loader

Hlavná

Hlava

Princípy liečby burzitídy husacej nohy kolenného kĺbu

Jedným typom zápalového procesu, ktorý sa vyskytuje v periartikulárnom vaku, je burzitída husacej nohy kolenného kĺbu. Ochorenie je sprevádzané množstvom symptómov, ktoré zhoršujú celkovú pohodu človeka. Patologický stav sa zisťuje pomocou moderných diagnostických metód. Ak máte podozrenie na rozvoj burzitídy, musíte okamžite vyhľadať radu a odporúčania týkajúce sa liečby so špecialistom.

Opis husacej nohy kolena

Husacia noha je oblasť, ktorá sa nachádza na vnútornej strane kolena. Je podmienečne rozdelené na 2 časti: hlboké a povrchné. Prvá časť sa objavila ako výsledok kombinácie šliach troch svalov v oblasti vstupu do holennej kosti.

Povrchová noha je doska, ktorá má tvar trojuholníka. Vyrába sa z kolagénových vlákien. Táto formácia sa nachádza v blízkosti medzery kolenného kĺbu. Vďaka tejto fúzii šliach sa vykonáva funkcia podpery a ochrana proti pohybom, ktoré môžu poškodiť pohybujúcu sa časť dolnej končatiny. V tejto oblasti sa nachádza bursa, ktorá chráni šľachy a podporuje ich správne fungovanie..

V tejto oblasti sa môže pravidelne vyskytovať nepríjemný pocit. Lekár môže mať podozrenie na vývoj syndrómu husacej nohy u človeka so zjavnými sprievodnými problémami spojenými so zhoršovaním jeho zdravotného stavu..

Usporiadanie šliach v kolennom kĺbe

Čo je burzitída

Burzitída z anserínu (husacie labky) je zápalový proces, ktorý je sprevádzaný vnútornou bolesťou v popliteálnej oblasti. Spojenie kosti a šliach je lokalizované nižšie. Na rovnakom mieste nájdete husaciu nohu. Vďaka svojej anatómii vám umožňuje úspešne chrániť a chrániť kosti a svaly pred silným trením.

Burzitída husacej nohy sa vyskytuje z rôznych dôvodov. Najčastejšie je táto choroba spôsobená poškodením burzy alebo šliach.

Formy a typy

Existuje niekoľko druhov burzitídy husacej nohy kolenného kĺbu. V mieste, kde je zápal zameraný, môže byť povrchný a hlboký. V prvom prípade je patologický proces lokalizovaný v zóne vytvorenej interosóznym výstupkom a kožným implantátom. Hlboká burzitída zahŕňa umiestnenie zápalu medzi trením štruktúry.

Choroba sa tiež vyznačuje stupňom aktivity vývoja patologického procesu. V tomto prípade môže byť chronický a akútny..

Lekári niekedy diagnostikujú poúrazovú burzitídu u pacientov. Je to dôsledok uzavretého alebo otvoreného zranenia burzy..

Dôvody rozvoja burzitídy

Odborníci uvádzajú niekoľko dôvodov, ktoré vedú k rozvoju burzitídy husacej nohy kolenného kĺbu. Najčastejšie je do tohto procesu zapojená deformujúca osteoartróza. Nazývajú sa aj tieto nepriaznivé faktory, ktoré spôsobujú ochorenie:

 • Artritický proces v kolene;
 • diabetes;
 • Obezita;
 • Ploché nohy;
 • Čiastočné alebo úplné roztrhnutie menisku;
 • Poranenie šliach a kolena
 • Silný zábal chodidla dovnútra.

Dlhodobé vystavenie problémovej oblasti zvýšeného zaťaženia vedie k silnému treniu väzov a šliach proti sebe. Na tomto pozadí si človek vyvinie zápalový proces.

Rizikové faktory sú pravidelné zranenia a zvýšená záťaž kolena

príznaky

Zápal chodidiel je sprevádzaný symptómami, ktoré sú charakteristické aj pre iné choroby. Preto je nepravdepodobné, aby osoba bez odbornej pomoci dokázala správne identifikovať chorobu, ktorá ho obťažovala. Túto úlohu najlepšie zverí kompetentný odborník.

Burzitída husacej nohy sa vyznačuje výskytom týchto príznakov:

 1. Zvýšenie citlivosti problémovej oblasti počas vykonávania jej prehmatania alebo jednoduchého dotyku;
 2. Bolesť vo vnútornej časti kolenného kĺbu;
 3. Vzhľad bolesti matnej povahy;
 4. Obmedzenie kĺbového spojenia;
 5. Trvalé nepohodlie, pri ktorom je v kolennej oblasti cítiť cudzie teleso;
 6. Kŕče po dlhšom namáhaní dolných končatín;
 7. Rozvoj hyperémie;
 8. Sčervenanie kože.

Zápal v synoviálnom vaku anserínu môže byť sprevádzaný zvýšením telesnej teploty u pacienta. V dôsledku toho sa človek cíti chlad. Tiež nie je vylúčený výskyt opuchov mäkkých tkanív..

Hlavným príznakom je bolesť

diagnostika

Správna diagnostika tejto choroby je veľmi ťažká. Je to spôsobené skutočnosťou, že choroba je sprevádzaná symptómami charakteristickými pre ďalšie podobné patológie. Lekár bude schopný presne stanoviť diagnózu pacienta až potom, čo prejde celým komplexom diagnostických postupov.

Vyšetrenie pacienta s podozrením na burzitídu kolenného kĺbu zvyčajne začína hmatom v problémovej oblasti. Zároveň by sa mal lekár opýtať pacienta na jeho pocity v momente, keď sa dotkne kolena.

Na potvrdenie diagnózy musí pacient podstúpiť tieto diagnostické postupy:

 • Rentgenografie;
 • Ultrazvuková procedúra;
 • Magnetická rezonancia;
 • CT sken.

Špecialista požiada pacienta o vykonanie krvných testov. Laboratórna štúdia vám umožní študovať aktuálny metabolizmus bielkovín a aktivitu imunitných buniek. Ukáže tiež povahu patologického procesu..

Vo väčšine prípadov sa vyžaduje vpich. Tento postup sa musí vykonať v sterilných podmienkach. Lekár urobí malú punkciu synoviálneho vaku a odstráni z nej malé množstvo tekutiny pre ďalšiu diagnózu.

Prvá pomoc pri bolesti

Chladný obklad zmierňuje bolesť

Na rozvoj tohto ochorenia môže pacient potrebovať urgentnú terapiu. Husí burzitída kolenného kĺbu, ktorá sa prejavuje ako určité znamenie, začne spôsobovať osobe vážne ťažkosti. Po identifikácii príznakov poruchy a ďalších údajov, ktoré sú potrebné na údajné stanovenie diagnózy, sa pacient bude musieť podrobiť lekárskej liečbe..

