loader

Hlavná

Liečba

Bubnovsky gymnastika pre krk, kĺby, s kýlou chrbtice doma

Gymnastika metódou S.M. Bubnovsky sa čoraz viac používa doma. Dôveryhodnosť jeho vývoja je spôsobená skutočnosťou, že sa mu ako praktickému postihnutému po vážnom zranení podarilo úplne uzdraviť. Sergei Mikhailovich je lekárom lekárskych vied a jeho zásluhou je systematizácia všetkých existujúcich metód cvičebnej terapie..

Hlavné princípy liečby a rehabilitácie Bubnovsky

Kinesitherapy, ktorého zakladateľom je S.M. Bubnovsky je jedinečný spôsob využívania fyzických cvičení ako základu rehabilitačnej liečby a prevencie mnohých chorôb. Jeho základný princíp možno považovať za trvalý pohyb bez ohľadu na závažnosť stavu.

Okrem toho sú tieto zásady zaobchádzania založené na:

 • Prístupný a zrozumiteľný teoretický základ.
 • Komplexné uplatňovanie všetkých existujúcich metód cvičebnej terapie.
 • Motivácia pacienta bojovať za uzdravenie.
 • Systematické striedanie a opakovanie potrebných komplexov a individuálnych cvičení.
 • Využitie systému jednotlivých úloh.
 • Použitie potrebných simulátorov.
 • Zahrnutie prvkov psychoterapie a meditácie do systému liečby.

3 adaptívne cvičenia pre každého

Bubnovského gymnastika doma začína jej adaptívnou verziou. Podstatou adaptívnej gymnastiky je pripraviť sa na intenzívnejší a cielenejší tréning. Hlavnou výhodou je jednoduchosť a dostupnosť cvičení, ktoré umožňujú ich neobmedzené používanie v domácich úlohách.

Adaptívna gymnastika zahŕňa viac ako 100 cvičení. V praxi však nie je potrebné používať naraz.

Najbežnejšie a prístupné všetkým týmto:

kľučky

Push-upy pomáhajú normalizovať prietok krvi vertebrálnymi tepnami. Výsledkom je zlepšenie prísunu krvi do mozgu. Pri vykonávaní musíte vziať do úvahy svoj stav. V prípade ochorení chrbtice a kĺbov sa cvičenie vykonáva pomalým tempom s plynulými pohybmi.

Ľahnite si na zem, ruky ohnuté na lakte, dlane s prstami dopredu naklonenými na podlahe vedľa hrude. Vaše prsty sa opierajú o podlahu. Vykonajte tri kliky. Pri spúšťaní tela sa nadýchnite, pri zdvíhaní - výdych. Po vykonaní troch push-upov si sednite na kolená, zadok sú spustené na päty.

Zdvihnite rovné telo nahor, boky kolmo na nohy. Na vzostupe - nádych, dole - výdych. Opakujte trikrát a vráťte sa do push up. Počet cyklov - podľa zdravotného stavu, najmenej však tri. Pri každom výdychu zakričte: „Ha!“ V ideálnom prípade je potrebné zvýšiť počet opakovaní na 100 za deň.

Cvičenie brucha

Vykonáva sa ležanie na chrbte. Nohy ohnuté na kolenách, ruky natiahnuté za hlavu, dlane zložené. Brada je pritlačená k hrudníku. Pri výdychu odtrhnite lopatky z podlahy a držte ich čo najviac. Vytiahnite brucho. Opakujte čo najviac. Zvýšte každý deň opakovanie..

Spevnenie chrbta a roztiahnutie zadnej strany stehna

Ležiace na bruchu, ramená ohnuté v lakťoch sú umiestnené rovnobežne s telom s opierkou o dlaň. Ako ste výdych, to max hojdačka s jednou nohou hore. Opakujte 10 krát. To isté urobte s druhou nohou. Potom sa pokúste zdvihnúť obe nohy naraz. Neprepadajte panike, ak nemôžete okamžite. Cvičenie nie je najjednoduchšie, takže musíte dosiahnuť čistý výkon postupne.

Gymnastika Dr. Bubnovsky kvôli bolesti v chrbtici

Bubnovského gymnastika doma je spravidla predpísaná ako domáca úloha na preventívne a terapeutické účely. Účelu gymnastiky predchádza komplexné vyšetrenie, pretože spolu s indikáciami pre použitie komplexov existuje aj niekoľko kontraindikácií..

Indikácie pre vymenovanie gymnastiky kontraindikácie

relatívnaabsolútny
 • Nestabilita chrbtových segmentov.
 • Osteochondróza lumbosakrálnej.
 • Posttraumatické a pooperačné podmienky.
 • Skolióza a zhoršené držanie tela.
 • Paralýza a paréza.
 • Kýla a výčnelok.
 • Bolesť v chrbtici s funkčným poškodením.
 • Ochorenia obličiek a pečene nad prvou.
 • Onkologické choroby chrbtice.
 • Dekompenzovaná kardiovaskulárna choroba.
 • Chirurgické zákroky na iných orgánoch (na začiatku pooperačného obdobia).
 • Zranenia spojené s prasknutím väzov a svalov.
 • Stavy po operácii chrbtice.
 • Zhubné nádory.
 • Akékoľvek krvácanie.
 • Podmienky pred infarktom a pred zdvihom.
 • Zlomeniny trubice.

Pre každý typ chorôb pohybového aparátu bola vyvinutá jeho vlastná metodika, ale cvičenia sa môžu duplikovať v každom komplexe..

Bubnovská gymnastika s osteochondrózou

Doma môže byť osteochondróza porazená pomocou Bubnovského gymnastiky.

Táto bežná choroba spôsobuje problémy veľkému počtu ľudí. Jeho exacerbácie sú často sprevádzané silnou bolesťou. Komplexy cvičení vyvinuté S.M. Bubnovsky, zbavte sa príznakov osteochondrózy a tiež prispievajte k obnove funkcií svalového tkaniva, normalizácii krvného obehu a motorickým funkciám.

Cvičenie na cervikálnu osteochondrózu

V prípade osteochondrózy krčnej chrbtice by cvičenia mali byť zamerané na obnovenie pohyblivosti stavcov.

Najlepšie cvičenia sú:

 1. Natiahnite krk dopredu a zdvihnite bradu. Po popísaní brady oblúka v smere hore a napravo ich natiahnite k ramenu. To isté urobte doľava.
 2. Nakloňte ucho k ramenu a zároveň zdvíhajte bradu. Zablokujte polohu. Pomaly urobte podobný pohyb ako druhé rameno.
 3. Simulujte pohyb útočiacej husi: spustite bradu k hrudníku a zdvihnite ju dopredu po oblúku. Súčasne roztiahnite krk vpred. Keď sa vrátite k IP hlave, nemali by ste byť vyhodení späť. Ak sa ukáže, potom môžete pri pohybe použiť hornú časť hrudníka.
 4. Posuňte bradu k hrudníku. Potom jemne zdvihnite pozdĺž oblúka a hlavu otočte na pravú stranu. Pozrite sa na strop a horný oblúk vráťte hlavu do priamej polohy. Vykonajte rovnaké pohyby doľava.
 5. Otočte hlavu vo zvislej polohe. Otáčky sú vykonávané hladko, s plnou amplitúdou. V krajnej polohe pripevnite hlavu na 1 - 1 sekundu.
 6. Položte ruku na opačné rameno a predlaktie zdvihnite rovnobežne s podlahou. Dajte na ňu bradu a zatlačte ju na pocit napätia vo svaloch základnej zóny lebky. Stlačte 4-5 sekúnd. Potom urobte všetko opačným smerom.
 7. Zdvihnite obe ruky nahor a vyklopte dozadu. Brada vpred a hore, natiahnite krk vpred.
 8. Aby ste vyhladili čepele, roztiahnite ruky: jednu hore a nabok, druhú - dole a nabok. Vráťte sa do východiskovej polohy a všetko urobte vertikálnou zmenou polohy rúk.

