loader

Ako Dr. Bubnovsky lieči osteochondrózu

Liečba osteochondrózy krčka maternice podľa Bubnovského je metóda, ktorá zahŕňa použitie komplexu gymnastických cvičení a simulátorov. Fyzikálna terapia alebo gymnastika na ošetrenie pomáhajú posilňovať chrbticu. Ak si osoba všimne abnormality v práci krčných svalov, zmeny v morfológii stavcov, dystrofia chrbtice, musí navštíviť lekára.

Liečba osteochondrózy krčka maternice metódou Dr. Bubnovského sa časom osvedčila..

Metóda Dr. Bubnovského v liečbe osteochondrózy

Osteochondróza je porušením funkcie hornej časti chrbtice. Hlavným dôvodom patológie je sedavý spôsob života, neustála práca pri počítači, nedostatok fyzickej aktivity, outdoorové aktivity a šport..

Liečba osteochondrózy si vyžaduje opatrnosť, zodpovedný prístup. Krčné a bedrové časti chrbtice obsahujú obrovské množstvo nervových zakončení. Najmenší nesprávny dopad na ne môže mať nezvratné následky. Cvičenia Bubnovského zamerané na bezpečné obnovenie držania tela, stavcových funkcií.

Použitie farmakologických liekov pri liečbe osteochondrózy znižuje pocit bolesti, zmierňuje zápaly, odstraňuje opuchy tkaniva a zastavuje rozvoj patológie. Poškodenie liekov spočíva v ich účinku na sliznicu žalúdka. Fyziologické terapie sú bezpečnejšie.

Typy dopadov na krčnú oblasť chrbtice:

 • masáže;
 • elektroforéza;
 • ultrazvuk;
 • fyzická kultúra;
 • fyzioterapia.

Fyzioterapia sa odporúča kombinovať s domácou liečbou osteochondrózy, ktorá by sa mala používať po konzultácii s lekárom:

 1. Infúzie bylín.
 2. odvary.
 3. Liečba bahnom.
 4. Aplikácie Ozokerite - Mountain Wax.

Metóda funkcie

Gymnastika podľa Bubnovského metódy pri liečbe cervikálnej osteochondrózy významne urýchľuje obnovu kostí a svalového tkaniva. Lekár vytvoril mnoho lekárskych centier v Rusku a zahraničí. Na klinikách je pre každého pacienta zvolený prístup na základe stupňa ochorenia, fyzického stavu a veku. Gymnastika z prvých sedení zmierňuje bolesť a napätie chrbtice.

Profesor Bubnovsky vynašiel simulátor, cvičenia, pri ktorých sa eliminuje bolesť, posilňujú svaly, zlepšuje krvný obeh krčnej chrbtice pri osteochondróze..

Triedy na simulátore obnovujú funkciu tkaniva, zvyšujú imunitu.

Základné cvičenia pre cervikálnu a hrudnú osteochondrózu

Gymnastika Bubnovského pre cervikálnu osteochondrózu je navrhnutá na dosiahnutie rýchleho výsledku, ale cvičenia sa nemôžu vykonávať bez dohľadu a odporúčaní lekára..

Nemôžete vykonať komplexnú liečbu akútnej bolesti. Nesprávne vykonanie bez odborného dozoru môže zhoršiť ochorenie krku.

Niektoré cvičenia z osteochondrózy podľa Bubnovského:

 1. Sadnite si na stoličku, prekrížte ruky za hlavu. Ohnite chrbát dozadu tak, aby sa lopatky dotýkali zadnej časti kresla. Opakujte 4 krát.
 2. Sadnite si na okraj stolice, hrudná chrbtica by sa mala dotýkať chrbta. Nakloňte sa dopredu, dozadu, zaujmite východiskovú polohu, opakujte 4-krát. Sledujte svoje dýchanie, musíte sa nakloniť späť, aby ste vdýchli, dopredu, aby ste vydýchli.
 3. Vezmite si sedenie alebo ležanie, uterák za konce, zabalte spodnú časť hrudníka. Zhlboka sa nadýchnite, pokúste sa utrieť uterák čo najpevnejšie, uvoľnite sa pri výdychu. Opakujte 10 krát.
 4. Posaďte sa na podlahu s nohami ohnutými pod vami, dotýkajte sa ich kolien čelom. Držte túto pozíciu 50 sekúnd. Krčná oblasť je natiahnutá, medzistavcové platničky sa uvoľňujú, čo prispieva k liečbe osteochondrózy..
 5. Pomaly nakláňajte hlavu zľava doprava a opačným smerom, až kým u krku necítite miernu bolesť.
 6. Sklopte hlavu, až kým nedosiahnete hrudník, opakujte niekoľkokrát.
 7. Posuňte hlavu dopredu čo najviac a roztiahnite bradu. Pri pohybe hlavy v opačnom smere bradu čo najviac.
 8. Zdvíhajte ramená čo najviac, udržujte ich v tomto stave 10-20 sekúnd.
 9. Pomaly a plynule vykonajte 20 až 50 kývnutí hlavou.
 10. Vykonajte rotačné pohyby hlavy, pravidelne sa mení smer.

Má Bubnovského technika nedostatky

Bubnovská gymnastika prispieva k úplnému obnoveniu telesných funkcií a pomáha pri akejkoľvek časti chrbtice. Technika liečby zahŕňa program na výber stravy pre každého pacienta. Vo všetkých zdravotníckych centrách Bubnovského existuje program na stabilizáciu stravy.

Ak počas vykonávania pohybov pociťujú akútne bolesti, je nevyhnutné poradiť sa s lekárom.

Je ťažké liečiť cervikálnu osteochondrózu. Hornou časťou chrbtice prechádza veľa nervových zakončení, krvných ciev, ktoré zabezpečujú mozgovú aktivitu. Liečba Bubnovského bráni poškodeniu, funguje ako prevencia komplikácií.

Cvičenie prispieva k normalizácii biochemických procesov v stavcoch, okolitých väzoch, svaloch. Prúd krvi do krčných stavcov sa zvyšuje, čo pomáha pri zotavovaní, a to aj v závažných prípadoch pri hernii.

Kinesitherapy je ľahší spôsob liečby kýly. Táto technika je zameraná na odstránenie skoliózy, bolesť chrbta sa neustále upravuje, bude sa zlepšovať s identifikáciou znakov.

V tomto videu Dr. Bubnovsky ukazuje, ktoré cvičenia prispievajú k aktivácii všetkých telesných systémov, čo pomáha zbaviť sa zápalu stavcov:

Popularita Bubnovského techniky spočíva v tom, že cvičenia sú premyslené do najmenších detailov a v krátkom čase prinášajú výrazné zlepšenie. Komplex je zameraný na prevenciu lézií všetkých častí chrbtice.

Ak budete postupovať podľa pravidiel a odporúčaní na liečbu osteochondrózy, po 2 až 3 týždňoch ucíti pacient výsledok, bolesť krku sa zastaví, zlepší sa pohyblivosť chrbtice. Tak ako každá technika, aj táto má kontraindikácie: zvýšená telesná teplota, rakovina, riziko rozvoja alebo zvýšenie krvácania.

Základom metódy sú systematické cvičenia, ktorých účinok je po určitom čase zreteľný. V prvých fázach sa stav môže zhoršiť, ale po niekoľkých triedach bude nasledovať zlepšenie. Kurz pozostáva z 12 hodín 1-1,5 hodiny.

Podľa stupňa cervikálneho ochorenia a pokroku špecialista určuje, koľko kurzov je potrebných na liečbu.

Liečba osteochondrózy znamená úplnú dôveru pacienta v lekára, v presvedčenie, že je možné zbaviť sa choroby bez liekov..