Prvá pomoc sa môže poskytovať nezávisle. Na odstránenie syndrómu bolesti sa odporúča aplikovať na problémovú oblasť studenú kompresiu. Postup sa vykonáva niekoľkokrát denne po dobu 20 minút. Stojí za to odmietnuť užívať tabletky, pretože človek nebude schopný samostatne vypočítať optimálnu dávku lieku pre seba.

Chladné obklady možno kombinovať s masťami, ktoré pomáhajú zmierniť zápal a zmierniť bolesť.

liečba

Nie všetci pacienti, u ktorých sa vyvinula burzitída husacej nohy, okamžite idú k lekárovi. Dovtedy sa snažia odstrániť bolesť domácimi metódami. Tieto opatrenia však nestačia na úplné potlačenie rozvoja zápalového procesu. S týmito metódami pacienti iba odďaľujú liečbu, v dôsledku čoho ich choroba tečie z počiatočnej formy do pokročilej fázy.

Pri prvej príležitosti by ste mali okamžite vyhľadať lekársku pomoc. Ak sa liečebná terapia začne okamžite, šance na jej úspešnú implementáciu sa výrazne zvýšia. Lekár musí rozhodnúť, ako liečiť burzitídu husacej nohy a artikuláciu kolenného kĺbu. Na dosiahnutie pozitívneho výsledku sa odporúča používať komplexnú liečbu.

lieky

V počiatočných fázach vývoja môže byť choroba porazená pomocou konzervatívnej terapie. Zahŕňa to, že pacient užíva určité lieky, ktoré eliminujú zápalový proces v kolennom kĺbe. Ak sa počas diagnostiky nezistia žiadne príznaky infekčnej liečby patológie, bude možné upustiť od používania nesteroidných liekov. Zvládajú zápal a bolesť. Lekár určí optimálne dávkovanie liekov pre konkrétneho pacienta.

Potreba pomocných liekov závisí od priebehu ochorenia a od prítomnosti určitých symptómov u pacienta. Ak sa v tekutine nájdu hnisavé nečistoty, bude sa musieť odobrať antibiotiká.

Prijímanie antibiotík by sa malo kombinovať s liekmi, ktoré patria do skupiny probiotík alebo prebiotík. Pomáhajú predchádzať narušeniu čreva a zmene jeho normálnej mikroflóry.

Ak zápal neprešiel do zložitého štádia, môžete sa obmedziť na liekovú terapiu

diéta

Počas liečby burzitídy husacej nohy je potrebné venovať zvýšenú pozornosť strave. Je veľmi dôležité nasýtiť stravu výrobkami, ktoré obsahujú dostatočné množstvo stopových prvkov a vitamínov, ktoré sú pre organizmus cenné. Je tiež potrebné konzumovať proteín, ktorý je užitočný pre kostné tkanivo..

Fyzioterapeutické postupy

Liečba burzitídy liečivami je zvyčajne doplnená fyzioterapeutickými procedúrami. Pri tejto chorobe je užitočné:

 • Magnetická terapia;
 • Infra červená radiácia;
 • elektroforéza.

Tieto postupy prispievajú k rýchlejšiemu zotaveniu kolena..

Chirurgický zákrok

Vo zvlášť ťažkých prípadoch sú pacienti predpisovaní chirurgicky. Lekár robí drenáž synoviálnej tekutiny. Po vyčerpaní exsudátu naplní vak liekom, ktorý má antiseptický a antibakteriálny účinok. Tento postup umožňuje zabrániť hnisavému priebehu patologického procesu..

Alternatívne zaobchádzanie

Alternatívne metódy liečby pomáhajú zmierňovať stav pacienta a znižujú bolesť. Prispievajú tiež k obnoveniu spoločnej funkcie..

Domáce obklady sú veľmi užitočné pri burzitíde husacej nohy kolenného kĺbu. Vyrábajú sa z repy, zemiakových hľúz a kapusty. Vybraná zelenina sa melie a zabalí sa do gázy. V tejto podobe sa aplikuje na boľavé miesto celú noc.

prevencia

Každý človek môže zabrániť vzniku nepríjemného ochorenia, ktoré zabraňuje kolennému kĺbu vyrovnať sa s jeho hlavnou funkciou. Stačí urobiť preventívne opatrenia a riadiť sa jednoduchými tipmi.

Než začnete vážne fyzické námahy, musíte urobiť trochu cvičenia. Za zmienku tiež stojí ortopedická obuv, ktorá pomáha predchádzať vážnym zraneniam. Dievčatám a ženám sa odporúča, aby odmietli neustále nosiť topánky na vysokom podpätku.

Ak sa zistia príznaky burzitídy husacej nohy, okamžite vyhľadajte lekársku pomoc. Toto opatrenie vám umožní včas sa zbaviť choroby a vyhnúť sa komplikáciám..

Syndróm husacej nohy kolenného kĺbu spôsobuje diagnostiku a liečbu

A tu je to, čo neoceniteľná rada pre obnovenie chorých kĺbov dala profesorovi Pakovi:

Príznaky periartritídy „GOOSE FOOT“

Husacia noha je oblasť, ktorá sa nachádza na vnútornej strane kolena. Je podmienečne rozdelené na 2 časti: hlboké a povrchné. Prvá časť sa objavila ako výsledok kombinácie šliach troch svalov v oblasti vstupu do holennej kosti.

Povrchová noha je doska, ktorá má tvar trojuholníka. Vyrába sa z kolagénových vlákien. Táto formácia sa nachádza v blízkosti medzery kolenného kĺbu. Vďaka tejto fúzii šliach sa vykonáva funkcia podpery a ochrana proti pohybom, ktoré môžu poškodiť pohybujúcu sa časť dolnej končatiny. V tejto oblasti sa nachádza bursa, ktorá chráni šľachy a podporuje ich správne fungovanie..

V tejto oblasti sa môže pravidelne vyskytovať nepríjemný pocit. Lekár môže mať podozrenie na vývoj syndrómu husacej nohy u človeka so zjavnými sprievodnými problémami spojenými so zhoršovaním jeho zdravotného stavu..

Usporiadanie šliach v kolennom kĺbe

Taška z husacej nohy alebo anserínová bursa je miestom pripojenia šliach polomembránových, tenkých, krajčírskych a šľachových svalov k strednému kondylu holennej kosti. Taška na husaciu podložku je umiestnená tesne pod vnútorným kolenom.

Ak sedíte, kolená spojíte a z miesta dotyku kolenných kĺbov nakreslíte čiaru dlhú asi 4 až 6 cm, potom na vnútornej ploche dolnej časti nôh nájdete požadované miesto na pripevnenie kolenných šliach alebo tzv. Tašku „husacej nohy“..

