loader

Navel u novorodenca - doba hojenia pupočnej rany

Po počatí dieťaťa sa v tele ženy vytvárajú dočasné orgány, ktoré zohrávajú významnú úlohu pri vývoji plodu. Po jeho narodení sú odrezaní a pupok novorodenca zostáva na bruchu.

Aká je pupočníková šnúra, ako sa tvorí, funguje

Dýchanie, výživa, vylučovanie metabolických produktov z plodu - to všetko poskytuje placentu. K nemu sú pripojené dva obehové systémy, ktoré sa navzájom nezmiešajú: matka a nenarodené dieťa. Tok detských tekutín je zabezpečený pupočnou šnúrou.

Etapy vzniku

Počas 5 až 7 dní oplodnenia je blastocysta pripevnená k stene maternice. To sa stáva začiatkom formovania prvých spojení ženského tela s plodom. V deň 12 až 15 sa v mieste „doku“ vytvárajú choriové klkovité kmeňové bunky, z ktorých sa vytvára placenta a pupočníková šnúra. V rovnakom štádiu sa začne vytvárať plod.

Placenta je druh bariéry medzi systémami ženského tela a vyvíjajúcim sa plodom. Vonkajšie choriové klky vnikajú do steny maternice, prostredníctvom ktorej embryo dostáva výživu.

štruktúra

Na zadnej strane je plod pripevnený k placente cez pupočnú šnúru. Spojovacia trubica je šnúra do 2 cm široká a asi 40 - 60 cm dlhá, pozostáva z väzbových tkanív, v ktorých sú umiestnené krvné kanály matky a dieťaťa. Aby neboli cievy stlačené, sú obklopené špeciálnou želé podobnou želé s ochrannými vlastnosťami..

Funkcie pupočníkovej šnúry

Prostredníctvom pupočnej žily dostáva plod živiny a kyslík filtrovaný placentou. Rovnakým spôsobom malé telo prijíma imunitné bunky, ktoré chránia dieťa pred chorobami..

V opačnom smere pozdĺž arteriálnych ciev sa pohybujú životne dôležité produkty plodu (vrátane oxidu uhličitého). Vstupujú do tela ženy na následné vylúčenie. V tomto prípade je placenta ochranným štítom, ktorý neumožňuje „produkčnému odpadu“ vrátiť sa do pupočnej šnúry.

Hneď ako sa dieťa narodí, potreba placenty zmizne a pupočníková šnúra novorodenca sa preruší. Od tohto okamihu sa jeho obehový systém stáva úplne autonómnym, ďalšie systémy dodávajú výžive dieťaťa a kyslíka (rovnako ako uzatváranie odpadových produktov)..

Ako sa starať o novonarodený pupok

Po oddelení dieťaťa od tela matky zostane v pupočnom kruhu určitý čas rana, o ktorú sa treba starostlivo starať. Inak dôjde k infekcii so závažnými následkami.

Správna hygiena pre pupočné rany

Mladé matky sa môžu u novorodencov naučiť prvé zručnosti v starostlivosti o pupok aj v perinatálnom centre. Po odhlásení v detskom domove sa žena naďalej riadi týmito pravidlami:

 • pred ošetrením rany si mama dôkladne umyje ruky mydlom;
 • malé množstvo peroxidu vodíka sa kvapká do pupočného kruhu, aby sa očistilo;
 • po niekoľkých minútach sa rana opláchne suchou handrou;
 • ošetrenie sa uskutočňuje vatovým tampónom namočeným do antiseptika.

Predtým používali výlučne zelenku, ale nasýtená farba bránila včasnému oznámeniu začervenania vyvolanému zápalom. Teraz sa používajú dobré bezfarebné dezinfekčné prostriedky a rany, ako je eukalyptový roztok alebo nechtík.

Dôležité! Denne dodávajte kyslík pupku novorodenca. Pomôže to vzduchovým kúpeľom. Táto restoratívna terapia urýchli proces hojenia..

Keď je pupočníková šnúra preč

„Peň“, ktorá zostane po uzavretí, sa postupne mumifikuje a odpadne asi o 5 až 7 dní (niekedy aj neskôr). Toto nie je dôvod na zastavenie hygieny pupočného krúžku. Samotná rana sa vylieči ďalší týždeň a pol. Mama v tejto fáze vykonáva tieto akcie:

 • ukazovateľ a palec jednej ruky tlačia okraje pupka;
 • v druhej ruke vezme vatu navlhčenú peroxidom vodíka (3%) a spracuje ranu;
 • po navlhčení pupka suchou čistou handričkou, antiseptické kvapkanie do „otvoru“.

Rýchlosť hojenia, ako aj tvorba krásnej jazvy, závisí od toho, ako starostlivo sa postup vykonáva..

Poznámka. Umbilikálna rana u novorodencov sa lieči 2-krát denne: ráno a pred spaním.

Čo robiť s poklesnutým káblom

V dávnych dobách boli novorodenci prepustení z domu potom, čo došlo k pádu pupočnej šnúry. Matky preto nemali otázku, kam to dať. Teraz ženy s bábätkami odchádzajú z perinatálneho centra na 3-4 dni (ak sa obidve cítia dobre). Preto zvyšky pupočnej šnúry odchádzajú doma.

Možno, že niekto vyhodí tento proces. Väčšina rodičov sa snaží udržať špendlík na bielizeň, v ktorom je zovretý malý kúsok mäsa, čo pripomína neoddeliteľné spojenie dvoch pôvodných obyvateľov..

S pupočnou šnúrou je na celom svete veľa presvedčení. Je vybavený magickými vlastnosťami, ktoré môžu chrániť dieťa pred chorobami a zlými duchmi. Preto niekto používa tento proces ako amulet, niekto ho vykopáva do zeme blízko domu.

Tí, ktorí neveria v znaky, držia pupočnú šnúru v krabici spolu so značkou z nemocnice, šrotom z prvých vlasov, čiapkou, vestou, ultrazvukovým vyšetrením a mnohými ďalšími príjemnými suvenírmi..

Je možné kúpať sa?

Vodné procedúry sú základom starostlivosti o dieťa, preto ich nemôžete odmietnuť. Lekári odporúčajú kúpanie dieťaťa prvý deň po príchode domov. V tomto prípade by sa mala voda prevariť a pridať slabý roztok manganistanu draselného.

Kúpanie po nemocnici

Počas procedúry sa uistite, že sa voda dostane do pupočnej rany čo najmenej. Po kúpaní sa opatrne opláchne jemnou, žehlenou plienkou.

Nesprávna starostlivosť o rany

Ak mama urobí všetko správne, nebude mať problémy s liečením. Pri starostlivosti o dieťa sa niekedy vyskytnú chyby:

 1. V žiadnom prípade by ste nemali aplikovať obväzy a nalepiť si boľavé miesto pomocou bandážovej pomôcky. Pod nimi sa vytvorí skleníkový efekt, vo vlhkom a teplom prostredí sa infekcia vyvíja rýchlejšie.
 2. Kým prebieha liečenie, maličký by nemal byť kladený na brucho. Strelec môže predčasne spadnúť a zanechať otvorené rany.
 3. Detské plienky sa nosia tak, aby nepoškodili pupok. Ak toto pravidlo nemôžete splniť, okraj plienky sa dôkladne oreže.
 4. V starostlivosti o pupočníkovú šnúru nepoužívajte krémy ani prášok. Urobia viac škody ako úžitku..

