loader

Bubnovského metódy: liečba chrbtice - 20 základných cvičení

Ťažké zranenia chrbtice a kĺbov v mladom veku sú takmer pre každého trestom postihnutia, ale nie pre Dr. Bubnovského. Túžba žiť ho úplne prinútila vyvíjať a vykonávať cvičenia podľa osobnej techniky, ktorá pomohla obnoviť jeho telo po autonehode.

Cvičenie svalov, kĺbov a chrbtice, ktoré vykonal budúci lekár na rehabilitáciu zraneného tela, ho následne modifikoval a patentoval. Liečba podľa metódy Dr. Bubnovského postavila na nohy nielen seba, ale aj tisíce vďačných pacientov.

Základné princípy gymnastických cvičení pre rehabilitáciu

Je dôležité to vedieť! Lekári v šoku: „Existuje účinný a cenovo dostupný liek na bolesť kĺbov.“ Prečítajte si viac.

Bubnovsky bola vyvinutá terapeutická gymnastika a je založená na princípoch artikulárnej gymnastiky, keď sa cvičenia vykonávajú prostredníctvom bolesti. Liečba a rehabilitácia sú založené na komplexe 20 jednoduchých cvičení na prvý pohľad. Po diagnostikovaní stavu pacienta sa vyberú cviky a zostaví sa ich postupnosť a počet opakovaní pre svalové skupiny, ktoré potrebujú tréning..

Pri liečbe poškodenej chrbtice a kĺbov sa vykonáva gymnastická záťaž, ktorá nespôsobuje akútnu bolesť, ale jej postupné prekonávanie. V centre cvičení určených na rehabilitáciu pomocou Bubnovského je liečba pohybu. Kvôli určitému zaťaženiu svalov a väzov dochádza k zvýšenému pohybu krvi a lymfy do postihnutých oblastí..

Dokonca aj „zanedbané“ spoločné problémy môžu byť vyliečené doma! Nezabudnite to rozmazať raz denne..

Zvýšený prísun výživných látok do tkanív pomáha regenerácii svalov a nervových zakončení. Spustí sa prirodzený mechanizmus regenerácie tela. Táto liečba sa nazýva kinezoterapia. Gymnastický komplex je vybraný individuálne a dá sa hrať doma.

Menovania a kontraindikácie implementácie liečebného komplexu

Na ošetrenie a obnovu chrbtice bolo vyvinutých množstvo rôznych cvičení a gymnastických komplexov. Vo väčšine prípadov sa vyberajú jednotlivo. Ich implementácia však má určité kontraindikácie:

 • vysoká telesná teplota;
 • onkologické patológie;
 • chronické choroby v akútnom štádiu;
 • ťažké infekčné lézie tela;
 • individuálne kontraindikácie.

Všetky odporúčania na vykonávanie lekárskych cvičení Bubnovského predpisuje lekár po dodatočnom vyšetrení, aby sa vylúčili skryté patológie. Terapeutický výsledok nastáva v dôsledku pasívneho a aktívneho zaťaženia svalového aparátu. Účinok nastáva po dlhom priebehu liečebných cvičení na chrbticu.

Účinné cvičenia na chrbticu a kĺby

Na vykonanie domáceho gymnastického komplexu sa odporúča nasledujúcich 20 základných cvičení Dr. Bubnovského.

 1. Pri vdychovaní sa zdvihnite zo sedu na svojich pätách a rukami robte kruhové pohyby. Pri výdychu sa vráťte na IP.
 2. Pri výdychu z polohy na chrbte sa zdvihnite so sklonenými kolenami. Nadýchnite sa - položte sa na chrbát. Môžete rozmnožovať a spájať kolená.
 3. V rovnakej polohe, zdvíhanie tela, skúste zmenšiť lakte a kolená. Pri vdychovaní sa spustite na chrbát.
 4. Leží na vašej strane, položí ruku na zem, vydýchne a vstane a nadýchne.
 5. Stoja na všetkých štyroch, úplne uvoľňujú svaly panvy a zdvíhajú nohy, „vrtia chvostom“.
 6. Zostaňte v tejto polohe a vykonávajte ohyb vpred, ohýbajte lakte.
 7. Sadnite si na päty, natiahnite sa a uvoľnite všetky svaly.
 8. Krčiace sa na podlahe s dôrazom na ruky, cvičenie „nožnice“.
 9. Ľahnite si na podlahu na bok a vytiahnite nohu ohnutú na kolene k ramenu (vdychovanie), noha sa vráti do vodorovnej polohy - výdych.
 10. Ležiaci na bruchu, nohy rovnomerne roztiahnuté a zdvihnuté, ruky vpred. Potom sklopte nohy a zdvihnite trup. Takže náhradníci.
 11. Počas inhalácie v polohe na chrbte natiahnite kolená k hrudníku, vydýchnite, zdvihnite nohy, ponožky na sebe, ruky na bokoch.
 12. Nohy zostávajú stále v rovnakej polohe, ohýbajú sa a nakláňajú sa doľava, narovnávajú sa a tiež sprava.
 13. Zostávajú v polohe na chrbte, ohýbajú kolená a zdvíhajú trup a napínajú brušné svaly.
 14. Pokračovanie predchádzajúceho cvičenia: položte pravú nohu na ľavé koleno a potiahnite ľavý lakeť na koleno pravej nohy, výdych, vráťte sa do pôvodnej polohy - vdychujte.
 15. Rovnakým spôsobom urobil opačným spôsobom.
 16. Ďalej prichádza kliky z podlahy a pri zdvíhaní sa vydýchajú.
 17. Počas vdýchnutia stojí na všetkých štyroch kolenách koleno pritiahnuté k ramenu a noha sa vydýcha ako výdych..
 18. Ďalšou fázou je „chôdza po svalovom svale“, potom späť, potom vpred, niekoľkokrát.
 19. Crick. Stoja alebo sedíte (ak sa budete cítiť pohodlne), zatiaľ čo pri vdychovaní sa pomaly snažte dosiahnuť rukami čo najďalej k ponožkám. Pri výdychu tiež pomaly neviazajte.
 20. Posledným cvičením je svalová relaxácia. Pri výdychu jemne natiahnite chrbát..

Všeobecné odporúčania

Liečba chrbtice pomocou gymnastického komplexu Dr. Bubnovského sa musí vykonávať iba po konzultácii s odborníkom. Počet cvikov a ich trvanie sa prideľujú individuálne, pričom sa berie do úvahy stupeň poškodenia chrbtice a stavu svalov.

Lekár môže odporučiť ďalší komplex pre začiatočníkov so slabými svalmi pre hlavných 20 cvikov Bubnovského. Liečba bude tiež účinnejšia, ak budete dodržiavať určitú stravu a používanie bylinných čajov..

20 cvičení od Bubnovského

Podstatou liečby podľa Bubnovského metódy je kinezapírovanie. Kinesitherapy sa prekladá ako liečba pohybom a na tomto sú postavené cvičenia Dr. Bubnovského. Ich tvorca je presvedčený, že človek je schopný sa uzdraviť pomocou schopností vlastného tela. Potvrdením správnosti tohto hľadiska je slávny komplex 20 cvičení Bubnovského. Napriek tomu, že už existuje stereotyp, že Bubnovského cviky sú určené iba na chrbát, teraz budete mať príležitosť prečerpať tlač.

Ukážeme vám hlavnú zložku 20 cvičení Dr. Bubnovského.

