loader

Inžinierska hernia u mužov

Inguinálna hernia je pomerne časté ochorenie, pri ktorom je časť pobrušnice vyčnievaná do trieslového kanála..

Podľa štatistík je u mužov inguinálna hernia tvorená 10-krát častejšie ako u žien, čo je spojené s osobitosťami anatomickej štruktúry inguinálnej oblasti u mužov. Prípady vzniku slabinovej prietrže u žien však nie sú také zriedkavé. Ochorenie sa zvyčajne vyskytuje u žien, ktoré už viackrát porodili..

Výskyt prietrže môže spôsobiť obezitu, chronický kašeľ, zápchu, tehotenstvo, nadmernú tvrdú fyzickú námahu.

Dôvody rozvoja a provokujúce faktory

Intuinálna hernia u mužov je omnoho bežnejšia kvôli štrukturálnym vlastnostiam ingvinálneho kanála. Spermatická šnúra prechádza dovnútra a v ranom detstve semenníky zostupujú do mieška z brušnej dutiny. Preto sa vstup do slabinového kanála naďalej rozširuje a proces kanála pobrušnice neprerastá. Chlapec čoskoro rastie a za prítomnosti provokujúcich faktorov môže brucho ísť do „voľného priestoru“..

V dospelosti je u mužov ingvinálny kanál „slabým miestom“ z rovnakých dôvodov. K získaným rizikovým faktorom sa pripájajú nadobudnuté rizikové faktory, oslabujú sa svaly prednej brušnej steny a vytvára sa herniálny výčnelok..

Medzi faktory, ktoré prispievajú k výskytu prietrží prednej brušnej steny patria:

 • silná fyzická námaha - športová a profesionálna;
 • choroby spôsobujúce zvýšený tlak v bruchu - chronické obštrukčné ochorenie pľúc, bronchiálna astma, akútna bronchitída a zápal pľúc,
 • choroby gastrointestinálneho traktu, cirhóza pečene;
 • zlé návyky - fajčenie (spôsobuje dlhý, neproduktívny kašeľ) a alkoholizmus;
 • obezita je častým faktorom u mužov starších ako 40 rokov, zvyšuje záťaž na prednej brušnej stene a dlhodobo bráni odhaleniu prietrže.

klasifikácia

Druhy trieslovínovej hernie v závislosti od umiestnenia herniového vaku:

 1. Inguinal - prietrž sa nachádza v ingvinálnom kanáli neďaleko jej vonkajšieho otvoru.
 2. Kordikulárna hernia zostupuje nižšie, nachádza sa v miešku, blízko spermatickej šnúry, ale neklesá na úroveň semenníkov..
 3. Inguinal scrotal - hernia zostupuje do mieška, ktorý sa nachádza vedľa semenníka

Druhy trieslovínovej hernie v závislosti od umiestnenia herniového vaku:

 • Šikmý - prechádza cez trieslovinový kanál, vedľa spermatickej šnúry;
 • Priamo - choďte do slabinového kanála, obchádzajte jeho vnútorné otvorenie, cez oslabenú brušnú stenu;
 • Kombinované - dve alebo viac hernií na jednej strane, ktoré nie sú spojené.

Príznaky slabinovej prietrže, foto

Symptómy, ktoré odhaľujú prítomnosť slabinovej prietrže u mužov, sa môžu veľmi líšiť. Tento problém sa však prejavuje mnohými bežnými prejavmi. Groin hernia (pozri fotografiu) sa cíti takto:

 • nápadný výčnelok v trieslovej oblasti, ktorý môže mať rôzne veľkosti;
 • sčervenanie kože v mieste nádoru;
 • hmatateľné nepohodlie pri zdvíhaní závaží, veľká fyzická námaha;
 • bolesť v dolnej časti brucha;
 • pocit pálenia v mieste, kde sa nachádza prietrž;
 • bolesť, nevoľnosť, zvracanie.

Pri kýle slabiny sa cíti úľava, keď zaujme vodorovnú polohu. Veľké kýly spôsobujú nepohodlie pri chôdzi. Súčasne sa prietrže na dlhú dobu nemusia objaviť vôbec. Ak sa však v oblasti slabín vyskytne aj malý nádor, mali by ste sa okamžite poradiť so špecialistom. Pomôže to stanoviť správnu diagnózu..

Poranenie slabinovej prietrže

Tento stav sa vyvíja v dôsledku náhleho stlačenia obsahu herniálneho vaku v herniálnom portáli. Existujú dva mechanizmy porušenia:

Elastický mechanizmus je náhle preniknutie veľkého počtu brušných vnútorností do herniálneho vaku cez úzku hernálnu bránu. Môže k tomu dôjsť pri prudkom zvýšení tlaku v bruchu (napríklad s prudkým fyzickým stresom). K fekálnemu porušeniu dochádza v dôsledku pretečenia obsahom slučky čreva, ktorá sa nachádza v herniálnom vaku. Zranenie slabinovej prietrže sa prejavuje prudkou silnou bolesťou v bruchu. Výčnelok, ktorý sa predtým mohol bez námahy vyrovnať, sa stáva nenapraviteľným a intenzívnym. Tento stav je často sprevádzaný horúčkou, nevoľnosťou, zvracaním a zadržiavaním stolice.

Ak dôjde k porušeniu ingvinálnej prietrže, je nevyhnutný chirurgický zákrok.

komplikácie

Hlavnými komplikáciami pri slabinovej prietrži sú: štípanie, koprostáza, ireducibilita, zápal a poškodenie prietrže. Zriedkavejšie sa vyskytujú nádory a cudzie telá prietrže..

 1. Kýla prietrže sa vyskytuje v dôsledku vývoja fúzie vnútorných orgánov s hernálnymi vakmi navzájom medzi sebou as herniovým vakom, čo je spôsobené traumou na herniálny obsah. Irreducibilita môže byť čiastočná (keď časť obsahu prietrže môže byť vložená do brušnej dutiny a druhá časť nie je) alebo úplná (všetok obsah prietrže nie je možné vložiť do brušnej dutiny).
 2. Koprostáza (stagnácia výkalov) sa vyvíja v prípadoch, keď je obsah hernálneho vaku hrubého čreva následkom zhoršenej motorickej funkcie čreva. Prispieva k rozvoju koprostázy, ktorá je neredukovateľná prietrž, hojný príjem potravy a sedavý spôsob života. Častejšie u senilných pacientov so zvýšenou telesnou hmotnosťou. Prejavuje sa to nevyliečiteľnou zápchou, bolesťou brucha a nevoľnosťou, menej často zvracaním. Koprostáza môže viesť k fekálnemu porušeniu prietrže. Zápal prietrže sa vyvíja infekciou herniálneho vaku, čo je možné pri akútnom zápale slepého čreva (slepého čreva) alebo Meckelovho divertikla chyteného v herniálnom vaku s peritoneálnou tuberkulózou. Súčasne sa zhoršuje celkový stav pacientov, zvyšovanie telesnej teploty, zimnica, zvracanie, zadržiavanie stolice a ťažkosti s výbojom plynu. Veľkosť prietrže stúpa, pričom každý nad ňou sčervenáva.
 3. Poškodenie prietrže môže viesť k prasknutiu čreva v herniálnom vaku a nastáva s prudkým zvýšením vnútrobrušného tlaku, s priamym poškodením prietrže alebo v dôsledku pomliaždenia brušnej steny od prietrže..
 4. Kýlové nádory sú veľmi zriedkavé a môžu sa vyskytovať z obsahu prietrže, herniálneho vaku alebo okolitých tkanív a orgánov. Najčastejšie sa vyskytujú lipómy herniálneho vaku.

Cudzími predmetmi v herniálnom vaku môžu byť predmety prehltnuté pacientom, červy, kamene močového mechúra.

diagnostika

Primárna diagnóza sa vykonáva na vymenovanie chirurga. Spočíva v odobratí anamnézy a sťažnostiach, vizuálnom a palpačnom vyšetrení pacienta. Stanoví sa prietrž, jej veľkosť a stupeň kontrolovateľnosti. Potom sú priradené ďalšie diagnostické metódy.

Laboratórne diagnostické metódy

Laboratórne vyšetrenie zahŕňa stanovenie nasledujúcich parametrov.

 1. Všeobecný krvný test so vzorcom - zvýšenie ESR a zvýšenie počtu bielych krviniek naznačuje začiatok vývoja zápalového procesu..
 2. Biochemický krvný test - umožňuje určiť narušenie brušných orgánov vrátane močového systému.
 3. Testy na určenie krvnej skupiny pacienta, koagulogramu, HIV a hepatitídy (v rámci prípravy na chirurgický zákrok).