Poznámka! Zaťaženie pupočného procesu nepoužívajte suchú vatu. Môže zanechávať vlákna a vyvolať infekciu.

„Pahýľ“, ktorý vyčnieva z bruška dieťaťa, prilieha k vesty alebo plienke, trie oň. To môže nielen poškodiť pupok, ale tiež spôsobiť zápal. Preto všetky šaty dieťaťa, ktoré sú v kontakte s bruškom, pred nasadením nezabudnite žehliť.

Ako vyzerá liečivý pupok?

Mama by mala vedieť nielen to, ako dlho sa pupočník uzdravuje u novorodencov, ale ako sa to stáva.

Celý proces vytvárania „gombíka“ na žalúdku sa uskutočňuje v etapách:

 • najprv je to uzol, ktorý sa v pôrodnici snaží opatrne priviazať pôrodnú asistentku;
 • malý proces z toho na nejaký čas vyprší, vo väčšine prípadov zovretý špendlíkom;
 • po páde mumifikovaného výrastku zostáva na bruchu zapálená rana, ktorá sa v určitom čase oneskorí.

Neskúsené matky sa často pýtajú, ako pochopiť, že pupok novorodenca sa uzdravil. V tomto okamihu by mal byť vtiahnutý do brušnej dutiny. V ideálnom prípade je na brušku vytvorená elegantná diera, ktorej tvar a veľkosť závisí od genetických charakteristík a umenia pôrodnej asistentky..

Ak sa pupok uzdravil, jeho okolie by sa nemalo líšiť farbou od zvyšku tela (inými slovami, nemal by sa zapáliť). Krvavý alebo hnisavý výtok nezanecháva zdravý pupok, nevyvoláva nepríjemné pachy.

Ak pupok vystrelí v dieťati

Keď sa zvyšky pupočného tkaniva po hojení neskrývajú úplne v brušnej dutine, ale vyzerajú ako malý tubercle nad povrchom, existuje niekoľko dôvodov. Najnebezpečnejšia z nich je prirodzená - pôrodná asistentka urobila dresing príliš vysoko.

Hľuza nespôsobuje detskú úzkosť, neubližuje, nezačne sa zapáliť, ale vyzerá neesteticky. Problémy sa môžu začať neskôr, keď na pupok pritlačia plienky, nohavičky a pás nohavíc. Trenie často vyvoláva svrbenie kože a vedie k zápalu..

Dve ďalšie príčiny hrče sú kýla a fistula. Patria do kategórie chorôb a vyžadujú si nielen konzervatívny zásah, ale niekedy aj radikálny.

Pupok u novorodenca sa nehojí

Stačí sa dostať do oblasti pupku patogénneho mikroorganizmu, infekcia pôjde, čo zabráni hojeniu rany. V dôsledku toho bude mať dieťa vážne problémy.

Patologické procesy v pupočníku

problémyVlastnosti
gangrénaZvyšok z pupočnej šnúry sa stane zelenkavohnedým odtieňom, ktorý začne nepríjemne cítiť. Celkový stav celého organizmu je narušený. Ak začnete patológiu, rozšíri sa do pobrušnice a spôsobí peritonitídu.
Na začiatku procesu sa ošetrenie uskutočňuje systematickým WC a širokospektrálnymi antibiotikami. Nekrotické oblasti procesu sa chirurgicky odstránia.
Cievna chorobaPostihuje sa pupočníková tepna a žily, ktoré zostávajú v „kulte“. Porušenie pravidiel spracovania pupka vedie k problému.
Navonok nie je možné určiť zápal, ale s prehmataním brušnej steny sú uzlové tesnenia pociťované od pupka (vo vzdialenosti 1,5 - 2 cm). Hnis vyteká po stlačení.

Komplikácie vznikajú v samotnej rane. Hnisavý zápal, vzrušujúce a okolité oblasti (vláknina, koža) sa nazýva oftalitída. Je to bolestivé, s horúčkou a chudnutím..

Pri dlhom procese hojenia sa vyvíja huba. Vyznačuje sa tvorbou granulačného tkaniva, kužeľa vystupujúceho z rany.

Niektoré deti majú vrodenú patológiu nazývanú pupočníková fistula. V tomto prípade sa rana nelieči v dôsledku nesprávne vyvinutého močového alebo gastrointestinálneho kanálu.

Prečo sa pupok u dieťaťa zvlhčuje

Stačí porušiť pravidlá starostlivosti o dieťa a môžete dostať plačiaci pupok. Zabraňuje hojeniu rán a je sprevádzaná seróznymi (niekedy hnisovými) sekréciami. Medzi hlavné príčiny problému treba venovať pozornosť týmto:

 • dostať sa do rany patogénu infekcie;
 • pravidelné navlhčenie pupka;
 • odstránenie ochrannej kôry;
 • predčasná výmena plienok;
 • tkanivo horí s dôsledným použitím antiseptík.

Pupok sa môže navlhčiť aj vďaka individuálnym vlastnostiam tela: ak má dieťa oslabenú imunitu alebo zlú koaguláciu krvi.

Prečo krvácanie z pupočnej rany

Izolácia malého množstva anémie z pupočníkovej rany je normálny jav. Mesiac po narodení si s tým nemôžete robiť starosti a pokračovať v dennej starostlivosti o dieťa.

Ak rana pokračuje v krvácaní, je potrebné hľadať príčinu, pretože prirodzený proces začal prechádzať do patologického štádia. Hlavné faktory tohto javu:

 • hrubé spracovanie pupka, použitie alkoholu, lepenie rany;
 • cudzie telo a infekcia;
 • trenie pokožky plienkami, oblečením;
 • hrubá derma spomaľujúca proces hojenia.

Krvácanie z nuly sa môže vyvinúť na pozadí vrodených abnormalít: krehkosť krvných ciev, nízka koagulácia alebo krvné ochorenia. Podobný výtok je sprevádzaný plesňou pupka a prietrže.

Novonarodené dieťa má pupočníkovú prietrž

Vypuknutie môže naznačovať vývoj prietrže dieťaťa. Zvlášť sa to prejaví počas plaču. Tento jav nemožno nazvať iba kozmetickou chybou, pretože niekedy spôsobuje vážne problémy a spôsobuje komplikácie..

Pupočná kýla: normálna alebo chorá

Komarovsky radí matkám, aby neboli rozrušené, ak pediatr diagnostikoval kýlu u dieťaťa. Vo veku 3 rokov patológia sama o sebe vymizne.

Problém je s veľkosťou pupočného krúžku. Niekedy stačí, aby črevné omentum vyčnievalo von z pobrušnice. Výsledkom je herniálny vak, ktorý sa dá ľahko vložiť späť..

V pokoji je prietrž len zriedka priťahuje pozornosť. Ak však dieťa plače, začne kašľať alebo tvrdo tlačiť, tuberkulóza sa napne a zmení sa farba.

