loader

Hlavná

Späť

Injekcie „Zell-T“: recenzie lekárov

V modernom svete existuje veľké množstvo chorôb, proti ktorým je potrebné bojovať v najskorších fázach. Napriek tomu, že svetová medicína nestojí, nie všetky lieky majú drogy. A to je najhoršie. Preto, aby ste nemali žiadne zdravotné problémy, skúste pravidelne navštevovať kvalifikovaných odborníkov na prevenciu. Okrem toho, viesť zdravý životný štýl, správne cvičiť a jesť.

Preparáty homeopatického typu sú dnes v medicíne nezvyčajne rozšírené. Takéto lekárske centrá obsahujú malú dávku aktívnej zložky. Na ich výrobu sa používa osobitná schéma. Technológia výroby zahŕňa mletie a riedenie hlavnej zložky rôznymi prídavnými látkami. „Cieľ-T“ patrí do skupiny homeopatických liekov. Jeho hlavným účelom je liečiť lézie kostí a kĺbov..

„Cieľ-T“: zloženie

Cieľ-T: Opis

„Goal-T“ vyrába nemecká farmaceutická spoločnosť Biologische Heilmelitel Heel GmbH. Spoločnosť sa špecializuje na výrobu malých dávok liekov s vysokým stupňom riedenia. Účinkom liečiva je zníženie zápalu v pohybovom aparáte.

„Cieľ-T“: rôzne úpravy

V predaji je droga "Goal-T" v 3 verziách:

 • tekutina (na injekciu);
 • jemná (masť na vonkajšie použitie);
 • pevná látka (perorálne tablety).

Kvapalná forma je roztok. Súdiac podľa recenzií, injekcie "Zell-T" získavajú iba dobré známky. Roztok vyzerá ako tekutina bez farby. Je k dispozícii v kapacitách 2,2 mililitra. Balenie obsahuje okrem samotného lieku aj návod na použitie.

Tablety „Zel-T“ majú bielu farbu a zaoblený tvar. Sú bez zápachu a sú balené v blistroch po 50 tabliet.

V mäkkej forme sa „Zell-T“ vyrába vo forme masti žltkastého odtieňa. Liek sa podáva v skúmavkách s hmotnosťou 50 g. Balenie obsahuje aj pokyny.

„Target-T“: aktívne zložky

Homeopatické lieky majú viaczložkové zloženie. Zahŕňa aktívne prvky rastlinného a živočíšneho pôvodu, ako aj minerály a ďalšie zložky používané ako plnivo. V rôznych modifikáciách prípravku "Zel-T" bude zloženie aktívnych prvkov rovnaké. Líši sa iba stupeň zriedenia. Stojí za zváženie, že výrobný proces homeopatických liekov sa líši od vydania tradičných liekov. Charakteristickými znakmi uvoľňovania týchto liekov sú riedenie aktívnych prvkov mletím alebo zmiešaním.

Na získanie účinnosti D1 musíte zmiešať jednu časť účinnej látky s deviatimi časťami plniva. Potom sa výsledná kompozícia trie a trepe. Ďalšie koncentrácie sa uskutočnia najskôr zriedením. Na obale je uvedený výsledný počet takýchto riedení. Účinnosť komponentov navyše závisí od modifikácie. Všetky formy majú rôzne desatinné riedenia, takže koncentrácia v nich sa môže líšiť.

„Target-T“: pomocné látky

Na aký účel môžu predpísať injekcie „Tsel-T“? Lekárske prehľady potvrdzujú účinnosť lieku pri liečbe kĺbov. Okrem hlavných účinných látok je súčasťou balenia aj injekčná voda. Stabilita indexu vodíka je zabezpečená obsahom chloridu sodného. Ako plnivo sa používa horčík a stearát. Ako ďalšie prvky môžete uviesť molekuly parafínu, vazelíny, alkoholu, vyčistenej vody, ako aj etanolu. Posledná zložka dáva liečivu tekutú formu.

„Cieľ-T“: označenia

Na liečbu ktorých chorôb sú predpísané injekcie "Cel-T"? Používatelia produktov v prehľadoch potvrdzujú, že tento liek môže byť pri burzitíde veľmi efektívny. Okrem toho je „Target-T“ predpísaný na liečbu degeneratívnych procesov v chrbtici, kĺboch, väzoch. Je vhodný na liečbu polyartrózy, osteochondrózy, spondylartrózy, periartritídy a osteopatie. Droga môže byť tiež predpísaná na liečenie komplikácií poranení chrbtice..

Aké indikácie môžu byť predpísané injekcie „Zell-T“? Recenzie potvrdzujú účinnosť lieku pri liečbe:

 • cervikálna migréna;
 • rheumatitis;
 • bedrovej sakrálnej poruchy;
 • Reiterov syndróm.

Goal-T pomáha obnoviť chrupavkové a synoviálne tkanivo. Prispieva tiež k lepšiemu priebehu metabolických procesov v synoviálnej tekutine. Zložky liečiva regulujú stabilný stav medzi anabolickými a katabolickými reakciami pri ochoreniach kĺbov. Kyselina lipónová ako súčasť lekárskeho zariadenia je zodpovedná za normalizáciu procesov separácie oxidu uhličitého z častíc karboxylovej kyseliny. Koenzým A aktivuje cyklus kyseliny trikarboxylovej. Zloženie Celi-T obsahuje síru, ktorá sa podieľa na tvorbe chondroitín sulfátu. Prírodné zložky liečiva zahŕňajú lanovku, umbilicalis, chrupavku. Sú povinní vytvárať spojovacie komponenty. Embryo pomáha zvyšovať extra silu.

Na liečbu ktorých chorôb možno predpísať injekciu „Tsel-T“? Pokyny na použitie a recenzie hovoria, že tento nástroj je vynikajúci na zvládnutie symptómov reumatizmu. Tu zohrávajú zvláštnu úlohu rastlinné komponenty..

„Cieľ-T“: dávkovanie a cena

"Cieľ-T" vo forme tabliet stojí asi 400 - 450 rubľov. Podľa pokynov musíte liek užívať trikrát denne. Jedno balenie lieku obsahuje 50 tabliet. To stačí na pár týždňov liečby. Tablety sa musia absorbovať do úst bez prehltnutia alebo žuvania. Dĺžka trvania závisí od závažnosti ochorenia. Na liečbu artrózy sa musia tablety užiť v priebehu 5-10 týždňov. Po štyroch týždňoch liečby príznaky spondylartrózy zmiznú.

Injekcie „Zell-T“: recenzie

Najdrahšou a najúčinnejšou modifikáciou prípravku Zel-T sú injekcie. Pokyny a recenzie pacientov naznačujú, že liek v tejto forme má najlepší účinok na organizmus. Ampulky je možné zakúpiť jednotlivo alebo v baleniach (5 ks). Jedna injekcia lieku „Target-T“ bude stáť asi 140 rubľov. Roztok ampulky sa podáva intramuskulárne. Schéma prijatia: 2 dni po 4. Lekár môže predpísať inú schému. Frekvencia a trvanie liečebného postupu sa volí individuálne. Injekcie sa obvykle podávajú štyri týždne. Kurz opakujte, iba ak to predpísal lekár. Za zmienku stojí, že hodnotenie injekcií Zel-T s burzitídou prinieslo kladné hodnotenie.

Masť: indikácie pre použitie a cena

Liek "Cel-T" sa môže predpisovať aj vo forme mastí na vonkajšie použitie. V prehľadoch o injekciách „Zell-T“, ako aj o liečbe týmto liekom vo forme masti, sú opísané pozitívne výsledky..

