loader

Hlavná

Hlava

Psychosomatika: Membrána - strach, hnev a bolesť, ktoré sme prehltli

Membrána je hlavný dýchací sval človeka. Ak sa v nej nachádza otvor alebo riedenie a cez ňu orgány brušnej dutiny prenikajú alebo vyčnievajú do hrudnej dutiny (menej často - naopak), jedná sa o diafragmatickú prietrž.

Kliknite na fotografiu pre zväčšenie

Táto prietrž je nebezpečná, pretože črevo, žalúdok alebo pažerák, ktorý prenikol do hrudnej dutiny, komprimuje a bráni normálnemu fungovaniu srdca a pľúc. Táto poloha orgánov má tiež zlý vplyv na samotné zažívacie orgány, pretože sa ľahko vytlačia do šľachy alebo svalového prstenca bránice, cez ktorú vystupujú..

Membrána hernie môže byť akútna a chronická. Chronická kýla nemusí pacienta obťažovať dlho. Potom sa objavia nasledujúce príznaky (sú tiež príznakmi akútnej hernie): bolesť na hrudníku, pálenie záhy, pichanie, ťažkosti s dýchaním, pálenie za hrudnou kosťou. Tieto prejavy choroby jasne bránia osobe viesť plnohodnotný životný štýl.

Membránová hernia rôznych typov je veľmi častým ochorením tráviaceho systému. Nachádza sa v každom desiatom mladom mužovi a od 50 rokov sa nachádza v každej sekunde. Diagnostikuje sa aj u 7–8% ľudí, ktorí sa sťažujú na bolesť na hrudníku a na zlyhanie srdca..

Liečiť takú prietrž je jednoduché: chirurg vykoná operáciu, pri ktorej sa ľavý orgán vráti späť na miesto a defekt bránice sa prišije a posilní. Lieky tento problém nebránia, ale iba odstraňujú príznaky a predchádzajú komplikáciám ochorenia.

Čo sa stane s herniou bránice (anatomická pomoc)

Membrána je veľký sval v tvare padáka, ktorý sa nachádza pod pľúcami a je pripevnený k bočným oblúkom. Má periférny sval a strednú šľachu. Vena cava prechádza šľachou do srdca a vo svalovej časti sa nachádza otvor pre pažerák..

Kliknite na fotografiu pre zväčšenie

Diera pre pažerák je „slabé miesto“, kde sa najčastejšie formujú bráničné hernie (nazývajú sa aj hiátová hernia alebo hiátová hernia). Cez ňu pažerák, žalúdok a niekedy aj črevá vstupujú do hrudnej dutiny.

Normálne je u zdravého človeka pažerák fixovaný svalovými a vláknitými väzmi. Ale ak sa svalový tonus zníži, ak sa ľavý lalok pečene zníži (atrofie) alebo ak osoba stratí hmotnosť natoľko, že tukové tkanivo pod bránicou zmizne, otvor v pažeráku sa „pretiahne“. Z tohto dôvodu sa väzy, ktoré držia pažerák, oslabujú a uhol, pod ktorým pažerák prúdi do žalúdka, sa zvyšuje (to vedie k zvýšeniu obsahu žalúdka).

Membrána sa zvyčajne delí na tri časti: bedrovú, kostrovú a sternálnu. V každom z nich majú svalové vlákna svoj vlastný smer. Na križovatke týchto častí sú trojuholníkové profily, ktoré sú dosť poddajné. To vytvára podmienky na výstup alebo vyčnievanie z čreva. Toto je ďalšia bránica prietrže.

Štruktúra bránice a svalov zadnej steny brucha.
Kliknite na fotografiu pre zväčšenie.

Druhy a klasifikácia kýly

Existujú dva hlavné typy hernie bránice: traumatické (vyvíjajú sa pod vplyvom prenikajúcich rán a chirurgických zákrokov) a netraumatické..

Každý z týchto druhov je rozdelený na dva poddruhy:

Je pravda, že ak existuje herniálny vak (to znamená, že uvoľnené orgány sú zabalené do tenkého filmu - peritoneum alebo pleura). Môže opúšťať slučka čreva alebo časť žalúdka, ktorá tečie do dvanástnika, alebo obidve z nich. Tieto kýly môžu byť porušené.

Falošná kýla - bez herniálneho vaku. Orgány gastrointestinálneho traktu jednoducho vystupujú cez otvor v bráničnom svale. Táto podmienka je možná pre pažerák alebo počiatočné časti žalúdka.

Tiež netraumatické kýly sú:

 • vrodená;
 • neuropatický - kvôli narušeniu nervovej kontroly bránice, preto je toto miesto veľmi uvoľnené;
 • kýly prírodných otvorov bránice: pažerák, aorta a vena cava.

Príznaky rôznych typov nie sú príliš špecifické a umožňujú iba diagnózu. Na predpísanie správneho zaobchádzania s osobou je potrebná klasifikácia.

Príčiny choroby

(ak tabuľka nie je úplne viditeľná - prejdite doprava)

Športy a odvetvia, v ktorých musíte zdvíhať závažia

Slabosť spojivového tkaniva (vrodená alebo získaná)

Svalová svalová väzivová dystrofia

Predĺžený ťažký pôrod

Vek nad 50 rokov

Ak existuje aspoň jedna z týchto podmienok, potom sa diafragmatické prietrže veľmi ľahko objavia pod vplyvom provokujúcich faktorov z pravého stĺpca..

