loader

Miechová kýla nie je veta! Bubnovsky S.M.

Miechová kýla nie je veta! Bubnovsky S.M. Stále viac ľudí s problémami so zadami je sklamaných konvenčnými metódami liečby: operáciami a liekmi. Slávny lekár Sergei Michajilovič Bubnovský vo svojej knihe ponúka úplne nový prístup k riešeniu problému kýly chrbtice bez chirurgického zákroku.
Čo je to bolesť chrbta? Čo robiť so strachom, ktorý sa vyskytuje u osoby s diagnózou „hernie chrbtice“? Akým spôsobom sa rozhodnete riešiť tento problém? Potrebujem korzet na bolesti chrbta? Aký je správny pohyb? Ako prekonať strach z pohybu? Ako liečiť spinálnu prietrž bez liekov? Na tieto a ďalšie otázky odpovedá Dr. Bubnovsky, ktorý má viac ako tridsať rokov práce s najťažšími prípadmi choroby a je schopný sa s nimi vyrovnať bez chirurgického zákroku pomocou správnych cvikov..
Táto kniha pomôže mladým ľuďom pri posilňovaní ich zdravia, ako aj starším ľuďom, ktorí majú závažné sprievodné choroby. Zaujímavé, nezvyčajné, úprimne!

Sergei Mikhailovich Bubnovsky: chrbtová kýla nie je veta (cvičenie)

Sergey Mikhailovich Bubnovsky je tvorcom a vývojárom alternatívnych smerov v neurológii a ortopédii. Jej hlavným usmernením pri liečení chronických ochorení pohybového aparátu nie je liečba drogami, ale využívanie vnútorných rezerv ľudského tela a ich porozumenie. Bubnovsky je autorom uznávanej knihy „Miechová kýla nie je veta“, ktorá dokázala získať veľkú spotrebiteľskú popularitu..

Bubnovského metóda

Táto technika sa nazýva „kinezoterapia“. Okrem priamej liečby zahŕňa diagnostiku pohybového aparátu, kĺbov a chrbtice, tj myofasciálnu diagnózu, ktorá vám umožňuje určiť presnú polohu existujúceho patologického procesu. Na základe výsledkov diagnostiky sa pacientovi zostaví individuálny liečebný program, ktorý zohľadní charakteristiky jeho choroby a existujúce patológie..

Program je súbor špeciálnych cvičení, ktoré vyvinula aj Dr. Bubnovsky. Starostlivé dodržiavanie odporúčaní pri vykonávaní týchto cvičení prispieva k úplnému obnoveniu funkcií kĺbov a chrbtice. V dôsledku toho sa normalizuje práca všetkých orgánov a systémov pacienta.

Liečba chrbtice touto metódou sa vykonáva ambulantne, podľa želaní pacienta.

Simulátor MTB (Multifunkčný simulátor Bubnovsky)

Okrem patentovanej techniky vyvinula spoločnosť Bubnovsky multifunkčný simulátor, pomocou ktorého sa obnovuje tón hlbokých chrbtových svalov a funkčná aktivita kĺbov. Simulátor pomáha zmierniť svalové kŕče a eliminuje bolesť. Pre tento simulátor bol vyvinutý špeciálny súbor cvičení. A pre každého pacienta je vypracovaný individuálny kurz..

Cvičenia, ktoré sa vykonávajú na tomto simulátore, rýchlo obnovujú svalový rámec a obnovujú pohyblivosť kĺbov, čo je priama liečba chorôb, ako sú artritída, artróza, osteochondróza a herniované disky. Tieto triedy sa tiež ukazujú ako rehabilitácia po chirurgických operáciách chrbtice..

Kinezoterapia a bolesti chrbta

V prípade bolesti chrbta sa pre každého pacienta v závislosti od charakteristík a závažnosti jeho choroby vytvorí individuálna súprava cvičení, ktorá zahŕňa pohyby, ktoré zmierňujú bolesť chrbtice. Pacienti sa učia správne vykonávať tieto cvičenia, čo je predpokladom účinnej liečby. Počas liečby môže byť komplex upravený na základe stavu pacienta a priebežných výsledkov. Toto je podstata Bubnovského metódy, ktorá sa nazýva „kinezioterapia“..

Liečba miechy

Pri vykonávaní individuálne vyvinutého súboru cvičení Bubnovského techniky sa biochemické procesy, ako na medzistavcovej platni, tak aj vo svaloch a väzoch, ktoré ju obklopujú, vracajú k normálu. Zvýšený prietok krvi v väzoch a svaloch postihnutej oblasti začína procesy obnovy poškodeného disku, ako aj zníženie medzistavcovej prietrže až do úplného vymiznutia..

Môže kinezoterapia úplne nahradiť chirurgický zákrok?
Áno, Bubnovského metóda s dobrým dôvodom sa dá nazvať plnohodnotnou alternatívou k chirurgickému ošetreniu chrbtice, čo umožňuje úplne vylúčiť medzistavcovú prietrž.

Keď je skolióza súbor cvičení, ktorých cieľom je obnoviť normálne fungovanie zadných svalov, ktoré podopierajú chrbticu v správnej polohe. Je to potrebné najmä u detí s netvoreným svalovým korzetom..

Súbor cvičení, ktoré zmierňujú bolesť

Zadné relaxačné cvičenie

 • Východisková pozícia - stojí na všetkých štyroch
 • Svalová relaxácia

Pokúste sa úplne uvoľniť chrbtové svaly.

Cvičenie chrbtového oblúka

 • Východisková pozícia - stojí na všetkých štyroch.
 • Pri výdychu pomaly ohnite chrbát, zatiaľ čo vdýchnite, pomaly sa ohnite.

Opakujte pohyb 20-krát.

Cvičenie - krok napínania

 • Východisková pozícia - stojí na všetkých štyroch.
 • Posaďte sa na ľavú nohu, natiahnite pravú ruku dozadu a zároveň potiahnite ľavú ruku dopredu.
 • Vymeňte nohy a ruky.

Opakujte pohyb 20-krát, bez náhlych pohybov.

Cvičenie - vyrovnávanie

 • Východisková poloha - zamerajte sa na dlane a kolená.
 • S maximálnym úsilím sa telo tiahne vpred a zároveň kladie dôraz na dlane a kolená.

Pokúste sa vylúčiť flexiu dolnej časti chrbta.

Cvičenie - naťahovanie chrbta

 • Východisková poloha - zamerajte sa na dlane a kolená.
 • Ruky sa ohýbajú v lakťových kĺboch, telo klesá na podlahu pri výdychu a potom vdychuje.
 • Na výdychu sa ramená narovnajú, panva klesne na päty s maximálnym natiahnutím bedrového svalu..

Opakujte pohyb 20-krát.

Cvičenie - Natiahnutie brucha

 • Východisková poloha - leží na chrbte.
 • Nohy sú ohnuté na kolená, ruky za hlavou, brada je pritlačená k hrudníku, telo je ohnuté, keď vydýchate, ak je to možné, lopatky by sa mali odtrhnúť z podlahy dotýkaním lakťov kolien..

Pri správnom výkone by sa v brušných svaloch mal objaviť pocit pálenia.

Cvičenie - Pelvic Lift

 • Východisková poloha - ležiaca na chrbte, ruky natiahnuté pozdĺž tela.
 • Pri výdychu panva stúpa z podlahy, padá na inšpiráciu.

Opakujte pohyb 10-30 krát.

Mimochodom, okrem Bubnovského metódy sú známe aj iné alternatívne metódy bez chirurgického zákroku. Metódy, ktoré dodatočne ošetrujú chrbticu:

 • Kĺbová gymnastika - pomáha obnoviť koordináciu pohybu, zlepšuje pružnosť a pohyblivosť chrbtice.
 • Procedúry kryoterapie, ktoré zlepšujú termoreguláciu a anestetizáciu bez liekov.
 • masáž.

„Mieňová kýla nie je veta!“ (Bubnovsky S.) - stiahnite si knihu zadarmo bez registrácie

Odkaz na zdieľanie knihy!

Názov:Autor:Žáner (-y):

Stále viac ľudí s problémami so zadami je sklamaných konvenčnými metódami liečby: operáciami a liekmi. Slávny lekár Sergei Michajilovič Bubnovský vo svojej knihe ponúka úplne nový prístup k riešeniu problému kýly chrbtice bez chirurgického zákroku.

Čo je to bolesť chrbta? Čo robiť so strachom, ktorý sa vyskytuje u osoby s diagnózou „hernie chrbtice“? Akým spôsobom sa rozhodnete riešiť tento problém? Potrebujem korzet na bolesti chrbta? Aký je správny pohyb? Ako prekonať strach z pohybu? Ako liečiť spinálnu prietrž bez liekov? Na tieto a ďalšie otázky odpovedá Dr. Bubnovsky, ktorý má viac ako tridsať rokov práce s najťažšími prípadmi choroby a je schopný sa s nimi vyrovnať bez chirurgického zákroku pomocou správnych cvikov..

Táto kniha pomôže mladým ľuďom pri posilňovaní ich zdravia, ako aj starším ľuďom, ktorí majú závažné sprievodné choroby. Zaujímavé, nezvyčajné, úprimne!

Držitelia autorských práv! Prezentovaná časť knihy bola vložená po dohode s distribútorom právneho obsahu liters LLC (najviac 20% zdrojového textu). Ak si myslíte, že umiestnenie materiálu porušuje vaše práva alebo práva niekoho iného, ​​informujte nás o tom.

Najčerstvejšie! Dnešné knihy

Po leteckej havárii prichádza vojenský pilot na svoje zmysly na nemocničnom oddelení v tele podplukovníka. 1914 rokov. Do prvej svetovej vojny jednoducho nič. Je potrebné mať čas zvyknúť sa na túto éru, pokúsiť sa zodpovedať skutkom osudu skutkami. Ale najprv... Najprv musíte dokonale ovládnuť získané telo a obnoviť svoje vlastné zručnosti...

Je dobré byť oporou! Raz - a ste krása, princezná, bohatá a ťažko poraziteľná mágových fanúšikov! A život sa stane ako rozprávka... Vy ste naozaj princezná a raz (princezná) mala všetko. Kde bolo, tam bolo. Veľmi, veľmi dlho. Počas jej života... A čo teraz robiť, ak ste mŕtvola, a dokonca ani politická?

Ako čo?! Teš sa zo života!

Anglicko, máj - jún 1941. Londýn je bombardovaný, krajina čaká na inváziu nemeckých vojsk a pripravuje sa na poslednú chvíľu. Zoči-voči hrozbe sa spojil celý národ: potomok aristokratických rodín bude slúžiť Británii - niektorí v armáde, iní v oddelení kryptografických spravodajských služieb. Možné zamestnanie je však pre niektorých celkom vhodné: časť vyššej šľachty zorganizovala tajnú spoločnosť a pripravuje atentát na Churchilla v nádeji, že zvrhne kráľa Juraja, aby sa zmocnil trónu, keď sa zmocnil svojho brata Edwarda VIII., Známeho pre Hitlera. Na poli neďaleko Farleyho panstva objavia mŕtvolu parašutistu, skrytého špióna, ktorý sa jednoznačne mieril k niektorým miestnym obyvateľom. Vo vrecku sa nachádza záhadná fotografická karta: má obvyklú vidiecku krajinu, ktorá sa môže ukázať ako šifrovaná správa. Ben Cresswell, syn miestneho vikára, teraz zamestnanca MI5, a jeho priateľka z detstva Pamela, mimochodom, sú dcérou majiteľa Farleyho, lorda Westerhama, a tiež kontrarozviedkym. Spoločne musia zistiť, čo sa skrýva za nevinným, na prvý pohľad, obrázkom, a nájsť cudzinca medzi svojimi.

Veľký dravec je najstrašnejším a najsmrteľnejším tvorom. A hoci nemôže byť domácim miláčikom, Raptor rázne chráni a stará sa o svoju rodinu...

Carly a Mickey nikdy nezabudnú na príbehy Grima o Veľkom dravcovi, symbole nového domu a nového sveta - Luda. A napriek tomu Grimovo porovnanie s Veľkým dravcom, ktoré kedysi urobila jeho matka, dalo dievčatám odvahu pomôcť zraneným vtákom nájsť v záhrade..

Zistite, čo sa stane v dôsledku jedného skutku lásky, viery a láskavosti, ktorý bude mať ďalekosiahle následky, ktoré si nikto, vrátane mamy a Grima, nedokáže ani predstaviť.

Bridy Devine - Anachronizmus v Londýne na konci 19. storočia alebo jeho podstatný atribút? Na jednej strane je jej integrita na pochybách medzi obhajcami viktoriánskej morálky (úctyhodná vdova a zrazu v službe polície!). A na druhej strane, ktorá, ak nie ona, môže navigovať v hustej hmle tohto monštrózneho mesta: vie, ako zaobchádzať s mŕtvolami, a aj keď vidí ducha na vlastné oči, neverí mu..

Táto kniha je cestou časom a priestorom, celým vesmírom obývaným obojživelníkmi, cirkusovými šialencami a strašidlami v tetovaní..

Dynamický a vzrušujúci detektívny román o dievčati Claudii, jej mladosti, dospievaní, osobných a rodinných drámach. Autor rozvíja históriu v niekoľkých desaťročiach - od predrevolučného Ruska po Veľkú vlasteneckú vojnu. Hlavná línia pozemku sa odvíja na pozadí ťažkého života v zadnej časti. Množstvo živých postáv, neočakávané zvraty, vyšetrovania vraždy, hľadanie príbuzných oddelených vojnou alebo smrteľnými nehodami... To všetko samozrejme robí knihu zaujímavou pre širokú škálu čitateľov..