 1. Vykonávame hojdačky nôh - sedíme na zemi, natiahneme nohy, ponožky na seba, spočívame na sebe. Hlavným bodom cvičenia sú vždy narovnané kolená. Vykonávame hojdačka typu „nožnice“ - začíname vertikálnym zdvíhaním jednej nohy a následným striedaním výťahov oboch nôh. Ako vidíte, známy z detských „nožníc“ zaujíma popredné miesto medzi 20 základnými cvičeniami Dr. Bubnovského.
 2. Hojenie na bok - hlavná vec je, že ležíme striktne na bedre, kolená sú narovnané, ponožky na sebe, spočívame rukami na podlahe. Vyrábame vodorovné nožnice a mierne zdvíhame nohy z podlahy. Snažíme sa udržať brucho vtiahnuté..
 3. Vykonajte cvičenie na boku - telo je natiahnuté v jednej línii, žalúdok a zadok sú vtiahnuté, dôraz na predlaktie. Ponožky vytiahnite dopredu, ohnite kolenom, zdvihnite plece hornej končatiny, potom ju sklopte a rovnou nohou urobte švih..
 4. Cvičíme, ležíme na chrbte, hlavná vec je, že naše plecia nevychádzajú z podlahy. Nohy sú natiahnuté na podlahe, ruky za hlavou. Pri výdychu natiahneme kolená k hrudníku a posunieme ich čo najväčšie. Spúšťanie nôh, ponožky sa ťahajú dopredu, ohýbanie nôh, ponožky sa ťahajú na seba.
 5. Ruky za hlavou, kolená ohnuté. Vydychujte s telom na počte štyroch.
 6. Natiahneme kolená k hrudníku, natiahneme ABS.
 7. Zdvihnite rovné nohy na výdych a neznižujte ich až na koniec na podlahe.
 8. Kolená sa zohýbajú, ruky vpred, pri výdychu natiahneme ruky na kolená a trháme iba lopatky.
 9. Natiahnite nohy, telo spustite dopredu k nohám.
 10. IP - ležiace na boku. Na jednej strane ohneme hornú časť nohy a rozložíme slabiny na podlahu, na počte dvoch sa vrátime na PI, na počte troch - urobíme švih s rovnou nohou.
 11. IP - to isté, hádzať koleno vpred, čo najbližšie k sebe, potom nohu vziať späť.
 12. Ležíme na zemi, ruky za našimi hlavami, robíme si bicykel - striedavo na svahu spájame protiľahlé lakte a kolená.
 13. Bicykel ležiaci na boku - na výdychu, ohnite dolnú časť nohy v kolene a zatiahnite lakťom hornej časti ramena do kolena, zatiaľ čo vdychujte, odstráňte lakte čo najviac a ohýbajte koleno hornej časti nohy.
 14. Krútenie - začnite čo najviac koleno hornej končatiny, pri výdychu ju berieme späť, narovnávame, telo je naklonené dopredu.

Bubnovsky S.M. - 20 nevyhnutných cvičení

Profesor, lekár lekárskych vied, autor série kníh o zlepšení tela Bubnovsky Sergei Mikhailovich navrhol úplne nový systém zotavenia a úľavy od bolesti bez drog a operácií. Kombinoval dva zdanlivo opačné prístupy k riešeniu týchto problémov do systému, ktorého základom je lekárska a poradenská pomoc a športové a fitnes aktivity. Jedinečnosť systému potvrdzuje množstvo osvedčení a patentov, ako aj ocenenia a poďakovania.
Z pohľadu profesora nie je možné liečiť muskuloskeletálny systém alebo muskuloskeletálny systém, omnoho menej funkčne obnovené drogami..

Po prvýkrát v svetovej praxi sa vyvinuli programy na obnovu všetkých veľkých kĺbov bez straty kvality života. Boli vyvinuté jedinečné programy pre deti a dospievajúcich (školy a vysoké školy v Moskve), tehotné ženy a ženy v popôrodnom a postmenopauzálnom období („Centrum ochrany a korekcie zdravia žien“), športovci excelentnosti (tím „Kamaz-master“, zástupcovia národného tímu) Rusko v atletike, freestyle wrestlingu, Wushu, hokeji, futbale, powerliftingu, všadeprítomnom tanci, tanci v sále, tenise atď.), Ako aj u starších ľudí s mnohými sprievodnými chorobami.

Obľúbený citát od Sergeja Michajloviča:

„My, vy a ja, sme nekonečne silnejší, ako sme si doteraz uvedomili. Na to sa musíme zamerať. F. Nietzsche »

Bubnovsky S.M.. Knihy online

Knihy (8)

Sergei Michajilovič Bubnovskij hneď vie, aká bolesť, stuhnutosť a barle sú. Vo veku 22 rokov mal dopravnú nehodu, keď slúžil v armáde, prežil niekoľko operácií, napriek tomu sa mu však podarilo zbaviť bariel a nehybnosti. Trvalo to 27 rokov života.

Počas tejto doby boli prehodnotené všetky zdanlivo neotrasiteľné postuláty lekárskej vedy v oblasti traumatológie, ortopédie, neurológie a cvičenia..

Predtým, ako sa podelil o svoje odporúčania, Sergei Mikhailovič Bubnovsky prežil 5 spoločných operácií, ktoré by neboli potrebné, ak by existoval systém liečby opísaný v tejto knihe..

Dlhých 27 rokov života v boji proti bolesti z neho urobil nekompromisného, ​​ale spoľahlivého lekára. Je oslovený ako posledná nádej a tieto nádeje zdôvodňuje, ak pacient spĺňa tri z jeho princípov: „Trpezlivosť - práca - poslušnosť“..

Sergei Mikhailovich, ktorý sa odklonil od lekárskych sporov o spoľahlivosti konkrétnej metódy liečby, hovorí: „Pozrite sa na výsledky liečby a porozumiete všetkým.“ Pilulky, injekcie, korzety a akékoľvek obmedzenia po liečbe nie sú o ňom. Motto Dr. Bubnovského - správny pohyb sa uzdravuje, zlé - mrzáky.

Spoluautor: Zharkov P.L., Zharkov A.P..

Kniha je venovaná najbežnejším ochoreniam pohybového aparátu..

Autori dokazujú vedúcu úlohu svalov, šliach, väzov v tejto patológii a úplné nezasahovanie chrbtice. To si vyžaduje zásadné preskúmanie celej diagnostickej a liečebnej stratégie bedrovej bolesti..

Táto monografia je stručnejšou verziou predchádzajúcej knihy „99 cvičení“..

Kniha je zaujímavá nielen pre lekárov, ale aj pre všetkých, ktorí chcú akceptovať príčiny bolesti chrbta a kĺbov..

Stále viac ľudí s problémami so zadami je sklamaných konvenčnými liečebnými metódami: chirurgickými zákrokmi a liekmi.

Čo je to bolesť chrbta? Čo robiť so strachom, ktorý sa vyskytuje u osoby s diagnózou „hernie chrbtice“? Akým spôsobom sa rozhodnete riešiť tento problém? Potrebujem korzet na bolesti chrbta? Aký je správny pohyb? Ako prekonať strach z pohybu? Ako liečiť spinálnu prietrž bez liekov?

Slávny lekár Sergei Michajilovič Bubnovský vo svojej knihe ponúka úplne nový prístup k riešeniu problému kýly chrbtice bez chirurgického zákroku.

Odkaz na knihu odstránenú zo stránok na žiadosť vydavateľa.