Vláknové vlákna z husacej vakovej tašky sú veľmi zraniteľné, v mieste pripojenia k holennej kosti sa ľahko roztrhnú, opuchnú a zapália..

Podobne ako zápal femorálnych šliach, periartritída vrecka husacej nohy zvyčajne začína preťažením nôh: po dlhej prechádzke, najmä ak ste museli chodiť veľa schodov, kopcovitý terén, „cez hrbole“ vo vidieckych podmienkach..

Okrem toho sa veľmi často zapaľujú kolenné šľachy u žien, ktoré sú nútené pravidelne nosiť ťažké vaky (alebo vedrá s vodou, ak hovoríme o ľuďoch žijúcich v dedine). U žien so srdcovými alebo obličkovými problémami je ochorenie niekedy vyvolané modrinami alebo silným opuchom dolných končatín..

Zápal kolenných šliach sa zvyčajne prejavuje bolesťou, ktorá sa vyskytuje pri chôdzi po schodoch alebo pri prenášaní ťažkých závaží, ťažkých vriec. Pri pokojnej chôdzi po rovnom povrchu je bolesť mimoriadne zriedkavá..

Iba v prípade choroby z behu sa koleno začne bolieť, keď kráča po rovnom povrchu. Takýmto pacientom sa potom často mylne diagnostikuje „artróza kolenného kĺbu“, ale na rozdiel od artrózy kolenných kĺbov s periartritídou z husacej vakovej tašky nikdy nie je v kolene nikdy obmedzený pohyb. Noha sa ohýba a rozširuje na koleno, ako má.

A navonok sa koleno nezmení: nedochádza k opuchu kĺbu ani k jeho deformácii ani k charakteristike chrumkavej artrózy..

Iba v extrémnych prípadoch, pri silnom zápale kolenných šliach, je možné zistiť mierny opuch tesne pod vnútorným okrajom kolenného kĺbu v mieste vaku na husaciu nohu. Je charakteristické, že takéto opuchnutie šľachy je vždy prísne obmedzené na toto miesto, nikdy sa nevzťahuje na samotné koleno..

Zápal kolenných šliach sa lieči celkom jednoducho. Dobre pôsobia nesteroidné protizápalové lieky a injekcie kortikosteroidných hormónov do šľachy..

Najčastejšie sa diprospan zavádza do oblasti vrecka husacej podložky. Injekcie sa podávajú raz za 2 týždne, zvyčajne sa postačujú 2 až 3 injekcie, aby sa zotavili (samozrejme, za predpokladu, že pacient počas liečby nebude zaťažovať nohu príliš ťažko, nebude chodiť po schodoch príliš vysoko a niesť ťažké vrecká alebo vedrá s vodou).

Laserová terapia, obklad s dimexidom a jemná masáž oblasti zápalovej šľachy protizápalovými masťami, gélmi a krémami, ako je napríklad gél voltaren, gél na rýchle vypnutie, dolgit, masť s ibuprofenom, diklofenak, nimulid, intramuskulárne injekcie Genitronu a ďalšie, pomáhajú dobre..

Stále máte otázky? Dohodnite si schôdzku s lekárom zadarmo!

Pozor! informácie na mieste nie sú lekárskou diagnózou ani návodom na konanie a slúžia iba na referenčné účely.

Anatomická štruktúra kolena

Kolenný kĺb je pomerne zložitá formácia, ktorá obsahuje veľa väzov, meniskov, šliach a vakov na kĺby. Na fotografii môžete vidieť všetky tašky v kolene.

Anatomicky je „husacia noha“ miestom, kde sú na predkolenie súčasne pripevnené tri svaly - tenké, pološľachtilé a na mieru. Vlastnosti umiestnenia vaku - hlavné vysvetlenie skutočnosti, že burzitída v tejto oblasti kolenného kĺbu sa nevyvíja najčastejšie nie v dôsledku zranenia, ale v dôsledku sekundárneho ochorenia..

Husacia noha je podmienečne rozdelená na hlbokú a povrchnú. Šľachy troch svalov - tenké (jemné), krajčírske a pološľachové v oblasti pripojenia k holennej kosti tvoria hlboký. Doska v tvare trojuholníka kolagénových vlákien, ktorá sa nachádza 5 až 6 cm od medzery kolenného kĺbu, sa nazýva povrch.

Aj v tejto oblasti je burka nevyhnutná na ochranu a normálne fungovanie týchto šliach.

V niektorých prípadoch človek začína pociťovať nepríjemné pocity v tejto oblasti. Reumatológ diagnostikuje syndróm husacej labky, ak sú prítomné takéto príznaky:

 1. Pri pohmate je zreteľne definovaný zvláštny valec pod kolenom, ktorý zabraňuje kĺzaniu.
 2. Funkčné obmedzenia, vo väčšej miere pri ohýbaní alebo predlžovaní kolena.
 3. Neschopnosť vykonávať činnosti s bremenom alebo bez bremena, bez nepohodlia.

Syndróm, kombinácia príznakov, môže naznačovať niekoľko chorôb a môže byť výsledkom chirurgického zákroku. Počas niektorých diagnostických opatrení odborníci určujú patológiu a spôsob liečby.

Syndróm sa môže líšiť v oblasti vzdelávania:

 • intraartikulárnej;
 • intramuskulárne alebo intrakraniálne;
 • extraartikulární.

Okrem toho kombinácia symptómov môže byť chronická alebo akútna..

Reumatológ najprv znehybňuje končatinu, blokuje kortikosteroidmi alebo anestetikami, potom sa môže terapia v závislosti od diagnózy líšiť..

Čo je syndróm husacej nohy kolena? Je to zápalový proces, ktorý ovplyvňuje synoviálny vak (bursa), ktorý sa nachádza v mieste pripojenia troch svalov: tenkých, krajčírskych a pološliachových kĺbov na holennej kosti..

Kapsula kolenného kĺbu tvorí niekoľko synoviálnych vakov. Môžu byť umiestnené na rôznych miestach svalov a šliach, ležiacich vo vnútri a medzi nimi. Medzi kosťami a väzmi sa nachádzajú synoviálne vaky.

Šľacha stehenného svalu so štyrmi hlavami a predný povrch patelly tvoria pre-patelárny vak medzi sebou.

Väzba patelly a holennej kosti tvorí hlboký patelárny synoviálny vak. Niekedy má spojenie s dutinou kolenného kĺbu a je od nej oddelená vrstvou tukového tkaniva.

Jedná sa o najväčšie synoviálne tašky kolena..

Pre normálnu činnosť kolenného kĺbu existuje niekoľko svalov, ktoré možno rozdeliť podľa ich umiestnenia:

 • Predné stehná - štvorhlavé kosti.
 • Zadok stehna - bicepsy, semišové šľachy, semi-membranózne.
 • Vnútorné stehno - veľké, tenké, dlhé, krátke, vodiace, hrebeňové svaly.