Súbor „Týždeň“ - najlepšie nové produkty - vodcovia tohto týždňa!

Najdôležitejšou vecou pre dcéru bohyne je nasledovať tradície. Celý svoj život som sa modlil za svoju matku, keď som pozoroval pôst, neopúšťal múry Svätej hory, poslúchol som kňazov a študoval, študoval, študoval... Všetko preto, aby som v deň svojej väčšiny našiel päť božských darov. Jeden problém: na dokončenie rituálu potrebujete manžela. Tento deň už prišiel! Ja som vo svadobných šatách, naopak, existuje päť uchádzačov, od ktorých si musíte vybrať to najlepšie - to je všetko, ako učili kňazi. To je len môj názor, teraz a potom sa vracia k pánovi, ktorý je skôr ako divoch, a na čele akoby akoby hovoril: „Do úst draka všetky tradície!“

Katarína del Astra sa oženila trikrát a každý z jej manželov zomrel predčasne. Niekto považuje Donnu Katarinu za čarodejnicu, niekoho - za prekliatie od narodenia a sama sa už zmierila s večným smútkom. Ale akonáhle sa Donna dopustí škandalózneho, bezohľadného a poburujúceho konania! Verejne oznamuje, že je pripravená vziať manžela zločince - vraha, odsúdeného na smrť...

Posledná časť tetralogickej akadémie vlkovcov: neštandardná

Maturitné štúdium na akadémii je najťažšie. Je plný strachu zo záverečných skúšok a radostného očakávania nezávislého života..

Myslíte si, že v porovnaní s týmto milostné skúsenosti miznú v pozadí? Bez ohľadu na to, ako šarlatáte! (ako hovorí môj priateľ, žabá princezná)

Moje neštandardné srdce je roztrhané medzi pocitmi pre jednu mocnú vlkodlak, keď je moja druhá hypostáza (obrovský zlý chlap) zamilovaná do mojej vybranej dvojičky.!

Ako sa vám páčila skladačka? Takže neviem...

A moji dobrí priatelia, jednorožec a lodenica, nalejú elixíry do konkurenčného kotla.

Veliteľ Červenej armády, poručík Yegor Kuzmin a jeho kamaráti, upadajú do najťažších bitiek prvého mesiaca vojny. Iba niekoľko desiatok ľudí ostáva z plnokrvnej pušky, jednotka je v hlbokom nemeckom zadku, ale preživší bojovníci pokračujú v nemilosrdnom boji s nepriateľom a podarí sa im preraziť ich.

Za čestne splnenú povinnosť vojaka v najnáročnejších odvetviach frontu a neúnavnej odvahy je poručík Kuzmin vymenovaný za veliteľa oddelenia prieskumu a sabotáže a je poverený najzodpovednejšími a nemožnými úlohami..

Vo všetkých vojenských operáciách pomáha Yegorovi posvätná nenávisť voči zlovestnému nepriateľovi a vojenské bratstvo..

Politické manželstvo nie je vôbec tým, o čom som sníval.

Vo svojom svete nie je miesto pre pocity. Chcem sa stať hviezdou ľadovej šou av budúcnosti spojiť môj život s človekom, ktorého budem milovať.

Nie s niekým, kto ma nezaujíma.

Nie s niekým, ktorého srdce je chladnejšie ako ľad.

Ale môj názor sa nebude počítať.

Vládne krajine a prikazuje drakom, bol som ním vybraný...

A nemám veľa času to zmeniť

Mladá a neskúsená vyšetrovateľka Masha Provorová bola urazená - nikto ju neberie vážne! Takže v prípade zmiznutia Larisy, manželky právnika Ignata Grishina, sa jej nedarí. Larisa našla doma listy od svojho otca, ktorého nikdy nevidela, šla ho hľadať a zmizla, pričom v hluchej zastávke vystúpila z vlaku. Každý uistil Mášu, že manželka práve utiekla so svojím milencom, ale niečo jej nedalo pokoj. Obzvlášť ostražitá bola, keď sa v anonymnom hrobe objavilo telo mladej ženy s drahým starožitným prsteňom na jej prste...

Prečítajte si online „Spinálna hernia nie je veta!“ autor Bubnovsky Sergey Mikhailovich - RuLit - Strana 1

Sergey Mikhailovich Bubnovsky

Miechová kýla nie je veta!

Každý druhý pacient s bolesťou chrbta sa opýtal: „Čo ťa trápi?“ - odpovede: „Mám herniu, doktor!“ A v mojich očiach čítal také beznádeje a túžby, akoby vyslovoval svoju vlastnú vetu.

Toto sa týka kýly chrbtice - termín, ktorý sa stal módnym za posledných 20 rokov a vysvetľuje bolesť chrbta; nejde o borovicovú alebo pupočníkovú prietrž. Tento pacient a mnohí ďalší, ktorí ku mne prišli s týmto problémom, mali oči plné hrôzy. Stále by ste ?! Ona - táto kýla chrbtice - môže „spadnúť do chrbtice, narušiť všetky nervové zakončenia a budete chodiť buď sami, alebo zamiešať nohy!“ V každom prípade všetci neuropatológovia, ktorí radili pacientom skôr a poslali ich neurochirurgovi, boli presvedčení. Na poslednú chvíľu niekto odporučil kontaktovať kinezoterapeutické centrum, to znamená naše centrum, kde lekári dokážu zvládnuť spinálnu prietrž bez chirurgického zákroku. "Áno?! Myslel som. - Brilantná choroba bola „vytvorená“ neurochirurgmi - kýlou chrbtice! Skutočnosť, že toto „stvorenie“ patrí do tejto konkrétnej komunity lekárov, nepochybujem o sekunde. V minulosti bola akútna bolesť chrbta čoraz viac vysvetľovaná radikalulitídou. Okrem toho sa pokúsili liečiť túto veľmi ischias predovšetkým terapeutickými metódami, ktoré boli poslané neurochirurgovi iba ako posledná možnosť. To znamená, že keď terapia, to znamená, lieky, fyzioterapia, trakcia, plechovky a tak ďalej, nedokázala zvládnuť bolesť chrbta, najmä ak bol pacient na nákladnej klinike a funkcia močenia bola narušená. Teraz, v prípade akejkoľvek bolesti chrbta, dokonca aj pri zdanlivo menších prietržoch medzistavcových platničiek 4 až 5 mm sa pacienti označujú ako neurochirurg. Prečo? Všetko je veľmi jednoduché: rýchle, drahé z dohľadu. Zistíme to.

Nechcem byť konečnou pravdou, ale každý deň musím odpovedať na desiatky chorých otázok. Preto chcem túto knihu stavať na princípe „odpovede na otázku“. A ešte jedna vec: verím, že výsledkom činnosti lekára by mal byť výsledok, ktorý uspokojí pacienta.

Príďte s dvoma prianiami. Prvým je zmiernenie bolesti, najlepšie bez liekov, ktoré už pacient nasýtil. Druhým je obnovenie plnej pracovnej kapacity.

Zvyčajne ku mne prichádzajú s dvoma túžbami. Prvým je zmiernenie bolesti, najlepšie bez liekov, ktoré už pacient nasýtil. Druhým je obnovenie plnej pracovnej kapacity, to znamená, že po liečbe sa vrátite do svojho povolania, pričom sa neobmedzujete v každodennom živote, ako aj nosíte korzety. Ako argumenty uvediem teoretické zdôvodnenie anatomicko-fyziologickej organizácie chrbtice, odvolávam sa na názory renomovaných vedcov a odborníkov z praxe, ako aj na výňatky z charakteristických historických prípadov..

Začnem s jednou z týchto histórií: pacient bol operovaný v jednej z mestských nemocníc, to je to, čo sa s ňou stane po operácii.

HISTÓRIA CHOROBY č. 1

Demeshko L.V., 18 rokov

Dostali sťažnosti na bolesť hrudnej a bedrovej chrbtice.

Pred 3 rokmi (t. J. 15 rokov) s bolesťou v bedrovej oblasti a po neúspešnej liečbe NSAID (nesteroidné protizápalové lieky) a fyzioterapii podstúpila chirurgický zákrok: laminektómia Th12, discektómia Th12-L1, autobón bol zavedený do interbody.

V predhospitálnom štádiu sa uskutočnilo neurologické vyšetrenie, v ktorom som zistil toto znenie: „Jazyk je v strednej línii, sluch nie je prerušený, nie sú žiadne meningálne príznaky“ a ďalšie lekárske „nálezy“, ktoré prakticky nemajú žiadny vzťah k bolesti v bedrovej oblasti..

Poukázal však na zvláštnu frázu v úryvku z anamnézy: „Svalový tonus bez zreteľného rozdielu strán. „A ďalšie, viac-menej zreteľné:„ Napätie paravertebrálnych svalov v oblasti bedrovej drene. “ Nasledovalo to: „Pacient riadi funkcie panvových orgánov...“ (Nie všetko je stále také smutné... - BS)

Po operácii sa pacientovi odporučilo: nosiť korzet na bedrovej časti najmenej 2 mesiace; obmedzenie sedenia 2 mesiace; Cvičebná terapia svalov brucha a chrbta (od pacientov som o týchto cvičeniach nedostal žiadne vážne pripomienky...); komunitný neurológ.

Pred operáciou bola teda dievča prirodzene presvedčené, že táto operácia vyrieši všetky jej problémy a okamžite sa vráti do svojho predchádzajúceho života. Ale po operácii, ako vyplýva z odporúčaní ošetrujúceho lekára, bola vylúčená z aktívneho života na 2 mesiace, zakázaná sedieť na 2 mesiace.

Sergey Bubnovsky - spinálna prietrž - nie veta!

Sergey Bubnovsky - Miechová kýla nie je veta! zhrnutie

Miechová kýla nie je veta! čítajte online zadarmo

Sergey Mikhailovich Bubnovsky

Miechová kýla nie je veta!

Každý druhý pacient s bolesťou chrbta sa opýtal: „Čo ťa trápi?“ - odpovede: „Mám herniu, doktor!“ A v mojich očiach čítal také beznádeje a túžby, akoby vyslovoval svoju vlastnú vetu.

Toto sa týka kýly chrbtice - termín, ktorý sa stal módnym za posledných 20 rokov a vysvetľuje bolesť chrbta; nejde o borovicovú alebo pupočníkovú prietrž. Tento pacient a mnohí ďalší, ktorí ku mne prišli s týmto problémom, mali oči plné hrôzy. Stále by ste ?! Ona - táto kýla chrbtice - môže „spadnúť do chrbtice, narušiť všetky nervové zakončenia a budete chodiť buď sami, alebo zamiešať nohy!“ V každom prípade všetci neuropatológovia, ktorí radili pacientom skôr a poslali ich neurochirurgovi, boli presvedčení. Na poslednú chvíľu niekto odporučil kontaktovať kinezoterapeutické centrum, to znamená naše centrum, kde lekári dokážu zvládnuť spinálnu prietrž bez chirurgického zákroku. "Áno?! Myslel som. - Brilantná choroba bola „vytvorená“ neurochirurgmi - kýlou chrbtice! Skutočnosť, že toto „stvorenie“ patrí do tejto konkrétnej komunity lekárov, nepochybujem o sekunde. V minulosti bola akútna bolesť chrbta čoraz viac vysvetľovaná radikalulitídou. Okrem toho sa pokúsili liečiť túto veľmi ischias predovšetkým terapeutickými metódami, ktoré boli poslané neurochirurgovi iba ako posledná možnosť. To znamená, že keď terapia, to znamená, lieky, fyzioterapia, trakcia, plechovky a tak ďalej, nedokázala zvládnuť bolesť chrbta, najmä ak bol pacient na nákladnej klinike a funkcia močenia bola narušená. Teraz, v prípade akejkoľvek bolesti chrbta, dokonca aj pri zdanlivo menších prietržoch medzistavcových platničiek 4 až 5 mm sa pacienti označujú ako neurochirurg. Prečo? Všetko je veľmi jednoduché: rýchle, drahé z dohľadu. Zistíme to.

Nechcem byť konečnou pravdou, ale každý deň musím odpovedať na desiatky chorých otázok. Preto chcem túto knihu stavať na princípe „odpovede na otázku“. A ešte jedna vec: verím, že výsledkom činnosti lekára by mal byť výsledok, ktorý uspokojí pacienta.

Príďte s dvoma prianiami. Prvým je zmiernenie bolesti, najlepšie bez liekov, ktoré už pacient nasýtil. Druhým je obnovenie plnej pracovnej kapacity.

Zvyčajne ku mne prichádzajú s dvoma túžbami. Prvým je zmiernenie bolesti, najlepšie bez liekov, ktoré už pacient nasýtil. Druhým je obnovenie plnej pracovnej kapacity, to znamená, že po liečbe sa vrátite do svojho povolania, pričom sa neobmedzujete v každodennom živote, ako aj nosíte korzety. Ako argumenty uvediem teoretické zdôvodnenie anatomicko-fyziologickej organizácie chrbtice, odvolávam sa na názory renomovaných vedcov a odborníkov z praxe, ako aj na výňatky z charakteristických historických prípadov..

Začnem s jednou z týchto histórií: pacient bol operovaný v jednej z mestských nemocníc, to je to, čo sa s ňou stane po operácii.

HISTÓRIA CHOROBY č. 1

Demeshko L.V., 18 rokov

Dostali sťažnosti na bolesť hrudnej a bedrovej chrbtice.

