loader

Hlavná

Liečba

Ošetrenie špičky zajačikov

Bursitída chodidla je veľmi nepríjemným ochorením, ktorého hlavnou príčinou je zápalový proces, ktorý ovplyvňuje burzu (periartikulárne vaky naplnené tekutinou, ktoré zabraňujú treniu kĺbov). Burzitída chodidla je rozdelená do niekoľkých typov v závislosti od postihnutého kĺbu. Hlavnými typmi burzitídy sú: achillobursitída, burzitída malého prsta, burzitída palca a kalkanealitná burzitída. Pred liečbou je potrebné poradiť sa s odborníkom, pretože liečba každého typu sa vykonáva v závislosti od stupňa vývoja choroby..

Hnisavá burzitída palca

Purulentná burzitída je jednou z najnebezpečnejších odrôd burzitídy. Pretože tento typ ochorenia môže spôsobiť infekciu a ako dôsledok sepsy. Príčina vývoja tohto ochorenia môže slúžiť ako sprievodné infekčné ochorenie, ako napríklad:

 • Purulentná artritída;
 • furunkulóza;
 • Patológia Erysipelatous;
 • Subkutánny flegmon;
 • Streptococcus;
 • Staphylococcus;
 • E. coli.

Ošetrenie tejto odrody sa vykonáva chirurgicky. Vytvorí sa punkcia, cez ktorú sa hnis čerpá. Potom sa do burzy zavedú hormonálne kortikosteroidy, aby sa zmiernili zápalové procesy, a na zabránenie šírenia infekcie je tiež predpísaný priebeh antibiotík. Na zmiernenie opuchov a obnovu kĺbu je tiež predpísaných množstvo fyzioterapeutických procedúr..

Liečba drogami

Liečba je použitie nesteroidných protizápalových liekov, ako sú: indometacín, clofeson, ibuprofén, ketoprofén, naproxén, diklofenak, clubfrofén, peroxikam, celoxoxib.

Tieto lieky prispievajú k: zastaveniu zápalového procesu, zmierneniu opuchov, odstráneniu bolesti, zabráneniu šíreniu do susedných tkanív a prevencii relapsov. Ak sa vyskytnú komplikácie, na liečbu sa používajú hormonálne kortikosteroidy, lieky proti bolesti a antibiotiká (ciprofloxacín, erytromycín, tetracyklín atď.)..

Na odstránenie opuchu sa tiež odporúča používať otepľovacie masti, ako je diklofenak, diclacgel, dimexid, dip-náboženstvo. Liečba je predpísaná vždy ako súčasť komplexnej terapie, ktorá zahŕňa aj fyzioterapiu a korekčnú masáž..

fyzioterapia

Základom liečby všetkých ortopedických ochorení je fyzioterapia. Na odstránenie burzitídy sa odporúčajú nasledujúce fyzioterapeutické postupy:

 • Fonoforéza je efekt ultrazvukových vĺn s nízkou intenzitou. Energia ultrazvuku sa čiastočne absorbuje, premieňa sa na teplo, čo má relaxačný účinok na svaly a tkanivá kĺbu;
 • Terapia UHF interaguje s telom prostredníctvom vysokofrekvenčného elektromagnetického poľa, ktoré zlepšuje krvný obeh a tiež pomáha obnovovať spojivové tkanivá kíbu;
 • Ultrafialové ožarovanie sa používa na výrobu špeciálnych pigmentov u pacienta, ktoré prispievajú k eliminácii zápalových procesov a tiež zvyšujú imunitný systém tela..
 • Ultrazvuková terapia sa používa na stimuláciu: krvný a lymfatický obeh, regeneračné procesy, okrem toho má ultrazvuk výrazný analgetický, protizápalový a tonický účinok na ľudský organizmus..
 • Akupunktúra je navrhnutá tak, aby ovplyvňovala reflexné reakcie, ktoré vedú k zmene funkčného stavu všetkých častí nervového systému ak zachovaniu štruktúry tkanív..
 • Fyzikálna terapia sa používa na rozvoj postihnutých kĺbov a zníženie zápalového procesu..

operácie

Pri závažných formách choroby sa používa chirurgická liečba burzitídy nohy. Prostredníctvom chirurgického zákroku sa z burzy odstráni prebytok alebo čisto obsahujúca tekutina. Tento spôsob liečby sa tiež používa na vyrovnanie kostí kĺbu. Existujú dve hlavné metódy, a to distálna (vzdialená) a proximálna (proximálna) osteotómia. Pri distálnej osteotómii sa vykoná rez v ďalekej časti s následným posunutím kosti, vďaka čomu sa zmenšuje uhol deformácie palca. Pri použití proximálnej osteotómie sa disekuje vzdialené miesto na opravu šliach a rekonštrukcie kostí. Fixácia zmenenej polohy kostí sa vykonáva pomocou špeciálnych kolíkov.

