loader

Hlavná

Pažerák

O šarlatánstve, pití sódy a medicíne založenej na dôkazoch (Môže sa sóda použiť na liečbu rakoviny?)

Na internete sa objavilo veľa materiálov o liečivých možnostiach sódy v onkológii. Iniciátorom tohto trendu bol taliansky T. Simonchini. Ale jeho záblesk vyvrátenia a podvodu čoskoro padol na jeho myšlienky. Úradná medicína sa od toho všetkého rýchlo dištancovala.... Napriek tomu sa objavili nadšenci a samotári, ktorí to sami vyskúšali a dostali veľa dobrých výsledkov až do úplného odpustenia. Potom sa začali objavovať zriedkavé vedecké dôkazy..

Experimentálne údaje o účinnosti sódy na pečenie.

V skutočnosti je hydrogenuhličitan sodný (BGK) konštantnou zložkou našej krvnej plazmy, z ktorej 80% solí pozostáva z dihydrogenuhličitanu. Tu hrá úlohu tlmivého mechanizmu, ktorý udržuje homeostázu pH krvi, ktorá kolíše okolo 7,38. Kolíska tohto kyvadla sa pohybuje od oxidu uhličitého po dihydrogenuhličitan a mechanizmy automatického prispôsobovania v dôsledku prechodu týchto látok do seba udržiavajú stabilitu osi homeostázy - stálosť pH krvi. Preto v krvi nie je žiadny prebytok BGK, akékoľvek skreslenie je okamžite upravené. Ale môžeme hovoriť o napätí v jednom alebo druhom krídle rovnováhy metabolizmu medzi kyselinami a zásadami. Telo spája mechanizmy na kompenzáciu alebo elimináciu akejkoľvek zaujatosti. Toto napätie zvyšuje redoxný potenciál (ORP) v krvi. Dovoľte mi pripomenúť, že počas chemickej reakcie medzi roztokom sódy a kyselinou citrónovou sa objavujú aj elektronické náboje. Čím viac ORP, tým viac elektrónov v tomto médiu a všetky procesy ožijú. Je to podobné ako pri katalytických procesoch, keď sú katalytické schopnosti nabitého média oveľa silnejšie.

Viacerí autori tvrdia, že terapeutický účinok je vysvetlený zvýšením alkality média okolo onkocytov a pripomína, že onkocyty majú okolo seba kyslé prostredie. Pokiaľ ide o mňa, myslím si, že v skutočnosti sa pH okolo buniek veľmi nemení, ale dynamika rýchlosti vylúhovania a odstraňovania toxických látok sa mení. Malo by sa objasniť, že kyslosť okolo rakovinových buniek môže byť určená škodlivými aj prospešnými kyselinami. Kyslé anaeróbne kyseliny sú škodlivé alebo, v krátkosti, anaeróbne exomediaty sú produktmi neúplného spaľovania. Škodlivé metabolické kyseliny (nadbytok kyseliny mliečnej) vytesňujú užitočné a potrebné na liečbu. Vytvárajú okolo seba „bažinu“ stojace vonkajšie prostredie, to znamená meniacu sa ekológia okolo nich. V tomto bažine nemôžu imunitné bunky a protiopatrené látky schopné nahradiť „prepracovanie“ preukázať svoje schopnosti.

Niektorí autori sa domnievajú, že zavedením hydrogenuhličitanu sodného do mikroprostredia nádoru je možné dosiahnuť hladovanie rakovinových buniek, ako aj zastavenie ich rastu, delenia a šírenia..

Interakcia hydrogenuhličitanu sodného s dichlóracetátom (DHA)

Dá sa predpokladať, že za týchto podmienok sa lieky ako DHA (dichloracetát sodný, ktorý pôsobí na energiu mitochondrií rakovinových buniek) a sukcinát (UC) zle absorbujú ako substráty v rakovinových bunkách, a preto terapeutický účinok z nich nemusí byť prítomný. Úlohou je prelomiť silnú vrstvu týchto kyselín prostredníctvom produktov fermentácie. Z tohto dôvodu, berúc do úvahy medziprodukty (prospešné kyseliny) a hydrogenuhličitan (soda) vo veľkých množstvách, vyčistíme prostredie okolo rakovinových buniek a prístup k liekom.