Najúčinnejšie a neškodné cvičenia z metódy S.M. Bubnovsky. Mnoho žien sa im snaží posilňovať silové cvičenia. V tejto súvislosti je potrebné poskytnúť radu: pri tréningu na cervikálnu osteochondrózu nepoužívajte sily a cvičebné cvičenia bez vymenovania lekára..

Hrudná osteochondróza

Osteochondróza hrudnej chrbtice je oveľa menej častá ako iné choroby chrbtice. Dôvodom je prítomnosť dostatočne silného svalového korzetu a obmedzená pohyblivosť oddelenia. Jej zákernosť však spočíva v zložitej diagnóze: príznaky sú veľmi podobné ochoreniam iných orgánov.

Preto pred ukončením úplného vyšetrenia a presnej diagnózy nestojí samoliečba za to.

Nasledujúce úlohy možno navrhnúť ako domácu úlohu pri tejto chorobe:

 1. Zdvihnite ramená, zaistite ich na úkor 10 - návrat do IP.
 2. Narovnajte lopatky, počítať na 10, potom maximalizujte ramená vpredu, akoby sa sklopili na polovicu.
 3. Malá rotácia ramien: končeky prstov - na pleciach. Lokty popisujú maximálne možné kruhy. Štyri počty sa otáčajú dopredu, štyri počty sa obrátia. Opakuje sa v každom smere - najmenej desať.
 4. V póze „mačka“ ohnite chrbát. Zamknite na niekoľko sekúnd. Relaxujte a opakujte.
 5. Posaďte sa na stoličku s rovným chrbtom a zatvorte ruky natiahnuté dopredu do hradu. Hornú časť tela otočte 5-krát rôznymi smermi.

Gymnastika s medziobratlovou kýlou a osteochondrózou lumbosakrálnej

Bubnovsky gymnastika doma je veľká časť venovaná liečbe najzávažnejších chorôb chrbtice. Jeho spodné časti sú náchylnejšie na patológie ako iné. Ich choroby majú najzávažnejšie následky a ich liečenie je ťažšie..

Cvičenie na akútnu bolesť

Začiatok liečby sa najčastejšie zhoduje s prítomnosťou akútnej bolesti. Pre úspešnú liečbu je potrebné najprv zastaviť bolesť.

Existuje niekoľko účinných cvičení, ktoré môžu obnoviť motorické funkcie a zmierniť bolesť:

 1. Krútenie. Ležiac ​​ohýbajte kolená a položte ruky na chrbát hlavy. Dotiahnite kolená k lakťom a striedajte pohyb končatín.
 2. Chôdza na všetkých štyroch. Najjednoduchšie cvičenie, na ktoré nepotrebujete žiadne školenie. Jediná vec, ktorú treba vziať do úvahy, je, že protiľahlé horné a dolné končatiny sa pohybujú súčasne.
 3. Rozťahovanie stojace. Nohy sú širšie ako plecia, sklopenie každej nohy je vykonávané striedavo.
 4. Polovičný most. Vykonáva sa ležanie na chrbte. Panva je zdvihnutá a spustená s prehnutím v dolnej časti chrbta.

Komplex pre lumbosakral

Nižšie sú uvedené najlepšie Bubnovsky cvičenia vo forme univerzálneho liečebného komplexu pre domáce úlohy:

 1. Zadok chôdze. Sediaci na podlahe, ruky zložené na hrudi, na zadok, aby sa dostali meter dozadu a dopredu. Urobte také prihrávky od 10 do 15.
 2. Priehyb s krútením. Ohnite chrbát zákrutami rôznymi smermi, zakaždým, keď dosiahnete opačný členok.
 3. Nakloní sa dopredu. Stojte, ruky nad hlavou. Nakloňte sa dopredu a natiahnite prstami. Opakujte 10-15 krát.
 4. Bočné svahy. Rozložte šírku ramien nôh od seba, zdvihnite jednu ruku nahor a druhú - nižšie. Nakloňte sa k strane oproti zdvihnutej ruke. Vymeňte si ruky a nakloňte ho iným spôsobom.
 5. Zdvíhajte ruky. Ležiaci na bruchu, natiahnite ruky dopredu. Polož svoju hlavu na ľavú tvár. Odtrhnite hrudník a pravé rameno od podlahy. Pri návrate do východiskovej polohy položte hlavu na pravú tvár. To isté urobte ľavou rukou. Vykonajte desaťkrát.
 6. Zdvihnite ruky. Táto technika je opísaná v predchádzajúcom cvičení, ale obidve ruky stúpajú naraz.
 7. Kat. Pri výdychu na všetkých štyroch stupňoch sa ohnite chrbát na maximum, zablokujte sa a nedýchajte. S dychom sa vráťte k SP. Pri výdychu ohnite chrbát a zamknite ho. Počet opakovaní párov pohybov - 10-15.
 8. Bicykel. Na chrbte natiahnite ruky rovnobežné s telom, nohy ohnuté. Zdvihnite boky kolmo k podlahe. Vykonajte pohyby podobné pedálovaniu bicykla.
 9. Kolo s zvratmi. Leží na chrbte, dlane na zadnej časti hlavy. Dostaňte koleno na opačný lakť pri súčasnom prichádzajúcom pohybe ramena a lakťa. Opakujte s dvoma končatinami.
 10. Zdvihnite panvu. Pri ležaní na podložke ohnite kolená v kolenách tak, aby boli chodidlá v blízkosti zadku. Držte sa za členky rukami, zdvihnite panvu a ohýbajte chrbát.

Gymnastika so skoliózou chrbtice

Skolióza sa spravidla vytvára v detstve a dospievaní a je vážnym a nie úplne pochopeným problémom. Jeho liečba je zdĺhavý a namáhavý proces..

CM. Bubnovsky vyvinul metódu použitia kinezoterapie na liečbu tejto patológie:

 1. Nasadnite si všetky štyri a vydychujte si zadok na pätách, ohnite chrbát a zhlboka sa nadýchnite..
 2. V rovnakej polohe vykonajte striedavé hojdačky hore nohami a do strán..
 3. IP je uložená. Zníženie panvy na bok pred nástupom bolesti. Neroztrhajte kolená z podlahy.
 4. Počas inhalácie v rovnakej polohe ohnite spodnú časť chrbta a zdvihnite hlavu, aby ste videli strop. Ohnite spodnú časť chrbta a zdvihnite hlavu a pri výdychu spustite bradu a vyklente chrbát.
 5. Ležiac ​​na chrbte a sklopené nohy kolená k podlahe striedavo v oboch smeroch.
 6. V tej istej IP vezmite jednu nohu oboma rukami a potiahnite ju do žalúdka. To isté urobte s ostatnými končatinami. Ak je to možné, dotiahnite obe nohy súčasne..
 7. Kliešte na kolenách. Potom - v polohe „doska“.

