loader

Hlavná

Liečba

Zacielte na t alebo traumel, ktorý je lepší

-Heel ponúka bezpečné a komplexné riešenia už viac ako 50 rokov.
biologické prípravky. Výrobky spoločnosti sa vyvážajú do 55 krajín.

Masti "Traumeel S" a "Target T"
nevyhnutné v skrinke pre domáce lieky

Nie je žiadnym tajomstvom, že v našich domácich lekárničkách sú lieky na lokálne liečenie rôznych zranení a zápalových procesov. Niektoré z nich sa používajú na zranenia a modriny, iné na bolesti kĺbov a osteochondrózy a iné na hojenie rán. Pre všetky tieto stavy sú však uvedené lieky. Sú to masti Traumeel C a Target T od Heel. Vďaka svojmu viaczložkovému zloženiu majú komplexný účinok, sú účinné pri lokálnom liečení poranení, ochorení kĺbov, kože, mäkkých tkanív a slizníc. Vyrobené na hydrofilnom základe, masti sa pokožkou dobre vstrebávajú a prenikajú hlboko do tkaniva. Sú bez zápachu a nevytvárajú pocit mastnej pokožky..

Traumeel C a cieľ T

Komplexný účinok masti Traumeel C je určený prítomnosťou 12 zložiek rastlinného a 2 minerálneho pôvodu v jeho zložení. Liek má protizápalové, analgetické, regeneračné a antiexudatívne účinky, rovnako eliminuje žilové preťaženie, pôsobí proti krvným zrazeninám, zlepšuje dýchanie buniek a redoxné procesy, aktivuje hojenie rán, zvyšuje vaskulárny tonus, pomáha zastaviť krvácanie, stimuluje imunologické sanogenetické reakcie.

Indikácie pre Traumeel C masť: rôzne zranenia, dislokácie, modriny, modriny, výrony, zlomeniny kostí, krvácanie a výpotky v kĺbe, opuchy po úrazoch a operáciách, radikulitída, periartritída, tendovaginitída, artritída kĺbov, zápal kĺbov, zápal ďasien, zápal ďasien., neurodermatitída, omrzlina, popáleniny, cefalohematómy a vyrážky z plienok u novorodencov, preležaní, varov, trofických vredov, ekzémov.

Charakteristickým rysom masti Traumeel C je, že pri aplikácii bezprostredne po zranení sa prejavuje maximálny účinok: hromadenie opuchov, bolesti, hematómov sa rýchlo zastaví av budúcnosti dôjde k intenzívnej resorpcii pečatí mäkkých tkanív. Práve táto kvalita určuje jej nevyhnutnosť v skrinke pre domáce lekárstvo pre najmenších aj pre dospelých.

Komplexný biologický prípravok „Cieľ T“ má vďaka svojim 15 zložkám rastlinného, ​​minerálneho a živočíšneho pôvodu chondroprotektívny, chondrostimulačný, protizápalový, analgetický účinok..

Masť „Cieľ T“ je indikovaná pri degeneratívnych ochoreniach pohybového aparátu: artróza, periartritída ramena, osteochondróza chrbtice, reumatické choroby pohybového aparátu, následky poranení a zlomenín chrbtice, metabolická osteopatia, dupiitrénová kontraktúra.

Tkanivové kontrakty, neurodystrofické uzliny, adhézie v rôznych tkanivách s osteochondrózou sa účinne eliminujú trením masti „Target T“ pozdĺž chrbtice (ide dobre pri masáži).

Je potrebné mať na pamäti, že degeneratívne ochorenia kĺbov a chrbtice sú chronické, preto by sa masť „Target T“ mala používať v cykloch trvajúcich najmenej 1 mesiac..

Masti sa nanášajú jemným pohybom na bolesť 2-5 krát denne. V noci je tiež možné aplikovať pod pevným obväzom. Zvyšuje terapeutický účinok zavedenia mastí pomocou fonoforézy alebo elektroforézy.

Ak sa degeneratívny proces a zápal kombinujú v bolesti v kĺboch, potom by sa na bolesť mal aplikovať masť Traumeel C a Target T..

Chrbtica a kĺby: liečebný režim # 2

Základom tejto liečby sú homeopatické lieky Traumeel C a Target T. Nikdy som neveril v homeopatiu a odložil som rozhodnutie vyskúšať si to z artrózy na neskôr. Potom to prišlo a výsledok ma príjemne prekvapil: bolesť v kolenách začala po prvej injekcii Traumeelu ustupovať! O dva dni neskôr, ako by to malo byť pri homeopatii, symptómy zosilnené (bolesť kĺbov a chrbta, kliknutie) trvali tri dni. Potom sa začalo zlepšovať - ​​bolesť postupne zmizla, kĺby sa stali mäkkými, učenlivými, telo ako celok sa cítilo ľahšie a pohyblivejšie, opuchy sa znížili. Skoro som zabudol na chrbticu. A mám artrózu a 4 kýly. Účinok po priebehu liečby trval niekoľko mesiacov, počas ktorých som si vzal domácu lacnú homeopatickú prípravu Arthrofoon.

Homeopatia je neškodná a dokonale pomáha, ale nie tak rýchlo, ako chcete. Ak máte na výber medzi protizápalovými nesteroidnými (NSAID), ktoré sú toxické pre pečeň a obličky, zničte sliznicu žalúdka a homeopatiu, vyberte druhú. Tento liečebný režim je vhodný pre nasledujúce choroby:

 • Artróza veľkých a malých kĺbov (gonartróza, koxartróza, artróza interdigitálnych kĺbov atď.).
 • Degeneratívne-dystrofické choroby chrbtice (spondylóza, spondylartróza atď.).
 • Niektoré zápalové ochorenia tkanív obklopujúcich kĺby (humerokapulárna periartritída atď.).

Má tieto akcie:

 • Protizápalový účinok.
 • Analgetický účinok.
 • Chondroprotektívny účinok dosiahnutý zlepšením regeneračných procesov v chrupavke.
 • Metabolické účinky, pri ktorých sa zlepšuje množstvo a kvalita kĺbovej synoviálnej tekutiny.

SCHÉMA ZAOBCHÁDZANIA. Injekcie a pilulky platia súčasne. Injekcie Traumeel a Účel distribúcie podľa dňa v týždni nevykonávajte dve injekcie v ten istý deň. Predáva sa v lekárňach.

Injekcie Ampulka Traumeel C 1 dvakrát týždenne intramuskulárne. 5 týždňov (10 injekcií - 2 balenia).

Injekčná cieľová ampulka T 1 dvakrát týždenne intramuskulárne. 5 týždňov (10 injekcií - 2 balenia).

Tablety Cieľ T 1 tableta trikrát denne, rozpustiť sa. 5-10 týždňov (2-4 balenia).

Traumeel C je homeopatický protizápalový liek. Používa sa pri komplexnej liečbe zápalových ochorení rôznych orgánov a tkanív, najmä pohybového aparátu (tendovaginitída, burzitída, styloiditída, epicondylitída, periartritída a ďalšie); poúrazové stavy (opuchy mäkkých tkanív po operácii, dislokácie, výrony).

Účel T - homeopatický liek používaný pri komplexnej liečbe artrózy rôznych etiológií, spondylartrózy, periartritídy.

KONTRAINDIKÁCIE: Možné sú alergické reakcie a zvýšené pečeňové enzýmy. Na začiatku liečby môže dôjsť k dočasnému zvýšeniu príznakov..

Navonok. Na zvýšenie efektívnosti homeopatickej liečby dôrazne odporúčame použiť aj Target T externe - vo forme masti..

Preparáty pre křupavku. A súčasne pite chondroprotektory vo forme tabliet. Neodporučím konkrétny liek, je ich veľa, každý má šancu. Môžem len povedať, že je najlepšie používať glukozamín a chondroitín osobitne. Jeden a pol mesiaca - glukozamín, ďalší a pol mesiaca - chondroitín. Podľa pozorovania môjho ošetrujúceho lekára s takouto separačnou schémou sa zvyšuje účinnosť jednotlivých chondroprotektorov.