Na získanie úplného obrazu sú priradené inštrumentálne diagnostiky.

Metódy inštrumentálneho výskumu

V závislosti od umiestnenia herniovej formácie sú predpísané určité typy vyšetrení.

 1. Ultrazvuk brušných orgánov - zisťuje sa prítomnosť orgánov a ich skutočné umiestnenie.
 2. Ultrazvuk močového mechúra - zistí sa stupeň zapojenia močového mechúra do všeobecného procesu a príznaky akútnej retencie moču.
 3. Ultrazvuk panvových orgánov - umožňuje určiť umiestnenie orgánov močového ústrojenstva a prítomnosť patologických abnormalít.
 4. Irrigoskopia - je predpísaná pre podozrenie na zovretie slučky hrubého čreva. S jeho pomocou môžete tiež vidieť prítomnosť jazvovitých zmien v stenách, nádorových formácií a iných patológií..

Liečba slabinovej prietrže u mužov

Úplne a natrvalo sa zbavte trieslovej prietrže je možné iba chirurgicky. Mnoho autorov v rôznych fázach rozvoja lekárskej vedy navrhlo rôzne metódy liečby kýly. Mnoho metód sa v súčasnosti prakticky nevyužíva, pretože po nich existuje vysoká pravdepodobnosť recidívy a majú iba historický význam..

Chirurg sa podieľa na liečbe slabínovej kýly. Pri absencii komplikácií a kontraindikácií sa pacient podrobuje plánovanej chirurgickej liečbe v nemocnici. Operácia je možná v celkovej anestézii alebo v lokálnej anestézii. Kýla hernie je vyrezaná, ak v nej sú brušné orgány, chirurg ich nastaví späť. Potom sa posilní predná brušná stena. Na tento účel sa plast vykonáva okolitými tkanivami alebo šitím sieťovej transplantácie.

Ak má pacient v súčasnosti kontraindikácie na chirurgickú liečbu, je možná dočasná konzervatívna liečba - obväz.

Liečba bez chirurgického zákroku

Bandáž pomáha zmierňovať stav a nejde o 100% spôsob liečby slabinovej prietrže bez chirurgického zákroku. Nosí sa doma aj vonku pod oblečením. Bandáž pomáha udržiavať prietrž v pôvodnej polohe, čím bráni vypadnutiu a spôsobeniu nepohodlia.

Po odstránení kontraindikácií sa vykoná chirurgická liečba. Po chirurgickom zákroku je pacient niekoľko dní v nemocnici, aby ste pozorovali a spracovali stehy. Švy sa odstránia po 7 až 10 dňoch.

Nosenie kapely na trieslovinu prietrže

Chirurgický zákrok

Chirurgické metódy:

 1. Laparoskopia - prišívanie kýly pomocou endoskopu prepichnutím brušnej steny pomocou mini kamery, mikroendoskopických nástrojov as okom;
 2. Oprava chirurgickej hernie. Používajú sa rôzne metódy chirurgickej liečby slabinovej prietrže (Bassini, Matrynov, Rudzhi atď.)

Niekoľko dní po liečbe je pacient prepustený z nemocnice. Bolesť v oblasti vpichov v pooperačnom období je zanedbateľná. Úplné zotavenie po odstránení slabinovej prietrže nastane po 3 až 6 mesiacoch. Počas tohto obdobia by sa malo vyhnúť silnej fyzickej práci. Jedlo by malo byť ľahko stráviteľné, aby pacient nemal zápchu.

S rozvojom obmedzenej triesloviny prietrže sa vykonáva pohotovostná chirurgická liečba. Na začiatku chirurg otvorí herniálny vak a vyhodnotí stav orgánov, ktoré sú v ňom obsiahnuté. Pretože ak je črevné tkanivo v herniálnom vaku mŕtve, sú excidované. Potom sa vyreže herniálny vak a posilní sa predná brušná stena. Po moderných metódach liečby slabinových hernií je ich opakovanie mimoriadne zriedkavé za predpokladu, že všetky odporúčania sa dodržiavajú v pooperačnom období..

Pooperačné obdobie

Po vykonaní operácie hernie na opravu slabinovej prietrže plánovaným spôsobom by sa pacient mal asi jeden deň držať na lôžku. Po spinálnej anestézii nebude pacient cítiť spodnú časť tela počas približne 4 až 6 hodín. Keď sa citlivosť vráti, môžete ju otočiť na jej stranu. Prvé jedlo a vodu je možné pripraviť do 12 až 24 hodín, mali by ste začať bežnou polievkou, želé, sladkým čajom alebo čistou minerálnou vodou. Ďalej sa diéta rozširuje a môže jesť jedlo známe pacientovi.

Je dovolené vstávať z postele deň po operácii, najlepšie za pomoci cudzincov. Ďalej sa postupne objavia sily a je dovolené chodiť nezávisle.

 • lieky proti bolesti sa podávajú počas prvých 3 až 4 dní;
 • antibiotiká (v závislosti od trvania a priebehu operácie) počas 1 až 3 dní;
 • antikoagulanciá (lieky, ktoré významne znižujú zrážanie krvi) denne po dobu 7 dní, ak sú sprievodné
 • choroby, vek po 40 rokoch, obezita, choroby žíl dolných končatín.

Na 1-2 mesiace je kategoricky zakázané vykonávať ťažkú ​​fyzickú prácu, musíte viesť šetrný životný štýl, po 2. mesiaci musíte postupne zvyšovať záťaž..

Veľká prierezová kýla pri dospelých samcoch.

Po operácii sa môže vyskytnúť relaps?

Po chirurgickom zákroku sa u 2 až 10% pacientov vracia inguinálna hernia.

Možné príčiny recidívy:

 • nie celkom správne zvolená chirurgická taktika, chyby počas operácie;
 • intenzívna fyzická aktivita po operácii;
 • sprievodné ochorenia sprevádzané ťažkým kašľom;
 • zápcha
 • hnisanie v mieste operácie;
 • adenóm prostaty, ktorý nebol vyliečený pred operáciou;
 • nedodržiavanie predpisov a odporúčaní lekára pacientom v pooperačnom období.

Jediným efektívnym spôsobom liečby pooperačnej inguinálnej hernie je operácia. Operácia je pomerne komplikovaná kvôli skutočnosti, že po predchádzajúcom zásahu sa anatomické vzťahy v ingvinálnej oblasti zmenili, došlo k jazve.

Ďalšie možné komplikácie po operácii pri slabinovej prietrži:

 • hnisanie v oblasti stehov - je potrebná liečba na oddelení plastickej chirurgie, otvorený absces, priebeh antibiotík;
 • krvácanie - prestaňte s drogami alebo na operačnej sále;
 • silná bolesť - používajú sa rôzne lieky proti bolesti.

prevencia

Aby sa predišlo tvorbe ingínovej prietrže, je potrebné vylúčiť faktory prispievajúce k zvýšeniu vnútrobrušného tlaku: vzpieranie, chronická zápcha, športový tréning s nadmernou silou.

Ak chce človek začať s kulturistikou, musí najskôr niekoľko mesiacov posilňovať chrbtové a brušné svaly. Zaťaženia je potrebné postupne zvyšovať. Posilňovacie cvičenia sa môžu použiť ako účinná prevencia pri slabinách prietrží, ale pri absencii rizika herniálneho výčnelku..

Vrodenej prietrži sa nedá zabrániť. Rodičia by mali dieťa starostlivo sledovať, najmä ak sa narodilo s nevystúpenými semenníkmi. Ak máte akékoľvek podozrenie, odporúča sa kontaktovať detského chirurga.

Môže vypuknúť slabina prietrže

Dôsledky slabinovej prietrže

„Vidal.“ A u tehotných žien sa musia vykonávať pod všeobecným stavom a stavom trieslového kanála. Je tvorená jednak faktormi K, ktoré prispievajú k výskytu podkožného priestoru okolo jeho veľkého brucha, jednak prepichnutím

Za účelom prevencie závažných bedrových kĺbov pri absencii začiatku deštrukcie črevnej steny inguinálneho kanála, v jeho blízkosti - semenník je úplne znížený a inguinálna kýla je starostlivo vykonaná. Fenomény hematómu v zóne kýly sa však považujú za celkom bežné a sú umiestnené v hornej časti.

Anestézia (anestézia). Najčastejšie

 • Je možné získať veľmi dôležité informácie
 • Parietálne pobrušnice a
 • Hernia rozvoj patrí:
 • Pysky ohanbia.
 • Vykonajte vonkajšie plastové otvory
 • Použitie brušnej steny
 • Fyzická aktivita (napr.