Masť je vysoko účinná. Jedna skúmavka masti s hmotnosťou 50 g bude stáť asi 500 rubľov. Pokyny poskytujú niekoľko tipov na používanie lieku. Masť nie je vhodná na liečbu detí mladších ako šesť rokov..

Prostriedok je rozmazaný tenkou vrstvou okolo bolestivej oblasti a trený ľahkými pohybmi. Procedúra sa vykonáva až trikrát denne. Aby masť nezafarbila oblečenie, môžete na ošetrovanú oblasť položiť obväz alebo obväz. Priebeh liečby masťou závisí od závažnosti ochorenia. Ak chcete odstrániť príznaky artrózy, budete musieť použiť liek po dobu 5-10 týždňov. Pri použití masti počas štyroch týždňov sa príznaky brachiocefalickej periartritídy a spondylartrózy zmierňujú..

„Cieľ-T“: čo možno kombinovať

Pokyny opisujú niektoré vlastnosti procesu spracovania. Napríklad sa odporúča používať nástroj súčasne vo viacerých verziách. „Cieľ-T“ sa môže predpísať v kombinácii s liekom „Traumeel C“. Takéto ošetrenie má väčší účinok. Pred kombináciou týchto dvoch liekov však musíte hovoriť so svojím lekárom. Užívanie homeopatických liekov môže viesť ku krátkodobému zhoršeniu príznakov. V takom prípade je potrebné liek zrušiť. Napriek všetkým vedľajším účinkom sú však hodnotenia injekcií Traumeel a Zell-T často dobré.

varovanie

Ľudia s cukrovkou musia vedieť, že jedna tableta „Zel-T“ obsahuje 0,25 chlebových jednotiek sacharidov. Pri používaní drogy môžete ovládať zložité mechanizmy a riadiť autá. Na liečbu detí starších ako šesť rokov sa môže používať iba masť. Tablety a injekcie sú vhodné len pre ľudí starších ako 18 rokov. Existujú vedľajšie účinky u pacientov s neznášanlivosťou na arniku a toxikodendron. Môžu sa vyskytnúť prudké zvýšenie teploty, ako aj bolesť a začervenanie v mieste vpichu. Ďalším vedľajším účinkom liečiva je možné zvýšenie aktivity bilirubínu a pečeňového enzýmu. Možné žalúdočné ťažkosti. Ak sa vyskytne ktorýkoľvek z týchto príznakov, je potrebné dočasné stiahnutie lieku a konzultácia s lekárom.

„Target-T“: podobné lieky

Majú analógy injekcie „Zell-T“? Recenzie pacientov naznačujú účinnosť lieku „Traumeel S“. Tento nástroj je tiež dostupný vo forme mastí, tabliet a roztokov. Liek "Traumeel" sa predpisuje na liečbu účinkov úrazov pohybového ústrojenstva v akútnej forme. K liekom podobným ako „Goal-T“ patria nielen homeopatické, ale aj tradičné lieky. Na takéto prostriedky sa môže napríklad odvolávať lekárske riešenie Alflutop..

záver

Homeopatický liek "Zel-T" je predpísaný na boj proti chorobám kostí a kĺbov. Pomáha mnohým pacientom pri poranení chrbtice. Prinášajú injekcie „Tsel-T“ požadovaný účinok? Podľa recenzií ľudí k zlepšeniu dôjde iba pár dní po začiatku kurzu.

Cieľ T

Latinský názov: Zeel T

Účinná látka: homeopatická kompozícia

Výrobca: Biologische Heilmittel Heel GmbH (Nemecko)

Aktualizácia popisu a fotografie: 22/22/2018

Ceny v lekárňach: od 344 rub.

Cieľ T je viaczložkový homeopatický liek, ktorý sa používa na liečbu zápalovo-dystrofických ochorení pohybového aparátu..

Forma uvoľnenia a zloženie

Ciele dávkovacích foriem T:

 • homeopatický roztok na intramuskulárne podanie: bezfarebný, priehľadný, bez zápachu (v ampulkách po 2,2 ml; v plastových obaloch po 5 ampuliek, v kartónovom zväzku po 1 alebo 20 baleniach);
 • môžu byť prítomné homeopatické resorpčné tablety: môžu byť prítomné valcové, okrúhle, skosené, biele so žltkastým odtieňom alebo biele, ktoré sú rozptýlené sivou alebo žltou; vôňa je prakticky neprítomná (v prípade ceruzky s hmotnosťou 50 alebo 100 ks, v kartónovom zväzku 1 puzdro na ceruzky);
 • masť na vonkajšie použitie homeopatická: od žltkastobielej po bielu, má slabý zápach; Žltá vôňa by sa nemala cítiť (v skúmavkách s hmotnosťou 50 alebo 100 g, v kartónovom zväzku s 1 trubicou).

Účinné látky v zložení 2,2 ml (1 ampulka) injekčného roztoku / 1 tableta na resorpciu / 10 g vonkajšej masti Účel T:

 • Cartilago suis (cartilago suis) D6 / D4 / D2 - 2,2 / 0,3 / 0,1 mg;
 • Funiculus umbilicalis suis (funiculus umbilicalis suis) D6 / D4 / D2 - 2,2 / 0,3 / 0,1 mg;
 • Embryo totalis suis (embryo totalis suis) D6 / D4 / D2 - 2,2 / 0,3 / 0,1 mg;
 • Placenta totalis suis (placenta totalis suis) D6 / D4 / D2 - 2,2 / 0,3 / 0,1 mg;
 • Toxicodendron quercifolium (Rhus toxicodendron) [toxicodendron quercifolium (rus toxicodendron)] D2 / D2 / D2 - 11 / 0,54 / 27 mg;
 • Arnica montana (Arnica) [arnica montana (arnica)] D4 / D1 / D2 - 220 / 0,6 / 30 mg;
 • Solanum dulcamara (Dulcamara) [solanum dulcamara (dulcamara)] D3 / D2 / D2 - 11 / 0,15 / 7,5 mg;
 • Symphytum officinale (Symphytum) [ofical syphitum (Symphitum)] D6 / D8 / D8 - 11 / 0,15 / 75 mg;
 • Sanguinaria canadensis (Sanguinaria) [sanguinaria canadensis (sanguinaria)] D4 / D3 / D2 - 3,3 / 0,45 / 22,5 mg;
 • Síra (síra) D6 / D6 / D6 - 3,96 / 0,54 / 27 mg;
 • Nadidum (nadidum) D8 / D6 / D6 - 2,2 / 0,03 / 1 mg;
 • Koenzým A (koenzým A) D8 / D6 / D6 - 2,2 / 0,03 / 1 mg;
 • Acidum DL-a-liponicum (Acidum a-liponicum) (Acidum DL-alfa-liponicum) D8 / D6 / D6 - 2,2 / 0,03 / 1 mg;
 • Acidum silicicum (Silicea) [Acidum silicicum (silicea)] - / D6 / D6 - 0/3/100 mg;
 • Natrium diethyloxalaceticum (Natriumdiethyloxalacetat) [dietyloxalaceticum sodný (dietyloxalacetát sodný)] D8 / D6 / D6 - 2,2 / 0,03 / 1 mg.
 • 2,2 ml injekcia: chlorid sodný na stanovenie izotónie - približne 9 mg / ml; voda na injekciu - do 2,2 ml;
 • 1 tableta na vstrebávanie: stearát horečnatý - 1,5 mg; laktóza - na získanie tablety s hmotnosťou asi 302 mg;
 • 10 g masti: hydrofilná báza (cetylstearylový emulgačný alkohol - 800,7 mg; tekutý parafín - 934,2 mg; biela vazelína - 934,2 mg; čistená voda - 6081 mg; etanol 96% (objemovo) - 956,5 mg ) stabilizovaný etanolom v množstve 12,8% obj..