Bubnovsky gymnastika pre kolenné kĺby

Artritída a artróza chorôb kolenného kĺbu sú veľmi časté. Spôsobujú pacientom veľa utrpenia av niektorých prípadoch vedú k invalidite..

Sergei Mikhailovich vyvinul samostatnú metodiku na boj proti týmto chorobám:

 1. Ležia na chrbte, striedavo hladko ohýbajú a uvoľňujú nohy v bedrových a kolenných kĺboch.
 2. „Bicykel“ leží na chrbte.
 3. "Vertikálne nožnice".
 4. „Horizontálne nožnice“.
 5. Natiahnutie chodidla a členku. Ležiace nohy k sebe, „ťahajte“ špičky prstov na seba tak, ako je to len možné. Po pár sekundách upokojenia a opakujte postup.
 6. Leží na boku, aby zdvihol a znížil rovné nohy. Ak to nefunguje ihneď, najprv ho zdvihnite. Po niekoľkých cvičeniach sa pokúste zdvihnúť obidve naraz. Po 10 opakovaniach sa prevráťte na druhú stranu.

Gymnastika na simulátore Bubnovsky (MTB)

Simulátor Bubnovsky sa používa pri mnohých chorobách, takže komplexy boli vyvinuté pre každú z nich. Počet cvičení - viac ako 50.

Najuniverzálnejšie sú uvedené nižšie:

 1. Potiahnutie horného bloku.
 2. Spodná sila jednotky.
 3. "Shargi" (trakcia zdola na úrovni bokov).
 4. Túžba po sebe, ohýbanie lakťov.
 5. Ťah zhora nadol.

Súbor cvičení Bubnovského na gymnastickej loptičke

Fitball je už dlho medzi ženami jedným z najobľúbenejších gymnastických prístrojov. Mnohí veria, že táto obrovská loptička je úplne bezpečná a v porovnaní s klasickými cvičeniami znižuje stres. Preto sa odporúča používať ho u ľudí so zlou fyzickou zdatnosťou a vysokou nadváhou..

Tento názor je jasnou mylnou predstavou a na začiatku liečby chorôb chrbtice sa neodporúča používať fitball. Toto je možné vykonať po ukončení počiatočného alebo adaptívneho školiaceho kurzu..

Hlavné cvičenia, ktoré S.M. odporúča Bubnovsky:

 1. Ľahnite si na brucho so svojím žalúdkom, aby telo viselo. Nohy sú pevne spojené. Na výdychu nadvihnite telo rovnobežne s podlahou, pridržte a vráťte sa do pôvodnej polohy.
 2. IP je rovnaká. Ruky sú opierané o dlane a lakte. Na výdych zdvihnite rovné nohy, zaistite ich a sklopte.
 3. Ľahnite si na loptu a zároveň držte telo rovnobežné s podlahou. Spolieha sa na priame zbrane. Otáčajte hlavou v oboch smeroch tak, aby ste videli vaše päty.
 4. Kľačiaci, chytiť loptu za ruky a pokúsiť sa vytiahnuť bez toho, aby si namáhali chrbtové svaly.

Cvičenie na rozšírenie chrbtice

Expandéry alebo gumové tlmiče sú jedny z najdostupnejších možností vybavenia pre domáce fitness. S ich pomocou môžete vykonať desiatky cvičení..

Najbežnejšie z Bubnovského cvičení:

 1. Ľahnite si na chrbát a uchopte podporu. Nohou vytiahnite tlmič pripevnený k hornej časti steny. Trakcia sa dosiahne, kým sa päta nedotkne podlahy.
 2. To isté, ale s dvoma nohami.
 3. Ľahnite si na brucho a ohnite nohu (alebo oboje) do kolenného kĺbu, aby ste dosiahli ťah rozpínacieho zariadenia pripevneného k spodnej časti steny..
 4. Náraz kolena do žalúdka sa vykonáva rovnakým spôsobom, ale leží na chrbte.
 5. Naťahovanie nôh na všetkých štyroch.

Zotavovacie cvičenia na zlomeninu chrbtice

V prípade poranení miechy sa cvičenia predpisujú od prvého dňa po operácii. V posteli:

 1. Ohýbaním nôh zdvíhajte hlavu a ramená. Tešíme sa.
 2. Nohy sú rovné. Dosah na prsty.
 3. To isté, jedna noha spočíva na druhej..

Po zrušení odpočinku na lôžku:

 1. Z náchylnej polohy zdvihnite chrbát a položte si nohy a lakte.
 2. Ležiaci na bruchu, položený na lakte, zdvíhajte hlavu a ramená.
 3. "Bicykel".

Poplatky za staršie osoby

Bubnovsky gymnastika doma je najvýznamnejšia pre starších ľudí.

Pre najstaršie vekové skupiny existujú pomerne cenovo dostupné cvičenia:

 • Popíjanie. Môžu sa uskutočňovať v ľahu, sedieť a stáť..
 • Svahy. Vyrábané stojace aj sediace.
 • Otáčky hlavy, panvy a tela.
 • Vis na vodorovnej lište.
 • Stoličky push up.
 • drepy.

Materiál uvedený v článku ukazuje, že gymnastika metódami S.M. Bubnovsky sa môže používať v nemocnici alebo v ambulancii aj doma. V každom prípade je schopný zmierniť priebeh chorôb a vo väčšine prípadov viesť k pretrvávajúcej remisii..

Bubnovsky

V modernom svete vysokých rýchlostí a stálych stresov narastá počet ľudí, ktorým je spôsobený ochorenie pohybového aparátu (OA), problémy. Tieto choroby nanešťastie nezávisia od veku alebo sociálneho postavenia osoby. Z týchto problémov a chorôb je častejšia osteochondróza medzistavcových platničiek (niekedy s herniami), choroby kĺbov (vrátane ankylozujúcej spondylitídy a reumatoidnej artritídy), ako aj následky predchádzajúcich operácií a zranení. Posledným miestom nie sú choroby hrudnej chrbtice, ktorej liečba a diagnostika si zaslúžia pozornosť.

Liečba v centre mesta Bubnovsky

Ak sa stretnete s takýmito problémami, pravdepodobne už máte čas ponúknuť liečbu chrbtice, liečbu kĺbov pomocou štandardných režimov s použitím rôznych typov protizápalových liekov a liekov proti bolesti, blokádu, nosenie korzetov a bandáží a samozrejme obmedzenie pohybov. a zaťaženie.

Inými slovami, liečba chrbtice, liečba kĺbov spadá do vzorca: „Bez stresu, viac liekov. Možno budete potrebovať operáciu! “
To všetko vedie k jedinému výsledku - svalom a väzom, ktoré sú zbavené záťaže a následne výživy, oslabujú a atrofia, čo vedie k ešte väčšiemu metabolickému narušeniu v postihnutej oblasti. To zasa znamená ďalší vývoj chorôb chrbtice alebo kíbu - s nedostatkom výživy, opotrebovania kĺbov a chrbtice a krehkosťou..

Je ťažké si predstaviť, že liečba chrbtice, spoločná liečba týmto prístupom bude účinná!

Zároveň z nejakého dôvodu každý zabudne, že najnebezpečnejšou záťažou pre osobu trpiacu slabými svalmi trupu je premiestnenie vlastnej váhy do vesmíru!