Choroby žalúdka a čriev

Choroby pľúc a priedušiek, ktoré spôsobujú časté kašeľ

Užívanie alkoholu alebo chemikálií, ktoré spôsobujú popáleniny a jazvy pažeráka

Charakteristické príznaky

Príznaky prietrže sa budú líšiť v závislosti od toho, či je to traumatické alebo nie..

Príznaky tiež závisia od:

 • či sa choroba vyvinula akútne (rýchlo),
 • alebo prietrž na dlhú dobu prenikli z brušnej dutiny do hrudnej dutiny (chronický priebeh),
 • alebo došlo k porušeniu (stlačeniu) prietrže v diere, z ktorej pochádza.

Akútna diafragmatická prietrž sa najčastejšie prejavuje nasledujúcimi príznakmi:

 • Bolesť na hrudníku, ktorá je horšia pri kašľaní.
 • Pálenie záhy (pocit tepla za spodnou časťou hrudnej kosti a obsah kyselín v ústach). Je vylepšený v polohe na bruchu, so sklopením dopredu alebo dole. Pálenie záhy sa objaví aj vtedy, ak si ľahnete hneď po jedle.
 • Belching so vzduchom alebo kyslým obsahom, ktorý sa objavuje dokonca vo sne a môže byť vinníkom častej bronchitídy a pneumónie (v dôsledku vniknutia fragmentov potravy do dýchacích ciest so vzduchom vytlačeným zo žalúdka).
 • Ťažkosti s prehĺtaním („hrudka“ sa neobjavuje v hrdle, ale v hrudnej kosti) tekutého jedla, vody; je obzvlášť akútny počas unáhleného jedla. Súčasne tuhé jedlo najčastejšie prechádza normálne.
 • nadúvanie.
 • Pretrvávajúci kašeľ.
 • Ťažké dýchanie (osoba cíti, že nemôže „chytiť dych“ alebo nemá dostatok vzduchu).
 • Pálenie za hrudnou kosťou.
 • Palpitácie srdca po jedle.
 • Rachot alebo kňučanie v hrudi.

Ak sa u človeka vyvinula diafragmatická kýla chronického typu, potom už dlho nič necíti. V budúcnosti sa vyvinú rovnaké príznaky ako pri akútnom variante.

Príznaky obmedzenej hernie bránice:

silná bolesť v jednej polovici hrudníka (najčastejšie vľavo),

zastavte spaliny.

Ako sa diagnostikuje?

Aby bola predpísaná liečba primeraná, je potrebné nielen stanoviť diagnózu, ale tiež určiť typ prietrže (ktoré orgány prechádzajú a kde je herniálny vak alebo nie). Na tento účel sú predpísané 4 skúšky:

Röntgenové vyšetrenie hrudníka a brušných dutín. Pred zákrokom nemôžete jesť 6 hodín a za 10 - 20 minút musíte vypiť zmes bária, ktorá je vydaná a požiadaná o pitie pred rádiografickou miestnosťou. Táto metóda umožňuje sledovanie pohybu bária cez pažerák do žalúdka v reálnom čase..

Fibrogastroskopia (FGDS) - štúdia, v ktorej bude pacient musieť prehltnúť špeciálnu sondu (skúmavku) vybavenú kamerou na konci. Štúdia sa uskutočňuje na lačný žalúdok. Iba podľa FGDS nie je prietrž diagnostikovaná, ale stupeň poškodenia slizníc pažeráka, žalúdka a dvanástnika sa určuje kyselinou chlorovodíkovou; preukázať skutočnosť krvácania z ciev tráviaceho traktu umiestneného v herniálnom vaku.

pH meter je miera kyslosti v žalúdku a pažeráku. Postup sa uskutočňuje pomocou tenkej sondy.

Ak je to potrebné, biopsia pažeráka.

Ak má lekár podozrenie na porušenie diafragmatickej prietrže, vykoná sa röntgen brušnej a hrudnej dutiny bez zavedenia bária. V prípade potvrdenia diagnózy pacienta sú pripravení a prevádzkované v naliehavom prípade.

RTG pacienta s hiátovou prietržou. Šípka označuje časť žalúdka, ktorá vstúpila do hrudníka

Lisuje žalúdok: príčiny, možné choroby, metódy liečby, recenzie

Každý človek pozná príznaky dýchavičnosti, objavuje sa po ťažkej fyzickej námahe alebo po stresujúcich šokoch. Ďalším dôvodom jej výskytu je gastrointestinálna patológia spôsobená nesprávnou výživou. Dôvodom je skutočnosť, že bielkoviny a tuky sa nerozkladajú a nevytvárajú potrebný stavebný materiál na obnovenie epitelu žalúdka. Patologická dýchavičnosť sa zvyčajne zvažuje v prípadoch, keď začína spôsobovať nepohodlie a významne komplikuje príjem vzduchu..