Farmakologické vlastnosti

farmakodynamika

Cieľ T je viaczložkový homeopatický liek, ktorého účinok je spôsobený aktívnymi zložkami, ktoré tvoria jeho zloženie. Má analgetický, protizápalový, regeneračný a chondroprotektívny účinok založený na aktivácii obranných mechanizmov tela a obnovovaní jeho narušených funkcií v dôsledku prírodných zložiek rastlinného, ​​živočíšneho a minerálneho pôvodu..

Indikácie pre použitie

 • humeroscapular periarthritis (súčasne s inými drogami);
 • artróza rôzneho pôvodu, gonartróza, spondylartróza.

kontraindikácie

 • nedostatok laktázy, intolerancia laktózy, malabsorpcia glukózy-galaktózy (tablety);
 • kožné choroby, narušenie integrity kože v mieste aplikácie (masť);
 • prítomnosť precitlivenosti na emulgujúci cetylstearylalkohol (masť);
 • vek do 12 rokov (masť);
 • vek do 18 rokov (tablety / roztok);
 • idiosynkrázia zložiek lieku vrátane toxodendronu oakleaf (Toxicodendron quercifolium) a rastlín z čeľade Asteraceae.

Relatívne (choroby / stavy, v ktorých prítomnosti účel cieľa T vyžaduje opatrnosť):

 • ochorenie pečene (roztok);
 • kombinované použitie s hepatotoxickými látkami (roztok);
 • tehotenstva a laktácie.

Pokyny na použitie Ciele T: metóda a dávkovanie

Dávkovaciu schému určuje lekár individuálne.

Intramuskulárne riešenie

Roztok T Intramuskulárne, pokiaľ nie je uvedené inak.

Zvyčajne sa 2 ampulky (2,2 ml) roztoku predpisujú 2-krát týždenne. Priemerná dĺžka kurzu sa pohybuje od 4 do 5 týždňov. Váš lekár vám môže predpísať opakované kurzy..

pastilky

Účel T tabliet sa užíva perorálne, pričom sa uchovávajú v ústach, až kým sa úplne nevstrebajú.

Zvyčajne je liek predpísaný trikrát denne na 1 tabletu.

Priemerné trvanie liečby:

 • spondylartróza, periartritída pleca a ramena: asi 4 týždne;
 • artróza, gonartróza: od 5 do 10 týždňov.

Masť na vonkajšie použitie

Masť Účel T sa aplikuje zvonka.

Liek (masťový stĺpec vysoký asi 4 - 5 cm) sa aplikuje na kožu v oblasti bolestivých kĺbov a trením jemnými pohybmi 2 až 3-krát denne. Miesto aplikácie môže byť pokryté gázovým obväzom.

Priemerné trvanie liečby:

 • spondylartróza, periartritída pleca a ramena: asi 4 týždne;
 • artróza, gonartróza: od 5 do 10 týždňov.

Vedľajšie účinky

Počas obdobia liečby je možné vyvinúť alergické reakcie, vrátane alergických reakcií na koži (s použitím masti)..

V prípade intoxikácie dubovým toxodendronom a rastlinami čeľade asterov, keď sa používa roztok v mieste vpichu, sa v ojedinelých prípadoch zaznamená vývoj reakcií sprevádzaných začervenaním, horúčkou a bolesťou. Existujú tiež dôkazy, že prípravky obsahujúce sanguinaria (Sanguinaria canadensis) v ojedinelých prípadoch môžu viesť k zvýšeniu krvných hodnôt bilirubínu a k aktivite pečeňových transamináz. Vo veľmi zriedkavých prípadoch sú možné gastrointestinálne ťažkosti..

predávkovať

Neexistujú dôkazy o predávkovaní..

špeciálne pokyny

Počas užívania homeopatických liekov je možné krátkodobé zhoršenie existujúcich príznakov (primárne zhoršenie). V takýchto prípadoch je terapia prerušená. Môže sa vyžadovať lekárska konzultácia..

Použitie mastí a tabliet Cieľ T sa môže kombinovať s inými liekmi, vrátane Traumeel C..

Obsah uhľohydrátov v 1 tablete zodpovedá 0,025 XE (jednotky chleba).

Zabráňte kontaktu s masťou na slizniciach a očiach..

Tehotenstvo a laktácia

Použitie cieľa T je možné iba po vyhodnotení pomeru prínosov k riziku.

Použitie v detstve

Z dôvodu nedostatočných údajov je kontraindikáciou použitia lieku:

 • masť - vek do 12 rokov;
 • tablety a roztoky - mladšie ako 18 rokov.

Liekové interakcie

Podľa pokynov môže byť cieľ T použitý v kombinácii s inými liekmi.

analógy

Analógy cieľa T sú: Sabal-Homaccord, Echinacea, Vernison, Hevertova sínusitída, Cinnabsin, Vertigohel, Viburkol, Traumeel S, Gynecohel, Ubiquinone compositum a ďalšie..

Podmienky skladovania

Skladujte na mieste chránenom pred svetlom a vlhkosťou pri teplote 15–25 ° C. Držte mimo dosahu detí. Puzdro na ceruzky s tabletami a skúmavka s maslom musia byť tesne po použití lieku uzavreté.

Čas použiteľnosti: roztok, tablety - 5 rokov; masť - 3 roky.

Lekáreň Prázdniny Podmienky

 • roztok - vydávaný na lekársky predpis;
 • masť, tabletky - voľne predajné.

T Recenzie cieľov

Podľa recenzií je cieľ T účinným liekom, ktorý prakticky nevedie k rozvoju vedľajších účinkov. Masť sa ľahko nanáša a dobre vstrebáva. Z nedostatkov zvyčajne vyplýva pomerne vysoká cena lieku a potreba dlhého priebehu.

Cena za cieľ T v lekárňach

Približná cena za cieľ T je:

 • tablety (50 ks v balení) - 370 - 470 rubľov;
 • roztok (5 ampúl v balení) - 950 - 1160 rubľov;
 • masť (každá po 50 alebo 100 g v skúmavke) - 525 - 730 alebo 990 rubľov.

Cieľ T

štruktúra

1 tableta obsahuje:

 • Cartilago suisD4 - 300 mcg;
 • Funiculus umbilicalis suisD4 - 300 mcg;
 • Embryo totalis suisD4 - 300 mcg;
 • Placenta totalis suisD4– 300 mcg;
 • Toxicodendron quercifolium D2 - 540 mcg;
 • Arnisa montanaD1 - 600 mcg;
 • Solanum dulcamaraD2 - 150 mcg;
 • Symphytum officinaleD8 - 150 mcg;
 • Sanguinaria canadensis D6 - 540 mcg;
 • Nadidum D6 - 30 mcg;
 • Koenzým AD6 - 30 mcg;
 • Natrium diethyloxalaceticum D6 - 30 mcg;
 • Acidum silicicum D6 - 3 mg;
 • Acidum DL-a-liponicumD6 - 30 mcg.

Ďalšie prísady: Stearan horečnatý, laktóza.