Arthrofoone. Po tomto liečebnom cykle som si kvôli udržaniu účinku užíval homeopatický liek Arthrofoon (predávaný v lekárni) po dobu šiestich mesiacov, čo je veľmi lacné a celkom efektívne pri znižovaní zápalu a bolesti kĺbov a chrbtice..

Pri silnej bolesti na začiatku kurzu je možné súčasné použitie nesteroidných protizápalových liekov (NSAID) a analgetík. Kurz sa môže opakovať 2-3 krát do roka. Môžete striedať s inými liečebnými režimami:

Zmiešaný. Vždy odporúčam zariadenie Almag všetkým! Skvelá vec pre kĺby a chrbticu.

Výživa. Pokúste sa spotrebovať dostatok vody, pomáha zvyšovať produkciu synoviálnej tekutiny. Nezanedbávajte želé mäso a želatínu denaturovaný kolagén, bielkovinu pozostávajúcu z aminokyselín, ktoré v tele nemajú, a najmä chrupavky. Lepším hydrolyzovaným kolagénom je spracovaná želatína, ktorá pozostáva z menších a ľahších fragmentov bielkovín, ktoré telo absorbuje. Kosti a kĺby môžu byť zdravé iba vtedy, ak dostávajú dostatočné množstvo vitamínov, najmä skupiny B a nevyhnutne D3, vápnik, kremík, bór, síru, meď a selén. Používam diatomit - zdroj kremíka, Belemnites - zdroj vápnika. A organická síra.

Diatomit, belemnity, kamenný olej, síra atď. Si môžete kúpiť v obchode

PE. A samozrejme, telesná výchova! Tu je jednoduchá gymnastika kĺbov pre kolenné kĺby:

A určite posilnite svaly na nohách. Silné svaly okolo kolena sú kľúčom k zdraviu kĺbov, pretože prerozdeľujú záťaž a redukujú ju na chrupavku. Fyzická aktivita tiež pomáha vyživovať kĺby zvýšením prísunu krvi do tejto zóny: Bubnovsky doma - ľahké! klin

Injekcie „Zell-T“: recenzie lekárov

V modernom svete existuje veľké množstvo chorôb, proti ktorým je potrebné bojovať v najskorších fázach. Napriek tomu, že svetová medicína nestojí, nie všetky lieky majú drogy. A to je najhoršie. Preto, aby ste nemali žiadne zdravotné problémy, skúste pravidelne navštevovať kvalifikovaných odborníkov na prevenciu. Okrem toho, viesť zdravý životný štýl, správne cvičiť a jesť.

Preparáty homeopatického typu sú dnes v medicíne nezvyčajne rozšírené. Takéto lekárske centrá obsahujú malú dávku aktívnej zložky. Na ich výrobu sa používa osobitná schéma. Technológia výroby zahŕňa mletie a riedenie hlavnej zložky rôznymi prídavnými látkami. „Cieľ-T“ patrí do skupiny homeopatických liekov. Jeho hlavným účelom je liečiť lézie kostí a kĺbov..

„Cieľ-T“: zloženie

Cieľ-T: Opis

„Goal-T“ vyrába nemecká farmaceutická spoločnosť Biologische Heilmelitel Heel GmbH. Spoločnosť sa špecializuje na výrobu malých dávok liekov s vysokým stupňom riedenia. Účinkom liečiva je zníženie zápalu v pohybovom aparáte.

„Cieľ-T“: rôzne úpravy

V predaji je droga "Goal-T" v 3 verziách:

 • tekutina (na injekciu);
 • jemná (masť na vonkajšie použitie);
 • pevná látka (perorálne tablety).

Kvapalná forma je roztok. Súdiac podľa recenzií, injekcie "Zell-T" získavajú iba dobré známky. Roztok vyzerá ako tekutina bez farby. Je k dispozícii v kapacitách 2,2 mililitra. Balenie obsahuje okrem samotného lieku aj návod na použitie.

Tablety „Zel-T“ majú bielu farbu a zaoblený tvar. Sú bez zápachu a sú balené v blistroch po 50 tabliet.

V mäkkej forme sa „Zell-T“ vyrába vo forme masti žltkastého odtieňa. Liek sa podáva v skúmavkách s hmotnosťou 50 g. Balenie obsahuje aj pokyny.

„Target-T“: aktívne zložky

Homeopatické lieky majú viaczložkové zloženie. Zahŕňa aktívne prvky rastlinného a živočíšneho pôvodu, ako aj minerály a ďalšie zložky používané ako plnivo. V rôznych modifikáciách prípravku "Zel-T" bude zloženie aktívnych prvkov rovnaké. Líši sa iba stupeň zriedenia. Stojí za zváženie, že výrobný proces homeopatických liekov sa líši od vydania tradičných liekov. Charakteristickými znakmi uvoľňovania týchto liekov sú riedenie aktívnych prvkov mletím alebo zmiešaním.

Na získanie účinnosti D1 musíte zmiešať jednu časť účinnej látky s deviatimi časťami plniva. Potom sa výsledná kompozícia trie a trepe. Ďalšie koncentrácie sa uskutočnia najskôr zriedením. Na obale je uvedený výsledný počet takýchto riedení. Účinnosť komponentov navyše závisí od modifikácie. Všetky formy majú rôzne desatinné riedenia, takže koncentrácia v nich sa môže líšiť.

„Target-T“: pomocné látky

Na aký účel môžu predpísať injekcie „Tsel-T“? Lekárske prehľady potvrdzujú účinnosť lieku pri liečbe kĺbov. Okrem hlavných účinných látok je súčasťou balenia aj injekčná voda. Stabilita indexu vodíka je zabezpečená obsahom chloridu sodného. Ako plnivo sa používa horčík a stearát. Ako ďalšie prvky môžete uviesť molekuly parafínu, vazelíny, alkoholu, vyčistenej vody, ako aj etanolu. Posledná zložka dáva liečivu tekutú formu.

„Cieľ-T“: označenia

Na liečbu ktorých chorôb sú predpísané injekcie "Cel-T"? Používatelia produktov v prehľadoch potvrdzujú, že tento liek môže byť pri burzitíde veľmi efektívny. Okrem toho je „Target-T“ predpísaný na liečbu degeneratívnych procesov v chrbtici, kĺboch, väzoch. Je vhodný na liečbu polyartrózy, osteochondrózy, spondylartrózy, periartritídy a osteopatie. Droga môže byť tiež predpísaná na liečenie komplikácií poranení chrbtice..

Aké indikácie môžu byť predpísané injekcie „Zell-T“? Recenzie potvrdzujú účinnosť lieku pri liečbe:

 • cervikálna migréna;
 • rheumatitis;
 • bedrovej sakrálnej poruchy;
 • Reiterov syndróm.

Goal-T pomáha obnoviť chrupavkové a synoviálne tkanivo. Prispieva tiež k lepšiemu priebehu metabolických procesov v synoviálnej tekutine. Zložky liečiva regulujú stabilný stav medzi anabolickými a katabolickými reakciami pri ochoreniach kĺbov. Kyselina lipónová ako súčasť lekárskeho zariadenia je zodpovedná za normalizáciu procesov separácie oxidu uhličitého z častíc karboxylovej kyseliny. Koenzým A aktivuje cyklus kyseliny trikarboxylovej. Zloženie Celi-T obsahuje síru, ktorá sa podieľa na tvorbe chondroitín sulfátu. Prírodné zložky liečiva zahŕňajú lanovku, umbilicalis, chrupavku. Sú povinní vytvárať spojovacie komponenty. Embryo pomáha zvyšovať extra silu.

Na liečbu ktorých chorôb možno predpísať injekciu „Tsel-T“? Pokyny na použitie a recenzie hovoria, že tento nástroj je vynikajúci na zvládnutie symptómov reumatizmu. Tu zohrávajú zvláštnu úlohu rastlinné komponenty..