Pri rozhodovaní o tom, ktorá liečba chrbtice alebo kĺbov je potrebná, je mimoriadne dôležité zohľadniť stav svalového tkaniva pacienta. Sú to svaly, ktoré vyživujú stavce a kĺby vo všetkom potrebnom, pretože svalové hmoty prechádzajú neurovaskulárne zväzky. A samozrejme, v prípade narušenia výživy chrbtice a kĺbov je ich funkcia narušená.

Bolesti chrbta, zhoršená pohyblivosť kĺbov, osteochondróza atď..

Ale kupodivu medicínsky liek nevenuje pozornosť tomuto veľmi dôležitému spojivovému tkanivu v tele.

Je účinná liečba chrbtice a kĺbov bez chirurgického zákroku a liečby?

Už viac ako 20 rokov sa problémy liečenia chorôb pohybového aparátu úspešne riešia na klinikách pracujúcich podľa metód profesora Bubnovského vo viac ako 50 mestách v Rusku, SNŠ a v zahraničí.

Profesor Bubnovsky, zakladateľ modernej kinezoterapie, je autorom zásadne odlišného prístupu k otázke, ako liečiť chrbticu a liečiť kĺby. Liečba podľa svojho jedinečného systému - bez drog a chirurgických zákrokov - umožňuje ľuďom znovu získať slušnú kvalitu života a vrátiť plnú pracovnú kapacitu.

Liečba kĺbov, liečba chrbtice podľa systému profesora Bubnovského

Liečba chrbtice, liečba kĺbov pomocou kinezoterapie je liečba pohybu. Nedostatočná mobilita nášho životného štýlu mení stav hlbokých svalov, čo vedie k ich atrofii, ktorá následne narušuje výživový systém kĺbov krvným riečiskom..

Najdôležitejšou zložkou liečby podľa S.M. Bubnovsky pomocou kinezoterapie sú špeciálne terapeutické cvičenia, ktoré sú bezpečné pre kĺby a chrbticu, ktoré vykonáva pacient na multifunkčných simulátoroch dekompresie a gravitácie Bubnovsky (MTB). Základom systému profesora Bubnovského je kombinácia špecializovanej gymnastiky, ruských kúpeľov a kryoterapie.

Účinné ošetrenie chrbtice a ošetrenie kĺbov podľa Bubnovského metódy nastáva v dôsledku začlenenia do aktívnej činnosti a obnovy hlbokých svalov, ktoré dodávajú kĺbom a chrbtici všetko potrebné. Sergei Mikhailovich dokázal, že aktivácia zlomených svalov je základným základom pre liečbu väčšiny problémov s kĺbmi a chrbticou. Atrofia voľnobežných svalov v priebehu času, a to len komplikuje liečbu kĺbov, liečbu chrbtice.

Hlavným kritériom pre zotavenie podľa systému profesora Bubnovského je obnova svalovej konštanty pacienta, ktorá sa vyznačuje schopnosťou vykonávať záťažové cvičenia (bezpečné, terapeutické cvičenia) bez bolesti..

Stovkám tisícov ľudí, ktorí prišli do centier Bubnovského, ponúkame zásadne odlišný prístup, vďaka ktorému je spoločná liečba aj liečba chrbtice úspešná. Individuálny prístup, ktorý neuznáva štandardné riešenia, pretože sme presvedčení, že ani pri podobných diagnózach neexistujú totožní pacienti!

Podstúpili ošetrenie chrbtice alebo kĺbové ošetrenie v „Dr. Bubnovsky Centre“ na Khodyňke a „Dr. Bubnovsky Centre“ na Dm. Ulyanova, dokážete prekonať strach z hnutia uzdravenia a uvedomíte si, že dokážete a mali by ste sa obísť bez liekov, pretože bez vášho úsilia, trpezlivosti a vlastného úsilia nedokážu obnoviť svoje zdravie..

Klinika Dr. Bubnovského je vybavená všetkým potrebným pre pohodlný pobyt pacientov, k dispozícii sú útulné šatne, sprchy, šatník. Máme saunu a masážne miestnosti.

Iba pohyb vám môže dať plný život!

Bubnovsky spôsob liečby

Na zvýšenie terapeutického účinku predpísaného odborníkom sa k hlavnému programu môže pripojiť tento vývoj:

Kryoterapia (chladové procedúry) vo forme:

- kryokompresia spolu so súborom špeciálnych cvičení na lokálne protizápalové a analgetické účinky;

- saunová terapia (kombinácia krátkodobých tepelných a chladových procedúr) na zvýšenie krvného obehu v cievach s odstránením zápalových a stresových buniek, zabezpečenie úľavy od bolesti bez drog a zvýšenie vitality tela.

Terénna gymnastika

S výnimkou axiálneho zaťaženia chrbtice a kĺbov s cieľom obnoviť vizuálnu koordináciu, zlepšiť pružnosť svalovo-väzivového systému (flexibilita) a zlepšiť fungovanie kardiovaskulárneho systému (aeróbna zložka). Po zvládnutí so špecialistom je doma použiteľný na profylaktické účely..

Spoločná gymnastika "AERO-MTB"

Preventívny program na simulátoroch svetla na zlepšenie funkčnosti veľkých kĺbov (rameno, lakte, koleno, bedro), ako aj tých, ktorí sa chcú zbaviť celulitídy bokov, vädnutia, vegetatívno-vaskulárnej dystónie, syndrómu chronickej únavy a ďalších prejavov zlyhania svalov..

Pantotherapy

Vo forme kontrastných a parohových kúpeľov, pantomasáží a orálnych pantopreparácií na urýchlenie obnovenia mikrocirkulácie tkanív.

masáž

Všeobecné a artikulárne pre lokálne štúdium „spúšťacích zón“ a zmiernenie únavy svalov po cvičení.

Veľa listov prichádza so žiadosťami dať recept na cvičenie na konkrétne ochorenie, ale pri kinezoterapii je zásadne dôležitý individualizovaný prístup. Neexistujú žiadni totožní pacienti - existujú iba rovnaké diagnózy. Program regeneračných cvičení v systéme S. M. Bubnovsky Zostavuje sa individuálne pre každú osobu, berúc do úvahy vek, trvanie choroby a prítomnosť sprievodných chorôb (IHD, hypertenzia, bronchiálna astma, diabetes mellitus typu II atď.).

Ak sa chcete vydať na cestu k zdraviu podľa zásad kinezoterapie, musíte sa prihlásiť na úvodnú konzultáciu so špecializovaným lekárom v centre, ktorý je pre vás geograficky výhodný a pracuje podľa systému Bubnovsky SM, uvedeného v príslušnej časti. Po absolvovaní myofasciálnej diagnostiky (osvedčenie č. 23106) a funkčnom testovaní na MTB (osvedčenie č. 23052) sa pre vás vypracuje rehabilitačný program. Pri vykonávaní predpísaných cvičení sú uvedené pokyny týkajúce sa techniky pohybov a membránového dýchania. Simulátory vám umožňujú presne dávkovať fyzikálne účinky na jednotlivé skupiny svalov a väzov, pričom sa zabezpečí ich primeraný funkčný režim. Hmotnosť bremena sa vyberie s prihliadnutím na jednotlivé antropometrické údaje (hmotnosť, výška) podľa vyvinutých štandardov. Po zvládnutí programu pod dohľadom odborníkov (12 - 36 relácií) si v budúcnosti budete môcť sami udržiavať výsledok v knihách a video materiáloch..

Pamätať! Samoliečba nie je bezpečná! Existujú kontraindikácie, vyžaduje sa odborná pomoc.

