla pod očami nie je výnimkou. V takýchto prípadoch ponúka kozmetička svojim klientom mnoho účinných postupov..

mikroprúdy

Mikroprúdová terapia je fyzioterapeutický postup zameraný na omladenie tváre a odstránenie nežiaducich defektov.

Mikroprúdy sa spravidla používajú v citlivých oblastiach tváre a tela. Počas liečby sa vyskytuje slabý účinok pulzného prúdu na problémovú oblasť. Počas procedúry pacient necíti bolesť a nepohodlie.

Hlavnou výhodou tohto spôsobu je to, že súčasné impulzy dosahujú štruktúru kože pri najmenšom odpore.

To znamená, že počas postupu staré a poškodené bunky nebudú nepriaznivo ovplyvnené súčasnými, ale naopak, budú obnovené a bude zavedená výroba..

Okrem toho sa postup nevykonáva pri vysokých teplotách, čo znižuje počet zranení a hlavne rozlišuje mikrokontrolnú terapiu od iných podobných kozmetických opatrení..

Táto relácia má pozitívny vplyv na stav pokožky, svalov, lymfy a krvných ciev. Konkrétne odstraňuje vrecká pod očami, podporuje odbúravanie tukových tkanív, odstraňuje vrásky a vracia dermis do pôvodného odtieňa..

Aby sa dosiahol trvalý účinok, kozmetológovia odporúčajú absolvovať 7 - 9 sedení v intervale 2 dní.

Prečítajte si, či je možné odstrániť krtky na tvári..

Tepelné zdvíhanie

V poslednej dobe sa v estetickej kozmetike stal populárny postup tepelného zdvíhania. Podstatou omladzovacej metódy je použitie vysokofrekvenčného žiarenia, v niektorých prípadoch sa používa infračervený lúč.

Hĺbka elektromagnetického impulzu môže byť určená nastavením zariadenia. Tento spôsob je teda schopný mať regeneračný účinok na rôzne vrstvy dermy, vrátane tukového tkaniva.

Po aplikácii sa aktivujú všetky metabolické procesy v štruktúre kože, tukové tkanivo sa rozštiepi, škodlivé látky sa vylučujú.

Výsledkom je, že derma sa stáva elastickou, prietrže miznú, tkanivá sú omladené a napnuté. Táto technika je úplne bezpečná a účinná..

Ultrazvukové zdvíhanie

Podstatou tejto metódy je tepelný účinok na epidermu. Tento postup dokáže opraviť všetky problémové oblasti tváre a dekoltu pomocou špeciálneho zariadenia, ktoré vyžaruje ultrazvukové vlny a ich vibrácie..

Ultrazvuk preniká do hlbších vrstiev dermy a má priaznivý vplyv na stav celého organizmu ako celku. Výsledkom je, že zápalové procesy sa znižujú, krvný obeh v cievach sa normalizuje, zlepšuje sa lymfodrenáž.

Na odstránenie vakov pod očami stačí jeden alebo dva postupy. Pod vplyvom ultrazvuku je tukové tkanivo v infraorbitálnej oblasti rovnomerne rozložené, jeho koncentrácia v jednej oblasti klesá, čo nakoniec vedie k vymiznutiu zrazenín pod očami..

Táto hardvérová metóda umožňuje kozmetológovi pôsobiť v problémovej oblasti, konkrétne na svalové aponeurotické vrstvy kože.

To vám umožní dosiahnuť pôsobivé výsledky, ktoré sa z hľadiska účinnosti dajú prirovnať k chirurgickému zákroku..

Frakčná termolýza

Táto metóda je vynikajúcou alternatívou k obvyklým práškom, krémom, populárnym injekciám Botoxu, mezoterapii a laserovému resurfacingu..

Frakčná termolýza je schopná omladiť a liečiť na bunkovej úrovni nielen pokožku rúk, krku a tváre, ale aj preukázať svoju účinnosť pri odstraňovaní vakov pod očami..