V poslednej dobe sa praktizuje laserové ošetrenie. Znakom tohto typu chirurgického zákroku je odparovanie prebytočného tkaniva pod vplyvom nasmerovaných svetelných lúčov. Chirurgia na odstránenie postihnutého tkaniva je rýchlejšia a nemá prakticky žiadne vedľajšie účinky..

Masáž burzitídou

Hlavnou úlohou masáže je zmierniť bolesť a obnoviť funkciu kĺbov. Oveľa väčší účinok masáže sa dosahuje v kombinácii s vodnými procedúrami. V prípade vysokej horúčky, hnisavej burzitídy alebo exacerbácie je masáž kontraindikovaná. V iných prípadoch sa môže používať každý deň sedem až osem minút až do úplného zotavenia.

Najskôr sa vykoná hladenie, trenie a stlačenie v hornej časti chodidla. Ďalej sú prsty ohnuté, oblasti okolo nich sa masírujú palcami a dlaňami. Chrániče palcov hnetú všetky strany chodidla v smere k dolnej končatine. Niekoľkokrát opakujte celý pohyb. Potom s miernym stláčaním palca na nohe sa vykoná niekoľko ohybov a ohybov kĺbu. Masáž končí hladením celej nohy.

Ľudové lieky

Na liečbu burzitídy nôh pomocou ľudových prostriedkov sa používajú tieto metódy:

Zahrievanie

Otepľovanie sa používa na zmiernenie bolesti, ako aj na zlepšenie krvného obehu v kĺbe. Na použitie tohto postupu budete potrebovať soľ a kúsok hustej hmoty. Predsíť sa zahrieva na panvici 8 až 10 minút. Potom sa zahriata soľ musí zabaliť do čistej látky. Naneste na postihnuté miesto a podržte pätnásť až dvadsať minút. Tento postup sa musí vykonávať dvakrát denne počas dvoch týždňov..

obklady

Kompresie sa používajú na zmiernenie zápalu kĺbov. Obklady sa líšia v hlavnej zložke a v spôsobe ich prípravy. Tu sú niektoré typy obkladov:

Kapusta Kompresia

Lisovanie z listov bielej kapusty sa vykonáva takto: odoberie sa list vhodnej veľkosti a odreže sa pevná žila, po ktorej sa list poklepáva rukoväťou noža (na uvoľnenie šťavy). Zozbierané listy sa položia na postihnuté miesto a obalia sa obväzom alebo gázou a potom sa položia na teplé ponožky. Kompresor sa musí vymieňať každé štyri hodiny počas siedmich dní.

Repné a zemiakové obklady

Ak chcete použiť obklad cukrovej repy a zemiakov, musíte si vziať jeden zemiak a rozdrviť ho na strúhadle. Výsledná látka sa nanesie na škáru a obalí sa polyetylénom, navlečie sa na ňu ponožka. Tento postup by sa mal opakovať počas siedmich dní, pričom by sa mal obklad držať presne dve hodiny, v budúcom týždni namiesto repky použite repu. Celkový priebeh liečby je štrnásť dní.

Lopúch komprimovať

Aby sa zabránilo prechodu burzitídy do chronickej formy, používa sa obklad z odvarov koreňov lopúcha. Na výrobu budete potrebovať jedno umenie. lyžicu rozdrvených koreňov lopúcha, premočenú v 0,5 litra vody. Výsledná zmes sa uvedie do varu a potom sa nechá stáť päť minút na miernom ohni. Po ochladení je vývar pripravený na použitie. Namočte do nej gázu a naneste na postihnutú oblasť dve hodiny. Celková dĺžka kurzu je tri týždne..

Kalanchoe komprimovať

Na boj proti chorobe sa často používa aj obklad z listov Kalanchoe. Ak chcete urobiť obklad, vezmite veľké množstvo veľkých listov rastlín a vložte do chladničky cez noc. Ráno nalejte vriacu vodu na listy a poklepte (na izolovanie šťavy), potom sa listy položia na kĺb. Po uschnutí hárku sa vložka znova vloží. Všeobecný priebeh liečby je dva týždne.