Vertebrálna stavca, sval po svale - pomôžeme obnoviť normálny stav pohybového aparátu. Je dôležité si uvedomiť, že bolesť nie je ani choroba, ani príčina. Toto je symptóm. Hneď ako sa odstráni príčina choroby (konkrétne kŕč hlbokých svalov), bolesť ustúpi. Schopnosť prekonať bolesť pacienta bez použitia nesteroidných protizápalových liekov je víťazstvom v boji proti chorobe, základom pre vytvorenie nového behaviorálneho stereotypu zdravého človeka, nezávislým od prejavu choroby. najzaujímavejšie je, že sa budete cítiť lepšie ako pred touto chorobou, pretože sa naučíte zákony miechy, ktoré ste predtým nevedeli.

Za prácu necertifikovaných odborníkov nepreberáme zodpovednosť. Pri liečbe v centrách pracujúcich podľa metódy S. Bubnovského požadovať predloženie osobných osvedčení s dátumom a podpisom S.M. Bubnovského.

O autorovi metodiky

Sergey Mikhailovich Bubnovsky - profesor, lekár lekárskych vied, zakladateľ modernej kinezoterapie. Autor mnohých vedeckých článkov, patentov na vynálezy v oblasti medicíny, ako aj monografií o liečbe a rehabilitácii chorôb pohybového ústrojenstva.

V 22 rokoch mal Sergej Michajlovič vážnu nehodu, ktorej výsledkom bolo zdravotné postihnutie a kríž, ktorý lekári položili na jeho život. Napriek všetkým hrozným prognózam sa však nevzdal a rozhodol sa začať hľadať odpoveď na otázku: „Ako ďalej žiť?“ Výsledkom týchto prehliadok bol vývoj rehabilitačného systému po úrazoch, nehodách a operáciách, ako aj systému liečby chorôb chrbtice, kĺbov a srdca, založených na využívaní prírodných zdrojov ukrytých u ľudí, bez použitia liekov a operácií..

Centrá pracujúce podľa metódy Bubnovsky S.M.

Úspešné výsledky liečby a rehabilitácie pomocou metódy modernej kinezoterapie (autor metódy, prof. Dr. Med. Sergei Mikhailovich Bubnovsky) a hodnotenie pacientov, ktorí sa podrobili liečbe, prispievajú k rozšíreniu techniky a otvoreniu pobočiek centra Dr. Bubnovsky po celom Rusku av zahraničí..

Popularita metódy viedla k vzniku falošných centier (pirátstvo), ktoré sa umiestnili ako pobočky, ale nemali vyškolených špecialistov a povolenia. Technika modernej kinezoterapie sa neustále zdokonaľuje, čo si vyžaduje neustále školenie lekárov a inštruktorov. Pri kontaktovaní centra Dr. Bubnovského vyžadujte predloženie licenčnej zmluvy a osobných osvedčení odborníkov s osobným podpisom a pečaťou S. M. Bubnovského, pričom osobitnú pozornosť venujte platnosti osvedčenia..

Bolesť chrbta. Liečba - 5 cvičení od Bubnovského

Ak vás bolí chrbát. Gymnastika pre akútnu bolesť bedrovej chrbtice

MUDr. Sergey Bubnovský, autor metódy kinezoterapie a zakladateľ kliniky, autor kníh o nechirurgickej liečbe pohybového aparátu

V lete sa to stáva častejšie. Prehrali sme sa po záhrade, ostro schmatli ťažký kufor alebo vynášali z auta do náručia veľkého, ale spiaceho dieťaťa - a prosím, bolesti chrbta. Tí, ktorí sa neohýbajú, nenarovnávajú a ako teraz vykonávať bežné domáce práce - nie sú jasné. Neponáhľajte prehĺtať lieky proti bolesti a rozmazajte ich na chrbte - bolesť v dolnej časti chrbta naozaj lieči iba cvičenia. Toto je prvá vec, ktorá sa týka akútnej bolesti chrbta.

Na obnovenie zdravia chrbtice a kĺbov je potrebné pochopiť nielen ich anatomickú štruktúru, ale aj fyziológiu..

Anatomická integrita kĺbu je udržiavaná vďaka interakcii svalov a väzov obklopujúcich kĺby, čo umožňuje, aby bol vybavený kĺbovou tekutinou. Toto pravidlo platí pre veľké kĺby a chrbticu. Chrbtica dostáva výživu rovnako ako bežné kĺby, to znamená pomocou pracovných svalov.

Fyziologicky je to práve vo vnútri svalov, ktoré prechádzajú neurovaskulárne zväzky, cez ktoré sa vyživujú kĺby. Konečným spojením ciev sú kapiláry, ktorými sa metabolizmus vykonáva. Kĺby, vrátane chrbtice, dostávajú výživu iba v jednom prípade - keď im svaly dodávajú krv, a nie vtedy, keď človek konzumuje pilulky (injekcie, blokády, intraartikulárne injekcie), ktoré údajne pomáhajú liečiť bolesť kĺbov. Svalové tkanivo je zodpovedné za prísun krvi.!

1. Chôdza po všetkých štyroch stranách (žiadne kontraindikácie)

Jednoduché, ale veľmi účinné cvičenie na zmiernenie silnej bolesti chrbta. Striedavý „napínací“ krok, vrátane svalov horných a dolných končatín, smeruje krvný tok zo spodnej časti chrbta, kde je „zaseknutý“, do svalov rúk a nôh, ktoré vykonávajú drenážnu funkciu, čím zmierňuje vnútorný edém (zápal) hlbokých svalov chrbtice, čím znižuje akútnu bolesť.

I. P. Klečel, položil ruky na zem. Ak to chcete urobiť, musíte sa plaziť z postele na podlahu a začať sa pohybovať po celom byte na všetkých štyroch, podľa zásady: pravá noha - ľavá ruka. Na chrbticu nie je žiadne axiálne zaťaženie - fungujú iba ruky a nohy.

Pohybovať sa môžete nosením rukavíc a chráničov kolien (alebo zabalením kolien elastickým obväzom) na 5 až 20 minút a súčasne odstránením detských hračiek vyvrátených z postele a rozotretím základových dosiek. V budúcnosti môžete robiť domáce práce (napríklad šúpanie zemiakov alebo krájanie zeleniny na šalát), kľačanie a ležanie na hrudi s otomanom (malý fitball). Všetko je lepšie ako ľahnúť si, stonať a prehltnúť tabletky.

2. Zatlačte na chrbát (bez kontraindikácií)

Toto cvičenie vám umožňuje „jemne“ natiahnuť svaly celej chrbtice, najmä v bedrovej oblasti, a kryokompresia zvyšuje mikrocirkuláciu, zmierňuje opuchy a zápaly v bolestivej oblasti..

I. P. Ležal na chrbte, nohy ohnuté na kolenách, podpätky na podlahe, ruky sapnuté k hradu za hlavou. Pod bedrou je studený obklad. Aby ste to dosiahli, zmrazte vodu v plastovej fľaši (0,5 litra) v mrazničke tak, aby bola iba polovica fľaše naplnená vodou. Rozbite ľad vo fľaši kladivom (najlepšie dreveným), vložte ho pod spodnú časť chrbta a začnite cvičiť.

Pri výdychu „Ha-a“ sa pokúste odtrhnúť lopatky z podlahy a vytiahnite ohnuté kolená smerom k žalúdku tak, aby sa lakte dotýkali kolien..