Pred 3 rokmi (t. J. 15 rokov) s bolesťou v bedrovej oblasti a po neúspešnej liečbe NSAID (nesteroidné protizápalové lieky) a fyzioterapii podstúpila chirurgický zákrok: laminektómia Th12, discektómia Th12-L1, autobón bol zavedený do interbody.

V predhospitálnom štádiu sa uskutočnilo neurologické vyšetrenie, v ktorom som zistil toto znenie: „Jazyk je v strednej línii, sluch nie je prerušený, nie sú žiadne meningálne príznaky“ a ďalšie lekárske „nálezy“, ktoré prakticky nemajú žiadny vzťah k bolesti v bedrovej oblasti..

Poukázal však na zvláštnu frázu v úryvku z anamnézy: „Svalový tonus bez zreteľného rozdielu strán. „A ďalšie, viac-menej zreteľné:„ Napätie paravertebrálnych svalov v oblasti bedrovej drene. “ Nasledovalo to: „Pacient riadi funkcie panvových orgánov...“ (Nie všetko je stále také smutné... - BS)

Po operácii sa pacientovi odporučilo: nosiť korzet na bedrovej časti najmenej 2 mesiace; obmedzenie sedenia 2 mesiace; Cvičebná terapia svalov brucha a chrbta (od pacientov som o týchto cvičeniach nedostal žiadne vážne pripomienky...); komunitný neurológ.

Pred operáciou bola teda dievča prirodzene presvedčené, že táto operácia vyrieši všetky jej problémy a okamžite sa vráti do svojho predchádzajúceho života. Ale po operácii, ako vyplýva z odporúčaní ošetrujúceho lekára, bola vylúčená z aktívneho života na 2 mesiace, zakázaná sedieť na 2 mesiace.

A nakoniec, jednoducho podriadili miestnemu neuropatológovi, ktorý s touto operáciou nemal nič spoločné (hovoria, nechaj ho vyčistiť) a ktorý má veľa vlastných záležitostí: dôchodcovia sediaci v rade pred úradom a požadujú jeho pozornosť.

Naše ďalšie myofasciálne vyšetrenie [1] odhalilo rozsiahlu hypertonicitu [2] paravertebrálnych svalov v hrudnej a bedrovej chrbtici, čo si predtým nikto nevšimol. V epikrízii sa to v žiadnom prípade nezaznamenáva..

Nielen to, bola odhalená tuhosť (druh stuhnutosti - BS) väzov bedrovej chrbtice. To znamená, že dievča stratilo flexibilitu kvôli noseniu korzetu. Okrem toho, a to je takmer najdôležitejšie, je strata antropometrickej normy stehenných svalov pozdĺž zadnej strany, kde sa vyskytujú hlavné neurovaskulárne dráhy (sedací nerv, artérie, žily)..

Toto je príznak zlyhania svalov, ktorý sa zvyčajne zistí v období po puberte (po puberte). Dievčatá naozaj nikdy nerobili gymnastiku a skutočnosť, že sa jej nedotkla prsty bez ohnutia kolien, bola pokojná. Keby vedela, ako by to mohlo skončiť...

Funkčné testovanie jednotlivých svalových skupín, ktoré vykonávame po diagnostike na simulátoroch [3], ukázalo, že má slabé nohy. Mala ťažkosti s vykonávaním váhových cvičení, ktoré by ľahko vykonalo dievča v 5. až 6. ročníku.

Po operácii venujte pozornosť odporúčaniam! Dievčaťu sa sľúbilo, že všetky svoje problémy vyrieši rýchlo a navždy a na rok dostane nielen korzet, ale aj skupinu zdravotne postihnutých III a už bez pozitívnych predpovedí. Odporučil by som jej, aby po určitom čase urobila kontrolný obraz chrbtice a myslím si, že v operovanej oblasti chrbtice uvidí novú „herniu“ a prípadne ďalšiu v susednej medzistavcovej platničke. Hamilton Hall, svetovo uznávaný ortopedický chirurg, špecialista na choroby chrbta, zakladateľ Canadian Back Institute, vo svojej knihe „Vaša chrbtica“ (Moskva, „Binom“, 1997) píše: „Vysvetľujem dve dôležité veci o operácii takmer všetkým svojim pacientom., Po prvé, iba menej ako 2% ľudí s bolesťou chrbta môžu mať úžitok z operácie; 98% zo 100%, vrátane závažných prípadov, bude ťažiť z kombinácie fyzioterapie, liekov, cvičenia a správnych denných pohybov, to znamená z obsadenia správnej polohy v stoji, sedení, klamaní atď. “ To znamená, že špecialista, ktorý, zdá sa, že má záujem vykonať operáciu na odstránenie kýly chrbtice, varuje pred pomerne malým percentom úspešných výsledkov operácií na odstránenie kýly chrbtice... Ani jeho slová „nejako vyhrať“ nie sú príliš povzbudivé a tieto 2% sú o to viac. Ďalej píše: „Myšlienku chirurgického zákroku ako všeliek podporujú niekedy samotní lekári. S najlepším úmyslom, ktorý sa snaží vyvinúť optimistický prístup k nadchádzajúcej operácii u pacienta, môže chirurg s nadšením povedať, že vás zavedie do „úplného poriadku“ alebo „odstráni všetky problémy s diskom“. Úprimne povedané, žiadna operácia chrbtice neposkytuje úplnú záruku. A aj keby bolo možné dať im, potom v žiadnom prípade nie je možné tvrdiť, že všetky problémy spojené s chrbtom sa odstránia raz a navždy. Týždeň alebo rok po úspešnej operácii sa niektoré ďalšie kotúče alebo kĺby mohli deklarovať, čo predtým nebolo problémom.... Okrem toho existuje rozšírená mylná predstava, že chirurgický zákrok je metóda, ktorá vám umožňuje zbaviť sa všetkých problémov rýchlo, raz a navždy, čím sa predíde potrebe angažovať sa za chrbtom v budúcnosti... V skutočnosti, keď sa po operácii záda nestane rovnaká ako predtým, máte viac ako dosť dôvodov, aby ste sa o ňu postarali prostredníctvom cvičenia a rozvoja vhodných návykov. “.

Niekedy sa pri súkromnom rozhovore s neurochirurgmi pýtam, čo je podľa nich kýla chrbtice. Keď vidím očividné prekvapenie na tvári partnera, pokračujem: „Len nehovorte, že ide o prolapsu buničitého jadra za vláknitú membránu s porušením koreňa miechy!“ Znenie otázky je spravidla nasledujúce: „Čo je to?“ Navyše často hovorím so svojimi pacientmi o tom, či chápu podstatu svojich problémov. Je to veľmi dôležité. Stalo sa tak, že som sám musel prejsť niekoľkými operáciami pohybového ústrojenstva. Traja z nich by sa nemohli urobiť, keby som pochopil podstatu svojich problémov. Iba operácia sa skončila úspešne, ku ktorej som sa kvalifikovane priblížil, aby som pochopil, čo by mi lekár urobil a čo robiť po operácii v období zotavenia. Preto otázky, ktoré sa pýtam a ktoré sa ma pýtajú pacienti, nepovažujem za nečinné. Takzvaná „odpoveď“ o prolape buničitého jadra, prasknutí vláknitej membrány a porušení koreňa miechy ma nemôže uspokojiť, pretože viem, že v skutočnosti sa všetko deje inak. Ale o tom viac neskôr..

Osteochondróza - nie veta! Miechová kýla nie je veta! (zbierka) prečítané online - Sergey Bubnovsky

Osteochondróza - nie veta! Miechová kýla nie je veta! (Kolekcia)

Sergey Mikhailovich Bubnovsky

Zlepšenie systému Dr. Bubnovského

Slávny doktor Bubnovský Sergey Mikhailovič vo svojej knihe ponúka úplne nový prístup k riešeniu problému osteochondrózy a kýly chrbtice bez chirurgického zákroku.

Sú bolesti chrbta nepostrehnuteľné v čase tak nevinného a čo treba hľadať, keď sa objavia? Je spinálna chirurgia potrebná na osteochondrózu? Čo robiť so strachom, ktorý sa vyskytuje u osoby s diagnózou „hernie chrbtice“? Potrebujem korzet na bolesti chrbta? Čo je správne dýchanie a pohyb? Ako liečiť spinálnu prietrž bez liekov? Na tieto a ďalšie otázky odpovedá Dr. Bubnovsky, ktorý má viac ako tridsať rokov práce s najťažšími prípadmi choroby a je schopný sa s nimi vyrovnať bez chirurgického zákroku pomocou správnych cvikov..

Táto kniha pomôže mladým ľuďom pri posilňovaní ich zdravia, ako aj starším ľuďom so závažnými sprievodnými chorobami.

NIE - na korzety, pilulky, injekcie... a iné podobné metódy „Zničenia“ svalov. ÁNO - ZDRAVIE, PRÁCA, PACIENTA A ČISTENIE!

Osteochondróza - nie veta! Miechová kýla nie je veta! (Kolekcia)

© Bubnovsky S.M., 2015

© LLC „Vydavateľstvo Exmo“, 2015

Osteochondróza - nie veta!

Zložitosť liečby osteochondrózy nie je v metodike lekára, ale v psychológii pacienta. Metódy sa môžu líšiť, psychológia - jedna: „Za svoje choroby nemám vinu!“

Prevažný počet ľudí s rôznymi druhmi bolesti (napríklad v oblasti chrbtice, kĺbov, srdca, panvy) je presvedčený, že ide o chorobu. To znamená, že sa podľa nich dostali pod vplyv cudzích faktorov na ich tele, nezávisle od ich správania, vôle a životného štýlu. Preto by ich mal lekár ošetriť. A lekári vo veľkej väčšine to považujú za rovnaké. Teória medicíny to tiež učí, ktorá používa rôzne nezákonné, t. J. Frázy, ktoré nesúvisia s realitou..

Napríklad sa nám diagnostikuje narušenie nervových koreňov, hoci sa v skutočnosti dokázalo, že korene osteochondrózy nie sú porušené a nervy nepoškodzujú, pretože nemajú receptory bolesti..

Hovoríme: „ukladanie soli“ na dnu, namiesto toho, aby sme hovorili: „atrofia svalov chodidla“;

"Koronárne srdcové ochorenie" (CHD). Je to pravda, ale že choroba a nie životný štýl, ktorý viedol k poškodeniu ciev, sa oplatí hovoriť osobitne;

„Zápal slepého čreva“ alebo „zápal prostaty“ je z nejakého dôvodu spojený s podchladením, a nie so stagnáciou svalov perineum a panvy. Existuje mnoho takýchto príkladov..

S týmito takzvanými chorobami môžete žiť dlhý čas, ale spravidla sa vaše blaho zhoršuje pomaly, ale určite.

Skutočná choroba je stav organizmu v kríze nie podľa jeho vôle, ale náhody. Napríklad vírusová hepatitída, infekčná myokarditída, otrava, trauma, rakovina a iné ochorenia.

Pokiaľ ide o chronické ochorenia chrbtice, kĺbov a krvných ciev - jedná sa o cenu zaplatenú za nesprávne používanie tela alebo, ako sa dnes hovorí, za nesprávny životný štýl.

Podľa učenia I.P. Pavlova, známeho ruského fyziologa, je ľudské telo strojom, samoreguláciou, samoliečbou a dokonca aj zlepšovaním.

Za týmto strojom (ľudským telom), rovnako ako všetky ostatné, je potrebná starostlivosť a prevencia, v tomto prípade hygiena. Ak nedôjde k opatrnosti, budú potrebné skoršie alebo neskoršie opravy. Ak dôjde k strate času na drobné opravy, je potrebná veľká oprava, ktorá je vo vzťahu k ľudskému telu spojená predovšetkým s prácou a trpezlivosťou. A to by mal urobiť odborník. Bohužiaľ, väčšina z nás nechce pracovať a obviňovať lieky za všetko. Ak za 10-12 dní nebol pacient vyliečený z chrbtice a kĺbov vo veku 60 - 70 rokov, je samozrejme na vine lekár.

Na jednej strane chápete, že takúto psychológiu nie je možné napraviť, takže stojí za to ju rozrušiť z dôvodu nepochopenia dôvodu vášho stavu..

Na druhej strane ste vždy naštvaní kvôli podráždeniu netrpezlivých pacientov. Pýtam sa pacienta, zjavne, hlboko v jeho pochybnostiach o potrebe liečby: „Chceš žiť?“ - "Áno!" - „Pre seba alebo pre dobro?“

Smeje sa. Teraz mu je všetko jasné.

Telo je veľký systém so svojimi podsystémami - mozog, srdce, pľúca, pečeň, obličky, chrbtica, krvné cievy, panvové orgány. Subsystémy majú relatívnu autonómiu a zlyhanie vo fungovaní ktoréhokoľvek z nich nemôže okamžite vypnúť celý systém, pretože orgány ostatných subsystémov prichádzajú k záchrane. A existencia celého systému ako celku môže trvať dosť dlho.

Na ilustráciu môžeme uviesť klinické prípady, keď je pacient súčasne liečený niekoľkými odborníkmi. Kardiológovia niekedy diagnostikujú niekoľko chorôb: koronárne ochorenie srdca, postinfarktová kardioskleróza, všetky arytmie a hypertenzia.

Gastroenterológovia a proktokológovia určujú svoje diagnózy: gastroduodenitída, kolitída, dvanástnikový vred, zápcha, hemoroidy a puklina v konečníku.