Poznámka! Ak výstupok nespôsobí dieťaťu problémy, môžete ho považovať za malú dočasnú chybu.

Umbilická hernia sa zmení na patológiu, keď získa významné dimenzie. V takom prípade môže do vaku spadnúť nielen upchávka, ale aj iné časti vnútorností. To je dôvod na operáciu.

Príčiny a nebezpečenstvo pupočnej kýly

Hlavným faktorom, prečo má novorodenec prietrž, je zväčšený pupočníkový prsteň. To môže byť pridané nedostatok vlákien a svalov v pupku. Defekt tiež vedie k abnormálnym štrukturálnym vlastnostiam, negatívam, ktoré sa objavili počas vývoja plodu, genetickej predispozícii.

Dôležité! Ak je kýla problémom, je najlepšie ju odstrániť. Niekedy také poruchy vedú k obštrukcii čriev, sepse vnútorných orgánov, nekróze tkanív.

Kedy naliehavo navštíviť lekára

Umbilikálna prietrž si nevyžaduje špeciálne ošetrenie. Niekedy sa vyskytnú situácie, ktoré si vyžadujú okamžitý zásah odborníka:

 • dotyk pupka spôsobuje dieťaťu bolesť;
 • výstupok zčervenal alebo sa stal cyanotickým;
 • opuch pupka.

Tieto príznaky naznačujú, že štípanie je zriedkavé u dojčiat, je však život ohrozujúce..

Umbilikálna šnúra u novorodenca je vlákno, ktoré spája dieťa s matkou na celý život (bez ohľadu na fyzické orezanie). Pripomenutím je uzlina zostávajúca na brušku. Ak sa o neho nestaráte, bude mať dieťa vážne zdravotné problémy. Preto matka po prvých týždňoch po narodení venuje osobitnú pozornosť hygiene poranenia pupočnej šnúry na základe odporúčaní odborníkov..

Navel po pôrode: zmeny a načasovanie zotavenia

Vypuklý a roztiahnutý pupok po pôrode

V posledných týždňoch tehotenstva sa pupok často plazí zo svojho „fossa“. Rastúca maternica pritláča svaly prednej brušnej steny. Koža pod vplyvom relaxačných hormónov tehotenstva sa tiahne. V dôsledku toho žena po narodení zistí, že pupok trčí. Nad ním visí „kapucňa“ kože..

Obnovenie postavy trvá v priemere 6 - 9 mesiacov. V priebehu času sa svaly a koža odrazia. Mierne vypuklý pupok a koža nad ním však môžu zostať navždy. Závisí to od mnohých faktorov: náchylnosť na strie, tréning brušných svalov, kvalita výživy.

Umbilická hernia u žien po pôrode je pomerne častou komplikáciou. Ohrozené sú ženy s viacnásobným tehotenstvom; ktoré majú obzvlášť veľké ovocie; ako aj ženy po cisárskom reze. Na nasledujúcej fotografii sú znázornené fázy vydutého pupku.

Etapy vývoja pupočnej kýly

Umbilická hernia sa vyskytuje v dôsledku preťaženia brušných svalov v dôsledku tlaku plodu na brušnú stenu. V dôsledku slabosti svalov pupočníka sa jeho otvorenie rozširuje. Je to kvôli genetickej predispozícii alebo fyziologickým vlastnostiam pupočníkovej kruhovej štruktúry.

V niektorých prípadoch môže byť zápcha, ktorá je počas tehotenstva, najmä v posledných mesiacoch často znepokojujúca, záťažou na roztiahnutie pupočníka..

Ako sa prejavuje

Kýla sa tvorí postupne. V počiatočnom štádiu choroby sa pri fyzickej námahe vyskytuje periodický výčnelok herniálneho uzla. Po odpočinku sa pupok vracia na svoje miesto.

V druhej fáze uzlík vypadáva častejšie. K tomu dochádza aj vo zvislej polohe av pokojnom stave. V tejto fáze môže byť pupok ustúpený bez bolesti.

V poslednom štádiu choroby dochádza k fúzii medzi tkanivami pupočného prstenca a herniálnym uzlom. Pri zatláčaní a stláčaní dochádza k bolesti. Bolesť sa tiež vyskytuje pri fyzickej námahe..

Kýla je nebezpečná, pretože môže spôsobiť stlačenie svalového tkaniva alebo preniknutie do pupočného prstenca čreva. Keď črevo vstúpi do kruhu, atrofia črevného tkaniva bez kyslíka. Porušenie sa najčastejšie vyskytuje pri fyzickej námahe. Prejavuje sa ako akútna bolesť v pupku. Toto je veľmi nebezpečný stav a vyžaduje chirurgické ošetrenie..

Prolaps črevnej slučky cez prietržovú bránu

Ako liečiť

Metódy liečby kýly závisia od toho, či je alebo nie je nastaviteľná. V prvom štádiu choroby, kedy sa môže prietrž odstrániť samostatne, nie je nutná chirurgia. Antispasmodiká sú predpísané. V tomto prípade je potrebné podrobiť sa pravidelnému vyšetreniu chirurgom a ubezpečiť sa, že vývoj choroby nejde..

Ak sa pozoruje bolesť, nájdu sa adhézie medzi tkanivami pupočného prstenca a herniálnym uzlom, potom sa uskutoční hernioplastika. Umbilikálna oblasť je šitá na niekoľkých miestach. V niektorých prípadoch sa implantáty používajú na posilnenie svalovej steny..

Otázka liečby kýly po pôrode je položená najskôr 6 mesiacov. Dôvodom je skutočnosť, že obnovenie tela po pôrode trvá najmenej šesť mesiacov.

Pozrite si video „Ako rozlíšiť pupočníkovú prietrž od diastázy?“

Vďaka moderným metódam liečby pupočnej kýly sa telo po operácii rýchlo zotavuje a relapsy sú zriedkavé.

Natiahnutý pupok po pôrode

V posledných týždňoch tehotenstva sa pupok pohybuje nadol za hranicami svojej „fosílie“. Brušné steny sú vystavené nadmernému tlaku rastúcej maternice, čo v kombinácii s hormonálnym zlyhaním vedie k napínaniu kože. Ak pupok po pôrode trčí a na ňom visí nejaká „kapucňa“, chirurg môže ponúknuť kozmetickú operáciu (pri absencii kýly).

Postava ženy sa vracia do predchádzajúceho stavu za 6 - 9 mesiacov - žalúdok je stiahnutý a pokožka a svaly majú predchádzajúci tvar. Škaredý vydutý pupok u niektorých žien však zostáva na celý život. Závisí to od tréningu brušných svalov, náchylnosti k strie a kvality výživy.