1 ampulka obsahuje:

 • Cartilago suisD6 - 2,2 mg;
 • Funiculus umbilicalis suis D6 - 2,2 mg;
 • Embryo totalis suisD6 - 2,2 mg;
 • Placenta totalis suisD6 - 2,2 mg;
 • Solanum dulcamaraD3 - 11 mg;
 • Symphytum officinaleD6 - 11 mg;
 • Nadidum D8 - 2,2 mg;
 • Koenzým AD8 - 2,2 mg;
 • Sanguinaria canadensis D4 - 3,3 mg;
 • Natrium diethyloxalaceticum D8 - 2,2 mg;
 • Acidum DL-a-liponicum D8 - 2,2 mg;
 • Toxicodendron quercifolium D2 - 11 mg;
 • Arnisa montanaD4 - 220 mg;
 • Síra D6 - 3,96 mg.

Ďalšie zložky: voda d / in, chlorid sodný.

100 gramov masti obsahuje:

 • Cartilago suisD2 - 1 mg;
 • Funiculus umbilicalis suisD2 - 1 mg;
 • Embryo totalis suisD2 - 1 mg;
 • Placenta totalis suisD2 - 1 mg;
 • Rhus toxiсodendron D2 - 270 mg;
 • Arnisa montanaD2 - 300 mg;
 • Solanum dulcamaraD2 - 75 mg;
 • Symphytum officinaleD8 - 750 mg;
 • Sanguinaria canadensis D6 - 270 mg;
 • Nadidum D6 - 10 mg;
 • Koenzým AD6 - 10 mg;
 • Acidum DL-a-liponicum D6 - 10 mg;
 • Natrium diethyloxalaceticum D6 - 10 mg;
 • Acidum silicum D6 - 1 g.

Ďalšie zložky zásady: cetylstearylový emulgačný alkohol, biela vazelína, tekutý parafín, čistená voda, 96% etanol.

Uvoľňovací formulár

Liek Goal T (Zeel T) je dostupný v troch farmakologických formách, a to:

 • tablety (granule) na resorpciu 50 kusov v polypropylénovom púzdre;
 • injekčný roztok (intramuskulárny) v ampulkách s objemom 2,2 ml, 5 ks v balení;
 • masť na vonkajšiu (miestnu) aplikáciu 50 gramov v hliníkovej skúmavke.

farmaceutický účinok

Farmakodynamika a farmakokinetika

Cieľ T patrí do skupiny homeopatických liekov s komplexným účinkom, ktorý je určený účinkami všetkých zložiek jeho minerálneho a biologického pôvodu.

Liek sa vyznačuje chondroprotektívnou, protizápalovou, regeneračnou a analgetickou účinnosťou, ktorá je založená na normalizácii funkčnosti intraartikulárnych procesov, ako aj na aktivácii a vývoji ochranných síl a rezerv ľudského tela..

Zložky liečiva sa aktívne podieľajú na regeneračných procesoch, ktoré sa vyskytujú v tkanivách pohybového aparátu, oslabujú bolesť, prispievajú k zníženiu opuchov okolo poškodeného kĺbu, zlepšujú jeho pohyblivosť a zvyšujú produkciu chondrocytov, stimulujú ich mitózu..

Indikácie pre použitie

Všetky liekové formy podľa účelu T sú určené na použitie v monoterapii aj v kombinácii s inými liekmi na liečenie:

 • artróza rôzneho pôvodu (gonartróza, spondylartróza, polyartróza);
 • následky poranení zlomeninami;
 • humeroscapular periarthritis;
 • osteochondrosis;
 • metabolické osteopatie;
 • tendonopatia a chondropatia;
 • cervikálna migréna;
 • ostrohy na päte;
 • reumatické patológie (Reiterov syndróm, reumatoidná polyartritída);
 • bedrové posvätné poruchy.

kontraindikácie

Všetky farmakologické formy

 • precitlivenosť na zložky lieku (najmä na rodinu hviezd a Rhus toxikodendron).

Prášky Účel T

 • choroby súvisiace s cukrovou neznášanlivosťou;
 • vek do 18 rokov.

Cieľ vstrekovania T

 • vek do 18 rokov;
 • patológia pečene, súčasné použitie hepatotoxických liekov (s mimoriadnou opatrnosťou).

Účel masti

 • choroby kože;
 • vek do 6 rokov;
 • poškodenie kože v oblasti aplikácie.

Vedľajšie účinky

Tablety Zeel T

Ampulky Zeel T

 • s precitlivenosťou na rodinu asterov a Rhus toxicodendronand - sčervenanie, zvýšenie teploty;
 • s citlivosťou na sanguinaria - zvýšenie hodnôt bilirubínu a transaminázovej aktivity;
 • bolesť v mieste vpichu;
 • poruchy gastrointestinálneho traktu;
 • alergické prejavy (ak sa zistia príznaky, liečba by sa mala prerušiť a informovať lekára).

Masť Zeel T

 • alergické prejavy na koži (ak sa zistia príznaky, prerušte liečbu a informujte svojho lekára).

Návod na použitie Účel T

Tablety Účel T, návod na použitie

Tablety (granule) sú určené na použitie sublinguálne (pod jazykom), kým sa úplne nerozpustia bez ohľadu na jedlo. Spravidla je uvedený príjem 1 granuly trikrát za 24 hodín. Prijatie na gonartrózu a artrózu trvá 5 - 10 týždňov; s brachiocefalickou periartritídou a spondylartrózou - 1 mesiac; v ostatných prípadoch podľa pokynov lekára.

Injekčný cieľ T, návod na použitie

Injekčný roztok sa používa na intradermálne, intraartikulárne, intramuskulárne, subkutánne, paravertebrálne, periartikulárne a intraosseózne podanie. Intramuskulárne alebo intraartikulárne injekcie sa väčšinou podávajú v dávke 2,2 ml (1 ampulka) dvakrát za 7 dní počas 4 až 5 týždňov. V iných prípadoch podľa pokynov lekára.

Masť Účel T, návod na použitie

Poučenie pre masť Zeel T spočíva v použití lieku v tejto farmakologickej forme iba na lokálne (vonkajšie) použitie. V oblasti problémového kĺbu je potrebné aplikovať trochu masti na kožu (môžete ju použiť pod obväzom), trošku ju trieť, s frekvenciou 2 - 3-krát za 24 hodín..

Pri gonartróze a artróze je trvanie aplikácie 5 až 10 týždňov; s humerokapulárnou periartritídou a spondylartrózou - asi 1 mesiac; v ostatných prípadoch podľa pokynov lekára.

predávkovať

V súčasnosti nie sú zaznamenané žiadne prípady predávkovania..

Interakcia

Je možné a najčastejšie sa odporúča používať súbežne s inými liekmi.

Podmienky predaja

Masť a tablety sa predávajú bez lekárskeho predpisu, injekcia je liek na predpis.

Podmienky skladovania

Všetky farmakologické formy liečiv by sa mali skladovať pri teplote 15 - 25 ° C.

Skladovateľnosť

Injekčný roztok a tablety sa uchovávajú 5 rokov, masť 3 roky.

špeciálne pokyny

Na začiatku používania ktorejkoľvek liekovej formy je možné zhoršiť existujúce príznaky tohto ochorenia, ktoré by ste mali nahlásiť svojmu lekárovi.

Na zvýšenie účinnosti liečby môžete použiť liek Traumeel C (alebo iné lieky) v rovnakých liekových formách.

Po užití masti alebo odstránení pilulky okamžite uzavrite skúmavku alebo puzdro na ceruzku.

Cieľ T

 • Skladovateľnosť: do 01.01.2012
 • Skladovateľnosť: do 01.01.2012
 • Dátum exspirácie: do 01.01.2012
 • Skladovateľnosť: do 01.02.2024
 • Dátum exspirácie: do 01.09.2019
 • Skladovateľnosť: do 01.02.2024
 • Skladovateľnosť: do 01.10.2019

Účel T pokynov na použitie

Nákup tohto produktu

Uvoľňovací formulár

injekcie.