„Cieľ-T“: dávkovanie a cena

"Cieľ-T" vo forme tabliet stojí asi 400 - 450 rubľov. Podľa pokynov musíte liek užívať trikrát denne. Jedno balenie lieku obsahuje 50 tabliet. To stačí na pár týždňov liečby. Tablety sa musia absorbovať do úst bez prehltnutia alebo žuvania. Dĺžka trvania závisí od závažnosti ochorenia. Na liečbu artrózy sa musia tablety užiť v priebehu 5-10 týždňov. Po štyroch týždňoch liečby príznaky spondylartrózy zmiznú.

Injekcie „Zell-T“: recenzie

Najdrahšou a najúčinnejšou modifikáciou prípravku Zel-T sú injekcie. Pokyny a recenzie pacientov naznačujú, že liek v tejto forme má najlepší účinok na organizmus. Ampulky je možné zakúpiť jednotlivo alebo v baleniach (5 ks). Jedna injekcia lieku „Target-T“ bude stáť asi 140 rubľov. Roztok ampulky sa podáva intramuskulárne. Schéma prijatia: 2 dni po 4. Lekár môže predpísať inú schému. Frekvencia a trvanie liečebného postupu sa volí individuálne. Injekcie sa obvykle podávajú štyri týždne. Kurz opakujte, iba ak to predpísal lekár. Za zmienku stojí, že hodnotenie injekcií Zel-T s burzitídou prinieslo kladné hodnotenie.

Masť: indikácie pre použitie a cena

Liek "Cel-T" sa môže predpisovať aj vo forme mastí na vonkajšie použitie. V prehľadoch o injekciách „Zell-T“, ako aj o liečbe týmto liekom vo forme masti, sú opísané pozitívne výsledky..

Masť je vysoko účinná. Jedna skúmavka masti s hmotnosťou 50 g bude stáť asi 500 rubľov. Pokyny poskytujú niekoľko tipov na používanie lieku. Masť nie je vhodná na liečbu detí mladších ako šesť rokov..

Prostriedok je rozmazaný tenkou vrstvou okolo bolestivej oblasti a trený ľahkými pohybmi. Procedúra sa vykonáva až trikrát denne. Aby masť nezafarbila oblečenie, môžete na ošetrovanú oblasť položiť obväz alebo obväz. Priebeh liečby masťou závisí od závažnosti ochorenia. Ak chcete odstrániť príznaky artrózy, budete musieť použiť liek po dobu 5-10 týždňov. Pri použití masti počas štyroch týždňov sa príznaky brachiocefalickej periartritídy a spondylartrózy zmierňujú..

„Cieľ-T“: čo možno kombinovať

Pokyny opisujú niektoré vlastnosti procesu spracovania. Napríklad sa odporúča používať nástroj súčasne vo viacerých verziách. „Cieľ-T“ sa môže predpísať v kombinácii s liekom „Traumeel C“. Takéto ošetrenie má väčší účinok. Pred kombináciou týchto dvoch liekov však musíte hovoriť so svojím lekárom. Užívanie homeopatických liekov môže viesť ku krátkodobému zhoršeniu príznakov. V takom prípade je potrebné liek zrušiť. Napriek všetkým vedľajším účinkom sú však hodnotenia injekcií Traumeel a Zell-T často dobré.

varovanie

Ľudia s cukrovkou musia vedieť, že jedna tableta „Zel-T“ obsahuje 0,25 chlebových jednotiek sacharidov. Pri používaní drogy môžete ovládať zložité mechanizmy a riadiť autá. Na liečbu detí starších ako šesť rokov sa môže používať iba masť. Tablety a injekcie sú vhodné len pre ľudí starších ako 18 rokov. Existujú vedľajšie účinky u pacientov s neznášanlivosťou na arniku a toxikodendron. Môžu sa vyskytnúť prudké zvýšenie teploty, ako aj bolesť a začervenanie v mieste vpichu. Ďalším vedľajším účinkom liečiva je možné zvýšenie aktivity bilirubínu a pečeňového enzýmu. Možné žalúdočné ťažkosti. Ak sa vyskytne ktorýkoľvek z týchto príznakov, je potrebné dočasné stiahnutie lieku a konzultácia s lekárom.

„Target-T“: podobné lieky

Majú analógy injekcie „Zell-T“? Recenzie pacientov naznačujú účinnosť lieku „Traumeel S“. Tento nástroj je tiež dostupný vo forme mastí, tabliet a roztokov. Liek "Traumeel" sa predpisuje na liečbu účinkov úrazov pohybového ústrojenstva v akútnej forme. K liekom podobným ako „Goal-T“ patria nielen homeopatické, ale aj tradičné lieky. Na takéto prostriedky sa môže napríklad odvolávať lekárske riešenie Alflutop..

záver

Homeopatický liek "Zel-T" je predpísaný na boj proti chorobám kostí a kĺbov. Pomáha mnohým pacientom pri poranení chrbtice. Prinášajú injekcie „Tsel-T“ požadovaný účinok? Podľa recenzií ľudí k zlepšeniu dôjde iba pár dní po začiatku kurzu.

Aplikácia cieľa T v ortopédii pri liečení degeneratívnych ochorení (analytický prehľad)

* Nárazový faktor pre rok 2018 podľa RSCI

Časopis je zaradený do Zoznamu recenzovaných vedeckých publikácií Vysokej atestačnej komisie.

Prečítajte si nové vydanie

Osteoartróza je degeneratívne ochorenie kĺbov, ktoré sa vyznačuje primárnym poškodením kĺbovej chrupavky a ďalším postihnutím subchondrálnej kosti a okolitých mäkkých tkanív (kĺbové kapsuly, väzivo, synoviálna membrána)..

Degeneratívne-dystrofické ochorenia kĺbov a chrbtice sa vyskytujú na prvom mieste v prevalencii všetkých ochorení pohybového aparátu [16]..
Osteoartritída je degeneratívne ochorenie kĺbov, vyznačujúce sa primárnym poškodením kĺbovej chrupavky a ďalším postihnutím subchondrálnej kosti a okolitých mäkkých tkanív (kĺbové kapsuly, väzy, synoviálna membrána). Osteoartróza (artróza) predstavuje 60 - 70% všetkých ochorení kĺbov, 10 až 12% populácie trpí artrózou. Výskyt choroby sa zvyšuje s vekom. Po 50 rokoch sa artróza vyskytuje u 27,1% a po 70 rokoch - u 90% populácie. V posledných rokoch označený ako "omladenie" choroby. Prieskum 3660 respondentov vo veku 40 - 49 rokov ukázal, že viac ako polovica z nich (71%) trpí bolesťami kĺbov, 52,3% uvádza bolesť kĺbov. Dokonca aj vo veku 20 rokov sa vyskytujú v 4% prípadov [29]..

Etiológia artrózy je multifaktoriálna a zahŕňa mnoho endogénnych a exogénnych faktorov. Napriek súčasným pokrokom v chirurgii kĺbov zostáva hlavná liečba konzervatívna. Konzervatívna liečba zahŕňa kombináciu nefarmakologickej (fyzikálna terapia, masáž, trakcia, manuálna terapia atď.) A farmakologických, neinvazívnych a invazívnych metód. Liečba drogami zahŕňa zavedenie analgetík, nesteroidných protizápalových liekov (NSAID), glukokortikoidov, chondroprotektorov, ochráncov (endoprotéz) synoviálnej tekutiny, lokálneho použitia mastí, balzamov a roztokov. Drogy sa predpisujú perorálne, in / ma intraartikulárne.