Neurológovia alebo artroológovia dávajú toho istého pacienta a deformujúcu osteochondrózu a Schmorlovu prietrž a premiestnenie medzistavcových platničiek.

Každý z týchto odborníkov predpisuje svoje lieky. Nejako som spočítal 15 názvov liekov predpísaných jednému pacientovi. Výsledkom takejto liečby je však zhoršenie celkového stavu pacienta kvôli nekompatibilite užívaných liekov. Preto je pri liečbe týchto pacientov potrebné zvoliť jeden orgán tvoriaci systém, ktorý riadi, ktorý môže narovnať celý systém tela..

Takýto jediný orgán tvoriaci systém je, samozrejme, svalové tkanivo, na stave a fungovaní, od ktorého všetky vyššie uvedené orgány závisia. Ale tento orgán, ktorý tvorí 60% ľudského tela, sa symptomatickým liečením vôbec nepovažuje. Slávny americký lekár a vedecký pracovník Herbert Shelton vo svojej práci „Prírodná hygiena“ píše: „Medicína sa v„ oficiálnej nevedomosti “tak bezpečne schovala, že je slepé voči jednoduchým pravdám, ktorým rozumie každý racionálny človek. Hygiena by mala úplne zničiť celý drogový systém a dať ľuďom systém starostlivosti o telo a myseľ založený na prírodných zákonoch. Je poľutovaniahodné, že ľudia zomierajú v dôsledku porušovania základných zákonov, keď by ich jednoduchá znalosť zabránila nielen tomu, aby sa stali potravou pre dážďovky, ale urobili by ich život krásnym a zmysluplným. “.

V tejto knihe chcem odpovedať na mnoho otázok o „nepochopiteľných“ chorobách, ktoré od svojich pacientov počúvam už mnoho rokov. Nech si ich prečítajú raz, dva, tri. Sú to bolestne nezvyčajné informácie. Nie je ľahké vziať si ju hneď.

Osteochondróza - tretie miesto

Bolesť chrbta je pomerne častým javom v živote každého z nás. Tento problém je venovaný stovkám lekárskych a záchranárskych

výskum však lekári a vedci nedokážu dospieť k spoločnému názoru na skutočný pôvod týchto bolestí. Sú spojené s porušením a zápalom miechových nervov alebo koreňov, podchladením alebo prievanom, nepríjemnými pohybmi alebo ťažkou fyzickou námahou, vírusovými alebo infekčnými chorobami atď. Len na základe diagnózy by však lekár mal predpísať príslušnú liečbu. To je miesto, kde je pochovaný pes! Čo treba vymenovať, ak existuje veľa dôvodov a všetky sú podmienené? Zdá sa teda, že neexistuje žiadny jediný pohľad na jeden liek alebo spôsob liečby. Tu sú najbežnejšie diagnózy, ktoré lekári robia pre bolesti chrbta: spondylartróza, spondylóza, fixácia hyperostózy, sfenoidálne stavce, nezlyhovanie oblúkov, prechodné stavce, stavcová hemangióma, možnosti šírky miechy, chrupavky, mierna asymetria polovice oblúkov. Tieto diagnózy sa spravidla zakladajú na nálezoch rádiológov.

Iní spájajú výskyt bolesti chrbta s dostatočne veľkým systémom spojivového tkaniva priamo súvisiaceho s chrbticou. Bolesť sa vyskytuje presne v mäkkých paravertebrálnych tkanivách, ktoré zahŕňajú svaly, šľachy, väzy, fascie. Prečo mäkké? Pretože tieto tkanivá sa skladajú hlavne z vody, nie je možné na rentgenografe zistiť nič o ich stave. V takých prípadoch sú diagnózy lekárov pri vysvetľovaní bolesti chrbta nasledujúce: reumatizmus mäkkých tkanív, reumatizmus svalov, reumatická myalgia, myozitída, fasciitída, myofascitída, fibróza, fibropatický syndróm, myopatia, fibromyofascitída, tendenóza, myotendinóza, tendonitída,...

Táto časť sa však venuje osteochondróze.

Aké je postavenie lekárov v tomto lekárskom termíne??

A k prvému ak druhému ak tretiemu. A aká je táto tretia pozícia??

V posledných rokoch som sa vďaka svojej vlastnej lekárskej praxi a samotnému vyšetrovaniu príčin bolesti chrbta začal nakláňať k tejto tretej pozícii. Aj keď moje vysvetlenie sa nehodí veľmi čisto lekársky.

Osteochondróza nie je choroba. Toto je odplata za nepochopenie a ignorovanie vlastného organizmu. Čo zahŕňa táto definícia? Na lieky? Do filozofie? K náboženstvu?

Keď som začal študovať fyzickú štruktúru človeka, začal som premýšľať o duši. Kto sme? Prečo my, stvorení „na obraz a podobu Jeho“, trpíme osteochondrózou a nedokážeme zvládnuť bolesti chrbta bez tabletiek!

Počet liekov proti bolesti na bolesti chrbta rastie, počet receptov na tradičnú medicínu sa znásobuje. Pravdepodobne preto, že okamžité odstránenie bolesti chrbta väčšinou odborníkov bolo považované za liek na osteochondrózu. A hoci v budúcnosti dôjde k recidívam a ľudia, ktorí ich zažívajú, sú nútení nosiť rôzne druhy korzetov a riadiť sa odporúčaniami lekárov, aby obmedzili fyzickú aktivitu, z nejakého dôvodu sa však väčšine tohto prístupu k podnikaniu páčila. Ale nechceš sa týchto bolestí navždy zbaviť?

Moja prax, a najmä pri práci so staršími ľuďmi, je dokázaná: každý má želanie. Čím viac človek žije, tým viac chce žiť bez ohrozenia kvality života. Tablety dokážu utopiť bolesť len na chvíľu. Navyše prichádza čas, keď tablety už nepomáhajú, hoci ich počet rastie. Chcem žiť! Ale ako? Spomínam si na jedného z mojich 82-ročných pacientov, ktorý ma priviedol, pretože sa nezávisle pohyboval s veľkými ťažkosťami. Bývalý profesionálny športovec mi veľa povedal o svojom živote. Ubezpečil som ho, ako som mohol, snažil sa nájsť program na aspoň čiastočné zotavenie, ktorý zahŕňal cvičenia na špeciálnych simulátoroch. Bohužiaľ, nič z nich nemohol urobiť. Smutne sa ma pýta: „Prečo sa to stalo? Prečo som taký slabý? “ "Pretože už nemáš svaly." "Ale ja som športovec!" Profesionálny lyžiar! Prečo moje svaly zmizli? “ "Pretože ste už dávno prestali lyžovať." Plakal. Pochopil moju diagnózu. Moja tretia pozícia.

Väčšina ľudí má ilúzie o svojom zdraví..

Ako tomu rozumieť? Pacient, ktorý prichádza na recepciu s bolesťou chrbta, sa spravidla považuje za úplne zdravého a bolesť - nehoda, smola. Vysvetľuje ich zdvíhaním niečoho ťažkého, ohýbaním sa, náhlym otočením atď. Ak by neurobil toto neúspešné hnutie, nič by sa nestalo. Vykonával však tieto a ďalšie pohyby a všetko bolo v poriadku...

Z nejakého dôvodu o tom nepremýšľajú... Pre prípad, že by to bolo preč.

Pýtajú sa: „Twist, vstrek, urob niečo, doktor, aby všetko hneď fungovalo.“ Nie je to moja chyba, len som sa neúspešne otočil. “.

"Bol si," pýtam sa pacienta, "vytiahol sa na vodorovnú lištu?" A na nerovných baroch? Aká bola vaša váha na 16? A teraz?"

Muž s bolesťou chrbta, ktorý zabudol na rok, keď bol schopný vytiahnuť sa a tlačiť hore, a ktorý od tej doby pridal 20 až 30 kg zadržaného tela visiaceho na jeho chrbtici, je prekvapený, že zrazu zaklinil chrbát po tom, čo sa len zohol a zviazal si šnúrky.... To bolo v tomto okamihu, keď jeho zdravie skončilo, ale stále tomu nerozumie. Koniec koncov, nedošlo k žiadnym pádom z výšky, počas športovej hry nedostal rany, nedostal sa k dopravným nehodám... Takže sa to hneď skončilo?! A tak nemôže pochopiť skutočnú príčinu bolesti chrbta a pripomína iba notoricky známe šnúrky. Moja priateľka Anatolij Yanovsky raz počula moju filozofiu zlého zdravia a povedala: „Je desivé myslieť si, že celý náš život je jedno trápne hnutie.“ Vieš, musel som s ním súhlasiť.

Čo musíte pochopiť, aby ste sa voči sebe stali objektívnymi?

Prvý. Väčšina ľudí úprimne verí, že si želajú dobré zdravie zdvihnutím pohára vodky alebo pohárom vína pri stole namiesto slávenia výročia v telocvični.!

Poznámka: drvivá väčšina televíznych programov zameraných na medicínu a... zdravie sa koná v lekárskych ordináciách, v nemocniciach, zatiaľ čo sa propagujú neobvyklé zázračné lieky alebo „účinné“ operácie. Tieto programy sa neuskutočňujú na štadiónoch, v parkoch, v lesoch a poliach, kde je čerstvý vzduch, veľa slnka a zeleň. Kde sa chcete usmievať, behať, zbierať kvety, obdivovať prírodu. Nie, v zdravotníckych izbách sa hovorí o zdraví. A vy ste si nemysleli, že slovo „nemocnica“ pochádza zo slova „bolesť, choroba“. V nemocnici sú chorí ľudia. Na tomto malom území je ich veľa a všetci hovoria o svojich chorobách a všetci prehltnú pilulky a „zavesia“ na kvapkadlá. Preto nemôžu hovoriť o zdraví. Nevidel som jedinú zdravú alebo skutočne uzdravenú osobu, ktorá opustila nemocnicu po liečbe. Videl som tých, čo prežili...

Väčšina ľudí má ilúzie o svojom zdraví.

Druhý. Väčšina z nich verí, že zdravie obyvateľov krajiny závisí od možnosti vykonať operáciu srdca u každého, kto to potrebuje. A nie od výchovy zdravých detí! Nevystupujem proti štepovaniu koronárnych tepien (CABG) na srdcové cievy, ak to zachraňuje život a predlžuje ho. Tieto metódy,

Samozrejme, že je potrebné zlepšiť, aj keď len preto, že za svoje choroby nemôže byť zodpovedná populácia. Takto boli vychovaní. Keď však z vysokých porastov vyhlásia tieto operácie za prioritu pri ochrane zdravia, bojím sa. Takéto operácie by sa mali skôr pripísať ochrane „zlého zdravia“ alebo predĺženiu nezdravého životného štýlu. Žiadny štát nedosiahne dlhotrvajúcu a prosperujúcu existenciu svojich ľudí, ak sa nestarajú o výchovu zdravých detí. Aké je však využitie reči o zdravom životnom štýle, ak systém nevychováva odborníkov v oblasti zdravotnej výchovy. Neviem o jedinej lekárskej univerzite, kde by bolo oddelenie „zdravého životného štýlu“. Existujú oddelenia cvičebnej terapie, adaptívnej telesnej výchovy. To však nie je všetko. Pravidlá doktríny zdravého životného štýlu, juvenológie by sa mali študovať ako samostatná disciplína, musia mať svoje vlastné oddelenia, ústavy a televízne programy. Konzultácie so špecializovanými lekármi o zdravom životnom štýle by sa mali uskutočňovať na pôrodných klinikách, v pôrodniciach, škôlkach, materských školách a samozrejme na školách..

Ale dnes je to utópia.

A pýtate sa, odkiaľ prišla bolesť chrbta??

Tretia. Dám vám ešte jeden príklad..

Prejdem cez most cez rieku Moskva. Mráz 22 °. Rieka Moskva fajčí. Nezmrazí a „nemrznúca“ (nemrznúca kvapalina na umývanie skla) v mojom aute takmer zamrzla. Všetko jasné. Dýchame horúci vzduch, presnejšie zápach. A nevšimli sme si to a ani na to nemyslíme! Ste na to zvyknutí? Alebo vychovaný? Kde sú ekológovia? Demolácia niečích chát postavená „nie“? A čo milióny, ktoré prechádzajú páchnucou moskovskou riekou a vdychujú odporný odporný vzduch! Kto hovorí o nebezpečenstve fajčenia? Môžete sa vzdialiť od fajčenia... A ako sa vzdialiť od pokazenej ekológie mesta? Dostať sa z mesta? Možno je to cesta von. A skôr alebo neskôr k tomu dôjde urbanizované ľudstvo, ak sa im podarí prežiť v meste a aspoň si čiastočne zachovať svoje zdravie. Musíte o tom neustále premýšľať a podniknúť nejaké kroky, aby ste zachránili aspoň svoje deti, genofond.

„Čo s tým má osteochondróza?“ - pýtaš sa. Ja odpoviem. Toto je moja tretia pozícia..

Osteochondróza nie je choroba, je to spôsob života. Úlohou každého človeka je zvoliť si vlastnú cestu. Zaobchádzať pred sebazničením, zmeniť tabletku na tabletku? Alebo obnovte svoje zdravie opustením?

Zdravie je práca!

Práca je trpezlivosť!

Trpezlivosť trpí!

Utrpenie je čistenie!

Očista je zdravie!

A ani jedna položka z tohto algoritmu na obnovenie zdravia nemôže byť vyhodená.

