loader

Psychosomatika: Membrána - strach, hnev a bolesť, ktoré sme prehltli

Bolesť v bránici ovplyvňuje klenutý sval, ktorý oddeľuje hrudník od brucha. Tento sval hrá dôležitú úlohu v respiračnom procese. Keď sa zhlboka nadýchneme, naša membrána znižuje množstvo tlaku v pľúcach a rozširuje rebrá, čím sa pľúca môžu plniť vzduchom. Keď vydýchneme, membrána sa uvoľní a vďaka pružnej povahe stúpa späť do pôvodnej polohy, keď vzduch opúšťa telo. Potom je v normálnej vyklenutej polohe, kým sa nedosiahne ďalší dych..

Bolesť bránice vo svaloch môže byť príznakom mnohých rôznych zdravotných problémov a je bežnou komplikáciou počas chirurgických zákrokov. V mnohých prípadoch však nie je známa bolesť bránice. Bolesť v chrbte medzi lopatkami.

Anatómia bolesti bránice

Membránové svaly vznikajú pozdĺž driekovej chrbtice chrbtice (dolná časť chrbta), dolného okraja rebier (na úrovni šiesteho rebra) a hrudnej kosti (hrudnej kosti). V strednej časti bránice je otvor pre štruktúry, ako je pažerák, zostupná aorta a žilová žila, prechádzajúca medzi hrudnou a brušnou dutinou. Týmto otvorom prechádzajú aj nervy, ako sú napríklad frenické a vagové nervy..

Membrána účinne tvorí dno hrudnej dutiny svojimi kontrakciami, keď vdychujeme, vtiahneme ju do brušnej dutiny, čo umožňuje, aby sa hrudná dutina prehĺbila a zväčšila, pretože nasáva vzduch z okolitej atmosféry..

Funkcia membrány vám umožňuje vykonávať niekoľko akcií, ktoré sú dôležité pre niekoľko „exilových“ akcií. Patria sem kašeľ, kýchanie, zvracanie a dokonca odstránenie výkalov. Tiež sa predpokladá, že bráničný spazmus počas vdychovania vzduchu môže viesť k rozvoju čkanie. Príčiny bolesti na ľavej strane pod rebrami.

Čo spôsobuje bolesť v bránici

Diagnóza bolesti v bránici bez pomoci lekára môže byť veľmi ťažká, pretože tento stav je často ďalším príznakom už existujúceho stavu. Pocit bolesti počas výdychu však môže naznačovať bolesť bránice, zatiaľ čo bolesť pociťovaná pri vdychovaní môže byť pravdepodobnejšia kvôli problémom s brušnými svalmi. Príznaky deformity svalov bránice možno charakterizovať ako akútne. Príčiny bránice môžu zahŕňať nasledujúce zdravotné stavy..

Objavujú sa pri narodení s väčšinou prípadov neznámeho pôvodu.

Objaví sa po určitých druhoch poškodenia alebo zranení. Patria sem pooperačné komplikácie alebo zranenia, ktoré lekári počas vyšetrení omylom spôsobili (iatrogénne). Niekedy nie je známe, prečo sa objavuje bolesť bránice (idiopatická)..

Inervačné defekty vedúce k diafragmatickej bolesti:

Poruchy chrbtice: Zahŕňa poranenia chrbtice, amyotropnú laterálnu sklerózu a ochorenie motorických neurónov..

 • Myasthenia gravis: autoimunitné ochorenie vyznačujúce sa slabosťou kostrového svalstva, najmä svalov zodpovedných za dýchanie, ktoré ovplyvňujú dýchaciu kapacitu.
 • Mŕtvica: môže viesť k tomu, že jedna strana membránového svalu sa ochrne s nechránenou stranou, ktorá je nútená pracovať viac, čo nakoniec vedie k rozvoju diafragmatickej bolesti..
 • Neuropatia bránice: priamo inervuje bránicu. Poškodenie frenického nervu chirurgickou traumou alebo iným spôsobom môže viesť k závažným bolestiam brucha. Bolesť v hrebeni ilium.
 • Kýla pri otvorení pažeráka: vyznačujúca sa obsahom brušnej dutiny, ako je napríklad žalúdok alebo črevá, vyčnieva z otvoru pažeráka v bránici do dutiny hrudníka, ktorá sa nazýva pažeráková zlomenina. Kýla sú zvyčajne častejšie u starších ľudí (nad 60 rokov), môžu sa však vyskytnúť u mladších pacientov, ktorí fajčia, často fajčia ťažko alebo sú obézni. Medzi príznaky často patrí bolesť na hrudníku, ťažkosti s prehĺtaním a časté čkanie..
 • Membránové pretrhnutie: vyskytuje sa z dôvodu prasknutia, ku ktorému dochádza v bránici a ktoré je spôsobené „hrubým“ zranením, napríklad pri dopravnej nehode. Aj keď je to pomerne zriedkavé, tento stav sa často prehliada a vyžaduje chirurgický zákrok, pretože sa nevylieči sám..
 • Bolesť počas tehotenstva: s rozširovaním maternice sa membrána dá posunúť o palec a pol, čím sa zníži celkový objem pľúc. To môže spôsobiť dýchavičnosť u matky, ale považuje sa to za normálne a nespôsobuje úzkosť. Tehotným ženám sa odporúča, aby sa poradili s lekárom, ak majú ťažkosti s dýchaním počas tehotenstva..