Ihličnaté kúpele

Ihličnaté kúpele sa používajú na zmiernenie zápalu a napätia kĺbu. Na kúpanie budete potrebovať: konáre, zelené šišky a ihly zo smreku alebo borovice. Indigenty sa vložia do panvice a naplnia sa studenou vodou (na základe 300 gramov surovín na 5 litrov vody), potom sa uvedú do varu a udržiavajú sa ďalších 30 minút. Po dokončení prípravy sa musí bujón na deň chrániť. Na použitie nalejte 100 gramov odvar do umývadla s teplou vodou, sklopte si nohy a držte ich 20 minút..

Ak chcete vyrobiť propolisové mlieko, musíte do pohára s vodkou pridať dvadsať gramov jemne nasekaného propolisu, zatvorte ho vekom a na jeden týždeň ho vložte na tmavé miesto. Vo výslednej tekutine namočte gázu alebo obväz a aplikujte na boľavé miesto po dobu štyridsiatich minút. Postup by sa mal opakovať dvakrát denne počas dvoch týždňov.

infúzie

Jednou z najúčinnejších metód liečby je infúzia zelerových semien. Ak chcete pripraviť dve polievkové lyžice semien, nalejte dve poháre vriacej vody, prikryte a trvajte jednu a pol až dve hodiny. Táto infúzia sa má užívať dvakrát denne v jednej pohári. Všeobecný kurz trvá dva týždne.

diéta

Aby ste vyliečili obojok z palca na nohe, je veľmi dôležité dodržiavať správnu výživu. Strava by mala byť obohatená o vitamíny A, C, E, ako aj o zinok, vápnik a horčík. Ak sa burzitída odporúča používať:

 • Mäso (bravčové, hovädzie, králičie, kuracie);
 • Mliečne výrobky (tvaroh, mlieko, kyslá smotana);
 • morské plody;
 • zelenina;
 • ovocie.

Je zakázané používať:

 • alkohol;
 • Konzervované mäso a ryby;
 • Rýchle občerstvenie;
 • Tukové, vyprážané a slané potraviny:
 • Údené mäso a párky.

Malo by sa pamätať na to, že prejedanie a hladovanie nepriaznivo ovplyvňujú celkový stav osoby.

Existuje teda veľa spôsobov liečby hallux valgus. Avšak len odborník môže predpísať vhodný typ liečby. Ortopédovia odporúčajú na prevenciu a zmiernenie priebehu choroby špeciálne ortopedické ponožky a fixátory na palec.

Burzitída s veľkým prstom na nohách

Všetok obsah iLive preverujú lekárski odborníci, aby sa zabezpečila čo najlepšia presnosť a súlad so skutočnosťou..

Máme prísne pravidlá pre výber zdrojov informácií a odvolávame sa iba na seriózne stránky, akademické výskumné ústavy a ak je to možné, overený lekársky výskum. Upozorňujeme, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú interaktívnymi odkazmi na takéto štúdie..

Ak si myslíte, že ktorýkoľvek z našich materiálov je nepresný, zastaralý alebo inak pochybný, vyberte ho a stlačte Ctrl + Enter.

Bunion z palca na nohe, alebo inými slovami, zápalový proces vrecka na kĺb je jedným z najbežnejších ochorení pohybového aparátu..

Vnútorná dutina kĺbu je potiahnutá špeciálnou membránou, ktorá vytvára tekutinu, ktorá zaisťuje bezbolestný a ľahký pohyb v kĺbe. Vďaka rôznym infekciám a zmenám sa zapáli dutina prvého kĺbu metatarsofalangálneho oddelenia, čo vedie k narušeniu jeho priamej funkcie a obmedzeniu motorickej aktivity..

V lekárskej praxi sa predpokladalo, že u tých, ktorí konzumujú veľké množstvo soli, sa vyvíja obojok palca na nohe, ale v neskorších štúdiách sa táto hypotéza nepotvrdila. Avšak situácie, keď sa kĺbový vak zapáli v dôsledku usadenín solí, nie sú také zriedkavé. Napríklad, tento jav je bežný pri dne, keď sa soľné zlúčeniny kyseliny močovej ukladajú vo falangách chodidla. Zápal sa môže vyvinúť aj s narušením imunitnej funkcie, presnejšie s reumatizmom, reumatoidnou artritídou, psoriázou. Avšak hlavnou príčinou choroby je deformita chodidiel spôsobená hallux valgus. Toto je pozorované pri nosení nepohodlných zúžených topánok, plochých nôh, patológie svalov a väzov chodidla, najčastejšie sa toto ochorenie vyskytuje u žien.