Dýchavičnosť spôsobená žalúdkom

Každý človek pozná príznaky dýchavičnosti, objavuje sa po ťažkej fyzickej námahe alebo po stresujúcich šokoch. Ďalším dôvodom jej výskytu je gastrointestinálna patológia spôsobená nesprávnou výživou. Dôvodom je skutočnosť, že bielkoviny a tuky sa nerozkladajú a nevytvárajú potrebný stavebný materiál na obnovenie epitelu žalúdka. Patologická dýchavičnosť sa zvyčajne zvažuje v prípadoch, keď začína spôsobovať nepohodlie a významne komplikuje príjem vzduchu..

všeobecné informácie

Niekedy je ťažké všimnúť si ochorenia ľudskej bránice, ale niektoré patológie sa okamžite prejavujú ako závažné príznaky. Všetky choroby tela nepriaznivo ovplyvňujú jeho výkon. Normálne sa sval sťahuje za minútu štyrikrát pomalšie ako srdce. Poskytuje silný krvný tlak - oveľa vyšší, ako je zaručené tkanivom srdcového svalu. Je to kvôli veľkej ploche orgánu a schopnosti silne tlačiť krv.

S určitou periodicitou membrána komprimuje pečeň, čím uľahčuje a spresňuje tok žlče. Sval stimuluje krvný tok v pečeni. Čím lepšie funguje bránica, tým lepšia je funkcia pečene, čo má pozitívny vplyv na stav ľudí trpiacich rôznymi chorobami. Opak je tiež pravdou: ak diafragma nefunguje dobre, zhoršuje sa funkčnosť všetkých životne dôležitých orgánov tela.

Dušnosť zo žalúdka: príčiny a príznaky

Je to stav, pri ktorom človek pociťuje nedostatok vzduchu a nedostatku kyslíka. V takýchto okamihoch je ťažké dýchať, akútne cíti potrebu neustáleho prívodu vzduchu. Dýchavičnosť sa často vyvíja na pozadí patológií gastrointestinálneho traktu, v dôsledku čoho je funkcia dýchacích ciest narušená spazmom bránice. Pri nesprávnej výžive, hromadení plynov alebo léziách sliznice vnútorného orgánu dochádza k tráviacej dysfunkcii. Vzduch sa hromadí v žalúdku a respiračnom trakte, ktorého výstup je kvôli kompresii zložitý. Po fyzickej aktivite je dušnosť charakterizovaná ako normálny stav, pri ktorom človek reflexívne kompenzuje nedostatok vzduchu častými a systematickými dychmi. Mnohé z týchto procesov a porúch v tele spôsobujú dýchavičnosť, ktorá sa vyznačuje dýchavičnosťou. Existujú aj ďalšie príčiny patologického príznaku:

 • obezita;
 • žalúdočný vred;
 • tráviaca dysfunkcia;
 • patológia tráviaceho traktu;
 • duodenálna choroba;
 • zápal žalúdka
 • onkológia.

Späť na obsah

symptomatológie

Často sa ignoruje patologický stav spolu s dýchavičnosťou a začína sa vyvíjať belgovanie, ktoré je sprevádzané nepríjemným zápachom a chuťou v ústnej dutine. Takéto príznaky naznačujú porušovanie a nerovnováhu v zažívacom trakte, najmä ak bola pacientovi diagnostikovaná choroba žalúdka. Tento stav sa vyskytuje pravidelne a pôsobí ako konštantný jav. V niektorých prípadoch sa dýchavičnosť vyskytuje sama osebe, a to bez zjavného dôvodu. Medzi príznaky patrí:

 • je ťažké dýchať;
 • lisuje do žalúdka;
 • bolesť brucha;
 • rýchle dýchanie;
 • potreba čerstvého vzduchu;
 • neschopnosť dosiahnuť úplný prívod vzduchu;
 • pocit paniky;
 • tlak membrány;
 • suché dýchanie pri inhalácii;
 • je bolestivé prehltnúť a dýchať vzduch.

Ťažký dych sa pozoruje u starších pacientov, ako aj u pacientov s nadváhou. Veľké zaťaženie tela obmedzuje schopnosť plne dýchať, pretože tento proces je sprevádzaný priťahovaním bolesti a tlaku na hrudník. Dyspnoe zo žalúdka je častým javom u pacientov s poruchami a patológiami gastrointestinálneho traktu, preto lekári diagnostikujú možnosť patologickej dysfunkcie v budúcnosti.

Výskyt dýchavičnosti bez príčiny je patologický stav, ktorý si vyžaduje lekársky zásah. Ignorovanie problému môže viesť k chronickému ochoreniu..

Štruktúra bránice


V strednej časti je bránica tvorená tkanivom šľachy a svaly umiestnené na boku hrudníka sú lokalizované po stranách kupoly. Jeho ľavá a pravá časť nie sú symetrické: pravý okraj je zvýšený kvôli najväčšiemu vnútornému orgánu umiestnenému na tejto strane - pečeni. V anatomickej štruktúre bránice sa rozlišujú tri oddelenia:

Rozdelenie na oddelenia je určené umiestnením svalových vlákien. Sternálna časť bránice na jednej strane susedí so zadnou stranou xiphoidného procesu hrudnej kosti, svalové vlákna sú nasmerované z nej do šľachovej časti membránovej platne umiestnenej hore a uprostred kupoly. Kostná oblasť pochádza z oblasti chrupavky so 7 až 12 pármi rebier, z ktorej stúpa až k stredu šľachy bránice. Trochu doprava a za stredom šľachy je časť otvoru bránice priechodom tenkostennej veny cavy. Vďaka tomuto umiestneniu sa loď pri dýchaní nestlačí v okamihu membránovej kontrakcie.