Nasledujúce postupy pomáhajú obnoviť pupok a posilňujú pupočníkový prsteň:

 • Dychové cvičenia. Vďaka dýchaniu žalúdkom sa posilňujú svaly brušnej oblasti. Jednoduché dýchacie cvičenia sa môžu robiť v prvých týždňoch po narodení, keď je zvyšok fyzickej aktivity stále zakázaný. V tomto procese žena hlboko vdýchne nosom a vydýchne ústami po dlhú dobu. Pri vdýchnutí je žalúdok „nafúknutý“ a pri výdychu „je fúkaný preč“.
 • Navel masáž. Koža okolo záhybu sa masíruje ľahkými kruhovými pohybmi..
 • Nosiť obväz. Vďaka nosnej konštrukcii sú svaly prednej brušnej steny v správnej polohe. Neodporúča sa nosiť zariadenie dlhšie ako 2 hodiny denne.
 • Posilnenie brušných svalov. Ak sa žena narodila prirodzene, fyzické cvičenie sa môže vykonať po tom, čo uplynie lochia (krv a sliznica z vagíny) - zvyčajne po 4-6 týždňoch. Výučbu môžete začať iba po konzultácii s lekárom. Po cisárskom reze je lepšie počkať 9 mesiacov.

Terapeutické metódy na prietrž

Bandáž prsnej prietrže bráni progresii patológie

Výber liečby pupočnej kýly závisí od príznakov a prítomnosti komplikácií. V počiatočných fázach je choroba liečená konzervatívnymi metódami a špeciálnou telesnou výchovou, ktorá posilňuje svalový korzet. V pokročilých prípadoch lekár predpíše operáciu.

Konzervatívne metódy sa používajú na korekciu prietrže, ktorú je možné opraviť. Liečba je zameraná na posilnenie svalového korzetu pomocou cvičebnej terapie a masáže. Lekár určuje príčinu vzniku herniálneho vaku, pričom venuje pozornosť prevencii zápchy a obnoveniu vnútorných orgánov. Na odstránenie nepohodlia spôsobeného pupočníkovou prietržou pomáhajú antispasmodiká (No-Shpa) a preháňadlá (Normolact, Dufalac)..

Zoznam stretnutí pri pupkovej kýle zahŕňa nosenie špeciálnej bandáže. Takéto zariadenia bránia zväčšeniu prietrže a rôznym dôsledkom jej porušenia. Bandáž sa nosí niekoľko hodín denne a pred spaním sa odstráni. Ak sa korzet nenosí správne, problém sa môže prehĺbiť, preto môžete pupok obnoviť pomocou špeciálneho zariadenia až po konzultácii s lekárom. Ak nie je možné liečiť kýlu konzervatívnymi prostriedkami, je predpísaná operácia.

operácie

Pred a po gombíku brucha

Ak prietrž nie je vedená, chirurgicky sa odstráni. V takýchto situáciách sa brušné tkanivá nemôžu zotaviť samy o sebe. Účinným spôsobom liečby brušných hernií je laparoskopická hernioplastika. Operácia sa vykonáva bez použitia skalpelu..

Po odstránení prietrže zavádza lekár endoskopické nástroje pomocou malých vpichov do kože. Potom odstráni orgány, ktoré spadli do herniálneho vaku späť do brušnej dutiny. Na oslabenú oblasť (brána prietrže) sa aplikuje chirurgická sieť, ktorá znižuje napätie a tlak v pacientových vlastných tkanivách. Implantát je fixovaný na niekoľkých miestach pomocou herniostaplera. Po operácii črevo nespadá cez bránu prietrže a gastrointestinálny trakt funguje normálne.

Operácia gombíka brucha sa vykonáva v celkovej anestézii. Medzi výhody modernej metódy patrí neprítomnosť švov, krátka doba zotavenia a bezbolestnosť postupu. Táto technika má však niekoľko kontraindikácií:

 • akútny priebeh chorôb rôzneho pôvodu;
 • zhoršenie chronických ochorení;
 • choroby pľúc
 • poruchy kardiovaskulárneho systému.

cvičenie

Aby sa predišlo komplikáciám pupočnej kýly a posilnilo sa svalové korzet, pomáhajú špeciálne cvičenia z fyzioterapeutických cvičení. Vykonávajú sa podľa neprítomnosti srdcových problémov a korekcie záťaže..

Cvičenie od lekárskej gymnastiky je povolené len po konzultácii s chirurgom. Hlavné sú:

 • Postavte sa rovno, uvoľnite si ramenný opasok a nakloňte sa čo najviac dopredu rukami k podlahe.
 • V stojacej polohe pomaly nakláňajte doprava a potom doľava s rukami od seba.
 • Ľahnite si na chrbát na rovný povrch. Pripojte nohy, ohnite nohy a kolená robte vpravo a vľavo.
 • Uchopte zadnú časť kresla rukami a pomaly posúvajte pravú nohu dozadu a do strany (15-krát). Cvičenie zopakujte ľavou nohou. Potom vykonajte 15 rotačných pohybov s nohou ohnutou v kolene.
 • Držiac podporu, vykonaj 20 drepov.
 • V polohe na chrbte zdvíhajte a spúšťajte panvu.
 • Ľahnite si na tvrdý povrch, vezmite si do rúk činky a roztiahnite ich. Zdvíhanie a spúšťanie lastúr.

Niektoré ženy nechcú lekárovi po pôrode ukázať lekárske tlačidlo, ale s včasnou konzultáciou môžete zistiť príčinu zmien a vrátiť žalúdok do pôvodného vzhľadu..

Tmavý pupok

Pigmentácia je častejšia u žien s tmavými šupkami a sviečkami.

Tmavnutie pupka po pôrode je spôsobené zmenami v hormonálnom pozadí tela budúcej matky. Kôra nadobličiek vylučuje veľké množstvo biologicky aktívnych látok. Zmeny pigmentácie štrku začínajú v skorých štádiách tehotenstva. Hnedý alebo čierny pruh v oblasti pupka je normálny - môže byť umiestnený vertikálne alebo horizontálne. V niektorých prípadoch sa pigmentácia nachádza na žalúdku vo forme úsmevu.

Zvyčajne sa farba pokožky vráti do normálu už v čase obnovenia menštruácie alebo po dojčení. Tmavnutie pupka nie je vždy známkou hormonálnej nerovnováhy. V prípade poruchy endokrinného systému má žena časté závraty a nespavosť, upozorňuje na rýchly prírastok alebo stratu hmotnosti.

Pupočná prietrž po pôrode

Jednou z nepríjemných komplikácií po pôrode je pupočná kýla. Vyvíja sa u každých 4-5 žien. Odchýlka sa ľahko koriguje a nepredstavuje pre ženu nebezpečenstvo. Kýla by sa však nemala ignorovať - ​​môžu sa vyskytnúť komplikácie.

Počas nosenia dieťaťa je narušená svalová elasticita brušnej steny. Pupočná prietrž po pôrode sa za určitých okolností vyvíja:

 • sklon k patologickému namáhaniu svalov;
 • významné rozšírenie pupočného kruhu;
 • zvýšený vnútromaternicový tlak.

Tento stav brušnej steny je spôsobený nasledujúcimi faktormi:

 • cisársky rez alebo komplikácie po prirodzenom narodení;
 • veľký plod alebo viacpočetné tehotenstvo - svaly sa môžu veľmi natiahnuť a pupok môže vypadnúť;
 • brušná chirurgia pred tehotenstvom;
 • choroby spojivového tkaniva;
 • trauma do brušnej oblasti (pravdepodobne z predchádzajúcich narodení);
 • nedostatok fyzickej zdatnosti a svalovej slabosti (ženy vo veku 30 rokov sú v ohrození) - v prípade tohto faktora sa brucho začne previsať s charakteristickým výbežkom pupka.