Osteochondróza - nie veta!

Na stiahnutie knihy

O knihe "Osteochondrosis - Not Sentence!"

Bolesť chrbta môže priniesť veľa nepríjemností, a preto väčšina ľudí odchádza za lekárom k lekárovi. Niektorí sú tak zúfalí, že sa už ani nepokúšajú nejakú situáciu napraviť. Mnohí veria, že osteochondróza, ktorá je vo väčšine prípadov príčinou bolesti chrbta, sa nedá vyliečiť. Sergey Bubnovsky je autorom knihy „Osteochondrosis - Not Sentence!“, V ktorej hovorí o všetkom, čo súvisí s bolesťou chrbta..

Bubnovského technika nie je ako bežné metódy liečenia. Najčastejšie sa pacient aj lekári domnievajú, že telo je vystavené vonkajším faktorom, a preto vznikajú choroby. Vinu za bolesť teda nesie to, čo nezávisí od osoby, a zodpovednosť za liečbu nesie lekár a lieky. Keď však človek pochopí, že jeho zdravie závisí od neho, ako sa všetko zmení. Autor tejto knihy hovorí, že väčšina chorôb, vrátane chorôb chrbtice, je výsledkom nesprávneho životného štýlu. A ak je človek pripravený vyvinúť úsilie, môže zmeniť svoju pohodu..

Táto kniha hovorí o tom, ako sa zbaviť bolesti chrbta prostredníctvom cvičenia. Existujú jednoduchšie cvičenia, sú zložitejšie - každý si môže zvoliť ten pravý. Sergei Bubnovsky hovorí o tom, ako opustiť drogy, ktoré vedú iba k zhoršeniu situácie, ako sa vyhnúť operáciám a dlhodobému uzdraveniu. Osteochondróza nie je veta, môžete si pomôcť jednoduchým sledovaním odporúčaní autora tejto knihy.

Na našich stránkach si môžete stiahnuť knihu "Osteochondrosis - Not Sentence!" Bubnovsky Sergey Mikhailovich zadarmo a bez registrácie vo formáte fb2, rtf, epub, pdf, txt, čítať knihu online alebo kúpiť knihu v internetovom obchode.

Názory čitateľov

Prečítajte si, čo musíte použiť, v drepe - nebudete ľutovať!

Cvičenie Sergei Bubnovsky s osteochondózou

Bubnovsky je známy profesor, ktorý vyvinul metodiku na zlepšenie stavu pacientov s ochorením kĺbov. Liečba osteochondrózy metódou Bubnovsky je založená na výkone špeciálnych cvičení doma aj v špecializovaných telocvičniach. Liečebný komplex je založený na princípoch kinezoterapie, to znamená na pohybovom ošetrení.

Aká je podstata metodiky?

Hlavným cieľom je uviesť telo do pohybu, zlepšiť krvný obeh, pretože pri osteochondróze sú všetky svaly chrbta obmedzené. Technika Bubnovského spočíva v práci s dýchacími, diétnymi a vodnými postupmi. Osteochondróza chrbtice spôsobuje u človeka silnú bolesť. Ľudia, ktorí vedú sedavý životný štýl, majú najväčšie riziko vzniku tejto choroby, takže sa musíte každý deň pohybovať a cvičiť. Vlastnosti metódy:

 • V závislosti od schopností ľudského tela sa vyberie individuálny komplex.
 • Zahrnuté a posilnené sú svaly bez pohybu.
 • Liečba využíva špeciálne cvičenia na dýchanie, masáže a kryoterapiu.
Späť na obsah

Výhody cvičebnej terapie podľa Bubnovského pri osteochondróze

Lekársky komplex Bubnovsky:

 • podporuje regeneráciu a posilnenie svalového tkaniva;
 • pomáha pri bedrovej osteochondróze, krčka a hrudníka, užitočné pre chrbát;
 • normalizuje metabolizmus a prietok krvi;
 • odstraňuje tuhosť pri pohybe;
 • eliminuje bolesť, napätie.

Všetky cvičenia sú jednoduché, nehrozí riziko poškodenia svalov ani zranenia..

Nevýhody nabíjania

Nevýhody tohto liečebného komplexu sú:

 • Na dosiahnutie dobrého výsledku musíte využívať služby telocviční, ktoré si nemôžu dovoliť všetci ľudia.
 • Potrebujete cvičiť každý deň..
 • Je potrebné striktne dodržiavať diétu a všetky pokyny lekára.
Späť na obsah

Hlavné indikácie

Pre také patologické stavy sú predpísané Bubnovského cvičenia na liečbu osteochondrózy:

 • bolesť v chrbte hlavy, hlava;
 • kŕč pri otáčaní hlavy;
 • nevoľnosť;
 • nedostatok vzduchu;
 • tlakové poklesy;
 • problémy so zrakom;
 • závrat.
Na pozadí choroby sa vyskytujú degeneratívne zmeny v mieche..

Počiatočným štádiom osteochondrózy je chondróza, v tomto štádiu sa vyskytujú menšie zmeny v tkanivách okolo stavcov, disky sa stenčujú a začína sa poškodzovať štrukturálne prvky chrbtice. Ochorenie sa vyskytuje pri nesprávnej výžive a nadmernom strese. Pri chondróze sa vyskytuje mierna bolesť a pri pohyboch na niektorých oddeleniach nedochádza k charakteristickej kríze. Choroba pokračuje takmer nepostrehnuteľne, takže ju ľudia často ignorujú. S progresiou chondrózy ochorenie prechádza do osteochondrózy a sú postihnuté všetky tkanivá v okolí stavcov, takže ak sa vyskytnú patologické príznaky, mali by ste začať vykonávať cvičenia doma, aby ste zabránili rozvoju choroby..

Základné cvičenia

Liečba cervikálnej osteochondrózy podľa Bubnovského zahŕňa celý komplex, pred ktorým je potrebné zahriať sa, aby ste získali maximálny úžitok z tréningu a natiahnite sa. Podľa tejto techniky sa svaly zahrievajú pomocou klieští z podlahy, ženy vykonávajú ľahkú verziu - z kolien. Telo je držané rovnomerne a ohýba paže v lakťoch, spadá nadýchnuť a stúpa nad výdychom. Pri vykonávaní cvičení na krku a chrbte by ste mali dodržiavať tieto pravidlá:

 • Bubnovsky gymnastika sa vykonáva na lačný žalúdok, ale musíte piť veľa tekutín..
 • Všetky cvičenia krku sa vykonávajú pri sedení na stoličke s plochým chrbtom..
 • Každé cvičenie by sa malo odložiť o 15 sekúnd..
 • Ostré a rýchle pohyby sú vylúčené, iba hladké a pomalé.
 • Keď sú popravení na jednej strane, pred druhou sa vrátia do pôvodnej polohy.
 • Po cvičení si musíte dať studenú sprchu a odpočinok najmenej hodinu..
Späť na obsah

Wellness komplex

Cvičenie krku

Gymnastika s osteochondrózou krčnej chrbtice je primárne zameraná na obnovenie pohyblivosti kĺbov. Cervikálna osteochondróza sa vyskytuje v dôsledku deformácie a deštrukcie stavcov. Hlavnou vecou pri liečbe chorôb tohto oddelenia sú fyzioterapeutické cvičenia. Je potrebné vrátiť pohyb kĺbom, pri dlhodobom používaní techniky bude výsledok viditeľný. Na liečenie krčnej chrbtice sa vyvinuli špeciálne terapeutické cvičenia:

 • Dosah na axilu pomocou brady.
 • Otočte hlavu úplne doľava a doprava.
 • Pokúste sa ucha dotknúť ramena.
 • Dlane na pripojenie a zdvihnutie nad hlavu, otočenie hlavy.
 • Natiahnite hlavu nahor, zatiaľ čo brada je nasmerovaná na krk, potom ju roztiahnite, bez prevrátenia hlavy.
Späť na obsah

Hrudné cvičenie

Gymnastika pre cervikotoraciálnu osteochondrózu podľa Bubnovského sa vykonáva na špeciálnych simulátoroch, ktoré vyvinul samotný profesor. Pre triedy doma si môžete kúpiť špeciálne zariadenie - expandér, ktorý pomáha pri najefektívnejšom vykonávaní fyzickej terapie hrudnej chrbtice doma. Cvičenia na osteochondrózu prsníka zahŕňajú:

 • Zložte lopatky dohromady a držte ich, potom roztiahnite ruky do strán a diagonálne (zľava - hore, vpravo - dole), striedavo vykonávajte na ľavej a pravej strane..
 • Zdvihnite ruky nahor a dozadu. Brada vpred, pociťujúca napätie krčka maternice.
 • Odložte si ľavú dlaň na pravom ramene a zdvihnite ľavé rameno, zatiaľ čo pritláčajte bradu.
 • Striedavo zdvíhajte a znižujte ramená.
Späť na obsah

Spracovanie dolnej časti chrbta

S osteochondrózou bedrovej chrbtice je najúčinnejšia technika Bubnovsky zameraná na posilnenie svalov a návrat mobility v dolnej časti chrbta, zbavenie nepríjemných pocitov a stuhnutosti. Cvičenia sú jednoduché a bezbolestné, takže by ste nemali očakávať rýchly výsledok, efekt sa objaví postupne. Gymnastika sa vykonáva takto:

 • Potrebujete dosiahnuť rukami nahor, bradu vpred.
 • Na všetkých štyroch stranách je dobré ohnúť chrbát a potom ho obtočiť.
 • Robte kruhové pohyby s trupom, zatiaľ čo držte ruky na páse.
 • Ľahnite si na podlahu, ruky za hlavu. Ohnite na kolenách, aby ste zdvihli nohy k hrudníku a znížili sa.
Späť na obsah

Silové cvičenia

Vykonávajú sa na špeciálnom simulátore vyvinutom Sergejom Bubnovským pre pacientov s osteochondrózou pod vedením trénera. Lekár jednotlivca vyberie sadu cvičení a monitoruje stav pacienta. Fyzické cvičenia sa postupne upravujú a cvičenia sa menia. Fyzikálna terapia sa môže vykonávať doma. Doma je povolené robiť:

 • push up;
 • ručná rotácia;
 • cvičenia s loptou a elastickými pásikmi.

Bubnovská gymnastika s cervikálnou osteochondrózou sa oficiálne považuje za neoddeliteľnú súčasť liečby tohto ochorenia. Ak kombinujete cvičenia so správnou výživou a liečebnou masážou, môžete dosiahnuť vynikajúci účinok a vyhnúť sa operácii.

Cvičenie komplikácií

S exacerbáciou osteochondrózy sa objaví výstupok. Toto je komplikácia, pri ktorej medzistavcové platničky presahujú stavce. Pri výčnelkoch je nerv poškodený, čo spôsobuje silné bolesti a podráždenie v určitých polohách ľudského tela. Ochorenie sa považuje za stredné medzi medzistavcovou prietržou a osteochondrózou. Vyvinul sa špeciálny komplex cvičebnej terapie na výčnelok:

 • Ľahnite si na brucho. Zároveň zdvihnite nohy a paže hlavou, zostaňte v tejto polohe.
 • Ľahnite si na chrbát, trochu ohnite nohy. Položte pravú ruku na ľavé koleno a pokúste sa zdvihnúť dolnú končatinu, zatiaľ čo spočíva na ruke.
 • Postavte sa na všetky štyri a zdvihnite ľavú aj pravú nohu a naopak.
Späť na obsah

kontraindikácie

Terapeutické nabíjanie Sergeje Bubnovského sa nepoužíva na zápalové procesy v kĺboch, ťažké závraty, onkológiu, poranenia (zlomeniny, roztrhané väzivá), ani bezprostredne po operácii. Najprv potrebujete čas na uzdravenie, pretože gymnastika obsahuje veľa rôznych cvičení, vrátane sily, ktorá môže poškodiť už oslabené telo. Pred použitím Bubnovského techniky je potrebné preštudovať všetky indikácie a kontraindikácie, aby nedošlo k zhoršeniu osteochondrózy..

Bubnovsky

V modernom svete vysokých rýchlostí a stálych stresov narastá počet ľudí, ktorým je spôsobený ochorenie pohybového aparátu (OA), problémy. Tieto choroby nanešťastie nezávisia od veku alebo sociálneho postavenia osoby. Z týchto problémov a chorôb je častejšia osteochondróza medzistavcových platničiek (niekedy s herniami), choroby kĺbov (vrátane ankylozujúcej spondylitídy a reumatoidnej artritídy), ako aj následky predchádzajúcich operácií a zranení. Posledným miestom nie sú choroby hrudnej chrbtice, ktorej liečba a diagnostika si zaslúžia pozornosť.

Liečba v centre mesta Bubnovsky

Ak sa stretnete s takýmito problémami, pravdepodobne už máte čas ponúknuť liečbu chrbtice, liečbu kĺbov pomocou štandardných režimov s použitím rôznych typov protizápalových liekov a liekov proti bolesti, blokádu, nosenie korzetov a bandáží a samozrejme obmedzenie pohybov. a zaťaženie.

Inými slovami, liečba chrbtice, liečba kĺbov spadá do vzorca: „Bez stresu, viac liekov. Možno budete potrebovať operáciu! “
To všetko vedie k jedinému výsledku - svalom a väzom, ktoré sú zbavené záťaže a následne výživy, oslabujú a atrofia, čo vedie k ešte väčšiemu metabolickému narušeniu v postihnutej oblasti. To zasa znamená ďalší vývoj chorôb chrbtice alebo kíbu - s nedostatkom výživy, opotrebovania kĺbov a chrbtice a krehkosťou..

Je ťažké si predstaviť, že liečba chrbtice, spoločná liečba týmto prístupom bude účinná!

Zároveň z nejakého dôvodu každý zabudne, že najnebezpečnejšou záťažou pre osobu trpiacu slabými svalmi trupu je premiestnenie vlastnej váhy do vesmíru!

Pri rozhodovaní o tom, ktorá liečba chrbtice alebo kĺbov je potrebná, je mimoriadne dôležité zohľadniť stav svalového tkaniva pacienta. Sú to svaly, ktoré vyživujú stavce a kĺby vo všetkom potrebnom, pretože svalové hmoty prechádzajú neurovaskulárne zväzky. A samozrejme, v prípade narušenia výživy chrbtice a kĺbov je ich funkcia narušená.

Bolesti chrbta, zhoršená pohyblivosť kĺbov, osteochondróza atď..

Ale kupodivu medicínsky liek nevenuje pozornosť tomuto veľmi dôležitému spojivovému tkanivu v tele.

Je účinná liečba chrbtice a kĺbov bez chirurgického zákroku a liečby?

Už viac ako 20 rokov sa problémy liečenia chorôb pohybového aparátu úspešne riešia na klinikách pracujúcich podľa metód profesora Bubnovského vo viac ako 50 mestách v Rusku, SNŠ a v zahraničí.

Profesor Bubnovsky, zakladateľ modernej kinezoterapie, je autorom zásadne odlišného prístupu k otázke, ako liečiť chrbticu a liečiť kĺby. Liečba podľa svojho jedinečného systému - bez drog a chirurgických zákrokov - umožňuje ľuďom znovu získať slušnú kvalitu života a vrátiť plnú pracovnú kapacitu.