Chrbtica je os tela, je to rám domu. Dom má nadáciu, dom má strechu, ale v dome nemôžete bývať, ak nie sú k dispozícii žiadne okná, vodovod a teplo. Prečo je chrbtica vo všetkých lekárskych zdrojoch považovaná za kontakt so stavom svalov, väzov, nervov, krvných ciev, vďaka čomu sa vykonáva jej životná činnosť?

V skutočnosti nie je chrbtica iba stavce a platničky. Sú to svaly a väzy, krvné cievy a nervy. Centrálny nervový systém prechádzajúci cez chrbticu (miecha) riadi chrbticu cez svaly. Veľa z nich. Anatómovia počítajú asi 700 nepárových (a to sa nepočíta do tvárových svalov tváre). Prečo také množstvo, aj keď človek pri tvrdej fyzickej práci používa asi 40% svojho počtu? Všetko je veľmi jednoduché! Prostredníctvom nich je telo ovládané - kosti, kĺby a rôzne orgány. Áno, a tiež orgány. Srdce, pečeň, slezina, obličky... jogíni naraz ukázali ásany, ktoré kontrolujú čakry, a cez ne - orgány. Teraz je jóga späť v móde. Jediné, čo tí, ktorí začali praktizovať jogu po 40 rokoch, nechápu, je to, že v Indii sa hatha jóga študuje od detstva a niekde okolo 26. Potom sa jogíni začnú zaoberať sedením, to znamená meditáciou. Jeden známy majster v Indii, ktorý mal v tom čase 75 rokov, mi o tom povedal a ja som mu pomohol zbaviť sa bolesti chrbta, pričom som na to osobitne pozvaný do Indie..

Chrbtica nie sú iba stavce a disky. Sú to svaly a väzy, krvné cievy a nervy.

Ako je možné obnoviť chrbticu, ak sa nezohľadňuje jej anatómia a fyziológia? Pilulky? Ťahanie v korzete? Blokády zabíjajúce periférne nervy? Možno ľahšie leží v rakve! Taký druh korzetu... Prečo sa takto mučíte? Koniec koncov, všetky tieto takzvané terapeutické (všeobecne akceptované) metódy ničia svaly bez ich použitia. A spolu s týmito atrofovanými nečinnými svalmi je prerušené spojenie medzi okrajom tela a centrálnym nervovým systémom. Ak pilulka nahrádza kontrolu tela, a teda nahrádza vedomie, v dôsledku toho je Duch zničený.

Nieje to? Môžem uviesť zoznam hlavných metód „ničenia“ svalov:

- nesteroidné protizápalové lieky (NSAID);

- fyzioterapeutické techniky (laser, fonoforéza, ultrazvuk, terapia rázovými vlnami);

- balneoterapeutické látky (rôzne druhy kúpeľov, Charcotova sprcha, bahenná terapia, karipazim atď.);

- trakcia (suchá a voda);

- masáže, akupunktúra, apitherapia, hirudoterapia, cigaretové horenie;

- a samozrejme obmedzenie zaťaženia (cvičebná terapia sa nepočíta).

Aký náklad! Všetko, čo zostalo z tela, je vtiahnuté do korzetu.

Som si istý, že racionálny človek, najmä v produktívnom veku, je najmenej ochotný nosiť korzety, ale z nejakého dôvodu sú radi, že si ich obliekajú a poslušne prehltnú pilulky, až kým nedostanú žalúdočné vredy alebo alergiu na drogy..

Preto prišiel k lekárovi pacient s bolesťou chrbta?

Osobne si myslím, že použitie korzetov na bolesť chrbta je zbytočné. Predstavte si, že telegrafný stĺp ohnutý mimo okna od vetra alebo z akéhokoľvek iného dôvodu, a namiesto toho, aby ste vynaložili úsilie a vrátili ho do zvislej polohy, prevíjajte pásku dozadu. Približne rovnaký účinok má korzet, ktorý v zásade nemôže vyrovnať chrbticu umiestnenú v strede tela, ale môže stlačiť svaly a prispieť k ich atrofii. Nosenie korzetu je porovnateľné s turniketom na paži, ktorý zastavuje krvný obeh počas intravenóznych injekcií. Korzet, používaný aj na krátku dobu, pomáha znižovať vnútorné orgány, znižuje motilitu čriev, zhoršuje funkciu obličiek a zhoršuje cirkuláciu panvových orgánov..

Ostatné z uvedených fondov sú určené iba na distrakčnú terapiu. Jeden nepomohol, skúste iný. A tak ďalej, dokiaľ pacient nemá dostatok trpezlivosti, peňazí a... zdravia.

Prečo tento druh liečby s diagnózou osteochondrózy spravidla neprináša požadovaný účinok, tj obnovenie plnej pracovnej kapacity? Z môjho pohľadu by sa liečba osteochondrózy mala predpisovať až po funkčnom vyšetrení pacienta, a nie po rádiologických alebo tomografických snímkach. Ak diagnostikujeme všetky svaly trupu a všetky kĺby, potom môžeme zistiť zaujímavé vzorce spojené s bolesťou chrbta, ale nesúvisiace s chrbtom. Ako príklad chcem uviesť históriu prvého prípadu, ktorá je v ňom dosť bežná

v podstate, ak nie za utrpenie tohto pacienta po dobu 4 rokov.

História prípadov č. 1

Nekhireva S. Yu., 46 rokov

Sťažnosti na bolesť v bedrovej oblasti dlhšie ako 4 roky.

Hlavná diagnóza: rozšírená osteochondróza chrbtice.

Predpísané ošetrenie: NSAID, akupunktúra, masáž - žiadne účinky. V priebehu liečby podstúpila operáciu na odstránenie ovariálnych cýst..

Uskutočnili sme diagnostiku, o ktorej som písal vyššie, v dôsledku ktorej sa zistilo toto: svaly dolných končatín sú rigidné (rigidné, krátke a postrádajú potrebnú elasticitu). Okrem toho silne atrofovaný. Napríklad pacient nebol schopný ležať na chrbte, narovnať si nohu, držať nohu a vykonať sériu skúšok sily jednotlivých svalov. Musím povedať, že to sú celkom dôležité ukazovatele funkčnosti pohybového ústrojenstva. Faktom je, že celý vaskulárny systém ľudského tela je umiestnený vo svaloch, ktoré uľahčujú transport všetkej krvi a lymfy do ich cieľových miest (mozog, srdce, vnútorné orgány, medzistavcové platničky a kĺby). Svaly sú pumpy, bez ktorých nie je možná plná cirkulácia. Nemali by sa považovať iba za anatomické tkanivá, ktoré vykonávajú motorickú funkciu kostí a kĺbov, ako väčšina lekárov, ktorí liečia osteochondrózu. A predovšetkým ako informačný a dopravný systém.

Pred príchodom do kinezoterapeutického centra náš pacient liečil bolesti chrbta viac ako 4 roky liekmi, fyzioterapiou, odpočinkom a nedosiahol iba želaný výsledok, ale podstúpil aj chirurgický zákrok na orgánoch panvového dna (ovariálna cysta), ktorého krvný obeh je úplne závislý od svalov bedrového kĺbu. chrbtica. Diagnóza týchto svalov pred operáciou na vaječníkoch sa nevykonala. Je to škoda...

Faktom je, že celý vaskulárny systém ľudského tela sa nachádza vo vnútri svalov, ktoré uľahčujú transport všetkej krvi a lymfy do cieľových miest (mozog, srdce, vnútorné orgány, medzistavcové platničky a kĺby)..

Počas môjho už značného lekárskeho života som pri liečbe chrbtice s diagnózou bedrovej osteochondrózy pomocou kinešterapie alebo s riadnym pohybom videl mnoho prípadov samoliečenia tela ovariálnymi cystami, fibroidmi maternice u žien, prostatitídou a adenómom prostaty u mužov..

Pri liečbe daného pacienta sme sa sústredili na rigiditu a svalovú slabosť dolných končatín. Bez simulátorov je nemožné!

Teraz chodí do telocvične sama a už nepotrebuje lekársku pomoc. Pochopila jej slabé oblasti a pomocou simulátorov ich obnovila do normálu..

História prípadu č. 2

Davydov A.E., 35 rokov.

Sťažnosti na bolesť bedrovej chrbtice, necitlivosť a paréza ľavej nohy (tlieskacie chodidlo).

Trvanie akútneho stavu je 3 mesiace.

Diagnóza: osteochondróza chrbtice s hernias MTD (zanedbateľná. - B. S.).

Liečba: blokáda, tabletky, akupunktúra, masáž, fyzioterapia (všetko, ako obvykle. - B. S.) - bez účinku.

Vykonali sme funkčnú diagnostiku svalového systému, ktorá odhalila to isté: nadmerné zaťaženie svalov bedrovej chrbtice a nedostatok pružnosti vo svaloch dolných končatín. Testy na simulátoroch odhalili slabosť jednotlivých svalov a slabú pohyblivosť kĺbov tela.

Je potrebné povedať, že funkčný stav svalového systému testujeme na špeciálnom simulátore dekompresie výkonu MTB1-4 [1 - MEB 1–4 - Bubnovsky ™]..

Chcel by som poznamenať, že tento pacient sa pred kontaktovaním nášho centra podrobil operácii srdcových ciev (stentovanie) a odstráneniu časti menisku ľavej nohy.

Toto všetko značne komplikovalo liečbu, pretože mnohé cvičenia, ktoré sme nemohli predpísať prvýkrát.

Dôraz pri liečbe chrbta sa kládol na obnovenie sily a pružnosti svalov nôh, ako aj na odstránenie napätia svalov chrbta. Tento prístup k liečbe nám umožnil obnoviť nielen normálny krvný obeh v bedrovej chrbtici, ale aj citlivosť a tón v ľavej nohe..

Tento pacient sa tiež naučil porozumieť jeho telu, jeho slabým oblastiam a neskôr sa začal angažovať sám, čo už malo preventívny charakter..

Charakteristiky nášho liečenia opíšem v samostatnej kapitole. Teraz vás upozorňujem na všeobecné zákony upravujúce fungovanie pohybového aparátu, ktoré sa však pri liečbe bolesti chrbta v bežnej praxi nezohľadňujú. Tieto vzorce kombinujeme do všeobecného konceptu zlyhania svalov. Prinášam lekársku históriu rôznych ľudí na jeden účel, aby pozorný čitateľ dokázal paralelne s ktorýmkoľvek z týchto príbehov.

História prípadu č. 3

Marinina T.V., 48 rokov

Sťažnosti na bedrovú bolesť siahajúcu až po pravú nohu, ktorá „doslova spadne“. Trvanie nad 6 mesiacov.

Predtým, ako sa obrátila na naše centrum, podstúpila obvyklú liečbu v týchto prípadoch: intramuskulárne injekcie, manuálna terapia, suchá trakcia a laserová fyzioterapia.

Bez efektu. V dôsledku toho som dostal „liečivé ochorenie“ gastrointestinálneho traktu a depresiu.

V tomto prípade boli vyšetrené všetky svaly tela. Ukázali sa všetky rovnaké „slabé“ zóny trupu: nadmerné napätie paravertebrálnych svalov hrudnej a bedrovej chrbtice a nedostatok pružnosti v stehenných svaloch. Testovanie na simulátoroch už v týchto prípadoch potvrdilo takmer nevyhnutnú slabosť jednotlivých svalov. Celkom ma prekvapilo, že mohla vykonávať niektoré cvičenia na simulátoroch. Po 12 hodinách práce na simulátoroch sa pacient zotavil. Jej radosť nepoznala žiadne hranice. Koniec koncov, predtým, ako jej bolo vo všeobecnosti zakázané niečo také robiť, a naopak, bol jej predpísaný mier.

Pri tejto príležitosti vám poviem takýto prípad. Môj priateľ, slávny lekár, profesor a neurochirurg ma požiadal, aby som mu pomohla zbaviť sa bolesti chrbta. S tým mal nadváhu a bolesťou spojenou s ňou. Keďže vedel, že používam špeciálne simulátory, rozhodol sa zároveň schudnúť. Po 12 zasadnutiach bolesť zmizla, zatiaľ čo nebral jednu tabletku. Počul som jeho zmätenú otázku: „Čo to všetko robíš?“ Tento vysokokvalifikovaný lekár nemohol pochopiť, že je možné zbaviť sa bolesti bez tabletiek pomocou simulátorov, ktoré boli pre neho spojené iba so športom, tj so záťažami, ktoré lekári zvyčajne zakázali. Okrem toho je pre chirurga, ktorý je zvyknutý riešiť všetky problémy operatívnym spôsobom, ťažké pochopiť tento prístup k liečbe. A tu - bez tabletiek, operácií a nemocnice?! To je príklad. Mnohí z mojich kamarátov, vrátane chirurgov, mi posielajú svojich priateľov s bolesťou chrbta, pretože sami prešli kinezoterapiou. Prevažná väčšina lekárov neverí v schopnosti samotného tela, pretože ich neštudujú. Sú vo vojne s telom a neberú to za spoločníkov. Ochorenie sa podáva osobe, ktorá má byť očistená, a utrpeniu (bolesť) - aby pochopila, čo je potrebné. Prečo žiť vo svojom tele, ako v priekope, odpaľovať pilulky od bolesti? Je človek tak primitívny?

Ochorenie je dané osobe, ktorá má byť očistená, a utrpeniu (bolesť) - aby pochopila

potreba tohto. Prečo žiť vo svojom tele, ako v priekope, odpaľovať pilulky od bolesti?