štruktúra

1 amp.:
- Cartilago suis (cartilago suis) D6 2,2 mg
- Funiculus umbilicalis suis (funiculus umbilicalis suis) D6 2,2 mg
- Embryo totalis suis (embryo totalis suis) D6 2,2 mg
- Placenta totalis suis (placenta totalis suis) D6 2,2 mg
- Solanum dulcamara (Dulcamara) (Solanum dulcamara (dulcamara)) D3 11 mg
- Symphytum officinale (Symphytum) (oficiálne finále (symphitum)) D6 11 mg
- Nadidum (nadidum) D8 2,2 mg
- Koenzým A (koenzým A) D8 2,2 mg
- Sanguinaria canadensis (Sanguinaria) (sanguinaria canadensis (sanguinaria)) D4 3,3 mg
- Natrium diethyloxalaceticum (Natriumdiethyloxalacetat) (dietyloxalacetát sodný (dietyloxalacetát sodný)) D8 2,2 mg
- Acidum DL-a-liponicum (Acidum alfa-liponicum) (Acidum DL-a-liponicum (Acidum a-liponicum)) D8 2,2 mg
- Toxicodendron quercifolium (Rhus toxicodendron) (toxicodendron quercifolium (rus toxicodendron)) D2 11 mg
- Arnisa montana (Arnisa) (arnica montana (arnica)) D4 220 mg
- Síra (Síra) D6 3,96 mg
Pomocné látky: voda pre a, chlorid sodný.

1 tableta obsahuje:
účinné látky: Cartilago suis D4, Funiculus umbilicalis suis D4, Embryo suis D4, Placenta suis D4 po 0,3 mg, Toxicodendron quercifolium D2 0,54 mg, Arnica montana D1 0,6 mg, Solanum dulcamara D2 0,15 mg, Symphytum officinale D8 0,15 mg, Sanguinaria canadensis D3 0,45 mg, síra D6 0,54 mg, Acidum silicicum D6 3,0 mg, Nadidum D6, Coenzymum A D6, Acidum alfa-liponicum D6, Natrium oxalaceticum D6 pri 0,03 mg;
pomocné látky: stearát horečnatý 1,5 mg; laktóza, čím sa získa tableta s hmotnosťou asi 0,302 g.

100 g masti na vonkajšie použitie obsahuje:
účinné látky: Cartilago suis D2, Funiculus umbilicalis suis D2, Embryo suis D2, Placenta suis D2 v množstve 0,001 g, Toxicodendron quercifolium D2 0,27 g, Arnica montana D2 0,3 g, Solanum dulcamara D2 0,075 g, Symphytum officinale D8 0, 75 g, Sanguinaria canadensis D2 0,225 g, Síra D6 0,27 g, Nadidum D6 0,01 g, Koenzým A D6 0,01 g, Acidum alfa-liponicum D6 0,01 g, Natrium oxalaceticum D6 0,01 g, Acidum silicicum D6 1,0 g;
pomocné látky: hydrofilná báza, stabilizovaná etanolom v množstve 12,8% obj.

farmaceutický účinok

Účel T je komplexný homeopatický liek s chondroprotektívnymi, chondrostimulačnými, regeneračnými, metabolickými a analgetickými účinkami. Terapeutická účinnosť Cieľ T je určený vlastnosťami rastlín, biologických, minerálnych zložiek a stimulantov metabolických procesov obsiahnutých v jeho zložení. Cieľový T má analgetický (Rhus toxikodendronový) protizápalový účinok (Dulcamara); normalizuje narušený metabolizmus v chrupavke, synoviálnej membráne a synoviálnej tekutine (Nadid, Coenzym A, A-Liponsaure, Natrium oxalaceticum), pomáha obnoviť poškodené kosti a periosteum (Symphytum), posilňuje väzivo a spojivové tkanivo (Acidum silicicum colloidale).

indikácia

Cieľ T sa používa na liečbu nasledujúcich stavov:

 • degeneratívne ochorenia kĺbov (artróza - gonartróza, polyartróza, spondylartróza, periartritída pleca a ramena), chrbtica (osteochondróza) a väzivové štruktúry (chondropatia, tenopatia);
 • metabolická osteopatia;
 • následky poranení a zlomenín chrbtice;
 • patogénna terapia „syndrómu bedrovej a krčnej chrbtice“ (bedrové sakrálne poruchy, cervikálna migréna);
 • reumatické choroby pohybového ústrojenstva (reumatoidná artritída, Reiterov syndróm).

kontraindikácie

 • Zvýšená individuálna citlivosť na zložky liečiva (najmä na toxikodendron Rhus a rastliny rodiny hviezd).
 • kožné choroby;
 • porušenie integrity pokožky v miestach aplikácie masti;
 • precitlivenosť na emulgáciu cetylstearylalkoholu;
 • vek do 6 rokov (z dôvodu nedostatočných klinických údajov).
Riešenie:

Zvýšená individuálna citlivosť na zložky liečiva, najmä na dubový toxodendron a na rastliny rodiny hviezd. Menej ako 18 rokov kvôli nedostatočným klinickým údajom.

S opatrnosťou: ochorenie pečene, pri jednorazovej dávke hepatotoxických látok.

Dávkovanie a spôsob podávania

Vedľajšie účinky

V niektorých prípadoch môžu injekcie na začiatku liečby cieľom T viesť k bolesti kĺbov zmiernenej protizápalovou liečbou alebo lokálnymi anestetikami; alergické kožné reakcie.

Masť: Reakcie z precitlivenosti (alergické reakcie na kožu). Ak sa zistia vedľajšie účinky, je potrebné prestať užívať liek a poradiť sa s lekárom.

špeciálne pokyny

Na zvýšenie terapeutickej účinnosti sa odporúča súčasné použitie všetkých troch liekových foriem liečiva.
Pri ochoreniach kĺbov sa odporúča kombinovaná liečba s Traumeel C..

Interakcia

Vymenovanie komplexných homeopatických liekov nevylučuje použitie iných liekov používaných na túto chorobu.

Cieľ T - liečba pohybového aparátu

Target T dokonale zmierňuje bolesť, zápal a pomáha opraviť poškodené tkanivo. Liečivo sa vyrába v rôznych formách: vo forme mastí, tabliet a ampúl na injekciu. Je potrebné pochopiť, ako správne používať liek Target T a aké vedľajšie účinky má.

Opis lieku

Cieľ T patrí do skupiny homeopatických liekov, ktoré pôsobia integrovaným spôsobom. Je to vynikajúci chondroprotektor, ktorý obnovuje poškodené tkanivo a presne ovplyvňuje príčinu choroby. Target T okrem toho zmierňuje bolesť a zápal od zamerania choroby. Pri dlhodobej liečbe sa stimuluje regenerácia všetkých tkanív v pohybovom aparáte pacienta..

Prípravok neobsahuje nebezpečné chemické zložky, ktoré sú zdraviu škodlivé a spôsobujú budúce komplikácie. Účinná látka Cieľ T je síra. Je vhodný na liečenie všetkých ochorení kĺbov. Je potrebné poznamenať, že táto látka je prítomná v tele každej osoby ako prvok chrupavkového tkaniva. Preto je doplňovanie síry počas liečby považované za veľmi dôležité.

Ďalej, cieľ T zahŕňa látky siusových orgánov. Zastavujú vývoj chorôb a zlepšujú proces mikrocirkulácie. Práve tieto komponenty ovplyvňujú reštrukturalizáciu chrupavky pacienta.