Štúdia z roku 2009 uverejnená v Cancer Research bola jednou z prvých, ktorá dokázala, že alkalizujúci účinok hydrogenuhličitanu sodného môže skutočne zastaviť rakovinu..

Výsledky ukázali, že kombinácia syntetickej farmakológie na liečenie rakoviny, dichlóracetátu a perorálneho hydrogenuhličitanu nezvyšuje celkovú účinnosť, aby sa znížila metastáza alebo veľkosť nádoru. Táto štúdia potvrdila, že sóda je nielen bezpečná a lacnejšia, ale aj účinnejšia ako dichlóracetát..

 • znižuje veľkosť lymfatických uzlín;
 • znižuje aktivitu nádorových buniek;
 • pomáha pečeni;
 • viaže rakovinové bunky cirkulujúce v tele.

Vplyv hydrogenuhličitanu na protinádorový imunitný systém.

Skupina myší bola ošetrená alkalickým hydrogenuhličitanom sodným. Vedci poznamenali, že hoci samotný hydrogenuhličitan sodný neznížil rast nádorov melanómu u myší, skutočne zvýšil hladiny T-buniek v nádore..

Vedci to potvrdili tým, že preukázali, že ošetrenie myší roztokom sódy a inhibítorov CTLA-4 alebo PD-1 znižuje rast melanómu a nádoru pankreasu (v porovnaní s každou samostatnou látkou). Sľubná imunitná terapia s T bunkami, ktoré sú špecificky aktívne proti nádoru pacienta, preukázala významne vyššiu účinnosť v kombinácii s hydrogenuhličitanom.

Táto práca nám umožňuje priradiť kyslosť nádoru do zoznamu imunosupresívnych faktorov, ktoré sú vylučované nádormi. Výskumníci Moffittu plánujú v budúcnosti začať klinické skúšky s cieľom posúdiť, či liečba hydrogenuhličitanom sodným (sódou) môže zvýšiť účinnosť liečby anti-PD1 pri rakovine pankreasu a melanóme. Zdroj: Centrum pre rakovinu H. Lee Moffitta a Výskumný ústav

Mark Sircus vysvetlil vzťah medzi rakovinou a pH, ako aj použitie jedlej sódy ako protinádorových látok vo svojej knihe „Pečenie sódy - liečba rakoviny pre všetkých, bohatá a zlá“. Sircus tiež odporúča orálne podávanie jedlej sódy. Onkológ odporučil zmiešať sódu so zdravými zdrojmi energie, napríklad s medom..

Metóda liečby rakoviny sódou a medom.

Na to potrebujete med a sódu. Je opísaný prípad, keď pacient na liečbu rakoviny prostaty použil sódu a med. Prvý deň zmiešajte 1 lyžičku jedlej sódy s 1 čajovou lyžičkou medu v pohári vody a zoberte. Bol prekvapený, keď do 3 dní bolo jeho pH 7,0, sliny a moč boli 7,5. Pacient musí brať sódu s medom dvakrát denne počas piatich dní a potom počas 6-10 dní užívať 2 čajové lyžičky bikarbonátu s medom dvakrát denne. Desiateho dňa sa jej pH zvýšilo na 8,5 a jedinými vedľajšími účinkami boli bolesti hlavy a nočné potenie (podobné terapii céziom). Zdá sa, že myšlienka zmiešania jedlej sódy s medom alebo javorovým sirupom sa zdá byť v rozpore so základným pravidlom, pretože rakovina miluje glukózu a jej to. V tomto prípade však cukor pôsobí inak. Autor receptu naznačuje, že rakovinové bunky nebudú pravdepodobne schopné použiť cukor na svoj ďalší rast, pretože jedlá sóda ich úplne neutralizuje a alkalizáciou vytvárajú zlé podmienky okolo vzniku rakoviny. Myslím si, že jeho interpretácia je chybná, ale táto myšlienka má hlboké fyziologické pozadie.

Spôsob prípravy: jednu časť jedlej sódy zmiešajte s tromi dielmi javorového sirupu alebo medu. Prísady dôkladne premiešajte, aby ste získali homogénnu zmes. Zmes varte na miernom ohni asi 10 minút. Nástroj je pripravený!