Napriek veľkému počtu štúdií o liečbe artrózy podľa niektorých autorov liečba u väčšiny pacientov (až do 75%) neprináša výraznú úľavu a ich kvalita života zostáva neuspokojivá [6]. V každodennej praxi sú NSAID najbežnejšie na zmiernenie bolesti a zápalu. Pri liečbe osteoartritídy liekmi je potrebné mať na pamäti, že hovoríme hlavne o dlhodobom užívaní drog a častejšie u pacientov starších vekových skupín. Okrem toho súčasné podávanie viacerých liekov zvyšuje riziko vedľajších účinkov 3,5-krát [35]..
Vedľajšie účinky NSAID sú dobre známe. Najčastejšie sa vyskytujú pri dlhodobom používaní a najčastejšie sú spojené s gastrointestinálnym poškodením a zhoršenou funkciou obličiek. Frekvencia príznakov z gastrointestinálneho traktu pri používaní NSAID: dyspepsia - do 50% prípadov, žalúdočné vredy - 15%, dvanástnikové vredy - 11%, závažné poškodenie tráviaceho traktu - viac ako 2%. 25% všetkých prípadov krvácania u pacientov starších ako 60 rokov je spôsobených NSAID [35]. Podľa ďalších zdrojov sa pri dlhodobom používaní týchto liekov u 70% pacientov vyvinú lézie žalúdočnej sliznice, 15 až 30% má žalúdočné vredy, 5% má krvácanie a perforáciu a 0,17% zomiera na komplikácie. 11 000 hospitalizácií ročne spojených s NSAID [35].

Štúdie v Rakúsku ukázali, že približne 5% populácie užíva NSAID, pričom polovica z nich trpí chorobami tráviaceho traktu a v 20% prípadov sa nachádza vred v tráviacom trakte. U jedného zo 150 pacientov sa vyvinie krvácanie. Navrhovaná sprievodná terapia problém nerieši [35]. Napriek preventívnym opatreniam je frekvencia hospitalizácií ročne z dôvodu komplikácií liečby (krvácanie, vredy, perforácia): v Nemecku - 10 700, vo Veľkej Británii - 12 000, v USA - 70 000 prípadov. Ročne zomrie na NSAID v Nemecku 1 100 - 2 200 ľudí, 4 000 v Spojenom kráľovstve a 16 000 v USA. Podobné účinky sú charakteristické aj pre novú skupinu NSAID - inhibítory cyklooxygenázy-2 (COX-2) [29]. Ukázalo sa, že tráviaci trakt zveličuje bezpečnosť inhibítorov COX-2 [35], preto je hľadanie alternatívy k NSAID jednou z naliehavých úloh pri liečbe osteoartritídy..

V tomto ohľade je pozorovanie C.W. zaujímavé. Engelbert [29]. 39-ročný pacient trpel koxartrózou dlhú dobu, na jar 1997 sa bolesť prudko zhoršila, diclofenak do 150 mg / deň, paracetamol, kyselina acetylsalicylová nedala trvalý výsledok, bolesť v epigastriu, pálenie záhy. Po klasickom vyšetrení a rádiografii sa zistila závažná pravostranná koxartróza. Navrhuje sa náhrada endoprotézy, ktorú pacient odmietol. Liečba Target T sa začala vo forme periartikulárnych injekcií 2 týždne / týždeň. 2 ampulky po dobu 6 týždňov. Ďalej na 2 týždne. orálne podávanie cieľa T sa uskutočňovalo v 2 tabletách 3 r / deň a v priebehu aurikulopunktúry so zavedením liečiva do spúšťacích bodov. Po 6 týždňoch. zostalo iba perorálne podanie liečiva 1 tableta 3 p. / deň. O 2 týždne od začiatku liečby sa po 4 týždňoch zaznamenalo výrazné zníženie bolesti. chôdza normalizovaná, bolesť zmizla. Napriek skutočnosti, že akútne prejavy patológie boli zastavené, príjem tabliet Target T pokračoval. Každý rok sa uskutočňovala séria periartikulárnych injekcií a cyklov akupunktúry. Pri pozorovaní po dobu 10 rokov nedochádza k bolesti, pacient si zachováva fyzickú aktivitu, športuje.

Vyššie uvedený príklad naznačuje, že komplexný homeopatický prípravok Cieľ T nie je len bezpečná alternatíva k NSAID, ale môže ich tiež prekonať v terapeutickom účinku. Cieľový T patrí do skupiny antihomotoxických liekov. Základom pôsobenia všetkých týchto látok je pomocná imunologická reakcia, ktorá spočíva v potlačení autoimunitných procesov regulovaním uvoľňovania prozápalových a protizápalových cytokinínov do centra pozornosti zápalu [26]..

Cieľ T je viaczložkový prípravok, ktorý obsahuje minerály, rastliny a biologické prísady. Má chondroprotektívne a chondrostimulačné, protizápalové, analgetické, regeneračné a imunostimulačné účinky. Jeho zloženie zahŕňa síru, ktorá sa podieľa na syntéze štruktúrnych prvkov chrupavkového tkaniva. Liečivo podporuje produkciu synoviálnej tekutiny, čím zlepšuje funkčné vlastnosti kĺbových a metabolických procesov v chrupavke..

Cieľ T je široko používaný alopatickými lekármi. Liečba liekom Target T sa týka patogénnej terapie, pretože má nielen protizápalový účinok, ale je tiež schopná korigovať mechanizmy patológie. Takže zložky suis-orgánu poskytujú obnovenie chrupavkového tkaniva, rastlinné zložky majú komplexný protizápalový a analgetický účinok, síra a oxid kremičitý sa podieľajú na metabolizme chrupavky a biokatalyzátory aktivujú bunkové dýchanie a redoxné procesy v tkanivách, čím zlepšujú ich regeneráciu a normalizujú metabolizmus látky.
Cieľ T vyrába spoločnosť Biologische Heilmittel Heel GmbH (Nemecko) vo forme injekcie, sublingválnych tabliet a masti. Spoločnosť odporúča súčasné alebo postupné použitie všetkých 3 liekových foriem lieku.

Experimentálne sa preukázalo, že cieľ T obsahuje flavonoidy známe pre svoje antioxidačné vlastnosti [37]. Zložky liečiva ovplyvňujú uvoľňovanie makrofágov interleukínu-6, ktoré hrajú vedúcu úlohu vo vývoji chronického zápalu a angiogenézy. Pri pokusoch na zvieratách sa ukázalo, že liečba artrózou indukovanou Target T mala za následok menšiu eróziu chrupavky ako v kontrolnej skupine [42]. Okrem toho úroveň vaskularizácie hlbokých vrstiev chrupavky bola mnohokrát nižšia ako v porovnávacej skupine. Zdôraznilo sa, že cieľ T má schopnosť inhibovať vaskuloendoteliálny rastový faktor [30, 31]..
Jedným z najdôležitejších problémov pri liečbe osteoartritídy je účinok liekov na morphofunkčný stav kĺbovej chrupavky. Na vyhodnotenie stavu chrupavky kíbu sa používajú metódy röntgenovej difrakcie a dvojlomu [33, 38]. Metódy sa použili na hodnotenie morfologického a funkčného stavu kĺbovej chrupavky v dôsledku liečby gonartrózy 1. až 4. stupňa intraartikulárnou injekciou lieku Účel T 1–2 s. / Týždeň, trvanie liečby až 3 mesiace. Skúmal sa biopsický materiál (kĺbová chrupavka) odobratý pred liečbou a po nej.
Vo vzorkách chrupavky odobratých po ošetrení prípravkom Účel T je zreteľne viditeľný pokles erózie a mineralizácie (v porovnaní s počiatočnými štúdiami), tuberkuláty fosforečnanu vápenatého a stalky tela boli úplne znížené alebo úplne chýba. Zmizli aj vrcholy naznačujúce sklerózu chrupavky. To všetko hovorí o revitalizácii kĺbovej chrupavky..
Štúdie preukázali pozitívny vplyv liečby na morphofunkčný stav kĺbovej chrupavky. Najmä viditeľný je pokles erózie, rozsiahly novotvar základnej chrupavky, prítomnosť rušivých vplyvov chrupavky v štádiu aktívnej regenerácie [3]..

