loader

Injekcie „Zell-T“: recenzie lekárov

V modernom svete existuje veľké množstvo chorôb, proti ktorým je potrebné bojovať v najskorších fázach. Napriek tomu, že svetová medicína nestojí, nie všetky lieky majú drogy. A to je najhoršie. Preto, aby ste nemali žiadne zdravotné problémy, skúste pravidelne navštevovať kvalifikovaných odborníkov na prevenciu. Okrem toho, viesť zdravý životný štýl, správne cvičiť a jesť.

Preparáty homeopatického typu sú dnes v medicíne nezvyčajne rozšírené. Takéto lekárske centrá obsahujú malú dávku aktívnej zložky. Na ich výrobu sa používa osobitná schéma. Technológia výroby zahŕňa mletie a riedenie hlavnej zložky rôznymi prídavnými látkami. „Cieľ-T“ patrí do skupiny homeopatických liekov. Jeho hlavným účelom je liečiť lézie kostí a kĺbov..

„Cieľ-T“: zloženie

Cieľ-T: Opis

„Goal-T“ vyrába nemecká farmaceutická spoločnosť Biologische Heilmelitel Heel GmbH. Spoločnosť sa špecializuje na výrobu malých dávok liekov s vysokým stupňom riedenia. Účinkom liečiva je zníženie zápalu v pohybovom aparáte.

„Cieľ-T“: rôzne úpravy

V predaji je droga "Goal-T" v 3 verziách:

 • tekutina (na injekciu);
 • jemná (masť na vonkajšie použitie);
 • pevná látka (perorálne tablety).

Kvapalná forma je roztok. Súdiac podľa recenzií, injekcie "Zell-T" získavajú iba dobré známky. Roztok vyzerá ako tekutina bez farby. Je k dispozícii v kapacitách 2,2 mililitra. Balenie obsahuje okrem samotného lieku aj návod na použitie.

Tablety „Zel-T“ majú bielu farbu a zaoblený tvar. Sú bez zápachu a sú balené v blistroch po 50 tabliet.

V mäkkej forme sa „Zell-T“ vyrába vo forme masti žltkastého odtieňa. Liek sa podáva v skúmavkách s hmotnosťou 50 g. Balenie obsahuje aj pokyny.

„Target-T“: aktívne zložky

Homeopatické lieky majú viaczložkové zloženie. Zahŕňa aktívne prvky rastlinného a živočíšneho pôvodu, ako aj minerály a ďalšie zložky používané ako plnivo. V rôznych modifikáciách prípravku "Zel-T" bude zloženie aktívnych prvkov rovnaké. Líši sa iba stupeň zriedenia. Stojí za zváženie, že výrobný proces homeopatických liekov sa líši od vydania tradičných liekov. Charakteristickými znakmi uvoľňovania týchto liekov sú riedenie aktívnych prvkov mletím alebo zmiešaním.

Na získanie účinnosti D1 musíte zmiešať jednu časť účinnej látky s deviatimi časťami plniva. Potom sa výsledná kompozícia trie a trepe. Ďalšie koncentrácie sa uskutočnia najskôr zriedením. Na obale je uvedený výsledný počet takýchto riedení. Účinnosť komponentov navyše závisí od modifikácie. Všetky formy majú rôzne desatinné riedenia, takže koncentrácia v nich sa môže líšiť.

„Target-T“: pomocné látky

Na aký účel môžu predpísať injekcie „Tsel-T“? Lekárske prehľady potvrdzujú účinnosť lieku pri liečbe kĺbov. Okrem hlavných účinných látok je súčasťou balenia aj injekčná voda. Stabilita indexu vodíka je zabezpečená obsahom chloridu sodného. Ako plnivo sa používa horčík a stearát. Ako ďalšie prvky môžete uviesť molekuly parafínu, vazelíny, alkoholu, vyčistenej vody, ako aj etanolu. Posledná zložka dáva liečivu tekutú formu.

„Cieľ-T“: označenia

Na liečbu ktorých chorôb sú predpísané injekcie "Cel-T"? Používatelia produktov v prehľadoch potvrdzujú, že tento liek môže byť pri burzitíde veľmi efektívny. Okrem toho je „Target-T“ predpísaný na liečbu degeneratívnych procesov v chrbtici, kĺboch, väzoch. Je vhodný na liečbu polyartrózy, osteochondrózy, spondylartrózy, periartritídy a osteopatie. Droga môže byť tiež predpísaná na liečenie komplikácií poranení chrbtice..

Aké indikácie môžu byť predpísané injekcie „Zell-T“? Recenzie potvrdzujú účinnosť lieku pri liečbe:

 • cervikálna migréna;
 • rheumatitis;
 • bedrovej sakrálnej poruchy;
 • Reiterov syndróm.

Goal-T pomáha obnoviť chrupavkové a synoviálne tkanivo. Prispieva tiež k lepšiemu priebehu metabolických procesov v synoviálnej tekutine. Zložky liečiva regulujú stabilný stav medzi anabolickými a katabolickými reakciami pri ochoreniach kĺbov. Kyselina lipónová ako súčasť lekárskeho zariadenia je zodpovedná za normalizáciu procesov separácie oxidu uhličitého z častíc karboxylovej kyseliny. Koenzým A aktivuje cyklus kyseliny trikarboxylovej. Zloženie Celi-T obsahuje síru, ktorá sa podieľa na tvorbe chondroitín sulfátu. Prírodné zložky liečiva zahŕňajú lanovku, umbilicalis, chrupavku. Sú povinní vytvárať spojovacie komponenty. Embryo pomáha zvyšovať extra silu.

Na liečbu ktorých chorôb možno predpísať injekciu „Tsel-T“? Pokyny na použitie a recenzie hovoria, že tento nástroj je vynikajúci na zvládnutie symptómov reumatizmu. Tu zohrávajú zvláštnu úlohu rastlinné komponenty..

„Cieľ-T“: dávkovanie a cena

"Cieľ-T" vo forme tabliet stojí asi 400 - 450 rubľov. Podľa pokynov musíte liek užívať trikrát denne. Jedno balenie lieku obsahuje 50 tabliet. To stačí na pár týždňov liečby. Tablety sa musia absorbovať do úst bez prehltnutia alebo žuvania. Dĺžka trvania závisí od závažnosti ochorenia. Na liečbu artrózy sa musia tablety užiť v priebehu 5-10 týždňov. Po štyroch týždňoch liečby príznaky spondylartrózy zmiznú.

Injekcie „Zell-T“: recenzie

Najdrahšou a najúčinnejšou modifikáciou prípravku Zel-T sú injekcie. Pokyny a recenzie pacientov naznačujú, že liek v tejto forme má najlepší účinok na organizmus. Ampulky je možné zakúpiť jednotlivo alebo v baleniach (5 ks). Jedna injekcia lieku „Target-T“ bude stáť asi 140 rubľov. Roztok ampulky sa podáva intramuskulárne. Schéma prijatia: 2 dni po 4. Lekár môže predpísať inú schému. Frekvencia a trvanie liečebného postupu sa volí individuálne. Injekcie sa obvykle podávajú štyri týždne. Kurz opakujte, iba ak to predpísal lekár. Za zmienku stojí, že hodnotenie injekcií Zel-T s burzitídou prinieslo kladné hodnotenie.

Masť: indikácie pre použitie a cena

Liek "Cel-T" sa môže predpisovať aj vo forme mastí na vonkajšie použitie. V prehľadoch o injekciách „Zell-T“, ako aj o liečbe týmto liekom vo forme masti, sú opísané pozitívne výsledky..

Masť je vysoko účinná. Jedna skúmavka masti s hmotnosťou 50 g bude stáť asi 500 rubľov. Pokyny poskytujú niekoľko tipov na používanie lieku. Masť nie je vhodná na liečbu detí mladších ako šesť rokov..