Na dolnej časti nohy je miesto, kde sú pripevnené 3 stehenné svaly - krajčírske, polojemné a tenké. Na tomto mieste sa vytvorí husacia noha, kde sa nachádza synoviálny vak.

Kĺbová kapsula je pripevnená na všetky tri kosti, ktoré sa podieľajú na tvorbe kĺbov..

K stehennej kosti dochádza k pripevneniu pod epicondyly, k holennej kosti - pozdĺž kĺbového povrchu, k patelele - pozdĺž jej kĺbového povrchu..

Synoviálna membrána pokrýva spojovacie povrchy kostí s chrupavkou a lemuje krížové väzivo. Okrem hladkej štruktúry vytvára membrána mnoho synoviálnych klkov a záhybov.

Najrozvinutejšie záhyby sú pterygoid. Kráčajú po stranách patelly. A medzi svojimi plachtami obsahujú tukové teliesko.

Subpatelárny synoviálny záhyb leží pod samotnou kosťou, je pokračovaním pterygoidných záhybov. Pochádza z patelly, prechádza do kĺbovej dutiny, je pripevnená k prednému okraju fosílie, medzi kondylmi stehennej kosti.

Vak na anserín alebo vrece na husacie vankúšiky je bublina naplnená tekutinou. Vylučuje synoviálnu tekutinu, ktorá znižuje trenie medzi tkanivami, a slúži tiež ako tlmič kostí, väzov a svalov. Zápal vaku nenastane náhle, ale vyvíja sa po dlhú dobu. Burzitída sa môže vyskytnúť aj v kĺboch ​​ramena, kolena, stehna, lakťa a palca.

„Husacia noha“ je miesto pripevnenia kĺbovej šľachy prispôsobených tenkých a šľachových svalov na hornej strednej časti holennej kosti. Tri šľachy „vranných nôh“ sú umiestnené povrchne vzhľadom na stredný kolaterálny väz (ISS) kolena. Prispôsobené a tenké svaly sú aduktormi stehien (to znamená, že stehná vedú k strednej osi tela). Semitendinózny sval je súčasťou skupiny Hamstring a je umiestnený na zadnej strane stehna. Tieto tri svaly spolu tvoria flexory a pronátory kolena..

Dôvody rozvoja burzitídy

Burzitída z anserínu (husacie labky) je zápalový proces, ktorý je sprevádzaný vnútornou bolesťou v popliteálnej oblasti. Spojenie kosti a šliach je lokalizované nižšie. Na rovnakom mieste nájdete husaciu nohu. Vďaka svojej anatómii vám umožňuje úspešne chrániť a chrániť kosti a svaly pred silným trením.

Burzitída husacej nohy sa vyskytuje z rôznych dôvodov. Najčastejšie je táto choroba spôsobená poškodením burzy alebo šliach.

Formy a typy

Existuje niekoľko druhov burzitídy husacej nohy kolenného kĺbu. V mieste, kde je zápal zameraný, môže byť povrchný a hlboký. V prvom prípade je patologický proces lokalizovaný v zóne vytvorenej interosóznym výstupkom a kožným implantátom. Hlboká burzitída zahŕňa umiestnenie zápalu medzi trením štruktúry.

Choroba sa tiež vyznačuje stupňom aktivity vývoja patologického procesu. V tomto prípade môže byť chronický a akútny..

Lekári niekedy diagnostikujú poúrazovú burzitídu u pacientov. Je to dôsledok uzavretého alebo otvoreného zranenia burzy..

Odborníci uvádzajú niekoľko dôvodov, ktoré vedú k rozvoju burzitídy husacej nohy kolenného kĺbu. Najčastejšie je do tohto procesu zapojená deformujúca osteoartróza. Nazývajú sa aj tieto nepriaznivé faktory, ktoré spôsobujú ochorenie:

 • Artritický proces v kolene;
 • diabetes;
 • Obezita;
 • Ploché nohy;
 • Čiastočné alebo úplné roztrhnutie menisku;
 • Poranenie šliach a kolena
 • Silný zábal chodidla dovnútra.

Ortopédovia rozlišujú skupinu ľudí, ktorí sú na túto chorobu najviac náchylní. Zoči-voči príznakom burzitídy husacej nohy kolenného kĺbu sú vysoko ohrození profesionálni bežci a ľudia, ktorých práca súvisí s postavením na nohách. Ohrozené sú aj muži a ženy, ktorí majú vrodenú precitlivenosť na hamstringy.

Dlhodobé vystavenie problémovej oblasti zvýšeného zaťaženia vedie k silnému treniu väzov a šliach proti sebe. Na tomto pozadí si človek vyvinie zápalový proces.

Rizikové faktory sú pravidelné zranenia a zvýšená záťaž kolena

Alternatívna medicína je zameraná na:

 • zbaviť sa bolesti;
 • obnova spoločnej mobility;
 • zlepšenie celkového stavu tela.

Ich použitie neznamená upustenie od tradičných terapeutických techník. Na vonkajšie použitie sa obklady pripravujú zo zeleniny - zemiakov, repy, kapusty. Rozstrihávajú sa na tenké plátky, ktoré sa natierajú na tenkú vrstvu, ktorá obaľuje boľavé koleno. Na vrchu obkladu je potiahnutý plastovým obalom a teplou látkou. Produkt sa nechá chodiť celú noc. Liečba pomáha zmierniť bolesť a zápal.

Nasledujúci deň sa zemiaky nahradia čerstvou repou a potom sa použije nasekaná kapusta. Liečba pokračuje, až kým príznaky úplne nezmiznú.

Obal s cukrom sa považuje za rovnako účinný. Zahrieva sa na suchej panvici, až kým nebude mäkká. Horúci cukor sa naleje do plátenného vrecka, ktoré je priviazané k boľavému kĺbu na niekoľko hodín. Na hornú stranu sa nanesie plastová fólia a vlnená látka. Tento postup sa vykonáva denne až do úplného zotavenia..

Čaj z zeleru pomáha pri liečbe burzitídy. Tento nápoj zlepšuje celkový stav tela a odstraňuje chronické zápalové procesy. 1 polievková lyžica. l semená nalejú 200 ml vriacej vody, trvajú na tom 2 hodiny.

Husacia noha kolenného kĺbu je dôležitým miestom umiestneným pod kolenom v strednej časti dolnej časti nohy a vytvára tak možnosť aktívneho pohybu chodidla. V procese ľudského života môže táto časť tela podstúpiť patológie rôznej povahy. Jednou z týchto patológií je anserínová burzitída (burzitída husacej nohy) kolenného kĺbu. Príznaky a liečba, ako aj preventívne opatrenia pre toto ochorenie, uvádzame nižšie.