Keď som šiel domov, alebo skôr, sotva som sa pohol a ťažko sa oprel o trstinu. A zrazu som sa chcel modliť. Nevedel som, ako to urobiť. Jednoducho požiadal Boha, aby mi pomohol zotaviť sa. Nie nie! Nepýtal som sa! Obrátil som sa k nemu, pretože som bol blízko hlbokej depresii a neveril som, že by som sa mohol tejto katastrofy zbaviť. Ale niečo sa stalo potom, čo som sa obrátil k Bohu... Nie. Nie je to zázrak uzdravenia. Práve sa objavili nové sily! Aj keď možno je to zázrak.

O mnoho rokov neskôr. Zvládol som svoje problémy. Existovali operácie, ktorým by sa dalo predísť, ak by som poznal zákony kinezioterapie. Ale vždy som bol proti drogovej liečbe. Zvládol som. Ukáže sa to aj vám. Ale v jednom prípade. Ak máte radi seba, svoje telo, svaly a kĺby. Naučte sa o ne postarať, a nielen ich nemilosrdne využívajte. Okrem toho vykorisťovanie nie je len práca. Ignoruje tiež zákony tela, v ktorom žije váš Duch, ktorý chce mať čistý, dobre udržiavaný chrám! Preto hlavnou úlohou tejto knihy nie je len hovoriť o novej metóde odstránenia bolesti - kinezoterapie, ale to je hlavná vec, prinútiť nás premýšľať o hlavnej veci - o zdraví, bez ktorého nemá všetko ostatné zmysel..

Milujte seba, svoje telo, svaly a kĺby. Naučte sa o ne postarať..

Takže posledná pacientka (tretia anamnéza) som sa opýtala, či naposledy robila vážnu gymnastiku v telocvični alebo bazéne. Usmial. Za čo? Nikdy nie je ťažšia ako taška na make-up. Koniec koncov, môžete sa obísť bez toho. „Ale na druhú stranu,“ pokúsil som sa ju presvedčiť, „ak existujú svaly, ktoré musia niečo urobiť, ale nerobia, čo sa s nimi stane?“ "Atrofia." Zdá sa, že je všetko správne, iba je potrebné hlbšie porozumieť týmto procesom svalovej atrofie. Koniec koncov, ide o pomalú smrť tela so živým organizmom, nanešťastie často s bolesťou a poškodením iných orgánov - vaječníkov, maternice, prsných žliaz a mozgu. Zdôrazňujem: atrofiu svalov živého tela. Vo veku nad 40 rokov... Chcete to vyskúšať? Alebo to cítite? Choďte do lekárne...

Čo je osteochondróza - ochorenie chrbtice alebo časté bežné ochorenie ľudského tela? "Telo sa rozdrví, ak to neurobíš," často hovorím pacientom.

To znamená, že človek, ktorý nevykonáva svaly, prispieva k ich oslabeniu (atrofii). Svaly, atrofia, objemový kontrakt. To znamená, že cievy aj nervy prechádzajúce týmito svalmi sa sťahujú, čo zhoršuje prietok krvi a výživu kĺbov a orgánov. Ukazuje sa, že človek, ktorý zvonku vyzerá úplne normálne, je vo vnútri stlačený a napnutý. A tak trpí nielen chrbtica, ale aj celý organizmus. Už bolo dokázané, že jeden sval a dokonca aj skupina svalov, ako sú flexory, nemôžu fungovať bez extenzorov. Postupné svalové kontrakcie, aby sa ohli alebo vytiahli, sa nazývali anatomické vlaky. Vlak však nie je iba sériovým spojením vozňov, ale je to aj obsah vozňov (cisterien), ktoré sa dodávajú na miesto určenia. Ak vlak jazdí veľmi pomaly a aj pri veľkých zastávkach môže dôjsť k strate kvality automobilov, koľajnice budú hrdzaviť. Cvičenie od prípadu k prípadu, a to aj v malom množstve, prispieva k tomu, že osteofyty sa ukladajú na chrbticu a medzistavcové platničky a kĺby tela vyschnú. Osteochondróza je druh hrdze chrbtice a kĺbov, ktorá sa počas života hromadí s nedostatkom pohybu, napätia, napínania..

Navonok vyzerá osoba s rozvinutou osteochondrózou zdravo, hoci sa jednoducho nemôže zohnúť, aby položil ruky na zem. Kĺby chrbtice „zhrdzavené“ a jej hlboké svaly stvrdli. Jedným slovom - svalové zlyhanie, ktoré sa niekedy objavilo po 22 rokoch. Odchádza sila, vytrvalosť, flexibilita a človek považuje stratu týchto funkcií za normu. Ale ak sa zrazu musíte ohnúť, a to aj niekoľkokrát, je nevyhnutná návšteva lekára. A ďalej podľa plánu - pilulky, fyzioterapia, korzet.

Mimochodom, bolesti chrbta sa ešte častejšie vyskytujú u športovcov. A to je v prítomnosti skvelo vyvinutých svalov, pravidelného tréningu vášho tela a mládeže. Toto je ďalšia kapitola našej knihy..

Osteochondróza a šport

Často musím radiť profesionálnym športovcom: „Doktor, prečo mám osteochondrózu? Chodím na šport a svaly sú dobré... “-„ Nezamieňajte si vykorisťovanie môjho tela, ktoré je v športe niekedy v rozpore s schopnosťami tela, s náležitou prevenciou po takomto neúmernom vykorisťovaní “..

Ako ukazuje prax, školenia sú vždy zamerané iba na dosiahnutie požadovaných športových výsledkov a lekári tímu poskytujú prvú pomoc alebo odporučia športovcov na ošetrenie v lekárňach v prípade choroby alebo zranenia. Pri tvorbe programu kouč nekonzultuje s lekárom, nezohľadňuje schopnosti tela svojich oddelení. Vyhrá - dobre, nevyhrá - vyberieme náhradu. Ale napokon, lekár niekedy nie je schopný pomôcť pacientovi, pretože sám nepozná zákony o vplyve svalovej sústavy na ľudské zdravie. Lekári spravidla študujú predpisovanie liekov na liečbu akútnych a chronických stavov. Možno aj masérski terapeuti sú v tejto veci ešte viac oboznámení. Nemalo by sa teda diviť, že veľa športovcov s vynikajúcou fyzickou zložkou často trpí akútnou bolesťou chrbta.

Toto sa mimochodom vzťahuje na milovníkov behu maratónu a na turistov a na tých, ktorí robia jogu, fitnes, to znamená na každého, kto sa snaží o seba postarať, ale nepozná zákony správnej činnosti tela. To sa nevyučujú ani inštruktori fitness na športových akadémiách. Osteochondróza nie je toľko choroba, ako nedostatok gramotnosti v záležitostiach zdravého životného štýlu.

Preto je teraz kinezapterapia taká dôležitá - veda o liečbe pohybom, ktorej hlavným princípom je: „Správny pohyb sa lieči, zlé pohybové zmrzačenia“. Ak by sme v už opísaných prípadoch uvažovali o zlyhaní svalov, potom je pre športovcov typický prebytok svalov, ktoré sú v tomto stave preťažené, preťažené a nedostatočne kontrolované. Ovplyvňujú schopnosť atléta vykonávať pohyb, ktorý trénoval celý svoj život, a teraz cíti bolesť, keď sa ho snaží dosiahnuť. Toto sa môže nazývať „športová osteochondróza“ alebo pravidlo „4 - 4“..

Toto pravidlo som zaviedol do svojej praxe po tom, čo som mal to šťastie, že som mohol pracovať s tímom Kamaz-Master na terénnej rally, najmä na rally v Paríži a Dakare. Už ste niekedy jazdili v terénnom športovom aute? V týchto automobiloch je všetko prehnane zosilnené: bezpečnostné oblúky, pruženia, tlmiče, telo - iba preto, aby sa na týchto trasách nerozpadli. Nazývajú sa 4x4 SUV. Bežné prechody sú vybavené iba na jazdu po spevnených cestách. Nazývajú sa „SUV“.

Prevádzka takýchto strojov nevyžaduje posilnenie tela, ako SUV.

Takže všetci športovci sú 4x4 SUV.

Ich muskuloskeletálny systém (OA) je pod obrovským stresom, a preto si vyžaduje rovnaké veľké úsilie, aby sa zotavil.

Ak si crossover vyžaduje pravidelnú kontrolu (TO) po každých 15 000 km, potom SUV - po každej etape terénnej rally. Cítiť rozdiel?

Športovci sú si istí, že ak majú dobre vyvinuté svaly a sú schopní odolať obrovskému zaťaženiu, nemôžu mať choroby spojené so zlyhaním svalov, ako je napríklad osteochondróza. Športovci však zabúdajú na to, že sú „SUV“, a je potrebné im predchádzať počas operácie s ich telom po každom tréningu, a nie 2-3 krát týždenne, pretože ľudia sú ďaleko od športu..

Je pravda, že je ľahké sa uzdraviť a liečiť športovcov pomocou kinezoterapie. Sú motivovaní aktívnym liečením a aj po vážnych zraneniach, ktoré utrpeli počas tréningu alebo počas súťaží, snívajú o návrate do športu, preto môžu pri dodržiavaní všetkých odporúčaní kinezoterapeuta pracovať a byť trpezliví. Športovci nepatria do typickej kategórie pacientov, ktorú charakterizujem tromi slovami: lenivý, zbabelý a slabý.

Športovci sú si istí, že ak majú dobre vyvinuté svaly a sú schopní odolať obrovskému zaťaženiu, nemôžu mať choroby spojené so zlyhaním svalov, ako je napríklad osteochondróza..

Liečebné programy pre terénne vozidlá sú tvrdšie a tvrdšie. Musíme ich naučiť, ako sa vysporiadať s bolesťou vyplývajúcou z pohybu, a niekedy sa uzdravujú dlhšie, pretože prichádzajú v extrémnych prípadoch, pretože sa dlho snažia vyrovnať s obvyklými metódami..

Pri ich skúmaní na bolesť v bedrovej chrbtici zistím u športovcov spravidla silné, ale úplne upchané drevené svaly. Zároveň majú športovci normálnu pohyblivosť chrbtice a dostatočnú flexibilitu. Ak ich porovnáte s tými, ktorí sú ďaleko od športu. Športovci, myslia na vás, museli vytvoriť individuálne super posilnené programy, aby sa dostali do kŕčových zón preťažených svalov. A super-úsilie je príležitosť znášať záťaž, ktorú aj títo vyškolení ľudia vyznali nad prahom. Výsledkom trpezlivosti a práce však boli nové športové úspechy a schopnosť byť zdravý, športovať.

Ale späť k problémom anamnézy SUV - ľudí, ktorí sú ďaleko od športu. Je to ťažšie s nimi...

História prípadov č. 4

Kovalkovsky V.A., 61 rokov.

Sťažnosti na akútnu bedrovú bolesť po dobu 4 mesiacov, siahajúcu až po pravú nohu. Problémy so sklápaním po sedení.

Hlavná diagnóza: častá osteochondróza so symptómami osteoporózy.

Výrazne znížila výšku MTD L5-S1.

Medzi sprievodné ochorenia patrí adenóm prostaty, alergie na lieky, nestabilný krvný tlak.

Doteraz považované za obvyklé: lieky, blokády a dokonca aj cvičebná terapia.

Diagnostikovali sme hlboké svaly a väzy nielen chrbtice, ale aj dolných končatín. Na pozadí zakrivenia bedrovej chrbtice sa zistilo nadmerné zaťaženie svalov hrudnej a bedrovej chrbtice a opäť slabosť nôh (výsledok testu)..

Po zdôraznení liečby tohto pacienta, predovšetkým obnovením sily a pružnosti svalov dolných končatín, sme dosiahli požadovaný výsledok. Pacient sa uzdravil, pretože s týmto ochorením neboli spojené žiadne ďalšie problémy.

Nedobrovoľne vyvstáva otázka: „Prečo ľudia prestanú monitorovať samy seba?“ Staroba? Ale 60 rokov nie je vek staroby. Fyziológovia tvrdia, že osoba, ktorá sleduje svoje zdravie, dosiahne maximálnu vytrvalosť do 65 rokov. V našom prípade pacient jednoducho prestal robiť gymnastiku, to znamená starostlivosť o seba... Alebo sa zmieril: „60 rokov je čas na chorobu,“ hovoria lekári..

Na porovnanie: veľké svaly (ktoré zahŕňajú svaly nôh) pri absencii silových cvičení strácajú svoj objem až o 30% za 4 dni imobility..

Keď som pracoval ako hlavný lekár neuropsychiatrickej internátnej školy pre seniorov, uvedomil som si, že vek je hrozný, iba ak sa naň človek na to nepripravil. Vtedy som mal 35-ročný lekár aforizmus: „Život je stratený niekomu, kto sa nepripravil na starobu. A vek nie je vek, ale strata svalového tkaniva, ktorá začína po 30 rokoch. “.

Fyziológovia tvrdia, že osoba, ktorá sleduje svoje zdravie, dosiahne maximálnu vytrvalosť do 65 rokov.

Je to desivé, pretože ľudia, ktorí sú v stave polčasu rozpadu svojho tela, chcú žiť, ale niet čo ďalej. A už si to neuvedomujú. Mnohé z nich majú desaťročia náhodných udalostí. Sú rešpektovaní a ctení. Všetkým dali prácu, svoju rodinu, zabudli sa starať o svoje telo a odložili ho na dôchodok, na starobu. A keď nastal okamih odchodu do dôchodku, ukázalo sa, že nie je možné žiť v tele tak opotrebovanom chorobami. Zanechal odpadky. Potom som ešte nebol pripravený na to, aby som takýmto ľuďom poskytol radikálnu radu, ako sa dostať z takýchto situácií, chýbali mi skúsenosti a pozorovania života. Teraz, po mnohých rokoch, som pripravený dať recepty, ale ako ukazuje prax, nie každý, kto ich potrebuje, ich môže použiť. A to všetko z rovnakého dôvodu. "Je príliš neskoro na to, aby sme šetrili, keď zostane na dne a to, čo zostane, je najhoršie." Seneca (staroveký rímsky filozof).

