loader

Hlavná

Liečba

Miechová kýla nie je veta! Bubnovsky S.M.

Miechová kýla nie je veta! Bubnovsky S.M. Stále viac ľudí s problémami so zadami je sklamaných konvenčnými metódami liečby: operáciami a liekmi. Slávny lekár Sergei Michajilovič Bubnovský vo svojej knihe ponúka úplne nový prístup k riešeniu problému kýly chrbtice bez chirurgického zákroku.
Čo je to bolesť chrbta? Čo robiť so strachom, ktorý sa vyskytuje u osoby s diagnózou „hernie chrbtice“? Akým spôsobom sa rozhodnete riešiť tento problém? Potrebujem korzet na bolesti chrbta? Aký je správny pohyb? Ako prekonať strach z pohybu? Ako liečiť spinálnu prietrž bez liekov? Na tieto a ďalšie otázky odpovedá Dr. Bubnovsky, ktorý má viac ako tridsať rokov práce s najťažšími prípadmi choroby a je schopný sa s nimi vyrovnať bez chirurgického zákroku pomocou správnych cvikov..
Táto kniha pomôže mladým ľuďom pri posilňovaní ich zdravia, ako aj starším ľuďom, ktorí majú závažné sprievodné choroby. Zaujímavé, nezvyčajné, úprimne!

„Mieňová kýla nie je veta!“ (Bubnovsky S.) - stiahnite si knihu zadarmo bez registrácie

Odkaz na zdieľanie knihy!

Názov:Autor:Žáner (-y):

Stále viac ľudí s problémami so zadami je sklamaných konvenčnými metódami liečby: operáciami a liekmi. Slávny lekár Sergei Michajilovič Bubnovský vo svojej knihe ponúka úplne nový prístup k riešeniu problému kýly chrbtice bez chirurgického zákroku.

Čo je to bolesť chrbta? Čo robiť so strachom, ktorý sa vyskytuje u osoby s diagnózou „hernie chrbtice“? Akým spôsobom sa rozhodnete riešiť tento problém? Potrebujem korzet na bolesti chrbta? Aký je správny pohyb? Ako prekonať strach z pohybu? Ako liečiť spinálnu prietrž bez liekov? Na tieto a ďalšie otázky odpovedá Dr. Bubnovsky, ktorý má viac ako tridsať rokov práce s najťažšími prípadmi choroby a je schopný sa s nimi vyrovnať bez chirurgického zákroku pomocou správnych cvikov..

Táto kniha pomôže mladým ľuďom pri posilňovaní ich zdravia, ako aj starším ľuďom, ktorí majú závažné sprievodné choroby. Zaujímavé, nezvyčajné, úprimne!

Držitelia autorských práv! Prezentovaná časť knihy bola vložená po dohode s distribútorom právneho obsahu liters LLC (najviac 20% zdrojového textu). Ak si myslíte, že umiestnenie materiálu porušuje vaše práva alebo práva niekoho iného, ​​informujte nás o tom.

Najčerstvejšie! Dnešné knihy

Po leteckej havárii prichádza vojenský pilot na svoje zmysly na nemocničnom oddelení v tele podplukovníka. 1914 rokov. Do prvej svetovej vojny jednoducho nič. Je potrebné mať čas zvyknúť sa na túto éru, pokúsiť sa zodpovedať skutkom osudu skutkami. Ale najprv... Najprv musíte dokonale ovládnuť získané telo a obnoviť svoje vlastné zručnosti...

Je dobré byť oporou! Raz - a ste krása, princezná, bohatá a ťažko poraziteľná mágových fanúšikov! A život sa stane ako rozprávka... Vy ste naozaj princezná a raz (princezná) mala všetko. Kde bolo, tam bolo. Veľmi, veľmi dlho. Počas jej života... A čo teraz robiť, ak ste mŕtvola, a dokonca ani politická?

Ako čo?! Teš sa zo života!

Anglicko, máj - jún 1941. Londýn je bombardovaný, krajina čaká na inváziu nemeckých vojsk a pripravuje sa na poslednú chvíľu. Zoči-voči hrozbe sa spojil celý národ: potomok aristokratických rodín bude slúžiť Británii - niektorí v armáde, iní v oddelení kryptografických spravodajských služieb. Možné zamestnanie je však pre niektorých celkom vhodné: časť vyššej šľachty zorganizovala tajnú spoločnosť a pripravuje atentát na Churchilla v nádeji, že zvrhne kráľa Juraja, aby sa zmocnil trónu, keď sa zmocnil svojho brata Edwarda VIII., Známeho pre Hitlera. Na poli neďaleko Farleyho panstva objavia mŕtvolu parašutistu, skrytého špióna, ktorý sa jednoznačne mieril k niektorým miestnym obyvateľom. Vo vrecku sa nachádza záhadná fotografická karta: má obvyklú vidiecku krajinu, ktorá sa môže ukázať ako šifrovaná správa. Ben Cresswell, syn miestneho vikára, teraz zamestnanca MI5, a jeho priateľka z detstva Pamela, mimochodom, sú dcérou majiteľa Farleyho, lorda Westerhama, a tiež kontrarozviedkym. Spoločne musia zistiť, čo sa skrýva za nevinným, na prvý pohľad, obrázkom, a nájsť cudzinca medzi svojimi.

Veľký dravec je najstrašnejším a najsmrteľnejším tvorom. A hoci nemôže byť domácim miláčikom, Raptor rázne chráni a stará sa o svoju rodinu...

Carly a Mickey nikdy nezabudnú na príbehy Grima o Veľkom dravcovi, symbole nového domu a nového sveta - Luda. A napriek tomu Grimovo porovnanie s Veľkým dravcom, ktoré kedysi urobila jeho matka, dalo dievčatám odvahu pomôcť zraneným vtákom nájsť v záhrade..

Zistite, čo sa stane v dôsledku jedného skutku lásky, viery a láskavosti, ktorý bude mať ďalekosiahle následky, ktoré si nikto, vrátane mamy a Grima, nedokáže ani predstaviť.

Bridy Devine - Anachronizmus v Londýne na konci 19. storočia alebo jeho podstatný atribút? Na jednej strane je jej integrita na pochybách medzi obhajcami viktoriánskej morálky (úctyhodná vdova a zrazu v službe polície!). A na druhej strane, ktorá, ak nie ona, môže navigovať v hustej hmle tohto monštrózneho mesta: vie, ako zaobchádzať s mŕtvolami, a aj keď vidí ducha na vlastné oči, neverí mu..

Táto kniha je cestou časom a priestorom, celým vesmírom obývaným obojživelníkmi, cirkusovými šialencami a strašidlami v tetovaní..

Dynamický a vzrušujúci detektívny román o dievčati Claudii, jej mladosti, dospievaní, osobných a rodinných drámach. Autor rozvíja históriu v niekoľkých desaťročiach - od predrevolučného Ruska po Veľkú vlasteneckú vojnu. Hlavná línia pozemku sa odvíja na pozadí ťažkého života v zadnej časti. Množstvo živých postáv, neočakávané zvraty, vyšetrovania vraždy, hľadanie príbuzných oddelených vojnou alebo smrteľnými nehodami... To všetko samozrejme robí knihu zaujímavou pre širokú škálu čitateľov..

Súbor „Týždeň“ - najlepšie nové produkty - vodcovia tohto týždňa!