Rizikové faktory sú pravidelné zranenia a zvýšená záťaž kolena

Čo je burzitída

Vyskytuje sa hlavne u starších ľudí a ľudí, ktorí sa venujú určitým športom, napríklad joggingu. Toto ochorenie sa najčastejšie tvorí na pozadí deformujúcej sa artrózy. Príčinou odchýlky sa stávajú tieto procesy: • pretrhnutie chrupavky v kolennom kĺbe;
 • priečne alebo pozdĺžne ploché chodidlá;
 • významné usadeniny v tele tukového tkaniva;
 • poranenia a častá mikrotrauma kĺbu;
 • silné obrátenie chodidla smerom dovnútra.

Mnoho ľudí s anserínovou burzitídou kolena má rovnakú odchýlku u blízkych príbuzných, čo naznačuje dedičnú predispozíciu k tejto patológii.

Formy a typy

Každý človek môže zabrániť vzniku nepríjemného ochorenia, ktoré zabraňuje kolennému kĺbu vyrovnať sa s jeho hlavnou funkciou. Stačí urobiť preventívne opatrenia a riadiť sa jednoduchými tipmi.

Než začnete vážne fyzické námahy, musíte urobiť trochu cvičenia. Za zmienku tiež stojí ortopedická obuv, ktorá pomáha predchádzať vážnym zraneniam. Dievčatám a ženám sa odporúča, aby odmietli neustále nosiť topánky na vysokom podpätku.

Ak sa zistia príznaky burzitídy husacej nohy, okamžite vyhľadajte lekársku pomoc. Toto opatrenie vám umožní včas sa zbaviť choroby a vyhnúť sa komplikáciám..

Tabuľka: rôzne druhy vriec

Početné pozorovania a štúdie preukázali, že deformujúca osteoartritída je hlavným provokujúcim faktorom rozvoja burzitídy husacích tlapiek. Medzi inými katalyzátormi sa nazývajú špecialisti:

 • diabetes;
 • artritický proces v kolene;
 • prasknutie (čiastočné alebo úplné) menisku;
 • ploché nohy;
 • nadváhou;
 • vážne a pravidelné zranenia šliach, kolenných kĺbov;
 • silný stupeň otočenia chodidla dovnútra.

Ortopédovia a traumatológovia načrtávajú rizikovú skupinu, v ktorej sa burzitída najčastejšie rozvíja:

 • profesionálni bežci;
 • predĺžený pobyt v stojacej polohe spojený s zaťažením svalov a väzov (napríklad beh);
 • ľudia profesionálne nakladajú nohy;
 • vrodená precitlivenosť škrečkov.

Je známe, že prevencia patológie má väčší účinok ako liečba najvyššej kvality. Odborníci odporúčajú:

 • fyzická aktivita by sa mala postupne zvyšovať, nech sa telo prispôsobí;
 • povinná príprava (zahrievanie svalov) na tréning;
 • nosiť pohodlné topánky.

Klinický obraz

Charakteristickými znakmi zápalového procesu v oblasti husacej labky sú bolesti vo vnútornej časti kolena, ktoré sa počas chôdze a fyzickej námahy zosilňujú. Podobné príznaky sa môžu vyskytnúť pri iných ochoreniach pohybového aparátu..

Akýkoľvek zápalový proces, vrátane burzitídy, je sprevádzaný miernym zvýšením telesnej teploty a zimnice.

V zriedkavých prípadoch sa v postihnutej oblasti objaví opuch. Vyšetrenie pacienta začína externým vyšetrením, pomocou ktorého sa zistia diagnostické príznaky choroby. Ak sa v kolenách vyskytnú nejaké nepríjemné pocity, je potrebné poradiť sa s lekárom.

Opuch kolena

Experimentálne sa zistilo, že anatomické umiestnenie husacej nohy kolenného kĺbu neprispieva k tvorbe presných individuálnych klinických prejavov. Presná diagnóza sa vždy stanoví výlučne po komplexnej štúdii.

Dôvody návštevy špecialistu môžu byť tieto javy:

 • syndróm bolesti, ktorý sa rozmiestňuje vo vnútorných oblastiach kolenného kĺbu;
 • koleno sa stáva obzvlášť citlivým pri pohmate, dotyku;
 • opuch umiestnený v zadnej vonkajšej zóne kĺbu;
 • zvýšená bolesť so zvýšenou fyzickou námahou;
 • mierne zvýšenie celkovej teploty.

Burzitída z anserínu spôsobuje bolesť vo vnútornej časti kolenného kĺbu (najčastejšie pri behu alebo chôdzi po schodoch). Pri stúpaní alebo klesaní po schodoch sa môže vyskytnúť aj spontánna bolesť v prednej časti kolena. Okolo burzy bude pozorovaný opuch a samotná oblasť bude pri palpácii bolestivá.

Medzi ďalšie klinické príznaky patria:

 • znížená svalová sila;
 • poruchy chôdze;
 • znížená funkcia;
 • obmedzenie rozsahu pohybu v kĺbe;
 • posturálne dysfunkcie / biomechanika dolných končatín.

Medzi priťažujúce faktory patria pohyby, ako je flexia kolena a vnútorná rotácia, ako aj rotácia smerom von a adukcia stehna. Rotácia, kopanie, drepy a rýchle pohyby zo strany na stranu povedú k ďalšiemu podráždeniu v oblasti husacej nohy.

príznaky

Zápal chodidiel je sprevádzaný symptómami, ktoré sú charakteristické aj pre iné choroby. Preto je nepravdepodobné, aby osoba bez odbornej pomoci dokázala správne identifikovať chorobu, ktorá ho obťažovala. Túto úlohu najlepšie zverí kompetentný odborník.

Burzitída husacej nohy sa vyznačuje výskytom týchto príznakov:

 1. Zvýšenie citlivosti problémovej oblasti počas vykonávania jej prehmatania alebo jednoduchého dotyku;
 2. Bolesť vo vnútornej časti kolenného kĺbu;
 3. Vzhľad bolesti matnej povahy;
 4. Obmedzenie kĺbového spojenia;
 5. Trvalé nepohodlie, pri ktorom je v kolennej oblasti cítiť cudzie teleso;
 6. Kŕče po dlhšom namáhaní dolných končatín;
 7. Rozvoj hyperémie;
 8. Sčervenanie kože.

Zápal v synoviálnom vaku anserínu môže byť sprevádzaný zvýšením telesnej teploty u pacienta. V dôsledku toho sa človek cíti chlad. Tiež nie je vylúčený výskyt opuchov mäkkých tkanív..

Hlavným príznakom je bolesť

Hlavným príznakom je bolesť

Diagnostické opatrenia

MRI kolena

Diagnóza vždy začína podrobným vyšetrením sťažností a anamnézy. V prípade burzitídy husacej labky platí toto pravidlo tiež. Po zhromaždení počiatočných informácií lekár pristúpi k podrobnejšiemu vyšetreniu.