Príznaky pupočnej kýly sa začínajú objavovať už počas tehotenstva. V oblasti pupka sa objaví zreteľné vydutie. Počas obdobia tehotenstva si žena nemusí všimnúť mierny výčnelok brušnej steny. Ochorenie však postupuje rýchlo, v dôsledku čoho sa zvyšuje objem hernálneho vaku. Jeho rozmery sa pohybujú od 2 do 18 cm (v priemere - 11 cm).

Bolesť pri pupočnej hernii sa vyskytuje počas fyzickej aktivity, kýchania a kašľa. Príznaky sú často doplnené nepohodliami v zažívacom trakte. Veľký plod silno tlačí na bránicu, v dôsledku čoho si nastávajúca matka všimne pocit úplného čreva. Žena zlomí stolicu a objaví sa nadúvanie.

Ak ignorujete príznaky pupočnej kýly, objavia sa komplikácie:

 • porušenie prietrže alebo priľahlých svalov;
 • coprostasis - porušenie normálneho pohybu stolice;
 • zápal peritoneálnych tkanív;
 • smrť tkaniva pupočníka,.

Najnebezpečnejším dôsledkom prietrže je vývoj nekrózy - smrť pupočného tkaniva spôsobená štiepením herniového vaku. Rozpoznáva sa charakteristickým počtom charakteristických znakov:

 • prudké zvýšenie teploty;
 • hnačka a zvracanie;
 • stvrdnutie herniálneho vaku;
 • náhla bolesť v pupočnej zóne;
 • príznaky otravy - slabosť, závraty, nevoľnosť.

Čierny pupok

Ďalším problémom je čierny pupok po pôrode. Tmavá pokožka okolo pupka nie je nič iné ako popôrodná pigmentácia. Hormonálne zmeny po tehotenstve vyvolávajú zvýšenú pigmentáciu. Z toho istého dôvodu sa na žalúdku objaví zvislý pás. Zmizne asi šesť mesiacov po narodení, rovnako ako stmavnutie pupočnej oblasti.

Ak konvexný pupok vadí iba ako kozmetická vada a neprináša ďalšie nepohodlie, potom sa s týmto problémom môžete vyrovnať po zoradení postavy. Pomáha tréning brušných svalov a postupy na obnovenie tonusu pleti.

Ak po pôrode žena pociťuje bolesť v pupku, problém musí byť ostražitý. Možno je príčinou popôrodná pupočná kýla.

Oštep po pôrode: keď sa uzdraví, možné komplikácie a liečba doma (135 fotografií a videí)

Deväť mesiacov tehotenstva je pozadu, dieťa pokojne spí vo svojej postieľke a šťastná matka začne premýšľať o tom, ako priniesť svoju postavu späť do normálu po narodení. Ak začnete monitorovať výživu, robíte gymnastiku alebo šport, vediete zdravý životný štýl, môžete sa do svojej predchádzajúcej formy vrátiť pomerne rýchlo.

Ale sú veci, ktoré nie je také ľahké zmeniť - toto je pupok. Približne u každej tretej ženy, ktorá rodí, sa mení navonok alebo má s ním problémy. Pupok je zväčšený, stáva sa vypuklý, mení farbu, rozťahuje sa alebo môže spôsobiť bolesť.

Podrobnejšie sa môžete pozrieť na fotografiu pupka u žien po pôrode. Ak tieto nepríjemné prekvapenia nevyžadujú lekársky zásah, môžete sa s nimi vysporiadať sami.

Navel bolesť

Ak má žena pupok po pôrode, musíte najskôr kontaktovať svojho lekára alebo gynekológa. Tento stav nie je normou a nemôžete ho nechať bez dozoru..

Príznak by mal byť obzvlášť pozorný, keď sa tieto bolestivé pocity objavia po kliknutí naň. Návšteva u lekára by mala vylúčiť pupočníkovú prietrž, apendicitídu alebo akékoľvek ochorenie čriev. Pokiaľ sú stehy po cisárskom reze nesprávne aplikované, sú také bolesti také možné..

Túto bolesť nemožno tolerovať, návšteva u lekára by sa mala vykonať čo najskôr. Po ultrazvukovom vyšetrení a iných vyšetrovacích metódach lekár stanoví diagnózu a určí skutočnú príčinu bolesti v pupočníku, môže vyžadovať hospitalizáciu a chirurgický zákrok.

Včasná diagnostika a liečba zabráni rozvoju vážnych porúch alebo chorôb..

Piercing a rodenie

Dievčatá, ktoré ešte pred tehotenstvom mali radi procedúry piercingu, pretože sa blížia dátumy narodenia ich dieťaťa, sa začnú báť, že sa im po pôrode vyskytnú problémy s prepichnutým pupkom. Pre samotné tehotenstvo nie je dekorácia v pupku žiadnym nebezpečenstvom, sú možné iba kozmetické vady.

Najčastejšie po pôrode je napichnutá punkcia napnutá. Dekorácia vypadne a jej nosenie nie je možné. Je veľmi zriedkavé, že sa defekt dokáže uzdraviť, existuje len málo takýchto prípadov. Pri silnom roztiahnutí sa odporúča prišitie vpichu a jeho následné vykonanie.

Stále je možné, že sa strie od piercingu prejaví ako líšiace sa lúče, od fialovej po ružovú. Do jedného roka sa stretchové značky zvyčajne stratia samy o sebe, ale môžu zostať na dlhú dobu..

Rôzne krémy a krémy, cvičenia pre tlač pomôžu urýchliť ich zmiznutie. Ak sú tieto postupy neúčinné, odporúča sa kontaktovať špecializované kozmetické miestnosti.

Prečo je hnedý alebo čierny pupok počas tehotenstva alebo po pôrode?

Tehotenstvo veľa mení ženu. Od prvých týždňov tehotenstva sa jej telo zmení. Zmeny nastávajú s nastávajúcou matkou počas tehotenstva až po pôrod. Tieto zmeny v postavení mnohých žien sú desivejšie než povzbudivé. Obzvlášť ich frustruje vzhľad brucha a pupka, ktorý sa niekedy stáva nielen neestetickým, ale aj bolestivým..

Ako sa pupok mení počas tehotenstva?

Zmeny pupka počas tehotenstva sú spojené s brušným rastom. Spravidla sa v prvom trimestri táto časť tela nastávajúcich matiek neobťažuje. Pupok vyjde až po 20. týždni tehotenstva. V tejto chvíli má podobu malého gombíka. Takéto zmeny sú úplne normálne pre všetky ženy. Ak sa pupočníkový krúžok trochu ukáže a nespôsobuje bolesť, nie je dôvod na obavy.

Čím väčší je žalúdok, tým viac pupok môže vyčnievať. Je to kvôli fyziologickým vlastnostiam tela tehotnej ženy..

Vypuklý pupok

Prečo sa pupok dostane von? Počas neskorého tehotenstva vyplňuje maternica celú brušnú dutinu, je tu veľmi malý priestor, pupočná dutina je vyplnená. Ak budúca matka nemá nadváhu, jej žalúdok sa príliš nezmení. U obéznych žien môže pupok vystupovať silnejšie. „Tenký“ často ani nemá problém, keď vyjde pupok.