Najdôležitejšou vecou pre dcéru bohyne je nasledovať tradície. Celý svoj život som sa modlil za svoju matku, keď som pozoroval pôst, neopúšťal múry Svätej hory, poslúchol som kňazov a študoval, študoval, študoval... Všetko preto, aby som v deň svojej väčšiny našiel päť božských darov. Jeden problém: na dokončenie rituálu potrebujete manžela. Tento deň už prišiel! Ja som vo svadobných šatách, naopak, existuje päť uchádzačov, od ktorých si musíte vybrať to najlepšie - to je všetko, ako učili kňazi. To je len môj názor, teraz a potom sa vracia k pánovi, ktorý je skôr ako divoch, a na čele akoby akoby hovoril: „Do úst draka všetky tradície!“

Katarína del Astra sa oženila trikrát a každý z jej manželov zomrel predčasne. Niekto považuje Donnu Katarinu za čarodejnicu, niekoho - za prekliatie od narodenia a sama sa už zmierila s večným smútkom. Ale akonáhle sa Donna dopustí škandalózneho, bezohľadného a poburujúceho konania! Verejne oznamuje, že je pripravená vziať manžela zločince - vraha, odsúdeného na smrť...

Posledná časť tetralogickej akadémie vlkovcov: neštandardná

Maturitné štúdium na akadémii je najťažšie. Je plný strachu zo záverečných skúšok a radostného očakávania nezávislého života..

Myslíte si, že v porovnaní s týmto milostné skúsenosti miznú v pozadí? Bez ohľadu na to, ako šarlatáte! (ako hovorí môj priateľ, žabá princezná)

Moje neštandardné srdce je roztrhané medzi pocitmi pre jednu mocnú vlkodlak, keď je moja druhá hypostáza (obrovský zlý chlap) zamilovaná do mojej vybranej dvojičky.!

Ako sa vám páčila skladačka? Takže neviem...

A moji dobrí priatelia, jednorožec a lodenica, nalejú elixíry do konkurenčného kotla.

Veliteľ Červenej armády, poručík Yegor Kuzmin a jeho kamaráti, upadajú do najťažších bitiek prvého mesiaca vojny. Iba niekoľko desiatok ľudí ostáva z plnokrvnej pušky, jednotka je v hlbokom nemeckom zadku, ale preživší bojovníci pokračujú v nemilosrdnom boji s nepriateľom a podarí sa im preraziť ich.

Za čestne splnenú povinnosť vojaka v najnáročnejších odvetviach frontu a neúnavnej odvahy je poručík Kuzmin vymenovaný za veliteľa oddelenia prieskumu a sabotáže a je poverený najzodpovednejšími a nemožnými úlohami..

Vo všetkých vojenských operáciách pomáha Yegorovi posvätná nenávisť voči zlovestnému nepriateľovi a vojenské bratstvo..

Politické manželstvo nie je vôbec tým, o čom som sníval.

Vo svojom svete nie je miesto pre pocity. Chcem sa stať hviezdou ľadovej šou av budúcnosti spojiť môj život s človekom, ktorého budem milovať.

Nie s niekým, kto ma nezaujíma.

Nie s niekým, ktorého srdce je chladnejšie ako ľad.

Ale môj názor sa nebude počítať.

Vládne krajine a prikazuje drakom, bol som ním vybraný...

A nemám veľa času to zmeniť

Mladá a neskúsená vyšetrovateľka Masha Provorová bola urazená - nikto ju neberie vážne! Takže v prípade zmiznutia Larisy, manželky právnika Ignata Grishina, sa jej nedarí. Larisa našla doma listy od svojho otca, ktorého nikdy nevidela, šla ho hľadať a zmizla, pričom v hluchej zastávke vystúpila z vlaku. Každý uistil Mášu, že manželka práve utiekla so svojím milencom, ale niečo jej nedalo pokoj. Obzvlášť ostražitá bola, keď sa v anonymnom hrobe objavilo telo mladej ženy s drahým starožitným prsteňom na jej prste...

Kýla Sergeje Bubnovského nie je veta

A tu je to, čo neoceniteľná rada pre obnovenie chorých kĺbov dala profesorovi Pakovi:

Informácie o lekárovi a knihe

Sergey Bubnovsky je známy svojou metódou liečby chorôb, ktoré súvisia s fungovaním pohybového aparátu. Psychiater sa stal zakladateľom Centra pre kinezioterapiu, kde vykonáva svoj rozvoj. Nerozpoznáva lieky a jeho terapia spočíva v používaní súboru správnych pohybov, ktoré je potrebné vykonať na špeciálnych lekárskych a rehabilitačných simulátoroch. Psychiater je veľmi slávny a početné diplomy a osvedčenia potvrdzujú efektívnosť jeho rozvoja..

Namiesto predslovu

Každý druhý pacient s bolesťou chrbta sa opýtal: „Čo ťa trápi?“ - odpovede: „Mám herniu, doktor!“ A v mojich očiach čítal také beznádeje a túžby, akoby vyslovoval svoju vlastnú vetu.

Toto sa týka kýly chrbtice - termín, ktorý sa stal módnym za posledných 20 rokov a vysvetľuje bolesť chrbta; nejde o borovicovú alebo pupočníkovú prietrž. Tento pacient a mnohí ďalší, ktorí ku mne prišli s týmto problémom, mali oči plné hrôzy. Stále by ste ?! Ona - táto kýla chrbtice - môže „spadnúť do chrbtice, narušiť všetky nervové zakončenia a budete chodiť buď sami, alebo zamiešať nohy.!

„V každom prípade všetci neuropatológovia, ktorí radili pacientom skôr a poslali ich neurochirurgovi, boli presvedčení. Na poslednú chvíľu niekto odporučil kontaktovať kinezoterapeutické centrum, to znamená naše centrum, kde lekári dokážu zvládnuť spinálnu prietrž bez chirurgického zákroku. "Áno?! Myslel som. - Brilantná choroba „vytvorená“ neurochirurgmi - miechová kýla!

Skutočnosť, že toto „stvorenie“ patrí do tejto konkrétnej komunity lekárov, nepochybujem o sekunde. V minulosti bola akútna bolesť chrbta čoraz viac vysvetľovaná radikalulitídou. Okrem toho sa pokúsili liečiť túto veľmi ischias predovšetkým terapeutickými metódami, ktoré boli poslané neurochirurgovi iba ako posledná možnosť. To znamená, že keď terapia, tj lieky, fyzioterapia, trakcia, plechovky atď., Nedokázala zvládnuť bolesť chrbta, najmä ak bol pacient na nákladnej klinike a funkcia močenia bola narušená.

Nechcem byť konečnou pravdou, ale každý deň musím odpovedať na desiatky chorých otázok. Preto chcem túto knihu stavať na princípe „odpovede na otázku“. A ešte jedna vec: verím, že výsledkom činnosti lekára by mal byť výsledok, ktorý uspokojí pacienta.

Zvyčajne ku mne prichádzajú s dvoma túžbami. Prvým je zmiernenie bolesti, najlepšie bez liekov, ktoré už pacient nasýtil. Druhým je obnovenie plnej pracovnej kapacity, to znamená, že po liečbe sa vrátite do svojho povolania, pričom sa neobmedzujete v každodennom živote, ako aj nosíte korzety. Ako argumenty uvediem teoretické zdôvodnenie anatomicko-fyziologickej organizácie chrbtice, odvolávam sa na názory renomovaných vedcov a odborníkov z praxe, ako aj na výňatky z charakteristických historických prípadov..