ICD-10 kód

Príčiny Bunion

Príčiny húsenice sú rôzne, ale hlavným faktorom, ktorý vyvoláva zápalový proces, je nadmerná akumulácia tekutín v kĺbovom vaku. Normálne je táto tekutina v dutine každého kĺbu, je to vďaka svojim vlastnostiam, že každý pohyb v kĺbe prebieha hladko. Okrem toho sa tiež znižuje tlak na kosť, čo robí pohyb kĺbov bezbolestným. Ak sa z nejakého dôvodu tekutina v kĺbovom vaku začne hromadiť vo veľkých množstvách, potom to vedie k rozvoju zápalového procesu. Pri chronickom zápale a traume sa v kĺbovom vaku vytvára tesnenie. V priebehu času sa v dôsledku tohto zhutnenia kosť pohybuje, z tohto dôvodu sa v mieste kĺbového kĺbu vytvára kužeľ..

Príčiny, ktoré zvyšujú riziko vzniku zápalu synoviálneho vaku, možno klasifikovať takto:

 • Vďaka plochým nohám.
 • Pri hypermobilite kĺbu sa vyskytuje hlavne s jeho slabosťou.
 • Na choroby pohybového ústrojenstva, napríklad artritída.
 • V prípade chronického traumu alebo dlhých, nehojiacich sa poranení palca na nohe.
 • S vrodenou deformitou chodidla.
 • Na infekcie kĺbov.
 • V prípade poruchy metabolizmu.
 • Na alergie.
 • Kvôli intoxikácii.
 • So zápalom okolitých tkanív.

Aby ste zabránili burzitíde veľkého prsta na nohách, mali by ste premýšľať o včasnej prevencii tejto choroby - sledovať životný štýl, výživu, nosiť pohodlnú obuv, najmä ak musíte stáť v službe.

Príznaky zajačika

Príznaky burzitídy prstov na nohách je zvyčajne ťažké zamieňať s inými chorobami pohybového aparátu. Prvé príznaky zápalu kĺbového vaku sú:

 • Deformácia špičky chodidla, tvorba v oblasti spoja.
 • Vzhľad bolesti v oblasti kĺbu na palci, ktorý je horší pri chôdzi.
 • Pohodlie a bolesť pri nosení obuvi.
 • Tvorba kalusu na kĺbe.
 • Porušenie citlivosti v palci.

Prvé príznaky choroby je ťažké ignorovať, a to najmä vďaka tomu, že zápal synoviálneho vaku sa dá určiť v počiatočnej fáze. Špecialista vám pomôže objasniť diagnózu v počiatočnom štádiu, pretože zápal kĺbového vaku môže byť podobný artritíde, dny, detskej mozgovej obrne, roztrúsenej skleróze, atď. kompetentná komplexná terapia môže dosiahnuť úplné uzdravenie. V opačnom prípade bude zápalový proces viesť k rozvoju artrózy a úplnej osifikácii kĺbového kĺbu, a tým k deformácii nohy..

Purulentný obojok na špičke

Ide o akútne zápalové ochorenie, ktoré pokrýva celú dutinu kĺbového vaku. Spoločný vak alebo synoviálny vak je dutina zakrývajúca hlavu kĺbu; vo vnútri dutiny je malé množstvo špeciálnej tekutiny, ktorá prispieva k normálnemu bezbolestnému pohybu v kĺbe, vďaka čomu je znížené trenie medzi kosťou, svalovým tkanivom a väzmi..

Kĺzavá tekutina sa môže nakaziť z niekoľkých dôvodov - ak do nej infekčné patogény vstupujú krvou a lymfou, ako aj kanálom rany v kĺbovom vaku (počas prasknutí, pitvy, strelných rán, chirurgických zákrokov atď.). Osobitným nebezpečenstvom je však prítomnosť ohnísk hnisavého zápalu v blízkosti kĺbových kĺbov, a to:

 • hnisavá artritída;
 • furunkulóza;
 • erysipel;
 • subkutánny flegmon atď..

Najbežnejším pôvodcom zápalu synoviálneho vaku sú streptokoky a stafylokoky, prípady infekcie Escherichia coli sú menej časté atď..