Liečba kĺbov, liečba chrbtice podľa systému profesora Bubnovského

Liečba chrbtice, liečba kĺbov pomocou kinezoterapie je liečba pohybu. Nedostatočná mobilita nášho životného štýlu mení stav hlbokých svalov, čo vedie k ich atrofii, ktorá následne narušuje výživový systém kĺbov krvným riečiskom..

Najdôležitejšou zložkou liečby podľa S.M. Bubnovsky pomocou kinezoterapie sú špeciálne terapeutické cvičenia, ktoré sú bezpečné pre kĺby a chrbticu, ktoré vykonáva pacient na multifunkčných simulátoroch dekompresie a gravitácie Bubnovsky (MTB). Základom systému profesora Bubnovského je kombinácia špecializovanej gymnastiky, ruských kúpeľov a kryoterapie.

Účinné ošetrenie chrbtice a ošetrenie kĺbov podľa Bubnovského metódy nastáva v dôsledku začlenenia do aktívnej činnosti a obnovy hlbokých svalov, ktoré dodávajú kĺbom a chrbtici všetko potrebné. Sergei Mikhailovich dokázal, že aktivácia zlomených svalov je základným základom pre liečbu väčšiny problémov s kĺbmi a chrbticou. Atrofia voľnobežných svalov v priebehu času, a to len komplikuje liečbu kĺbov, liečbu chrbtice.

Hlavným kritériom pre zotavenie podľa systému profesora Bubnovského je obnova svalovej konštanty pacienta, ktorá sa vyznačuje schopnosťou vykonávať záťažové cvičenia (bezpečné, terapeutické cvičenia) bez bolesti..

Stovkám tisícov ľudí, ktorí prišli do centier Bubnovského, ponúkame zásadne odlišný prístup, vďaka ktorému je spoločná liečba aj liečba chrbtice úspešná. Individuálny prístup, ktorý neuznáva štandardné riešenia, pretože sme presvedčení, že ani pri podobných diagnózach neexistujú totožní pacienti!

Podstúpili ošetrenie chrbtice alebo kĺbové ošetrenie v „Dr. Bubnovsky Centre“ na Khodyňke a „Dr. Bubnovsky Centre“ na Dm. Ulyanova, dokážete prekonať strach z hnutia uzdravenia a uvedomíte si, že dokážete a mali by ste sa obísť bez liekov, pretože bez vášho úsilia, trpezlivosti a vlastného úsilia nedokážu obnoviť svoje zdravie..

Klinika Dr. Bubnovského je vybavená všetkým potrebným pre pohodlný pobyt pacientov, k dispozícii sú útulné šatne, sprchy, šatník. Máme saunu a masážne miestnosti.

Iba pohyb vám môže dať plný život!

Liečebné cvičenia pre cervikálnu osteochondrózu podľa Bubnovského

Osteochondróza chrbtice, najmä krčnej chrbtice, je jedným z najbežnejších ochorení osteoartikulárneho systému. Dôležitou súčasťou liečby choroby je fyzická aktivita. Dokázala sa gymnastika s cervikálnou osteochondrózou Dr. Bubnovského. Táto choroba sa dnes rýchlo stáva mladšou a každý môže na liečenie a prevenciu vykonávať jednoduché cvičenia samostatne. Podstata Bubnovského techniky v liečbe pohybu. Cvičenia sú pomerne jednoduché, zatiaľ čo poskytujú vynikajúce výsledky..

Trochu o chorobe

Životný štýl najmodernejších ľudí možno nazvať sedavými. Pri práci na počítači sme dlhodobo v jednej polohe, ktorá spôsobuje svalovú nepohyblivosť, stagnáciu krvného obehu a lymfatický tok. Neustále kŕče krčnej chrbtice vyvolávajú zvýšenie zaťaženia medzistavcových platničiek a narušenie ich integrity a pružnosti..

Zmena stavu krčnej chrbtice vyvoláva zvieranie nervov a krvných ciev, v dôsledku čoho človek neustále pociťuje bolesti hlavy. Pri pokročilých stavoch osteochondrózy, bez liečby, je možný pretrvávajúci spazmus ciev, čo vedie k závažným komplikáciám mozgu..

Správna a včasná diagnóza pomáha dosiahnuť vynikajúce výsledky kombináciou liekovej liečby a Bubnovského gymnastiky. Komplex by mal zvoliť lekár individuálne, ale existuje súbor cvičení, ktoré môžu vykonávať všetci pacienti.

Hlavným cieľom, pre ktorý sú cvičenia s cervikálnou osteochondrózou podľa Bubnovského zamerané, je posilnenie svalov krku a obnovenie normálnej funkcie väzivového aparátu. Pravidelné a správne cvičenie pomáha pri dosahovaní nasledujúcich výsledkov liečby:

 • Eliminácia krku nevyžiadanej svalovej hmoty;
 • Zníženie zaťaženia chrbtice;
 • Obnovenie normálneho krvného obehu a trofizmu v tkanivách;
 • Zníženie alebo stabilizácia zmien dystrofickej povahy v kostných a chrupavkových tkanivách;
 • Zvýšené metabolické procesy v zapálených tkanivách a normalizácia ich stavu.
 • Zníženie úrovne bolesti, zreteľné zvýšenie kvality života.

Cvičenie na cervikálnu osteochondrózu podľa Bubnovského: vlastnosti

Metóda liečby cervikálnej osteochondrózy podľa Bubnovského je určená na dlhodobé používanie. Neočakávajte, že prinesie rýchle výsledky, ale pri pravidelnom vykonaní a správnej technike cvičenia v každom prípade získate výsledky.

Cvičenia pomáhajú obnoviť krvný obeh a metabolické procesy v krčnej chrbtici, posilňujú svaly, zvyšujú pohyblivosť krku. Budú účinné v ktoromkoľvek štádiu choroby..

Lekár verí, že nie je možné vrátiť normálne fungovanie bez pohybov do krčnej chrbtice. Táto technika je založená na posilňovaní väzivového aparátu a svalového korzetu. Je však dôležité kombinovať gymnastiku s inými metódami liečby. Špecialista vám odporúča skontrolovať stravu a vykonať masáž krku. V špecializovaných centrách sa môžete uchýliť k kryoterapii - liečbe chladom, ktorá podľa autora metodiky tiež dokonale pomáha v boji proti chorobe. Technika liečby by sa mala zvoliť individuálne, pričom by sa mala zohľadniť charakteristika stavu pacienta a závažnosť ochorenia.

V klasickej verzii sa Bubnovská gymnastika s osteochondrózou vykonáva v špeciálnej telocvični vybavenej cvičebnými strojmi. Môžete to však vykonať doma. Najskôr je však dôležité študovať jeho základné pravidlá a zásady, absolvovať školiaci kurz so špecialistom na cvičebnú terapiu alebo to urobiť pomocou videa. Pri vykonávaní cvičení je potrebné dodržiavať tieto pravidlá:

 • Pred začatím vyučovania nezabudnite navštíviť špecialistu, aby ste vzali do úvahy charakteristiky choroby a prítomnosť / neprítomnosť kontraindikácií.
 • Počas prvých 2-3 týždňov musíte robiť každý deň. Ak choroba prechádza ľahko, bude stačiť tréning za deň.
 • Pri cvičení musíte pozorovať rovnú zadnú polohu.
 • Cvičenia by sa mali vykonávať hladko, pomaly, bez náhlych pohybov a trhania. Počet opakovaní, ktoré sa majú začať, je 5 pre každú stranu, v priebehu času sa zvyšuje.
 • Pri vykonávaní komplexu dochádza k terapeutickému účinku v dôsledku napínania svalov krku a ich relaxácie. V konečnej pozícii sa musíte snažiť trvať 30 sekúnd, aby došlo k miernej únave.