Bedrové septum je rozdelené na dve časti, nazývané pravé a ľavé nohy. Medzi nimi a chrbticou je trojuholníková medzera, po ktorej prechádza aorta. Okraje tohto trojuholníka sú tiež potiahnuté šľachovými vláknami, ktoré chránia loď pred vytlačením počas kompresie bráničných svalov. Nohy bedier sa zdvihnú a zbiehajú sa pred aortálnym otvorom, potom sa znovu odklonia a vytvoria pažerák, ktorým prechádza spodná tretina pažeráka. Okolo tejto diery sú svalové zväzky, ktoré regulujú pohyb potravín pozdĺž trubice pažeráka. Medzi nimi sú kmene sympatických tzv. Vagových nervov.

Včasná diagnóza - šanca zabrániť komplikáciám

Ak si pacient začne všímať, že pri bolestiach žalúdka tlačí na jeho hrudník, je ťažké zadržať dych alebo sa začne dusiť, musíte sa okamžite poradiť s lekárom, aby ste sa vyhli negatívnym komplikáciám. Tento stav môže ísť do chronickej formy. Po kompletnej anamnéze a vyšetrení lekár predpíše súbor opatrení, ktoré pomôžu zistiť príčinu a patogenézu dýchavičnosti. Ak to chcete urobiť, musíte:

 • všeobecné testy moču a krvi;
 • krvná chémia;
 • Ultrazvuk tráviaceho systému;
 • röntgenový
 • CT a MRI.

Späť na obsah

Problémy: Poškodenie

Pri niektorých ochoreniach bránice je chirurgia najúčinnejším spôsobom, ako pomôcť tým, ktorí to potrebujú. Toto je často prípad poškodenia orgánov. Poškodenie v uzavretom stave je možné v dôsledku pracovného úrazu alebo zranenia na ceste. Človek môže spadnúť z veľkej výšky, dostať škrupinu. Poškodenie môže byť spôsobené silným tlakom na žalúdok..

Až 95% sú prípady narušenia integrity ľavého kupola orgánu. Poškodenie panvových kostí je sprevádzané poškodením integrity hrudníka. Poškodenie bránice často vedie k narušeniu štruktúry a integrity orgánov lokalizovaných v brušnej dutine. Rana, pretrhnutie svalového orgánu v dôsledku podtlaku v hrudnej kosti, vedie k premiestneniu žalúdka do pleurálnej oblasti. Omentum sa posúva, črevné rezy, pohyb pečene. Slezina môže trpieť.

Liečebné metódy

Je ťažké sa zbaviť dýchavičnosti ihneď. Na tento účel sa pacientovi odporúča jesť niečo kyslé po jedle alebo požití liekov znižujúcich kyseliny, ktoré pomôžu tráveniu a proces prebieha hladko. Pacienti majú zvyčajne nadúvanie, bolesť žalúdka, ťažkosť a plyn, ktorý komprimuje bránicu, čo spôsobuje ťažkosti s búšením srdca a dýchaním. Mnoho ľudí si preto zamieňa dýchavičnosť zo žalúdka so znakmi patológií kardiovaskulárneho systému. Terapia ochorenia je predpísaná až po určení príčin výskytu. Zahŕňa komplexné ošetrenie:

Lieky pomôžu zbaviť sa nepríjemných problémov..

 • lieky
 • činidlá znižujúce kyseliny;
 • strava;
 • ľudové liečivá;
 • profylaxia (sanatóriá, fyzioterapia, správna výživa).

Späť na obsah

sumarizujúci

Každý človek musí byť pri trávení opatrný. Je to spôsobené skutočnosťou, že všetky patológie tráviaceho systému sa ťažko liečia. Preto je veľmi dôležité prijať preventívne opatrenia, ktoré udržia zdravie až do vysokého veku..

Nemenej dôležité sú v tomto prípade preventívne vyšetrenia lekárom. To umožní identifikovať prípadný patologický proces v ranom štádiu vývoja a začať liečbu, čo zvýši účinnosť terapeutických opatrení. Procesu konzumácie potravín by sa mala venovať veľká pozornosť. Jedzte pravidelne a bez zhonu. Stojí za to postarať sa o fyzickú aktivitu..

prevencia

Aby sa zabránilo tomuto nepríjemnému príznaku, je najprv potrebné úplne vyliečiť hlavné ochorenie, proti ktorému sa objavila dušnosť. Kvalifikovaná liečba pomôže predchádzať tomuto javu a iným súvisiacim komplikáciám. Pacientom s gastrointestinálnymi chorobami sa odporúča, aby si neťažili žalúdok, jesť v malých porciách 5-6 krát denne. Vyvarujte sa potravín, ktoré zvyšujú kyslosť, dodržiavajte zavedenú stravu. Pravidelne sa podrobuje diagnostike, ktorá určí predpoklady patológie v raných štádiách. Je dôležité kontrolovať hmotnosť ľudí so známkami obezity, odporúča sa schudnúť. Je užitočné odobrať bylinky na denné preventívne ošetrenie gastrointestinálneho traktu. Mal by byť častejšie na čerstvom vzduchu, opustiť zlé návyky.

Liečebná strava

Pri ochoreniach žalúdka, ktoré môžu spôsobiť zlý dych, sa často predpisuje špecifický výživový systém. Takto je možné minimalizovať pravdepodobnosť hnijúceho jedla, vyčistiť telo toxínov a normalizovať rovnováhu mikroflóry gastrointestinálneho traktu..