Prostriedok je rozmazaný tenkou vrstvou okolo bolestivej oblasti a trený ľahkými pohybmi. Procedúra sa vykonáva až trikrát denne. Aby masť nezafarbila oblečenie, môžete na ošetrovanú oblasť položiť obväz alebo obväz. Priebeh liečby masťou závisí od závažnosti ochorenia. Ak chcete odstrániť príznaky artrózy, budete musieť použiť liek po dobu 5-10 týždňov. Pri použití masti počas štyroch týždňov sa príznaky brachiocefalickej periartritídy a spondylartrózy zmierňujú..

„Cieľ-T“: čo možno kombinovať

Pokyny opisujú niektoré vlastnosti procesu spracovania. Napríklad sa odporúča používať nástroj súčasne vo viacerých verziách. „Cieľ-T“ sa môže predpísať v kombinácii s liekom „Traumeel C“. Takéto ošetrenie má väčší účinok. Pred kombináciou týchto dvoch liekov však musíte hovoriť so svojím lekárom. Užívanie homeopatických liekov môže viesť ku krátkodobému zhoršeniu príznakov. V takom prípade je potrebné liek zrušiť. Napriek všetkým vedľajším účinkom sú však hodnotenia injekcií Traumeel a Zell-T často dobré.

varovanie

Ľudia s cukrovkou musia vedieť, že jedna tableta „Zel-T“ obsahuje 0,25 chlebových jednotiek sacharidov. Pri používaní drogy môžete ovládať zložité mechanizmy a riadiť autá. Na liečbu detí starších ako šesť rokov sa môže používať iba masť. Tablety a injekcie sú vhodné len pre ľudí starších ako 18 rokov. Existujú vedľajšie účinky u pacientov s neznášanlivosťou na arniku a toxikodendron. Môžu sa vyskytnúť prudké zvýšenie teploty, ako aj bolesť a začervenanie v mieste vpichu. Ďalším vedľajším účinkom liečiva je možné zvýšenie aktivity bilirubínu a pečeňového enzýmu. Možné žalúdočné ťažkosti. Ak sa vyskytne ktorýkoľvek z týchto príznakov, je potrebné dočasné stiahnutie lieku a konzultácia s lekárom.

„Target-T“: podobné lieky

Majú analógy injekcie „Zell-T“? Recenzie pacientov naznačujú účinnosť lieku „Traumeel S“. Tento nástroj je tiež dostupný vo forme mastí, tabliet a roztokov. Liek "Traumeel" sa predpisuje na liečbu účinkov úrazov pohybového ústrojenstva v akútnej forme. K liekom podobným ako „Goal-T“ patria nielen homeopatické, ale aj tradičné lieky. Na takéto prostriedky sa môže napríklad odvolávať lekárske riešenie Alflutop..

záver

Homeopatický liek "Zel-T" je predpísaný na boj proti chorobám kostí a kĺbov. Pomáha mnohým pacientom pri poranení chrbtice. Prinášajú injekcie „Tsel-T“ požadovaný účinok? Podľa recenzií ľudí k zlepšeniu dôjde iba pár dní po začiatku kurzu.

Celt injekcie

Target T dokonale zmierňuje bolesť, zápal a pomáha opraviť poškodené tkanivo. Liečivo sa vyrába v rôznych formách: vo forme mastí, tabliet a ampúl na injekciu. Je potrebné pochopiť, ako správne používať liek Target T a aké vedľajšie účinky má.

Opis lieku

Cieľ T patrí do skupiny homeopatických liekov, ktoré pôsobia integrovaným spôsobom. Je to vynikajúci chondroprotektor, ktorý obnovuje poškodené tkanivo a presne ovplyvňuje príčinu choroby. Target T okrem toho zmierňuje bolesť a zápal od zamerania choroby. Pri dlhodobej liečbe sa stimuluje regenerácia všetkých tkanív v pohybovom aparáte pacienta..

Prípravok neobsahuje nebezpečné chemické zložky, ktoré sú zdraviu škodlivé a spôsobujú budúce komplikácie. Účinná látka Cieľ T je síra. Je vhodný na liečenie všetkých ochorení kĺbov. Je potrebné poznamenať, že táto látka je prítomná v tele každej osoby ako prvok chrupavkového tkaniva. Preto je doplňovanie síry počas liečby považované za veľmi dôležité.

Ďalej, cieľ T zahŕňa látky siusových orgánov. Zastavujú vývoj chorôb a zlepšujú proces mikrocirkulácie. Práve tieto komponenty ovplyvňujú reštrukturalizáciu chrupavky pacienta.

Zloženie liečiva zahrnuje vedľajšie zložky rastlinného pôvodu. Ovplyvňujú odstránenie príznakov bolesti a silného zápalu v tkanivách. Ich prospešné vlastnosti zmierňujú opuchy v postihnutej oblasti kĺbu a ovplyvňujú jeho pohyblivosť..

Indikácie pre použitie drogy

Lekári predpisujú cieľ T pre komplexnú liečbu chorôb pohybového aparátu:

 • Liečba chondropatie;
 • S osteochondrózou;
 • V čase tendopatie;
 • Terapia polyartrózy;
 • So spondylartrózou;
 • Liečba deformujúcej osteoartrózy;
 • Problémy s kĺbmi a väzbami.

Cieľ T sa môže použiť aj na dlhodobé liečenie takýchto diagnóz:

 1. Odstránenie krčnej migrény;
 2. Liečba bedrových sakrálnych porúch;
 3. Reumatické choroby;
 4. Odstránenie Reiterovho syndrómu;
 5. Liečba reumatoidnej artritídy;
 6. Pre pacientov po poraneniach miechy;
 7. Liečba kontraktúr a hrotov;
 8. S podrážkou päty;
 9. Liečba osteopatie.

Cieľ T je vhodný pre mnoho chorôb a má komplexný účinok. Musíte však poznať presnú dávku pre konkrétnu diagnózu a trvanie kurzu. Toto určuje iba ošetrujúci lekár..

Ako používať injekciu

Liek Účel T sa môže použiť vo forme ampúl na také spôsoby podania:

 • intradermálne;
 • Intraartikulárna cesta;
 • Reartikulárna metóda;
 • Paravertebrálna metóda;
 • Nadarmo.

Na liečenie chorôb veľkých kĺbov sa jedna ampulka Target T predpisuje dvakrát týždenne. Je dovolené liečiť súčasne najviac 2 kĺby. Pri závažných diagnózach pohybového ústrojenstva môžete liek používať každý deň na 2 ampulky.

Najlepšie je, aby špecialista podával injekcie po úplnom vyšetrení. Po injekcii bude lekár schopný sledovať stav pacienta a minimalizovať riziko vedľajších účinkov.

Pravidlá používania tabliet

Cieľ T je k dispozícii aj vo forme tabliet. Liek sa musí uchovávať pod jazykom, kým sa úplne nerozpustí. Nezáleží na tom, pred jedlom alebo po užití tablety. Priebeh liečby určuje iba ošetrujúci lekár po určení diagnózy..

Na liečbu pohybového ústrojenstva užite jednu tabletu trikrát denne. Pri akútnych útokoch môžete cieľ T užívať každých 15 minút počas dňa. Je však dôležité neprekročiť dávku 8 tabliet denne. Po odstránení silného záchvatu môžete dávku znížiť a užiť 1 tabletu trikrát denne.

Tablety cieľového T sa najčastejšie predpisujú po podaní injekcie. Spôsobujú menej vedľajších účinkov a pacienti ich dobre tolerujú..

Aplikácia masti

Terč T sa predáva ako masť na vonkajšie použitie. Počas liečby musíte zaistiť, aby sa kompozícia nedostala do očí, úst alebo slizníc. Ak pacient omylom prehltol masť, musíte okamžite vykonať výplach žalúdka a sledovať stav tela..