Intraartikulárne podávanie lieku Účel T je rozšírený a vo vedeckej literatúre sa primerane odráža [34, 41]. Zároveň sa preukázal protizápalový, analgetický účinok, zlepšenie metabolizmu synoviálnej membrány a zloženie synoviálnej tekutiny, čo má priaznivý vplyv na regeneráciu chrupavky [41]..
V štúdii s 900 pacientmi bol cieľový liek T podávaný spolu s Traumeel C v pomere 1: 1 intraartikulárny alebo periartikulárny, celý priebeh bol 10 injekcií počas 2 týždňov. (5 injekcií týždenne) [23]. Je potrebné poznamenať, že cieľ T je indikovaný na degeneratívne zmeny a Traumeel C na zápal. U pacientov s počiatočnými prejavmi osteoartrózy (1. stupeň), po 2 až 3 injekciách, bolesť v 80% prípadov významne znížila alebo dokonca zmizla. Dĺžka remisie u 73% pacientov bola 1 rok. V 27% prípadov z dôvodu výskytu bolesti po 6 mesiacoch. uskutočnené v / m zavedenie drogy 2 r./ týždeň. (celkom 10 injekcií), dosiahol pozitívny účinok.

U pacientov s osteoartrózou 2. stupňa sa po 4-5 injekciách zaznamenala prudká exacerbácia syndrómu bolesti. Po 7–8 injekciách bolesť zmizla, prejdená vzdialenosť sa zvýšila 5-6 krát. Všetci pacienti s artrózou 2. stupňa uskutočnili druhý cyklus po 6 mesiacoch. s dodatočným trením masti Target T a následnou preventívnou liečbou ročne.
S osteoartrózou 3. stupňa bolo možné len do určitej miery zmierniť bolesť a zvýšiť pohyblivosť, injekčná terapia bola vo všetkých prípadoch kombinovaná s metódami fyzickej liečby. Bola teda dokázaná vysoká účinnosť injekčnej terapie liekov Účel T a Traumeel C s osteoartrózou 1. a 2. stupňa.
O.I. dospel k rovnakému stanovisku. Rybachuk, S.I. Gerasimenko a kol. Cieľový T bol podávaný 2 p./týždeň. s osteoartrózou 1. - 2. stupňa intraartikulárnou alebo periartikulárnou s gonartrózou, intraartikulárnou s koxartrózou a periartikulárnou s artrózou spodného kĺbu. Trvanie liečby bolo 6 - 8 týždňov. Do konca 1. týždňa. na konci kurzu došlo k významnému zlepšeniu - klinickej remisii, ktorá trvala viac ako šesť mesiacov. V 5 prípadoch z dôvodu zhoršenia ochorenia po 6 mesiacoch. opakované ošetrenie.

Autori dospeli k záveru, že intraartikulárne alebo periartikulárne podanie cieľa T v skorých štádiách degeneratívnych-dystrofických lézií kĺbov významne zlepšuje stav pacientov, pomáha obnoviť narušenú funkčnú rovnováhu v chrupavke aktiváciou anabolických a potlačením katabolických procesov..
Liečba intraartikulárnymi injekciami lieku Target T má dlhú tradíciu a ich účinnosť pri potláčaní zápalu, analgézie a zaistenia regenerácie chrupavky bola potvrdená početnými štúdiami [18, 34, 36, 41]..

Dávka lieku Target T pre intraartikulárne injekcie sa pohybuje od 1 ampulky s artrózou 1. stupňa do 2. s léziou 2. až 3. stupňa 1-2 p. / Týždeň. Niektorí autori však odporúčajú až 5 injekcií týždenne [23]., Obrovský klinický materiál preukázal vysokú účinnosť a bezpečnosť intraartikulárnych injekcií cieľa T. Napriek tomu túžba vyhnúť sa intraartikulárnym injekciám viedla autorov k tomu, aby vyvinuli metódy na periartikulárne podávanie lieku..

B. Potrafki [18] teda poskytuje výsledky pozorovania 350 pacientov s gonoartrózou rôznej závažnosti, ktorým boli predpísané periartikulárne injekcie; trvanie liečby bolo 12 týždňov. Injekcie sa uskutočňovali v miestach bolesti periartikulárneho vaku a v miestach pripojenia väzov. Dávka bola: pre miernu artrózu, 1 ampulka, pre stredne závažnú a závažnú - 2 ampulky 2 r / týždeň.
Pacienti boli hodnotení na základe klinického vyšetrenia funkcie kĺbov a bolesti. Neboli zaznamenané žiadne vedľajšie účinky. Všetci pacienti podstúpili periartikulárne injekcie dobre, výsledky liečby boli hodnotené ako veľmi dobré, znášanlivosť liekov bola vynikajúca. Autor dospel k záveru, že periartikulárne injekcie Target T sú porovnateľné z hľadiska ich účinnosti s intraartikulárnymi injekciami, pričom neexistuje riziko infekcie kĺbov. Podobné údaje o účinnosti periartikulárnych injekcií poskytujú aj iní autori [8, 13, 23, 49]..
Injekcie Target T sa veľmi často kombinujú s Traumeel C [10, 22, 23, 39]. Autori však neporovnávajú účinok týchto liekov s tým, že Traumeel C sa odporúča na zranenia a akútny zápal a cieľ T na degeneratívne zmeny, keď je obzvlášť účinný [27]..

Vedci poznamenávajú, že v dôsledku rôznych typov účinkov na mechanizmy akútneho a chronického zápalu, ktoré sú vlastné degeneratívnym ochoreniam, sa kombinované použitie liekov Target T a Traumeel C považuje za celkom opodstatnené: Cieľ T je pre dlhodobú liečbu, Traumeel C je na začiatku choroby a počas jej exacerbácie [40]. ]. Zároveň sa znovu a znovu zdôrazňuje, že obidve lieky majú vynikajúci tolerančný profil..

Iba v jednej práci bola opozícia proti účinku drog Účel T a Traumeel C [13]. Po vykonaní štúdie 2 skupín pacientov s gonartrózou (menej ako 40 pacientov), ​​autor dospieva k opatrnému záveru o vyššej účinnosti lieku Traumeel C.
Je dokázaná vysoká účinnosť podávania liečiv Target T a Traumeel C do biologicky aktívnych miest. V tomto prípade sa zistila vyššia účinnosť ako pri konvenčných injekciách [28]. Drvivá väčšina autorov považuje za potrebné po injekčnom podaní vykonať liečbu tabletami a masťou Target T. Používajú sa aj akupunktúra a fyzikálne metódy liečby..
Účinnosť použitia monoterapie s tabletami Cieľ T je potvrdená početnými štúdiami: liek sa predpisuje v dávke 1 až 3 tablety denne, v závislosti od klinických prejavov osteoartrózy. Trvanie liečby sa pohybovalo od 6 do 10 týždňov. a ďalšie [32]. Čím je liečba dlhšia, tým väčší je analgetický a protizápalový účinok. Najlepšie výsledky sa dosiahli pri liečbe osteoartrózy 1. - 2. stupňa [39]..

Určité zaujímavé sú výsledky multicentrického vyšetrenia 498 pacientov s degeneratívnymi ochoreniami kĺbov, ktorí používali masť Tar T [4]. Najčastejšou indikáciou použitia masti bola monoartróza, okrem toho bola predpísaná pri polyartróze, spondylartróze a iných degeneratívnych ochoreniach kĺbov. V závislosti od prejavov konkrétnej patológie bola predpísaná ďalšia lieková a neliečebná terapia.

Masť sa najčastejšie používala bez obväzu, niekedy s obväzom, v niektorých prípadoch sa používala v kombinácii s ionoforézou. Frekvencia trenia masti sa pohybovala od 1 do 5 p / deň, častejšie - 3 p / deň, menej často - 5 p / deň. V drvivej väčšine prípadov sa masť používala ako monoterapia (75,9%), v 12,1% sa kombinovala s injekciami cieľového T, v 8,8% s tabletami cieľového Z. Všetky 3 formy lieku sa použili súčasne v 3,2% prípadov, Všetci pacienti dostávali neliečivovú terapiu: cvičebná terapia, kryoterapia, elektroterapia, masáž atď. V niektorých prípadoch bola predpísaná ďalšia lieková liečba protizápalovými liekmi, lokálnymi analgetikami, kortikosteroidmi atď..