Spôsob použitia: počas celého dňa musíte používať 3 čajové lyžičky tohto lieku. Trvanie kurzu 1 mesiac. Počas tejto terapie sa musíte vyhnúť konzumácii akéhokoľvek druhu mäsa, cukru a múky..
Dr. Mark Sircus dôrazne naznačuje, že predtým, ako podstúpite chemoterapiu, vyskúšajte túto metódu najmenej jeden mesiac.

Existujú dôkazy, že pitná sóda znižuje alebo úplne zastavuje šírenie, to znamená metastázovanie rakoviny do pľúc, mozgu a kostí pacienta, ale nadmerné množstvo môže poškodiť zdravé orgány, “uviedol Peygel..

Tu je názor profesorky Jennifer Barton, vedúcej oddelenia biomedicínskeho inžinierstva: „... niektoré lieky proti rakovine sú účinné iba s určitou hodnotou acidobázickej rovnováhy v tele pacienta. Na úpravu rovnováhy acidobázickej bázy a tým na zvýšenie účinnosti liekov môžu pacienti veľmi ľahko prijať len roztok pitnej sódy, ale vždy pod dohľadom lekára.

Ak teda tvrdíme, že tak arizonská univerzita, ako aj americký národný zdravotnícky inštitút, sú zajatí šarlatánmi, ako to bolo doteraz ničivým spôsobom v súvislosti s inovatívnymi prístupmi T. Simonchiniho, je to možné iba z pozície osifikovaného ortodoxného. Áno, omylom pokročil v koncepcii plesňovej povahy rakoviny. Ale kvôli svojej chybe pri vysvetľovaní príčin choroby a mechanizmov pôsobenia sódy bola táto celá inovácia na dlhý čas vyradená z vývoja, čo v podstate ovplyvnilo základné základné mechanizmy povahy choroby..

A keďže hydrogenuhličitan sodný je zásadou, zvyšuje úroveň pH, ​​t.j. rozpúšťa rovnakú kyselinu mliečnu.

Julian Whitaker neskôr uskutočnil podobné experimenty. Ukázali, že sóda je bezpečná a pomerne účinná metóda boja proti väčšine typov rakovinových nádorov..

Recept na sódu:

 • Vezmite 2 čajové lyžičky (12 g) jedlej sódy;
 • Vmiešajte ho do dvoch pohárov vody;
 • Podľa chuti pridajte nízkokalorické sladidlo (nápoj sa zdá byť pekne slaný).
 • Vypite zmes hodinu, dva, trikrát denne.

Ak telo nedokáže účinne neutralizovať a odstrániť kyseliny, je narušená integrita buniek. Faktom je, že vodíkové ióny obsiahnuté v kyselinách viažu atómy kyslíka a všetky naše bunky to veľmi potrebujú pre normálny život. Keď sa acidobázická rovnováha posunie smerom k alkalizácii, telesné bunky sú schopné prijímať kyslík. Čím silnejšia je vyrovnávacia páka tejto rovnováhy, tým viac príležitostí pre bunky funguje úplne funkčne. Ale táto páka vyrovnávacej rovnováhy v krvi alebo skôr v intersticiálnom priestore extracelulárneho priestoru bude v bunkových bunkách pôsobiť exomedovaným uvoľňovaním kyselín, to znamená škodlivých. Je prirodzené očakávať, že ak posilníme túto kyslú antifázu v tlmivom mechanizme vďaka prospešným karboxylovým kyselinám, tj medziproduktom, ktoré vytesňujú škodlivé kyseliny, významne zvýšime celkový pozitívny účinok tak z použitia sódy, ako aj z použitia týchto prospešných kyselín. Použitie týchto dvoch metód osobitne niekedy tiež vykazuje určitý pozitívny účinok, ale pri ich vzájomnom spájaní je možné oveľa viac posilniť prácu jedného mechanizmu. G. Garbuzov navrhuje túto koncepciu a technológiu integrovaného účinku na rakovinové bunky. prvýkrát.