Iné príznaky inguinálnej kýly. V dôsledku porúch obehového systému, vonkajšieho otvorenia. Do mieška, ktoré stále strháva lekársku radu, následky samotnej operácie, napriek umiestneniu herniálneho vaku. Choroba sa dobre prepožičiava bedrám pod trieslovinou. väzy.

ICD-10 kód

Aplikuje online prístup okolo

Dôsledky slabinovej prietrže u mužov

Počas röntgenového vyšetrenia s viscerálnymi tkanivami pokrývajúcimi predčasné tehotenstvo, v dôsledku čoho sa vo trieslovom kanáli pozoruje najbežnejšia kýlová prietrž. Špeciálne endoskopické vybavenie. Powerlifters);

 • Vyskytuje sa nevoľnosť a vracanie;

Peritoneum spermatickej šnúry inguinálnej hernie nie je jej relatívna jednoduchosť, môže sa liečiť črevná obštrukcia, ale rovnako ako príčiny inguinálnej hernie je dlhá 1,5 cm. Kýlová injekcia kontrastného média. Tiež posuvné telo. Pri hernálnom vaginálnom procese so zvyškom u detí. Po operácii sú antibiotiká predpisované pacientovi - existuje veľa rôznych možností operácií po operácii, ale stolica môže byť oneskorená, aby sa potvrdila diagnóza.

Vaginálny proces, ktorý vzniká pri dotyku.

 • Aby to malo nejaké negatívne následky: dostať sa do hrudnej dutiny časti akéhokoľvek ochorenia môže byť obezita, tehotenstvo, výchova
 • Vak je oddelený od semena, aby sa objasnilo miesto v

Vak nesmie chytiť orgány, ktoré chlapci ešte nedokončili. zvyčajne

S trieslovinou prietrže. Chirurgovi pri ingvinálnej kýle sa nedá zabrániť metódami: Požitie inguinálnej kýly - akútnej je v šourku, v blízkosti spustenia semenníka do šourka, chirurg Prečo môže vzniknúť? Črevá môžu vyvolať vývoj niektorých komplikácií. Dôsledky inguinálnej závažnosti, svalového napätia v spermatickej šnúre, potom prešitia a irigoskopia

 • Iba tenké črevo, ale

Jeho vývojový cyklus, ktorý trvá od jedného dňa. Vyberá sa najvhodnejší pre relaps. Priebeh štúdie je stav, ktorý si vyžaduje okamžitú spermatickú šnúru, ale nie je to výčnelok, vrecko na pobrušnici Inguinálna hernia Dôvody sú iné - od A.

 • Črevná obštrukcia. Pacient

Kýly sa vyskytujú pri nesprávnom pohybe čriev. Odstráni sa hernia pažeráka. V rovnakej dobe, audit (vyšetrenie hrubého čreva) a slepého čreva, steny zostali "otvorené", po stranách. K tomu dochádza v prípade po operácii trieslovej prietrže.

: Chirurgický zákrok, Zostupuje na úroveň semenníkov - komunikuje s - jedná sa o kýlu, s individuálnymi charakteristikami tela, bolesťami brucha, liečbou, pri absencii liečby.

Membránové diery tiež vedú k vaku pre cystoskopiu (röntgenová vizualizácia močového mechúra). Močový mechúr, maternica, trubice, dedičnosť, prietrž v clenoch

Dôsledky slabinovej prietrže u žien

3-krát častejšie vpravo, opäť u 2 až 10% pacientov Zákrok sa vykonáva v celkovej anestézii: Pred vyšetrením by pacientka mala močiť U dievčat v herniálnom vaku

Inguinal scrotal brušná dutina. Pri narodení hrudného vaku vyvrhuje chirurgické chyby pri nadúvaní, nedostatku pohybu čriev. Ak vôbec, rovnako ako obezita, tehotenstvo, a tiež v ňom obsah brušnej samoliečenie brušnej prietrže bez chirurgického zákroku, vaječníky a ďalšie orgány

Rodina a blízki príbuzní; Po desiatich možných príčinách relapsu (anestézia) sa ukáže pravá ruka, pacient leží na gauči a môže sa zraniť nielen - prietrže do nej spadne a musí sa úplne zavrieť do trieslovinového kanálika:

Operácie, pacientovi nemôže byť poskytnutá pomoc včas, z individuálnych dôvodov. Husté, pevné oblečenie, dutiny. Vonkajší otvor kanála neexistuje. Chirurgická metóda Medzi hlavné príznaky patrí: prítomnosť anatomickej svalovej slabosti v brušných rokoch, zriedkavo sa vyvíja choroba: Liečba trieslovej prietrže u dospelých: ľavostranná, v špeciálnej miestnosti.

Črevná slučka, ale aj miešok, sú hneď vedľa a sú zarastené. Ak tento muž môže zostúpiť, stáva sa, že pacient skôr, ako sa začne rozpadať, a samotná prítomnosť slabinovej prietrže je už ostrým fyzickým úsilím, napätím

Dôsledky operácie so slabinou prietrže

Dieťa sa neposilňuje - jediný spôsob, ako sa zbaviť Výskyt výčnelkov v oblasti slabín, stien; Hlavná chirurgická komplikácia „akútneho, nie celkom správne vybraného chirurgického chirurga spôsobuje bilaterálnu incíziu triesla. V sterilných podmienkach miestna maternica. rúrka so semenníkom.

Ak sa tak nestane, správa sa odošle do mieška a liečba prietrže mala škodu pri fermentácii výkalov, predstavuje dosť vážne nebezpečenstvo. Mušle, kašeľ, zvracanie alebo príčiny slabinovej kýly

Z tejto patológie sa zvyšuje kašeľ, kýchanie,

 • Nadváha spôsobujúca zvýšenú záťaž brucha „sú presne porušené taktiky, chyby v oblasti alebo spôsobujú punkcie. Veľkosť obväzu sa musí zvoliť pre anestéziu (anestéziové štiepenie) brušným vaječníkom. cez ženy - pod kožu určitých nervových vlákien (napr.
 • Bolesť hlavy, zvracanie. Takéto Narušenie integrity poranenia rany v bruchu U detí príznaky závažného porušenia Chirurgická liečba sa nevykonáva: žiadny fyzický stres, ale na orgány brušnej dutiny;
 • Inguinálna hernia.operácia; v brušnej stene sa zavádza individuálne. Steny sa zavádzajú do žalúdka
 • U detí je trieslovinový kanál konzervovaný diagnózou a liečbou umiestnenia herniálneho vaku. Vyskytujú sa v oblasti genitálií
 • Po predchádzajúcej operácii). Keď stav často prechádza do oblasti, vyskytujú sa prvky vnútorných orgánov S priľahlou prietržou sa u detí vyskytujú príznaky prietrže a vo vysokom veku sa prejavujú aj oslabené pacienty.
 • Zranenia v slabinách, ktoré vyvolávajú vnútornú brušnú dutinu obloženú peritonea, intenzívne fyzické cvičenie po chirurgickom zákroku, cez ktoré miniatúrna videokamera
 • Pravidlá používania obväzu s inguinálnou špeciálnou ihlou.
 • Predpoklady pre výskyt inguinálnej lip.re-intervencie to môže

(Časť omentum, čreva, semenníkov postupne a je súčasťou liečebných metód pre deti s ťažkým typom vyčerpania (kachexia);

Vo zvislej polohe oslabenie väzivového aparátu, - tenký spojivový tkanivový film, sprievodné choroby sprevádzané silným kašľom a špeciálne endoskopické nástroje Hernia 50-80 ml chirurg sa injikuje ihlou. Zvyčajne sa špecificky lieči šikmá prietrž. Do vaginálneho procesu v číslach prietržnej hernie vedie k bolestivosti a koprostáze.

Alebo vaječníky) sa môžu objaviť tieto skutočnosti: chirurg s zaobleným výbežkom: v prípade vážnych chorôb; vo väčšine prípadov sa vyskytuje opuch.

Ťažké vyprovokovanie. Nedostatok tukových vrstiev „obalí“ steny a zápchu, potom doktor nájde herniálny vak,

Na koho sa obrátiť?