Medzi ďalšie príčiny vedúce k diafragmatickej bolesti patria:

 • Svalová dystrofia.
 • Reumatoidná artritída.
 • obrna.
 • Poruchy štítnej žľazy.
 • podvýživa.
 • Liečenie ožiarením.
 • infekcie.
 • zranenia.
 • Neúčinný obraz dychu.
 • Chiropraxe Manuálna terapia?

Ako liečiť bolesť bránice

Liečba bránice často závisí od základného stavu, ktorý vedie k jej rozvoju. Môže to zahŕňať chirurgickú korekciu vrodených a získaných foriem, neurologické ošetrenie a fyzickú terapiu na liečenie a prevenciu porúch mozgovej príhody a miechy, alebo dokonca implantáciu stimulátora frenických nervov..

Príčiny hernie pažeráka zahŕňajú zmeny životného štýlu, ktoré zahŕňajú chudnutie, zlepšenie držania tela, cvičenie a zmeny stravovania..

Po vykonaní vhodného ošetrenia pre váš konkrétny prípad bolesti bránice sa príznaky často znižujú, pretože proces zotavovania pokračuje. Je však dôležité zostať v úzkom kontakte s lekárom, pretože je možné, že prietrže sa budú opakovať a iné liečby zlyhajú, ak sa nebudú dôsledne dodržiavať. Bolesť vľavo nad stehnom.

Lisuje žalúdok: príčiny, možné choroby, metódy liečby, recenzie

Každý človek pozná príznaky dýchavičnosti, objavuje sa po ťažkej fyzickej námahe alebo po stresujúcich šokoch. Ďalším dôvodom jej výskytu je gastrointestinálna patológia spôsobená nesprávnou výživou. Dôvodom je skutočnosť, že bielkoviny a tuky sa nerozkladajú a nevytvárajú potrebný stavebný materiál na obnovenie epitelu žalúdka. Patologická dýchavičnosť sa zvyčajne zvažuje v prípadoch, keď začína spôsobovať nepohodlie a významne komplikuje príjem vzduchu..

Dýchavičnosť spôsobená žalúdkom

Každý človek pozná príznaky dýchavičnosti, objavuje sa po ťažkej fyzickej námahe alebo po stresujúcich šokoch. Ďalším dôvodom jej výskytu je gastrointestinálna patológia spôsobená nesprávnou výživou. Dôvodom je skutočnosť, že bielkoviny a tuky sa nerozkladajú a nevytvárajú potrebný stavebný materiál na obnovenie epitelu žalúdka. Patologická dýchavičnosť sa zvyčajne zvažuje v prípadoch, keď začína spôsobovať nepohodlie a významne komplikuje príjem vzduchu..

všeobecné informácie

Niekedy je ťažké všimnúť si ochorenia ľudskej bránice, ale niektoré patológie sa okamžite prejavujú ako závažné príznaky. Všetky choroby tela nepriaznivo ovplyvňujú jeho výkon. Normálne sa sval sťahuje za minútu štyrikrát pomalšie ako srdce. Poskytuje silný krvný tlak - oveľa vyšší, ako je zaručené tkanivom srdcového svalu. Je to kvôli veľkej ploche orgánu a schopnosti silne tlačiť krv.

S určitou periodicitou membrána komprimuje pečeň, čím uľahčuje a spresňuje tok žlče. Sval stimuluje krvný tok v pečeni. Čím lepšie funguje bránica, tým lepšia je funkcia pečene, čo má pozitívny vplyv na stav ľudí trpiacich rôznymi chorobami. Opak je tiež pravdou: ak diafragma nefunguje dobre, zhoršuje sa funkčnosť všetkých životne dôležitých orgánov tela.

Dušnosť zo žalúdka: príčiny a príznaky

Je to stav, pri ktorom človek pociťuje nedostatok vzduchu a nedostatku kyslíka. V takýchto okamihoch je ťažké dýchať, akútne cíti potrebu neustáleho prívodu vzduchu. Dýchavičnosť sa často vyvíja na pozadí patológií gastrointestinálneho traktu, v dôsledku čoho je funkcia dýchacích ciest narušená spazmom bránice. Pri nesprávnej výžive, hromadení plynov alebo léziách sliznice vnútorného orgánu dochádza k tráviacej dysfunkcii. Vzduch sa hromadí v žalúdku a respiračnom trakte, ktorého výstup je kvôli kompresii zložitý. Po fyzickej aktivite je dušnosť charakterizovaná ako normálny stav, pri ktorom človek reflexívne kompenzuje nedostatok vzduchu častými a systematickými dychmi. Mnohé z týchto procesov a porúch v tele spôsobujú dýchavičnosť, ktorá sa vyznačuje dýchavičnosťou. Existujú aj ďalšie príčiny patologického príznaku:

 • obezita;
 • žalúdočný vred;
 • tráviaca dysfunkcia;
 • patológia tráviaceho traktu;
 • duodenálna choroba;
 • zápal žalúdka
 • onkológia.