Na terapiu musíte aplikovať cieľ T na bolesťový kĺb 3-5 krát denne. Pri používaní musíte masť ľahko trieť, kým sa úplne nevstrebe. Mnoho odborníkov používa masáž T ako cieľ na liečenie kĺbov a svalov. Ak chcete dosiahnuť najlepší účinok, môžete liek aplikovať pod gázovú bandáž a urobiť komprimáciu na noc.

Lekári poznamenali, že liek ide dobre s celým radom homeopatických liekov a je vhodný na komplexnú liečbu. Cieľ T môžete skombinovať s Traumeel, Coenzyme a Ubiquinone.

Na dosiahnutie maximálneho účinku liečby lekári odporúčajú súčasne používať injekcie, masť a tablety. Potom integrovaný prístup rýchlo zmierni záchvat a zlepší stav pacienta.

Nežiaduce reakcie na liečivo

Odborníci poznamenali, že cieľ T je pri dlhodobej liečbe dobre tolerovaný a nespôsobuje závažné komplikácie. V zriedkavých prípadoch sa však takéto reakcie môžu začať:

 1. Alergia na zloženie liečiva;
 2. Výskyt žihľavky;
 3. Ťažké svrbenie na koži;
 4. Prejav vyrážky;
 5. Posilnenie všetkých útokov základného ochorenia na začiatku liečby.

Ak pacient po užití zaznamená závažné alergie, mali by ste okamžite prestať používať Target T a poradiť sa s lekárom. Po vyšetrení bude lekár schopný predpísať iný liek na terapiu.

kontraindikácie

Návod na použitie opisuje takéto kontraindikácie pre pacientov:

 • Nie je predpísaný na alergickú reakciu na zloženie lieku;
 • Ak má pacient citlivosť na zložité rastliny;
 • S nedostatkom laktózy nie sú tablety Účelu T predpísané;
 • V čase malabsorpcie glukózy galaktózy je zakázané;
 • Injekčný roztok sa nemá používať u detí mladších ako 18 rokov;
 • Použitie masti na kožné ochorenia alebo na rany, škrabance a odrezky je zakázané;
 • Masť sa nepoužíva pre deti do 6 rokov.
 • Je potrebné s veľkou starostlivosťou brať lieky na choroby pečene a obličiek;
 • Neodporúča sa používať cieľ T s hepatotoxickými liekmi.

Určite si preštudujte niekoľko kontraindikácií a povedzte svojmu lekárovi o všetkých vedľajších diagnózach. Potom lekár upraví dávku alebo predpíše iný liek, na ktorý nebude pacient alergický.

Odporúčania na používanie lieku

Lekári dávajú pacientom niekoľko užitočných rád, aby cieľ T maximalizoval svoju účinnosť liečby a nepoškodil zdravie.

 1. Dlhodobé používanie tabliet môže u pacienta spôsobiť závraty. Preto musíte starostlivo riadiť dopravu a zdržať sa práce, ktorá vyžaduje veľkú koncentráciu pozornosti;
 2. Lekári nepredpisujú cieľový T pacientom s cukrovkou. Sacharidy v tabletách môžu byť škodlivé pre vaše zdravie;
 3. Je zakázané uchovávať liek vo vlhkej miestnosti, pretože jeho vlastnosti sa môžu znížiť a liečba nebude účinná;
 4. Je zakázané zahrievať masť, pretože látka v zmesi môže reagovať a spôsobovať vedľajšie účinky;
 5. Po použití masti Účel T musíte skúmavku pevne uzavrieť a uchovávať na chladnom mieste.

Postupujte podľa všetkých odporúčaní lekárov a nezabudnite nahlásiť zmeny zdravotného stavu. Potom môže špecialista zmeniť priebeh liečby v čase a cieľ T nepoškodí pacienta.

Použitie lieku pre tehotné ženy

Ošetrujúci lekár môže predpísať cieľ T v čase tehotenstva. Deje sa to však v extrémnych prípadoch, ak prínosy pre ženu sú vyššie ako riziká pre zdravie dieťaťa. Je potrebné poznamenať, že cieľ T nespôsobuje mutagénne a teratogénne účinky. Liek sa môže používať v čase laktácie, ale iba po súhlase lekára.

Pravidlá uchovávania liekov

Cieľ T sa musí udržiavať mimo dosahu slnka a veľkého množstva vlhkosti. Optimálna teplota pre skladovanie nie je vyššia ako + 25 stupňov. Je potrebné zabezpečiť, aby deti nemali priamy prístup k drogám a aby nemohli otráviť.

Návod na použitie opisuje, že doba použiteľnosti ampúl je päť rokov. Trvanie masti nie je dlhšie ako 3 roky od dátumu výroby. Čas použiteľnosti tabliet nie je dlhší ako 5 rokov. Lekári zakazujú použitie cieľa T, ak jeho platnosť vyprší.

Podobné lieky

Liek Target T v súčasnosti nemá priame analógy. Ak potrebujete nahradiť liek alergiou pacienta, ošetrujúci lekár by to mal urobiť individuálne. Vzhľadom na jedinečné prírodné zloženie liečiva je ťažké ho porovnať s inými tabletami a vybrať si podobné produkty.

Cena lieku

Cieľ T si môžete kúpiť v každej lekárni bez lekárskeho predpisu. Droga sa predáva za také priemerné ceny:

 1. Liek vo forme tabliet je od 560 do 670 rubľov na balenie tabliet;
 2. Ampulky Target T - od 1150 do 1260 rubľov;
 3. Masť na vonkajšie použitie - od 700 do 850 rubľov na skúmavku s hmotnosťou 50 gramov.

Recenzie na liek

Mnoho pacientov už používalo liečivo na komplexnú terapiu. Preto na základe recenzií môžete pochopiť účinok lieku a jeho vlastnosti pri aplikácii:

 • Marina, 34 rokov. Liečba osteochondrózy mi bola predpísaná s Target T. Spočiatku mi lekár podával injekcie priamo do nemocnice. Po 5 injekciách som prešiel na formu tabliet. Beriem liek dvakrát denne po jedle. Doposiaľ som nepozoroval žiadne vedľajšie účinky a alergie. Ak náhle silné bolesti a bolesti chrbta začínajú v chrbte, používam masť a robím obklad na noc. Po takomto zahriatí ráno sa stav zlepší a bolesť zmizne. Po 3 týždňoch liečby lekár diagnostikoval úspech liečby. Poškodené tkanivo sa začalo opravovať a zápal zmizol. Pokračujem v liečbe týmto silným liekom;
 • Vlad, 45 rokov. Použil som cieľ T na zmiernenie útokov na krčnú migrénu. Hneď ako lumbago začalo, aplikoval som masť na oblasť bolesti a čakal som asi 20-30 minút. Ako čas plynul, nepohodlie prešlo a ja som sa uľavil. Ošetrujúci lekár tiež odporučil užívať tablety každý deň, aby liek mohol pôsobiť aktívnejším a rýchlejším spôsobom s cervikálnou migrénou. Vďaka takejto integrovanej kampani som bol schopný túto chorobu poraziť;
 • Inna, 51 rokov. Na liečbu spondylartrózy mi boli predpísané pravidelné injekcie pomocou Target T. Spočiatku lekár podával injekcie každý deň, aby sa zmiernil akútny záchvat choroby. Potom, čo zápal zmizol, začal som užívať tablety dvakrát denne. Droga funguje dobre a nespôsobuje žiadne nežiaduce účinky. Tiež som si prečítal návod na použitie a videl som, že Target T nemá žiadne kontraindikácie, s výnimkou alergií. Preto liek bezpečne používam na liečbu spondylartrózy.