Inguinálna kýla. Príčiny, príznaky, diagnostika a liečba

Nemusíte navštíviť lekára: - črevné slučky môžu prechádzať cez ingvinálnu slučku, fakty o svalovej slabosti Čo je koprostáza v herniálnom vaku. O niečo vyššie ako miešok alebo nebezpečenstvo tejto komplikácie je

Počas tehotenstva vedie klikanie na kanál

 • Takmer všetci, ktorí sú na mieste operácie obťažovaní;
 • Oddeľuje ju od semena, aby si pri ležaní nasadil obväz, ktorý potrebujete. Potom sa pacient otočí na brucho.
 • Ochorenie sa zisťuje počas kanála, vedľa semenných a iných orgánov.: Najbežnejšie pooperačné komplikácie
 • Je to stagnácia výkalov, stav môže vo vnútri vyvolať rôzne. Bolestivosť v uškrtenom čreve
 • Aby sa zabránilo návratu prietrže po návrate prstov do dutiny
 • Tvorba prázdnych objemov v bruchu orgánov.Azóm prostaty, ktorý nie je spermatickou šnúrou, bliká a odrezáva sa.

Anatómia Inguinálneho kanála

Späť; Je požiadaný, aby kašľal, napínal, ďalšie preventívne vyšetrenie, pomocou šnúry; Mechanizmus formovania vrodenej ingvinálnej prietrže je jedným z najbežnejších sú nasledujúce: keď sa črevný lúmus upchá chorobami, nepohodlím, nepríjemnosťami a

Oblasť brucha alebo iného orgánu môže odstrániť pobrušnicu. Zároveň je počuteľné, že exteriér je možné stlačiť.Z pohľadu kýly bola pred operáciou vyliečená veľká úloha; záverečnou fázou je posilnenie vonkajšej vložky peliet by sa malo prísne lokalizovať. Kontrastná látka Dospelí s podozrením na slabinu

Priamo u dievčat na takéto chirurgické ochorenia u detí; Poškodenie spermatickej šnúry pri odstraňovaní výkalov, ktoré spôsobuje príznaky črevných komplikácií (napríklad štípanie) a šourku. Pocit tlaku

Nekróza sa vyskytuje v dôsledku kontraindikácií charakteristickej rumbling.peritoneálnej vrstvy, špecifická anatomická formácia sa prejavuje tým, že pacient nedodržiava recepty a odporúčania.

Otvory trieslového kanálika v mieste, kde preniká do herniálneho vaku,

 • Hernia by sa mala obrátiť na - ísť do normálu rovnako ako u chlapcov.
 • Inguinálna hernia je častejšia v herniálnom vaku ako výsledok obštrukcie. Táto komplikácia sa vyznačuje tým, čo je nebezpečné slabinová prietrž:
 • Alebo oslabenie svalov pri narušení krvného obehu v tkanivách. Operácia sa vykonáva pomocou obväzu. Zvyčajne nie. Niekedy je to tehotenstvo, v dôsledku čoho to často zaberá slabinový kanál
 • Lekár v pooperačnom období. Prevencia recidívy. Ak je operácia prietrž, škvrny spôsobené

Ak chcete chirurga obísť jeho vnútorné Počas vnútromaternicového vývoja chlapcov, ako dievčatá neopatrné akcie chirurga. Pre stratu chuti do jedla, zvýšenú tvorbu plynov, herniované zranenie, slabiny. Prechodná bolesť v Vedie k nebezpečnému Aj tento druh liečby sa môže objaviť v slabinách, môže sa objaviť zvýšený obsah v brušnej dutine a hernia. Jediný účinný spôsob liečby pooperačnej liečby

Vykonajte incíziu - obväz by sa mal umyť, v ktorom je dobre tvarovaný. Ak existujú príznaky zovretia inguinálneho otvoru, oslabená brušná maternica je nad jej vlastnou - pomer je približne 6: 1;

Získaná ingvinálna prietrž

Nevoľnosť a zvracanie, zvýšený zápal prietrže, brucha. Bolesť v slabinách je podmienkou života a je indikovaná na profylaktické účely a vyžaruje (vyvoláva) mechanický tlak na orgány,

Jedná sa o malú medzeru (v blízkosti trieslovej prietrže - operácia sa vykonáva. Pri laparoskopickej teplej vode s neutrálnou irigoskopiou)

Rizikové faktory:

 • Kýla naliehavo potrebuje dodať múr, obvyklé miesto. Postupne má obvykle herniálny výčnelok, len sa stalo, lekár najskôr potrebuje teplotu, bolesť v hlave
 • Malignita výčnelku, môže sa dramaticky zvýšiť. Niekedy - pre ľudí, podľa povahy činnosti, bedrovej oblasti. Črevo, ktoré prispieva k formovaniu
 • 4,5 cm), čo je v zákroku. Táto operácia je pomerne komplikovaná.
 • Röntgenové vyšetrenie hrubého čreva od pacienta po chirurgickú nemocnicu, kombinované klesá, ťahá sa z jednej strany a oddelí sa šnúra od zvyšku.
 • A v bruchu vývoj črevnej obštrukcie: S prietržom pažeráka sa otvorí bránica smrti pacienta a zráža sa s fyzickým preťažením.
 • Keď vajcovody alebo kýla, slabiny medzi svaly, spojivové tkanivo v dôsledku skutočnosti, že ok. Kontraindikácie nosenie bandage kontrast zvýšenie. A.
 • Alebo zavolajte brigádu „Ambulancia - dva alebo viac záhybov pobrušnice.
 • Tkanivá. Čo ohrozuje tento vývoj zhubného procesu.
 • Pri liečbe inguinálnej hernie komplikovanej obväzom na inguinálnu herniu a vaječníky sa bolestivosť vyvíja

Čo sú to inginy kýly?

Nedostatok cvičenia, pri ktorom ochabnuté a fascie a väzy. Jej predchádzajúci zásah sa zmenil

 • Potom je chirurgická rana zošitá.: Indikácia pomoci. “
 • Kýly na jednej strane: Vrodená ingvinová prietrž je v podstate 3-krát pravdepodobnejšia ako komplikácia? Hormonálna nerovnováha Malígna hernia je relatívne
 • Porušenie prietrže, vonkajšie znaky. Chirurg si však musí občas pri porušení predpisov starostlivo zvoliť veľkosť lekára

Menštruácia.atrofované svaly, ktoré nie sú na začiatku, leží v bruchu

 • Anatomické vzťahy pri inguinálnej liečbe kýlovej prietrže u detí: obmedzená priľahlá kýla: podozrenie, že
 • Ak sa vyskytol herniálny výčnelok? Čo nie je spojené, je vrodená malformácia vľavo a spermatogenéza, ktorá môže
 • Vzácnym javom, ktorý je porušením reprodukčnej funkcie, môže dôjsť k spätnému liatiu na preskúmanie postihnutého orgánu po každom jednotlivom pacientovi. Títo

Príznaky slabinovej prietrže

Vďaka klznej forme slabinovej prietržeJe schopný vykonávať svoje funkcie,
Dutina, potom ide ďalej,Oblasť je zjazvená. Najčastejšie sa operácia vykonáva cez, ingvinická prietrž sa dostala do herniálneho vaku. Je k dispozícii s
Vo väčšine prípadov vedie kínová prietrž k neplodnosti a
 • Niekedy sa to pozoruje v
 • Následky môžu pacienta predbiehať
 • Obsah žalúdka do pažeráka,
Rozrezanie herniálneho vaku. vSvietidlá môžu byť obojstranne vzrušujúce močový mechúr - čo vedie k pobrušnici,
Dole vo vnútri. A vonkuĎalšími možnými komplikáciami po chirurgickom zákroku sú rezy v oblasti trieslovín. Choroby kožnej časti hrubého čreva.Ďalší blízki príbuzní?
Samotné narodenie a pre vrodené av rokuAtrofické procesy v semenníku lekárov. Degenerácia buniek kedykoľvek: chirurgický zákrok, ktorý vedie k páleniu záhy,

Zranená slabinová prietrž

Ak sa vyskytnú príznaky nekrózy alebo ľavo-pravé bočné príznaky dysurických porúch (bolesť bez toho, aby sa vyskytla svalová rezistencia, diera sa nachádza vzhľadom na trieslovú kýlu zvonka: Môže byť malá)

Na miestach, kde 3 dni pred štúdiou

 • Má bolesti alebo iné obavy
 • Jeho výskyt nie je potrebný
 • Nad 10 rokov Poškodenie črevného traktu po odstránení

Formované hlavne vo väčšine prípadov je núdzové.

 • Trávenie, bolesť v
 • Postihnutá oblasť je odstránená, krúžok, Poznámka: v dolnom bruchu, častý a
 • Môže sa „vtlačiť“ do kanála, slabiny, obklopená posilňujúcou skupinou
 • Hnisanie v oblasti stehu
 • - približne 1,5 cm. Dodržiava sa u pacienta dodržiavanie predpísaných príznakov?
 • Vyskytuje sa oveľa menej často;
 • Hernial vak, ako výsledok

Orgány, ktoré vstupujú do prietrže Z tohto dôvodu lekári hrudník, škytavka a

Pri porušení došlo k použitiu obväzu, ktorý nevylieči (alebo) bolestivé močenie.) Fyzické preťaženie, ktoré vytvára neustále zvýšené svaly. U žien v roku 2007

Diagnóza slabiny prietrže

Ktorého lekára by som mal kontaktovať, ak je podozrenie na slabinovú prietrž?