Začnem s jednou z týchto histórií: pacient bol operovaný v jednej z mestských nemocníc, to je to, čo sa s ňou stane po operácii.

Pred operáciou bola teda dievča prirodzene presvedčené, že táto operácia vyrieši všetky jej problémy a okamžite sa vráti do svojho predchádzajúceho života. Ale po operácii, ako vyplýva z odporúčaní ošetrujúceho lekára, bola vylúčená z aktívneho života na 2 mesiace, zakázaná sedieť na 2 mesiace.

A nakoniec, jednoducho podriadili miestnemu neuropatológovi, ktorý s touto operáciou nemal nič spoločné (hovoria, nechaj ho vyčistiť) a ktorý má veľa vlastných záležitostí: dôchodcovia sediaci v rade pred úradom a požadujú jeho pozornosť.

Naše ďalšie myofasciálne vyšetrenie [1] odhalilo rozsiahlu hypertonicitu [2] paravertebrálnych svalov v hrudnej a bedrovej chrbtici, čo si predtým nikto nevšimol. V epikrízii sa to v žiadnom prípade nezaznamenáva..

Nielen to, bola odhalená tuhosť (druh stuhnutosti - BS) väzov bedrovej chrbtice. To znamená, že dievča stratilo flexibilitu kvôli noseniu korzetu. Okrem toho, a to je takmer najdôležitejšie, je strata antropometrickej normy stehenných svalov pozdĺž zadnej strany, kde sa vyskytujú hlavné neurovaskulárne dráhy (sedací nerv, artérie, žily)..

Toto je príznak zlyhania svalov, ktorý sa zvyčajne zistí v období po puberte (po puberte). Dievčatá naozaj nikdy nerobili gymnastiku a skutočnosť, že sa jej nedotkla prsty bez ohnutia kolien, bola pokojná. Keby vedela, ako by to mohlo skončiť...

Funkčné testovanie jednotlivých svalových skupín, ktoré vykonávame po diagnostike na simulátoroch [3], ukázalo, že má slabé nohy. Mala ťažkosti s vykonávaním váhových cvičení, ktoré by ľahko vykonalo dievča v 5. až 6. ročníku.

Po operácii venujte pozornosť odporúčaniam! Dievčaťu sa sľúbilo, že všetky svoje problémy vyrieši rýchlo a navždy a na rok dostane nielen korzet, ale aj skupinu zdravotne postihnutých III a už bez pozitívnych predpovedí. Odporučil by som jej, aby po určitom čase urobila kontrolný obraz chrbtice a myslím si, že v operovanej oblasti chrbtice uvidí novú „herniu“ a prípadne ďalšiu v susednej medzistavcovej platničke..

Hamilton Hall, svetovo uznávaný ortopedický chirurg, špecialista na choroby chrbta, zakladateľ Canadian Back Institute, vo svojej knihe „Vaša chrbtica“ (Moskva, „Binom“, 1997) píše: „Vysvetľujem dve dôležité veci o operácii takmer všetkým svojim pacientom., Po prvé, iba menej ako 2% ľudí s bolesťou chrbta môžu mať úžitok z operácie;

98% zo 100%, vrátane závažných prípadov, bude ťažiť z kombinácie fyzioterapie, liekov, cvičenia a správnych denných pohybov, to znamená z obsadenia správnej polohy v stoji, sedení, klamaní atď. “ To znamená, že špecialista, ktorý zjavne mal záujem o vykonanie operácie na odstránenie kýly chrbtice, varuje pred pomerne malým percentom úspešných výsledkov operácií na odstránenie kýly chrbtice... Ani jeho slová „nejako vyhrať“ nie sú príliš povzbudivé, a tieto 2% sú tým viac..

Ďalej píše: „Myšlienku chirurgického zákroku ako všeliek podporujú niekedy samotní lekári. S najlepším úmyslom, ktorý sa snaží vyvinúť optimistický prístup k nadchádzajúcej operácii u pacienta, môže chirurg s nadšením povedať, že vás zavedie do „úplného poriadku“ alebo „odstráni všetky problémy s diskom“. Úprimne povedané, žiadna operácia chrbtice neposkytuje úplnú záruku.

A aj keby bolo možné dať im, potom v žiadnom prípade nie je možné tvrdiť, že všetky problémy spojené s chrbtom sa odstránia raz a navždy. Týždeň alebo rok po úspešnej operácii sa niektoré ďalšie kotúče alebo kĺby mohli deklarovať, čo predtým nebolo problémom.... Okrem toho existuje rozšírená mylná predstava, že chirurgický zákrok je metóda, ktorá vám umožňuje zbaviť sa všetkých problémov rýchlo, raz a navždy, čím sa predíde potrebe angažovať sa za chrbtom v budúcnosti... V skutočnosti, keď sa po operácii záda nestane rovnaká ako predtým, máte viac ako dosť dôvodov, aby ste sa o ňu postarali prostredníctvom cvičenia a rozvoja vhodných návykov. “.

Niekedy sa pri súkromnom rozhovore s neurochirurgmi pýtam, čo je podľa nich kýla chrbtice. Keď vidím očividné prekvapenie na tvári partnera, pokračujem: „Len nehovorte, že ide o prolapsu buničitého jadra za vláknitú membránu s porušením koreňa miechy!“ Znenie otázky je spravidla nasledujúce: „Čo je to??

Navyše často hovorím so svojimi pacientmi o tom, či chápu podstatu svojich problémov. Je to veľmi dôležité. Stalo sa tak, že som sám musel prejsť niekoľkými operáciami pohybového ústrojenstva. Traja z nich by sa nemohli urobiť, keby som pochopil podstatu svojich problémov. Iba operácia sa skončila úspešne, ku ktorej som sa kvalifikovane priblížil, aby som pochopil, čo mi bude chirurg robiť a čo robiť po operácii v období zotavenia.

Prestal som sa hádať s diagnózou „kýly chrbtice“, ktorú počujem z pier pacientov. Analyzujem situáciu a len liečim... Bez operačného stola, anestézie, anestézie.

Medzistavcová prietrž

Bolesť chrbta a dolnej časti chrbta, pocit pálenia, stuhnutosť pohybov, pocit znecitlivenia v dolných končatinách - to nie je celý zoznam príznakov, ktoré naznačujú medzistavcovú prietrž. Čo sa stane počas tohto ochorenia a prečo ľudia tak trpia? Medzi stavcami sa nachádzajú disky, ktoré po dystrofických zmenách praskajú a trhajú ich škrupinu. Tento proces vedie ku kompresii nervových koreňov miechy a vydutiu z disku.

Takéto kýly chrbtice vyvolávajú bolesťový syndróm rôznej úrovne a lokalizácie. Trpí nielen kostra kmeňa, ale aj vnútorné orgány, ktoré sú komprimované vystupujúcimi diskami. Dôvod takýchto negatívnych procesov spočíva v nesprávnom živote človeka. Nedávno sa ľudia prestali úplne pohybovať, vedú sedavý spôsob života, jedia na cestách, chodia trochu na čerstvý vzduch a neustále pracujú. Okrem týchto faktorov vedú zranenia, infekčné choroby a zhoršený metabolizmus k deštruktívnemu procesu.