Počas relácie sa laserový lúč rozpadne na niekoľko tisíc najjemnejších frakcií, ktoré sú vďaka svojmu minimálnemu priemeru schopné preniknúť do všetkých vrstiev dermy, znižujú opuchy a vyhladzujú hrčky..

Ženy si po relácii všimnú mierny pocit pálenia, čo je hlavnou nevýhodou tejto metódy. Táto negatívna komplikácia však sama po dvoch dňoch zmizne.

Okrem zrazenín pod očami bude frakčná termolýza účinne zvládať aj tieto nevýhody:

 • jemné vrásky okolo očí;
 • ochabnuté očné viečka;
 • zmeny súvisiace s vekom a ochabnuté oči.

Chemický peeling

Tento spôsob zahŕňa aplikáciu prípravkov na báze kyselín na pokožku. Podstatou metódy je odlupovanie kožných buniek v rôznych hĺbkach.

Výsledkom je, že póry sú úplne zbavené mastných usadenín a iných kontaminantov. Peelingová kompozícia, ktorá sa dostane na pokožku, spôsobuje povrchové popáleniny, je to však to, že začína aktívny proces regenerácie buniek a tvorby nových, zatiaľ čo akékoľvek defekty kože zmiznú bez stopy.

Chemický peeling sa používa s opatrnosťou v oblasti očí, takže je najlepšie nerobiť ho doma..

Hlavným cieľom tejto metódy je nielen omladenie a odstránenie vrások, ale aj odstránenie nasledujúcich nedostatkov;

 • tašky pod očami;
 • uvoľnená koža;
 • poruchy pigmentácie;
 • kýla na viečkach;
 • tmavé kruhy.

Medzi výhody metódy patrí pretrvávajúci a dlhodobý účinok. Pokiaľ ide o nedostatky, vyskytujú sa v období zotavovania: tvár sa zväčšuje, povrchová vrstva kože sa zakryje kôrou, ktorá po ošetrení zmizne, ale zanechá červené škvrny..

Po 2-3 týždňoch sa pokožka vráti do normálu. V zriedkavých prípadoch zostáva leštená derma odlišná od nepotiahnutých plôch a po dobu 12 mesiacov prestáva vytvárať ochranný pigment pred ultrafialovými lúčmi..

medziposchodie

Zdvíhanie mezotelských vlákien v kozmetike sa nazýva nite. Relácie sú obľúbené pre svoj dobrý výkon a dlhodobý efekt..

Použitím mezotelských vlákien v periorbitálnej oblasti sa môžete zbaviť záhybov a záhybov tváre, vylepšiť vzhľad a sprísniť viečka..

Mesothreads sú veľmi účinné pri odstraňovaní opuchov pod očami. Vlákna podporujú dermis a bránia tvorbe prietrže.

Medzi výhody postupu patrí:

 • trvanie relácie (asi 30 minút);
 • nedostatok silnej bolesti;
 • biokompatibilita vlákien s dermálnymi tkanivami;
 • možnosť kombinovania s inými kozmetickými sedeniami.
 • tvorba hematómov;
 • nepríjemné pocity a bolesť počas prvých 3 dní rehabilitačného obdobia;
 • opuch v mieste vpichu.

Plasmolifting

Dnes sú plazmoliftingové relácie považované za najinovatívnejšie a vedecky vyvinuté omladzovacie metódy..

Táto metóda dokázala získať svojich fanúšikov a vyznačovala sa mnohými výhodami v porovnaní s inými technológiami obnovy pokožky.

Podstata metódy spočíva v posilnení vnútorného rámca dermy a vo vykonávaní vnútroštrukturálneho zdvíhania injekciou plazmy..

Procedúra je úplne bezpečná a vylučuje možnosť infekcie tkanív.

Po zákroku môže pacient pozorovať zlepšenie farby pleti, rovnomernosť reliéfu a účinok „keramického“ povrchu.

Vaky pod očami sa po prvom sedení stávajú menej vypuklé, po zákroku je však možné úplne zmiznúť. Výsledok sa uloží 12 až 24 mesiacov.