Ak sa vám toto cvičenie zdá ťažké, skúste jednoduchšiu možnosť: striedavo zdvihnite ruky a nohy. V takom prípade sa pokúste dosiahnuť ľavým kolenom pravým kolenom a naopak - pravým kolenom ľavým lakťom.

Venujte pozornosť stiahnutiu brucha smerom k „chrbtici“. Toto cvičenie vykonávajte „na neúspech“ (to znamená maximálny možný počet opakovaní 10 až 50) s nasledujúcimi.

3. Half-bridge (nemá kontraindikácie)

I. P. rovnako ako v predchádzajúcom. Ruky pozdĺž tela. Pri výdychu „Ha-a“ sa snaží zdvihnúť panvu čo najvyššie, stlačiť zadok a vrátiť sa do východiskovej polohy. Ak sa ľad pod spodnou časťou chrbta po predchádzajúcom cvičení už rozpustil, môžete „kryokompresiu“ odstrániť a pokračovať v týchto dvoch cvičeniach (2, 3) bez nej.

Prvé 2-3 opakovania spôsobujú dosť silnú bolesť v panvovej a dolnej časti chrbta. Neboj sa toho. Cvičenie je absolútne bezpečné a vykonáva sa najmenej 5-10 opakovaní 2-3 krát denne.

4. Strečing v stoji (bez kontraindikácií)

Toto cvičenie napína celú zadnú líniu tela, odstraňuje stlačenie kĺbov dolných končatín a bedrovej chrbtice..

I. P. Stojace, nohy širšie ako plecia. Alternatívne zostupujeme rovnou chrbtom v smere najprv doprava, potom na ľavú nohu. Cvičenie sa vykonáva aj niekoľkokrát za deň (a nasledujúce dni), ale vždy, keď sa sklon k nohe (nevyhnutne narovnaný v kolennom kĺbe) zníži, až kým sa prsty nedotýkajú prstov na nohách

Potom sa pokúste nakloniť dopredu, zovrieť päty rukami a pozerať sa za chrbát.

V záverečnej fáze pohybu sa pokúste vydržať 2–5 sekúnd. Exhalácia sprevádza každý pohyb. Počas náklonu si môžete vziať niekoľko krátkych výdychov Haa.

5. Zdvíhanie kolien na vodorovnej lište

Je to dosť ťažké, ale veľmi efektívne cvičenie. Pri výkone tohto cvičenia s rovnými nohami je možné považovať účinok (analgetický a terapeutický) za dosiahnutý, pretože pod vplyvom telesnej hmotnosti sa natiahne celá chrbtica, najmä v oblasti uchytenia paravertebrálnych svalov (lumbosakrálna a krčná chrbtica).

I. P. Zaveste na vodorovnú lištu, telo je rovné. Vykonáva sa, ako všetky cvičenia, pri výdychu „Ha-a“ a bolesťou bedrovej chrbtice. Dá sa to nazvať mužský, pretože len málo žien je schopných vykonať 8 až 10 krát za sebou. Pokúste sa zdvihnúť kolená zohnuté na brucho. Pre vyškolených - zdvihnutie rovných nôh k vodorovnej lište.

Cvičenie je absolútne bezpečné napriek možnému syndrómu silnej bolesti. Skákanie na podlahu sa však neodporúča. Je lepšie začať a ukončiť toto cvičenie z nízkej lavice.

Kontraindikácia: obvyklá dislokácia ramenného kĺbu.

V prípade lekárskych otázok sa najskôr poraďte so svojím lekárom.

Bubnovského technika - výhody cvičení pre podporný rám. Môj príbeh a osobné skúsenosti

Dobrý deň, čitatelia a hostia blogu! Pozrime sa na nasledujúcu otázku: Je možné vyliečiť choroby pohybového ústrojenstva bez chirurgického zákroku a liekov? V médiách sa nedávno diskutovalo o Bubnovského technike. Jeho liečebná metóda má fanúšikov a oponentov.

K tomuto problému som sa veľmi dôkladne priblížil a predtým, ako som sa obrátil na centrum Bubnovského, ktoré sa nachádza v našom meste Bijsk, som študoval veľa recenzií na internete. Tiež som našiel ľudí medzi svojimi priateľmi, ktorí kedysi museli bližšie spoznať Bubnovského metodológiu. Čo môžem povedať, niekto mi odporučil, aby som tam išiel, ale boli tam tí, ktorým triedy v centre vôbec nepomohli, a preto ľutoval peniaze a čas strávený. Stále som riskoval, že pôjdem do tohto lekárskeho strediska.

Môj príbeh známosti s centrom Bubnovského

Čo som tam chodil? Skôr s kým sme išli so svojimi synmi... Môj najstarší syn, 16-ročný, má veľmi rozvinutú skoliózu a kyfózu a ploché nohy druhého stupňa, s krčným stavcom sú spojené aj ďalšie ťažkosti. Ďalším synom je detská mozgová obrna (pravá hemiporéza) a epilepsia.

Prvá konzultácia sa uskutočnila do jednej hodiny: najprv sa lekár oboznámil s výpismi z ambulantnej karty, študoval anamnézu. To všetko je potrebné na vyhodnotenie fyzických schopností pacienta a identifikáciu kontraindikácií. Potom lekár vedie pacienta do posilňovne a spolu s inštruktorom vykonáva diagnostické testy na špeciálnych simulátoroch. Ďalej sa vrátime do ordinácie lekára na záverečný rozhovor, počas ktorého je pre nás vypracovaný individuálny program obnovy.

Okamžite nám bolo povedané, že musíme absolvovať najmenej 6 cyklov wellness tréningu (čo je 6 mesiacov). Po každom cykle (12 lekcií) pacient opäť ide k lekárovi a on následne robí opravy v IP tréningu. Dnes je najstarší syn už tam zapojený ako 2 mesiace a všetko sa mu naozaj páči. Aj keď ťažko hovorí, je veľmi unavený, ale pamätám si, že jeho prvé triedy boli rýchle a ľahké, potom si ťažko povzdychol a s poľutovaním povedal: „A je to všetko školenie?...“. No, nič, ubezpečil som a povedal - „Takže by to malo byť...“ Teraz si ani nemyslí, že je tam všetko ľahké.

Časom sa ukáže, čo sa bude diať ďalej a aký účinok získame pri takomto ošetrení. Ak vás milí čitatelia zaujímajú, napíšte do komentárov, takže neskôr napíšem ďalší článok.

Druhý syn nebol prijatý kvôli prítomnosti vážneho ochorenia mozgu - epilepsie. Aj keď sa tieto deti s detskou mozgovou obrnou zúčastňujú aj na individuálnych programoch. Chlapec bol veľmi rozrušený a nechal si vyskúšať niektoré cvičenia pomocou inštruktora. Pozrite sa na naše fotografie, bol tak šťastný...)

Navrhujem diskutovať o podstate metódy, základných zásadách liečby, pokúsiť sa zistiť, aké je využitie športu. Napriek všeobecným pravdám existuje na internete veľa negatívnych recenzií. Prečo, ak by sa nemalo pochybovať o užitočnosti cvičení pre chrbticu a kĺby? Poďme dôvod.

Bubnovsky: kto je?

Pre tých, ktorí to nevedia, vám to stručne poviem. Sergei Mikhailovich Bubnovsky vytvoril metódu liečenia ochorení vyvíjajúcich sa v miechovom kĺbe. Táto metóda obnovuje výkon, zmierňuje nepríjemné pocity.