Purulentná burzitída palca je nebezpečná, pretože počas zápalového procesu v kĺbovej dutine dochádza k hnisavému splynutiu stien kĺbovej dutiny a purulentný exsudát preniká do tkanív, čo vedie k takej komplikácii, ako je flegmon chodidla. Ide o akútne chirurgické ochorenie, ktoré si vyžaduje okamžitú operáciu a komplexnú antibiotickú liečbu. S včasným prístupom k lekárovi a dodržiavaním lekárskych predpisov dochádza k rýchlemu obnoveniu kĺbových funkcií.

Kde to bolí?

Diagnóza burzitídy palca na nohách

Diagnóza húsenice palca na nohe sa vykonáva podľa prieskumu pacienta, v neskorších fázach je dostatok údajov o vyšetrení a palpácii - prítomnosť hallux valgus sa dá pozorovať voľným okom. Ale je tiež dôležité vykonať röntgenové vyšetrenie chorého kĺbu, aby sa určil stupeň deformácie a stav susedného kostného systému chodidla..

Takéto metódy ako CT a ultrazvuk sa predpisujú ako ďalšia diagnostická metóda, ak existuje podozrenie na prítomnosť súvisiacich patológií muskuloskeletálneho systému. Okrem toho je povinný klinický a biochemický krvný test. S ich pomocou môžete získať presné informácie o stave krvných buniek, ktoré sú veľmi citlivé na zápal a iné zmeny v tele, ako aj informácie o stave orgánov a systémov ľudského tela..

Po diagnostickom potvrdení diagnózy sa má liečba začať čo najskôr. V skorom štádiu môže byť choroba úplne odstránená obnovením funkčnosti kĺbu. Diagnóza v neskorom štádiu komplikuje ďalšiu liečbu, avšak výsledok tejto choroby je v súlade so všetkými pravidlami a primeranou ortopedickou liečbou priaznivý..

Čo musíte preskúmať?

Ako prieskumu?

Na koho sa obrátiť?

Bursitída na palci

Liečba burzitídy palca na nohe môže byť konzervatívna alebo chirurgická (s hnisavou burzitídou a v prípadoch, keď sa pri chôdzi vyskytuje veľmi silná bolesť). Liečba tohto ochorenia je v kompetencii ortopedického traumatológa a chirurga. Účinnosť liečby závisí od načasovania kontaktu s lekárom. Akútna burzitída sa lieči ambulantne a chronická chronická burzitída si vyžaduje liečbu v nemocnici.

 • Ak sa v bolestivom kĺbe vyskytne silná bolesť, je potrebné bolesť v kĺbe fixovať (pomocou obväzu, akéhokoľvek fixačného prostriedku), cez tkaninu do bolesťového kĺbu vložiť vrecko s ľadom alebo snehom, obviazať chodidlo elastickým obväzom a udržiavať končatinu zdvihnutú, pričom chodidlo kladie na vankúš..
 • Protizápalové a analgetické lieky (Ibuprofen, Diklofenak, Nise, Analgin, Butadion, Ketoral atď.) Sa predpisujú na prevenciu komplikácií akútnej formy zápalu. Pri hnisavej burzitíde sa predpisujú antibakteriálne látky, ale iba po údajoch z bakteriálneho očkovania kĺbovej tekutiny a identifikácii patogénu..
 • V akútnej fáze sú predpísané fyzioterapeutické postupy, UHF.

Pri chronickej forme zápalu synoviálneho vaku je indikovaný chirurgický zákrok. Chirurg disekuje kĺbový vak, odstráni adhézie a rast v ňom, potom sa dutina umyje antiseptickým roztokom, súčasne sa predpisujú antibiotiká, protizápalové lieky a lieky proti bolesti. Proces spoločnej obnovy môže trvať niekoľko mesiacov.

Operácia zajačikov

Operácia hrudníka na prstoch na nohách sa vykonáva v prípadoch, keď iné možnosti liečby neboli presvedčivé, bolesť v kĺbe neumožňuje úplne sa pohybovať alebo sa objaví trvalá deformácia chodidla, ktorá narúša chodenie. Operácia je tiež predpísaná v prípadoch, keď sa ochorenie stáva chronickým.

Pred operáciou lekár posúdi celkový fyzický stav pacienta, stav nohy, röntgenové údaje, žilový a arteriálny krvný obeh. Je tiež potrebné zvážiť možné komplikácie, ktoré môžu sprevádzať pooperačné obdobie. Ide o vývoj nádorov, infekcií, výskyt krvácania, posunutie alebo skrátenie špičky a opakovaný vývoj zápalu. Do rizikovej skupiny patria pacienti, ktorí majú zlý zdravotný stav, nedostatočnú alebo nadmernú výživu, sú chorí na cukrovku, fajčia alebo požívajú alkohol.