Bedrový kĺb je najsilnejším v ľudskom tele a prežíva veľa stresu, preto nie je prekvapujúce, že problémy s týmto kĺbom sa vyskytujú 2 miesta po bolesti chrbta.

Hneď ako sa v kĺbe objaví bolesť, každý krok sa zmení na mučenie, každý pohyb sa stane bolestivým testom. Chôdza je zlomená, chrbát, kolená zranené, je ťažké vstať a ísť spať - to všetko je koxartróza - choroba bedrového kĺbu, ktorá sa vyskytuje u stredného a staršieho človeka a u mladých ľudí po zraneniach..

Čitateľ sa vyzýva, aby sa oboznámil s jedinečným materiálom autora, ktorý sám podstúpil endoprotetickú operáciu a študoval tento problém viac ako 30 rokov. Bubnovsky ponúka skúsenosť s úspešným prekonaním tejto vážnej choroby na príklade svojho osobného denníka.

Odkaz na knihu odstránenú zo stránok na žiadosť vydavateľa.

Na čo sa počíta osoba, ktorá prichádza do nemocnice s bolesťou chrbta? Čo ho čaká po ukončení liečby na neurologickom oddelení?

Prečo sa ľudia po liečbe bolesti chrbta stále viac obracajú na rôzne druhy liečiteľov? Pokúsim sa odpovedať na túto a ďalšie otázky na stránkach mojej príručky..

Odkaz na knihu odstránenú zo stránok na žiadosť vydavateľa.

Pred nami je kniha od známeho odborníka v odbore kinezioterapie, kandidáta na lekárske vedy S.M. Bubnovsky. Kniha je venovaná kinezoterapii porúch a chorôb chrbtice a je určená pre neprofesionálneho čitateľa, pacienta, trpiaceho človeka.

Jej úlohou je vniesť optimizmus do uzdravenia, v závislosti od samotného pacienta, na cieľavedomú prácu so sebou, na obnovu tohto segmentu tela pomocou špeciálnych cvičení opísaných autorom..

Odkaz na knihu odstránenú zo stránok na žiadosť vydavateľa.

12 nevyhnutných cvičení pre koleno od profesora Bubnovského

12 cvičení od Sergeja Bubnovského, ktoré sa odporúčajú na obnovenie kolenných kĺbov, ako aj bezpečnostné opatrenia, ktoré sa musia pri ich vykonávaní dodržiavať..

Chcem podrobnejšie rozprávať o základných cvičeniach, ktoré musíte vykonať, aby ste obnovili svoje kĺby a ktoré odporúčam takmer všetkým ľuďom vo forme prevencie a liečby. Tieto cvičenia boli samozrejme vytvorené vďaka vzhľadu simulátora MTB, ktorý sa používa ako v špecializovaných liečebných strediskách, tak aj doma. Ale nie všetci ľudia majú také príležitosti, takže odporúčam vykonávať tieto cvičenia s gumovým tlmičom..

Sergey Bubnovsky: 12 cvikov na koleno

Na úvod si spomínam na základné bezpečnostné pravidlá pri vykonávaní týchto cvičení:

1) gumový tlmič nárazov by mal byť pripevnený k dolnej časti dolnej časti nohy slučkou, najlepšie na tesnom špici. Druhý koniec je pripevnený k pevnému ťažkému držiaku, ako je napríklad noha pohovky, postele alebo skrinky. Je však lepšie zaskrutkovať akýkoľvek typ konzol závesu na opornú stenu domu alebo miestnosti v rôznych výškach, pre ktoré by bolo možné upevniť voľný koniec tlmiča nárazov a vykonávať cvičenia na podlahe alebo na lavičke;

2) gumový tlmič nárazov a teraz sú silikónové tlmiče, na koncoch by mali mať držadlá ako expandér. Mala by byť taká dlhá, aby sa pociťovalo napätie vo svaloch nôh a tlmič sa neklesol. Cvičenia sa musia vykonávať na základe 15 - 20 opakovaní v jednej sérii. Tieto cvičenia by sa mali počas prvých dvoch až troch týždňov vykonávať pomerne ľahko, to znamená bez nadmernej sily pri napínaní gumového tlmiča nárazov. S každým tréningovým cyklom (12) sa môže počet tlmičov zvýšiť po zvýšení sily nôh. Nemali by ste dupať jedným úsilím. Je potrebné cítiť nejaké nepohodlie napätím, to znamená prekonať. Nie je však potrebné ponáhľať so zvyšujúcim sa počtom tlmičov;

3) každý pohyb musí byť vykonávaný jemne, s rovnakým úsilím od začiatku do konca. Nie je potrebné ťahať tlmič s nohou a nohu prudko hádzať do pôvodnej polohy;

4) svaly, väzy a šľachy, ktoré tieto cvičenia vykonávajú prvýkrát, môžu nasledujúci deň prasknúť, prasknúť a ublížiť. Opuch a kŕče nie sú vylúčené. Toto je normálna reakcia na prispôsobenie sa novému životu tela, kým sa svalové vlákna nevyrovnajú a neobnovia priechod krvných ciev vo vnútri seba. Rozmýšľajte lepšie o tom, čo sa stane, ak prestanete robiť tieto cvičenia. Chcete sa vrátiť k liekom a utrpeniu?

5) minimálny počet tried týždenne sú tri. Dĺžka hodiny je minimálne 20 minút a nie viac ako 60. S každým týždňom a mesiacom sa snažte zvýšiť počet cvičení vykonaných v určitom časovom období;

6) okamžite sa rozhodnúť, v ktorú dennú dobu budete tento liečebný program vykonávať, a za žiadnych okolností ho neodmietnete dokončiť v stanovenom čase;

7) ak máte sprievodné ochorenia, ako je koronárna choroba srdca a užívate lieky, neodporúča sa ich okamžite odmietnuť. Zároveň dávajte pozor na zdravotný stav po vyučovaní a rozhodnite sa, či užiť ďalšiu pilulku, ak sa zlepší? Pokúste sa postupne vytlačiť pilulky z vášho života a nahradiť ich cvičením;

8) zlé zdravie by nemalo byť dôvodom preskakovania tried, pretože tieto cvičenia sa ho zbavia;

9) cvičenia je vhodné vykonávať na príjemnom sprievode alebo pred televíznou obrazovkou;

10) pripravte sa na uzdravenie, pretože vykonaním týchto cvičení vytvoríte podmienky na obnovenie vlastného zdravia.

Prvou skupinou cvičení je sila.

Na obnovenie svalových „púmp“ sú potrebné silové cvičenia. Tieto „pumpy“ pracujú iba v jednej podmienke: kontrakcia-relaxácia svalu, to znamená, výkonný prvok pohybu.

Cvičenie číslo 1 (pozri fotografiu 1 a, b)

Východisková poloha (ďalej len „IP“): leží na hrudi. Trakcia gumového tlmiča nárazov k maximálnemu ohybu nohy v kolennom kĺbe.

Vykonávanie tohto cvičenia pomáha napínať spazmodické svaly popliteálnej zóny a zlepšuje drenážnu funkciu stehenných svalov, čo eliminuje opuch (opuch) kolenného kĺbu vznikajúci po priamych a nepriamych zraneniach..

Priame zranenie je zranenie, ktoré nastane okamžite potom, ako koleno zasiahne tvrdý predmet alebo objekt zasiahne koleno. Nepriame poranenie je poranenie spojené s napínaním svalovo-väzivového aparátu nohy, ktorého následkom je opuch (opuch) kolenného kĺbu, ktorý bráni kolenám v úplnom ohybe a neviazaní..