V modernom svete existuje veľké množstvo chorôb, proti ktorým je potrebné bojovať v najskorších fázach. Napriek tomu, že svetová medicína nestojí, nie všetky lieky majú drogy. A to je najhoršie. Preto, aby ste nemali žiadne zdravotné problémy, skúste pravidelne navštevovať kvalifikovaných odborníkov na prevenciu. Okrem toho, viesť zdravý životný štýl, správne cvičiť a jesť.

Preparáty homeopatického typu sú dnes v medicíne nezvyčajne rozšírené. Takéto lekárske centrá obsahujú malú dávku aktívnej zložky. Na ich výrobu sa používa osobitná schéma. Technológia výroby zahŕňa mletie a riedenie hlavnej zložky rôznymi prídavnými látkami. „Cieľ-T“ patrí do skupiny homeopatických liekov. Jeho hlavným účelom je liečiť lézie kostí a kĺbov..

„Cieľ-T“: zloženie

Zdravotnícka pomôcka má zložité zloženie. Hlavné prvky lieku „Goal-T“ pomáhajú stabilizovať procesy vyskytujúce sa v tkanive chrupavky a kosti a bránia ich deštrukcii..

Cieľ-T: Opis

„Zell-T“ vyrába nemecká farmaceutická spoločnosť Biologische Heilmelitel Heel GmbH. Spoločnosť sa špecializuje na výrobu malých dávok liekov s vysokým stupňom riedenia. Účinkom liečiva je zníženie zápalu v pohybovom aparáte.

„Cieľ-T“: rôzne úpravy

V predaji je droga "Goal-T" v 3 verziách:

 • tekutina (na injekciu);
 • jemná (masť na vonkajšie použitie);
 • pevná látka (perorálne tablety).

Kvapalná forma je roztok. Podľa hodnotení by injekcie Zell-T mali iba dobré známky. Roztok vyzerá ako tekutina bez farby. Je k dispozícii v kapacitách 2,2 mililitra. Balenie obsahuje okrem samotného lieku aj návod na použitie.

Tablety „Zel-T“ majú bielu farbu a zaoblený tvar. Sú bez zápachu a sú balené v blistroch po 50 tabliet.

V mäkkej forme sa „Zell-T“ vyrába vo forme masti žltkastého odtieňa. Liek sa podáva v skúmavkách s hmotnosťou 50 g. Balenie obsahuje aj pokyny.

„Cieľ-T“: aktívne zložky

Homeopatické lieky majú viaczložkové zloženie. Zahŕňa aktívne prvky rastlinného a živočíšneho pôvodu, ako aj minerály a ďalšie zložky používané ako plnivo. V rôznych modifikáciách prípravku Zel-T bude zloženie aktívnych prvkov rovnaké. Líši sa iba stupeň zriedenia. Stojí za zváženie, že výrobný proces homeopatických liekov sa líši od vydania tradičných liekov. Charakteristickými znakmi uvoľňovania týchto liekov sú riedenie aktívnych prvkov mletím alebo zmiešaním.

Na získanie účinnosti D1 musíte zmiešať jednu časť účinnej látky s deviatimi časťami plniva. Potom sa výsledná kompozícia trie a trepe. Ďalšie koncentrácie sa uskutočnia najskôr zriedením. Na obale je uvedený výsledný počet takýchto riedení. Účinnosť komponentov navyše závisí od modifikácie. Všetky formy majú rôzne desatinné riedenia, takže koncentrácia v nich sa môže líšiť.

„Cieľ-T“: pomocné látky

Na aký účel je možné predpísať injekciu „Tsel-T“? Lekárske prehľady potvrdzujú účinnosť lieku pri liečbe kĺbov. Okrem hlavných účinných látok je súčasťou balenia aj injekčná voda. Stabilita indexu vodíka je zabezpečená obsahom chloridu sodného. Ako plnivo sa používa horčík a stearát. Ako ďalšie prvky môžete uviesť molekuly parafínu, vazelíny, alkoholu, vyčistenej vody, ako aj etanolu. Posledná zložka dáva liečivu tekutú formu.

„Target-T“: svedectvo

Na liečbu ktorých chorôb sú predpísané injekcie „Tsel-T“? Používatelia produktov v prehľadoch potvrdzujú, že tento liek môže byť pri burzitíde veľmi efektívny. Okrem toho sa liek „Target-T“ predpisuje na liečbu degeneratívnych procesov v chrbtici, kĺboch, väzoch. Je vhodný na liečbu polyartrózy, osteochondrózy, spondylartrózy, periartritídy a osteopatie. Droga môže byť tiež predpísaná na liečenie komplikácií poranení chrbtice..

Aké indikácie môžu byť predpísané injekcie „Target-T“? Recenzie potvrdzujú účinnosť lieku pri liečbe:

 • cervikálna migréna;
 • rheumatitis;
 • bedrovej sakrálnej poruchy;
 • Reiterov syndróm.

Goal-T pomáha obnoviť chrupavkové a synoviálne tkanivo. Prispieva tiež k lepšiemu priebehu metabolických procesov v synoviálnej tekutine. Zložky liečiva regulujú stabilný stav medzi anabolickými a katabolickými reakciami pri ochoreniach kĺbov. Kyselina lipónová ako súčasť lekárskeho zariadenia je zodpovedná za normalizáciu procesov separácie oxidu uhličitého z častíc karboxylovej kyseliny. Koenzým A aktivuje cyklus kyseliny trikarboxylovej. Zloženie Celi-T obsahuje síru, ktorá sa podieľa na tvorbe chondroitín sulfátu. Prírodné zložky liečiva zahŕňajú lanovku, umbilicalis, chrupavku. Sú povinní vytvárať spojovacie komponenty. Embryo pomáha zvyšovať extra silu.

Na liečbu ktorých chorôb možno predpísať injekciu „Tsel-T“? Pokyny na použitie a recenzie hovoria, že tento nástroj je vynikajúci na zvládnutie symptómov reumatizmu. Tu zohrávajú zvláštnu úlohu rastlinné komponenty..

„Cieľ-T“: dávkovanie a cena

"Cieľ-T" vo forme tabliet stojí asi 400 - 450 rubľov. Podľa pokynov musíte liek užívať trikrát denne. Jedno balenie lieku obsahuje 50 tabliet. To stačí na pár týždňov liečby. Tablety sa musia absorbovať do úst bez prehltnutia alebo žuvania. Dĺžka trvania závisí od závažnosti ochorenia. Na liečbu artrózy sa musia tablety užiť v priebehu 5-10 týždňov. Po štyroch týždňoch liečby príznaky spondylartrózy zmiznú.

Injekcie „Zell-T“: recenzie

Najdrahšou a najúčinnejšou modifikáciou prípravku Zel-T sú injekcie. Pokyny a recenzie pacientov naznačujú, že liek v tejto forme má najlepší účinok na organizmus. Ampulky je možné zakúpiť jednotlivo alebo v baleniach (5 ks). Jedna injekcia lieku „Target-T“ bude stáť asi 140 rubľov. Roztok ampulky sa podáva intramuskulárne. Schéma prijatia: 2 dni po 4. Lekár môže predpísať inú schému. Frekvencia a trvanie liečebného postupu sa volí individuálne. Injekcie sa obvykle podávajú štyri týždne. Kurz opakujte, iba ak to predpísal lekár. Za zmienku stojí, že hodnotenie injekcií „Tsel-T“ s burzitídou prinieslo kladné hodnotenie.

Masť: indikácie pre použitie a cena

Liek "Cel-T" sa môže predpisovať aj vo forme mastí na vonkajšie použitie. V prehľadoch o injekciách „Zel-T“, ako aj o liečbe týmto liekom vo forme masti sú opísané pozitívne výsledky..