Špecifická príprava pred komplexom sa nevyžaduje, avšak na zlepšenie účinnosti sa odporúča dodržiavať tieto odporúčania:

 • Hodinu musíte začať zahriatím svalov a kĺbov krčnej chrbtice. Na tento účel môžete použiť neostrené plachty hlavy v rôznych smeroch alebo vpred, ako aj jemne hádzať krk cez ruky.
 • Predbežne sa odporúča osprchovať sa, čo pomôže uvoľniť svaly krku a zlepšiť krvný obeh, v dôsledku čoho sa zrýchľujú procesy opravy tkanív. Ak máte medzistavcovú prietrž, sprcha by nemala byť príliš horúca..
 • Na konci gymnastiky sa odporúča urobiť jednoduchý úsek, ktorý pomôže predchádzať bolesti po cvičení.
 • Vynikajúci výsledok po cvičení poskytuje kúpanie v bazéne - to je užitočné najmä pri medzistavcových kýlach.

Bubnovského cviky na osteochondrózu krčnej chrbtice

Najobľúbenejší komplex je pomerne jednoduchý a zahŕňa iba sedem cvičení. Zameriavajú sa na posilnenie krčných svalov a nevyžadujú žiadne ďalšie zariadenia. Je dôležité iba dodržiavať všetky odporúčania odborníka. Všetky cvičenia okrem posledného sa vykonávajú v sede..

Teraz komplex cvičení:

 • Pri prvom cvičení pomaly nakloňte hlavu na jedno z ramien a trochu si sadnite do tejto polohy. Asi po pol minúte sa vráťte do východiskovej polohy. Opakujte to isté pre druhú stranu..
 • V druhom cvičení nakloňte hlavu dopredu a dotknite sa brady hrudníka. Potom si roztiahnite krk hore a dopredu.
 • Trochu nakloňte hlavu dozadu, najskôr ju otočte doprava a potom doľava.
 • Nasledujúce cvičenie tiež poskytuje vynikajúce výsledky, a to aj s cervikorakálnou osteochondrózou. Položte pravú ruku na ľavé rameno, zdvihnite lakť a pomaly otočte hlavu doprava. Chvíľu držte v tejto polohe a pociťte svalové napätie.
 • Nasledujúce cvičenie sa vykonáva rovnakým spôsobom ako tretie v rade, ale pri otáčaní hlavy musíte zdvihnúť ruky a zavesiť ich nad hlavu..
 • Východisková poloha - sedenie, položte ruky na kolená. Postupne ich posúvajte za chrbát a zároveň vytiahnite bradu. Prispeje to k efektívnemu štúdiu hrudnej chrbtice..
 • Komplex končí cvičením, ktoré napína a uvoľňuje svaly krku. Musíte sa postaviť rovno, sklopte ruky nadol. Vytiahnite krk dopredu, jemne otočte hlavu nabok a pokúste sa bradou dotknúť ramena.

Gymnastika podľa Bubnovského pre cervikálnu osteochondrózu môže obsahovať ďalšie cviky a ich výber bude určený lokalizáciou postihnutých stavcov, individuálnymi charakteristikami priebehu choroby, úrovňou svalového napätia a celkovou pohyblivosťou chrbtice..

Okrem cvičení, ktoré už boli opísané pri liečbe cervikálnej osteochondrózy, môžu byť užitočné aj tieto:

 • Zdvihnite ramená a pokúste sa dotýkať ich uší.
 • Otočte hlavu do strán a ruky položte na chrám.
 • Jemne posúvajte hlavu dozadu a dopredu a vykonávajte akúkoľvek imitáciu orientálnych tanečných pohybov.
 • Vis tiež funguje dobre, pull-up na vodorovnej lište.
 • Ak máte expandér, môžete ho nahradiť špeciálnymi simulátormi. Opravte ho a pohybujte sa po sebe, akoby rezalo palivové drevo. Môžete ju tiež upevniť vyššie, posadiť sa pod ňu na stoličku a strhnúť ju - pomáha to kvalitatívne posilňovať svaly krku a ramien..

Ak komplex zahŕňa silové cvičenia, potom na konci tréningu sa odporúča vykonať relaxačné cvičenie: sadnite si na zem, ohnite kolená, chodidlá sú rovnobežné, sklopte hlavu, položte si čelo na kolená. Pokúste sa sedieť aspoň minútu..

Sergey Bubnovsky: „Osteochondróza nie je veta“

V sieti nájdete a čítate online knihu Sergeja Bubnovského „Osteochondrosis - nie vetu“. Autor v nej popisuje implementáciu cvičení a ďalšie metódy boja proti osteochondróze a zmiernenie stavu. Okrem iného odporúča nasledujúce opatrenia:

 • Neskúšajte dokončiť všetky cvičenia naraz vo veľkom počte opakovaní. Nadmerný stres môže spôsobiť zhoršenie. Začnite s malým zaťažením a postupne ho zvyšujte.
 • V počiatočnej fáze kinezoterapie sú možné bolesti svalov a dokonca aj kŕče. Potrebujete byť trpezlivý, kým sa telo prispôsobuje - v priebehu času nepríjemné javy zmiznú.
 • Ak neustále užívate lieky, ktoré normalizujú srdcovú činnosť, nemôžete ich náhle odmietnuť. Autor okrem toho odporúča, aby pacient pracoval s psychoterapeutom, pretože mnohí zažívajú psychologický strach z bolesti, a preto sú zaseknutí tabletkami..
 • Pri cvičení je potrebné venovať osobitnú pozornosť dýchaniu bránice.

Súdiac podľa recenzií ľudí, ktorí si sami vyskúšali gymnastiku, dokonale to pomáha pri zmierňovaní bolesti, obnovuje pohyblivosť stavcov. Po niekoľkých mesiacoch sa väčšina pacientov cíti oveľa lepšie. Dobrým spôsobom, ako zlepšiť chrbticu a kĺby, sú izometrické cvičenia Dr. Borschenka, o ktorých už na našich webových stránkach existuje článok s recenziami..

Ponúkame vám možnosť sledovať video s metódou liečby osteochondrózy krčnej chrbtice Bubnovského.

Osteochondróza - nie veta!

Autor:Sergey Mikhailovich Bubnovsky
Žáner:zdravie
rok:2010
ISBN:978-5-699-41597-7

Bubnovský Sergey Mikhailovič sa vo svojej knihe pokúsil pristupovať k riešeniu problému osteochondrózy z nečakaného uhla a považuje ho za oveľa hlbší a širší, ako je tomu v tradičnej medicíne. Jeho zistenia založené na mnohoročnej praxi sú neočakávané, ak nie šokujúce..

Sú bolesti chrbta nepostrehnuteľné v čase tak nevinného a čo treba hľadať, keď sa objavia? Je spinálna chirurgia potrebná na osteochondrózu? Čo je správne dýchanie? Zaobchádzať pred sebazničením, zmeniť tabletku na tabletku? Alebo obnovte svoje zdravie opustením? Dostanete odpovede na všetky otázky v tejto knihe..

NIE - na korzety, pilulky, injekcie... a iné podobné metódy „Zničenia“ svalov. ÁNO - ZDRAVIE, PRÁCA, PACIENTA A ČISTENIE!

Kniha je napísaná v jednoduchom a prístupnom jazyku, pomôže udržať alebo obnoviť zdravie a bude zaujímavá pre širokú škálu čitateľov.