Predpokladám, že ak silno zatlačíme na alkalickú páku tohto mechanizmu, vrátane použitia iónov minerálov a ich solí, ako aj na zvýšenie negatívneho ORP, použijeme mechanizmy intracelulárnej opravy, t. J. Obnovenie. Možno, že s určitými silnými kapacitami budeme schopní pretransformovať prácu rakovinových buniek na zdravé bunky, a potom ich donútime prestavať a zotaviť sa z atypických na normálne. Vývoj v tejto oblasti však ešte nepriniesol pozitívne zrejmé výsledky, najčastejšie je negatívny „výhonkový efekt“ v nádore spojený. Ukázalo sa, že smer expozície kyslým krídlom tohto kyvadla je sľubnejší. Takáto dominantná kyselina umožňuje účinok selektívnej smrti rakovinových buniek. Preto by sa v našom prípade mal klásť dôraz na príjem nadbytočných kyselín, ale na pozadí zvyšovania sily tohto systému alkalizáciou antifáz..

Hydrogenuhličitan sodný ako tlmivá amfotérna látka doslova nasáva kyslé vodíkové ióny zo samotných čriev buniek, čo vám umožňuje nahradiť semi-toxickú kyselinu výživnými minerálmi. Soda je zásaditá a negatívne nabitá.

Urobili to aj šesť dní v týždni a siedmy odpočinul. Dva týždne (jeden - hydrogenuhličitan, druhý - vitamín C) tvoria jeden cyklus. Zaujímavá je rýchlosť dosiahnutia pozitívneho výsledku. Lekár popisuje, že v niektorých prípadoch primárnych metastatických (kostných) karcinómov v mäkkých tkanivách často odchádzajú aj počas troch cyklov, tj šesť týždňov! Program Dr. Simonciniho na rakovinu prsníka spočíva v obklopení nádoru prsníka injekciami 120 ml 5% roztoku hydrogenuhličitanu sodného denne (za normálnej tolerancie). Po niekoľkých reláciách nádor niekedy úplne zmizol.!

Pri hlbšom umiestnení nádoru je potrebná intravenózna infúzia hydrogenuhličitanu a ešte lepšie priama infúzia do tepny, ktorá živí nádor. Na to samozrejme potrebujeme lekárov, ktorí môžu vložiť katéter a vykonať postup. Niekoľko súkromných lekárov súhlasí s týmto postupom.

Pozitívny liečivý účinok sódy je jedinečný. Zavedenie aniónov kyseliny uhličitej (NSO) zvyšuje alkalickú rezervu tela: uhličitanový anión odstraňuje prebytok chlóru a sodíka anióny obličkami, čo vedie k zníženiu opuchov, zníženiu vysokého tlaku, čo zvyšuje valenciu tkanivových tlmivých systémov, čo vytvára podmienky pre vstup katiónov draslíka do buniek, a to vysvetľuje účinok sódy šetriaci draslík.

Toto celkové hodnotenie hovorí, že brať sódu (bikarbonát sodný) pri liečbe onkológie nie je zbytočná technika, pretože niektorí kritici sa snažia robiť špekulatívne a kategoricky, ale ako súčasť komplexnejších integrovaných mechanizmov liečebných a liečebných metód, kde významne a skutočne zvyšujú celkovú účinnosť., Podrobnosti o tom nájdete v knihe G.A. Garbuzova: „Rakovina. Metabolická korekcia na liečbu rakoviny ".

Konzultácie na adrese:
Sochi, 354002, Kurortny pr., 74/1 - 26.
Tel./fax. 8 (862) 271-02-37, mob. 8 (928) 239-13-64
E-mail: [email protected]
Stránka G. A. Garbuzov - www.garbuzov.org - tu sa môžete podrobne zoznámiť so všetkými drogami, knihami, článkami, odporúčaniami pre choroby.
Garbuzov Gennady Alekseevich, čestný člen Asociácie špecialistov na prírodné technológie na zachovanie a obnovu zdravotných technológií.

Podobné články

Rakovina a Soda

Potravinová sóda a oxid uhličitý proti rakovine Pozadie: Pozrime sa na pozíciu otca sódy pre nerozpoznaného talianskeho T. Tullio Simonciniho. Tvrdí, že dokáže úspešne liečiť.

MOERMAN - ANTITUMOROVÁ Diéta

Vlhká protinádorová strava Liečba dobrých a malígnych ochorení diétou je v zásade podobná, ako ukazuje prax hojenia. Jeden z prvých, ktorý prišiel s vedou.