Masť je vysoko účinná. Jedna skúmavka masti s hmotnosťou 50 g bude stáť asi 500 rubľov. Pokyny poskytujú niekoľko tipov na používanie lieku. Masť nie je vhodná na liečbu detí mladších ako šesť rokov..

Prostriedok je rozmazaný tenkou vrstvou okolo bolestivej oblasti a trený ľahkými pohybmi. Procedúra sa vykonáva až trikrát denne. Aby masť nezafarbila oblečenie, môžete na ošetrovanú oblasť položiť obväz alebo obväz. Priebeh liečby masťou závisí od závažnosti ochorenia. Ak chcete odstrániť príznaky artrózy, budete musieť použiť liek po dobu 5-10 týždňov. Pri použití masti počas štyroch týždňov sa príznaky brachiocefalickej periartritídy a spondylartrózy zmierňujú..

„Cieľ-T“: čo možno kombinovať

Pokyny opisujú niektoré vlastnosti procesu spracovania. Napríklad sa odporúča používať nástroj súčasne vo viacerých verziách. „Cieľ-T“ sa môže predpísať v kombinácii s liekom „Traumeel C“. Takéto ošetrenie má väčší účinok. Pred kombináciou týchto dvoch liekov však musíte hovoriť so svojím lekárom. Užívanie homeopatických liekov môže viesť ku krátkodobému zhoršeniu príznakov. V takom prípade je potrebné liek zrušiť. Napriek všetkým vedľajším účinkom sú však recenzie na injekcie Traumeelu a Zell-T najčastejšie dobré.

varovanie

Ľudia s cukrovkou musia vedieť, že jedna tableta „Zel-T“ obsahuje 0,25 chlebových jednotiek sacharidov. Pri používaní drogy môžete ovládať zložité mechanizmy a riadiť autá. Na liečbu detí starších ako šesť rokov sa môže používať iba masť. Tablety a injekcie sú vhodné len pre ľudí starších ako 18 rokov. Existujú vedľajšie účinky u pacientov s neznášanlivosťou na arniku a toxikodendron. Môžu sa vyskytnúť prudké zvýšenie teploty, ako aj bolesť a začervenanie v mieste vpichu. Ďalším vedľajším účinkom liečiva je možné zvýšenie aktivity bilirubínu a pečeňového enzýmu. Možné žalúdočné ťažkosti. Ak sa vyskytne ktorýkoľvek z týchto príznakov, je potrebné dočasné stiahnutie lieku a konzultácia s lekárom.

„Cieľ-T“: podobné lieky

Majú analógy injekcie „Zell-T“? Hodnotenie pacientov naznačuje účinnosť lieku "Traumeel C". Tento nástroj je tiež dostupný vo forme mastí, tabliet a roztokov. Liek "Traumeel" sa predpisuje na liečbu účinkov úrazov pohybového ústrojenstva v akútnej forme. K liekom podobným ako „Goal-T“ je možné zaradiť nielen homeopatické, ale aj tradičné lieky. Na takéto prostriedky sa môže napríklad odvolávať lekárske riešenie Alflutop..

záver

Homeopatický liek „Zel-T“ je predpísaný na boj proti chorobám kostí a kĺbov. Pomáha mnohým pacientom pri poranení chrbtice. Prinášajú injekcie „Tsel-T“ požadovaný účinok? Podľa recenzií ľudí k zlepšeniu dôjde iba pár dní po začiatku kurzu.

1 tableta obsahuje:

 • Cartilago suisD4 - 300 mcg;
 • Funiculus umbilicalis suisD4 - 300 mcg;
 • Embryo totalis suisD4 - 300 mcg;
 • Placenta totalis suisD4– 300 mcg;
 • Toxicodendron quercifolium D2 - 540 mcg;
 • Arnisa montanaD1 - 600 mcg;
 • Solanum dulcamaraD2 - 150 mcg;
 • Symphytum officinaleD8 - 150 mcg;
 • Sanguinaria canadensis D6 - 540 mcg;
 • Nadidum D6 - 30 mcg;
 • Koenzým AD6 - 30 mcg;
 • Natrium diethyloxalaceticum D6 - 30 mcg;
 • Acidum silicicum D6 - 3 mg;
 • Acidum DL-a-liponicumD6 - 30 mcg.

Ďalšie prísady: Stearan horečnatý, laktóza.

1 ampulka obsahuje:

 • Cartilago suisD6 - 2,2 mg;
 • Funiculus umbilicalis suis D6 - 2,2 mg;
 • Embryo totalis suisD6 - 2,2 mg;
 • Placenta totalis suisD6 - 2,2 mg;
 • Solanum dulcamaraD3 - 11 mg;
 • Symphytum officinaleD6 - 11 mg;
 • Nadidum D8 - 2,2 mg;
 • Koenzým AD8 - 2,2 mg;
 • Sanguinaria canadensis D4 - 3,3 mg;
 • Natrium diethyloxalaceticum D8 - 2,2 mg;
 • Acidum DL-a-liponicum D8 - 2,2 mg;
 • Toxicodendron quercifolium D2 - 11 mg;
 • Arnisa montanaD4 - 220 mg;
 • Síra D6 - 3,96 mg.

Ďalšie zložky: voda d / in, chlorid sodný.

100 gramov masti obsahuje:

 • Cartilago suisD2 - 1 mg;
 • Funiculus umbilicalis suisD2 - 1 mg;
 • Embryo totalis suisD2 - 1 mg;
 • Placenta totalis suisD2 - 1 mg;
 • Rhus toxiсodendron D2 - 270 mg;
 • Arnisa montanaD2 - 300 mg;
 • Solanum dulcamaraD2 - 75 mg;
 • Symphytum officinaleD8 - 750 mg;
 • Sanguinaria canadensis D6 - 270 mg;
 • Nadidum D6 - 10 mg;
 • Koenzým AD6 - 10 mg;
 • Acidum DL-a-liponicum D6 - 10 mg;
 • Natrium diethyloxalaceticum D6 - 10 mg;
 • Acidum silicum D6 - 1 g.

Ďalšie zložky zásady: cetylstearylový emulgačný alkohol, biela vazelína, tekutý parafín, čistená voda, 96% etanol.

Liek Goal T (Zeel T) je dostupný v troch farmakologických formách, a to:

 • tablety (granule) na resorpciu 50 kusov v polypropylénovom púzdre;
 • injekčný roztok (intramuskulárny) v ampulkách s objemom 2,2 ml, 5 ks v balení;
 • masť na vonkajšiu (miestnu) aplikáciu 50 gramov v hliníkovej skúmavke.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Cieľ T patrí do skupiny homeopatických liekov s komplexným účinkom, ktorý je určený účinkami všetkých zložiek jeho minerálneho a biologického pôvodu.

Liek sa vyznačuje chondroprotektívnou, protizápalovou, regeneračnou a analgetickou účinnosťou, ktorá je založená na normalizácii funkčnosti intraartikulárnych procesov, ako aj na aktivácii a vývoji ochranných síl a rezerv ľudského tela..

Zložky liečiva sa aktívne podieľajú na regeneračných procesoch, ktoré sa vyskytujú v tkanivách pohybového aparátu, oslabujú bolesť, prispievajú k zníženiu opuchov okolo poškodeného kĺbu, zlepšujú jeho pohyblivosť a zvyšujú produkciu chondrocytov, stimulujú ich mitózu..

Indikácie pre použitie

Všetky liekové formy podľa účelu T sú určené na použitie v monoterapii aj v kombinácii s inými liekmi na liečenie:

 • artróza rôzneho pôvodu (gonartróza, spondylartróza, polyartróza);
 • následky zlomenín a zranení;
 • humeroscapular periarthritis;
 • osteochondrosis;
 • metabolické osteopatie;
 • tenopatia a chondropatia;
 • cervikálna migréna;
 • ostrohy na päte;
 • reumatické patológie (Reiterov syndróm, reumatoidná polyartritída);
 • bedrové posvätné poruchy.