Zložitosť liečby osteochondrózy nie je v metodike lekára, ale v psychológii pacienta. Metódy sa môžu líšiť, psychológia - jedna: „Za svoje choroby nemám vinu!“

Prevažný počet ľudí s rôznymi druhmi bolesti (napríklad v oblasti chrbtice, kĺbov, srdca, panvy) je presvedčený, že ide o chorobu. To znamená, že sa podľa nich dostali pod vplyv cudzích faktorov na ich tele, nezávisle od ich správania, vôle a životného štýlu. Preto by ich mal lekár ošetriť. A lekári vo veľkej väčšine to považujú za rovnaké. Teória medicíny to tiež učí, ktorá používa rôzne nezákonné, t. J. Frázy, ktoré nesúvisia s realitou..

Osteochondróza - nie veta! Stiahnite si fb2, epub, pdf, txt zadarmo

Nová ilustrovaná kniha slávneho kinezoterapeuta, profesora S. M. Bubnovského, je spoľahlivým pomocníkom pre tých, ktorí už poznajú jeho jedinečnú metódu liečenia ľudského tela ako celku prostredníctvom liečby a zlepšovania pohybového aparátu, ale z jedného alebo druhého dôvodu nemôže pravidelne navštívte špecializované Kinezoterapeutické centrá s autorskými simulátormi. Navrhované cvičenia sa môžu vykonávať pomocou jednoduchých pomôcok doma, počas prázdnin alebo na dlhých pracovných cestách, pričom sa riadi hlavným mottom autora: „Nie deň bez cvičení!“ Sú zhromažďované v sekciách pokrývajúcich všetky hlavné skupiny kĺbov, väzov a svalov, takže si každý čitateľ ľahko vyberie tie, ktoré mu pomôžu, a podrobné informácie o indikáciách a kontraindikáciách pomôžu študentom dosiahnuť maximálnu efektívnosť výcviku a vyhnúť sa zraneniam. Táto kniha sa má stať „vreckovým lekárom“ každého, kto sa chce na mnoho rokov vracať a udržiavať zdravie. Kniha DVD pre túto knihu „Lekcia pre začiatočníkov“ s podrobnými odporúčaniami Dr. Bubnovského vám pomôže porozumieť technike cvičení! Pamätajte, že správny pohyb sa uzdravuje, nesprávne mrzáky. V pdf A4 je zachovaný dizajn publikovania. DVD pripojené iba na tlač.

Stále viac ľudí s problémami so zadami je sklamaných konvenčnými metódami liečby: operáciami a liekmi. Slávny lekár Sergei Michajilovič Bubnovský vo svojej knihe ponúka úplne nový prístup k riešeniu problému kýly chrbtice bez chirurgického zákroku.

Čo je to bolesť chrbta? Čo robiť so strachom, ktorý sa vyskytuje u osoby s diagnózou „hernie chrbtice“? Akým spôsobom sa rozhodnete riešiť tento problém? Potrebujem korzet na bolesti chrbta? Aký je správny pohyb? Ako prekonať strach z pohybu? Ako liečiť spinálnu prietrž bez liekov? Na tieto a ďalšie otázky odpovedá Dr. Bubnovsky, ktorý má viac ako tridsať rokov práce s najťažšími prípadmi choroby a je schopný sa s nimi vyrovnať bez chirurgického zákroku pomocou správnych cvikov..

Táto kniha pomôže mladým ľuďom pri posilňovaní ich zdravia, ako aj starším ľuďom, ktorí majú závažné sprievodné choroby. Zaujímavé, nezvyčajné, úprimne!

Utrpenie osoby, ktorá stratila schopnosť ohýbať nohu v kolene bez bolesti, je nezmerateľné. Pokusy chirurgov o náhradu väzov a samotného kĺbu, odstránenie menisku vedú iba k dočasným výsledkom.

Vďaka rehabilitácii podľa pôvodnej metódy Dr. Bubnovského získajú pacienti po zraneniach kolena a zložitých operáciách zlaté olympijské hry, olympijské hry, majstrovstvá Európy a sveta a ľudia, ktorí sú od sportu vzdialení, dokonca aj po 70 rokoch zabudnú na barle a prestanú krívať.!

Kniha obsahuje cvičenia špeciálne vyvinuté autorom, rozoberá mýty a mylné predstavy týkajúce sa liečby kolena, podrobne popisuje liečbu artritídy a artrózy kolenného kĺbu, zotavenie sa z traumy a operácií.

Bedrový kĺb je najmocnejším v ľudskom tele a prežíva veľa stresu, preto nie je prekvapujúce, že problémy s týmto kĺbom sa vyskytujú na 2. mieste po bolesti chrbta..

Hneď ako sa v kĺbe objaví bolesť, každý krok sa zmení na mučenie, každý pohyb sa stane bolestivým testom. Chôdza je zlomená, chrbát, kolená zranené, je ťažké vstať a ísť spať - to všetko je koxartróza - choroba bedrového kĺbu, ktorá sa vyskytuje u stredného a staršieho človeka a u mladých ľudí po zraneniach..

Čitateľ sa vyzýva, aby sa oboznámil s jedinečným materiálom autora, ktorý sám podstúpil endoprotetickú operáciu a študoval tento problém viac ako 30 rokov. Bubnovsky ponúka skúsenosť s úspešným prekonaním tejto vážnej choroby na príklade svojho osobného denníka.

Kniha bude zaujímavá nielen pre široký okruh čitateľov, ktorí majú problémy s bedrovým kĺbom, ale aj pre odborníkov.

Predtým, ako sa podelil o svoje odporúčania, Sergei Mikhailovič Bubnovsky prežil 5 spoločných operácií, ktoré by neboli potrebné, ak by existoval systém liečby opísaný v tejto knihe..

Dlhých 27 rokov života v boji proti bolesti ho urobil nekompromisným, ale spoľahlivým doktorom. Je oslovený ako posledná nádej a tieto nádeje zdôvodňuje, ak pacient spĺňa tri z jeho princípov: „Trpezlivosť - práca - poslušnosť“..

Sergei Mikhailovich, odklon od lekárskych diskusií o spoľahlivosti konkrétnej metódy liečby, hovorí: „Pozrite sa na výsledky liečby a porozumiete všetkým.“.

Pilulky, injekcie, korzety a akékoľvek obmedzenia po liečbe - nejde o neho.

Táto zbierka odhaľuje tajomstvá života ľudských kĺbov, ale odhaľuje ich. človek musí ísť zo strachu a lenivosti do života v pohybe.

Motto Dr. Bubnovského - správny pohyb sa uzdravuje, zlé - mrzáky.

Dlho očakávaná kniha najslávnejšieho autora vo veciach zdravého životného štýlu - profesora Bubnovského - sa venuje liečeniu srdca a krvných ciev. Autor ponúka revolučný, nrogový prístup k liečbe cievnych ochorení, ako sú hypertenzia, diabetes mellitus, ateroskleróza, bolesti hlavy a závraty, arytmia a koronárne srdcové choroby.

Sergei Mikhailovich prvýkrát odhaľuje tajomstvá liečivých účinkov prírodných prvkov - vzduch, voda, zem, oheň, éter - a navrhuje kľúče na obnovenie jeho zdravotného poriadku. Vykonaním cvičení a podľa odporúčaní Dr. Bubnovského sa zbavíte drogových závislostí, zlepšíte kvalitu svojho života a samozrejme ho rozšírite.

Kniha je plná optimizmu a viery v človeka. Príbehy o uzdravení pacienta, ktoré sa v ňom odrážajú, sú niekedy s ich výsledkami ohromujúce. Táto kniha vám pomôže rýchlo sa dostať z choroby bez straty a udržať túžbu žiť dlho a aktívne..