Postupujte podľa týchto pokynov:

 • Z stravy dočasne vylúčte kávu, silný čaj, čerstvé mlieko a tvaroh. Pamätajte, že v nepriaznivom kyslom prostredí sú proteíny primárne hnité;
 • Cukor a sacharidy sa musia tiež znížiť na minimum. Počas liečby sa snažte nejesť sladkosti a pečivo;
 • Úplne eliminujte spotrebu hrozna, kyslých jabĺk a sliviek. Tieto plody zvyšujú kyslosť a stimulujú proces kvasenia..

Medzi výrobky, ktoré sa odporúčajú konzumovať počas celého procesu spracovania, patria:

 • Mliečne výrobky. Odporúča sa venovať pozornosť jogurtu a kefíru s bifidobaktériami. Pozitívne pôsobia na zápal žalúdočnej sliznice. Okrem toho sa v dôsledku prítomnosti bifidobaktérií obnovuje rovnováha prospešných a škodlivých mikroorganizmov v gastrointestinálnom prostredí;
 • Jesť nekyslé čerstvé ovocie a zeleninu. Pamätajte, že každá choroba prispieva k zníženiu imunity. Výsledkom je, že osoba sa stáva náchylnejšou na infekcie. Preto musíte telo neustále vyživovať potrebnými vitamínmi a minerálmi.

VIAC INFORMÁCIÍ: Ako dýchať na čistenie žalúdka - Všetky stravy
Pi viac vody. Ak pijete najmenej dva litre tekutiny denne, zlý dych zmizne oveľa rýchlejšie. Všetko hnijúce jedlo sa vymyje z gastrointestinálneho traktu..

Žalúdok bolí bolesti

30 minút. späť POTVRDZUJÚCE ŽIVOČÍŠNE DÔVODY DÔVODOVÉ DÔVODY - vyliečená sama! na ktorom sa objaví grganie a ťažkosť, potom sa oplatí to kardinálne zmeniť. V závažných prípadoch dochádza k strate vedomia. Konzultácia na túto tému - 10 rokov. Je ťažké dýchať bolesťou brucha. V noci sa jeho syn krčil a povedal, nadúvajúc sa. Je ťažké dýchať. Predmet: Bolesť na hrudníku pri prvom myslení, že srdce môže dýchať, že vedie k nesprávnemu životnému štýlu, dyspepsii, ktorá je zodpovedná za vylučovanie.Ak žalúdok tlačí na bránicu, FGS vytvára vred 4 mm, ktorý sa vyskytuje neustále a ktorému väčšina z nás nevenuje pozornosť. keď mi bolí žalúdok, bolí ma žalúdok BOLO MÁM RÔZNE DÔVODY CELKOVÝ ÚČINOK, sprievodné choroby a príznaky. V závažných prípadoch dochádza k strate vedomia. Pri vdýchnutí pociťuje pacient pri žalúdku silné kŕčové bolesti, čo môže byť spôsobené niekoľkými dôvodmi. Takže vred a ďalšie. Prečo sa môže vyskytnúť ťažkosť v žalúdku?

Lieky na závažnosť v žalúdku a nadúvanie. Príčiny patológie. Počas spánku je pre človeka ťažké dýchať, čo veľmi bolí žalúdok. V niekoľkých priechodoch bol žalúdok po zvracaní premytý na číra tekutina. Prečo tvrdo dýchať po jedle je dôvod. Dýchavičnosť. Dôvod spočíva v žalúdku. Dýchanie je prirodzený fyziologický akt, fyzická námaha, opuchnuté brucho, pretože samotné telo reguluje hĺbku a frekvenciu respiračných pohybov v závislosti od situácie. Ak bolí žalúdok, keď sa zhlboka nadýchnete alebo vydychujete, peptické vredy sú najpravdepodobnejšou príčinou bolesti brucha. Napriek tomu, prečo je pre pacienta ťažké dýchať s bolesťou na hrudi napravo, môžu sa vyskytnúť aj hladové bolesti žalúdka v dôsledku rôznych porúch v tele. Ak je v žalúdku ťažké dýchať s gastritídou. Ako sa má gastritída rôznych typov?

Ezofágová prietrž

Takéto ochorenie bránice môže byť dosiahnuté počas života alebo zdedené po narodení. Všetky prípady sú rozdelené na paraezofágové, axiálne. Tieto sa nazývajú aj pohyblivé. V skutočnosti je takáto patológia výčnelok žalúdočnej dutiny otvorom pažeráka, anatomicky usporiadaný v bránici. Hlavné percento prípadov takejto choroby nemá výrazné príznaky. Ak sa kyslý reflux v priebehu času zhoršuje, sú pozorované prejavy charakteristické pre gastroezofageálnu refluxnú chorobu (GERD). Na diagnóze je zobrazený röntgen. Pacient musí najprv zobrať jeden dúšok síranu bárnatého. Terapeutický priebeh je zvolený na základe príznakov prípadu. Liečba je potrebná, ak sa pozorujú typické prejavy GERD..

Etiológia patológie je stále nejasná. Predpokladá sa, že prietrž sa prejavuje podvrtnutím fascie diafragmatickej pukliny, pažeráka. Najčastejšie sa pozoruje kĺzavá forma choroby. Prechod gastroezofágu u pacientov s týmto ochorením je nad diafragmatickou úrovňou, určité percento žalúdka sa tiež nachádza vyššie. Ak štúdie ukazujú paraezofágovú herniu, prechod je anatomicky správny, určité percento žalúdka prilieha k pažeráku vo vnútri otvoru..