Budúci lekár sa narodil v Surgute v máji 1955. Tam promoval na Inštitúte telesnej výchovy, potom pôsobil v armáde. Bola tu tragédia: vodič vozidla nesúceho vojaka zaspal za volantom. Mnoho ľudí bolo zranených pri nehode, okrem vylúčenia Sergeja Bubnovského. Dva týždne kómy, klinická smrť, niekoľko veľkých operácií.

Iba ľavá noha zostala nedotknutá, neexistovala žiadna upokojujúca prognóza. Podarilo sa im zachrániť život, ale ich zdravie bolo výrazne oslabené. Mladý muž sa nedokázal vyrovnať s osudom osoby so zdravotným postihnutím. Na prekonanie choroby boli potrebné vedomosti..

Bubnovsky vstúpil do Moskovského lekárskeho ústavu na Lekárskej fakulte. S cieľom získať vedomosti mladý muž hľadal akékoľvek spôsoby, informácie, ktoré by mu pomohli iba. Osobne som skontroloval všetky metódy sám.

Začiatkom tretieho roka sa jeho vedomosti formovali do určitej techniky, začal pomáhať svojim priateľom a známym. Súčasne mladý lekár študoval teóriu, čítal špeciálnu literatúru.

Táto technika sa ukázala byť taká účinná, že sa na ňu postavila veľká skupina ľudí, ktorí o ňu mali záujem. Niekedy k nemu chodili ľudia v nádeji na pomoc, keď lekári a lieky nemohli pomôcť. Bubnovsky zažil veľkú zodpovednosť a naplnil očakávania svojich pacientov. Špeciálne pohyby, simulátory stavajú pacientov na nohy bez chirurgického zákroku. Čo hovorí Sergej Mikhailovič o svojej metodológii, môžete si vypočuť z nasledujúceho rozhovoru:

Obsah metódy

Hlavnou podstatou techniky Dr. Bubnovského je sprostredkovať našim pacientom, že kosti neubližujú. V priľahlých svaloch sa vyvíja nepríjemný pocit, bolesť, opuch.

Ošetrenie metódou spôsobuje, že svaly sa nachádzajú vedľa kosti. Pacienta sa učia: na to, aby svaly normálne fungovali, je potrebné cvičenie a kondičné cvičenie. Táto metóda umožňuje liečiť motorické orgány a vykonáva prevenciu patologických zmien.

Prečo by ste tejto osobe mali dôverovať??

Technika cvičení podľa Bubnovského pomôže obnoviť zdravie nielen svalového korzetu. Táto metóda zlepšuje celkové zdravie, tonus, vytrvalosť, silu, zvyšuje flexibilitu, znižuje nadváhu, pomáha stať sa ašpiračnými a pozitívnymi v živote..

Výskyt chorôb chrbtice a kĺbov predchádza sedavý spôsob života, výsledkom je zníženie svalového väzivového tonusu..

Čo sa stane, ak budete študovať podľa metódy Bubnovsky?

 • Posilňujú sa svaly a väzy dolnej časti chrbta, bedier, zadku a brucha;
 • Výživa kostí a chrupaviek je zlepšená pomocou užitočných prvkov, kyslíka;
 • Normalizovaný krvný obeh, metabolizmus;
 • Využívanie toxínov, škodlivých prvkov a toxínov je urýchlené;
 • Opravené držanie tela;
 • Poškodený pohyb a podporná sila miechového ústrojenstva je obnovená.

Telesná výchova z Bubnovského je zameraná na zníženie podráždenia nervových koreňov, ktoré prichádzajú do styku s postihnutými diskami a kĺbmi: stimuluje biologickú, fyzickú reakciu v tele, zlepšuje krvný obeh, svalový tonus.

Kto túto metódu nevyhovuje?

Bubnovsky poskytuje ľuďom pravdivé a užitočné informácie. Vo svojej kompetencii nie je pochýb, keďže má lekársky diplom, pracoval v oblasti športového lekárstva a má štátne osvedčenie o práve vykonávať lekársku činnosť. Okrem indikácie chorôb chrbtice, kĺbov má táto technika kontraindikácie:

 • Obdobie po operácii;
 • Vysoký krvný tlak;
 • Zvýšený vnútroočný tlak;
 • Srdcová arytmia;
 • Závažné choroby.

Ak dôjde k silnej bolesti v dôsledku zovretia koreňov, je cvičenie kontraindikované. To znamená, že akútne obdobie choroby naznačuje, že metóda sa nemôže použiť, triedy by sa mali odložiť do štádia remisie..

Pri exacerbácii sa vykonávajú ďalšie triedy, pre všetky typy exacerbácií je špeciálne vyvinutá iná technika. U pacientov, ktorí nemajú exacerbáciu, sa takéto cvičenia zdajú byť nezaujímavé a jednoduché.

Spôsob odstránenia osteochondrózy

Cervikálna osteochondróza v akútnom štádiu sa tradične lieči liekmi. Zlepšenie chrbtice je lekársky zamerané na odstránenie bolesti, ktorá sa vyvíja v dôsledku kompresie stavcov a nervov miechy. Pacienti majú predpísané lokálne a / alebo interné ošetrenie:

 • Protizápalové lieky, ktoré navyše zmierňujú bolesť;
 • Lieky na zníženie a zmiernenie opuchov, svalového napätia;
 • Vitamíny B na regeneráciu nervového tkaniva;
 • Lokálne anestetické ošetrenie: gél, masť, balzam na otepľovanie.

Alternatívna metóda lekára Bubnovského má výhodu oproti lekárskemu ošetreniu. Ak je špeciálny komplex vybraný správne, účinnosť lekárskych lekcií sa prejaví okamžite po cvičení.

Výber záťaže na liečbu chrbtice by mal vykonať lekár na základe celkového obrazu choroby. Individuálna technika sa považuje za najvhodnejšiu. Pri správnom postupe nedochádza k žiadnym komplikáciám. Bubnovskému by sa malo dôverovať, pretože je odborníkom v tejto oblasti.

Liečba artrózy kolena podľa Bubnovského

Bubnovského technika je indikovaná v počiatočnom štádiu choroby, v období zotavenia po poškodení, traume, s stuhnutosťou kolenného kĺbu, na rehabilitáciu po zápale..

 • Najprv sa uskutoční ľahké trenie, masáž kolenného kĺbu, aby sa svaly pripravili na gymnastiku;
 • Cvičenia začínajú od 20 do 30 sekúnd, zvyšuje sa záťaž, tempo sa objavuje postupne, aby sa zabránilo bolesti, nadmernej únave;
 • Potom nastane úsek, v dôsledku ktorého bolesť zmizne.

Okamžitý efekt neuvidíte, výsledok sa prejaví až po určitom čase. V niektorých bodoch sa môže bolesť zosilniť. Je to preto, že slabý svalový rámec stratil návyk na prácu, svalová atrofia, odolávajú, nechcú pracovať. Možno, že nedostatok pohybu a viedla k artróze.

Nezabudnite, že akútna artritída, hnisanie kostného kĺbu, štádium exacerbácie, zápal vrecka kĺbov, ankylóza (fúzia) kĺbových povrchov je kontraindikáciou, môže vyvolať závažnú artrózu..