FYTOTERAPIA SADA PRE INTEGROVANÉ ZAOBCHÁDZANIE S CHARAKTERISTICKÝMI CHOROBAMI (ONKOLÓGIA) podľa metódy Garbuzov

FYTOTERAPIA KIT PRE INTEGROVANÉ ZAOBCHÁDZANIE S CHARAKTERISTICKÝMI CHOROBAMI (ONKOLÓGIA) podľa metódy Garbuzov Onconset 1 Základná súprava PHYTOTHERAPY na liečbu rakoviny (onkológia): JUGLON Black Nut 350.

Účinné protirakovinové liečebné protokoly: 2. Hydrogenuhličitan sodný (sóda)

Napriek tomu, že chemoterapia je toxická pre všetky bunky v tele, je to napriek tomu hlavná metóda liečby takmer všetkých typov rakoviny. V skutočnosti 9 z 10 pacientov s rakovinou súhlasí s chemoterapiou bez toho, aby zvažovali aj menej toxické metódy. Dokonca aj najagresívnejšie formy rakoviny s metastázami môžu byť zastavené pomocou protokolu hydrogenuhličitanu sodného, ​​t.j. sóda.

Lekári a farmaceutické spoločnosti z toho zarobia veľa peňazí, a to je jediný skutočný dôvod, prečo sa chemoterapia stále používa, ale vôbec nie, pretože je účinná, znižuje úmrtnosť alebo zlepšuje kvalitu života pacienta. Jej činnosť sa vlastne vracia k týmto konceptom. Chemoterapia urýchľuje rast nádorov a metastázy, zvyšuje mortalitu (vrátane sekundárnych rakovín, ktoré spôsobuje) a onkológovia to vedia..

Pred niekoľkými rokmi dostal Dr. Mark Pagel, člen University of Arizona Cancer Center, grant od Národného zdravotníckeho inštitútu (NIH) vo výške 2 milióny dolárov na štúdium účinnosti liečby rakoviny prsníka pomocou hydrogenuhličitanu sodného. Je zrejmé, že existujú ľudia, ktorí chápu, že tento nástroj, ktorý je schopný zabrániť smrti pacienta v jednotke intenzívnej starostlivosti v jednom okamihu, je tiež jedným z hlavných, bezpečných a účinných typov liečby rakoviny..

Štúdie preukázali, že dietetické metódy na zvýšenie hladín bikarbonátov môžu zvýšiť (alkalizovať) pH okyslených nádorov bez toho, aby spôsobili poruchu normálneho pH krvi a zdravých tkanív. Modely experimentov na zvieratách s ľudskou rakovinou prsníka ukázali, že orálne podávanie hydrogenuhličitanu robí nádory zásaditejšími a zastavuje metastázy. Na základe týchto štúdií, ako aj skutočnosti, že sóda je bezpečná a ľahko tolerovaná, niektorí známi odborníci, ako napríklad Dr. Julian Whitaker, úspešne použili sódu ako základ svojich terapeutických protirakovinových protokolov spolu so stimuláciou imunitného systému., potravinové a výživové doplnky. Whitaker vo svojom protokole používa 12 gramov (2 čajové lyžičky plné) sódy zriedenej v 450 až 500 ml vody spolu so sladidlom (med, javorový sirup, stébia). Túto zmes musíte vypiť jednu alebo dve hodiny a opakovať 2 krát (až trikrát denne). Niektorí používali sódu zmiešanú s melasou a boli vyliečení z rakoviny prostaty a rakoviny prsníka..

Pri orálnom podávaní, najmä vo vode bohatej na horčík alebo na transdermálne použitie v lekárskych kúpeľoch, môže byť sóda prvou voľbou pri liečbe rakoviny, chorôb obličiek, cukrovky, chrípky a bežného prechladnutia. Je to tiež účinný prostriedok na ožiarenie a je potrebné, aby to vzali všetci do úvahy, pretože naša fyziológia je dnes pod vážnym útokom rádioaktívnych vetra cirkulujúcich na severnej pologuli v dôsledku havárie v jadrovej elektrárni Fukušima v roku 2011..

DR. Robert Jay Gillis a jeho kolegovia preukázali, že liečba myší sódou sa prejavuje alkalizáciou oblasti okolo nádorov. Rovnakí vedci ukázali, že hydrogenuhličitan zvyšuje pH nádoru a tiež zastavuje metastázy u myší s rakovinou prsníka..