Ak sa drenážne cvičenia nevykonávajú proti opuchom alebo opuchom, to znamená tie, pri ktorých svaly nad a pod kolenom začínajú vykonávať pumpovaciu funkciu (odstránenie opuchov), opuch sa zvyšuje a koleno má tvar vaku naplneného tekutinou. V takýchto prípadoch môžu činnosti lekárov na umelú drenáž opuchov pomocou injekčnej striekačky Janet viesť k závažnej patológii kĺbov až po artrózu..

V prípade, že nevykonáte žiadnu akciu a použijete obklady a masti s akýmkoľvek zložením, opuch môže koleno fixovať a uviesť ho do kontrakcie, to znamená nemožnosť predĺženia. Okrem toho predĺžené odstránenie opuchov môže viesť k hnisaniu zápalovej tekutiny.

Preto sa navrhuje vykonávať cvičenia s napínaním svalov stehien a dolných končatín pomocou gumového tlmiča nárazov, ktorého jeden koniec je pripevnený k spodnej časti dolného ramena a druhý je pripevnený k pevnému držiaku v rôznych výškach tak, že pri vyrovnávaní nohy je úplne nezávislý a pri ohnutí na maximum možné. ohnutie nohy v kolene smerom k zadku.

Ak osoba vykonávajúca toto cvičenie leží na podlahe, potom pod koleno je vhodné položiť hustý vankúš alebo vyhrievaciu podložku naplnenú nehorúcou vodou. Ak je na kolene, je žiaduce, aby noha, s ktorou vykonáva pohyb v zatiahnutom stave, spočíva na pevnej podložke (lavica s mäkkým povrchom, pohovka, stolica)..

V prvých dňoch tried by napätie tlmiča nárazov malo byť také, aby osoba vykonávajúca cvičenie mohla voľne ohýbať a narovnať nohu v rozsahu 20 - 25 opakovaní. V nasledujúcich dňoch by sa malo napätie zvýšiť buď zväčšením vzdialenosti od upevnenia voľného konca tlmiča (od steny), alebo zvýšením počtu tlmičov (dva, tri, štyri)..

Musíte vedieť, že počas tohto cvičenia môže študent počuť praskanie, drhnutie, klikanie v pracovnom kĺbe. Toto je normálna reakcia spazmodických a zle fungujúcich svalov v oblasti pripojenia k kolennému kĺbu. Po ukončení takéhoto cvičenia si môžete na niekoľko sekúnd zakrývať koleno studeným obkladom.

Mnoho pacientov, dokonca aj mladí ľudia, sa týchto zvukov obávajú. Zdá sa im, že je niečo roztrhané, popraskané, posunuté. Je to však ilúzia vyvolaná strachom. Cvičenie je úplne bezpečné, ak je možné vykonať najmenej 10 opakovaní.

Ale pri vykonávaní tohto cvičenia nemôžete nohu vytiahnuť a ostro ju hodiť späť. Náhle pohyby nemôžu narušiť integritu kolenného kĺbu, hoci svaly sa môžu napnúť a spôsobiť novú bolesť.

A ešte jedna poznámka. Prosím, bez fanatizmu! To znamená, že nie je potrebné veľké úsilie, ale zároveň musia mať svaly pocit, že sa sťahujú a napínajú. Pokúste sa vykonať toto cvičenie 15 až 20-krát, pričom sa vždy zvýši vplyv tlmiča nárazov na pracovné svaly.

Hlavnou výhodou tohto cvičenia je dekompresia kĺbových povrchov kolenného kĺbu. To znamená, že sa pri vykonávaní týchto pohybov nedotýkajú.

Poznámka. Rovnaké cvičenie sa odporúča pri burzitíde kolenného kĺbu, rehabilitácii po odstránení menisku alebo po transplantácii krížových väzov kolenného kĺbu..

V telocvičniach sa na tento účel používa simulátor MTB-1 (č. 19) s použitím univerzálnej lavice.

Vykonajte všetky cvičenia počas fázy výkonu (ohyb, trakcia) pri výdychu „Ha-a“!

Cvičenie číslo 2 (pozri fotografiu 2 a, b)

Predĺženie nohy v kolennom kĺbe s ťahom gumového tlmiča nárazov zo stojacej alebo ležiacej polohy na bruchu (závisí od stupňa poškodenia kolenných kĺbov). Ak je jeden kĺb zranený, toto cvičenie sa môže vykonať od I.P. stojí na zdravej nohe. S porážkou dvoch kĺbov - I.P. ležiace na bruchu.

Na začiatku I.P. (stojí na zdravej nohe) noha s tlmičom je mierne ohnutá dozadu a hore (asi 30 stupňov), zatiaľ čo päta s tlmičom stúpa nad podlahu čo najviac, ale bez nakláňania tela dopredu..

Ak máte vysokú pevnú oporu (napríklad švédsku stenu), pripevnite na ňu voľný koniec gumového tlmiča nárazov a pri tomto cvičení si položte ruky na stenu pred hrudník a chrbát držte vzpriamene..

Cvičenie sa vykonáva kvôli predĺženiu nohy v kolennom kĺbe až do úplného vyrovnania. Pri tomto cvičení môžete pociťovať nepohodlie v muskulo-väzivovom aparáte kolena. Tomu nemusíte venovať veľkú pozornosť..

Cvičenie sa považuje za správne vykonané, ak sú pri roztiahnutí nôh stehná (predný sval) úplne napnuté. Stupeň napnutia gumového tlmiča sa určuje rovnakým spôsobom ako v cvičení č. 1. Pri predlžovaní nôh sa nedotýkajte špičky podlahy..

V druhom I.P. (leží na bruchu) noha zapojená do cvičenia sa položí na vysoko elastický valec alebo hustú pokrývku stočenú do valca, ktorej výška by mala byť taká, aby sa pri ponožkách v kolennom kĺbe nedotýkala ani ponožky..

Cvičenie sa vykonáva striedavo s každou nohou rovnaký počet opakovaní. Ak je jedna noha výrazne slabšia ako druhá, potom musí vykonať toto cvičenie dvakrát toľko.

Poznámka. V prípade silnej burzitídy, tj veľkého opuchu alebo opuchu, sa odporúča vykonať toto cvičenie na obklad s ľadom. Ak opuch nie je príliš výrazný, môže sa stlačenie ľadom aplikovať na koleno niekoľko sekúnd po cvičení.

V telocvičniach sa na tento účel používa simulátor MTB-1 (č. 20)..

Cvičenie číslo 3 (pozri fotografiu 3 a, b)

Ohyb nohy v kolennom kĺbe s tlmičom ťahu z pokojnej polohy.

I. P. pri státí je tlmič pripevnený k spodnej časti dolnej časti nohy, druhý koniec je pripevnený k voľnej ruke. Ohnite nohu na koleno a snažte sa dotýkať päty pätou. Udržujte koleno v jednej polohe bez toho, aby sa pohybovalo od vertikálnej línie tela.

Pri ohybe sa zlepšuje krvný obeh v popliteálnej zóne. Pri spúšťaní nôh sa svaly stehien a dolných končatín napínajú pri úplnom vykladaní stehien a dolných končatín. V miestnosti kinezioterapie sa toto cvičenie nazýva „28“. Vykonáva sa striedavo: najprv s jednou nohou, potom s druhou.