Výčnelok a prietrž sú rovnaké?

Vysvetlenie [6] vyplýva z toho istého manuálu: protrúzia je „hypotrofická osteoartritída vedúca k stenóze miechy alebo syndrómu laterálnej protrúzie miechového kanála“..

Ak budeme analyzovať definície príčin bolesti pri kýle miechy alebo výčnelkov, nie je jasné, ako môže nastať „vyčnievanie miechového kanála“ a jeho „stenóza“, ak je miechový kanál tvorený pred stavcami a medzistavcovými platničkami a zo strán a zozadu pomocou oblúkov stavcov, žlté väzy, klenuté (medzistavcové) kĺby.

Avšak výčnelok alebo prietrž je v skutočnosti už rozpadnutý medzistavcový disk (MFA) a aký je to rozdiel, ak sa rozpadne. Je ľudská kostra skutočne krehká, ak zvyšky medzistavcovej platničky sú schopné pretlačiť cez kostné útvary, všetky škrupiny chrbtice (pozri vyššie - B.C.)? To je nelogické, ak poznáte anatomickú štruktúru chrbtice.

Doktor medicíny na túto otázku odpovie veľmi stručne a primerane. prof. Zharkov P.L. v knihe „Bedrová bolesť“ [7]: „Miecha je uzavretá v škrupinách - mäkká, arachnoidálna a tvrdá. Posledne menovaný tvorí miechový kanál (durálny vak), naplnený mozgomiešnou tekutinou, v ktorej pláva miecha, a od úrovne druhého bedrového stavca sú korene bedrového, sakrálneho a kostrčového nervu tvoriace copu.

Dutina miechového kanála (durálny vak) sa rozprestiera vo vnútri dura mater od týlnej dutiny až po 4. sakrálny stavec. Pretože miecha je kratšia ako miechový kanál, korene dolných hrudných, bedrových, sakrálnych a kostrčových nervov spadajú do duralného vaku okolo mnohých stavcov, ale nejdú v mieche, ale v mieche, kde sa môžu voľne pohybovať. v mozgovomiechovom moku [8].

Sakrálna časť miechového kanála sa nazýva sakrálny kanál. Medzi stenami miechového kanála a duralovým vakom je priestor plný voľných tukových tkanív a krvných ciev. Kvapalina v mieche a voľné tukové tkanivo v mieche umožňujú mieche voľne sa pohybovať v dutinách miechy a miechy pri všetkých pohyboch chrbtice. “.

Táto štruktúra chrbtice je spojená s káblom vysokého napätia. Pokúste sa poškodiť drôty prechádzajúce dovnútra hrubej škrupiny stlačením kábla do päste. Myslím, že žiadny komentár. A ak si stále predstavujete, že tento vysokonapäťový kábel prechádza dovnútra betónovej rúry, ktorá v našom prípade predstavuje miechový kanál, nevzniká ani otázka poškodenia kábla..

Takto funguje naša chrbtica. Je nemožné poškodiť ho zničeným medzistavcovým diskom, aj keď susedí s miechovým kanálom. Disk (jeden z 24 tlmičov chrbtice) vyschol, pretože zastavil príjem potravy kvôli svalovým kŕčom v tejto oblasti chrbtice. Okrem toho sušenie (dehydratácia. - SB.) Disku sa nevyskytuje okamžite, niekedy aj niekoľko rokov, a človek to nemusí ani podozrenie. Proces narušenia integrity chrbtice sa nazýva dystrofický.

Na porovnanie: dystrofia je porucha výživy tkanív, ktorá vedie k ich kvalitatívnym a kvantitatívnym zmenám.

Toto slovo sa nachádza vo všetkých kompetentne napísaných záveroch rádiológov pri popisovaní kýly alebo vyčnievania medzistavcových platničiek..

K výžive medzistavcových platničiek nedochádza priamo, ako napríklad ochladzovanie smädom osobou, ale nepriamo, prostredníctvom čerpacej funkcie hlbokých svalov susediacich s chrbticou. Nazýva sa to difúzia (pasívna a aktívna). Ak človek žije príliš presne, bez toho, aby zdvihol niečo ťažšie ako peňaženku, sedí trochu a nezvyšuje závažia, potom pasívna difúzia hlbokých svalov chrbtice stačí na poháňanie medzistavcových platničiek..

Často vidím obrázky magnetickej rezonancie (MRI) ľudí staršej vekovej skupiny bez dystrofických a ešte viac degeneratívnych zmien v chrbtici. Ale obracajú sa na mňa o bolesti chrbta, niekedy dosť ťažké. Svalová sústava u týchto pacientov spravidla nefunguje ani pri banálnych záťažiach.

Ľudia s aktívnym životným štýlom potrebujú aktívnu difúziu, to znamená vykonávanie špeciálnych cvičení pre zadné svaly (napríklad vyťahovanie na vodorovnej lište). A my sa pozeráme na MRI na dehydratované (dehydrované, sušené) medzistavcové platničky, ktoré sa v dôsledku podvýživy (dystrofia) rozptýlia, zrútia a ich prvky (odpad) sa vysypú do medzistavcových otvorov..

Opakujem otázku. Je prach schopný pretlačiť cez kostný kanál? Ťažko. Karoséria nesie bremená a, bohužiaľ, sa opotrebuje počas neopatrnej prevádzky. Je potrebné „opraviť“, „aplikovať náplasti“ a neodrezať časti tela. Keď je zdravý, v tele nie je žiadny prebytok. Ak nie je omietka, nerozbíjajte základ domu.

Zmeny v obryse miechového kanála, ktoré sa často vyskytujú na MRI, sú podľa môjho názoru spojené s hyperfunkciou alebo proliferáciou spojivového tkaniva kanála, ku ktorej dochádza pri princípe ukladania soli počas dny. Ak dôjde k stagnácii spojivového tkaniva a dystrofia je narušením jej mikrocirkulácie v oblasti kŕčov alebo svalovej blokády, potom zmena tvaru.

V rôznych druhoch lekárskych encyklopédií a slovníkov je možné čítať, že pri herniovanom medzistavcovom disku môže „netesná“ vnútorná časť disku stlačiť alebo dráždiť nervový koreň a dokonca ho poškodiť [9]..

Posadnutosť centrálne umiestneným vláknitým jadrom, ktoré „tečie do medzistavcových priepastí“. To vysvetľujú neuropatológovia aj neurochirurgovia v rôznych príručkách a monografiách o neurológii. Ale je to tak? Raz som náhodou videl televíznu reláciu venovanú tejto téme. Pacient s bolesťou chrbta bol neurochirurgom presvedčený o potrebe chirurgického zákroku na odstránenie „nešťastnej“ kýly chrbtice, ktorá údajne spôsobovala silné bolesti, ktoré sa nedajú eliminovať drogami..

Prístup k riešeniu tohto problému bol pôsobivý. Ukázala sa operačná sála, lekár so šošovkami na hlave, pacient zabalený do bielej plachty k brade. Operácia sa, samozrejme, uskutočnila „úspešne“. Chirurg ukázal doštičku, na ktorej ležal konglomerát spojivového tkaniva, ktorý mi pripomínal konglomeráty, ktoré filipínske liečitelia berú, ale ktoré úplne nevyzerajú ako kúsky chrupavky, oveľa menej buničinové jadro. „Radostný“ pacient po anestézii sa pýta lekára: „Je všetko v poriadku? Inak sa necítim nohy. “.