Hlavnou nevýhodou tejto metódy sú jej vysoké náklady.

Karboxyterapia

Metóda je typ mezoterapie. Počas procedúry si kozmetička vstrekne pod pokožku špeciálny lekársky oxid uhličitý.

Výsledkom je, že sa kolagén intenzívne vyrába a v tkanivách sa začína proces regenerácie..

Tento postup účinne odbúrava tukové vrstvy dermy, odstraňuje strie a odstraňuje vrásky v oblasti očí..

Karboxyterapeutické sedenia sú absolútne bezpečné za predpokladu, že postup vykonáva skúsený odborník. Medzi nedostatky možno nájsť malý opuch v mieste vpichu, modriny a karmínové škvrny, ktoré zmiznú bez stopy po 5-7 dňoch rehabilitácie..

V tejto publikácii vám povieme, aké postupy sú potrebné na rehabilitáciu po blefaroplastike.

Zoberme si priemerné náklady na všetky vyššie uvedené metódy na príklade tabuľky.

metódaCena v rubľoch
mikroprúdyOd 4 000
Tepelné zdvíhanieOd 6 000 v jednom postupe
Ultrazvukové zdvíhanie9 000 - 12 000
Frakčná termolýza7 000 až 16 000
Chemický peelingOd 3 000
medziposchodie20 000 až 50 000
Plasmolifting5 000 na jednu reláciu
Karboxyterapia3 000 - 5 000

Ľudové techniky

Okrem hardwarových a fyzioterapeutických metód, ktoré ponúkajú kozmetické salóny, neexistujú ani menej efektívne domáce metódy na omladenie oblasti očí..

cvičenie

Použitie súboru cvičení v boji proti hernii pod očami sa považuje za jeden z najúčinnejších spôsobov. Aby ste dosiahli želané, budete musieť pravidelne vykonávať niekoľko jednoduchých manipulácií. V opačnom prípade očakávajte vymiznutie zrazenín.

Ak o tom premýšľate, takmer každá časť ľudského tela je vystavená fyzickej aktivite a svalové tkanivo v oblasti očí sa na týchto procesoch nezúčastňuje..

Na dokončenie denných cvičení postačí 10-15 minút denne:

 1. Buďte rovno, držte hlavu rovno. Pozrime sa najprv hore, potom rovno a dole. Beh niekoľkokrát, striedanie očí.
 2. V snahe zatvoriť oči, potom ich ostro otvorte. Beží 10-krát.
 3. Zatvorte viečka a uvoľnite sa. Zostaňte v tomto stave asi 10 až 20 sekúnd, až kým nebudete mať pocit väčšej tváre. Ďalej budete musieť otvoriť oči a vykonávať časté blikanie, aby ste sa snažili napnúť svalové tkanivo. Zatvorte oči a niekoľko sekúnd odpočívajte..
 4. Vráťte hlavu do vodorovnej polohy, zodvihnite bradu. Pozrite sa a snažte sa dostať žiakov pod horné viečka. Po 15 sekundách sa pozrite rovno. Opakujte cvičenie 5-krát.

Nemali by ste začať od prvého dňa uvedeným počtom cvičení, namáhanie očí môže viesť k nulovým výsledkom. Začnite s minimálnym zaťažením a postupne ho zvyšujte.

Táto metóda je schopná nielen permanentne zbaviť prietrže pod očami, ale tiež občas zlepšuje videnie.

Ľudové recepty

Nie všetci ľudia schvaľujú techniky salónu v boji proti kožným defektom a uprednostňujú osvedčené ľudové liečivá. Účelom pôsobenia prírodných pomocníkov je odstrániť príčinu tvorby kýly pod očami.

Tradičná medicína má vo svojom arzenáli všetky druhy prípravkov, ktoré dokážu zvládnuť opuchy, podkožné zrazeniny, stratu tonusu pokožky. Nižšie nájdete najúčinnejšie recepty pre seba..