Cvičenie sa odporúča nielen pri artritíde a artróze kíbu, ale aj pri burzitíde, tendovaginitíde po operáciách na väzivovom aparáte kíbu, ako aj pri poraneniach menisku. Okrem toho sa telocvičňa môže používať na liečbu bolesti kolenného kĺbu, na zotavenie sa z úrazov a operácií, silových cvičení na ohýbanie a predlžovanie stehien..

V telocvičniach sa na tento účel používa simulátor MTB-1 (č. 28)..

Cvičenie č. 4 (pozri fotografiu 4 a, b)

I. P. sedenie nabok do pevnej podpery, pre ktorú je jeden koniec gumového tlmiča pripevnený, druhý koniec je pripevnený k spodnej časti dolnej časti nohy alebo chodidla zo strany pevnej podpery, privedie chodidlo s gumovým tlmičom nárazov, potom ho zoberie čo najviac, zatiaľ čo noha je rovná, druhý sa môže ohnúť.

Pri vykonávaní tohto cvičenia je možná bolesť vo vnútornej zóne kolena. Toto je normálna reakcia svalov pripojených k tejto oblasti a dlhodobo nepracujúcich. Ak počas cvičenia pretrváva bolesť, aplikujte obklad s ľadom po dobu 10-15 sekúnd.

Pokúste sa dokončiť toto cvičenie s najmenej 10-15 opakovaniami jedným prístupom. To isté platí pre druhú nohu (aj v prípade zdravého kolenného kĺbu). Sila sa môže znížiť alebo zvýšiť zmenou počiatočnej polohy, ktorá je bližšia alebo ďalej od bodu pripojenia tlmiča nárazov, ako aj zvýšením alebo znížením počtu gumových tlmičov nárazov..

Ale musíte mať na pamäti: čím väčší je uhol nohy na stranu, tým väčší je účinok tohto cvičenia.

Toto cvičenie má tiež veľký rehabilitačný účinok v prípade zlomeniny menisku alebo po operácii odstránenia menisku..

Jedna z možností na vykonanie tohto cvičenia je reprodukovaná z I.P. stojí na jednej nohe bokom k pevnému držiaku, ku ktorému je pripevnený gumový tlmič nárazu, je však potrebné tlmič nárazu pripevniť čo najvyššie (nad výšku osoby).

Poznámka: v prípade bolesti v dolnej časti chrbta je možné obe verzie tohto cvičenia nahradiť jeho vykonaním z polohy na chrbte do strany na pevnú oporu..

V telocvičniach sa používa simulátor MTB-1 (č. 21).

Cvičenie číslo 5 (pozri fotografiu 5 a, b)

Ďalšie cvičenie I.P. je podobné predchádzajúcemu cvičeniu, ale v tomto uskutočnení je noha čo najviac odložená nabok. S týmto cvičením môžete pociťovať bolesť na vonkajšom povrchu kolena v oblasti pripevnenia pracovnej plochy svalov..

Cvičenie sa vykonáva 15 až 20-krát, pričom ho musíte vyskúšať s maximálnym rozsahom pohybu.

Vysvetlenie: tieto dva typy cvikov na aduktoroch a unesených na stehne sú také účinné, že môžu nahradiť operáciu na odstránenie menisku v prípade zničenia. Okrem toho sa odporúča masírovať svaly v oblasti bočných plôch kĺbu bolesťou, po stlačení za studena po.

V telocvičniach sa na tento účel používa simulátor MTB-1 (č. 22)..

Cvičenie č. 6 (pozri fotografiu 6 a, b)

Lavica stlačte v IP. Toto cvičenie sa vykonáva po dosiahnutí účinku ohybu a roztiahnutia nohy v kolennom kĺbe..

Môže sa nazývať chôdza vo vzduchu, ak sa vykonáva súčasne s dvoma nohami a dvoma gumovými tlmičmi. Ohyb nohy v kolennom kĺbe s každou nasledujúcou lekciou by mal byť hlbší a vyrovnanie nohy kompletné.

V telocvičniach sa používa simulátor MTB-1 (č. 18).

2. skupina cvičení - dekompresné cvičenia, to znamená, že keď sa vykonávajú, kĺbové povrchy sa navzájom neotierajú.

Sú potrebné na vykonávanie drenážnej funkcie kĺbov, to znamená na čerpanie zápalovej tekutiny zo kĺbu a na zvýšenie jeho mikrocirkulácie. Zvyčajne sa vykonáva po silových cvičeniach alebo striedavo s nimi.

Cvičenie číslo 7 (pozri fotografiu 7 a, b, c)

Od I.P. na všetkých štyroch ramenách (ramená-ramená) je k bolavému ramenu pripevnený tlmič nárazov pre spodnú časť dolnej časti nohy. Druhý koniec tlmiča je pripevnený k pevnému nosiču v rôznych výškach (čím vyšší, tým lepší). Tlmič nárazov by mal byť ťahaný tak pevne ako ťažné lano.

Pohyb je vedený vpred, celkom ostro, ako úder do lopty. Hlava by sa nemala spustiť. Úder bedra by sa mal vykonávať podľa vyššie uvedených pravidiel (15 - 20 opakovaní).

Toto cvičenie môže byť komplikované zväčšením vzdialenosti medzi východiskovou pozíciou a pevnou podperou alebo počtom tlmičov pripevnených k nohe.

Vysvetlenie: Cvičenie pomáha obnoviť antropometrickú dĺžku svalov stehien a dolných končatín, aby sa eliminovala ich tuhosť (skrátenie). Bolestivosť počas cvičenia zmizne 3-4 dni po začiatku vyučovania.

Cvičenia č. 1, 2 a 6 pomáhajú posilňovať kolaterálne a priečne väzivo kolena, čím obnovujú možnosť pohybu v kĺbe po odstránení alebo poškodení menisku. Cvičenie sa používa aj pri burzitíde..

Cvičenie číslo 8 (pozri fotografiu 8 a, b)

I. P. ležal na chrbte s hlavou, aby sa nepohyboval, ako je napríklad švédska stena. Gumový tlmič nárazov, rovnako ako vo všetkých predchádzajúcich cvičeniach, je pripevnený k spodnej časti dolnej časti nohy a na druhom konci - pre najvyššiu možnú polohu pevnej podpory.

Účelom cvičenia je znížiť rovnú nohu tak, aby sa päta dotýkala gumovej klapky čo možno najtesnejšie.

Toto cvičenie je veľmi dobré (možno lepšie ako iné) napína skupinu chrbtových svalov na stehne a dolnej časti nohy. Okrem toho sa posilnia aj vnútorné väzy kolenného kĺbu - kríž.

Jedným z hlavných znakov tohto cvičenia je to, že sa musí vykonávať prostredníctvom dostatočne výraznej bolestivosti svalov, ktoré sú natiahnuté tlmičom nárazov. Táto bolesť sa prejavuje predovšetkým v popliteálnej zóne. Neboj sa jej.

Okrem toho je potrebné vždy prekonať bolesť a prekonať ju, čo obnoví antropometrickú normu dĺžky týchto svalov. Chcel by som pripomenúť, že práve tuhosť, to znamená skrátenie týchto svalov stehna, vedie k väčšine funkčných kompresných syndrómov muskuloskeletálneho systému - artróze, artritíde, osteochondróze s kýlami MTD..

Preto vykonávanie tohto cvičenia a prekonanie bolestivosti nielen zmierňuje bolesť a opuchy kolenného kĺbu, ale tiež pomáha pri prevencii a pri akútnych bolestiach pri liečení týchto chorôb..