Všetky farmakologické formy

 • precitlivenosť na zložky lieku (najmä na rodinu hviezd a Rhus toxikodendron).

Prášky Účel T

 • choroby súvisiace s cukrovou neznášanlivosťou;
 • vek do 18 rokov.

Cieľ vstrekovania T

 • vek do 18 rokov;
 • patológia pečene, súčasné použitie hepatotoxických liekov (s mimoriadnou opatrnosťou).

Účel masti

 • choroby kože;
 • vek do 6 rokov;
 • poškodenie kože v oblasti aplikácie.

Tablety Zeel T

 • alergické prejavy (ak sa zistia príznaky, liečba by sa mala prerušiť a informovať lekára).

Ampulky Zeel T

 • s precitlivenosťou na rodinu asterov a Rhus toxicodendronand - sčervenanie, zvýšenie teploty;
 • s citlivosťou na sanguinaria - zvýšenie hodnôt bilirubínu a transaminázovej aktivity;
 • bolesť v mieste vpichu;
 • poruchy gastrointestinálneho traktu;
 • alergické prejavy (ak sa zistia príznaky, liečba by sa mala prerušiť a informovať lekára).

Masť Zeel T

 • alergické prejavy na koži (ak sa zistia príznaky, prerušte liečbu a informujte svojho lekára).

Návod na použitie Účel T

Tablety Účel T, návod na použitie

Tablety (granule) sú určené na použitie sublinguálne (pod jazykom), kým sa úplne nerozpustia bez ohľadu na jedlo. Spravidla je uvedený príjem 1 granuly trikrát za 24 hodín. Prijatie na gonartrózu a artrózu trvá 5 - 10 týždňov; s brachiocefalickou periartritídou a spondylartrózou - 1 mesiac; v ostatných prípadoch podľa pokynov lekára.

Injekčný cieľ T, návod na použitie

Injekčný roztok sa používa na intradermálne, intraartikulárne, intramuskulárne, subkutánne, paravertebrálne, periartikulárne a intraosseózne podanie. Intramuskulárne alebo intraartikulárne injekcie sa väčšinou podávajú v dávke 2,2 ml (1 ampulka) dvakrát za 7 dní počas 4 až 5 týždňov. V iných prípadoch podľa pokynov lekára.

Masť Účel T, návod na použitie

Poučenie pre masť Zeel T spočíva v použití lieku v tejto farmakologickej forme iba na lokálne (vonkajšie) použitie. V oblasti problémového kĺbu je potrebné aplikovať trochu masti na kožu (môžete ju použiť pod obväzom), trošku ju trieť, s frekvenciou 2 - 3-krát za 24 hodín..

Pri gonartróze a artróze je trvanie aplikácie 5 až 10 týždňov; s humerokapulárnou periartritídou a spondylartrózou - asi 1 mesiac; v ostatných prípadoch podľa pokynov lekára.

V súčasnosti nie sú zaznamenané žiadne prípady predávkovania..

Je možné a najčastejšie sa odporúča používať súbežne s inými liekmi.

Masť a tablety sa predávajú bez lekárskeho predpisu, injekcia je liek na predpis.

Všetky farmakologické formy liečiv by sa mali skladovať pri teplote 15 - 25 ° C.

Injekčný roztok a tablety sa uchovávajú 5 rokov, masť 3 roky.

Na začiatku používania ktorejkoľvek liekovej formy je možné zhoršiť existujúce príznaky tohto ochorenia, ktoré by ste mali nahlásiť svojmu lekárovi.

Na zvýšenie účinnosti liečby môžete použiť liek Traumeel C (alebo iné lieky) v rovnakých liekových formách.

Po užití masti alebo odstránení pilulky okamžite uzavrite skúmavku alebo puzdro na ceruzku.

Zhoduje sa analógový ATX kód analógovej úrovne 4:

Na tablety

 • Arthrophone;
 • Arthro
 • Traumeel C;
 • Kondronova;
 • Chondroflex;
 • mu kladené
 • Chondroxide;
 • Structum;
 • Arthron atď.

Na injekciu

 • Alflutop;
 • Discus compositum;
 • Biartrin;
 • Traumeel C;
 • Rumalon;
 • Sinoart atď.

Na masť

 • ARTHRIN
 • Traumeel C;
 • Vyprosal;
 • paprika
 • chondroitín;
 • Nayatoks;
 • ESPOLA;
 • Chondroxide;
 • Finalgon;
 • Chondroflex atď.

Na základe neúplných údajov sa masť neodporúča na použitie do 6 rokov, injekčný roztok a tablety do 18 rokov..

V tehotenstve (a počas laktácie)

Použitie akejkoľvek formy lieku počas tehotenstva a laktácie je možné len na odporúčanie lekára.

Recenzie pre Goal T

Najobľúbenejšie formy Zeel T sú masti a injekcie. Hodnotenia týkajúce sa masti Účel T, rovnako ako recenzie na injekcie, účel T je vo veľkej väčšine prípadov pozitívny.

Mnoho pacientov zaznamenáva výrazné zlepšenie stavu kĺbov a ďalších problémových oblastí pohybového aparátu, najmä pri použití masti a riešenia v komplexe..

Z negatívnych aspektov liečby je najviac dohodnutý postup injekcie, ktorý, keď sa roztok podáva intraartikulárne, paravertebrálne alebo periartikulárne, je skutočne trochu bolestivý. Recenzie o tabletkách nie sú tak početné, ale aj v 90% prípadov sú pozitívne.

Pripomeňme, že homeopatické lieky vyžadujú nepretržitý priebeh liečby a viditeľné zlepšenie stavu sa nepozoruje tak rýchlo, ako pri používaní tradičných liekov. Ale kvôli praktickej absencii vedľajších účinkov a pomerne dlhotrvajúcemu účinku sa tieto lieky v poslednom čase čoraz viac obľubujú..

Cenový cieľ T, kde sa dá kúpiť

Dnes si tento liek môžete kúpiť v Moskve v nasledujúcom cenovom rozpätí:

 • priemerná cena masti Účel T - 600 rubľov;
 • priemerná cena injekcie; cieľová T - 1 000 rubľov (cena 1 ampulka - 250 rubľov);
 • priemerná cena tabliet Cieľ T - 400 rubľov.
 • Lekárne online v Rusku
 • Lekárne online na Ukrajine Ukrajine

WER.RU

Cieľová masť 50 g Biologische Heilmittel Heel

Target T tablety 50 kusov Biologische Heilmittel Heel

Cieľový roztok T 2,2 ml 100 ks Biologische Heilmittel Heel

zona

Cieľ č. 50 tablietBiologische Heilmittel Heel GmbH

Cieľová masť 50g Biologische Heilmittel Heel GmbH

Účel injekcie T pre injekciu 2,2 ml č. 5 ampúl Biologische Heilmittel Heel GmbH

Účel injekcie T pre injekciu 2,2 ml č. 100 ampúl Biologische Heilmittel Heel GmbH

Cieľová masť 100g Biologische Heilmittel Heel GmbH

Pharmacy24

Cieľová päta (Nemecko)

Cieľová päta (Nemecko)

Cieľová päta (Nemecko)

Pani Pharmacy

Účel T karta. Č. 50Heel

Účel T karta. Č. 50Heel

POZNÁMKA! Informácie o liekoch na mieste sú generalizáciou referenčných údajov, zozbierané z verejných zdrojov a nemôžu slúžiť ako základ pre rozhodovanie o použití liekov v priebehu liečby. Pred použitím lieku Target T sa vždy poraďte so svojím lekárom.