"Všetko je v poriadku," odpovedá chirurg. "Za šesť mesiacov pobežíte." A to sa ukázalo na jednom z centrálnych kanálov. "Áno," myslím, keď sledujem tento program, "ešte necítim svoje nohy, len o šesť mesiacov budem schopný bežať a skákať, alebo nie?" Nemyslím si, že tento pacient bude znova uvedený v televízii, a to aj po šiestich mesiacoch. Toto je iba jeden príklad agresívnej reklamy na neurochirurgiu na odstránenie miechy..

Liečba miechy

Cvičenia na herniu chrbtice podľa Bubnovského sa vyberajú individuálne pre každého pacienta a prípad. Všetky pohyby sú zamerané na zmiernenie bolesti. Po prvé, pacienti by sa mali podrobiť školeniu a naučiť sa, ako správne konať, aby sa viac nepoškodili. V stredisku Medic sú pacienti neustále monitorovaní a kontrolovaní, preto sa po prijatí prvých výsledkov nevyhnutne upraví komplex cvičení.

Vertebrálna hernia sa lieči kinezoterapiou, ktorá môže úplne nahradiť chirurgický zákrok. Pacient však nemá právo dospieť k tomuto záveru nezávisle. S takýmto problémom nemôžete žartovať, preto musí byť pacient podrobený úplnému vyšetreniu lekára, diagnostike a odporúčaniam, pretože štádium choroby sa stane kľúčovým faktorom pri výbere liečebných metód..

V počiatočnom štádiu sa problém môže vyriešiť pomocou liekov, fyzioterapeutických cvičení a fyzioterapie. Ale zanedbávané choroby sa liečia iba pomocou chirurgického zákroku. Hlavným problémom pacientov je bolesť, ktorá im bráni v pohybe a dokonca ani v sede. Lekár je povinný ju odstrániť a až potom môžete pristúpiť k radikálnejším metódam. V počiatočných štádiách choroby pacienti najčastejšie vykonávajú terapeutické cvičenia.

Hlavné úlohy cvičenia:

 1. Posilnite korzet svalovej hmoty.
 2. Zlepšite prietok krvi do postihnutej oblasti.
 3. Uvoľnite kŕče.
 4. Normalizujte dodávku živín do zapálenej oblasti.
 5. Vyložte stavce.

Kinezoterapia sa stala populárnou vďaka pozitívnym výsledkom a schopnosti viesť terapeutické cvičenia doma.

Nie každý pozná metódu kinezoterapie, ale pacienti, ktorí ju vyskúšali, na ňu reagujú pozitívne. Lekár nielen eliminuje ochorenie, ale diagnostikuje aj problémy kĺbov, pohybového aparátu a chrbtice. To je potrebné na presné určenie miesta poškodenia. Koniec koncov, ďalšie ošetrenie závisí od miesta a štádia.

S. Bubnovsky, každý pacient prichádza s individuálnym liečebným plánom a predpisuje konkrétny súbor cvičení. Takáto terapia nielen zmierni prietrž, ale tiež zlepší celkový stav ľudského tela a vnútorných orgánov. V Doktorskom centre sa môže liečiť akýkoľvek pacient. Pracovný rozvrh je prispôsobený pacientovi a vykonáva sa doma (ambulantne).

Na lepšie obnovenie kĺbovej aktivity a tonusu hlbokých svalov vynašiel lekár špeciálny multifunkčný simulátor. Práce na nej sa vykonávajú špeciálnou technikou, ktorá sa mierne líši od obvyklého súboru cvičení. Na simulátoroch môžete pracovať iba v stave centra pod dohľadom osobného trénera.

Ako kýla chrbtice?

Posúdenie MTD ako celku je diktované skutočnosťou, že od relatívne mladého veku (podľa niektorých zdrojov po 20 rokoch) zreteľne vymiznú zreteľné hranice medzi štruktúrnymi zložkami disku. V biochemickej štúdii diskov dospelých a najmä starších ľudí je veľmi ťažké alebo nemožné získať úplne čisté jadro buničiny (želatína), ktoré je z veľkej časti nahradené vláknitou chrupavkou..

Vláknitá chrupavka tiež nahrádza hyalínové doštičky obklopujúce dužinový kruh. MTD tak získava charakter fibrokarilitnej tvorby so zvyškami hyalínovej chrupavky hyalínových doštičiek a želatínovej látky v nej rozptýlenej.

Buničité jadro je možné izolovať iba u detí a mladých zvierat a jeho chemické zloženie sa môže skúmať osobitne. Vo všetkých ostatných prípadoch by sa biochemické údaje uvedené v lekárskej literatúre pre každú z týchto zložiek disku mali považovať za porovnávacie.

Napríklad by bolo presnejšie hovoriť nielen o „buničitom jadre“, ale o centrálnej časti disku so zvyškami jadra, nie o „vláknitom kruhu“, ale o periférnych častiach disku..

V tomto ohľade je vysvetlenie príčiny bolesti chrbta mnohými lekármi prítomnosťou padajúcej hernie MTD neudržateľné a dá sa povedať, že je nesprávne. Disky môžu byť zničené, vymazané, pokryté trhlinami a rozpadnú sa na prvky na ich vlastnom území medzi stavcami. Tieto procesy sa nazývajú degeneratívne a vznikajú v dôsledku dehydratácie, tj ukončenia toku vody do diskov..

Je to kvôli kŕčom ich vlastných hlbokých svalov chrbtice. Jednoducho povedané, disk, ktorý prestal prijímať mazivo, sa začne mechanicky opotrebovať, pretože ho nemožno vytiahnuť ako ložisko v stroji a mazať oddelene od ostatných častí. Na obrázkoch MRI sú preto jeho fragmenty viditeľné, zhromažďujú sa pod zadným pozdĺžnym ligamentom a „upchávajú“ svoj vlastný žilový plexus, prostredníctvom ktorého dostáva výživu..

V tomto ohľade dochádza k opuchom okolitých mäkkých tkanív a bolesti rôznej závažnosti v závislosti od mentálnej citlivosti osoby. Nehovorím o vláknitom jadre. Najzaujímavejšie je však to, že proces „upchávania“ vlastného venózneho plexu a prolaps diskov pod zadným pozdĺžnym ligamentom sa môže opakovať a majiteľ disku „rozmaznaného suchom“ nemusí vždy cítiť tento.

Potvrdzuje to analýza mnohých obrazov pacientov s bolesťou chrbta, na ktorých môžete vidieť medzistavcový disk opísaný rádiológom oveľa menší ako jeho sused. Kýla označená rádiológom môže mať veľkosť 4 až 5 mm, to znamená, že je úplne zanedbateľné, ak zohľadňujeme periodicky sa vyskytujúce kýly od 15 do 20 mm.

Otázka znie: Kde zmizla podstata disku, ak je malý a prietrž malá? Často sa pýtam týchto pacientov: „Povedzte mi, mali ste už predtým bolesti chrbta?“ Odpoveď záporne. Popieranie je spojené s asociáciou bolesti chrbta ako akútne, výrazné. "A mali ste nepríjemné pocity v chrbte počas určitých pohybov, napríklad ohýbania, otáčania tela."?