Požiadavky na cvičenie sú rovnaké ako pre všetkých ostatných.

Cvičenie č. 9 (pozri fotografiu 9 a, b)

Ohnutie nohy v kolennom kĺbe z polohy na chrbte s fixáciou nohy rukami.

I. P. rovnaký. Noha je však ohnutá v kolennom kĺbe. Pokúste sa päty dotknúť zadku. Cvičenie je veľmi užitočné po operácii krížových väzov (oboch) a úplnej burzitídy (úplné opuchnutie kolena)..

Jeho zvláštnosťou je, že čím je tlmič pripojený, tým je cvičenie efektívnejšie. Okrem toho je toto cvičenie veľmi užitočné pri rehabilitácii Achillovej šľachy po zranení alebo chirurgickom zákroku..

Cvičenie č. 10 (pozri fotografiu 10 a, b)

Spúšťanie rovnej nohy s ťahom gumového tlmiča nárazov z polohy v polohe na chrbte (MTB - „bočná“).

I. P. rovnako ako v predchádzajúcom cvičení, iba na strane. Toto cvičenie zlepšuje kolaterálne vazy kolena, čím posilňuje oblasti menisku, chráni ich pred deštrukciou a pomáha obnoviť výživu v prípade chirurgického zákroku..

Pri vykonávaní posledných dvoch cvičení musíte vedieť, že od I.P. efektívnosť cvičenia závisí, tj čím je tlmič nárazu pripevnený k nosníku (švédska stena), tým lepšie sú napnuté svaly a tým rýchlejšie obnovujú svalovú „pumpu“..

Hlavnou vecou vo všetkých týchto cvičeniach je hladká kontrakcia a nemenejšie napínanie svalov, to znamená, že sa neodporúča ťahať gumovým tlmičom, aby sa napínala. Je vhodné kombinovať silové a protahovacie cvičenia každý druhý deň, počet sérií týchto cvičení však môže byť až 6..

Cvičenie č. 11 (pozri fotografiu 11 a, b)

I. P. ležiace na chrbte, nohy k pevnej opore v maximálnej možnej vzdialenosti od nej. Chorá noha je spojená s pevnou podperou pomocou gumového tlmiča nárazov. Na jednej strane a potom na druhej strane musíte držať oporu, napríklad nohu pohovky.

Ťahanie stehna do tela z polohy predĺženej nohy, kým sa stehno nedotkne dolného brucha. Ak nie je možné vykonať tento pohyb, povedzme, že ľavou nohou si môžete pomôcť ľavou rukou a položiť ju na koleno.

Pri tomto cviku natiahneme prednú časť stehna, cez ktorú uchopia štvorhlavé svaly stehna a zafixujeme kolennú podložku..

Toto je jedno z najlepších cvičení na liečbu burzitídy patelly. Pomáha tiež s rehabilitáciou nohy po odstránení menisku a operáciách krížových väzov (najmä predného)..

Cvičenie číslo 12 (pozri fotografiu 12 a, b)

I. P. to isté, ale ležiace na protiľahlej strane k nohe pripevnenej tlmičom nárazov. Potiahnite nohu tak, aby sa noha úplne krútila v bedrovom kĺbe, až kým sa koleno nedotkne podlahy pred žalúdkom. Keď sa chodidlo vráti do pôvodnej polohy, odvíja sa, zatiaľ čo päta sa prísne pozerá na zem.

Funkcie cvičenia: keď sa noha otáča v bedrovom kĺbe, sú možné drvenie, praskanie a dokonca mierne bolesti pri streľbe. Pretože cvičenie má povahu dekompresie, môžu tieto zvuky naznačovať zanedbanie väzivového aparátu z hľadiska hypokinézie, čo znamená, že ide o normálny jav..

Sergey Bubnovsky "Bolia ma kolená. Čo mám robiť?"

Ak máte nejaké otázky, opýtajte sa ich tu.

PS: Pamätajte, že iba meníte svoju spotrebu - spolu meníme svet! © econet

Páči sa vám článok? Do komentárov napíšte svoj názor.
Prihláste sa na odber nášho FB:

Tajomstvá kinezoterapeutiky alebo 20 nevyhnutných cvičení

autorBubnovsky S. M.
NakladateľstvoAstrea Center
rok2004
formátpdf

Kniha slávneho ruského lekára S. M. Bubnovského, „Tajomstvá kinezioterapie alebo 20 nenahraditeľných cvikov“, ktorú je možné čítať vo vhodnom online režime, predstaví každého čitateľa jedinečnej lekárskej technológii - kinezioterapii..

Každý človek chce mať zdravé telo po celý život, moderný sedavý životný štýl však vedie k opačnému výsledku. Pravidelné bolesti chrbta a kĺbov by mali byť známe všetkým, ktorí sa vôbec nezúčastňujú športového klubu, alebo tým, ktorí čas od času vykonávajú cvičenia. Ich dôvod spočíva v nedostatku svalových kontrakcií, slabom prietoku krvi do tkanív a orgánov. Takéto problémy je možné zvládnuť bez zásahu drog pomocou patentovaného programu pohybu opísaného v tejto knihe..

20 cvičení od Bubnovského

Hnutie - to je život - hlavný slogan Dr. Michajloviča Bubnovského. Existuje druhý slogan „Nie každý pohyb prospieva telu“, ako hovorí doktor, a vy sa s tým nemôžete hádať, liečia sa správne pohyby a nie tí správni prinášajú iba škodu. Cvičenia Bubnovského patria do kategórie liečenia - správne pohyby, ktoré vykonávajú, čím nepoškodzujete svoje telo!

Začnime s videom a ak bude niekto mať záujem, potom si môžete prečítať viac o cvičeniach:

Bubnovsky Sergey Mikhailovich, profesor, lekár lekárskych vied, tvorca jedinečného a moderného prístupu k liečbe komplexných chorôb spojených s poruchou pohybového aparátu, zakladateľ modernej kinezapie.

Kinesitherapy - (dr. Gréčtina. Κίνησις - pohyb + θεραπεία - liečba) - v ľudskom jazyku je to forma liečby tela pomocou telesnej výchovy alebo skôr súboru cvičení. Toto je prepletenie medicíny + pedagogiky + anatómie + fyziológie a mnohých ďalších vied a postupov. Čo prispieva k kinezoterapii - vyliečenie chorôb, ako aj zlepšenie a udržiavanie tela v zdravom stave, prevencia chorôb. Je to tiež skvelý spôsob, ako sa udržať fit.!

Video: 20 cvičení Bubnovského

Súbor cvičení sa vykonáva na takzvanom simulátore MTB. Existujú tiež cvičenia, ktoré je možné vykonávať doma aj bez tohto prístroja.

Liečba bolesti chrbta a krčnej chrbtice

V prvom rade je potrebné pamätať na to, že predný ohyb aj návrat do pôvodnej polohy sa musia vykonávať pomalým pohybom. Osoba spočíva na nohách a pevne ich upevňuje. Musíte uchopiť rukoväť rukami, ale uistite sa, že vzdialenosť medzi kefami je pohodlná. Keď niekto zdvihne ruky, chrbtica sa začne rozťahovať a chrbát sa ohýba, vďaka čomu sa sťahujú tiahla lopatiek a hrudníka. Počas tohto cvičenia musíte vydýchnuť, keď rukoväť prilieha späť k hrudníku, to znamená, keď sa vrátite do pôvodnej polohy. Prvé cvičenie zopakujte desaťkrát, maximálne dvanásťkrát. Hmotnosť závaží pre toto cvičenie by mala byť taká, aby ste ju mohli zdvíhať toľkokrát, koľko je potrebné..