Niekedy sa u štíhlych matiek môže pupok v prvých mesiacoch tehotenstva vydýchnuť. Je to spôsobené slabými brušnými svalmi. Zmeny pupku nastávajú skôr u žien, ktoré majú druhé tehotenstvo po nedávnom narodení. Dôvod, prečo pupok začal vyčnievať, je viacnásobné tehotenstvo alebo polyhydramniá. Takéto situácie vedú k zväčšeniu brucha..

Keď sa pupok začne líšiť od brucha, príliš sa nebojte. Mierna pigmentácia pupočnej dutiny je bežným javom počas tehotenstva..

Zmena farby

U mnohých žien sa pupočník stmavne v poslednom trimestri a v strednej línii brucha sa objaví tmavý pásik (viac podrobností nájdete v časti: Prečo sa na bruchu tehotných žien objavuje tmavý pásik?). Takéto zmeny sú spôsobené hormónmi. Väčšinou stmavnutie pár týždňov po narodení úplne stmavne, takže sa nepokúšajte očistiť tmavú pokožku.

V takom prípade sa musíte báť? Keď pupok v tehotenstve nielen stmavol, ale zmenil farbu na modrú. Toto je možné znamenie pupočnej kýly. Modrá v tejto oblasti môže naznačovať ďalšie patológie - cystitída, blednutie plodu, apendicitída, zapletenie pupočníka. V tomto prípade sa popri podliatine objaví aj nepríjemný pocit v pupočnom kruhu.

bolesť

Nepríjemné pocity v pupku sa obávajú takmer všetkých nastávajúcich matiek. Sú spojené so zvýšením veľkosti brucha a zvýšeným zaťažením brušných svalov. Z tohto dôvodu sa vyskytuje bolesť v pupočnom kruhu, ktorý je značne napnutý. Z tohto dôvodu sa v pupku často objavujú pálivé pocity a svrbenie..

Pupok počas tehotenstva bolí niekedy kvôli výronom, ktoré sa nachádzajú v blízkosti pečene. Bolesť je v tomto prípade krátkodobá..

Iné zmeny

Nastávajúce matky sa často sťažujú na svrbenie pupka (odporúčame prečítať si: svrbenie v skorých štádiách tehotenstva). Vystupuje v rôznych rande a najčastejšie sa spája s hormonálnym pozadím nastávajúcej matky.

V prvom trimestri pupok môže svrbieť kvôli zvýšenej citlivosti kože brucha. Prečo pupok svrbí po 5-6 mesiacoch? Tento jav má niekoľko vysvetlení:

 1. pupočný krúžok je roztiahnutý, a preto svrbí;
 2. brušné svaly nevydržia stres a odchýlky;
 3. dieťa tlačí a dráždi nervové zakončenie brucha v pupku.

Niekedy pupok náhle prestane vyčnievať a padá späť. Ak súčasne poklesol žalúdok, stojí za to navštíviť lekára - to sa stáva pri mnohých patologických stavoch tehotných žien.

znamenie

Aj naši predkovia určovali pohlavie dieťaťa tvarom a veľkosťou brucha, preferenciami matky v potrave. Ukazuje sa, že pohlavie dieťaťa sa dá určiť aj pomocou zmien pupku. Ženy s akútnym žalúdkom predpovedal chlapec. Preto rodina pripravovala oblečenie pre dieťa v modrej farbe. Naopak, široké brucho naznačovalo narodenie dievčaťa.

Povera sa dnes neberie vážne. V praxi závisí pohlavie dieťaťa a pupka od dedičnosti a neovplyvňuje zmeny tvaru brucha budúcej matky..

Pupok počas tehotenstva sa môže líšiť. Je to prirodzený proces, ktorý nie je potrebné upravovať ani upravovať. Počas tehotenstva by ste si mali tento úžasný čas užiť a samozrejme nasnímať pár obrázkov so zaobleným bruchom.

Počas tehotenstva sa telo veľmi mení. Existujú vnútorné úpravy a vonkajšie zmeny. Je to normálny prírodný proces, ktorý trvá celé obdobie nosenia dieťaťa. Zmeny vo fungovaní vnútorných orgánov a hormonálne pozadie často vedú k nepríjemným symptómom, ktoré narušujú nastávajúcu matku.

Aké príznaky naznačujú prítomnosť patologického procesu u tehotnej ženy?

Modré pupok a bolesť v tejto časti brucha sú nebezpečné znaky. Naznačujú pravdepodobnosť vývoja:

  Črevná infekcia. Táto porucha je sprevádzaná nevoľnosťou, zvracaním, horúčkou a hnačkou. Taký stav je nebezpečný nielen vyčerpaním tela budúcej matky, ale aj zvýšením črevného tonusu, ktorý vyvoláva maternicový tonus. S takýmto ochorením sa horúci pupok začne chvieť, bolieť.

 • Zápal slepého čreva. U gravidných žien „akútne brucho“ nezačína rovnakým spôsobom ako u iných pacientov s podobnou diagnózou. Je to spôsobené skutočnosťou, že orgány žien sú posunuté na svoje miesto. Pupok, spodné brucho, hypochondrium môžu bolieť. Ďalšími príznakmi apendicitídy počas tehotenstva sú nevoľnosť a vracanie, vysoká telesná teplota.
 • Črevná kolika. Toto nie je najnebezpečnejší stav počas tehotenstva, ale prináša to značné nepohodlie. Príčinou črevnej koliky sú zápcha alebo plynatosť. Hlavnými príznakmi poruchy sú bolesť v pupku a pocit zovretia brucha..
 • Prietrže. Ak pupok trčí a bolí, zafarbí na modro, nemôžete nechať príznak bez dozoru - takto sa prejavuje prietrž. Príznakom patológie je hustá hrudka na pupku, ktorá je prehmataná.
 • Gynekologické poruchy. Okrem bolesti v pupku možno pozorovať aj patologické výtoky a pocit ťažkosti v dolnom bruchu.
 • Tráviace choroby. Príznaky ochorenia žalúdka, pečene, pankreasu, okrem bolesti v pupku, sú nauzea, podráždená stolica, sucho v ústach..
 • Ak sa objavia podozrivé príznaky, musíte okamžite zavolať sanitku. Diagnostikovať budúcu matku s „akútnym bruchom“ je veľmi ťažké, vyžaduje si čas, takže nemôžete minúť minútu. Ak nepohodlie v pupku nie je spojené s akútnymi zápalovými procesmi, môže byť odstránené použitím dostupných metód..