Pred operáciou je podaná celková anestézia alebo lokálna anestézia v závislosti od zložitosti stavu pacienta. Po anestézii disekuje lekár kĺbový vak blízko palca na nohe. Potom sa odstráni časť falangy (osteotómia), jej hlava sa vytvorí tak, aby bol falanga v správnej polohe. V závažných prípadoch je falanga fixovaná chirurgickými oceľovými kolíkmi na udržanie a formovanie kosti. Potom sa rana zašíva a na ňu sa aplikuje obväz. Všeobecne platí, že operácia trvá 30-120 minút, v závislosti od zložitosti prípadu..

Operácia s burzitídou palca na nohe umožňuje obnoviť pohyblivosť kĺbov a zmierniť bolesť pri chôdzi. Úplné uzdravenie nastane 8 týždňov po operácii.

Burzitída s veľkým prstom na nohách

Prevencia burzitídy palca na nohách sa týka takmer všetkých - pri hľadaní módnej obuvi sa nie všetci zaujímajú o jej pohodlie. Topánky s podpätkami, topánky so zúženým prstom, keď sa nosia často, prispievajú k deformácii kostí chodidla. Tlak na kĺbe palca sa neustále udržiava, čo vedie k tvorbe rohov a zmene polohy falangy. V budúcnosti, posun zabráni chôdzi, je veľmi silná bolesť v chodidle, kĺbe.

Aby ste zabránili rozvoju burzitídy na palci na nohách, musíte si vybrať pohodlnú obuv, najmä ak musíte stráviť veľa času v stojacej službe. Ako poslednú možnosť použite vymeniteľnú súpravu obuvi so širokou špičkou. Je tiež užitočné masírovať chodidlá, najmä masáž palca. Ak sa potvrdí zápal, mali by ste okamžite opustiť úzke topánky a nosiť špeciálnu podložku. Západka je umiestnená medzi prvým a druhým prstom, čo bráni prvej falange v zmene polohy a podstatne znižuje zaťaženie kĺbového vaku a tiež znižuje bolesť pri chôdzi..

Prevencia burzitídy palca na nohách a jeho včasné odhalenie umožňujú včasnú kontrolu ďalšieho vývoja choroby a eliminujú chirurgický zákrok..

Predná noha burzitída

Prognóza burzitídy palca na nohách s včasnou diagnózou a liečbou je priaznivá, ale neskôr, keď sa už vytvorí hallux valgus. Je to nebezpečné, pretože sa môžu vyskytnúť komplikácie, ako je artritída, čo povedie k obmedzeniu kĺbov a bolesti počas pohybu. Artritída vedie k zhoršeniu chôdze a držania tela, čo vedie k zápalu prekrývajúcich sa kĺbov. V prípade infekcie synoviálnej tekutiny kanálom rany v kĺbovom kĺbe a vývoja hnisavej burzitídy trvá proces zotavenia dlhšie, pretože bude potrebný chirurgický zákrok..

Pri ťažkých formách burzitídy palca na nohách sa vykonáva osteotómia - kostná rekonštrukcia nôh nôh zameraná na zmenu polohy metatarzálnej kosti a falangy prvého prsta. Ide však o extrémne ošetrenie, keď sú iné možnosti liečby neúčinné..

Môžete sa spoľahnúť na metatarz chodidla tretí týždeň po operácii a obnovenie motorických funkcií nastane za 6-8 týždňov. Do 8 - 12 týždňov je proces úplného zotavenia ukončený, ale nesmieme zabudnúť na preventívne opatrenia - noste pohodlné topánky so širokou špičkou, používajte špeciálne spony a ortopedické vložky.

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Inguinálna kýla: príznaky, príčiny a možnosti liečby
Intuálna hernia u mužov je ochorenie, pri ktorom steny brušnej dutiny oslabujú a nemôžu udržiavať vnútorné orgány na svojom mieste.
Až 76% ľudí pociťuje bolesť chrbta za rok [1]. Tieto štatistiky ovplyvňujú ľudí všetkých vekových skupín a povolaní. Príčiny bolesti môžu byť rôzne, jednou z nich je osteochondróza chrbtice.
Liečba kýly bedrovej chrbtice je pre mnohých našich súčasníkov naliehavým problémom. Výskyt prietrže prispieva k sedavému životnému štýlu, slabému korzetu svalov, zlej výžive chrupavky.