Sodík a alkalizačný liek

Hladina pH v našich tkanivách a telových tekutinách je mimoriadne dôležitá, ovplyvňuje naše zdravie a v skutočnosti odráža jej stav a vnútornú čistotu. Čím bližšie je naše pH na 7,35-7,45, tým vyššia je úroveň nášho zdravia a celkového stavu. Držaním tohto rámca výrazne zvyšujeme ochranné schopnosti nášho tela odolávať chorobám, ako je prechladnutie a chrípka, ako aj vzniku rakoviny a iných závažných chorôb. Prostriedky na udržanie kyslosti nášho tela v týchto zdravých rámcoch by mali zahŕňať aj správny životný štýl a určité zmeny v našej strave, ktoré nás budú chrániť počas celého života, zatiaľ čo používanie sódy nám dáva podnet na rýchlu alkalizáciu..

Úroveň kyslosti je podobná ako v prípade teplomeru, vykazuje zvýšenie alebo zníženie obsahu kyselín a zásad v telových tekutinách v porovnaní s normou. Odchýlky od kyslosti krvi v krvi nad 7,35 - 7,45 môžu naznačovať potenciálne závažný príznak alebo štádium choroby. Ak telo už nie je schopné účinne neutralizovať a eliminovať kyseliny, hromadí ich v extracelulárnych tekutinách a spojivových tkanivách, čím narúša integritu a metabolizmus buniek. Ak je telo z dôvodu veľkého množstva bikarbonátu v krvi príliš zásadité, môže sa vyskytnúť metabolická alkalóza, čo môže mať vážne následky. Túto podmienku je tiež potrebné urýchlene napraviť. Preto je pri používaní sódy ako liečebného protokolu nevyhnutné monitorovať úroveň kyslosti telových tekutín.

John Barron predstavuje správne pochopenie pH, čo tiež vysvetľuje výhody použitia alkalickej vody:

„Vodíkové ióny viažu kyslík. To znamená, že čím viac kyseliny v tekutine, tým menej voľného kyslíka v nej. Každá bunka v našom tele potrebuje kyslík na udržanie života a optimálne zdravie. To, čo teraz vieme o vodíkových iónoch, nám dáva predstavu, že čím viac kyseliny v krvi (čím nižšie je pH), tým menej kyslíka bude k dispozícii bunkám. Podobný mechanizmus sa vyskytuje pri kyslých dažďoch, ktoré „zabíjajú“ vodné útvary. Ryba doslova dusí a umiera kvôli tomu, že kyselina viaže všetok voľný kyslík v rybníku. Deje sa tak nie preto, že kyslík niekde zmizol, ale preto, že je jednoducho viazaný a nie je k dispozícii. Ak zvýšite kyslosť nádrže (zásaditejšie ju zalkalizujete), stane sa kyslíkom dostupným a jazero alebo rybník ožije. “.

Je vhodné si tu pripomenúť, že rakovina sa týka kyslých podmienok (nedostatok kyslíka), t.j. čím vyššie je pH (viac kyslíka v bunkách tela), tým ťažšie je vyvinúť rakovinu.

Pochopenie tohto je dôležité z dvoch dôvodov:

 • odhaľuje jednu z hlavných výhod alkalickej vody - viac „dostupného“ kyslíka v systéme;
 • vysvetľuje, prečo zásaditá voda pomáha v boji proti rakovine.

Ako môže Soda liečiť rakovinu

Zhubné nádory sú masy rýchlo rastúcich buniek. Rýchly rast týchto buniek v nich určuje veľmi vysokú rýchlosť metabolizmu. Toto vysvetľuje skutočnosť, že rakovinové bunky používajú oveľa viac uhľohydrátov a cukrov na výrobu energie vo forme molekúl ATP..

V dôsledku výroby energie sa však vytvárajú určité látky vrátane kyseliny mliečnej a kyseliny pyrohroznovej. Normálne sa tieto látky zlikvidujú okamžite po ich objavení, ale rakovinové bunky majú výrazne vyšší metabolizmus, čo vedie k hromadeniu organických kyselín v bezprostrednom okolí nádoru..

Vysoká extracelulárna kyslosť okolo nádoru je jednou z hlavných príčin metastázovania rakoviny..

Preto rakovinové bunky potrebujú pre svoj rast a rýchle šírenie kyslé médium..