Zloženie liečiva zahrnuje vedľajšie zložky rastlinného pôvodu. Ovplyvňujú odstránenie príznakov bolesti a silného zápalu v tkanivách. Ich prospešné vlastnosti zmierňujú opuchy v postihnutej oblasti kĺbu a ovplyvňujú jeho pohyblivosť..

Indikácie pre použitie drogy

Lekári predpisujú cieľ T pre komplexnú liečbu chorôb pohybového aparátu:

 • Liečba chondropatie;
 • S osteochondrózou;
 • V čase tendopatie;
 • Terapia polyartrózy;
 • So spondylartrózou;
 • Liečba deformujúcej osteoartrózy;
 • Problémy s kĺbmi a väzbami.

Cieľ T sa môže použiť aj na dlhodobé liečenie takýchto diagnóz:

 1. Odstránenie krčnej migrény;
 2. Liečba bedrových sakrálnych porúch;
 3. Reumatické choroby;
 4. Odstránenie Reiterovho syndrómu;
 5. Liečba reumatoidnej artritídy;
 6. Pre pacientov po poraneniach miechy;
 7. Liečba kontraktúr a hrotov;
 8. S podrážkou päty;
 9. Liečba osteopatie.

Ako používať injekciu

Liek Účel T sa môže použiť vo forme ampúl na také spôsoby podania:

 • intradermálne;
 • Intraartikulárna cesta;
 • Reartikulárna metóda;
 • Paravertebrálna metóda;
 • Nadarmo.

Na liečenie chorôb veľkých kĺbov sa jedna ampulka Target T predpisuje dvakrát týždenne. Je dovolené liečiť súčasne najviac 2 kĺby. Pri závažných diagnózach pohybového ústrojenstva môžete liek používať každý deň na 2 ampulky.

Pravidlá používania tabliet

Cieľ T je k dispozícii aj vo forme tabliet. Liek sa musí uchovávať pod jazykom, kým sa úplne nerozpustí. Nezáleží na tom, pred jedlom alebo po užití tablety. Priebeh liečby určuje iba ošetrujúci lekár po určení diagnózy..

Na liečbu pohybového ústrojenstva užite jednu tabletu trikrát denne. Pri akútnych útokoch môžete cieľ T užívať každých 15 minút počas dňa. Je však dôležité neprekročiť dávku 8 tabliet denne. Po odstránení silného záchvatu môžete dávku znížiť a užiť 1 tabletu trikrát denne.

Aplikácia masti

Terč T sa predáva ako masť na vonkajšie použitie. Počas liečby musíte zaistiť, aby sa kompozícia nedostala do očí, úst alebo slizníc. Ak pacient omylom prehltol masť, musíte okamžite vykonať výplach žalúdka a sledovať stav tela..

Na terapiu musíte aplikovať cieľ T na bolesťový kĺb 3-5 krát denne. Pri používaní musíte masť ľahko trieť, kým sa úplne nevstrebe. Mnoho odborníkov používa masáž T ako cieľ na liečenie kĺbov a svalov. Ak chcete dosiahnuť najlepší účinok, môžete liek aplikovať pod gázovú bandáž a urobiť komprimáciu na noc.

Lekári poznamenali, že liek ide dobre s celým radom homeopatických liekov a je vhodný na komplexnú liečbu. Cieľ T môžete skombinovať s Traumeel, Coenzyme a Ubiquinone.

Nežiaduce reakcie na liečivo

Odborníci poznamenali, že cieľ T je pri dlhodobej liečbe dobre tolerovaný a nespôsobuje závažné komplikácie. V zriedkavých prípadoch sa však takéto reakcie môžu začať:

 1. Alergia na zloženie liečiva;
 2. Výskyt žihľavky;
 3. Ťažké svrbenie na koži;
 4. Prejav vyrážky;
 5. Posilnenie všetkých útokov základného ochorenia na začiatku liečby.

kontraindikácie

Návod na použitie opisuje takéto kontraindikácie pre pacientov:

 • Nie je predpísaný na alergickú reakciu na zloženie lieku;
 • Ak má pacient citlivosť na zložité rastliny;
 • S nedostatkom laktózy nie sú tablety Účelu T predpísané;
 • V čase malabsorpcie glukózy galaktózy je zakázané;
 • Injekčný roztok sa nemá používať u detí mladších ako 18 rokov;
 • Použitie masti na kožné ochorenia alebo na rany, škrabance a odrezky je zakázané;
 • Masť sa nepoužíva pre deti do 6 rokov.
 • Je potrebné s veľkou starostlivosťou brať lieky na choroby pečene a obličiek;
 • Neodporúča sa používať cieľ T s hepatotoxickými liekmi.

Odporúčania na používanie lieku

Lekári dávajú pacientom niekoľko užitočných rád, aby cieľ T maximalizoval svoju účinnosť liečby a nepoškodil zdravie.

 1. Dlhodobé používanie tabliet môže u pacienta spôsobiť závraty. Preto musíte starostlivo riadiť dopravu a zdržať sa práce, ktorá vyžaduje veľkú koncentráciu pozornosti;
 2. Lekári nepredpisujú cieľový T pacientom s cukrovkou. Sacharidy v tabletách môžu byť škodlivé pre vaše zdravie;
 3. Je zakázané uchovávať liek vo vlhkej miestnosti, pretože jeho vlastnosti sa môžu znížiť a liečba nebude účinná;
 4. Je zakázané zahrievať masť, pretože látka v zmesi môže reagovať a spôsobovať vedľajšie účinky;
 5. Po použití masti Účel T musíte skúmavku pevne uzavrieť a uchovávať na chladnom mieste.

Použitie lieku pre tehotné ženy

Ošetrujúci lekár môže predpísať cieľ T v čase tehotenstva. Deje sa to však v extrémnych prípadoch, ak prínosy pre ženu sú vyššie ako riziká pre zdravie dieťaťa. Je potrebné poznamenať, že cieľ T nespôsobuje mutagénne a teratogénne účinky. Liek sa môže používať v čase laktácie, ale iba po súhlase lekára.

Pravidlá uchovávania liekov

Cieľ T sa musí udržiavať mimo dosahu slnka a veľkého množstva vlhkosti. Optimálna teplota pre skladovanie nie je vyššia ako + 25 stupňov. Je potrebné zabezpečiť, aby deti nemali priamy prístup k drogám a aby nemohli otráviť.

Návod na použitie opisuje, že doba použiteľnosti ampúl je päť rokov. Trvanie masti nie je dlhšie ako 3 roky od dátumu výroby. Čas použiteľnosti tabliet nie je dlhší ako 5 rokov. Lekári zakazujú použitie cieľa T, ak jeho platnosť vyprší.

Podobné lieky

Liek Target T v súčasnosti nemá priame analógy. Ak potrebujete nahradiť liek alergiou pacienta, ošetrujúci lekár by to mal urobiť individuálne. Vzhľadom na jedinečné prírodné zloženie liečiva je ťažké ho porovnať s inými tabletami a vybrať si podobné produkty.

Cena lieku

Cieľ T si môžete kúpiť v každej lekárni bez lekárskeho predpisu. Droga sa predáva za také priemerné ceny:

 1. Liek vo forme tabliet je od 560 do 670 rubľov na balenie tabliet;
 2. Ampulky Target T - od 1150 do 1260 rubľov;
 3. Masť na vonkajšie použitie - od 700 do 850 rubľov na skúmavku s hmotnosťou 50 gramov.