Gáfor a bravčový tuk

V situácii, keď vaky pod očami nemožno maskovať kozmetikou a skryť pred ostatnými, môžete skúsiť pripraviť nasledujúce zloženie:

 • odoberte dva rovnaké podiely oleja z masti a gáforu a zmiešajte ich;
 • na úplné rozpustenie tuku je vhodné uchovávať zmes vo vodnom kúpeli.

Každým večerom namažte pastu hotovou pastou a pokúste sa ju dobre nasýtiť.

O dva týždne neskôr bude výsledok viditeľný. Pokožka sa stane pružnejšou a zvlhčenou, hrče pod očami postupne vymiznú.

Maska varenej zemiakovej bundy

Potiahnuté zemiaky aplikované na oblasť očí môžu vytvoriť zázrak. Za pouhých 20 minút sa pokožka stane svetlejšou, získa zdravý a príjemný vzhľad, neestetické zrazeniny pod očami zmiznú.

Varené zemiaky sa nastrúhajú spolu so šupkou. Výsledná suspenzia sa rozdelí na dve papierové servítky a vloží sa do očí. Aplikujte po dobu 20 minút a vypláchnite oči prúdom teplej vody.

Surové zemiaky

Tento recept sa prakticky nelíši od predchádzajúceho. Budete tiež musieť nastrúhať zemiaky a pripevniť sa k oblasti očí.

V tomto recepte je vhodné použiť nie gázu, ale gázu, ktorá umožní všetkým živinám zeleniny preniknúť do hlbších vrstiev dermy a nelepiť sa na pokožku..

Veľké množstvo škrobu v hľúzach šetrí starnúcu pokožku okolo očí, zlepšuje jej farbu, odstraňuje prípadné nedokonalosti a vrecká pod očami..

Kyslá smotana

Pre problémy so suchou pokožkou je najvhodnejšia maska ​​na báze kyslej smotany..

Dokáže sa vyrovnať nielen s opuchmi pod očami (akcia je zameraná na zúženie krvných ciev), ale aj s nedostatkom vlhkosti..

Kyslá smotana sa má umiestniť do chladničky na niekoľko hodín. Potom v chladenom výrobku navlhčite vatové tampóny a naneste na oblasť očí. Nechajte pôsobiť 20 minút. Kompresie sa opakujú niekoľkokrát denne, až kým opuch úplne nezmizne.

Harmanček a lipa

Lotiony z lipových a harmančekových kvetov sa tiež osvedčili. Procedúra zvyšuje elasticitu pokožky, zlepšuje krvný obeh, podporuje odbúravanie tukových tkanív..

Jedna polievková lyžica zmesi bylín by sa mala naliať do pohára vriacej vody a trvať na tom, aby boli 40 minút. Malá gázová klapka sa ponorí do teplého roztoku a aplikuje sa na oči 1 hodinu pred nočným spánkom.

Maska na vaječné proteíny

Vajce sa vždy nachádza medzi domácimi zásobami výrobkov a je najdostupnejšou zložkou mnohých kozmetických receptov..

Tento skvelý produkt dokáže omladiť pokožku okolo očí, ale tiež eliminovať nežiaduce hrče.

Na prípravu masky je potrebné ochladiť oddelený proteín a potom ho rozbiť na kožušinovú penu. Výslednú hmotu naneste na problémové oblasti mäkkou špongiou a nechajte úplne uschnúť. Opláchnite teplou vodou a do očnej oblasti naneste vyživujúci krém.

petržlen

Stačí rozdrviť malú hromadu trávy a aplikovať výslednú suspenziu na problémovú oblasť.

Hlavná vec je, že vrstva trávy na horných a dolných viečkach je najmenej 0,5 mm. Ak chcete zabrániť vyschnutiu hmoty, môžete ju prikryť kúskami bavlnenej látky. Maska sa ponechá pol hodiny. Po vymytí opuch takmer úplne zmizne.

Brezové listy

V situácii, keď zmeny súvisiace s vekom progredujú a hrče pod očami spôsobujú únavu a tuposť tváre osoby, môžete sa vrátiť k svojej bývalej mladosti s odvarmi z brezových listov..