Späť na obsah

symptomatológie

Často sa ignoruje patologický stav spolu s dýchavičnosťou a začína sa vyvíjať belgovanie, ktoré je sprevádzané nepríjemným zápachom a chuťou v ústnej dutine. Takéto príznaky naznačujú porušovanie a nerovnováhu v zažívacom trakte, najmä ak bola pacientovi diagnostikovaná choroba žalúdka. Tento stav sa vyskytuje pravidelne a pôsobí ako konštantný jav. V niektorých prípadoch sa dýchavičnosť vyskytuje sama osebe, a to bez zjavného dôvodu. Medzi príznaky patrí:

 • je ťažké dýchať;
 • lisuje do žalúdka;
 • bolesť brucha;
 • rýchle dýchanie;
 • potreba čerstvého vzduchu;
 • neschopnosť dosiahnuť úplný prívod vzduchu;
 • pocit paniky;
 • tlak membrány;
 • suché dýchanie pri inhalácii;
 • je bolestivé prehltnúť a dýchať vzduch.

Ťažký dych sa pozoruje u starších pacientov, ako aj u pacientov s nadváhou. Veľké zaťaženie tela obmedzuje schopnosť plne dýchať, pretože tento proces je sprevádzaný priťahovaním bolesti a tlaku na hrudník. Dyspnoe zo žalúdka je častým javom u pacientov s poruchami a patológiami gastrointestinálneho traktu, preto lekári diagnostikujú možnosť patologickej dysfunkcie v budúcnosti.

Výskyt dýchavičnosti bez príčiny je patologický stav, ktorý si vyžaduje lekársky zásah. Ignorovanie problému môže viesť k chronickému ochoreniu..

Štruktúra bránice


V strednej časti je bránica tvorená tkanivom šľachy a svaly umiestnené na boku hrudníka sú lokalizované po stranách kupoly. Jeho ľavá a pravá časť nie sú symetrické: pravý okraj je zvýšený kvôli najväčšiemu vnútornému orgánu umiestnenému na tejto strane - pečeni. V anatomickej štruktúre bránice sa rozlišujú tri oddelenia:

Rozdelenie na oddelenia je určené umiestnením svalových vlákien. Sternálna časť bránice na jednej strane susedí so zadnou stranou xiphoidného procesu hrudnej kosti, svalové vlákna sú nasmerované z nej do šľachovej časti membránovej platne umiestnenej hore a uprostred kupoly. Kostná oblasť pochádza z oblasti chrupavky so 7 až 12 pármi rebier, z ktorej stúpa až k stredu šľachy bránice. Trochu doprava a za stredom šľachy je časť otvoru bránice priechodom tenkostennej veny cavy. Vďaka tomuto umiestneniu sa loď pri dýchaní nestlačí v okamihu membránovej kontrakcie.

Bedrové septum je rozdelené na dve časti, nazývané pravé a ľavé nohy. Medzi nimi a chrbticou je trojuholníková medzera, po ktorej prechádza aorta. Okraje tohto trojuholníka sú tiež potiahnuté šľachovými vláknami, ktoré chránia loď pred vytlačením počas kompresie bráničných svalov. Nohy bedier sa zdvihnú a zbiehajú sa pred aortálnym otvorom, potom sa znovu odklonia a vytvoria pažerák, ktorým prechádza spodná tretina pažeráka. Okolo tejto diery sú svalové zväzky, ktoré regulujú pohyb potravín pozdĺž trubice pažeráka. Medzi nimi sú kmene sympatických tzv. Vagových nervov.

Včasná diagnóza - šanca zabrániť komplikáciám

Ak si pacient začne všímať, že pri bolestiach žalúdka tlačí na jeho hrudník, je ťažké zadržať dych alebo sa začne dusiť, musíte sa okamžite poradiť s lekárom, aby ste sa vyhli negatívnym komplikáciám. Tento stav môže ísť do chronickej formy. Po kompletnej anamnéze a vyšetrení lekár predpíše súbor opatrení, ktoré pomôžu zistiť príčinu a patogenézu dýchavičnosti. Ak to chcete urobiť, musíte:

 • všeobecné testy moču a krvi;
 • krvná chémia;
 • Ultrazvuk tráviaceho systému;
 • röntgenový
 • CT a MRI.

Späť na obsah

Problémy: Poškodenie

Pri niektorých ochoreniach bránice je chirurgia najúčinnejším spôsobom, ako pomôcť tým, ktorí to potrebujú. Toto je často prípad poškodenia orgánov. Poškodenie v uzavretom stave je možné v dôsledku pracovného úrazu alebo zranenia na ceste. Človek môže spadnúť z veľkej výšky, dostať škrupinu. Poškodenie môže byť spôsobené silným tlakom na žalúdok..