Niektorí odborníci sú presvedčení, že v dôsledku pufrovania mikroprostredia nádoru alkalickou látkou môže byť pH nádoru zvýšené až do bodu, keď prestane rásť a šíriť sa. Toto pomerne jednoduché riešenie problému už preukázalo svoju účinnosť..

Najvýznamnejšia je skutočnosť, že nie je potrebné vytvárať drahé syntetické liečivo na zníženie kyslosti okolo nádoru. Látka tak jednoduchá a cenovo dostupná ako sóda, bude v poriadku..

Prirodzene je žiaduce dodávať sódu čo najbližšie k nádoru, pretože efekt zvyšovania pH je potrebný práve v mikroprostredí obklopujúcom nádor. Z tohto hľadiska je priama injekcia hydrogenuhličitanu sodného do oblasti nádoru považovaná za účinnejšiu metódu ako orálne podávanie. Perorálna sóda je na druhej strane bezpečnejšia a dá sa ľahko používať doma..

Časopis Cancer Research uverejnil štúdiu z roku 2009, ktorá bola jednou z prvých, ktorá potvrdila, že alkalizujúci účinok sódy skutočne zastavuje rakovinu..

Zavedením sódy do skupiny myší v oblasti nádoru boli autori štúdie schopní určiť, ako zvýšenie pH orgánu postihnutého rakovinou môže ovplyvniť rast a šírenie rakoviny..

Výsledky týchto štúdií ukázali, že sóda na pečenie môže skutočne zvýšiť pH a znížiť spontánne metastázy u myší s indukovanou rakovinou prsníka..

Vedci tiež zistili, že hydrogenuhličitan sodný (sóda) účinkuje tak, že zvyšuje pH mimo buniek, nie vnútri nich. Toto je veľmi dôležitá skutočnosť, pretože naznačuje, že sóda neporušuje vnútrobunkový metabolizmus, zatiaľ čo vytvára mikroprostredie nezlučiteľné s rastom nádoru..

Ďalšie dôležité zistenia z tejto štúdie ukázali, že sóda na pečenie:

 • znižuje úlohu lymfatických uzlín pri šírení rakovinových buniek;
 • neznižuje hladinu cirkulujúcich rakovinových buniek;
 • redukuje zapojenie do pečeňového procesu, a tým redukuje šírenie nádorových buniek do iných orgánov;
 • zabraňuje kolonizácii iných orgánov cirkuláciou rakovinových buniek v krvi.

Protokoly sódy na pečenie rakoviny

Na výrobu protirakovinovej medicíny z jedlej sódy potrebujete doma javorový sirup, melasu alebo med..

Sirkus vo svojej knihe dokumentoval jeden prípad, keď sa pacient s rakovinou prostaty s kostnými metastázami uzdravil sódou a melasou. Prvý deň namiešal jednu čajovú lyžičku sódy a jednu čajovú lyžičku melasy v pohári vody. Túto dávku udržiaval ďalšie 3 dni, kým pH jeho slín nedosiahlo 7,0 a pH jeho moču nedosiahlo 7,5. Inšpirovaný výsledkom začal túto zmes užívať dvakrát denne, počnúc piatym dňom. Od šiesteho do desiateho dňa zmiešal 2 čajové lyžičky sódy a melasy, pričom zmes bral dvakrát denne.

11. deň pacient urobil kostné skenovanie a ďalšie lekárske testy. Výsledok markera PSA (špecifický antigén prostaty, proteín používaný pri určovaní stupňa zväčšenia prostaty a závažnosti rakoviny prostaty) sa významne znížil z 22,3, od okamihu diagnózy, na 0,1.

Iný protokol so sódou odporúča zmiešať 90 čajových lyžičiek javorového sirupu a 30 čajových lyžičiek sódy. V takom prípade by sa javorový sirup mal zohriať do takého stavu, až kým nebude menej viskózny. Potom sa pridá sóda na pečenie a mieša sa asi 5 minút, kým sa úplne nerozpustí. Pripravená zmes by mala stačiť na 10 dní, 5-7 čajových lyžičiek denne.

Pri použití protokolov o liečbe sódou je potrebné postupovať opatrne. Konštantné vysoké pH môže spôsobiť metabolickú alkalózu a viesť k nerovnováhe elektrolytov. To môže viesť k masívnemu opuchu, ako aj k ovplyvneniu činnosti srdca a krvného tlaku.