Recenzie na liek

Mnoho pacientov už používalo liečivo na komplexnú terapiu. Preto na základe recenzií môžete pochopiť účinok lieku a jeho vlastnosti pri aplikácii:

 • Marina, 34 rokov. Liečba osteochondrózy mi bola predpísaná s Target T. Spočiatku mi lekár podával injekcie priamo do nemocnice. Po 5 injekciách som prešiel na formu tabliet. Beriem liek dvakrát denne po jedle. Doposiaľ som nepozoroval žiadne vedľajšie účinky a alergie. Ak náhle silné bolesti a bolesti chrbta začínajú v chrbte, používam masť a robím obklad na noc. Po takomto zahriatí ráno sa stav zlepší a bolesť zmizne. Po 3 týždňoch liečby lekár diagnostikoval úspech liečby. Poškodené tkanivo sa začalo opravovať a zápal zmizol. Pokračujem v liečbe týmto silným liekom;
 • Vlad, 45 rokov. Použil som cieľ T na zmiernenie útokov na krčnú migrénu. Hneď ako lumbago začalo, aplikoval som masť na oblasť bolesti a čakal som asi 20-30 minút. Ako čas plynul, nepohodlie prešlo a ja som sa uľavil. Ošetrujúci lekár tiež odporučil užívať tablety každý deň, aby liek mohol pôsobiť aktívnejším a rýchlejším spôsobom s cervikálnou migrénou. Vďaka takejto integrovanej kampani som bol schopný túto chorobu poraziť;
 • Inna, 51 rokov. Na liečbu spondylartrózy mi boli predpísané pravidelné injekcie pomocou Target T. Spočiatku lekár podával injekcie každý deň, aby sa zmiernil akútny záchvat choroby. Potom, čo zápal zmizol, začal som užívať tablety dvakrát denne. Droga funguje dobre a nespôsobuje žiadne nežiaduce účinky. Tiež som si prečítal návod na použitie a videl som, že Target T nemá žiadne kontraindikácie, s výnimkou alergií. Preto liek bezpečne používam na liečbu spondylartrózy.

Cieľ T, roztok na intramuskulárnu injekciu, 2,2 ml, 100 ks.

Pokyny pre cieľ T

štruktúra

Intramuskulárna injekcia homeopatická1 amp (2,2 ml)
účinné látky:
Cartilago suis (cartilago suis) D62,2 mg
Funiculus umbilicalis suis (funiculus umbilicalis suis) D62,2 mg
Embryo totalis suis (embryo totalis suis) D62,2 mg
Placenta totalis suis (placenta totalis suis) D62,2 mg
Solanum dulcamara (Dulcamara) (solanum dulcamara (dulcamara) D311 mg
Symphytum officinale (Symphytum) (oficiálne finále (symphitum) D611 mg
Nadidum (nadidum) D82,2 mg
Koenzým A (koenzým A) D82,2 mg
Sanguinaria canadensis (Sanguinaria) (sanguinaria canadensis (sanguinaria) D43,3 mg
Natrium diethyloxalaceticum (Natriumdiethyloxalacetat) (dietyloxalacetát sodný (dietyloxalacetát sodný) D82,2 mg
Acidum DL-a-liponicum (Acidum a-liponicum) (Acidum DL-alfa-liponicum) D82,2 mg
Toxicodendron quercifolium (Rhus toxicodendron) (toxicodendron quercifolium (rus toxicodendron) D211 mg
Arnica montana (Arnica) (arnica montana (arnica) D4220 mg
Síra (Síra) D63,96 mg
pomocné látky: chlorid sodný na vytvorenie izotónie - asi 9 mg / ml; voda na injekciu - do 2,2 ml
Homeopatické pastilky1 karta.
účinné látky:
Cartilago suis (cartilago suis) D40,3 mg
Funiculus umbilicalis suis (funiculus umbilicalis suis) D40,3 mg
Embryo totalis suis (Embryo suis) (embryo totalis suis) (embryo suis) D40,3 mg
Placenta totalis suis (Placenta suis) (placenta totalis suis) (placenta suis) D40,3 mg
Toxicodendron quercifolium (Rhus toxicodendron) (toxicodendron quercifolium (rus toxicodendron) D20,54 mg
Arnica montana (Arnica) (arnica montana (arnica) D10,6 mg
Solanum dulcamara (Dulcamara) (solanum dulcamara (dulcamara) D20,15 mg
Symphytum officinale (Symphytum) (oficiálne finále (symphitum) D80,15 mg
Sanguinaria canadensis (Sanguinaria) (sanguinaria canadensis (sanguinaria) D30,45 mg
Síra (Síra) D60,54 mg
Nadidum (nikotínamid-adenín-dinukleotid) (nadidum) (nikotínamid-adenín-dinukleotid) D60,03 mg
Koenzým A (koenzým A) D60,03 mg
Natrium diethyloxalaceticum (Natriumdiethyloxalacetat) (dietyloxalacetát sodný (dietyloxalacetát sodný) D60,03 mg
Acidum silicicum (Silicea) (Acidum silicicum (Silicea) D63 mg
Acidum DL-a-liponicum (Acidum a-liponicum) (Acidum DL-alfa-liponicum) D60,03 mg
pomocné látky: stearát horečnatý - 1,5 mg; laktóza - až do hmotnosti tablety asi 0,302 g
Masť na vonkajšie použitie homeopatická1 skúmavka
pripraviť 100 g vyžaduje:
účinné látky:
Cartilago suis (cartilago suis) D20,001 g
Funiculus umbilicalis suis (funiculus umbilicalis suis) D20,001 g
Embryo totalis suis (embryo totalis suis) D20,001 g
Placenta totalis suis (placenta totalis suis) D20,001 g
Toxicodendron quercifolium (Rhus toxicodendron) (toxicodendron quercifolium (rus toxicodendron) D20,27 g
Arnica montana (Arnica) (arnica montana (arnica) D20,3 g
Solanum dulcamara (Dulcamara) (solanum dulcamara (dulcamara) D20,075 g
Symphytum officinale (Symphytum) (oficiálne finále (symphitum) D80,75 g
Sanguinaria canadensis (Sanguinaria) (sanguinaria canadensis (sanguinaria) D20,225 g
Síra (Síra) D60,27 g
Nadidum (nadidum) D60,01 g
Koenzým A (koenzým A) D60,01 g
Acidum DL-a-liponicum (Acidum a-liponicum) (Acidum DL-alfa-liponicum) (Acidum alfa-liponicum) D60,01 g
Natrium diethyloxalaceticum (Natrium diethyloxalacetat) (dietyloxalaceticum sodný (dietyloxalacetát sodný) D60,01 g
Acidum silicicum (Silicea) (Acidum silicicum (Silicea) D61 g
pomocné látky: hydrofilná báza, stabilizovaná etanolom v množstve 12,8% obj.
zloženie hydrofilnej bázy: emulgačný cetylstearylalkohol - 8,007 g; tekutý parafín - 9,342 g; biela vazelína - 9,342 g; čistená voda - 60,81 g; etanol 96% (objemovo) - 9,565 g

Opis liekovej formy

Homeopatický intramuskulárny roztok: bezfarebná číra kvapalina bez zápachu.

Homeopatické rezorpčné tablety: okrúhle, ploché valce, so skosením, biele alebo biele so žltkastým odtieňom, môžu byť prítomné žlté alebo sivé škvrny. Vôňa prakticky chýba.

Masť na vonkajšie použitie homeopatická: od bielej po žltkastobielu farbu so slabým zápachom. Žiadny zápach.

farmakodynamika

Viaczložkový homeopatický prípravok, ktorého účinok je spôsobený zložkami, ktoré tvoria jeho zloženie.