Husacie chodidlo kolena sa najlepšie preskúma pomocou týchto hardvérových nástrojov:

 • ultrazvuk
 • CT sken;
 • Magnetická rezonancia.

MRI je dnes akýmsi meradlom na vytváranie širokého spektra diagnóz. Umožňuje získať podrobné fotografie najhlbších vrstiev. Dnes je to však najdrahšia a neprístupná diagnostická metóda..

Diagnostika periartritídy vaku „Husacia noha“

Burzitída husacej nohy je často zamieňaná s inými príčinami bolesti v kolennom kĺbe. Tie obsahujú:

 • Zlomenina predkolenia z mediálnej strany spôsobí bolesť v „nohách vrany“..
 • Syndróm patellofemorálnej bolesti.
 • Poškodenie stredného menisku a osteoartritídy: bolesť a precitlivenosť sa zistia v strednej časti kolenného kĺbu, zatiaľ čo anserínová burzitída spôsobuje bolesť pod projekciou strednej časti kĺbového priestoru kolenného kĺbu. Pri zvýšenom zaťažení stredných kolaterálnych väzov s nestabilitou alebo bez nej je možné diagnostikovať poškodenie..
 • Bolesť v kolene spôsobená radikulopatiou L3-L4 je spojená s bedrovou bolesťou, zatiaľ čo bolesť sa nevyskytuje s tlakom prsta na oblasť chodidiel vrany..
 • Panikulitída sa vyskytuje u obéznych ľudí a spôsobuje bolestivé zápaly podkožného tuku.
 • Polovodranná svalová tendinitída - časté poškodenie bežcov.
 • Mediopatelárny syndróm záhybu, ktorý môže spôsobiť bolesť a citlivosť na strednom povrchu kolena.
 • Extraartikulárne cystické lézie: synoviálna cysta, gangliová cysta, parameniskálna cysta, pigmentovaná villonodulárna synovitída, synoviálny sarkóm.

Špecialista by mal mať na pamäti aj tieto problémy, ktoré majú podobné príznaky:

 • atypické cysty stredného menisku kolenného kĺbu;
 • periartikulárne kostné cysty;
 • burzitída semi-membránového svalu;
 • burzitída stredného kolaterálneho väzu.

Bočné röntgenové snímky kolena pacienta vylučujú fraktúru zo stresu, artritídu a pitvu osteochondritídy. MRI je potrebné, keď je potrebné objasniť, či existujú ďalšie poranenia stredného povrchu kolenného kĺbu. MRI sa tiež obíde bez artroskopie. Obrázok MRI sa musí overiť údajmi získanými na základe fyzického vyšetrenia.

Sinusografia (sínusová rádiografia po podaní kontrastného média) je najlepším pomocníkom pri stanovovaní diagnózy, ak z iných dôvodov nie sú možné iné zobrazovacie metódy vrátane MRI a CT. Možné sú injekcie lidokaínu / kortikosteroidov do oblasti burzy, čo pomôže vyhodnotiť príspevok tejto patológie k celkovej štruktúre syndrómu bolesti kolena..

Stupnice stupnice

Funkčná škála dolných končatín (LEFS)

Vak na husí chodidlo môže byť hmatný v bode mierne vyššom ako tuberkulita holennej kosti a stredná 3-4 cm (približne dva prsty naprieč).

Vyšetrenie hamstringom by sa malo vykonávať na náchylnej pozícii. Ohnite boky pacienta o 90 ° a potom koleno ohnite čo najviac. Stupeň predĺženia kolena bude ukazovateľom dĺžky a tónu hamstroviek. Ak je pacientovo koleno úplne roztiahnuté, znamená to, že nie sú obmedzené hamstrety.

Ak sa v dôsledku športu vyskytne burzitída, príznaky sa môžu reprodukovať rezistenciou voči vnútornej rotácii a ohnutím kolena. U starších ľudí ohýbanie alebo ohýbanie kolena zvyčajne nespôsobuje bolesť starším osobám.

V procese diagnostiky sa analyzujú symptómy a anamnéza pacienta, vykonáva sa externé vyšetrenie, palpácia problémovej oblasti. Za účelom stanovenia povahy zápalového procesu sa vykonáva biochemický krvný test..

Spravidla to stačí na stanovenie diagnózy. Ak je to potrebné, aby sa vylúčili iné choroby, vykonáva sa röntgen (CT, MRI).

Ak existuje podozrenie na infekčnú burzitídu, vykoná sa punkcia synoviálnej tekutiny..

MRI kolena

Správna diagnostika tejto choroby je veľmi ťažká. Je to spôsobené skutočnosťou, že choroba je sprevádzaná symptómami charakteristickými pre ďalšie podobné patológie. Lekár bude schopný presne stanoviť diagnózu pacienta až potom, čo prejde celým komplexom diagnostických postupov.

Vyšetrenie pacienta s podozrením na burzitídu kolenného kĺbu zvyčajne začína hmatom v problémovej oblasti. Zároveň by sa mal lekár opýtať pacienta na jeho pocity v momente, keď sa dotkne kolena.

Na potvrdenie diagnózy musí pacient podstúpiť tieto diagnostické postupy:

 • Rentgenografie;
 • Ultrazvuková procedúra;
 • Magnetická rezonancia;
 • CT sken.

Špecialista požiada pacienta o vykonanie krvných testov. Laboratórna štúdia vám umožní študovať aktuálny metabolizmus bielkovín a aktivitu imunitných buniek. Ukáže tiež povahu patologického procesu..

Vo väčšine prípadov sa vyžaduje vpich. Tento postup sa musí vykonať v sterilných podmienkach. Lekár urobí malú punkciu synoviálneho vaku a odstráni z nej malé množstvo tekutiny pre ďalšiu diagnózu.

Terapeutická taktika

Antibiotiká na liečbu anserínovej burzitídy

Po externom vyšetrení sa podľa výsledkov hardware a laboratórnych štúdií potvrdí syndróm husacej nohy kolenného kĺbu, odborník pokračuje v rozvoji terapeutickej taktiky..

Burzitída husacej nohy je zápalová patológia. Preto je prvý liek, ktorý je predpísaný po potvrdení diagnózy, protizápalový nesteroidný liek. Ďalej sa predpisujú glukokortikoidy. Vkladajú sa priamo do dutiny synoviálneho vaku..

Po celú dobu liečby by mal byť chorý kĺb v pokoji. Fyzická aktivita môže byť prítomná, avšak v obmedzenom šetrnom režime.