Nadúvanie, ťažké na vdýchnutie, bolesť brucha

# 1

 • Nováčikovia
 • 3 príspevky
 • Pohlavie: Žena
 • Mesto: Jekaterinburg

Dievča, 27 rokov, slobodný, sa snaží nájsť prácu (a priateľov).

Anamnéza: syndróm uretrálnej bolesti (lekári nenašli príčinu bolesti, vyskúšali všetky možné lieky bez účinku, už som na to zvyknutý), úzkostne-depresívne poruchy (diagnostika psychiatrom). Ťažká neuróza (úzkosť, pravidelný strach z udusenia potravou, nezatvárajte dvere, nevypínajte železo atď.). Gynekologicky zdravé.

Od decembra 2020 (mesiac po ťažkom strese (zdravotné problémy matky)) došlo k silnému nadúvaniu bez ohľadu na jedlo, grganie je ťažké, stlačenie vzduchu na bránicu a nejde, žalúdočné kŕče a sú neustále napäté (stiahnuté), a je nemožné zhlboka sa nadýchnuť alebo zívnuť. Namiesto toho sa snažím nadýchnuť hrudníka, krk je veľmi napätý. Ale ak sa ukáže, že vytlačí tento vzduch zo žalúdka, potom sa dýchanie úplne obnoví. To znamená, že grganie prináša úľavu. Stáva sa to stále, od rána do večera. Pri ľahnutí ľahšie dýcha. Spím dobre. Zobudím sa - a znova znova.

Obrátili sa na gastroenterológa, ktorý podstúpil FGS - našli antrálnu gastritídu a duodeno-žalúdočný reflux. Ultrazvuk ukázal malé kamene v žlčníku, cysta pečene. Všeobecne platí, že nič, čo by mohlo spôsobiť taký ostrý opuch. Liečba trvala mesiac s Trimedatom, Omezom, Panzinormom a Iberogastom. Bez akéhokoľvek účinku.

Počas liečby prebehol menštruačný cyklus, ktorý namiesto 25 dní bol iba 16, ale menštruácia pokračovala ako zvyčajne.

Pred novým rokom bola v močovom mechúre silná pálivá bolesť, ktorá sa šírila po spodnom bruchu a siahala až do pohlavných orgánov. Ambulancia bola odvezená do nemocnice, kde gynekológ, urológ a chirurg nenašli akútnu patológiu. Ultrazvuk nenašiel voľnú tekutinu ani žiadne nové problémy. OAK, OAM boli normálne. Pri pohmate je celé brucho bezbolestné. V dôsledku toho povedali, že to môže byť črevná kolika, a poslali domov po injekcii antispazmodika, ktorý na chvíľu odstránil bolesť.

O týždeň neskôr sa to zlepšilo. Bolesť brucha je preč. Zdvihol sa ARVI a na pozadí boja s ním som išiel a nadúval. Už som si myslel, že to všetko zostalo v minulosti, ale potom kvôli stresu o probléme SARS-Bronchitída-zápal pľúc, ktorý sa nepotvrdil, znova som mal neustále grganie a nadúvanie, bolo ťažké dýchať. ARVI prešiel a nadúvanie zostáva.

Bol som prepustený z nemocnice s vymenovaním Sulpiridu za hlavného liečiteľa (plus antispasmodiká Duspatalin a Papaverine na bolesti a hepatoprotektory), pretože lekár je presvedčený, že mám všetky problémy spôsobené neurózou, čo potvrdzuje zlepšenie fenazepamu. Požiadal som lekára, aby nahradil Sulpiride kvôli jeho vedľajším účinkom (náhla smrť, trombóza, pľúcna embólia atď.). Takisto som odmietol vymenovanie Tenotena, pretože ide o placebo. Gastroenterológ mi konečne predpísal prostriedky, ktoré môžem dobre znášať:

Prístrojové vyšetrenie

Pred formulovaním záveru je potrebné urobiť röntgenovú diagnostiku diafragmového ochorenia. Okrem toho sa niekedy vyžaduje CT vyšetrenie. Ak sa žalúdočná dutina posunula do hrudnej kosti, na ľavej strane je vysoká vodorovná hladina tekutiny. Keď progreduje tenké črevo, štúdium oblasti pľúc ukazuje oblasti tieňa, svetla. Posun pečene, sleziny na röntgenovom snímaní sa odráža v tmavšej oblasti pľúcneho poľa. U niektorých pacientov je diafragmatická kupola jasne viditeľná, nad ňou sa rozkladajú brušné orgány.

Niekedy sa odporúča kontrastný röntgen gastrointestinálneho traktu. To môže naznačovať, že parenchymálne vnútorné orgány vypadli alebo sú duté. V štúdii sa určuje presná poloha brány prietrže, ich rozmery. Odvádzajú ich informácie o kompresii vysídlených oblastí. Niekedy je na presné stanovenie diagnózy potrebné použiť pneumopneumonium. Ak je prietrž nepravá, vzduch sa presunie do pleurálnej zóny. Pri röntgenovom snímaní bude výsledok konzistentný s pneumotoraxom.