Okrem klasických liekov sa vo farmakológii často používajú homeopatické lieky s nízkou dávkou účinnej látky, ktoré sa vyrábajú podľa osobitnej technologickej schémy riedením alebo mletím s pomocnými látkami. Jedným z týchto liekov je liek „T Target“, ktorý je určený na liečenie zápalu pohybového aparátu. Jedinečné viaczložkové zloženie účinných látok umožňuje normalizáciu biochemických procesov v tkanive kostí a chrupavky, čím sa eliminuje ich deštrukcia.

Opis lieku

Homeopatickú medicínu „Cieľ T“ vyrába nemecká spoločnosť „Biologische Heilmittel Heel GmbH“, ktorá sa špecializuje na výrobu liekov v malých dávkach as veľkým riedením.

Hlavným účelom medikácie je odstránenie zápalového a zápalovo-dystrofického procesu v muskuloskeletálnych orgánoch..

Dávkové formy

Liek „Účel“ je k dispozícii v troch dávkových formách (tekutých, mäkkých a tvrdých):

 • vo forme homeopatického roztoku na intramuskulárne podávanie;
 • homeopatické tablety na vstrebávanie;
 • vo forme homeopatickej masti na vonkajšie použitie;

Roztok je bezfarebná číra kvapalina bez zápachu. Je balený v 2,2 ml sklenených ampulkách. Ampulky sú balené v baleniach po 1 alebo 5 kusoch s návodom na lekárske použitie.

Tablety sú k dispozícii v bielej alebo žltkastobielej farbe v guľatej plochej valcovej forme so žltou alebo šedou impregnáciou, bez zápachu. Balia sa v polypropylénových obaloch s hmotnosťou 50 kusov a sú balené v balení s návodom.

Miernu formu lieku predstavuje masť, ktorá má bielu alebo žltkastobielu farbu a slabý zápach. Vložte ju do skúmaviek s hmotnosťou 50 g. Každá skúmavka sa umiestni do zväzku s pokynmi.

Z čoho liek pozostáva?

Homeopatické liečivá majú zvyčajne zložité zloženie vrátane účinných látok rastlinnej, živočíšnej alebo minerálnej povahy a ďalších zložiek, ktoré pôsobia ako plnivá alebo rozpúšťadlá..

Prípravok „Cieľ T“ má rovnaké zloženie účinných látok v rôznych dávkových formách, ich počet a stupeň zriedenia sa však môžu líšiť.

Výroba homeopatických liekov sa líši od formulácie klasických liekov. Charakteristickým rysom procesu ich uvoľňovania je riedenie alebo potenciácia účinných látok trepaním alebo mletím. Na získanie prvej desatinnej (D1) účinnosti je potrebné pridať 9 dielov aktívnej zložky k 9 dielom plniva a potom sa zmes pretrepe alebo otrie. Každá nasledujúca koncentrácia sa získa zriedením predchádzajúcej dávky. Nakoniec zloženie udáva počet všetkých desatinných riedení (Dx) zložky.

Tabuľka 1 „Zloženie liekových foriem liečiva“ Účel ”uvádza všetky účinné látky, ich množstvo v mg a stupeň riedenia. V závislosti od stavu liečiva majú jeho aktívne zložky rôzne desatinné riedenia, ich koncentrácia sa bude líšiť.

Aktívne zložky, ktoré tvoria liekMnožstvo látky a jej riedenie v 1 tableteMnožstvo látky a stupeň riedenia v 1 ml roztokuMnožstvo látky a stupeň riedenia v 100 g masti
Cartilago suis300 mcg D42,2 mg D61 mg D2
Funicularus umbilicalis suis300 mcg D42,2 mg D61 mg D2
Embryo Totalis Suis300 mcg D42,2 mg D61 mg D2
Placenta totalis suis300 mcg D42,2 mg D61 mg D2
Solanum z Dulcamary150 mcg D211 mg D375 mg D2
Symphitum Official150 mcg D811 mg D6750 mg D8
Nadidum30 mcg D62,2 mg D810 mg D6
Koenzým A30 mcg D62,2 mg D810 mg D6
Sanguinaria Canadensis450 mcg D33,3 mg D4225 mg D2
Natrium dietyl oxalaceticum alebo dietyl oxaloacetát sodný30 mcg D62,2 mg D810 mg D6
Acidum DL-alfa-laponicum (Acidum alfa-liponicum)30 mcg D62,2 mg D810 mg D6
Toxicodendron Quercifolium540 mcg D211 mg D2270 mg D2
Arnica Montana600 mcg Dl220 mg D4300 mg D2
síra540 mcg D63,96 mg D6270 mg D6
Acidum silicicum3 mcg D6-1 mg D6

Excipienty, ktoré tvoria injekčný roztok „Target T“, zahŕňajú vstrekovaciu vodu na rozpustenie a chlorid sodný, ktorý poskytuje fyziologickú hodnotu indexu vodíka. Plnivá do tabliet sú stearát horečnatý a mliečny cukor. Neaktívne zložky masti sú molekuly cetylstearylalkoholu, tekutého parafínu, bielej vazelíny, vyčistenej vody a etanolu, čím sa získa mäkká forma liečiva..

Načo sa to používa?

Liek “Cieľ T”, inštrukcia odporúča použiť na komplexnú liečbu degeneratívnych ochorení kĺbov, chrbtice, väzivových oblastí: gonartróza, polyartróza, spondylartróza, osteochondróza, periartritída ramien, chondropatia, tenopatia, metabolická osteopatia, účinky poranenia miechy. Je predpísaný na liečbu patogénnej bedrovej a sakrálnej poruchy, krčnej migrény, reumatických ochorení vo forme reumatoidnej polyartritídy a Reiterovho syndrómu..

Liek „Target T“ obnovuje metabolizmus buniek, ktoré tvoria chrupavku, synoviálne tkanivo, zlepšuje metabolické procesy v synoviálnej tekutine. Účelom pôsobenia jeho zložiek je regulovať rovnovážny stav medzi procesmi poskytujúcimi katabolické a anabolické reakcie v mieste poškodenia kĺbov..

Účinok kyseliny lipónovej sa prejavuje v obnovení procesov odstraňovania oxidu uhličitého z molekuly karboxylovej kyseliny. Úloha koenzýmu A je spojená s aktiváciou cyklu trikarboxylovej kyseliny. Síra prítomná v prípravku sa podieľa na tvorbe chondroitín sulfátu. Organické zložky, ako je chrupavka, funiculus umbilicalis, sú potrebné na syntézu spojovacích prvkov a embryo aktivuje ďalšie zásoby tela. Aby sa vylúčili záchvaty reumatizmu za mokra, pomôžu rastlinné zložky liečiva.

Dávkovanie a cena tabletovej formy

Cena za liek „Target T“ bude približne 430 rubľov. Inštrukcia tabletu odporúča užívať 3-krát denne. Jedno balenie obsahuje 50 kusov, čo zodpovedá dvojtýždňovej terapii. Počas každej dávky sa 1 tableta vstrebáva do úst bez žuvania alebo prehltnutia v celku. Dĺžka liečby závisí od ochorenia. Artróza a gonartróza sa liečia tabletami od 5 do 10 týždňov, príznaky spondylartrózy a humerokapulárnej periartritídy začínajú vymiznúť po 4 týždňoch.

Spôsob podania a náklady na injekcie

Najdrahšie a najúčinnejšie ošetrenie pomocou roztoku liečiva „Účel T“ sa ampulky predávajú jeden po druhom v balení alebo 5 kusov v balení. Náklady na jednu injekciu sú asi 140 rubľov. Na intramuskulárnu injekciu sa obvykle používa roztok jednej ampulky, čo zodpovedá 2,2 ml liečiva. Tento postup sa uskutočňuje 2 po 4 dňoch. Ošetrujúci lekár môže predpísať inú dávku, frekvenciu a trvanie použitia. V priemere sa liek používa od 4 do 5 týždňov. Druhý kurz je možný iba podľa pokynov lekára..