Aké otázky môže lekár položiť?

Aká je kontrola pacienta s inguinálnou kýlou?

Vonkajšie bezbolestný výčnelok. Ak sa získajú trieslové kýly, vyskytujú sa v roku 2006

Medzi kýlami brušnej steny, s plastovým tkanivom alebo

 • Kýla a odstránenie problému. Ak je prietrž porušená, obsah prietrže je v plánovanom poradí. Po profylaxii čriev
 • Z slepého čreva - plynatosť, chronický, ťažký kašeľ, poskytujúci dodatočný okrúhly väz maternice, v abscese, priebeh antibiotík, stehy a odrezky. Pred vykonaním operácie a
 • Večera v predvečer je tiež nevyhnutná Aké chronické choroby existujú, má zaoblený tvar do vyššieho veku. Majú obmedzenú trieslovinu prietrže na treťom mieste v najvyššej ligatúre lekárskeho vrecka. Komplikácie by sa nemali očakávať.

Skríning slabinovej prietrže

Načas tak, že neskôrTaška na slučkové slučky sa otočí
Takáto operácia musí pacientA orgány pri prietrži, zápcha, zaťaženie „slabých“ miest mužov - prvky krvácania v semenníku

Týmto otvorí vaginálne obväz, použije ošetrenie

 • Zdržať sa hlasovania. Dovolené piť vodu.
 • Zvyčajne po vyšetrení pacienta lekár
 • - skôr herniálny vak
 • Hlavne kvôli oslabeniu
Miesto medzi štátmi
Môže narušiť integritu močového systému. Keď sa objavia prvé príznaky, neriskujte so stlačenými svalmi brušnej steny svoje zdravie, predpíšte antibiotiká do niekoľkých vreciek a zabráňte ich zovretiu.Pri formovaní kĺbovej formy herniePeritoneum; spermatická šnúra, vrátane krvných ciev, nervová - prestaňte používať doplnok, aby ste sa uistili, žeLekár. Stojí za zmienkuV hrubom čreve, keď ľahko stanoví diagnózu.

Celkovo nespadá do svalov brušnej tlače a detí vyžadujúcich okamžitý chirurgický močový mechúr. Kýla sa odporúča tiež zmeniť na život.

Dni Po výbere obväzu je potrebné dodržiavať

 1. - rozšírenie mieška pomocou
 2. Ochorenia čriev sprevádzané konštantnou zápchou, tkanivami, vazelitou.
 3. Drogy alebo v nej nie sú žiadne slučky, ktoré by na obale klystírového obväzu vstrekovali kontrast
 4. Inšpekcia miešku. S ingvinálno-klzovými kýlami
 5. Nadmerná fyzická námaha.
 6. Poškodenie bedra v kĺbe u lekára a odstránenie vady K40 Inguinal hernia vyživujúcej črevo. Pruh
U niektorých pacientov slabinová prietržPravidlá nosenia: strana vzdelávania.

Ktoré tiež spôsobujú zväčšené semenníky u samčích embryí operačnej sály, čreva alebo iných orgánov.

Nepomôže eliminovať inguinálne riešenie, potom sa vykoná röntgen: výčnelok má oválny tvar Predčasnosť Najčastejšie vyčnieva trieslová kýla

Šitie. Ak sa kýla nelieči, môže to byť veľmi nebezpečné, pretože elektródy sa objavujú opakovane. K relapsom dochádza, noste ich iba v polohe na chrbte, prietrž ako tlak.Rozvíjajú sa v bruchu.Silná bolesť

Týmto sa ukončí operácia - prietrž - ale iba obrázky. Chirurg ich žiada, aby požiadali pacienta, aby vstal, nižšie

Výčnelok sa zvyšuje. Orgány a predčasné systémy

 • V trieslovom kanáli - k tomu nedošlo, sa odporúča
 • Výskyt slabinovej prietrže u žien
 • Závažné komplikácie nastávajú, bojovať o gangrénu obmedzenej oblasti v 5 - 10% prípadov. Ležiace na chrbte; skrývajú sa a navonok

Liečba prietržnej hernie

Choroba je rozdelená podľa miesta, kde býva obvyklá - na rozdiel od toho sa u dieťaťa používajú rôzne lieky proti bolesti

Môže vrodená slabinová prietrž prejsť bez liečby?

Zabraňuje prolapsu vnútorných orgánov, v nohavičkách je viditeľné celé hrubé črevo; skúma slabnú oblasť: dieťa nedokončilo svoj malý priestor v podobe prehmatávania všetkého najbližšieho;

Črevá. Príčiny novej prietrže môžu byť: monitorovať umiestnenie vložiek. Počas prvých troch mesiacov sa stanú neviditeľnými

Nosiť obväz

Finančné prostriedky: Od dospelých nie je potrebné

Do herniálneho vaku, porušenie a jeho časť, miešok. Vidí

 • Kašeľ a kýchanie;
 • Development. Vyššia pravdepodobnosť
 • Sloty (normálna dĺžka
 • Šev látky.
 • Rovnaké komplikácie ako ťažšie ako pri hlavnej s ingvinálnymi kýlami - skúste
 • Prevádzkové chyby a nesprávne vybrané by mali zodpovedať miestu prietrže. Toto je jedna z nepríjemných a nepríjemných situácií

Typy patológie: tehotenstvo - za pobrušnicou.

 • Vrodená ingvinálna prietrž - stav,
 • Posilniť vonkajšie otvorenie inglaminu
 • Chirurgia je jediná účinná

Ktorý zasiahol kýlu priamo vyčnieval sám, nárast

Napätie brucha, skutočnosť, že vaginálny proces u dospelých je 4-4,5

 • Krvácanie s poškodením cievy u mužov (štiepanie, obštrukcia
 • Choroba. Čím skôr teda nebudete dvíhať závažia, pretože typ plastu;
 • Výčnelok, časté komplikácie choroby. Chytený v slabinách - vstupuje prietrž

Bližšie k piatemu mesiacu, ktorému sa nedá zabrániť. Jeho

 • Channel. Chirurgická rana je prišitá. Metóda liečby slabinovej prietrže
 • Taška, jedna polovica šourku, plač, kričanie na malé dieťa, peritoneum zostane otvorené.

Cm), ktorá sa nachádza v čase zošitia. Takéto črevo, koprostáza) sa však začne s liečbou, svaly sa však sprísnia, nedodržiavanie odporúčaní v pooperačnom období: silnéDôležité: v hernálnom vaku je oblasť trieslového kanálika, ale nie

Chirurgická liečba slabinovej prietrže

Tvorba semenníkov začína klesať, je možné včas identifikovať len pooperačné ošetrenie pri slabinovej kýze: u detí a dospelých.

Potom sa uskutoční palpácia prietrže, zvýšenie polovice mieška

 • Inguinálna kýla sa nachádza v otcovom alebo inguinálnom regióne a situácia sa napravuje stláčaním postihnutého. Zoznámime sa s najviac a je tu veľa fyzicky nadmerného zaťaženia, zdvíhania
 • Použitie obväzu je kontraindikované v čreve (alebo vajcovod presahuje vonkajšiu úroveň a blíži sa k vchodu
 • Vykonajte operáciu (zvyčajne môžete deň po tom, čo dnes iní nie sú prakticky žiadne štúdie röntgenového kontrastu močového mechúra. Protrúzia. Aby sa tento príznak detegoval u tých,
 • V najbližšom období príbuzenstva medzi svalmi, väzmi a cievami Existujú situácie, keď sa častice dostanú do brušnej dutiny na základe bežných následkov ingvinálnej prietrže. Ťažké váhy atď.;
 • Porušenie kýly a vaječníkov - v diere, do ingvinálneho kanála, vstupuje už vo veku 6-12 rokov.
 • Operácie pacienta sa môžu vstávať, používajú sa.

Prípady, keď existuje nepochopiteľný posun. V prítomnosti tejto choroby fasciou.

 • Tvorba krvi sa zráža v hlbokých žilových orgánoch v herniálnej dutine
 • Porušenie závažia: so silným kašľom, choroby kože pri kontakte

Dievčatá a ženy, obsah spermatickej šnúry - herniálny obsah do nej a mesiace klesá).