Neprávnosť nečinnosti alebo zákony o osteochondróze

Hindi hovoria: „V mladosti človek utráca svoje zdravie, aby zarobil peniaze, a v starobe utráca peniaze, aby si kúpil zdravie; ale zatiaľ nikto neuspel “.

Aby ste porazili nepriateľa, musíte poznať zákony, ktorými sa riadi. Jedna z pravdy o medicíne: „Medica mente, non medicamentis“ („Liečte mysľou, nie liekom“).

Celý svoj profesionálny lekársky život som študoval schopnosti ľudského tela, alebo skôr spôsoby, ako obnoviť zdravie po vážnych ochoreniach a zraneniach. Týmto spôsobom sa mi podarilo objaviť mnoho zaujímavých vecí. Najmä tieto objavy mi pomohli vyrovnať sa s mojimi fyzickými ťažkosťami. Tieto objavy som nazval zákony osteochondrózy.

So. Zákon... druhý:

Osteochondróza je chronické ochorenie nielen chrbtice, ale aj sebapoznania človeka, ktoré je plné strachu, depresie a straty orientácie v živote:

Tento zákon vyplýva z prvého zákona:

Miechová osteochondróza nie je choroba. Toto je trest za škaredý postoj k vášmu telu - chrám Ducha Svätého!

Neexistujú žiadne rovnaké choroby, existujú rovnaké diagnózy. Keď pracujem so svojimi pacientmi, snažím sa vyhnúť šablónam. Áno, existujú všeobecné zákony tela, ale každý človek je jedinečný a žije vo svojom vlastnom rytme života, ktorý bol vedome vybraný, aby dosiahol svoje vlastné ciele. Ale tam, kde je vedomie, je v bezvedomí. Do tejto sekundy nepripisujem paranormálne

ľudské schopnosti a neschopnosť uznať potrebu udržiavať vnútorný poriadok. Lekári to nazývajú homeostáza. Človek nepremýšľa o tom, prečo, keď vyrastá, zvyšuje sa jeho veľkosť tela, koľko krvi musí prejsť veľkým kruhom krvného obehu, prečo potrebuje 700 svalov, 400 kĺbov, stovky kilometrov krvných ciev a kapilár atď. pôrod. Až do určitého obdobia sa toto, uvedené vyššie, vyvíja samo osebe bez osobitného úsilia. Ale toto „freebie“ končí o 23-24 rokov, keď človek dospieva anatomicky a fyziologicky. Ak dovtedy nebol vážne chorý, potom je spravidla priemerný jednotlivec presvedčený, že to, čo „vyrástlo“, zostane v rovnakom stave bez toho, aby doňho vynaložilo úsilie po celý zvyšok svojho života. Z tela nepotrebuje nič iné. Ale ilúzie sa skončia, len čo človek vyrastie, a ukázalo sa, že pre neho existuje neočakávaný stav únavy, čo ho robí napätím. A na pozadí prepätia sa objavujú choroby a obavy. Osoba, ktorá je zvyknutá „nepremýšľať o svojom vnútri“, považuje tieto choroby za nehodu, pretože nedošlo k žiadnym vážnym zraneniam alebo chorobám a beží k lekárovi. Zvykol si na neho niekoho myslieť a dať mu pripravenú odpoveď o tom, ako sa dostať z „nesprávneho“ stavu. Lekári tomu rozumejú: majú ich veľa, ale na pacienta nie je dosť času. A sledujú jednoduchú cestu rýchlej úľavy od bolesti a útlmu pre tohto pacienta. Takže ho pošlú do lekárne. To zvyčajne pomáha prvýkrát. Ale po nejakom čase sa znovu objavia problémy. A spravidla v závažnejších prejavoch. Ale on tvrdohlavo beží po rovnakej trase: lekár - lekáreň - lekár znova... Kruh sa uzavrel.

Potom dôjde buď k zrúteniu tela a osobnosti, alebo k pokusu nájsť iný spôsob, ako sa uzdraviť. Ktorý? Ústne slovo alebo internet. Pacienti sa na nás, kinezoterapeuti, obracajú ako na poslednú nádej.

Moderná kinezoterapia je metóda liečby akútnych a chronických ochorení pohybového aparátu alebo pohybového aparátu pomocou špeciálnych simulátorov (MTB1-4), ktoré vám umožňujú aktivovať oslabené alebo naopak nadmerne namáhané svaly v dekompresnom režime, to znamená bez axiálneho zaťaženia kĺbov a chrbtice., A diafragmatické dýchanie, ktoré sa učí pacientov, vám pri vykonávaní týchto cvičení umožňuje zmierniť intratorakálny a intraabdominálny tlak, čím obnovíte žilový obeh a lymfatický obeh. Kinezoterapeuti vychádzajú z nesporného faktu, že slabá práca svalov kmeňa, v ktorej prechádzajú všetky vaskulárne a nervové línie ľudského tela, neumožňuje, aby krv bola voľne, úplne a dostatočne rýchlou dopravou krvi cez veľký (a teda malý) kruhový obeh krvi. To vedie k prevažujúcemu počtu vyššie uvedených chronických chorôb, tj k podvýžive (trofické), vazokonstrikcii (ischémia) a nedostatku kyslíka (hypoxia). Obnovenie normálneho fungovania svalov a umožňuje vám zmierniť bolesť chrbta, bolesti na hrudníku, obnoviť normálny intrakraniálny tlak atď. Atď. Hlavným problémom je však to, že oslabené svaly môžu pracovať iba pacient. A je to pre neho ťažké, nevie ako, ak nie len lenivosť. Lieky potláčali jeho vôľu. A v takýchto prípadoch kinezoterapeut prichádza na záchranu a vytvára si na simulátoroch individuálny akčný program, ktorý vám umožňuje zahrnúť do práce pri čerpaní žilovej krvi zdola nahor najskôr svaly, ktoré stále zostávajú. Potom tí, ktorí sa dokázali zotaviť v aktivačnom režime samotného pacienta. A nakoniec všetci, ktorí pomohli spustiť celý kruh krvného obehu rovnakou rýchlosťou a v správnom množstve. Deň po dni, svaly po svale, plavidlo po lodi. Tvrdý, dlhý, ale spoľahlivý!

Práca v tomto okruhu krvného obehu by sa nemala prerušiť, naopak, je potrebné nabrať na sile každý deň, rok čo rok. Iba tí, ktorým sa podarilo dostať sa z priepasti chorôb, cítia novú kvalitu života, ktorá je stále a skutočne krásna, to môžu skutočne oceniť.!

Je potrebné pochopiť, že týchto 700 svalov sa vytvára s cieľom naučiť sa ovládať svoje telo; kilometre krvných ciev a kapilár, ktoré pretekajú cez tieto svaly, sú potrebné na to, aby nimi prešla krv a vyživovala ich; a duša - to všetko cítiť a zlepšovať. Ale človek sa pohybuje zotrvačnosťou, niekto ho vždy usmerňuje a rieši jeho problémy. Prišiel však okamih, keď mu bolo povedané: „Dosť. Teraz sám. “ Ale nevie, ako... Lekári odstavili a protizápalové a sedatívne lieky zničili schopnosť ovládať svaly. Poslednú radu a posledné uznesenie od týchto lekárov dostáva: „Čo chcete?! Vek! Je čas ochorieť! “ Súhlasí s tým a bol by rád, keby bol chorý, ale bez utrpenia a nadmerného úsilia o dosiahnutie konca svojho života.

Ale zrazu sa otvára ďalšia pravda života: „Človek musí nosiť svoje telo, pohybovať ho vo vesmíre, aspoň aby ​​sa dostal do lekárne. A na tento účel potrebujete svaly, na ktoré nie je zvyknutý, potrebujete silnú chrbticu a kĺby, ktoré potrebujú dobrú výživu, dodávané s krvou a ktoré prechádzajú cez cievy ovládané svalmi. A tento kruh sa uzavrel. A ako výsledok - bezmocnosť, strach, depresia a... život, ktorý v tomto tele pokračuje nekontrolovateľným vedomím.

V modernej lekárskej literatúre je osteochondróza choroba, pri ktorej sa vyskytujú rôzne dystrofické procesy, ktoré vedú k poškodeniu stavcov a medzistavcových platničiek. Pripomínam vám, že dystrofia je podvýživa, za ktorú sú zodpovedné dobrovoľné svaly. So stratou (atrofiou) iba jedného svalu sa objaví „diera“, v ktorej choroba presakuje. Ale jediný sval, ak nedochádza k priamemu zraneniu, nespôsobuje atrofiu. Niekoľko svalov, niekoľko „sŕdc“ atrofia súčasne, prináša výživu do rôznych orgánov a tkanív. Tento proces je chronický. Začína to nepostrehnuteľne pre samotnú osobu, pretože mnoho svalov sa duplikuje a časom sa napína. Preto, keď sú na röntgenovom snímači viditeľné dystrofické zmeny v stavcoch a diskoch, tj osteochondróza, zaznamenajú sa súčasne ďalšie poruchy. Napríklad, ak sú viditeľné zmeny krčnej chrbtice sprevádzané bolesťou v krku, potom je to zvyčajne sprevádzané bolesťou hlavy a závratmi, znecitlivením prstov, depresiou, zvýšeným intrakraniálnym tlakom atď. Ak sú zaznamenané dystrofické zmeny v hrudnej chrbtici, môže sa popri bolesti medzi lopatkami vyskytnúť aj ischémia myokardu s fenoménmi arytmie alebo angíny pectoris, problémy s pľúcami alebo prieduškami atď. u mužov zápal príveskov u žien, ochorenie obličkových kameňov a iné choroby.

Vo veku 36 - 40 rokov má osoba, ktorá nemonitoruje uchovanie týchto siedmich stoviek svalov, prvé príznaky koronárnej choroby srdca. Ešte v rovnakom veku

hrubé zmeny v štruktúre chrbtice, s výnimkou zmien na jednotlivých medzistavcových platničkách, ktoré sa často nazývajú výčnelky alebo kýly. A spravidla sa v rovnakom veku bolesti hlavy, prostatitída a poruchy krvného tlaku prejavia. V závislosti od postihnutej oblasti. Ďalej.

Vo veku 50 rokov dôjde k strate 40% svalového tkaniva, za čo sa objaví nadváha a silná tuková vrstva. Spravidla v tomto veku ľudia už nie sú schopní vytiahnuť sa, vytlačiť sa alebo ubehnúť akúkoľvek vzdialenosť, to znamená, že spĺňajú normy zdravého človeka. Na röntgenových snímkach alebo tomogramoch u ľudí v tomto veku sú zaznamenané hrubé deformácie chrbtice, to znamená deformujúca sa osteochondróza (hernia disku, osteofyty, obratlovcov, zúženie miechy atď.). Nestabilný krvný tlak sa stáva pretrvávajúcou hypertenziou. Bolesť za hrudnou kosťou, ktorá sa zaznamenala vo veku 35 rokov, sa transformuje na chronické srdcové choroby a tak ďalej..

Ľudia s bolesťou chrbta v tomto veku, okrem protizápalových liekov, ktoré zmierňujú bolesť chrbta, sú nútení brať kardiovaskulárne lieky, sedatíva, svalové relaxanty a iné liečivé „zlé liehoviny“, ktoré úplne zabíjajú vôľu (vedomie) a urýchľujú svalovú atrofiu. Namiesto toho, aby premýšľali, prečo sa to všetko stalo a čo sa deje, aj naďalej sa otrávia a oddávajú sa drogovej drogovej závislosti..

Zdá sa jasné, prečo do 60 rokov človek nemá čo žiť?

Prečo sa jeho život zmenil na šišky??

Napriek tomu naďalej žije..

A čo je najzaujímavejšie - chce žiť bez straty kvality života, ktorý, ako si spomína, mal 30 rokov?! Rád rozpráva, aký bol atlét alebo aký bol štíhly. Ale dnes sa už nechce spoznať a priznať svoju vinu - tým viac.

Osteochondróza alebo ochorenie chrbtice teda nie je jediné ochorenie, ale ukazovateľ postoja človeka k vlastným svalom..

Tretí zákon z toho vyplýva..

Osteochondróza nie je choroba. Toto je životný štýl človeka..

Kedy teda osteochondróza začína „kričať“ o svojej existencii? Závisí to od mnohých dôvodov! Jednou z hlavných je telesná výchova alebo skôr jej absencia. Kto to robí? Nikto! Už žiadne takéto služby! Predtým boli v škole aspoň hodiny telesnej výchovy. Ale to bolo predtým. Dokonca aj prezident Ruskej federácie pripustil, že tieto hodiny telesnej výchovy už dávno zdiskreditoval samotný vzdelávací systém. Nemôžu byť vrátené späť, ale ponechané ako také je absurdné.

Každý pozná heslo: „Zdravý životný štýl!“ Existuje však taká špecialita na akejkoľvek univerzite? Túto tému môžete dať fanúšikom, nie je to dôvod, prečo bývalí športovci vytvárajú rôzne športové sekcie. Je to prinajmenšom niečo, čo súvisí so všeobecným poklesom zdravotného stavu krajiny!