Tu je odpoveď na otázku, kde disk zmizne. Vymaže sa a jeho prvky sa vysypú za svoje územie pod zadným pozdĺžnym ligamentom!

A ak to človek včas venoval pozornosť, dokonca aj intuitívne - masíroval chrbtové svaly, vykonával niektoré napínacie cvičenia, to znamená zapínal mikrocirkuláciu mäkkých tkanív chrbtice, potom k hlbokému „upchatiu“ žilového plexu v oblasti tohto disku nedochádza. A fagocyty, obrancovia vnútorného prostredia tela, tieto hobliny alebo kúsky rozpadajúceho sa disku sa rozpúšťajú, trávia a krvné toky tieto toxíny z tela odstraňujú alebo, ako hovoria lekári, chiasmy.

Človek je však usporiadaný tak, že je ľahšie pre neho vyhľadať lekára a počuť známu diagnózu: „Máte kýlu chrbtice“, než pochopiť, že celá vec je v životnom štýle, ktorý vedie. Okrem toho nesprávne hodnotí situáciu, v ktorej sa do procesu bolesti vťahujú nielen zóny prietrže, ale aj podkladové útvary (noha, chodidlo), ako aj prekrývajúce sa útvary (krčná oblasť a lopatky) vo forme konštantného svalového napätia, ktoré sa ani nezvoľňujú. v pokoji.

Kýla MTD nie je guľka, ktorú musí chirurg odstrániť. Sú to zmeny, ktoré sa vyskytli v dôsledku dlhodobej nečinnosti hlbokých svalov chrbtice. Ak hovoríme o herniovaných diskoch u športovcov, potom v tomto prípade dochádza k podvýžive v dôsledku neprimeraného používania zadných svalov. Viac sa o tom dočítate v knihe „Osteochondrosis - Not Sentence!“.

Prvý záver: dospelý v zásade nemá buničinové jadro (po 20 rokoch). Keď je disk zničený, nie je čo „úniku“.

Druhý záver: hernácia disku je vo väčšine prípadov na MRI opísaná ako „dehydratácia“ disku, to znamená dehydratácia, sušenie. Čo v tomto prípade môže z neho uniknúť, ak v nej nie je voda, aj keď si človek predstavuje prítomnosť virtuálneho želatínového buničitého jadra?!

Tretí záver patrí profesorovi PL Žarkovovi v už spomínanej monografii „Bedrová bolesť“: „Všetky miechové nervy hrudnej a bedrovej chrbtice opúšťajú miechový kanál cez hornú polovicu medzistavcovej foramen. "Medzistavcové platničky sa nachádzajú na úrovni dolnej polovice medzistavcových foramen, a preto jej žiadne výčnelky ani kýly nemôžu poškodiť miechové nervy.".

Čo sa ukáže? Pri teoretických lekárskych prácach popisujúcich štruktúru chrbtice nenájdeme prietrž chrbtice ako hlavnú príčinu bolesti chrbta.

Ale v prácach neurochirurgov, ktorí sa priamo zaujímajú o vykonávanie operácií na odstránenie týchto „hernií“, sa bolesť chrbta vysvetľuje ich prítomnosťou. Kto má pravdu? Myslím, že ten, od ktorého pacient dostane požadovaný výsledok. Tu sú typické prípady histórie týkajúce sa chirurgie miechy.

Prepustený znova pod dohľadom neurológa v mieste bydliska hŕstkou drog, korzetom na obdobie najmenej 3 mesiacov a zákazom sedieť na mesiac.

V poslednej dobe existuje tendencia používať pacientov s bolesťou chrbta ako experimentálny materiál na testovanie nových chirurgických techník. Popísaná anamnéza je jednou z mnohých v tejto sérii..

A povedzte mi, čo chcete o syndróme bolesti, o jeho neobvyklosti, o výsledok mi záleží. Osoba s bolesťou chrbta prichádza k lekárovi s nádejou na uzdravenie a odchádza po operácii v korzete a so zdravotným postihnutím skupiny II - III..

Nechcem také ošetrenie!

Pacientka Pastukhova E.L. odhalil rovnaké nadmerné napätie svalov chrbtice v pokoji. Prudká tuhosť svalov dolných končatín, ležiaca dole, nedokázal nielen narovnať nohu, držal ju rukou, nemohol dosiahnuť prsty na nohách, dokonca sa zohol na kolene. A to je v polohe na chrbte... Samozrejme, môžete namietať, že si nemôžete narovnať nohu v kolene, držiac ju za nohu, a nikdy to nemôžete urobiť..

A nemáte bolesti ani kýlu. Odpoviem - zatiaľ. Váš čas trpieť bolesťami chrbta ešte neprišiel, ale určite príde, ak neodstránite dysfunkciu svalového tkaniva chrbtice a dolných končatín. Bohužiaľ sa to stalo, lekári tiež neštudujú svalovú funkciu, najmä vzájomné prepojenie svalových skupín.

Študujú svoju štruktúru a poznajú miesta, kde môžete tkanivo odrezať a zanechávajú čo najmenšie pooperačné jazvy. V tomto prípade lekári prenikajú do bodu na chrbtici, na ktorý ukazuje rádiológ. Skutočne veria v potrebu tejto operácie. Hlavná vec je, že pacient neumiera na stole. A čo sa stane s ním po prepustení z nemocnice, sa netýka. Preto uvádzam oficiálne odporúčania vydané pacientom po takýchto operáciách na chrbtici. Nie sú o tom informovaní pred operáciou..

Funkčné testovanie telesných svalov v prípade Pastukhov E.L. odhalili svoje zlyhanie v dolných končatinách a dolnej časti chrbta. A pýtam sa na vytiahnutie... Nemôže zdvihnúť (na simulátore) hmotnosť, ktorá je polovicou celkovej telesnej hmotnosti, a jeho nohy sú silou porovnateľné s pevnosťou nôh 10-ročného študenta! [10] Okrem toho sú všetky kĺby a chrbtica v stave relaxácie úplne mobilné., Otázkou je, prečo zasahovať do ich kinematiky?

V tomto ohľade bolo potrebné vytvoriť pre nášho pacienta individuálny program na simulátoroch (MTB 1–4 [11]), ktoré majú mäkký ťahový účinok na pozadí kontrakcií výkonných svalov, aby sa obnovila sila a elasticita svalových skupín zón horných a dolných končatín..

Indikácie a kontraindikácie

Bubnovského cviky nemôžete predpísať na kýlu samostatne, ak osoba nikdy nenavštívila ošetrujúceho lekára a sám si stanovil diagnózu. Iba odborník môže správne diagnostikovať ochorenie a poskytnúť odporúčania na odstránenie problému. Po prvé, lekár musí určiť stupeň prietrže, miesto a tiež zohľadniť individuálne charakteristiky pacienta..

Ak sa počas cvičenia objaví bolesť, okamžite zastavte pohyb. Aby sa predišlo bolesti, predpisuje sa gymnastika až po odstránení akútnych príznakov, aby sa osoba mohla voľne pohybovať. Preto sa pohyby vykonávajú hladko, bez náhlych skokov a zákrut. Nepreťažujte telo a nezačínajte veľkou záťažou - postupne sa zvyšuje.