Do 3. dňa liečby sa celkový index bolesti výrazne znížil, od 3. do 10. dňa došlo k postupnému poklesu celkového indexu bolesti, ktorý zostal až do konca obdobia pozorovania (viac ako 1 mesiac). Počas liečby sa zaznamenalo významné zlepšenie stavu pacientov: bolesť sa zastavila v noci a počas pohybu. Najlepšie výsledky sa získali pri liečbe monoartrózy. Ale pri iných degeneratívnych ochoreniach bol zaznamenaný pokles indexu bolesti už v prvých dňoch masti, v budúcnosti bolesť postupne klesala.
Analýza pozorovaní ukázala, že účinnosť monoterapie masťou a pri použití v kombinácii s inými formami liečiva Účel T alebo iné možnosti liekovej terapie boli rovnaké. Zároveň bol pokles intenzity bolesti u tých, ktorí dostávali ďalšiu fyzioterapeutickú liečbu (FTL), rýchlejší. Účinok FTL sa navyše prejavil až od 2. týždňa. liečbu. Terapeutický účinok masti Cieľ T bol pozorovaný v 92,6% prípadov, vrátane hodnotenia „dobrý“ alebo „veľmi dobrý“ v 75,1%.

V inej štúdii sa účinnosť masti Účel T porovnávala s použitím ionoforézy a intraartikulárneho podávania liečiva. Na základe získaných údajov autori dospeli k záveru, že tieto dva spôsoby podania liečiva sú vysoko účinné a zaznamenávajú dlhodobý analgetický účinok [6]. Tolerancia na masť sa považuje za veľmi dobrú a dobrú v 95,6% prípadov [4]..
Ako už bolo uvedené, jednou z najdôležitejších oblastí konzervatívnej liečby degeneratívnych chorôb je hľadanie alternatívy k NSAID. Uskutočnilo sa množstvo štúdií porovnávacej účinnosti liečby reumatických ochorení kĺbov s cieľovými T a NSAID [35]. Vo všetkých štúdiách sa ako porovnávacie kritérium použil index WOMAC, s ktorým sa potvrdili prínosy cieľa T. To platí pre porovnanie s inhibítormi diklofenaku a COX-2. Vedľajšie účinky lieku Target T sa v žiadnom prípade nepozorovali..

Uvádzame údaje z jednej z týchto početných štúdií [32]. Pozorovanie sa uskutočnilo u 592 pacientov s gonartrózou 1 - 2 stupňa, 323 z nich počas 6 až 10 týždňov. dostávali Target T v množstve 1 až 3 tablety za deň. V porovnávacej skupine dostalo 269 pacientov inhibítory COX-2 celekoxibu 100–200 mg alebo rofekoxib 12,5–25 mg. Obe skupiny sú porovnateľné z hľadiska závažnosti klinických prejavov. Po 4 týždňoch. v oboch skupinách došlo k významnému zníženiu príznakov. Zlepšenie v kontrolnej skupine bolo mierne výraznejšie v dôsledku rýchleho účinku pôsobenia inhibítorov COX-2 po ďalších 2 týždňoch. výsledky liečby v oboch skupinách boli úplne rovnaké. Tieto výsledky sú v súlade s výsledkami na stupnici WOMAC. O 4 týždne neskôr Inhibítory COX-2 sa vyznačovali veľkým účinkom na bolesť, ale po 6 týždňoch. Výsledky liečby v oboch skupinách boli podobné.

Pokiaľ ide o znášanlivosť voči liekom, boli zaznamenané významné rozdiely. V 90,5% prípadov liečby bol cieľový T hodnotený ako „vynikajúci“. Pri liečbe inhibítormi COX-2 bola „vynikajúca“ tolerancia u 74% pacientov. Pri liečbe Target T. sa nevyskytli žiadne nežiaduce účinky. Na pozadí použitia inhibítorov COX-2 sa tieto lieky zaznamenali v 3 prípadoch a boli charakterizované hnačkami s vracaním, závratmi a nešpecifickými prejavmi z gastrointestinálneho traktu..

Niektoré rysy liečia hemofilickú artropatiu. Na pozadí chronického progresívneho priebehu hemofilickej osteoartritídy je dominantným faktorom pri výbere liečiva dosiahnutie najlepšieho pomeru medzi terapeutickým účinkom a rizikom zníženia aktivity koagulačných faktorov krvi a adhézno-agregačnej aktivity krvných buniek, ktoré môžu spôsobiť krvácanie [20]..

Terč T bol injektovaný do suchého kĺbu 1 týždeň / týždeň. počas 5 týždňov. Autor dospel k záveru, že touto technológiou je liek účinný na zmiernenie bolesti a umožňuje vám obnoviť funkciu postihnutého kĺbu. Pozitívne výsledky sa dosiahli pri 1. - 2. stupni posthemoragickej osteoartrózy. Liečivo neovplyvnilo aktivitu koagulačných faktorov, ktoré sa podieľajú na tvorbe faktora Xa. Funkcia doštičiek a von Willebrandovho faktora sa nezmenili. Dobrá znášanlivosť s liečivami Účel T, absencia negatívnych účinkov na homeostázové systémy umožňujú liečbu vpichom s použitím minimálneho množstva hemostatických liekov [24]..

Jednou z výhod Target T je to, že sa môže úspešne použiť v kombinácii s tradičnou liečbou osteoartrózy [14]. Uskutočnilo sa porovnávacie hodnotenie účinnosti tradičnej liečby gonartrózy: NSAID (diklofenak 25 mg 3 r./deň), nikotan 1 tableta 3 r. liečba bola doplnená Účelom T, 1 tableta 3 r / deň. Celková dĺžka liečby v skupinách bola 4–5 týždňov. Počiatočný syndróm bolesti bol približne rovnaký v oboch skupinách (65,3 na vizuálnej analógovej stupnici (VAS) v kontrolnej skupine a 63,3 na VAS v hlavnej skupine). Na konci liečby v skupine T bola bolesť takmer dvakrát menšia ako v porovnávacej skupine (24 a 41,4). Do konca 1. roku po liečbe v kontrolnej skupine sa bolesť zvýšila na 56, zatiaľ čo po kombinácii tradičnej liečby s liečivom C cieľa T sa syndróm bolesti málo zmenil (27,5)..
Kombináciou tradičnej komplexnej liečby liekom Cieľ T bol pokles synovitídy výrazne výraznejší ako v kontrolnej skupine a klinický účinok pretrvával počas celého obdobia pozorovania. Podľa ultrazvuku pacienti na rozdiel od kontrolnej skupiny vykázali výrazný nárast počtu kĺbov s normálnou synoviálnou membránou a pokles počtu prípadov zápal šliach všetkých svalových šliach..

Aplikácia liečiva Účel T neviedol k zvýšeniu počtu nežiaducich udalostí spôsobených liečbou [14, 15]. Použitie lieku Účel T v kombinácii s NSAID umožňuje znížiť jeho dávku a znížiť ich negatívny účinok na organizmus..
Štúdia ekonomických nákladov na liečbu NSAIDs s komplikáciami z ich používania na jednej strane a Target T na druhej strane ukázala, že prechod na druhú liečbu môže prispieť k výrazným úsporám finančných zdrojov. Z lekárskeho hľadiska je takáto zmena úplne opodstatnená miernou až stredne závažnou artrózou, najmä pri zohľadnení trvania liečby, keď je absencia vedľajších účinkov obzvlášť dôležitá [35]..

Ďalšia štúdia porovnávala chondroprotektívnu liečbu osteoartritídy s použitím chondroitín sulfátu a cieľa T v kombinácii s NSAID, ak je to potrebné [15]. Výsledky liečby vo všetkých skupinách boli približne rovnaké. Zároveň náklady na liečbu chondroprotektormi výrazne prevyšovali náklady na liečbu s Target T. Autor dospel k záveru, že z klinického a ekonomického hľadiska je vhodné kombinovať priebeh liečby vrátane nimesulidu a Target T. Kombinácia Target T s NSAID v zníženej dávke je oprávnená dokonca aj pri 3 - (terminálna) fáza artrózy, keď z nejakého dôvodu odmietajú chirurgický zákrok.