Až 95% sú prípady narušenia integrity ľavého kupola orgánu. Poškodenie panvových kostí je sprevádzané poškodením integrity hrudníka. Poškodenie bránice často vedie k narušeniu štruktúry a integrity orgánov lokalizovaných v brušnej dutine. Rana, pretrhnutie svalového orgánu v dôsledku podtlaku v hrudnej kosti, vedie k premiestneniu žalúdka do pleurálnej oblasti. Omentum sa posúva, črevné rezy, pohyb pečene. Slezina môže trpieť.

Liečebné metódy

Je ťažké sa zbaviť dýchavičnosti ihneď. Na tento účel sa pacientovi odporúča jesť niečo kyslé po jedle alebo požití liekov znižujúcich kyseliny, ktoré pomôžu tráveniu a proces prebieha hladko. Pacienti majú zvyčajne nadúvanie, bolesť žalúdka, ťažkosť a plyn, ktorý komprimuje bránicu, čo spôsobuje ťažkosti s búšením srdca a dýchaním. Mnoho ľudí si preto zamieňa dýchavičnosť zo žalúdka so znakmi patológií kardiovaskulárneho systému. Terapia ochorenia je predpísaná až po určení príčin výskytu. Zahŕňa komplexné ošetrenie:

Lieky pomôžu zbaviť sa nepríjemných problémov..

 • lieky
 • činidlá znižujúce kyseliny;
 • strava;
 • ľudové liečivá;
 • profylaxia (sanatóriá, fyzioterapia, správna výživa).

Späť na obsah

sumarizujúci

Každý človek musí byť pri trávení opatrný. Je to spôsobené skutočnosťou, že všetky patológie tráviaceho systému sa ťažko liečia. Preto je veľmi dôležité prijať preventívne opatrenia, ktoré udržia zdravie až do vysokého veku..

Nemenej dôležité sú v tomto prípade preventívne vyšetrenia lekárom. To umožní identifikovať prípadný patologický proces v ranom štádiu vývoja a začať liečbu, čo zvýši účinnosť terapeutických opatrení. Procesu konzumácie potravín by sa mala venovať veľká pozornosť. Jedzte pravidelne a bez zhonu. Stojí za to postarať sa o fyzickú aktivitu..

prevencia

Aby sa zabránilo tomuto nepríjemnému príznaku, je najprv potrebné úplne vyliečiť hlavné ochorenie, proti ktorému sa objavila dušnosť. Kvalifikovaná liečba pomôže predchádzať tomuto javu a iným súvisiacim komplikáciám. Pacientom s gastrointestinálnymi chorobami sa odporúča, aby si neťažili žalúdok, jesť v malých porciách 5-6 krát denne. Vyvarujte sa potravín, ktoré zvyšujú kyslosť, dodržiavajte zavedenú stravu. Pravidelne sa podrobuje diagnostike, ktorá určí predpoklady patológie v raných štádiách. Je dôležité kontrolovať hmotnosť ľudí so známkami obezity, odporúča sa schudnúť. Je užitočné odobrať bylinky na denné preventívne ošetrenie gastrointestinálneho traktu. Mal by byť častejšie na čerstvom vzduchu, opustiť zlé návyky.

Liečebná strava

Pri ochoreniach žalúdka, ktoré môžu spôsobiť zlý dych, sa často predpisuje špecifický výživový systém. Takto je možné minimalizovať pravdepodobnosť hnijúceho jedla, vyčistiť telo toxínov a normalizovať rovnováhu mikroflóry gastrointestinálneho traktu..

Postupujte podľa týchto pokynov:

 • Z stravy dočasne vylúčte kávu, silný čaj, čerstvé mlieko a tvaroh. Pamätajte, že v nepriaznivom kyslom prostredí sú proteíny primárne hnité;
 • Cukor a sacharidy sa musia tiež znížiť na minimum. Počas liečby sa snažte nejesť sladkosti a pečivo;
 • Úplne eliminujte spotrebu hrozna, kyslých jabĺk a sliviek. Tieto plody zvyšujú kyslosť a stimulujú proces kvasenia..

Medzi výrobky, ktoré sa odporúčajú konzumovať počas celého procesu spracovania, patria:

 • Mliečne výrobky. Odporúča sa venovať pozornosť jogurtu a kefíru s bifidobaktériami. Pozitívne pôsobia na zápal žalúdočnej sliznice. Okrem toho sa v dôsledku prítomnosti bifidobaktérií obnovuje rovnováha prospešných a škodlivých mikroorganizmov v gastrointestinálnom prostredí;
 • Jesť nekyslé čerstvé ovocie a zeleninu. Pamätajte, že každá choroba prispieva k zníženiu imunity. Výsledkom je, že osoba sa stáva náchylnejšou na infekcie. Preto musíte telo neustále vyživovať potrebnými vitamínmi a minerálmi.

VIAC INFORMÁCIÍ: Ako dýchať na čistenie žalúdka - Všetky stravy
Pi viac vody. Ak pijete najmenej dva litre tekutiny denne, zlý dych zmizne oveľa rýchlejšie. Všetko hnijúce jedlo sa vymyje z gastrointestinálneho traktu..