Mleté dva tucty čerstvých listov a zalejeme 150 g. vriaca voda. Trvajte na tom päť hodín. Navlhčite tampóny v teplom vývare a pripojte ich k problémovej oblasti po dobu 30 minút. Na odstránenie hernií je potrebných 20–25 postupov.

Maska s uhorkou

Tento recept je v lete pomerne dôležitý. Maska založená na tomto nádhernom produkte vyživuje a hydratuje pokožku, vyhladzuje vrásky a odstraňuje hrče..

Jednoducho nakrájajte uhorky na tenké krúžky a pripojte sa k viečkam na pol hodiny. Postup sa opakuje každý deň až do vymiznutia nežiaducich defektov..

Masáž ľadovými kockami


Tento postup je jednoduchý a vykonáva sa doma. Ak zrazeniny pod očami dosiahli pôsobivú veľkosť, môžete pripraviť rekonštrukčné odvarky bylín a zmraziť ich..

Rýchlo sa vyrovná s opuchom pod očami, odvarom je dubová kôra. Na jej prípravu je potrebné naliať pohár vriacej vody 20 g. produktu. Ochladený liek sa naleje do ľadových foriem a zmrazí sa.

Utrite oblasť očí hotovou kockou a pokúste sa pokožku nepriniesť do podchladenia. Ľadové stretnutia sú denne.

Lymfatická drenážna masáž

Zvážte všetky body správnej masáže:

 1. Na čistenie pokožky okolo očí zvyšky kozmetiky a nečistôt.
 2. Jemne namažte problémové miesta kozmetickým olejom alebo výživným krémom..
 3. Podložky všetkých prstov na ruke jemne potľapkujte pokožku a pohybujte sa od dočasnej oblasti k vnútornému kútiku oka..
 4. Stlačte spodné viečko na niekoľko sekúnd a potom zopakujte manipuláciu s horným pohyblivým kožným záhybom oka.
 5. Vykonajte 15 tlakov vo vnútornom a vonkajšom rohu oka. V intervale medzi nimi jemne ťahajte pokožku prstom smerom k bočnému oblúku, okolo očí a postupne sa posúvajte k nosu..
 6. Dokončite masáž nárazovými podložkami prstov po celej oblasti očí v smere hodinových ručičiek.

Video ukazuje niektoré ďalšie domáce recepty na tašky pod očami.

prevencia

Aby sa vylúčil výskyt neestetických prietrží pod očami, je potrebné postupovať podľa niekoľkých jednoduchých pravidiel:

 • zbaviť sa zlých návykov;
 • viesť zdravý životný štýl a venovať dostatok času spánku;
 • chrániť pokožku očí pred škodlivými účinkami ultrafialového žiarenia;
 • vyhladiť zvyk šilhania od slnka (v tejto situácii je rozumné používať slnečné okuliare);
 • denná masáž pred spaním.

recenzia

Kýla pod očami nemožno označiť ako vetu. Túto chybu je možné odstrániť rôznymi účinnými metódami doma aj v kozmetických salónoch..

Ak ste sa už pred očami zbavili farebných tašiek nejakým úžasným spôsobom alebo populárnou metódou salónu, a máte čo povedať čitateľom, podeľte sa o svoje osvedčené recepty pre mládež v komentároch k tomuto článku..

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Fyzikálna terapia je nevyhnutným prvkom pri liečbe bedrovej medzistavcovej prietrže. Denné cvičenia pomáhajú posilňovať chrbtové svaly, odstraňujú príznaky, zlepšujú krvný obeh.
Spinálna stenóza sa vyskytuje z rôznych dôvodov. Ale vždy sa prejavuje ako bolestivé pocity počas pohybu, striedajúce sa s krívaním, svalovou slabosťou. Liečba stenózy miechového kanála je zameraná na elimináciu faktorov, ktoré ju vyvolali, na zlepšenie pohody pacienta.
V oblasti osteopatie a neurológie je jedným z vedúcich miest medzi modernými liečebnými metódami cvičebná terapia osteochondrózy bedrovej chrbtice.