Ak je burzitída akútna, odborníci odporúčajú operáciu poškodeného kĺbu a odstránenie burzy, ktorá bola ovplyvnená zápalovým procesom. Operácia sa vykonáva pomocou malých rezov na vonkajšej strane kolena. To je cez ne, že sa zobrazí taška. Deje sa tak, aby sa získal prístup do dutiny, ktorá sa dôkladne premyje špeciálnym roztokom. Po zákroku sa vak vráti na svoje pôvodné miesto, rezy sa zošijú. Použitie antiseptického prostriedku pomáha znižovať stupeň zápalu..

Antibiotiká sa aktívne používajú na liečbu anserínovej burzitídy. Ich použitie pomáha znižovať počet patogénnych baktérií, ktoré sa stávajú hlavnou príčinou zápalu..

Po odstránení akútnej fázy patológie lekári odporúčajú postupovať s hardwarovým efektom. Účinnou metódou je magnetické teplo. Takáto terapia priamo ovplyvňuje hlbšie vrstvy kolenného tkaniva..

Zásady prvej pomoci

Prvá pomoc pri akútnom zápale vrecka husacej nohy kolenného kĺbu sa môže poskytnúť ešte pred návštevou lekára. Na tento účel by mala: • aplikujte studený obklad alebo ľad, ale nie viac ako 20 minút, aby ste predišli podchladeniu;
 • používať masť s anestetickým a analgetickým účinkom (Ketonal, Ibuprofen, Nise);
 • užite tabletu s podobnou účinnou látkou, ale najlepšie je to nerobiť sami;
 • minimalizujte stres na dolnej končatine.

Chladný obklad zmierňuje bolesť

Na rozvoj tohto ochorenia môže pacient potrebovať urgentnú terapiu. Husí burzitída kolenného kĺbu, ktorá sa prejavuje ako určité znamenie, začne spôsobovať osobe vážne ťažkosti. Po identifikácii príznakov poruchy a ďalších údajov, ktoré sú potrebné na údajné stanovenie diagnózy, sa pacient bude musieť podrobiť lekárskej liečbe..

Prvá pomoc sa môže poskytovať nezávisle. Na odstránenie syndrómu bolesti sa odporúča aplikovať na problémovú oblasť studenú kompresiu. Postup sa vykonáva niekoľkokrát denne po dobu 20 minút. Stojí za to odmietnuť užívať tabletky, pretože človek nebude schopný samostatne vypočítať optimálnu dávku lieku pre seba.

Chladné obklady možno kombinovať s masťami, ktoré pomáhajú zmierniť zápal a zmierniť bolesť.

Horúce obklady sú v tomto stave prísne kontraindikované, pretože prispievajú k šíreniu zápalu. Choré koleno musí mať dobrý odpočinok..

Chladný obklad zmierňuje bolesť

liečba

Nie všetci pacienti, u ktorých sa vyvinula burzitída husacej nohy, okamžite idú k lekárovi. Dovtedy sa snažia odstrániť bolesť domácimi metódami. Tieto opatrenia však nestačia na úplné potlačenie rozvoja zápalového procesu. S týmito metódami pacienti iba odďaľujú liečbu, v dôsledku čoho ich choroba tečie z počiatočnej formy do pokročilej fázy.

Pri prvej príležitosti by ste mali okamžite vyhľadať lekársku pomoc. Ak sa liečebná terapia začne okamžite, šance na jej úspešnú implementáciu sa výrazne zvýšia. Lekár musí rozhodnúť, ako liečiť burzitídu husacej nohy a artikuláciu kolenného kĺbu. Na dosiahnutie pozitívneho výsledku sa odporúča používať komplexnú liečbu.

V počiatočných fázach vývoja môže byť choroba porazená pomocou konzervatívnej terapie. Zahŕňa to, že pacient užíva určité lieky, ktoré eliminujú zápalový proces v kolennom kĺbe. Ak sa počas diagnostiky nezistia žiadne príznaky infekčnej liečby patológie, bude možné upustiť od používania nesteroidných liekov. Zvládajú zápal a bolesť. Lekár určí optimálne dávkovanie liekov pre konkrétneho pacienta.

Potreba pomocných liekov závisí od priebehu ochorenia a od prítomnosti určitých symptómov u pacienta. Ak sa v tekutine nájdu hnisavé nečistoty, bude sa musieť odobrať antibiotiká.

Prijímanie antibiotík by sa malo kombinovať s liekmi, ktoré patria do skupiny probiotík alebo prebiotík. Pomáhajú predchádzať narušeniu čreva a zmene jeho normálnej mikroflóry.

Ak zápal neprešiel do zložitého štádia, môžete sa obmedziť na liekovú terapiu

Počas liečby burzitídy husacej nohy je potrebné venovať zvýšenú pozornosť strave. Je veľmi dôležité nasýtiť stravu výrobkami, ktoré obsahujú dostatočné množstvo stopových prvkov a vitamínov, ktoré sú pre organizmus cenné. Je tiež potrebné konzumovať proteín, ktorý je užitočný pre kostné tkanivo..

Liečba burzitídy liečivami je zvyčajne doplnená fyzioterapeutickými procedúrami. Pri tejto chorobe je užitočné:

 • Magnetická terapia;
 • Infra červená radiácia;
 • elektroforéza.

Tieto postupy prispievajú k rýchlejšiemu zotaveniu kolena..

Vo zvlášť ťažkých prípadoch sú pacienti predpisovaní chirurgicky. Lekár robí drenáž synoviálnej tekutiny. Po vyčerpaní exsudátu naplní vak liekom, ktorý má antiseptický a antibakteriálny účinok. Tento postup umožňuje zabrániť hnisavému priebehu patologického procesu..

Alternatívne metódy liečby pomáhajú zmierňovať stav pacienta a znižujú bolesť. Prispievajú tiež k obnoveniu spoločnej funkcie..

Domáce obklady sú veľmi užitočné pri burzitíde husacej nohy kolenného kĺbu. Vyrábajú sa z repy, zemiakových hľúz a kapusty. Vybraná zelenina sa melie a zabalí sa do gázy. V tejto podobe sa aplikuje na boľavé miesto celú noc.

Počiatočné štádium liečby anserínovej burzitídy by malo zahŕňať relatívny zvyšok postihnutej končatiny a použitie NSAID. Ďalšie látky, vrátane injekcií kortikosteroidov (napríklad injekcie metylprednizolónu), sa predpisujú individuálne. Intrabursálne injekcie miestnych liekov proti bolesti a kortikosteroidov patria do druhej línie liečby.

Chirurgická liečba je indikovaná pre zlyhanie konzervatívnych metód. Mnohé štúdie naznačujú, že malé rezy a drenáž napučaného vaku môžu pomôcť zmierniť príznaky. Bursa sa dá odstrániť, ak chronická infekcia nie je vhodná na liečbu antibiotikami. Ak bol vak po operácii odstránený, postupujte podľa tipov na rehabilitáciu a zotavenie v časti Fyzikálna terapia nižšie. Ak sa infekčný zápal spája s burzitídou a nefunguje štandardná antibiotická liečba, je možná dekompresia chirurgického vaku.