Najlepším riešením by bolo viesť takýto komplex v zdravotníckom zariadení pod dohľadom odborníka. Mnoho lekárov odporúča fyzickú terapiu v skupine, v ktorej je vytvorená špeciálna priateľská atmosféra, výsledkom čoho sú výsledky pacientov niekoľkokrát vylepšené. Bedrová hernia chrbtice umožňuje pacientom viesť hodiny doma, zatiaľ čo pacienti s takým problémom v krčnej oblasti sú prísne zakázaní praktizovať bez osobného trénera..

Cvičenia sú kontraindikované u pacientov, ktorí súčasne zhoršili ďalšie chronické ochorenia, ako aj u ľudí so zníženou srdcovou aktivitou. Tí, ktorí počas hodín pociťujú ostrú bolesť, budú samozrejme musieť zastaviť liečebné cvičenia. Takýto komplex poskytne výsledok až po 2 až 3 mesiacoch nepretržitého tréningu, takže pacient sa musí naladiť na dlhé tréningy a po niekoľkých týždňoch ich nezastaviť..

Cvičebný komplex

Myšlienka lekára zahŕňa rôzne možnosti liečebných postupov a techník: tibetská gymnastika, kinezoterapia, komplex Dikul, pooperačné cvičenia, Qigong pre chrbticu. Liečba kýly je obmedzená na jediný cieľ - odstrániť fyzickú nečinnosť. Za týmto účelom lekár prišiel a zaradil do komplexu rôzne typy cvičení, ktoré je potrebné opakovať 10-krát (prvé hodiny).

Najobľúbenejšie akcie na riešenie problémov s chrbtom:

 1. V polohe na chrbte na chrbte as ramenami natiahnutými pozdĺž tela vydýchnite, aby ste zvýšili bedrový kĺb. Nižšie, keď vydýchate.
 2. Postavte sa na všetky štyri a striedavo namáhajte a uvoľnite chrbát.
 3. Ležiaca poloha so zahnutými nohami a rukami za hlavou. Pri výdychu zdvihnite plecia a dotknite sa kolien lakťami..
 4. Ohýbanie chrbta v polohe na všetkých štyroch.
 5. Ležiace na chrbte, aby ste stiahli žalúdok. Za týmto účelom sa ruky otočia za hlavu a nohy sa ohnú na kolená.
 6. Na všetkých štyroch si sadnite na pravú nohu, natiahnite ľavú časť chrbta a tú istú ruku vpred. Zmeniť kombináciu.

Okrem týchto jednoduchých možností Dr. Bubnovsky praktizuje masáže, kĺbovú gymnastiku a rôzne kryoterapické procedúry. Tréning je potrebné začať iba s miernym zaťažením, ktoré postupne zvyšuje tempo a intenzitu. Niektoré možnosti terapeutických cvičení už prinesú úľavu od bolesti a výraznú úľavu, ale problém môžete úplne odstrániť po absolvovaní celého kurzu pod dohľadom odborníka..

Prečo Sergey Bubnovsky verí, že kýla chrbtice nie je veta

V Rusku existuje jedinečná klinika, ktorej zakladateľ - profesor Bubnovsky - verí, že kýlu chrbtice je možné liečiť doma bez drog na základe dennej gymnastiky. Keby táto metóda nefungovala, nemal by toľko sledovateľov a pozitívnych hodnotení. Gymnastika, z ktorej prístup vychádza, sa ľahko vykonáva a pacientom poskytuje úľavu bez toho, aby ich vyčerpali. Ak chcete dosiahnuť maximálny účinok tried, musíte pochopiť vlastnosti tohto prístupu.

Názor lekára na hernie a fyzickú aktivitu

Na základe dlhoročných pozorovacích a liečebných postupov sa Sergej Bubnovský domnieva, že kýla chrbtice nie je veta, môže sa vyliečiť, ak dôjde k určitým zmenám životného štýlu. Lekár je presvedčený, že iní odborníci často preháňajú závažnosť následkov prietrže a často kladú takúto diagnózu na akékoľvek bolesti chrbta, aj keď nedochádza k skutočnému zničeniu medzistavcových platničiek.

To isté platí pre operácie: často sa predpisujú bez dostatočného dôvodu, čím sa zhoršuje pohoda pacientov. Lekár tiež poukazuje na skutočnosť, že predtým sa tieto príznaky pripisovali výlučne radikulitíde, keď sa diagnóza hernie urobila desaťkrát menej často. Bubnovsky si je istý, že je možné vyliečiť bolesť z prietrže a zmierniť jej prejavy, ak sa venujete telesnej výchove bez drog a ak máte cieľavedomosť, túžbu poraziť chorobu a vrátiť sa do normálneho života..

Základný princíp, ciele a ciele Bubnovského techniky

Hlavným princípom chrbtových cvičení pre kýlu chrbtice doma podľa Bubnovského techniky je liečba pohybom bez použitia agresívnych liečebných metód - chirurgia, lieky. U profesorov pohybovej terapie existujú cvičenia a akcie zamerané na vypracovanie najmenších a najhlbších svalových vlákien.

Vďaka tomuto prístupu poskytuje gymnastika tieto účinky:

 • zmierňuje svalové kŕče;
 • pomáha pri prekonávaní bolesti, ako sa jej zbaviť;
 • zlepšuje krvný obeh v takých zložitých a hlbokých cievach, ako je paravertebral;
 • Pomáha odstraňovať škodlivé produkty vznikajúce v oblasti zápalu;
 • posilňuje najslabšiu časť chrbta - sakro-bedrový.

Aby sa dosiahol výsledok LFK podľa Bubnovského v plnom rozsahu, malo by sa školenie zakladať na určitých zásadách:

 • Úplné odmietnutie liekov. Toto je nevyhnutná podmienka liečby. Bolesť sa zmierňuje fyzickou námahou. Musíte sa však snažiť vydržať to počas niekoľkých prvých tréningov.
 • Kompletná svalová relaxácia. Posilňovňa by mala byť postavená tak, aby boli svaly úplne uvoľnené. Iba týmto spôsobom sa odstráni opuch, zvieranie, zápal spôsobujúci bolesť.
 • Posilnenie svalov. Je dôležité cvičiť svaly chrbta, panvy, abs, pobrušnice, ako aj paže a nohy, bez toho, aby sme ignorovali niektorú z týchto skupín..
 • Spinálna strecha. Efektívne napínanie pomáha narovnať chrbticu, nasadiť stavce.

Pacienti môžu začať s tréningom až po úplnom vyšetrení tela.

Možné kontraindikácie a obmedzenia

V niektorých prípadoch nemôžete cvičenia robiť. Obmedzenia môžu byť absolútne alebo relatívne:

 • obdobie po operácii - po určitú dobu nemôže pacient vykonávať fyzické cvičenia;
 • srdcové ochorenie - stav pred infarktom, angína pectoris sa považuje za absolútnu kontraindikáciu;
 • problémy s krvným obehom v mozgu - zahŕňa to aj hypertenznú krízu, pri ktorej nemôžete vykonávať gymnastiku;
 • onkologické choroby - ukladá sa úplný zákaz fyzickej aktivity.

Relatívne kontraindikácie môžu byť infekcie a nedávna ARVI, horúčka.