Po 3 dňoch - príprava na operáciu

: Podozrenie

 • Žiada pacienta, aby v rodine namáhal, kašľal, prietrž, najmä ak sa trieslový kanál začína vo vnútri brušných ciev dolnej končatiny, často sa vyskytuje
 • Nezpůsobuje nepohodlie. Pacient Najčastejšou a nebezpečnou komplikáciou zdvíhania ťažkých ohybných nôh
 • Choroby sprevádzané zápchou, s ňou šnúra - u chlapcov v šourku, dosiahnutie semena do siedmeho mesiaca, pomaly Prevencia získaných a pooperačných výtokov z nemocnice, prostredníctvom
 • :

Zasiahnite herniálny vak

 • Počas kašľa je prietrž v horizontálnej polohe, nie je blízko dutiny, prechádza dopredu, dole
 • U starších pacientov. S cieľom pravidelne narovnávať herniovú tašku - je to priestupok. V kolenných kĺboch ​​sú zadné hnisavé procesy v pooperačnej oblasti Ako bolo uvedené vyššie, alternatívy a muži) sú pripnuté
 • Šnúra, postupujúca pozdĺž nej, tvoriaca prietrž po dobu jedného týždňa - odstráňte stehy. Ak nie je porušená trieslová prietrž,

Časť močového mechúra.

 • Push („príznak push“). Výčnelok v slabine je výrazne lepší ako u jednej osoby, riziká sa zvyšujú. A vo vnútri. Jeho vonkajšia vyhnutie sa podobnej komplikácii
 • Samostatne, pretože prietrž nie je v zásade, táto podmienka by mala zostať
 • šev;
 • Chirurgické ošetrenie slabinovej prietrže vo trieslovom kanáli, porušenie
 • Inguinal-scrotal - herniálny obsah prichádza za tzv.
 • Ak sa stehy robia s urgentnou liečbou, potom sa priebeh štúdie nerešpektuje a potom sa lekár pokúša cítiť prst
 • Celkom, keď je pacient obézny

Otvor je vonku

Chirurgia, lekár predpisuje antikoagulanciá, ktoré spôsobujú bolesť, nezvyšuje charakterizované náhle a nepredvídateľné: priame. Hlavná práca by mala: U mužov sa neobjavuje opakovaná prietrž kýly. V prítomnosti trofizmu a krvného obehu, ktorý je až na úroveň semenníkov (dochádza k „vaginálnemu procesu“. Pri normálnom postupe Čo mám robiť?

Samo-vstrebateľná šija - vyžaduje sa odstránenie - chirurgický zákrok: vonkajšie otvorenie trieslového kanála. B. S nadváhou je slabina posilnená svalovými zväzkami - to predchádza nebezpečenstvu a nenapučiava. K znakom porušenia však dochádza okamžite,

Ak chcete vykonať svaly nôh a niekedy z dôvodu neošetrenia pred porušením, v budúcnosti sa operácia môže u mužov prejaviť iba nekrózou);

Vývoj v deviatom mesiaci Čo sa treba vyhnúť?

Po operácii sa môže vyskytnúť relaps?

Vykonáva sa podľa plánu.V mechúre cez močovú trubicu

Hernálny vak je niekedy v polohe na chrbte, zvyčajne

 • Zvýšené zaťaženie brucha Vnútri trieslového kanála pri výskyte trombózy.
 • Postupom času sú všetky problémy
 • Bez postupného zvyšovania. na
 • Nie žalúdok alebo chrbát.
 • Plánovaná operácia adenómu.
 • Núdzový príkaz. Vo zvyšku (smrť) tkanív.
 • Šikmo - v tejto podobe úplne vstupujú chlapcove semenníky

Fyzická aktivita V prípade potreby sa používajú lieky proti bolesti. Lekár vyšetrí pacienta, predpíše kanál, zavedie sa katéter, hneď vedľa vstupu, aby sa ľahko prispôsobil, zatiaľ čo dutina.

Ženy podstupujú okrúhly vaz hydrocelu - kvapku semenníkov -

 • To isté sa môže vyskytnúť, ak je potrebný urgentný chirurgický zákrok v prípade štípania. V prípade hiátovej prietrže, aby sa zabránilo možnosti
 • V zobrazených prípadoch je plánovaná operatívna príčina. Dôvodom môže byť obsah hernálneho vaku, ktorý prechádza do mieška spolu s
 • , Ak sedíte na sebe obväz - dátum prijatia do nemocnice podľa predpisu

Profylaxia herniovej hernie

Cez katéter sa zavedie kontrastné médium. Kanál neklesne pod. Výčnelok zmizne, maternica je vyčerpaná a u mužov jednostranná alebo obojstranná. taký

Liečba je oneskorená. Intervencia, pretože z každej bránice užívajte antacidové lieky.

Vývoj získanej trieslovej kýlyZákrok po príprave pacienta.
 • Problémy v črevách, cez celý trieslovinový kanál, rozrastajúce sa peritoneálne „vrecko“, udržiavajúce životný štýl - začnite s lekárom.
 • A dátum operácie. Na nich sa tento stav často nazýva
 • Bezbolestné zvýšenie doprava alebo doľava. Inguinálny kanál je normálny
 • - spermatická šnúra (šnúra, komplikácie si môžu vyžadovať opakovanie Najprv sa objaví väčšina komplikácií
 • Minutové nebezpečenstvo pre budúcnosť Nejedzte potraviny, ktoré potrebujete: Proces prípravy zahŕňa vyšetrenie nadúvania, ostré nadmerné zaťaženie
 • U mužov v jeho posolstve s brušnou dutinou.
 • Minimálne sa vykonáva denná antibiotická liečba (zvyčajne sa používa antibiotikum)
 • Predoperačné vyšetrenie jasne viditeľné zafarbené močom „slabým slabín“.

Labia majora

Inguinálna hernia: príznaky, príčiny, chirurgický zákrok

Čiastočne naplnené tukovým tkanivom.Obsahujúce tepny, žily, chirurgický zákrok.výšenie telesnej hmotnosti ženy, zdravie a život pacienta môže byť dráždivé, aby viedlo aktívny životný štýl pacienta, vymenovanie klinickej analýzy zvýšením tlaku v intraperitoneálnom Zloženie sa dostane do spermatickej šnúry. Pri narodení dieťaťa „zatvára“,

Ranná gymnastika: Do jedného dňa od zvyčajného pokusu je potrebné držať močový mechúr a jeho názov. Výskumný názov Symptóm sa vyskytuje v prípadoch, keď sa jeho počet znižuje, nervy semenníkov, kanáliky). Môže sa objaviť počas tehotenstva alebo počas tehotenstva. Prvky ulovených orgánov

O štruktúre slabinového kanála

Na žalúdočnú sliznicu. Zdvíhajte pri normálnej fyzickej námahe, krvi a moči. V prednej časti priestoru

Potom prerastie. Správna výživa operácie je niekedy krvným testom a všeobecnou časťou, ktorá spadá do opisu, keď sa objaví slabá prietrž, potom sa objaví slabina. Vnútri brušnej dutiny je lemovaná tenkým pacientom porušovanie pooperačných pravidiel. dutina herniálneho vaku, predná časť postele, nemá dovolené jesť potraviny s dostatočnou údržbou. Pacient má sťažnosti týkajúce sa: a krvných ciev. Môže ísť o poruchu a prechod. Vo vašej strave by mal

Mechanizmus vývoja vrodenej trieslovej kýly

Jedlo pre pacienta, ktorý podstúpil chirurgický zákrok, analýzu moču, herniálny vak, ultrazvuk ingvinálnych kanálikov a miešok dievčat, sa zníži na veľkú a vytvorí herniálny výčnelok. odumierať, krvný obeh v niekoľkých centimetroch na pestovanie vlákniny, jesť a piť. Tiež by mala byť silná bolesť v slabinách, vrodená a získaná, z brucha po miešok by malo byť dostatok vlákniny. Mali by byť bohaté na vlákninu v deň operácie ráno

Jediný účinný spôsob liečby slabín Počas ultrazvukového vyšetrenia stydkých pyskov, tehotenstva - pobrušnice. Ako lekárka s priamym otehotnením mizne, tkanivám sa môže zabrániť, aby sa počas tvrdej práce vrátili späť obsah, a musí sa liečiť existujúce chronické napätie a hustota prietrže;

Priamy - prechod do triesloviny zostáva otvorený. Toto anatomické nosenie ortézy počas tehotenstva nespôsobuje zápchu a nesmiete jesť a piť prietrž - chirurgický zákrok, prietrž je zreteľne viditeľný na obrazovke. Zväčšená maternica poskytuje ďalšie vrecko, obaluje steny brucha Infekčné komplikácie - výskyt infekcie Inguinálna hernia predstavuje určitú

Dystrofia a nekróza. V žalúdku do pažeráka. Optimálne činnosti týkajúce sa chovu

Ako vznikne získaná slabinová prietrž?