Spôsob aplikácie a cena masti

Lieky „T Target“ môžete použiť vo forme masti navonok. Náklady na jednu skúmavku s liekom v lekárni budú 520 rubľov. Pokyny pre dospelých a deti od 6 rokov obsahujú odporúčania na správne používanie produktu. Spočívajú v nanesení vrstvy masti 5 cm na kožu v blízkosti bolestivého kĺbu a následnom ľahkom trení. Tento postup sa vykonáva dvakrát až trikrát denne. Ak chcete zabrániť tomu, aby masti zafarbili oblečenie, môžete na ošetrovanú oblasť položiť gázový obväz.

Dĺžka liečby závisí od ochorenia. Artróza sa lieči od 5 do 10 týždňov, spondylartróza a humerokapulárna periartritída - 4 týždne.

Liečebné vlastnosti

Pokiaľ ide o liek „Cieľ T“, inštrukcia obsahuje odporúčania týkajúce sa použitia niekoľkých liekových foriem naraz alebo v kombinácii s liekom „Traumeel C“, aby sa dosiahol najlepší účinok, ale iba po konzultácii s ošetrujúcim lekárom..

Niekedy môže byť homeopatický liek sprevádzaný dočasným zhoršením existujúcich príznakov, čo si vyžaduje prerušenie liečby.

Ľudia s cukrovkou by si mali byť vedomí, že jedna tableta obsahuje sacharidy v množstve rovnajúcom sa 0,025 jednotke chleba.

Liečivo neovplyvňuje reakciu tela pri riadení vozidla alebo riadení zložitých mechanizmov.

V detstve, od 6 rokov, môžete používať iba masť „Cieľ T“ a od 18 rokov je používanie tabliet a injekčného roztoku povolené.

U ľudí s neznášanlivosťou na zložky toxikodendronu a arniky môže v zriedkavých prípadoch teplota stúpnuť, oblasť injekcie sčervenať a bolieť intramuskulárnou injekciou.

Sanguinaria canadensis je schopný zvýšiť bilirubín a aktivitu pečeňových enzýmov, ako je napríklad transamináza v krvnej plazme. Poruchy gastrointestinálneho traktu nie sú vylúčené. Všetky nežiaduce prejavy vyžadujú prerušenie liečby a lekársku pomoc.

Podobné prostriedky

Pôvodný homeopatický liek je cieľovým liekom T. Jeho analógy majú rovnaké indikácie na použitie spojené s liečbou zápalových procesov pohybového ústrojenstva, majú však odlišné zloženie.

Jedným takýmto liekom je liek Traumeel S, ktorý vyrába Biologische Heilmittel Heel GmbH. Je dostupný vo forme homeopatickej masti, gélu, tabliet, injekcií, kvapiek na perorálne podanie.

Účinok lieku je spôsobený prítomnosťou arniky, nechtíka, liesky, millefolia, belladony, aconitu, ortuti Hilnemanni atď. Toto viaczložkové liečivo odporúčajú lekári na liečenie zranení a zápalovo-dystrofických lézií muskuloskeletálneho systému v akútnej forme..

Ďalší homeopatický analóg vo forme tabliet vyrába ruská spoločnosť Materia Medica. Tablety „Artrofon“ majú vo svojom zložení afinitne vyčistené alfa protilátky ľudského faktora proti nádorovej nekróze, ktorých stonásobné riedenie je C12, C30, C200. Jeho pôsobenie je zamerané na liečenie reumatoidnej artritídy, spondylartrózy a iných ochorení kostry..

Analógy lieku „Cieľ T“ môžu byť nielen homeopatické lieky, ale aj tradičné lieky.

Injekčný roztok "Alflutop" vyrobený rumunskou spoločnosťou "Biotechnos" je k dispozícii v dávke 100 μl účinnej látky na 1 ml tekutiny. Vlastnosti liečiva sú dôsledkom bioaktívneho koncentrátu morských rýb, medzi ktoré patria šproty, merlang čierny, puzanka a sardela v množstve 100 μl. Tieto zložky sú zamerané na stimuláciu metabolických procesov v chrupavke..

Tablety v škrupine „Arthry“ vyrába americká spoločnosť „Unifarm, Inc.“ Prípravok obsahuje chondroitín sulfát sodný a glukozamín hydrochlorid, ktoré sa podieľajú na tvorbe buniek spojivového tkaniva a bránia deštrukcii chrupavky.

Analóg liečiva „Target T“ vo forme fytopreparácie „Assalix“ vyrába vo forme dražé nemecká spoločnosť „Bionorika AG“. Účinná látka je štandardizovaný extrakt z vŕbovej kôry, ktorý má protizápalové a analgetické účinky pri reumatických zápaloch kĺbov, krčnej a bedrovej chrbtice..

Liek „Cieľ T“, recenzie

Homeopatická terapia umožňuje mnohým pacientom vyrovnať sa s problémami pohybového aparátu a nezískavať vedľajšie účinky napríklad užívaním nesteroidných protizápalových liekov..

Droga „Target T“ (injekcie) je veľmi účinná. Recenzia naznačuje začiatok zlepšenia po niekoľkých dňoch intramuskulárnej injekcie. Bolesť postihnutého kĺbu začína ustupovať, príznaky zápalových procesov sú menej výrazné.

Mnoho športovcov, ktorí majú zranenia chrbtice a kĺbov končatín, je predpisovaných homeopatickým liekom „Target T“ (injekcie). Spätná väzba na liečbu injekciami je väčšinou pozitívna. Zlepšenie bolo pozorované najmä pri integrovanom prístupe, keď pacient okrem intramuskulárnej injekcie roztoku použil na resorpciu tablety a na postihnutú oblasť aplikoval masť..

Pacienti, ktorí už roky trpia bolesťou kĺbov a po vyskúšaní tohto viaczložkového lieku pociťovali úľavu a po dlhú dobu si začali užívať veľa neagresívnych liekov, si užili život.

Nie každý si môže dovoliť liek „Target T“, recenzie negatívnej povahy sú spojené najmä s vysokými nákladmi na dovážané lieky, ktorých liečba trvá 4 až 5 týždňov. A to sú veľké výdavky..

Ďalší bod, ktorý núti ľudí neveriť v homeopatiu, je spojený s vysokým riedením drogy. Mnoho ľudí verí, že s touto chorobou sa dokážu vyrovnať iba veľké dávky účinnej látky a lieky s nízkym obsahom aktívnych zložiek pôsobia ako placebo. Homeopatická liečba vyžaduje pozitívny prístup pacientov k uzdraveniu.

Niektorí pacienti z užívania tabliet „Target T“ začali mať problémy so žalúdkom, ako je uvedené v návode na použitie. Vykazovali porušenia tráviaceho traktu a pálenie záhy. Možné sú tiež alergické reakcie na zložky lieku, čo vedie k miestnemu začervenaniu miesta vpichu. Stiahnutie liečiva vedie k eliminácii takýchto nežiaducich reakcií.

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Akupunktúra s herniou bedrovej chrbtice (podobný postup sa vykonáva v cervikálnej oblasti) je jedným zo spôsobov, ako zastaviť vývoj choroby a dokonca zmenšiť veľkosť formácie.
Bolesť kĺbov a chrbta je bežným javom pre rôzne skupiny a vek populácie. Dôvody môžu byť úplne odlišné - neurologické, ortopedické, reumatologické, vertebrologické.
Indikácia chirurgického zákroku pri slabinovej prietrži je prítomnosť samotnej prietrže. Iba chirurgická liečba môže pacienta ochrániť pred ochorením.