Pravidlo obmedzenia začína fungovať, keď má pacient v čase fyzickej aktivity bolesti chrbta. V takom prípade musíte získať ďalšiu lekársku pomoc alebo skontrolovať intenzitu cvičení..

Odporúčania a pravidlá

Na dosiahnutie výsledkov pri liečbe kýly podľa metódy Bubnovsky musíte dodržiavať tieto pravidlá:

 • postupné zvyšovanie počtu opakovaní a prístupov;
 • systematické kurzy - každý deň alebo najmenej 3-4 krát týždenne;
 • nedostatok trhavých trhnutí, skokov a náhlych pohybov;
 • ochrana pred nadmernou únavou.

V ideálnom prípade musí pacient robiť 3-6 krát denne, rozdeliť záťaž na rôzne časti svalov a robiť 15-20 minút. Overfatigue môže negatívne ovplyvniť pohodu a zhoršiť pacienta.

Podstata metodiky

Technika Bubnovsky pomáha dosiahnuť skutočnú úľavu od bolesti u pacientov s chronickými ochoreniami chrbtice. V tomto prípade sa liek vylieči bez liekov, korzetov a chirurgických zákrokov - postupy, ktoré v 90% prípadov spôsobujú určité komplikácie.

Bubnovsky verí, že ľudské telo sa skladá z niekoľkých poschodí: na prvom sú nohy, nohy a panva, na druhom sú žalúdok, chrbát a hrudník a tretí je hlava, krk, plecia.

Ak pracujete na spodnom poschodí, zlepšuje krvný obeh v tele. Ak je druhý pripojený, bolesť sa eliminuje, zlepšuje sa práca svalového korzetu. A keď sa pracuje na treťom, celkové zdravie sa zlepšuje, výsledok je nemenný.

Súbor cvičení na prietrž v bedrovej oblasti

Cvičebnú terapiu môžete robiť doma podľa metódy Bubnovsky, ale stanovenie výsledku je pohodlnejšie a najlepšie pod dohľadom trénera. Existuje niekoľko najúčinnejších cvičení pre prietrž chrbta:

 • Mačka je krava. Pacient stojí na všetkých štyroch na cvičebnej podložke a uvoľňuje sa. Zhlboka sa nadýchol, jemne klenul chrbát k hranici a tvoril oblúk. Potom pomaly vydýchne a naopak sa ohne chrbtom. Potom sa pomaly vracia do pôvodnej polohy (PI) a po 5-10 sekundách cvičenie zopakuje. Všetko, čo musíte urobiť, je 15-20 prístupov.
 • Most na lopatkách. Ležiaci na chrbte si narovnáva ruky okolo tela a vytvára z nich oporu. Zhlboka sa nadýchne, zdvíha panvu, začne vydýchnuť a cíti, ako sa spolieha na svoje plecia a nohy. Zdvíha sa do maximálnej výšky a potom znova vdýchne a spadne.
 • Napätie puzdra. Cvičenie sa vykonáva aj z PI na chrbte. Nohy sa zdvihnú, sapnuté rukami, potom nadvihnú telo a natiahnu bradu k hrudníku. Kolená sa spúšťajú bez ohýbania nôh, upravujú sa polohy a potom sa uvoľňujú.

Komplex je možné dokončiť „chôdzou po zadku“, pričom sediaci s rovnou chrbtom. Ruky ležali za chrbtom hlavy, potom zdvihli ľavú a pravú zadok a pohybovali sa tam a späť.

Komplex pre bolesť krčnej chrbtice

S kýlou chrbtice v krčnej oblasti môžu gymnastiky Dr. Bubnovského zlepšiť krvný obeh. To priamo ovplyvňuje stav pacienta, potláča bolesti hlavy a ďalšie poruchy:

 • S elastickým pásom. Lacné príslušenstvo - simulátor s elastickým pásom - pomôže vykonávať trakčné pohyby užitočné pre chrbticu. Nechajte ich sedieť na stoličke. Držte príslušenstvo za ruku a roztiahnite ruky do strán do maximálnej vzdialenosti.
 • Kliešte z kolien. Ľahká verzia cvičenia. Ležiaci na bruchu, ohýbajte kolená a potom zatlačte. Je potrebné vykonať 10 cvičení z 3 sád s prestávkami do 3 minút, ale postupne zvyšovať počet cvičení.
 • Rezanie palivového dreva. Po položení kolena na stoličku alebo školiacu lavicu je expandér pripevnený nižšie. Potom ju zdvihnú ručne, sklopia. Môžete použiť činky..
 • Pulóver. Ďalšie cvičenie s činka. Ležiacu na tréningovej lavici si vezmite činku rukami a zdvihnite ju nad hlavu, potom ju naviňte za hlavu a pomaly ju vdýchnite pomocou inšpirácie. Potom znovu zodvihnú škrupinu.

Všetky tieto cvičenia môžu byť vykonané na prevenciu. Do komplexu fyzioterapeutických cvičení pridajte ľahké drep s rovnou chrbtom. Počet opakovaní by však mal byť minimálny - od 6 do 7-krát sa zaťaženie postupne zvyšuje na 10-krát pri 10 prístupoch (od 3 až 5 mesiacov).

Počas fyzickej aktivity musíte monitorovať srdcový rytmus - nie viac ako 140 úderov za minútu.

K wellness cvičeniam môžete pridať lepkavý most zložitej vzorky: pacient leží na chrbte, ohýba nohy a položí ich na stoličku, pohovku alebo lavicu. Ruky podopierajú hlavu, ak je ťažké ju narovnať. Zhlboka sa nadýchnite a potom na výdych zdvihnite hornú časť tela a natiahnite lakte na kolená. Opakujte cvičenie 10-krát.

Na základe odporúčaní, na základe rady lekárov a presného splnenia všetkých pokynov cvičebnej terapie bude pacient v krátkom časovom období - od 6 do 12 mesiacov - schopný výrazne zlepšiť svoju pohodu.

Trvalé cvičenie, odmietanie liekov a chirurgický zákrok, podľa Bubnovského môžete raz a navždy zbaviť bolesti a iných komplikácií prietrže chrbtice.

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Exacerbácia krčnej osteochondrózy: príčiny a príznaky Exacerbácia krčnej osteochondrózy: príznaky Čo sa nedá urobiť s cervikálnou osteochondrózou? Liečba osteochondrózy exacerbáciouNedostatok pohybu, podchladenie, zranenie # 8211; To všetko je spojené s takou nepríjemnosťou, ako je exacerbácia cervikálnej osteochondrózy, ktorej príznaky sa objavujú náhle a ostro v podobe bolestivých bolestí a pretrvávajúcich nepohodlia.
Správne predpísaný liečebný režim pacienta rýchlo postaví na nohy, nelieči sa sámBedrová chrbtica pozostáva z piatich segmentov, ktoré umožňujú rôzne pohyby (zákruty, sklony).
Mikroskopické vyšetrenie tkanív krčka maternice a maternice, ktoré sa používajú na diagnostiku benígnych chorôb, prekanceróz a stavov rakoviny.
Miechová kýla nie je veta!
Bubnovsky Sergey Mikhailovich
Pomoc v domácnosti (domov a rodina), zdravie
Vydavateľ:Exmo
Rok vydania:2010
ISBN:978-5-699-41232-7