Doma je možné toto cvičenie nahradiť dvoma spôsobmi. Prvým spôsobom je bežné utiahnutie panvy a priľnavosť tu nehrá žiadnu rolu. Ďalšou metódou je expandér. Môžete si vziať jeden nástroj, ale vyškolení ľudia môžu použiť dva expandéry.

Berieme expandér, upevníme ho na stabilnú podporu, zaujmeme rovnaké postavenie ako pri práci na simulátore a začneme lekciu. Existuje ďalšie cvičenie, ktoré je prechodné. Nazýva sa to činka. Musíte hrať jednou rukou. Aby ste to dosiahli, zaujmite nasledujúcu polohu: hlava musí byť zdvihnutá a brada by mala byť vytiahnutá čo najviac dopredu..

Vďaka tomu budú svaly hornej časti tela perfektne fungovať. Chrbát by mal byť mierne ohnutý a pravá oporná noha by sa mala trochu odtiahnuť. Cvičte na lavičke v telocvični. Druhá noha sa musí ohnúť na koleno a spočívať na lavičke čo možno najviac dopredu..

Môžete vydýchnuť pridržaním činky na hrudi. Telo by sa malo v chrbtici krútiť na maximum, iba týmto spôsobom môžete pri tomto cvičení dosiahnuť vynikajúce výsledky liečby. Počet opakovaní s každou rukou. Dva prístupy pre toto cvičenie sú minimum a maximálne šesť prístupov. Tí, ktorí to spočiatku považujú za ťažké, môžu urobiť dve alebo štyri, ak majú pocit, že majú dosť sily.

Najväčší účinok sa dá dosiahnuť pri ďalšom cvičení tohto bloku, ktorý sa nazýva trakcia od dolného bloku. Môžete na to použiť simulátor MTB alebo expandér. Ak používate rozpínacie zariadenie, pripevnite ho na podperu, opierajte sa o nohy, zoberte uhol 90 stupňov a zopakujte rovnaké pohyby ako pri prvom cvičení, vráťte sa nie do pôvodnej polohy, ale ohnite sa o niečo ďalej ( uhol asi 95 - 99 stupňov). Musíte sa však ohnúť vpred takmer do konca, aby boli svaly bedrovej oblasti úplne zredukované.

Na konci cvičenia by sa lopatky mali zbiehať. Je potrebné výdych po tom, ako rukoväť expandéra príde do kontaktu s dolným bruchom. A posledné cvičenie. Zaujímajte túto pozíciu: sedia na lavičke v uhle deväťdesiat stupňov. Nohy pevne spočívajte na podlahe. Expandér je upevnený v spodnej časti. Toto cvičenie pomôže reprodukovať maximálnu amplitúdu pohybov tela, pretože by nemalo byť priehybné v uhle štyridsaťpäť stupňov vzhľadom na lavicu. Ak sa cítite unavené ruky, môžete pokračovať v ťahaní celým chrbtom.

Prvých pár pohybov je potrebné vykonať aj bolesťou a tvrdým východom. Zapamätaj si to!

Liečba bolesti paží a ramien (triáda)

Prvé cvičenie sa vykonáva nasledovne. Musíte ležať na zemi s nohami na simulátore alebo na podpore, ak ste doma. Prvý ťah je ťah s priamou rukou za hlavou, potom je ťah s priamou rukou, ale na stranu a tretí ťah je ťah ruky do oblasti brady, ohýbanie v lakte (lakťový kĺb). Každé cvičenie sa musí vykonať, napriek tomu, že sú v kĺboch ​​počuť kravy alebo je cítiť bolesť.

Je úplne bezpečný a neovplyvňuje proces spracovania. Ak ide o simulátor, vyberte hmotnosť hmotnosti, ktorá sa má zdvihnúť, použite známy vzorec, to znamená, že hmotnosť by mala byť taká, aby ste vykonali cvičenie desaťkrát. Toto cvičenie môžete vykonávať nielen chorou rukou, ale aj zdravou rukou, aby ste tomu zabránili. Vykonajte to striedavo s každou rukou. Väčší účinok sa dá dosiahnuť vykonaním tohto cvičenia pri sedení na lavičke. To je však možné iba pomocou simulátora MTB. Po liečbe v lekárskom stredisku je možné si takýto simulátor kúpiť, aby ste mohli všetky cvičenia vykonávať úplne a doma..

Vyberte si hmotnosť (alebo počet pružín na expandéri) pre toto cvičenie správne, pretože hlboké svaly ramena sú dosť slabé a aby sa nepoškodili alebo nepoškodili, všetko sa musí robiť veľmi kompetentne. Bubnovsky vám s tým pomôže vo svojom zdravotnom stredisku. Druhé cvičenie je podobné prvému cvičeniu, vykonáva sa iba dvoma rukami súčasne. Najprv natiahneme ruky nad naše hlavy a potom ich ohneme za lakte. Lakte by sa mali zdvíhať čo najvyššie. Rovnaké cvičenie je možné vykonať s činkami, ale v tomto prípade sa zmení biodynamika. Navyše to môžete urobiť, keď stojíte.

Ďalšie cvičenie sa nazýva bench press. Za týmto účelom si sadnite na lavicu chrbtom k bloku a zdvihnite rukoväť simulátora chorou rukou a zdvihnite ju čo najvyššie. Prvýkrát vám môže spôsobiť bolesť, ale nemôžete prestať. Pretože skôr alebo neskôr sa vrátite k tomuto cvičeniu, ale s ešte väčšou bolesťou. Bolesť je nevyhnutná pri zápale ramenných kĺbov. Hmotnosť bremena sa musí postupne zvyšovať. Maximálna hmotnosť je štvrtina vlastnej hmotnosti, ktorú musíte zdvihnúť šesťkrát.

Potom nasleduje cvičenie „krčí ramená“. Vykonáva sa izolovanými ramenami. Keď sa vykonáva, jedná sa o horný okraj lichobežníkového svalu, ktorý je spojený s krčnou chrbticou. Tento pohyb sa vykonáva pri státí, sedení na lavičke alebo ležaní. Váha musí byť vhodná, aby ste ju cítili, pretože váha sa zdvíha iba za plecia. Pre mužov je lepšie použiť činky ako simulátor, pretože je oveľa lepšie natiahnuť krk do ramien. Vykonajte tieto pohyby k zlyhaniu, to je, ako môžete.

Liečba radiikulitídy, prietrže a osteoporózy

Prvé cvičenie zvané „breza“ sa vykonáva nasledovne a používa sa iba simulátor MTB. Muž leží na chrbte s nohami hore. Lekár pripája nohy pomocou kábla k simulátoru (hmotnosť) a osoba začína pomaly zdvíhať panvovú oblasť s nohami nahor tak, že päty sú kolmé na hlavu, to znamená, že musíte ležať na lopatkách, potom nohy sklopiť až na koniec, to znamená zaujať polohu v plnom postavení. Priame telo nemôžete okamžite zdvihnúť, najskôr ho musíte ohnúť v panvovej oblasti a potom ho zdvihnúť ďalej. Musí sa vykonať pätnásť, dvadsaťkrát naraz.