Cieľ T ako monoterapia alebo v kombinácii s inými liečivami je teda účinný pri osteoartritíde akejkoľvek etiológie a lokalizácie. Prevažná väčšina publikácií o liečbe artrózy kolenných a bedrových kĺbov sa vysvetľuje predovšetkým frekvenciou poškodenia týchto kĺbov a osobitnou závažnosťou klinických prejavov. Lokalizáciou osteoartrózy sú najviac postihnuté kolenné a bedrové kĺby. 10% ľudí nad 55 rokov stráca svoju schopnosť pracovať v dôsledku gonartrózy [39]. Liek je účinný pri primárnej aj sekundárnej artróze, bez ohľadu na počet postihnutých kĺbov. Najlepšie výsledky sa dosiahli pri osteoartróze 1. - 2. stupňa. Najlepší účinok použitia mastí sa dosiahne pri liečbe monoartrózy.

Asi 30% populácie trpí bolesťami chrbta. Príčinou vertebrogénnej bolesti je najčastejšie osteochondróza miechy - degeneratívna lézia segmentu medzistavcových motorov, predovšetkým medzistavcových platničiek s deštrukciou buničitého jadra a vláknitého prstenca. Antihomotoxické lieky sa používajú aj v liečebnom komplexe na osteochondrózu [11, 19, 22, 25]..
Skupina autorov vyvinula systém biologickej liečby osteochondrózy herniami medzistavcových platničiek [21]. Autori sa domnievajú, že hlavnými princípmi úspešnej liečby osteochondrózy chrbtice sú kombinované použitie biologických kompozitov s FTL, hirudoterapia, ich postupné používanie v závislosti od dynamiky stavu pacienta, dlhodobé užívanie, testovanie elektropunkčných dávok..
V závislosti od stanovených úloh zahŕňa rehabilitačná liečba 4 stupne. Cieľ T v liečebnom komplexe sa použil v 3. etape - na obnovenie metabolizmu medzistavcových platničiek. Boli stanovené nasledujúce úlohy: zníženie degeneratívnych zmien, obnovenie krvného zásobovania a odtok lymfy v segmente stavcových motorov, zlepšenie respirácie buniek, obnovenie metabolických procesov. V tomto prípade priame použitie liečiva Cieľ T poskytlo priamy metabolický účinok na patologický substrát choroby, zlepšilo elastické vlastnosti disku a zvýšilo jeho hydrofilnosť. Cieľ T má rozlišovací a regeneračný účinok, stimuluje imunologické sanogénne reakcie a ovplyvňuje deformáciu stavcov.

V dôsledku jednoročného ošetrenia sa normalizácia výšky diskov zistila v 67,4% prípadov v bedrovej oblasti a 73,2% v oblasti krčka maternice, výrazné vymiznutie kruhových výčnelkov v 78,6% a zadný prolaps diskov v 18,8% prípadov. Bolo zaznamenané zvýšenie hydrofilnosti medzistavcových platničiek, čo naznačuje zvýšenie ich odolnosti voči zaťaženiu. To je v súlade s ostatnými štúdiami [43].
Injekcia zmesi liekov Účel T a Diskus compositum 2 p. / Týždeň. pozdĺž paravertebrálnych svalov po dobu 1 mesiaca. boli úspešne použité na úľavu od bolesti a zvýšenie pohyblivosti chrbtice pri osteochondróze, spondylartróze, zmiernení príznakov radikulitídy a neuralgie [1].

Liek Účel T v kombinácii s inými antihomotoxickými látkami sa použil na homeosiniatriu bolestivých syndrómov s neurologickými prejavmi spinálnej osteochondrózy [11]. Výrazný analgetický účinok sa zistil po 2 týždňoch. a pokračoval v raste po dobu 6 mesiacov. Po 18 mesiacoch všetci pacienti vykazovali stabilnú remisiu, zatiaľ čo v porovnávacej skupine liečenej tradičnými technológiami sa v tomto období objavili exacerbácie. Autor dospel k záveru, že cieľ T v kombinácii s inými antihomotoxickými liekmi ovplyvňuje všetky mechanizmy patogenézy osteochondrózy a prispieva k výraznému terapeutickému účinku..

Spomedzi degeneratívnych lézií je významné miesto periartróza ramenného ramena alebo presnejšie syndróm periarthropatického ramena. Tento proces sa najčastejšie spája s osteochondrózou chrbtice. Cieľový T sa zvyčajne používa v chronickom priebehu procesu [17, 27]. Liečivo sa podávalo 2 týždne / týždeň. Účel T sa dodatočne predpisoval vo forme tabliet a mastí, aby sa zosilnil účinok, 1-2 ampuly perifokálne a v spúšťacích zónach. Boli tiež použité FTL a cvičebná terapia. Účinnosť sa hodnotila po 2–4–6 týždňoch. po začatí liečby. Prenosnosť Cieľová hodnota T, ktorá bola hodnotená ako dobrá a vysoká terapeutická účinnosť lieku, sa preukázala pri liečbe syndrómu periarthropathic rameno.

Liek Účel T sa použil tiež na myofasciálne syndrómy vo forme IM injekcií súčasne s použitím tabletovej formy. Pri predpisovaní homeopatickej terapie, viscerálnej patológie sa bralo do úvahy použitie akupunktúrnych signálnych bodov. V niektorých prípadoch bola lieková terapia doplnená manuálnou terapiou. Spoľahlivo sa ukázalo, že prebiehajúca lieková terapia je účinnou metódou v dôsledku zníženia svalovej hypertonicity a zníženia intenzity bolesti. Manuálna terapia a liek T, ak sa používajú spolu, majú účinok vzájomného posilnenia, čo vedie k pozitívnemu výsledku v 92,6% prípadov [9]..

Antihomotoxické liečivo Cieľ T sa teda široko používa na liečenie degeneratívnych ochorení muskuloskeletálneho systému. Všetci autori zaznamenali jeho vysokú toleranciu. Nebol opísaný jediný prípad vedľajšieho účinku lieku. Má dobrý protizápalový a analgetický účinok, čo nám umožňuje jeho odporúčanie ako úplnej alternatívy k NSAID. Toto je obzvlášť dôležité pri dlhodobom užívaní lieku, keď užívanie NSAID spôsobuje závažné nežiaduce účinky. Pokiaľ je to potrebné, môže byť cieľ T použitý v spojení s inhibítormi COX-2, čo znižuje pravdepodobnosť ich negatívnych účinkov na organizmus..

Hlavný význam lieku Účel T je ten, že má chondroprotektívny a chondrostimulačný účinok, aktivuje syntézu chondrocytov, zvyšuje hydrofilnosť jadra chrupavky a buničiny, čím zabezpečuje ich odolnosť voči stresu.
Liečivo prispieva k tvorbe normálnej synoviálnej tekutiny, čím zlepšuje trecie vlastnosti kĺbových a metabolických procesov v chrupavke, má imunostimulačný účinok, ovplyvňuje patogenézu ochorenia a je základným prvkom pri liečbe degeneratívnych lézií..
Cieľ T sa používa vo forme IM, intraartikulárnych, periartikulárnych, paravertebrálnych injekcií, homeosintrie (úvod do biologicky aktívnych bodov), mezoinfiltrácie (subdermálna injekcia do bolestivých bodov), vo forme tabliet a mastí..

Výhodou liečby na účel T je to, že sa môže vykonávať v nemocnici aj v ambulancii. V závislosti od cieľov môže byť cieľ T kombinovaný s inými antihomotoxickými liekmi a inými liekmi. Terč T sa dá úspešne použiť v praxi nielen ortopedického traumatológa, ale aj chirurga, neurológa, terapeuta, artrologa, reumatológa a hematológa..

Cieľové injekcie T: návod na použitie

Riešenie na parenterálne použitie vo forme injekcií Účel T je homeopatický liek s komplexným pozitívnym účinkom na štruktúru pohybového aparátu. Používa sa na liečbu zápalovej a degeneratívnej dystrofickej patológie..