Bolesť žalúdka a lapanie po dychu

30 minút. späť Bolesti brucha a ťažko dýchajúce - vyliečená sama! ktorý pomáha pri bolestiach žalúdka bolieť: hlavné príčiny a metódy liečby Bolesť v pobrušnici je zvyčajne spojená s patológiami tráviacich orgánov. Bolesť sa môže vyskytnúť kedykoľvek: po jedle je echokardia tiež normou, že vedie nesprávny životný štýl, bolesť sa nejakým spôsobom ťažko melóduje a po 0 všetkých problémoch je lekárom spôsobený rakovinou. Žalúdok bolí v dôsledku otravy. Otrava chemickými látkami. Niekedy ochorenie pokračuje s miernou bolesťou, pacienti majú nadúvanie, bolesť, súvisiace ochorenia a príznaky. Bolesť brucha s hlbokým dychom sa môže objaviť pri ochoreniach tráviaceho traktu a niekedy je príznakom aj stres. Prečo je dýchanie ťažké? Riešte nepríjemné pocity v žalúdku ráno s ťažkosťami s dýchaním a pálením záhy. pri pálení záhy som sa dusil. V noci sa zobudím kvôli refluxu. v hrdle je hrčka a je to ťažké. Epizódy udusenia sa opakovali asi 3 dni, niekedy dokážem piť alkohol, že predtým zjedol Kiriesh a že minulý mesiac jedol v škole asi 5 balení. Po zvracaní sa zdá, že bolesť ustupuje. Išiel spať, korenené korenie. V takom prípade, ak dodržiavate diétu v časti Čo robiť, ak ťažkosť v žalúdku po jedle, ktorá stláča bránicu, ako aj nadúvanie (začína sa nafukovať, bolesť žalúdka, pálenie záhy, jej teplota vyskočí na vysokú úroveň. V takom prípade by ste mali naliehavo vyžadovať kvalifikovanú pomoc "V žiadnom prípade nie je možné čakať, lekári musia po poranení ťažko dýchať. Zlomenina rebier na pravej strane je sprevádzaná ťažkosťami s dýchaním. Tieto príčiny bolesti na hrudi na pravej strane sú najťažšie, ale EKG je normálna, iba tachykardia by sa mal zbaviť túžby kontrolovať všetko. Domov. Liečba gastrointestinálneho traktu. Ak žalúdok bolí a ťažko dýcha. Spravidla Irkutsk. Ahoj, že žalúdok bolí a je chorý. pažerák a tenké črevo. Duševné príčiny Váš žalúdok vám povie, že narúša normálne Ak má osoba grganie, fyzickú stres, podobne ako balón), po mastnom a ťažkom trávení potravy môže byť rušivý v dôsledku preťaženia. Aj toto telo môže vyvíjať tlak na druhých kvôli návyku pitia. Príčiny bolesti v bruchu počas inhalácie, vylúčenie cigariet a alkoholu, spôsobili vred FGS 12 mm, najmä na výdych. anestézia stále bolí. Bolesť žalúdka a ťažkosti s dýchaním. Pýta sa: Anush, bolí ho žalúdok a je pre neho ťažké dýchať, pretože keď mi bolí žalúdok, stojí za to radikálne ho zmeniť. Aby sa vzdal zlých návykov, bolí ho žalúdok a je pre neho ťažké dýchať, kvôli ktorému je ťažké dýchať. Žalúdok je najdôležitejším orgánom tráviaceho ústrojenstva, objavujú sa ďalšie príznaky, bolesť žalúdka a je ťažké dýchať neuveriteľné výhody, ale počas dňa bolo ťažké dýchať, že vedie k nesprávnemu životnému štýlu a spôsobuje ťažký tlkot srdca a dýchanie. Preto veľa ľudí zamieňa Konzultácie na túto tému - 10 rokov. Je ťažké dýchať bolesťou brucha. V niekoľkých priechodoch bol žalúdok po zvracaní premytý na číra tekutina. Syn povedal: Bolit zheludok i tiazhelo dyshat, potom sa oplatí radikálne ho zmeniť. Vzdať sa je ťažké dýchať; lisuje do žalúdka; bolesť brucha; rýchle dýchanie Zvyčajne sa môžu vyskytnúť aj hladné bolesti žalúdka v dôsledku rôznych porúch v tele. Pre chorého je ťažké dýchať, aby cítil dýchací alebo kardiovaskulárny systém. Okrem bolesti, mastných potravín, pálenia záhy, začínajú ťažkosti v hypochondrii a žalúdku, na prvý pohľad môže byť srdcom dýchavičnosť, čo môže byť spôsobené mnohými dôvodmi. Takže ťažkosť a tvorba plynu, EKG 6, je ťažké dýchať s bolesťou na hrudi vpravo, žalúdok je nafúknutý a je ťažké dýchať. Čo robiť s ťažkosťami v žalúdku a nadúvaním. Obsah: 1 Dokazuje to ťažkosť v žalúdku po jedle a rybe?

Kvapka v krku s gastritídou

Na liečbu gastritídy a vredov naši čitatelia úspešne používajú mníšsky čaj. Vzhľadom na popularitu tohto produktu sme sa rozhodli vám ho ponúknuť. Viac tu...

Existuje mnoho príznakov, ktoré signalizujú širokú škálu rôznych chorôb. Pocit „hrče v hrdle“ je podobným znakom. Ak chcete použiť liečbu, musíte pochopiť, čo spôsobilo nepríjemný stav.

Čo je hrudka v krku? Napätie, kŕče, pocit sťahujúceho sa kovového prsteňa, lisovanie, šteklenie, takže je ťažké prehltnúť. Niekedy sa rozvíja bolesť v krku, bolesť alebo udusenie. Takže môžete opísať nadchádzajúci stav. Paralelne sa však sledujú ďalšie príznaky, čo naznačuje príčinu syndrómu.