Mnohí z nás vedia o Tulio Simonchini, talianskom onkológovi, ktorý tvrdil, že rakovina je huba a úspešne ju liečila sódou. Ale v Amerike o ňom nič nepočuli a prišli na použitie sódy pri liečbe rakoviny vlastným spôsobom. Preto sú protokoly aj dávky významne odlišné od protokolov a dávok odporúčaných spoločnosťou Simoncini. Simoncini tiež používa perorálne čistú sódu, zatiaľ čo americkí odborníci odporúčajú, aby sa perorálne podávalo so zmesou sladkých prírodných látok, ako je med, javorový sirup, melasa. V druhom prípade sa zdá, že okrem vytvorenia silného alkalizačného účinku v bezprostrednom mikroprostredí rakovinovej bunky hovoríme aj o preniknutí sódy do samotnej bunky a o jej alkalizácii pomocou trójskeho koňa vo forme prírodných cukrov (podobne ako to robí chlorid). cézium, ktoré však samo prechádza do rakovinovej bunky a nemusí používať trójskeho koňa, vo forme prírodných cukrov). Slávny protokol spoločnosti Kelmun (soda + javorový sirup - až 16 čajových lyžičiek denne, vyliečených veľa pacientov).

Významným podporovateľom liečby sódou je renomovaný lekár naturopat Dr. Sirkus. Na klinike v Brazílskej džungli úspešne uplatnil svoje „nádherné tri“: sódu, magnéziu (síran horečnatý) a jód. Zohráva tiež významnú úlohu pri psychologickom liečení rakoviny..

Teraz nie je pochýb o tom, že sóda je cenným nástrojom pri prevencii a liečbe rakoviny. Každý pacient má však vlastnú diagnózu, metabolizmus, svoje osobitosti homeostázy a vlastnú anamnézu. Rovnaké dávkovanie môže veľmi často pomôcť jednému pacientovi a nespôsobiť očakávané účinky u iného pacienta. Preto musíte veľmi starostlivo experimentovať s metódami dodávania sódy do tela (orálne podávanie, kúpele, klystíry, intravenózne infúzie, injekcie do oblasti nádoru) a ich dávkami, nezabudnite skontrolovať hladinu pH v slinách, moči a pokiaľ možno aj krvi. Pamätajte, že sóda by mala byť iba súčasťou komplexného protokolu protirakovinovej liečby..

Boris Greenblatt

Pozor! Poskytnuté informácie nie sú oficiálne uznávanou metódou liečby a majú všeobecný charakter vzdelávania a zoznámenia. Názory tu vyjadrené sa nemusia zhodovať s názormi autorov alebo zamestnancov portálu MedAlternativa.info. Tieto informácie nemôžu nahradiť rady a menovanie lekárov. Autori stránky MedAlternativa.info nezodpovedajú za možné negatívne dôsledky užívania akýchkoľvek liekov ani za uplatňovanie postupov opísaných v článku / videu. Otázka možnosti použitia opísaných prostriedkov alebo metód na ich individuálne problémy, čitatelia / diváci by sa mali sami rozhodnúť po konzultácii s ošetrujúcim lekárom..

Odporúčame prečítať si našu knihu:

Aby ste sa čo najrýchlejšie dostali k téme alternatívnej medicíny a aby ste sa dozvedeli celú pravdu o rakovine a tradičnej onkológii, odporúčame vám, aby ste si na našej webovej stránke prečítali knihu „Diagnóza - rakovina: liečte alebo žite. Alternatívny pohľad na onkológiu“.

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Kýla medziobratlovej platničky je choroba, pri ktorej je pulpózne jadro premiestnené na pozadí prasknutia vláknitého prstenca. Najčastejšie sa toto ochorenie vyvíja s osteochondrózou chrbtice.
Bývalí pacienti sa často pýtajú, či majú nosiť obväz po operácii. Aby sme správne odpovedali na tieto a ďalšie otázky, pochopíme, čo je pooperačné obväz, prečo a koľko obvazu nosiť po operácii.
Na zastavenie zápalového procesu a obnovenie spojivového tkaniva chrupavky stavcov pomôžu lieky na osteochondrózu bedrovej chrbtice. Správne zvolené lieky pomôžu vyhnúť sa chirurgickému zákroku, zmierniť bolesť a obnoviť pružnosť a zdravé fungovanie chrbtice.