Liečba kýly a radikálov

Posilnenie väzov po celej dĺžke chrbtice poskytuje hmatateľné výsledky. Trvanie kurzu je 3 - 4 mesiace. Doma alebo v špecializovanom stredisku je aktivovaná práca všetkých svalov, natiahnutá chrbtica, posilnené vazy.

Postup by sa mal vykonávať opatrne, pomaly, opatrne. Vykonávanie trhavých alebo rýchlym tempom niekedy vedie k presnému opačnému výsledku. Vytrvalostný tréning svalov postupne so zvyšujúcim sa zaťažením.

Úmyselne vám nedám súbor cvičení. Chcem vám iba povedať, že každá gymnastika, akýkoľvek pohyb, cvičenia primeraným tempom a záťažou prinášajú výhody. Neskúšajte robiť všetko naraz.

Zastavte sa na dvoch až troch cvičeniach, napríklad na svahoch. Ak sa najskôr nakláňate dopredu, sotva dosiahnete kolená, môžete dosiahnuť podlahu. Ak sa objaví bolesť, robíte cvičenie nesprávne. Výskyt bolestivých pocitov slúži ako signál na zastavenie tried alebo zníženie záťaže.

Čo je lepšie: metóda Shishonin alebo Bubnovsky?

Shishonin Alexander Yuryevich Ph.D. v medicíne, lekár s dlhoročnými skúsenosťami, vyvinul súbor cvičení na vypracovanie hlbokých svalov krku, aby lepšie zásobil mozog krvou pri osteochondróze..

Gymnastika podľa metódy Shishonin je určená pre ľudí, ktorí vedú sedavý spôsob života, pri dlhom sedení v nútenej polohe, napríklad pri počítači s chronickými bolesťami hlavy, so zhoršenou pamäťou. Jeho cvičenia sú jednoduché a univerzálne. U všetkých krčných kĺbov a svalového tkaniva sa vykonávajú jednoduché pohyby..

Kto je lepší: Bubnovsky alebo Shishonin? Zdá sa mi, že som už na túto otázku odpovedal v predchádzajúcom nadpise. Opakujem: nezáleží na tom, ktorú metodiku vyberiete. Akékoľvek cvičenie vám prospeje, akútne obdobie vývoja ochorenia je kontraindikáciou.

Pár slov na obranu lekára

Bubnovského je často obviňovaný zo skutočnosti, že jeho špeciálne kurzy sú drahé. Keďže liečba je dlhá, trvá niekoľko mesiacov, kým sa liečia všetky procedúry na klinike. Ľudia, majú svedomie! Toto je jeho povolanie, to je jeho jediný príjem. Študoval to za účelom zarobiť si na živobytie v medicíne a pomôcť ľuďom.

Každý z nich sa vyvíja a dosahuje určitý úspech vo svojej špecializácii. Celý život strávi niekto na klinike na recepcii, píše štandardné recepty, zatiaľ čo niekto si otvorí svoje vlastné kliniky.

Z nejakého dôvodu sa niektorí domnievajú, že keď kupujú drahé lieky v lekárni, utrácajú peniaze podľa pokynov. Ale pre nás nie je akceptované platiť za telesnú výchovu, pretože mnohí ľudia si myslia, že cvičenie nie je liekom. To nie je pravda. Telesná výchova je výhodnejšia ako lieky..

Aj keď ste po operácii prepustení z nemocnice, lekár vždy vydáva odporúčania. Kompetentný špecialista nezabudne pripomenúť výhody fyzioterapeutických cvičení. Ale naša pamäť je usporiadaná tak, aby sme si pamätali lieky, pretože to považujeme za dôležité, okamžite zabudneme na gymnastiku.

Trochu odbočky

Chápem, že nie každý má možnosť kontaktovať špecializované centrum Bubnovsky. Áno, to nie je potrebné! Môžete to urobiť sami, ak nemôžete prísť na cvičenia sami, nie ste si istí ich správnosťou, získajte techniku ​​Bubnovsky na disk, stiahnite si video z internetu, získajte najjednoduchší simulátor.

Mimochodom, môžem vám dokonca odporučiť, aby ste si kúpili knihyb spolu s diskom „Lekcie domáceho zdravia, Gymnastika bez cvičebných pomôcok“ alebo s touto súpravou, ktorá obsahuje aj knihu a DVD s názvom „50 základných zdravotných cvičení“ s veľmi dobrými recenziami..

Napríklad teraz mám také knihy:

Buďte doma zdraví. Je lepšie, ak cvičenia majú preventívny charakter, sledujte svoje svalové aparáty, vyvíjajte ich, nenechajte atrofiu svalov.!

V Sovietskom zväze sa so všetkými nedostatkami sovietskej medicíny venovala veľká pozornosť prevencii chorôb. Spomínam si, ako v škole uprostred hodiny všetci vstávali medzi pultmi a robili 5 minútový poplatok.

Kam šla pracovná gymnastika, keď sa v polovici pracovného dňa zapol reproduktor a pracovníci pri strojoch robili jednoduché cviky? Kam smerovali pravidlá TRP, cyklistické, lyžiarske, bežecké a poľné behy cez víkendy ako celá rodina, chodili celé podniky??

Osobitne chcem poznamenať, že stojan na všetkých štyroch lôžkach, práca na osobnom pozemku, domáce práce nie sú fyzické cvičenia alebo ich skôr nenahrádzajú..

Prečo existujú negatívne recenzie týkajúce sa metódy Bubnovsky?

Vážení čitatelia! Neverte slepo všetkému, čo je napísané na internete. Pred použitím metódy a po nej spoznajte skutočnú osobu, spoznajte jej stav. Až potom budete môcť posúdiť výhody alebo poškodenia cvičenia.

Nemali by sme zabúdať na konkurenciu farmaceutických spoločností, ktoré potrebujú predávať lieky. Bubnovského sa nepáči, jeho metóda vylučuje lieky.

Recenzie pseudopatií z ľavých stránok, ktoré v skutočnosti neexistujú, sa často píšu na rôznych stránkach. Zodpovední lekári, autori medicínskych stránok násilne vyvracajú nevyhovujúci materiál.

Ak sa po hodinách v centre Bubnovsky skutočne zhoršilo, potom diagnóza neodhalila žiadne skryté kontraindikácie alebo inštruktori prekročili povolenú záťaž.

Zamerajte sa na svoje pocity, dôverujte, predovšetkým sebe, koordinujte svoje činnosti so svojím lekárom. Dúfam, že tieto informácie považujete za užitočné. A ak máte otázku, či ísť do tohto centra pre diagnostiku a liečbu, najskôr si vypočujte radu kinezoterapeuta pre začiatočníkov liečby pomocou metódy Bubnovsky. Všetko najlepšie pre vás, čoskoro sa uvidíme!

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Svalové kŕče v krku a ramenách sú najčastejšie príznakom cervikálnej osteochondrózy - častého ochorenia, pri ktorom je narušená výživa chrupavky a kostného tkaniva v dôsledku oslabenia svalového korzetu.
V skratke a komentáriMôže jedlá sóda liečiť hroznú rakovinu? Taliansky lekár Tulio Simonchini predpokladal, že rakovina je plesňové ochorenie, ktoré hádže milióny ľudí slamkou nádeje.
Osteoporóza kĺbov rukyOchorenie kostrového systému - osteoporóza rúk, sa vyznačuje výrazným poklesom hustoty kostí so zvýšením ich krehkosti, náchylnosti k traumatizácii a zlomenín s minimálnym dopadom.