Choroba husí

Bursa sú malé cirkevné masy naplnené želé podobným obsahom, ktoré sa nachádzajú v rôznych oblastiach ľudského tela vrátane v pažeráku, lakťoch, bedrách, kolenách a kalkane. Obsahujú malé množstvo tekutiny a sú umiestnené medzi kosťami a mäkkými tkanivami, čo pomáha znižovať trenie medzi týmito štruktúrami..

Burzitída husacej nohy je zápal burzy, ktorý sa nachádza medzi predkolením a tromi šliachami zadnej svalovej skupiny stehien na vnútornom povrchu kolenného kĺbu. Tento stav sa vyvíja v prípadoch, keď je burka podráždená a vytvára sa v nej nadbytočné množstvo tekutiny, v dôsledku čoho sa burza zväčšuje a vytvára tlak na susedné prvky kolenného kĺbu..

Najčastejšími príznakmi burzitídy husacej nohy sú bolesť a bolesť na palpácii na vnútornom povrchu kolenného kĺbu asi 5 - 7,5 cm pod úrovňou priestoru kĺbov..

Bolesť s burzitídou husacej nohy je lokalizovaná na vnútornom povrchu kolenného kĺbu pod úrovňou kĺbového priestoru..

Burzitída sa zvyčajne vyvíja v dôsledku nadmerného zaťaženia a neustáleho vonkajšieho podráždenia burzy. Tento stav je často viditeľný u športovcov, najmä bežcov. Pacienti s osteoartrózou kolena sú tiež častejšie postihnutí..

K rozvoju burzitídy husacích nôh môže prispieť niekoľko faktorov:

 • Nesprávna tréningová technika, napríklad nedostatok potrebného rozťahovania, intenzívny beh na kopcovitom teréne, náhle zvýšenie doby joggingu.
 • Nadmerné napätie zadných svalov stehien.
 • Obezita.
 • Koleno a dolná časť chodidla v tvare písmena U..
 • Roztrhnutie vnútorného menisku.

Medzi príznaky burzitídy husacej nohy patrí:

 • Pomaly sa rozvíjajúca bolesť na vnútornom povrchu kolenného kĺbu alebo v strede holennej kosti asi 5-7,5 cm pod kĺbovým priestorom kolenného kĺbu..
 • Bolesť zhoršená fyzickou námahou alebo výstupom po schodoch.

prehľad

Lekár sa vás opýta na váš problém a vyšetrí kolenný kĺb..

Príznaky burzitídy husacej nohy sa môžu podobať príznakom fraktúry stresu, preto je röntgenová snímka v tomto stave povinná.

Športovci s burzitídou husacej nohy musia nejakým spôsobom zmeniť povahu svojich záťaží, aby sa choroba neobnovila.

Ďalšie možnosti liečby sú:

 • Mier. Zastavte fyzickú aktivitu alebo ich upravte, až kým nezmiznú príznaky burzitídy.
 • Ľad. Aplikáciu ľadu používajte pravidelne 3-4 krát denne vždy 20 minút..
 • Protizápalové lieky. Aspirín a nesteroidné protizápalové lieky (napríklad ibuprofén) môžu znížiť závažnosť bolesti a zápalu..
 • injekcie Lekár môže do burzy vstreknúť zmes anestetík a steroidov, čo zvyčajne prináša dočasnú úľavu.
 • Fyzioterapia. Váš lekár môže odporučiť špeciálne cvičenia a ultrazvuk..

Ak konzervatívna liečba neprináša úľavu, chirurg vám môže odporučiť operáciu - odstránenie burzy. Toto je zvyčajne jednodňová operácia..

Ak sa po operácii cítite nepohodlne pri zaťažení nohy, lekár odporučí dočasné použitie bariel. Po takejto operácii sa po troch týždňoch môžete vrátiť k normálnej fyzickej aktivite..

Naša klinika je vybavená moderným inovatívnym lekárskym vybavením, ktoré nám umožňuje diagnostikovať a liečiť širokú škálu chorôb a poranení pohybového aparátu..

Video o našej klinike traumatológie a ortopédie

 • Štúdium anamnézy a sťažností pacientov
 • Klinické vyšetrenie
 • Identifikácia príznakov choroby
 • Štúdium a interpretácia výsledkov MRI, CT a röntgenových snímok, ako aj krvných testov
 • diagnóza
 • Menovanie liečby

PRP-terapia, plazmoliferácia pre choroby a zranenia - 4 000 rubľov (jedna injekcia)

 • Konzultácia s odborníkom, Ph.D..
 • Odber krvi
 • Príprava plazmy bohatej na doštičky v špeciálnej skúmavke
 • Zavedenie plazmy bohatej na doštičky do postihnutej oblasti

Intraartikulárne podávanie liečiva kyseliny hyalurónovej (bez nákladov na liek Dyuralan) - 1 000 rubľov

 • Lokálna anestézia
 • Zavedenie lieku kyselina hyalurónová Dyuralan

Intra- a periartikulárna injekcia, „blokáda“ glukokortikoidmi (bez nákladov na liek) - 1 000 rubľov

 • Lokálna anestézia
 • Lokálne podávanie roztoku glukokortikoidov (Diprospan)

Chirurgia na kolennom kĺbe s burzitídou husacej nohy - 29 000 rubľov

 • Klinický pobyt
 • Anestézia (epidurálna)
 • Operácia kolena
 • Spotrebný materiál

* Analýzy na chirurgický zákrok nie sú zahrnuté v cene

Opakovaná konzultácia traumatológa - ortopéda, Ph.D. - je zadarmo

 • Analýza výsledkov štúdií predpísaných počas počiatočných konzultácií
 • Stanovenie diagnózy
 • Menovanie liečby

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Benígna formácia, ktorá sa vytvára zo svalového tkaniva (môže byť umiestnená na krku genitálneho orgánu), sú myómy maternice. Ochorenie sa nazýva aj leiomyóm. Fibroma pozostáva z spojivového tkaniva, fibromyómu - polovica tohto typu buniek.
Chrbtica je hlavnou osou, na ktorej je postavené naše zdravie a život..
Liečba kýly chrbtice v sanatóriu nie je jedinou, ale najúčinnejšou metódou liečby. Bolesťou chrbtice je osteochondróza chrbtice - degeneratívna zmena medzistavcových platničiek a následkom zanedbávania a zanedbávania zdravia kýly medzistavcových platničiek.
Všeobecné informácieDivertikulóza hrubého čreva je ochorenie charakterizované tvorbou cirkulárnych výčnelkov (divertikúl) v stene čreva. V 30% prípadov sa takéto útvary nachádzajú v sigmoidnom hrubom čreve, menej často v dvanástniku a pažeráku.