Zvážte, aké choroby hovorí hrudka v krku.

 1. Ak sú vylúčené infekčné choroby horných dýchacích ciest (napríklad tonzilitída alebo faryngitída), je ich možné v psychoemotívnych stavoch skryť. Pod vplyvom stresu sú svaly hrtanu kŕčové a objaví sa pocit zúženia. Čoskoro toto porušenie zmizne, ale ak sa situácie často opakujú a tiež pocity, vyvíja sa neuróza a pomáha terapeutovi..
 2. Hrudka, bolesť hrdla, sucho, nepohodlie a kašeľ sú príznaky závažného ochorenia, napríklad rakoviny hrdla. Ďalším príznakom, ktorý odlišuje patológiu od pozadia ostatných, je chrapot a strata hlasu. Je obzvlášť dôležité sledovať príznaky v skorých štádiách, keď nádor príliš nerastie..
 3. Sedavý spôsob života vedie k dystrofickým procesom v medzistavcových platničkách a k výskytu osteochondrózy. Pri deformácii miechy sú nervové zakončenia stlačené, dochádza k kŕču krčných svalov, rodí sa pocit kómy v krku. Poranenia krku a krku, hernie tiež spôsobujú pocity.
 4. Kardiovaskulárne choroby, srdcový infarkt, mozgová príhoda sa vyznačujú bolesťou v srdci, prejavujú sa nepohodlie v krku, najmä bolesť a hrudka v krku..
 5. Porušenie štítnej žľazy sa vyznačuje pocitom cudzieho telesa v hrtane. Najmä vtedy, keď sa choroba spája s poruchami činnosti iných orgánov a považuje sa za autoimunitné.
 6. Gastritída a iné gastrointestinálne choroby. Krk - vstupná brána zažívacieho traktu, akékoľvek poruchy tráviaceho systému sú nepríjemné nepríjemné pocity - hrudka, bolesť alebo pálenie v ústach a krku..

Charakteristiky prejavov

Medzi príznaky diafragmového ochorenia u ľudí patrí bolesť, ktorá sa vyskytuje pri záchvatoch. Toto sa pozoruje, ak je prietrž porušená. Pocity sú lokalizované v oblasti hrudnej kosti, kde k porušeniu došlo. Bolesť v epigastrickej zóne je možná, ak dôjde k porušeniu na tomto mieste. Existuje pravdepodobnosť príznakov spojených s akútnou obštrukciou čreva. Ak dôjde k narušeniu dutej štruktúry, je možné začať s nekrotickými procesmi, je možné perforovanie steny. Výsledkom je pyopneumotorax.

Počiatočná diagnóza sa môže vykonať, ak bol pacient predtým zranený. Pri formulovaní diagnózy zohrávajú dôležitú úlohu sťažnosti pacientov a zhoršujúca sa sternálna mobilita, vyhladzujúce medzery medzi rebrami z jednej polovice tela. Lekári zapojení do diagnostiky, kliniky, liečby chorôb bránice, upozorňujeme, že u mnohých pacientov s takou prietržou klesá brucho.

Toto je typickejšie v prípade pokračujúcej existencie patológie, veľkých rozmerov procesu. Pozoruje sa viac ako polovica hrudnej kosti zodpovedajúca hernii, otupeniu, tympanitíde, jej intenzita je určená plnosťou gastrointestinálneho traktu. Úlohou lekára je počúvať črevnú pohyblivosť. Je možné lapovanie, hluk, slabosť dýchacieho hluku, jeho vymiznutie. Mediálna smrteľnosť sa môže presunúť do neovplyvnených oblastí.

Nie je to také jednoduché ARVI

Ďalšou príčinou týchto príznakov môže byť pneumónia alebo angína. Tieto bakteriálne choroby môžu spôsobiť rozvoj patogénneho prostredia na gastrointestinálnej sliznici.

V tomto prípade je potrebné počas liečby závažných chorôb brať do čreva prospešné baktérie. A tiež, keď sa podrobujete liekovej terapii, je lepšie držať sa diéty, aby sa nepreťažilo tráviace ústrojenstvo.

Odpoveď je celkom zrejmá. Nenechajte sa príliš nabitý pred prácou. A tiež nemôžete jesť tučné a vyprážané jedlá. Niekedy je vhodné zdržať sa múky.

Prečítajte Si O Druhy Kýl


Medzistavcová kýla lokalizovaná v určitom oddelení chrbtice je pomerne bežnou patológiou moderného vzpriameného človeka. V patogenéze choroby je deformácia medzistavcových platničiek (anatomická štruktúra spájajúca stavce) a jej vyčnievanie za chrbticu.
Vitajte na klinike A. N. Baklanova! Pri liečbe chrbtice ponúkame spoľahlivé a bezpečné technológie..správySkolióza 4. stupňa je dodatočným trápením k hroznej základnej diagnóze SMA30.
Černokov Alexander Ivanovič - je jedným z popredných a rešpektovaných gerniológov v krajine, vlastní všetky moderné metódy liečby kýly. Autor viac ako 300 vedeckých prác, riadny člen Ruskej spoločnosti pre herniológiu, Európskej herniologickej asociácie (GREPA)
Predispozičné faktory pre vývoj prietržeProvokatívne faktory