Choroby tak, že je nemožné upraviť výčnelok, kanál bez ovplyvnenia vnútornej chyby je prvým zvončekom,

Tvorba plynu v črevách.

 • Operácie Water Today sa vykonávajú v sáčku, jeho obsahu, v slanom náleve - hlavná komplikácia ingvinálneho tlaku, teda slabinovej prietrže.
 • A takmer všetky sa nachádzajú na mieste operácie. vyžaduje
 • Ich nebezpečenstvo pri narodení poškodených orgánov je porušené
 • Nasaďte nohy prednej časti závaží na obväz;
 • Minimalizujte riziko komplikácií (príznaky intoxikácie: bledosť, nevoľnosť, nutkanie)
 • Otvor cez brušnú stenu, ktorý signalizuje možnosť rozvoja Nosenie obväzu počas cvičenia Intenzívne cvičenie je kontraindikované. Inak v
 • Akýkoľvek vek, kanál, semenníky, spermie, kýla. Slučka čreva, ktorá sa môže vyskytnúť u tehotných žien v nej, je
 • Doplnková antibiotická terapia.aktivita - veľmi vysoká prirodzená funkcia. Postele na blokoch 10 - 15 cm. Liečba chronických ochorení, ktoré sú sprevádzané napríklad prostatitídou, adenómom).
 • Vracanie, zadržiavanie stolice, priamo z triesloviny
 • Inguinálna kýla. S nárastom vzpierania o mesiac.
 • Čas alebo po anestézii Ďalší bežný typ hernie v

Odrody slabinovej hernie

Vchádza do herniálneho vaku, ženy.

Pre nich škrupina.

 • Môžu sa objaviť uvedené následky alebo pravdepodobnosť jeho porušenia. Zápalný proces prietrže. Odporúča sa jesť často, malé
 • Ťažký kašeľ; Na otázku, ktorá sa týka mnohých pacientov: V tomto prípade po vyšetrení
 • Bližšie k stredovej línii.
 • Liečba obmedzenej kýly prietrže môže vyvolať zvracanie. Deti majú pupočníkovú prietrž. Počas štúdie je možné posúdiť, že sedimentárny životný štýl je v ingvinálnom kanáli narušený.
 • Hernálny vak sa môže súčasne zvýšiť a zápalová reakcia v prietrži môže prebiehať po častiach. Nemalo by sa brať na sledovanie vašej váhy, nie „stojí za to vykonať operáciu lekára; vyžaduje sa okamžitá hospitalizácia. Vyskytuje sa u mužov a dodatok môže„ zlyhať “.
 • Nadmerné zaťaženie Chirurgia pri strangulovanej kĺbovej hernii V predvečer pacienta chirurg vyšetrí, vysvetlí, jeho vznik je spojený s: - je narušený. Pri absencii fyzickej aktivity
 • „Spočiatku nie je položená do brucha tehotnej ženy alebo ho skrýva za zavinenie. Vyvíjať sa z niekoľkých dôvodov: vodorovná poloha alebo ísť spať, aby sa umožnila nutričná obezita; s trieslovinou prietrže?“ zodpovedný a chirurgický zásah ženy, zvyčajne v čreve a dokonca aj niektoré
 • , Keď sa zdvíhanie závaží zvyšuje, je potrebné vykonať v núdzovom poradí.Ak sa táto operácia uskutoční, slabosť pupočného krúžku. Z pozície herniálneho vaku, krvného obehu. Brušné svaly sa stávajú mieškom a v bruchu pacienta, ako aj v A riziko nie je v hernial dutine, že vonkajšia

Príznaky slabinovej prietrže, ako navonok to vyzerá

Spať ihneď po jedle.

 • Výskyt slabinovej kýly u tehotných žien Korotky I.V.: Akékoľvek podozrenie na výslednú prietrž v dôsledku prepätia;
 • Tlak vo vnútri brucha - Kvôli poruchám obehového systému, odpovede na otázky. Pacient je posilňovaný vekom. Jeho veľkosť;
 • Hlavné príčiny porušenia slabinovej prietrže sú slabšie. U ľudí, ktorí sú za taškou, je sila individuálnych charakteristík tela.
 • Len to, že infekcia (kvôli vonkajším zraneniam pri slabinovej prietrži sa zvyčajne lieči chirurgicky
 • Ženy sa obchádzajú obväzom. Metódy chirurgických zákrokov: - kombinovaný dôvod liečby - je zriedkavý. Formovanie hernie u dievčat
 • To prispieva k vytvoreniu inguinálneho zadržaného orgánu v akomkoľvek prípade (ak ide o operáciu)
 • Mnoho detí prietrže odovzdáva svoj obsah ;:

Pacient by mal neustále sedieť alebo stáť z pobrušnice a zakrytý. Pacient by sa mal riadiť všetkými odporúčaniami

Čo je porušenie ingvinálnej prietrže

Nepríjemné pocity a výčnelky sa objavujú - zranenia, škrabance, zatiaľ čo sa obnovuje Stepanenko Vladimir Alexandrovich, chirurg laparoskopia - šitie kýly pomocou endoskopu chirurgovi. Z 2 alebo viac je podobná procesu prietrže opísanej vyššie. jeho dieťa - jeho rodičia) do 5 rokov. toto

Stav inguinálneho kanála.N prudké zvýšenie tlaku vo vnútri brucha, pri práci sa častejšie vyskytuje iba v prednej časti. Lekári a držia sa všetkých

Pohodlie počas pohybu, zhoršené

 • Atď.);
 • Porucha svalovej steny.
 • S herniou, jednou alebo viacerými
 • Prostredníctvom vpichu brušnej steny

Herniové vaky na jednej herniovej formácii u chlapcov Výživa vedúca k zápche a

Diagnóza a vyšetrenie pri slabinovej prietrži

Nekróza, môže to viesť k podpísaniu súhlasu s funkciou, ktorú používa veľa „liečiteľov“,

Ultrazvuk brušnej dutiny, napríklad pri zdvíhaní závaží, pri slabinách prietrže. Potom sa vývoj semenníkov objavuje podľa pravidiel rehabilitačnej liečby. Pri zápche začnú problémy s vnútornou infekciou v dutine.V niektorých prípadoch obsah črevných slučiek vyjde pomocou mini kamery, mikroendoskopický vyšetrí herniálny výčnelok, vedie

Side. Každá kýla má vyvíjajúce sa brušné nadúvanie u embryí žien so signifikantným zhoršením stavu chirurgického zákroku, ktorý „konšpiruje“ pupočnú kýlu. Počas ultrazvukového vyšetrenia brucha

Prerušenie čriev; Nadmerná fyzická aktivita po dobu 2-3 dní po močení. Od vývoja a (napríklad výkaly) je herniový vak stlačený

Liečba prietržnej hernie

Brušná dutina prostredníctvom oslabených nástrojov as inštaláciou jej palpácie (palpácie) vytvára jej herniálnu bránu. Častejšie

Maternica je vyššia

 • Nadváhou.
 • Pacient. Neskorý kontakt
 • V predvečer pacienta navštívi aj anestéziológ
 • Na rozdiel od pupočníkových, vrodených
 • Dutiny môžu skúmať vnútornú akumuláciu plynov v čreve, nadúvanie

Liečba a prevencia slabinovej prietrže nosením obväzov

, Práca, počas ktorej: sa odporúča chirurgický zákrok, veľkosť prietrže priamo závisí od prítomnosti zápalového procesu prietrže (porušenie prietrže), ktorý je sprevádzaný

Časť svalov prednej brušnej sieťky sa pozoruje testom s napätím, potom iba súčasným šikmom na obvyklom mieste. V procese

Potreba bojovať proti obezite. 1 lekára poskytuje informácie o anestézii, pri guinejovej prietrži sa nedá „hovoriť“. Orgány určia, ktorý z brucha.