Bubnovsky vo svojej novej knihe ponúka čitateľom jedinečný systém cvičení na liečenie cievnych ochorení a súvisiacich problémov srdca a mozgu (hypertenzia, tromboflebitída, arytmia, bolesť srdca, ateroskleróza, srdcový infarkt atď.). Ako súvisí výskyt cievnych ochorení s vyhynutím svalového systému? Osteochondróza a ischemická choroba srdca - čo je bežné? Aké cvičenia normalizujú tlak?

Sergey Mikhailovich odpovedá na tieto otázky prístupnou formou, ktorá vychádza z jeho mnohoročnej lekárskej praxe. Kniha obsahuje odporúčania, ktoré pomôžu pochopiť hlavné chyby a chyby na ceste k uzdraveniu. Publikácia je určená všetkým, ktorí sa zaujímajú o svoje zdravie a chcú sa zbaviť drogovej závislosti a zachovať si možnosť aktívnej dlhovekosti..

Čo môže byť horšie ako bolesť hlavy? Nie je možné z nej uniknúť. Príčiny bolesti hlavy je veľa, ale málokto vie, že sú často spojené so slabosťou svalov ramenného pletenca..

Bubnovsky vo svojej novej knihe dešifroval kód na bolesti hlavy a ukázal cestu von z tohto začarovaného kruhu bez liekov proti bolesti. Môžem zvládnuť bolesť sám? Čo je to svalová depresia? Čo robiť s akútnou bolesťou hlavy? Čo môže spôsobiť sklerózu mozgu?

Autor vám povie, ako správne vykonávať cvičenia, aby ste sa zbavili bolesti hlavy, bolesti hlavy v ramene a krku, ako posilniť svoju psychiku. Na konci knihy je „Big Life Dictionary“, ktorý s pôvodným lekárskym humorom popisuje stav kolapsu zdravia ľudí, ignorujúc cestu k zdraviu, ktorú navrhuje autor..

Kniha by mala byť zaujímavá pre všetkých, bez výnimky, a predovšetkým pre tých, ktorí sa nechcú dostať do tohto slovníka ako príklad.

Rozhovor s Dr. Buteykom v časopise ECO

Takmer väčšina ľudí fajčí: niektoré podľa vlastného presvedčenia, iné nasledujú módu, iné napodobňujú niekoho. Ale nie každý môže odpovedať na otázku: fajčí návyk alebo psychologická a fyziologická závislosť? Táto kniha vám pomôže pri rozhodovaní, či prestať fajčiť navždy pomocou metód tradičného aj alternatívneho lekárstva a rozhodnúť sa pre seba, čo je dôležitejšie: cigareta alebo zdravie.

Kniha je odporúčaná pre širokú škálu čitateľov..

DOVOLENKA, ŽE VŽDY S VÁMI.

"podľa najsprávnejších hodín na celej Zemi.".

„Áno. Všetko sa deje, všetko tečie.“ - Arkady Velurov filozoficky poznamenal v „Príhovornej bráne“. Medzitým, aj v naj turbulentnejšom prúde je vždy tichá chrbátová voda. Je to tichá voda z posledných dvesto rokov, ktorá pripomína stav vecí v takej krehkej a krehkej oblasti ľudskej činnosti, ako je výroba hodiniek. A nie je to tak, že by sa oblasť jemnej mechaniky vôbec nepodrobila žiadnemu vývoju, ale stále nie je hodné nahradiť vynálezy najväčšieho strážcu „všetkých čias a národov“ Abrahámom-Louisom Breguetom, a napriek tomu aspoň niektorým z nich. automatické navíjacie zariadenie alebo nárazuvzdorný mechanizmus boli vyrobené dávno pred francúzskou revolúciou. Inštalácia takého majstrovského vynálezu, ako je tourbillon do hodiniek, zariadenie malé a doslova hodné svojej váhy v zlate, ktoré umožňuje hodinám rovnako presne spočítať čas v akejkoľvek polohe vzhľadom na zemský povrch, zostáva výsadou len zopár zúfalo zručných mechanikov. Mimochodom, aj prvý náramok s hodinkami, vyrobený v roku 1810 pre neapolskú kráľovnú a stal sa predkom moderných hodiniek, bol jedným z mnohých nálezov nevyčerpateľného majstra, ktorého 250. výročie sa oslavovalo v januári 1996..

Cvičenie na cervikálnu osteochondrózu podľa Bubnovského. Cvičenie krku

Takmer každý druhý človek má osteochondrózu chrbtice. Existuje niekoľko druhov osteochondrózy; Najčastejšie sa vyskytuje osteochondróza krčnej chrbtice. Pri osteochondróze sú oslabené svaly chrbta a dochádza k narušeniu integrity stavcov, čo vedie k vzniku syndrómu bolesti..

Toto ochorenie sa musí liečiť opatrne, pretože miecha je obsiahnutá v chrbtici, ktorá riadi činnosť mnohých orgánov.
Existuje mnoho spôsobov liečby osteochondrózy; Jednou z najúčinnejších metód je súbor cvičení vyvinutých Dr. Bubnovským. Ďalej sa dozvieme o výhodách tejto techniky a naučíme sa základné cvičenia na osteochondrózu krčka maternice.

Klasická liečba a metódy Dr. Bubnovského

Najčastejšie sa osteochondróza lieči liekmi. Lieky spomaľujú rozvoj osteochondrózy a tiež posilňujú svalové vlákna. To vedie k zníženiu zápalu a eliminácii bolestivého opuchu. Musíte však pochopiť, že lieky túto chorobu nevyliečia, ale len spomaľujú jej vývoj.

Musíte si tiež uvedomiť, že lieky môžu poškodiť sliznicu žalúdka, takže musíte brať lieky opatrne..

Osteochondróza sa tiež často lieči telesnou výchovou, terapeutickými masážami a fyzioterapeutickými metódami (ultrazvuk, elektroforéza atď.). Lekári tiež odporúčajú kombinovať tieto postupy s použitím bylinných tinktúr na posilnenie svalov..

Sergey Bubnovsky vynašiel svoju vlastnú techniku ​​liečby osteochondrózy. Táto technika je komplexom terapeutických fyzických cvičení. Musíme si však uvedomiť, že metodika Dr. Bubnovského nie je iba cvičením fyzioterapie.

Kľúčovým rysom tejto techniky je príprava individuálnych programov po malých lekárskych testoch, ktoré presne určia lokalizáciu bolesti.

Po vyšetrení by mal človek navštíviť lekárov, ktorí sú oboznámení s technikou Bubnovsky, aby sa naučil špeciálne cvičenia. Po ukončení výcviku môže človek robiť doma gymnastiku.

Bubnovského technika uznaná úradným lekárstvom.

Prvé výsledky sa neobjavia okamžite, ale stále, veľmi skoro - po 5-10 dňoch. Úprimne povedané, vykonávať všetky cvičenia, ktoré lekár predpísal, potom sa znižuje syndróm bolesti, obnovuje sa pohyblivosť chrbtice a zlepšuje sa stav tela ako celku..

Cvičenie na cervikálnu osteochondrózu podľa Bubnovského možno vykonať aj na prevenciu, ktorá môže významne znížiť riziko vzniku osteochondrózy. Ak je osteochondróza v neskorom štádiu vývoja, potom Bubnovského technika bude mať pozitívny vplyv na organizmus, hoci zlepšenie nastane 15 - 20 dní po začiatku cvičení..