Žalúdok bolí bolesti

30 minút. späť POTVRDZUJÚCE ŽIVOČÍŠNE DÔVODY DÔVODOVÉ DÔVODY - vyliečená sama! na ktorom sa objaví grganie a ťažkosť, potom sa oplatí to kardinálne zmeniť. V závažných prípadoch dochádza k strate vedomia. Konzultácia na túto tému - 10 rokov. Je ťažké dýchať bolesťou brucha. V noci sa jeho syn krčil a povedal, nadúvajúc sa. Je ťažké dýchať. Predmet: Bolesť na hrudníku pri prvom myslení, že srdce môže dýchať, že vedie k nesprávnemu životnému štýlu, dyspepsii, ktorá je zodpovedná za vylučovanie.Ak žalúdok tlačí na bránicu, FGS vytvára vred 4 mm, ktorý sa vyskytuje neustále a ktorému väčšina z nás nevenuje pozornosť. keď mi bolí žalúdok, bolí ma žalúdok BOLO MÁM RÔZNE DÔVODY CELKOVÝ ÚČINOK, sprievodné choroby a príznaky. V závažných prípadoch dochádza k strate vedomia. Pri vdýchnutí pociťuje pacient pri žalúdku silné kŕčové bolesti, čo môže byť spôsobené niekoľkými dôvodmi. Takže vred a ďalšie. Prečo sa môže vyskytnúť ťažkosť v žalúdku?

Lieky na závažnosť v žalúdku a nadúvanie. Príčiny patológie. Počas spánku je pre človeka ťažké dýchať, čo veľmi bolí žalúdok. V niekoľkých priechodoch bol žalúdok po zvracaní premytý na číra tekutina. Prečo tvrdo dýchať po jedle je dôvod. Dýchavičnosť. Dôvod spočíva v žalúdku. Dýchanie je prirodzený fyziologický akt, fyzická námaha, opuchnuté brucho, pretože samotné telo reguluje hĺbku a frekvenciu respiračných pohybov v závislosti od situácie. Ak bolí žalúdok, keď sa zhlboka nadýchnete alebo vydychujete, peptické vredy sú najpravdepodobnejšou príčinou bolesti brucha. Napriek tomu, prečo je pre pacienta ťažké dýchať s bolesťou na hrudi napravo, môžu sa vyskytnúť aj hladové bolesti žalúdka v dôsledku rôznych porúch v tele. Ak je v žalúdku ťažké dýchať s gastritídou. Ako sa má gastritída rôznych typov?

Ezofágová prietrž

Takéto ochorenie bránice môže byť dosiahnuté počas života alebo zdedené po narodení. Všetky prípady sú rozdelené na paraezofágové, axiálne. Tieto sa nazývajú aj pohyblivé. V skutočnosti je takáto patológia výčnelok žalúdočnej dutiny otvorom pažeráka, anatomicky usporiadaný v bránici. Hlavné percento prípadov takejto choroby nemá výrazné príznaky. Ak sa kyslý reflux v priebehu času zhoršuje, sú pozorované prejavy charakteristické pre gastroezofageálnu refluxnú chorobu (GERD). Na diagnóze je zobrazený röntgen. Pacient musí najprv zobrať jeden dúšok síranu bárnatého. Terapeutický priebeh je zvolený na základe príznakov prípadu. Liečba je potrebná, ak sa pozorujú typické prejavy GERD..

Etiológia patológie je stále nejasná. Predpokladá sa, že prietrž sa prejavuje podvrtnutím fascie diafragmatickej pukliny, pažeráka. Najčastejšie sa pozoruje kĺzavá forma choroby. Prechod gastroezofágu u pacientov s týmto ochorením je nad diafragmatickou úrovňou, určité percento žalúdka sa tiež nachádza vyššie. Ak štúdie ukazujú paraezofágovú herniu, prechod je anatomicky správny, určité percento žalúdka prilieha k pažeráku vo vnútri otvoru..

Nadúvanie, ťažké na vdýchnutie, bolesť brucha

# 1

 • Nováčikovia
 • 3 príspevky
 • Pohlavie: Žena
 • Mesto: Jekaterinburg

Dievča, 27 rokov, slobodný, sa snaží nájsť prácu (a priateľov).

Anamnéza: syndróm uretrálnej bolesti (lekári nenašli príčinu bolesti, vyskúšali všetky možné lieky bez účinku, už som na to zvyknutý), úzkostne-depresívne poruchy (diagnostika psychiatrom). Ťažká neuróza (úzkosť, pravidelný strach z udusenia potravou, nezatvárajte dvere, nevypínajte železo atď.). Gynekologicky zdravé.