  Pupočná prietrž: príčiny, liečba

  Mierna bolesť v pupočnom kruhu nie je odchýlkou ​​od normy. Môže sa objaviť v dôsledku nadmerného napätia pokožky so zväčšením objemu brucha. Pri silných kŕčoch v oblasti pupočného uzla by ste sa mali poradiť s gynekológom. Môže to byť signál na vytvorenie prietrže v pupočnej oblasti. Ak vynikne a bolí, mali by ste okamžite vyhľadať pomoc špecialistu. Existujú však náznaky, pomocou ktorých môžete určiť herniu sami. Tu sú niektoré z príznakov:

  • plomby v blízkosti pupočnej zóny;

  • pulzujúce údery pri lokalizácii brucha;

  • upchatie čriev a zápcha;

  • nadmerné vydutie pupočného uzla;

  Aby ste mohli diagnostikovať a posúdiť závažnosť prietrže, musíte sa poradiť s odborníkom. Riešením tohto problému môže byť malá operácia s lokálnou anestéziou alebo súbor odporúčaní:

  • použitie antatatálnej podpornej bandáže;

  • denné používanie špecializovaných mastí a krémov;

  • vyhnúť sa problémom s črevami - jesť vyvážene, aby nedošlo k ďalšiemu stresu prietrže.

  Ako sa zbaviť bolesti a iného nepohodlia v pupku?

  Rôzne nepríjemné pocity u tehotných žien sa považujú za normálny stav, ale u väčšiny z nich je celkom realistické zvládnuť ich. Pohodlie v pupku sa dá ľahko odstrániť. Nasledujúce opatrenia pomôžu znížiť fyziologickú bolesť v oblasti pupka:

  1. Traffic. Ak sa nastávajúca matka pohne, jej črevá začnú pracovať aktívnejšie. To ju ochráni pred zápchou a nadúvaním..
  2. Vyvážená strava. Prečo je dôležité jesť správne? Aby sa zabránilo žalúdočným problémom, je nevyhnutná žena, ktorá je schopná dodržiavať stravu a dodržiavať zdravú stravu. Účinný spôsob, ako zlepšiť svoje zdravie, je vyhnúť sa slaným alebo slaným jedlám, marinádam, vyprážaným, údeným a príliš sladkým jedlám..
  3. Obväz. U mnohých moderných žien sú brušné svaly veľmi slabé, takže pupok vyjde už v 4. mesiaci tehotenstva. Špeciálny obväz pre nastávajúce matky pomôže zmierniť nepríjemné pocity v bruchu a zmierniť bolesť v chrbtici, aby sa zaistilo predčasné narodenie..

  Čo sa dá urobiť, ak sa počas tehotenstva objaví pigmentácia

  Akékoľvek nepohodlie, ktoré sa obáva nastávajúcej matky, musí byť na recepcii nahlásené gynekológovi. Príčinu bolesti, zmenu farby pupka a kože okolo neho môže určiť iba lekár.

  V prípade nepríjemných príznakov by žena nemala užívať lieky proti bolesti alebo preháňadlá sama. Takéto kroky sťažujú stanovenie správnej diagnózy..

  Ak pupok stmavne v dôsledku zmeny hormonálneho pozadia a neexistujú žiadne ďalšie alarmujúce príznaky, nebude ženám predpísaná žiadna liečba. Je možné vykonať ultrazvuk a dopplerografiu, aby sa vylúčila pravdepodobnosť narušenia krvného obehu plodu a vývoja ďalších patológií..

  Nastávajúcej matke sa odporúča starostlivo monitorovať hygienu, robiť kontrastnú sprchu, aby sa zvýšila pevnosť a pružnosť pokožky. Dôležitým bodom je prevencia strie. Aby ste zabránili vzhľadu strie, musíte pravidelne zvlhčovať pokožku a používať špeciálny krém alebo olej.

  V prípade komplikácií tehotenstva alebo iných nebezpečných chorôb je žena hospitalizovaná v nemocnici kvôli liečebným procedúram.

  Ak vezmeme do úvahy ženské telo, potom je pre neho zvláštnym obdobím narodenie dieťaťa, jeho narodenie a obdobie po ňom. Opuchy prsníkov, opuchy a zväčšenie brucha sú častými spoločníkmi tohto procesu, ktoré v priebehu času zmiznú..

  Piercing štrku počas tehotenstva

  Ak je budúca matka prepichnutá pupkom, mala by pri nosení dieťaťa náušnicu odstrániť. V takom prípade bude chrániť žalúdok pred ďalším zdrojom infekcie..

  Niektoré mladé matky v prvom trimestri tehotenstva chcú mať prepichnuté brucho, aby fotografie ich brušnej brucho počas tehotenstva vyzerali esteticky príjemnejšie. Lekári kategoricky zakazujú piercing pupka, keď je už dieťa v lone matky. Po prvé, vpich spôsobuje bolesť a akákoľvek bolesť počas tehotenstva je nebezpečná. Po druhé, rana sa môže zapáliť alebo sa môže začať rozširovať - ​​je to tiež ďalšia záťaž pre telo.

  Zdieľajte s ostatnými!

  Prečo sa to deje?

  "Prečo čierny pupok?" - pýtaš sa.

  Za zmienku stojí, že mení farbu z jedného hlavného dôvodu - zmeny v hormonálnych hladinách.

  V tomto okamihu začnú intenzívne fungovať štruktúry ako nadobličky a hypofýza, ktoré produkujú tzv. Adrenokortikotropný hormón (ACTH) a beta-lipotropín, ktoré stimulujú tvorbu melanínových zŕn v koži, a teda aj ich tmavú farbu. Tento výsledok sa dosahuje ovplyvňovaním melanozómov - špeciálnych organel, ktoré sú obsiahnuté v ľudských bunkách a obsahujú melanín, ako aj iných pigmentov absorbujúcich svetlo..

  Sú to tie, ktoré určujú nielen hnedý pupok, ale aj zmenu farby bielej čiary - tenkú „cestu“ v strede brucha, počnúc od hrudníka po prechod k panve. Patria sem aj stmavnuté bradavky a malé pigmentované škvrny na tvári, ktoré však nemusia byť.

  Ak vezmeme do úvahy dĺžku trvania, čierny pupok po pôrode bude nejaký čas pretrvávať a začne sa meniť dokonca aj v počiatočných fázach. Označuje sa tiež ako najskorší možný príznak tehotenstva, najmä ak sa nepozoruje žiadne ochorenie. Všeobecne sa pupok vracia do svojho pôvodného vzhľadu rýchlo - v čase, keď žena začína menštruačný cyklus, zvyčajne prechádza pigmentácia. Platí to aj pre tvar pupku..

  Odpovede odborníkov

  Nevydržal som

  Nie, nie nevyhnutne! Som tak rád, že som nevydržal)))

  Tiež som nevydržal. ale môj žalúdok bol malý

  Nevystrčil som sa, nie nevyhnutne

  A ak tu povedia „povinné“, vyberiete si to? )))) Podľa môjho názoru to platí pre každého, aspoň jedna tehotná žena „bez pupku“ nevidela. Možno mi je len šťastie.

  V 20. týždni sa u tehotnej matky zvyšuje maternica, čo vedie k tlaku na pupočníkovú šnúru. Pupočníkový prstenec sa rozširuje a keďže koža pupka je veľmi odlišná od kože brucha, je tenšia a mäkšia, takže vnútorné orgány môžu vyvíjať tlak na slabú oblasť. V podstate pupok vyčnieva dočasne, čo je normálne počas tehotenstva.