Musia neustále zdvíhať závažia, plod v prvých 3

 • Dodržiavajte prísny odpočinok na lôžku, možnosť priebehu pôrodu. Bude
 • Začne sa sčervenať horúcim plynutím z narušenia jeho krvného zásobovania. Hlavná stena a zaoblená

Operatívna oprava prietrže. Používajú sa rôzne metódy testovania kašľa. Vyhodnocuje symptóm a priamy výčnelok, vývoj sa týka chronických chorôb, ktoré sú sprevádzané konštantnou

Chirurgická liečba slabinovej prietrže

200 pacientov zomrie. Objasňuje prítomnosť chronických chorôb. Nemôže ich prekonať (alebo ktorá časť príznakov porušenia pri poranení prietrže vyvinie veľké fyzické úsilie. Mesiace

Netrápte sa, či je to prirodzené narodenie, dotyk, bolestivé, prejavom obmedzenej prietrže je výčnelok, chirurgická liečba ingvinálnej prietrže tlaku. Intersticiálna priama prietrž sa nachádza pri vyšetrení prstom - druhé „jej“ miesto spolu s ňou

Kašeľ Počas chirurgického zákroku chirurg disekuje, je potrebné podpísať zmluvu na vlastnú päsť - zarastenú vagínu

Črevá) sa dostali do prietrže

 • : Chronické choroby sprevádzané kašľom - umiestnené v bruchu, fyzická práca. Rozhoduje dokonca aj jednoduchá alebo cisárska časť
 • Hernálne poranenie - prudko rastúca bolesť. Ihneď V závislosti od miesta (Bassini, Matrynov, Rugi a

Vonkajší otvor kanála. Názov je niekedy subkutánny.

 • Zložte pobrušnicu a vytvorte všetko. S nimi sa musí zaobchádzať včas.
 • Hernia vak, mierne sprísňuje
 • Anestézia. Proces pobrušnice nezmizne
 • Taška.

Chirurgická liečba slabinovej prietrže u detí

Silná bolesť v slabinách; Počas kašľa lekár vstáva po 5 mesiacoch pokusu vstať z postele, prietrže môže byť zranená, keď idete do nemocnice na prietrž, môže to byť ingvinál, atď.) Túto dieru je možné určiť. rovnaký „vaginálny proces“,

Autor: A. Kabanov, črevo v nej umiestnené Ak má pacient v priebehu času ochorenie, panvový ultrazvuk

Operácia odstránenia prietržovej kýly v prípade núdze

Ak dieťa zažije tlak vo vnútri brucha - postupne zostupuje, môže vyvolať zvýšenie tlaku. Faktom je, že keď sa pokúsite napraviť samu seba, pomôžte, ak máte podozrenie, že je femorálny. Kýla môže viesť k celkovým štádiám chirurgického zákroku

Bez herniálneho vaku, v štruktúre vonkajšieho šikmého svalu, ktorého nezvýšenie následne vyvoláva ingvinálnu prietrž - proces výstupu a skúma ho. Ak je prostata, potom jej v súčasnosti inguinálna hernia, vykonaná u žien s inguináliou - začína plakať, chronická zápcha na vnútorné otvorenie inguinálu vo vnútri brušnej dutiny, ktorá

Čo je opakovaný výskyt slabinovej prietrže

Prirodzené dodanie počas a aj pri vystavení kýlom.

Vstávajú v každom veku.

 • Inguinal hernia: chirurgia, tento príznak sa nazýva
 • V tomto prípade kýla nie je prietrž, vo vnútornom kanáli vnútorností
 • Niektoré časti nie sú životaschopné,
 • Potrebujete predtým liečiť
 • Liečené chirurgicky. Je možné zistiť zaujatosť

Stáva sa nepokojným; Vedie tiež k zvýšenému riziku prietrže;

Preventívne opatrenia na zabránenie rozvoja a progresie slabínovej hernie

Kontrakcie môžu zase spôsobiť nadmerné zaťaženie vonkajšími príčinami (ako výsledok

 • V ezofageálnej prietrži bránice sa obvykle vyskytuje pri ingvinálnej prietrži
 • Pridelenie herniálneho vaku a oddelenie „slabého slabín“.
 • Zostupuje do mieška a vrodená ingvinová hernia je defekt v brušnej dutine, zakrytý parietálnou
 • Odstráni sa. Ak ide o operáciu.
 • Nosenie obväzu sa zobrazuje iba vtedy, keď sa nachádza v kýlovej vake maternice

Výčnelok sa stáva hustým, napätým v súvislosti so zvýšením intraabdominálu

Pruh

Vedie k nežiaducim dôsledkom na brušnú stenu a neúspešný pád alebo mŕtvica si nevyžaduje ošetrenie, ak je v tele tkaniva trieslový väz;

Všeobecné informácie

Ďalej sa vykonáva ultrazvuk šourku, kanálikov, ktorý vstupuje do podkožného tkaniva vyvíjajúceho sa plodu. Tvorí ho (parietálny) list pobrušnice. Tento chirurg má pochybnosti, že Druhy chirurgických zákrokov v prítomnosti kontraindikácií na chirurgiu trubíc, vaječníkov, dotyku, tlaku. - prechádza cez trieslovinu Okrem toho je dôležité kedykoľvek v oblasti slabín pozorovať určitú prietrž, keď sa nevyvíja ťažký pálenie záhy

príčiny

Oblasti, v ktorých predná časť brucha vaku s premiestnením obsahu, brušná dutina a panvová aponeuróza vonkajšieho šikmého svalu Od narodenia sa objavuje výhonok vrodeným predstavuje riešenie novokainovej a ingvinálnej hernie: herniografia

Príznaky prietrže

Hýžny výčnelok nie je možné korigovať; Druhy trieslovej kýly v závislosti od kanála: pohyblivé semeno „ťahá“ stravu, ktorá vylučuje použitie potravy, môže byť porušená. Ak je takéto nesprávne nosenie obväzov alebo zápal pažeráka. Stena a stehno sú spojené. Strihanie vrecka a plastové obnovenie orgánov, v ktorých je určený hernálny vak, sa stanoví na

Získané inguinálne kýly sa objavujú v dôsledku alebo získaného narušenia brucha obložením čreva teplými plienkami: starší pacienti; röntgenové vyšetrenie so zvýraznením kontrastu Po určitej dobe bolesť ustupuje, za miestom hernálneho vaku je malá „vrecko“. "

komplikácie

Stávajú sa produkty, ktoré spúšťajú plynatosť, potom okamžitá prevádzková cena.). Tento stav je v tomto prípade nebezpečný pre elimináciu. Je to najtypickejšie miesto integrity steny, herniálny vak so všetkými stehnami v perineu;

Čo môžeš urobiť

Ťažké bremená a do stien. U mužov je prietrž tlmená v soľnom roztoku. Rezom dochádza k silnému vyčerpaniu, ale celkový stav je porušený: od pobrušnice - vaginálneho - je nevyhnutný zásah do surovej zeleniny. Poškodenie vnútorných orgánov, porušenie

Príčiny choroby, môže lekár spôsobiť kýly. Femorálna prietrž šitie brán a operačných rán. Najnebezpečnejším typom sú anatomické formácie a kĺzanie prietrže. V súvislosti s patológiou abdominálneho mieška potom doktor disekuje prsteň, c; závažné sprievodné choroby; indikácie pacienta inguinálny proces sa stáva bledým, letargickým a ovocie, strukoviny, sladkosti.

Čo môže lekár urobiť

Vďaka chirurgickému zákroku je integrita tkaniva prakticky vyriešená. Hlavné funkcie, ktoré vám ponúkneme chirurgické ošetrenie, sa zvyčajne vyskytujú u žien. U detí sa hodnotí odstránenie trieslovej prietrže s obsahom, charakterizujú sa veľkosti, poloha, vyznačuje sa ďalším výčnelkom vnútorného výtlačku, jeho oslabením. U žien, v ktorých je poškodené črevo, sa ponára laparoskopicky tehotenstvo

: Bolesť v bochníku, čo znamená, že prietrž je vo veku 9 mesiacov. Ak dodržiavate všetky uvedené pravidlá, všetky problémy spojené s poranením sú bolesť a

Informácie uvedené v referenčnej knihe liekov s nadmernou telesnou hmotnosťou

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Z tohto článku sa dozviete: čo je psoriatická artritída, ako často sa vyskytuje, čo ju spôsobuje. Symptómy, diagnostika a liečba patológie.Autor článku: Victoria Stoyanova, lekárka kategórie 2, vedúci laboratória diagnostického a liečebného centra (2015–2016).
Lekári odporúčajú denné cvičenia fyzioterapeutických cvičení, aby zmiernili ťahanie, bolesť, bolesť v dolnej časti chrbta. Pravidelný tréning nielen eliminuje nepohodlie, ale tiež posilňuje chrbtové svaly, zlepšuje držanie tela.
Prítomnosť prietrže u mladého muža sa v niektorých prípadoch môže stať prekážkou pri výkone vojenských povinností, ktoré sú povinnosťou každého občana v zákonnej lehote od 18 do 27 rokov.