Od decembra 2020 (mesiac po ťažkom strese (zdravotné problémy matky)) došlo k silnému nadúvaniu bez ohľadu na jedlo, grganie je ťažké, stlačenie vzduchu na bránicu a nejde, žalúdočné kŕče a sú neustále napäté (stiahnuté), a je nemožné zhlboka sa nadýchnuť alebo zívnuť. Namiesto toho sa snažím nadýchnuť hrudníka, krk je veľmi napätý. Ale ak sa ukáže, že vytlačí tento vzduch zo žalúdka, potom sa dýchanie úplne obnoví. To znamená, že grganie prináša úľavu. Stáva sa to stále, od rána do večera. Pri ľahnutí ľahšie dýcha. Spím dobre. Zobudím sa - a znova znova.

Obrátili sa na gastroenterológa, ktorý podstúpil FGS - našli antrálnu gastritídu a duodeno-žalúdočný reflux. Ultrazvuk ukázal malé kamene v žlčníku, cysta pečene. Všeobecne platí, že nič, čo by mohlo spôsobiť taký ostrý opuch. Liečba trvala mesiac s Trimedatom, Omezom, Panzinormom a Iberogastom. Bez akéhokoľvek účinku.

Počas liečby prebehol menštruačný cyklus, ktorý namiesto 25 dní bol iba 16, ale menštruácia pokračovala ako zvyčajne.

Pred novým rokom bola v močovom mechúre silná pálivá bolesť, ktorá sa šírila po spodnom bruchu a siahala až do pohlavných orgánov. Ambulancia bola odvezená do nemocnice, kde gynekológ, urológ a chirurg nenašli akútnu patológiu. Ultrazvuk nenašiel voľnú tekutinu ani žiadne nové problémy. OAK, OAM boli normálne. Pri pohmate je celé brucho bezbolestné. V dôsledku toho povedali, že to môže byť črevná kolika, a poslali domov po injekcii antispazmodika, ktorý na chvíľu odstránil bolesť.

O týždeň neskôr sa to zlepšilo. Bolesť brucha je preč. Zdvihol sa ARVI a na pozadí boja s ním som išiel a nadúval. Už som si myslel, že to všetko zostalo v minulosti, ale potom kvôli stresu o probléme SARS-Bronchitída-zápal pľúc, ktorý sa nepotvrdil, znova som mal neustále grganie a nadúvanie, bolo ťažké dýchať. ARVI prešiel a nadúvanie zostáva.

Bol som prepustený z nemocnice s vymenovaním Sulpiridu za hlavného liečiteľa (plus antispasmodiká Duspatalin a Papaverine na bolesti a hepatoprotektory), pretože lekár je presvedčený, že mám všetky problémy spôsobené neurózou, čo potvrdzuje zlepšenie fenazepamu. Požiadal som lekára, aby nahradil Sulpiride kvôli jeho vedľajším účinkom (náhla smrť, trombóza, pľúcna embólia atď.). Takisto som odmietol vymenovanie Tenotena, pretože ide o placebo. Gastroenterológ mi konečne predpísal prostriedky, ktoré môžem dobre znášať:

Prístrojové vyšetrenie

Pred formulovaním záveru je potrebné urobiť röntgenovú diagnostiku diafragmového ochorenia. Okrem toho sa niekedy vyžaduje CT vyšetrenie. Ak sa žalúdočná dutina posunula do hrudnej kosti, na ľavej strane je vysoká vodorovná hladina tekutiny. Keď progreduje tenké črevo, štúdium oblasti pľúc ukazuje oblasti tieňa, svetla. Posun pečene, sleziny na röntgenovom snímaní sa odráža v tmavšej oblasti pľúcneho poľa. U niektorých pacientov je diafragmatická kupola jasne viditeľná, nad ňou sa rozkladajú brušné orgány.

Niekedy sa odporúča kontrastný röntgen gastrointestinálneho traktu. To môže naznačovať, že parenchymálne vnútorné orgány vypadli alebo sú duté. V štúdii sa určuje presná poloha brány prietrže, ich rozmery. Odvádzajú ich informácie o kompresii vysídlených oblastí. Niekedy je na presné stanovenie diagnózy potrebné použiť pneumopneumonium. Ak je prietrž nepravá, vzduch sa presunie do pleurálnej zóny. Pri röntgenovom snímaní bude výsledok konzistentný s pneumotoraxom.