Funkcie a výhody Bubnovského techniky

Aký je rozdiel medzi metodológiou Dr. Bubnovského a klasickou metodológiou? Zdôrazňujú sa tri kľúčové rozdiely:

 • Plán terapeutickej gymnastiky je zostavený striktne individuálne. Lekár by mal venovať pozornosť zdravotnému stavu pacienta, intenzite syndrómu bolesti, brať do úvahy fyzické schopnosti osoby atď..
 • Pomocou Bubnovského techniky môžete posilniť svalovú skupinu svalového korzetu, ktorý, nanešťastie, často netrénuje pri vykonávaní klasických cvičení fyzioterapie.
 • Fyzická aktivita je kombinovaná s dýchacími cvičeniami. Bubnovsky tiež odporúča kombinovať svoju techniku ​​s terapeutickou masážou..

Porovnanie Bubnovského metódy s klasickou fyzioterapiou:

Klasické fyzioterapeutické cvičeniaBubnovského technika
bezpečnosťVysoká bezpečnosť. Lieky môžu byť predpísané spolu s cvičením.Liečba touto metódou je absolútne bezpečná a nespôsobí žiadne škody. Bubnovského technika nevyužíva liečbu spinálnej osteochondrózy tabletami. Prášky však často majú kontraindikácie a vedľajšie účinky..
Terapeutický účinokOšetruje sa krčka maternicová oblasť a bedrová oblasť.Komplexné uzdravenie tela. Po ukončení liečebného cyklu sa človek nielen zbaví príznakov osteochondrózy, ale uzdraví aj celé telo..
trvanieÚčinok aplikácie pretrváva dlho, nezabráni recidíve ochorenia.Účinok aplikácie trvá dlho; to umožňuje nielen vyliečenie choroby, ale aj zabránenie jej opätovnému výskytu.
všestrannosťMôžu sa liečiť mierne až stredne ťažké osteochondrózy..V poslednom štádiu môžete liečiť miernu bolesť chrbtice a osteochondrózu. Použitím Bubnovského metódy je možné vykonať aj pooperačné zotavenie..
Vedľajšie účinkyMá malý počet kontraindikácií a vedľajších účinkov..Nemá žiadne vedľajšie účinky a kontraindikácie. Inými slovami, osoba akéhokoľvek pohlavia a veku môže vykonávať jednoduché cvičenia; aj keď je gymnastika Dr. Bubnovského neúčinná, nebude trpieť vedľajšími účinkami liečby.

Kľúčové tipy

Predtým, ako zvážime základné cvičenia, zistíme, aké rady poskytuje samotný Sergej Bubnovský v súvislosti s jeho metodikou:

 • Účinnosť liečby závisí od toho, či dodržujete zamýšľaný plán liečby alebo nie. Ak nezabudnete vykonávať cvičenia, choroba ustúpi; Ak sa nebudete držať plánu, účinnosť liečby bude pomerne nízka.
 • Prvých 14 dní cvičenia by sa malo robiť každý deň. Nie sú povolené žiadne prihrávky.
 • Potom je možné liečebný plán upraviť. Pri vypracúvaní následného liečebného plánu sa zohľadňujú individuálne vlastnosti tela, ako aj účinok prvých 14 dní liečby..
 • Ak prvých 14 dní liečby bolo úspešných a príznaky osteochondrózy sa zmiernili, frekvencia cvičenia sa môže znížiť; ak príznaky osteochondrózy nezmiznú, potom by sa mala absolvovať ďalšia bežná gymnastika na 14 dní. Vo väčšine prípadov sú príznaky osteochondrózy oslabené a lekár znižuje frekvenciu cvičenia na 8 kusov mesačne..
 • Počas cvičenia držte chrbát rovno. Ak držanie tela nie je kontrolované, účinok liečby bude nízky.
 • Celková dĺžka kurzu je stanovená individuálne, najčastejšie však trvá 3 - 4 mesiace.

Komplex cvičení Dr. Bubnovského

Teraz zvážte základné cvičenia, ktoré je potrebné vykonať pri liečbe osteochondrózy podľa Bubnovského techniky.

Gymnastika pre krk

Poplatky za krčný región vyzerajú takto:

 • Maximálna rotácia. Otáčajte hlavou rôznymi smermi a postupne zvyšujte uhol natočenia, kým nedosiahnete maximálne možné otáčanie hlavy. Potom cvičenie zopakujte.
 • Ohnite hlavu k hrudníku. Pomaly sklopte hlavu nadol, kým sa nedotknete hrudníka. Cvičenie zopakujte niekoľkokrát..
 • Ramená nahor. Zdvihnite plecia tak vysoko, ako môžete.
 • Držte hlavu v rukách. Toto cvičenie je veľmi podobné „maximálnej zákrute“, ale pri zatáčaní by ste mali držať hlavu rukami. Účinok by sa mal dosiahnuť tak, aby svaly krku odolali ramenám..
 • Rám. Otočte hlavu rôznymi smermi, ale pri zatáčaní najprv položte ľavú ruku na pravé rameno a potom - pravú ruku na ľavom ramene.
 • Fakír. Položte ruky na hlavu a potom hlavu otočte doľava a potom doprava.
 • Hus. Vytiahnite krk dopredu a dozadu; keď dosiahnete limit, otočte hlavu k ramenu. Cvičenie opakujte niekoľkokrát a otočte hlavu.

Silové cvičenia

Bubnovsky tiež odporúča vykonať špeciálne silové cvičenia. Musíte ich vykonať spolu s inštruktorom. Inštruktor vám tiež môže vymenovať špeciálny simulátor.

Hlavné cvičenia zamerané na silu sú nasledujúce:

 • Ťahanie za vodorovnú lištu. Malo by sa vykonať 5-6 ťahov.
 • Ak sa nemôžete zdvihnúť, mali by ste niekoľko minút zavesiť na vodorovnú tyč, aby ste uvoľnili svaly krku.
 • Cvičenie s expandérom číslo 1. Vezmite expandér a vstúpte na jeden z koncov; druhý koniec by mal byť zdvihnutý zozadu a vytiahnutý.
 • Cvičenie s expandérom číslo 2. Pripevnite expandér na podlahu; potom si sadnite na stoličku vedľa expandéra a pritiahnite ju k sebe.

Video s cvičeniami Dr. Bubnovského

Jedlo na Bubnovsky

Taktiež z metodiky Dr. Bubnovského vyplýva, že výrazne zlepšíte svoju stravu a životný štýl.

Lekár odporúča:

 • Jedzte iba prírodné potraviny.
 • Vzdajte sa konzervovaných potravín.
 • Znížte príjem cukru a solí..
 • Nepite ani nefajčite..
 • Prestaňte piť kávu.
 • Pite prírodné kompóty a sladkú vodu bez plynu.
 • Varte jednoduché jedlo s minimálnym množstvom korenín; odmietajte vyprážanie, radšej varené jedlá, ako aj dusené jedlá.

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Kýla chrbtice sa právom považuje za jeden z najnepríjemnejších prejavov osteochondrózy. Toto ochorenie je sprevádzané silnou bolesťou a výrazným obmedzením pohybu, čo významne znižuje kvalitu života pacienta.
Fyzioterapia je indikovaná na osteochondrózu akejkoľvek lokalizácie - krčka maternice, hrudníka, drieku, lumbosakralu. Vykonávanie niekoľkých sedení pomáha zmierňovať bolesť, odstraňuje kŕče počas nakláňania a otáčania tela, zvyšuje rozsah pohybov v postihnutej časti chrbtice.
Aký je xiphoidný proces hrudnej kosti? Toto oznámi lekár, ktorému pacient vyhľadá radu.
Ak osoba pociťuje nepohodlie v oblasti hrudníka, najmä keď je stlačená, môže to poškodiť xiphoidný proces hrudnej kosti.