Ďalší pohyb sa vykonáva opačným smerom, tj otočením nôh smerom k simulátoru. Pri vykonávaní cvičenia musíte ležať a ohýbať nohy (pod tlakom váhy) v kolenách a panve a hlava by sa mala zdvíhať na kolená. Tento pohyb pomáha bojovať dokonca aj s celulitídou. V jednom prístupe môžete cvičenie vykonávať dvadsaťkrát. Pamätajte, že keď je telo ohnuté, maximálna vynútená expirácia je.

Ďalej by ste mali vykonávať cvičenie podobné prvému, iba s jednou pevnou nohou. A musíte zdvihnúť iba nohu, celý, bez ohybov a nie celé telo, ako v prvom uskutočnení. Ďalej v bloku je zložitejšie hnutie nazývané „žaba“. Za týmto účelom si ľahnite na brucho, ruky natiahnuté dopredu, aby ste sa držali podpory. Lekár pripevní k jednej nohe kábel na cvičenie váhy a vy si začnete ohýbať nohu tak, aby sa podobala žabej nohe. Ďalší pohyb z tohto bloku. Ležiac ​​na vašej strane, pohybujete rovnou nohou nahor a nadol a zdvíhate hmotnosť simulátora. Vykonajte sadu cvičení, aby ste dosiahli dobrý efekt, je potrebné dvakrát, trikrát týždenne.

Ďalšie veľmi užitočné a efektívne cvičenie sa vykonáva nasledovne. Osoba leží na boku, dolnej končatine, zatiaľ čo sa tiahne vpred, to znamená, že je pod uhlom 90 stupňov. Vykonáva cvik so svojou hornou nohou, ohýba ju na kolene a nakláňa ju k dolnej končatine. Tak dochádza k rotácii chorého kĺbu, ktorý bolí, čo dokonca narúša chodenie. Tento pohyb zlepšuje prietok krvi do bedrovej oblasti..

Liečba bolesti nôh a koxartritídy

Prvé cvičenie si vyžaduje lavicu. Mali by ste ležať na lavičke so žalúdkom, s jednou nohou spočívajúcou na podlahe stlačenou na kolene a druhou zdvíhaním váhy, ohýbaním nohy v oblasti kolena, ktorá by mala mierne visieť. Toto cvičenie pomáha vracať venóznu krv do pravej časti srdca, to znamená, že dokonale obnovuje krvný obeh a odstraňuje záťaž zo srdcového svalu. Toto cvičenie sa dá vykonať aj miernou zmenou konfigurácie lavice, ktorá vám umožní zdvojnásobiť rozsah pohybu.

Ďalším cvičením tohto bloku je ťah z horného bloku pomocou zdvihu hlavy. Ako sa to robí? Ležiac ​​na chrbte, lekár pripája jednu nohu k simulátoru (hmotnosť). Pripojená noha by sa mala ohýbať v oblasti panvy a kolena a hlava by sa mala dosahovať až po koleno. Ruka by mala nohe mierne pomáhať, ohýbať sa. Ale s opačným ohybom by malo byť rameno umiestnené na podlahe blízko nohy a druhé rameno sa natiahlo dozadu a držalo sa opory.

Zoštíhľovacie cvičenia

Pri prvom cvičení musíte stáť pri stojane a pripevniť nohu káblom simulátora. Cvičenie sa vykonáva jednoduchými výkyvmi dozadu a dopredu bez toho, aby sa telo naklonilo dopredu. Ruky sa musia držať simulátora. Pre zvýšenie kvality cvičenia by sa malo vykonať 30-50 krát s každou nohou. Ak nebude horenie v dolnej časti stehna tolerované - znamená to, že cvičenie môže byť ukončené. Pri akútnej bolesti chrbta je tento pohyb zakázaný.

Potom nasleduje pohyb, v ktorom musíte sedieť na podlahe, a jeden posúva váhu nohou pripevnenou k simulátoru na stranu a späť. Pre všetkých, ktorí majú problémy s nadváhou a orgánmi gastrointestinálneho traktu, je tu špeciálne cvičenie zvané „kríza“. Pri tomto cvičení si človek kľakne a rukami drží rukoväť simulátora a ohýba telo v oblasti panvy, aby sa ohnuté ruky dotýkali kolien lakťami. Hmotnosť by mala byť taká, aby ste mohli vykonávať 20 a najlepšie 30 pohybov jedným prístupom. Účinok bude oveľa lepší, ak privediete brušné alebo brušné svaly na pálenie. Amplitúda by mala byť taká, aby sa brušné svaly úplne stiahli. Tieto pohyby okrem iného dokonale čistia pečeň.

Ďalej v bloku je cvičenie, pri ktorom človek sedí na lavičke, zatiaľ čo jeho nohy sú pripevnené pomocou lana k hmotnosti simulátora a potom začína samotné cvičenie - jedná sa o ohýbanie nôh v panve a kolenách. Rovnako ako pri otáčaní dolného lisu.

Obnovenie krvného obehu vo svaloch hornej časti tela

Prvým cvičením tohto bloku je cvičenie „pulóver“, ktoré sa vykonáva pri ležaní na chrbte. Ležiace na chrbte musíte ohnúť kolená a natiahnuť ruky dozadu a vrátiť sa do uhla 95 stupňov, pričom prirodzene zdvíhate hmotnosť, ktorá zaťažuje, rovnako ako vo všetkých ostatných cvičeniach. S týmto pohybom musíte ležať mimo simulátora, aby sa vaše ruky mohli úplne roztiahnuť dozadu. Toto cvičenie je veľmi užitočné pri bronchiálnej astme a koronárnych srdcových chorobách..

Skvelé pre pacientov s mastopatiou. Ležiac ​​bokom k simulátoru sa vykonáva nasledujúce cvičenie, ktoré sa podobá rozpätiu krídla, a preto sa nazýva motýľ. Jedno rameno musí byť počas tohto cvičenia ohnuté a neviazané na bok. Rameno by sa nemalo ohýbať v lakťom. Toto cvičenie sa môže vykonávať aj na lavičke, je potrebné poznamenať, že fyzicky pripravení ľudia ho môžu vykonávať týmto spôsobom. Odborník v tejto oblasti vám povie podrobnejšie o cvikoch a predstaveniach vo vašom zdravotnom stredisku - toto je Dr. Sergey Bubnovsky.

Tu je taká jednoduchá terapia od Dr. Sergeje Bubnovského. Tieto jednoduché cvičenia zlepšia kvalitu vášho života a prinesú vám zdravé telo bez osteochondrózy, koxartrózy, sklerózy, hernie, nadváhy a celulitídy a tiež vám pomôžu liečiť všetky poranenia chrbtice..

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Ako postupuje, kýla sa stáva bolestivou, zvyšuje sa riziko možných komplikácií, z ktorých mnohé ohrozujú život pacienta.Abdominálna hernia sa vyvinie bez ohľadu na vek.
Umbilická hernia u detí je varianta hernie prednej brušnej steny, pri ktorej k rozšíreniu vnútorných orgánov dochádza prostredníctvom rozšíreného pupočného krúžku. Umbilická kýla u detí je veľmi častá.
Vashkevich Irina VladimirovnaMaternicové myómy (leiomyóm alebo fibromyóm) - benígna masa v myometrii (svalová vrstva maternice), ktorá je výsledkom hormonálneho zlyhania. Zvyčajne je zastúpená niekoľkými uzlami rôznych veľkostí, ale sú tu aj jednotlivé nádory.