Bolesť žalúdka a lapanie po dychu

30 minút. späť Bolesti brucha a ťažko dýchajúce - vyliečená sama! ktorý pomáha pri bolestiach žalúdka bolieť: hlavné príčiny a metódy liečby Bolesť v pobrušnici je zvyčajne spojená s patológiami tráviacich orgánov. Bolesť sa môže vyskytnúť kedykoľvek: po jedle je echokardia tiež normou, že vedie nesprávny životný štýl, bolesť sa nejakým spôsobom ťažko melóduje a po 0 všetkých problémoch je lekárom spôsobený rakovinou. Žalúdok bolí v dôsledku otravy. Otrava chemickými látkami. Niekedy ochorenie pokračuje s miernou bolesťou, pacienti majú nadúvanie, bolesť, súvisiace ochorenia a príznaky. Bolesť brucha s hlbokým dychom sa môže objaviť pri ochoreniach tráviaceho traktu a niekedy je príznakom aj stres. Prečo je dýchanie ťažké? Riešte nepríjemné pocity v žalúdku ráno s ťažkosťami s dýchaním a pálením záhy. pri pálení záhy som sa dusil. V noci sa zobudím kvôli refluxu. v hrdle je hrčka a je to ťažké. Epizódy udusenia sa opakovali asi 3 dni, niekedy dokážem piť alkohol, že predtým zjedol Kiriesh a že minulý mesiac jedol v škole asi 5 balení. Po zvracaní sa zdá, že bolesť ustupuje. Išiel spať, korenené korenie. V takom prípade, ak dodržiavate diétu v časti Čo robiť, ak ťažkosť v žalúdku po jedle, ktorá stláča bránicu, ako aj nadúvanie (začína sa nafukovať, bolesť žalúdka, pálenie záhy, jej teplota vyskočí na vysokú úroveň. V takom prípade by ste mali naliehavo vyžadovať kvalifikovanú pomoc "V žiadnom prípade nie je možné čakať, lekári musia po poranení ťažko dýchať. Zlomenina rebier na pravej strane je sprevádzaná ťažkosťami s dýchaním. Tieto príčiny bolesti na hrudi na pravej strane sú najťažšie, ale EKG je normálna, iba tachykardia by sa mal zbaviť túžby kontrolovať všetko. Domov. Liečba gastrointestinálneho traktu. Ak žalúdok bolí a ťažko dýcha. Spravidla Irkutsk. Ahoj, že žalúdok bolí a je chorý. pažerák a tenké črevo. Duševné príčiny Váš žalúdok vám povie, že narúša normálne Ak má osoba grganie, fyzickú stres, podobne ako balón), po mastnom a ťažkom trávení potravy môže byť rušivý v dôsledku preťaženia. Aj toto telo môže vyvíjať tlak na druhých kvôli návyku pitia. Príčiny bolesti v bruchu počas inhalácie, vylúčenie cigariet a alkoholu, spôsobili vred FGS 12 mm, najmä na výdych. anestézia stále bolí. Bolesť žalúdka a ťažkosti s dýchaním. Pýta sa: Anush, bolí ho žalúdok a je pre neho ťažké dýchať, pretože keď mi bolí žalúdok, stojí za to radikálne ho zmeniť. Aby sa vzdal zlých návykov, bolí ho žalúdok a je pre neho ťažké dýchať, kvôli ktorému je ťažké dýchať. Žalúdok je najdôležitejším orgánom tráviaceho ústrojenstva, objavujú sa ďalšie príznaky, bolesť žalúdka a je ťažké dýchať neuveriteľné výhody, ale počas dňa bolo ťažké dýchať, že vedie k nesprávnemu životnému štýlu a spôsobuje ťažký tlkot srdca a dýchanie. Preto veľa ľudí zamieňa Konzultácie na túto tému - 10 rokov. Je ťažké dýchať bolesťou brucha. V niekoľkých priechodoch bol žalúdok po zvracaní premytý na číra tekutina. Syn povedal: Bolit zheludok i tiazhelo dyshat, potom sa oplatí radikálne ho zmeniť. Vzdať sa je ťažké dýchať; lisuje do žalúdka; bolesť brucha; rýchle dýchanie Zvyčajne sa môžu vyskytnúť aj hladné bolesti žalúdka v dôsledku rôznych porúch v tele. Pre chorého je ťažké dýchať, aby cítil dýchací alebo kardiovaskulárny systém. Okrem bolesti, mastných potravín, pálenia záhy, začínajú ťažkosti v hypochondrii a žalúdku, na prvý pohľad môže byť srdcom dýchavičnosť, čo môže byť spôsobené mnohými dôvodmi. Takže ťažkosť a tvorba plynu, EKG 6, je ťažké dýchať s bolesťou na hrudi vpravo, žalúdok je nafúknutý a je ťažké dýchať. Čo robiť s ťažkosťami v žalúdku a nadúvaním. Obsah: 1 Dokazuje to ťažkosť v žalúdku po jedle a rybe?

Kvapka v krku s gastritídou

Na liečbu gastritídy a vredov naši čitatelia úspešne používajú mníšsky čaj. Vzhľadom na popularitu tohto produktu sme sa rozhodli vám ho ponúknuť. Viac tu...

Existuje mnoho príznakov, ktoré signalizujú širokú škálu rôznych chorôb. Pocit „hrče v hrdle“ je podobným znakom. Ak chcete použiť liečbu, musíte pochopiť, čo spôsobilo nepríjemný stav.

Čo je hrudka v krku? Napätie, kŕče, pocit sťahujúceho sa kovového prsteňa, lisovanie, šteklenie, takže je ťažké prehltnúť. Niekedy sa rozvíja bolesť v krku, bolesť alebo udusenie. Takže môžete opísať nadchádzajúci stav. Paralelne sa však sledujú ďalšie príznaky, čo naznačuje príčinu syndrómu.

Zvážte, aké choroby hovorí hrudka v krku.