Opis liekovej formy, zloženia

Homeopatický roztok na parenterálne (intramuskulárne, subkutánne alebo intravenózne podanie) Účel T je číra bezfarebná tekutina bez zápachu. Obsahuje niekoľko základných účinných látok, ich obsah v 1 ml roztoku je:

 • Natrium diethyloxalaceticum (dietyloxalacetát sodný) (dietyloxalacetát sodný) - 2,2 mg.
 • Acidum DL-a-liponicum (Acidum DL-a-liponicum (Acidum a-liponicum) - 2,2 mg.
 • Toxicodendron quercifolium (Toxicodendron Quercifolium) - 11 mg.
 • Arnisa montana (Arnica montana (Arnica)) - 220 mg.
 • Placenta totalis suis (placenta totalis suis) - 2,2 mg.
 • Solanum dulcamara (solanum dulcamara) - 11 mg.
 • Symphytum officinale (symphitum offsinal) - 11 mg.
 • Nadidum (nadidum) - 2,2 mg.
 • Koenzým A (koenzým A) - 2,2 mg.
 • Sanguinaria canadensis (sanguinaria canadensis) - 3,3 mg.
 • Cartilago suis (cartilago suis) - 2,2 mg.
 • Funiculus umbilicalis suis (funiculus umbilicalis suis) - 2,2 mg.
 • Embryo totalis suis (embryo totalis suis) - 2,2 mg.
 • Síra (síra) - 3,96 mg.

Ako pomocné pomocné látky obsahuje prípravok fyziologický roztok chloridu sodného a vodu na injekciu. Roztok na parenterálne podanie Účel T je v 2,2 ml sklenených ampulkách. Sú balené v blistroch po 5 kusoch. Kartónové balenie obsahuje 1 alebo 20 blistrov a anotáciu homeopatického lieku.

Liečebné účinky

Roztok na parenterálne podanie Účel T obsahuje komplex rôznych hlavných účinných látok, vďaka ktorým vykazuje niekoľko terapeutických účinkov, medzi ktoré patria:

 • Analgetický účinok.
 • Protizápalový účinok.
 • Chondroprotektívny účinok dosiahnutý zlepšením metabolických procesov v chrupavke.
 • Metabolické účinky, pri ktorých sa zlepšuje množstvo a kvalita kĺbovej synoviálnej tekutiny.

V súčasnosti neexistujú žiadne presné a spoľahlivé údaje o absorpcii, distribúcii v tkanivách, metabolizme a vylučovaní hlavných aktívnych zložiek lieku..

indikácia

Lekárska indikácia na použitie homeopatického roztoku Cieľ T je komplexná terapia rôznych patologických stavov vyvíjajúcich sa v štruktúrach pohybového aparátu:

 • Degeneratívna dystrofická patológia rôznych kĺbov - poškodenie kolena (gonartróza), bedrových (koxartróza) kĺbov, chrbtice (osteochondróza), ramenných štruktúr.
 • Vývoj patologických procesov väzivového aparátu rôznych kĺbov - tenopatia.
 • Porucha metabolizmu v chrupavkových štruktúrach - chondropatia.
 • Zmena metabolizmu kostí - osteopatia.
 • Patológia krčnej chrbtice, ktorá vedie k rozvoju "krčnej migrény".
 • Porážka bedrovej a sakrálnej chrbtice sprevádzaná silnou bolesťou - ischalgia.
 • Systémová autoimunitná patológia spojivového tkaniva, vyznačujúca sa poškodením štruktúr kĺbov protilátkami - reumatoidná artritída, ankylozujúca spondylitída, Reiterov syndróm..

Liek sa tiež používa na komplexnú terapiu účinkov poranení alebo zlomenín chrbtice.

kontraindikácie

Jedinou absolútnou lekárskou kontraindikáciou na použitie homeopatického roztoku Cieľ T je individuálna intolerancia ktorejkoľvek zo zložiek lieku..

dávkovanie

Homeopatický roztok Účel T je určený na parenterálne intramuskulárne, intravenózne alebo subkutánne podanie. Zvyčajne sa podáva v 1 ampulke 2-krát týždenne. Dĺžku liečebného cyklu určuje ošetrujúci lekár. Pri akútnej patológii veľkých kĺbov je povolené denné podávanie roztoku. Ak je to potrebné, môže sa tiež injikovať priamo do kĺbovej dutiny alebo do okolitých tkanív. Predpokladom zavedenia homeopatického riešenia Cieľ T je dodržiavať pravidlá aseptického a antiseptického zamerania na zabránenie sekundárnej infekcie pacienta..

Vedľajšie účinky

Všeobecne je homeopatický roztok na parenterálne podávanie účelu T dobre tolerovaný. V niektorých prípadoch sa na pozadí jeho použitia môže vyvinúť bolesť kĺbov, ako aj kožné alergické reakcie vo forme vyrážok, svrbenia alebo žihľavky (charakteristické zmeny pripomínajúce popálenie žihľavy). Keď sa objaví bolesť kĺbov, zvyčajne sa zastaví nesteroidnými protizápalovými liekmi. Možnosť ďalšieho užívania lieku určuje lekár individuálne.

Funkcie použitia

Pred predpísaním homeopatického roztoku na parenterálne podanie na účel T musí lekár starostlivo preštudovať anotáciu a upozorniť na niekoľko znakov správneho použitia lieku:

 • Na dosiahnutie terapeutického účinku čo najskôr sa odporúča súčasné použitie všetkých liekových foriem cieľa T (masť, tablety)..
 • Odporúča sa súčasné použitie tohto lieku s homeopatickým liekom Traumeel C..
 • Aktívne zložky liečiva neinteragujú s liečivami iných farmakologických skupín.
 • Možnosť použitia lieku pre tehotné ženy, dojčiace ženy aj pre deti určuje lekár individuálne.
 • Parenterálne podávanie homeopatického roztoku Cieľ T by mal vykonávať zdravotnícky pracovník v súlade s aseptickými a antiseptickými pravidlami..
 • Liečivo nemá priamy vplyv na funkčnú aktivitu nervového systému.

V lekárenskej sieti je homeopatickým riešením na parenterálne podávanie Target T predpis. S cieľom zabrániť negatívnym účinkom na zdravie sa neodporúča samoaplikácia..

predávkovať

Doteraz neboli hlásené prípady predávkovania homeopatickým roztokom na parenterálne podávanie cieľa T..

Analógy injekcií Target T

Na modernom farmakologickom trhu s homeopatickým riešením, cieľ T, neexistujú žiadne štrukturálne analógy.

Dátum exspirácie, skladovanie

Čas použiteľnosti homeopatického roztoku na parenterálne podanie je Cieľ T je 5 rokov. Je dôležité, aby ste ho správne skladovali v pôvodnom výrobnom obale, chránenom svetlom a vlhkosťou, a tiež na mieste neprístupnom pre deti pri teplote vzduchu +15 až + 25 ° С..

Cieľová cena T

Priemerné náklady na homeopatický roztok na parenterálne podanie Účel T v lekárňach v Moskve závisí od počtu ampúl v balení:

 • 5 ampúl - 1104 - 1227 rubľov.
 • 100 ampúl - 15689-17432 rubľov.

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Pred zakúpením Karipain Ultra, gélu, 30 ml, skontrolujte informácie o ňom s informáciami na oficiálnych webových stránkach výrobcu alebo špecifikujte špecifikáciu konkrétneho modelu u manažéra našej spoločnosti!
V snahe vytvoriť podmienky pre zdravý normálny rast a vývoj dieťaťa sa rodičia stretávajú s rôznymi detskými chorobami. Umbilická hernia u detí je častým javom, pomerne častou patológiou.
Čo je kýla bielej línie? Príčiny, diagnostika a metódy liečby budú diskutované v článku Dr. Hitaryan A.G., fleboológovi so skúsenosťou 30 rokov..Definícia choroby. Príčiny chorobyKýla bielej línie brucha je jedným z typov brušných hernií, ktoré sa vyznačujú vznikom vnútorných orgánov v dôsledku poruchy fúzie aponeuróz (šliachových platní) svalov prednej brušnej steny..