Cieľ T: Indikácie

artróza rôznych etiológií, spondylartróza, gonartróza;

humeroscapular periarthritis (v komplexnej terapii).

Cieľ T: Kontraindikácie

Pre všetky dávkové formy

zvýšená individuálna citlivosť na zložky liečiva (najmä na toxikodendron Rhus a rastliny rodiny hviezd).

Ďalej na resorpčné tablety a roztok na intramuskulárnu injekciu homeopatického

vek do 18 rokov (z dôvodu nedostatočných klinických údajov).

Ďalej pre homeopatickú resorpčnú tabletu

nedostatok laktázy; neznášanlivosť laktózy; malabsorpcia glukózy a galaktózy.

Pre masti na vonkajšie použitie homeopatický

porušenie integrity pokožky v miestach aplikácie masti;

precitlivenosť na emulgáciu cetylstearylalkoholu;

vek do 12 rokov (z dôvodu nedostatočných klinických údajov).

Ďalej na intramuskulárnu injekciu homeopatického

S opatrnosťou: ochorenie pečene, súčasné použitie hepatotoxických látok.

Tehotenstvo a laktácia

Užívanie lieku je možné, ak očakávaný prínos pre matku preváži potenciálne riziko pre plod a dieťa. Vyžaduje sa lekárska konzultácia.

Dávkovanie a spôsob podávania

Roztok na intramuskulárnu injekciu homeopatický: v / m. Pokiaľ nie je uvedené inak - 2,2 ml (obsah 1 ampér) V / m 2-krát týždenne. Dávku, frekvenciu podávania a trvanie liečebného postupu určuje lekár. Priemerná dĺžka liečby je 4–5 týždňov. Druhý kurz je možný po konzultácii s lekárom.

Otvorenie ampulky. Obsah nachádzajúci sa v hlave ampulky by sa mal otrasiť ľahkým poklepaním (farebná bodka by mala byť na vrchu). Potom sa horná časť ampulky odlomí kliknutím na farebnú bodku.

Homeopatická resorpcia tablety: vo vnútri, uchovávajte v ústach až do úplnej resorpcie - 1 tableta. 3-krát denne.

Priebeh liečby: pri artróze a gonartróze - 5-10 týždňov; so spondylartrózou a periartritídou ramena - asi 4 týždne.

Masť na vonkajšie použitie je homeopatická: navonok, pokiaľ nie je stanovené inak, dospelí a deti staršie ako 12 rokov nanášajú na kožu v oblasti bolestivých kĺbov 4–5 cm masti a jemne ju votierajú 2-3 krát denne. Gázová bandáž možná.

Priebeh liečby: s artrózou - 5 - 10 týždňov, so spondylartrózou a periatitídou ramena - asi 4 týždne.

Cieľ T: Vedľajšie účinky

Na riešenie intramuskulárneho podania homeopatického lieku a tabliet na resorpciu homeopatického lieku

Alergické reakcie sú možné. Ak sa zistia vedľajšie účinky, je potrebné prestať užívať liek a poradiť sa s lekárom.

Ďalej na intramuskulárnu injekciu homeopatického

V prípadoch intoxikácie toxikodendronu dubového (Rhus toxicodendron) a rastlín z rodiny asterov (napríklad arnica) sa môže reakcia zriedkavo vyskytnúť, sprevádzaná horúčkou, začervenaním a bolesťou. Pokiaľ ide o lieky a formulácie obsahujúce sanguín, literatúra opisuje izolované prípady zvýšenia krvnej aktivity pečeňových enzýmov (transamináz) a bilirubínu. Vo veľmi zriedkavých prípadoch môže byť zažívacie ťažkosti.

Na masť na vonkajšie použitie homeopatický

Precitlivenosť (kožné alergické reakcie). Ak sa zistia vedľajšie účinky, je potrebné prestať užívať liek a poradiť sa s lekárom.

predávkovať

Doteraz neboli hlásené prípady predávkovania..

Interakcia

Používanie homeopatických liekov nevylučuje liečbu inými liekmi.

špeciálne pokyny

Pre všetky dávkové formy

Vplyv na schopnosť viesť vozidlá a pracovať s mechanizmami. Neovplyvňuje to.

Na roztok na intramuskulárnu injekciu a na tablety na resorpciu homeopatického lieku

Pri užívaní homeopatických liekov sa môžu súčasné príznaky (primárne zhoršenie) dočasne zhoršiť. V takom prípade by ste mali prestať užívať drogu a vyhľadať lekára. Ak existujú vedľajšie účinky, ktoré nie sú opísané v pokynoch na lekárske použitie, mali by ste prestať užívať liek a informovať svojho lekára.

Na pastilky a masti na vonkajšie použitie homeopatického

V závislosti od závažnosti ochorenia je možné po dohode s lekárom zahrnúť do liečebného režimu ďalšie liekové formy lieku, ako aj Traumeel C®..

Ďalej pre homeopatickú resorpčnú tabletu

Informácie pre pacientov s cukrovkou: obsah uhľohydrátov v 1 tabuľke. liek zodpovedá 0,025 XE. Tablety by mali byť chránené pred vlhkosťou. Tesne po použití lieku zatvorte puzdro na ceruzky.

Pre masti na vonkajšie použitie homeopatický

Chráňte pred prehriatím. Skúmavka by sa mala uzavrieť okamžite po použití lieku. Vyvarujte sa kontaktu s masťou očí a slizníc..

Uvoľňovací formulár

Riešenie pre intramuskulárne podanie je homeopatické. 2,2 ml v ampulkách bezfarebného skla hydrolytickej triedy I. Na každú ampulu sa nanesie zárez a farebná bodka. 5 amp. naskladané v otvorenom plastovom blistrovom obale. 1 alebo 20 otvorených plastových blistrov (každé 5 alebo 100 ampérov) je vložených do kartónovej škatule.

Homeopatická resorpcia tablety. 50 tabliet v bielom obale z polypropylénovej ceruzky s polypropylénovým vekom. Ku každému puzdru na ceruzku je pripevnený štítok a je vložený do kartónovej škatule.

Masť na vonkajšie použitie homeopatická. 50 g každá v hliníkovej skúmavke so skrutkovacím uzáverom vyrobeným z propylénu. Každá skúmavka sa umiestni do kartónovej škatule..

Lekáreň Prázdniny Podmienky

Riešenie pre intramuskulárne podanie je homeopatické. Na lekársky predpis.

Homeopatická resorpcia tablety. Cez pult.

Masť na vonkajšie použitie homeopatická. Cez pult.

Výrobca

Biológ Heilmittel Heel GmbH. Reckeweg-Strasse 2-4, 76532 Baden-Baden, Nemecko.

Výhradný distribútor v Rusku / organizácia prijímajúca sťažnosti spotrebiteľov: LLC Arnebia. 115193, Moskva, ul. South Port, 6/28, s.

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Vitajte na klinike A. N. Baklanova! Pri liečbe chrbtice ponúkame spoľahlivé a bezpečné technológie..správySkolióza 4. stupňa je dodatočným trápením k hroznej základnej diagnóze SMA
Injekcie sú vynikajúcim riešením problému bolesti pri osteochondróze krčnej chrbtice. Nie sú všeliekom, ale môžu zmierniť utrpenie pacienta. Prečítajte si o všetkých aspektoch injekcií nižšie..
Membrána je tenká elastická doska, ktorá oddeľuje hrudník a brušnú dutinu. Má tvar kupoly, konvexnú stranu nahor. Horná časť bránice susediaca s pľúcami je potiahnutá pleurálnym tkanivom a ventrálna fascia ju zakrýva zdola.