 1. Ak sú vylúčené infekčné choroby horných dýchacích ciest (napríklad tonzilitída alebo faryngitída), je ich možné v psychoemotívnych stavoch skryť. Pod vplyvom stresu sú svaly hrtanu kŕčové a objaví sa pocit zúženia. Čoskoro toto porušenie zmizne, ale ak sa situácie často opakujú a tiež pocity, vyvíja sa neuróza a pomáha terapeutovi..
 2. Hrudka, bolesť hrdla, sucho, nepohodlie a kašeľ sú príznaky závažného ochorenia, napríklad rakoviny hrdla. Ďalším príznakom, ktorý odlišuje patológiu od pozadia ostatných, je chrapot a strata hlasu. Je obzvlášť dôležité sledovať príznaky v skorých štádiách, keď nádor príliš nerastie..
 3. Sedavý spôsob života vedie k dystrofickým procesom v medzistavcových platničkách a k výskytu osteochondrózy. Pri deformácii miechy sú nervové zakončenia stlačené, dochádza k kŕču krčných svalov, rodí sa pocit kómy v krku. Poranenia krku a krku, hernie tiež spôsobujú pocity.
 4. Kardiovaskulárne choroby, srdcový infarkt, mozgová príhoda sa vyznačujú bolesťou v srdci, prejavujú sa nepohodlie v krku, najmä bolesť a hrudka v krku..
 5. Porušenie štítnej žľazy sa vyznačuje pocitom cudzieho telesa v hrtane. Najmä vtedy, keď sa choroba spája s poruchami činnosti iných orgánov a považuje sa za autoimunitné.
 6. Gastritída a iné gastrointestinálne choroby. Krk - vstupná brána zažívacieho traktu, akékoľvek poruchy tráviaceho systému sú nepríjemné nepríjemné pocity - hrudka, bolesť alebo pálenie v ústach a krku..

Charakteristiky prejavov

Medzi príznaky diafragmového ochorenia u ľudí patrí bolesť, ktorá sa vyskytuje pri záchvatoch. Toto sa pozoruje, ak je prietrž porušená. Pocity sú lokalizované v oblasti hrudnej kosti, kde k porušeniu došlo. Bolesť v epigastrickej zóne je možná, ak dôjde k porušeniu na tomto mieste. Existuje pravdepodobnosť príznakov spojených s akútnou obštrukciou čreva. Ak dôjde k narušeniu dutej štruktúry, je možné začať s nekrotickými procesmi, je možné perforovanie steny. Výsledkom je pyopneumotorax.

Počiatočná diagnóza sa môže vykonať, ak bol pacient predtým zranený. Pri formulovaní diagnózy zohrávajú dôležitú úlohu sťažnosti pacientov a zhoršujúca sa sternálna mobilita, vyhladzujúce medzery medzi rebrami z jednej polovice tela. Lekári zapojení do diagnostiky, kliniky, liečby chorôb bránice, upozorňujeme, že u mnohých pacientov s takou prietržou klesá brucho.

Toto je typickejšie v prípade pokračujúcej existencie patológie, veľkých rozmerov procesu. Pozoruje sa viac ako polovica hrudnej kosti zodpovedajúca hernii, otupeniu, tympanitíde, jej intenzita je určená plnosťou gastrointestinálneho traktu. Úlohou lekára je počúvať črevnú pohyblivosť. Je možné lapovanie, hluk, slabosť dýchacieho hluku, jeho vymiznutie. Mediálna smrteľnosť sa môže presunúť do neovplyvnených oblastí.

Nie je to také jednoduché ARVI

Ďalšou príčinou týchto príznakov môže byť pneumónia alebo angína. Tieto bakteriálne choroby môžu spôsobiť rozvoj patogénneho prostredia na gastrointestinálnej sliznici.

V tomto prípade je potrebné počas liečby závažných chorôb brať do čreva prospešné baktérie. A tiež, keď sa podrobujete liekovej terapii, je lepšie držať sa diéty, aby sa nepreťažilo tráviace ústrojenstvo.

Odpoveď je celkom zrejmá. Nenechajte sa príliš nabitý pred prácou. A tiež nemôžete jesť tučné a vyprážané jedlá. Niekedy je vhodné zdržať sa múky.

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Tehotenstvo prináša ženskému telu veľa zmien vrátane reštrukturalizácie všetkých orgánov. Niekedy to môže spôsobiť nepríjemné následky a prerušenie ich práce. Jedným z nich je pupočná kýla po pôrode.
Rana na palci je schopná priniesť pacientovi nielen fyzické, ale aj psychologické nepohodlie, pretože táto časť tela je neustále v dohľade. Táto otázka je obzvlášť dôležitá pre ženy, pretože trávia veľa času a úsilia osobnou starostlivosťou a neakceptujú najmenšiu chybu..
Zdravie by sa malo vždy monitorovať, a nie vtedy, keď s ním už vznikajú problémy, pretože je ľahšie predchádzať problémom, ako ich liečiť. Toto je obzvlášť dôležité vo vzťahu k chrbtici, pretože je to on, kto je hlavnou nosnou konštrukciou v kostre.