  Neskôr, po pôrode, všetko padne na svoje miesto. Nie každá mama rozširuje a vyčnieva pupok. Čím menej tuku je v bruchu, tým väčšia je pravdepodobnosť, že pupok bude mať podobu gombíkov. Lis tiež hrá dôležitú úlohu, čím silnejšia je jeho čerpanie, tým lepšie svaly držia vyvíjajúci sa plod a čím menej tlačí na pupok..

  Niekto ako.

  To som nemal, moja sestra mala.... je to ako niekto....

  rôznymi spôsobmi)) toto som nemal.

  Nič som nevydržal))) Aj keď som sa bál))

  nie, nie nevyhnutne. Nevydržal som a mal som pekne bruško, akoby to bolo hlúpe, keď sa pupok vysunul..

  Nie je potrebné. je to pre každého iné. Dostal som sa už od 22 týždňov ((v detstve bola prietrž... nelieči sa... mama hovorí kvôli tomu (

  Nikdy som nevyklenul vôbec. Hlboko v sebe

  Nemyslím si, že je to prirodzená potreba skôr individuálne... dostal som sa na posledný)

  Dve tehotenstva, nikdy nevystrčte.

  Nevydržal som... tu je druhýkrát, čo uvidíme, bude)

  Nie nevyhnutne každý má rôzne spôsoby.

  je to závisť od fyziologie, takže nie každý. Mimochodom, v jednom zo znakov blížiaceho sa narodenia bolo napísané, že skrytý pupok môže vyjsť krátko pred pôrodom... tu. tak sa mi to stalo. zajtra termín dodávky a môj pupok sa práve začal plaziť a keď je tón shibanet.

  Pravdepodobne zo štruktúry pupku. Ak je hlboká, nevyjde. Len som sa zarovnal so žalúdkom a stmavol som a po pol roku sa farba obnovila.

  takmer áno! ! je to len tak, že je žalúdok napnutý a pupok vyjde!!

  Mám áno))))

  Nedostal som sa von! Závisí to od veľkosti brucha a počiatočnej telesnej hmotnosti matky. Ak bol na bruchu tuk, potom s najväčšou pravdepodobnosťou nevyjde, a ak bude koža, potom pupok vyjde. Závisí to aj od toho, ako je pupok zviazaný (u niektorých je spočiatku konvexný), takže bude vyčnievať ešte viac. Nebojte sa, vyčistí sa!

  Toto je moje druhé vystúpenie. Zdá sa, že dieťa rastie a pupok z toho dôvodu stúpa.

  plazí sa vôbec, ale nie všetko je viditeľné, že sa dostal von, dostal som sa von, ale cez oblečenie nie je viditeľný.

  Nie, vôbec nie. Mám dve tehotenstva a všetko je v poriadku s pupkom. Vyjde alebo nie, záleží na tom, ako bolo k vám v správnom čase priviazané (hlboko alebo nie)

  Môj prvý chlapec, s ktorým bol žalúdok veľmi malý, pupok bol plochý, ale druhé dieťa dievčenského brucha bolo obrovské a pupok vypadol natoľko, že sa zdalo, že brucho prasklo..

  no áno... Carlson so svojou skate minulosťou...

  To sa mi nepáčilo.

  Odporúčame vám zoznámiť sa: Nízka placenta počas tehotenstva 20 týždňov

  Hovorí sa, že keď je dieťa veľké. Môj pupok je hrubý a počas tehotenstva som sa úplne dostal von, po pôrode som nahradil

  Mám obdobie 7 mesiacov, už na pokraji)))) Skoro som dohnal žalúdok, myslím, že to vyjde čoskoro. Aj keď pupok je sám o sebe veľmi hlboký.

  Mám pupok, hlboký, ako... no, ten istý dostal von)))

  Nie, ďaleko od všetkého.

  väčšinu, ak má dieťa dostatok priestoru, pupok bude pravdepodobne na svojom mieste a ak nie je dosť miesta, vytlačte ho :)))))

  Mám 6 mesiacov, pupok vyšiel mierne, je veľmi tenká a pupok nebol hlboký pred tehotenstvom.

  Mnoho žien si všíma, že v druhej polovici tehotenstva (do 25. týždňa, niekto už skôr), sa pupok môže začať vydávať, čím sa zmení na „gombík“. Lekári upokojujú: počas tehotenstva, najmä u štíhlych žien alebo s veľkým bruchom, je skutočne možné pozorovať predĺženie pupočného prstenca. S tým nie je nič zlé, je to normálne správanie pupka počas tehotenstva. Po narodení má pupok spravidla svoju pôvodnú podobu.

  Vždy som sa toho bála. Je dobré, že ho nemám. Nepáči sa mi, keď všetci vystrkujú pupky

  Podľa mojich osobných pozorovaní je to môj syn...))))

  Moja priateľka sa toho bojí, kategoricky sa to nepáči.. išla na siedmy mesiac, také pekné brucho, aké dlho nevidela..)))) Pre všetkých sú iné., takže žiadny veľký problém..

  Sex nezáleží, iba slabý pupočníkový kôš (kýly, ešte k tomu môžu prispieť herniové podmienky v detstve)

  vôbec vystrčí!

  pupok sa môže začať silne vydávať a niekedy sa dokonca zmení na istý druh „gombíkov“. Úradné lieky spravidla upokojujú ženy a vysvetľujú, že okamžite počas tehotenstva, najmä medzi najtenšími ženami alebo ženami s veľmi veľkým bruchom, môže skutočne dôjsť k prudkému rozšíreniu celého pupočného krúžku..

  O tom samozrejme nie je nič strašné a nemôže to byť, je to absolútne normálne správanie ženského pupku priamo počas tehotenstva. Naviac si spravidla hneď po narodení bude môcť získať svoju pôvodnú podobu. Áno, v skutočnosti to nie je príliš vypuklé pre všetky tehotné ženy. Ale tu sa jej hĺbka môže stále skutočne znižovať, spravidla sa to stáva niekde bližšie k 7 alebo dokonca 8 mesiacom tehotenstva.

  Ukázalo sa, že je to všetko)) po pôrode bude všetko :)

  Je to pre každého iné! Ten, kto ho má vo vnútri, potom sa iba natiahne a prakticky sa stane neviditeľným, a ak sa vyšplhá na vrchol, prirodzene!

  Prečítajte Si O Druhy Kýl

  -Vyhľadávanie denníkov-Predplatné e-mailom-štatistikaAko odstrániť kýlu pod očami bez chirurgického zákrokuNedeľa 25. marca 2018, 11:25 hod. + V ponukovom liste
  Ako odstrániť kýlu pod očami bez chirurgického zákrokuTmavé kruhy a tašky pod očami kazia vzhľad a náladu, pôsobia bolestivo, ale ich odstránenie nie je také jednoduché.
  Pupočná prietrž - jedna z odrôd brušnej hernie, ktorá je výstupom z vnútorných orgánov brušnej dutiny cez hernálnu bránu do podkožného tuku.Orgánmi, ktoré môžu byť v herniálnom vaku, sú: slučky tenkého a / alebo hrubého čreva, veľké omentum, žalúdok.
  Ako si vybrať bedrový korzetMôže sa stať spoľahlivou oporou pri intenzívnej fyzickej námahe a zotavovaní sa z bolesti pri dlhodobom sedení, státí alebo sezónnych reakciách na zmeny počasia..