Ja a moji kolegovia v kinezoterapii sme sa podieľali na riešení tohto dôležitého problému. Vytvorili sme taký program pre deti. Predseda je informovaný. Verzia nedostatočnej telesnej výchovy však necháme ako príčinu osteochondrózy. Poďme hovoriť o tejto patológii z iného uhla..

Ako viete, na veku nezáleží, pretože sa objavila juvenilná (juvenilná) osteochondróza, ktorá, ako ukazuje prax, je najmenej diagnostikovaná röntgenovými alebo MRI snímkami. Často sa zaoberám akútnou bolesťou chrbta, pri ktorej pacient nelezie na stenu, ale obrázky jeho chrbtice neodrážajú žiadne patologické zmeny. Naopak, existujú obrázky, samozrejme, u starších ľudí, keď neexistuje jediný celý segment chrbtice, ale tento pacient robí gymnastiku a nesťažuje sa na bolesti chrbta. Skôr si sťažuje na všeobecnú slabosť, napríklad slabé nohy. Našťastie jedným z hlavných javov ľudského tela je, že svaly sa zotavujú v každom veku, z akéhokoľvek stavu, ak vytvárajú potrebné podmienky..

Herbert Shelton, najväčší americký špecialista v tejto oblasti, nazval tento jav „kontrakciou - relaxáciou“. Inými slovami, pri vykonávaní fyzických cvičení, ktoré obnovujú funkciu „čerpania“ svalov, tieto obnovujú svoje vlastnosti. Obnovia sa cievy, kapiláry transportujúce krv (a tým aj výživa), odstráni sa zápal, odstráni sa atrofia, odstránia sa problémy spojené s osteochondrózou.

Komentár k receptom na osteochondrózu

Často musím chodiť na rôzne publikum, a to aj v televízii, rádiu; zúčastňovať sa na prezentáciách nových centier kinezoterapie; stretnúť priateľov, známych. A všade, dokonca aj po krátkom rozhovore, ma žiadajú recepty na riešenie problémov spojených s chrbticou alebo kĺbmi. Spravidla neexistujú žiadne špeciálne simulátory [2 - Pozri Slovník.], A preto musíte použiť všetko, čo je na dosah - stoly, stoličky, postele, lopty, lopty, gymnastické palice, ručné cvičebné stroje a tak ďalej. Môžem povedať, že tento druh cvičenia so správnym výkonom nie je o nič menej efektívny ako cvičenia vykonané na špeciálnych simulátoroch. Ľudské telo je koniec koncov multifunkčným simulátorom, pretože akýkoľvek mechanický simulátor napodobňuje pohyb ľudských kĺbov. Zložitosť takýchto zdanlivo jednoduchých a, ako sa môže zdať niektorým, ľahkomyseľných cvikov, spočíva v schopnosti kontrolovať hmotnosť vlastného tela..

A ďalej. Jednoduché cvičenie nie je primitívne. Z môjho pohľadu je najprimitívnejšou zdravotníckou pomôckou pre bolesť chrbta písanie lekárskeho predpisu... Doktor teda pripúšťa, že sa vzdal, nevie, čo má robiť. Nech pre neho farmakológ premýšľa...

Recepty na osteochondrózu

Podmienený pacient č. 1

Diagnóza: častá deformujúca sa osteochondróza, to znamená prítomnosť výčnelkov a herniovaných diskov.

Klinika: bolesť v bedrovej oblasti s rozšírením na nohy (znecitlivenie, pálenie, vyhýbanie sa).

Sprievodné: pravdepodobne ischemická choroba srdca, nadváha, kŕčové žily, hypertenzia, adenóm prostaty alebo fibroidy maternice, ktoré nie sú kontraindikáciou navrhovaných cvikov..

Vek: 40 - 60 rokov. Fyzické zanedbávanie. Ale... chcem žiť.

Liečba skôr: tablety na bolesti chrbta sa už neuvoľňujú. Ponúkajú operáciu chrbtice, ale žiadne záruky... Kde začať?

Recept číslo 1 „Caterpillar“

I.P. (východisková poloha): leží na chrbte pri posteli [3 - Môže to byť pohovka alebo iný vhodný nábytok.],

nohy sú ohnuté na kolenách, chodidlá spočívajú na okraji postele. V prípade potreby je možné panvu propagovať pod posteľou (pozri fotografiu 1a, b)..

Nohy tlačte z okraja postele, až kým sa vaše nohy nezrovnajú. Ak sa súčasne pri narovnaní budete cítiť bolesť svalov nôh, nebojte sa. Toto je iba ťahová reakcia..

Pri tlačení preč od okraja postele vydýchnite. Potom, pohybujúcimi sa lopatkami a panvou, bez toho, aby vstali a nepomohli si rukami, sa znova presuňte na pohovku (posteľ) a znova sa odstrčte. Vykonajte tieto pohyby

až 20 opakovaní v jednej sérii. Môžete dokonca cítiť pálivý pocit vo svaloch nôh (bedier) a vo svaloch chrbta. Toto je znamenie, že cvičenie môže byť ukončené. Vždy sa pokúste zvýšiť počet epizód, čím sa dosiahne požadovaný počet. Mimochodom, artritída kĺbov dolných končatín nie je kontraindikáciou tohto cvičenia.

Recept číslo 2 „Half bridge“

I.P.: Rovnaké. Ale namiesto toho, aby sa tlačili preč od postele, je potrebné zdvihnúť panvu, snažiť sa napnúť svaly nôh a chrbta a uvoľniť ich pri spúšťaní do I.P. (pozri fotografiu 2 a, b). Na rozdiel od zvyčajného „polovičného mosta“, ktorý sa vykonáva na podlahe, pri použití postele sa dosiahne maximálna amplitúda tela. Konkrétne veľké amplitúdy odlišujú gymnastiku bez simulátorov od gymnastiky simulátorov.

Obtiažnosť tohto cvičenia spočíva v tom, že každý deň je potrebné vzdialiť sa od postele, až kým sa opora na posteli neuskutoční iba na pätách (pozri foto 2c, d)..

Pozor! Každé cvičenie by malo byť sprevádzané aktívnym výdychom „ha-a“, to znamená cez otvorené ústa vo fáze maximálneho napätia, aby sa znížil intrakraniálny a intraabdominálny tlak.!

Recept číslo 3 "Skladací nôž"

I.P.: Stojace vo dverách. Ruky držia zárubne (pozri fotografiu 3 a, b).

Nohy spočívajú na podlahe. Ak je podlaha parketová, môžete naboso. (Pozor! Koberce, stopy po podlahe by nemali byť!) Pomaly (na výdychu!) Vytiahnite panvu dozadu, zatiaľ čo držte ruky za čeľuste. Postavte sa v koncovom bode na 3 - 5 sekúnd, až kým sa svaly zadnej plochy nôh a celého chrbta nenapnú. Potom sa pomaly (opäť na výdych! Vdýchnutie sa uskutoční automaticky medzi výdychmi) a vráťte sa k I. P. (držte ramená a nohy rukami. rovno, ťažisko tela na rukách!).

Po niekoľkých opakovaniach (do 5) sa zovretie rúk zníži, ešte zníži a opakujú sa pohyby panvy..

Obtiažnosť tohto cvičenia spočíva v tom, že pri každom opakovaní sa telo čoraz viac ohýba. Hlavná vec nie je ponáhľať sa vzdať! (Pozri fotografiu 3 c.)

Tieto cvičenia dosahujú úplné napínanie a posilňovanie svalov bedrovej chrbtice, ako aj obnovovanie pružnosti svalov zadnej časti nôh, čo je predpoklad na obnovenie normálneho krvného obehu pozdĺž chrbta tela..

Keď pacient povie lekárovi, že jeho nerv je zovretý alebo stlačený, fyziologici veľmi stručne odpovedia: „Nervy neubližujú. Nemajú receptory bolesti. “.

A čo potom bolí? Zranené sú iba tkanivá s receptormi bolesti [4 - receptory bolesti - nociceptory.]. Najväčší počet z nich obsahuje svaly, väzy a šľachy..

A opäť tie isté svaly. Tvoria však 40 - 60% tela. Pomáhajú nielen srdcu prenášať krv cez cievy, vykonávajú funkcie malých sŕdc, ale zodpovedajú aj za každú časť tela. A ak je rovnaká svalová skupina spazmodická, nervy s ich koncami odstránia túto informáciu z receptorov bolesti svalov a prenesú ju do centrálneho nervového systému (cez miechu do mozgu). Tam sú informácie dešifrované a po rovnakých nervových dráhach je nariadené, aby sval pracoval tak, aby zmierňoval kŕče, as tým aj edém, ktorý je skutočne skutočnou príčinou bolesti..

Uvediem jednoduchý príklad. Neúspešne ste sa zohli a... vstúpili do chrbta! Čo robíte v prvých sekundách, často nevedomky? Jednou rukou uchopte chrbát, druhú použite ako oporu a pokúste sa narovnať. Po vykonaní prvého terapeutického účinku, teda pohybu. Ako viazať? Do konca alebo vôbec? Irelevantné. V týchto prvých sekundách nepijete pilulku. To je len neskôr, ak sa nemôžete pohnúť ďalej. A teraz, s svalovým kŕčom, sa ich pokúste natiahnuť. Ďalej, podľa fyziologického zákona musíte používať systém správnych pohybov, to znamená kinezoterapiu. Ale nepoznáte jej pravidlá, a tak sa najprv bojíte bolesti! Stále nechápete, že toto je signál tela o zanedbávaní alebo naopak svalovej únave v oblasti bolesti a spôsobí „03“, pošlite ju do lekárne a pokračujte s pomocou liekov, aby ste predĺžili nezdravý životný štýl. Neskôr sa obrátite na kinezoterapeuta, keď už lieky nepomáhajú a bolesť zosilnie, pretože imobilizujúce svaly sa imobilizujú. Je ich veľa, a keď zomrú, bolí to! U starých ľudí často vidím na rentgenových snímkach úplnú neprítomnosť zdravých stavcov a diskov, ale neexistuje žiadna bolesť, pretože všetky svaly sa atrofovali, nie je čo ublížiť. Je pravda, že títo starí ľudia kráčajú sklonení v polovici, s malými schodmi. Často v noci... a pre seba. Chcel by si? Myslím si, že odpoveď je jasná.

Preto dávam ako recepty cvičenia, ktoré môžete urobiť, hoci nie okamžite, na zmiernenie bolesti v tých častiach tela, z ktorých signál bolesti pochádza.

Zvážte ďalší klinický prípad..

Podmienený pacient č. 2

Diagnóza: osteochondróza hrudnej chrbtice. Schmorl uzly.

Klinika: bolesť v medzikapulárnej oblasti s ožarovaním (šírenie) do rúk (slabosť) alebo laterálnymi povrchmi kmeňa (oblasti chrbta).

Sprievodné: normálna postava, nestabilný krvný tlak (hypertenzia II. Stupňa).

Je možná chronická bronchitída alebo bronchiálna astma..

Vek: 42 - 60 rokov.

Predchádzajúca liečba (okrem bronchodilatátorov a antihypertenzív): blokáda, fyzioterapia, manuálna terapia - žiadny účinok.

Pokus o výber liečiva - žiadny významný účinok.

Existuje snaha zásadne zmeniť prístup k obnove.

Recept číslo 4 „Hlboké kliky“

Pri posteli v dĺžke ramena sú dve stoličky šírky ramien alebo trochu širšie. Nohy ležia úplne na panve, ležia na posteli, ruky sú opierané o sedadlá stoličiek, lakte sú ohnuté (pozri fotografiu 4 a, b). Pomaly (pri výdychu) vytlačte zo stoličiek (úplne vyrovnajte ruky), chrbát zakrútte kolieskom. Ruky by na tento účel mali spočívať na sedadle stoličiek presne kolmo na ich povrch. Trochu sa nadýchnite. Potom pomaly spustite hornú časť tela (hrudnú chrbticu) medzi stoličky (maximálne) na výdych. V takom prípade by sa lopatky mali zbiehať. Ramenné kĺby a svaly hrudníka je potrebné si naťahovať. Obtiažnosť tohto cvičenia spočíva v tom, že zakaždým, keď sa stoličky posunú ďalej od postele, až kým sa nôh nezaostrí iba nohou (pozri fotografiu 4c, d).

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie je konkrétny typ brušnej prietrže diagnostikovaný u 3 - 4% populácie!Kýla je výstupné miesto vnútorného orgánu, na ktoré sa vzťahuje pobrušnica pod vonkajším zaradením tela alebo do inej dutiny.
Bubnovská gymnastika dáva nádej tým, ktorých trápia bolesti chrbtice a kĺbov. Nová technika vám umožní obnoviť dobré zdravie, zbaviť sa bolesti. Základom tejto techniky je pohyb.
Liečba rakoviny pľúc pri 4 stupňoch ľudových liekovĽudové lieky na liečbu rakoviny pľúc sa často používajú pre tento typ zhubnej rakoviny. Vo veľkej väčšine prípadov je choroba diagnostikovaná v etapách 3 a 4, v ktorých tradičné metódy liečby rakoviny pľúc jednoducho nefungujú a viac škodia než sú dobré.
Miechová kýla nie je veta!
Bubnovsky Sergey Mikhailovich
Pomoc v domácnosti (domov a rodina), zdravie
Vydavateľ:Exmo
Rok vydania:2010
ISBN:978-5-699-41232-7